PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine 6000es (Muscletech)



ANONIO
06-12-07, 14:33
δεν ξερω τι λετε για την MUSCLETECH αλλα εγω ειχα χρησημοποιησει creatine 6000es και ειδα καταπληκτικα αποτελεσματα...τωρα τι γινεται στα αλλα προιοντα τησ δεν ξερω...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19395&stc=1&d=1292239797

RUHL
06-12-07, 15:30
XAAXAXXAXXXAAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXXAXAXAXAAXXAXAAXAXAXXAAXXAAXAXAXAXA


συγνωμη που γελαω αλλα αυτα που γραφεις ξερεις πως τα μεταφραζω μου πιασανε τον κολο και του λεω και ευχαριστω

Ας αναλυσουμε το προιον σου λοιπον τι περιεχει μεσα
Κατα βαση για να δειξω την ακριβεια της εταιριας επερνα ως παραδειγμα το προιον σου

Εχουμε και λεμε τωρα
To προιον σου εχει

http://i149.photobucket.com/albums/s55/gasturb/muscletech_6000es.jpg

Serving Size1Rounded Teaspoon(5g)
Servings Per Container102
Amount Per Serving % Daily Value
Creatine Monohydrate 5g

Γκας μου ειπες να μην λεω τιμες αλλα δεν παιζει τωρα πρεπει
Η δικια σου εχει τιμη 20 δολαρια τα 500 γραμ
Ενω η χαμιλοτερη μονουδατικη που βρηκα κανει 18 δολαρια το κιλο μιας αλλης οχι τοσο γνωστης εταιριας

Τωρα λιγη ιστορια υπαρχει ενα εργοστασιο στην αμερικη που παραγει το 40% της κρεατινης στην χωρα απο αυτο ψωνιζουν οι περισσοτερες εταιριες συμπληρωματον

Αρα τι γινεται βαζουν τιποτα αλλο μεσα που να δικαιολογη την τιμη του προιοντος ολοι απο τον ιδιο παραγωγο ψωνιζουμε και βαζουμε αλλες τιμες πως γινεται?? η βαζουν κατι μυστικο μεσα που δεν το γραφουν καν??
Κρατηστε τα λεφτα σας μην τα πετατε σε κουτια που εχουν ομορφα χρωματα και σχεδια με πολλες διαφημησεις,

Η μονουδατικη φυσικα και δουλευει εγω προσφατα πηρα απο μια ασχετη εταιρια σε χαμηλη τιμη και δουλεψε πανω μια χαρα :awesome:

Antonio
06-12-07, 16:15
Καλό θα ήταν αυτό το τόπικ να μεταφερθεί στην αξιολόγηση συμπληρωμάτων.

Όσον αφορά τώρα το συγκεκριμένο προιόν η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση. Ναι μεν η muscletech τα παραλέει αλλά απο προσωπική εμπειρία πάντα κάποια προιόντα της κάνουν όντως πολύ καλύτερη δουλεία από αντίστοιχα άλλων εταιριών.
Καλό είναι βέβαια να σημειωθεί οτι έχει κατηγορηθεί για ευρήματα ΑΑΣ στα προϊόντα της :unsure:

billys15
06-12-07, 16:19
Anonio ειχες ξαναδοκιμασει αλλη απλη μονοϋδατικη κρεατινη? Αν ναι,πώς ηταν τα αποτελεσματα σου τοτε? Δεν μπορω να καταλαβω πώς μια μονοϋδατικη διαφερει τοσο πολυ απο μια αλλη,γι'αυτο σου τα ρωταω αυτα.

Alex καλυτερα σβησε τις τιμες γιατι θα τα παρει ο Gt..

RUHL
06-12-07, 17:10
Όσον αφορά τώρα το συγκεκριμένο προιόν η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση. Ναι μεν η muscletech τα παραλέει αλλά απο προσωπική εμπειρία πάντα κάποια προιόντα της κάνουν όντως πολύ καλύτερη δουλεία από αντίστοιχα άλλων εταιριών.
Καλό είναι βέβαια να σημειωθεί οτι έχει κατηγορηθεί για ευρήματα ΑΑΣ στα προϊόντα της :unsure:

Ti ειπες ρε μεγαλε :affraid: :affraid: :affraid: :shock: :shock: για αυτο εχει την διπλασια τιμη απο τις αλλες ενω στα συστατικα ειναι ιδια :affraid: τωρα τρεχω να παραγκειλω σιγα να μην χασω την ευκαιρια να φτιαξω μπρατσα με την muscletech

Gasturb
06-12-07, 17:28
Καλό είναι βέβαια να σημειωθεί οτι έχει κατηγορηθεί για ευρήματα ΑΑΣ στα προϊόντα της :unsure:

Που το διάβασες αυτό?Aυτό συνέβει με την universal όχι όμως για την Muscletech από όσο ξέρω. Αλλά πέρα απο αυτό οι τιμές παραμένουν υψηλές όχι για τυχόν προορμόνες μέσα αλλά καθαρα για marketing αφού την υψηλή τιμή ένας αρχάριος θα την ταυτίσει με υψηλή ποιότητα αλλα η πραγματικότητα είναι ότι το όλο εγχείρημα είναι μία απλή απάτη.

Gt

Antonio
06-12-07, 18:29
Εκτος του οτι το έχω δίαβάσει σε 2 φόρουμ σχετικού περιεχομενου εχω ακούσει και σχετικά σχόλια από ανθρώπους. Δεν λέω οτι ισχύει 100% αλλά καμια φορά αν δείς καπνό ίσως θα ήταν καλό να ψάχνεις για κάποια φωτια...

Τώρα όσον αφορά τα αποτελέσματα της εν λόγω εταιρίας για την συγκεκριμένη κρεατίνη δεν μπορώ να πώ πολλά αλλά η πρωτείνη της όντως είναι ενα σκαλί πάνω από τις υπόλοιπες από προσωπική εμπειρία.

Υ.Γ. Για όλους τους παραπάνω λόγους και πολλούς ακόμα είμαι πολύ επιφυλακτικός με τα συμπληρώματα και πλέον προτιμώ να επέχω...

Gasturb
06-12-07, 18:52
Εκτος του οτι το έχω δίαβάσει σε 2 φόρουμ σχετικού περιεχομενου

Για ποια προιόντα της? Αν λένε συγκεκριμένα προιόντα κ όχι αόριστα άρα κ είναι μη αξιόπιστες πηγές κάνε την κάλη να μεταφέρεις τα κομματια εκείνα εδώ. Το λέω αυτό γιατί όταν αναφέρουμε κατηγορία για κάποιον/κάποια εταιρεία ας μιλάμε συγκεκριμένα γιατί μπορεί αλλιώς να φάμε καμμία μήνυση.

Gt

Antonio
06-12-07, 19:27
Δεν θυμάμαι σε ποιό προιόν αναφερόταν. Θα προσπαθησω να το βρώ αργότερα το βράδυ.

KATERINI 144
06-12-07, 19:32
και το λινκ:
http://www.usatoday.com/sports/2007-12-05-supplement-study_N.htm

Gasturb
06-12-07, 19:58
Αν κ βγαίνουμε off τελείως ναι Φώτη γνωστό ότι κυρίως δεκαετία του 90 (όχι τώρα) τα συμπληρώματα είχαν κ προορμόνες μέσα οπότε κ μπήκαν οι νόμοι στην Αμερική αρχές 2000. Για αυτό τον λόγο είπα να βάλει το κομμάτι που διάβασε ο Antonio για να ξεδιαλύνει το τοπίο για ποια συμπληρώματα αλλά κ για ποια χρονική περίοδο αναφέρονταν.

Gt

billys15
06-12-07, 22:25
Στρατο κι εγω ειχα διαβασει για την nitro οτι ειχε μεσα "διαφορα".Το ειχε αναφερει νομιζω ο Duke και ειχε δωσει και link στο bb.com (sorry αν δεν επιτρεπεται η συγκεκριμενη φραση).[/list]

Gasturb
06-12-07, 22:34
Ευχαριστώ Billy, τo βρήκα..

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1355&start=0

Nice Antonio κ Billys15 :wink:

Gt

Antonio
07-12-07, 00:55
Τελικά εδώ ήταν?? Και εχω μια ωρα που ψάχνω εδώ και εκει να βρώ που το είχα διαβάσει!! :banghead:

Duke-Nukem
09-12-07, 07:34
Ναι..Το είχαμε αναφαίρει για τα διάφορα πειράγματα της MT.Όταν είσαι τόσο μεγάλος κολόσος δυστηχώς έχεις και κάποια "ασυλία" σε μερικά θέματα.

Τώρα όσον αφορά τα αποτελέσματα της εν λόγω εταιρίας για την συγκεκριμένη κρεατίνη δεν μπορώ να πώ πολλά αλλά η πρωτείνη της όντως είναι ενα σκαλί πάνω από τις υπόλοιπες από προσωπική εμπειρία.

Μήπως επειδή δεν έχει μόνο πρωτείνη μέσα; :green:

Antonio
09-12-07, 13:35
Μήπως επειδή δεν έχει μόνο πρωτείνη μέσα;

Αυτό λέω κι εγώ και δεν εννοω τα 2 gr κρεατίνης γιατι η κρεατίνη δεν σε στεγνώνει...

ioannis1
09-12-07, 13:36
Τι εχει ρε παιδια.πρωτη φορα το ακουω αυτο :sleeping:

Duke-Nukem
09-12-07, 17:19
Πολύ θα ήθελα να μάθω ως προς τι υπερείχε η NITRO από τις άλλες πρωτείνες βάση της προσωπικής σου εμπειρίας... και για την 6000es. . Συγκριτικά με άλλα σκευάσματα που έχεις πάρει που υπερείχαν;
Προσωπικά την μεγαλύτερη βελτίωση την είδα και ένιωσα όταν έφτιαξα την διατροφή μου...

anastasisk
09-12-07, 18:12
Προσωπικά την μεγαλύτερη βελτίωση την είδα και ένιωσα όταν έφτιαξα την διατροφή μου...[/quote]

Αυτο αρκει...nothing more to say.... :thumbsup:

pikolo
09-12-07, 19:13
+3

Gasturb
09-12-07, 19:26
Μuscletech creatine 6000es το τόπικ μας

Gt

Duke-Nukem
09-12-07, 20:10
H 6000es ως προς τι υπερέχει των υπόλοιπων κρεατινών;

billys15
09-12-07, 20:42
Δεν υπαρχει καμια διαφορα (στα συστατικα τουλαχιστον που αναγραφονται...) αφου ειναι μια απλη μονοϋδρικη κρεατινη.

RUHL
09-12-07, 20:42
Tα ειπα πιο πανω στην τιμη μονο :green:

:banghead:

Antonio
10-12-07, 10:16
Πολύ θα ήθελα να μάθω ως προς τι υπερείχε η NITRO από τις άλλες πρωτείνες βάση της προσωπικής σου εμπειρίας... και για την 6000es. .
Για την 6000 δεν μπορώ έχω γνώμη. Για την νιτρο κοίτα εδώ.
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1355

exkaliber
13-12-10, 14:06
αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανενας?? Muscletech, Creatine 6000ES
την βρηκα 15 ευρο τα 500γρ

dhmhtrhs
13-12-10, 14:10
στο επισημο σιτε της εταιρειας παντως δεν υπαρχει..ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει σταματησει την παραγωγη της εδω και κατι χρονια..

salpas18
13-12-10, 14:10
αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανενας?? Muscletech, Creatine 6000ES
την βρηκα 15 ευρο τα 500γρ

stock πρεπει να ειναι γιατι αποτι ξερω δεν βγαζει αλλο η ΜΤ και αποτι θυμαμαι ειναι καθαρι αρα ολες το ιδιο ειναι οι καθαρες μον/ες

salpas18
13-12-10, 14:11
στο επισημο σιτε της εταιρειας παντως δεν υπαρχει..ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εχει σταματησει την παραγωγη της εδω και κατι χρονια..

:thumbup: μαζι απαντησαμε

beefmeup
13-12-10, 14:12
αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανενας?? Muscletech, Creatine 6000ES
την βρηκα 15 ευρο τα 500γρ

Creatine 6000es (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1386)

exkaliber
13-12-10, 14:16
Creatine 6000es (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1386)

:doh:
respect master officer beef
να αναζητηση αλλα δε μου το εβγαλε:welcome:

beefmeup
13-12-10, 14:20
την ειχα παρει πριν χρονια.

κλασσικη μονουδρικη μικροιονισμενη ειναι.
δεν ξερω αν την βγαζουν ακομα,ομως.

exkaliber
13-12-10, 14:23
yo
3 χρονια και 3 μερες τωρα κανεις δεν εχει γραψει κατι για την συγκεκριμενη
κρεατινη
ισως ειναι τυχαιο:unsure:

Polyneikos
13-12-10, 17:52
Αν δεν εχει λήξει το προιον και σου κανει η τιμη,χτυπα την.