PDA

Επιστροφή στο Forum : Σάκος δαπέδου Century BOB XL. αξίζει?



spyros1979
29-03-11, 05:46
Θα ήθελα την γνώμη απο τους γνώστες που ασχολούνται με μαχητικά αθλήματα αν αξίζει ο συγκεκριμένος σάκος. Βασικά με ελκύει που είναι σαν ανθρώπινο ομοίωμα και μπορείς να εστιάσεις πολύ καλύτερα τα χτυπήματά σου.
Η γνώμη σας ποια είναι? Αξίζει η αγορά του? Α, και στην Ελλάδα είναι πανάκριβο (600€!!!)

PMalamas
29-03-11, 11:07
χμ.. ανεβασε μια φωτο να δουμε ρε, οχι λινκ..
εκτος και το βρηκες σε χορηγο...
παντως αν εχεις το χωρο καλυτερα ενας σακος!

spyros1979
29-03-11, 23:47
Να και μια φώτο φίλε μου.
http://www.rising-sun.ca/upload/images/BOB%20XL.jpg
Μου αρέσει γιατί είναι σαν ανθρώπινο ομοίωμα και ξέρεις πού χτυπάς και τι ακριβώς. Σίγουρα μειονέκτημα είναι ότι είσαι σχεδόν στατικός & δεν κινείσαι κυκλικά, αλλά η ακρίβεια των χτυπημάτων δεν μπορεί να παραμεληθεί, και αναφέρομαι για το σπίτι όπου ο χώρος είναι περιορισμένος.

PMalamas
30-03-11, 00:01
Απο Ελλαδα ε? 600 παει το μαλλι?

magdaline
30-03-11, 00:16
Να'χε και μαλλί να πω αξίζει τα λεφτά τ..
Μη τ'αγοράσεις! Άμα θες κάθομαι εγώ να μου δίνεις μπουνίδια με τα μισά

deluxe
30-03-11, 01:53
Σιγουρα θα υπαρχουν φθηνοτερες λυσεις!

spyros1979
30-03-11, 03:07
φθηνότερες λύσεις σίγουρα υπάρχουν, αλλά οι άλλοι "human like" σάκοι που υπάρχουν είναι για κλάματα. Μπορώ να ανεβάσω μερικά και να συγκρίνετε.

Και όσο για την τιμή μην σχολιάσω καλύτερα... στο αγγλικό ebay μεταχειρισμένο το βρίσκεις με 80 λίρες, αλλά δυστυχώς μιλάμε για παραλαβή απο το σπίτι του seller. Ρώτησα και δεν το στέλνει βλέπεις κατά Ελλάδα μεριά :green:

PMalamas
30-03-11, 09:05
θελει ο αγοραστης να περασει μια βολτα απ το σπιτι του Αγγλου...........;);););););):P:P

spyros1979
30-03-11, 17:45
τελικά αξίζει δεν αξίζει, αν είναι θα το πάρω αναγκαστικά απο Ελλάδα (τιμή ~600€).
Με μερικά καταστήματα εξωτερικού που μίλησα το συνολικό κόστος (με τα έξοδα μεταφοράς) υπερβαίνει τα 670€ :shock:!!!

Vaggelis123
17-12-11, 18:42
Re paidia epidei kai gw asxoloume me pugmaxia...Sugkekrimena kanw Muay Thai edw kai 2 xronia peripou...Kai edw kai kairo psaxnw na agorasw ena sako edafous...Mipws tha mporousate na mou peite pou tha mporesw na vrw to sugkekrimeno sako edafous dld ton BOB century Xl?(paizei kana link?)Exw faei ton kosmo alla dn mporw na ton vrw ellada... :S

*γραφε με ελληνικους μικρους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορoυμ.mods team*

Vaggelis123
17-12-11, 19:08
Καλησπέρα παιδία!Εδω και 1,5 χρόνο περίπου ασχολούμε με το MMA...Δηλαδή παώ σε ένα γύμναστηριο που κάνω Muay Thai και λιγο Tae kwon do(για χτυπήματα)...Και σε ένα άλλο στο οποίο κάνω JUDO και SAMBO για grappling...Το θέμα είναι οτι εδώ και καιρό ψάχνω να βρω το συγκεκριμένο σάκο εδάφους στην Ελλάδα...ΔηλαδήΤο Century BOB XL ...Αλλά μάταιος κόπος...Δεν μπορώ να τον βρω ΠΟΥΘΕΝΑ!!!Μονο στο εξωτερικό τον έχω βρει...Μηπως γνωρίζετε κάπιο κατάστημα που να το πουλάει?(Παιζει κανα link?)Κατά τη γνώμη μου ειναί ο καλύτερος σάκος για εξάσκηση σε χτυπίματα...

Dreiko
17-12-11, 20:54
απο αποψη χρηστικοτητας ειναι καλος για striking accuracy αλλα ολοι οσοι καναμε τα ιδια σπορ μια χαρα τα πηγαιναμε και χωρις να εχουμε σπιτι το dummy....
περιττος για μενα....σου φτανουν ο,τι κανεις στις σχολες σου...:thumbup:
και για να σου απαντησω και σε αυτο που ρωτας:Οχι δεν το εχω δει εγω στην Ελλαδα...

Vaggelis123
17-12-11, 22:31
Μάλιστα!Σε εύχαριστώ πολύ...

tolis93
18-12-11, 14:23
σακο π μπαινει σε τοιχο σκεφτηκες? πολυ καλοι αν εχεις ελλειψη χορου.εχω ενα τετοιο κ εναν κανονικο 1,60 μ. κ παρολο π ειχαν διαφορα στη τιμη( ο τοιχου πολυ πιο φθηνος) ειναι κομπλε.στη τελικη παρε ενα μαρκερ κ κανε ενα ανθρωπακι πανω τι να σ πω.εγω 600 ευρω για αυτον τον μπομπ τον μαστορα δε θα τα εδεινα.προτειμω 600 ευρα να τα δωσω σε μπαρες βαρη κ παγκους παρα για να παρω το μνημειο του μπομπ.σαν αγαλμα ειναι ρ σεις:green:

friksos
18-12-11, 18:50
Αν δεν σου φτανουν αυτα που κανετε στη σχολη παρε ενα σακο κλασικο 70 ευρο ο φθηνοτερος και κανε τη δουλεια σου.Αν θες τον γεμιζεις κιολας να παιξεις και δυναμη.Μπρορεις να κανεις πολλα με εναν απλο σακο.Κουνιεται αυτος κουνιεσαι κι εσυ ξερεις τωρα..

racingman
19-12-11, 00:15
http://www.sportstore.gr/product_info.php?products_id=2779 παιδια αυτος ο σακος λεει τπτ,ειναι καλη η τιμη αλλα τα 90cm μηπως ειναι λιγα?υπαρχει και αδειοσ πιο φθηνος αλλα με τι τον γεμιζουμε?

jojosmj
20-12-11, 00:16
τους σακους τους γεμηζουμε με κουρελια ,αλοι θα σου πουν αλατι-αμο .
εγω θα πω οτι τα κουρελια προσφερουν κ καλυτερη αποροφιτηκοτητα οταν θες να βαρας τον σακο με badaz.
αν θες βασεις πες μου να σου στειλω Link σε P.m δν θα παρεις ενωειτε ουπα για ταβανι...

jojosmj
20-12-11, 00:16
αυτος που εχεις στο link Καλος φενετε...
διαβασε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?17091-%CE%A3%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%82-%CF%80%CF%85%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%87%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%BF%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7%CF%82

friksos
20-12-11, 10:25
http://www.sportstore.gr/product_info.php?products_id=2779 παιδια αυτος ο σακος λεει τπτ,ειναι καλη η τιμη αλλα τα 90cm μηπως ειναι λιγα?υπαρχει και αδειοσ πιο φθηνος αλλα με τι τον γεμιζουμε?

Καλος φαινεται,εχψ εναν παρομοιο στο δωματιο.Το μεγεθος για πυγμαχια ειναι οτι πρεπει.Τα κιλα ομως να ξερεις οτι ειναι λιγα 17-10 το πολυ.Κουνιεται ευκολα και ειναι καλος για τεχνικη και ταχυτητα αλλα δεν βολευει για δυναμη.Εγω τον πηρα 75 ευρο τον ανοιξα (εχει φερμουαρ) εβγαλα μερικα στουπια και τα ξαναεβαλα με λιγη αμμο .Τωρα ειναι ειναι κομπλε.

friksos
20-12-11, 10:27
Α..και αδειος ειναι καλη επιλογη κι οπως πολυ σωστα λεει ο φιλος πιο πανω θελει γεμισμα με κουρελια ,στουπι.Το μονο που δεν ξερω ειναι πως θα τα συμπιεσεις! παντως το ιδανικο βαρος ειναι τα μισα του βαρους σου περιπου.

jojosmj
23-01-12, 23:59
Νομηζω θελει 10 κιλα πανω απο το μισος σου βαρος .αυτο ειναι για χερια .
οταν κανεις κ ποδια εγω προσωπηκα κανω στα κιλα μου.
ο σακος bob δν αξιζει .
εδω δεν εχω εγω τετοιο σακο εδαφους ρε πεδες που κανω wing chun Κ εχω χτυπηματα με παλαμες ,
δακτυλα ,σημεια πιεσης κ 8ελετε εσεις που κανετε Mma τετοιο σακο ? καλυτερα ενας σακος ειτε τοιχου 200e αλα ειναι μονο για χερια η ενας ολοκληρος σακος κ να εχει κ για Upercut το κοστος ειναι 100e.
700e για σακο τα βρησκο τεραστια κοροιδια ...

tvg5
24-01-12, 00:13
Άδειος και γεμισέ τον με άμμο και πριονίδι. Old school τακτική. :thumbup: