PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!- ΝΕΟΣ!!!!



ΓΡΕΓΟΣ
31-03-11, 00:41
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα την πολυτιμη βοηθειά σας και τις γνώσεις σας, διότι έχω μπερδευτεί πολύ!
Πρίν προχωρήσω στην δημιουργεία αυτού του θέματος διάβασα πολλά άλλα.Κάποιες απορείες μου λύθηκαν, ενώ κάποιες άλλες όχι.
Είμαι 28 ετών (στα 29), 1.81 ύψος, και σχεδόν 90 κιλά. Για 2 μήνες ακολουθούσα το πρόγραμμα όγκου του Μπουρνάζου #2. ( έμεινα πολύ ικανοποιημένος)!!!
Οι απορείες μου είναι οι εξής:
1) Να συνεχίσω τον όγκο για ένα μήνα ακόμα, ή να ξεκινήσω γράμμωση?
2) Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα γράμμωσης για τον δικό μου σωματότυπό? Αυτό του Μπουρνάζου, ή αυτό του Υφαντόπουλού?
3) Στην γράμμωση είναι προτυμότερο να συνεχίσω με πρωτείνη ή αμυνοξέα?
4) κατα την περίδο της γράμμωσης συνεχίζουμε την κρεατίνη? ( έχω είδη συμπληρώσει 3 μήνες περιστασιακής χρήσης. Πέρνω μόνο όταν παω στο γυμναστηριο)
5) Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δίαιτες Atkins?


ΣΗΜΕΙΩΣΗ:Οφείνω να ομολογήσω οτι σε γενικες γραμμές είμαι λιχούδης και μου αρέσει που και που να σαβουριαζω (οκ οκ σαβουριαζω συχνα 2-3 φορες την εβδομαδα απο λιγο)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2:πως μπορω να ανεβάσω καποιες φώτο μου προς διευκόλυνση και για να παρετε μια ιδεα?

eri_87
31-03-11, 17:39
Εδώ θα δεις πώς ανεβάζουμε φωτο.. http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13278-Tips-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BD%CE%B5%CE%B1-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC...
Κάντο και αφού έχουμε καλύτερη εικόνα του σώματός σου θα σου απαντήσουμε!

Πάντως να σου πω ότι αν είσαι λιχούδης όπως λες, τη δίαιτα Ατκινς μη την σκέφτεσαι καν... Δε θα αντέξεις! Κι αν ξεφύγεις από αυτήν μετά δε θα έχει νόημα. Άστο καλύτερα! ;)

ΓΡΕΓΟΣ
01-04-11, 07:06
Σε ευχαριστώ πολύ Ερη!
Θα προσπαθησω να ανεβασω τις φωτο το δυνατόν συντομότερα!

eri_87
11-04-11, 21:48
Μόνο 2μήνες ασχολείσαι δηλαδή; Πολύ καλά πας! Γνώμη μου είναι ότι έχεις αρκετό λίπος οπότε καλύτερα να πας γράμμωση να χάσεις με προσοχή όσο περισσότερο λίπος μπορείς και αργότερα ξεκινάς όγκο να πάρεις "καθαρά" κιλά...
Προσπάθησε για μια διατροφή ανάλογη γράμμωσης και θα είσαι ΟΚ. Τα υπόλοιπα που ρωτάς θα σου απαντήσουν τα παιδιά που ξέρουν... ;)

tasos2
11-04-11, 22:00
1) Να συνεχίσω τον όγκο για ένα μήνα ακόμα, ή να ξεκινήσω γράμμωση?

Εγω θα λεγα να ξεκινησεις γραμμωση.

2) Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα γράμμωσης για τον δικό μου σωματότυπό? Αυτό του Μπουρνάζου, ή αυτό του Υφαντόπουλού?

Δεν τα χω δει τα προγραμματα αυτα αλλα δεν εχει τοση σημασια η προπονηση στη γραμμωση

3) Στην γράμμωση είναι προτυμότερο να συνεχίσω με πρωτείνη ή αμυνοξέα?

Οτι εκανες και στον ογκο. Μονο τον υδατανθρακα μειωνεις σταδιακα.

4) κατα την περίδο της γράμμωσης συνεχίζουμε την κρεατίνη? ( έχω είδη συμπληρώσει 3 μήνες περιστασιακής χρήσης. Πέρνω μόνο όταν παω στο γυμναστηριο)

Αν σε ενδιαφερει να χασεις και υγρα σταματα τη. Αλλιως δε χρειαζεται

5) Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δίαιτες Atkins?

Ουσιαστικα η διατροφη γραμμωσης μοιαζει με του Atkins απλα πρεπει να μειωνεις σταδιακα τον υδατανθρακα. Αν τον κοψεις με τη μια οπως λεει ο Ατκινς μετα οταν σταματησεις να χανεις τι αλλο θα κοψεις? Χωρια οτι μπορει να χασεις και μυς

ΓΡΕΓΟΣ
11-04-11, 22:28
Μόνο 2μήνες ασχολείσαι δηλαδή; Πολύ καλά πας! Γνώμη μου είναι ότι έχεις αρκετό λίπος οπότε καλύτερα να πας γράμμωση να χάσεις με προσοχή όσο περισσότερο λίπος μπορείς και αργότερα ξεκινάς όγκο να πάρεις "καθαρά" κιλά...
Προσπάθησε για μια διατροφή ανάλογη γράμμωσης και θα είσαι ΟΚ. Τα υπόλοιπα που ρωτάς θα σου απαντήσουν τα παιδιά που ξέρουν... ;)


Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σας, ασχολούμαι πολλά χρόνια (13 στο σύνολο) με τα βάρη...το κακό, όπως κάθε πιτσιρικάς, έτσι και εγω, έκανα πολλές βλακείες..έχει κανα δυό χρόνια που προσπαθώ ποιό σοβαρα, αλλά δεν μπορώ να μπώ στο τρυπάκι της διατροφής εύκολα...(τώρα βρίσκομαι στην φάση που προσέχω τις ποσότητες.περιορισα το αλάτι, ζάχαρη, τα τηγανιτα,αναψηκτικά, πατατακια,πιτσες,γύρους,κτλ.).
Το Σάββατο ήμουν σε έναν φίλο διαιτολόγο, και μου είπε οτι έχω 17% λίπος (το Δεκέμβριο είχα 24%), ανέβασα μθικο ιστό, και ανεβασα τον μεταβολισμο απο 1900 σε 2190 θερμιδες αν θυμαμαι καλα.

ΓΡΕΓΟΣ
11-04-11, 22:31
1) Να συνεχίσω τον όγκο για ένα μήνα ακόμα, ή να ξεκινήσω γράμμωση?

Εγω θα λεγα να ξεκινησεις γραμμωση.

2) Ποιό θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα γράμμωσης για τον δικό μου σωματότυπό? Αυτό του Μπουρνάζου, ή αυτό του Υφαντόπουλού?

Δεν τα χω δει τα προγραμματα αυτα αλλα δεν εχει τοση σημασια η προπονηση στη γραμμωση

3) Στην γράμμωση είναι προτυμότερο να συνεχίσω με πρωτείνη ή αμυνοξέα?

Οτι εκανες και στον ογκο. Μονο τον υδατανθρακα μειωνεις σταδιακα.

4) κατα την περίδο της γράμμωσης συνεχίζουμε την κρεατίνη? ( έχω είδη συμπληρώσει 3 μήνες περιστασιακής χρήσης. Πέρνω μόνο όταν παω στο γυμναστηριο)

Αν σε ενδιαφερει να χασεις και υγρα σταματα τη. Αλλιως δε χρειαζεται

5) Ποιά είναι η γνώμη σας για τις δίαιτες Atkins?

Ουσιαστικα η διατροφη γραμμωσης μοιαζει με του Atkins απλα πρεπει να μειωνεις σταδιακα τον υδατανθρακα. Αν τον κοψεις με τη μια οπως λεει ο Ατκινς μετα οταν σταματησεις να χανεις τι αλλο θα κοψεις? Χωρια οτι μπορει να χασεις και μυς


Φίλε Τασο, σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου και για τον χρόνο σου!

eri_87
12-04-11, 14:03
Έτσι όπως τα περιγράφεις, θα σου έλεγα απλά να χάσεις κάποια κιλά για την ώρα, να φύγει λίγο λίπος από πάνω σου. Αυτό θα το κάνεις με μπόλικο αερόβιο, σταθερές προπονήσεις και όσο πιο σοβαρή διατροφή μπορείς. Όπως σου είπα και αλλού, δε χρειάζεται να προσπαθείς σόνι και καλά να κάνεις αυστηρή διατροφή. Αλλά κράτα μια ισορροπία... Να τρώς αρκετή πρωτεΐνη μέσα στη μέρα και όταν τρως κάτι "ακατάλληλο" να ρυθμίζεις ανάλογα τον υδ/κα κ τα λιπαρά. Προσπάθησε να κρατάς τις θερμίδες κάτω από της συντήρησης ώστε να χάσεις...
Ξεκίνα κάπως έτσι και βλέπεις πώς θα πας... ;)

ΓΡΕΓΟΣ
12-04-11, 16:21
Έτσι όπως τα περιγράφεις, θα σου έλεγα απλά να χάσεις κάποια κιλά για την ώρα, να φύγει λίγο λίπος από πάνω σου. Αυτό θα το κάνεις με μπόλικο αερόβιο, σταθερές προπονήσεις και όσο πιο σοβαρή διατροφή μπορείς. Όπως σου είπα και αλλού, δε χρειάζεται να προσπαθείς σόνι και καλά να κάνεις αυστηρή διατροφή. Αλλά κράτα μια ισορροπία... Να τρώς αρκετή πρωτεΐνη μέσα στη μέρα και όταν τρως κάτι "ακατάλληλο" να ρυθμίζεις ανάλογα τον υδ/κα κ τα λιπαρά. Προσπάθησε να κρατάς τις θερμίδες κάτω από της συντήρησης ώστε να χάσεις...
Ξεκίνα κάπως έτσι και βλέπεις πώς θα πας... ;)

Αυτή την περίοδο είναι πολύ δύσκολο να λαμβάνω αρκετή ποσότητα πρωτείνης και να χαμηλώσω τους υδατάνθρακες, λόγο νηστείς.Η μόνη πηγη πρωτεινής είναι τα συμπληρώματα (σκόνη και μπάρες).
Απο αερόβια άσκηση ακολουθώ μεχρι στιγμής τα εξής:
1) τζόκιγκ 30-45 λεπτά στον διαδρομο, 1-2 φορες την εβδομάδα, σε level 5 και σε ταχυτητα 7.
2) τζόκινγκ στο βουνό 30 λεπτα, μια φορα την εβδομάδα
3) κουνγκ φου (wu shu kwan), 2-3 φορές την εβδομάδα, για μιάμιση ώρα η κάθε προπόνηση

( Άν θέλετε μπορώ να σας πώ όλο το εβδομαδιαιο μου πρόγραμμα, έτσι ώστε να σχηματίσετε καλύτερη αποψη.)

1)Πιστεύεις οτι πρέπει να ανεβάσω κι άλλο τις ωρες στο αερόβιο κομμάτι? Άν ναί πόσο?
2)Θα ήθελες να μου πείς και κάποιες άλλες μορφές εναλακτικής προπόνησης αερόβιας άσκησης και το χρόνο που πρέπει να κάνω? (έχω και σχοινάκι στο σπίτι)
3) Διάβασα στο MD οτι είναι προτειμότερο να κάνεις 10-20 λεπτά έντονη αερόβια άσκηση, παρά 45-60 λεπτά τζόγκινγκ στον διαδρομο.Ισχύει κάτι τέτοιο? μου φαίνεται πολύ παράξενο, λόγο χρόνου-θερμίδες. Μήπως δεν κατάλαβα καλά?

eri_87
13-04-11, 17:52
Αυτή την περίοδο είναι πολύ δύσκολο να λαμβάνω αρκετή ποσότητα πρωτείνης και να χαμηλώσω τους υδατάνθρακες, λόγο νηστείς.Η μόνη πηγη πρωτεινής είναι τα συμπληρώματα (σκόνη και μπάρες).Δηλ αυτά είναι με σόγια και δεν περιέχουν αυγό ή γάλα;;;
Απο αερόβια άσκηση ακολουθώ μεχρι στιγμής τα εξής:
1) τζόκιγκ 30-45 λεπτά στον διαδρομο, 1-2 φορες την εβδομάδα, σε level 5 και σε ταχυτητα 7.
2) τζόκινγκ στο βουνό 30 λεπτα, μια φορα την εβδομάδα
3) κουνγκ φου (wu shu kwan), 2-3 φορές την εβδομάδα, για μιάμιση ώρα η κάθε προπόνηση Αυτό δε το θεωρώ και πολύ αερόβια, καθώς δε νομίζω να ανεβαίνουν και πολύ οι παλμοί... Σωστά;

( Άν θέλετε μπορώ να σας πώ όλο το εβδομαδιαιο μου πρόγραμμα, έτσι ώστε να σχηματίσετε καλύτερη αποψη.)

1)Πιστεύεις οτι πρέπει να ανεβάσω κι άλλο τις ωρες στο αερόβιο κομμάτι? Άν ναί πόσο? Πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις γρήγορο περπάτημα κι όχι τρέξιμο, για μέγιστη απώλεια λίπους. Αν θες κράτα μόνο το τρέξιμο στο βουνό και στο διάδρομο κάνε με παλμούς γύρω στους 130-140... Αν είναι μόνη της η αερόβια κάνε 45-50' κι αν είναι μετά τα βάρη κάνε 30'...
2)Θα ήθελες να μου πείς και κάποιες άλλες μορφές εναλακτικής προπόνησης αερόβιας άσκησης και το χρόνο που πρέπει να κάνω? (έχω και σχοινάκι στο σπίτι) Γενικά αερόβιο είναι και το ποδήλατο και το αερόμπικ, τα πιο απλά... Το θέμα είναι να κοιτάς να μην ανεβαίνεις και πολύ σε παλμούς (πχ στο σχοινάκι δε μπορείς να το αποφύγεις) για να πετύχεις απώλεια λίπους με τον πιο σύντομο δρόμο... Διάβασε εδώ http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9098-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%91%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-(%CE%97%CE%99%CE%A4) και εδώ http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?492-%CE%91%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC...-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7
3) Διάβασα στο MD οτι είναι προτειμότερο να κάνεις 10-20 λεπτά έντονη αερόβια άσκηση, παρά 45-60 λεπτά τζόγκινγκ στον διαδρομο.Ισχύει κάτι τέτοιο? μου φαίνεται πολύ παράξενο, λόγο χρόνου-θερμίδες. Μήπως δεν κατάλαβα καλά? Διάβασε τα λινκ που σου έδωσα...

Πάντως να κάνεις τουλάχιστον 3-4φορές τη βδομάδα αερόβιο!

ΓΡΕΓΟΣ
15-04-11, 13:37
Αυτή την περίοδο είναι πολύ δύσκολο να λαμβάνω αρκετή ποσότητα πρωτείνης και να χαμηλώσω τους υδατάνθρακες, λόγο νηστείς.Η μόνη πηγη πρωτεινής είναι τα συμπληρώματα (σκόνη και μπάρες).Δηλ αυτά είναι με σόγια και δεν περιέχουν αυγό ή γάλα;;;
Απο αερόβια άσκηση ακολουθώ μεχρι στιγμής τα εξής:
1) τζόκιγκ 30-45 λεπτά στον διαδρομο, 1-2 φορες την εβδομάδα, σε level 5 και σε ταχυτητα 7.
2) τζόκινγκ στο βουνό 30 λεπτα, μια φορα την εβδομάδα
3) κουνγκ φου (wu shu kwan), 2-3 φορές την εβδομάδα, για μιάμιση ώρα η κάθε προπόνηση Αυτό δε το θεωρώ και πολύ αερόβια, καθώς δε νομίζω να ανεβαίνουν και πολύ οι παλμοί... Σωστά;

( Άν θέλετε μπορώ να σας πώ όλο το εβδομαδιαιο μου πρόγραμμα, έτσι ώστε να σχηματίσετε καλύτερη αποψη.)

1)Πιστεύεις οτι πρέπει να ανεβάσω κι άλλο τις ωρες στο αερόβιο κομμάτι? Άν ναί πόσο? Πιστεύω ότι πρέπει να κάνεις γρήγορο περπάτημα κι όχι τρέξιμο, για μέγιστη απώλεια λίπους. Αν θες κράτα μόνο το τρέξιμο στο βουνό και στο διάδρομο κάνε με παλμούς γύρω στους 130-140... Αν είναι μόνη της η αερόβια κάνε 45-50' κι αν είναι μετά τα βάρη κάνε 30'...
2)Θα ήθελες να μου πείς και κάποιες άλλες μορφές εναλακτικής προπόνησης αερόβιας άσκησης και το χρόνο που πρέπει να κάνω? (έχω και σχοινάκι στο σπίτι) Γενικά αερόβιο είναι και το ποδήλατο και το αερόμπικ, τα πιο απλά... Το θέμα είναι να κοιτάς να μην ανεβαίνεις και πολύ σε παλμούς (πχ στο σχοινάκι δε μπορείς να το αποφύγεις) για να πετύχεις απώλεια λίπους με τον πιο σύντομο δρόμο... Διάβασε εδώ http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...7%CE%99%CE%A4) και εδώ http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...B1%CF%83%CE%B7
3) Διάβασα στο MD οτι είναι προτειμότερο να κάνεις 10-20 λεπτά έντονη αερόβια άσκηση, παρά 45-60 λεπτά τζόγκινγκ στον διαδρομο.Ισχύει κάτι τέτοιο? μου φαίνεται πολύ παράξενο, λόγο χρόνου-θερμίδες. Μήπως δεν κατάλαβα καλά? Διάβασε τα λινκ που σου έδωσα...

Πάντως να κάνεις τουλάχιστον 3-4φορές τη βδομάδα αερόβιο!

1)Συγνώμη, λάθος μου...δεν το διευκρίνησα.Νηστεύω μόνο απο κρέας.Είχα ξεκινήσει να νηστεύω απο όλα, αλλά ζαλιζόμουν και τελικά απέχω μόνο απο κρέας.
2)Αντιθέτως!!!!!!!!!!!στο κούνγκ-φου ανεβαίνουν πάρα πολύ οι παλμοι, καθώς οι απαιτήσεις είναι υψηλές και είσαι διαρκώς σε έντονη κίνηση!! (βασικά υπρχουν πολλά είδη κούνγκ φου.Αυτό με το οποίο ασχολούμε εγώ είναι ένα απο τα μαχητικά στύλ)
3 και 4)Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες., και να είσαι σίγουρη πως θα ακολουθήσω την συμβουλή σου.
Ελπίζω να μήν σε κούρασα με την άγνοιά μου.

eri_87
15-04-11, 13:50
Ωραία, αφού κάνεις 2-3 φορές κουνγκ φου που είναι υψηλής έντασης, κάνε όλες τις υπόλοιπες φορές το αερόβιο σε μέτρια ένταση, ώστε μέσα στην εβδομάδα να έχεις 2-3 φορές υψηλής έντασης, αλλά και 2-3 φορές μέτριας έντασης...
Όσο για τη νηστεία, αφού απέχεις μόνο από το κρέας, φάε μπόλικα γιαουρτάκια 0-2% και κοτατζ 2%, αυγά, γάλα 0-2%... Στα γιαούρτια πρόσεξε να έχουν 8-9 πρωτεΐνες ανά 100γρ γιατί τα περισσότερα έχουν 4-5 μόνο...

Γιαυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε όπου μπορούμε! ;)

ΓΡΕΓΟΣ
15-04-11, 20:44
Ωραία, αφού κάνεις 2-3 φορές κουνγκ φου που είναι υψηλής έντασης, κάνε όλες τις υπόλοιπες φορές το αερόβιο σε μέτρια ένταση, ώστε μέσα στην εβδομάδα να έχεις 2-3 φορές υψηλής έντασης, αλλά και 2-3 φορές μέτριας έντασης...
Όσο για τη νηστεία, αφού απέχεις μόνο από το κρέας, φάε μπόλικα γιαουρτάκια 0-2% και κοτατζ 2%, αυγά, γάλα 0-2%... Στα γιαούρτια πρόσεξε να έχουν 8-9 πρωτεΐνες ανά 100γρ γιατί τα περισσότερα έχουν 4-5 μόνο...

Γιαυτό είμαστε εδώ, να βοηθάμε όπου μπορούμε! ;)

Η βοήθειά σου είναι ανεκτήμητη! Να'σαι καλά!
:welcome::welcome::welcome:

ΓΡΕΓΟΣ
04-09-11, 21:06
τις γνώμες σας παρακαλώ!

Eddie
04-09-11, 21:21
Ωραιος!!!Εγω φιλε σε βλεπω πιο καθαρο,με λιγοτερο λιπος (κυριως στην κοιλια)!Τα χερια σου μου αρεσουν και απ οτι φαινεται εχεις και μεγαλη πλατη,απλως δε ξερεις να την ανοιξεις.

Καλη συνεχεια!!!

ΓΡΕΓΟΣ
05-09-11, 15:38
ότι είπες αληθευει, καθώς το ποσοστο λύπους πλέον είναι 15,5%, η απόλεια του μυικου ιστου μόνο 600 γραμμαρια, τα υγρά στο σώμα μου ειναι σε πολύ καλα επίπεδα και η διατροφη μου ηταν πολυ ποιο προσεγμένη σε σχεση με άλλες χρονιές...φέτος το πηρα ππολύ ζεστα το θέμα και θελω να κάνω ποιοτικο όγκο, δηλαδη το πολυ 5 κιλα καθαρης μυικης μάζας.Έχω ερθει σε συνενόηση με τον διαιτολογου για το συγκεκριμενο θέμα, αλλά θα ήθελα και τις γνώμες των συναθλητών του bb.gr.
Αρκετές φορές εχω ακούσει σχόλια σχετικά με την πλάτη μου, αλλά δυστηχώς δεν έχω σχετική απάντηση, καθώς είμαι άσχετος απο πόζες.Απλά έκανα ότι είδα σε σχετικά βίντεο!κάθε βοήθεια είναι θεμιτή!!!!!
Σε ευχαριστώ που αφιέρωσες χρόνο για να δείς και να αξιολογήσεις τις φώτο!

TRIANTAFYLLOU
06-09-11, 15:58
έχεις πολυ καλές προδιαγραφές και αυτό είναι η βάση για να χτίσεις και σε σχέση με τις προηγούμενες φωτο φαίνετε η βελτίωση , σημασία έχει τωρα να βάλεις ποιοτικούς μυς , κάνοντας διατροφή για όγκο αλλα με ποιοτική τροφή , απλα υπερθερμιδική και όσο βάζεις μύς επάνω σου χωρίς να μειώνεις το λίπος , παρ όλα αυτα θα δείχνεις πιο γραμωμμένος επειδη θα μεγαλώσουν οι μυς και θα έχεις καλύτερο διαχωρισμό .

οπότε καλή συνέχεια με προπόνηση με έμφαση σε βασικές ασκήσεις και δύναμη σε συνδιασμό με μια ισοροπημένη διατροφή και να ελέγχεις τα αποτελέσματα αν 15 μέρες :thumbup::thumbup:

ΓΡΕΓΟΣ
06-09-11, 16:19
Κ. Τριανταφύλλου,σας ευχαριστώ για την προσοχή σας και τον χρόνο σας.!!!!!!
φέτος το έχω πάρει πάρα πολύ ζεστά το θέμα και θα προσπαθήσω για το καλύτερο!Αυτό που φοβάμαι είναι οτιτρώγοντας, έστω και ποιοτηκά θα πάρω και λύπος, κάτι που πραγματικά δεν θέλω με τίποτα! Έχω άρει κάποια συμπληρώματα διατροφής, άλλά δεν ξέρω άν θα με βοηθήσουν να φτάσω τον στόχο που σας προανάφερα σε προσωπικό μήνυμα! Φυσικά έχω έρθει σε επαφή και συνενόηση με τον διαιτολόγο μου, αλλά και πάλι έχω κα΄ποιες αμφιβολίες!
Μου σύστησε να κάνω και ένα διάλλειμα μίας εβδομάδας για να ξεκουράσω τους μύς μου, έτσι ώστε να μπώ πιό δυνατά απο εβδομάδα στον όγκο.Εσείς το θεωρείτε σωστό αυτό? Δεν θέλω να χάνω χρόνο χωρίς σοβαρό λόγο!

Σημείωση: έχω εκτυπώσει τα προγράμματα όγκου του κ. Μπουρνάζου (1 και 2) καθώς και το πρόγραμμα όγκου του κ.Ιωάννη και σκέφτομαι να τα ακολουθήσω με αυτή τη σειρά.Ποιά είναι η γνώμη σας? Το δικό σας πρόγραμμα το έκανα πέρισι και μου φάνηκε πολύ καλό.Άν μπορώ να το αξκολουθήσω και φέτος θα το κάνω ξανα!

ΓΡΕΓΟΣ
24-09-11, 08:04
καποια άλλη γνώμη????!!!!!!