PDA

Επιστροφή στο Forum : Σάλτσες διαίτης?



djforcegr
09-12-07, 04:49
παιδες τα στεγνα φαγητα δεν παλευονται ετσι απλα ξερεται καμια καλη σαλτσα χαμηλη σε λιπαρα να παρω να τα λουζω και να τα τρωω ανετα? ¨)

Gasturb
09-12-07, 04:53
Mόνο οι σπιτικές. Οτίδήποτε το τυποποιημένο ακόμα και στην light εκδοσή του για θεωρείται cheat meal. Έμαθα να τρώω τα καφέ μακαρόνια χωρίς τίποτα από πάνω κ το basmati χωρίς αλάτι. Όλα είναι μια συνήθεια κ το bb χρειάζεται θυσίες.

Gt

Duke-Nukem
09-12-07, 07:16
Όλα είναι συνήθια as Gas said. Οι τυποποιημένες εκτός απο τις θερμίδες είναι πνιγμένες και στα συντηριτικά και αμφιβόλου ποιότητας. Πάντως εγώ προσωπικά που και που βάζω μια μικρή κουταλιά μαγιονέζα...

KATERINI 144
09-12-07, 11:54
ο κολεμαν πάνω στο κοτόπουλο βαζει μια σάλτσα, προφανώς θα ειναι μέσα στα πλαίσια τις διατροφής, αλλά απο τη είναι αυτή η σάλτσα.......... μακάρι να ήξερα. :???:

Muscleboss
09-12-07, 12:40
παιδες τα στεγνα φαγητα δεν παλευονται ετσι απλα ξερεται καμια καλη σαλτσα χαμηλη σε λιπαρα να παρω να τα λουζω και να τα τρωω ανετα? ¨)

στη δίαιτα δε χρησιμοπιώ ποτέ σάλτσες... στη περιοδο αύξησης βάρους υπάρχουν πολλές που μπορεί να χρησιμοποιήσεις αρκεί να είναι χαμηλές το δυνατόν σε λιπαρά και νάτριο-αλάτι.

σχετικά με coleman και τη σαλτσα του αν θυμάμαι είναι σάλτσα μπάρμπεκιου που την είχα δοκιμάσει κάποτε στην αγγλία. φυσικά κ δε συστήνεται στη περίοδο γράμμωσης ενός καθημερινού αθλητή καθώς ο coleman πέρα από τα 140 κιλά που είχε , έβαζε στο σώμα του πράγματα που "απαιτούσαν" τετοιες διατρφικές συνήθειες στη γράμωση... :shock:

if you want to get lean you got tο eat clean!

ΜΒ

nickos46
21-01-08, 22:26
εγώ βάζο σε κατσαρολάκι ελαιόλαδο να κάψει λίγο, πρόσθετο φρέσκες (όσο ποιο γινωμένες τόσο το καλύτερο) ντομάτες μαϊντανό βασιλικό λίγο tabasco πολλά μανιτάρια νερό και το βράζω αμα θελετε και κανα λουκανικακη καλο ειναι ,,εμενα μου αρέσει πολύ αυτή η σάλτσα και την χρησιμοποιώ σε πολλά φαγητά τουλάχιστον 2 φορες την εβδομάδα......











οποιος θέλει να την χρησιμοποίηση μπορεί μέσο pm να που θα μου στήλη να του δώσω την γραπτή άδεια να την χρησιμοποίηση :rabbit: :rabbit: