PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτοσχέδιο powder



dim1254
04-04-11, 23:25
Είμαι 15 ετών και δεν θέλω να αρχίσω τα συμπληρώματα...ούτε καν το σκέτομαι για whey..για αυτό λοιπόν πέρα απτο γεγονός ότι κάνω μία διατροφή με πολλές πρωτείνες..αποφάσισα να φτιάξω ένα ας το πούμε protein powder...ουσιαστικά έβαλα στο mixer βρώμη,καρύδι ή αμύγδαλα και λίγη κανέλα(για γέυση)..αυτά έχουν γίνει μία σκόνη την οποία συνδυάζω με αρκετές τροφές....για παράδειγμα βάζω στα δημητριακά μου και στο γάλα..καθώς και σε κάτι protein bars που έφτιαξα.
Πιστεύετε ότι θα βοηθήσει ή τσάμπα κόπος?

Devil
04-04-11, 23:46
powder σκετο ειναι.... δεν εχει ιχνος πρωτεινης....

ασε τα συμπληρωματα και ριχτω στο φαι.... εισαι μικρος ακομα να σκεφτεσε για συμπληρωματα....

dim1254
04-04-11, 23:51
Αυτό λέω και γω..δεν θέλω συμπληρώματα...αλλά τα καρύδια,τα αμύγδαλα και η βρώμη δεν είναι συμπληρώματα και απόσο έχω ακούσει έχουν αρκετή περιεκτικότητα σε πρωτείνες...άρα και σε μορφή σκόνης δεν θα ήταν χρήσιμο?

Devil
05-04-11, 00:06
Αυτό λέω και γω..δεν θέλω συμπληρώματα...αλλά τα καρύδια,τα αμύγδαλα και η βρώμη δεν είναι συμπληρώματα και απόσο έχω ακούσει έχουν αρκετή περιεκτικότητα σε πρωτείνες...άρα και σε μορφή σκόνης δεν θα ήταν χρήσιμο?

οχι.... δεν βρισκω καμια χρησιμοητα....

καλητερα ενα πιατο με κρεας + ρυζι + λαχανικα + λαδι....

Titanium
05-04-11, 00:07
Αυτό λέω και γω..δεν θέλω συμπληρώματα...αλλά τα καρύδια,τα αμύγδαλα και η βρώμη δεν είναι συμπληρώματα και απόσο έχω ακούσει έχουν αρκετή περιεκτικότητα σε πρωτείνες...άρα και σε μορφή σκόνης δεν θα ήταν χρήσιμο?

Μαλον λάθος άκουσες:turtle::toast:
Ολα τα παραπάνω ειναι υδατάνθρακες και λιποι.....:thumbup:

MichalisPorke
08-04-11, 18:12
Μαλον λάθος άκουσες:turtle::toast:
Ολα τα παραπάνω ειναι υδατάνθρακες και λιποι.....:thumbup:

Kαλα λιπη ομως!:thumbup:

Ximerakis
11-04-11, 20:59
σωστα... ιχνος πρωτεινης!