PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή Γράμμωσης Wolve



Wolve
07-02-11, 12:42
Αν και λιγο νωρις, θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα εχω πετυχει τα αποτελεσματα που θελω μεχρι αρχες Ιουνιου. Στα 78 κιλα, 1.85 υψος.


Το προγραμμα μου θα εχει 2 μυικες ομαδες / μερα ( για 4-5 μερες / βδομαδα ) σε χωρισμο Στηθους-Δικεφαλου, Πλατη-Τρικεφαλου, Ποδιων-Ωμων. Οι πρωτες δυο εβδομαδες θα εχουν στο καθε τελος προπονησης 20' αεροβιο, οι επομενες 30', οι επομενες 40' και θα συνεχισω τις υπολοιπες με 45'. Η προπονηση θα ειναι εντονη.


Αρχικη Διατροφη:



1ο- 70γρ βρωμη / 150γρ γαλα / μισο σκοοπ πρωτ / χουφτα καρυδια / 1 αυγο ολοκληρο

2ο- 2 χουφτες στραγαλια

3ο- 100γρ μακαρονια / 150γρ κοτοπουλο / πρασιναδα με 1 κ.σ ελαιολαδο

4ο- γιαουρτι 2% / μισο σκοοπ πρωτ / 1 ξινομηλο ( πριν προπ )

5ο- 1.5 σκοοπ πρωτ / κρεατινη / 1 μπανανα ( αμεσως μετα )

6ο- 100γρ μακαρονια / 150γρ κοτοπουλο / πρασιναδα

7ο - γιαουρτι 0% με 1 χουφτα καρυδια / μισο σκοοπ πρωτ



Ανα 2 εβδομαδες θα ριχνω τις θερμιδες με μειωση υδατανθρακα. Οσο πεφτει ο υδατανθρακας θα αυξανονται τα λιπαρα. Στο τελος θα τελειωσω με 2 εβδομαδες απογλυκονοσης.

Edit: Τις τελευταιες εβδομαδες θα σταματησω την ληψη κρεατινης για ενα πιο στεγνο αποτελεσμα.

naturale
07-02-11, 12:59
Αν και λιγο νωρις, θελω να ειμαι σιγουρος οτι θα εχω πετυχει τα αποτελεσματα που θελω μεχρι αρχες Ιουνιου.


Το προγραμμα μου θα εχει 2 μυικες ομαδες / μερα ( για 4-5 μερες / βδομαδα ) σε χωρισμο Στηθους-Δικεφαλου, Πλατη-Τρικεφαλου, Ποδιων-Ωμων. Οι πρωτες δυο εβδομαδες θα εχουν στο καθε τελος προπονησης 20' αεροβιο, οι επομενες 30', οι επομενες 40' και θα συνεχισω τις υπολοιπες με 45'. Η προπονηση θα ειναι εντονη.


Αρχικη Διατροφη:



1ο- 70γρ βρωμη / 150γρ γαλα / μισο σκοοπ πρωτ / χουφτα καρυδια / 1 αυγο ολοκληρο

2ο- 2 χουφτες στραγαλια

3ο- 100γρ μακαρονια / 150γρ κοτοπουλο / πρασιναδα με 1 κ.σ ελαιολαδο

4ο- γιαουρτι 2% / μισο σκοοπ πρωτ / 1 ξινομηλο ( πριν προπ )

5ο- 1.5 σκοοπ πρωτ / κρεατινη / 1 μπανανα ( αμεσως μετα )

6ο- 100γρ μακαρονια / 150γρ κοτοπουλο / πρασιναδα

7ο - γιαουρτι 0% με 1 χουφτα καρυδια



Ανα 2 εβδομαδες θα ριχνω τις θερμιδες με μειωση υδατανθρακα. Οσο πεφτει ο υδατανθρακας θα αυξανονται τα λιπαρα. Στο τελος θα τελειωσω με 2 εβδομαδες απογλυκονοσης.

Edit: Τις τελευταιες εβδομαδες θα σταματησω την ληψη κρεατινης για ενα πιο στεγνο αποτελεσμα.

αντε με το καλο, και εγω γραμμωση θελω αλλα ι διατροφη μου δεν ξερω εαν ειναι τοσο καλη οσο ι δικη σου, τεσπα κατι θα κανουμε.

αντε βαλε και φωτος

pan0z
07-02-11, 13:05
βλεπω την διατροφη στο log σου με σχεση εδω γιατι εχεις κοψει τοσα πολλα?πχ στο 2ο γευμα εφυγε ολος ο υδατ και η πρωτεινη σχεδον που ειχες.και εχεις ριξει και την πρωτεινη σου επισης, γενικα δεν εχεις παρα πολυ υδατανθρακα στην διατροφη σου στο τελος δεν θα εχεις απο που να κοψεις.

EDIT τωρα ειδα οτι θα κανεις και 2 βδομαδες απογλυκογονοση δεν ξερω ποσο καλα ξες να την δουλευεις αλλα αν δεν ξες πιο πολλα θα χασεις παρα θα κερδισεις απο αυτο.

Wolve
07-02-11, 13:14
αντε με το καλο, και εγω γραμμωση θελω αλλα ι διατροφη μου δεν ξερω εαν ειναι τοσο καλη οσο ι δικη σου, τεσπα κατι θα κανουμε.

αντε βαλε και φωτος

ευχαριστω φιλε μου :toast:



Δες κατι για το 2ο γευμα panoz :

Διατροφική αξία: Τα στραγάλια δεν έχουν πολλά λιπαρά. Είναι καλή πηγή πρωτεΐνης, αλλά και υδατανθράκων. Είναι εντυπωσιακό ότι δύο χούφτες στραγάλια αντιστοιχούν σε 1 μερίδα άπαχο κρέας και 1 μερίδα μακαρόνια! Περιέχουν επίσης πολλές φυτικές ίνες και πλεονεκτούν σε σχέση με τους υπόλοιπους ξηρούς καρπούς σε βιταμίνη Α και σε β-καροτίνη, βιταμίνες απαραίτητες για την αναγέννηση των κυττάρων. Είναι επίσης πολύ πλούσια σε βιταμίνες Κ και C.


Για αυτο τα εβαλα ετσι. Φαντασου οτι καθε γευμα εχει 25-30γρ πρωτεινης, μιλαμε για 7 γευματα. Τα κιλα μου ειναι 80. Αρα για 2-2.5γρ πρωτ/κιλο θελω 160-200γρ πρωτεινης. Και ειμαι καπου στο 185.

EDIT: Οσο για τις θερμιδες, ημουν στις 3000, πηγα 2700 και τωρα αυτες ειναι 2550. Περιπου ισοθερμιδικη.

pan0z
07-02-11, 13:26
Τον υδατανθρακα που σου δινουνε τα μακαρονια και το προφιλ αμινοξεων που εχει η γαλοπουλα ομως δεν νομιζω να στα δινουν τα στραγαλια μην τρελαθουμε αλλα οπως θες εσυ.Τωρα στην γραμμωση καλο θα ειναι να εισαι και λιγο παραπανω σε πρωτεινη δεν χαθηκε ο κοσμος γιατι σιγα σιγα αρχιζεις και κοβεις υδατανθρακα με οτι συνεπαγετε αυτο.Για τις θερμιδες που λες οι θερμιδες συντηρησης σου ειναι το διατροφικο πλανο το οποιο κανεις και σταματας μετα απο λιγο καιρο να βαζεις κιλα αρα αν υποθεσουμε οτι την τελευταια φορα ειχες 3000 θερμιδες και δεν εβαζες αλλα κιλα τοτε αυτες ηταν οι θερμιδες που συντηρουσαν το σωμα σου(ουτε εβαζες,ουτε εχανες) οποτε αυτος ο τυπος δεν κολλαει εφοσον ο οργανισμος σου εχει συνηθησει σε καινουργια δεδομενα αρα η διατροφη σου δεν ειναι ισοθερμιδικη αυτην την στιγμη.

Wolve
07-02-11, 13:47
Τα εβαλα με τη λογικη του να μην κουβαλαω ταπερ κτλ διοτι ειμαι σε μια περιοδο οπου τρεχω και δεν φτανω με καποια θεματα. Και εφ'οσον μου δινουν καποια πραγματα που χρειαζομαι και ειναι πιο ευκολο...

Οσο για τις θερμιδες... ειναι οντως ισοθερμιδικη. Με 3.000 θερμιδες εγω εβαζα κιλα, και μαλιστα σε πολυ ικανοποιητικο βαθμο. Με 2600-2700 ουτε εβαζα ουτε εχανα, αρα με 2550 ειμαι περιπου σε ισοθερμιδικη.

Edit: Υπολογισα ακριβως την πρωτεινη ( γενικα δεν το ψειριζω και τοσο ) και βγαινει 202. Ειναι 2.5γρ/κιλο και κατι ψιλα. Μετα θεωρω οτι ειναι υπερβολη το παραπανω.

NASSER
07-02-11, 15:23
Wolve αν μπορείς καποια στιγμή να ποστάρεις φωτο σου για να έχουμε μια πλήρη εικόνα.
Πόσο καιρο γυμνάζεσαι?

Wolve
08-02-11, 00:57
Με βαρη 2 χρονια. Αλλα σοβαρα, μονο τον εναν.


Edit: Δεν εχω καμια φωτογραφια με το σωμα μου τωρινη, προσπαθησα να βγαλω αλλα δεν εχω καλη καμερα και βγαινουν χαλια. Με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω. Παντως, εχω μια απο ενα βραδυ που ημουν εξω αν και λιγο θολη, ισως παρετε μια μικρη ιδεα.

Pavlos17
08-02-11, 15:48
βγαλε καμια φωτο ρε,κοιλιακους εχει κ η γιαγια μου :green:

NASSER
08-02-11, 15:55
βγαλε καμια φωτο ρε,κοιλιακους εχει κ η γιαγια μου :green:


Εσύ δείξε μας τη γιαγιά σου.

TheWorst
08-02-11, 16:34
βγαλε καμια φωτο ρε,κοιλιακους εχει κ η γιαγια μου :green:

Ναι ρε βεβαια..Δηλαδη θεωρεις τοσο ευκολο να φτιαξεις κοιλιακους ? :turtle:

Pavlos17
08-02-11, 20:05
με παρεξιγισατε,δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν :toast:

naturale
08-02-11, 20:36
Με βαρη 2 χρονια. Αλλα σοβαρα, μονο τον εναν.


Edit: Δεν εχω καμια φωτογραφια με το σωμα μου τωρινη, προσπαθησα να βγαλω αλλα δεν εχω καλη καμερα και βγαινουν χαλια. Με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω. Παντως, εχω μια απο ενα βραδυ που ημουν εξω αν και λιγο θολη, ισως παρετε μια μικρη ιδεα.

φετες εισαι φιλος

TheWorst
08-02-11, 20:49
Μακαρι και εγω να ειχα τετοιους κοιλιακους.Ειναι πολυ καλο το παλικαρι εδω περα

jannous44
09-02-11, 00:28
βασικα χωρις να σε ξερω θα κρινω απο τη φωτογραφια που εβαλες αν εισαι ετσι τωρα θα ξεκινησεις απο τωρα να ωστε στα σιγουρα να γραμμωσης το καλοκαιρι? το γ@μ@ς λιγο το θεμα!:turtle: συνεχισε κανα 2μηνα ακομα ογκο :bodybuilder2: και απο απριλιο ξεκινα γραμμωση!

Wolve
09-02-11, 00:40
Εγω ειχα πει καπου οτι ειχα πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους αλλα δεν με πιστευανε :green:

Πλακα πλακα ομως, καμια διορθωση για τη διατροφη εχετε ή μπα? :P

Pavlos17
09-02-11, 19:44
Εγω ειχα πει καπου οτι ειχα πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους αλλα δεν με πιστευανε :green:

Πλακα πλακα ομως, καμια διορθωση για τη διατροφη εχετε ή μπα? :P

οντως,φενεσαι να σε κατω απο 10% :toast: παντως η φοτο που μας ειχες διξει με το στηθος σου δεν δικαιολογιτε,εισαι χαμηλα σε λιπος,θα πρεπει να πας σε γιατρο ;) καλη η διατροφη,αλλα μην κανεις απογλυκογονοση δεν χρειαζεται

TheWorst
09-02-11, 19:50
Γιατι 10% ειναι αρκετα εγω πριν 1 χρονο περιπου ημουν 9.8% τωρα πρεπει να εχω πεσει..

naturale
09-02-11, 19:54
Εγω ειχα πει καπου οτι ειχα πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους αλλα δεν με πιστευανε :green:

Πλακα πλακα ομως, καμια διορθωση για τη διατροφη εχετε ή μπα? :P

θελω να δοκιμασω την διατροφη σου χωρις συμπληρωματα ομως, γινεται?

Wolve
09-02-11, 22:02
θελω να δοκιμασω την διατροφη σου χωρις συμπληρωματα ομως, γινεται?

ο καθε ανθρωπος ακολουθει οτι ειναι καλυτερο για αυτον, δεν εχεις τα ιδια στατιστικα και αναγκες με εμενα... υπολογισε τι χρειαζεσαι και οριστε απλα τις ποσοτητες σου. μπορεις να την κανεις χωρις συμπληρωματα βαζοντας αντι για το 1.5 σκοοπ μετα την προπονηση 7-8 ασπραδια αυγων και για πρωι και βραδυ βαζοντας κατι πρωτεινουχο ακομα παντως.



pavlo το ξερω, θα το κοιταξω, γενικα το σωμα μου ειναι παντου σε καλο σημειο εκτος απτο στηθος που εχω αυτο το προβλημα



αν εχει κανεις καμια διορθωση για τη διατροφη, ας μου πει :toast:

Pavlos17
09-02-11, 23:24
εγω με το μονο που απορω ειναι,πως βγαζεις δεκατιανο μονο με ξηροκαρπια :turtle: βαλε κανα σαντουιτς να σε πιασει :P
γραμμωση παντως κανεις και με κρεατινη,δεν σε εμποδιζει ;)

Wolve
09-02-11, 23:37
εγω με το μονο που απορω ειναι,πως βγαζεις δεκατιανο μονο με ξηροκαρπια :turtle: βαλε κανα σαντουιτς να σε πιασει :P
γραμμωση παντως κανεις και με κρεατινη,δεν σε εμποδιζει ;)

βασικα βαριεμαι να μασαω ρε συ :P

το ξερω, απλα δεν ειμαι φιλος με τα νερα :green:

Marine
10-02-11, 00:32
Ασχετο αλλα αφου μετα απο καθε προπονηση θα κανεις αεροβιο,γιατι δεν παιζεις μια μυικη ομαδα και μετα αεροβιο,κρεατινη πινεις αρα θα εχει και δυναμη να παιξεις ενα 80% των κιλων που παιζεις με υψηλο υδατ??

Εγω αυτο κανω και μπορω να πω ειναι πιο πολυ αποτελεσματικο.

Wolve
10-02-11, 01:14
Ειναι πιο ευκολο 1 μυικη/μερα αλλα προσπαθω να κανω οσο πιο συχνες προπονησεις μπορω οταν παω για γραμμωση για αυτο βαζω 2 μυικες/μερα. Τωρα τελευταια ομως δεν ειμαι καλα ( για αυτο και αργω να γραψω και στο log μου ) οποτε λιγο παω πισω οτι και να εκανα.

iroNMike1995
11-02-11, 17:02
Wolve plz μια χαρη μπορεις να μου πεις περιπου τις ωρες που τρως το καθε γευμα?

Giannisgt4
11-02-11, 17:50
α οκ!! πρωινο 10 αυγα ασπραδια 2 μπανανες και 1 χυμο πορτοκαλι,μετα απο την προπονιση 2 σκουπ και 2 μπανανες μια ωρα μετα τρωω οσπρια το απογευμα 2 σκουπ πρωτεινης το βραδυ 2 ωρες πριν τον υπνο κοτοπουλο η μπιφτεκι με πρασινη σαλατα και πριν τον υπνο 2 σκοοπ πρωτεινης.. ειμαι 1,84 υψος και 85 κιλα..στοχος μου ειναι να βαλω καπιο μυικο ογκο και απο απριλιο να προσπαθησω να στεγνωσω.. προπονιση κανω 4 φορες. 1 μερα στηθος τρικεφαλα 2 μερα πλατη 3 μερα ποδια 4 μερα ομουσ δικεφαλα... και σηκωνω οσο πιο πολα κιλα μπωρω στα τελευτεα 2 σετ.. κανω καθε φορα κοιλιακουσ ραχεους και 15 λεπτα αεροβια στο τελος της προπονισης..χριαζομαι βοιθεια γιατι ασχολουμε μονο 3 μινεσ με την γυμναστικη και μου εχει γεινει εμμονη ιδεα

Wolve
12-02-11, 16:16
α οκ!! πρωινο 10 αυγα ασπραδια 2 μπανανες και 1 χυμο πορτοκαλι,μετα απο την προπονιση 2 σκουπ και 2 μπανανες μια ωρα μετα τρωω οσπρια το απογευμα 2 σκουπ πρωτεινης το βραδυ 2 ωρες πριν τον υπνο κοτοπουλο η μπιφτεκι με πρασινη σαλατα και πριν τον υπνο 2 σκοοπ πρωτεινης.. ειμαι 1,84 υψος και 85 κιλα..στοχος μου ειναι να βαλω καπιο μυικο ογκο και απο απριλιο να προσπαθησω να στεγνωσω.. προπονιση κανω 4 φορες. 1 μερα στηθος τρικεφαλα 2 μερα πλατη 3 μερα ποδια 4 μερα ομουσ δικεφαλα... και σηκωνω οσο πιο πολα κιλα μπωρω στα τελευτεα 2 σετ.. κανω καθε φορα κοιλιακουσ ραχεους και 15 λεπτα αεροβια στο τελος της προπονισης..χριαζομαι βοιθεια γιατι ασχολουμε μονο 3 μινεσ με την γυμναστικη και μου εχει γεινει εμμονη ιδεα

φιλε μου, νομιζω οτι εισαι σε λαθος μερος, ανοιξε ενα καινουργιο τοπικ για να σε βοηθησουμε :toast:

Wolve
12-02-11, 16:19
Wolve plz μια χαρη μπορεις να μου πεις περιπου τις ωρες που τρως το καθε γευμα?

ναι φιλε μου, το πρωινο ειναι στις 8 το πρωι, στις 11 τα στραγαλια,στις 2 το μεσημεριανο, στις 4 το γευμα πριν την προπ, στις 5.30 εχω προπ, στις 6.30-7.00 (αμεσως μετα την προπ) το ροφημα κτλ, κατα τις 8 ( μια ωρα μετα ) το επομενο γευμα και πριν τον υπνο 11-12 το γιαουρτι κτλ

iroNMike1995
16-02-11, 16:53
Ευχαριστώ πολύ καλή διατροφή θα προσπαθήσω να την ακολουθήσω όσο μπορώ :)

Pavlos17
16-02-11, 16:56
Ευχαριστώ πολύ καλή διατροφή θα προσπαθήσω να την ακολουθήσω όσο μπορώ :)

καλυτερα να φτιαξεις μια που σου ταιριαζει,και οχι οτι σου δινουν οι αλλοι.

flexakis
16-02-11, 18:06
Φιλε μου αν εισαι 78 κιλα 1.85 υψος και ξεκινας απο τωρα και για 6 μηνες γραμμωση και 45 λεπτα αεροβια εισαι λαθος.
Αν εισουν 100 κιλα τοτε ενταξει.
Κανε ενα χρονο ακομα ογκο και μετα βλεπεις για γραμμωση.
Σωμα δεν ειναι ειναι μονο κοιλιακοι,εκτος και αν πας για πασαρελα.
Γνωμη μου ειναι βαλε κρεας πανω σου.

pan0z
16-02-11, 19:07
Φιλε μου αν εισαι 78 κιλα 1.85 υψος και ξεκινας απο τωρα και για 6 μηνες γραμμωση και 45 λεπτα αεροβια εισαι λαθος.
Αν εισουν 100 κιλα τοτε ενταξει.
Κανε ενα χρονο ακομα ογκο και μετα βλεπεις για γραμμωση.
Σωμα δεν ειναι ειναι μονο κοιλιακοι,εκτος και αν πας για πασαρελα.
Γνωμη μου ειναι βαλε κρεας πανω σου.

+1 στον απο πανω
Αλλα οπως θελει ο καθενας αν και πιστευω αυτο που λεει ο flex ειναι το ιδανικο.

iroNMike1995
17-02-11, 17:05
καλυτερα να φτιαξεις μια που σου ταιριαζει,και οχι οτι σου δινουν οι αλλοι.
Οταν λεω οτι θα τη ακολουθησω οσο μπορω εννοω οτι θα την προσαρμωσω στα μετρα μου :)

Wolve
09-04-11, 16:14
Καλώς σας βρήκα και πάλι παιδιά. Έχω καιρό να ασχοληθώ με το foroum λόγο κάποιον προσωπικών προβλημάτων κτλ. Ελπίζω να λυθούν σύντομα και να επιστρέψω στην παρέα σας. Μέχρι τότε, συνεχίζουμε την δουλειά με το σώμα μας και βρισκόμαστε σε περίοδο γράμμωσης. Παραθέτω τη διατροφή μου για να διορθώσετε πραγματάκια αν χρειάζεται και για κάποιες ερωτήσεις που έχω να κάνω σχετικά με κάποια πράγματα. Οι προπονήσεις μου είναι 4-5 / βδομάδα και πάνε ως εξής: 1η= στήθος/δικέφαλα 2η= πλάτη/τρικέφαλα 3η = πόδια/ώμοι. Ανά δύο προπονήσεις έχω βάλει μέρα στην οποία κάνω κοιλιακούς και ραχιαίους, γυμνάζω τον πήχη και τις γάμπες ( μετά από αυτήν την μέρα έχω βάλει ρεπό ) και κάνω αερόβιο. Αερόβια κάνω και κάποια extra πρωινά με σκοινάκι και άδειο στομάχι.



Η διατροφή μου πάει ως εξής: Μέρες 1-2-3 κοντά στα 20-30γρ υγατάνθρακες και μέρα 4 αυξάνω. Ο ίδιος κύκλος και μετά.


Μέρες 1-2-3:


1ο γεύμα = πράσινο τσάι με λεμόνι ---μετά απο 15 λεπτά---> ομελέτα με 2 αυγά ολόκληρα + 2 ασπράδια / γαλοπούλα 75γρ ( όχι αλαντικό )

2ο γεύμα = ρόφημα πρωτείνης 1 σκοοπ

3ο γεύμα = κοτόπουλο 150γρ + σαλάτα με 1 κ.γ ελαιόλαδο + λίγο τυράκι

4ο γεύμα = 1 γιαούρτι 2% / 1 πορτοκάλι / 1 καφέ ( πριν την προπ )

5ο γεύμα = 1.5 σκοοπ ροφημα πρωτεινης ( αμέσως μετά )

6ο γεύμα = κοτόπουλο 150γρ + λίγο τυράκι

7ο γεύμα = 1 γιαούρτι 0% με λίγα καρύδια


Μέρα 4:

1ο γεύμα = 130γρ δημητριακών με γάλα 0%

2ο γεύμα = 1 σάντουιτς με τυρί και γαλοπούλα

3ο γεύμα = 120γρ κιμάς ή μπιφτέκια με 100γρ μακαρόνια ή σπανακόρυζο

4ο γεύμα = 1 γιαούρτι / 1 μπανάνα / καφές ( πριν προπ )

5ο γεύμα = 1.5 σκοοπ πρωτ / 1 μπανάνα

6ο γεύμα = κοτόπουλο 150γρ + λίγο σπανακόρυζο ή μακαρόνια

7ο γεύμα = 1 γιαούρτι 2%





Και δύο μικρές απορίες:

Έχω ψιλο εθιστεί στην coca cola light. Ένα ποτήρι έχει 0.5 θερμίδες. Είναι οκ ή μπορεί να έχω επιπτώσεις όπως θολούρα-χαλάρωση δέρματος κτλ?

Το τυρί να το αποφεύγω? Αν και δεν τρώω σε μεγάλη ποσότητα.

Edit: Και τέλος, μπορεί να μου δώσει κανείς το διατροφικό πίνακα του κουλουριού Θεσσαλονίκης?

Giannistzn
09-04-11, 18:02
Στις μερες 1-2-3 δεν εχεις καθαρο υδ/κα?

Wolve
09-04-11, 18:21
ο υδατανθρακας αυτες τις μερες ειναι ελαχιστος οπως βλεπεις, απ'τις σαλατες, τα γαλακτοκομικα και τα φρουτα...

Kaloutsikos
10-04-11, 12:43
Γιατί δηλαδή τις πρώτες 3 μέρες δεν τρως υδατάνθρακα?
Το πρόγραμμα που έγραψες είναι για 4 μέρες
τις υπόλοιπες μέρες τι τρως?

arisfwtis
10-04-11, 12:58
το ξαναρχιζει απο την αρχη
:)

Wolve
10-04-11, 19:48
Καμια γνωμη λοιπον? :)

Kaloutsikos
11-04-11, 00:20
Καμια γνωμη λοιπον? :)

Δεν μου απάντησες............

Wolve
11-04-11, 07:35
σου απαντησε το παλικαρι απο κατω... παει 1-2-3/4/1-2-3/4/.../.../... κτλ κτλ

Kaloutsikos
11-04-11, 10:24
Γιατί δηλαδή τις πρώτες 3 μέρες δεν τρως υδατάνθρακα?
Το πρόγραμμα που έγραψες είναι για 4 μέρες
τις υπόλοιπες μέρες τι τρως?



το ξαναρχιζει απο την αρχη
:)


σου απαντησε το παλικαρι απο κατω... παει 1-2-3/4/1-2-3/4/.../.../... κτλ κτλ

Το κατάλαβα ότι κάνεις κύκλο, χάρης τον φίλο ποιο πάνω,:)
Γιατί το κάνεις έτσι ρωτάω?

Wolve
11-04-11, 12:59
Γιατι πρωτον ετσι μπορεις να κρατησεις μια διαιτα για πολυ καιρο χωρις να κολλας στα κιλα σου και δευτερον οτι μου ειναι πιο ευκολο στην πραγματοποιηση + οτι το διαιτολογιο δεν ειναι τοσο " μονοτονο "

jannous44
11-04-11, 14:17
Φιλε μου αν εισαι 78 κιλα 1.85 υψος και ξεκινας απο τωρα και για 6 μηνες γραμμωση και 45 λεπτα αεροβια εισαι λαθος.
Αν εισουν 100 κιλα τοτε ενταξει.
Κανε ενα χρονο ακομα ογκο και μετα βλεπεις για γραμμωση.
Σωμα δεν ειναι ειναι μονο κοιλιακοι,εκτος και αν πας για πασαρελα.
Γνωμη μου ειναι βαλε κρεας πανω σου.

+1:thumbup:

Kaloutsikos
11-04-11, 15:29
Γιατι πρωτον ετσι μπορεις να κρατησεις μια διαιτα για πολυ καιρο χωρις να κολλας στα κιλα σου και δευτερον οτι μου ειναι πιο ευκολο στην πραγματοποιηση + οτι το διαιτολογιο δεν ειναι τοσο " μονοτονο "

Και τις πρώτες 3 μέρες που δεν έχεις πολύ υδατάνθρακα έχεις ενέργεια
για να βγάλεις σωστή προπόνηση?

Wolve
11-04-11, 16:41
+1:thumbup:

αυτο ειναι πολυ καιρο πριν :unsure:



Και τις πρώτες 3 μέρες που δεν έχεις πολύ υδατάνθρακα έχεις ενέργεια
για να βγάλεις σωστή προπόνηση?

ναι, βγαινει πολυ καλα βασικα :green:

jannous44
11-04-11, 16:42
ααα. εβαλες κιλα απο τοτε? δεν ξερω ποσο παλιο ειναι...:unsure:

Wolve
11-04-11, 21:10
γραφει πανω απο το ονομα ημερομηνια :P

jannous44
29-04-11, 10:03
ποσα κιλα εισαι και κανεις το συγκεκριμενο διετολογιο? στην κυκληκη ληψη υδατανθρακων τις χαμηλες μερες πεζεις 1γ υδατ / κιλο βαρους και τη μερα που φορτονεις παιζεις 3-4υδατ/ κιλο βαρους. εδω τις μερες χαμηλου υδατ εχει 30γ και τη μερα που φωρτονεις εχεις 140-150...:unsure: