PDA

Επιστροφή στο Forum : INBA Παγκόσμιο Πρωταθλημα (Lecco-Italy) (2.7.2011)



fetas
10-04-11, 11:08
23835
The World Cup


Saturday, July 2, 2011

ERVA NEAR LECCO (MILAN), ITALY


Contest Info Special Info
Bodybuilding
Mixed Pairs
Physically Challenged
Ms. Fitness
Ms Physique
Ms. Figure
Classic Figure
Bikini Divas
Model Search
Kids and Teen Fitness
Contest includes all classes





5 Years Drug Free


Entry forms must be recieved two weeks prior to the competition date!

EMAIL US FOR MORE
INFORMATION
inbaworld@aol.com


For info Contact ABA/INBA Main Office (951) 734-3900

Ενας αγωνας που ισως ενδιαφερει καποιους .

Polyneikos
10-04-11, 12:24
Eυχαριστουμε για την ενημερωση!:thumbup:
Δυο διευκρινισεις:
α) Αναφερει 5 years drugw free.Πως πιστοποείται αυτο;Θα πρεπει να σε ελεγχουν τα 5 τελευταια χρόνια;
β)Πως παίρνει πρόκριση καποιος από Ελλαδα (γιατι βλεπω την σημαια μας);

savage
10-04-11, 15:17
Ενας αγωνας που ισως ενδιαφερει καποιους .

:shock::green::turtle::turtle::turtle::thumbup::thumbup:

αν ενδιαφερει λεει????:green::green:

εστειλα κι ολας μεηλ να μαθω περισσοτερες πληροφοριες.

ναντια μας βλεπω καλοκαιρινο ταξιδακι στην Ιταλια,ειναι και κοντα...:green::green: μια χαρα:P

fetas
10-04-11, 15:24
Eυχαριστουμε για την ενημερωση!:thumbup:
Δυο διευκρινισεις:
α) Αναφερει 5 years drugw free.Πως πιστοποείται αυτο;Θα πρεπει να σε ελεγχουν τα 5 τελευταια χρόνια;
β)Πως παίρνει πρόκριση καποιος από Ελλαδα (γιατι βλεπω την σημαια μας);

International Natural Bodybuilding Association (INBA)
World Leader in Natural Bodybuilding & Fitness

Click Here for Anti-Doping Rules and Regulations


Banned Substances & Policies

The following products are banned from the International Olympic Committee (IOC)
and the ABA/INBA/PNBA

This is not a complete list, as new products are introduced every day!

Natural Drug Free Requirements

All competitors must be drug free for amount of time allocated for the competition they are in- National and International Events have a minimum of five years drug free, unless stipulated differently. Drug testing is to conform to IOC regulated Standards.
Once your entry form is received you will be contacted to verify your appointment time for the polygraph test.
You must obtain two characters references attesting that you have been drug free depending on amount of time allocated for the competition.
You will be required to pay for your polygraph test. Pending on the competition, overall winners will be required to take an additional test, urine or blood.
This includes all performance enhancing "drugs" that are on the IOC banned list.
All athletes must pass a polygraph or urine test every 60 days (if they are competing).
We will also conduct random drug testing at each event as well as random testing to all members of the Natural Teams throughout the year.
Random drug testing for Team members began January 1st, 1999 and we will conduct a minimum of 1-2 tests per month.
If an athlete tests positive for a banned substance they will be suspended from competing for a minimum of one year up to lifetime ban, and their name, picture and test results posted on website and magazines.
Any member of the Natural Teams that is found experimenting with a banned substance will be banned from the team for life. The athlete suspension begins immediately upon receipt of a positive test. The athlete has the right to appeal the decision, however, the suspension remains in effect until either the "B" sample confirms or refutes the findings or a meeting is held by the representatives of the local federation and the International committee where the case may be appealed. Once a final ruling is made by the local and International INBA committee, then there is no second appeal.. In the case of an inaccurate reading on the polygraph test they will be obliged to undergo a urine test with a final decision pending a meeting of the INBA Committee."
Be advised that among the banned substances are ephedrine and its derivatives, DHEA and Andro and all of its derivatives. It is your responsibility to be aware of the substances that are on the banned list. Ignorance is not an excuse.
Official Banned Substances :

The following is a non-exhaustive list of banned and/or restricted substances. Please very with the appropriate IOC regulated body for a complete and up-to-date listing.

I. DOPING CLASSES

A. Stimulants

amiphenazole
amphetamines
amineptine
cocaine
ephedrine
fencamfamine
mesocarb
pentylentetrazol
pipradol
salbutamol & terbutaline (are permitted by inhaler only and must be declared to the relevant medical authority.)
NOTE: All imidazole preparations are acceptable for topical use, e.g. oxymetazoline. Vasoconstrictors (e.g. adrenaline) may be administered with local anesthetic agents. Topical preparations (e.g. nasal, ophthalmologic) of Phenylephrine are permitted.

B. Narcotic analgesics

dextromoramide
dextropropoxyphene
diamorphine
methadone
morphine
pentazocine
pethidine
.... and related substances

NOTE: Codeine, Dextromethorphan, Dihydrocodeine, Diphenoxylate and Pholcodine are permitted.

C. Anabolic agents

The Anabolic class includes anabolic androgenic steroids (AAS) and Beta-2 Agonists.

1.Anabolic androgenic steroids (AAS)

The AAS class includes testosterone and substances that are related in structure and activity to it. They have been misused in sport to increase muscle strength bulk, and to promote aggressiveness.

Some examples of AAS are:

clostebol
fluoxymesterone
metandienone
metenolone
nandrolone
oxandrolone
stanozolol
testosterone *
... and related substances

Note: The administration of testosterone is banned. The presence of a testosterone (T) to epitestosterone (E) ratio greater than six (6) to one (1) in the urine of a competitor constitutes an offense unless there is evidence that this ratio is due to a physiological or pathological condition, e.g. low epitestosterone excretion, androgen production by tumor, enzyme deficiencies.

2.Beta-2 Agonists

Some examples of beta-2 Agonists are:

clenbuterol
salbutamol
terbutaline
saimeterol
fenoterol
.... and related substances

D. Diuretics

Some examples of diuretics are:

acetazolamide
bumetanide
chlorthalidone
ethacrynic acid
furosemide
hydrochlorothiazide
mannitol
mersalyl
spironolactone
triamterene
.... and related substances

E. Peptide and Glycoprotein hormones and analogues

1.Chorionic Gonadotrophin (HCG - human chorionic Gonadotrophin)

2.Corticotropin (ACTH)

3.Growth hormone (HGH, somatropin)

4.Erythrorpoietin (EPO)

… and related substances

II. METHODS

A. Blood doping

B. Pharmacological, chemical and physical manipulation

( The responsible authorities ban the use of substances and of methods that alter the integrity and validity of urine samples used in doping controls. Examples of banned methods are catheterization, urine substitution and/or tampering, inhibition of renal excretion. e.g. by probenecid and related compounds, and epitestosterone administration.)

III. CLASSES OF DRUGS SUBJECT TO CERTAIN RESTRICTIONS

C. Local anesthetics

Injectable local anesthetics are permitted under the following conditions:

(a) that bupivacaine, lidocaine, mepivacaine, procaine etc. are used but not cocaine.

Vasoconstrictor agents (e.g. adrenaline) may be used in conjunction with local aesthetics.

(b) only local or intra-articular injections may be administered;

(c) only when medically justified (i.e. the details including diagnosis, dose and route of

administration must be submitted immediately in writing to the relevant medical authority.

D. Corticosteroids

The use of Corticosteroids is banned except

(a) for topical use (aural, opthalmological and dermatogical) but not rectal;

(b) by inhalation;

(c) by intra-articular or local injection.

E. Beta-blockers

Some examples of beta-blockers are:

acebutalol
alprenolol
atenolof
labetalol
metoprolol
nadolol
oxprenolol
propranolol
sotalol
.... and related substances

EXPANDED LIST OF EXAMPLES

Caution: This is not an exhaustive list of banned substances. It is provided only to give the reader a more comprehensive list of banned substances. Many substances that do not appear on this expanded list are considered banned under the term "and related substances".

A. Stimulants

amfepramone metamfetamine

amineptine methoxyphenamine

amfetamine methylendioxyamfetamine

cathine methylephedrine

cropropamide nikethamide

crotetamide norphenfluramine

etamivan parahydroxyamfetamine

etilamfetamine pemoline

etilefrine phendimetrazine

fencamfamin phentermine

fenetylline phenylpropanolamine

fenfluramine pholedrine

heptaminol prolintane

mefenorex propylhexedrine

mephentermine pseudoephedrine

mesocarb salbutamol

strychnine

B. Narcotics

dextropropoxyphene

ethylmorphine

hydrocodone

morphine

pentazocine

pethidine

propoxyphene

C. Anabolic Agents

(1)Anabolic steroids

(2)Beta2-agonists

boldenone metenolone

clenbuterol methandriol

clostebol methyltestosterone

danazol mibolerone

dehydrochlormethyltest nandrolone

dihydrotestosterone norethandrolone

drostanolone oxandrolone

fluoxymesterone oxymesterone

formebolone oxymetholone

Insulin stanozolol

metandienone testosterone

trenbolone

Winstrol

IOC/WDFPF SUBSTANCES AND METHODS PROHIBITED AT ALL TIMES
(IN-AND OUT-OF-COMPETITION)
A full list can also be viewed on the WADA internet website

www.wada-ama.org

Prohibited Classes of Substances and Prohibited Methods.
It is the Athletes responsibility to make themselves aware of updates.
Doping contravenes the ethics of both sport and medical science.
Doping consists of:

1. The administration of substances belonging to prohibited classes of pharmacological agents, and/or.
2. The use of various prohibited methods. The WDFPF regards Beta Blockers as acceptable medication.
The official text of the Prohibited List shall be maintained by WADA and shall be published in
English and French. In the event of any conflict between the English and French versions,
the English version shall prevail.

This List shall come into effect on 1 January 2007

S. KTISTAKIS
10-04-11, 15:41
Eυχαριστουμε για την ενημερωση!:thumbup:
Δυο διευκρινισεις:
α) Αναφερει 5 years drugw free.Πως πιστοποείται αυτο;Θα πρεπει να σε ελεγχουν τα 5 τελευταια χρόνια;
β)Πως παίρνει πρόκριση καποιος από Ελλαδα (γιατι βλεπω την σημαια μας);

O Ιδρυτης ειναι Ελληνας (Dennis Kakos) !

Polyneikos
10-04-11, 15:47
Ok,απλα θελω να καταλαβω:Μπορεί δηλαδη ενας αθλητης να σηκωθει και να παει να παίξει;Αυτο δεν εχω καταλαβει..:unsure:

flexakis
10-04-11, 19:13
Οι ενδιαφερομενοι μπορουν να επικοινωνησουν με την ομοσπονδια,και μην χολοσκατε με τις κατηγοριες νατουραλ στην Ελλαδα.
Κριμα που δεν επεξε κανενας Ελληνας το '07 στην Θεσ/νικη.

S. KTISTAKIS
10-04-11, 22:56
Ok,απλα θελω να καταλαβω:Μπορεί δηλαδη ενας αθλητης να σηκωθει και να παει να παίξει;Αυτο δεν εχω καταλαβει..:unsure:

Υπαρχει μια φορμουλα που πρεπει να συμπληρωσεις και να σταλει μεχρι 2 εβδομαδες πριν τον αγωνα και εισαι μεσα . Οποιος θελει στελνει email στο inbaworld@aol.com και μαθαινει τα παντα. Ειναι πολυ καλα οργανωμενοι στο θεμα επικοινωνιας και προθυμοι σε οτι ζητηθει. :clap:

TRIANTAFYLLOU
11-04-11, 01:37
αυτη είναι γνωστη η ομοσπονδία ,είχαν γίνει και στην ελλάδα με αντιντόπινκ , έτσι μάλιστα οριστε λοιπόν όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να συμμετέχει ξεχωριστοι αγώνες με τεστ , για το πόσο μπορούν να είναι αξιόπιστα δεν γνωρίζουμε πληροφορίες , αλλα φαντάζομαι απο το σαιτ τους μπορεί κάποιος να μάθει πολλα και για την διαδικασία διεξαγωγής των τέστ .

εκείνο που δεν κατάλαβα είναι αυτη η κατηγορία Kids and Teen Fitness, θα ήθελα να ξέρω αν όντως πρόκειτε για παιδια δηλαδή δεν φαντάζομαι να αναφέρονται σε ανήλικα , γιατι αυτοι που το επινόησαν είναι για σκότωμα αν πρόκειτε για ανήλικα .

γιατι τέτοιου είδους αγώνες δεν κάνουν για παιδια , υπάρχουν τόσα αθλήματα να ασχοληθούν και με βάρη που όταν ενηλικιωθούν άνετα μπορούν να κατεβαίνουν σε αγώνες ββ και φίτνες , προσωπική μου άποψη βέβαια

savage
12-04-11, 02:12
λοιπον με τη βοηθεια ενος καλου φιλου( Κωστας rules :thumbup: ) νομιζω οτι βρηκα μια ακρη.

στην παρακατω σελιδα

http://www.naturalbodybuilding.com/forms/European%20form.html

εχει μια φορμα συμμετοχης για το World Cup.

ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΗ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΤΗς ΕΡΙΞΑ πρεπει να σταλει η εν λογω αιτηση και να πληρωθουν και καποια χρηματα(fees) για να γινει κανεις μελος της ΙΝΒΑ

savage
16-04-11, 02:06
επαναφερω το τοπικ γιατι εχω νεοτερα. μου απαντησε στο μεηλ που εστειλα ο ιδιος ο προεδρος της ΙΝΒΑ ο οποιος οπως ειναι Ελληνας γεννημενος στη Ζακυνθο οπως μου ειπε και θα ηθελε πολυ να επεκτεινει την ΙΝΒΑ και στην Ελλαδα. Οπως μου ειπε χαρακτηριστικα ειναι κριμα να ειμαστε η χωρα απο οπου ξεκινησαν οι Ολυμπιακοι αγωνες και το Ολυμπιακο πνευμα και να εχουμε ελαχιστους natural bbers.
Στοχος του ειναι να διοργανωσει και εναν επετειακο αγωνα καποια στιγμη στο αμεσο μελλον στην Ελλαδα,στην οποια ουτως η αλλως εχουν διεξαχθει 2 natural Olympia παλαιοτερα.
Για τον εν λογω αγωνα μου ειπε οτι μακαρι να βρεθουν κι αλλοι Ελληνες να συμμετασχουν,οποτε οσοι πιστοι προσελθετε.Εγω ηδη ετοιμαζω να στειλω την αιτηση και να πληρωσω και καποια χρηματα που χρειαζονται για να γινω μελος της ΙΝΒΑ,για τα αντι-ντοπινγκ κοντρολ κτλ. ωστε να συμμετασχω στον αγωνα.

LION
16-04-11, 10:54
επαναφερω το τοπικ γιατι εχω νεοτερα. μου απαντησε στο μεηλ που εστειλα ο ιδιος ο προεδρος της ΙΝΒΑ ο οποιος οπως ειναι Ελληνας γεννημενος στη Ζακυνθο οπως μου ειπε και θα ηθελε πολυ να επεκτεινει την ΙΝΒΑ και στην Ελλαδα. Οπως μου ειπε χαρακτηριστικα ειναι κριμα να ειμαστε η χωρα απο οπου ξεκινησαν οι Ολυμπιακοι αγωνες και το Ολυμπιακο πνευμα και να εχουμε ελαχιστους natural bbers.
Στοχος του ειναι να διοργανωσει και εναν επετειακο αγωνα καποια στιγμη στο αμεσο μελλον στην Ελλαδα,στην οποια ουτως η αλλως εχουν διεξαχθει 2 natural Olympia παλαιοτερα.
Για τον εν λογω αγωνα μου ειπε οτι μακαρι να βρεθουν κι αλλοι Ελληνες να συμμετασχουν,οποτε οσοι πιστοι προσελθετε.Εγω ηδη ετοιμαζω να στειλω την αιτηση και να πληρωσω και καποια χρηματα που χρειαζονται για να γινω μελος της ΙΝΒΑ,για τα αντι-ντοπινγκ κοντρολ κτλ. ωστε να συμμετασχω στον αγωνα.


Να του ξαναστείλεις μήνυμα και να του αναφέρεις ότι οι περισσότεροι αθλητές,αν όχι όλοι, είναι natural και αν γνωρίζει κανένα ντοπαρισμένο να μας το πει.
Υπάρχουν τόσες κατηγορίες που μπορεί να λάβει μέρος ο κάθε αθλητής.
Αυτά είναι το λιγότερο προσβολή για όλους τους αθλητές.
Και να του γράψεις ακόμα ότι αυτά τα γράφει κάποιος, που δεν έχει πάρει ποτέ κι ούτε έδωσε σε κανένα, οτιδήποτε απαγορευμένο.

beefmeup
16-04-11, 14:02
+1.
ελεος πια με αυτη την καραμελα.

fetas
16-04-11, 16:21
Οι ενδιαφερομενοι μπορουν να επικοινωνησουν με την ομοσπονδια,και μην χολοσκατε με τις κατηγοριες νατουραλ στην Ελλαδα.
Κριμα που δεν επεξε κανενας Ελληνας το '07 στην Θεσ/νικη.

Αγαπητέ flexaki δεν ημουν στη Θεσσαλονικη το 07 μα βρηκα αυτη την σελιδα στο internet για τους παρακατω Ελληνες.Εσυ ειχες παει και το ειδες η ακουσες οτι δεν πηρε κανεις Ελληνας μερος?
γιατι και εδω δεν γραφει και πολλα ,
http://www.tharrosnews.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=14077&Itemid=32

savage
20-05-11, 00:06
Επαναφερω αυτο το τοπικ μιας και πλησιαζει σιγα σιγα και αυτος ο αγωνας στη γειτονικη μας χωρα.

Ηδη τη βδομαδα που μας περασε εστειλα με φαξ την αιτηση συμμετοχης ενω εκλεισα και πτηση και ξενοδοχειο. Εχω μιλησει με τον προεδρο τον κ.Κακο ( ο οποιος μιλαει αξιοπρεπεστατα ελληνικα) και μεσω μεσω μεηλ αλλα επικοινωνησε ο ιδιος και τηλεφωνικως μαζι μου,πραγμα που μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση.

Ελπιζω πως δε θα ειμαι ο μονος Ελληνας που θα συμμετασχει.Γιαννη ακους??:green:

J.P.
20-05-11, 11:50
Bravo ρε Νίκο!! Άντε και με την πρώτη θέση!!

flexakis
20-05-11, 11:58
Αγαπητέ flexaki δεν ημουν στη Θεσσαλονικη το 07 μα βρηκα αυτη την σελιδα στο internet για τους παρακατω Ελληνες.Εσυ ειχες παει και το ειδες η ακουσες οτι δεν πηρε κανεις Ελληνας μερος?
γιατι και εδω δεν γραφει και πολλα ,
http://www.tharrosnews.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=14077&Itemid=32
Η εκφωνηση του ολου αγωνα ηταν στα Αγγλικα!
Εγω Ελληνικο ονομα δεν ακουσα,ισως να ειχε συμμετοχες και να μην ακουστηκαν επειδη δεν διακριθηκαν,δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια.
Σορρυ για την καθυστερηση,αλλα τωρα ειδα το ποστ.

giannis64
20-05-11, 12:59
Ελπιζω πως δε θα ειμαι ο μονος Ελληνας που θα συμμετασχει.Γιαννη ακους??:green:


ακούω Νίκο.. άντε καλή επιτυχία...:clap:

savage
23-05-11, 03:58
Bravo ρε Νίκο!! Άντε και με την πρώτη θέση!!


Ευχαριστω Γιαννη αν και θα ειναι παρα πολυ δυσκολο. Σκεψου μονο οτι αυτο το παγκοσμιο δινει προκριση στο Νatural Olympia οποτε θα υπαρχουν λογικα πολυ δυνατες συμμετοχες.
Αλλωστε υποθετω πως για να μπει στη διαδικασια καποιος να κανει το ταξιδι απο αλλη χωρα και να μπει σε τοσα εξοδα,δεν παει απλα για τη συμμετοχη,οπως πχ γινεται σε καποιους τοπικους αγωνες.
Οπως και να εχει εγω θα δωσω τον καλυτερο μου εαυτο και οτι βγει.


ακούω Νίκο.. άντε καλή επιτυχία...:clap:

ευχαριστω (αν και εννοουσα το Γιαννη το Γιαντζογλου)

savage
24-05-11, 01:01
Να συμπληρωσω επισης οτι στοχος του προεδρου της ΙΝΒΑ, κ.Κακου ειναι να επεκτεινει την ΙΝΒΑ και στην Ελλαδα και να εχουμε αγωνες εδω καθε καλοκαιρι (το καλοκαιρι οπου παραθεριζει στη χωρα μας). Οταν επιστρεψω απο την Ιταλια θα εχω νεοτερα (θελω να πιστευω ευχαριστα) .Stay tuned

savage
22-06-11, 22:11
Τώρα ήρθε η ώρα για την INBA.!!!Ελπίζω να μας εκπρ. επάξια στις 2.7 ο savage kai ο Γιάννης στην Ιταλία και να δικαιωθούν γι αυτό που κάνουν τόσα χρόνια. Το καλύτερο θα είναι να υπάρξει μια ομάδα αθλητών που θα τους μιμηθούν στην συνέχεια.

ετσι ακριβως βασιλη μου!!! εγω με το γιαννη θα κανουμε το 1ο βημα σε λιγες μερες και ελπιζω να ακολουθησουν κι αλλοι τα επομενα χρονια.

στο μεταξυ εμαθα καποιες συμμετοχες απο το εξωτερικο για αυτο τον αγωνα οποτε ειπα να κατασκοπευσουμε καποιους απο τους μελλοντικους αντιπαλους μας

Nikollaq Muco Macisti(Αλβανια)

savage
22-06-11, 22:16
Daveon Hill (Αμερικη) 16 ετων!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:

savage
22-06-11, 22:20
Steve και Lisa Rovella (αμερικη).Ο Steve ειναι 61 ετων απ'οτι ειδα!! Μαλλον για super masters παει

zakk lio
22-06-11, 22:22
Daveon Hill (Αμερικη) 16 ετων!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock:


ΑΑΑΑΑΑ :bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2:
Με τον πιτσιρικά αυτον θα εχουμε ανταγωνισμο σε 2-3 χρονακια απο τωρα ...!!! :2guns: :2guns:

του δινω λιγο χρονο να οριμασει και να παρει κανα κιλο ακομα :green::green: :P:P:P:P:P

savage
22-06-11, 22:25
σε βλεπω αγριεμενο ζαχουλη μου!!!!:) ετσι σε θελω!!

τι γονιδια εχουν αυτοι οι εγχρωμοι παντως ρε παιδι μου!!!

αντε του χρονου και συ μαζι μας ζαχο!!!:welcome::welcome:

zakk lio
22-06-11, 22:33
σε βλεπω αγριεμενο ζαχουλη μου!!!!:) ετσι σε θελω!!

τι γονιδια εχουν αυτοι οι εγχρωμοι παντως ρε παιδι μου!!!

αντε του χρονου και συ μαζι μας ζαχο!!!:welcome::welcome:

Ας εχουνε Νικο! δεν εχουμε να ζηλεψουμε τιποτα!!! ;)

αφου αυτοι θα χασουν στο τελος :green::green:

Madd_Chadd
25-06-11, 15:02
Aντε σε λιγες μερες να καμαρωσουμε τους αθλητες μας!!!!!!!:thumbsup:

jGod
26-06-11, 21:30
παιδιά εύχομαι ολόψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!..είναι τιμή μας να έχουμε και ΦΥΣΙΚΟΥΣ αθλητές να μας εκπροσωπούν...δείχνουν οτι έχουμε και αθλητική παιδεία σαν χώρα..και ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ τρόπος να αναδείξουμε το ελληνικό ΒΒing..μη δίνοντας σε κανένα λαβή για σχόλια περι ΑΝΑΒΟΛΙΚΩΝ προωθοντας με τον καλυτερο τροπο το ΒΒing στα νέα παιδιά!

savage
26-06-11, 21:33
Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ!!! Πραγματικα τα λογια σας μας τιμουν!!! :)
Θα κανουμε το παν για να εκπροισωπησουμε τη χωρα και τους εαυτους μας επαξια στο παγκοσμιο πρωταθλημα και να δωσουμε κινητρο και σε αλλα παιδια για τα επομενα χρονια!

TEFAAtzis
26-06-11, 23:59
Nα ευχηθω και εγω με την σειρα μου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στα παιδια που θα κατεβουν και θα μας εκπροσωπησουν στους αγωνες INBA και ειδικα στον Νικο που τον ξερω και προσωπικα.Ειναι πολυ σημαντικο πιστευω να δειξουμε οτι bodybuilding και αναβολικα δεν ειναι απαραιτητα 2 ταυτοσημες εννοιες!!!

savage
27-06-11, 01:17
Ετσι μπραβο Δημητρη,ειναι καιρος να δειξουμε στον κοσμο οτι μπορει να υπαρξει bodybuilding και χωρις τη μαστιγα των αναβολικων!

Ελπιζω πρωτα ο Θεος οταν θα επιστρεψω απο την Ιταλια να ανεβω παλι στη Θεσ/νικη να τα πουμε απο κοντα και παλι!:thumbup:

Eddie
27-06-11, 02:18
Καλη επιτυχια στα παιδια και απο μενα!!Ειμαι σιγουρος οτι θα πατε καλα!!!

Νικ,μεχρι στιγμης πιστευω εισαι στην καλυτερη φορμα σου..αν παιξεις σωστα και τις τελευταιες μερες τοτε η επιτυχια ειναι δεδομενη!!Και επιτυχια δεν εννοω μονο την πρωτια η μια πολυ καλη θεση,αλλα το να βγεις καλυτερος απο καθε αλλη φορα μεχρι σημερα!!

TEFAAtzis
27-06-11, 09:44
Ετσι μπραβο Δημητρη,ειναι καιρος να δειξουμε στον κοσμο οτι μπορει να υπαρξει bodybuilding και χωρις τη μαστιγα των αναβολικων!

Ελπιζω πρωτα ο Θεος οταν θα επιστρεψω απο την Ιταλια να ανεβω παλι στη Θεσ/νικη να τα πουμε απο κοντα και παλι!:thumbup:

Με το καλο και με ενα μεταλιο στις αποσκευες Νικο:clap: και πραγματικα οποτε θες το κανονιζουμε;)

savage
27-06-11, 14:47
Καλη επιτυχια στα παιδια και απο μενα!!Ειμαι σιγουρος οτι θα πατε καλα!!!

Νικ,μεχρι στιγμης πιστευω εισαι στην καλυτερη φορμα σου..αν παιξεις σωστα και τις τελευταιες μερες τοτε η επιτυχια ειναι δεδομενη!!Και επιτυχια δεν εννοω μονο την πρωτια η μια πολυ καλη θεση,αλλα το να βγεις καλυτερος απο καθε αλλη φορα μεχρι σημερα!!

σε ευχαριστω βασιλη μου!!! παντα ο πρωτος στοχος ειναι α εισαι καλυτερος απο την επομενη φορα!! αυτο ειναι αληθεια. μικρα μικρα βηματα βελτιωσης καθε φορα!


Με το καλο και με ενα μεταλιο στις αποσκευες Νικο:clap: και πραγματικα οποτε θες το κανονιζουμε;)

μακαρι δημητρη μου!!!


σε πρωτη ευκαιρια θα τα πουμε κι απο κοντα παιδια!!!:thumbup:

Muscleboss
27-06-11, 23:49
Καλή επιτυχία και από εμένα στους Γιάννη και Νίκο.:thumbup:

Εύχομαι και οι αντίπαλοί τους να έχουν τον ίδιο τρόπο προσέγγισης του αθλήματος, καθώς
εδώ που τα λέμε, τα τεστ δεν είναι δύσκολο να τα περάσεις.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
28-06-11, 00:24
Καλή επιτυχία και από εμένα στους Γιάννη και Νίκο.:thumbup:

Εύχομαι και οι αντίπαλοί τους να έχουν τον ίδιο τρόπο προσέγγισης του αθλήματος, καθώς
εδώ που τα λέμε, τα τεστ δεν είναι δύσκολο να τα περάσεις.

ΜΒ


πολύ σωστα το έθεσες πάνο , μακάρι να έχουν όλοι τον ίδιο τρόπο προσέγγισης και να μην είναι άδικο το αποτέλεσμα μιας και ο μόνος λόγος συμμετοχής σ αυτούς τους αγώνες είναι αυτη η ιδιαιτερότητα .
πάντως εύχομαι και πιστεύω θα πάνε καλά τα δικά μας παιδια , ο γιάννης και ο νίκος και το ότι θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους είναι δεδομένο απο την φόρμα που έχουν έως τώρα :toast::toast:

jGod
28-06-11, 00:49
ξερεις τι ειδους τεστ κανουν ακριβως Muscleboss?

savage
28-06-11, 03:14
Ηλια και Πανο ευχαριστω για τις ευχες!

Δημητρη συμφωνα με τα παρακατω που υπαρχουν στο επισημο site της ΙΝΒΑ τα τεστ ειναι 3 ειδων.

-polygraph test
-urine test(ουρα)
-blood test(αιμα)

Επισης αναγραφεται οτι γινονται αιφνιδιοι ελεγχοι ανα ενα μηνα περιπου.Δεν ξερω κατα ποσον ισχυουν ολα αυτα στην πραξη,αν ομως οντως ισχυουν ειναι ενα καλο βημα για να διασφαλισουμε σε μεγαλο βαθμο την επι ισοις οροι συμμετοχη στους αγωνες.

# Once your entry form is received you will be contacted to verify your appointment time for the polygraph test.
# You must obtain two characters references attesting that you have been drug free depending on amount of time allocated for the competition.
# You will be required to pay for your polygraph test. Pending on the competition, overall winners will be required to take an additional test, urine or blood.
# This includes all performance enhancing "drugs" that are on the IOC banned list.
# All athletes must pass a polygraph or urine test every 60 days (if they are competing).
# We will also conduct random drug testing at each event as well as random testing to all members of the Natural Teams throughout the year.
# Random drug testing for Team members began January 1st, 1999 and we will conduct a minimum of 1-2 tests per month.

jimmy007
28-06-11, 04:40
Καλή επιτυχία και από εμένα στους Γιάννη και Νίκο.:thumbup:

Εύχομαι και οι αντίπαλοί τους να έχουν τον ίδιο τρόπο προσέγγισης του αθλήματος, καθώς
εδώ που τα λέμε, τα τεστ δεν είναι δύσκολο να τα περάσεις.

ΜΒ

:thumbup::thumbup: Συμφωνώ απόλυτα. Εξάλλου με μία μικρή χημική τροποποίηση, μία παράνομη ουσία μπορεί να γίνει νόμιμη.

Το βασικότερο για μένα είναι η αξιοπρεπής εκπροσώπηση της Ελλάδας και με την φόρμα που βλέπω ότι έχουν πιάσει ήδη τα παιδιά, την θεωρώ δεδομένη. Από εκεί και πέρα κάθε διάκριση φυσικά και είναι επιθυμητή και καλοδεχούμενη. Όπως είπε και ο Βασίλης παραπάνω, επιτυχία δεν είναι μόνο να βγαίνεις 1ος αλλά και να βελτιώνεσαι σε σχέση με την προηγούμενη φορά. Καλή επιτυχία παιδιά....:toast::toast:

bodystyle
28-06-11, 14:18
Δεν νομίζω πως κάποιος αθλητής που χρησιμοπειεί διάφορες απ. ουσίες να έχει νόημα να πάρει μέρος σ΄ αυτού του είδους τους αγώνες. Υπάρχουν τόσοι άλλοι(αγώνες)ανευ dop. control που γίνονται σε γειτονικές χώρες , που αν είναι στην απαραίτητη φόρμα, μπορεί εύκολα να συναγωνιστεί εκεί. Δεν υπάρχουν ούτε διορισμοί στο δημόσιο ούτε χρ. έπαθλα ούτε κάτι άλλο όπως στους Ολυμπιονίκες, για να επιδιώξουν να μπερδέψουν τους διοργανωτές. Θα δούμε βέβαια τι θα μας πει για όλα αυτά και ο πρόεδρος της ομοσπονδίας...

jimmy007
28-06-11, 15:02
Δεν νομίζω πως κάποιος αθλητής που χρησιμοπειεί διάφορες απ. ουσίες να έχει νόημα να πάρει μέρος σ΄ αυτού του είδους τους αγώνες. Υπάρχουν τόσοι άλλοι(αγώνες)ανευ dop. control που γίνονται σε γειτονικές χώρες , που αν είναι στην απαραίτητη φόρμα, μπορεί εύκολα να συναγωνιστεί εκεί. Δεν υπάρχουν ούτε διορισμοί στο δημόσιο ούτε χρ. έπαθλα ούτε κάτι άλλο όπως στους Ολυμπιονίκες, για να επιδιώξουν να μπερδέψουν τους διοργανωτές. Θα δούμε βέβαια τι θα μας πει για όλα αυτά και ο πρόεδρος της ομοσπονδίας...

To επίπεδο είναι προφανώς χαμηλότερο χωρίς χημική υποστήριξη. Συνεπώς, είναι πιο εύκολο για κάποιον τέτοιο να κερδίσει..

jGod
28-06-11, 16:25
αν τους κανουν τα σωστα τεστ οχι.μην κρινουμε χωρις να ξερουμε..αν και ειναι ελληνικο 'προιον' αυτο..

jimmy007
28-06-11, 16:40
αν τους κανουν τα σωστα τεστ οχι.μην κρινουμε χωρις να ξερουμε..αν και ειναι ελληνικο 'προιον' αυτο..

Είναι πολύ εύκολο το να ξεγελάσεις τα τεστ.

Devil
28-06-11, 17:00
Είναι πολύ εύκολο το να ξεγελάσεις τα τεστ.

:unsure::unsure::unsure:... πως?

sofos
28-06-11, 17:10
:unsure::unsure::unsure:... πως?

http://en.wikipedia.org/wiki/Masking_agent

Devil
28-06-11, 17:20
http://en.wikipedia.org/wiki/Masking_agent

σε bloodwork το βλεπω ελεινα δυσκολο....

sofos
28-06-11, 17:22
σε bloodwork το βλεπω ελεινα δυσκολο....

ισως χρησιμοποιουν αας που μενουν 6-8 maximum στο αιμα και ο κυκλος φυσικα γινεται μηνα 2μηνο πριν ;) δηλαδη τι ισως :P

Polyneikos
28-06-11, 21:11
Ρε παιδια,ενταξει,πολυ το κουραζουμε.
Το ότι ειναι ευκολο να ξεγελαστει ενα τεστ σε εναν ερασιτεχνικο αγωνα bodybuilding είναι τόσο εύκολο όσο να πιαστει ντοπε ενας αθλητης παγκοσμίου επιπεδου,με δεκαδες επιστημονικο επιτελειο απο πίσω του που ασχολείται στο πως να μην τον πιασουν,αλλα παρόλα αυτα τον πιανουν.
Αν καποιος χρησιμοποιησει τόσα λεφτα για να παρει φαρμακα για να υπερισχύσει των real natural,ίσως (δεν εχω ασχοληθει για να ξερω τα ποσα) καμποσα αλλα χρηματα για μασκες για να μην ανιχνευτουν αυτα που παίρνει και καμποσα αλλα να πληρωσει τα αντιντόπινγκ τεστ της ομοσπονδίας (εδω τα πληρωνουν οι αθλητες),συγνωμη αλλα μιλαμε για χοντρο κόμπλεξ και ανωμαλία.
Εγω τετοιον τίτλο,βαθια μεσα μου,δεν θα το χαιρόμουν,αυτο μου αρκει,ας με χειροκροτουσαν 100.000 ατομα.
Kαλη επιτυχία στην ομαδα μας.

jGod
28-06-11, 22:43
Εγω τετοιον τίτλο,βαθια μεσα μου,δεν θα το χαιρόμουν,αυτο μου αρκει,ας με χειροκροτουσαν 100.000 ατομα.Kαλη επιτυχία στην ομαδα μας.

:clap:

TRIANTAFYLLOU
28-06-11, 23:03
και ενας αθλητής που παίρνει χρόνια αας και σταματήσει κανένα χρόνο και παραπάνω ας είναι , μετα αν τον κάνουν τέστ , λουλούδι αμύριστο θα είναι , οπότε αν αυτός αποφασίσει να κατεβεί σε αγώνες και να κάνει κύκλο με ουσίες που καθαρίζουν σε 10-15 μέρες και αυτός αφήσει περιθώριο ασφαλείας 20-25 μέρες ούτε απώλεια σε μάζα θα έχει και θα είναι και καθαρός , αλλα καμια σχέση με τούς άλλους, αν όντως δεν έχουν ακουμπήσει τίποτε και αυτοί .

εδω λέμε σε ολυμπιακά αθλήματα με αυστηρούς ελέγχους και τέστ πανάκριβα και σε ανύποπτο χρόνο όχι μόνο στούς αγώνες αλλα και μέσα στην χρονια και πάλι τα κοροιδεύουν , αφού η επιστήμη του ντοπαρίσματος είναι πιο μπροστα απο την επιστήμη της ανιχνεύσεως , δεν μπορούν να τούς πιάσουν και δεν τούς πιάνουν
αυτους που πιάνουν είναι σταγόνα στον ωκεανό . τώρα αυτα τα τέστ κάποιοι τα έχουν για χαβαλέ ακόμη και ενα μήνα πρίν να κόψουν τα νταλαβέρια ούτε μυς θα χάσουν και θα είναι και καθαροί , αρκεί βέβαια να μην πάρουν τίποτε σε ντεπότ που μένουν στον οργανισμό πολυ καιρό και ούτε μάσκες ούτε μαύρα γυαλιά χρειάζονται :P:P

sofos
28-06-11, 23:06
και ενας αθλητής που παίρνει χρόνια αας και σταματήσει κανένα χρόνο και παραπάνω ας είναι , μετα αν τον κάνουν τέστ , λουλούδι αμύριστο θα είναι , οπότε αν αυτός αποφασίσει να κατεβεί σε αγώνες και να κάνει κύκλο με ουσίες που καθαρίζουν σε 10-15 μέρες και αυτός αφήσει περιθώριο ασφαλείας 20-25 μέρες ούτε απώλεια σε μάζα θα έχει και θα είναι και καθαρός , αλλα καμια σχέση με τούς άλλους, αν όντως δεν έχουν ακουμπήσει τίποτε και αυτοί .

εδω λέμε σε ολυμπιακά αθλήματα με αυστηρούς ελέγχους και τέστ πανάκριβα και σε ανύποπτο χρόνο όχι μόνο στούς αγώνες αλλα και μέσα στην χρονια και πάλι τα κοροιδεύουν , αφού η επιστήμη του ντοπαρίσματος είναι πιο μπροστα απο την επιστήμη της ανιχνεύσεως , δεν μπορούν να τούς πιάσουν και δεν τούς πιάνουν
αυτους που πιάνουν είναι σταγόνα στον ωκεανό . τώρα αυτα τα τέστ κάποιοι τα έχουν για χαβαλέ ακόμη και ενα μήνα πρίν να κόψουν τα νταλαβέρια ούτε μυς θα χάσουν και θα είναι και καθαροί , αρκεί βέβαια να μην πάρουν τίποτε σε ντεπότ που μένουν στον οργανισμό πολυ καιρό και ούτε μάσκες ούτε μαύρα γυαλιά χρειάζονται :P:P

+απειρο,respect :green::clap:

savage
29-06-11, 00:16
Αψογο ποστ απο τον Κωστα(πολυνεικο) αλλα και το Βασιλη(bodystyle).
Οπως ειπε κι ο Βασιλης θα παμε εκει θα δουμε το επιπεδο των συμμετεχοντων,θα μιλησουμε με τον προεδρο να δουμε τι προθεσεις εχει.Στις ως τωρα συνομιλιες μας μου εδωσε την εικονα ενος ανθρωπου που οντως επιθυμει η ομοσπονδια του να αποτελειται απο (αληθινα) φυσικους θαλητες.
Παντως επειδη εχω τη λιστα συμμετεχοντων (μου εσταλη σε μεηλ απο την ΙΝΒΑ) με ενα προχειρο googlαρισμα δεν ειδα καποιον εξωπραγματικο αθλητη.Βεβαια δεν ξερω απο την Ιταλια τι συμμετοχες θα υπαρξουν,γιατι η λιστα αφορουσε διεθνεις αθλητες.
Παντως πρεπει να ξερετε για την ΙΝΒΑ οτι εχει τη φημη της πιο αξιοπιστης natural ομοσπονδιας.Σε αλλες ομοσπονδιες το επιπεδο των συμμετεχοντων ειναι πραγματικα παρα πολυ υψηλο,σε βαθμο που σε κανει επιφυλακτικο.

Muscleboss
29-06-11, 01:19
Νίκο είναι μια πολύ καλή αναγνωριστική προσάθεια όπως λές. Και εγώ στη θέση σου θα έκανα ακριβώς το ίδιο. Δε τίθεται θέμα. Από εμένα έχετε τις καλύτερες ευχές μου.

Όταν επιστρέψεις πέρα από τις εντυπώσεις σου, θα ήθελα να μας ποστάρεις και τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου να δούμε στην πραγματικότητα τι κοιτάνε και τι πιστοποίηση έχει αυτός που κάνει τις εξετάσεις.



και ενας αθλητής που παίρνει χρόνια αας και σταματήσει κανένα χρόνο και παραπάνω ας είναι , μετα αν τον κάνουν τέστ , λουλούδι αμύριστο θα είναι , οπότε αν αυτός αποφασίσει να κατεβεί σε αγώνες και να κάνει κύκλο με ουσίες που καθαρίζουν σε 10-15 μέρες και αυτός αφήσει περιθώριο ασφαλείας 20-25 μέρες ούτε απώλεια σε μάζα θα έχει και θα είναι και καθαρός , αλλα καμια σχέση με τούς άλλους, αν όντως δεν έχουν ακουμπήσει τίποτε και αυτοί .

εδω λέμε σε ολυμπιακά αθλήματα με αυστηρούς ελέγχους και τέστ πανάκριβα και σε ανύποπτο χρόνο όχι μόνο στούς αγώνες αλλα και μέσα στην χρονια και πάλι τα κοροιδεύουν , αφού η επιστήμη του ντοπαρίσματος είναι πιο μπροστα απο την επιστήμη της ανιχνεύσεως , δεν μπορούν να τούς πιάσουν και δεν τούς πιάνουν
αυτους που πιάνουν είναι σταγόνα στον ωκεανό . τώρα αυτα τα τέστ κάποιοι τα έχουν για χαβαλέ ακόμη και ενα μήνα πρίν να κόψουν τα νταλαβέρια ούτε μυς θα χάσουν και θα είναι και καθαροί , αρκεί βέβαια να μην πάρουν τίποτε σε ντεπότ που μένουν στον οργανισμό πολυ καιρό και ούτε μάσκες ούτε μαύρα γυαλιά χρειάζονται :P:P

100% σύμφωνος :thumbup:

ΜΒ

savage
29-06-11, 01:25
Νίκο είναι μια πολύ καλή αναγνωριστική προσάθεια όπως λές. Και εγώ στη θέση σου θα έκανα ακριβώς το ίδιο. Δε τίθεται θέμα. Από εμένα έχετε τις καλύτερες ευχές μου.

Όταν επιστρέψεις πέρα από τις εντυπώσεις σου, θα ήθελα να μας ποστάρεις και τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου να δούμε στην πραγματικότητα τι κοιτάνε και τι πιστοποίηση έχει αυτός που κάνει τις εξετάσεις.


Παναγιωτη μου σε ευχαριστω πολυ :thumbup: .
ειχα ετσι κι αλλιως σκοπο να το κανω οταν γυρισω.
Θα ποσταρουμε και τις εξετασεις μας και φωτογραφικο υλικο και γενικα τις εντυπωσεις μας απο την ολη διοργανωση/εμπειρια:thumbup:

bodystyle
29-06-11, 16:46
Ανεξάρτητα από το τι χρησιμοποιουν οι αντίπαλοί μας...
το δικό μας όπλο 3 μερες πριν τον αγώνα...
Γιάννης Γιαντζόγλου......

savage
29-06-11, 16:51
:shock::shock::shock::shock:

καλυτερος απο ποτε!!!!:bowdown::bowdown:

TRIANTAFYLLOU
29-06-11, 19:52
καλύτερος με διαφορα απο ποτε και με δεδομένο χρώμα και κατάλληλο φωτισμό θα δείχνει ακόμη καλύτερος
καλή επιτυχία γιάννη και νίκο :toast::toast:

Madd_Chadd
29-06-11, 20:43
Αυτες δεν τις εχω δει εγω!!!!!:shock::shock::shock:

Πωωωω εμεις ποτε θα γινουμε ετσι!!!!!:green::unsure:

Muscleboss
29-06-11, 20:45
Ανεξάρτητα από το τι χρησιμοποιουν οι αντίπαλοί μας...
το δικό μας όπλο 3 μερες πριν τον αγώνα...
Γιάννης Γιαντζόγλου......

Θα πάμε πολύ καλά. :clap::clap::clap:

ΜΒ

Polyneikos
29-06-11, 20:47
Κομματια ο Γιαννης,μπραβο :clap::clap::thumbup:

zakk lio
29-06-11, 22:24
Ανεξάρτητα από το τι χρησιμοποιουν οι αντίπαλοί μας...
το δικό μας όπλο 3 μερες πριν τον αγώνα...
Γιάννης Γιαντζόγλου......

Πυροβολικο και μαλιστα Μπαρουτοκαπνισμενο ο Γιαννης!!!!!!!! :) :) :)
Σιγουρα θα σκισει με τοσο αγρια φορμα!!!!!
Εχει κανει αλλα και αλλα, δεν θα φοβηθει τωρα! :thumbup::thumbup:

(αν και εγω πιστευω οτι ο νεαρος απο διπλα του με την κοκκινη φορμα εχει περισσοτερες δυνατοτητες :green: :green: :green: :army2: )

jGod
01-07-11, 13:47
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΠΑΙΔΙΑ!ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ!

TEFAAtzis
01-07-11, 13:53
ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ!!!

Madd_Chadd
01-07-11, 16:17
Ελπιζω να πανε τα παιδια οσο καλυτερα γινεται!!!!:clap::clap::clap:

crow
01-07-11, 23:46
O Nikos k o Giannis einai polu kali forma.Pisteuw tha exoume polu kalo apotelesma.
H organosi polu kali me arketous athlites,to meros magiko k o proedros apla den uparxei :turtle:
Sorry gia ta greek english alla exw mono to mobile internet.

jGod
02-07-11, 20:08
τι γινετε ρε παιδια?λειπουν ποστ και μια αναρτημενη φωτο του νικου ..την ειδα το πρωι!:shock:νεα απο τον αγωνα εχουμε?

Polyneikos
02-07-11, 20:11
Μηπως εννοείς τις φωτο που ηταν στο τόπικ του;:unsure:


τι γινετε ρε παιδια?λειπουν ποστ και μια αναρτημενη φωτο του νικου ..την ειδα το πρωι!:shock:νεα απο τον αγωνα εχουμε?


Μια χθεσινή φωτογραφία του Νίκου :thumbup:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28212&stc=1&d=1309595360

Καλή επιτυχία στα παιδιά :clap:

TEFAAtzis
02-07-11, 20:18
Πολυυυυ καλος ο Νικος στη φωτο!!!
Κανα νεο εχουμε????

jGod
02-07-11, 20:28
πολυνεικε..6ωρες στον ηλιο ..μην παρεξηγεις!μπηκα να δω..και λεω θα χει και νεα απο τον αγωνα!αναμενουμε!

Polyneikos
02-07-11, 20:31
Λογικα τωρα θα παιζεται ο αγωνας ,απο αργα το βραδυ ας περιμενουμε νεα.:weights:

TEFAAtzis
03-07-11, 04:16
Τελικα τι εγινε με τον αγωνα????

sTeLaKoS
03-07-11, 12:53
Η Νάντια πριν λίγο δήλωσε στο fb:



TA PEIRAME TA METALIA K TA KUPELA K GURNAME PISW... o stoxos mas epiteuxthei

Ελπίζω σύντομα να έχουμε νεότερα :thumbup:

jimmy007
03-07-11, 12:56
Eπίσης δήλωσε:


"2 Metalia o Savage ( 3os k 2os )2 Metalia o Giatzoglou.(1os k 3os)
EIMAI POLU PERIFANH GIA TON ATHLITI MU!


Συγχαρητήρια παιδιά. Περιμένουμε pics...

sTeLaKoS
03-07-11, 12:57
Μπράβο στα παιδιά! :clap::clap::clap::clap:

gym
03-07-11, 13:00
μπραβο στα παιδια!:clap::clap::clap:

crow
03-07-11, 13:10
Ena megalo bravo sta paidia mas.
Nikos Savage 3os stous 10 katigoria novice medium,
2os novice tall mazi me Giatzoglou pou kerdise.
Giatzoglou ektos apo auti ti niki epekse k sto open tall
k vgike 3os stous 9.Polu duskoli katigoria
Perisotere leptomeries molis epistrepsoume.
P.s auti i foto tou nikou ti traviksa 1mera prin ton agwna

crow
03-07-11, 13:14
Eiste polu grigoroi k egw polu argi apo to kinito. :weights:

TEFAAtzis
03-07-11, 13:20
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΩΣΑΝΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!

zakk lio
03-07-11, 13:44
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:clap::clap::clap::clap::clap::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Θα πω απο τη μερια μου ενα μεγαλο μπραβο στο νικο!!!! πιστευω οτι πεταει απο τη χαρα του τωρα! και του αξιζει !!!

Για τον Γιαντζογλου δεν εχω να πω τιποτα, γιατι εχω βαρεθει να τα λεω!!! :green:


Πυροβολικο και μαλιστα Μπαρουτοκαπνισμενο ο Γιαννης!!!!!!!! :) :) :)
Σιγουρα θα σκισει με τοσο αγρια φορμα!!!!!
Εχει κανει αλλα και αλλα, δεν θα φοβηθει τωρα! :thumbup::thumbup:







Ημουν σιγουρος οτι θα εσκιζε!!!





Περιμενουμε με αγωνια για τις φωτογραφιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEFAAtzis
03-07-11, 13:47
O λαος απαιτει φωτο INBA για να δει!!!:weights:

Madd_Chadd
03-07-11, 20:44
ΕΤΣΙ !!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:

Spyrous
04-07-11, 00:11
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

alextg
04-07-11, 03:39
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον Νικο,τον Γιαντζογλου ΚΑΙ στην υπερ-προπονητάρα Ναντια !:clap::clap::clap::clap:
Συγχαρητηρια παιδια και εις ανωτερα.Παντα τετοιες χαρες να μας δινετε :bowdown:

Levrone
04-07-11, 10:06
Μπραβο ρε μαγκες!

Συγχαρητηρια!:clap::clap::clap:

marvin
04-07-11, 10:58
Πολλα μπραβο στα παιδια αλλα και στην προπονητρια τους!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap:

J.P.
04-07-11, 11:24
:clap::clap::clap::clap:

sTeLaKoS
04-07-11, 13:57
Πολλα μπραβο στα παιδια αλλα και στην προπονητρια τους!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap:

Μόνο του Νίκου ;)

Ο Γιάννης δε γνωρίζω αν έχει προπονητή, νομίζω πως προπονείται μόνος του. :clap:

zakk lio
04-07-11, 14:04
Εδω ειναι ενα μικρο μερος του βιογραφικου του γιαννη!

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9765-%CE%93%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B6%CF%8C%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CE%93%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82

Ο Νικος (savage) ειναι ιδιαιτερα γνωστος απο την ενασχοληση του στο φορουμ οποτε δεν χρειαζεται να αναφερω εγω τιποτα :green:
συχγχαρητηρια στην προπονητρια του Nadia Crow για την υποστηριξη και την ωθηση που του εδωσε :clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
04-07-11, 16:14
μπράβο στα παιδια για την επιτυχία τους και αναμένουμε φωτο υλικό και στο φόρουμ :clap::clap::clap:

pepeismenos karga
04-07-11, 16:45
αξιοι και οι 2 τους.......γιατι εδειξαν τι μμπορει να κανουν αμα εχουν μεγαλη υπομονη καθως νατουραλ και οι 2....του χρονου καλυτεροι ευχομαι....και με προκριση στο νατουραλ ολυμπια.......ολα γινονται αμα το πιστευεις και το προσπαθεις...ευγε και στους 2....

m3ssias
04-07-11, 18:37
Μόνο του Νίκου ;)

Ο Γιάννης δε γνωρίζω αν έχει προπονητή, νομίζω πως προπονείται μόνος του. :clap:
χεχε

Σωστη η παρατηρηση Στελιο!
Ο Γιαννης ειναι ο ιδιος προπονητης και μαλιστα ενας απο τους καλυτερους αυτη την στιγμη;)

Ωστοσο κ εγω με την σειρα μου θελω να ευχηθω τα καλυτερα και στουε 2 αθλητες! Ειναι Natural αλλα σε βαθμο που πολλοι non-natural δεν μπορουν καν να φανταστουν....
Καλη επιτυχια στη συνεχεια!

zakk lio
04-07-11, 19:02
χεχε

Σωστη η παρατηρηση Στελιο!
Ο Γιαννης ειναι ο ιδιος προπονητης και μαλιστα ενας απο τους καλυτερους αυτη την στιγμη;)



Πολυ σωστα τα λογια σου m3ssia :thumbup::thumbup::thumbup:
Απο τους καλυτερους προπονητες, απο τους πολυ καλους ανθρωπους και τους ΠΙΟ low profile αθλητες ..! ;)

Πολλοι βεβαια τον αμφισβητησαν, τον αμφισβητουν ΚΑΙ θα τον αμφισβητουν για οσα εχει πετυχει και με τον τροπο που τα πετυχε... αλλα κακες γλωσσες παντα θα υπαρχουν

δεν πιστευω πως θα γυρισει κανεις να πει "εκανα λαθος για οσα ελεγα, τα παιρνω πισω" :chinese:

TRIANTAFYLLOU
04-07-11, 19:56
Πολυ σωστα τα λογια σου m3ssia :thumbup::thumbup::thumbup:
Απο τους καλυτερους προπονητες, απο τους πολυ καλους ανθρωπους και τους ΠΙΟ low profile αθλητες ..! ;)

Πολλοι βεβαια τον αμφισβητησαν, τον αμφισβητουν ΚΑΙ θα τον αμφισβητουν για οσα εχει πετυχει και με τον τροπο που τα πετυχε... αλλα κακες γλωσσες παντα θα υπαρχουν

δεν πιστευω πως θα γυρισει κανεις να πει "εκανα λαθος για οσα ελεγα, τα παιρνω πισω" :chinese:


καλα τωρα συγκινήθηκε ο γιάννης για το τι θα πεί ο καθε κακοπροαίρετος , είπαμε δεν μας νοιάζει καθόλου τι θα λένε οι άλλοι , απλα και μόνο μας ενδιαφέρει η γνώμη αυτών που σεβόμαστε και εκτιμούμε και τότε μόνο λαμβάνουμε τοις μετροιτης τα λόγια άλλων , το τι θα πεί ο κάθε ενας που είναι και λόγια ζήλιας και κακοπροαίρετα , δεν μετράει :thumbup:

ελμερ
04-07-11, 20:02
συγχαρητηρια παιδια.....και εις ανωτερα......:welcome:

zakk lio
04-07-11, 21:36
είπαμε δεν μας νοιάζει καθόλου τι θα λένε οι άλλοι , απλα και μόνο μας ενδιαφέρει η γνώμη αυτών που σεβόμαστε και εκτιμούμε και τότε μόνο λαμβάνουμε τοις μετροιτης τα λόγια άλλων , το τι θα πεί ο κάθε ενας που είναι και λόγια ζήλιας και κακοπροαίρετα , δεν μετράει :thumbup:



πωωω :shock:

τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια λεει και αυτος !!! :):):)

savage
04-07-11, 22:50
Kαλησπερα κι απο μενα.Επεστρεψα χτες αργα το βραδυ απο την Ιταλια.
Ευχαριστω ολους για τα καλα τους λογια.
Η ελληνικη παρουσια τελικα δεν περασε απαρατηρητη στο World Cup.Δωσαμε τον καλυτερο μας εαυτο τοσο εγω οσο κι ο Γιαννης ως αθλητες,οσο κι η Ναντια ως προπονητρια μου(ο Γιαννης ειναι προπονητης του εαυτου του οπως σωστα αναφερθηκε πιο πανω) αλλα κι ο Giuseppe (Ιταλος φιλος του Γιαννη που μενει μονιμα Ελλαδα και ειχε ερθει μαζι με τον Γιαννη στην Ιταλια) ο οποιος ηταν ο ανθρωπος για ολες τις δουλειες(μεταφραστης/εμψυχωτης/φωτογραφος/οδηγος μας κτλ).
Πραγματικα αξιζει να αναφερουμε τους αφανεις ηρωες σε ολες τις αθλητικες διοργανωσεις,γιατι να ξερετε οτι κανενας αθλητης χωρις την καταλληλη υποστηριξη/περιστοιχηση απο τους καταλληλους ανθρωπους δε θα καταφερνε ποτε τιποτα.Τοσο η Ναντια ως προπονητρια εκανε αψογη δουλεια και εχει πολυ μεγαλο μεριδιο της επιτυχιας οσο και ο Giuseppe που ανεφερα πιο πανω και αξιζουν το ιδιο αν οχι και περισσοτερο ενα "μπραβο" κι αυτοι.
Στα καθαρα αγωνιστικα τωρα,επειδη τα εγραψε λιγο μπερδεμενα η Ναντια πανω στη βιασυνη (και τη χαρα) της να σας μεταφερει τα ευχαριστα απο την Ιταλια μεσω κινητου,να σας πω τα εξης.

Τοσο ο Γιαννης οσο και γω αρχικα συμμετειχαμε στην ψηλη κατηγορια Νovice(κατηγορια πρωτοεμφανιζομενων).Ο Γιαννης βγηκε 1ος και γω 2ος!
Επισης συμμετειχαμε και στην open κατηγορια(δεν υπηρχαν ορια βαρους παρα μονο υψους).Εκει λογω πληθωρας συμμετοχων υπηρξαν 3 κατηγοριες υψους.
Εγω συμμετειχα στη μεσαια οπου ειχε και τα περισσοτερα ατομα(αν δεν κανω λαθος),10 εις το συνολον,και πηρα την 3η θεση.
Ο Γιαννης συμμετειχε στην ψηλη οπου και κει οπως εγραψε και η Ναντια ειχε παρα πολλες συμμετοχες (για τα δεδομενα ψηλης κατηγοριας).9 ατομα.Ο Γιαννης πηρε κι αυτος την 3η θεση.
Η ψηλη ηταν κατ'εμε και η δυσκολοτερη κατηγορια του αγωνα.Πολυ υψηλο επιπεδο!!! Νικητης ηταν ενας Τσεχος (του οποιου το ονομα μου διαφευγει αυτη τη στιγμη) με τρομερο σωμα.Πολυ λιγοτερο ογκωδης απο το 2ο της κατηγοριας αλλα με τρομερα σχηματα,καλουπι και συμμετρια.

Μολις συγκεντρωσουμε ολο το φωτογραφικο υλικο το οποιο ειναι διασκορπισμενο σε καμποσες ψηφιακες και κινητα κτλ θα σας παρυσιασουμε και μπολικο φωτογραφικο υλικο!

Eddie
04-07-11, 23:13
Μπραβο παιδια..μπραβο!!!!!!Συγχαρητηρια,παντα επιτυχιες!!!:clap::clap::clap::clap:

Αντε με το καλο να δουμε φωτο,εχω σκασει!

Madd_Chadd
05-07-11, 15:05
Eνημερωθηκα απο το γυμναστηριο Bodystyle πως σημερα θα ανεβει το φωτογραφικο υλικο μαζι με καποια λογια για την διοργανωση.;)

jGod
05-07-11, 15:07
μας κρατανε σε αγωνια...αυτοι κ η Λαμπιρη!

bodystyle
05-07-11, 16:04
Aγαπητοί φίλοι
Στο Lecco της Βόρειας Ιταλίας κάτω από τα πόδια των Άλπεων της Ελβετίας,και
μόλις λίγα χιλιόμετρα από την πόλη της μόδας ,το Μιλάνο και την Μόνζα,
καταγώγης της Φερράρι, πραγματοποιήθηκε στις 2 Ιουλίου το World cup της ΙΝΒΑ .
Oι αθλητές που μας αντιπροσώπευσαν ήταν ο Σουβατζόγλου Νικόλαος με την
ομάδα και την υποστήριξη της Ναντιας Κεραμιδάκη και ο Ιωάννης Γιαντζόγλου
με την ομάδα του Βοdystyle ,και την υποστήριξη και βοήθεια του Ταvaglione
Giussepe .Η αφιξη μας στην Ιταλια στις 1 Ιουλιου μας εκανε ιδιαιτερα χαρουμενους
ολους μια και θα ημασταν από τους πρώτους Ελληνες που θα συμμετείχαν σε τετοιου
ειδους αγωνες .Η πρωτες γνωριμιες μας κυριως με την αμερικανικη ομαδα στο ξενοδοχειο
μας ανεβασαν ακομη περισσοτερο το ηθικο γιατι ενθουσιαστηκαν από την σωματικη μας
κατασταση που ηδαν τοσο στις φωτογραφιες μας οσο και ζωντανα !Η γνωριμια μας με
τον Denny Kako,των Ελληνα προεδρο της ομοσπονδιας εκανε το γλυκο της επιτυχιας να
δεσει!!και όλα να μοιαζουν ότι οδηγουνται προς των αγωνα της ζωής μας ,μιας και μαζι του επιβαβεωσαμε πριν τον αγωνα την κυριοτερη ιδιατεροτητα του αγωνα που μας οδηγησε στην Ιταλια την υπαρξη ελεγχου απογορευμενων ουσιων .
Ένα συννεφο όμως αρκει για να ξεκινησει μια καταιγιδα ,και ενος κακου μηρια επονται
Ο ιταλος προεδρος Vitiorio Panzeri ,το μαυρο συννεφο του αγωνα ,μας οδηγησε στον χωρο
δηλωσεων συμμετοχης του αγωνα -μετρησεων και από εκεινη την στιγμη φανηκε η
ελλειψη επικοινωνιας μεταξη της οργανωσης και του Κακού οσο και η ανωργανωτη
προσπαθεια του Ιταλου .Μετα από αυτό ενημερωθηκαμε από των απογοητευμενο
Κακο ότι δεν θα γινει το προγραμματισμενο prejudjing στις 12 αλλα κατευθειαν ο αγωνας
στις 7-8 η ωρα το απογευμα του οποιου προγραμμα ηταν ακομη αγνωστο και ότι τελικα
λογω ελλειψης πορων θα πραγματοποιηθει ελεγχος ουρων μονο στους πρωτους του αγώνα
.Την επομενη ,μια σειρα από πολλα λαθη της οργανωσης ,όπως η εκκινηση του αγωνα χωρις να εχει προσδιοριστει το προγραμμα στους αθλητες η μπερδεμενη σειρα εμφανισης των κατηγοριων στην σκηνη ,η εκφωνηση του αγωνα κυριως στα ιταλικα ,η εμφανηση στην σκηνη αθλητων με ιδια νουμερα στην σκηνη ,η μη καταθεση των cd για το ατομικο ποζαρισμα στην γραμματεια ,η κακη συμπεριφορα των ιταλων στους αθλητες του αγωνα στα παρασκηνια ,αλλα και η ακκαταληλοτητα του χωρου οδηγησαν στην καταστροφη
του αγωνα που επιβαιβεωθηκε με δυο καβγαδες που κατεληξαν στα χερια ολοφανερα
μεταξυ του Ιταλου προεδρου και μεταξη αθλητων μπροστα στο κοινο !!
Μετα της φιλοτιμες προσπαθειες του Προεδρου της ΙΝΒΑ που επεσε από τα συννεφα
και τις Ιταλικης αστυνομιας ο αγωνα ευτυχως συννεχιστηκε .Στο θεμα μας τωρα .Η Ελληνικη
παρουσια εγινε αισθητη με τον Savage ο οποιος αγωνιστηκε στην κατηγορια novice mediun
και κατεταγη 3Ος μεταξη 10 αθλητων χωρις να εκτελεσει ατομικο ποζαρισμα .ο Νικολας
ηταν στη καλυτερη φορμα της ζωης του και πιστευαμε ότι επρεπε να βγει 2ος .Αν και η
παρουσια του 1ου αθλητη ηταν υποπτη οσων αφορα την χρηση απογορευμενων ουσιων,και
ελπιζαμε στη αλλαγη θεσεων μετα τα αποτελεσματα του ελεγχου ουρων στους πρωτους!
Μεσα στα αλλα παραδοξα του αγώνα ο Νικος εμφανιστηκε ξανα με τον Γιαννη στην κατηγορια Novice tall .Οπου εκει κατεταγηγην 1ος ο Γιαννης και 2ος ο Νικος παλι χωρις ατομικο.Ενω λοιπον περιμεναμε λοιπον να δουμε τον Γιαννη πανω στην σκηνη για το overall των κατηγοριων το οποιο φαινοταν να το κερδιζε ,δεν πραγματοποηθηκε καθολου !
Ενώ μια νεα κατηγορια από εντελως υποπτους αθλητες εμφανιστηκε στη σκηνη
επονομαζομενη body soul.κουφο!Οι αθλητες αυτης ηταν αθλητες της ifbb στην Ιταλια
της οποιας πρωην προεδρος ηταν ο Panzeri.Δυστηχως 5 από αυτους τους αθλητες πηραν
μερος και στην Οpen Tall ,μαζι με τον Γιαννη.ολοι τωρα οι αθλητε της κατηγοριας ηταν 9 .
Στα πρωτα συγκριτικα τρομαξαμε όταν ειδαμε τον Γιαννη εκτος .Ο Ελληνας όμως Προεδρος
Επιβαιβεωσε την παρουσια μας εκφωνοντας στα Ελληνικα το νουμερο του Γιαννη
νευριασμενος για να συγκριθει με τους υπολοιπους, ο οποιος επαξια εδειξε ότι μαλλον
μπερδευτηκαν που δεν τον εκφωνησαν από την αρχη .Να σημειωσουμε εδώ την αριστη
παρουσια του Γιαννη πανω στην σκηνη ,φυσικα την επιτευξη της μεγιστης φορμας του για
φετος ,πραγματα τα οποια εκαναν τους αθλητες της αμερικανικης ομαδας που ηταν στο
κοινο να των υποστηριζουν σαν να ηταν Ελληνες!!!!Ολα τα συγκριτικα εδειχνα ότι παιζεται
η 1η θεση μεταξη του Γιαννη και ενως πολύ καλου Τσεχου οι οποιοι πεταξαν σχεδον ολους
του Ιταλους εκτος συκρισεων .Τελικη καταταξη μετα από την εκφωνηση από νουμερα τα
οποια δεν ηταν πανω στην σκηνη !!1ος ο Τσεχος 2ος ιταλος 3ος ο Γιαντζογλου Ιωαννης .
Μολις κατεβηκε από την σκηνη ο Γιαννης ο Προεδρος της ΙΝΒΑ του ειπε επι λεξη :Γιαννη ησουν πρωτος ,the other guys ηταν full of steroids.
Και παλι Οverall δεν εγινε στις open κατηγοριες ουτε ποζαρισματα ατομικα .
Στο τελος του αγωνα ηταν ολοφανερη στα ματια του Κακου και της γυναικας του Dianna,
μιας και τελικα ελεγχος δεν πραγματοποιηθηκε καθολου , η απογοητευση και η δυσαρεσκεια από την Ιταλικη οργανωση που στο παρελθον ηταν αριστη μιας και εχει διεξαγει ξανα με επιτυχια των αγωνα !Απο ολο το στυλ διεξαγωγης του αγωνα ,και από
την κουβεντα μας με τον Denny καταλαβαμε ότι ο Ιταλος απροειδοποιητα παραβιασε τους
κανονες της ΙΝΒΑ σκοπευοντας εξαρχης να μη διεξαχθει ελεγχος ουτε στους πρωτους
τελικα.Οι λογοι ηταν οικονομικοι που υσχυριστηκε μα στην πραγματικοτιτα δεχτηκε μεγαλη
πιεση από τους αθλητες της ifbb που ηρθαν στον αγωνα για να των σνομπαρουν και να των
καταστρεψουν ,αρνουμενη να κανουν doping control για να επιβαιβεωσουν ετσι την
ανυπαρξια του στους αγωνες της ΙΝΒΑ . ‘’οn the other hand’’όπως θα ελεγε και ο Denny
Aν καποιος αθλητης που ειχε παιξει στο Ιταλικο πρωταθλημα πιανοταν dope θα θιγοταν
η IFBB που δεν διεξαγει ελεγχο ενώ πρεπει και αυτό θα δημιουργουσε προβλημα στα
ολυμπιακα δρωμενα μιας και μεταξη των 2 ομοσπονδιων υπαρχει συναγωνισμος οσον
αφορα την αντιπροσοπευση του bodybuildng .
Θ α πρεπει εδώ λοπιπον να αναφερουμε τα εξης :
Το bodybuilding ζει τοσα χρονια σαν ανεξαρτητο αθλημακαι δδεν υπαγεται σε νομους
Ετσι μεσω των διαφορων ομοσπονδιων που αναπτυχθηκαν και το διεκδικησαν κατά καιρους προοθηθηκε σαν αθλημα χωρις ελεγχους απογορευμενων ουσιων και ετσι
εφτασε στην υπερβολη.Ετσι απλα ολοι οι διεκδικιτες του πλεον δυσκολα θα αφησουν
τα ινια σε ανθρωπους που θελουν να ξεριζωσουν τα αναβολικα από το χωρο όπως ο
Denny Kakos και η ομοσπονδια του .Ελπιζω να μην αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα και στην Ελλαδα .
Συγνωμμη εάν σας κουρασαμε αλλα αυτά ηταν τα λιγοτερα που θα μπορουσαμε να αναφερουμε εδώ γι αυτόν τον αγωνα .
Οσον αφορα τωρα τα δρωμενα στον Ελληνικο χωρο του αθληματος χωρις αναβολικα
Και την επεκταση της INBA στην Ελλαδα αλλα και στην Ευρωπη με πραγματικους αγωνες με
ελεγχο απογορευμενων ουσιων (όπως στην αμερικη οπου ολοι οι αθλητες πλεον πριν των
αγωνα υπαγονται σε ελεγχο ουρων και τριχων και αιματος )τα νεα είναι αρκετα
ενθαρηντικα αλλα θα τα καταχωρησουμε σε λιγο καιρο σε νέο τοπιc προς συζητηση,ετσι ώστε να απαντηθουν πολλες αποριες .
Τελος θα ηθελα ολους τους οπαδους του bb χωρις αναβολικα να μην απογοητευονται
γιατι τα νεα μας είναι καλακαι θα απαντησουμε σε όλα με πραξεις . Και σε ολους που
ετοιμαζονται για τα αρνητικα σχολια τους να σκεφτουν καλα την προσπαθεια του
Νικου και του Γιαννη και να διαφοροποιησουν την θεση τους οσο και του Denny Kakou
και τις ΙΝΒΑ από αυτό το ‘’ μελανο σημειο’’στην ιστορια της ,των αγωνα του LECCO και
την ιταλικη διοργανωση .(ακολουθεί φωτογραφικο υλικο)

jGod
05-07-11, 16:11
ολο αυτα που διαβαζω ..κανουν πολυ μεγαλυτερη στα ματια μου τουλαχιστον την αξια αυτων των αθλητών!


RESPECT!

bodystyle
05-07-11, 16:51
Παρακαλω λιγη υπομονη ακομη για τις φωτογραφιες!!!

TRIANTAFYLLOU
05-07-11, 17:20
Aγαπητοί φίλοι
Στο Lecco της Βόρειας Ιταλίας κάτω από τα πόδια των Άλπεων της Ελβετίας,και
μόλις λίγα χιλιόμετρα από την πόλη της μόδας ,το Μιλάνο και την Μόνζα,
καταγώγης της Φερράρι, πραγματοποιήθηκε στις 2 Ιουλίου το World cup της ΙΝΒΑ .
Oι αθλητές που μας αντιπροσώπευσαν ήταν ο Σουβατζόγλου Νικόλαος με την
ομάδα και την υποστήριξη της Ναντιας Κεραμιδάκη και ο Ιωάννης Γιαντζόγλου
με την ομάδα του Βοdystyle ,και την υποστήριξη και βοήθεια του Ταvaglione
Giussepe .Η αφιξη μας στην Ιταλια στις 1 Ιουλιου μας εκανε ιδιαιτερα χαρουμενους
ολους μια και θα ημασταν από τους πρώτους Ελληνες που θα συμμετείχαν σε τετοιου
ειδους αγωνες .Η πρωτες γνωριμιες μας κυριως με την αμερικανικη ομαδα στο ξενοδοχειο
μας ανεβασαν ακομη περισσοτερο το ηθικο γιατι ενθουσιαστηκαν από την σωματικη μας
κατασταση που ηδαν τοσο στις φωτογραφιες μας οσο και ζωντανα !Η γνωριμια μας με
τον Denny Kako,των Ελληνα προεδρο της ομοσπονδιας εκανε το γλυκο της επιτυχιας να
δεσει!!και όλα να μοιαζουν ότι οδηγουνται προς των αγωνα της ζωής μας ,μιας και μαζι του επιβαβεωσαμε πριν τον αγωνα την κυριοτερη ιδιατεροτητα του αγωνα που μας οδηγησε στην Ιταλια την υπαρξη ελεγχου απογορευμενων ουσιων .
Ένα συννεφο όμως αρκει για να ξεκινησει μια καταιγιδα ,και ενος κακου μηρια επονται
Ο ιταλος προεδρος Vitiorio Panzeri ,το μαυρο συννεφο του αγωνα ,μας οδηγησε στον χωρο
δηλωσεων συμμετοχης του αγωνα -μετρησεων και από εκεινη την στιγμη φανηκε η
ελλειψη επικοινωνιας μεταξη της οργανωσης και του Κακού οσο και η ανωργανωτη
προσπαθεια του Ιταλου .Μετα από αυτό ενημερωθηκαμε από των απογοητευμενο
Κακο ότι δεν θα γινει το προγραμματισμενο prejudjing στις 12 αλλα κατευθειαν ο αγωνας
στις 7-8 η ωρα το απογευμα του οποιου προγραμμα ηταν ακομη αγνωστο και ότι τελικα
λογω ελλειψης πορων θα πραγματοποιηθει ελεγχος ουρων μονο στους πρωτους του αγώνα
.Την επομενη ,μια σειρα από πολλα λαθη της οργανωσης ,όπως η εκκινηση του αγωνα χωρις να εχει προσδιοριστει το προγραμμα στους αθλητες η μπερδεμενη σειρα εμφανισης των κατηγοριων στην σκηνη ,η εκφωνηση του αγωνα κυριως στα ιταλικα ,η εμφανηση στην σκηνη αθλητων με ιδια νουμερα στην σκηνη ,η μη καταθεση των cd για το ατομικο ποζαρισμα στην γραμματεια ,η κακη συμπεριφορα των ιταλων στους αθλητες του αγωνα στα παρασκηνια ,αλλα και η ακκαταληλοτητα του χωρου οδηγησαν στην καταστροφη
του αγωνα που επιβαιβεωθηκε με δυο καβγαδες που κατεληξαν στα χερια ολοφανερα
μεταξυ του Ιταλου προεδρου και μεταξη αθλητων μπροστα στο κοινο !!
Μετα της φιλοτιμες προσπαθειες του Προεδρου της ΙΝΒΑ που επεσε από τα συννεφα
και τις Ιταλικης αστυνομιας ο αγωνα ευτυχως συννεχιστηκε .Στο θεμα μας τωρα .Η Ελληνικη
παρουσια εγινε αισθητη με τον Savage ο οποιος αγωνιστηκε στην κατηγορια novice mediun
και κατεταγη 3Ος μεταξη 10 αθλητων χωρις να εκτελεσει ατομικο ποζαρισμα .ο Νικολας
ηταν στη καλυτερη φορμα της ζωης του και πιστευαμε ότι επρεπε να βγει 2ος .Αν και η
παρουσια του 1ου αθλητη ηταν υποπτη οσων αφορα την χρηση απογορευμενων ουσιων,και
ελπιζαμε στη αλλαγη θεσεων μετα τα αποτελεσματα του ελεγχου ουρων στους πρωτους!
Μεσα στα αλλα παραδοξα του αγώνα ο Νικος εμφανιστηκε ξανα με τον Γιαννη στην κατηγορια Novice tall .Οπου εκει κατεταγηγην 1ος ο Γιαννης και 2ος ο Νικος παλι χωρις ατομικο.Ενω λοιπον περιμεναμε λοιπον να δουμε τον Γιαννη πανω στην σκηνη για το overall των κατηγοριων το οποιο φαινοταν να το κερδιζε ,δεν πραγματοποηθηκε καθολου !
Ενώ μια νεα κατηγορια από εντελως υποπτους αθλητες εμφανιστηκε στη σκηνη
επονομαζομενη body soul.κουφο!Οι αθλητες αυτης ηταν αθλητες της ifbb στην Ιταλια
της οποιας πρωην προεδρος ηταν ο Panzeri.Δυστηχως 5 από αυτους τους αθλητες πηραν
μερος και στην Οpen Tall ,μαζι με τον Γιαννη.ολοι τωρα οι αθλητε της κατηγοριας ηταν 9 .
Στα πρωτα συγκριτικα τρομαξαμε όταν ειδαμε τον Γιαννη εκτος .Ο Ελληνας όμως Προεδρος
Επιβαιβεωσε την παρουσια μας εκφωνοντας στα Ελληνικα το νουμερο του Γιαννη
νευριασμενος για να συγκριθει με τους υπολοιπους, ο οποιος επαξια εδειξε ότι μαλλον
μπερδευτηκαν που δεν τον εκφωνησαν από την αρχη .Να σημειωσουμε εδώ την αριστη
παρουσια του Γιαννη πανω στην σκηνη ,φυσικα την επιτευξη της μεγιστης φορμας του για
φετος ,πραγματα τα οποια εκαναν τους αθλητες της αμερικανικης ομαδας που ηταν στο
κοινο να των υποστηριζουν σαν να ηταν Ελληνες!!!!Ολα τα συγκριτικα εδειχνα ότι παιζεται
η 1η θεση μεταξη του Γιαννη και ενως πολύ καλου Τσεχου οι οποιοι πεταξαν σχεδον ολους
του Ιταλους εκτος συκρισεων .Τελικη καταταξη μετα από την εκφωνηση από νουμερα τα
οποια δεν ηταν πανω στην σκηνη !!1ος ο Τσεχος 2ος ιταλος 3ος ο Γιαντζογλου Ιωαννης .
Μολις κατεβηκε από την σκηνη ο Γιαννης ο Προεδρος της ΙΝΒΑ του ειπε επι λεξη :Γιαννη ησουν πρωτος ,the other guys ηταν full of steroids.
Και παλι Οverall δεν εγινε στις open κατηγοριες ουτε ποζαρισματα ατομικα .
Στο τελος του αγωνα ηταν ολοφανερη στα ματια του Κακου και της γυναικας του Dianna,
μιας και τελικα ελεγχος δεν πραγματοποιηθηκε καθολου , η απογοητευση και η δυσαρεσκεια από την Ιταλικη οργανωση που στο παρελθον ηταν αριστη μιας και εχει διεξαγει ξανα με επιτυχια των αγωνα !Απο ολο το στυλ διεξαγωγης του αγωνα ,και από
την κουβεντα μας με τον Denny καταλαβαμε ότι ο Ιταλος απροειδοποιητα παραβιασε τους
κανονες της ΙΝΒΑ σκοπευοντας εξαρχης να μη διεξαχθει ελεγχος ουτε στους πρωτους
τελικα.Οι λογοι ηταν οικονομικοι που υσχυριστηκε μα στην πραγματικοτιτα δεχτηκε μεγαλη
πιεση από τους αθλητες της ifbb που ηρθαν στον αγωνα για να των σνομπαρουν και να των
καταστρεψουν ,αρνουμενη να κανουν doping control για να επιβαιβεωσουν ετσι την
ανυπαρξια του στους αγωνες της ΙΝΒΑ . ‘’οn the other hand’’όπως θα ελεγε και ο Denny
Aν καποιος αθλητης που ειχε παιξει στο Ιταλικο πρωταθλημα πιανοταν dope θα θιγοταν
η IFBB που δεν διεξαγει ελεγχο ενώ πρεπει και αυτό θα δημιουργουσε προβλημα στα
ολυμπιακα δρωμενα μιας και μεταξη των 2 ομοσπονδιων υπαρχει συναγωνισμος οσον
αφορα την αντιπροσοπευση του bodybuildng .
Θ α πρεπει εδώ λοπιπον να αναφερουμε τα εξης :
Το bodybuilding ζει τοσα χρονια σαν ανεξαρτητο αθλημακαι δδεν υπαγεται σε νομους
Ετσι μεσω των διαφορων ομοσπονδιων που αναπτυχθηκαν και το διεκδικησαν κατά καιρους προοθηθηκε σαν αθλημα χωρις ελεγχους απογορευμενων ουσιων και ετσι
εφτασε στην υπερβολη.Ετσι απλα ολοι οι διεκδικιτες του πλεον δυσκολα θα αφησουν
τα ινια σε ανθρωπους που θελουν να ξεριζωσουν τα αναβολικα από το χωρο όπως ο
Denny Kakos και η ομοσπονδια του .Ελπιζω να μην αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα και στην Ελλαδα .
Συγνωμμη εάν σας κουρασαμε αλλα αυτά ηταν τα λιγοτερα που θα μπορουσαμε να αναφερουμε εδώ γι αυτόν τον αγωνα .
Οσον αφορα τωρα τα δρωμενα στον Ελληνικο χωρο του αθληματος χωρις αναβολικα
Και την επεκταση της INBA στην Ελλαδα αλλα και στην Ευρωπη με πραγματικους αγωνες με
ελεγχο απογορευμενων ουσιων (όπως στην αμερικη οπου ολοι οι αθλητες πλεον πριν των
αγωνα υπαγονται σε ελεγχο ουρων και τριχων και αιματος )τα νεα είναι αρκετα
ενθαρηντικα αλλα θα τα καταχωρησουμε σε λιγο καιρο σε νέο τοπιc προς συζητηση,ετσι ώστε να απαντηθουν πολλες αποριες .
Τελος θα ηθελα ολους τους οπαδους του bb χωρις αναβολικα να μην απογοητευονται
γιατι τα νεα μας είναι καλακαι θα απαντησουμε σε όλα με πραξεις . Και σε ολους που
ετοιμαζονται για τα αρνητικα σχολια τους να σκεφτουν καλα την προσπαθεια του
Νικου και του Γιαννη και να διαφοροποιησουν την θεση τους οσο και του Denny Kakou
και τις ΙΝΒΑ από αυτό το ‘’ μελανο σημειο’’στην ιστορια της ,των αγωνα του LECCO και
την ιταλικη διοργανωση .(ακολουθεί φωτογραφικο υλικο)


με λίγα λόγια αποδείχτηκε μεγάλη μούφα το όλο σκηνικό , εγω μόνο που τα διάβασα έπαθα πλάκα .

δεν είναι δυνατόν να λένε αγώνα με τεστ και στο τέλος να μην γίνονται και να υπάρχει τέτοια ανοργανωσια .

επίσης το πιο τραγικό είναι σε ενα αγώνα που υποτίθετε έχει αντιντόπινκ , να βγαίνει ο ίδιος ο πρόεδρος και να λέει αυτοί έχουν πάρει , που αυτο δεν θα έπρεπε καν να αναφερθεί , εφόσον ο αγώνας υποτίθετε ήταν με αντιντόπινκ .


και στο τέλος καταλήγουμε να βλέπουμε φωτο και να λέμε απο φώτο αυτός πρέπει να πήρε κι ό άλλος να μην πήρε , μιλάμε για αηδία στο αποκορύφωμα
και όπως λένε και στο χωριό μου "τι είχες γιάννη ότι είχα πάντα "

σημασία έχει πως οι δικοί μας αθλητές έκαναν την προσπάθεια τους πήγαν στην καλύτερη φόρμα τους και όλη αυτη η προσπάθεια αμαυρώθηκε απο την κακή διοργάνωση και δεν πιστεύω πως και ο πρόεδρος δεν έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης , ακόμη και οι συνεργάτες να μην τα οργάνωσαν σωστα , αυτός όμως τούς έχει επιλέξει .

και τελικα καταλήγουμε πως όταν θέλουμε αξιόπιστα τέστ και αξιοκρατεία όσο το δυνατόν βέβαια , τότε τα τεστ αυτα πρέπει να γίνονται απο ανεξάρτητο φορέα για να υπάρχει αξιοπιστία και να βρεθούν τα κονδύλια για την διεξαγωγή των τεστ , δικαιολογίες δεν είχαμε τα χρήματα δεν υπάρχουν γιατι απλα ειπώθηκαν κάποια πράγματα και έπρεπε να τηρηθούν .

και στην πλάκα και στα γούστα όλοι καλοι είναι και καλα περνάμε αλλα όταν λέγονται κάποια πράγματα θα πρέπει και να τηρούνται , δεν μπορεί δηλαδή να γίνετε τόσος ντόρος για νάτουραλ αγώνες και για μεγάλη οργάνωση και στο τέλος να αποδεικνύετε ενα σκορποχώρι , χωρίς οργάνωση και προγραμματισμό , απλα να χαμε να λέγαμε.

και ούτε αποτελεί δικαιολογία ότι πήγαν απο την ιφββ , καλα κάναν και πήγαν , ας τούς κάναν τα τέστ να τους πιασουν αφού νόμιζαν ότι είχαν πάρει νταλαβέρια και εφόσον δεν τούς κάναν σε αγώνα που υποτίθετε έχει κοντρόλ , σίγουρα δεν φταίνε οι αθλητές

bodystyle
05-07-11, 18:56
με λίγα λόγια αποδείχτηκε μεγάλη μούφα το όλο σκηνικό , εγω μόνο που τα διάβασα έπαθα πλάκα .

δεν είναι δυνατόν να λένε αγώνα με τεστ και στο τέλος να μην γίνονται και να υπάρχει τέτοια ανοργανωσια .

επίσης το πιο τραγικό είναι σε ενα αγώνα που υποτίθετε έχει αντιντόπινκ , να βγαίνει ο ίδιος ο πρόεδρος και να λέει αυτοί έχουν πάρει , που αυτο δεν θα έπρεπε καν να αναφερθεί , εφόσον ο αγώνας υποτίθετε ήταν με αντιντόπινκ .


και στο τέλος καταλήγουμε να βλέπουμε φωτο και να λέμε απο φώτο αυτός πρέπει να πήρε κι ό άλλος να μην πήρε , μιλάμε για αηδία στο αποκορύφωμα
και όπως λένε και στο χωριό μου "τι είχες γιάννη ότι είχα πάντα "

σημασία έχει πως οι δικοί μας αθλητές έκαναν την προσπάθεια τους πήγαν στην καλύτερη φόρμα τους και όλη αυτη η προσπάθεια αμαυρώθηκε απο την κακή διοργάνωση και δεν πιστεύω πως και ο πρόεδρος δεν έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης , ακόμη και οι συνεργάτες να μην τα οργάνωσαν σωστα , αυτός όμως τούς έχει επιλέξει .

και τελικα καταλήγουμε πως όταν θέλουμε αξιόπιστα τέστ και αξιοκρατεία όσο το δυνατόν βέβαια , τότε τα τεστ αυτα πρέπει να γίνονται απο ανεξάρτητο φορέα για να υπάρχει αξιοπιστία και να βρεθούν τα κονδύλια για την διεξαγωγή των τεστ , δικαιολογίες δεν είχαμε τα χρήματα δεν υπάρχουν γιατι απλα ειπώθηκαν κάποια πράγματα και έπρεπε να τηρηθούν .

και στην πλάκα και στα γούστα όλοι καλοι είναι και καλα περνάμε αλλα όταν λέγονται κάποια πράγματα θα πρέπει και να τηρούνται , δεν μπορεί δηλαδή να γίνετε τόσος ντόρος για νάτουραλ αγώνες και για μεγάλη οργάνωση και στο τέλος να αποδεικνύετε ενα σκορποχώρι , χωρίς οργάνωση και προγραμματισμό , απλα να χαμε να λέγαμε.

και ούτε αποτελεί δικαιολογία ότι πήγαν απο την ιφββ , καλα κάναν και πήγαν , ας τούς κάναν τα τέστ να τους πιασουν αφού νόμιζαν ότι είχαν πάρει νταλαβέρια και εφόσον δεν τούς κάναν σε αγώνα που υποτίθετε έχει κοντρόλ , σίγουρα δεν φταίνε οι αθλητές

Σωστα Ηλια ,επανερχομαστε δηλαδη σε αυτο που κουβεντιαστηκε και αλλες φορες οτι εαν θες εναν αγωνα natural πρεπει να το αποδειξεις με τεστ που θα πραγματοποιηθει .
Αυτο γινεται μονο με πραγματοποιηση τεστ απο την WADA απο κανεναν αλλο φορεα
Η ΙΝΒΑ ομως και ο Κακος ειναι η μονη ομοσπονδια που εχουν εγγραφο οτι τα τεστ τους ειναι αποδεκτα απο τον ΙΟC και τα κανει η WADA πραγμα που στον δικο μας χωρο δεν εχει η ΙFBB,δηλαδη τα κανει η WADA αλλα δεν εχει το τεστ IOC ACCEPTED.Αυτο ειναι ενα απο τα εγγραφα που θα παραθεσω σε λγο καιρο στη διαθεση σας .
Φυσικα και εχει μεριδιο ευθυνης ο Προεδρος της Ομοσπονδιας αλλα ειμαι σιγουρος πως αν ηασασταν ολοι εκει θα καταλαβαινατε περι τινος προκειται και θα τον δικαιολογουσατε εν μερη .Αρα συμφωνουμε ολοι οτι ενας αγωνας Νατουραλ πιστοποειται με την υπαρξη Τεστ ενα απο τα πρωτα πραγματα που εξαλλου μας ειπε και ο Προεδρος της ΙΝΒΑ.Οσο
γι αυτο που ειπε ο Denny στο Γιαννη το ειπε πρωσοπικα γιατι ηταν εξαγριωμενος με την κατασταση που ο Ιταλος
φαινοταν οτι καθαρα ηθελε να ευνοησει τους δικους του,και που των εθιξε με το να μην κανει τα τεστ που του υποσχεθηκε !Οντως ομως τα πραγματα στην αμερικη ειναι εντελως διαφορετικα πραγμα που λεω να συζητηθει σε νεο τοpic και φυσικα θα θελαμε πρωτα την γνωμη του Ηλια .

bodystyle
05-07-11, 20:24
Παρακαλω τους υπευθηνους να ανεβασουν τις φωτο σε μεγαλο μεγεθος .Ευχαριστω.

bodystyle
05-07-11, 20:37
Συνεχεια με τον Νικο

TRIANTAFYLLOU
05-07-11, 20:57
έχω βαρεθεί να ακούω για χαρτια και αποδείξεις βασίλη , πρέπει μερικοι να καταλάβουν πως όταν υπάρχει δυνατότητα να ειδωθούν στην πράξη κάποια πράγματα , τα λόγια και τα χαρτιά είναι περιτα.

δηλαδή λέει ο πρόεδρος έχω χαρτιά απο την IOC όλα καλα , τότε που κολάει το θέμα και τι αντιπροσωπεύουν αυτα τα χαρτια , όταν στην πράξη δεν αποδεικνύονται .
είμαι πχ εγω διοργανωτής και πρέπει να καταβάλω το ποσό για τα τεστ και λέω στον πρόεδρο δεν έχω δυνατότητα να βρώ τα χρήματα , τότε πολυ απλα θα πρέπει να μου πεί ο πρόεδρος , δεν μπορείς να τον κάνεις τον αγώνα

και επειδη είναι κάποιος συμπαθής η τα λέει ωραία η τον κορόιδεψαν δεν σημαίνει πως δεν έχει μερίδιο ευθύνης , στην καλύτερη θα πούν τον κορόιδεψαν δεν έφταιγε αυτός , αλλα απο την άλλη δείχνει ότι δεν κάνει να ηγείτε , είναι κατώτερος των περιστάσεων

δηλαδη σε εναν αγώνα που ο μόναδικός λόγος για να συμμετάσχει κάποιος είναι τα τεστ , όταν δεν γίνονται και μάλιστα πληρώνουν και οι αθλητές γι αυτα , τότε πως να τον πάρεις στα σοβαρα

εδω στούς δικούς μας αγώνες αργούν να ξεκινήσουν καμια φορα και ακούμε τα χίλια μύρια για κακή διοργάνωση και τα σχετικα και αυτοι με τόση ανοργανωσια και κοροιδία , δεν λέει να τους χαιδεύουμε και τ αυτια .

και όλο αυτο το σκηνικό δείχνει σαν ενα στημένο παιχνίδι καλυμένο πίσω απο την λέξη νατουραλ .
ο καθένας ότι θέλει μπορεί να βάλει με το μυαλό του

bodystyle
06-07-11, 09:44
Αρα τα λογια ειναι περιτα ,ας δειξουμε υπομονη για πραξεις και αποδειξεις !!!!!
Συνεχεια με φωτο τωρα!

spirospros
06-07-11, 09:46
συγχαρητηρια και στους 2 - πολυ καλη εμφανιση :thumbup:

bodystyle
06-07-11, 09:57
φωτογραφιες on stage

Madd_Chadd
06-07-11, 11:12
Ωραιο υλικο!!!:thumbup:

bodystyle
06-07-11, 12:04
Σιγα εχει και συνεχεια ....

FiVo-Alex/City
06-07-11, 16:52
Συγχαρητήρια και στους δύο. Τρομερά σώματα ,αξιοζήλευτα και πραγματική έμπνευση, τουλάχιστον για εμένα , στα μέσα του καλοκαιριού για την επίτευξη των στόχων μας. Και πάλι συγχαρητήρια.

bodystyle
06-07-11, 19:00
bacΚstage

Polyneikos
06-07-11, 19:42
Η εικονα που εχω αποκτησει απο τις φωτογραφίες που βλεπω:
Επίπεδο διοργανωση:"Φτωχο",τα υποτιθεμενα drug tests τα οποια είναι και ο πόλος ελξης αυτων των διοργωνωσεων,ποτε δεν εγιναν...Αρα σοβαρο διοργανωτικό ατόπημα,αυτο είναι το "μετάλλιο" ων αθλητων που συμμετεχουν....
Σκηνικο πολυ λιτο,βλεπω κατι κουρτίνες από πίσω,ακόμα και τα γραμματα που γραφει World Cup λες και ειναι κομμενα απο χαρτονι με χρυσοσκονη,δεν με παραπεμπτει σε παγκόσμια διοργανωση,αλλα σε τοπικο αγωνα...
Αγωνιστικο επίπεδο:Δεν βλέπω κατι το ιδιαιτερο,νομίζω ενας ελληνικος αγωνας εχει και πιο υψηλο,αριθμος και ποιοτητα αθλητων επιβεβαιωνουν αυτο που λεω και πιο πανω,μαλλον δεν τραβανε αυτες οι διοργανωσεις πολλους αθλητες,ίσως γιατι δεν εχουν πείσει για την αξιοπιστια τους...
ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΘΛΗΤΕΣ:
Γιαντζόγλου φοβερη κατασταση,εκανε αυτο που έπρεπε,εξαλλου ο καλος αθλητης φαινεται είτε παίξει με 50 είτε με 5.:clap:
Ο Νίκος επίσης πολυ καλος,βελτιωθηκε από την Θεσσαλονικη και γενικότερα από τους τρεις προηγουμενους αγωνες που εχει δωσει,ενα κλικ στην γραμμωση θα τον αναδυκνείε στο 200%,νομίζω ότι εχει ενα θεμα με το βαψιμο του,ή την βαφη που χρησιμοποιει,μπορεί να με ξεγελα ο κακός φωτισμος του χωρου,επιφυλασσομαι...
Μπραβο παιδια,παντως,κανατε πολυ καλη προσπαθεια,μας εκπροσωπήσατε επαξια :thumbup::thumbup:

savage
06-07-11, 21:49
Ο Νίκος επίσης πολυ καλος,βελτιωθηκε από την Θεσσαλονικη και γενικότερα από τους τρεις προηγουμενους αγωνες που εχει δωσει,ενα κλικ στην γραμμωση θα τον αναδυκνείε στο 200%,νομίζω ότι εχει ενα θεμα με το βαψιμο του,ή την βαφη που χρησιμοποιει,μπορεί να με ξεγελα ο κακός φωτισμος του χωρου,επιφυλασσομαι...


καταρχας ευχαριστω για τα καλα λογια κωστα.

στα υπολοιπα που λες τα οποια εχω τονισει με μπλε,εχεις δικιο. κατι παει στραβα παντακαι ποτε δε φαινομαι στις φωτο καλα.παντα δειχνω θολος.με προβληματιζει και μενα αυτο. και ολοι μου λενε το ιδιο οτι απο κοντα δειχνω πολυ καλυτερος και οτι οι φωτο καπου "χανουν".

ακομα και στη φωτο της παραλιας που εβαλα στο thread ων φωτογραφιων μου δειχνω πιο γραμμωμενος απ'οτι στις φωτο του αγωνα,παροτι επι ενα 24ωρο ετρωγα κι επινα οτι εβρισκα μπροστα μου:green: . κατι παει στραβα με τη βαφη σε συνδυασμο με το φωτισμο και τα φλας ισως.. τι να πω.. γιατι και στη φωτο στο ξενοδοχειο παλι πιο γραμμωμενος δειχνω,ενω εδω φαινομαι "μαλακος"...:unsure:

τελος παντων θα το κοιταξω το θεμα,δεν εχει περασει απαρατηρητο,με προβληματιζει και μενα οπως ειπα.ευτυχως οι κριτες με βλεπουν live κι οχι απο φωτο,γιατι αλλιως δε με εβλεπα καλα....:green: περιμενω να παρω στα χερια μου και τις υπολοιπες φωτο που εχουν τραβηχτει κι απο αλλες ψηφιακες/κινητα και ειναι και πριν και μετα τον αγωνα κτλ να δω πως φαινομαι και αβαφτος μπας και βγαλω συμπερασμα για το τι ακριβως φταιει:thumbup:

zakk lio
07-07-11, 09:51
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28364&stc=1&d=1309967967

Αυτος ειναι ο προπονητης μου!!!!! :):):) :clap::clap::clap:

ΤΟ 20 ΣΤΟ ΜΑΓΙΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕ ΤΟΝΟ !!!! :green:

bodystyle
07-07-11, 10:31
Συνεχιζουμε απτοητοι με φωτογραφίες απο την Ελληνικη Αποστολη και απο τις Εγγραφες του αγωνα !!!Αναμεσα τους σταθειτε σ αυτη που αναμεσα στον savage και στον Γιαντζογλου βρισκεται ο Godfather του bodybuilding χωρις αναβολικα ,προεδρος της inba Denny Kakos !!!!

bodystyle
07-07-11, 10:41
Ενα μεγαλο ευχαριστω στον κυριο της παρακατω φωτογραφίας
Giuseppe Tavaglione ,για το φωτογραφικό υλίκο, για την βοηθεια του σε ολο το ταξιδι σαν οδηγος ,για την συμπαρασταση του σαν Ελληνας της Ελληνικης αποστολης σε ολο τον αγώνα,και τελος για την ιδιοτητα του σαν διερμηνέας .Τετοιοι ανθρωποι ειναι που χρειαζονται σε τετοιου ειδους αποστολες .Τα Κυπελλα και το Μεταλιο του Γιαννη πραγματικα ολοκληρωτικα αφιερωμενο σε σενα Pino!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:

Madd_Chadd
07-07-11, 12:09
Πολυ ωραιο υλικο και ενα μπραβο στον Giuseppe Tavaglione που τις εβγαλε και μπορεσαμε να μπουμε στο κλιμα του αγωνα!!:clap::clap::clap:

savage
09-07-11, 11:37
μια ακομα backstage φωτο:)

savage
09-07-11, 14:27
αλλη μια φωτο απο τον αγωνα.εγω ο γιαννης κι ο τσεχος jan Šimušák(νικητης της tall class στην open κατηγορια,στην οποια ο γιαννης πηρε την 3η θεση).
τρομερη φορμα ο τσεχος.τα χερια και οι ωμοι του ειδικα ειναι παρα πολυ καλα!

savage
10-07-11, 14:06
βαζω και μερικες φωτο απο τον αγωνα απο τον εκπληκτικο 16χρονο Αμερικανο Daveon Hill(για την ακριβεια δεν εχει κλεισει κανα α 16 του!!!),ο οποιος πηρε την 1η θεση στην κατηγορια Novice(short class) ενω συμμετειχε και στην Open κατηγορια (επισης short class) οπου βγηκε 3ος η 5ος αν θυμαμαι καλα.
Με αγωνιστικο βαρος 142 lbs δειχνει ενα αδυνατο παιδακι με τα ρουχα αλλα οταν εβαλε μαγιο και βγηκε στη σκηνη παθαμε πλακα.τρομερος!
γυμναζεται απο 12 ετων απ'οτι μου ειπε,ενω και οι γονεις του συμμετεχουν σε αγωνες natural ,οπως και τα αδερφια του.
και αυτος οπως και ο πατερας του ο Troy ηταν τρομεροι τυποι και πολυ καλοι χαρακτηρες χωρις ιχνος τουπε και αναπτυξαμε πολυ καλη σχεση.εχω να πω μονο τα καλυτερα για αυτους:thumbup:

savage
11-07-11, 02:45
μερικες ακομα φωτο που τραβηχτηκαν απο το κινητο και την ψηφιακη της ναντιας.
βλεποντας και αυτες τις φωτο οπως και τις αλλες που ανεβασα στο τοπικ των φωτο μου αποδεικνυεται αυτο που υποψιαστηκα τις προηγουμενες μερες βλεποντας με να δειχνω τοσο θολος (τουλαχιστον σε σχεση με αυτο που εβλεπα στον καθρεφτη τοσες μερες) πανω στη σκηνη.
αφενος κατι δεν παει καλα με το φωτισμο στη σκηνη σε συνδυασμο με το χρωμα μου(ο γιαννης ειχε αλλο χρωμα) και τις ρυθμισεις της ψηφιακης,αφετερου στις περισσοτερες φωτο, με εχει "πιασει" χαλαρο ο φακος κι οχι σφιγμενο.βεβαια ο τζουζεπε το παιδι δεν ηταν επαγγελματιας φωτογραφος για να ξερει ποτε να με τραβηξει,ηταν αλλωστε μολις η 2η φορα που εβλεπε bbing αγωνα το παιδι.δεν τον κατηγορω προς Θεου. στο μεταξυ ημουν και απιστευα κουρασμενος και αφυδατωμενος και δε μπορουσα να κρατησω τις ποζες πανω απο 5 δευετρα με τιποτα στη σκηνη,οποτε ολα αυτα επαιξαν το ρολο τους.
εδω αντικατοπριζεται η πραγματικη μου κατασταση.νομιζω μετα απο αυτες τις φωτο οτι δεν εχω παρα να συμφωνησω και γω (που ειμαι ο πιο αυστηρος κριτης του εαυτου μου) οτι επιασα την καλυτερη φορμα μου ever με διαφορα σε αυτο τον αγωνα.αυτα ειναι τα πλεονεκτηματα του να εχεις τη ναντια απο πανω σου συνεχεια:green:

savage
11-07-11, 02:56
28469

:thumbup:

FiVo-Alex/City
11-07-11, 10:46
Εγώ συμφωνώ με τον Polyneiko πως κάτι παίζει με την βαφή. Στο ξενοδοχείο που εισαι άβαφτος είσαι πολύ καλύτερος Νίκο. Όπως και σε μία φωτογραφία πριν τον αγώνα σε γυμναστήριο στην Αθήνα.

savage
11-07-11, 12:17
φιλιππε δεν ξερω αν φταιει η βαφη αυτη καθεαυτη γιατι στις φωτο στα αποδυτηρια (ειδικα στις 2 καλες ποζες μου,τη ost muscular και τη διπλη δικεφαλων πλατης) αν και ειμαι βαμενος δειχνω πολυ σκληρος.

ισως απλα η βαφη αν μεινει αρκετη ωρα πανω μου να "καθεται" και να μου κοβει σκληραδα...:unsure: ποιος ξερει...αλλα μου κανει εντυπωση που στα αποδυτηρια εχω βγει τοσο σκληρος στις φωτο και λιγη ωρα μετα στη σκηνη δειχνω θολος στις αλλες φωτο.επιφυλασομαι βεβαια να παρω στα χερια μου και τις υπολοιπες φωτο μου πανω στη σκηνη που εχουν τραβηχτει κι απο αλλες ψηφιακες και φωτογραφικες μηχανες.

τελος παντων δε βαριεσαι,σημασια εχει να δειχνω καλος στη σκηνη live κι οχι τοσο στις φωτο.

παντως κανοντας ενα μινι απολογισμο απο αυτο τον αγωνα αυτο και π'ολη αυτη την προσπαθεια αυτων των μηνων,νομιζω οτι η μεγαλυτερη βελτιωση ηταν στα ποδια μου τοσο σε μυικοτητα οσο και σε γραμμωση.
ελπιζω του χρονου να ειμαι ακομα καλυτερος.:thumbup:

Madd_Chadd
11-07-11, 12:38
Savage πολυ ωραιο υλικο,να σαι καλα!!!!:clap::thumbup:;)

FiVo-Alex/City
11-07-11, 12:47
Καλά, δεν τίθεται θέμα προόδου. Το έχω γράψει και στο log με τις φωτογραφίες σου και δεν ντρέπομαι να το πω ακόμη μια φορά. Κάθε φορά και καλύτερος είσαι και πραγματικά ,έμπνευση και κίνητρο.
Στην σκηνή σίγουρα δεν χάνεις, εξού και τα βραβεία. Στις φωτογραφίες μου τα χαλάει η βαφή, ίσως στα φλας γίνεται πολύ ματ. Άμα δεις αυτές που έχεις μαζί με τον Γιάννη, εκείνος γυαλίζει σαν να έχει glitter η βαφή του.

savage
11-07-11, 13:15
ναι η βαφη με τα φλας ισως να μην ειναι και πολυ καλος συνδυασμος αλλα,anyway we'll live with that.:thumbup:
σε ευχαριστω για τα καλα λογια σε καθε περιπτωση.

ψηλε(mad chadd) παρε ολιγη απο γιαννη,ναντια κι απο μενα ακομα.:green:

TRIANTAFYLLOU
11-07-11, 15:19
στο θέμα εμφάνησης ενός αθλητή και στην διαφορά που έχει στην παραλία και στα αποδυτήρια με την σκηνή , είναι λογικό να διαφοροποιείτε και αυτο συμβαίνει σε όλους .
απλα ο καθένας το ρυθμίζει , γιατι στην σκηνή ο φωτισμός είναι πιο έντονος και υπάρχουν και αθλητές δίπλα για σύγκριση .

στην σκηνή λοιπόν δεν χρειάζετε πολυ λάδι για γιαλισμα , γιατι σε συνδιασμό με τον ιδρώτα , γίνετε κακή ανατανάκλαση του φωτός και δείχνει αυτη η θολούρα .
επίσης η θερμοκρασία απο τούς προβολείς σε συνδιασμό με την ένταση απο το ποζάρισμα , λογικό είναι να ιδρώνει περισσότερο ο αθλητής .

επίσης το σωστό στέγνωμα σε συνδιασμό με τα μέταλα που κρατάν το νερό στούς μυς (νατριο , καλιο ) και η αφυδάτωση λόγω της μειωμένης λήψης νερού την ημέρα του αγώνα , δημιουργούν αυτη την σκληρή εμφάνηση , γι αυτο και βλέπουμε αθλητες σε αγώνες άλλοι να ιδρώνουν περισσότερο και άλλοι λιγότερο, ο ιδρώτας κάνει πιο χοντρη την επιδερμίδα και δείχνει πιο θολή εμφάνηση .

απλα αυτα απο την εμπειρία του κάποιος αθλητής μαθαίνει και τα βελτιώνει και σίγουρα όλοι στα γυμνατήριά μας και μόνοι μας χωρίς αντιπάλους δίπλα μας δείχνουμε διαφορετικά

Madd_Chadd
11-07-11, 17:19
Εχετε κ οι 2 σωματα αλφάδια savage και πιστυεω στο μελλον θα γουσταρουμε ακομα περισσοτερο με την εξελιξη σας.:thumbup::clap::clap:

Υ.Γ. Μια παρατηρηση ενω εχεις ωραια δικεφαλα (φαινοντε στη πανω αριτερα φωτο με τη Ναντια)δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν εισαι με προσωπο στο κοινο και πατας διπλη δικεφαλων δεν αναδικνύονται ?!?!?!:unsure:

Καλες μασες ευχομαι Savage!;)

savage
12-07-11, 01:56
Εχετε κ οι 2 σωματα αλφάδια savage και πιστυεω στο μελλον θα γουσταρουμε ακομα περισσοτερο με την εξελιξη σας.:thumbup::clap::clap:

Υ.Γ. Μια παρατηρηση ενω εχεις ωραια δικεφαλα (φαινοντε στη πανω αριτερα φωτο με τη Ναντια)δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν εισαι με προσωπο στο κοινο και πατας διπλη δικεφαλων δεν αναδικνύονται ?!?!?!:unsure:

Καλες μασες ευχομαι Savage!;)

oι μασες εχουν ψιλοτελειωσει στην ουσια για μενα. ο,τι εφαγα εφαγα.

οσο για τα δικεφαλα μου,χμμμ... ωραια δε τα λες σε καμια περιπτωση αλλα τελος παντων.
στη διπλη δικεφαλων που λες φταινε 2 πραματα.
1)οτι δε τα παταω καλα.τα παταω λαθος
2)η γωνια της ποζας ειναι τετοια που δεν ευνοει την κορυφωση και την αναδειξη τους οπως οταν σκυβεις και φερνεις προς τα μεσα το βραχιονα.

Madd_Chadd
12-07-11, 02:11
oι μασες εχουν ψιλοτελειωσει στην ουσια για μενα. ο,τι εφαγα εφαγα.

οσο για τα δικεφαλα μου,χμμμ... ωραια δε τα λες σε καμια περιπτωση αλλα τελος παντων.
στη διπλη δικεφαλων που λες φταινε 2 πραματα.
1)οτι δε τα παταω καλα.τα παταω λαθος
2)η γωνια της ποζας ειναι τετοια που δεν ευνοει την κορυφωση και την αναδειξη τους οπως οταν σκυβεις και φερνεις προς τα μεσα το βραχιονα.

Tωρα καταλαβα,ευχαριστώ για την αναλυση Savage :thumbup:!

crow
12-07-11, 13:32
Να μαι κ εγω....δεν θα πω κατι για τον αγωνα κ τη διοργανωση διοτι τα παιδια με εχουνε καλυψει πληρως.
Θελω να πω ομως γιατι ο Νικος δεν φαινεται καλα σε ολες τις φωτο.
Δεν φταιει το χρωμα, απλα ο φωτισμος μαζι με το φλας δημιουργει αντανακλαση κ αυτη η αντανακλαση ειναι που τον δειχνει πιο θολο. Ακομη κ πανω στη σκηνη καποιοι αθλητες φαινοντε καλυτεροι απο οτι ειναι κ καποιοι οχι κ αυτο εξαρτατε απο τη γωνια που βρισκετε ο φωτογραφος. Οταν βγαζω τον Savage φωτο τον βγαζω χωρις φλας κ επισεις τον τραβαω απο τη γωνια που φενεται καλυτερα κ αντικατροπτιζει τη πραγματικοτητα.
Δεν νομιζω οτι εναν αθλητη πρεπει να τον ενδιαφερει πως δειχνει στις φωτο αλλα πως φαινεται στους κριτες.
Οσο για τα δικεφαλα.....ΑΧ ΑΧ ΑΧ ποσες φορες εχουμε κανει αυτη τη ποζα,ποσα εγκεφαλικα εχω παθει κ παλι ο Νικος θελει να κανει τα δικα του παρολο που ξερει οτι ειναι λαθος.Εγω προσπαθω να του ανοιξω τα χερια γιατι τα κλεινει τοσο που χανετε ο δικεφαλος του, και εκει που τα κανει μια χαρα(μετα απο 2000επαναληψεις), ανεβαινει στη σκηνη και αντε παλι λες κ δεν ειπαμε ποτε τιποτα......πρεπει να βρω πιο μεσαιωνικες μεθοδους τελικα. :P:P:P

Madd_Chadd
12-07-11, 17:07
Να μαι κ εγω....δεν θα πω κατι για τον αγωνα κ τη διοργανωση διοτι τα παιδια με εχουνε καλυψει πληρως.
Θελω να πω ομως γιατι ο Νικος δεν φαινεται καλα σε ολες τις φωτο.
Δεν φταιει το χρωμα, απλα ο φωτισμος μαζι με το φλας δημιουργει αντανακλαση κ αυτη η αντανακλαση ειναι που τον δειχνει πιο θολο. Ακομη κ πανω στη σκηνη καποιοι αθλητες φαινοντε καλυτεροι απο οτι ειναι κ καποιοι οχι κ αυτο εξαρτατε απο τη γωνια που βρισκετε ο φωτογραφος. Οταν βγαζω τον Savage φωτο τον βγαζω χωρις φλας κ επισεις τον τραβαω απο τη γωνια που φενεται καλυτερα κ αντικατροπτιζει τη πραγματικοτητα.
Δεν νομιζω οτι εναν αθλητη πρεπει να τον ενδιαφερει πως δειχνει στις φωτο αλλα πως φαινεται στους κριτες.
Οσο για τα δικεφαλα.....ΑΧ ΑΧ ΑΧ ποσες φορες εχουμε κανει αυτη τη ποζα,ποσα εγκεφαλικα εχω παθει κ παλι ο Νικος θελει να κανει τα δικα του παρολο που ξερει οτι ειναι λαθος.Εγω προσπαθω να του ανοιξω τα χερια γιατι τα κλεινει τοσο που χανετε ο δικεφαλος του, και εκει που τα κανει μια χαρα(μετα απο 2000επαναληψεις), ανεβαινει στη σκηνη και αντε παλι λες κ δεν ειπαμε ποτε τιποτα......πρεπει να βρω πιο μεσαιωνικες μεθοδους τελικα. :P:P:P

Συμφωνω με τα παραπανω ειδικα στο "Δεν νομιζω οτι εναν αθλητη πρεπει να τον ενδιαφερει πως δειχνει στις φωτο αλλα πως φαινεται στους κριτες.":thumbup:;)
Για τα δικεφαλα ειναι καθαρα λαθος του savage απο οτι μας εξηγησες!:P:green:
Και τελος γελασα αρκετα με το "πρεπει να βρω πιο μεσαιωνικες μεθοδους τελικα."!!!:rolf::rolf:

savage
12-07-11, 17:24
πρεπει να βρω πιο μεσαιωνικες μεθοδους τελικα. :P:P:P

:dooreek::dooreek:




γελασα αρκετα με το "πρεπει να βρω πιο μεσαιωνικες μεθοδους τελικα."!!!:rolf::rolf:


ειστε off topic :nana::nana:

ας επανελθουμε στο θεμα μας που ειναι ο αγωνας:P

μερικες ακομα φωτο που βρηκα στο facebook απο διαφορους ιταλους

TEFAAtzis
12-07-11, 18:40
ωραιος ο πιτσιρικος.Απο τι ηλικεια γυμναζεται Νικο σου ειπε??Αν ειναι μονο 16:unsure:

savage
12-07-11, 19:06
ωραιος ο πιτσιρικος.Απο τι ηλικεια γυμναζεται Νικο σου ειπε??Αν ειναι μονο 16:unsure:



γυμναζεται απο 12 ετων απ'οτι μου ειπε,ενω και οι γονεις του συμμετεχουν σε αγωνες natural ,οπως και τα αδερφια του.

:thumbup::clap::clap:

TEFAAtzis
12-07-11, 19:12
INBA family.Αυτα ειναι!!!

terataki
12-07-11, 19:13
Μια ερωτηση,ο ΓΙαννης ο Γιαντζογλου εχει κοψει το στηθος του?

TRIANTAFYLLOU
12-07-11, 20:20
οι πιτσιρικάδες σε τέτοια επίπεδα φτάνουν εύκολα αν έχουν βέβαια τις προδιαγραφές και γυμνάζονται σωστά .

το 86 στην καβάλα έκανε γκέστ ενα 13χρονο παιδι που αν τον έβαζαν να συμετάσχει θα ήταν σίγουρα στην τριάδα στην κατηγορία εφήβων και αν μπορούσα θα ανέβαζα και το σχετικό βίντεο γιατι το έχω σε κασέτα και το όνομά του ήταν κωνσταντινίδης ιορδάνης , αργότερα τον κατέβασα εγω σε αγώνες και όπου πηγαίναμε αυτός κέρδιζε την κατηγορία του και γενικό στούς εφήβους και εγω στούς άντρες .
ο αδερφός του ήταν ο κωσταντινίδης μπάμπης που μέχρι πρίν μερικά χρόνια κατέβαινε σε αγώνες και μάλιστα σε εναν αγώνα είχε παίξει και με τον δικό μας μασκλεμπός τον πάνο

αρα μην σας κάνει καθόλου εντύπωση αυτο το παιδί , απολύτως φυσιολογικό είναι και μάλιστα δεν έχει ίχνος υπερβολής επάνω του .

ο ιορδάνης η ντάνης μπορεί να μην έκανε βάρη μικρός , αλλα έκανε προπόνηση με το βάρος του σώματός του μονόζυγο , δίζυγο κάμψεις και πολύ δυναμικό τρέξιμο με βάρη στα πόδια και ανέβαινε τρέχοντας σκαλοπάτια , που έχει πολλα στην καβάλα και είχε φυσική κατάσταση μουλαριού
όπως και ο στρατής αργυράκης που ενω ήταν τζούνιορ και νάτουραλ , κέρδιζε ογκωδέστερους αθλητές καθαρα , γιατι στούς αγώνες οι κριτές κρίνουν με το μάτι και δεν παίρνουν μεζούρα να δούν ποιός έχει πιο μεγάλα μπράτσα , είναι πως δείχνει ο καθένας

Polyneikos
12-07-11, 20:33
Μια ερωτηση,ο ΓΙαννης ο Γιαντζογλου εχει κοψει το στηθος του?

Απ΄οτι φαινεται,ναι..:(

giannis64
12-07-11, 20:56
πληρως.
Θελω να πω ομως γιατι ο Νικος δεν φαινεται καλα σε ολες τις φωτο.
Δεν φταιει το χρωμα, απλα ο φωτισμος μαζι με το φλας δημιουργει αντανακλαση κ αυτη η αντανακλαση ειναι που τον δειχνει πιο θολο.. :P:P:P

αχ βρε ναντια. ιδιος φωτισμος ειναι για ολους..:green:

το εχει αυτο το θεμα ο νικολας. και στον προηγουμενο αγωνα ειχε το ιδιο θεμα..;)

savage
13-07-11, 16:48
INBA family.Αυτα ειναι!!!

Ετσι ακριβως δημητρη ! και μην ξεχνας πως αν εχεις τις προδιαγραφες (οπως πολυ σωστα λεει κι ο ηλιας) και την καταλληλη καθοδηγηση (την οποια ο daveon την εχει απο τον πατερα του που εχει υπαρξει κι ο ιδιος αγωνιστικος) τοτε δεν ειναι δυσκολο να εχεις τετοιο αποτελεσμα ακομα και πριν κλεισεις κανα τα 16 σου:shock:,οπως ο daveon:clap:

αλλωστε ειδικα οι εγχρωμοι ειναι γονιδακα προικισμενοι σε πολυ μεγαλο βαθμο.
εσυ που ασχολεισαι με το μπασκετ οπως και γω θα εχεις σιγουρα δει εγχρωμα παιδια ηλικιας 15-16 ετων να παιζουν μπασκετ στο στο highschool η στα playgrounds να παιζουν streetball και να εχουν πολυ γραμμωμενα κορμια με σχετικα καλη μυικοτητα και αν τους ρωτησεις ,η μονη τους γυμναστικη περαν απο το μπασκετ ειναι push ups , μονοζυγο και κοιλιακοι. και απο διατροφη... ο,τι να'ναι.
genetics...:unsure:


αλλα ας επανελθουμε στον αγωνα με μερικες ακομα φωτο απο το γυναικειο πληθυσμο αυτη τη φορα.:thumbup::green:

crow
13-07-11, 17:39
αχ βρε ναντια. ιδιος φωτισμος ειναι για ολους..:green:

το εχει αυτο το θεμα ο νικολας. και στον προηγουμενο αγωνα ειχε το ιδιο θεμα..;)

Για ποιον αγωνα μιλας??? Για τη Θεσ/νικη? που επεσε ολο το μπουκαλι με το λαδι πανω του????? Ασε που ο Νικος εκει δεν θελαμε να ειναι σε ΤΟΠ φορμα γιατι στοχος μας ητανε η Ιταλια!!!
Ο φωτισμος ειναι ιδιος για ολους , η γωνια του φωτογραφου δεν ειναι ιδια για ολους...

Muscleboss
13-07-11, 18:53
Όπως αποδυκνύει η παρακάτω φώτο, ο Γιάννης άψογος.:thumbup:

Στη παρακάτω φώτο όμως φαίνεται και ένας τύπος (Νο33), ο οποιός ήταν πολύ άτυχος από τη φύση του γιατί γεννήθηκε με γυναικομαστία ο καημένος, γιατί τα τεστ (αν γινόταν) θα έδειχναν οτι είναι natural. Είναι αυτό που λέμε Natural γυναικομαστία :banana:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28501&stc=1&d=1310480656

TEFAAtzis
13-07-11, 18:56
Ετσι ακριβως δημητρη ! και μην ξεχνας πως αν εχεις τις προδιαγραφες (οπως πολυ σωστα λεει κι ο ηλιας) και την καταλληλη καθοδηγηση (την οποια ο daveon την εχει απο τον πατερα του που εχει υπαρξει κι ο ιδιος αγωνιστικος) τοτε δεν ειναι δυσκολο να εχεις τετοιο αποτελεσμα ακομα και πριν κλεισεις κανα τα 16 σου:shock:,οπως ο daveon:clap:

αλλωστε ειδικα οι εγχρωμοι ειναι γονιδακα προικισμενοι σε πολυ μεγαλο βαθμο.
εσυ που ασχολεισαι με το μπασκετ οπως και γω θα εχεις σιγουρα δει εγχρωμα παιδια ηλικιας 15-16 ετων να παιζουν μπασκετ στο στο highschool η στα playgrounds να παιζουν streetball και να εχουν πολυ γραμμωμενα κορμια με σχετικα καλη μυικοτητα και αν τους ρωτησεις ,η μονη τους γυμναστικη περαν απο το μπασκετ ειναι push ups , μονοζυγο και κοιλιακοι. και απο διατροφη... ο,τι να'ναι.
genetics...:unsure:


αλλα ας επανελθουμε στον αγωνα με μερικες ακομα φωτο απο το γυναικειο πληθυσμο αυτη τη φορα.:thumbup::green:

εχεις δικιο για τα genetics τους.Οσο για τις αλλες φωτος την μεσαια με το μαυρο μαγιο της δευτερης φωτο την παντρευομουν ανετα:P

TRIANTAFYLLOU
13-07-11, 18:57
α ρε πάνο έχεις μάτι αετίσιο , τωρα που το προσεξα μάτι βγάζει και να είχε και τίποτε μαζες τρελές πάει στο διάλο αλλα να είσαι έτσι και με γυναικομαστία , μιλάμε για αποτυχία , αυτος δεν χρειαζόταν καν τεστ θα γλύτωναν και τα έξοδα :green:

TEFAAtzis
13-07-11, 18:57
Όπως αποδυκνύει η παρακάτω φώτο, ο Γιάννης άψογος.:thumbup:

Στη παρακάτω φώτο όμως φαίνεται και ένας τύπος (Νο33), ο οποιός ήταν πολύ άτυχος από τη φύση του γιατί γεννήθηκε με γυναικομαστία ο καημένος, γιατί τα τεστ (αν γινόταν) θα έδειχναν οτι είναι natural. Είναι αυτό που λέμε Natural γυναικομαστία :banana:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28501&stc=1&d=1310480656

:bowdown::bowdown::bowdown::turtle::turtle::turtle:

Tasos Green
13-07-11, 19:02
Όπως αποδυκνύει η παρακάτω φώτο, ο Γιάννης άψογος.:thumbup:

Στη παρακάτω φώτο όμως φαίνεται και ένας τύπος (Νο33), ο οποιός ήταν πολύ άτυχος από τη φύση του γιατί γεννήθηκε με γυναικομαστία ο καημένος, γιατί τα τεστ (αν γινόταν) θα έδειχναν οτι είναι natural. Είναι αυτό που λέμε Natural γυναικομαστία :banana:


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Muscleboss
13-07-11, 19:02
α ρε πάνο έχεις μάτι αετίσιο , τωρα που το προσεξα μάτι βγάζει και να είχε και τίποτε μαζες τρελές πάει στο διάλο αλλα να είσαι έτσι και με γυναικομαστία , μιλάμε για αποτυχία , αυτος δεν χρειαζόταν καν τεστ θα γλύτωναν και τα έξοδα :green:

Ηλία ήταν που θα του έκαναν τεστ σε μια περίοδο 5 χρόνια πριν. Άμα ήταν σοβαρός ο οργανωτής θα τον κατέβαζε από τη σκηνή επι τόπου.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
13-07-11, 19:05
Για ποιον αγωνα μιλας??? Για τη Θεσ/νικη? που επεσε ολο το μπουκαλι με το λαδι πανω του????? Ασε που ο Νικος εκει δεν θελαμε να ειναι σε ΤΟΠ φορμα γιατι στοχος μας ητανε η Ιταλια!!!
Ο φωτισμος ειναι ιδιος για ολους , η γωνια του φωτογραφου δεν ειναι ιδια για ολους...


νάντια ξέρω πως ο κάθε αθλητής βάζει στόχους σε ποιόν αγώνα θέλει να έχει την τοπ φόρμα , χωρίς όμως να σημαίνει πως δεν θέλει να είναι καλός και στούς προηγούμενους , κανείς δεν κατεβαίνει να χάσει η να μην είναι καλός .

όταν έχουμε στόχο πχ την ιταλία και ξεκινάμε προετοιμασία λόγω και χρονικού περιθωρίου στους προηγούμενους αγώνες μπορεί να μην προλάβουμε τα μέγιστα , αλλα τις περισσότερες φορές απο αγώνα σε αγώνα βελτιωνόμαστε και οι προηγούμενοι αγώνες λειτουργούν ώστε να κοντρολάρουμε την φόρμα μας .

και το μπουκάλι με το λάδι δεν έχει να κάνει με την σωματική κατάσταση , αλλα λάθος εκτίμηση που αν το πρόσεχε κάποιος μπορούσε να το επισημάνει η να το σκουπίσει με μια πετσέτα γιατι το υπερβολικό λάδι σίγουρα δημιουργεί μια θολούρα .

και εγω θα πώ χωρίς να έχω πρόβλημα γιατι δεν είμαι στην ιφββ αλλα στην ναββα , ότι δεν νομίζω να μην είναι σημαντικός αυτός ο αγώνας που είναι καταξιωμένος , απο αναγνωρισμένη ομοσπονδία και να είναι σημαντικότερος ενας αγώνας με τα μοναδικά στοιχεία όπως αποδείχτηκε το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα

TRIANTAFYLLOU
13-07-11, 19:14
και πρέπει να καταλάβουμε παιδια πέρα απο την πλάκα όλοι καλοί είναι , οι κακοί στην φυλακή που λένε (αν και δεν ισχύει πάντα αυτο) αλλα αν ο πρόεδρος της ομοσπονδίας αυτής ήταν σωστός δεν θα γινόταν αυτα τα ευτράπελα και αφού είναι καλό παιδί τότε κάνει για παρέα για κανένα ούζο στην παραλία , για κοινωνικές εκδηλώσεις κτλ
αλλα όταν θές να κάνεις την διαφορα και να δημιουργήσεις κάτι καινούριο αξιόπιστο και υγειές , με τέτοιες κινήσεις μόνο απογοήτευση δίνεις και όνειρα θερινής νυκτός

a.minidis
13-07-11, 20:06
Όπως αποδυκνύει η παρακάτω φώτο, ο Γιάννης άψογος.:thumbup:

Στη παρακάτω φώτο όμως φαίνεται και ένας τύπος (Νο33), ο οποιός ήταν πολύ άτυχος από τη φύση του γιατί γεννήθηκε με γυναικομαστία ο καημένος, γιατί τα τεστ (αν γινόταν) θα έδειχναν οτι είναι natural. Είναι αυτό που λέμε Natural γυναικομαστία :banana:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28501&stc=1&d=1310480656:rolf::rolf::rolf:

terataki
13-07-11, 20:33
καποιος να του πει για το ****** :bowdown:

Edit By Polyneikos

sofos
13-07-11, 21:01
καποιος να του πει για το ******:bowdown:

το ***** δεν ειναι για gyno lol

Edit By Polyneikos

m3ssias
13-07-11, 21:20
ειναι Natural γυναικομαστια :P
:rolf::rolf::rolf:

Polyneikos
13-07-11, 22:47
καποιος να του πει για το ****** :bowdown:

Edit By Polyneikos


το ***** δεν ειναι για gyno lol

Edit By Polyneikos

Kυριοι προσοχη στις ονομασίες που δεν επιτρεπονται δημοσια στο φόρουμ :notice:

S. KTISTAKIS
13-07-11, 23:13
Δηλαδη θελετε ολο το τσουρμο που μιλησε για natural γυναικομαστια - χλευαζοντας τον αθλητη - να πειτε οτι γυναικομαστια εχουν μονο οσοι περνουν ?

Πηγαινετε σε ενα δημοτικο σχολειο (αν γινοταν δηλαδη) και ζητηστε απο τα αρσενικα να βγαλουν το μπλουζακι τους. Τα μισα απο αυτα θα εχουν γυναικομαστια μαγκες.

Η γυναικομαστια δεν προκαλειτε μονο απο χρηση.Μπορει να την εχεις απο παιδι (ορμονικες διακυμανσεις απο διατροφη ) και να σε ακολουθει μια ζωη.

Εσεις γελατε με τον αθλητη και εγω μαζι σας !

Ο πιτσιρικας παρακατω ειναι 14 χρονων και δεν εχει ιδεα τι ειναι η μπαρα.

TEFAAtzis
14-07-11, 00:17
Δηλαδη θελετε ολο το τσουρμο που μιλησε για natural γυναικομαστια - χλευαζοντας τον αθλητη - να πειτε οτι γυναικομαστια εχουν μονο οσοι περνουν ?

Πηγαινετε σε ενα δημοτικο σχολειο (αν γινοταν δηλαδη) και ζητηστε απο τα αρσενικα να βγαλουν το μπλουζακι τους. Τα μισα απο αυτα θα εχουν γυναικομαστια μαγκες.

Η γυναικομαστια δεν προκαλειτε μονο απο χρηση.Μπορει να την εχεις απο παιδι (ορμονικες διακυμανσεις απο διατροφη ) και να σε ακολουθει μια ζωη.

Εσεις γελατε με τον αθλητη και εγω μαζι σας !

Ο πιτσιρικας παρακατω ειναι 14 χρονων και δεν εχει ιδεα τι ειναι η μπαρα.

αλλο ο πιτσιρικας που ειναι 14 και δεν εχει ιδεα τι ειναι η μπαρα και αλλο ο bodybuilder.Ελα πες την αληθεια με το που τον ειδες σκεφτηκες και εσυ οτι παιρνει μαρμελαδες;)

terataki
14-07-11, 00:25
νταξει ρε παιδια δεν εγινε και κατι...εξαλλου ο τυπος φενεται καθαρα οτι ειναι πιο ''γεματος'' απτους αλλους,και χωρις να δουμε το στηθος του πιστευω φενεται...οι νατουραλ φενονται πολυ αδειοι σε σχεση με αυτους που κανουν κυκλους.κια κατα δευτερον αμα ηταν gyno γιατι δεν εκανε την εγχειρηση πριν τους αγωνες?ηταν αναγκη να βγει ετσι?

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 00:33
δεν είναι του παρόντος να αναλύσουμε το θέμα της γυναικομαστίας , αλλα στις μικρες ηλικίες , αλλα ακόμη και σε μεγαλύτερες οφείλετε σε ορμονικές διαταραχές .

και λίπος έχουν τα παιδια στο σχολείο και κυταρίτιδα , αλλα όταν μιλάμε για αθλητή του ββ , τότε αυτα δεν ισχύουν είναι σαν να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα, όπως άσχημα θα χτυπούσε και σε αθλήτρια του φίτνες να έχει κυταρίτιδα και ας είναι κατι φυσιολογικό και κληρονομικό στίς περισσότερες φορές .
οι πιο έμπειροι γνωρίζουν πως και η γυναικομαστία μπορεί να εμφανηστεί σε χρήστη ουσιών , αλλα και να μην εμφανηστεί σε χρήστη , είναι ανάλογα την προδιάθεση και τι παίρνει ο καθένας

αλλα όταν μιλάμε για νάτουραλ αγώνες και εμφανίζετε ο άλλος έτσι και μάλιστα χωρίς να γίνουν τέστ , (αφού γι αυτα γίνετε ο ντόρος ) τότε μπορεί κανείς να πεί η αλεπου στο παζάρι τι δουλειά έχει , γι αυτο και κάνουμε τοση κουβέντα για τούς συγκεκριμένους αγώνες , γιατι πολυς ντόρος για το απολύτως τίποτε και το λέω χωρίς ενδιασμούς , εγω θα λυπόμουν και το εισητήριο για να το δώ και αν υπήρχε δυνατότητα να πάω να τους δω μόνο για τούς δικούς μας αθλητές που πήγαν θα το έκανα , γιατι απλα θα ήξερα τι να περιμένω , εν τω μεταξύ όπως είναι αυτός με την γυναικομαστία και καλύτερος άνετα γίνετε ένας νάτουραλ , μόνο με φαγητο και χωρίς να υπερβάλω καθόλου , σπουδαία τα λάχανα , αρκεί βέβαια να έχει και τις προδιαγραφές

S. KTISTAKIS
14-07-11, 00:34
νταξει ρε παιδια δεν εγινε και κατι...εξαλλου ο τυπος φενεται καθαρα οτι ειναι πιο ''γεματος'' απτους αλλους,και χωρις να δουμε το στηθος του πιστευω φενεται...οι νατουραλ φενονται πολυ αδειοι σε σχεση με αυτους που κανουν κυκλους.κια κατα δευτερον αμα ηταν gyno γιατι δεν εκανε την εγχειρηση πριν τους αγωνες?ηταν αναγκη να βγει ετσι?

Τουλαχιστον αυτος βγηκε και επαιξε χωρις καποιο κολλημα ενω καποιοι και μεσα που ειναι το σκεφτονται να κατεβουν !


αλλο ο πιτσιρικας που ειναι 14 και δεν εχει ιδεα τι ειναι η μπαρα και αλλο ο bodybuilder.Ελα πες την αληθεια με το που τον ειδες σκεφτηκες και εσυ οτι παιρνει μαρμελαδες;)

Για την γυναικομαστια μιλαμε. Απαγορευετε στα 14 του ο bodybuilder πριν ξεκινησει να εχει gyno ?

Ε ρε και να ξερατε σε τι κοσμο ζητε !

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 00:41
νταξει ρε παιδια δεν εγινε και κατι...εξαλλου ο τυπος φενεται καθαρα οτι ειναι πιο ''γεματος'' απτους αλλους,και χωρις να δουμε το στηθος του πιστευω φενεται...οι νατουραλ φενονται πολυ αδειοι σε σχεση με αυτους που κανουν κυκλους.κια κατα δευτερον αμα ηταν gyno γιατι δεν εκανε την εγχειρηση πριν τους αγωνες?ηταν αναγκη να βγει ετσι?


γιατι απλα είναι λίγο και δεν φαίνετε εύκολα σε νορμάλ συνθήκες και φωτισμό και ακόμη περισσότερο φαίνετε σε πόζα διπλών δικεφάλων και κατα δεύτερον εκτός ότι φαίνετε στο τελευταίο στάδιο της δίαιτας και ενω φεύγει όλο το λίπος και λογικα εκεί δεν θα έχει λίπος , παρ όλα αυτα ο αδένας ξεχωρίζει πιο έντονα και είναι αργα πλέον γιατι δεν παύει να είναι μια επέμβαση με ότι αυτο συνεπάγετε , οπότε η επέμβαση είναι άκυρη , μπορεί να ήταν και ενημερωμένος ότι θα συμμετέχει σε αγώνα με νάτουραλ , αλλα χωρίς τα τέστ και μόνο τον τίτλο θα είχε να λέει είμαι νάτουραλ

S. KTISTAKIS
14-07-11, 00:51
γιατι απλα είναι λίγο και δεν φαίνετε εύκολα σε νορμάλ συνθήκες και φωτισμό και ακόμη περισσότερο φαίνετε σε πόζα διπλών δικεφάλων και κατα δεύτερον εκτός ότι φαίνετε στο τελευταίο στάδιο της δίαιτας και ενω φεύγει όλο το λίπος και λογικα εκεί δεν θα έχει λίπος , παρ όλα αυτα ο αδένας ξεχωρίζει πιο έντονα και είναι αργα πλέον γιατι δεν παύει να είναι μια επέμβαση με ότι αυτο συνεπάγετε , οπότε η επέμβαση είναι άκυρη , μπορεί να ήταν και ενημερωμένος ότι θα συμμετέχει σε αγώνα με νάτουραλ , αλλα χωρίς τα τέστ και μόνο τον τίτλο θα είχε να λέει είμαι νάτουραλ

Ειπα σε αυτο το thread να μην γραψω τιποτα καθως και μονο σαν συλληψη ιδεας η Ομοσπονδια αυτη θα επρεπε να ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ εαν θελουμε να μιλαμε για καθαρους αγωνες και ιδανικα.

Βγαινεις ρε Ηλια και τους κρινεις οτι δεν εκαναν το ενα η το αλλο! Ποιοι ειμαστε εμεις ρε Ηλια (που ξερουμε τι εχουμε κανει) να μιλαμε και να τους κρινουμε? Εχω στα χερια μου την PRO CARD αθλητη της IFBB. Ξερεις τι γραφει για το dopping και τα test ? Θα βαλεις τα γελια !

Για δες τους κανονες της ΝΑΒΒΑ και WABBA.

Mεχρι χθες αυτην τη Ομοσπονδια δεν την ξεραμε και την μαθαμε με την συμμετοχη 2 αθλητων απο Ελλαδα.

Για εμενα κανεις δεν εχει παρει αν δεν αποδειχθει το αντιθετο και ολοι εχουν παρει εαν δεν γινει ελεγχος
(ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ)

TEFAAtzis
14-07-11, 01:06
Ειπα σε αυτο το thread να μην γραψω τιποτα καθως και μονο σαν συλληψη ιδεας η Ομοσπονδια αυτη θα επρεπε να ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ εαν θελουμε να μιλαμε για καθαρους αγωνες και ιδανικα.

Βγαινεις ρε Ηλια και τους κρινεις οτι δεν εκαναν το ενα η το αλλο! Ποιοι ειμαστε εμεις ρε Ηλια (που ξερουμε τι εχουμε κανει) να μιλαμε και να τους κρινουμε? Εχω στα χερια μου την PRO CARD αθλητη της IFBB. Ξερεις τι γραφει για το dopping και τα test ? Θα βαλεις τα γελια !

Για δες τους κανονες της ΝΑΒΒΑ και WABBA.

Mεχρι χθες αυτην τη Ομοσπονδια δεν την ξεραμε και την μαθαμε με την συμμετοχη 2 αθλητων απο Ελλαδα.

]Για εμενα κανεις δεν εχει παρει αν δεν αποδειχθει το αντιθετο και ολοι εχουν παρει εαν δεν γινει ελεγχος[/COLOR]
(ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ)

δεν ειναι ετσι!!!

Muscleboss
14-07-11, 01:13
Δηλαδη θελετε ολο το τσουρμο που μιλησε για natural γυναικομαστια - χλευαζοντας τον αθλητη - να πειτε οτι γυναικομαστια εχουν μονο οσοι περνουν ?

Πηγαινετε σε ενα δημοτικο σχολειο (αν γινοταν δηλαδη) και ζητηστε απο τα αρσενικα να βγαλουν το μπλουζακι τους. Τα μισα απο αυτα θα εχουν γυναικομαστια μαγκες.

Η γυναικομαστια δεν προκαλειτε μονο απο χρηση.Μπορει να την εχεις απο παιδι (ορμονικες διακυμανσεις απο διατροφη ) και να σε ακολουθει μια ζωη.

Εσεις γελατε με τον αθλητη και εγω μαζι σας !

Ο πιτσιρικας παρακατω ειναι 14 χρονων και δεν εχει ιδεα τι ειναι η μπαρα.

Στέλιο, έλα, πές την αλήθεια, με ένα ΝΑΙ ή ένα ΟΧΙ. Πιστεύεις οτι ο παραπάνω αθλητής (Νο 33) έχει γεννηθεί με προβλημα γυναικομαστίας;

Δε θέλω να επεκταθώ περισσότερο στο θέμα της γυανιακομαστίας γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος. Αλλά το συγκεκριμένο το θεωρώ ηλίου φαεινότερο...

ΜΒ

Polyneikos
14-07-11, 01:14
Ειπα σε αυτο το thread να μην γραψω τιποτα καθως και μονο σαν συλληψη ιδεας η Ομοσπονδια αυτη θα επρεπε να ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ εαν θελουμε να μιλαμε για καθαρους αγωνες και ιδανικα.

Βγαινεις ρε Ηλια και τους κρινεις οτι δεν εκαναν το ενα η το αλλο! Ποιοι ειμαστε εμεις ρε Ηλια (που ξερουμε τι εχουμε κανει) να μιλαμε και να τους κρινουμε? Εχω στα χερια μου την PRO CARD αθλητη της IFBB. Ξερεις τι γραφει για το dopping και τα test ? Θα βαλεις τα γελια !

Για δες τους κανονες της ΝΑΒΒΑ και WABBA.

Mεχρι χθες αυτην τη Ομοσπονδια δεν την ξεραμε και την μαθαμε με την συμμετοχη 2 αθλητων απο Ελλαδα.

Για εμενα κανεις δεν εχει παρει αν δεν αποδειχθει το αντιθετο και ολοι εχουν παρει εαν δεν γινει ελεγχος
(ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ)


Στελιο οι ομοσπονδίες που αναφερεις (IFBB-WABBA-NABBA)δεν θελουν να κανουν αντιντοπινγκ τεστ και δεν κανουν.
όταν θελήσαν καποτε πιαστηκαν αθλητες....Οταν ειχαν γίνει ελεγχοι και αυστηρες οδηγίες για διουρητικα λόγων καποιων θανατων,ξαφνικα καποιοι σουπερ ντούπερ γραμμωμενοι αθλητες,βγαιναν πιο "μαλακοι".
Φυσικα ατόνησε καποια στιγμη και αυτο,στο βωμο του θεαματος και εφόσον δεν ευδοκιμησε η εισαγωγη του αθληματος στα Ολυμπιακα αθληματα..
Η διαφορετικότητα μιας νατουραλ ομοσπονδίας ειναι ότι προσπαθει να προσελκύσει αθλητες με το κινητρο ότι θα ελεγθουν όλοι και θα παιξουν επι ίσοις όροις,όπως το επιθυμει δηλαδη η INBA αλλα και οι ίδιοι αθλητες,χωρις ουσίες...
Όταν βλεπεις ότι δεν διαφερουν οι αγωνες αυτοι από τους αλλους,τι να κανεις τα πανό με τεραστια γραμματα ή τις δηλωσεις;Μα δεν πασχουμε από αλλη μια ομοσπονδία,ισα -ισα,από ενότητα πασχουμε,για να γινει το αθλημα δυνατο....
Φυσικα οι αθλητες μας που συμμετεχουν δεν φταίνε σε κατι καθως πιστευουν σε μια ιδεα και πίστεψαν ότι ο αγωνας αυτος τους εκφραζει,αλλα ποια είναι αυτη η ιδέα τελικα;
Μηπως ψαχνουμε το δεντρο και χανουμε το δασος;

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 01:17
Ειπα σε αυτο το thread να μην γραψω τιποτα καθως και μονο σαν συλληψη ιδεας η Ομοσπονδια αυτη θα επρεπε να ειναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ εαν θελουμε να μιλαμε για καθαρους αγωνες και ιδανικα.

Βγαινεις ρε Ηλια και τους κρινεις οτι δεν εκαναν το ενα η το αλλο! Ποιοι ειμαστε εμεις ρε Ηλια (που ξερουμε τι εχουμε κανει) να μιλαμε και να τους κρινουμε? Εχω στα χερια μου την PRO CARD αθλητη της IFBB. Ξερεις τι γραφει για το dopping και τα test ? Θα βαλεις τα γελια !

Για δες τους κανονες της ΝΑΒΒΑ και WABBA.

Mεχρι χθες αυτην τη Ομοσπονδια δεν την ξεραμε και την μαθαμε με την συμμετοχη 2 αθλητων απο Ελλαδα.

Για εμενα κανεις δεν εχει παρει αν δεν αποδειχθει το αντιθετο και ολοι εχουν παρει εαν δεν γινει ελεγχος
(ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ)

στελάκο όπως είπα δεν παίρνω ούτε λέξη απο αυτα που έγραψα πίσω , ούτε εν βρασμώ έγραψα ούτε τίποτε .

δεν άκουσα ποτε στην ναββα , βαμπα για τέστ και τέτοια και ποτε δεν είπα οτι έγιναν και εγω θα έπρεπε να νοιώθω αδικημένος γιατι κατέβαινα το χαιβάνι χωρίς τίποτε 86-87-88 , αλλα όχι γιατι ήμουν ο καλός και οι άλλοι οι κακοί αλλα γιατι απλα δεν ΄ξέραμε και το θεωρούσαμε κλοπή , ξέρεις είχαμε άλλη νοοτροπία τότε και σκεπτικό.

αντίθετα στην ιφββ γινόταν κάποια τεστ τότε στην προσπάθεια να γίνει ολυμπιακό άθλημα και κυρίως διουρητικών , αλλα και εκεί όπως παντου τα έκλεβαν τα τέστ (βλέπε μέθοδος μαμπρούκ πολλες φορές παγκόσμιου της ιφββ , που χρησιμοποιούσε τα ούρα άλλων )

έρχετε λοιπόν αυτη η ομοσπονδία εφόσον παραδεχόμαστε όλοι πως οι άλλες δεν κάνουν και λέει εμείς θα κάνουμε και μάλιστα στα χαρτια και ανακοινώσεις λέγαν και για μέσα στην χρονια ελέγχους και σού πα μούπες .
έγιναν λοιπόν οι αγώνες , διοργάνωση αποτυχημένη , που αν γινόταν εδω σε μας απο κάποια ομοσπονδία θα άκουγαν τα εξ αμάξης , επίπεδο εκτός λίγων εξαιρέσεων, παραλίας ,(μιλάμε για παγκόσμιο ενοείτε ) πρωτόκολο διοργάνωσης ακυρο (δηλαδή άλλα λέγαν άλλα κάναν )

αλλα όλα αυτα παραβλέπονται μονοκονδηλιά , αν εφάρμοζαν το πολυ απλό και αυτονόητο , τον τίτλο της οργάνωσης νατουραλ και πείτε μου μετα ποιός θα τολμούσε να πεί κουβέντα .

και ποια η διαφορα λοιπόν σε σχέση με αυτες τις ομοσπονδίες που υπάρχουν , πρός το χειρότερο σίγουρα .

θα μου πείτε αρχή είναι μωρε στην συνέχεια θα οργανωθούν , μα αν στην αρχή που είναι και η διαφήμηση δεν κάνεις τα αυτονόητα πως να κερδίσεις την εμπιστοσύνη και αξιοπιστία για το μέλλον , πλάκα κάνουμε ? πρώτα εξασφαλίζεις αυτα που υπόσχεσαι και αφήνεις τα άλλα σε δεύτερη μοίρα , που είναι ποιότητα διοργάνωσης και χλιδάτες αίθουσες .

και άντε αμφισβητείτε το ββ και οι αθλητες και καλα κάνουν για την χρήση η όχι των ουσιών , εφόσον δεν γίνονται τεστ όπως σωστα αναφέρετε , αλλα να αμφησβητείτε και σε αγώνα που υποτίθετε έχει τέστ αυτο που κολάει.

εκτός αν επειδη συμετέχουν σε αγώνα που φερει τον τίτλο αυτόματα βαφτίζονται νατουραλ , αν στραβώσω και γω τα χείλια μου δηλαδή θα γίνω ψάλτης :P:P:P:P

S. KTISTAKIS
14-07-11, 01:23
Στέλιο, έλα, πές την αλήθεια, με ένα ΝΑΙ ή ένα ΟΧΙ. Πιστεύεις οτι ο παραπάνω αθλητής (Νο 33) έχει γεννηθεί με προβλημα γυναικομαστίας;
ΜΒ

Nα σου βρω φωτο μου να δεις πως ημουν πριν ξεκινησω στα 13? Θα παθεις πλακα με το τι ειχα !


Στελιο οι ομοσπονδίες που αναφερεις (IFBB-WABBA-NABBA)δεν θελουν να κανουν αντιντοπινγκ τεστ και δεν κανουν.
όταν θελήσαν πιαστηκαν αθλητες....όταν ςιχαν γίνει ελεγχοι και αυστηρες οδηγίες για διυρητικα λόγων καποιων θανατων,ξαφνικα καποιοι σουπερ ντούπερ γραμμωμενοι αθλητες,βγαιναν πιο "μαλακοι",Φυσικα ατόνησε καποια στιγμη και αυτο,στο βωμο του θεαματος και εφόσον δεν ευδοκιμησε η εισαγωγη του αθληματος στα Ολυμπιακα αθληματα..
Η διαφορετικότητα μιας νατουραλ ομοσπονδίας ειναι ότι προσπαθει να προσελκύσει αθλητες με το κινητρο ότι θα ελεγθουν όλοι και θα παιξουν επι ίσοις όροις,όπως το επιθυμει δηλαδη η INBA αλλα και οι ίδιοι αθλητες,χωρις ουσίες...
Όταν βλεπεις ότι δεν διαφερουν οι αγωνες αυτοι από τους αλλους,τι να κανεις τα πανό με τεραστια γραμματα ή τις δηλωσεις;Μα δεν πασχουμε από αλλη μια ομοσπονδία,ισα -ισα,από ενότητα πασχουμε,για να γινει το αθλημα δυνατο....
Φυσικα οι αθλητες μας που συμμετεχουν δεν φταίνε σε κατι καθως πιστευουν σε μια ιδεα και πίστεψαν ότι ο αγωνας αυτος τους εκφραζει,αλλα ποια είναι αυτη η ιδέα τελικα;
Μηπως βρίσκουμε το δεντρο και χανουμε το δασος;

Αυτοι προσπαθουν ομως ρε Κωστα ! Ολοι οι αγωνες τους στην Αμερικη εχουν τεστ (ρωτησα και εμαθα). Βρηκαν τα λαμογια - μαφιοζους Ιταλους να κανουν αγωνα φετος και την πατησαν. Αφηστε τους ησυχους να κανουν την προσπαθεια τους και εμας σε ολα οσα περιεγραψες (ΙFBB - NABBA - WABBA )

Hλια ρηξε μια ματια εδω : http://www.naturalbodybuilding.com/pages/pages/hall_of_shame.php

Kαι οταν ειπα δες WABBA NABBA αυτο ακριβως εννοουσα: Κουβεντα πουθενα για το θεμα ! Τι μονοι μας θα βγαλουμε τα ματια μας ?

Ξανατονιζω :

Για εμενα κανεις δεν εχει παρει αν δεν αποδειχθει το αντιθετο και ολοι εχουν παρει εαν δεν γινει ελεγχος
(ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ)

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 01:39
Nα σου βρω φωτο μου να δεις πως ημουν πριν ξεκινησω στα 13? Θα παθεις πλακα με το τι ειχα !



Αυτοι προσπαθουν ομως ρε Κωστα ! Ολοι οι αγωνες τους στην Αμερικη εχουν τεστ (ρωτησα και εμαθα). Βρηκαν τα λαμογια - μαφιοζους Ιταλους να κανουν αγωνα φετος και την πατησαν. Αφηστε τους ησυχους να κανουν την προσπαθεια τους και εμας σε ολα οσα περιεγραψες (ΙFBB - NABBA - WABBA )

Hλια ρηξε μια ματια εδω : http://www.naturalbodybuilding.com/pages/pages/hall_of_shame.php


είδα και έπαθα :P:P τι να δω ρε στέλιο πλάκα με κάνεις αυτοί μοιάζουν με πρώην χρήστες που τα έκοψαν και είναι ότι απέμεινε , ειδικα ο νάτουραλ για μένα γραμώνει πιο εύκολα , ούτε νερα κρατάει απο τις μαρμελάδες ούτε τίποτε , αν σας δείξω φωτο απο δικούς μου αθλητες νατουραλ θα καταλάβετε.

μόνο τον αλβανό που περνάει πλακάκια αν δείτε που έκανε μεχρι στιγμής 4 προπονήσεις και ελιωνε απο τα ξύδια και κάθε μέρα τρώει απο την καντίνα μεσημεριανό και μου είπε σήμερα τρώει καθε μερα μια κονσέρβα ζαμπονάκι με ψωμί και έχει ενέργεια και παρ όλα αυτα είναι πολυ πιο κομμάτια απο αυτούς , τι κοιλιακούς και φλέβες γεμάτος και το μόνο σίγουρο είναι αν τον κάνουν τέστ μόνο στο αλκοτέστ θα του βρούν κατι .

γι αυτο καλα τα λόγια και το τί κάνουν στην αμερική , εδω τα ζήσαν δικά μας παιδια λαιβ στην ιταλία , αλλα και οι μαφιόζοι οι ιταλοί σπουδαίο τρόπο βρήκαν να βγάλουν λεφτα γλυτώνοντας απο τα τέστ , μάλλον δεν είναι καλοί μαφιόζοι , είναι εκολαπτόμενοι , γιατι θα μπορούσαν να μάθουν απο τους πατριώτες τους μαφιόζους πιο καλές δουλειές μαφιόζικες
και όταν αναθέτεις μια τέτοια οργάνωση σε κάποιους εκτός του ότι φροντίζεις να ξέρεις το ποιόν τους , αν μη τι άλλο βλέπεις αν εξασφαλίζονται τα δεδομένα

S. KTISTAKIS
14-07-11, 01:45
Ειπαμε την πατησανε με τους μακαροναδες μην τα ξαναλεμε ! Η πορτοκαλαδα δεν περασε το τεστ του ανθρακικου !

Μην τους ακυρωνεται ομως ρε παιδια απο την στιγμη που εμεις κολυμπαμε με τις "μελισες" .

Η μελισα θελει 2 σ η 2 λλ ?

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 01:47
Kαι οταν ειπα δες WABBA NABBA αυτο ακριβως εννοουσα: Κουβεντα πουθενα για το θεμα ! Τι μονοι μας θα βγαλουμε τα ματια μας ?

Ξανατονιζω :

Για εμενα κανεις δεν εχει παρει αν δεν αποδειχθει το αντιθετο και ολοι εχουν παρει εαν δεν γινει ελεγχος
(ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ)


μα για ναββα , βαμπα τι να πούμε όλοι ξέρουν αθλητες και θεατές ότι δεν γίνονται τεστ και είσαι ότι δηλώνεις , απλα και κατανοητά , άλλωστε δεν είναι και κάποια καινούρια κίνηση να χρειάζονται επεξηγήσεις , είναι πολλα χρόνια στο χώρο και όλοι γνωρίζουν , εγω τόσες φορές που συμμετείχα δεν με κάναν τέστ ,ακόμη και σε ένα πανευρωπαικο θυμάμε που είπαν θα γίνουν τεστ για διουρητικα , δεν έγινε άν και δεν με ενδιέφερε και να γινόταν εγω δεν πήρα έτσι κι αλλιώς , άρα τι να καθόμαστε να λέμε

savage
14-07-11, 01:47
μου επιτρεπετε ελπιζω να παρεμβω στη συζητηση σας και να βαλω μερικα πραγματα στη θεση τους,μιας ημουν εκει και εζησα απο κοντα τα πραγματα.

απο τον προεδρο κ.Κακο εχω αποκομοισει πολυ καλες εντυπωσεις για τις προθεσεις του.θελω να πιστευω οτι οπως ειπε ο στελιος απλα ξεγελαστηκε απο τον Παντσερι (το διοργανωτη) και τους υπολοιπους Ιταλους.

Η ΙΝΒΑ κανει απειρους αγωνες καθε χρονο αν δειτε στο site της.δε γινεται ουτε να ειναι παρων σε ολους,ουτε να αναλαμβανει την οργανωση αυτων σο 100% τους.ειναι ανθρωπινως αδυνατο.
ουτε ο weider η ο σαντοχα ηταν/ειναι παρων σε ολους ης αγωνες της ΙFBB να την υφηλιο,ουτε τα κανονιζουν ολα αυτοι.απλα αναθετουν αγωνες αε αλλους,οπως καλη ωρα εγινε με το δικο μας Εlite pro που διοργανωθηκε απο Παπαντωνη/Παπαγεργιου κτλ.

στις ηπα τα πραγματα ειναι διαφορετικα απ'οτι μας πληροφορησαν οι αμερικανοι αθλητες και οπως ειπε κι ο στελιος εκει τα τεστ γινονται κανονικα.

επισης ολοι οι δειθνεις αθλητες επειδη τους ζουσα καθημερινα στο ξενοδοχειο και τους ειδα και στον αγωνα ειχαν πολυ νορμαλ κορμια με μονη μικροεξαιρεση τον τσεχο νικητη της tall class της open κατηγοριας.αλλα κι αυτος δεν ειναι τοσο εξωπραγματικος οσο φαινεται σε καποιες φωτο ουτε ειχε κραχτο πανω του.ξαναλεω ειναι τελειως διαφορετικο να τους βλεπεις απο κοντα.

ο αθλτης που συζητατε και καποιοι αλλοι ακομα με πολυ υποπτες σωματοδομες ηταν ΟΛΟΙ ιταλοι οι οποιοι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΙΝΒΑ και δεν ηταν να αγωνιστουν στον αγωνα. επροκειτο να αγωνιστουν ξεχωριστα το πρωι σε δικο τους αγωνα,αλλα ο Παντσερι εκανε τα δικα του.

οποτε ο κ.Κακος ειχε 2 επιλογες.
1)να ακυρωσει τον αγωνα και να εχουμε ταξιδεψει ολοι οι υπολοιποι τσαμπα και βερεσε
2)να δωσει τοπο στην οργη και απλα να μην ξαναεπιστευτει τον παντσερι.

επελεξε το 2ο. θελω να πιστευω οτι ολο αυτο ηταν απλα μια κακη παρενθεση στα χρονικα της ΙΝΒΑ. δεν ειναι καινουρια ομοσπονδια αλλωστε.κανει πολλα χρονια αγωνες και σε αντιθεση με αλλες "natural" ομοσπονδιες εχει τη φημη της αξιοπιστης ομοσπονδιας.
θελω να πιστευω οτι στον επομενο αγωνα της ΙΝΒΑ που θα συμμετασχω τα πραγματα θα κυλησουν οπως πρεπει. το μελλον θα δειξει.

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 01:51
Ειπαμε την πατησανε με τους μακαροναδες μην τα ξαναλεμε ! Η πορτοκαλαδα δεν περασε το τεστ του ανθρακικου !

Μην τους ακυρωνεται ομως ρε παιδια απο την στιγμη που εμεις κολυμπαμε με τις "μελισες" .

Η μελισα θελει 2 σ η 2 λλ ?


ντροπή στέλιο στην ορθογραφία ήσουν κουμπούρας με 2 σσ γράφετε , αλλα δεν το περίμενα αυτο απο σένα εξεπλάγην τωρα :P:P:P:P

S. KTISTAKIS
14-07-11, 01:52
ντροπή στέλιο στην ορθογραφία ήσουν κουμπούρας με 2 σσ γράφετε , αλλα δεν το περίμενα αυτο απο σένα εξεπλάγην τωρα :P:P:P:P

:turtle::turtle::turtle: ΕΣΕΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΣΩ:turtle::turtle::turtle:

σσσσσσσσσσσσσσσ Λοιπον για το θεμα ! :P:P:P

Muscleboss
14-07-11, 01:57
Ειπαμε την πατησανε με τους μακαροναδες μην τα ξαναλεμε !

και από οτι βλέπω, δεν αποκλείεται στο μέλλον να βρουν ένα άξιο συνεργάτη και διοργανωτη στο πρόσωπο του Κτιστάκη... γιατί για εκεί τη κόβω τη δουλεία.;)

Άιντε Στέλιο, προβλέπω και Μρ Κρήτη Natural, μη σου πω οτι το Greek King θα μετονομαστεί σε Natural Greek King με μέγα χορηγο το γιαουρτάκι Natural της ΔΕΛΤΑ. :thumbup:

ΜΒ

S. KTISTAKIS
14-07-11, 01:59
και από οτι βλέπω, δεν αποκλείεται στο μέλλον να βρουν ένα άξιο συνεργάτη και διοργανωτη στο πρόσωπο του Κτιστάκη... γιατί για εκεί τη κόβω τη δουλεία.;)

Άιντε Στέλιο, προβλέπω και Μρ Κρήτη Natural, μη σου πω οτι το Greek King θα μετονομαστεί σε Natural Greek King με μέγα χορηγο το γιαουρτάκι Natural της ΔΕΛΤΑ. :thumbup:

ΜΒ

Δεν μπορω να κανω κατι που δεν αντιπροσωπευω Πανο.

Φοραω ρουχα που με εκραζουν και κανω αγωνες που εχω παρει μερος (οχι natural δηλαδη)

TRIANTAFYLLOU
14-07-11, 02:00
:turtle::turtle::turtle: ΕΣΕΝΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΣΩ:turtle::turtle::turtle:

σσσσσσσσσσσσσσσ Λοιπον για το θεμα ! :P:P:P


τελικα είμαι βραδύκαυστος , (θα αρχήσω να ανυσηχώ μεγαλώνω μου φαίνετε :P)τωρα το έπιασα το υπονοούμενο και για ποιόν χτυπάει η καμπάνα και τσίμπησα , ομολογώ σκάω στα γέλια :turtle::turtle::turtle::turtle:

S. KTISTAKIS
14-07-11, 02:10
τελικα είμαι βραδύκαυστος , (θα αρχήσω να ανυσηχώ μεγαλώνω μου φαίνετε :P)τωρα το έπιασα το υπονοούμενο και για ποιόν χτυπάει η καμπάνα και τσίμπησα , ομολογώ σκάω στα γέλια :turtle::turtle::turtle::turtle:
Παιδια σημερα τελειωσα με τον Ηλια ! ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ. :turtle::turtle::turtle:

Να σε καλα ρε Λιακο.

OjgCUu4zws8

fetas
14-07-11, 11:22
μου επιτρεπετε ελπιζω να παρεμβω στη συζητηση σας και να βαλω μερικα πραγματα στη θεση τους,μιας ημουν εκει και εζησα απο κοντα τα πραγματα.

απο τον προεδρο κ.Κακο εχω αποκομοισει πολυ καλες εντυπωσεις για τις προθεσεις του.θελω να πιστευω οτι οπως ειπε ο στελιος απλα ξεγελαστηκε απο τον Παντσερι (το διοργανωτη) και τους υπολοιπους Ιταλους.

Η ΙΝΒΑ κανει απειρους αγωνες καθε χρονο αν δειτε στο site της.δε γινεται ουτε να ειναι παρων σε ολους,ουτε να αναλαμβανει την οργανωση αυτων σο 100% τους.ειναι ανθρωπινως αδυνατο.
ουτε ο weider η ο σαντοχα ηταν/ειναι παρων σε ολους ης αγωνες της ΙFBB να την υφηλιο,ουτε τα κανονιζουν ολα αυτοι.απλα αναθετουν αγωνες αε αλλους,οπως καλη ωρα εγινε με το δικο μας Εlite pro που διοργανωθηκε απο Παπαντωνη/Παπαγεργιου κτλ.

στις ηπα τα πραγματα ειναι διαφορετικα απ'οτι μας πληροφορησαν οι αμερικανοι αθλητες και οπως ειπε κι ο στελιος εκει τα τεστ γινονται κανονικα.

επισης ολοι οι δειθνεις αθλητες επειδη τους ζουσα καθημερινα στο ξενοδοχειο και τους ειδα και στον αγωνα ειχαν πολυ νορμαλ κορμια με μονη μικροεξαιρεση τον τσεχο νικητη της tall class της open κατηγοριας.αλλα κι αυτος δεν ειναι τοσο εξωπραγματικος οσο φαινεται σε καποιες φωτο ουτε ειχε κραχτο πανω του.ξαναλεω ειναι τελειως διαφορετικο να τους βλεπεις απο κοντα.

ο αθλτης που συζητατε και καποιοι αλλοι ακομα με πολυ υποπτες σωματοδομες ηταν ΟΛΟΙ ιταλοι οι οποιοι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΙΝΒΑ και δεν ηταν να αγωνιστουν στον αγωνα. επροκειτο να αγωνιστουν ξεχωριστα το πρωι σε δικο τους αγωνα,αλλα ο Παντσερι εκανε τα δικα του.

οποτε ο κ.Κακος ειχε 2 επιλογες.
1)να ακυρωσει τον αγωνα και να εχουμε ταξιδεψει ολοι οι υπολοιποι τσαμπα και βερεσε
2)να δωσει τοπο στην οργη και απλα να μην ξαναεπιστευτει τον παντσερι.

επελεξε το 2ο. θελω να πιστευω οτι ολο αυτο ηταν απλα μια κακη παρενθεση στα χρονικα της ΙΝΒΑ. δεν ειναι καινουρια ομοσπονδια αλλωστε.κανει πολλα χρονια αγωνες και σε αντιθεση με αλλες "natural" ομοσπονδιες εχει τη φημη της αξιοπιστης ομοσπονδιας.
θελω να πιστευω οτι στον επομενο αγωνα της ΙΝΒΑ που θα συμμετασχω τα πραγματα θα κυλησουν οπως πρεπει. το μελλον θα δειξει.

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

fetas
18-07-11, 12:57
i like girls!!!!!!1 i lak girls!!!!!!1 i lak girls!!!!!!!!!!sexy girls!!!!!!!
Eυτυχως η σιλικονη δεν ειναι στη λιστα ,για τις γυναικες!!!!!!!!!!!1

zakk lio
18-07-11, 14:01
ε ρε τι με κανεις μεσημεριατικα !!! :green: :green: :P :P

jGod
18-07-11, 15:57
Όπως αποδυκνύει η παρακάτω φώτο, ο Γιάννης άψογος.:thumbup:

Στη παρακάτω φώτο όμως φαίνεται και ένας τύπος (Νο33), ο οποιός ήταν πολύ άτυχος από τη φύση του γιατί γεννήθηκε με γυναικομαστία ο καημένος, γιατί τα τεστ (αν γινόταν) θα έδειχναν οτι είναι natural. Είναι αυτό που λέμε Natural γυναικομαστία :banana:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=28501&stc=1&d=1310480656


δεν θα μπορουσε την γυναικομαστια...να την εχει 'κληρονομήσει' απο παλαιότερα έτη που χρησιμοποιούσε φάρμακο και απλα να μην έχει φύγει?
αν και περα απο την γυναικομαστια φαινεται και απο αλλου οτι ειναι σε φαρμακο!

Muscleboss
19-07-11, 01:00
δεν θα μπορουσε την γυναικομαστια...να την εχει 'κληρονομήσει' απο παλαιότερα έτη που χρησιμοποιούσε φάρμακο και απλα να μην έχει φύγει?
αν και περα απο την γυναικομαστια φαινεται και απο αλλου οτι ειναι σε φαρμακο!

Πες σε αυτόν που σου σφύριξε την απορία αυτη, ότι η "κληρονομούσα" όπως την ονομάζεις γυναικομαστία (άνω της 5ετίας μάλιστα, καθώς υποτίθεται ότι οι αθλητές απέχουν για τουλάχιστον 5 χρόνια), παρουσιάζει διαφορετικά χαρακτηριστικά από αυτή που φαίνεται στη φώτο. Αυτη είναι φρέσκια :P

Περισσότερη ανάλυση στο σεμινάριο που θα κάνουμε περι gyno. Οι ενδιαφερόμενοι στην ουρά για εισητήρια ;)

MB

jGod
19-07-11, 01:06
υπονοεις κατι που φοβασαι να πεις ευθεως? εγω ρωτησα να μου απαντησει καποιος χρηστης ΑΑΣ (οπως εσυ?..) για να μαθω και να μου λυθει η απορια μιας και δεν εχω γνωσεις περι φαρμακων! τωρα ποιος πιστευεις οτι μου το σφυριξε ειλικρινα δεν κτλβαινω..και αν θες στειλε π.μ αν νομιζεις οτι θα εκτεθει καποιος..!δεν καταλαβαινω για πιο λογο ειρωνευεσε ενα ποστ μου που δεν εμπεριεχει καμια ειρωνια και απλα εκανα μια ερωτηση!

savage
25-07-11, 13:15
http://www.youtube.com/watch?v=0YnXH_mvX8o

εγω κι ο γιαννης επι σκηνης

Madd_Chadd
25-07-11, 18:09
Πολυ ωραιοι και 2 οι Savage !!! :thumbup::clap:

bodystyle
26-07-11, 00:14
:clap:Μπράβο σας,Νίκο.Μάλλον είσαι στην top φόρμα της ζωής σου στην Ιταλία.Ελπίζω να ξεκίνησες προπονήσεις γιατί τώρα αρχιζετε τον αγώνα σας. Εύχομαι να σε δούμε σε καλύτερη κατάσταση στον επόμενο natural Ελληνικό ή διεθνή αγώνα.:welcome:

argyrakis
26-07-11, 17:41
εγω τωρα είδα το βίντεο και ομολογώ και ο γιάννης και ο νίκος σε πολυ καλή φόρμα :thumbup::thumbup:, αλλα εγω δεν κατάλαβα εδω δεν είχε άλλους αθλητές η κατηγορία ?η το βίντεο παίρνει μόνο τούς δικούς μας , γιατι σε άλλα βίντεο και φωτο είδα κι άλλους αθλητες στην σκηνή

savage
26-07-11, 20:10
:clap:Μπράβο σας,Νίκο.Μάλλον είσαι στην top φόρμα της ζωής σου στην Ιταλία.Ελπίζω να ξεκίνησες προπονήσεις γιατί τώρα αρχιζετε τον αγώνα σας. Εύχομαι να σε δούμε σε καλύτερη κατάσταση στον επόμενο natural Ελληνικό ή διεθνή αγώνα.:welcome:

ναι και γω ετσι νομιζω βασιλη,οτι ημουν στην καλυτερη φορμα μου ever.οπως πολυ καλα ξερεις ξεκινησα ηδη προπονησεις.μαλιστα τις πρωτες 2 προπονησεις τις εκανα στο bodystyle σε σας:thumbup: .
εχω ολυ ορεξη και θελω να πιστευω οτι θα ειμαι ακομα καλυτερος στον επομενο/ους αγωνα/ες. οπως ειπαμε και απο κοντα στοχος μου ειναι του χρονου το καλοκαιρι η το φθινοπωρο να ξαναγωνιστω καθοτι οπως λεει και η ναντια,το σωμα μου χρειαζεται να μεινει εκτος αγωνων για τουλαχιστον 1 χρονο.


εγω τωρα είδα το βίντεο και ομολογώ και ο γιάννης και ο νίκος σε πολυ καλή φόρμα :thumbup::thumbup:, αλλα εγω δεν κατάλαβα εδω δεν είχε άλλους αθλητές η κατηγορία ?η το βίντεο παίρνει μόνο τούς δικούς μας , γιατι σε άλλα βίντεο και φωτο είδα κι άλλους αθλητες στην σκηνή

ευχαριστουμε Στρατο.
το βιντεο ειναι τραβηγμενο απο την κατηγορια Novice(δηλαδη κατηγορια πρωτοεμφανιζομενων). δυστυχως ειχε μονο 5 πρωτοεμφανιζομενους αθλητες που δηλωσαν συμμετοχη.3 συμμετειχαν στην short class(κοντη κατηγορια) την οποια κερδισε ο 16χρονος αμερικανος Daveon Hill(βλεπε φωτο πιο πισω),ενω εγω κι ο Γιαννης συμμετειχαμε στην ψηλη.
οι φωτο που λες Στρατο ειναι απο τις open κατηγοριες(δηλαδη κατηγοριες χωρις περιορισμο βαρους,ηλικιας,και ανεξαρτητως του αν ειναι καποιος πρωτοεμφανοζιμενος στην ΙΝΒΑ). εκει οι συμμετοχες ηταν καμια 30αρια και υπηρξαν 3 υποκατηγοριες.
η short class(κοντη) --->χωρις ελληνικη συμμετοχη
η medium class(μεσαια)---> με 10 συμμετοχες.εδω πηρα την 3 θεση
η tall class(ψηλη)--->συμμετειχε ο γιαννης και πηρε κι αυτος την 3η θεση μεταξυ 9 η 10 συμμετοχων αν θυμαμαι καλα.

savage
28-07-11, 00:59
μερικες ακομα φωτο απο μενα και το γιαννη που ειχαν ξεμεινει.:thumbup:

savage
28-07-11, 01:02
και μερικες ακομα

Timoleon
29-07-11, 13:51
Δηλαδη θελετε ολο το τσουρμο που μιλησε για natural γυναικομαστια - χλευαζοντας τον αθλητη - να πειτε οτι γυναικομαστια εχουν μονο οσοι περνουν ?

Πηγαινετε σε ενα δημοτικο σχολειο (αν γινοταν δηλαδη) και ζητηστε απο τα αρσενικα να βγαλουν το μπλουζακι τους. Τα μισα απο αυτα θα εχουν γυναικομαστια μαγκες.

Η γυναικομαστια δεν προκαλειτε μονο απο χρηση.Μπορει να την εχεις απο παιδι (ορμονικες διακυμανσεις απο διατροφη ) και να σε ακολουθει μια ζωη.

Εσεις γελατε με τον αθλητη και εγω μαζι σας !

Ο πιτσιρικας παρακατω ειναι 14 χρονων και δεν εχει ιδεα τι ειναι η μπαρα.

Προσωπικά δεν γελάω με κανέναν,όμως,το παράδειγμα είναι ατυχές.
Και οι άντρες και οι γυναίκες έχουν και τετοστερόνη και οιστρογόνο.Τα αγόρια 10-11 χρονών εως 16-17 παρουσιάζουν το φαινόμενο ορμονικής γυναικομαστίας λόγω μη αύξησης,σ αυτές τις ηλικίες,της τετοστερόνης τους και εξαιτίας των οιστρογόνων.Οταν δε ο οργανισμός έχει προδιάθεση παχυσαρκίας το φαινόμενο είναι πολύ πιο έντονο και μπορεί να παραταθεί ως 18-19 ετών. Ο πιτσιρικάς είναι 14 ετών.Ο bodybuilder είναι 17-19 χρονών??

jGod
29-07-11, 14:03
κατι τετοιο μπορω να το επιβεβαιωσω και γω απο προσωπικη εμπειρια.στα 13-14 δημιουργησα εναν ογκο κατω απο τις θηλες μου που υστερα απο ορμονικες εξετασεις μου ειπαν οτι απλα οι ορμονες 'τα εχουν παιξει' λογο του οτι ψηλωνα και αρκετα οπως μου ειπαν..κατι που στα 16.5-17 περασε τελειως.