PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα ηθελα την πολυτιμη γνωμη σας



Xorxhs
26-04-06, 16:13
Πλησιαζει καλοκαιρι και οπως καταλαβαινετε ειπα και εγω να ξεκινησω γυμναστηριο....Παρολαυτα,καλώς ή κακώς θέλω γρήγορα αποτελέσματα και σκέφτηκα να αγοράσω καποια συμπληρώματα διατροφής για αναπτυξη ΟΓΚΟΥ.(χρονοδιάγραμμα ~2-3μηνες)(1.88m/93kg)
Υπήρξα και παλαιοτερα αθλητής(ποδοσφαιρο/γυμναστηριο ερασιτεχνικά,αλλά τα ειχα παρατησει λογου τραυματισμου),οπότε δεν ενδειαφερομαι να γίνω σαν κατι τυπους που δεν μπορουν να κλεισουν τα χερια τους,για normal καταστασεις αναφερομαι.

Θα ήθελα να μου προτεινετε όσοι έχετε παρόμοια εμπειρία απο το παρακατω site,τι να παραγγείλω,πρωτεινες όγκου?αμινοξέα?Εχω μπερδευτεί.
Αντιλαμβάνομαι οτι προτιμοτερο θα ηταν να ειχα αρχισει γυμναστηριο νωριτερα χωρις βοηθήματα,αλλά.......


Απο πόδια ειμαι πολυ καλα,με λιγη γυμναση θα ερθουν στα επιπεδα που θελω(υπήρξα ποδοσφαιριστης).Απο χερια και όμους,χρειαζομαι σιγουρα όγκο,το κακο είναι οτι εχω λίγη(επαναλαμβάνω λίγη) κοιλιά,οπότε με αρκετο τρέξιμο σίγουρα θα πεσει.Ουσιαστικά θέλω καποιον όγκο άνω.
Ηδη εχω αγορασει την cell-tech και την nitrotech.Λετε μετα απο ενα μηνα να αλλαξω σε isolate της prolab?
Περιμενω την πολυτιμη γνωμη σας.....ειμαι ασχετος παντελώς

gorilakos
26-04-06, 16:34
kalla tha einai na kanoume olo to xrono gimnastiki kai oxi mono protou to kalokairi i diafores sto soma kai sti dinami tha einai tromeres kai tha exeis kai ena igiestato kormi,pistebo to ksereis kai esi auto.Tora efoson theleis na anebeis se dyo mines to mono pou exeis na kaneis einai na kaneis diatrofi kai na xrisimopeiiseis whey proteini kai kreatini kai kanena fat burner gia gramosei.An kai den eimai thaymasteis tis Muscletech (panakribi) i Nitro tech pou peires einai ok ( an kai panakribi gia tin piotita tis) tora gia tin cell tech den milao kalitera einai mono zaxari,gnomi mou einai na epernes kalitera mia kathari pure kreatini gia na min sou balei poli lipos.(exeis blepeis mono dyo mines akoma).oso gia fat burner koita kati san thermo dynamX i Xenadrini, bebaia an den kaneis kai diatrofi min perimeneis kai polla.

Xorxhs
26-04-06, 17:23
απο οτι βλεπω η celltech/nitrotech δεν εχουν και τις καλυτερες εντυπώσεις.Εσεις ποιο θερειτε τον καλυτερο συνδιασμο κρεατινης/πρωτεινης?Αν εχετε και καποιο link για αγορα,θα βοηθουσε πολυ.Σκεφτομαι να τις αλλαξω οταν τελειωσω με αυτες

Xorxhs
26-04-06, 21:14
επανερχομαι με καποιες ερωτησεις ακομα

1)ποσα km τρεξιμο για ζεσταμα και με ποια ταχύτητα?

2)αναμεσα στις επαναληψεις ποσο χρονο διαλειμα κανετε?

3)κανετε 4χ8 επαναληψεις ή 3χ10 ?

4)ντουζ κανετε με κρυο ή ζεστο νερο?πολοι γυμναστες προτεινουν με ζεστο για να χαλαρωνει/ξεκουραζεται ο μυς

5)ποσα γευματα ημερησίως καταναλώνετε?Προτιματε κόκκινο ή λευκο κρεας?Μπριζολες ή φιλετα κοτοπουλο?

gorilakos
27-04-06, 11:31
απο οτι βλεπω η celltech/nitrotech δεν εχουν και τις καλυτερες εντυπώσεις.Εσεις ποιο θερειτε τον καλυτερο συνδιασμο κρεατινης/πρωτεινης?Αν εχετε και καποιο link για αγορα,θα βοηθουσε πολυ.Σκεφτομαι να τις αλλαξω οταν τελειωσω με αυτες

i Muscletech kanei terasties diafimiseis kai etsi einai panakribi kai gia tin idia piotita plironeis allou poli ligotera xrimata.kalles proteines pou exo dokimasei ego einai i eksei:
100% Whey Protein EAS
Metabolic Whey MRM
100% Whey Protein Optimun Nutrition
Isopreme Isolat Ultimate Nutrition

autes mporeis na tis breis poli pio ftinoteres apo oti tin Nitrotech kai i piotita einai i idia kai kaliteri.

gorilakos
27-04-06, 11:53
επανερχομαι με καποιες ερωτησεις ακομα

1)ποσα km τρεξιμο για ζεσταμα και με ποια ταχύτητα?

2)αναμεσα στις επαναληψεις ποσο χρονο διαλειμα κανετε?

3)κανετε 4χ8 επαναληψεις ή 3χ10 ?

4)ντουζ κανετε με κρυο ή ζεστο νερο?πολοι γυμναστες προτεινουν με ζεστο για να χαλαρωνει/ξεκουραζεται ο μυς

5)ποσα γευματα ημερησίως καταναλώνετε?Προτιματε κόκκινο ή λευκο κρεας?Μπριζολες ή φιλετα κοτοπουλο?


to zestama den prepei na ksepernaei ta deka lepta kai prepei na einai
poli elafro,min ta dineis ola sto zestama.Kane podilato i grigoro perpatima paikse me elafria barakia kai merikes diataseis.

Krata tin dinami sou gia to programma sou kai meta to programma sou kane aerobiki gia xasimo lipos i gramosi.

Oi epanalipseis eksartountai apo to programa pou theleis na akolouthiseis.
ego p.x allazo tis epanalipseis mou ana 3 mines.

Ntouz me zesto nero kai sto telos ena kseplima me kryo

Ego exo moirasei kai kano 5 geumata tin mera kai to kreas pou trow einai perisotero koutopoulo,galopoula (kota rizi i gis girizei :shock: ).Trow omos kai Kokkino kreas.

kai ena teleutaio: Nero pies oso mporeis,oso pio poli toso pio kalla.
Nero pino oli tin mera kai sto gimnastirio mono me anthrakiko (soda).

Xorxhs
27-04-06, 14:07
ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση....ειμαι σιγουρος οτι θα μου γεννηθουν νεες ερωτησεις :D

Xorxhs
27-04-06, 15:32
κατι ξεχασα....

Ποιες ειναι οι συνιστωμενες δοσεις για cell tech και nitrotech?Αλλα γραφει το χαρτι στα ελληνικα και άλλα το χαρτι στις αγγλικες οδηγιες... :shock:
Για την cell tech ειναι καλο να κανω την φαση της υπερπληρωσης? Ή μονο με τα το γυμναστηριο?Για την nitrotech να παιρνω 3 φορες τη μερα αναμεσα στα γευματα?