PDA

Επιστροφή στο Forum : Ginkgo Biloba



Billy
14-12-07, 20:11
μηπως υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί ή να γνωρίζει λεπτομερειες για το συγκεκριμενο σκεύμασμα;
Ποιά ειναι οι επιδραση στον οργανισμό;

Duke-Nukem
14-12-07, 23:21
απ' ότι ξέρω ειναι ένα χόρτο/βόνατο που χρησιμοποιείται για την καλύτερη λειτουργία του εγκεφάλου και της αναπνευστικής οδού. Χρησιμοποιείται από κατα κόρον στην κινέζικη ιατρική :chinese: . Έχει και αντιξειωδιτική δράση. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει πάντος.

Niiick
20-03-08, 01:53
εγω ξερω πως χρησιμοποιητε για τι στυτικη δυσλειτουργεια :eleph: 8) :rabbit: οπως ξεκινησε κ το tribulus κ γενικα test booster

eliott
05-03-14, 19:46
Ποια η αποψη σας για το εν'λογο βοτανο?

TRIANTAFYLLOU
05-03-14, 20:15
πολύ θετική η άποψή μου για το συγκεκρημένο βότανο , βοηθάει στην καλή κυκλοφορία του αίματος και ειδικα στα άκρα και στον εγκέφαλο , άρα και στην μνήμη , είναι αντιαλεργικό ,στη σκόνη , στην γυρη , αλλα και στο άσθμα , αντιοξειδωτικό και ακόμη βοηθάει στον θόρυβο βόμβο που κάνουν τα αυτιά μερικές φορές και γενικότερα στη καρδια και στην απώλεια μνήμης που συνδεετε με την ηλικία

εγω το είχα δοκιμάσει παλιότερα σαν μέσο αποτοξίνωσης του οργανισμου σε συνδιασμό με άλλα βότανα με πολυ καλα αποτελέσματα ακόμη και σε ενέσιμη μορφή που είχα βρεί μια περίοδο απο κάτι αθλητες του στίβου απο γερμανία

eliott
20-03-14, 15:03
πολύ θετική η άποψή μου για το συγκεκρημένο βότανο , βοηθάει στην καλή κυκλοφορία του αίματος και ειδικα στα άκρα και στον εγκέφαλο , άρα και στην μνήμη , είναι αντιαλεργικό ,στη σκόνη , στην γυρη , αλλα και στο άσθμα , αντιοξειδωτικό και ακόμη βοηθάει στον θόρυβο βόμβο που κάνουν τα αυτιά μερικές φορές και γενικότερα στη καρδια και στην απώλεια μνήμης που συνδεετε με την ηλικία

εγω το είχα δοκιμάσει παλιότερα σαν μέσο αποτοξίνωσης του οργανισμου σε συνδιασμό με άλλα βότανα με πολυ καλα αποτελέσματα ακόμη και σε ενέσιμη μορφή που είχα βρεί μια περίοδο απο κάτι αθλητες του στίβου απο γερμανία

στα ποσα mg κρινεις οτι ειναι ικανη η δοση? εγω περνω 100mg(ενα tablet) της healthaid ειναι

xaroulisx
20-03-14, 15:20
http://umm.edu/health/medical/altmed/herb/ginkgo-biloba

eliott
20-03-14, 15:47
ok 120 με 240 προτεινει. εγω περνω 100 με 200..