PDA

Επιστροφή στο Forum : Κολημα στα 72 κιλα.!!



adamz
14-04-11, 00:37
καλησπερα παιδια εχω αρχισει εδω και 3 μηνες γυμναστηριο και διατροφη(οσο μπορω) για ογκο!

αλλα δυστηχως 72 κιλα ξεκινησα 72 ειμαι και τωρα..

κανω κατι λαθος? η απλα βιαζομαι?

διατροφη ειχα ποσταρει κ ειχα διορθωσει με την βοηθεια σας..αλλα η τελικη που κανω τωρα λογο δουλειας υπνου κλπ ειναι καπως ετσι

πρωινο (οτι ωρα ξυπνησω μπορει και 14:00)
4 ασπραδια αυγου εναν κροκο με ελαχιστο ελαιολαδο(για να κατεβουν :P)
100γρ περιπου βρωμη με γαλα και 1scoop πρωτεινη (myofusion)
+μια πολυβιταμινη centrum

3 ωρες μετα..λογικα μεσημεριανο ας ειναι 17:00 :/
Oτι εχει στο σπιτι που συνηθως ειναι Κατι πρωτεινουχο με υδατανθρακες
(κρεας με ρυζι πατατες μακαρονια κλπ) +1-2 φετες μαυρο ψωμι
1 Σαλατα μαρουλι

κατα της 18:00 πεφτω για μια ωρα για υπνο
μετα ενα καφε και κατα τις 20:00 γυμναστηριο

Μετα το γυμναστηριο 22:00 +
μια κουταλια μελι + μια μπανανα και 15 λεπτα μετα 1scoop σε νερο

Κατα τις 00:00 βραδυνο ιδιο με το μεσημεριανο+1φετα μαυρο ψωμι

και πριν τον υπνο απο 01:00-3:00! ενα γιαουρτακι 2% με μισο scoop και 3-4 καρυδια

λετε να αυξησω την πρωτεινη?
ποσοτητες φαγητων δεν μετραω ακριβως αλλα ειναι παντα γυρω στα 200γρ κρεας με 200γρ υδατανθρακα μσμριανο κ βραδυνο

πιστευω οτι κανω βλακεια στα ωραρια ..:( δεν ξερω...
ολες οι συμβουλες δεκτες!!

ctrlfreak
14-04-11, 00:55
Έχεις δει διαφορά στο σώμα σου?

Stamer
14-04-11, 01:23
Τελειως λαθος η διατροφη σου..φτιαξε πρωτα απο όλα το ωραριο σου..πολλυ σημαντικο ειναι

adamz
14-04-11, 01:43
Εχω δει αρκετη διαφορα στηθος κοιλιακους ειδικα!

Oταν λες τελειως λαθος η διατροφη μου?Λιγο δυσκολο να αλαξω το ωραριο :(..χτυπαω 8αωρο υπνου παντως!

Stamer
14-04-11, 01:53
στο λεω γιατι και εγω τα ίδια ειμαι..ξενυχτια..κοιμαμαι αργα,τρωω πολυ αργα κτλ κτλ ..Το προγραμμα διατροφης πρεπει να εχει και ωραριο σωστο αυτο εννοω.Δηλαδη να ξυπνας πρωι πχ 7-8-9 αντε 10...μετα πας στο προγευμα 12 αντε 1....μετα μεσσημεριανο 3-4...κτλ κτλ καταλαβες??πρεπει να εχεις στο περιπου τουλαχιστον ενα ωραριο σωστο αυτο λεω.

adamz
14-04-11, 02:02
στο λεω γιατι και εγω τα ίδια ειμαι..ξενυχτια..κοιμαμαι αργα,τρωω πολυ αργα κτλ κτλ ..Το προγραμμα διατροφης πρεπει να εχει και ωραριο σωστο αυτο εννοω.Δηλαδη να ξυπνας πρωι πχ 7-8-9 αντε 10...μετα πας στο προγευμα 12 αντε 1....μετα μεσσημεριανο 3-4...κτλ κτλ καταλαβες??πρεπει να εχεις στο περιπου τουλαχιστον ενα ωραριο σωστο αυτο λεω.

ναι καταλαβα νομιζα ελεγες και απο ποιοτητα..:unsure:

δυστηχως επδ ειμαι φοιτητης και τις μισες μερς της εβδομαδας δουλευω και ξενυχταω τις αλλες επδ θελω να ξεσκασω απ τν δουλεια ξενυχταω παλι..:P

μου ειχαν πει ομως πως..δεν εχει τοσο σημασια το ωραριο..αρκει να τρως αν 3-4 ωρες ισχυει?

Stamer
14-04-11, 02:49
καταλαβα φιλε..και εγω φοιτητης ειμαι καταλαβαινω..απο ποιότητα μπορω να πω ειναι πολυ οκ η διατροφη σου.Απλα για το ωραρίο σου λεω γιατι απο οσο ξερω χρειαζεται αν οχι επιβαλλεται.

ska
14-04-11, 17:36
Απο τις 5 που τρως μεσημεριανο εχεις ενα κενο 5 ωρων μεχρι να ξαναφας στις 10 γτ δε βαζεις αλλο ενα γευμα σε αυτο το διαστημα?Βεβαια πεφτει πανω στην προπονηση ετσι αλλα κανε μια προσπαθεια να ξυπνας πιο νωρις για να τρως νωριτερα μεσημεριανο και να χωρεσει αλλο ενα γευμα.Πηγαινε και λιγο σχολη για αεροβιο ρε το πρωι :):)

Stamer
14-04-11, 22:18
+1 ετσι ακριβως:thumbup:

adamz
14-04-11, 22:35
Απο τις 5 που τρως μεσημεριανο εχεις ενα κενο 5 ωρων μεχρι να ξαναφας στις 10 γτ δε βαζεις αλλο ενα γευμα σε αυτο το διαστημα?Βεβαια πεφτει πανω στην προπονηση ετσι αλλα κανε μια προσπαθεια να ξυπνας πιο νωρις για να τρως νωριτερα μεσημεριανο και να χωρεσει αλλο ενα γευμα.Πηγαινε και λιγο σχολη για αεροβιο ρε το πρωι :):)

χαχαχαχα :clap::bowdown::green:

να τρωω κατι πριν την προπονηση?..μια μπαρα πρωτεινης? (homemade παντα)

ska
14-04-11, 22:42
Ναι αν σε βολευει η μπαρα οκ αλλα αν φας μεσημεριανο στις 3 μετα στις 6 μπορεις να ξαναφας ενα καλο γευμα σε μικροτερη ποσοτητα βεβαια ωστε να εχεις χωνεψει μεχρι τις 8 που θα ξεκινησεις την προπονηση,πιστευω οτι αυτο θα σε βοηθησει να ανεβασεις κιλα και θα εχεις και περισσοτερη ενεργεια αφου το στομαχι δε θα μεινει τοσες ωρες αδειο.Κατι αλλο τωρα,μου φαινεται οτι στο πρωινο εχεις παρα πολυ πρωτεινη γαλα+4 ασπραδια+1 scoop δε βγαινει πολυ ή κανω λαθος?

Stamer
14-04-11, 22:54
25γρ ειναι απο την πρωτεινη και αλλα 20γρ ειναι απο τα 4 ασπραδια... βάλε και το γάλα..50+γρ πρωτείνη!όντως ειναι λιγο υπερβολικο..:thumbup:

adamz
15-04-11, 01:50
βασικα ποτε δεν εχω καταλαβει τον τροπο που μετραω τις πρωτεινς απο καθε γευμα..

δλδ ειναι πολλες? ειμαι 72 κιλα..ποσα γραμμαρια περιπου χρειαζομαι τν μερα?

ska
15-04-11, 11:30
Χρειαζεσαι 1,5-2γρ πρωτεινης για καθε κιλο σου,οποτε αν εισαι 72 κιλα πρεπει να παιρνεις 110-140γρ πρωτεινης τα οποια ομως πρεπει να ισοκατανεμημενα στα γευματα σου

Stamer
15-04-11, 12:46
έτσι ακριβώς :thumbup:

adamz
15-04-11, 19:24
Χρειαζεσαι 1,5-2γρ πρωτεινης για καθε κιλο σου,οποτε αν εισαι 72 κιλα πρεπει να παιρνεις 110-140γρ πρωτεινης τα οποια ομως πρεπει να ισοκατανεμημενα στα γευματα σου

α τελεια ! και εγω ο βλακας παιρνω τα 50 σχεδον στο πρωινο..+το σκοοπ μετα την προπονηση + το μισο σκοοπ πριν τον υπνο + το γιαουρτι + τε κρεατα..μαλλον η τουαλετα μου θα κανει καλυτερο σωμα απο μενα :P

δλδ να κοψω λετε τα ασπραδια απο το πρωινο?

giannis64
15-04-11, 19:40
καλυτερα να βγαλεις το συμπληρωμα, παρα τα ασπραδια.

adamz
15-04-11, 19:43
καλυτερα να βγαλεις το συμπληρωμα, παρα τα ασπραδια.

βσκ θα το κανω αλλιως οποτε εχω αυγα θα τρωω αυτα οποτε δεν εχω θα πινω ενα scoopaki:green:

Stamer
16-04-11, 19:46
Σωστό και αυτό!:thumbup: :clap::clap: