PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα στα ποδια



koftakos
15-04-11, 13:53
γεια σας παιδια θελω να μ πειτε αν ξερετε κανενα μυστικο η ασκηση καλα για να χασω κιλα απο τα μπουτια γτ παιρνω ογκο αλλα παντα τα μπουτια μου φενονται πιο πολυ απο το υπολιπο σωμα μου και δεν μ αρεσει καθουλου αν ηερει καποιος και με βοηθηση θα το εκτιμουσα παρα παρα πολυ ααααα και φοραω και κολαν στην αεροβια και τπτ παλι υδρωνω αλλα δεν χανω....κανω βαρη καθε μερα και πυγμαχια δευτερα τεταρτη παρασκευη και διατροφη καλη....

eri_87
15-04-11, 13:58
γεια σας παιδια θελω να μ πειτε αν ξερετε κανενα μυστικο η ασκηση καλα για να χασω κιλα απο τα μπουτια γτ παιρνω ογκο αλλα παντα τα μπουτια μου φενονται πιο πολυ απο το υπολιπο σωμα μου και δεν μ αρεσει καθουλου αν ηερει καποιος και με βοηθηση θα το εκτιμουσα παρα παρα πολυ ααααα και φοραω και κολαν στην αεροβια και τπτ παλι υδρωνω αλλα δεν χανω....κανω βαρη καθε μερα και πυγμαχια δευτερα τεταρτη παρασκευη και διατροφη καλη....

Δε μπορείς να επιλέξεις από πού θα χάσει λίπος το σώμα. Έτσι όπως τα λες όμως, παίζει να εννοείς ότι είναι παραγυμνασμένα (για τα γούστα σου πάντα) οπότε απλά θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις τις προπονήσεις ποδιών, δηλ να μη κάνεις τόσο δυνατά όσο στις άλλες μυικές ομάδες. Κάνε περισσότερες επαναλήψεις με λιγότερα κιλά...

koftakos
15-04-11, 15:06
σκεφτομαι μηπως θα ηταν καλυτερα να μην τα γυμναζω καθολου και να δωσω εμφασιση πιο πολυ στισ γαμπες για καλυτερη συμετρια παντως θελω να ακουσω και απο αλλα μελη την γνωμη τους.........

Polyneikos
17-04-11, 22:27
Αν εννοείς πιο μεγαλα από το υπολοιπο σωμα,δηλαδη γενετικα προικισμενα,ελαχιστοποιησε τις ασκησεις που δίνουν μαζα στα πόδια (σκουωτ κτλ) και αναλωσου σε ασκησεις όπως εκτασεις,μηριαια δικεφαλα σε μηχανημα για να δουλευεις στις λεπτομερειες,"σκαβωντας" τα.

koftakos
18-04-11, 20:21
Αν εννοείς πιο μεγαλα από το υπολοιπο σωμα,δηλαδη γενετικα προικισμενα,ελαχιστοποιησε τις ασκησεις που δίνουν μαζα στα πόδια (σκουωτ κτλ) και αναλωσου σε ασκησεις όπως εκτασεις,μηριαια δικεφαλα σε μηχανημα για να δουλευεις στις λεπτομερειες,"σκαβωντας" τα.

:thumbup:

michael-nrg
28-04-11, 11:34
και εγω μια απο τα ιδια... τα ποδια μου ειναι μεγαλυτερα σε σχεση με το υπολοιπο σωμα.... τοπικα δεν γινεται να χασουμε λιπος μονο συνολικα, οποτε διατροφη και αεροβια και καποια στιγμη θα γραμμωσουν. εγω φετος αρχισα για αεροβια μονο ποδιλατο 4 φορεσ την εβδιμαδα 30 -35 λεπτα 130 -140 παλμους και βλεπω διαφορα στα ποδια αρχισαν γραμμωνουν , το ξερω οτι δεν παιζει ρολο ο τροποσ ασκησης αλλα οι παλμοι αλλα δεν ξερω, καμια φορα δεν ειχαν γραμμωσει ετσι τα ποδια και σκευτομαι ισως ειναι απο το ποδιλατο ή ισως επιδη υπερπροπονουντε... δεν ξερω τι να πω !!!