PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφορα συμπληρωματα και παρενεργειες



pikolo
17-12-07, 18:38
Εδω θα γραφεται προσωπικες σας εμπηριες απο συμπληρωματα που δοκιμασατε και σας επεφεραν καποιες παρενεργειες.να δινεται και η δοσολογια που ακολουθησατε και ποτε ξεκινησαν οι παρενεργειες..

pikolo
17-12-07, 18:42
Και ας ξεκινησω εγω.λοιπον παρενεργειες ειχα απο τα εξης προιοντα

κρεατινη της muscletech(μεσα στην βδομαδα υπερπληρωσης με 20 γρ την ημερα μ εφερε γαστρεντεριτιδα..)
επισης γαστρεντεριτιδα μ προκαλεσε και η κρεατινη της american muscle


καποια μεγαλη θερμοκρασια(αν θεωρειται παρενεργεια) και γαστρεντεριτιδα την ημερα π αρχισα να περνω 4 καψουλες ανα ημερα (οπως συνισταται στο κουτι) μ εφερε το lipo6

RUHL
17-12-07, 18:49
oλες οι κρεατινες φερνουν το γραφει αφου το μονο προβλημα αυτο ειναι στην υπερπληρωση εγω επερνα 25-30 ανα μερα :rolf: και με επιασε την 3η μερα και μενα ενας πονος

Μετα θα πω παρενεργειες απο τα IDS cafein που πηρα :smash: :geek:

pikolo
17-12-07, 18:54
Ναι σιγουρα φερνουν μονο που μετα οτι και να φαω για τρεισ μερεσ + το βγαζω.........νερο.....αρα ειναι σαν ναμην τρωω τιποτε...

KATERINI 144
17-12-07, 20:44
από τον NOX που πήρα μια φορά, μια δόση κανονικά μισή ώρα πριν την προπο, μετά την προπόνηση ήμουν σαν σουρωμένος.

και πονοκέφαλο απο την κρεατίνη τις mascletec.

Antonio
18-12-07, 11:01
xydroxycut και τρελλή & απότομη ταχικαρδία!

anastasisk
18-12-07, 14:22
Λοιπον,εχουμε και λεμε.....

Κρεατινη μονουδρικη - ημικρανιες,πονοκεφαλοι
Βιταμινη C 1000mg - διαρεια (σταματησε ομως μετα απο μερικες φορες γιατι προφανως την συνηθησε ο οργανισμος μου)

Billy
18-12-07, 14:54
ποιά εταιρία βγάζει Βιταμινη C σε 1000mg?

anastasisk
18-12-07, 15:12
Πολλες Billy,now foods,solgar και αλλες......

msdmn
18-12-07, 15:42
υπάρχει και η cal-c-vita στα ελληνικά φαρμακεία
για διάροια εξαιτίας της c έχω διαβάσει πως μπορεί να φταίει και η υπερβολική ποσότητα για μεγάλο διάστημα αλλά άμα ήταν η αρχή οκ

εμένα η κρεατίνη ευτυχώς δε μου έφερε τπτ (creaform όπως και του ruhl νομίζω) έκανα loading κανονικά κλπ

pikolo
18-12-07, 16:03
γι αυτο τον λογο ψηφιζω δαγκοτα κρεατιν εθυλ εστερ....σε καψουλες παντα..

msdmn
18-12-07, 18:00
η μονουδρική είναι στην αγορά δεκαετίες, έχει αποδειχτεί επιστημονικά ότι δουλεύει...
για την ethyl ester δεν ισχύουν αυτά όμως :chinese: :box:

άσε που πρόσφατα γίναν και μηνύσεις κλπ σε εταιρείες (bsn νομίζω; ) επειδή δεν υπήρχε cee στο προιόν :cyclops:

τώρα άμα κρίνεις εσύ τα συμπληρώματα από τις παρενέργειες και όχι από τα αποτελέσματα δικό σου θέμα :wave:

pikolo
18-12-07, 18:15
καλα σοβαρολογουμε δηλαδη να παρω απο την αλλη και να τρεχω ολη την μερα στο μπανιο μονο και μονο επειδη εχει καλυτερα αποτελεσματα?τι σοι λογικη ειναι αυτη?? :affraid: :affraid: :affraid: :moderator: να σκεφτομαστε τι λεμε...σε σενα μπορει να λειτουργει κανονικα εγω οσες φορες πηρα μ εφερε εμετους και παντα γαστρεντεριτιδα και καθε φορα 4 μερες χωρις να μπορω να φαω...τι ειναι καλυτερα λοιπον? :2guns:

RUHL
18-12-07, 18:40
παιδια επειδη ξεφευγεται μεγαλη σημειωση η κρεατινη η μονουδατικη εχει τετοιες παρενεργειες απο την υπερπληρωση επειδη περνεις μεγαλες δοσεις εγω μετα μολις τις μικρινα μια χαρα ημουν και παλι

Αρα αμα εχεις γαστρεντεριτιδα μικροτερες δοσεις και σε καμια περιπτωση υπερπληρωση :awesome:

Billy
18-12-07, 19:04
thx anastasisk,

σκεφτόμουν να πάρω ΝΟΧ ή κατι παρόμοιο σαν pre workout drink αλλα τωρα μαλλον θα βρω τίποτ'άλλο, κατι για να αυξανει την κυκλοφορία του αιματος, πχ κανα φραπέ, πράσινο τσάι κανα bcaa,
τι αλλο μένει;

pikolo
18-12-07, 19:58
το τοπικ ειναι συμπληρωματα και παρενεργειες....μη βγαινεις off topic...(ετσι θα ελεγε ο gast) :D :smash:

τωρα ειμαι αψογος :army2:

alex_switch
25-01-08, 22:20
Εγω θα ήθελα να ρωτήσω συγκεκριμένα αν έιχε κάποιος παρενέργειες απο το NO XPLODE της BSN!
Είπα να μην κάνω καινούργιο post γιατι το βρίσκω σχετικό!
Και γενικά απο Νιτρικά!
Thanks :rocking: :rocking: :rocking:

asdf
25-01-08, 22:29
Το Opti-men της Optimum Nutrition (Πολυβιταμινες) προκαλει εντονο καναρινι χρωμα στα ουρα :pale:

Gasturb
25-01-08, 22:52
Λόγω της αποβολής των υδατοδιαλυτών βιταμινών. Αν προσλαμβάνουμε μεγαλύτερες ποσότητες απ όσες χρειάζεται, ο οργανισμός τις αποβάλλει ως περίσσευμα στα ούρα με έντονο χρωματισμό.

Gt

asdf
25-01-08, 23:13
Πιο συγκεκριμενα το εντονο χρωμα οφειλεται στις βιταμινες του συμπλεγματος Β.

gpol
25-01-08, 23:13
ή αμα πεινουμε λιγοτερο νερο απο οσο χρειαζεται

Gasturb
25-01-08, 23:26
Πιο συγκεκριμενα το εντονο χρωμα οφειλεται στις βιταμινες του συμπλεγματος Β.

Όλες οι υδατοδιαλυτές ρίχνoυν το ph των ούρων. Με άλλα λόγα B+C.

Gt

billys15
26-01-08, 14:08
Εγω θα ήθελα να ρωτήσω συγκεκριμένα αν έιχε κάποιος παρενέργειες απο το NO XPLODE της BSN!
Και γενικά απο Νιτρικά!
Thanks :rocking: :rocking: :rocking:


από τον NOX που πήρα μια φορά, μια δόση κανονικά μισή ώρα πριν την προπο, μετά την προπόνηση ήμουν σαν σουρωμένος.

Εγω που εχω δοκιμασει 2 δειγματα του no-xplode πριν την προπονηση δεν ειχα κανενα προβλημα.Αλλα δεν αντιδρουμε ολοι το ιδιο.

Με την ευκαιρια,να πω κι εγω οτι οταν πρωτοχρησιμοποιησα κρεατινη (την μονοϋδρικη της EAS) τις πρωτες 3-4 μερες μια μικρη ζαλαδα μετα την καθε δοση αλλα μετα εφυγε αυτο.Πιστευω οτι ηταν επειδη δεν ειχα ξαναπαρει,γιατι στις επομενες χρησεις μου (με την ιδια παλι αλλα και την cell-tech) δεν ειχα κατι τετοιο.

RUHL
26-01-08, 14:16
(με την ιδια παλι αλλα και την cell-tech) δεν ειχα κατι τετοιο.

Στην πυρα τον βασιλακη :spank: :spank: :spank:


Τελικα πηρες 5 κιλα σε 5 μερες :lol: :lol: ??

Sourlas
26-01-08, 15:33
Ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα με καμία κρεατίνη.Μονο με την celltech είχα ένα μικρο πρόβλημα στην δεξιά τσέπη,αλλά δεν είχα μυαλό τότε. Όσο για τα Νιτρικά δεν ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει,παρόλα αυτά δεν έχει ακουστεί οτιδήποτε.

alex_switch
26-01-08, 18:49
Μιας και λέμε για τις κρεατίνες εγω που πείρα μια τις ΜΕΤ-rx τις πρωτες μερες ειχα μια ψυλοδιαρια και λγο πονοκεφαλο αλλα μετα απο 2-3 μερες ολα οκ!!Αλλα ρε παιδιά πολυ φουσκομα στιν κοιλια ρε γαμωτο!λες κ πεινω μπυρες!!! :banghead: :banghead: :banghead:

nickos46
26-01-08, 21:43
και εγώ κάτι δεν κάνω σωστά τώρα τελευταία και αντί να φουσκώνω στους μης :chinese: φουσκώνω στη κοιλια μα τι κάνω λάθος άραγε :???: :food: :food: :food: :inandout: :dooreek: :food:

Gasturb
26-01-08, 22:38
:cursing:


φουσκώνω στη κοιλια


Κόψε την αυξητική έλεος πια! :)

I give an answer = on topic

:lift2hand:

panagiotisf
21-05-08, 16:28
παρακολουθω λοιπον στους περισσοτερους σας εχει προκαλεσει προβλημα η κρεατινη
χμμ εμενα παλι τιποτα ουτε στην φαση υπερπληρωσης
ουτε μετεπειτα :thumbsup:

panagiotisf
21-05-08, 16:29
:bodybuildinggr:

RUHL
21-05-08, 17:28
γιατι μεχρι ποσα γραμαρια εφτασες να περνεις? κοντα στα 30 εχεις παει ποτε? :?

SOLID
22-05-08, 01:32
CREATAMAX MAXIMUSCLE κλασσικα διαρρεια κατα την φαση της υπερπληρωσης.

xaniothsgr
25-06-08, 11:56
εχει κανεις γνωμη για αυτην την πρωτεινη?

http://img65.imageshack.us/img65/6797/73928196hf4.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=73928196hf4.jpg)

RUHL
25-06-08, 12:48
Σε αυτη την πρωτεινη διαβαζα και ειδα 157 υδατανθρακες απο ζαχαρη και ξενερωσα και σταματησα να διαβαζω

Αν δεν ειχες παρενεργεια απο αυτην λαθος τοπικ την εβαλες :smash: :smash:

Steve KinG STyLe
25-06-08, 13:05
Sorry για το Offtopic...
αλλα κανετε τον εαυτο σας πειραματοζωα η μου φαινεται??? :lol: :lol:

RUHL
25-06-08, 13:09
Εισαι πολυ μικρος δεν ξερεις ακομα πως δουλευουν η δεν δουλευουν καποια πραματα.

billys15
25-06-08, 13:17
αλλα κανετε τον εαυτο σας πειραματοζωα η μου φαινεται??? :lol: :lol:

Τι εννοεις με αυτο? :?

Steve KinG STyLe
25-06-08, 13:54
αλλα κανετε τον εαυτο σας πειραματοζωα η μου φαινεται??? :lol: :lol:

Τι εννοεις με αυτο? :?


Εισαι πολυ μικρος δεν ξερεις ακομα πως δουλευουν η δεν δουλευουν καποια πραματα.

Ίσως ναι έχει δίκιο ο Ruhl...
--Λέτε πήρα αυτό και έκανα εμετό...πήρα το άλλο και είχα πονοκέφαλο ε ακούγεται κάπως περίεργο!!!Έτσι το εννοούσα

RUHL
25-06-08, 14:08
Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι εγω παραδειγμα επερνα 1 χαπι απο εκεινα με την καφεινη κτλ κτλ και ειχα παρενεργειες ενω ο αδερφος μου επερνε 1,5 και 2 πηγαινε για pink ponk και μετα απο 2 ωρες επεφτε για υπνο ολοι διαφορετικοι ημαστε

Εδω ακομα και η απλη πρωτεινη μπορει να σε πειραξει αν δεν εχεις ανοχη στην λακτοζη(δλδ να μην μπορεις πιεις ουτε γαλα)

the_big_litho
25-06-08, 15:59
εγω μεχρι στιγμης τιποτα. μονο μετα απο υπερβολικη δοση λιποδιαλυτη(καφεινη) καποτε ειχα ταχυκαρδια(λογικο).

xaniothsgr
25-06-08, 21:34
ΦΙΛΕ RUHL καταρχας εγω ρωτισα γνωμη και επειδη ειναι το section οπως λες με τις παρενεργειες θα μπορουσε καλιστα καποιος που την εχει κανει χρηση να μου απαντιση και κατα 2ο εγω την θελω για να αυξισω το σωματικο βαρος δλδ τι να παρω? 90,... καθαρη? ειπαμε... :banghead: (σορρυ για το εν μερη οφ τοπικ)

RUHL
25-06-08, 22:13
ΦΙΛΕ RUHL καταρχας εγω ρωτισα γνωμη και επειδη ειναι το section οπως λες με τις παρενεργειες θα μπορουσε καλιστα καποιος που την εχει κανει χρηση να μου απαντιση και κατα 2ο εγω την θελω για να αυξισω το σωματικο βαρος δλδ τι να παρω? 90,... καθαρη? ειπαμε... :banghead: (σορρυ για το εν μερη οφ τοπικ)

@@ λες κατσε διαβασε το φορουμ λιγο ριξε μια ματια στο αρθρο μου για πρωτεινες και αν ειχες ποιο πολλες γνωσεις θα ηξερες οτι δεν υπαρχουν πρωτεινες ογκου μονο διατροφη ογκου υπαρχει δεν το συνεχιζω αλλο να κατσεις να διαβασεις ακους εκει πρωτεινη ογκου :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf: .

NASSER
25-06-08, 22:32
κατα 2ο εγω την θελω για να αυξισω το σωματικο βαρος δλδ τι να παρω? 90,... καθαρη? ειπαμε... (σορρυ για το εν μερη οφ τοπικ)

Δεν εισαι εκτος θεματος! Η συγκεκριμενη με μεγαλο ποσοστο ζαχαρης ισως σου κανει παρενεργειες και να μην εχεις τα αναμενομενα αποτελεσματα. Κατι παρομιο ειχα δωκιμασει πριν χρονια, αρχικα εβαλα λοιπος και στη συνεχεια δεν την αφωμιωνε ο οργανισμος καθως οι δοσεις ηταν ψηλες, και την αποβαλε με μορφη διαρροιας. Καλο ειναι εφοσον δεν βολευεσαι με κανονικο συνθετο υδατανθρακα απο φαι, να επιλεξεις μια καθαρη πρωτεινη και να παρεις παραλληλα συνθετο υδατανθρακα σε σκονη(μορφη πρωτεινης) και να κανεις συνδιασμο.
γενικα τα συμπληρωματα που φερνουν παρενεργειες ειναι συνθετα με ζαχαρη και καθως οι αναγκες θα ειναι αυξημενες σε ποσοτητα θα εχουν παρενεργειες... και κυριως γαστρεντικες διαταραχες!
οι πρωτεινες οι οποιες εχουν παρενεργειες, σε καθε ατομο ειναι διαφορετικες και αυτο κυριως επειδη δεν εχουμε ολοι τις ιδιες ανεκτηκοτητες σε καποιες ουσιες και αυτο δεν ειναι ευκολο να το ελεξουμε αν δεν τις δωκιμασουμε.
εγω δεν ειμαι ανεκτηκος στις πρωτεινες καζεινης της performance και στην whey της sytospor. και οι δυο θεωρουνται καλες αλλα εγω ατυχησα... :chinese:

RUHL
25-06-08, 22:42
η nutrispot τι λεει Nasserhttp://imageshack.gr/files/yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=yt9kf4ak28qvg90c0sxt.gif)
Φραουλα εχεις παρει απο αυτη την εταιρια?




Aν και πολυ κατατοπιστικος ο Naseer για το αν δημιουγουν προβλημα με την ζαχαρη που εχουν μεσα ναι το 1 ειναι λιπος το 2ο οι ποσοτητες φαντασου να πηνεις την ημερα 500 γραμ σκονης οσο λεει χαχαχαχ οποιος μπει σε ανανσερ μαζι σου την εκατσε χαχααχ αλλα κριμα που ο αλλος ηταν οφφ και εγραψε τοσα ο Nasser επειδη δεν τον ενιαζαν οι παρενεργειες απλος ρωτουσε αν την πηρε καποιος η αν ειναι καλη ν
αι στο ογκο περνεις 80% 90% 100%(λεμε τωρα) γιατι αν ειναι να παρεις λιπος πλακωνεσε στις πιτσες και το ευχαρηστιεσε τουλαχιστον

NASSER
25-06-08, 23:52
Η Νutrisport 90+ ειναι θα ελεγα απο τις καλυτερες πρωτεινες που εχω δωκιμασει. Αρχικα ειχε πολυ καλη γευση σε ολες τις επιλογες της αλλα και πολυ καλη αφωμιωση. Τελευταια με την αναβαθμιση της ομως η γευση σοκολατας δεν ειναι ελκιστικη, αφηνει μια περιεργη υφη στο στομα... κατα τα αλλα οι υπολοιπες γευσεις ειναι πολυ καλες(τις εχω δωκιμασει ολες)
Προσοχη ομως καλο θα ειναι να καταναλωνεται αναμεσα σε γευματα φαγητου διαφορετικα οπως και καθε αλλη πρωτεινη θα εχει παρατραγουδα...

xaniothsgr
26-06-08, 22:56
φιλε ruhl απο οτι μας ειπε και ο φιλος nasser αν θελω να παρω σωματικο βαρος πρεπει να παρω υδατανθρακα...... η πρωτεινη που πηρα εχει αρκετο υδατνθρακα. Σκοπος μου ειναι να αυξησω το σωματικο βαρος μου προβληματα με διαρειεσ υπαρχουν μονο αν πιω την πρωτεινη με γαλα και αυτο γινεται λογο του γαλακτος...... αφου και οταν καταναλωσω τετοια ποσοτητα γαλακτος σκετη παλι εχω διαρεια ενω με νερο δεν εχω τιποτα... οταν εννοω πρωτεινη ογκου επειδη εχω διαβασει το σχετικο αρθρο θελω να πω οτι περνω τον extra υδατανθρα;κα και τισ extra θερμιδες που δεν παιρνω απο το φαι και να παιρνω ταυτοχρονα και παραπανω πρωτεινη. Και τελος δεν χρειαζεται να ειρωνευομαστε φιλε ryhl τουσ αλλουσ που ζητουν την γνωμη τον υπολοιπων users. Aν βρισκεις γελοιο κατι που ρωτανε μην απαντας.......

RUHL
27-06-08, 00:18
Mαθε να διαβαζεις καλυτερα γιατι υπαρχουν πολλοι <<υδατανθρακες>>


Καλο ειναι εφοσον δεν βολευεσαι με κανονικο συνθετο υδατανθρακα απο φαι, να επιλεξεις μια καθαρη πρωτεινη και να παρεις παραλληλα συνθετο υδατανθρακα σε σκονη(μορφη πρωτεινης) και να κανεις συνδιασμο.

Στο κατω κατω ουτε που με νιαζει αν θες να παρεις λιπος παρε εσυ θα τραβας ζορια στην γραμμωση υπαρχει και αρθρο για πρωτεινες ογκου? αντε ρε που το διαβασες στο musclemag που διαφημιζε την Mass tech η στο flex?
Kαλα ποσταρε να μαθουμε και εμεις τιποτα ισως μας ξεφηγε κατι.(ανοιξε ενα καιρουριο τοπικ οχι εδω)

Ωρηστε ενα καλο συμπληρωμα ογκου προσωπικα με αυτο εχω παρει +20 κιλα με ελαχιστο ποσοστο λιπους
O mod ο αργυρακης τρωει τρελες ποσοτητες απο αυτο το συμπληρωμα κατι θα ξερει
























http://imageshack.gr/files/5zn8njo3a4e9803hgp9b.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=5zn8njo3a4e9803hgp9b.jpg)

συνθετος υδατανθρακας
:thumbup:

xaniothsgr
27-06-08, 02:32
Λοιπον φιλε ruhl για να πηρες 20+ κιλα απο το ριζυ πρεπει να φας ολοκληρο το χωραφι μαζι με τον κινεζο....... επισης αν τρωω ολη την ωρα ριζη πατατες κλπ θα χρειαστω duphalac που περνει η γιαγια μου για να παει τουαλετα δλδ απο την διαρεια θα παω στο αλλο ακρο την δυσκηλιοτητα.Το αλλο που μου προτεινες επισης ηταν κουφο οτι να παρω καθαρη πρωτυεινη. με την λογικη σου γιατι να παιρνουμε και πρωτεινη. Καλυτερα να ανοιξω μια στανη να τρωγω καθε μερα τραγο βραστο . και ναι ρε φιλε διαβαζω οτι περιοδικο θελω σε λιγο θα μου πεισ οτι οι γνωσεις σου υπερβαινουν αυτοεσ του cutler και των υπολοιπων μεγιστων bodybuilders ελεοοοοςςςςςς :banghead:

RUHL
27-06-08, 11:09
και ναι ρε φιλε διαβαζω οτι περιοδικο θελω

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: Busted :clapping: :clapping: :clapping: ναι ο cutler Πηρε το Jay Cutler's Official Mass Stack και εγηνε ετσι :lol: :lol:
Λοιπον αλλο ποστ δεν σου απανταω εδω αρκετα οff topic βγηκα οι γνωσης σου ειναι ελλιπης κατσε διαβασε το φορουμ να μαθεις 2-3 πραματα.

Antonio
27-06-08, 11:10
Καταρχάς ηρεμήστε.
Κατα δεύτερον αν το προβλημά σου είναι να βάλεις κιλά πρέπει να αυξήσεις τις θερμίδες που τρώς και κυρίως τον υδατάνθρακα. Τώρα το αν θα φάς ένα στρέμμα ρύζι ή αν θα κατεβάσεις ένα τσουβάλι σκόνες το ίδιο και το αυτό είναι.
Το κακό με τις πρωτείνες "όγκου" είναι οτι περιεχουν "κακούς" υδατάνθρακες γιαυτό σου προτίνουν όλοι να πάρεις καθαρή πρωτείνη και να προσθέσεις εσύ ποιοτικό υδατάνθρακα.
Διάβασε λίγο
http://www.forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=340&highlight=%F0%F1%F9%F4%E5%DF%ED%E7+%FC%E3%EA%EF%F5
http://www.forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=135&highlight=%F0%F1%F9%F4%E5%DF%ED%E7+%FC%E3%EA%EF%F5


Ας παραμείνουμε και λίγο ον τόπικ.

SOLID
27-06-08, 14:24
Peace guys!!!Διαβασε τα λινκ του Αντονιο και αν εχεις αποριες εδω ειμαστε παλι!!!

Muscleboss
27-06-08, 15:40
ηρεμία :angry:

ριξε μια ματία στα λινκ που έβαλε ο Αntonio.

ΜΒ

slaine
29-06-08, 13:45
παραδόξως εμένα με πείραξε η ELITE της DYMATIZE γεύση Cherry blast! :( όχι κανα σοβαρό πρόβλημα απλά αυξήθηκαν οι επισκέψεις στην τουαλέτα :S και μάλιστα έπαιρνα μία μεζούρα το πολύ δύο/ημέρα τότε... περίεργο γιατί έχω ξαναπάρει DYMATIZE και δεν είχα πρόβλημα... οπότε ή γερνάω ή έτυχε με το συγκεκριμένο κουβά! :( ίσως το μαγαζί να μην το είχε σε σωστό μέρος αποθηκευμένο... τι να πω...

RUHL
29-06-08, 15:29
Αυτο νομιζω ειναι στις διαφορες επεξεργασιες που κανουν οι εταιριες αν δεν ετρωγα με φαγητο(βρωμη) την ΟΝ αμεσως πηγαινα για επησκεψη στο WC ενω με κατι αλλες οπως MRM IDS δεν παρατηρησα κατι τετοιο

slaine
31-07-08, 14:09
είχε ποτέ κανείς παρενέργεις από BCAAs?

RUHL
31-07-08, 15:08
Περνω περιπου 10-15 γραμ απο τον νοεμβριο με ενα διαλειμα 1μηνα για αλλους λογους οχι οτι ηθελαν οφφ τιποτα μεχρι τωρα και ολα καλα η μονη παρενεργεια ειναι η γευση αν παρεις σε σκονη γηνετε λιγο σπαστικη οταν περνανε οι μηνες.Ειχα κανει και εξετασεις τον μαιο ολα καλα μονο λιγη χωλιστερινη αλλα δεν οφηλοταν στα bcaa μαλον επειδη πηρα κοντα στα 20 κιλα αχχαχαχα σε σχεση με το τελος γραμωσης.



Και να ενημερωσω potasium(καλιο) chelate της NOW σου γα**ει το στομαχι επερνα 3-4 χαπια πριν τον υπνο με μαγνησιο και την νυχτα και ολη την επομενη μερα ημουν αστα να πανε.Νομιζα οτι ηταν η καφεινη αλλα δεν ηταν επειδη οταν εκοψα τα καλιο μεγαλοσα την δοση του καφε στα 600 mg ανα μερα(φυσικα μοιρασμενα σε ολη την διαρκεια της ημερας περιπου ανα 4 ωρες απο 200mg) και μια χαρα ηταν το στομαχι

200sx
03-08-08, 00:10
Τόσες παρενέργιες με τις κρεατίνες?
Δοκιμάστε EAS Phosphagen HP ή EAS Creatin καθαρη..
Δεν είχα καμία παρενέργεια...

Καμία παρενέργια και με EAS Original, Deluxe, 100% Whey

Και καμία παρενέρδια με EAS thermodynamix και Muscletech Hydroxycut Hardcore

Animal pak σου φέρνει ψηλο αναγούλα αν φας και τα 11 χάπια... με 11 μισά χάπια είμαι οκ!

dReik0
03-08-08, 14:48
εμενα η μονη παρενεργια απο τιν κρεατινη νομιζο πως ειναι το πολη κλανιδη :D . Επισις να ροτισο η καφεινη ακουσα οτι αντιδρα αντιστροφα στιν δρασι τις κρεατινης και δεν λειτουργη 100% να ιποθεσο πος δεν ισχη κατι τετιο ετσι ?

pikolo
03-08-08, 16:15
ισχυει και νομιζω οτι εχει συζητηθει.Αλλα ψιλα γραμματα..

TRIANTAFYLLOU
04-08-08, 00:25
η καφείνη ώς γνωστό εχει διουρητική δράση η κρεατίνη χρειάζετε πολύ νερό καλά είναι με την λήψη κρεατίνης 1 ώρα πριν και μετά να αποφεύγετε η λήψη καφε απλά λειτουργούν ανταγωνιστικά , τώρα τι ποσοστο μείωσης της δράσης έχει δεν έχει ανακοινωθεί απο έρευνες πάντα μιλάμε.

KATERINI 144
04-08-08, 20:48
καπου εχω διαβασει πως η καφεινη καταστρεφη την κρεατινη?! η λαθος καταλαβα?! :unsure:

RUHL
04-08-08, 22:22
καπου εχω διαβασει πως η καφεινη καταστρεφη την κρεατινη?! η λαθος καταλαβα?! :unsure:
Ναι 2+2=3 δεν συνδιαζοντε με μια μικρη λεπτομερεις οσες ερευνες ειδα ειναι 400 μγ και πανω :green: μεγαλυ δοση

KATERINI 144
05-08-08, 18:53
ok μη τσιτόνεσαι αμεσως εσυ. :cyclops:

slaine
27-08-08, 21:40
ένας φίλος είχε μεγάλο πρόβλημα με BCAA σε χάπια στο στομάχι (αναγούλες-τάσεις για εμετό, πόνους κλπ). Δυστυχώς δεν θυμάται την εταιρεία. σας έχει συμβεί ποτέ; πρώτη φορά άκουσα κάτι τέτοιο... :???:

RUHL
27-08-08, 21:57
5 εταιριες εχω παρει ακομα τιποτα και περνω με το κιλο οπως ξερετε :^^:

alexis_man
28-08-08, 21:57
παιδια εγω ειχα προβλημα με το no xplode .οτι δοση και να επαιρνα με επιανε υπερβολικη συχνουρια ακομα κα με μισο σκουπ.μου εκανε καλο μπουταρισμα αλλα ιμουν καθε δυο λεπτα τουαλετα..τι λετε να φταιει?ακομα και με το σελ τεκ τα ιδια ειχα αλλα εκει ειναι απο τιν κρεατινη που δεν ηθελε ο οργανισμος και τιν πεταγε.εχω δοκιμασει κιαλλο νιτρικο και παλι τα ιδια..απο τοτε μονο τιν κρεατινη μου και ολα καλα..απλα δεν χρησιμοποιω μονουιδρικη αλλα εστερα διοτι με πιανει καλιτερα και δεν εχο κανενα προβλημα... :bbbiceps:

RUHL
28-08-08, 22:07
Ναι η κρεατινη φταιει και στις 2 περιπτωσεις


απο γευση ο εστερας σκετη απολαυση ε :lol: :lol: :lol:

slaine
28-08-08, 22:13
πίνεις πολύ καφέ;

staio
29-08-08, 09:17
slain εχεις pm .......

alexis_man
06-09-08, 01:04
κοιταξτε προσφατα δοκιμασα και το altered state και ειχα παλι τα ιδια οποσ παραπανω...ενιωσα απιστευτα πρηξηματα αλλα συνεχεια τουαλετα.αυτο δεν ειχε κρατινι καθολου και δεν ειχα παρει καθολου...οχι δεν πινω καφεμαλλον δεν θα κασαναπαρω ε?κριμα.. :box1: