PDA

Επιστροφή στο Forum : Scooby1961



Lao
17-04-11, 22:14
Δεν ξέρω αν ανοίγω το θέμα στην σωστή ενότητα, παρακαλώ αν έκανα λάθος ας πράξουν αναλόγως οι Mods. :green:

Στο θέμα μας, δεν ξέρω ποιος τον έχει δει, λογικά όλο και κάποιος, πάντως είναι ένας τύπος στο youtube, μηχανικός στο επάγγελμα, ο οποίος έχει δικό του κανάλι και έχει φτιάξει του κόσμου τα βίντεο σχετικά με το BB, διατροφή αλλά και πολλά άλλα περελκόμενα.

Το link για το κανάλι του στο οποίο μπορεί κανείς να βρει όλα τα βίντεο, είναι αυτό:

http://www.youtube.com/user/scooby1961

Είναι απολαυστικός, πανέξυπνος, έχει τρελή αίσθηση του χιούμορ, δεν πουλάει τίποτα και προσωπικά δεν χορταίνω να βλέπω τα videos του.

Κορυφαία στιγμή σε πολλά από αυτά, είναι εκεί που πιάνει ένα μαξιλάρι και ουρλιάζει σε αυτό θέλοντας να δείξει ότι και καλά δεν αντέχουν άλλο τα νεύρα του με αυτά που διαβάζει και ακούει. :green:

Άψογος!

ska
17-04-11, 22:20
Πραγματι λεει ωραιες συμβουλες και ειναι απο τους λιγους στο youtube που δεν προωθει προιοντα.Εγω αυτο που εχω κρατησει απο τα video του ειναι αυτο που λεει συχνα σχετικα με τα συμπληρωματα και τα προγραμματα γυμναστικης που υποσχονται ευκολα μυικα κερδη If it sounds too good to be true,then its not true.

Lao
17-04-11, 22:24
Πραγματι λεει ωραιες συμβουλες και ειναι απο τους λιγους στο youtube που δεν προωθει προιοντα.Εγω αυτο που εχω κρατησει απο τα video του ειναι αυτο που λεει συχνα σχετικα με τα συμπληρωματα και τα προγραμματα γυμναστικης που υποσχονται ευκολα μυικα κερδη If it sounds too good to be true,then its not true.

Ναι, καταρρίπτει πολλούς μύθους :thumbup:

Παράδειγμα, εδώ:

fW0diyHF0kg

Από την αρχή το μαξιλάρι εδώ :P:P:P

Lao
17-04-11, 22:45
Επίσης ωραίο βιντεάκι για όσους «χτίζουν» δύσκολα

Xcuhi6RaZ24

lila_1
17-04-11, 22:56
Είχα πέσει πάνω στο site αυτουνού όταν έψαχνα για αποκατάσταση τραυματισμών..

http://www.scoobysworkshop.com/

Ωραία τα λέει

StefPat
17-04-11, 23:01
Ναι, εγώ τον βλέπω συχνά! Έχει και πολύ πλάκα :)

χαχα και σε βίντεο του, κυρίως παλιά στην αρχή που λέει πάντα "Hello, this is Scooby....." χαχαχα

Lao
17-04-11, 23:02
Παιδιά, αυτό το πρόγραμμα πως το βρίσκετε;

0rWahirgcPY

Ramsis
18-04-11, 12:12
Τον παρακολουθω πολυ καιρο!Εχω κανει και subscribe,o τυπος μαμαει...:green::green:

stelios17
18-04-11, 17:03
Τον εχω κανει και εγω subscribe...
Ο τυπος τα λεει πολυ ωραια , και εχει απιθανο σωμα για τα χρονια του....
Οπως ειπαν και οι αλλοι , εχει χιουμορ
(αν και εμενα μου τη δινει στα νευρα η φωνη του και τα αστεια του ωρες ωρες...)
(Ειδικα αυτο που ουρλιαζει με το μαξιλαρακι!!!)

Τωρα για το εαν ειναι νατουραλ ή οχι εχω αμφιβολιες , αλλα who fuckin' cares !!!!!!!...

Οταν ειχα ξεκινησει το bb απο το απολυτο μηδεν , η μονη μου πληροφορηση ηταν το :bodybuildinggr: και ο scooby ....

*Ψεματα ,τωρα που θυμαμαι , διαβαζα και στο menshealth...
Κατι προγραμματα τυπου "Πως να γινεις hulk hogan με αυτες τις 10 ασκησεις"....(Απο τις οποιες οι 7 ειχαν ελβετικη μπαλα και οι 3 ροζ βαρακια !!!:turtle:)
(ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ)

themisdas
18-04-11, 21:28
ειναι τρομερος..! πολυ χιουμορ και λεει σωστα πραγματα...
μου αρεσουν πολυ οι μπαρες πρωτεινης που φτιαχνει:P

Lao
19-04-11, 23:07
9FohnE80J0w

df7yixMZWJo

Ποιος θα τα φτιάξει να μας πει εντυπώσεις; :green:

HXVjAkCXnDk

Η άποψη του scooby για τους δικέφαλους. Έριξα πολύ γέλιο!

UheCchftswc

Πρόγραμμα δικεφάλων-τρικεφάλων για προχωρημένους.

Polyneikos
20-04-11, 08:15
Δεν τον είχα υπόψην μου,ωραίος ο τύπος,λίγα που παρακολουθησα παντως τα λεει καλα:thumbup:

tasos2
20-04-11, 10:48
Εχει πολλη πλακα :rolf:

eri_87
20-04-11, 14:20
Έλα.... :moderator: Συγχώνευση παρακαλώ!!! :green: http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8742-Scooby-s-workshop&highlight=scooby

Έχει πολύ γέλιο πάντως, αλλά τα λέει μια χαρά! Εμένα μου φαίνεται αστεία και η προφορά του... Βρείτε τον και στο FB! :turtle:

StefPat
20-04-11, 14:29
Και facebook, και website, και blog και youtube!
Οπου και να του γράψεις, σου απαντάει...! Και στο facebook είχα ανεβάσει φώτο μου στην σελίδα του και όπως πολλοί άλλοι, μας απάντησε :) (τα σχόλια του έγραψε δηλ.)

tasos2
20-04-11, 15:15
Και facebook, και website, και blog και youtube!
Οπου και να του γράψεις, σου απαντάει...! Και στο facebook είχα ανεβάσει φώτο μου στην σελίδα του και όπως πολλοί άλλοι, μας απάντησε :) (τα σχόλια του έγραψε δηλ.)

Χμμ... Ποσο καιρο εκανε να απαντησει? Κατι τον ρωτησα εκει που λεει για το junk food και δεν εχει απαντησει ακομα

Lao
20-04-11, 15:22
Έλα.... :moderator: Συγχώνευση παρακαλώ!!! :green: http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?8742-Scooby-s-workshop&highlight=scooby


Επειδή το παρόν θέμα δίνει έμφαση στο multimedia περιεχόμενο, θα έλεγα ότι είναι καλύτερα να παραμείνει εδώ, δεν κολλάει τόσο στο «Γενικές Συζητήσεις». ;)

Polyneikos
20-04-11, 16:37
Nαι,καλύτερα στα Πολυμεσα,να ενισχύσουμε και αυτη την ενότητα (:P),όποιος εχει όρεξη για βιντεακια ,εχει πολύ ψωμι ο τυπος....
Ποσταρω με quote τις απαντησεις των αλλων στο παλιο τόπικ,που το ξεθαψες (Εri) βρε τσακαλακι εσυ;;)


Έχετε δει πιστεύω όλοι όσοι ασχολείστε με το youtube τον scooby έναν bodybuilder απο την Αμερική ο οποίος τελείως αφιλοκερδώς συμβουλεύει δίνει προγράμματα γυμναστικής και εξηγεί τα του bodybuilding. Επιπρόσθετα είναι κατά της σπατάλης χρημάτων σε ακριβό εξοπλισμό και δείχνει πώς μπορούμε να γυμναζόμαστε με φθηνότερες λύσεις, ακόμη σατιρίζει διάφορα προιόντα και εξηγεί πόσα κακά είναι χωρίς να φοβάται να πει ανοιχτά τις εταιρίες που τα βγάζουνε. Ο ίδιος δεν έχει σπόνσορες και ούτε διαφημίζει εταιρίες και προιόντα, έχει πάρα πολλούς θαυμαστές και εκτός από τη σελίδα του στο youtube έχει και δικιά του.

http://www.scoobysworkshop.com/index.htm

Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτόν; :toast:


Εγω προσωπικα του βγαζω το καπελο :clap:...


Αυτα που λεει ειναι πολυ σωστα και πιστευω ειναι πολυ χρησιμος για τους αρχαριους μιας και δειχνει ασκησεις αλλα και tips για σωστη γυμναστικη και οχι μονο ....

(Οταν πρωτοξεκινησα να γυμναζομαι εβλεπα ολο τα βιντεο του ...)

Ο τυπος εχει εμπειρια και θελει να βοηθησει τους νεους ...
Ασε που τα βιντεο του εχουν δωσεις χιουμορ !!!:turtle:


Καλα τα λέει ο χαρούμενος τύπος. Πέρασα ένα τεταρτάκι στο σάιτ του. Ενδιαφέρον έχουν οι φώτο πριν και μετά. Λογικά είναι απο άτομα που ακολούθησαν τις συμβουλές του και είναι στο φόρουμ του. Καλά ξηγήθηκε και δεν εκμεταλλεύεται κανέναν (προς το παρόν..)

hlias102
20-04-11, 18:50
Από το πρωί που είδα το topic έχω δει 15αρια βιντεάκια του:)
Απολαυστικός:thumbup:

sofos
20-04-11, 19:10
ωραιος ειναι ο βυζαρας :green: :P αλλα εμενα μ αρεσει κ αυτο το τσακαλακι http://www.youtube.com/user/luimarco#p/u/2/k23Punki4d0 natural οπως πολλοι :green: :P αλλα λεει καλα πραματα :green::green:

StefPat
20-04-11, 19:12
Χμμ... Ποσο καιρο εκανε να απαντησει? Κατι τον ρωτησα εκει που λεει για το junk food και δεν εχει απαντησει ακομα

Εμένα κ γενικά απ'ότι ξέρω μόλις κάτσει στον υπολογιστή.

Ramsis
20-04-11, 21:42
Και ο Scott Herman ειναι καλος:thumbup::thumbup:
Να τον τσεκαρετε...και τους δυο παντως τους βλεπω πολυ συχνα...!!

sofos
20-04-11, 21:43
Και ο Scott Herman ειναι καλος:thumbup::thumbup:
Να τον τσεκαρετε...και τους δυο παντως τους βλεπω πολυ συχνα...!!

ο σκοτ πολυ τουρμπιζει ρε παιδι μ σε καθε ασκηση,τσσσ τσσσ τσσσσσ

StefPat
20-04-11, 22:14
ο σκοτ πολυ τουρμπιζει ρε παιδι μ σε καθε ασκηση,τσσσ τσσσ τσσσσσ

..έλα.. πλάκα έχει :Ρ :Ρ Καλά τα κάνει αυτός.. δν παίζει ! ;)

Lao
21-04-11, 00:35
Το παρακάτω βίντεο, είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα της αίσθησης του χιούμορ που έχει ο τύπος και του πόσο έξυπνο άτομο είναι. :thumbup:

S3YNplgl8_8

eri_87
21-04-11, 13:09
Nαι,καλύτερα στα Πολυμεσα,να ενισχύσουμε και αυτη την ενότητα (:P),όποιος εχει όρεξη για βιντεακια ,εχει πολύ ψωμι ο τυπος....
Ποσταρω με quote τις απαντησεις των αλλων στο παλιο τόπικ,που το ξεθαψες (Εri) βρε τσακαλακι εσυ;;)

Οκ, όπως επιθυμείτε!!! :P

Το ξέθαψα γιατί το θυμόμουν ότι έχει ξανααναφερθεί ο Σκουμπούλης...:green:

dionisos
21-04-11, 13:26
Οκ, όπως επιθυμείτε!!! :P

Το ξέθαψα γιατί το θυμόμουν ότι έχει ξανααναφερθεί ο Σκουμπούλης...:green:

Μάλλον εγώ στο θύμισα...:green:
όσο για τον Scooby τον είχα ανακαλύψει τυχαία πριν 2 χρόνια όταν ξεκινούσα! Αρκετά χρήσιμος!:thumbup:

Lao
30-04-11, 13:54
wt_EEGX6Fro

Θέλω να πιστεύω ότι δεν κάνει κανένας την άσκηση όπως την δείχνει στο τέλος :P

Ramrod
30-04-11, 14:29
Ναι τον είχα δει και εγώ όταν ψαχνόμουν στις αρχές! Πολύ φάση...

ravi_monit0r
25-05-11, 23:55
9FohnE80J0w

df7yixMZWJo

Ποιος θα τα φτιάξει να μας πει εντυπώσεις; :green:

HXVjAkCXnDk

Η άποψη του scooby για τους δικέφαλους. Έριξα πολύ γέλιο!

UheCchftswc

Πρόγραμμα δικεφάλων-τρικεφάλων για προχωρημένους.

Πολλυ καλες πληροφοριες ..

spyros Bodybuilding
06-09-11, 16:45
ο τυπος ειναι γαματος εχω δει πολλα βιντεο του,νταξει τα περισσοτερα τα ξερω απο το φορουμ μας που λεει αλλα ειναι απο τους λιγους που λεει αληθεια και βοηθαει πραγματικα τους ανθρωπους.Επισης μ αρεσει που λεει την αληθεια για τις αηδιες σε στυλ 6 pack in one week.Εχω βρει και ενα βιντεακι που δειχνει το diet plan του και λεει και τι ωρες τα τρωει στην περιγραφη,αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα βιντεακια του για λεει οτι οσο απασχολημενος και αν εισαι μπορεις να κανεις σωστη διατροφη if you have time too pee then you have time to eat


http://www.youtube.com/watch?v=qRQxIcbIT3A&feature=relmfu

tolis93
07-09-11, 00:12
ο τυπας ειναι ετη φωτος μπροστα εχω περασει αμετρητες ωρες στν ιστοσελιδα τ

Doctorg
11-10-11, 15:24
Ο τύπος είναι πολύ ωραίος και προσφέρει πολλές εναλλακτικές για άσκηση για όσους δεν μπορούν να πάνε γυμναστήριο. Επίσης έχει και πολλές ασκήσεις που εγώ προσωπικά δεν τις είχα ξαναδεί.
vO2-hx6m1hw#t
unux4a4GcF4
-D7Hv4L1F60
Έχει πληθώρα από video και επειδή φαίνεται πως όλο αυτό το κάνει ανιδιοτελώς τον ανεβάζει περισσότερο στην υπόληψη μου. :thumbup:

tolis93
11-10-11, 15:33
βασικα εχει πολυ πειρα αυτο το ατομακι. ασχολειται πολλα χρονια κ ξερει πολλα σιγουρα.Και πραγματι ειναι πολυ χρησιμος.Να διαβασετε στο σαιτ του κ τα περι διατροφης.αψογος

pizzass
11-10-11, 16:03
ρε μαγκες ωραιο το βιντεο με τις εναλλακτικες λυσεις για γευματα π λεει και το if u have time to pee u have time to eat αλλα εχω να κανω μια ερωτηση...Π ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΙ???? δλδ νταξει μερικα απ αυτα οκ ειναι λυσεις για 1-2 γευματα αν κανεις 6 στο συνολο αλλα δν νμζω οτι αυτα ειναι π τρωει αυτος μεσα στη μερα η οτι μπορει καποιος να εχει μια υγιη και προοδευτικη αναπτυξη λαμβανοντας την πρωτεινη του ΜΟΝΟ απο συμπληρωμα και 2 φορες απο φασολια...


edit: η πρωτεινη π πινει καθε φορα ειναι πολλων πηγων φανταζομαι ετσι?
στο γευμα με τα κατεψυγμενα λαχανικα+σαλτσα+σκουπ πρωτεινης τον υδατανθρακα τον παιρνει απο τα λαχανικα? και αν ναι ποσο?

tolis93
11-10-11, 17:04
ρε μαγκες ωραιο το βιντεο με τις εναλλακτικες λυσεις για γευματα π λεει και το if u have time to pee u have time to eat αλλα εχω να κανω μια ερωτηση...Π ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΙ???? δλδ νταξει μερικα απ αυτα οκ ειναι λυσεις για 1-2 γευματα αν κανεις 6 στο συνολο αλλα δν νμζω οτι αυτα ειναι π τρωει αυτος μεσα στη μερα η οτι μπορει καποιος να εχει μια υγιη και προοδευτικη αναπτυξη λαμβανοντας την πρωτεινη του ΜΟΝΟ απο συμπληρωμα και 2 φορες απο φασολια...


edit: η πρωτεινη π πινει καθε φορα ειναι πολλων πηγων φανταζομαι ετσι?
στο γευμα με τα κατεψυγμενα λαχανικα+σαλτσα+σκουπ πρωτεινης τον υδατανθρακα τον παιρνει απο τα λαχανικα? και αν ναι ποσο?

Βασικα αν διαβασεις τη φιλοσοφια του λεει πως το ολο θεμα ειναι η πρωτεινη κ μετα οι υδατανθρακες.τους οποιους παιρνει απο λαχανικα πιο πολυ αυτος.τα φασολια πληροφωρω πως εχουν 50 γρ υδατανθρακα στα 100 κ 20-30 γρ πρωτεινη στα 100.μερικα οχι ολα.τωρα το ποσο παιρνει δν εχω ιδεα..τωρα τι αλλο τρωει μεσα στη μερα δε ξερω.φτιαχνει κ κατι μπαρες κ ετσι.μπορει κ η πρωτεινη π βαζει να εχει και υδατανθρακες.παντως δε νομιζω οτι δε λειτουργει αν κρινω απο το σωμα του

pizzass
11-10-11, 17:50
αντε τα φασολια πανε κ ερχονται κ ασ ειναι φυτικη η πρωτεινη...ολα τα αλλα γευματα??π εχει μονο συμπληρωμα?? τι καθομαστε και τρωμε τοτε? και εχει βγαλει μαλλια η γλωσσα ολων να λενε οτι τα συμπληρωματα ειναι οπως λεει και το ονομα τουσ συμπληρωματα? οριστε η λυση! μονο πρωτεινη σε σκονη και για υδατανθρακα καμια βρωμη και κανα κατεψυγμενο λαχανικο αμα λαχει! ουτε καν... περασε και δν ακουμπησε για μενα

tolis93
11-10-11, 17:56
αντε τα φασολια πανε κ ερχονται κ ασ ειναι φυτικη η πρωτεινη...ολα τα αλλα γευματα??π εχει μονο συμπληρωμα?? τι καθομαστε και τρωμε τοτε? και εχει βγαλει μαλλια η γλωσσα ολων να λενε οτι τα συμπληρωματα ειναι οπως λεει και το ονομα τουσ συμπληρωματα? οριστε η λυση! μονο πρωτεινη σε σκονη και για υδατανθρακα καμια βρωμη και κανα κατεψυγμενο λαχανικο αμα λαχει! ουτε καν... περασε και δν ακουμπησε για μενα

καλα δε ποσταρει ολα τ τα γευματα σιγουρα .Γιατι στις συμβουλες του εχει κ κοτοπουλα εχει κ τετοια.για γρηγορα γευματα τα λεει τα συμπληρωματα κ αυτα απο οτι ειδα

kostas11
11-10-11, 18:03
Μπερδεύεται τσάμπα τα μπούτια σας...Για να βάλεις μυική μάζα=πλεόνασμα θερμίδων,αρκετή πρωτείνη,αρκετός υδατάνθρακας για ενέργεια...τώρα απο που προέρχεται η πρωτείνη η ο υδατάνθρακας είναι ψίλος στα άχυρα..

pizzass
11-10-11, 18:25
tolis δν μπορω να εχω γνωμη πανω σε αυτο γενικα γτ δν εχω δει πολλα βιντεο του οποτε δεχομαι αυτο π λες εσυ :thumbup: απλα καταλαβαινεισ τη συγχυση μ οταν βλεπω ενα πλανο π και καλα τρωει μεσα στη μερα και εχει ολη τη πρωτεινη απο συμπληρωμα η φυτικη. θα επρεπε λοιπον για αποφυγη παρεξηγησεων να πει πως αυτα ειναι απλα γρηγορες λυσεις και οχι οτι τρωει μεσα σε μια μερα (συμφωνω οτι μερικα απ αυτα π φανηκαν πλ ενδιαφεροντα και μπορει να δοκιμασω ενα-δυο) :thumbup:
kostas11 οτι να ναι με το συμπαθειο μαν :toast:

kostas11
11-10-11, 18:27
tolis δν μπορω να εχω γνωμη πανω σε αυτο γενικα γτ δν εχω δει πολλα βιντεο του οποτε δεχομαι αυτο π λες εσυ :thumbup: απλα καταλαβαινεισ τη συγχυση μ οταν βλεπω ενα πλανο π και καλα τρωει μεσα στη μερα και εχει ολη τη πρωτεινη απο συμπληρωμα η φυτικη. θα επρεπε λοιπον για αποφυγη παρεξηγησεων να πει πως αυτα ειναι απλα γρηγορες λυσεις και οχι οτι τρωει μεσα σε μια μερα (συμφωνω οτι μερικα απ αυτα π φανηκαν πλ ενδιαφεροντα και μπορει να δοκιμασω ενα-δυο) :thumbup:
kostas11 οτι να ναι με το συμπαθειο μαν :toast:

Το ότι νανε να το πεις στον εαυτό σου.. ;)
Τρώτε τσάμπα τον χρόνο σας ψάχνωντας να βρείτε αν τρώει κοτόπουλο η αρακά :turtle:
με λίγα λόγια μερικοί μπλέκεστε χωρίς λόγο,και δεν κοιτάτε να κάνετε τα βασικά(αυτά που γραψα πιο πάνω).

pizzass
11-10-11, 18:44
Για να βάλεις μυική μάζα=πλεόνασμα θερμίδων,αρκετή πρωτείνη,αρκετός υδατάνθρακας για ενέργεια...τώρα απο που προέρχεται η πρωτείνη η ο υδατάνθρακας είναι ψίλος στα άχυρα :toast::toast: πιτσα γυρος και καμια παστα για υδατανθρακα. α και αμα δν εχεισ πλεονασμα πρωτεινης κατεβασε 2-3 λιτρα γαλα.
σορρυ για το οφ αλλααααααααα

Madd_Chadd
11-10-11, 18:49
Για να βάλεις μυική μάζα=πλεόνασμα θερμίδων,αρκετή πρωτείνη,αρκετός υδατάνθρακας για ενέργεια...τώρα απο που προέρχεται η πρωτείνη η ο υδατάνθρακας είναι ψίλος στα άχυρα :toast::toast: πιτσα γυρος και καμια παστα για υδατανθρακα. α και αμα δν εχεισ πλεονασμα πρωτεινης κατεβασε 2-3 λιτρα γαλα.
σορρυ για το οφ αλλααααααααα

+1 :^^:

Devil
11-10-11, 19:46
εμενα μου φαινετε λιγο καραγκιοζης ο τυπος..... σορρυ αλλα αυτη την ιδεα μου δινει...

Madd_Chadd
11-10-11, 20:16
εμενα μου φαινετε λιγο καραγκιοζης ο τυπος..... σορρυ αλλα αυτη την ιδεα μου δινει...

Δεν εισαι ο μονος Devil......:evil2:

Goofonly
16-11-11, 21:36
Εμένα πάλι μ'αρέσει. Είναι λίγο σπαστικός ώρες ώρες αλλά ένα άτομο το οποίο αφιλοκερδώς προς εμάς, δίνει αξιόπιστες συμβουλές μου γεμίζει αρκετά το μάτι. Ειδικά όταν ζει σε μία σπιταρόνα, έχει χίλια δύο ακριβά πράγματα, που σημαίνει πως και στη ζωή του δεν τα πάει και άσχημα, αλλά παρόλαυτά κάθετε και ασχολείται με ένα τέτοιο site.

ελμερ
16-11-11, 23:02
και γω εχω δει αρκετα videakia του....δειχνει να εχει γνωσεις.....αλλα απ το γενικοτερο στυλ του νομιζω θα μπορουσε να παιζει στο fab5 ::sneaky: :welcome:

ArgoSixna
25-11-11, 04:51
Αυτος εχει βοηθησει ΠΑΡΑ πολυ κοσμο με τις συμβουλες , τα βιντεο , που καθεται και απανταει ξεχωριστα σε e-mail και αγαπαει αυτο που κανει..

Και μερικοι που τον θεωρουν γελοιο καραγκιοζη και δεν τους γεμιζει το ματι απλα :box1::2guns:

Αντωνης
25-11-11, 14:00
Αυτος εχει βοηθησει ΠΑΡΑ πολυ κοσμο με τις συμβουλες , τα βιντεο , που καθεται και απανταει ξεχωριστα σε e-mail και αγαπαει αυτο που κανει..


Δεν εχει προτεινει τιποτα που να μην μπορεις να βρεις με ενα search 2 λεπτων...Και αρκετα απο αυτα που λεει δεν ισχυουν...Και ειδικα οσον αφορα την προπονηση...
Ο λογος της επιτυχιας του ειναι γιατι τυχαινει καποιοι αρχαριοι η' θαμωνες γυμναστηριων 5 χρονια που δεν εχουν καταφερει τιποτα,να βαριουνται να ψαξουν μονοι τους και να πεφτουν τυχαια σε καποιο βιντεακι,και σε συνδυασμο με την εικονα του ομολογουμενως ωραιου σωματος του,τον ακουνε,και φυσικα απ το κατω δεν μπορεις να πας πιο κατω.Αρα ανεβαινεις γρηγορα λογω του προηγουμενου επιπεδου,αρα νομιζεις πως αυτος σου δειξε την Ατλαντιδα.

Το μονο που εγω του αναγνωριζω οτι σε καποιες στιγμες εχουν χιουμορ τα βιντεακια του

spyros Bodybuilding
25-11-11, 15:41
Δεν εχει προτεινει τιποτα που να μην μπορεις να βρεις με ενα search 2 λεπτων...Και αρκετα απο αυτα που λεει δεν ισχυουν...Και ειδικα οσον αφορα την προπονηση...
Ο λογος της επιτυχιας του ειναι γιατι τυχαινει καποιοι αρχαριοι η' θαμωνες γυμναστηριων 5 χρονια που δεν εχουν καταφερει τιποτα,να βαριουνται να ψαξουν μονοι τους και να πεφτουν τυχαια σε καποιο βιντεακι,και σε συνδυασμο με την εικονα του ομολογουμενως ωραιου σωματος του,τον ακουνε,και φυσικα απ το κατω δεν μπορεις να πας πιο κατω.Αρα ανεβαινεις γρηγορα λογω του προηγουμενου επιπεδου,αρα νομιζεις πως αυτος σου δειξε την Ατλαντιδα.

Το μονο που εγω του αναγνωριζω οτι σε καποιες στιγμες εχουν χιουμορ τα βιντεακια του

ναι παιζεις να εχεις δικιο αλλα πρεπει να παραδεχτει οτι καποια πραγματα τα λεει σωστα π.χ να καταρριπτει μυθους οπου εχουν βγει απο περιοδικα σε στυλ κοιλιακους γαματους σε ενα μηνα.

Επισης κατι εξυπνα γευματα που προτεινει μπορει να φανουν χρησιμα και για εμας που τα ξερουμε ολα(και καλα);)

tolis93
25-11-11, 16:14
βασικα πραγματικα πολλα μαθαινετε στο φορουμ π εχει γιατι εχει βαλει δε ξερω κ εγω ποσους μεσα επαγγελματιες να βοηθανε κιολας.κ ο ιδιος εχει πει δε κανω bodybuilding για να κανω σωμα αλλα για να διατηρουμαι κ να ειμαι καλος στα σπορ π αγαπαω να κανω. δε ξερω τα παντα κ υπαρχουν ατομα π μπορουν να σας βοηθησουν πολυ περισσοτερο απο οτι εγω.απλα ποιανει τα βασικα κυριως.εμενα παντως παντα μ φενοταν χρησιμος κ σε πολλα οντως εχει δικιο.απλα δν ειναι ο 100% ψαγμενος

Goofonly
25-11-11, 18:07
ο καθένας έχει τις δικές του αντιλήψεις για το bodybuilding και ίδιες ή διαφοροποιημένες γνώσεις και απόψεις από τους άλλους...

εγώ θεωρώ ότι από το να κάτσει να κάνει ένα search κάποιος και να χαθεί, γιατί υπάρχουν χιλιάδες ποστ που λένε άλλα πράγματα, προτιμότερο είναι να δει τα videκια και τις συμβουλές του...

μερικούς όλα σας ξινίζουν, εγώ ξέρω πως όταν αρχίσατε δεν είχατε ιδέα τι είναι διάδρομος, άμα τα ξέρετε όλα καλύτερα σε λίγα χρόνια σας περιμένω διάσημους :toast:

Αντωνης
25-11-11, 20:06
ναι παιζεις να εχεις δικιο αλλα πρεπει να παραδεχτει οτι καποια πραγματα τα λεει σωστα π.χ να καταρριπτει μυθους οπου εχουν βγει απο περιοδικα σε στυλ κοιλιακους γαματους σε ενα μηνα.

Επισης κατι εξυπνα γευματα που προτεινει μπορει να φανουν χρησιμα και για εμας που τα ξερουμε ολα(και καλα);)
Nαι,καταρριψη τρελου μυθου,οχι αστεια...
Και εμενα παντως τιποτα δεν μου εχει φανει χρησιμο απ αυτα που προτεινει,και δεν υποστηριζω πως τα ξερω ολα



εγώ θεωρώ ότι από το να κάτσει να κάνει ένα search κάποιος και να χαθεί, γιατί υπάρχουν χιλιάδες ποστ που λένε άλλα πράγματα, προτιμότερο είναι να δει τα videκια και τις συμβουλές του...

μερικούς όλα σας ξινίζουν, εγώ ξέρω πως όταν αρχίσατε δεν είχατε ιδέα τι είναι διάδρομος, άμα τα ξέρετε όλα καλύτερα σε λίγα χρόνια σας περιμένω διάσημους :toast:
Σε αυτα που λεει δεν υπαρχουν χιλιαδες ποστ που λενε αλλα πραγματα.Το 99% τα ιδια λεει,για τον απλουστατο λογο οτι λεει πασιγνωστα και εντελως βασικα πραγματα(και μερικες φορες κανει και λαθη,βλ. βιντεο με σκουωτ).

Τωρα πως εκανες την συσχετιση οτι τα ξερουμε ολα και οτι μας περιμενεις και διασημους με το παραπανω θεμα,μονο εσυ ξερεις.Και συγνωμη που σε καποιους μας ξινισε,την επομενη φορα θα σε ρωτησουμε απο πριν με πμ αν κανει να πουμε την γνωμη μας.

ελμερ
25-11-11, 20:52
34773 θεικη ποζα (μ αρεσει το παραστημα του:bbbiceps::welcome::welcome:

Goofonly
25-11-11, 20:54
Nαι,καταρριψη τρελου μυθου,οχι αστεια...
Και εμενα παντως τιποτα δεν μου εχει φανει χρησιμο απ αυτα που προτεινει,και δεν υποστηριζω πως τα ξερω ολα


Σε αυτα που λεει δεν υπαρχουν χιλιαδες ποστ που λενε αλλα πραγματα.Το 99% τα ιδια λεει,για τον απλουστατο λογο οτι λεει πασιγνωστα και εντελως βασικα πραγματα(και μερικες φορες κανει και λαθη,βλ. βιντεο με σκουωτ).

Τωρα πως εκανες την συσχετιση οτι τα ξερουμε ολα και οτι μας περιμενεις και διασημους με το παραπανω θεμα,μονο εσυ ξερεις.Και συγνωμη που σε καποιους μας ξινισε,την επομενη φορα θα σε ρωτησουμε απο πριν με πμ αν κανει να πουμε την γνωμη μας.

Στη βάση δεδομένων του internet υπάρχουν ποστ που λένε ίδια πράγματα παραποιημένα ή και ελαφρώς ή και εντελώς διαφορετικά με κάποια άλλα. Από site bodybuilding έως και site που μη όντας ικανά να πουν τα πράγματα ως έχουν ( ψευτο-ιατρικής , διατροφολογίας κτλ ) μπερδεύουν αυτό το άτομο. Τότε έρχεται ένας με μεράκι που παίρνει όλα τα βασικά πράγματα μαζί συσσωρευμένα και φτιάχνει έναν ιστότοπο που σκοπό έχει τη βοήθεια και όχι το κέρδος ή τη διαφήμηση.

Επίσης, διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφω γιατί βαρέθηκα να απαντάς με αερολογίες σε κάθε ποστ. Δεν είπα ότι τα ξέρετε όλα, είπα " αν τα ξέρετε όλα ". Όσο για το διάσημος, γιατί πολύ απλά και μετά από δεκαετίες στο χώρο πάντα θα υπάρχουν πράγματα που θα μαθαίνεις και αν σου είναι ήδη γνωστά, τότε έχεις μια πολύ καλή πιθανότητα να γίνεις μούρη. Όχι εσύ προσωπικά, ο όποιος.

Όσο για την απάντηση που έδωσες στο Σπύρο, δεν υποστηρίζεις πως τα ξέρεις όλα, αλλά παντού τα ποστ σου αυτό δείχνουν και μάλιστα με αρνητικό και κτητικό τόνο χωρίς λόγο.

Τέλος για το αν μας ξίνισε. Δεν νομίζω, δεν μας έκανε κάτι κανείς. Τη γνώμη μας λέμε και μόνο. Στείλε μου πμ, και αν είμαι στα κέφια μου θα σου δώσω το οκ πάντως. Για την κατανόηση λοιπόν του ποστ, δεν απαντάω ξανά εδώ, ότι είχα να πω το είπα.

Αντωνης
25-11-11, 23:17
Στη βάση δεδομένων του internet υπάρχουν ποστ που λένε ίδια πράγματα παραποιημένα ή και ελαφρώς ή και εντελώς διαφορετικά με κάποια άλλα. Από site bodybuilding έως και site που μη όντας ικανά να πουν τα πράγματα ως έχουν ( ψευτο-ιατρικής , διατροφολογίας κτλ ) μπερδεύουν αυτό το άτομο. Τότε έρχεται ένας με μεράκι που παίρνει όλα τα βασικά πράγματα μαζί συσσωρευμένα και φτιάχνει έναν ιστότοπο που σκοπό έχει τη βοήθεια και όχι το κέρδος ή τη διαφήμηση.

Επίσης, διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφω γιατί βαρέθηκα να απαντάς με αερολογίες σε κάθε ποστ. Δεν είπα ότι τα ξέρετε όλα, είπα " αν τα ξέρετε όλα ". Όσο για το διάσημος, γιατί πολύ απλά και μετά από δεκαετίες στο χώρο πάντα θα υπάρχουν πράγματα που θα μαθαίνεις και αν σου είναι ήδη γνωστά, τότε έχεις μια πολύ καλή πιθανότητα να γίνεις μούρη. Όχι εσύ προσωπικά, ο όποιος.

Όσο για την απάντηση που έδωσες στο Σπύρο, δεν υποστηρίζεις πως τα ξέρεις όλα, αλλά παντού τα ποστ σου αυτό δείχνουν και μάλιστα με αρνητικό και κτητικό τόνο χωρίς λόγο.

Τέλος για το αν μας ξίνισε. Δεν νομίζω, δεν μας έκανε κάτι κανείς. Τη γνώμη μας λέμε και μόνο. Στείλε μου πμ, και αν είμαι στα κέφια μου θα σου δώσω το οκ πάντως. Για την κατανόηση λοιπόν του ποστ, δεν απαντάω ξανά εδώ, ότι είχα να πω το είπα.
Γραφω αποψη =σημαινει πως τα ξερω ολα.:bowdown:Το υφος μου οντως μπορει να ειναι ειρωνικο,αλλα αυτο δεν με κανει ξερολα,απλα αγενη.Αν και πρεπει να υπαρχει καποιος λογος για να το εκβιασει,χωρις να θελω να δικαιολογηθω,δεν με νοιαζει αλλωστε

Στα αλλα δεν απαντω,ειναι τουλαχιστον αστεια,οπως και αλλα ποστς σου..Σιγουρα,οι γνωσεις παιζουν ρολο για να γινει καποιος ''μουρη'':bowdown::bowdown:Και μαθηματα για τα του ιντερνετ,καθως και για αναγνωση και κατανοηση κανε σε καναν 15χρονο;)

Αντιο:welcome::welcome::welcome::welcome:

gym
25-11-11, 23:26
ειστε και οι δυο οφφ...μεινετε στο θεμα του τοπικ παρακαλω και τα προσωπικα σας με πμ η στην αλανα...

Lao
27-12-11, 02:23
Πολύ γέλιο!

C8EVUZf2y0Y

Lao
01-01-12, 16:21
oLClNuM3tZg

jannous44
01-01-12, 16:55
ναι παιζεις να εχεις δικιο αλλα πρεπει να παραδεχτει οτι καποια πραγματα τα λεει σωστα π.χ να καταρριπτει μυθους οπου εχουν βγει απο περιοδικα σε στυλ κοιλιακους γαματους σε ενα μηνα.

Επισης κατι εξυπνα γευματα που προτεινει μπορει να φανουν χρησιμα και για εμας που τα ξερουμε ολα(και καλα);)

τον σκουμπι περιμενες να σου καταριψει αυτους τους μυθους?:green::turtle::turtle:

spyros Bodybuilding
09-01-12, 16:33
τον σκουμπι περιμενες να σου καταριψει αυτους τους μυθους?:green::turtle::turtle:

και ομως,υπαρχουν χιλιαδες ατομα που πιστευουν σε αυτους τους μυθους.Ριξε μια ματια το καλοκαιρι στο γυμναστηριο σου, και θα με καταλαβεις:green::green:

Silvester
20-04-12, 00:11
ρε παιδια θα τρελαθουμε τελειως;;
ποσα σετ κανει ο τυπος;;;

http://www.youtube.com/watch?v=8Ag1KoxSHwo

Dakonblackblade
20-04-12, 10:37
¨Οσα του αρέσουν. :weights:

Αφού τη βρίσκει ας τα κάνει. Γενικά αυτό που έχω ψυχανεμιστεί είναι πως προπόνηση κάνουμε γιατί το γουστάρουμε. Πολλοί θέλουν να κάνουν πολλά. Δεν είναι μόνο ο στόχος σημαντικός αλλά και η ενασχόληση . Απόστρεσσάρεται (γλωσσοπλάστης) κανείς όταν εργάζεται με το σώμα του.

sakistaz
20-04-12, 10:54
¨Οσα του αρέσουν. :weights:

Αφού τη βρίσκει ας τα κάνει. Γενικά αυτό που έχω ψυχανεμιστεί είναι πως προπόνηση κάνουμε γιατί το γουστάρουμε. Πολλοί θέλουν να κάνουν πολλά. Δεν είναι μόνο ο στόχος σημαντικός αλλά και η ενασχόληση . Απόστρεσσάρεται (γλωσσοπλάστης) κανείς όταν εργάζεται με το σώμα του.

:thumbup: +1

Silvester
20-04-12, 11:58
¨Οσα του αρέσουν. :weights:

Αφού τη βρίσκει ας τα κάνει. Γενικά αυτό που έχω ψυχανεμιστεί είναι πως προπόνηση κάνουμε γιατί το γουστάρουμε. Πολλοί θέλουν να κάνουν πολλά. Δεν είναι μόνο ο στόχος σημαντικός αλλά και η ενασχόληση . Απόστρεσσάρεται (γλωσσοπλάστης) κανείς όταν εργάζεται με το σώμα του.

δηλαδη εγω πχ μπορω να κανω 10 σετ σε καθε ασκηση δικεφαλα και να δουλευουνε πανω μου?

leftis
20-04-12, 13:19
δηλαδη εγω πχ μπορω να κανω 10 σετ σε καθε ασκηση δικεφαλα και να δουλευουνε πανω μου?

:doh: λογικά για να κάνει ότι κάνει λογικά δουλέυει πάνω του. Αν εσύ κάνεις 30 σετ δικέφαλα και δουλεύει για σένα τότε κάντο

tasos2
22-04-12, 12:52
Κατι θα παιρνει για να βλεπει αποτελεσμα με τοσα πολλα σετ στους δικεφαλους

Silvester
23-05-12, 21:22
Παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για το προγραμμα intermediate που προτεινει;;;
Το δοκιμασα σημερα και ειναι πολυ δυνατο!

Monday

Bodypart Exercise Number sets Number reps Tempo
abs crunches 3 8-30 1s up 1s dn
lats pullups 3 8-15 2s up 2s dn
lats dumbbell rows 3 8-15 2s up 2s dn
chest pushups 3 8-15 2s up 2s dn
chest dumbbell flys 3 8-15 2s up 2s dn
legs lunges 3 8-15 (each leg)
biceps barbell curls 3 8-15 2s up 2s dn
triceps dumbbell french press 3 8-15 2s up 2s dn
shoulders alternating dumbbell press 3 8-15 2s up 2s dn
shoulders side raise 3 8-15 2s up 2s dn
Weights: 60 minutes & Cardio: 20 minutes - jog, brisk walk or bike

Wednesday

Bodypart Exercise Number sets Number reps Tempo
abs crunches 3 8-30 1s up 1s dn
lats pullups 3 8-15 2s up 2s dn
lats dumbbell rows 3 8-15 2s up 2s dn
chest pushups 3 8-15 2s up 2s dn
chest dumbbell flys 3 8-15 2s up 2s dn
legs lunges 3 8-15 (each leg)
biceps barbell curls 3 8-15 2s up 2s dn
triceps dumbbell french press 3 8-15 2s up 2s dn
shoulders alternating dumbbell press 3 8-15 2s up 2s dn
shoulders side raise 3 8-15 2s up 2s dn
Weights: 60 minutes & Cardio: 20 minutes - jog, brisk walk or bike

Friday

Bodypart Exercise Number sets Number reps Tempo
abs crunches 3 8-30 1s up 1s dn
lats pullups 3 8-15 2s up 2s dn
lats dumbbell rows 3 8-15 2s up 2s dn
chest pushups 3 8-15 2s up 2s dn
chest dumbbell flys 3 8-15 2s up 2s dn
legs lunges 3 8-15 (each leg)
biceps barbell curls 3 8-15 2s up 2s dn
triceps dumbbell french press 3 8-15 2s up 2s dn
shoulders alternating dumbbell press 3 8-15 2s up 2s dn
ahoulders side raise 3 8-15 2s up 2s dn
Weights: 60 minutes & Cardio: 20 minutes - jog, brisk walk or bike

Χριστοφορος123
05-06-12, 11:48
Για την ηλικια του εχει τρομερες μαζες και απιστευτο στηθος!
Και μαλιστα λεει κατι που οι πιο πολοι διαφωνουνε...πως τα dumbbell flyes ειναι πιο βασικες ασκησεις για στηθος και πρεπει με αυτες να ξεκινας
Επισης εχει πολλη πλακα και ειναι απο τους λιγους που δεν προωθει προιοντα

lakers4life24
15-08-12, 02:07
ρε παιδια τον παρακολουθω και εγω τον τυπα( ειναι και συναδελφος:green:) και φαινεται να τα λεει τοσο σωστα ( ειναι 105 κιλα 1.90 υψος και 8% λιπος:shock::shock::shock:) αλλα ειναι της αποψης οτι μπορεις ταυτοχρονα να βαλεις μυικη μαζα και να χασεις και λιπος....μαλιστα τρωγοντας 10% λιγοτερο απο την ισοθερμιδικη και κανοντας και καθημερινα 30 λεπτα αεροβιο αρκει να τρως την πρωτεινη που χρειαζεσαι( (2γρ/κιλο) σε 6 μικρα γευματα μες τη μερα....βεβαια ετσι θα πρεπει να ζυγιζεις επ ακριβως καθε μπουκια που τρως και θα τα παιξεις λιγο....
τι να πω εδω μεσα και γενικα ηξερα οτι για μυς χρειαζεσαι περισσεια φαγητου και αρκετο υδατανθρακα παραπανω και εχω μπερδευτει λιγο.
γενικα νιωθω οτι πρεπει να εχω αυτην την περισσεια στο φαγητο για να βαλω ποιοτικα κιλα γιατι ειμαι και μικρος (21)ενω νοιωθω οτι αν κανω αυτο που λεει θα χασω αρκετους μυς

tasos2
15-08-12, 10:51
γενικα νιωθω οτι πρεπει να εχω αυτην την περισσεια στο φαγητο για να βαλω ποιοτικα κιλα γιατι ειμαι και μικρος (21)ενω νοιωθω οτι αν κανω αυτο που λεει θα χασω αρκετους μυς

Γινεται αυτο που λεει. Απλα με περισσεια θερμιδων θα βαλεις μυς πιο γρηγορα. Σε καμια περιπτωση δε θα χασεις μυς αν τρως 2 γραμμαρια πρωτεινη ανα κιλο και γυμναζεσαι με βαρη αν εισαι 10% μονο κατω απο τις θερμιδες συντηρησης.

tasos2
21-07-13, 23:49
Ειμαι πολυ λυπημενος για αυτο που συνεβη :(. Τον παρακολουθουσα χρονια, ειχα κανει subscribe και καθε βδομαδα μου ερχοταν ειδοποιηση για το καινουργιο του βιντεο. Εκτος των χρησιμων συμβουλων που εδινε ειχε πολλη πλακα και ηταν απο τους λιγους που δεν ηταν υπεροπτικος. Το διαδικτυο κρυβει κινδυνους αλλα ευχομαι οι μαλακες που ειναι υπευθυνοι γι αυτο και απειλησαν την οικογενεια του να την πληρωσουν με το ιδιο νομισμα


http://www.youtube.com/watch?v=2gitCgebZUA&feature=em-uploademail

Chaz
22-07-13, 05:21
Ααα... Δεν είδα το ποστ και έβαλα το ίδιο στα εκτός θέματος...

Lao
11-08-13, 17:28
Μα καλά τι έγινε, ποιοι του την έπεσαν;

Chaz
11-08-13, 20:24
Κάτι τρολλς απ'το 4chan.

Βρήκαν την εταιρεία που δουλεύει, το όνομα του, έμαθαν ότι το σπίτι το χει με έναν άλλο άντρα, πίστεψαν πως είναι ομοφυλόφιλος, άρχισαν να παίρνουν τηλέφωνα στο σπίτι του και στη δουλειά του προσβάλλοντας τον.

Μετά έστειλαν μηνύματα κακίας στην οικογένεια του, ο σκούμπι πίστεψε πως έχει εχθρούς στη φιτνες κοινότητα και από τότε και στο εξής κρατάει low profile για το καλό του και της οικογένειας του.



πηγή: http://www.myfitnesspal.com/topics/show/1051663-what-happened-with-scooby1961-explanation-inside

XPeterX
25-03-16, 00:12
Τον έχετε παρακολουθήσει καθόλου; Φυσικά και δεν συμφωνώ με όλα όσα λέει αλλά έχει αξιοπρεπές σώμα,εννοείται όχι σε στυλ competitive bber και κάποια πράγματα που έχει ποσταρει έχουν βάση. Ποια η γνώμη σας;