PDA

Επιστροφή στο Forum : Monster 100 (Scitec Nutrition)



xristosmostar
18-04-11, 14:20
23981




Supplement Facts
Serving size: 1 packet
Amount per serving %DV*
Vitamin A 15,000 IU 300%
(Fish Liver Oil, Beta Carotene)
Vitamin C 1,750 mg 2917%
(Ascorbic Acid)
Vitamin D3 535 IU 134%
(Fish Liver Oil)
Vitamin E 400 IU 1333%
(D-alpha Tocopherol Acetate)
Vitamin B1 83 mg 5533%
(Thiamine HCl)
Vitamin B2 83 mg 4882%
(Riboflavin)
Niacin 108 mg 540%
(Niacinamide)
Pantothenic Acid 110 mg 1100%
(Calcium Pantothenate)
Vitamin B6 108 mg 5400%
(Pyridoxine HCl)
Folic Acid 533 mcg 133%
Vitamin B12 208 mcg 3467%
(Cyanocobalamin)
Biotin 117 mcg 39%
(Vitamin H)
Calcium 300 mg 30%
(Calcium Amino Acid chelate, Calcium Carbonate)
Magnesium 142 mg 36%
(Magnesium Gluconate, Magnesium Citrate)
Phosphorus 78 mg 8%
Potassium 18 mg 1%
Iodine (Kelp) 200 mcg 133%
Iron 15 mg 83%
(Ferrous Fumarate)
Selenium 33 mcg 47%
(Selenium Yeast)
Zinc 20 mg 133%
(Zinc Gluconate, Succinate)
Copper 2.5 mcg 125%
(Copper gluconate)
Manganese 6 mg 300%
(Manganese Gluconate)
Molybdenum 32 mcg 43%
Chromium Picolinate 133 mcg 111%
Boron 330 mcg †
Choline 82 mg †
(Choline Bitartrate)
Inositol 74 mg †
Betaine HCL 67 mg †
Para-Aminobenzoic Acid 158 mg †
(PABA)
Rutin (Eucalyptus) 7 mg †
Lemon Bioflavonoid 10 mg †
Citrus Bioflavonoids Complex 33 mg †
(Citrus spp. (fruit))
Hesperidin 7 mg †

GREEN NUTRIENTS COMPLEX
Korean Ginseng 8 mg †
(Panax ginseng) (root)
Quercetin 7 mg †
DNA 333 mcg †
(Deoxyribonucleic Acid)
RNA 12 mg †
(Ribonucleic Acid)
L-Glutathione 1.7 mg †
Garlic 4.3 mg †
(Allium sativum (bulb))
Probiotic Blend 8 mg †
L. acidophilus, L. bifidus, L. bulgaricus

Vegetable Oil Blend 67 mg †
Flaxseed Oil, Sunflower Seed Oil, Borage Oil (Contains Omega-3 and Omega-6 fatty acids)

Greens Blend 394 mg †
Spirulina (Spirulina platensis) (plant), Oat Bran (Avena sativa) (seed), Wheat Grass (Triticum sativum) (aerial), Barley Juice Concentrate (Hordeum vulgare) (plant), Chlorella (Algae spp.) (fruit), Apple Pectin (fruit), Chlorophyllin)

Herbal Blend 20 mg †
Echinacea (Echinacea purpurea) (aerial), Milk Thistle (Silybum marianum) (seed), Cayenne Pepper (Capsicum annuum) (fruit), Ginger (Zingiber officinale) (root), Ginkgo Biloba (Ginkgo biloba) (leaf), Goldenseal (Hydrastis canadensis) (root)

Enzyme Blend 362 mg †
Pancreatin, Amylase, Protease (Papaya Enzyme) (fruit), Bromelain from Pineapple (600 GDU per gram), Papain (Papaya Enzyme) (fruit), Pepsin, Ox Bile, Lipase, Cellulase

MONSTER FAT INCINERATOR COMPLEX
“PENTACARN” Carnitine matrix 1500 mg †
(L-Carnitine L-Tartrate, Acetyl L-Carnitine, L-Carnitine Fumarate, Glycine Propionyl L-Carnitine, Propionyl L-Carnitine)
Tyrosine 500 mg †
Garcinia Cambogia 214 mg †
(128 mg HydroxyCitric Acid (HCA) active ingredient)
Caffeine (anhydrous) 150 mg †
Green Tea 50 mg †
Conjugate Linoleic Acid (CLA) 50 mg †
Guarana 100 mg †
(Paulina cupana 21%)
Alpha-Lipoic Acid 83 mg †
Synephrine 6 mg †
(Citrus Aurantium 95%)
Cayenne Pepper 7 mg †
Chromium Picolinate 33 mcg †

PEAK POWER MATRIX 800 mg †
Peak ATP® (adenosine 5’-triphosphate), beta-alanine, orotic acid, L-histidine, G-Kick (Glycine-L-Argininealpha-KetoIsoCaproic acid), taurine ethyl ester

MONSTER PUMP MATRIX 2000 mg †
Arginine Alpha-Ketoglutarate, Glycine L-Arginine Alpha-Ketoisocaproate Calcium, Ornithine Alpha-Ketoglutarate, Citrulline malate

MONSTER TEST TESTOSTERONE BOOSTER 500 mg †
Tribulus terrestris (containing 90% total saponins, including 20% protodioscin)

ESSENTIAL AMINO ACID COMPLEX 1200 mg †
L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine, L-Phenylalanine, L-Threonine, L-Lysine, L-Methionine, L-Tryptophan

JOINT CARE COMPLEX
Glucosamine sulfate 350 mg †
Chondroitin sulfate 100 mg †
Gelatin 125 mg †
MSM 50 mg †
(methylsulfonylmethane)

*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs.
† Daily Value not established.
Other ingredients: magnesium stearate, cellulose, vegetable stearic acid, alfalfa, watercress, parsley, soy lecithin, rice bran, dextrose


Ποια η γνώμη σας για το συγκεκριμένο προϊόν; Έχει μήπως κανείς στοιχεία για την ποιότητα των συστατικών που χρησιμοποιεί η Scitec Nutrition για το συγκεκριμένο προϊόν;

Κάθε Pak περιλαμβάνει 12 κάψουλες

beefmeup
18-04-11, 23:06
η εταιρια ειναι καλη.
σαν συμπληρωμα μαλλον θα το αγοραζα,αν ειχε καλη τιμη..

μα που ειναι ανθρωπος μου LAO??:P

Lao
06-05-11, 23:06
μα που ειναι ανθρωπος μου LAO??:P

Παρών! :green:

(τώρα είδα το προϊόν)

Δεν είναι άσχημο το προφίλ, απλά έχω την εντύπωση ότι σε κάποια σημεία το παρακάνουν και σε κάποια άλλα οι δόσεις είναι άνευ σημασίας.

Για παράδειγμα, το «Vegetable Oil Blend» δίνει την... φοβερή ποσότητα των 67mg. Blend λαδιών 67mg; :P.

Άλλο... Herbal Blend 20 mg μέσα στο οποίο έχει και γαϊδουράγκαθο (milk thistle) την στιγμή που το Animal Pak έχει μόνο από το τελευταίο 500 mg.

Άλλο παράδειγμα, βλέπω μέσα σε άλλο blend CLA, πράσινο τσάι, καφείνες, γκουαράνες, πιπέρια και αλάτια :green:

Γενικά, γίνεται του blend, του matrix και του complex... το κάγκελο, μέχρι και Tribulus, γλουκοζαμίνες και βήτα αλανίνες βλέπω. Εικάζω ότι εκεί στην Scitec είπαν «πως θα χτυπήσουμε Animal Pak, Opti-Men, Anavite και Orange Triad με μία πολυβιταμίνη; Ε, θα βγάλουμε μία που να είναι όλα σε ένα!»

Γενικά δεν με πείθει. Αν ήθελα Pak, εκτός του Animal θα κοιτούσα το εξής:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9520-Super-Multi-Pak-%28ON%29

Μια χαρά προϊόν, χωρίς υπερδοσολογίες που μπορεί να είναι αχρείαστες (π.χ. η C) και μερικά πραγματάκια ακόμα που μπορεί και να κάνουν δουλειά.

Υπόψην, ακόμα και το δοξασμένο Animal Pak στην πραγματικότητα δεν έχει πολλά complexes, ούτε τρελές δοσολογίες. Έχει ό,τι χρειάζεται και μερικά ακόμα πραγματάκια τα οποία συνεργιστικά δουλεύουν καλά και ίσως αυτό να είναι και το μυστικό του ;)

primordial
24-09-11, 12:05
http://www.xtr.gr/uploads/images_resize/middle/2011/08/11505_0938.jpghttp://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/monster_100_.jpg

Το ζαχαρώνω εδώ κ καιρό, αλλά η τιμή του είναι πραγματικά "πίκρα".... Ψάχνω για μια multi.... Τις γνώμες σας παρακαλώ... διαφορετικά με βλέπω να καταλήγω στην δοκιμασμένη συνταγή των Multi Max (MDY).... Πώς την βλέπετε από συστατικά..??? Δεν είναι αρκετά φορτωμένη...????

beefmeup
24-09-11, 12:08
ψαχνουμε λιγο:clown2::P

primordial
24-09-11, 12:14
ψαχνουμε λιγο:clown2::P

Αυτό έκανα ακριβώς .... :nana:..ΛΙΓΟ..:nana:

Rourke
24-09-11, 13:10
η εταιρια ειναι καλη.
σαν συμπληρωμα μαλλον θα το αγοραζα,αν ειχε καλη τιμη..


Κοίτα beef τώρα με την κρίση θα εμφανίζονται πολλές εταιρείες « καλές και φθηνές» από τα Βαλκάνια. Ξεκινήσαμε από Ουγγαρία μεριά και όσο πάει θα κατεβαίνουμε προς τα κάτω. Μετά θα βγει μία άλλη πολύ «καλή και φθηνή» από την Ρουμανία, μετά από την Βουλγαρία , μετά από την Τουρκία και στο τέλος θα τα φτιάχνουμε όλα μόνα τους στην Ελλάδα. ;):P

sobral
24-09-11, 14:01
Κοίτα beef τώρα με την κρίση θα εμφανίζονται πολλές εταιρείες « καλές και φθηνές» από τα Βαλκάνια. Ξεκινήσαμε από Ουγγαρία μεριά και όσο πάει θα κατεβαίνουμε προς τα κάτω. Μετά θα βγει μία άλλη πολύ «καλή και φθηνή» από την Ρουμανία, μετά από την Βουλγαρία , μετά από την Τουρκία και στο τέλος θα τα φτιάχνουμε όλα μόνα τους στην Ελλάδα. ;):P

:thumbup: και η Scitec Ουγγαρία φτιάχνει τα προϊόντα της (άσχετα ότι δηλώνει έδρα Orlando,USA). Αυτό δεν την καθιστά αναξιόπιστη (γενικά λένε καλά λόγια) αλλά εγώ παραμένω καχύποπτος με τα συμπληρώματα που φτιάχνονται εκεί γύρω...Σόρρυ για το οφφ. όσον αφορά το προϊόν στην scitec πρέπει να κάνουν κάτι με το σίδηρο! όλα τα αντίστοιχα προιόντα της έχουν 80-100% DV. Δεν τον χρειαζόμαστε και από συμπλήρωμα. Είναι επικίνδυνος σε μεγάλες δόσεις. Και η βλκεια είναι ότι ενώ βγάζει 4-5 πολυβιταμίνες όλες έχουν σίδηρο.:(

Qlim4X
03-12-11, 02:12
under testing

Lao
04-12-11, 00:18
under testing

Και εδώ, πες καμιά πρώτη εντύπωση, καμιά photo, κτλ κτλ κτλ... :thumbup:

Qlim4X
04-12-11, 04:43
Και εδώ, πες καμιά πρώτη εντύπωση, καμιά photo, κτλ κτλ κτλ... :thumbup:

αν και πιστευω οτι 2 σακουλακια θα ηταν πιο καλα. το θεμα ειναι οτι εχει πολα και απο λιγο...

Lao
05-12-11, 00:17
αν και πιστευω οτι 2 σακουλακια θα ηταν πιο καλα. το θεμα ειναι οτι εχει πολα και απο λιγο...

Για να καταλάβω, το έχεις πάρει αυτό ή όχι;

Qlim4X
05-12-11, 00:21
Για να καταλάβω, το έχεις πάρει αυτό ή όχι;

δευτερα θα το εχω στα χερια μου. το εχω παραγκηλει

Lao
05-12-11, 00:23
δευτερα θα το εχω στα χερια μου. το εχω παραγκηλει

Ωραίος!

Δε μου λες, σκοπεύεις να το παίρνεις παράλληλα με το άλλο Pak της Scitec ή θα περιμένεις να τελειώσει και μετά;

Qlim4X
05-12-11, 01:23
Ωραίος!

Δε μου λες, σκοπεύεις να το παίρνεις παράλληλα με το άλλο Pak της Scitec ή θα περιμένεις να τελειώσει και μετά;

και τα διο μαζι.

βλεπεις τον λογο να μην τα παρω?

Lao
05-12-11, 01:25
και τα διο μαζι.

βλεπεις τον λογο να μην τα παρω?

Μπα, όχι.

Πάντως, μιας και το ανέφερες, θα έλεγα ότι καλό θα ταν να μην πάρεις 2 packets από αυτό ημερησίως.

Qlim4X
05-12-11, 01:47
Μπα, όχι.

Πάντως, μιας και το ανέφερες, θα έλεγα ότι καλό θα ταν να μην πάρεις 2 packets από αυτό ημερησίως.

οχι ρε συ

θα περνο ενα το πρωι με τις βιταμινες και αυτο πριν τιν προπονηση.

Qlim4X
10-12-11, 00:02
Lao for you :green:

36284

Lao
10-12-11, 00:41
Lao for you :green:

36284

Έλα ρε μάγκα, ωραίος!

Το πήρες; Πως σου φαίνεται;

Qlim4X
10-12-11, 02:28
Έλα ρε μάγκα, ωραίος!

Το πήρες; Πως σου φαίνεται;

μαζι με το αλλο πιστευω κανει καλο συνδιασμο. θα δουμε μεσα σε μια ευδομαδα πως θα ειμαι. αν και εκανα αλαγη στην διατροφη μου απο χτες.

παντος θα προτιμουσα να ειχε λιγο παραπανο ομεγα και ηλεκτρολιτες κια αμινοξεα.

παντος ειναι πολα υποσχομενο ;)

νομιζω βρικα αντικαταστατη τις REFLEX που ειμουνα fan

Lao
16-01-12, 03:36
μαζι με το αλλο πιστευω κανει καλο συνδιασμο. θα δουμε μεσα σε μια ευδομαδα πως θα ειμαι. αν και εκανα αλαγη στην διατροφη μου απο χτες.

παντος θα προτιμουσα να ειχε λιγο παραπανο ομεγα και ηλεκτρολιτες κια αμινοξεα.

παντος ειναι πολα υποσχομενο ;)

νομιζω βρικα αντικαταστατη τις REFLEX που ειμουνα fan

Εντυπώσεις και εδώ;

MusclesOfShadow
03-03-12, 17:06
Tεραςς ειναι αυτο:green:
Λοιπον εμεινα με την αγωνια τωρα...Το δοκιμαστε? Που ειναι τα review που λεγατε?:toast:

Θα μπορουσε σας παρακαλω επισης καποιος που ξερεια ξεχωρισει τα χαπακια? Τι ειναι τι. Ισως πανω στην εικονα με επεξεργασια...

NASSER
24-01-13, 23:20
Μου το σύστησαν και θα ήθελα όποιος τοέχει υπόψη να πει τη γνώμη του!

60648

60649

Έχει τα πάντα μέσα και σε καλή δοσολογία. Από τιμή σχετικά καλή, αλλά και πάλι είναι ακριβό.

COBRA_STYLE
24-01-13, 23:32
Απλες-φτηνες μορφες βιταμινων-μεταλλων και καποια καλα συστατικα στα blend που εχει ειναι τραγικα underdosed.Mε αλλα λογια τα blend που εχει ειναι για μοστρα στις ποσοτητες αυτες.

Σου φερνω ενα παραδειγμα,στο MONSTER FAT INCINERATOR COMPLEX,το 1ο blend που εχει με τις καρνιτινες εχει καλες ουσιες,αλλα ειναι μονο 1500mg συνολο,τραγικα μικρο....εδω θες μονο για την lclt 2γρ μινιμουμ τη μερα.Για την ALC παλι το ιδιο κτλ κτλ.

NASSER
24-01-13, 23:39
Μην περιμένεις ποτέ από μια πολυβιταμίνη να σε καλύπτει σε όλα. Προσωπικά για την καρνιτίνη που αναφέρεις δεν με απασχολεί καθόλου. Επομένως δεν το κοιτάω. Στις βιταμίνες έχει πολύ καλές δόσεις για multi. Όσο για τις μορφές που είναι δεν είμαστε οι κατάλληλοι να κρίνουμε...

COBRA_STYLE
24-01-13, 23:40
Γιατι δεν ειμαστε καταλληλοι να κρινουμε τις μορφες των βιταμινων?

NASSER
24-01-13, 23:41
Πως χαρακτηρίζεις φτηνές κάποιες πηγές όταν δεν ξέρεις πως πρόκειται να λειτουργήσουν σε μια πολυβιταμίνη? Πιστεύεις πως θα τα καταπιείς και θα τα αφομοιώσεις όλα στο πρώτο μισάωρο?

COBRA_STYLE
24-01-13, 23:48
αυτες οι μορφες που εχει,οπως η B12,B6 ας πουμε...η β6 που ειναι σε μορφη υδροχλωρικης πυριδοξινης,για να την απορροφησει το σωμα πρεπει να την μετατρεψει μεσω ενζυμου σε p5p..με αυτο τον τροπο χανεις σε βιοδιαθεσιμοτητα συγκριτικα με το αν την ειχαν οι formulators ετοιμη σε P5P....το ιδιο και η B12 η οποια θα μπορουσε να ειναι σε μορφη Methylcobalamin.Εχουν καλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα σε αυτες τις μορφες.

Τα μεταλλα απο την αλλη,στην chelated μορφη τους εχουν καλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα απο την μορφη που ειναι σε αυτο το σκευασμα.Αυτα δε τα λεω εγω,οι μελετες τα λενε.

Lao
25-01-13, 02:23
- 15.000 IU βιταμίνης Α με μέρος αυτής (δεν λέει πόσο) ως ψαρόλαδο. Αν η έτοιμη μορφή είναι πάνω από τα 2.000-3.000 IU, εγώ θα την απέφευγα.

- 535 IU D3. Θέλει και άλλα, αλλά δεν είναι πρόβλημα αυτό.

- 400 IU E ως α-τοκοφερόλη. Θα προτιμούσα λιγότερη Ε και να είναι blend.

- Οι Β δεν είναι και στις καλύτερες μορφές.

- Θετική η ποσότητα μαγνησίου, όπως και οι μορφές.

- Πολύ άσχημη ισορροπία ψευδαργύρου-χαλκού.

- Σίδηρος σε όχι ιδιαίτερα καλή μορφή.

- Γενικά πάντως, τα μέταλλα δεν είναι σε άσχημες μορφές.

Κατά τα άλλα, τα υπόλοιπα blends είναι σχεδόν αδιάφορα. Ειδικά αυτά τα 8 mg ginseng είναι να απορείς τι νόημα έχουν...

NASSER
25-01-13, 11:10
Σε σύγκριση με το Animal Pak τι θα λέγατε? είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο.

Lao
25-01-13, 12:38
Σε σύγκριση με το Animal Pak τι θα λέγατε? είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο.

Προσωπικά, αν έπρεπε να διαλέξω οπωσδήποτε ένα από τα δύο, θα επέλεγα το Animal, στο οποίο θα έβαζα επιπλέον C και D3, ένα καλό B-Complex σε συνενζυματική μορφή και οπωσδήποτε θα βελτίωνα και τα μέταλλα, καθώς είναι σε μορφή oxide και sulfate.

Όλα αυτά, θα τα έσπαγα σε 3 δόσεις, μία με κάθε γεύμα. Για παράδειγμα,

- Με το πρωινό, B-Complex και C.
- Με το μεσημεριανό, ένα Pak + επιπλέον D3.
- Με το βραδυνό, μέταλλα, π.χ. 2 κάψουλες από το Full Spectrum Minerals της NOW + D3.

Για ακόμα καλύτερη απορρόφηση, θα έβαζα και λάδια (π.χ. Ω3) μαζί με το 2ο και το 3ο γεύμα

Πάντως, αν θέλεις να μπεις στην διαδικασία, ακόμα καλύτερα είναι να φτιάξεις το δικό σου Pak.;)

NASSER
25-01-13, 22:58
Πάντως, αν θέλεις να μπεις στην διαδικασία, ακόμα καλύτερα είναι να φτιάξεις το δικό σου Pak.;)

Αυτο θα ήταν το ιδανικό, αλλά το αρχικό κοστολόγιο θα ανέβει πολύ και δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για επιπλέον έξοδα. Αυτο που θα βάλω επιπρόσθετα ουτως ή άλλως είναι βιταμίνη C και complex B φαρμακευτικής μορφής και πάντα παίζει Ω 3,6,9.
To animal pak πάντα διπλά τα φακελάκια για κάθε ημέρα!

Lao
28-01-13, 13:43
Αυτο θα ήταν το ιδανικό, αλλά το αρχικό κοστολόγιο θα ανέβει πολύ και δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για επιπλέον έξοδα. Αυτο που θα βάλω επιπρόσθετα ουτως ή άλλως είναι βιταμίνη C και complex B φαρμακευτικής μορφής και πάντα παίζει Ω 3,6,9.
To animal pak πάντα διπλά τα φακελάκια για κάθε ημέρα!


Κοίτα να δεις, το δικό μου home made pak (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18513-%CE%A6%CF%84%CE%B9%CE%AC%CE%BE%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CE%B1%CF%82...-Pak!&p=674083&viewfull=1#post674083), κοστίζει περίπου 30 ευρώ τον μήνα.

To AP, είτε το παίρνεις από Ελλάδα είτε από το εξωτερικό κοστίζει περισσότερο, ειδικά εάν παίρνεις 2 packets την μέρα.

Νομίζω ότι σχεδόν πάντοτε οι έτοιμες φόρμουλες κοστίζουν περισσότερο.

Think about it :toast:

NASSER
28-01-13, 19:12
Καλό για σένα ελλιπές για μένα, καθώς θέλω όλα όσα έχει το animal. Ελπίζω να με πιάνεις. Έπειτα θέλω να τα παίρνω όλα μαζί και όχι να μπερδεύομαι πότε να πάρω το ένα για να μην αναιρέσει το άλλο. Σε κάποια φάση της δίαιτας δεν σε παίρνει να σκέφτεσαι και πολύ :)

andreasaxo
28-01-13, 20:18
Nasser αν δεν παρης πολυβιταμινη θα υπαρξη θεμα;
Εγω φετος αποφασισα να μην παρω, να δω, και ακομα ειμαι σε σκεψη.
Τελεικα τι κερδιζα τα αλλα χρονια που επερνα;

NASSER
30-01-13, 14:34
andreasaxo σε φάση δίαιτα από τη διατροφή είναι αδύνατο να πάρεις όλες τις βιταμίνες και μέταλλα που χρειάζεσαι σε επαρκή ποσότητα. Γιαυτο τη χρειαζόμαστε όσοι αθλούμαστε συστηματικά και καταπονούμε το σώμα μας.

andreasaxo
30-01-13, 15:42
andreasaxo σε φάση δίαιτα από τη διατροφή είναι αδύνατο να πάρεις όλες τις βιταμίνες και μέταλλα που χρειάζεσαι σε επαρκή ποσότητα. Γιαυτο τη χρειαζόμαστε όσοι αθλούμαστε συστηματικά και καταπονούμε το σώμα μας.
Δηλαδη μιλαμε μονο για περιοδο γραμμοσης ε;

NASSER
30-01-13, 18:35
Υπάρχουν περίοδοι που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ούτε πρωτεΐνη σε συμπλήρωμα. Και οι πολυβιταμίνες είναι σε χρίση όταν αρχίζουν τα δύσκολα :) Όταν έρθει η στιγμή θέλω σίγουρα να καλύπτομαι σε όλα ;)

andreasaxo
30-01-13, 20:07
Υπάρχουν περίοδοι που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ ούτε πρωτεΐνη σε συμπλήρωμα. Και οι πολυβιταμίνες είναι σε χρίση όταν αρχίζουν τα δύσκολα :) Όταν έρθει η στιγμή θέλω σίγουρα να καλύπτομαι σε όλα ;)
Ο.k ευχαριστω!! :)