PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή γράμμωσης χαμηλή σε υδατάνθρακες



Nico Cárdenas
19-04-11, 07:05
Στοιχεία---> Υψος: 178, Βάρος: 84 κιλά, έντονη φυσική δραστηριότητα



Διατροφή γράμμωσης


Πρωινό: 2 φετες του τοστ ολικής με φυστικοβούτυρο 25% χωρις λιπαρά + 30 γρ whey Gold Standard

Προπόνηση--> μεταπροπονητικό ρόφημα 30 γρ whey Gold Standard+πολυβιταμίνη

Μεσημεριανό: σαλάτα κοτόπουλο

Απογευματινο: 300 γρ κοτόπουλο+ 2 φετες του τόστ ολικής

Βραδυνο: 2%γαλα με 30 γρ πρωτεινη



Σκεφτομαι να το εφαρμόσω.. ακούω γνώμες και σχόλια.

jannous44
19-04-11, 08:46
θα σου ελεγα να σπασεις το απογευματινο μιας και ειναι πολυ 300γ κοτοπουλο. καντο 150γ +1 φολικης για βραδυ φαε 150γ κοτοπουλο+1φ.ολικης και το γαλα με τη πρωτεινη + 20αμυγδαλα πριν κοιμηθεις. και εισαι κομπλε:thumbup: ααα.. και αν θες το πρωι βγαλε τις φ.ολικης και το φυστικοβουτυρο και βαλε βρωμη+μεσαιο προς μεγαλο αυγο.

ionos1
19-04-11, 12:57
θα σου ελεγα να σπασεις το απογευματινο μιας και ειναι πολυ 300γ κοτοπουλο. καντο 150γ +1 φολικης για βραδυ φαε 150γ κοτοπουλο+1φ.ολικης και το γαλα με τη πρωτεινη + 20αμυγδαλα πριν κοιμηθεις. και εισαι κομπλε:thumbup: ααα.. και αν θες το πρωι βγαλε τις φ.ολικης και το φυστικοβουτυρο και βαλε βρωμη+μεσαιο προς μεγαλο αυγο.

εγώ θα ελεγα και στο μεσημεριανο λιγο υδανθρακα (1 φετα ολικης ή λιγο ρύζι) .. θα πεσει πολυ πεινα με αυτη τη διατροφη!!!!:shock:

beefmeup
19-04-11, 14:24
ποσα γρ πρωτεινη κ λιπαρα περνεις?
κ ποσο λιπος εχεις πανω σου στο περιπου?

δεν θα πας πουθενα μαλλον με αυτο το προγραμμα ως εχει.

Nico Cárdenas
19-04-11, 17:03
πρέπει να κατσω να τα υπολογίσω αυτα που λες beefmeup. (δεν το έχω κανει ακόμα, δυστυχώς)

Ότνα λέμε πως για πρωινό να βάλω αυγό+βρώμη πως τα σύνδιαζω, υπάρχει κάπια συνταγή?
Το αύγό ολόκληρο?

leftis
19-04-11, 22:39
Πιτάκι βρώμης.Υπάρχει και thread στις συνταγές. Βάζεις 100γρ βρώμη με 5 αυγά 1 κανονικό 4 ασπράδια,το ανακατευεις και γίνεται κάτι σαν χυλός και μετά το ψήνεις σαν να κάνεις κρέπα. Οι ποσότητες διαφέρουν όμως ανάλογα με τις ανάγκες σου. Εγώ πχ βάζω 70γρ βρώμη με 3 αυγα 1 κανονικό 2 ασπράδια.

Nico Cárdenas
20-04-11, 04:59
Πιτάκι βρώμης.Υπάρχει και thread στις συνταγές. Βάζεις 100γρ βρώμη με 5 αυγά 1 κανονικό 4 ασπράδια,το ανακατευεις και γίνεται κάτι σαν χυλός και μετά το ψήνεις σαν να κάνεις κρέπα. Οι ποσότητες διαφέρουν όμως ανάλογα με τις ανάγκες σου. Εγώ πχ βάζω 70γρ βρώμη με 3 αυγα 1 κανονικό 2 ασπράδια.

:thumbup::thumbup::thumbup: Κατάλαβα πιο λές ;)

Nico Cárdenas
24-04-11, 22:42
Πιτάκι βρώμης.Υπάρχει και thread στις συνταγές. Βάζεις 100γρ βρώμη με 5 αυγά 1 κανονικό 4 ασπράδια,το ανακατευεις και γίνεται κάτι σαν χυλός και μετά το ψήνεις σαν να κάνεις κρέπα. Οι ποσότητες διαφέρουν όμως ανάλογα με τις ανάγκες σου. Εγώ πχ βάζω 70γρ βρώμη με 3 αυγα 1 κανονικό 2 ασπράδια.

Σήμερα έκατσα να φτιάξω πιτάκια βρώμης και μόλις πήγα να τα :food: πως δεν μου ήρθε :puke: :(

Βασικά έβαλα 1 αυγό (το λευκό μόνο) και 50 γρ βρώμη(αλεσμένη) έγινε πολυ σφιχτώ, το έκανα πιτούλα και το εβαλα στο τηγάνι. Αυτο το πράγμα δεν τρώγετε σκέτο... τεσπα το εφαγα με λιγο μέλι...

Το μέλι ξέρουμε πως ανεβάζει την ινσουλίνη στον Θεο. Μιλάμε για διατροφή γράμμωσης και από ότι έχω καταλάβει δεν πρέπει να ανεβάσουμε τα επίπεδα της ινσουλίνης το πρωι. καμία εναλαχτική επιλογή υπάρχει για να φάω αυτο το πραγμα?
Γιατί να μην αφήσουμε τα ολικης στο πρωινό? Carbs. είναι και αυτά. :unsure:

thegravijia
25-04-11, 01:52
ναι οντος το πιτακι μονο αμα βαλεις μερεντα σωζεται
εγω το τρωω ως εξης το αλεθω και το ανακατευω με ενα γιαορτι + λιγο μελι

αλα εσυ κρατα τα ολικης - οκ ειναι και αυτα

Nico Cárdenas
25-04-11, 05:19
ναι οντος το πιτακι μονο αμα βαλεις μερεντα σωζεται
εγω το τρωω ως εξης το αλεθω και το ανακατευω με ενα γιαορτι + λιγο μελι

αλα εσυ κρατα τα ολικης - οκ ειναι και αυτα

οκ!

Nico Cárdenas
25-04-11, 05:23
Αλλη μια ερώτηση, λίγο "αουτ οφ τόπικ" : Το πρωίνό πριν την αερόβια η μετά?

thegravijia
25-04-11, 05:41
Αλλη μια ερώτηση, λίγο "αουτ οφ τόπικ" : Το πρωίνό πριν την αερόβια η μετά?
μετα!