PDA

Επιστροφή στο Forum : help!



PN
27-04-06, 21:03
Γεια σε ολους!!ειμαι 17 με υψος 1,86 περιπου και 73kg με σωματικο λιπος 12,6%(απ' οτι λεει η ζυγαρια μου!)
ασχολουμαι με τη γυμναστικη μονο στο σπιτι μου αλλα δεν εχω ενα σοβαρο προγραμμα,κανω δηλαδη απλες,βασικες ασκησεις τις περισσοτερες φορες.ενα συνηθησμενο προγραμμα π.χ. περιλαμβανει:καμψεις(με πολυ μεγαλο ανοιγμα χεριων),καμψεις με πιο κλειστο ανοιγμα και καμψεις με τους αντιχειρες σχεδων να ακουμπανε ο ενας τον αλλο,καμψεις δυκεφαλων με αλτηρες εναλαξ(12,5kg),μονοζυγο με τις παλαμες να κοιταν προς τα μεσα,εμπροσλαιμιες ελξεις στο μονοζυγο με τις παλαμες να κοιταν προς τα εξω,και διαφορες ασκησεις κοιλιακων...
για τα τερτακεφαλα καθομαι σε θεση καθισματος και για γαμπες κανω ανιψωσεις γαμπων στο καθε ποδι ξεχωριστα με ενα 12,5kg αλτυρα στο αντιστιχο χερι.ολες οι ασκησεις ειναι 3σετ και επαναλυψεις μεχρι να μην μπορω να εκτελεσω την ασκηση με αυστηρο τροπο.
η γραμωση μου ειναι ικανοποιητικη αν και τα χερια μου ειναι καπως λεπτα.
το μεγαλο προβλημα το εχω στο στηθος το οποιο ειναι πολυ λεπτο.Τωρα βεβαια κανω πιεσεις με 12,5kg αλτηρες στον (οχι ακριβως)παγκο,οπως επισης και εκτασεις αλτηρων με τα ιδια κιλα.
Το ακομα μεγαλυτερο προβλημα(πραγματικα τεραστιο)το εχω στα ποδια.Ειναι υπερβολικα λεπτα.και οι γαμπες επισης πολυ μικρες.παρα πολυ...
οποιαδηποτε συμβουλη σχετικα με την αναπτυξη του στηθους αλλα ακομα περισσοτερο χρειαζομαι συμβουλες για την αναπτυξη ποδιων!!!

Muscleboss
27-04-06, 22:34
Xekina gymnastirio._

Muscleboss

gorilakos
28-04-06, 10:35
kali i gimnastiki sto spiti omos pote den tha anebeis. :(
psakse kanena gimnastirio pou na se simferei kai arxina na palebeis me ta sidera giati allios poli tha perimeneis.o enalaktikos deuteros tropos :pare ena pango sto spiti kai kane poli pango. 8)

PN
29-04-06, 19:23
euxaristo gia tis simboules.tha paw gym sigoura alla se kana mina pou tha teliosoun oi panelinies.....