PDA

Επιστροφή στο Forum : Brewer's Yeast (Lewis International)



Lao
24-04-11, 17:39
http://www.lewis-labs.com/images/can-brewer-yeast.gif

http://www.lewis-labs.com/products/facts/Facts-Brewers-Yeast-1.jpg

http://www.lewis-labs.com/products/facts/Facts-Brewers-Yeast-2.jpg

Ιδού η μαγιά μπύρας που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό.

Τρεις κουταλιές της σούπας σε μισό λίτρο χυμό και είμαι τζετ. Άψογο συμπλήρωμα και πολύ υγιεινό. :thumbup::thumbup::thumbup:

sofos
24-04-11, 18:44
πολυ χρωμιο εχει....

Lao
24-04-11, 18:51
πολυ χρωμιο εχει....

http://en.wikipedia.org/wiki/Chromium_toxicity

Νομίζω ότι τα 50 mg ανά serving δεν είναι θέμα... ;)

beefmeup
25-04-11, 11:00
λαο σου πω...

εγω περνω απο φουρνο εννοιοτε,το χεις δει καθολου αυτο?

pizzass
25-04-11, 13:20
λαο π το βρισκεις τουτο?

Lao
25-04-11, 13:56
λαο σου πω...

εγω περνω απο φουρνο εννοιοτε,το χεις δει καθολου αυτο?

Χαχαχαχαχα ήμουν σίγουρος ότι κάτι θα είχες κάνει με το θέμα. :P

Προσωπικά δεν έχω πάρει, απ'ότι έχω ακούσει πάντως είναι για animals :green: Ταμπλέτες δεν είναι;


λαο π το βρισκεις τουτο?

Από γνωστό site του εξωτερικού. Στείλε μου ΠΜ για λεπτομέρειες, απαγορεύονται τα links.

Lao
25-04-11, 14:08
Για όσους ενδιαφέρονται, ξέχασα να αναφέρω ότι συχνά παίρνω μαγιά μπύρας μετά την προπόνηση, μαζί με λίγα λιβεράκια :green: Όποιος θέλει, μπορεί να προσθέσει και υδατάνθρακα και έχει ένα γ@μάτο μεταπροπονητικό ρόφημα. ;)

noz1989
25-04-11, 15:06
Χαχαχαχαχα ήμουν σίγουρος ότι κάτι θα είχες κάνει με το θέμα. :P

Προσωπικά δεν έχω πάρει, απ'ότι έχω ακούσει πάντως είναι για animals :green: Ταμπλέτες δεν είναι;

στο ψωμι (και οχι μονο) μπαινει...

Lao
25-04-11, 15:12
στο ψωμι (και οχι μονο) μπαινει...

Ναι, αλλά επίσης παλαιότερα ήταν και ένα πολύ γνωστό και παραδοσιακό συμπλήρωμα διατροφής.

beefmeup
25-04-11, 17:41
ναι,θυμαμαι οτι απο πιτσιρικι μου το εδινε η μητερα μου που το αγοραζε απτον φουρνο σε κυβακια η κατι τετοιο..
αθλια υφη κ γευση ειχε..:green:
οποτε που κ που το δουλευω,απο συνηθειο περισοτερο..

Ultra_b
24-05-12, 13:39
Εχει γρηγορη αποροφηση??? Δηλαδη θα ειναι καλο σαν μεταπροπονιτικο ή καλυτερα μονο στο πρωϊνο και στο δεκατιανο...?

Lao
24-05-12, 13:44
Εχει γρηγορη αποροφηση??? Δηλαδη θα ειναι καλο σαν μεταπροπονιτικο ή καλυτερα μονο στο πρωϊνο και στο δεκατιανο...?

Μήπως... λέω, μήπως... ψειρίζουμε λίγο την μαϊμού; :P

Ultra_b
24-05-12, 13:57
Μήπως... λέω, μήπως... ψειρίζουμε λίγο την μαϊμού; :P

Γιατι ψυριζουμε την μαϊμου?? Δεν θελω να αντικαθαστισω την προτεινη με την μαγια. Οποτε αφου θα εχω και τα 2 δεν θα ειναι καλο να ξερω αν εχει καλη αποροφηση η μαγια? Αν δεν εχει ειναι αχρηστη να την παιρνω μετα την προπονηση οποτε θα την βαλω στο πρωινο μου. Για εσενα μπορει να ειναι υπερβολη να το ψαξεις , για μενα οχι. :P

Lao
24-05-12, 14:39
Γιατι ψυριζουμε την μαϊμου?? Δεν θελω να αντικαθαστισω την προτεινη με την μαγια. Οποτε αφου θα εχω και τα 2 δεν θα ειναι καλο να ξερω αν εχει καλη αποροφηση η μαγια? Αν δεν εχει ειναι αχρηστη να την παιρνω μετα την προπονηση οποτε θα την βαλω στο πρωινο μου. Για εσενα μπορει να ειναι υπερβολη να το ψαξεις , για μενα οχι. :P

Εάν θες μια γνώμη, καλά και όμορφα τα περί γρήγορης απορρόφησης, τα περί βιολογικής αξίας, τα περί «αναβολικού παράθυρου», τα περί... ότι στο καλό θες, :P αλλά... ΤΟΣΟ μεγάλη σημασία δεν νομίζω να έχουν. Δηλαδή αν κάτι απορροφάται π.χ. σε 5 λεπτά και κάτι άλλο σε 20, θα πέσει η ζάχαρη στο νερό ή νομίζεις ότι θα δεις τις τεράστιες διαφορές στο σώμα σου;

Η μαγιά είναι ένα φυσικό φαγητό (όσο φυσικό μπορεί να είναι κάτι που σου έρχεται συσκευασμένο - μην παρεξηγηθώ) γνωστό εδώ και πολλά χρόνια, Η Whey, καλώς ή κακώς, δεν είναι φυσικό προϊόν, τουλάχιστον όχι στον βαθμό που είναι η μαγιά.

Και στα λέω όλα αυτά εγώ, ένας άνθρωπος που και Whey παίρνει, και κρεατίνες παίρνει κ.ο.κ. ;)

deluxe
25-07-13, 23:45
Αυτα τα 2γρ DNA/RNA τι στο καλο ειναι; :S

kristin
07-08-13, 13:23
εγώ ξεκίνησα χτες να παίρνω της μάρκας Health aid, ταμπλέτες 6 την ημέρα.

Brewers Yeast Tablets - HealthAid

What Are Brewers Yeast Tablets?

Brewers Yeast Tablets contain Brewers Yeast, which is a natural source of B Group vitamins and contains a range of amino acids, minerals and trace elements. With its wide spectrum of nutrients, it helps sustain energy levels in the body and maintains general health and wellbeing.

What Are Brewers Yeast Tablets For?

Natural source of nutrients providing B vitamins, minerals, amino acids and trace elements
Supports the release of energy from carbohydrates.
May assist in the maintenance of healthy skin, eyes and digestive tract.
Niacin and Vitamin B6 present in the yeast, which work together to produce the brain chemical serotonin which helps people with sleeping disorders.
Helps maintain a healthy body weight
Maintains healthy digestive system
When Should I Take Brewers Yeast?

Brewers Yeast Tablets can be taken in times of sleeplessness and fatigue as well as if suffering from diarrhoea as well as helping those with blood sugar problems

Τις παίρνω κυρίως για τα μαλλιά, μήπως δεν χρειαστεί να πάρω το φθινόπωρο ειδικό συμπλήρωμα για τα μαλλιά, εάν με αυτό καλυφτώ.

Lao
07-08-13, 14:19
εγώ ξεκίνησα χτες να παίρνω της μάρκας Health aid, ταμπλέτες 6 την ημέρα.

Brewers Yeast Tablets - HealthAid

What Are Brewers Yeast Tablets?

Brewers Yeast Tablets contain Brewers Yeast, which is a natural source of B Group vitamins and contains a range of amino acids, minerals and trace elements. With its wide spectrum of nutrients, it helps sustain energy levels in the body and maintains general health and wellbeing.

What Are Brewers Yeast Tablets For?

Natural source of nutrients providing B vitamins, minerals, amino acids and trace elements
Supports the release of energy from carbohydrates.
May assist in the maintenance of healthy skin, eyes and digestive tract.
Niacin and Vitamin B6 present in the yeast, which work together to produce the brain chemical serotonin which helps people with sleeping disorders.
Helps maintain a healthy body weight
Maintains healthy digestive system
When Should I Take Brewers Yeast?

Brewers Yeast Tablets can be taken in times of sleeplessness and fatigue as well as if suffering from diarrhoea as well as helping those with blood sugar problems

Τις παίρνω κυρίως για τα μαλλιά, μήπως δεν χρειαστεί να πάρω το φθινόπωρο ειδικό συμπλήρωμα για τα μαλλιά, εάν με αυτό καλυφτώ.

Όπως έχουμε πει, δεν προτιμάμε τις ταμπλέτες, καθώς οι ποσότητες είναι τραγικά μικρές...

kristin
07-08-13, 14:30
Όπως έχουμε πει, δεν προτιμάμε τις ταμπλέτες, καθώς οι ποσότητες είναι τραγικά μικρές...

ε και τι να κάνω που δεν το είχα διαβάσει χτες αυτό; :( χαχαχα! την επόμενη φορά θα πάρω σκόνη!;)