PDA

Επιστροφή στο Forum : Έξτρα βοήθεια για όγκο



djforcegr
24-12-07, 00:25
παιδια καθε μερα δινω αρκετα λεφτα σε φαγητα λογω δουλειας δεν μπορω να μαγηρεψω και ετσι οτι παρω το παιρνω απο εξω καθαρα παντα θελω να σας ρωτησω τι συμπληρωμα μπορω να παρω εξτρα που να ειναι σαν γευμα? κανα gainer? η ενας αλλος συνδυασμος? ακουω προτασεις!!!

RUHL
24-12-07, 00:26
Πρωτεινη 6 πηγων με αλεσμενη(περασμενη απο μπλεντερ) βρωμη

djforcegr
24-12-07, 00:53
ετσι οπως το πες χαθηκα λιγο δηλαδη αν κανω ενα σεκερακι με δυο σκουπ γευ και χωσω μεσα 150 γραμμαρια βρωμη θεωρειται γευμα?

RUHL
24-12-07, 02:57
Ποιος μιλησε για Whey? πρωτεινη 6 πηγων ειπα την Whey την περνεις με το ξυπνημα μετα την προπονηση ολες τις αλλες ωρες (πλην της νυχτας που θελει καζεινη-αργη) πρεπει να εχεις πρωτεινη 6 πηγων η πολλων πηγων γενικα(whey,casein,αυγου,σογιας)

Ναι και θεωρηται γευμα τωρα αμα εχεις καποιος να προτεινη κατι ακομα ακουμε

djforcegr
24-12-07, 05:42
θα με βρισεις δεν καταλαβα ακομα :P δηλαδη βρωμη με τι? τι εννοεις 6 πηγες? δηλαδη η whey δεν κανει? η επειδη ειναι ενα ειδος πρωτεινης δεν κανει?

gpol
24-12-07, 14:11
Απλα η whey ειναι πρωτεινη αμεσης απορροφησης σε αντιθεση με την καζεινη που ειναι αργης απορροφησης. Εχει να κανει με την ταχυτητα απορροφησης

djforcegr
24-12-07, 14:24
i know bro the question is whey + βρωμη θεωρειται γευμα?

gpol
24-12-07, 14:45
Γιατι οχι? Πολυ καλη 'ποιοτητα' πρωτεινης απο την whey + πολυ καλη 'ποιοτητα' απο υδατανθρακα + οτι λιπος περιεχουν αυτα τα δυο. Βεβαια το θεμα ειναι να περιεχουν και τις θερμιδες ενος γευματος

RUHL
24-12-07, 15:05
ελα τελευτεα φορα θα το πω η whey δεν ειναι καταληλη για ολες τις ωρες

Εγω περιππου μια τετοια ενοω υπαρχουν και αλλες ψαξε το σημειωνω με μαυρο εκει τις πηγες αυτης της μαρκας
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2030

A blend of protein sources consisting of whey protein isolate and concentrate, egg albumen powder, calcium caseinate and soy protein isolate

απο πολλες πηγες δλδ τοτε θεωρηται γευμα μαζι με την βρωμη σου

Γιατι να μην περνεις whey και να περνεις απο πολλες πηγες που λεω εγω??? διαβασε το αρθρο μου
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1966


λοιπον παραγειγμα δευματος 1,5 σκουπ της παραπανω πρωτεινης 30 γραμ πρωτεινης περιπου 40 γραμ σκονης
+100 γραμ βρωμης

Συνολο 67 υδατανθρακες
41 πρωτεινη
10 λιπος
Καλη ορεξη

Αντε να δω τι απορια θα εχεις τωρα:spank: :spank:




:P :green:
Ε αμα εχεις και αλλες ρωτα :awesome:

djforcegr
24-12-07, 15:16
θα σε πριξω και αλλο για να τελιωνουμε θα παω σε μαγαζι με συμπληρωματα και τι πρωτεινη θα ζητησω ακριβως? ψηνωμαι να παρω κανα τρελλο gainer me 1200 θερμιδες το σκουπ :P γιατι το σωμα μου δεν νιωθει με την καμια οσο και να τρωω

RUHL
24-12-07, 15:40
Θα στα γραφω με μεγαλα γραματα γιατι νομιζω δεν τα βλεπεις λοιπον αμα διαβασες το αρθρο μου εκει γραφω
Whey(isolate,concetrate,hydrolized) :Ωρες χρησης μετα το ξυπνημα μετα την [/b]προπονηση οκ ολα καλα????????? εως εδω? αν εχει κατι που δεν καταλαβες πες μου στο επομενο ποστ σου που θα στηλεις


μετα πριν τον υπνο πρεπει να τρως γιαουρτια,τυρια ΔΛΔ προιντα καζεινης
H casein(καζεινη πωληται στα μαγαζια) δλδ ειναι και αυτη πρωτεινη και περνεται πριν τον υπνο
Αμα δεν καταλαβες παλι κατι εδω πες?


Μετα κλεινοντας για ολες τις αλλες ωρες τις ημερας σου ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ περνεις πρωτεινη που να εχει πολλες πηγες πρωτεινης μεσα τι πηγες υπαρχουν Whey,Casein,soy ,egg albumen
αντε και μια στα ελλινηκα πρωτεινη ορου γαλακτος πρωτεινη καζεινης πρωτεινη σογιας πρωτεινη αυγου αυτο το σκευασμα που θα παρεις θα κοιταξεις να εχει αυτα μεσα


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΣΥΝΗΣΤΩ GAINER επειδη ειναι γεματα με ζαχαρη και αυτο που θα παρεις θα ειναι λιπος με τις 1200 θερμιδες και δεν αξηζουν τα λεφτα τους τι ενοω εγω στην χειροτερη πετιπτωση ελεγα να αντιγραψω το mass-tech της muscletech δλδ να παρω δικη μου πρωτεινη whey(οπος εχει στο μοιγμα της) Και να βαλω τον υδατανθρακα που εχει εκει δλδ μαλτοδεξρινη που κοστιζει 6ευρω το κιλο(για αυτο λεω δεν αξιζουν τα λεφτα τους τα gainer περα απο το λιπος που θα βαλεις)

ΠΣ μην πης την %$#@ να παρω ενα mass-tech να τελιωνω γιατι :banghead: :banghead:

Πες μου μερικες εταιριες που θες να παρεις βαλε μερικες φωτο ονομασιες τελος παντων να σου πουμε ναι παρε αυτην οχι αυτη μην την παρεις γιατι :banghead: :banghead: :banghead: μεχρι τωρα

RUHL
24-12-07, 15:45
α κατι ακομα 1200 δεν ειναι ακριβος το σκουπ η αμα το σκουπ ειναι εξωτερικα σαν ενα ποτιρη που αναμυγνηεις την πρωτεινη σου :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Δλδ θα πινεις 300 γραμ σκονης το λιγοτερο για τοσες θερμιδες :rolf: :rolf: :rolf:

ioannis1
24-12-07, 16:06
ρε αλεξ το μπερδεψες το παιδι.εδω μπερδευτηκα και εγω.λοιπον παρε μια πρωτεινη ,ειτε γουευ ειτε μια με περισοτερες πηγες δηλ απο αυγο απο γαλα κλπ.εγω μονο γουευ εχω.οτι τρως ειναι γευμα.πχ βρωμη με πρωτεινη.2-3 γιαουρτακια.ακομη και τα φρουτα γευμα ειναι.παρε 2 τονους σε νερο και φαε.οι λεπτομερειες δεν χρειαζονται.κανε πλουσια γευματα συχνα και καθαρα και εισαι οκ.

RUHL
24-12-07, 16:15
Eνοειτε πως πρεπει να τρωει και να κουβαλαει ταπερ γιατι ειναι το καλυτερο απο καθε συμπληρωμα το ιδιο το φαγητο

αλλα αλλο ρωτησε τι συμπληρωμα να παρει να αντικαταστησει το γευμα εγω προτεινω να παρει μια πρωτεινη που να περιεχει μεσα τα εξης
whey
Καζεινη
Σογια
Αυγο

Ειναι must για αντικατασταση γευματος

billys15
24-12-07, 16:48
djforce μην τον παρεις στραβα,κατα βαθος ειναι καλο παιδι ο Αλεξης μας :P

Ε Alex,τι πρωτεϊνη προτεινεις για να παιρνω κατα την διαρκεια της ημερας? Whey,καζεϊνη,μειγμα...? τι?

billys15
24-12-07, 17:14
Ελα ρε πλακα σου κανω :green: .

Η λυση που προτεινεις παντως ειναι απο τις καλυτερες,χτυπας το 200αρι σε λιγο χρονικο διαστημα!

RUHL
25-12-07, 00:37
Aμαν παιδια μαζευτητε γυρησε ο Γκας :moderator: :moderator: :moderator: :shock: :shock: :shock: :shock: