PDA

Επιστροφή στο Forum : η ονειρεμενη κουακεροπιττα!!!



Stauros'76
28-04-11, 22:20
αντε να προσφερω και γω κατι στο φορουμ που ειμαι εντελως σιγουρος πως θα σας αρεσει.ειναι πραγματικα η απαντηση σε οσους λενε πως η υγειινη διατροφη δεν ειναι νοστιμη.η συνταγη ειναι δικια μου παραλαγη(το λεω για να ξερετε ποιον να δοξασετε μετα!!)χι χι!!λοιπον υλικα¨10 ασπραδια 1 κροκος.μουσλι απο το lidl(εχει σημασια ειναι χωρις ζαχαρη ουτε σιροπι βυνης το κουακερ που περιεχει ειναι ολικης και εχει λιγα αποξηραμενα φρουτα που μας χρισημευουν ως φυσικο γλυκαντικο)ενα αρωμα βανιλια σε σκονη(μη φοβου δεν εχει θερμιδες), μισο κουταλακι του γλυκου καννελα,ξυσμα πορτοκαλιου( απο ενα μικρο πορτοκαλι,αυτο βαλτε το οποσδηποτε!) λιγο γαλα λιγα καρυδια.η εκτελεση ειναι η γνωστη τα χτυπας σε μπλεντερ να γινει ενα ωραιο ομιομορφο μιγμα,μετα στο αντικολητικο χωρις λαδια,το γυρνας μολις δεις τις πρωτες φισσαλιδες, και ετοιμος να γουσταρεις που εισαι body builder!! για το μουσλι(υδατανθρακα)να προσθεσω οτι εγω βαζω ισο μερος με τα ασπραδια μισο μισο με το ματι δηλαδη σε ολες τις περιοδους γιατι πρωτον ειναι ολες ωφελιμες θερμιδες,2 επηδη το τρωω μονο πρωι και και γενικα πριν απο προπονηση, και τριτον εμενα δεν με θολωνει καθολου.εσεις παιξτε αναλογως..καλη ορεξη..

pan0z
28-04-11, 22:31
βαλε και καμια φωτο να γουσταρουμε!;)

Stauros'76
28-04-11, 22:48
οσα ξερω απο κουζινα,τοσα δεν ξερω απο υπολογιστες!μολις που ξερω να πληκτρολογω.αλλα η διαφορα δεν ειναι οπτικη,ειναι γευστικη .......πολυ