PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξυνομηλα και Γραμωση-διετα



RUHL
27-12-07, 18:35
Βασικα δεν εχω δοκιμασει απλος εχω ακουσει να τα βαζουν στην διετα δεν ξερω για πιο λογω απο εσας περιμενω να μαθω
Οι ερωτησεις ειναι αξιζει να τα βαλεις στην διετα ? αν κανουν τιποτα εστω και 0,01%(λεμε τωρα :green: ) η πως επιδρουν-δουλευουν?και γιατι τα βαζουν μερικα ατομα στην διετα εχω ακουσει μεχρι και απο ατομο που κατεβαινει σε αγωνες να μιλαει για αυτα αλλα???? :???:

KATERINI 144
27-12-07, 20:41
τζιφος :rolf:

απλός τα ξινόμηλα είναι καλύτερα από τα "γλύκα" μήλα γιατί έχουν λιγότερη "ζάχαρη" μέσα.

:geek:

ioannis1
27-12-07, 23:51
καλη ερωτηση.εγω τα χρησιμοποιω πολυ στη γραμμωση,οταν πεινω, προκειμενου να μη φαω κατι που δεν πρεπει και με κοβει την πεινα,αποτελεσματικα.

RUHL
28-12-07, 00:03
Kανενα αλλο φαγητο που κοβη την ορεξη εκτος απο το λιγο φυστικοβουτυρο και το μπροκολο?ετσι απο περιεργια

nickos46
28-12-07, 10:54
κρεατάκι .. γενικά μονο το κρέας έχει μια ορμόνη δεν θυμάμαι ονομασία που δίνη την αίσθηση του χορτασμού.. τώρα εγώ προσωπικά όσα μιλα και να φάω δεν χορταίνω η αλήθεια όμως είναι ότι βοηθάει στην λιποδιαλισι με ελάχιστα αποτελέσματα αλλα για λιποδιαλισι θα πρότεινα gkreifrout με καλύτερα αποτελέσματα μισό το πρωί πριν το αερόβιο και μισό το βραδάκι

gpol
28-12-07, 15:07
κρεατάκι .. γενικά μονο το κρέας έχει μια ορμόνη δεν θυμάμαι ονομασία που δίνη την αίσθηση του χορτασμού..

Αυτο το κανει η πρωτεινη

argyrakis
28-12-07, 17:01
Συγγνώμη ρε παιδία δεν έχει τίποτα πιο νόστιμο από τα ξινόμηλα και το γκρεηπ φρουτ που να κόβει την όρεξη.
Λέω εγώ τώρα?

jiujitSu
28-12-07, 20:45
Eχω inside info απο Bullshite.... εεεεεννοω Muscletech.
Βρηκαν οτι τα ξινομηλα περιεχουν "ξινομηλινη" που ειναι εξαιρετικος λιποδιαλυτης και θα το πλασαρουν με το επομενο Fatburner τους. :P

-
offtopic συμφωνω με τον φιλτατο Αργυρακη.

alekoukosmyconian
11-05-08, 17:04
Eχω inside info απο Bullshite.... εεεεεννοω Muscletech.
Βρηκαν οτι τα ξινομηλα περιεχουν "ξινομηλινη" που ειναι εξαιρετικος λιποδιαλυτης και θα το πλασαρουν με το επομενο Fatburner τους. :P

-
offtopic συμφωνω με τον φιλτατο Αργυρακη.



εγώ πάλι στην πείνα χώνω αγγουράκια
αλλιώς αν είμαι πολλές βδομάδες πριν θέλω να φτάσω χαηλά ποσοστά λίπους μία χούφτα (περί στα 10 με 12)ωμά ανάλατα αμύγδαλα(γιατί και αυτά έχουν λίγο νάτριο) σταματάει την πείνα
αν την συνδυάσεις και με καφείνη εκεί είναι που σου κόβεται τελείως η πείνα!

RUHL
24-07-08, 01:34
Eχω inside info απο Bullshite.... εεεεεννοω Muscletech.
Βρηκαν οτι τα ξινομηλα περιεχουν "ξινομηλινη" που ειναι εξαιρετικος λιποδιαλυτης και θα το πλασαρουν με το επομενο Fatburner τους. :P


Και ομως :lol: :lol:

In late 2004, scientists in Japan announced that lab animals fed special
chemicals from apples lost large amounts of organ fat, and increased muscle
strength, when fed an extract from baby apple skins as a portion of their diet.
Since the news broke, a number of people have begun adding this nutrient to their fat loss program as a nutritional supplement, with excellent fat and weight loss results.

Organ fat is not only the most difficult type of fat to lose, itʼs also the most
dangerous. Studies have linked organ fat (also known as visceral, abdominal or
belly fat) to obesity, heart disease, diabetes and aging.
In addition to numerous other health benefits, apple polyphenols show the uniqueability to promote the loss of organ fat.
Before this discovery,only one thing has ever been proven to reduce organ fat.

And because apple
polyphenols are a natural, safe
botanical compound, many dieters are now turning to this supplement as a way
to promote fat-burning.
Users of apple polyphenol supplements report virtually effortless weight
loss as a “side effect.” These natural chemicals from apple skins seem to
promote interior fat burning and increased muscle strength, making it easier for
the body to enter and maintain ketosis.

http://www.applepoly.com/

μπορει να ειναι μια απλη διαφημηση μπορει και οχι
:greenalien:




ΥΓ αν και ειναι περισυνο τοπικ αλλα τωρα το βρηκα 8)

panagiotisf
24-07-08, 09:05
alekoukosmyconian

τα αμυγδαλα εχουν πολλους υδατανθρακες αν δεν κανω λαθος
οποτε για γραμμωση προσωπικα δεν θα τα χρησιμοποιουσα

alekoukosmyconian
24-07-08, 09:15
alekoukosmyconian

τα αμυγδαλα εχουν πολλους υδατανθρακες αν δεν κανω λαθος
οποτε για γραμμωση προσωπικα δεν θα τα χρησιμοποιουσα



1. Ω6 καλό λίπος ειναι φίλε μου..έχει πρωτείνη και όχι υδατάνθρακα..!μαλιστα δίνει τρελή ένεργεια..εγώ πολλές φορές το χρησιμοπιώ σαν σνα στην παραλία αντικαθιστώντας υδατάνθρακα. π.χ. ένα ωραιότατο δεκατιανό είναι μία μεζούρα πρωτείνης με νερό με μία χούφτα ανάλατα αμύγδαλα


2.αλλοι πάλι τα έχουν ή πριν την προπόνηση για έξτρα ενέργεια ή πριν τον ύπνο για το καλό λίπος που έχουν

3. τέλος όταν π.χ. κάνεις κετογονική δίαιτα με πρωτείνη και λίπος την πρωτείνη σου την συνοδεύει είτε με ξηρούς καρπούς τέτοιους τύπου είτε με ελαιόλαδο

4. τα προτιμώ από τα ξινόμηλα γιατι στην αυστήρή μου δίαιτα ή κόβω εντελώς τα φρούτα ή τα βάζω σε κατάλληλο timing ¨οπως για παράδειγμα ξινόμηλο ή μπανάνα μαζί με μίαμιση μεζούρα πρωτείνης αμέσως μετά την προπόνηση ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ διαφορετικά προσωπικά εμένα με λιπώνει

panagiotisf
24-07-08, 09:37
με καλυψες πληρως :toast:

RUHL
24-07-08, 12:06
ακομα στην διετα του palubo που ο υδατανθρακας οπως λεει πρεπει να ειναι 0 δεν ειναι τα αμυγδαλα καρυδια φυστικοβουτυρο εχουν κατα μεσο ορο 50 λιπος 25 υδατανθρακα 25 πρωτεινη ενταξη δεν θα φας 100 γραμ :green: οποτε λιγους υδατανθρακες τροω και εγω τωρα στην γραμμωση σε 1-2 γευματα ενα μοιγμα απο τα παραπανω.

Το λιπος ειναι φιλος μας δηνει τεστοστερονη :toast:

isis
24-07-08, 15:39
ξέρεις , η όρεξη και το αίσθημα της πείνας κόβεται και με χημικά επίσης , πολύ πιο αποτελεσματικά! :lol:

giannis64
24-07-08, 19:17
οπως και να μην ξεχναμε πως αν περνουμε και αλλα βοηθηματα και καταπονουμε το στομαχι μας θα ηταν καλυτερο να αποφευγουμε τα μηλα πορτοκαλια γρειπ φρουτ γιατι ειναι θανατος για το στομαχι.(οσο μπορουμε φυσηκα).

alekoukosmyconian
25-07-08, 00:12
ξέρεις , η όρεξη και το αίσθημα της πείνας κόβεται και με χημικά επίσης , πολύ πιο αποτελεσματικά! :lol:



απλά συμφωνώ και επαυξάνω....εγώ προσωπικά πάντα έχω Ε..Κ.Α ....ΓΙΑ ΜΈΝΑ το νουμερο ένα ανορεξιογόνο..! :1laugh: