PDA

Επιστροφή στο Forum : Mαυρη Λιστα με συμπληρωματα



RUHL
27-12-07, 18:47
Εδω ειναι μια σελιδα που κανουν κατα καιρους διαφορες αναλυσεις στα συμπληρωματα και βλεπουν αμα οι ετικετες απο εξω που υποστηριζουν οι εταιριες εχουν μεσα τα ιδια συστατικα οχι διαφορετικα η λιγοτερα
Εδω ειναι η μαυρη λιστα με τα ενοχα συμπληρωματα που βρεθηκαν να εχουν λιγοτερα η αλλα συστατικα μεσα

http://www.supplementpolice.com/felonies.htm


ενα παραδειγμα

IDS QUALITY WHEY was tested at San rafael Chemical Services and found to contain 28.1% protein or 8.45 grams per serving compared to a label claim of 73.3% or 22 grams per 30 gram serving.

Ετσι οπως βλεπετε υποστηριζαν οτι στην δοση ειχε 22 γραμμαρια πρωτεινης ενω ειχε μονο 8,5 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :moderator:

gpol
27-12-07, 19:32
Μπραβο! Πολυ χρησιμο :thumbsup:

KATERINI 144
27-12-07, 21:01
IDS QUALITY WHEY was tested at San rafael Chemical Services and found to contain 28.1% protein or 8.45 grams per serving compared to a label claim of 73.3% or 22 grams per 30 gram serving.

Ετσι οπως βλεπετε υποστηριζαν οτι στην δοση ειχε 22 γραμμαρια πρωτεινης ενω ειχε μονο 8,5 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :moderator:

καλά είπαμε να κλέψουν και λίγο, αλλά αυτοί το ξεφτίλισαν ρε! :affraid:

getbigstaybig
27-12-07, 21:53
Σε τετοιες εταιριες ενα πραγμα αξιζει :rifle: :spank: :2guns: :rifle: :spank: :spank: :spank: :spank: :2guns:



ωραιος ruhl :thumbsup:

Muscleboss
27-12-07, 22:13
ενδιαφέρον... με κάτι τέτοια χαλάει το όνομα της εταιρίας αμέσως...

ωραίος ruhl :thumbup:

MB

anastasisk
28-12-07, 01:48
Αψογος Ruhl....ερε κατι πραγματα...πολυ κλεψιμο.

billys15
28-12-07, 14:19
Ruhl εσυ δεν εχεις μια τετοια της IDS? :rolf:

RUHL
28-12-07, 14:26
Διαφορετικη ειναι απ οτι ειδα σχεδον ολα τα προιοντα τησ ιδς τα ελενξαν στην πρωτεινη που περνω δεν βρικαν τιποτα ακομα αρα :rocking: :rocking:
Η dynamitize τι κανει βασιλακη την εφαγες :green: :smash: :spank: :spank: :spank:

billys15
28-12-07, 17:10
Ασε εχει μια γευση..... :puke: Μακρια απο μοκα και σοκολατα! Εχω και σχεδον γεματο κουτι με choko και δεν παλευεται!

RUHL
31-12-07, 14:43
Πολυβηταμινες που απετυχαν το τεστ


Eleven multis for people and one for pets failed ConsumerLab.com tests. A number of products were short important vitamins or minerals. A children's vitamin contained too much vitamin A — exceeding tolerable levels. A women's vitamin was contaminated with lead. And three products failed to break apart properly, suggesting that they might go through the body not fully used.

In this Review, you'll get ConsumerLab's test results for thirty-two multivitamin/multimineral supplements and information about seven similar products. We help you choose carefully so you'll understand the potential benefits and risks.

Products include tablets, caplets, capsules, chewables, liquids, strips, gummies, and powders and include those marketed specifically for seniors, women, men, pre-natal use, children, general use and pets.

Brands in Report

AARP One Source (Perrigo)
Centrum Pet-Tabs
Dr. Fuhrman Pixie-Vites Pharmanex
Eniva Pregnancy Plus — Dr. Grunebaum
Flintstones Puritan's Pride
Floradix (Salus-Haus) Swanson
Healthy Moments Vitamin Strips The Greatest Vitamin in the World
Kirkland (Costco) The Vitamin Shoppe
Member's Mark (Sam's) 21st Century Pet Nutrition
Nature's Bounty TwinLab (IdeaSphere)
Nature's Plus Vitamin World
NOW WEIL
Nutrilite WinFuel
One A Day (Bayer) Yummi Bears (Hero Nutritionals

ioannis1
31-12-07, 15:12
αλεξ πρωτεινες στην μαυρη λιστα μπορεις να βρεις;

RUHL
31-01-08, 14:38
Aκομα μια εταιριια που αλλα γραφει στο κουτι απο εξω και αλλα εχει μεσα και λεγεται PRIMAFORCE


Nα ενα προιον της τα αμινοξεα ΕΕΑ

primaFORCE Primal EAA

Serving Size : 18.18 grams

Ingredients Label Claim L-Leucine* 4,860. mg/serving

Analysis Result L-Leucine* 5,290. mg/serving

http://supplementpolice.com/ddvf.pdf


:rolf: :rolf: :rolf: να μια καλη εταιρια τελικα εχει παραπανω απο ολα λεει μεσα περα απο την πλακα ειχε δει ενα thread στο ββ.κομ περασαν μερικα προιοντα της απο ελενχο και οντος ειχαν μεσα αυτο που εγραφαν :awesome:




Και να δωσο μερικα συμπληρωματα που τα εκαναν ελενχο και οντος ειχαν μεσα αυτο που ελεγαν απο εξω


PRIMAFORCE CEE POWDER
PRIMAFORCE YOHIMBINE HCL
DYMATIZE BCAA 2200
IDS CAFFEINE SPEEDGELS
SUPPLEMENT DIRECT DHEA 25 MG
SUPPLEMENT DIRECT YOHIMBINE HCL 5 MG

SUPPLEMENT DIRECT RIBOSE POWDER

SUPPLEMENT DIRECT WHEY PROTEIN
SUPPLEMENT DIRECT WHEY PROTEIN ISOLATE

SUPPLEMENT DIRECT ZMA CAPS
Controlled Labs Green Magnitude
SD BETA-ALANINE
SUPPLEMENT DIRECT PIRACETAM
SUPPLEMENT DIRECT CISSUS QUAD 4%
SUPPLEMENT DIRECT ACETYL L-CARNITINE
SD L-LEUCINE
SD BCAA POWDER
SD L-CITRULLINE MALATE 2:1
EAS C3 CAPS


SUPPLEMENT DIRECT L-TRYPTOPHAN

PRIMAFORCE PRIMAL EAA
SUPPLEMENT DIRECT BCAA CAPS
SCIFIT WHEY ISOLATE
SCIFIT R-ALA
SCIFIT CREATINE INFUSION LIQUID
IDS MULTI-PRO WHEY ISOLATE
IDS TOTAL RECOVERY
DYMATIZE ELITE COMPLEX -------Eδω μην μπερδευτητε complex ειναι οχι DYMATIZE ELITE whey που την βρηκαν να εχει λιγοτερα
SUPPLEMENT DIRECT AAKG POWDER
SUPPLEMENT DIRECT CAFFEINE ANHYDROUOS
SUPPLEMENT DIRECT CREATINE ETHYL ESTER POWDER
SUPPLEMENT DIRECT CREATINE MONOHYDRATE MICRONIZED
SUPPLEMENT DIRECT HIGH PERFORMANCE CREATINE
SUPPLEMENT DIRECT KRE-ALKALYN
SUPPLEMENT DIRECT L-GLUTAMINE
SUPPLEMENT DIRECT MICROLACTIN POWDER

SUPPLEMENT DIRECT MICROLACTIN CAPS
SUPPLEMENT DIRECT N-ACETYL L-GLUTAMINE POWDER
SUPPLEMENT DIRECT DHEA 100 MG

Kntrns_MD
01-02-08, 17:16
η IDS με χάλασε... την είχα για αξιόπιστη επιλογή. :angry:

RUHL
01-02-08, 18:14
γενικα? η εταιρια ναι
ε παλι καλα η πρωτεινη της ειναι οκ :P ειναι και φτηνη

Gasturb
01-02-08, 18:28
ειναι οκ :P ειναι και φτηνη

είνια οκ γιατί εινα φτηνή λέει με άλλα λόγια μας ο τσαμπατζής άλεξ :thumbdown: :lol:

RUHL
01-02-08, 18:37
Το παιδι της muscletech Ξαναχτηπα :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: ευγε μπραβο αγορι μου σιγουρα οσο πιο ακριβο τοσο πιο καλο :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:



Edit :Μια χαρα ειναι η primaforce την δευτερα θα βαλο φωτο :rolf: :rolf: ολοι οι εγραστηριακοι ενενχοι ειναι οκ αυτης της εταιριας τουλαχιστον


Ποτε σου δεν πηρες αλλου αυτα η σοκολατα τι ηταν :sneaky: :sneaky:


Θα σου κανω βαν ρε σταματα να χαλας τοπικς

Bwt Και ο βασιλακης λεει παν μετρο αριστον :lol: :lol: :lol:

Gasturb
01-02-08, 20:21
παιδί της Primaforce μην πιάνεις τα άκρα, πάν μέτρον άριστον λέγαν οι αρχαίοι ημών :chinese:

btw ποτέ μου δεν αγόρασα muscletech :squat:

end of offtopic 8)

flexwheeler99
09-05-08, 12:24
Ειχε γινει ενα θεμα με την Elite Whey της Dymatize.

Αν και πολυ καλη λογω προσωπικης εμπειριας,βρεθηκε με λιγοτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη(δε θυμαμαι το link) και ετσι δικαιολογηθηκε η χαμηλη τιμη της.Την τελευταια φορα μαλιστα ειχε προβληματα ποιοτητας.Σβωλοι κλπ. σαν υγρασια.Ποτε ξανα.[/list]

RUHL
09-05-08, 12:32
DYMATIZE ELITE COMPLEX -------Eδω μην μπερδευτητε complex ειναι οχι DYMATIZE ELITE whey που την βρηκαν να εχει λιγοτερα


:joker: :joker: 68% εχει :rabbit:

narta
03-09-09, 15:05
Αλλα η Gaspari Nutrition εκβιασε καταστασεις και ανθρώπους ωστε να απαγορευθει η εισοδος της Thermolife (στην οποια εργαζεται ο "δικος μας" Bane) σε εκθεση/αγωνες που εγιναν προ ολιγου καιρου.

Και μονο λογο αυτων των μαφιοζικων τακτικων, εγω προτεινω να την μποϋκοταρουν οι παντες ασχετως προϊοντων. Γιατι πολυ απλα ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!

Bane
03-09-09, 15:15
Αλλα η Gaspari Nutrition εκβιασε καταστασεις και ανθρώπους ωστε να απαγορευθει η εισοδος της Thermolife (στην οποια εργαζεται ο "δικος μας" Bane) σε εκθεση/αγωνες που εγιναν προ ολιγου καιρου.

Και μονο λογο αυτων των μαφιοζικων τακτικων, εγω προτεινω να την μποϋκοταρουν οι παντες ασχετως προϊοντων. Γιατι πολυ απλα ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!

Η μαλακία είναι ότι τα τελευταία 4 χρόνια δεν μπορούσα να πάω στο Olympia λόγο υποχρεόσεων. Φέτος που είχα χρόνο να πάω μας @$#@$# οι %##%%$.

manos_
03-09-09, 17:18
Αλλα η Gaspari Nutrition εκβιασε καταστασεις και ανθρώπους ωστε να απαγορευθει η εισοδος της Thermolife (στην οποια εργαζεται ο "δικος μας" Bane) σε εκθεση/αγωνες που εγιναν προ ολιγου καιρου.

Και μονο λογο αυτων των μαφιοζικων τακτικων, εγω προτεινω να την μποϋκοταρουν οι παντες ασχετως προϊοντων. Γιατι πολυ απλα ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!

Ναι ενω οι αλλοι ειναι αγιοι.Δεν θα παρω εγω τα gaspari που τα εχω δοκιμασει και μου δουλευουν επειδη μπλοκαρε την thermolife.Τι αλλο θα ακουσω.Θα την δοκιμασω και εγω οτι εχω δοκιμασει απο την συγκεκριμενη εταιρια ΔΟΥΛΕΥΕΙ (η τελοσπαντων επειδη μιλαμε για πρωτεινη ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι υψηλης ποιοτητος) και τελος οτι σου γραφει θα το κανει.Και εχω γινει πειραματοζωο τα τελευταια δυο χρονια με τα συμπληρωματα.

narta
03-09-09, 20:21
Ναι ενω οι αλλοι ειναι αγιοι.Δεν θα παρω εγω τα gaspari που τα εχω δοκιμασει και μου δουλευουν επειδη μπλοκαρε την thermolife.Τι αλλο θα ακουσω.Θα την δοκιμασω και εγω οτι εχω δοκιμασει απο την συγκεκριμενη εταιρια ΔΟΥΛΕΥΕΙ (η τελοσπαντων επειδη μιλαμε για πρωτεινη ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι υψηλης ποιοτητος) και τελος οτι σου γραφει θα το κανει.Και εχω γινει πειραματοζωο τα τελευταια δυο χρονια με τα συμπληρωματα.

Δεν ξερω για σενα, αλλα γουσταρω να υποστηριζω εταιρίες που:

α) δεν κρυβονται πισω απο proprietary blends
β) δεν χρησιμοποιουν ανηθικες τακτικες

Μπορει η συγκεκριμενη πρωτεϊνη να ειναι οκ, και να εχει ωραια γευση αλλα στα @@ μου. Υπαρχουν και καλυτερες

kyriakos23
03-09-09, 20:24
εγω επειδη δεν ειμαι κ κανενας εκατομυριουχος υποστηριζο αυτη που εξυπηρετα την τζεπη μου,εχει αυτο που μαρεσει.

Bane
03-09-09, 21:46
α) δεν κρυβονται πισω απο proprietary blends
β) δεν χρησιμοποιουν ανηθικες τακτικες



Αμήν

manos_
03-09-09, 21:58
Δεν ξερω για σενα, αλλα γουσταρω να υποστηριζω εταιρίες που:

α) δεν κρυβονται πισω απο proprietary blends
β) δεν χρησιμοποιουν ανηθικες τακτικες

Μπορει η συγκεκριμενη πρωτεϊνη να ειναι οκ, και να εχει ωραια γευση αλλα στα @@ μου. Υπαρχουν και καλυτερες

Λεπτομερειες.Το αποτελεσμα μετραει.

narta
03-09-09, 22:02
Για σενα ισως. Δεν προσπαθω να αλλαξω την γνωμη κανενος, την δικια μου λεω. :)

ritsa17
04-09-09, 08:14
Παρα πολύ ωραίο site,εδώ πρέπει να αναφέρουμε αυτούς που "κοροιδεουν" και κλέβουν εμάς.

Bane
04-09-09, 14:01
α)To supplementpolice δεν είναι ανεξάρτητο site. Ανήκει στην supplementdirect η οποία(μαντέψτε!) πουλάει συμπληρώματα
β)Το San Rafael είναι το φτηνότερο εργαστήριο ελέγχου συμπληρομάτων στην Αμερική. Επίσης είναι το πλέον αναξιόπιστο και ποτέ δεν στηρήζει τα ευρήματα του σε δικαστήριο. Είναι αυτοί που κάποτε καταλήξαν στο συμπέρασμα πως όλες οι CEE της αγοράς ήταν fake γιατί στην μέτρηση που κάναν αφού αφήσαν τα δείγματα για ένα βράδυ σε αλκαλικό περιβάλλον(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) βρήκαν μόνο κρεατίνη. Επίσης αυτοί που βρήκαν μόνο απλή κρεατίνη στο Cellmass αννοόντας ότι τα άλατα σε υδατικό διάλυμα έχουν την τάση να διαχωρίζονται.
Α σε καμία από τις περιπτώσεις δεν είχαν analytical standard.

Exci
04-09-09, 14:02
Μουφα δηλαδη κι αυτο ?

Bane
04-09-09, 14:07
Μουφα δηλαδη κι αυτο ?

Yep

isis
04-09-09, 14:09
Yep

Αναφορικά με τη διαμάχη thermolife vs Universal , ποια η τύχη της?

Bane
04-09-09, 14:12
Αναφορικά με τη διαμάχη thermolife vs Universal , ποια η τύχη της?

Ποιά διαμάχη;

eas2000
04-09-09, 15:00
BANE εσύ που έχεις ασχοληθεί μπορείς να αναφέρεις κάποια προιόντα πρωτεινης, αμινοξέων κλπ που θεωρείς αξιόπιστα;

Bane
04-09-09, 15:05
Μπορώ να πω εταιρείες που θεορώ αξιόπιστες:
Thermolife
Omega Sports
E-pharm
NOW
Primaforce
Xtreme Formulations
S.A.N.

Για τις παραπάνω έχω προσωπική γνώση ότι είναι αξιόπιστες, τουλάχιστον στο θέμα ότι ελέγχουν τι βάζουν μέσα.

isis
04-09-09, 18:28
Ποιά διαμάχη;


η thermolife δεν είχε αναλύσει ένα προϊόν της universal to animal m-stak , δημοσιεύοντας την ανάλυση για ένα συστατικό του?

Δικό σας δεν είναι αυτό? Οπότε να μη γκρινιάζουμε για τη gaspari δε κάνει!

isis
04-09-09, 19:09
Δεν ξερω για σενα, αλλα γουσταρω να υποστηριζω εταιρίες που:

α) δεν κρυβονται πισω απο proprietary blends
β) δεν χρησιμοποιουν ανηθικες τακτικες

Μπορει η συγκεκριμενη πρωτεϊνη να ειναι οκ, και να εχει ωραια γευση αλλα στα @@ μου. Υπαρχουν και καλυτερες

Είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέξει τι θα χρησιμοποιήσει. Αν δε κάνω λάθος εδώ δεν είναι το φόρουμ της thermolife , ούτε μπορείς να ισχυριστείς ότι τα προϊόντα της gaspari δεν είναι αποτελεσματικά. Το αντίθετο μάλιστα. Για να είμαι δίκαιος τόσο η gaspari όσο και η thermolife έχουν προϊόντα που "δουλεύουν" και θεωρούνται από τις καλύτερες εταιρίες.
Τα proprietary extracts και blends δεν είναι μόνο "προνόμιο" της gaspari , ούτε μόνο η gaspari χρησιμοποιεί στα προϊόντα της φαρμακευτικές ουσίες , ονομάζοντάς τα "συμπληρώματα" , τα ίδια κάνει και η thermolife.
Αναφορικά με την "ανηθικότητά" της gaspari , "ανήθικη" θα μπορούσα να χαρακτηρίσω και τη thermolife , όταν ανέλυσε προϊόν της universal και το δημοσίευσε , όχι με σκοπό το συμφέρον των καταναλωτών , αλλά με σκοπό να βλάψει την universal , διότι έτσι είναι το εμπόριο και στο εμπόριο δεν υπάρχει ανηθικότητα.
Τέλος , κάθε προϊόν πρέπει να κρίνεται αντικειμενικά , ασχέτως αν υποστηρίζουμε την εταιρία που το παράγει ή όχι.

manos_
04-09-09, 19:16
Α η thermolife την ειχε κανει την μαγκια αυτη? Ωραια πραγματα.

narta
04-09-09, 19:23
Είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέξει τι θα χρησιμοποιήσει. Αν δε κάνω λάθος εδώ δεν είναι το φόρουμ της thermolife , ούτε μπορείς να ισχυριστείς ότι τα προϊόντα της gaspari δεν είναι αποτελεσματικά. Το αντίθετο μάλιστα. Για να είμαι δίκαιος τόσο η gaspari όσο και η thermolife έχουν προϊόντα που "δουλεύουν" και θεωρούνται από τις καλύτερες εταιρίες.
Τα proprietary extracts και blends δεν είναι μόνο "προνόμιο" της gaspari , ούτε μόνο η gaspari χρησιμοποιεί στα προϊόντα της φαρμακευτικές ουσίες , ονομάζοντάς τα "συμπληρώματα" , τα ίδια κάνει και η thermolife.
Αναφορικά με την "ανηθικότητά" της gaspari , "ανήθικη" θα μπορούσα να χαρακτηρίσω και τη thermolife , όταν ανέλυσε προϊόν της universal και το δημοσίευσε , όχι με σκοπό το συμφέρον των καταναλωτών , αλλά με σκοπό να βλάψει την universal , διότι έτσι είναι το εμπόριο και στο εμπόριο δεν υπάρχει ανηθικότητα.
Τέλος , κάθε προϊόν πρέπει να κρίνεται αντικειμενικά , ασχέτως αν υποστηρίζουμε την εταιρία που το παράγει ή όχι.

Και επειδη δεν ειναι το forum της Thermolife δεν εχω δικαιωμα να αναφερω ενα περιστατικο; Ουτε ειπα οτι η Gaspari δεν εχει καλα προϊοντα, ειπα οτι η συγκεκριμενη εταιρια εκανε μια κινηση, ανηθικη κατ' εμε.
Οσο για το περιστατικο με την universal περισσοτρες πληροφοριες παρακαλω και κανενα link θα ηταν επιθυμητο.

Εκτος αν υπαρχει κανενα gag order και δνε το ξερω :p

isis
04-09-09, 19:25
Και επειδη δεν ειναι το forum της Thermolife δεν εχω δικαιωμα να αναφερω ενα περιστατικο; Ουτε ειπα οτι η Gaspari δεν εχει καλα προϊοντα, ειπα οτι η συγκεκριμενη εταιρια εκανε μια κινηση, ανηθικη κατ' εμε.
Οσο για το περιστατικο με την universal περισσοτρες πληροφοριες παρακαλω και κανενα link θα ηταν επιθυμητο.

Εκτος αν υπαρχει κανενα gag order και δνε το ξερω :p


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1448&page=2

Niiick
04-09-09, 19:30
εξηγεις μια τη αποδεικνυει το pdf? δεν καταλαβα προσωπικα εγω

isis
04-09-09, 19:39
εξηγεις μια τη αποδεικνυει το pdf? δεν καταλαβα προσωπικα εγω

Πριν από κανένα χρόνο περίπου η thermolife ανέλυσε ένα προϊόν της universal το animal m-stak , το οποίο τουλάχιστον τότε έπρεπε να περιέχει την ουσία Turkesterone και σύμφωνα με την ανάλυση του εργαστηρίου δε βρέθηκε αυτή η ουσία μέσα. Μετά την ανέβασαν την ανάλυσή τους αυτή σε μεγάλα boards και έγινε ένας ψιλοπανικός. Εμπορικές μάχες κοινώς , ασχέτως αν η ανάλυση αυτή είναι αληθής ή όχι!

Bane
04-09-09, 20:15
Είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέξει τι θα χρησιμοποιήσει. Αν δε κάνω λάθος εδώ δεν είναι το φόρουμ της thermolife , ούτε μπορείς να ισχυριστείς ότι τα προϊόντα της gaspari δεν είναι αποτελεσματικά. Το αντίθετο μάλιστα. Για να είμαι δίκαιος τόσο η gaspari όσο και η thermolife έχουν προϊόντα που "δουλεύουν" και θεωρούνται από τις καλύτερες εταιρίες.
Τα proprietary extracts και blends δεν είναι μόνο "προνόμιο" της gaspari , ούτε μόνο η gaspari χρησιμοποιεί στα προϊόντα της φαρμακευτικές ουσίες , ονομάζοντάς τα "συμπληρώματα" , τα ίδια κάνει και η thermolife.
Αναφορικά με την "ανηθικότητά" της gaspari , "ανήθικη" θα μπορούσα να χαρακτηρίσω και τη thermolife , όταν ανέλυσε προϊόν της universal και το δημοσίευσε , όχι με σκοπό το συμφέρον των καταναλωτών , αλλά με σκοπό να βλάψει την universal , διότι έτσι είναι το εμπόριο και στο εμπόριο δεν υπάρχει ανηθικότητα.
Τέλος , κάθε προϊόν πρέπει να κρίνεται αντικειμενικά , ασχέτως αν υποστηρίζουμε την εταιρία που το παράγει ή όχι.

Συγνώμη που αποδείξαμε δημοσίως ότι ούτε η Gaspari ούτε η ΑΧ ούτε η Universal έχουν τουρκεστερόνη στα προιόντα τους, δεν θα το ξανακάνουμε.

Που ακριβώς χρησιμοποιούμε proprietary blends και φαρμακευτικές ουσίες;

manos_
04-09-09, 20:16
Και αν θυμαμαι η universal εδωσε το προιον για περαιτερω αναλυση για να δειξει οτι δεν μασαει.Και τωρα αναγραφει το turkesterone εχω ενα κουτι απο τον μαιο μπροστα μου.

isis
04-09-09, 20:27
Συγνώμη που αποδείξαμε δημοσίως ότι ούτε η Gaspari ούτε η ΑΧ ούτε η Universal έχουν τουρκεστερόνη στα προιόντα τους, δεν θα το ξανακάνουμε.

Που ακριβώς χρησιμοποιούμε proprietary blends και φαρμακευτικές ουσίες;

Όσον αφορά τη universal , αν έχεις τη καλοσύνη κοίταξε στο παραπάνω σύνδεσμό μου το συνημμένο αρχείο.
Όσον αφορά για το αν χρησιμοποιείτε φαρμακευτικές ουσίες , αν θέλεις πες μου σε παρακαλώ , στο stizm , θεωρείς ότι υπάρχει κάποια φαρμακευτική ουσία μέσα? Eπίσης στο liver longer , εκτός από ταυρίνη , υπάρχει φαρμακευτική ουσία μέσα?
Ας αρχίσουμε με αυτά πρώτα.

manos_
04-09-09, 20:34
Απο τοτε το να ρουφιανευεις τις αντιπαλες εταιριες ειναι καλο?Οταν εισαι μελος ενος industry και βαλεις κατα των αλλων τι περιμενατε και λιγα σας κανανε.Εγω δεν σου λεω οτι καλα κανουνε αν ισχυει και δεν την εχουνε μεσα αλλα εσεις πως την ειδατε ρομπεν των δασων η οι αλλοι ειναι απατεωνες ελατε σε εμας?

Bane
04-09-09, 20:46
Πριν από κανένα χρόνο περίπου η thermolife ανέλυσε ένα προϊόν της universal το animal m-stak , το οποίο τουλάχιστον τότε έπρεπε να περιέχει την ουσία Turkesterone και σύμφωνα με την ανάλυση του εργαστηρίου δε βρέθηκε αυτή η ουσία μέσα. Μετά την ανέβασαν την ανάλυσή τους αυτή σε μεγάλα boards και έγινε ένας ψιλοπανικός. Εμπορικές μάχες κοινώς , ασχέτως αν η ανάλυση αυτή είναι αληθής ή όχι!

Επειδη κάπου τα έχεις συγχήσει όλα στο μυαλό σου, με λίγα λόγια:
-Η Chromadex θεωρείται το πιό αξιόπιστο εργαστήριο ελέγχου συμπληρομάτων στην Αμερική, έχει αναπτύξει τα analytical standards για 10δες συμπληρώματα.
-Η Thermolife αναζητεί φτηνή και αξιόπιστη πηγή τουρκεστερόνης για πάνω από 5 χρόνια. Όσον αφορά το αξιόπιστη έχουμε βρει(Κέντρο Επιστημών του Ουζμπεκιστάν, οι άνθρωποι που ανακάλυψαν την Τουρκεστερώνη) με την συνεργασία των οποίων δημιουργήθηκε το αναλυτικό στανταρ το οποίο χρησιμοποιεί αυτή την στιγμή η Chromadex. Η όλη διαδικασία ανάπτυξης του analytical standard μας στίχησε 20.000$ Το τραγικό είναι ότι ως τότε υπήρχαν προιόντα που περιείχαν turkesterone ενω ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΤΗΣ.
-Την απόκτηση του στάνταρ ακολούθησε ο έλεγχος όλων των υποτηθέμενων κινέζων προμηθευτών που προσφέραν υποτιθέμενη τουρκεστερόνη στο 1/20 της τιμές του Ουζμπεκισταν. Αποτύχαν ΟΛΟΙ.
-Βεβαίως και ακολούθησε η ανάλυση των προιόντων της αγοράς που υποτήθετε πως περιείχαν τουρκεστερόνη(AX, Gaspari, Universal). Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να ξοδεύεις 20.000$ για να μπορείς να αναλύσεις μία ουσία και να καταλήγεις να την αγοράζεις στο 20πλάσιο απ ότι οι ανταγωνιστές σου αν τους επιτρέπεις να πουλάνε το πλαστό προιόν. Ναι ντροπή μας.
-Η απάντηση της Universal είναι ότι έχουν και αυτοί αναλυτικό στάνταρ (το οποίο δεν δείξαν σε κανέναν) και ότι η ανάλυση που κάναν στο δικό τους εργαστήριο (την οποία επίσης δεν είδε κανεις ποτέ) δείχνει ότι έχουν τουρκεστερόνη και η δικιά μας ανάλυση(που την είδε όλως ο κόσμος) είναι εσφαλμένη.
-Η απάντηση της Gaspari ήταν ένα CoA(πιστοποιητικό γνησιότητας το οποίο παρέχεται από τον κατασκευαστή) το οποίο έδειχνε πως η παρτίδα τους είχε ήδη λείξει εδώ και έναν χρόνο(!) και επίσης ότι σε κάθε δόση του προιόντος υπήρχαν μόνο 20mcg τουρκεστερώνης τα οποία δεν ανιχνεύονται από καμία υπαρκτή αναλυτική μεθοδο.
-Η απάντηση της ΑΧ ήταν πως σε αναλυσή που κάναν σε εργαστήριο χωρίς αναλυτικό στάνταρ(το οποίο προηγουμένος είχε πει πως δεν μπορεί να αναλύσει την τουρκεστερόνη) τελικά βρήκαν πως υπάρχει τουρκεστερόνη. Και εδώ η ανάλυση έγινε αφού είχε κυκλοφορήσει το προιόν.

Ναι πραγματικά ντρέπομαι που είμαστε τέτοιοι αλήτες.

Υ.Γ. Για όποιον νομίζει πως αυτά τα γράφω για να αυξήσω τις πωλήσεις της Thermolife, σκασίλα μου για τα 2-3 μπουκάλια παραπάνω που θα πουλήσει η εταιρεία, το φαρμακείο μου τζηράρει 1000Ε την μέρα και χθες πουλήσαμε 10 τόνους νιτρικά άλατα αμινοξέων στην Premium. Είμαι περήφανος που δουλεύω με μία εταιρεία όπως η Thermolife και ένα άτομο όπως ο Ron.

isis
04-09-09, 20:57
Επειδη κάπου τα έχεις συγχήσει όλα στο μυαλό σου, με λίγα λόγια: -Η Chromadex θεωρείται το πιό αξιόπιστο εργαστήριο ελέγχου συμπληρομάτων στην Αμερική, έχει αναπτύξει τα analytical standards για 10δες συμπληρώματα....... Είμαι περήφανος που δουλεύω με μία εταιρεία όπως η Thermolife και ένα άτομο όπως ο Ron.

Όλα όμορφα και ωραία όσα γράφεις , ωστόσο το θέμα δεν είναι τι έκανε η thermolife για να βρει τουρκεστερόνη , ούτε αν η chromadex είναι το πιο αξιόπιστο εργαστήριο στο κόσμο , ούτε αν ο Ron είναι καταρτισμένος , ευσυνείδητος και τα σχετικά. Το θέμα είναι ένα και μοναδικό , μιλήσατε για τη gaspari , τη χαρακτηρίσατε ανήθικη γι' αυτό που σας έκανε και παρέλειψες να αναφέρεις ότι ο φίλος σου ο Ron Kramer , αμέσως φρόντισε να ανεβἀσει το τεστ σε ένα από τα μεγαλύτερα boards με συμπληρώματα στο κόσμο , άσχετα με την αξιοπιστία του τεστ. Η τακτική αυτή είναι ανήθικη και συνηθισμένη στο εμπόριο, μπορούσε να κινήσει τις νόμιμες διαδικασίες.
Τώρα , το αν το φαρμακείο σου κερδίζει 1000 Ευρώ την ημέρα δε νομίζω να έχει καμία σχέση με το συγκεκριμένο θέμα ή να ενδιαφέρει κανένα , ούτε τι και πόσα πουλήσατε στη premium!

P.S:
Επειδη κάπου τα έχεις συγχήσει όλα στο μυαλό σου χαλάρωσε το στυλάκι σου αγαπητέ!

Bane
04-09-09, 20:59
Όσον αφορά τη universal , αν έχεις τη καλοσύνη κοίταξε στο παραπάνω σύνδεσμό μου το συνημμένο αρχείο.
Όσον αφορά για το αν χρησιμοποιείτε φαρμακευτικές ουσίες , αν θέλεις πες μου σε παρακαλώ , στο stizm , θεωρείς ότι υπάρχει κάποια φαρμακευτική ουσία μέσα? Eπίσης στο liver longer , εκτός από ταυρίνη , υπάρχει φαρμακευτική ουσία μέσα?
Ας αρχίσουμε με αυτά πρώτα.

Τι ακριβώς έχεις συλλάβει στο μυαλό σου ως φαρμακευτική ουσία;

isis
04-09-09, 21:01
Τι ακριβώς έχεις συλλάβεισ το μυαλό σου ως φαρμακευτική ουσία;

Για πες μας εσύ αγαπητέ φαρμακοποιούλη , ή καλύτερα κάνε μας μία ανάλυση των συστατικών αυτών των δύο , σύμφωνα με το δικό μας πάντα National Formulary!

Niiick
04-09-09, 21:01
ρε μαγκες ειναι απλα τα πραγματα.
εγω πουλαω τη Χ ουσια που μου κοστιζει 20000$.

ο αλλος πουλαει ενα προιον που λεει πως περιεχει την Χ ουσια αλλα δεν την περιεχει τελικα.το προιον του του κοστιζει 1000$.
ο κοσμος ψωνιζει και απο τους 2.

χανει πελατες δηλαδη ο πρωτος που ειναι σωστος απο τον δευτερο που ειναι λαμογιο. καλα του κανει λοιπον και τον ξεσκεπαζει.

narta
04-09-09, 21:07
Χωρις καμια δοση εμπαθειας

LOL!

Προσφατα ειδα ενα θεμα που ανοιξε ο -pct χωρις φαρμακα, μονο με βοτανα- στο bb.com ακριβως για αυτο το θεμα.


Επι του θεματος, δεν πιστευω οτι το παραπανω ειναι ανηθικη τακτικη, απλα σκληρος ανταγωνισμος. Το να πεταξεις με το ετσι θελω μια εταιρια απο το Olympia επειδη κατεδειξε οτι λες ψεματα, νομιζω ειναι ανηθικο. Αλλα τι να περιμενεις με τετοιο αφεντικο...

manos_
04-09-09, 21:07
ρε μαγκες ειναι απλα τα πραγματα.
εγω πουλαω τη Χ ουσια που μου κοστιζει 20000$.

ο αλλος πουλαει ενα προιον που λεει πως περιεχει την Χ ουσια αλλα δεν την περιεχει τελικα.το προιον του του κοστιζει 1000$.
ο κοσμος ψωνιζει και απο τους 2.

χανει πελατες δηλαδη ο πρωτος που ειναι σωστος απο τον δευτερο που ειναι λαμογιο. καλα του κανει λοιπον και τον ξεσκεπαζει.

Πες μου σοβαρα με πια λογικη καλα κανει.Ρουφιανιλικι ειναι ρε φιλε ασχετα αν ο αλλος κλεβει εμενα και εσενα. Και μετα παραπονιετε που τον αφησανε εξω απο την εκθεση.Η εστω μην βγαινεις και λες ανηθικη την αλλη εταιρια οταν την εχεις ρουφιανεψει θα ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε.

Bane
04-09-09, 21:11
Για πες μας εσύ αγαπητέ φαρμακοποιούλη , ή καλύτερα κάνε μας μία ανάλυση των συστατικών αυτών των δύο , σύμφωνα με το δικό μας πάντα National Formulary!
Natural Supplement according to DHSEA and FDA:Οτιδήποτε ευρίσκετε στη φύση.

Αφού λοιπόν ο φαρμακοποιούλης εγώ δεν ξέρω, πες μου εσύ ο υπέρτατο chemical mind MIA ουσια στο stizm η το liver longer που να μην ευρίσκεται σε φυσική πηγη

Niiick
04-09-09, 21:11
@ manos

ναι θα μπορουσαν και να μη το χαν κανει αλλα χανουν πελατες δηλαδη $$$$$$ ετσι και κερδιζουν αλλοι ενω ξοδευουν τα μισα απο αυτους

isis
04-09-09, 21:14
Natural Supplement according to DHSEA and FDA:Οτιδήποτε ευρίσκετε στη φύση.

Αφού λοιπόν ο φαρμακοποιούλης εγώ δεν ξέρω, πες μου εσύ ο υπέρτατο chemical mind MIA ουσια στο stizm η το liver longer που να μην ευρίσκεται σε φυσική πηγη

Μεγάλε , δεν είμαστε στο america , είμαστε στην Ελλάδα , οπότε απάντησέ μου με το δικό μας National Formulary!

manos_
04-09-09, 21:15
@ manos

ναι θα μπορουσαν και να μη το χαν κανει αλλα χανουν πελατες δηλαδη $$$$$$ ετσι και κερδιζουν αλλοι ενω ξοδευουν τα μισα απο αυτους

Γραφω αυτο και τελος γιατι ο bane μας σνομπαρει κιολας.Οταν λες μια αλλη εταιρια ανηθικη και εσυ πρωτος εχεις κανει την μεγιστη μαλακια οσων αφορα τα business ethics το να λασπολογεις εναντιον του αντιπαλου εστω και αν εχεις δικιο τοτε δεν θα μιλας για τιποτα γιατι εσυ πρωτος εσκαψες το λακο του αλλου.

Bane
04-09-09, 21:20
Γραφω αυτο και τελος γιατι ο bane μας σνομπαρει κιολας.Οταν λες μια αλλη εταιρια ανηθικη και εσυ πρωτος εχεις κανει την μεγιστη μαλακια οσων αφορα τα business ethics το να λασπολογεις εναντιον του αντιπαλου εστω και αν εχεις δικιο τοτε δεν θα μιλας για τιποτα γιατι εσυ πρωτος εσκαψες το λακο του αλλου.

Από τα λίγα που γνορίζω από νομική λασπολογία/δυσφήμηση είναι όταν αυτά που διαδίδεις είναι ψευδη. Όπως και στην Ελλάδα έτσι και στην Αμερική τέτοιες πρακτικές συκόνουν μύνηση.

Niiick
04-09-09, 21:21
Γραφω αυτο και τελος γιατι ο bane μας σνομπαρει κιολας.Οταν λες μια αλλη εταιρια ανηθικη και εσυ πρωτος εχεις κανει την μεγιστη μαλακια οσων αφορα τα business ethics το να λασπολογεις εναντιον του αντιπαλου εστω και αν εχεις δικιο τοτε δεν θα μιλας για τιποτα γιατι εσυ πρωτος εσκαψες το λακο του αλλου.


λασπολογια ειναι η η χρησιμοποίηση ψευδολογιών και συκοφαντιών.
αν η thermolife λεει την αληθεια ομως? τοτε δεν λασπολογει εναντιον κανενος.

isis
04-09-09, 21:23
Αλλού ξεκίνησε το θέμα και αλλού καταλήξαμε άλλη μία φορά!

Καληνύχτα σας!

manos_
04-09-09, 21:25
Από τα λίγα που γνορίζω από νομική λασπολογία/δυσφήμηση είναι όταν αυτά που διαδίδεις είναι ψευδη. Όπως και στην Ελλάδα έτσι και στην Αμερική τέτοιες πρακτικές συκόνουν μύνηση.

Ναι λαθος λεξη χρησιμοποιησα δεν μου ερχετε η καταλληλη.Καλα μου φαινετε κοροιδευομαστε μεταξυ μας.Με την ιδια λογικη η ανηθικοτητα για την οποια κατηγορεις την γκασπαρι ειναι νομιμη αρα δεν τρεχει.Εγω δεν ειπα οτι δεν ειναι νομιμο το θεμα και ουτε με ενδιαφερει αλλα οταν λες τον αλλο ανηθικο εχουμε να κανουμε με ανθρωπινους κανονες οχι νομικους.N est pas?Καληνυχτα και απο εμενα.

Bane
04-09-09, 21:50
Μεγάλε , δεν είμαστε στο america , είμαστε στην Ελλάδα , οπότε απάντησέ μου με το δικό μας National Formulary!

Υπάρχουν πολλές φυσικές ουσίες που χρησιμοποιούνται και ως prescription medication:
Καρνιτίνη,γλυκοζαμίνη,καφείνη,κυστείνη,ρεζερπίνη,ατροπίνη βιταμίνες κ.τ.λ. κ.τ.λ.
Αν εσύ αυτό το θεωρείς ότι είναι "φαρμακευτική" ουσία και είναι ανήθικο τότε μάλλον πρέπει να κόψεις τα συμπληρώματα.

Muscleboss
04-09-09, 22:05
Παιδιά, βγαίνουμε εκτός θέματος. Ας το σταματήσουμε.

Σχετικά με τη myofusion τη θεωρώ καλή πρωτείνη και γενικά έχω καλά σχόλια για τη Gaspari.:thumbup:

ΜΒ

KATERINI 144
04-09-09, 22:39
το εκτός θέματος ποστ απο το θεμα ''MyoFusion 5lb (Gaspari Nutrition)''

μεταφέρθηκαν εδώ.

Maxwell Wolfen
06-01-10, 16:16
παντως εμενα μου φαινεται περιεργο που η thermolife μας το παιζει η τελεια εταιρεια,με ηθικη,με κοινωνικη ευαισθησια και εναντια στις "κακες" και ψευτικες εταιρειες gaspari kai universal...απλα δεν πειθει.........

NASSER
06-01-10, 18:41
παντως εμενα μου φαινεται περιεργο που η thermolife μας το παιζει η τελεια εταιρεια,με ηθικη,με κοινωνικη ευαισθησια και εναντια στις "κακες" και ψευτικες εταιρειες gaspari kai universal...απλα δεν πειθει.........

Καθε εταιρεια προσπαθει νε επιβιωσει δυσφημίζοντας την ανταγωνιστική της. Η gaspari μπηκε στην αγορα πολυ δυναμικα καθως απο μονος του ο ιδιοκτητης της εταιρειας ειναι δυνατο χαρτι και μπραβο του! Ειναι ο ββ που καταφερνει να χρησημοποιει το ονομα του να βγαλει λεφτα αλλα με αξιόλογα μεσα!

Bane
06-01-10, 19:20
Πληροφοριακά έχω επανελλημένα μιλήσει με καλά λόγια για ανταγωνιστικές εταιρείες για τις οποίες γνορίζω προσωπικά ότι δεν κάνουν ατασθαλείες στο quality control (Scivation,SAN,Biotivia,NOW,Xtreme Formulations, SNS, MAN, Omega κ.τ.λ.)
Δυσφίμηση λέγεται όταν αναληθώς κατηγορείς κάποιον χωρίς στοιχεία. Όταν το κάνεις αυτό στις μεγάλες εταιρείες ΠΑΝΤΑ σου κάνουν μύνηση μετά.
Αυτά τα ολίγα απο εμένα.

GEORGEXX1
06-01-10, 22:52
παρακολουθωντας την συζητησει θα ειθελα
αν μπορειτε να μου εξυγησεται γιατι σε
καποια επονυμα προιοντα αναφερεται απο
τον εοφ ποτε:αριθ. εγκρισης,ποτε: αριθ.γνωστοποιησης
και ποτε:τιποτα εκτος απο την κατασκευαστρια εταιρια .
μπορει να σημενη αυτο κατι αρνιτικο η προς αποφυγη
απο τον καταναλωτη;;

Bane
07-01-10, 00:35
Γνωστοποίηση:Ο πωλητής έχει ενημερώσει τον ΕΟΦ ότι σκοπεύει να πουλήσει το προιόν στην Ελληνική αγορά.Αυτό στοιχίζει κάποθ 150-200Ε
Έγκριση:Ο ΕΟΦ έχει ελέγξει το προιόν και έχει βρει ότι δεν περιέχει παράνομες ουσίες(από την ετικέτα) καθώς και δεν αναφέρει ατεκμηρίωτες ενδείξεις τότε επιτρέπει την κυκλοφορία του.
Τίποτα απο τα παραπάνω:Ο εισαγωγέας βαρέθηκε να κάνει κάτι απ τα παραπάνω.

gas
08-01-10, 19:07
Γνωστοποίηση:Ο πωλητής έχει ενημερώσει τον ΕΟΦ ότι σκοπεύει να πουλήσει το προιόν στην Ελληνική αγορά.Αυτό στοιχίζει κάποθ 150-200Ε
Έγκριση:Ο ΕΟΦ έχει ελέγξει το προιόν και έχει βρει ότι δεν περιέχει παράνομες ουσίες(από την ετικέτα) καθώς και δεν αναφέρει ατεκμηρίωτες ενδείξεις τότε επιτρέπει την κυκλοφορία του.
Τίποτα απο τα παραπάνω:Ο εισαγωγέας βαρέθηκε να κάνει κάτι απ τα παραπάνω. δηλαδη οσα συμπληροματα εχουν γνωστοποιηση εχουν και εγκριση?

GEORGEXX1
08-01-10, 19:27
Γνωστοποίηση:Ο πωλητής έχει ενημερώσει τον ΕΟΦ ότι σκοπεύει να πουλήσει το προιόν στην Ελληνική αγορά.Αυτό στοιχίζει κάποθ 150-200Ε
Έγκριση:Ο ΕΟΦ έχει ελέγξει το προιόν και έχει βρει ότι δεν περιέχει παράνομες ουσίες(από την ετικέτα) καθώς και δεν αναφέρει ατεκμηρίωτες ενδείξεις τότε επιτρέπει την κυκλοφορία του.
Τίποτα απο τα παραπάνω:Ο εισαγωγέας βαρέθηκε να κάνει κάτι απ τα παραπάνω.


Bane ευχαριστω πολυ αλλα για το 4ο σκελος που ειναι και το πιο σημαντικο;;;

μπορει να σημενη αυτο κατι αρνιτικο η προς αποφυγη
απο τον καταναλωτη;;

Bane
08-01-10, 23:13
δηλαδη οσα συμπληροματα εχουν γνωστοποιηση εχουν και εγκριση?

Όχι. Την έγκριση την πέρνεις πολύ μετα εκτός και αν τα σκάσεις για να βιαστούν λιγάκι.

Bane
08-01-10, 23:15
Bane ευχαριστω πολυ αλλα για το 4ο σκελος που ειναι και το πιο σημαντικο;;;

μπορει να σημενη αυτο κατι αρνιτικο η προς αποφυγη
απο τον καταναλωτη;;

Πρακτικά είτε έχει ένα συμπλήρωμα έγκριση είτε όχι τις ίδιες πιθανότητες έχει να έιναι νοθευμένο, ανθιγιεινό,άχρηστο κ.τ.λ. κ.τ.λ.
Ο ΕΟΦ ΔΕΝ κανει ελέγχους καθαρότητας αποτελεσματικότητας και αποτελεσματηκότητας σε συμπληρώματα.
Εδώ με το ζόρι την παλέυουν στα φάρμακα.

GEORGEXX1
08-01-10, 23:32
Πρακτικά είτε έχει ένα συμπλήρωμα έγκριση είτε όχι τις ίδιες πιθανότητες έχει να έιναι νοθευμένο, ανθιγιεινό,άχρηστο κ.τ.λ. κ.τ.λ.
Ο ΕΟΦ ΔΕΝ κανει ελέγχους καθαρότητας αποτελεσματικότητας και αποτελεσματηκότητας σε συμπληρώματα.
Εδώ με το ζόρι την παλέυουν στα φάρμακα.


κατααααλαβα
κανεις δεν μπορει να ξερει τη τρωει
πληρωνεις για κατι που νομιιιιιζεις
οτι κανει δουλεια.

btsilionis
17-01-10, 19:33
Γνωστοποίηση:Ο πωλητής έχει ενημερώσει τον ΕΟΦ ότι σκοπεύει να πουλήσει το προιόν στην Ελληνική αγορά.Αυτό στοιχίζει κάποθ 150-200Ε
Έγκριση:Ο ΕΟΦ έχει ελέγξει το προιόν και έχει βρει ότι δεν περιέχει παράνομες ουσίες(από την ετικέτα) καθώς και δεν αναφέρει ατεκμηρίωτες ενδείξεις τότε επιτρέπει την κυκλοφορία του.
Τίποτα απο τα παραπάνω:Ο εισαγωγέας βαρέθηκε να κάνει κάτι απ τα παραπάνω.

Καλησπέρα

Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου πείτε αν τα παραπάνω τα γνωρίζετε διότι κάνατε την διαδικασία γνωστοποίησης κάποιου προϊόντος στον ΕΟΦ η απλά έτσι τα ακούσατε?

Επίσης πόσο σίγουρος είστε για τα ποσά τα οποία αναφέρετε?

Πως ενημερώνει ο πωλητής τον ΕΟΦ ( τηλεφωνικά ?με φαξ ? με e-mail? υπάρχει τυποποιημένο έγγραφο από τον ΕΟΦ ?)?

Πόσο κοστίζει η `έγκριση ` και με πιο τρόπο αποκτάτε από τον ΕΟΦ?

Γνωρίζετε σε πιο νόμο ή με πια εγκύκλιο του ΕΟΦ πιστοποιούνται τα γραφόμενα σας?

Γιατί κατά την γνώμη σας ο εισαγωγέας να `βαρεθεί να κάνει κάτι από τα παραπάνω `?

ευχαριστώ.

flowin_through
19-01-10, 03:11
Καλησπέρα

Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου πείτε αν τα παραπάνω τα γνωρίζετε διότι κάνατε την διαδικασία γνωστοποίησης κάποιου προϊόντος στον ΕΟΦ η απλά έτσι τα ακούσατε? Εγω προσωπικα εχω μιλησει με τον προϊσταμενο του τμηματος συμπληρωματων του ΕΟΦ και μπορω να επιβεβαιωσω αυτο ακριβως.
Επίσης πόσο σίγουρος είστε για τα ποσά τα οποία αναφέρετε?

Πως ενημερώνει ο πωλητής τον ΕΟΦ ( τηλεφωνικά ?με φαξ ? με e-mail? υπάρχει τυποποιημένο έγγραφο από τον ΕΟΦ ?)? Ειναι συγκεκριμενη διαδικασια. Θες να εγκρινεις κατι?

Πόσο κοστίζει η `έγκριση ` και με πιο τρόπο αποκτάτε από τον ΕΟΦ? Ευκολα σχετικα και το κοστος ειναι 20.000 ευρω

Γνωρίζετε σε πιο νόμο ή με πια εγκύκλιο του ΕΟΦ πιστοποιούνται τα γραφόμενα σας?

Γιατί κατά την γνώμη σας ο εισαγωγέας να `βαρεθεί να κάνει κάτι από τα παραπάνω `? Για να μην πληρωσει?

ευχαριστώ.
Να το πω και εγω: ο ΕΟΦ δεν κανει ελεγχους. Παιρνει τα 20000 ευρω, κοιταει τις ουσιες του υπο εξεταση συμπληρωματος και τις συγκρινει με μια λιστα απαγορευμενων ουσιων που κατεβασε απτο ιντερνετ και εγκρινει ή οχι το συμπληρωμα. Αυτα.

btsilionis
19-01-10, 14:13
Να το πω και εγω: ο ΕΟΦ δεν κανει ελεγχους. Παιρνει τα 20000 ευρω, κοιταει τις ουσιες του υπο εξεταση συμπληρωματος και τις συγκρινει με μια λιστα απαγορευμενων ουσιων που κατεβασε απτο ιντερνετ και εγκρινει ή οχι το συμπληρωμα. Αυτα.

Ευχαριστώ για την απάντησης σας.

Τελικά μάλλον δεν είναι ξεκάθαρο σε κανέναν τι ακριβώς συμβαίνει με τον ΕΟΦ.

Εσείς λέτε από την μεριά σας ότι το κόστος για ΕΓΚΡΙΣΗ είναι 20000 ευρώ !!! ενώ ο άλλος φίλος γράφει ότι για γνωστοποίηση είναι 150 με 200 ευρώ περίπου και η έγκριση δίνετε αργότερα.

Τελικά τι ισχύει?

Για να μην κουράζω με ερωτήσεις έκανα το αυτονόητο, έψαξα στο επίσημο site του ΕΟΦ όπου τελικά ανακάλυψα ότι δεν ισχύει τίποτα από όσα αναφέρετε .

Ούτε για την έγκριση αλλά ούτε και για τα ποσά.

Η θέση του ΕΟφ είναι ξεκάθαρη :

4. Τα συμπληρώματα διατροφής δεν υπόκεινται σε έγκριση, δηλαδή προηγούμενη αξιολόγηση και αδειοδότηση, αλλά σε γνωστοποίηση και κατασταλτικό έλεγχο. Οποιαδήποτε αναφορά εμφανίζει το προϊόν ως «εγκεκριμένο» από τον ΕΟΦ είναι μη νόμιμη και παραπλανητική. Αντίθετα, απαιτείται η αναγραφή, σε κάθε διαφήμιση, του αριθμού γνωστοποίησης στον ΕΟΦ.

Και όσο αφορά το ποσό για την κατάθεση του εντύπου γνωστοποίησης με τα απαραίτητα έγραφα όπως αυτά ορίζονται είναι :

ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΠΑΡΑΒΟΛΟ 600 Ευρώ + 2.4 % χαρτόσημο , Τράπεζα Ελλάδος, Αρ. Λογαριασμού ΕΟΦ 26303/8 IBAN:5301000240000000000263038

Πιστεύω τα παραπάνω να ξεκαθαρίζουν λίγο τα πράγματα για τον ΕΟΦ και το θέμα περί έγκρισης η γνωστοποίησης .

Και για να προλάβω ερωτήσεις :
κατά τον ΕΟΦ και την Eλληνική νομοθεσία είναι άλλο πράγμα τα συμπληρώματα διατροφής τα οποία πουλιούνται ΜΟΝΟ από τα φαρμακεία και άλλο τα τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές που πουλιούνται ελευθέρα παντού (όπως και τα γάλατα για τα βρέφη)εφόσον έχουν την γνωστοποίηση κυκλοφορίας από τον ΕΟΦ

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΕΣ ( ΚΥΑ Α2Ε/5478/99, όπως έχει τροποποιηθεί, άρθρο 6)

Όλα τα παραπάνω μπορεί εύκολα κανείς να τα βρει στο site του ΕΟΦ www.eof.gr

Ευχαριστώ.-

Bane
19-01-10, 16:23
Τελικά μάλλον δεν είναι ξεκάθαρο σε κανέναν τι ακριβώς συμβαίνει με τον ΕΟΦ.



Όπως και με ολες τις δημόσιες ελληνικές υπηρεσίες.



3. Διαδικασία έγκρισης και κυκλοφορίας λοιπών προϊόντων αρμοδιότητας ΕΟΦ


Για τα καλλυντικά ακολουθείται απλουστευμένη διαδικασία. Γνωστοποιείται η κυκλοφορία τους στον ΕΟΦ και οι υπεύθυνοι είναι υποχρεωμένοι να τηρούν φάκελλο με στοιχεία για την παραγωγή, τον έλεγχο και την ασφάλεια των προϊόντων τους, ο οποίος είναι στη διάθεση του ΕΟΦ σύμφωνα με τις σχετικές οδηγίες της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.
Για τα τρόφιμα ειδικής διατροφής και για ορισμένα συμπληρώματα διατροφής χορηγείται άδεια κυκλοφορίας από τον ΕΟΦ, με κριτήρια την ασφάλεια της χρήσης τους και την τεκμηρίωση των ενδείξεών τους.

Σε γνωστοποίηση είχα συμμετάσχει στο παρελθόν, προφανώς τώρα η ταρίφα ανέβηκε. Έγκριση μπορείς να πάρεις μια χαρά, λεφτά να υπάρχουν, απλά για τα συμπληρώματα αθλητών κανείς δεν θα ασχοληθεί να δώσει τόσα.

TakisV
06-02-10, 05:16
Και όσο αφορά το ποσό για την κατάθεση του εντύπου γνωστοποίησης με τα απαραίτητα έγραφα όπως αυτά ορίζονται είναι :

ΑΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΠΑΡΑΒΟΛΟ 600 Ευρώ + 2.4 % χαρτόσημο , Τράπεζα Ελλάδος, Αρ. Λογαριασμού ΕΟΦ 26303/8 IBAN:5301000240000000000263038

Πιστεύω τα παραπάνω να ξεκαθαρίζουν λίγο τα πράγματα για τον ΕΟΦ και το θέμα περί έγκρισης η γνωστοποίησης ..-


Με βαση ολα αυτα τα ενδιαφεροντα που γραφεις θα ηθελα να ρωτησω:
α) Το παραβολο των 600+ € το πληρωνεις για καθε ενα συμπληρωμα ξεχωριστα? Απ οτι καταλαβαινω αυτο εννοεις.

β) Εαν ενα συμπληρωμα το οποιο πουλαω εχει γνωστοποίηση απο τον Ε.Ο.Φ αλλα δεν την εχω κανει εγω αλλα ο αντιπροσωπος της εταιριας για την Ελλαδα εγω θα πρεπει να την ξανακανω την στιγμη που το φερνω στην Ελλαδα?
Ρωταω γιατι υπαρχουν καταστηματα συμπληρωματων που κανουν εισαγωγη απο Αγγλια-Αμερικη-Ευρωπη και τα πουλανε χωρις γνωστοποίηση και χωρις να ειναι οι γνησιοι αντιπροσωποι.
Και καποια αλλα καταστηματα που εχουν το ιδιο προιον με γνωστοποιηση.

γ)Αν σε φαση ελενχου στο καταστημα σου βρουν προιοντα χωρις γνωστοποιηση τι κυρωσεις μπορει να εχεις? Προστιμο-Δικαστηριο-Σφραγισμα καταστηματος-Κατασχεση προιοντων?Γιατι πολλα καταστηματα με
τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές στα μισα εχουν γνωστοποιηση και στα αλλα μισα οχι.




Και για να προλάβω ερωτήσεις :
κατά τον ΕΟΦ και την Eλληνική νομοθεσία είναι άλλο πράγμα τα συμπληρώματα διατροφής τα οποία πουλιούνται ΜΟΝΟ από τα φαρμακεία και άλλο τα τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές που πουλιούνται ελευθέρα παντού (όπως και τα γάλατα για τα βρέφη)εφόσον έχουν την γνωστοποίηση κυκλοφορίας από τον ΕΟΦ

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΓΙΑ ΑΘΛΗΤΕΣ ( ΚΥΑ Α2Ε/5478/99, όπως έχει τροποποιηθεί, άρθρο 6)


Τα συμπληρώματα διατροφής πως τα διαχωριζουν απ τα τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές ?
Δηλαδη εαν και οι δυο πουλανε βιταμινες ποιος ειναι ο νομιμος ?
Ποια με βαση την νομοθεσια χαρακτηριζουν συμπληρώματα διατροφής και ποια τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές?
Δηλαδη εαν τηρηθει ο Νομος κατα γραμμα θα πρεπει σχεδον ολα τα μαγαζια με συμπληρωματα διατροφης στην Ελλαδα να κλεισουν.

Bane
06-02-10, 14:43
Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά αυτό είχαμε μάθει στο πανεπιστήμιο:
Συμπλήρωμα διατροφής είναι αυτό που δίνεται θεραπευτικά για να καλήψει την έλλειψη του οργανισμού σε ένα θρεπτικό στοιχείο. Επειδή χρησιμοποιείται θεραπευτικά επιτρέπεται η πώληση του μόνο απ τα φαρμακεία.
Ειδικής διατροφής είναι αυτό που απευθήνεται σε ανθρώπους που θέλουν να κάνουν ειδική διατροφή χωρίς να υπάρχει παθολογική έλλειψη.

btsilionis
08-02-10, 22:27
Με βαση ολα αυτα τα ενδιαφεροντα που γραφεις θα ηθελα να ρωτησω:
α) Το παραβολο των 600+ € το πληρωνεις για καθε ενα συμπληρωμα ξεχωριστα? Απ οτι καταλαβαινω αυτο εννοεις.

Σωστά είναι για κάθε προϊόν.

β) Εαν ενα συμπληρωμα το οποιο πουλαω εχει γνωστοποίηση απο τον Ε.Ο.Φ αλλα δεν την εχω κανει εγω αλλα ο αντιπροσωπος της εταιριας για την Ελλαδα εγω θα πρεπει να την ξανακανω την στιγμη που το φερνω στην Ελλαδα?
Ρωταω γιατι υπαρχουν καταστηματα συμπληρωματων που κανουν εισαγωγη απο Αγγλια-Αμερικη-Ευρωπη και τα πουλανε χωρις γνωστοποίηση και χωρις να ειναι οι γνησιοι αντιπροσωποι.
Και καποια αλλα καταστηματα που εχουν το ιδιο προιον με γνωστοποιηση.

θεωρητικά ο κάθε εισαγωγέας θα πρέπει να γνωστοποιεί την εισαγωγή των προϊόντων του στον ΕΟΦ.
επειδή όμως ο παράλληλος εισαγωγέας δεν μπορεί να έχει τα απαραίτητα έγγραφα από την ``μαμά`` εταιρεία φέρνει τα προϊόντα χωρίς να τα γνωστοποιεί στον ΕΟΦ και ``εκμεταλλεύεται`` τα χρήματα που έδωσε ο επίσημος αντιπρόσωπος για την γνωστοποίηση και την διαφήμιση.
Υπάρχουν πάρα πολλές εταιρίες στο εξωτερικό που δεν εισάγονται ακόμα στην Ελλάδα.
Είναι χαρακτηριστικό όμως των Ελλήνων εμπόρων ( όχι όλοι )αντί να κάνουν μια δικιά τους νέα εισαγωγή ενός προϊόντος που δεν πουλιέται ακόμα στην Ελλάδα προτιμούν να αρπάξουν αυτή που κάποιος άλλος έχει ξεκινήσει και βλέπουν ότι μπορεί να πουλήσει.

γ)Αν σε φαση ελενχου στο καταστημα σου βρουν προιοντα χωρις γνωστοποιηση τι κυρωσεις μπορει να εχεις? Προστιμο-Δικαστηριο-Σφραγισμα καταστηματος-Κατασχεση προιοντων?Γιατι πολλα καταστηματα με
τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές στα μισα εχουν γνωστοποιηση και στα αλλα μισα οχι.

Δεν ξέρω να σου πω τι κυρώσεις υπάρχουν , νομίζω ότι είναι κάποιο πρόστιμο και η υποχρέωση να το γνωστοποιήσεις.



Τα συμπληρώματα διατροφής πως τα διαχωριζουν απ τα τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές ?
Δηλαδη εαν και οι δυο πουλανε βιταμινες ποιος ειναι ο νομιμος ?
Ποια με βαση την νομοθεσια χαρακτηριζουν συμπληρώματα διατροφής και ποια τρόφιμα ειδικής διατροφής για αθλητές?
Δηλαδη εαν τηρηθει ο Νομος κατα γραμμα θα πρεπει σχεδον ολα τα μαγαζια με συμπληρωματα διατροφης στην Ελλαδα να κλεισουν.
Αν βρω το link που λέει πως χωρίζονται τα συμπληρώματα από τα τρόφιμα ειδικής διατροφής θα το ανεβάσω.

Οντος τα καταστήματα τα οποία πουλούν ``βιταμίνες`` βάση του ελληνικού νόμου είναι παράνομα.
Γιατί δεν τα κλείνουν?
Γιατί υπάρχει και το ευρωπαϊκό δίκαιο που δεν προβλέπει τέτοιο διαχωρισμό και επιτρέπει τα προϊόντα να πωλούνται οπουδήποτε ακόμα και στα S/M όπως γίνετε πχ στην Αγγλία.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν για προϊόντα τα οποία παράγονται στην Ευρώπη και είναι σύμφωνα με την ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πρώτες ύλες.
Τα προϊόντα που παράγονται στην Αμερική δεν είναι σίγουρο ότι είναι σύμφωνα με την ευρωπαϊκή νομοθεσία ως προς την επιτρεπόμενη ποσότητα και την σύσταση των πρώτων υλών. .

TakisV
09-02-10, 01:53
Φιλε btsilionis ευχαριστω πολυ για οσα εγραψες και για το χρονο σου.
Εισαι αρκετα ενημερωμενος επι του θεματος.

Judge
10-02-10, 16:27
ειχα παλιοτερα μια εμπειρια σχετικα με τον περιβοητο ΕΟΦ...πολυ χαρτουρα αλλα ουσια ΜΗΔΕΝ, ΔΕΝ ελεγχουν τιποτα, οτι τους δηλωσεις με μια δηλ.νομου 105 το δεχονται, αρκει να τσιμπησουν το αναλογο αντιτιμο.
Επισης δεν εχουν την παραμικρη ιδεα περι απλων βασικων εννοιων οπως :αμινοξυ, πρωτεινη, βιταμινες, κτλ ,ακουσα τραγελαφικα πραγματα εκει στον Χολαργο!

KATERINI 144
10-02-10, 16:47
δεν περιμέναμε κατι διαφορετικό, ελληνικό δημόσιο δεν ειναι ο εοφ?......................

ANGEL81
31-03-10, 23:58
Εδω ειναι μια σελιδα που κανουν κατα καιρους διαφορες αναλυσεις στα συμπληρωματα και βλεπουν αμα οι ετικετες απο εξω που υποστηριζουν οι εταιριες εχουν μεσα τα ιδια συστατικα οχι διαφορετικα η λιγοτερα
Εδω ειναι η μαυρη λιστα με τα ενοχα συμπληρωματα που βρεθηκαν να εχουν λιγοτερα η αλλα συστατικα μεσα

http://www.supplementpolice.com/felonies.htm


ενα παραδειγμα

IDS QUALITY WHEY was tested at San rafael Chemical Services and found to contain 28.1% protein or 8.45 grams per serving compared to a label claim of 73.3% or 22 grams per 30 gram serving.

Ετσι οπως βλεπετε υποστηριζαν οτι στην δοση ειχε 22 γραμμαρια πρωτεινης ενω ειχε μονο 8,5 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :moderator:
φιλε μου καλησπερα.........για ενα διαστημα επαιρνα τη πρωτεινη ELITE ,αλλα το δικο μου το κουτι αυτο το βαρελακι δεν ειναι σαν κ αυτο στη φωτο που εχεις ανεβασει.....ηταν ασπρο μου φαινεται ELITE WHEY λεγοταν.....θελω να καταληξω οτι πριν λιγες μερες μου ειπε ο προπονητης μου οτι αυτη η πρωτεινη βγηκε η χειροτερη της χρονιας.......σκεφτηκα να τη παω σε κανα χημειο αλλα μετα το παρατησα να πω την αληθεια και επαψα να την παιρνω.....ενιωθα βεβαια οτι κανει δουλεια αν και σε ψιλοεπρηζε γενικα..............πως τελικα μπορουμε να ξεχωριζουμε ενα καλο συμπληρωμα;;;απο ενα μπασταρδεμενο;;ολα δουλευουν αλλα με τη συχνη χρηση μη παθουμε και καμια ζημια..............θα εκτιμουσα να μου απαντησεις.........θα μου πρωτεινες εσυ καποιο καλο συμπληρωμα γραμμωσης,ογκο εχω αρκετο πανω μου σα σωματοτυπο, κυριως;διατροφη κανω,εντατικη προπονηση επισης.....εχω στοχο να κατεβω σε αγωνες καποια στιγμη.........................ερη,καλο βραδυ!

TEFAAtzis
01-04-10, 00:52
ενιωθα βεβαια οτι κανει δουλεια αν και σε ψιλοεπρηζε γενικα..............

σε επρηζε η απλη Whey?Καλο και αυτο πρωτη φορα το ακουω

ANGEL81
01-04-10, 01:12
ενιωθα βεβαια οτι κανει δουλεια αν και σε ψιλοεπρηζε γενικα..............

σε επρηζε η απλη Whey?Καλο και αυτο πρωτη φορα το ακουω
λοιπον...δε λεμε για κανα τρελο πρηξιμο.....κι αλλοι που την επαιρναν το ιδιο μου ελεγαν και την εκοψαν.......θα ανεβασω φωτο σε καποιο αλμπουμ μου οποιος θελει να τη δει....μιλαμε τωρα πριν καμια 2 ετια τη δοκιμασα,μπορει τωρα κατι να εχει αλλαξει .....το κουτι εγραφε DYNAMIZE ELITE WHEY PROTEIN ISOLATE......ισως βγηκε καποια παρτιδα στην αγορα που μπορει να ηταν καπως..............

TEFAAtzis
01-04-10, 01:20
Μου φανηκε παραξενο γιατι η απλη Whey δεν κανει κατι τετοιο,εκτος και αν ειχε και καμια κρεατινη μεσα οποτε ποιος ξερει....

ANGEL81
01-04-10, 01:34
Μου φανηκε παραξενο γιατι η απλη Whey δεν κανει κατι τετοιο,εκτος και αν ειχε και καμια κρεατινη μεσα οποτε ποιος ξερει....
ανεβασα φωτο σε αλμπουμ....αν θελεις δες......

Machiavelli
01-04-10, 01:34
Μάλλον αναφέρεται σε στομαχικό πρήξιμο η ANGEL81.

ANGEL81
01-04-10, 01:36
ναι κυριως στομαχικο πρηξιμο εννοω αλλα κ σωματικα στη προπονηση βοηθανε οι πρωτεινες και πριν κ μετα τη προπονηση.......(το ονομα μου ειναι ερη............χεχε)

TEFAAtzis
01-04-10, 01:52
ναι κυριως στομαχικο πρηξιμο εννοω αλλα κ σωματικα στη προπονηση βοηθανε οι πρωτεινες και πριν κ μετα τη προπονηση.......(το ονομα μου ειναι ερη............χεχε)

Καλωσορισες στο φορουμ Ερη :toast:

sTeLaKoS
01-04-10, 02:31
ναι κυριως στομαχικο πρηξιμο εννοω αλλα κ σωματικα στη προπονηση βοηθανε οι πρωτεινες και πριν κ μετα τη προπονηση.......(το ονομα μου ειναι ερη............χεχε)


Έρη, αν θες χρησιμοποίησε ένα χρώμα γραμματοσειράς ευκολότερο στην ανάγνωση, αυτό το παλ μωβ κουράζει τα μάτια.

Καλός ήλθες στο φόρουμ. :welcome:

ANGEL81
01-04-10, 03:30
Έρη, αν θες χρησιμοποίησε ένα χρώμα γραμματοσειράς ευκολότερο στην ανάγνωση, αυτό το παλ μωβ κουράζει τα μάτια.

Καλός ήλθες στο φόρουμ. :welcome:
αυτο καλυτερο....;(εχω μαυρο φοντο εγω, για αυτο βαζω εντοωο χρωμα στα γραμματα.........)

Michaelangelo
01-04-10, 08:28
Αλλα η Gaspari Nutrition εκβιασε καταστασεις και ανθρώπους ωστε να απαγορευθει η εισοδος της Thermolife (στην οποια εργαζεται ο "δικος μας" Bane) σε εκθεση/αγωνες που εγιναν προ ολιγου καιρου.

Και μονο λογο αυτων των μαφιοζικων τακτικων, εγω προτεινω να την μποϋκοταρουν οι παντες ασχετως προϊοντων. Γιατι πολυ απλα ειναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ!

Πως το έκανε αυτό?
Δεν νομίζω τέτοια εταιρεία να έχει τέτοια ανάγκη, έλεος δηλαδή!

Κάποια ανάλυση που είδα αμφιβάλλω αν είναι αληθινή. Γενικά τέτοιες αναλύσεις από αντίπαλες εταιρείες είναι πάντα μούφα! Από κει και πέρα μονο περί δυσφημίσεων. Όλες τις αναλύσεις τις δείχνουν σε χαρτιά αλλα σε χημεία του κράτους να τις στείλουν ΔΕΝ! Για μένα αν κανεις ανάλυση να πεις κάτι είναι μάπα και δεν το στείλεις σε ανεξάρτητο χημείο για να αποδειχτεί, είναι απλά μια ''"desperated"'' προσπάθεια λόγω ότι δεν μπορείς το συναγωνισμό!

Όσο για τι λίστα, εκτος από Muscletech που ξέρουμε όλοι τι απατεώνες είναι και αυτοί, δεν βλέπω άλλη από τις υποτίθεται καλές και αξιόπιστες εταιρείες, ούτε καν τις bulk που αγοράζουμε!

deluxe
12-07-10, 00:08
Ξερουμε κατι καινουριο; Παντως πολυ μουφα η IDS, εχω και κατι χαπακια καφεϊνης, απορω αν ειναι και αυτα μουφα..

Eddie
12-07-10, 01:07
Ξερουμε κατι καινουριο; Παντως πολυ μουφα η IDS, εχω και κατι χαπακια καφεϊνης, απορω αν ειναι και αυτα μουφα..

Για να απορεις με ενα συμπληρωμα καφεινης κατι δε παει καλα.Η εχεις μαμησει το κνσ και δεν αισθανεσαι η δεν ειναι καφεινη αλλα χαπακια ντεκαφεινε.

deluxe
12-07-10, 01:30
Οταν 7 προϊοντα αυτης της εταιριας βγηκαν fake, γιατι να μην απορω;

Eddie
12-07-10, 01:37
Οταν 7 προϊοντα αυτης της εταιριας βγηκαν fake, γιατι να μην απορω;

Μα να βγει fake ενα συμπληρωμα που δε καταλαβαινεις διαφορα πχ πρωτεινη αμινο κλπ συμφωνω,αλλα η καφεινη?

Δοκιμασε 1 γρ,αμα δε σε πιασει σημανει οτι ειναι fake.Μη παρεις λιγοτερο γιατι τοσο καφεινη που εχεις φαει ειναι δυσκολο να νιωσεις.

Μου κανει εντυπωση που απορεις!!Αυτο ειναι το θεμα.

deluxe
12-07-10, 02:02
Ρε μεγαλε, ποτε δεν εχω παρει παραπανω απο 1 χαπακι την ημερα, και το 1 εχει 200mg καφεϊνης. Τωρα αν εσενα σου φαινονται πολλα, παω πασο.

Eddie
12-07-10, 02:12
Ρε μεγαλε, ποτε δεν εχω παρει παραπανω απο 1 χαπακι την ημερα, και το 1 εχει 200mg καφεϊνης. Τωρα αν εσενα σου φαινονται πολλα, παω πασο.

Εγω δε σε εβρισα!

Πλακα κανω.Το λεω επειδη παιρνεις καφεινη,νιτρικα,λιποδιαλυτικα κλπ χωρις να κανεις οφ.

dimokritos
25-07-10, 01:11
Γεια σας παιδια!Γνωριζει κανεις να μου πει γιατι το nanox9 της Μuscletech εχει
στη συσκευασια και γαλλικα γραμματα εκτος απο αμερικανικα;Επισης στη συσκευασια η περιεκτικοτητα σε αργινινη ειναι 3695mg σε αντιθεση με την περιεκτικοτητα που ειδα στο site του bbclub που ειναι 3733mg.Και δεν βρηκα μεσα και το stabilization pod x9.To αγορασα απο ενα bbclub.Mηπως ειναι "μαιμου";

panosge0
12-08-10, 00:29
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/29620/epikinduna-subliromata-meso-idernet-/

Αναφέρει κάποια συμπληρώματα, τα οποία δεν έχουν πάρει έγκριση απο τον Ε.Ο.Φ. Κάποια απο αυτά είναι το NOVEDEX-XT, ANIMAL PUMP, AXIS LABS ADIPO-X, ANABOLIC HALO, 4-AD, DHEA 100 mg (BIOVEA).

Σας παραθέτω το τι έχει γραφτεί:
Πρόκειται για σκευάσματα που περιέχουν βλαβερές ουσίες
Έντεκα επικίνδυνα προϊόντα και συμπληρώματα διατροφής έχουν πιθανώς κυκλοφορήσει στην Ελλάδα μέσω του διαδικτύου και ο Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων εφιστά την προσοχή των καταναλωτών καθώς πρόκειται για σκευάσματα που περιέχουν ουσίες όπως στρυχνίνη, αναβολικά, ορμόνες, ακόμα και φαρμακευτικές ουσίες που πρέπει να χορηγούνται μόνο με σύσταση γιατρού.

Ο ΕΟΦ καλεί τους καταναλωτές σε περίπτωση που έχουν στην κατοχή τους τα παρακάτω προϊόντα να μην τα χρησιμοποιήσουν και να ενημερώσουν άμεσα τον ΕΟΦ.
Συγκεκριμένα πρόκειται για:

1.Το προϊόν SX Male Enhancement Herbal Supplement, το οποίο διακινείται πιθανώς και στην Ελλάδα μέσω διαδικτύου χωρίς να είναι γνωστοποιημένο στον ΕΟΦ, είναι νοθευμένο με την ουσία acetildenafil, σύμφωνα με ενημέρωση της αρμόδιας αρχής του Καναδά.

Το συγκεκριμένο προϊόν προωθείται ως φυτικό προϊόν που προορίζεται για την ενίσχυση της ανδρικής σεξουαλικής δραστηριότητας και, όπως προέκυψε από εργαστηριακή ανάλυση, περιέχει την ουσία acetildenafil, χωρίς να αναφέρεται στην επισήμανση του προϊόντος. Η ουσία αυτή είναι ανάλογο της sildenafil, η οποία περιέχεται σε συνταγογραφούμενα φάρμακα που προορίζονται για την αντιμετώπιση της στυτικής δυσλειτουργίας και μπορεί να προκαλέσει σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες εάν ληφθεί ανεξέλεγκτα, χωρίς να έχει συνταγογραφηθεί από γιατρό.

2.Τo μη γνωστοποιημένο στον ΕΟΦ συμπλήρωμα διατροφής ReGenerate IGF-1 Precursor που πιθανώς διακινείται μέσω διαδικτύου, περιέχει την απαγορευμένη ουσία στρυχνίνη.

3.Τα μη γνωστοποιημένα στον ΕΟΦ συμπληρώματα διατροφής Vitalonga + Zink 75 & Vitalonga + Zink 150, που πιθανώς να διακινούνται μέσω διαδικτύου, περιέχουν κάδμιο σε συγκέντρωση μεγαλύτερη από τη μέγιστη επιτρεπόμενη.

4.Το μη γνωστοποιημένο στον ΕΟΦ συμπλήρωμα διατροφής Halodrol Liquigels που πιθανώς διακινείται μέσω διαδικτύου, περιέχει την απαγορευμένη αναβολική ουσία δεϋδροεπιανδροστερόνη (DHEA).

Τονίζεται ότι η χρήση αναβολικών στεροειδών είναι πολλαπλά επικίνδυνη, αφού είναι δυνατόν να προκαλέσει οξεία ηπατική βλάβη αλλά και μακροχρόνιες σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες σε άνδρες, γυναίκες και παιδιά, όπως συρρίκνωση των όρχεων, αύξηση των μαστών και στειρότητα στους άνδρες, αρρενοποίηση στις γυναίκες και μειωμένο ύψος στα παιδιά.

5. Τα μη εγκεκριμένα συμπληρώματα διατροφής NOVEDEX-XT, ANIMAL PUMP, AXIS LABS ADIPO-X, ANABOLIC HALO, 4-AD, DHEA 100 mg (BIOVEA), περιέχουν ουσίες που αποτελούν σοβαρό κίνδυνο για τη δημόσια υγεία (αναβολικά στεροειδή, vinpocetine, yohimbine και προ-ορμόνες). Ο ΕΟΦ επισημαίνει ότι η αγορά προϊόντων αρμοδιότητας ΕΟΦ από μη εγκεκριμένες πηγές, όπως είναι το διαδίκτυο, μπορεί να θέσει σε κίνδυνο την υγεία του καταναλωτή.

deluxe
12-08-10, 00:33
Και το animal pump; Τι γινεται ρε παιδια;

Levrone
12-08-10, 00:37
ντιν-νταν-ντιν-νταν-ντιν-νταν-ντιν-νταν

καμπανεεεεεςςςς!!!

Devil Randime
12-08-10, 00:41
Ο ΕΟΦ ο γιγαντας μας εσωσε πάλι :P

thanasis reaction
12-08-10, 00:44
απο αυριο ολοι αυτα θα ψαχνουν!!!κ γαμω την διαφημιση κανανε!!!!:weights::weights:

Devil Randime
12-08-10, 00:49
To anabolic Halo της Muscletech εννοει?

deluxe
12-08-10, 01:05
Γιατι να τα ψαχνουν; Δεν θελουν ολοι να παιρνουν στεροειδη και προ-ορμονες. Καλα για το Novedex ισχυει, αλλα για το Anabolic Halo και Animal Pump..;

Bane
12-08-10, 12:14
Ποπο το anabolic halo είναι επικύνδυνο
ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑχαχααχΧΑΧΑΧΑαχχαΑΧΧΑΧΑΧΑχααχΧΑΧΑχαχαΧΑΧΑΧΑαχαχ



4.Το μη γνωστοποιημένο στον ΕΟΦ συμπλήρωμα διατροφής Halodrol Liquigels που πιθανώς διακινείται μέσω διαδικτύου, περιέχει την απαγορευμένη αναβολική ουσία δεϋδροεπιανδροστερόνη (DHEA).

Τονίζεται ότι η χρήση αναβολικών στεροειδών είναι πολλαπλά επικίνδυνη, αφού είναι δυνατόν να προκαλέσει οξεία ηπατική βλάβη αλλά και μακροχρόνιες σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες σε άνδρες, γυναίκες και παιδιά, όπως συρρίκνωση των όρχεων, αύξηση των μαστών και στειρότητα στους άνδρες, αρρενοποίηση στις γυναίκες και μειωμένο ύψος στα παιδιά.
Αν κάνει έστω και 1/100 από αυτά το DHEA εγώ θα κάτσω να με ********

giannis64
12-08-10, 12:58
Ποπο το anabolic halo είναι επικύνδυνο
ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑχαχααχΧΑΧΑΧΑαχχαΑΧΧΑΧΑΧΑχααχΧΑΧΑχαχαΧΑΧΑΧΑαχαχ


Αν κάνει έστω και 1/100 από αυτά το DHEA εγώ θα κάτσω να με ********


+1:thumbup::rolf::rolf::rolf::rolf:

Adinamos
12-08-10, 19:28
To διαβασα κ εγω αυτουσιο το αρθρο σημερα στην εφημεριδα τα νεα.

deluxe
13-08-10, 00:30
Και γιατι τοτε τα λενε; Μηπως κατι παραπανω ξερουν που ειναι και ειδικοι;

Εγω πιστευω καλα κανουν και τα λενε. Το να παιρνει ο καθε ασχετος yohimbine, εφεδρινη και novedex ( προ-ορμονες ), δεν ειναι και ο,τι καλυτερο..

TEFAAtzis
13-08-10, 00:34
τωρα διαφιμηση θελουν να κανουν???Δεν ξερω τι να πω.....

koulisss
13-08-10, 00:51
εχω μπερδευτη τελειως!το anabolic halo απο οτι εχω δει στο bbclub οπου τα πουλανε εχει εγκριση απο τον εοφ και τωρα λενε οτι ειναι επικινδυνο αυτο πως γινετε??

StormRid3r
13-08-10, 01:18
εχω μπερδευτη τελειως!το anabolic halo απο οτι εχω δει στο bbclub οπου τα πουλανε εχει εγκριση απο τον εοφ και τωρα λενε οτι ειναι επικινδυνο αυτο πως γινετε??


Κανενα συμπληρωμα απ'οτι ξερω δεν εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ αφου κανενα δεν εχει ελεγχτει. Απλα τα περισσοτερα εχουν γνωστοποιηση απο τον ΕΟΦ το οποιο δεν σημαινει τιποτα. Οταν ενα προιον εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ, στην ετικετα του αναφερεται ο αριθμος αδειας κυκλοφοριας του ενω οσα εχουν γνωστοποιηση αναφερουν μονο αριθμο πρωτοκολλου.

deluxe
13-08-10, 01:31
Ο ΕΟΦ αφορα μονο την Ελλαδα, σωστα; Αν εχει εγκριση στη χωρα οπου βγαινει, αδιαφορω αν του δωσει εγκριση ο ΕΟΦ. Μονο σε φαρμακευτικες πρωτεϊνες δινει που εχουν 100 ευρω το κιλο!

Devil Randime
13-08-10, 02:26
Ποπο το anabolic halo είναι επικύνδυνο
ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑχαχααχΧΑΧΑΧΑαχχαΑΧΧΑΧΑΧΑχααχΧΑΧΑχαχαΧΑΧΑΧΑαχαχ


Αν κάνει έστω και 1/100 από αυτά το DHEA εγώ θα κάτσω να με ********

Ξερεις εσύ φιλος πως επιδρά η κάθε ουσια στον διαφορετικό οργανισμό του καθενός μας??? Ολοι εδω περα μεσα ειστε σιγουροι πως κανενα προιον δεν βλαπτει κτλπ.

Ειναι καποιος τοσο βεβαιος για τα σκευασματα και μπορει να εγγυηθει για τον καθε μοναδικο οργανισμο του καθενος οτι δε θα του εχει παρενέργειες? Δε σας καταλαβαινω μερικους.. -Με ολο το σεβασμο παντα. Δε θελω να το παιξω κάτι-

sogoku
13-08-10, 02:28
Καλα ο bane εχει και μια γνωση παραπανω μην το ξεχνας και απανταει συγκεκριμενα γνωριζοντας τις ουσιες αυτες καθε αυτες πολυ καλα.

Devil Randime
13-08-10, 02:29
Το σεβομαι, αλλα κανεις δε μπορει να ξερει πως θα αντιδρασει ο οργανισμος του καθενος ρε παιδια. Αυτο ειναι λογικο πιστευω που λέω...
Kαι το μονο σίγουρο είναι πως κανεις μας δεν ξερει τι ακριβως συστατικα βαζει καθε εταιρια στα συμπληρωματά της για να ειμαστε και ειλικρινείς δλδ...

sogoku
13-08-10, 02:34
Συμφωνω αλλα υπαρχει και η παγκοσμια βιβλιογραφια και πολλες μελετες και ερευνες και γνωση για το καθετι.Σε αυτη στηριζεται μαλλον.Ακομα και το νερο ενοχλει καποιους που μπορει να ειναι αλλεργικοι αλλα δεν σημαινει οτι το νερο ειναι καλο υπο προυποθεσεις.

Devil Randime
13-08-10, 02:36
Συμφωνω αλλα υπαρχει και η παγκοσμια βιβλιογραφια και πολλες μελετες και ερευνες και γνωση για το καθετι.Σε αυτη στηριζεται μαλλον.Ακομα και το νερο ενοχλει καποιους που μπορει να ειναι αλλεργικοι αλλα δεν σημαινει οτι το νερο ειναι καλο υπο προυποθεσεις.

Σε αυτό θα συμφωνήσω μαζί σου. Αν και εγω δε θα έκανα συγκριση κατι που προέρχεται απο την φύση (νερό) με κατι φτιαγμενο στο χημείο (συμπληρώματα), αλλα τεσπα.

sogoku
13-08-10, 02:40
Απο χημειο περνανε παρα πολλα που τρωμε.Το χεμο που ποσταρες πριν[πολυ γευστικο] δεν νομιζω να ειναι απο την μητερα φυση.Καποιος ειχε αναφερει οτι ακομα και το νερο ειναι χημικη ενωση δεν ξερω κατα ποσο με βολευει να το χρησιμοποιησω αλλα το αναφερω.

Devil Randime
13-08-10, 02:47
Απο χημειο περνανε παρα πολλα που τρωμε.Το χεμο που ποσταρες πριν[πολυ γευστικο] δεν νομιζω να ειναι απο την μητερα φυση.Καποιος ειχε αναφερει οτι ακομα και το νερο ειναι χημικη ενωση δεν ξερω κατα ποσο με βολευει να το χρησιμοποιησω αλλα το αναφερω.

Καλα το οτι πλεον ολα ειναι χημικα δεν έχεις και άδικο mate... :thumbup:

koulisss
13-08-10, 11:41
Κανενα συμπληρωμα απ'οτι ξερω δεν εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ αφου κανενα δεν εχει ελεγχτει. Απλα τα περισσοτερα εχουν γνωστοποιηση απο τον ΕΟΦ το οποιο δεν σημαινει τιποτα. Οταν ενα προιον εχει εγκριση απο τον ΕΟΦ, στην ετικετα του αναφερεται ο αριθμος αδειας κυκλοφοριας του ενω οσα εχουν γνωστοποιηση αναφερουν μονο αριθμο πρωτοκολλου.

δικιο εχεις τωρα το προσεξα απλος λεει με την γνωστοποιηση του εοφ τπτ παραπανο!εγω πιστευα οτι ολα οσα το εγραφαν αυτο ειχαν εγκριση επειδη δεν ηξερα!

giannis64
13-08-10, 16:09
και καλα εκανες!!!

μην χαλιεσε καθολου!!!

Devil Randime
15-08-10, 18:32
Δε ξερω αμα ενδιαφερει κάποιους αλλα βγήκε ανακοίνωση σχετικά με το Halo της Muscletech απο την εταιρια που το εισάγει (ειναι μερος της ανακοίνωσης και όχι όλη) :
Σε συνέχεια της ανακοίνωσης του Εθνικού Οργανισμού Φαρμάκων σχετικά με την προειδοποίηση για το προϊόν ANABOLIC HALO ,θα θέλαμε να ενημερώσουμε το καταναλωτικό κοινό για τα ακόλουθα:

- O Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων προειδοποιεί το καταναλωτικό κοινό (12/08/2010) μετά από σχετική ενημέρωση που έλαβε, ότι στην Πορτογαλία και συγκεκριμένα σε κάποια ηλεκτρονικά καταστήματα βρέθηκαν να πωλούνται προϊόντα ANABOLIC HALO -USA EDITION τα οποία περιέχουν την ουσία YOHIMBINE. Η συγκεκριμένη ουσία επιτρέπεται στην Αμερική δεν επιτρέπεται όμως η κατανάλωση της στην Ελλάδα και γενικότερα στην Ευρώπη, από τις αρμόδιες υγειονομικές αρχές.

- Το προϊόν ΑΝΑΒΟLIC HALO το οποίο χρόνια τώρα κυκλοφορεί στην Ελληνική & Κυπριακή αγορά επίσημα εισαγόμενο από την εταιρεία μας, είναι απόλυτα εναρμονισμένο με την Ελληνική και ταυτόχρονα Ευρωπαϊκή οδηγία και δεν περιέχει ούτε περιείχε ποτέ την συγκεκριμένη ουσία YOHIMBINE. Ως εκ τούτου χρησιμοποιείται χρόνια τώρα ευρέως από το αθλητικό κοινό , χωρίς μέχρι σήμερα να έχει αναφερθεί η παραμικρή ενόχληση ή ανεπιθύμητη ενέργεια. Αντιθέτως μάλιστα θεωρείται και είναι ένα από τα καλύτερα και πλέον πρωτοποριακά προϊόντα για αθλητές.

- Το προϊόν ΑΝΑΒΟLIC HALO από την πρώτη στιγμή της διάθεσης του στην Ελληνική & Κυπριακή αγορά έχει γνωστοποιηθεί στον Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων (αριθμός γνωστοποίησης 3175/16.01.2008 )καταθέτοντας όλα τα απαραίτητα έγγραφα από την κατασκευάστρια εταιρεία και κυκλοφορεί με την προβλεπόμενη Ελληνική ετικέτα, σύμφωνη με τις οδηγίες κατανάλωσης και προσοχής που έχουν δοθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων.

giannis64
15-08-10, 18:35
καλά ο ΕΟΦ αν δεν καταφέρει να πάρει τον πλήρη έλεγχο τον συμπληρωμάτων θα βγάζει συνεχώς ανακοινώσεις!!

Devil Randime
15-08-10, 18:37
καλά ο ΕΟΦ αν δεν καταφέρει να πάρει τον πλήρη έλεγχο τον συμπληρωμάτων θα βγάζει συνεχώς ανακοινώσεις!!

+1 :thumbup:

mantus3
15-08-10, 18:48
δουλια κ πελατες δεν εχουν καποιοι κ βγαζουν ανακοινώσεις.... ποια χρόνια κυκλοφορει??? τα 2 χρονια??? ελεως ποια...

οσο για αυτη την καΚΗ και απαγορευμενη ουσια, βρε μηπως να σοβαρευτουμε?:turtle:

Devil Randime
15-08-10, 18:49
Καλα ρε παιδια. Μια ερωτηση. Εκει στην Αμερικη πια τι επιτρεπουν που δε το επιτρεπουν στην Ευρωπη? Πρεζακηδες ειναι εκει ολοι δλδ για να καταλαβω...

mantus3
15-08-10, 18:58
Καλα ρε παιδια. Μια ερωτηση. Εκει στην Αμερικη πια τι επιτρεπουν που δε το επιτρεπουν στην Ευρωπη? Πρεζακηδες ειναι εκει ολοι δλδ για να καταλαβω...

επειδη υπαρχει "προβλημα" με τα ΑΑΣ στην Αμερικη, είναι λογικο να υπάρχει μεγαλήτερη ανοχή στο θέμα του τι ειναι συμπλήρομα...

στην Ευρώπη δεν ειμαστε ετσι, ακομα και σε δυνατες χωρες όπως Αγγλία και Γερμανία είμαστε τελείως βλαχαδερα στο θεμα συμπληρομα...

Devil Randime
16-08-10, 01:36
Καλα στην Αμερικη μεχρι και στα σουπερ-μαρκετ τα βρισκεις αυτά. Ειναι άλλου είδους κοινωνία οι Αμερικανοι, πρεπει να το παραδεχτουμε. Αλλο Αμερικα , αλλο Ευρωπα :P

hardtraining
17-08-10, 14:08
Σε συνέχεια της ανακοίνωσης του Εθνικού Οργανισμού Φαρμάκων σχετικά με την προειδοποίηση για το προϊόν ANABOLIC HALO ,θα θέλαμε να ενημερώσουμε το καταναλωτικό κοινό για τα ακόλουθα:

- O Εθνικός Οργανισμός Φαρμάκων προειδοποιεί το καταναλωτικό κοινό (12/08/2010) μετά από σχετική ενημέρωση που έλαβε, ότι στην Πορτογαλία και συγκεκριμένα σε κάποια ηλεκτρονικά καταστήματα βρέθηκαν να πωλούνται προϊόντα ANABOLIC HALO -USA EDITION τα οποία περιέχουν την ουσία YOHIMBINE. Η συγκεκριμένη ουσία επιτρέπεται στην Αμερική δεν επιτρέπεται όμως η κατανάλωση της στην Ελλάδα και γενικότερα στην Ευρώπη, από τις αρμόδιες υγειονομικές αρχές.

- Το προϊόν ΑΝΑΒΟLIC HALO το οποίο χρόνια τώρα κυκλοφορεί στην Ελληνική & Κυπριακή αγορά επίσημα εισαγόμενο από την εταιρεία μας, είναι απόλυτα εναρμονισμένο με την Ελληνική και ταυτόχρονα Ευρωπαϊκή οδηγία και δεν περιέχει ούτε περιείχε ποτέ την συγκεκριμένη ουσία YOHIMBINE. Ως εκ τούτου χρησιμοποιείται χρόνια τώρα ευρέως από το αθλητικό κοινό , χωρίς μέχρι σήμερα να έχει αναφερθεί η παραμικρή ενόχληση ή ανεπιθύμητη ενέργεια. Αντιθέτως μάλιστα θεωρείται και είναι ένα από τα καλύτερα και πλέον πρωτοποριακά προϊόντα για αθλητές.

- Το προϊόν ΑΝΑΒΟLIC HALO από την πρώτη στιγμή της διάθεσης του στην Ελληνική & Κυπριακή αγορά έχει γνωστοποιηθεί στον Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων (αριθμός γνωστοποίησης 3175/16.01.2008 )καταθέτοντας όλα τα απαραίτητα έγγραφα από την κατασκευάστρια εταιρεία και κυκλοφορεί με την προβλεπόμενη Ελληνική ετικέτα, σύμφωνη με τις οδηγίες κατανάλωσης και προσοχής που έχουν δοθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Φαρμάκων.

Η εταιρεία μας , με ιδιαίτερο αίσθημα ευθύνης για τα προϊόντα που εισάγει και διαθέτει στην Ελληνική & Κυπριακή αγορά , σας προειδοποιεί να καταναλώνετε μόνον όσα προϊόντα εισάγονται απευθείας από την TRIMMER A.E και πάντοτε να ελέγχετε για τις Ελληνικές οδηγίες χρήσης και προσοχής.



Πάντα να ελέγχετε ότι το προϊόν που αγοράζετε έχει την επίσημη Ελληνική ετικέτα της TRIMMER A.E. και σε καμία περίπτωση να μην αγοράζετε το ίδιο προϊόν από οποιοδήποτε τυχαίο κατάστημα, εάν δεν υπάρχει η συγκεκριμένη ετικέτα.

Dreiko
17-08-10, 14:30
η yohimbine τους πειραξε....αχ............:cursing:

drago
17-08-10, 14:40
...
Πάντα να ελέγχετε ότι το προϊόν που αγοράζετε έχει την επίσημη Ελληνική ετικέτα της TRIMMER A.E. και σε καμία περίπτωση να μην αγοράζετε το ίδιο προϊόν από οποιοδήποτε τυχαίο κατάστημα, εάν δεν υπάρχει η συγκεκριμένη ετικέτα.

παντα παντα...

μα γι αυτο αλωστε κοιμομαστε ησυχοι χρονια τωρα...:rolf:

giannis64
17-08-10, 14:42
υπαρχει ηδη η ανακηνωση!!

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1448&page=6

koulisss
18-08-10, 00:15
δηλαδη μονο επειδη περιεχη yohibine το απαγορευσαν οχι για κατι πιο σοβαρο???

killbill
26-05-12, 22:38
Primaforce AAKG: το βρηκα σε καλη τιμη...ειναι στην λιστα με τα απογορευμενα?

deluxe
26-05-12, 23:29
λολ.. καμια σχεση με απαγορευμενα, αλλα θα σου πω οτι ειναι τελειως αχρηστο! ;)

killbill
27-05-12, 09:14
εννοω αν ειναι στην παραπανω λιστα που βαλατε...

deluxe
27-05-12, 23:59
Οχι δεν ειναι, αλλα σου προτεινω να αγορασεις κατι αλλο..

moumia
13-02-13, 16:40
Η αλήθεια τον τελευταίο καιρό δεν έχει ακουστεί κάτι για ουσίες σε συμπληρώματα που δεν κάνουν καλό.

Παράξενο φαίνεται ...

sobral
13-02-13, 16:48
Η αλήθεια τον τελευταίο καιρό δεν έχει ακουστεί κάτι για ουσίες σε συμπληρώματα που δεν κάνουν καλό.

Παράξενο φαίνεται ...

εγώ θέλω να μάθω πιο πήρε ο Αρκούδας της ΑΕΚ και δεν το ανέγραφε. Με ποια ουσία πιάστηκε το είχα μάθει πριν καν βγει στη φορά, αλλά το συμπλήρωμα δεν το έχω βρει ακόμη...

moumia
16-02-13, 22:54
εγώ θέλω να μάθω πιο πήρε ο Αρκούδας της ΑΕΚ και δεν το ανέγραφε. Με ποια ουσία πιάστηκε το είχα μάθει πριν καν βγει στη φορά, αλλά το συμπλήρωμα δεν το έχω βρει ακόμη...

Mε συνεφρίνη νομίζω !

GEOP13
16-02-13, 23:30
εγώ θέλω να μάθω πιο πήρε ο Αρκούδας της ΑΕΚ και δεν το ανέγραφε. Με ποια ουσία πιάστηκε το είχα μάθει πριν καν βγει στη φορά, αλλά το συμπλήρωμα δεν το έχω βρει ακόμη...
+1 :thumbup:

sobral
17-02-13, 02:24
Mε συνεφρίνη νομίζω !

δεν ρώτησα με ποια ουσία αλλα με ποιο συμπλήρωμα, το γράφω ξεκάθαρα. και επίσης η συνεφρίνη δεν είναι απαγορευμένη ουσία! Ξέρω από την πρώτη μέρα με τι πιάστηκε αλλα ας σεβαστούμε τους κανόνες του φόρουμ, δεν μπορώ να πω το όνομα της ουσίας.;)

Devil
18-02-13, 02:18
oxilofrine ειπαν οτι ηταν..... με πιο απλα λογια methyl synephrine..... αν ηταν οντως αυτη... τοτε @@ρια δεν λεει και τιποτα...:green:

sobral
18-02-13, 02:28
ναι αυτή είναι η ουσία, είπα να μην το πω γτ είναι απαγορευμένη. Αλλά εγώ άλλο ψάχνω....

Devil
18-02-13, 02:34
ναι αυτή είναι η ουσία, είπα να μην το πω γτ είναι απαγορευμένη. Αλλά εγώ άλλο ψάχνω....

ισως ειναι απαγορευμενη για αθλητες..... γιατι η methylsynephrine υπαρχει κανονικα σε συμπληρωμα....

sobral
18-02-13, 02:38
ισως ειναι απαγορευμενη για αθλητες..... γιατι η methylsynephrine υπαρχει κανονικα σε συμπληρωμα....

εγώ μόνο ένα παλιό της iForce ξέρω (Maximize v2) και κάτι λίπο από πολύ....υποχθόνιες εταιρίες :unsure:

Devil
18-02-13, 02:42
εγώ μόνο ένα παλιό της iForce ξέρω (Maximize v2) και κάτι λίπο από πολύ....υποχθόνιες εταιρίες :unsure:

ηταν και ενα της PES..... και μια αλλη εταιρια που ειχε μονο methylsynephrine μεσα αλλα δεν θυμαμαι ποιο...

sobral
18-02-13, 02:53
ηταν και ενα της PES..... και μια αλλη εταιρια που ειχε μονο methylsynephrine μεσα αλλα δεν θυμαμαι ποιο...

καλά Ευρώπη, Αυστραλία, Καναδά είναι σίγουρα απαγορευμένη για ΗΠΑ δεν ξέρω σίγουρα. Αν και στο λίγο που έψαξα κατάλαβα ότι ούτε εκεί παίζει...και της VPX το meltdown που είχε, στο reformulation (μετά τα απανωτά ban που έπεσαν στις ουσίες πριν τους Ολυμπιακούς) την έβγαλαν και την αντικατέστησαν με synefrine HCI -καμία σχέση η μία με την άλλη-

Devil
18-02-13, 03:16
καλά Ευρώπη, Αυστραλία, Καναδά είναι σίγουρα απαγορευμένη για ΗΠΑ δεν ξέρω σίγουρα. Αν και στο λίγο που έψαξα κατάλαβα ότι ούτε εκεί παίζει...και της VPX το meltdown που είχε, στο reformulation (μετά τα απανωτά ban που έπεσαν στις ουσίες πριν τους Ολυμπιακούς) την έβγαλαν και την αντικατέστησαν με synefrine HCI -καμία σχέση η μία με την άλλη-


αααα... δεν το θυμομουν οτι ηταν στη λιστα για μπαν τοτε.... θυμαμαι οτι ειχαν αλλαξει το μπλεντ στο meltdown αλλα νομιζω ηταν πριν το μπαν....


απο εκει και περα μπορει να παιζει μεσα σε διαφορες ποσοτητες σε συμπληρωματα που εχουν cintrus aurantium χωρις να γραφουν % σε amines....

F1_yamaha
24-02-13, 12:18
γεια χαρα πεδες θελω να ρωτισω εσας σαν πιο ειδικους αν εχει γινει καποιος ελενχος στη (iso-100 dymatize) και ειναι ολα οκ γτ σκοπευω να την αγορασω
κατι αλλο επιδη εδω και 2 μερες διαβαζω πολλα post βλεπω οτι αλλοι λενε για την (Χ) εταιρια καλα λογια και αλλη κακα υπαρχει καπια αξιοπιστη που να εχουν γινει έλεγχοι και να ηταν ολα komple?
μιλαω παντα για πρωτεινη whey kai isolate.

Giannistzn
24-02-13, 12:27
Το θεμα αναφερεται σε ουσιες - συμπληρωματα που μπαναρονται (απαγορευεται η "κυκλοφορια" - χρηση τους).

Οι πρωτεΐνες δεν εχουν καποια σχεση με αυτο. Με σωστη χρηση οι πρωτεΐνες ειναι ασφαλεις, τωρα για ελεγχους που ρωτας, οι πρωτεΐνες εχουν (πιθανως) οτι αναγραφεται στην ετικετα τους (με πιθανες παρεκλισεις στις τιμες).

Για οποια αλλη απορια, δες σε αυτο το θεμα για την iso-100 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?695-Iso-100-(Dymatize)&highlight=dynamitize)

F1_yamaha
24-02-13, 15:17
Το θεμα αναφερεται σε ουσιες - συμπληρωματα που μπαναρονται (απαγορευεται η "κυκλοφορια" - χρηση τους).

Οι πρωτεΐνες δεν εχουν καποια σχεση με αυτο. Με σωστη χρηση οι πρωτεΐνες ειναι ασφαλεις, τωρα για ελεγχους που ρωτας, οι πρωτεΐνες εχουν (πιθανως) οτι αναγραφεται στην ετικετα τους (με πιθανες παρεκλισεις στις τιμες).

Για οποια αλλη απορια, δες σε αυτο το θεμα για την iso-100 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?695-Iso-100-(Dymatize)&highlight=dynamitize)

thnx