PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπλήρωμα για καύση λίπους



stelios30
30-12-07, 02:03
Υπαρχει ενα συμπληρωμα για καυση λιπους κ αυξηση του μεταβολισμου 100%φυτικο χωρις παρενεργειες.
Το βρηκα τυχαια και μετα απο ψαξιμο το δωσα στην μητερα μου με αποτελεσμα να χασει 6.5 κιλα σε 1 μηνα περιπου και χωρις διαιτα!!!!!!
Για πληροφοριες στειλτε πμ.

gpol
31-12-07, 22:11
Στην τηλεοραση εχτες ακουσα για κατι επικυνδινα σκευασματα απωλειας λιπους. Αν επιτρεπετε μπορεις να πεις μια φυτικη ουσια περιεχει?

stelios30
02-01-08, 03:29
καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους η ουσια που περιεχει ειναι ενα φυτο που λεγεται daidai hua και ειναι ακινδυνη ο αντιπροσωπος το χει δωσει στον εοφ και εχει παρει εγκριση το μονο που κανει ειναι οτι επιταχυνει τον μεταβολισμο

billys15
05-01-08, 19:26
Αφου η μητερα σου εχασε 6,5 κιλα σε εναν μηνα χωρις διαιτα,φανταζομαι τι αυξηση μεταβολισμου υπαρχει!

Στελιο εσυ το εχεις ξεκινησει?

Με την ευκαιρια,μαλλον στο κοντινο μελλον θα σε παρω τηλ. για να κανονισουμε παραγγελια :lol:

gpol
05-01-08, 20:20
Παντως συμφωνα με τους επιστημονες τετοια μειωσει δεν θεωρειται ασφαλες, εκτος και αν ηταν 162.5 κιλα

Πολλο επιστημονες θεωρωθουν οτι δεν πρεπει να χανετε πανω απο 1% του βαρους/βδομαδα

pikolo
06-01-08, 18:18
ρε παιδια αν υαπαρχει τετοιο μαγικο συμπληρωμα ας το πειτε και εδω να ξερουμε και εμεις....εσεις το χρησιμοποιειτε?χανεις και μυικη μαζα?

tasosfit
11-01-08, 15:46
Υπαρχει ενα συμπληρωμα για καυση λιπους κ αυξηση του μεταβολισμου 100%φυτικο χωρις παρενεργειες.
Το βρηκα τυχαια και μετα απο ψαξιμο το δωσα στην μητερα μου με αποτελεσμα να χασει 6.5 κιλα σε 1 μηνα περιπου και χωρις διαιτα!!!!!!
Για πληροφοριες στειλτε πμ.

Για ρίξτε μια ματιά εδώ.....http://www.tga.health.gov.au/alerts/lida.htm

pikolo
11-01-08, 16:07
μα ρε παιδια αν ειναι τοσο καλο δεν θα το επερναν ολοι?
αρα ακυρο...

gpol
11-01-08, 16:19
Στην τηλεοραση εχτες ακουσα για κατι επικυνδινα σκευασματα απωλειας λιπους. Αν επιτρεπετε μπορεις να πεις μια φυτικη ουσια περιεχει?


Παντως συμφωνα με τους επιστημονες τετοια μειωσει δεν ασφαλες, εκτος και αν ηταν 162.5 κιλα

Πολλο επιστημονες θεωρωθουν οτι δεν πρεπει να χανετε πανω απο 1% του βαρους/βδομαδα

Ρε pikolo, υπαρχουν και αλλα σκευασματα για θεαματικη αυξηση ογκου ... καταλαβαινεις οτι αναφερουμε σε 'απαγορευμενες ουσιες'. Αυτες που ειναι 'τοσο καλες' γιατι δεν τις παιρνουν ολοι ?

jiujitSu
11-01-08, 16:41
Υπαρχει ενα συμπληρωμα για καυση λιπους κ αυξηση του μεταβολισμου 100%φυτικο χωρις παρενεργειες.
Το βρηκα τυχαια και μετα απο ψαξιμο το δωσα στην μητερα μου με αποτελεσμα να χασει 6.5 κιλα σε 1 μηνα περιπου και χωρις διαιτα!!!!!!
Για πληροφοριες στειλτε πμ.

Για ρίξτε μια ματιά εδώ.....http://www.tga.health.gov.au/alerts/lida.htm

Sibutramine derivative ? εξυπνο ! δεν το γνωριζα..

pikolo
11-01-08, 16:51
αναφερομαι καλες για τον οργανισμο οχι για αποτελεσματα gpol... :wink:

stelios30
12-01-08, 00:50
Υπαρχει ενα συμπληρωμα για καυση λιπους κ αυξηση του μεταβολισμου 100%φυτικο χωρις παρενεργειες.
Το βρηκα τυχαια και μετα απο ψαξιμο το δωσα στην μητερα μου με αποτελεσμα να χασει 6.5 κιλα σε 1 μηνα περιπου και χωρις διαιτα!!!!!!
Για πληροφοριες στειλτε πμ.

Για ρίξτε μια ματιά εδώ.....http://www.tga.health.gov.au/alerts/lida.htm
τους το ειπα και αυτο πολυ πριν και μου ειπαν οτι κυκλοφορουν πολλα φεικ κ για να πιασουν τα αποτελεσματα του δικου τους προιοντος βαζουν διαφορα χημικα.
Με διαβεβαιωσαν οτι ειναι 100%νατουραλ αλλα εγω θα το στειλω κ στο χημειο του κρατους οπου δουλευει ενας γνωστος κ θα μου πει ακριβως τι γινεται.

tasosfit
12-01-08, 11:31
:clapping: μου αρέσει ο τρόπος που κινείσαι.....Παντα πρέπει να ελέγχετε εσεις οι αθλητές του αγωνίσματος τι μπαίνει στο στόμα σας....εννοω το κάθε συγκεκριμενο σκέυασμα που καταναλώνετε! Ασχετα με το τι λένε οι γυρω - γυρω.... :awesome:

Αααα...οτι ειναι natural δεν σημαίνει οτι ειναι ασφαλές!! Τα πιο επικίνδυνα συστατικά υπάρχουν στην φύση....βοτανα κ.λ.π. Ψαξε ακριβως τι κανει το συγκεκριμένο και δες αν εχει ιατρική-φαρμακευτική εφαρμογη...μονο τότε θα εισαι σιγουρος. Ο ρυθμός που καταβολίζει ειναι υπόπτος...πιστεύω οτι δρα σαν ενα οποιοδήποτε διεγερτικό, ανεβάζει καρδιακή συχνοτητα, διευκολύνει τις νευρομυϊκές συναψεις κ.λ.π.
Keep going...

stelios30
13-01-08, 01:26
ωπος ειπα το χρησιμοποιει ηδη η μητερα μου και πιστεψε με το χω ψαξει αρκετα δεν κανει τπτ απο αυτα που ανεφερες απλα μειωνει την ορεξη και αυξανει τον μεταβολισμο ουτε ταχυκαρδιες ουτε παρενεργειες εκτος απο ξηροστομια.
Εχω πει οτι δεν ειναι συμπληρωμα γραμωσεις ειναι για ανθρωπους που δεν χανουν ευκολα και δεν μπορουν να κανουν διαιτα.
Το χρησιμοποιουν αθλητες για αποτοξινωση απο τα διαφορα που παιρνουν κυριως στον στιβο.
Ελπιζω να σε καλυψα.

jiujitSu
17-01-08, 01:31
Να προσθεσω κατι. Το οτι κατι ειναι natural δεν σημαινει οτι ειναι και αθωο(και η εφεδρινη ειναι natural οπως και η κοκαινη).
Δεν αμφισβητω το γεγονος οτι μπορει να δουλευει και ειδικα αμα ο τροπος δρασης του στηριζεται στο συγκεκριμενο παραγωγο της φαρμακευτικης ουσιας.
Η συγκεκριμενα ουσια παιζει με τα brain chemicals για να μειωσει το αισθημα της πεινας κυριως.
Σε ανθρωπους με προδιαθεση για καταθλιψη ενδεχομενος να κανει ζημια και να υποτροπιασουν μετα την διακοπη χρησης.

nickos46
17-01-08, 09:46
ίσος αυτή η ουσία να επεμβαίνει στον θυροειδή αδένα ώστε να ελέγχετε και η όρεξη,, κάτι που κάνει σε παρα πολύ καλο βαθμό και η εφεδρίνη.

jiujitSu
17-01-08, 14:36
Bασικα και η εφεδρινη μειωνει την ορεξη παιζοντας με τα χημικα του εγκεφαλου. Η επιδραση της στον θυρεοειδη αντιθετος αυξανει την ορεξη αλλα η επιρροη της στον εγκεφαλο το υπερνικά.

nickos46
17-01-08, 14:47
όχι jiu στον θυροειδή επεμβαίνει η εφεδρίνη

jiujitSu
17-01-08, 15:05
στοιχηματιζεις?

Gasturb
17-01-08, 15:16
:rocking:

nickos46
17-01-08, 15:17
για λεγε.

jiujitSu
17-01-08, 15:34
Για κανα 3μηνο rapidshare account σκεφτομαι.. βαριεμαι να παω να βαλω λεφτα στην χρεωστικη.

Περα την πλακα τωρα η δραση της εφεδρινης στον θυρεοειδη ειναι να αυξησει το T3 output.
H T3 μονη της φερνει πεινα το οποιο ειναι και λογικο αφου αυξανει τις καυσεις κτλ κτλ.
Εχοντας 2 φιλες με υπερθυρεοδισμο μπορω να σου πω οτι τρωγανε τα εντερα τους.

Η εφεδρινη αυξανει τα επιπεδα νορεπινεφρινης στον εγκεφαλο το οποιο οδηγει σε μειωμενη ορεξη. Δλδ θολωνει το αισθημα πεινας που εχει ηδη δημιουργησει απο την αυξηση της Τ3.

Η sibutramine aka Reductil το κανει καλυτερα βεβαια γιατι εκτως απο την νορεπινεφρινη αυξανει και την σεροτονινη δινοντας σου αισθημα κορεσμου και well being ενω στην πραγματικοτητα ο οργανισμος πειναει.

toula_nomikou
17-01-08, 16:53
Θελω να συμπληρωσω οτι η εφεδρινη σε συνδιασμο με τη καφεινη δρα δραστικοτερα στο να μειωνει τη ορεξη.

RUHL
17-01-08, 17:05
Και καμια ασπιρινη :awesome: :^^: :wave:

ioannis1
17-01-08, 17:25
+1 :thumbsup:

kostas kou
18-08-13, 18:02
χαχα μετα απο 5 χρονια :shock: θα ξεθαψω το θεμα...
επεσε στα χερια μου αυτος ο λιποδυαλιτης θα μου πρωτεινατε να τον χρησημοποιεισω?

Ανδρεας
20-08-13, 01:37
δεν διαβασα πολυ το θεμα ομως αν κρινω απο τις φωτογραφιες σου δεν υπαρχει προβλημα με το λιπος σου..αν θες τοσο πολυ να χασεις λιπος σου συστεινω να κανεις το πρωι νηστικος τρεξιμο επειδη το γλυκογονο θα ειναι σε χαμηλα επιπεδα και θα καιεις λιπος :thumbup:
ομως καλυτερα μην το χρησιμοποιησεις γιατι απ οτι ειδα στα γρηγορα λενε οτι μειωνει την ορεξη..σε περιοδο ογκου δεν νομιζω να σου χρειαστει :P

kostas kou
20-08-13, 21:33
δεν διαβασα πολυ το θεμα ομως αν κρινω απο τις φωτογραφιες σου δεν υπαρχει προβλημα με το λιπος σου..αν θες τοσο πολυ να χασεις λιπος σου συστεινω να κανεις το πρωι νηστικος τρεξιμο επειδη το γλυκογονο θα ειναι σε χαμηλα επιπεδα και θα καιεις λιπος :thumbup:
ομως καλυτερα μην το χρησιμοποιησεις γιατι απ οτι ειδα στα γρηγορα λενε οτι μειωνει την ορεξη..σε περιοδο ογκου δεν νομιζω να σου χρειαστει :P

το χρησιμοποιω 2 μερες τωρα...οντως μπορω να πω οτι μου εκοψε την ορεξη εκτος και αν μου φαινετε :unsure:
οτι σου ξερενει το στομα και θες να πινεις συνεχεια νερο ουτε καν...βεβαια εγω πινω αρκετο γιατι κανει καλο...
για πιο ασφαλες συμπερασματα θα περιμενω να περασουν 2 βδομαδες και θα ποσταρω ξανα...
κανω ποδηλατο το πρωι και 2 φορες την βδομαδα πρωινο τρεξιμο....;)