PDA

Επιστροφή στο Forum : Orange Oximega FishOil ( Controlled Labs )



deluxe
04-05-11, 15:40
Θα τα εχω σε λιγο καιρο. Τα εχει χρησιμοποιησει κανεις; Φαινονται αρκετα ποιοτικα και σε μεγαλες ποσοτητες EPA και DHA. Ακομα και με ενα softgel εισαι καλυμενος! Με 2 εισαι τελεια και με 3 μπομπα!

http://www.bodybuildingmusclepics.com/store/clabs/images/orange_oximega_fish_oil_450_white.jpeg http://www.gigasnutrition.com/images/OrangeOxiMegaFishOil-ControlledLabsTab.jpg

Georges
04-05-11, 16:37
Και με 5 την έχεις ακούσει :green:. Αν η τιμή τους είναι λογική όλα καλά. Αλλιώς τα ultra omega 3 της now μου φαίνονται μια χαρά

Devil
04-05-11, 17:29
Και με 5 την έχεις ακούσει :green:. Αν η τιμή τους είναι λογική όλα καλά. Αλλιώς τα ultra omega 3 της now μου φαίνονται μια χαρά

μια απ τα ιδια....:thumbup:


deluxe θες κανα 4....

deluxe
04-05-11, 19:00
Ενταξει και 3 ειναι αρκετα καλα. Σε σχεση με τα απλα ω3 που εχω τωρα και εχουν μικροτερες ποσοτητες, ειναι πολυ καλυτερα αυτα. Σχεδον τριπλασιες ποσοτητες με 3.

Devil
04-05-11, 19:09
Ενταξει και 3 ειναι αρκετα καλα. Σε σχεση με τα απλα ω3 που εχω τωρα και εχουν μικροτερες ποσοτητες, ειναι πολυ καλυτερα αυτα. Σχεδον τριπλασιες ποσοτητες με 3.

και απο τιμη?

Lao
04-05-11, 22:58
και απο τιμη?

Σε γνωστό site του εξωτερικού, τα 120 κάνουν όσο τα 500 της NOW.

Δύο softgels της NOW έχουν την ίδια ποσότητα EPA και DHA που βγάζει το ένα εδώ, άρα συμφέρει της NOW. ;)

Devil
05-05-11, 15:22
Σε γνωστό site του εξωτερικού, τα 120 κάνουν όσο τα 500 της NOW.

Δύο softgels της NOW έχουν την ίδια ποσότητα EPA και DHA που βγάζει το ένα εδώ, άρα συμφέρει της NOW. ;)

αρα ναι ειναι τσιμπιμενα.... δεν συμφερει....;)

deluxe
05-05-11, 17:44
Για ποιο προϊον της Now μιλας;

Lao
07-05-11, 03:07
Για ποιο προϊον της Now μιλας;

Omega 3, 500 softgels. ;)

sofos
07-05-11, 07:20
Omega 3, 500 softgels. ;)

τα ultra omega της now ειναι ακομη καλυτερα :P:P:P

deluxe
07-05-11, 13:39
Ενταξει, απλα εδω παιρνεις το πολυ 4, ενω εκει πρεπει να παιρνεις πανω απο 8 την ημερα. Οχι και βολικο.

Για την τιμη εχεις δικιο.

deluxe
09-05-11, 01:10
Πιστευετε οτι της Now Foods τα Ultra Omega ειναι καλυτερα;

Σιγουρα ανα 1 softgel εχουν παραπανω ποσοτητα. Απο ποιοτητα τι λενε; Τα εχει κανεις;


http://www.supplementscanada.com/popeyes/media/now-ultra-omega3-info.gif

Με 2 softgels ειμαι αρχοντας και κρατανε και 90servings!

sofos
09-05-11, 01:23
Πιστευετε οτι της Now Foods τα Ultra Omega ειναι καλυτερα;

Σιγουρα ανα 1 softgel εχουν παραπανω ποσοτητα. Απο ποιοτητα τι λενε; Τα εχει κανεις;


http://www.supplementscanada.com/popeyes/media/now-ultra-omega3-info.gif

Με 2 softgels ειμαι αρχοντας και κρατανε και 90servings!

αμα τα βρεις ποιο φτηνα απ τα οxi omega χτυπα τα...καλα φαινονται

deluxe
09-05-11, 01:31
Τα oximega εχουν μικροτερη δοση ανα softgel. Και κρατανε και λιγοτερα servings.

Απλα το θεμα ειναι το ποσο γρηγορα διαλυονται στο στομαχι. Εχω τα απλα της now food και ειναι αρκετα σκληρα. Στο στομα δε λιωνουν, μονο αν τα μασησω παρα πολυ. Ενω της reflex που ειχα παλαιοτερα, θυμαμαι πως ελιωναν αρκετα γρηγορα στο στομα.

Τι λετε;

sofos
09-05-11, 01:34
Τα oximega εχουν μικροτερη δοση ανα softgel. Και κρατανε και λιγοτερα servings.

Απλα το θεμα ειναι το ποσο γρηγορα διαλυονται στο στομαχι. Εχω τα απλα της now food και ειναι αρκετα σκληρα. Στο στομα δε λιωνουν, μονο αν τα μασησω παρα πολυ. Ενω της reflex που ειχα παλαιοτερα, θυμαμαι πως ελιωναν αρκετα γρηγορα στο στομα.

Τι λετε;

εγω της reflex εχω τωρα και τα καταπινω και ειναι κομπλε καταπινονται ανετα :P

tommygunz
09-05-11, 01:47
Τα oximega εχουν μικροτερη δοση ανα softgel. Και κρατανε και λιγοτερα servings.

Απλα το θεμα ειναι το ποσο γρηγορα διαλυονται στο στομαχι. Εχω τα απλα της now food και ειναι αρκετα σκληρα. Στο στομα δε λιωνουν, μονο αν τα μασησω παρα πολυ. Ενω της reflex που ειχα παλαιοτερα, θυμαμαι πως ελιωναν αρκετα γρηγορα στο στομα.

Τι λετε;

Συγγνώμη για το οφ... Αλλά για ποιό λόγο να λιώνουν στο στόμα;
Και γιατι τα μασάς deluxe;

deluxe
09-05-11, 02:39
Τα μασησα για να δω εαν διαλυονται ευκολα. Και παρατηρησα πως σπανε αρκετα δυσκολα, οποτε μεσα στο στομαχι, ακομα δυσκολοτερα..

Ενω της reflex ελιωναν αμεσως, οποτε αυτο ειναι καλο.

Και τα oximega ετσι οπως τα βλεπω, πρεπει να λιωνουν ευκολα. Αυτα θα παρω τελικα.

Αν και ομολογω οτι τα ωμεγα3 της now foods που εχω τωρα τα απλα, εχουν απιστευτη γευση, αφου τα γλυφω πριν τα καταπιω!!

Επισης δε ξερω αν εχει σχεση με αυτο που λεω, αλλα αυτες τις ημερες που παιρνω 3-4 softgels την ημερα, αρκετες φορες ρευομαι fish oil! Βρωμαει :P

Devil
09-05-11, 15:26
deluxe δεν πας καλα.....:green:

ρε ανθρωπε τα καταπινεις δεν ειναι καραμελες.....:green::green::green:

deluxe
09-05-11, 18:56
Αφου λεω οτι τα μασησα για να δω ποσο σκληρα ειναι! Μια φορα το εκανα αυτο! Ημαρτον! :weights:

Οποτε οπως συμπερανα και ο ιδιος, αλλα και απο τα σχολια που διαβασα, αργουν αρκετα να διασπαστουν απο τα οξεα του σωματος.. Δε θα τα ξαναπροτιμησω αυτα της NOW Foods..

Devil
09-05-11, 19:03
Αφου λεω οτι τα μασησα για να δω ποσο σκληρα ειναι! Μια φορα το εκανα αυτο! Ημαρτον! :weights:

Οποτε οπως συμπερανα και ο ιδιος, αλλα και απο τα σχολια που διαβασα, αργουν αρκετα να διασπαστουν απο τα οξεα του σωματος.. Δε θα τα ξαναπροτιμησω αυτα της NOW Foods..

εδω αρχηζω να φοβαμαι..... αυτο πως το εκανες??:unsure::unsure::unsure:
και οι αλλοι δλδ πως το εκαναν....??:unsure::unsure::unsure:

τα Ω3 γενικα αργουν να μπουν στο αιμα....

deluxe
10-05-11, 06:08
Ε για να το λεω, θα ισχυει! :green:

Δε ξερω αν τα εχεις δοκιμασει αυτα της NOW Foods, αλλα θα το καταλαβεις και εσυ οτι αργουν σε σχεση με των υπολοιπων εταιριων!

Devil
10-05-11, 12:59
Ε για να το λεω, θα ισχυει! :green:

Δε ξερω αν τα εχεις δοκιμασει αυτα της NOW Foods, αλλα θα το καταλαβεις και εσυ οτι αργουν σε σχεση με των υπολοιπων εταιριων!

τωρα με επεισες...:green::green::green:

το θεμα ειναι πως θα το καταλαβω.... (αυτο ειναι που με ανησυχει....):green:

Georges
10-05-11, 14:47
Πιστευετε οτι της Now Foods τα Ultra Omega ειναι καλυτερα;

Σιγουρα ανα 1 softgel εχουν παραπανω ποσοτητα. Απο ποιοτητα τι λενε; Τα εχει κανεις;




Με 2 softgels ειμαι αρχοντας και κρατανε και 90servings!

Mια χαρά είναι (σου τα πρότεινα στο πρώτο μου ποστ). Πάρε αυτά με τα 180 softgels. 3-4 τη μέρα και είσαι τζετ. Και πολύ καλή τιμή από αμέρικα

Eddie
10-05-11, 15:10
Mια χαρά είναι (σου τα πρότεινα στο πρώτο μου ποστ). Πάρε αυτά με τα 180 softgels. 3-4 τη μέρα και είσαι τζετ. Και πολύ καλή τιμή από αμέρικα

Σωστος!!Αυτα ειχα παραγγειλει κι εγω απ τον ταυρο..αλλα μου στειλαν τα απλα.Τωρα θα παιξει αμερικα φαση..

Οχι τιποτα αλλο,αλλα οταν μετρας και τις παραμικρες θερμιδες εχει να κανει το να παιρνεις 3-4γρ λιπαρα απ το να παιρνεις 10-12 που παιρνω τωρα απ τα απλα.

deluxe
11-05-11, 01:46
Σωστος!!Αυτα ειχα παραγγειλει κι εγω απ τον ταυρο..αλλα μου στειλαν τα απλα.Τωρα θα παιξει αμερικα φαση..

Οχι τιποτα αλλο,αλλα οταν μετρας και τις παραμικρες θερμιδες εχει να κανει το να παιρνεις 3-4γρ λιπαρα απ το να παιρνεις 10-12 που παιρνω τωρα απ τα απλα.Οντως με 3,4 απο αυτα ή με 3 της Now Foods Ultra Omega, παιρνεις ποσοτητες που για να παρεις με τα απλα θελεις τουλαχιστον τα διπλασια softgels! Δε ειναι ομως υπερβολικο να παιρνουμε 10+ softgel; Το κουτι γραφει μεχρι 4 το πολυ, ειτε ειναι τα απλα, ειτε ειναι τα Ultra!

10γρ fish oil δεν ειναι πολλα για τον οργανισμο; Οχι τιποτα αλλο, μη προκαλεσουμε και περισσοτερο κακο, απ'οτι καλο!

Eddie
11-05-11, 01:54
Οντως με 3,4 απο αυτα ή με 3 της Now Foods Ultra Omega, παιρνεις ποσοτητες που για να παρεις με τα απλα θελεις τουλαχιστον τα διπλασια softgels! Δε ειναι ομως υπερβολικο να παιρνουμε 10+ softgel; Το κουτι γραφει μεχρι 4 το πολυ, ειτε ειναι τα απλα, ειτε ειναι τα Ultra!

10γρ fish oil δεν ειναι πολλα για τον οργανισμο; Οχι τιποτα αλλο, μη προκαλεσουμε και περισσοτερο κακο, απ'οτι καλο!

Μα εμας δε μας ενδιαφερει ποση ποσοτητα fish oil θα παρουμε,μας νοιαζει να παρουμε 1.5-3γρ ΕΡΑ-DHA.Στην υπολοιπη περιεκτικοτητα ειναι και πολυακορεστα και κορεσμενα λιπη..δλδ απλως λιπη.Τα Ω3 ουτως η αλλος τα παιρνεις για τα ΕΡΑ-DHA και μονο.

deluxe
13-05-11, 03:32
Ποση ειναι μια νορμαλ ποσοτητα απο EPA την ημερα; Στα 800-1000mg ειναι καλα;

Devil
13-05-11, 11:43
Ποση ειναι μια νορμαλ ποσοτητα απο EPA την ημερα; Στα 800-1000mg ειναι καλα;

ναι καπου εκει ειναι καλα....

Niiick
24-05-11, 00:15
Με τι τα παιρνετε τετοιου ειδος supps? Με φαγητο κανονικα? Με λιπος? Με υδατανθρακα? Σε γευμα με αλλα ωμεγα πειραζει?

Lao
24-05-11, 00:29
Με τι τα παιρνετε τετοιου ειδος supps? Με φαγητο κανονικα? Με λιπος? Με υδατανθρακα? Σε γευμα με αλλα ωμεγα πειραζει?

Προσωπικά αποφεύγω να τα παίρνω μαζί με γάλα, για προφανείς λόγους. Κατά τα άλλα, με οτιδήποτε, ακόμα και σκέτα.

tommygunz
24-05-11, 01:07
Προσωπικά αποφεύγω να τα παίρνω μαζί με γάλα, για προφανείς λόγους. Κατά τα άλλα, με οτιδήποτε, ακόμα και σκέτα.

Οι προφανείς λόγοι;:green::green:

gmalamos
24-05-11, 01:16
Οι προφανείς λόγοι;:green::green:

Οντως..:unsure::unsure:

Lao
24-05-11, 01:31
Οι προφανείς λόγοι;:green::green:


Οντως..:unsure::unsure:

Δεν ξέρετε ότι γαλακτοκομικά και ψαρικά είναι κακός συνδιασμός; :unsure:

tommygunz
24-05-11, 01:37
Δεν ξέρετε ότι γαλακτοκομικά και ψαρικά είναι κακός συνδιασμός; :unsure:

Γιατί;
(Δεν ρωτάω ειρωνικά, σοβαρά ρωτάω.)

Lao
24-05-11, 01:48
Γιατί;
(Δεν ρωτάω ειρωνικά, σοβαρά ρωτάω.)

Για τον ίδιο λόγο που δεν πάει το γάλα με το καρπούζι :P

Απλά, κακές ζυμώσεις στο στομάχι.

deluxe
24-05-11, 02:25
Εγω παντως το βραδυ παιρνω καζεϊνη με fishoil, ειτε με νερο, ειτε με γαλα.

luckyseven
24-05-11, 11:34
Ποση ειναι μια νορμαλ ποσοτητα απο EPA την ημερα; Στα 800-1000mg ειναι καλα;
1500 με 2000μγ είναι καλά απο εκεί και πέρα αν έχεις κατάθληψη θα χρειαστείς 4000 μγ όσο για το αν δεν πάει το γάλα με το fish oil ίσως να ισχύει δεν ξέρω πάντως εγώ παίρνω μουρουνέλαιο 2.5 gr μισό κουταλάκι δηλαδή μαζί με το γάλα γιατί διάβασα ότι βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.

COBRA_STYLE
24-05-11, 12:38
1500 με 2000μγ είναι καλά απο εκεί και πέρα αν έχεις κατάθληψη θα χρειαστείς 4000 μγ όσο για το αν δεν πάει το γάλα με το fish oil ίσως να ισχύει δεν ξέρω πάντως εγώ παίρνω μουρουνέλαιο 2.5 gr μισό κουταλάκι δηλαδή μαζί με το γάλα γιατί διάβασα ότι βοηθάει στην απορρόφηση του ασβεστίου.

Eξαιτιας της βιταμινης D που εχει το μουρουνελαιο,το οποιο βοηθα στην απορροφηση και χρησιμοποιηση του ασβεστιου απο το εντερο,γιαυτο;)

aqua_bill
12-03-12, 18:31
ηθελα να παρω τις βιταμινες αλλα λογο λαθος πηρα αυτα....ε οκ δεν ειναι και τιποτα φοβερo....fish oil.

oldhiphop
26-11-12, 23:31
μου τα χαρισε ενας φιλος τα συγκεκριμενα θα τα αρχισω απο δευτερα που θα εχουν τελειωση αυτα που περνω τωρα.
Παιδες πιτε μου μια. περνω πρωι με φαγητο 1 καπ μεσιμερη 1 καπ με φαγητο. το βραδυ κανει να παρω πριν κοιμιθω? το λεω αυτο διοτι και αυτα λιπαρα ειναι και μιπος καθονται και δεν ειναι καλη ιδεα το βραδυνο.

αλιος να τα βαλω στο γευμα μετα την προπονιση. (Οχι το post)

leftis
26-11-12, 23:50
ναι καπου εκει ειναι καλα....

απ'ότι διαβάζω 2-3γρ epa/dha είναι το ιδανικό για να έχουμε όλα τα benefits

beefmeup
27-11-12, 12:21
πολλα λες..ετσι κ αλλιως μην περιμενεις κ τπτ σπουδαιο..ψαρολαδα ειναι,κ απλα αν δεν τρως πολυ ψαρι,μπορεις να συμπληρωνεις απο εκει λιπαρα..κυριως για την καλη χοληστερινη..τα υπολοιπα ειναι λιγο ομιχλωδη..

GeoDask
27-11-12, 13:58
μου τα χαρισε ενας φιλος τα συγκεκριμενα θα τα αρχισω απο δευτερα που θα εχουν τελειωση αυτα που περνω τωρα.
Παιδες πιτε μου μια. περνω πρωι με φαγητο 1 καπ μεσιμερη 1 καπ με φαγητο. το βραδυ κανει να παρω πριν κοιμιθω? το λεω αυτο διοτι και αυτα λιπαρα ειναι και μιπος καθονται και δεν ειναι καλη ιδεα το βραδυνο.

αλιος να τα βαλω στο γευμα μετα την προπονιση. (Οχι το post)

3 την ημέρα είναι ΟΚ φίλε. Όπως το έχεις είσαι μια χαρά.