PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεος και ασχετος....



kwstasgr90
05-05-11, 21:51
Καλησπερα..οπως θα διαβασατε και στον τιτλο..ειμαι νεος και ασχετος και σιγουρα θα χρειαστω πολλα κιλα βοηθειας :P
(πριν ξεκινησω την αναφορα μου θα ηθελα να τονισω οτι δεν εχω την δυνατοτητα να κανω διατροφη..(ετσι νομιζω τουλαχιστων)..γιατι ειμαι φιλοξενουμενος στο σπιτι της θειας μου στη γερμανια (μεταναστευσα βλεπετε) δεν μπορω να λεω κανε μου αφτο η το αλλο...επισης για γυμναστηριο λιγο χλωμο...λογο οικονομικης ασταθειας)

Λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης..

Εχω υψος 1,76 και ζυγιζω 81 κιλα σε ηλικια 20 ετων.
Κσεκινησα πριν 1 εβδομαδα απο τα 84 κιλα με λυποδιαλητες ARSON σαν κυριο στοχο αρχικα την απωλεια λιπους...οι γνωσεις μου σε επιπεδο προπονησης και διατροφης ειναι μηδενικες το τονιζω...Παραθετω αναλυτικα τη "διατροφη" μου και το προγραμμα μου..

10:00-10:30 ενα πιατο δημητρικα με γαλα συν 3 καψουλες ARSON (αγνωστου ταυτοτητας τα πρωτα 2/τετοια ωρα ξυπναω)
13:00-14:00 οτι εχει μαγηρεψει η θεια..(συνηθως μακαρονια-πατατες τηγανιτες)
15:30-16:00 (αναλογως τα κεφια) ωρα "προπονησης" (3 καψουλες ARSON)
*"προπονηση" αεροβια 30 λεπτα συν κοιλιακους-καμψεις-διατασεις
18:00-μεχρι υπνο..2 φρουτα (πριν της 2 το βραδυ ποτε υπνος)
(αυτο που θελω ειναι να χασω λιπος και στη συνεχεια να κανω γραμμωση)

Αυτο ειναι το τραγικο προγραμμα μου...ξερω οτι ειναι τελειως λαθος αλλα δεν ξερω τι να κανω. :( Επισης γνωριζω οτι ειναι πολυ δυσκολο να με βοηθησετε οταν δεν πληρω καποιες βασικες προυποθεσεις.
...Συγνωμη για το μεγαλο thread...

humanoid
05-05-11, 22:20
φιλε μου ασε τους λιποδιαλιτες,κοψε τηγανητα κλπ (τωρα αυτο δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο γτ τρως στην θεια σου)
απλα προσεχε τα πολλα ψωμια μακαρονια πατατες κλπ

Μπορεις να πας την προπονηση σου στις 6-7 κ να φας για βραδυνο κατι σε γιαουρτι τονοσαλατα κοτοσαλατα κλπ μην μενεις νυστικος..πριν φαε κανα φρουτο


κανε το αεροβιο σου καμψεις κλπ κ αν μπορεις παρε ενα μονοζυγο.

για να πετυχεις καποια καλη γραμμωση πρεπει να εχεις ηδη μυς πανω σου ωστε οταν διωξεις το λιπος να χεις κατι να δειξεις.

σε γενικες κανε αυτα κ θα χασεις σιγα σιγα χωρις να στερηθεις το φαγητο κ ουτε να τα χασεις σε 1 μηνα κ μετα απο 2-3 να τα ξαναπαρεις

kwstasgr90
05-05-11, 22:31
ευχαρηστω πολυ για τη συμβουλη σου...ψωμια δεν τρωω καθολου αλλα ειναι δυσκολο να αλλαξω την ωρα της προπονησης λογο δουλειας το αργοτερο που μπορω να την παω ειναι στης 5. :(
γιατι μου προτεινεις να σταματησω τους λιποδιαλητες ? εγω ελεγα να παρω τους lipo6x εχω διαβασει πολυ καλα σχολεια.

humanoid
05-05-11, 22:57
καντην οποτε μπορεις αρκει μετα να φας κατι σαν αυτο που σου γραψα κ το βραδυ παλι κατι σαν αυτο.
θες δηλαδη πρωτεινη κ σαλατα κ λιγο υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο για να την παλεψεις στην δουλεια κ το βραδυ πρωτεινη με λιγο σαλατα
στο πρωινο σου βαλε αν μπορεις αμυγδαλα,καρυδια

πρωτεινη,αυγα κοτοπουλο ψαρι τονος γαλα γιαουρτι κλπ

υδατανθρακα,μακαρονι ρυζι πατατα ψωμι

μισες δουλειες ειναι αυτες αλλα απτο τιποτα κατι ειναι κ αυτο
το μονοζυγο ειναι σημαντικο
οι λιποδιαλυτες ειναι για οταν γυμναζεσαι σωστα,τρως σωστα κ οταν σκαλωσεις κ δεν κατεβαινεις αλλο τοτε τον βαζεις.
στην περιπτωση σου ειναι τσαμπα λεφτα..γνωμη μου αυτα,τωρα αλλος μπορει να σου πει αλλα

kwstasgr90
05-05-11, 23:51
ναι το γνωριζω οτι ειναι μισες δουλειες αλλα οπως ειπες...απο το τιποτα....
θα προσπαθησω να εφαρμοσω αυτα που λες και θα σταματησω και τους λιποδιαλητες...σε κανενα 2μηνο μαλλον θα παω σε δικο μου σπιτι οποτε τοτε μπορω να αρχισω κατι σωστο..ευχαρηστω και παλι για τις συμβουλες σου.