PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη και νερο



reborn
06-05-11, 03:10
παιδια οταν περνεις σιμπλιρωμα πρωτεινης πρεπει να πινεις και πολυ νερο ?
αγορασα πριν 4 μερες μια πρωτεινη εχω πιει 2 φορες και αυτες τις μερες ειναι συνεχεια το στομα μου στεγνο υπαρχει περιπτοσει να φτεει αυτο ?

sadistic
06-05-11, 09:07
ναι οντως θελει νερο γιατι καθαριζει...,αλλα γενικοτερα πρεπει να πινεις γυρω στο 1.5-2.5 λιτρα την ημερα αναγογα..μην ξεχναμε οτι το σωμα αποτελειτε απο 75%νερο.και συγουρα δεν πρεπει να διψασεις για να πιεις νερο.μικρες ποσοτητες καθ ολη την διαρκεια τις ημερας μια χαρα θαναι.εγω εχω ενα μπουκαλακι μικρο εμφιαλομενου νερου και το γεμιζω οποτε τελειωνει ετσι μετραω ακριβως ποσο πινω.

reborn
06-05-11, 13:20
ευχαριστω για τιν απαντιση σου..τι ενοεις οταν λες καθαριζει ?νομιζα οτι μονο οταν περνεις κρεατινη πρεπει να πινεις πολυ νερο ..ιταν σαν να αφιδατοθικα και πρωσπαθω ακομα να ερθω στα ισα μου..με κανενα powerade λες ναι ειμαι οκ ?

tasos2
06-05-11, 13:26
Kαι με την πρωτεινη πρεπει να πινεις πολυ νερο, οχι μονο αν παιρνεις συμπληρωμα αλλα γενικα αν εχει πολλη πρωτεινη η διατροφη σου.

Το powerade κανει οτι και το νερο αλλα 10 φορες περισσοτερο. Ειναι πολυ καλο

reborn
06-05-11, 15:18
δεν ξερω αν φταιει ι πρωτεινη ..ιταν σαν να ειχα καταπιει ασβεστη..ξενερωσα και σκευτομαι να τιν σταματισω και να περνω πρωτεινη απο φυσικες πηγες..

sofos
06-05-11, 21:58
δεν ξερω αν φταιει ι πρωτεινη ..ιταν σαν να ειχα καταπιει ασβεστη..ξενερωσα και σκευτομαι να τιν σταματισω και να περνω πρωτεινη απο φυσικες πηγες..

ποια πρωτεινη πηρες κ ηταν τοσο μαπα?:unsure::unsure:

reborn
07-05-11, 16:50
μπορει να ιταν και η ιδεα μου..χτες που ξαναιπια ιταν καπος καλητερα..wariorlab..

worfel
07-05-11, 17:01
μπορει να ιταν και η ιδεα μου..χτες που ξαναιπια ιταν καπος καλητερα..wariorlab..

και έγω warriorlab έχω αυτην την στιγμή, αλλα δεν έχω κάποιο πρόβλημα. ισως επειδη πινω ουτος η άλλος 3+ λιτρα νερό την μέρα

Kaloutsikos
07-05-11, 17:25
παιδια οταν περνεις σιμπλιρωμα πρωτεινης πρεπει να πινεις και πολυ νερο ?
αγορασα πριν 4 μερες μια πρωτεινη εχω πιει 2 φορες και αυτες τις μερες ειναι συνεχεια το στομα μου στεγνο υπαρχει περιπτοσει να φτεει αυτο ?

Εγώ τέτοια συμπτώματα δεν είχα... :unsure:

sofos
07-05-11, 18:16
μπορει να ιταν και η ιδεα μου..χτες που ξαναιπια ιταν καπος καλητερα..wariorlab..

παρε την επομενη φορα myo fusion σοκολατα ειναι εγγυηση θα θες συνεχως να την πινεις :green:

sobral
07-05-11, 19:43
παιδια οταν περνεις σιμπλιρωμα πρωτεινης πρεπει να πινεις και πολυ νερο ?
αγορασα πριν 4 μερες μια πρωτεινη εχω πιει 2 φορες και αυτες τις μερες ειναι συνεχεια το στομα μου στεγνο υπαρχει περιπτοσει να φτεει αυτο ?

δεν νομίζω να φταίει η πρωτείνη, αυτό συμβαίνει συνήθως με νιτρικά που έχουν στιμς.

TToni Shark
07-05-11, 20:30
δεν νομίζω να φταίει η πρωτείνη, αυτό συμβαίνει συνήθως με νιτρικά που έχουν στιμς.

Και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω:thumbup: