PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή Γράμμωσης(Παρατηρησεις-Διορθωσεις)



sofos
07-05-11, 16:56
Λοιπον παιδες ξεκιναω για πρωτη φορα στα 2 χρονια που γυμναζομαι διατροφη γραμμωσης και θελω να μου πειτε γνωμες

πρωινο:1 καψουλα ομεγα 3
1 μπανανα
βρωμη 100γρ+25γρ πρωτεινης whey
2ο γευμα:3 τοστ με πολυσπορο ολικης+γαλοπουλα+ντοματα
μεσημεριανο:1 στηθος κοτοπουλο με ρυζι(μπασματι)+σαλατα
προπονηση
μεταπροπονητικο:25γρ πρωτεινης whey+100γρ βρωμη+1 καψουλα ομεγα 3
4ο γευμα:ιδιο με το 2ο
βραδινο:τονος+σαλατα+1 καψουλα ομεγα 3+10 αμυγδαλα

οι θερμιδες ειναι κοντα στις 2000 κ η πρωτεινη χωρις τη γαλοπουλα στα 100γρ....

SeXperT
07-05-11, 17:31
Λοιπον παιδες ξεκιναω για πρωτη φορα στα 2 χρονια που γυμναζομαι διατροφη γραμμωσης και θελω να μου πειτε γνωμες

πρωινο:1 καψουλα ομεγα 3
1 μπανανα
βρωμη 100γρ+25γρ πρωτεινης whey
2ο γευμα:3 τοστ με πολυσπορο ολικης+γαλοπουλα+ντοματα
μεσημεριανο:1 στηθος κοτοπουλο με ρυζι(μπασματι)+σαλατα
προπονηση
μεταπροπονητικο:25γρ πρωτεινης whey+100γρ βρωμη+1 καψουλα ομεγα 3
4ο γευμα:ιδιο με το 2ο
βραδινο:τονος+σαλατα+1 καψουλα ομεγα 3+10 αμυγδαλα

οι θερμιδες ειναι κοντα στις 2000 κ η πρωτεινη χωρις τη γαλοπουλα στα 100γρ....


πολυ υδατάνθρακα δεν εχει? το 1ο και το 4ο γευμα μονο μου αρεσαν...

εγω θα εβαζα τον βραδυνο στο 2ο, και στο τελευταιο θα εβαζα γιαουρτι και αμυγδαλα ή καζεινη...

επισης θα εβαγαζα τα QUAKER απο το shaker θα εβαζα δεξτρο/μαλτο ή μελι...

εξαρταται βεβαιως παντα τι στοχους εχεις...

sofos
07-05-11, 17:37
πολυ υδατάνθρακα δεν εχει? το 1ο και το 4ο γευμα μονο μου αρεσαν...

εγω θα εβαζα τον βραδυνο στο 2ο, και στο τελευταιο θα εβαζα γιαουρτι και αμυγδαλα ή καζεινη...

επισης θα εβαγαζα τα QUAKER απο το shaker θα εβαζα δεξτρο/μαλτο ή μελι...

εξαρταται βεβαιως παντα τι στοχους εχεις...

για γραμμωση μελι και δεξτρο-μαλτο?:shock:

Kaloutsikos
07-05-11, 17:39
Λοιπον παιδες ξεκιναω για πρωτη φορα στα 2 χρονια που γυμναζομαι διατροφη γραμμωσης και θελω να μου πειτε γνωμες

πρωινο:1 καψουλα ομεγα 3
1 μπανανα
βρωμη 100γρ+25γρ πρωτεινης whey :thumbup:
2ο γευμα:3 τοστ με πολυσπορο ολικης+γαλοπουλα+ντοματα :thumbup:
μεσημεριανο:1 στηθος κοτοπουλο με ρυζι(μπασματι)+σαλατα :thumbup:
προπονηση
μεταπροπονητικο:25γρ πρωτεινης whey+100γρ βρωμη+1 καψουλα ομεγα 3 Εδώ γιατί έβαλες ωμέγα 3 ?
4ο γευμα:ιδιο με το 2ο Οχι δα! Ρυζάκι με κοτοπουλάκι εδώ:P
βραδινο:τονος+σαλατα+1 καψουλα ομεγα 3+10 αμυγδαλα :thumbup:

οι θερμιδες ειναι κοντα στις 2000 κ η πρωτεινη χωρις τη γαλοπουλα στα 100γρ....

Εγώ το μεσημέρι δεν τρώω ποτέ ρύζι και κοτόπουλο,
μοσχάρι ή ψάρι, πατάτα και άγιος ο Θεός :P

Και στο δεκατιανό, απογευματινό, βραδυνό μου ρύζι με κοτόπουλο.

sofos
07-05-11, 17:41
Εγώ το μεσημέρι δεν τρώω ποτέ ρύζι και κοτόπουλο,
μοσχάρι ή ψάρι, πατάτα και άγιος ο Θεός :P

Και στο δεκατιανό, απογευματινό, βραδυνό μου ρύζι με κοτόπουλο.

πως την βλεπεις την δικη μου φιλε μου σου αρεσει γενικοτερα?:unsure: θα αρχισω και 20 λεπτα αεροβιο μετα την προπονηση,προπονουμαι 4 φορες τη βδομαδα η μια ειναι ποδια...και θελω να πεσω 2-3 τις εκατο...

Devil
07-05-11, 17:45
μια χαρα ειναι το omega 3... αν και θα τα προτιμουσα στο τελευταιο γευμα ολα....

και η βρομη μια χαρα ειναι εκει.... μην την αλλαξεις....

οι πρωτεινες δλδ ειναι μονο 100γρ??? δεν ειναι λιγες??:unsure::unsure::unsure:

sofos
07-05-11, 17:46
μια χαρα ειναι το omega 3... αν και θα τα προτιμουσα στο τελευταιο γευμα ολα....

και η βρομη μια χαρα ειναι εκει.... μην την αλλαξεις....

οι πρωτεινες δλδ ειναι μονο 100γρ??? δεν ειναι λιγες??:unsure::unsure::unsure:

82 κιλα ειμαι....οποτε πιστεω ειναι καλα μη την παω x2 η να την παω τοσο και να ριξω υδατανθρακα?για μετα την προπονηση σε φαση γραμμωσης καλα δεν ειναι βρωμη?η να βαλω κ ενα φρουτο πχ 1 μηλο η 1 μπανανα?

Devil
07-05-11, 17:50
82 κιλα ειμαι....οποτε πιστεω ειναι καλα μη την παω x2 η να την παω τοσο και να ριξω υδατανθρακα?για μετα την προπονηση σε φαση γραμμωσης καλα δεν ειναι βρωμη?η να βαλω κ ενα φρουτο πχ 1 μηλο η 1 μπανανα?

ενταξι κοιτα ειναι υπερβολικα λιγη.... μινιμουμ θα σου ελεγα να την πας 150-160γρ....

απορω.... τι ποσοτητα κρεας εσυ σε καθε γευμα???!!!:green::green::green:

ναι μια χαρα ειναι η βρομη.... μην αλλαξεις τιποτα αστο ετσι...

αν θες φρουτο βολεψε το αλλου... πριν απο το wo σε καποιο γευμα...

sofos
07-05-11, 17:52
ενταξι κοιτα ειναι υπερβολικα λιγη.... μινιμουμ θα σου ελεγα να την πας 150-160γρ....

απορω.... τι ποσοτητα κρεας εσυ σε καθε γευμα???!!!:green::green::green:

ναι μια χαρα ειναι η βρομη.... μην αλλαξεις τιποτα αστο ετσι...

αν θες φρουτο βολεψε το αλλου... πριν απο το wo σε καποιο γευμα...

για μετα την προπονηση ειμαι κομπλε με βρωμη και πρωτεινη σε φαση γραμμωσης ετσι?:P
υψηλης βιολογικης βγαινει 100γρ απ αυτο που ποσταρα,αν βαλεις ομως και την πρωτεινη που δινει η γαλοπουλα,η βρωμη και το ρυζι πηγαινει γυρους στα 150γρ :green:

Devil
07-05-11, 17:55
για μετα την προπονηση ειμαι κομπλε με βρωμη και πρωτεινη σε φαση γραμμωσης ετσι?:P
υψηλης βιολογικης βγαινει 100γρ απ αυτο που ποσταρα,αν βαλεις ομως και την πρωτεινη που δινει η γαλοπουλα,η βρωμη και το ρυζι πηγαινει γυρους στα 150γρ :green:

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ:green::green::green:

τοτε αλλαζει το πραμα.... τις υπολογιζεις και αυτες κανονικα... πρωτεινες ειναι δεν ειναι σκ@τ@.....:green::green::green:

sofos
07-05-11, 18:01
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ:green::green::green:

τοτε αλλαζει το πραμα.... τις υπολογιζεις και αυτες κανονικα... πρωτεινες ειναι δεν ειναι σκ@τ@.....:green::green::green:

ωραια :green: τοσο βγαινει περιπου μαζι με την πρωτεινη απ το ρυζι,απ την γαλοπουλα και την βρωμη :green::P:P:P thnx παντως :)

Kaloutsikos
07-05-11, 18:35
Καλή είναι,μόνο το 4ο άλλαξε βάλε ρύζι με κοτόπουλο!
Τελικά τι παίζει με τα ωμέγα 3 σε post? :unsure:

sofos
07-05-11, 18:42
Καλή είναι,μόνο το 4ο άλλαξε βάλε ρύζι με κοτόπουλο!
Τελικά τι παίζει με τα ωμέγα 3 σε post? :unsure:

αν μπορεσω θα το κανω γιατι η μανα μου με κραζει που τρωω ολο κοτοπουλο κ με το ζορυ μ αγοραζει 1 για να με κανει να το φαω μια φορα :green::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:
καλα η υπογραφη σου τα σπασε ασχημα χαχαχαχαχαχαχ :rolf::rolf::rolf::rolf:

Kaloutsikos
07-05-11, 19:04
αν μπορεσω θα το κανω γιατι η μανα μου με κραζει που τρωω ολο κοτοπουλο κ με το ζορυ μ αγοραζει 1 για να με κανει να το φαω μια φορα :green::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:
καλα η υπογραφη σου τα σπασε ασχημα χαχαχαχαχαχαχ :rolf::rolf::rolf::rolf:

:rolf::rolf::rolf::rolf::green::green::green:

SeXperT
07-05-11, 19:26
για γραμμωση μελι και δεξτρο-μαλτο?:shock:


εδω την πεθανες στον υδατανθρακα την διατροφη... σε ενα γευμα εχεις μονο πρασσιναδα...

οχι και μελι και δεξτρο. ή το ενα ή το αλλο σου εγραψα...


και αποψη μου ειναι οτι αν δεν πηγαινεις για αγωνες το μελακι δεν ειναι και απαγορευτικο στην γραμμωση στο μεταπροπονητικο...

sopi
07-05-11, 19:44
ρε παιδεια γιατι το μελι δεν κανει για την γραμωση???:unsure:

worfel
07-05-11, 19:47
εδω την πεθανες στον υδατανθρακα την διατροφη... σε ενα γευμα εχεις μονο πρασσιναδα...

οχι και μελι και δεξτρο. ή το ενα ή το αλλο σου εγραψα...


και αποψη μου ειναι οτι αν δεν πηγαινεις για αγωνες το μελακι δεν ειναι και απαγορευτικο στην γραμμωση στο μεταπροπονητικο...

δεν απαγορεύεται, αλλα ειναι καλύτερα μιγμα δεξτροζης-μαλτοδεξτρίνης με αναλογια 50/50

COBRA_STYLE
07-05-11, 19:51
ρε παιδεια γιατι το μελι δεν κανει για την γραμωση???:unsure:

μια χαρα ειναι....μην ακους τις παπαγαλιες δεξια κ αριστερα....αν το υπολοιπο διατροφικο πλανο ειναι προσεγμενο δε θα στα χαλασει μια κουταλια μελι;)

sopi
07-05-11, 19:58
μια χαρα ειναι....μην ακους τις παπαγαλιες δεξια κ αριστερα....αν το υπολοιπο διατροφικο πλανο ειναι προσεγμενο δε θα στα χαλασει μια κουταλια μελι;)

εαν δεν κανει για την γραμωση τοτε κανει για τον ογκο σωστα?? αν ναι γιατι αυτο ??

sofos
07-05-11, 19:59
εδω την πεθανες στον υδατανθρακα την διατροφη... σε ενα γευμα εχεις μονο πρασσιναδα...

οχι και μελι και δεξτρο. ή το ενα ή το αλλο σου εγραψα...


και αποψη μου ειναι οτι αν δεν πηγαινεις για αγωνες το μελακι δεν ειναι και απαγορευτικο στην γραμμωση στο μεταπροπονητικο...

στο ενα που λες συμφωνω για μετα την προπονηση θα βαζα δεξτρο-μαλτο και θα βγαζα κουακερ και για βραδινο,ποτε θα τρωω τονο με σαλατα ποτε γιαουρτι με αμυγδαλα ;)

TToni Shark
07-05-11, 20:20
Μια χαρά μου φαίνεται:thumbup:

COBRA_STYLE
07-05-11, 20:23
μια χαρα ειναι....μην ακους τις παπαγαλιες δεξια κ αριστερα....αν το υπολοιπο διατροφικο πλανο ειναι προσεγμενο δε θα στα χαλασει μια κουταλια μελι;)


εαν δεν κανει για την γραμωση τοτε κανει για τον ογκο σωστα?? αν ναι γιατι αυτο ??

ειπα πουθενα οτι δεν κανει?δεν εχεις προβλημα λεμε αρκει να εχεις προσεξει τη διατροφη της υπολοιπης μερας σχετικα με τους υ/ες

deluxe
08-05-11, 00:45
δεν απαγορεύεται, αλλα ειναι καλύτερα μιγμα δεξτροζης-μαλτοδεξτρίνης με αναλογια 50/50Καλυτερα δεν ειναι σκετη μαλτοδεξτρινη; Γιατι να βαζουμε και δεξτροζη; Βεβαια εγω αυτο κανω τωρα, αλλα μονο και μονο για την γευση και για να τελειωνει η δεξτροζη, γιατι σε λιγο παω γραμμωση.

Επισης, ποσο καλο ειναι στη γραμμωση να εχουμε φυτικες ινες και ψωμι; Καλυτερα ειναι τα ολικης ρυζια,μακαρονια,ψωμια ή τα ασπρα;

sofos
08-05-11, 00:52
Καλυτερα δεν ειναι σκετη μαλτοδεξτρινη; Γιατι να βαζουμε και δεξτροζη; Βεβαια εγω αυτο κανω τωρα, αλλα μονο και μονο για την γευση και για να τελειωνει η δεξτροζη, γιατι σε λιγο παω γραμμωση.

Επισης, ποσο καλο ειναι στη γραμμωση να εχουμε φυτικες ινες και ψωμι; Καλυτερα ειναι τα ολικης ρυζια,μακαρονια,ψωμια ή τα ασπρα;

ψωμι να το αποφευγεις,μακαρονια και ρυζι ολικης,ψωμι λιγο και ολικης στη γραμμωση....αλλα αν μπορεις καλυτερα μονο ρυζι καστανο η μπασματι για γραμμωση κ μετα μακαρονια ολικης και μετα ψωμι ολικης...

deluxe
08-05-11, 03:25
Εσυ εχεις φουλ ψωμι βλεπω! 6 τοστ την ημερα! Εγω τρωω μεχρι 2, ποτε παραπανω.

sofos
08-05-11, 03:27
Εσυ εχεις φουλ ψωμι βλεπω! 6 τοστ την ημερα! Εγω τρωω μεχρι 2, ποτε παραπανω.

ναι ξερω το 2ο γευμα θα το αλλαξω θα βαλω κατι αλλο :P:P απλα επειδη δε τρωω αυγα και ψαρια δε ξερω τι να βαλω :(

Kaloutsikos
09-05-11, 15:54
ναι ξερω το 2ο γευμα θα το αλλαξω θα βαλω κατι αλλο :P:P απλα επειδη δε τρωω αυγα και ψαρια δε ξερω τι να βαλω :(

Ψαρονέφρι?
Ούτε σολομό δεν τρως?

sofos
09-05-11, 16:06
Ψαρονέφρι?
Ούτε σολομό δεν τρως?

δοκιμασα σολομο και δε μ αρεσε :P:P ψαρονεφρι δεν εχω δοκιμασει ακομη :P:P:P

SeXperT
09-05-11, 17:33
ψαρονεφρι! γιαμ! γιαμ! :turtle:

ε κανε καμια θυσια ομως κι εσυ βρε παιδι μου... :green:

Kaloutsikos
09-05-11, 17:45
Τα αυγά και το ψάρι δεν τα μπορείς με τίποτα?:2guns:

Το ψαρονέφρι είναι πολύ νόστιμο αλλά ακριβώ.

sofos
09-05-11, 17:59
Τα αυγά και το ψάρι δεν τα μπορείς με τίποτα?:2guns:

Το ψαρονέφρι είναι πολύ νόστιμο αλλά ακριβώ.

τα αυγα βαριεμαι να τα καθαριζω καθε φορα 50 ωρες :P:P:P απο ψαρι μονο τονος :P

DrNio
09-05-11, 18:17
πρωινο:1 καψουλα ομεγα 3
1 μπανανα
βρωμη 100γρ+25γρ πρωτεινης whey
Πιστεύω οτι η μπανανούλα θα ταίριαζε καλύτερα ως "δεκατιανό" επειδή ήδη έχεις βάλει βρώμη.


2ο γευμα:3 τοστ με πολυσπορο ολικης+γαλοπουλα+ντοματα
Θα μπορούσες να βάλεις τα υλικά του 3ου τοστ στα άλλα 2 ώστε να αποφύγεις τα πολλά ψωμιά.


μεσημεριανο:1 στηθος κοτοπουλο με ρυζι(μπασματι)+σαλατα
ΟΚ
--
προπονηση
--

μεταπροπονητικο:25γρ πρωτεινης whey+100γρ βρωμη+1 καψουλα ομεγα 3 ΟΚ.


4ο γευμα:ιδιο με το 2ο Τα λατρεύεις τα τοστακια!Όχι πως είναι άσχημα,ούτε παχυτικά είναι έτσι όπως τα τρως,απλά θα μπορούσες να έχεις μεγαλύτερη ποικιλία στην διατροφή σου με κάτι διαφορετικό.Τι ώρα το τρως αυτο το γεύμα?


βραδινο:τονος+σαλατα+1 καψουλα ομεγα 3+10 αμυγδαλα
Επειδή είναι βράδυ και έχεις πάρει τα Ω3 λιπαρά που θες απο την κάψουλα,μου φαίνονται περιττά τα αμύγδαλα(ούτε την πρωτεινη τους την χρειάζεσαι αφού έχεις πάρει whey).* σορρυ τόνο εννοούσα μπερδεύτηκα.

sofos
09-05-11, 18:33
Πιστεύω οτι η μπανανούλα θα ταίριαζε καλύτερα ως "δεκατιανό" επειδή ήδη έχεις βάλει βρώμη.


Θα μπορούσες να βάλεις τα υλικά του 3ου τοστ στα άλλα 2 ώστε να αποφύγεις τα πολλά ψωμιά.


ΟΚ
--
προπονηση
--
ΟΚ.

Τα λατρεύεις τα τοστακια!Όχι πως είναι άσχημα,ούτε παχυτικά είναι έτσι όπως τα τρως,απλά θα μπορούσες να έχεις μεγαλύτερη ποικιλία στην διατροφή σου με κάτι διαφορετικό.Τι ώρα το τρως αυτο το γεύμα?


Επειδή είναι βράδυ και έχεις πάρει τα Ω3 λιπαρά που θες απο την κάψουλα,μου φαίνονται περιττά τα αμύγδαλα(ούτε την πρωτεινη τους την χρειάζεσαι αφού έχεις πάρει whey).* σορρυ τόνο εννοούσα μπερδεύτηκα.

που να βαλω τα υλικα του 3ου τοστ δε καταλαβα?:unsure::unsure: και βραδινο τι εννοεις να μη τρωω τονο με σαλατα?:unsure::unsure::unsure:

DrNio
09-05-11, 19:20
Μπορείς να φτιάξεις 2 πιο τούμπανα τοστ για να αποφύγεις τα πολλά ψωμιά.

Στο βραδινό σου μου φαίνονται περιττά τα καρύδια*.

Το 4ο γεύμα τι ώρα το τρως?

--
edit: τα αμύδαλα*,πάλι λάθος έκανα

sofos
09-05-11, 19:49
Μπορείς να φτιάξεις 2 πιο τούμπανα τοστ για να αποφύγεις τα πολλά ψωμιά.

Στο βραδινό σου μου φαίνονται περιττά τα καρύδια*.

Το 4ο γεύμα τι ώρα το τρως?

--
edit: τα αμύδαλα*,πάλι λάθος έκανα

το 4ο το τρωω τωρα :P ειτε στις 7 δηλαδη η 8 το αργοτερο....για 2 τουμπανα τοστ σκεφτομαι αργοτερα να κανω 2 με 2πλη γαλοπουλα και τιποτα κοτατζ...

Panosss
09-05-11, 23:38
Ταπεινή μου γνώμη είναι οτι έχεις πάρα πολύ ψωμί στην διατροφή σου (και ας είναι και ολικής)!
Επίσης δεν θα πρότεινα επ' ουδενί κάθε μέρα τόνο. Είναι ανθυγιεινό (και δεν έχει να κάνει με το bb)!

sofos
09-05-11, 23:40
Ταπεινή μου γνώμη είναι οτι έχεις πάρα πολύ ψωμί στην διατροφή σου (και ας είναι και ολικής)!
Επίσης δεν θα πρότεινα επ' ουδενί κάθε μέρα τόνο. Είναι ανθυγιεινό (και δεν έχει να κάνει με το bb)!

και ο μπαμπας μου τα ιδια μου λεει για τον τονο :P:P:P τι προτεινεις για βραδυνο εσυ?για το αλλο με το ψωμι το ξερω,αλλα δεν εχω την πολυτελεια να κανω 2 γευματα κοτοπουλο και δε θελω να τρωω χοιρινα...αλλιως θα προσθετω τιποτα χοιρινο,αλλα τα χω κοψει τα χοιρινα μια φορα το μηνα τρωω κ ετσι

Panosss
09-05-11, 23:44
Δεν τα λέει μόνο ο πατέρας σου, είναι ευρέως γνωστό οτι αυτά τα ψάρια είναι πολύ επιβαρυμένα με βαρέα μέταλλα και όχι μόνο.
Περιόρισε την κατανάλωση σε 2 φορές την εβδομάδα.
Αντί αυτού, μπορείς να φας σολωμό ή κάνε ένα πιτάκι με 6-7ασπράδια και 50γρ βρώμης.
Όσο για τα τόστ κάνε οτι σου πρότεινε ο Nio. Κόψε το ψωμί απο το 3ο και βάλε τα υλικά του στα άλλα δύο (τουλάχιστον) γιατί 12 φέτες ψωμί την ημέρα είναι πραγματικά εξωφρενικό νούμερο

sofos
09-05-11, 23:47
Δεν τα λέει μόνο ο πατέρας σου, είναι ευρέως γνωστό οτι αυτά τα ψάρια είναι πολύ επιβαρυμένα με βαρέα μέταλλα και όχι μόνο.
Περιόρισε την κατανάλωση σε 2 φορές την εβδομάδα.
Αντί αυτού, μπορείς να φας σολωμό ή κάνε ένα πιτάκι με 6-7ασπράδια και 50γρ βρώμης

μαλλον για ασπραδια με κοβω,σολομο και γενικα ακριβα ψαρια ζορικα,γιατι δεν ειμαστε ευφορη οικογενεια :P

koni
09-05-11, 23:52
Nα ρωτήσω κάτι..Είμαι 180 και 75 κιλά.Δεν παίρνω συμπληρώματα,απλά κάνω διατροφή εδώ και 6 μήνες.Η ερώτηση είναι η εξης:Με 80gr πρωτείνης απο τροφές,θα έχω κάποιο καλό αποτέλεσμα?Δεν θέλω όγκο αλλά γράμμωση(όχι κάτι τρελό).
Έχω δει μεγάλη διαφορά στο σώμα μου στους 6 αυτούς μήνες,απλά ρωτάω αν αξίζει τον κόπο να συνεχίσω έτσι ή σε κάποιο σημείο θα πιάσω ταβάνι με τα 80gr...
Μου είναι φοβερά δύσκολο να λάβω περισσότερη πρωτείνη χωρίς συμπλήρωμα.

Kaloutsikos
09-05-11, 23:54
μαλλον για ασπραδια με κοβω,σολομο και γενικα ακριβα ψαρια ζορικα,γιατι δεν ειμαστε ευφορη οικογενεια :P

Nαι ρε γ@μώτω, ένα σωρό λεφτά φεύγουνε σε φαγητά και συμπληρώματα!

DrNio
09-05-11, 23:55
Καλά 7 ασπράδια είναι πάρα πολλά.Αλλά ναι πιτάκι--->μείωσε τα ασπράδια σε 3-4-5(κρίνε μόνος σου) και πρόσθεσε άπαχο( 2%) γάλα αν δεν θες να χαλάσεις πολλά αυγά.

Άλλωστε την πρωτεινη σου την παιρνεις μετά την προπόνηση,οπότε όλα ok.

Panosss
09-05-11, 23:56
Nαι ρε γ@μώτω, ένα σωρό λεφτά φεύγουνε σε φαγητά και συμπληρώματα!

Αυτό ξαναπες το φίλε!
Δυστυχώς το bb δεν είναι φθηνό σπόρ!

@Nio
Γιατί είναι πολλά τα 7 ασπράδια; Απο οικονομική άποψη;

sofos
09-05-11, 23:58
Nαι ρε γ@μώτω, ένα σωρό λεφτά φεύγουνε σε φαγητά και συμπληρώματα!

ετσι ακριβως απο τοτε που αρχισα να ασχολουμαι με το σπορ,δε δινω λεφτα σε ρουχα αλλα σε συμπληρωματα χαχαχ ζορικες καταστασεις

sofos
09-05-11, 23:58
Καλά 7 ασπράδια είναι πάρα πολλά.Αλλά ναι πιτάκι--->μείωσε τα ασπράδια σε 3-4-5(κρίνε μόνος σου) και πρόσθεσε άπαχο( 2%) γάλα αν δεν θες να χαλάσεις πολλά αυγά.

Άλλωστε την πρωτεινη σου την παιρνεις μετά την προπόνηση,οπότε όλα ok.

τι εννοεις αλλα ναι πιτακι?να βαλω το βραδυ πιτακι κανα ασπραδι και γαλα?:unsure::unsure::unsure:

Panosss
10-05-11, 00:00
Πιτάκι εννοούμε αυτό που το κάνεις με ασπράδια και βρώμη.
Δηλαδή χτυπάς τα ασπράδια, βάζεις μέσα την βρώμη και ρίχνεις το μείγμα σε ένα αντικολλητικό τηγάνι.
Ο Nio απλά σου πρότεινε να μειώσεις την ποσότητα απο τα ασπράδια,

DrNio
10-05-11, 00:04
Μπορείς να χτυπήσεις ασπράδια,να βάλεις βρώμη και να ρίξεις και γάλα.Εμένα μου αρέσει.Ειδικά όταν δεν έχω πολλά αυγά βάζω γαλατάκι.

Πριν γίνω μέλος του φορουμ έφτιαχνα το "πιτάκι".Απλά το ονόμαζα ομελέτα με βρώμη.

Μπορείτε να βάλετε και άλλα υλικά της αρεσκείας σας.

Εάν το φάω για πρωινό,βάζω λίγο γάλα και όταν το σερβίρω στο πιάτο πετάω και 2 φέτες βραστή γαλοπούλα απο πάνω.Για την γεύση,χεχε.

sofos
10-05-11, 00:11
Μπορείς να χτυπήσεις ασπράδια,να βάλεις βρώμη και να ρίξεις και γάλα.Εμένα μου αρέσει.Ειδικά όταν δεν έχω πολλά αυγά βάζω γαλατάκι.

Πριν γίνω μέλος του φορουμ έφτιαχνα το "πιτάκι".Απλά το ονόμαζα ομελέτα με βρώμη.

Μπορείτε να βάλετε και άλλα υλικά της αρεσκείας σας.

Εάν το φάω για πρωινό,βάζω λίγο γάλα και όταν το σερβίρω στο πιάτο πετάω και 2 φέτες βραστή γαλοπούλα απο πάνω.Για την γεύση,χεχε.

θα το δοκιμασω,αλλιως θα τρωω κανα τοταλ 2% με 4-5 αυγα....

DrNio
10-05-11, 00:16
Ήθελα να σου προτείνω γιαουρτάκι 2%.:thumbup:Εγώ τρώω πάντα ένα 1 ώρα πριν κοιμηθώ με 4-5 αμύγδαλα.Αλλά και το απογευματάκι ωραίο είναι.

Επίσης να πίνεις πολύ νερό.Μία έρευνα απο πανεπιστήμιο της Αμερικής είχε δείξει οτι αν πίνεις 2 ποτήρια νερό το πρωί αυξάνεται κατά 20%+ ο μεταβολισμός σου.

Άντε καλή επιτυχία.

sofos
10-05-11, 00:20
Ήθελα να σου προτείνω γιαουρτάκι 2%.:thumbup:Εγώ τρώω πάντα ένα 1 ώρα πριν κοιμηθώ με 4-5 αμύγδαλα.Αλλά και το απογευματάκι ωραίο είναι.

Επίσης να πίνεις πολύ νερό.Μία έρευνα απο πανεπιστήμιο της Αμερικής είχε δείξει οτι αν πίνεις 2 ποτήρια νερό το πρωί αυξάνεται κατά 20%+ ο μεταβολισμός σου.

Άντε καλή επιτυχία.

να σαι καλα φιλε drnio,οσο για το νερο πινω 2-3 μπουκαλια γιατι δειψαω σα τρελος χαχαχαχ,1 η μισο παντα πινω σε καθε προπονηση :green:

Πυγμάχος
11-05-11, 01:33
Παιδιά συγνώμη ... Κρεατίνη συνεχίζουμε σε περίοδο γράμμωσης ?
( Πρώτη φορά πήρα κρεατίνη εδω και ενα μήνα (ΟΝ) και εχω πάρει 5 κιλά ... 1,80 ύψος - 85 κιλά )

Αν ναί πόσο ?

Είμαι ανάμεσα στο να σταματήσω τα 5 γρ κρεατινης που παίρνω .. Η ένα απο τα 2 σκούπ πρωτείνης που παίρνω ..

Αυτα που εγραψα θα σας φανούν ηλίθια .. αν μπορείτε απαντήστε μου με ανάπτυξη..

Ευχαριστώ !

sofos
11-05-11, 01:35
Παιδιά συγνώμη ... Κρεατίνη συνεχίζουμε σε περίοδο γράμμωσης ?
( Πρώτη φορά πήρα κρεατίνη εδω και ενα μήνα (ΟΝ) και εχω πάρει 5 κιλά ... 1,80 ύψος - 85 κιλά )

Αν ναί πόσο ?

Είμαι ανάμεσα στο να σταματήσω τα 5 γρ κρεατινης που παίρνω .. Η ένα απο τα 2 σκούπ πρωτείνης που παίρνω ..

Αυτα που εγραψα θα σας φανούν ηλίθια .. αν μπορείτε απαντήστε μου με ανάπτυξη..

Ευχαριστώ !

5 κιλα νερα θα σ εβαλε....αν θες να κανεις για γραμμωση σταματατη και παιρνε παντα πρωτεινη,μη τη σταματας δε σχετιζεται με την κρεατινη

Πυγμάχος
11-05-11, 17:14
Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση φίλε .. ;)

Αυτο θα κάνω ! Το θέμα είναι να βρώ και κάποιο τρόπο να έχω ενέργεια - αντοχή τους δύσκολους - ζεστους μήνες που έρχονται .. γιατι στην ουσία η κρεατίνη βοηθησε πάρα πολύ ..

Κάποιοι λένε για Νιτρικά .. αλλα δε θα ήθελα .. γιατι μετα πάει αλλού

Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι , ας κάνει post εδώ .. κάποιο tip

Ευχαριστώ

Πυγμάχος
13-05-11, 00:43
Κανείς κάποια γνώμη ? ;)

sofos
13-05-11, 00:52
Κανείς κάποια γνώμη ? ;)

πινε ενα φραπε,εγω αυτο κανω κ ειμαι κομπλε,αλλιως δοκιμασε διαφορα νιτρικα......αυτα απο μενα......και δε νομιζω να ναι το σωστο θεμα το θρεντ μου για να επεκταθουμε σ αυτο.........

Πυγμάχος
13-05-11, 01:28
Σωστά .