PDA

Επιστροφή στο Forum : Dexter "Blade" Jackson



Polyneikos
09-05-11, 18:33
Eνας πολυ μεγαλος αθλητης,top qualified σε όλους τους διαγωνισμους που συμμετεχει,ειναι ο γνωστος σε όλους Dexter "Blade" Jackson.

Early Years

24396

24392


Σημα κατατεθεν του το φοβερο καλούπι του,η πολυ καλη γραμμωση και φυσικη κατασταση που παρουσιαζει στους αγωνες που συμμετεχει,γεγονος που τον κανει να ξεπερνα ογκοδεστερους αθλητες.
Aυτο που μου εχει κανει εντυπωση προσωπικα είναι η διαρκεια αυτου του αθλητη καθως πλεον θεωρείται από τους παλιους (σχεδον 20 χρονια αγωνιστικο bodybuilding)
Γεννηθηκε στις 25 Νοεμβρίου το 1969.

Height: 5'6"/168 cm
Off-season Weight: 245 lbs.
Competition Weight (2008 Arnold) 233 lbs.
Competition Weight (2008 mr.Olympia) 233 lbs
chest (in-season) 45" to 46"
arms (in-season) 21½"
waist (in-season) 27½"
Bench Press: 450 lbs x 4 to 6 reps
Barbell Curl: 205 lbs x 4 to 6 reps
Squat: 550 lbs x 6 to 8 reps

24393

H αγωνιστικη του πορεία

1992 NPC Southern States, Lightweight, 3rd
1995 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 1st
1996 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 6th
1998 North American Championships, Light-HeavyWeight, 1st and Overall
1999 Arnold Classic, 7th
1999 Grand Prix England, 4th
1999 Night of Champions, 3rd
1999 Mr. Olympia, 9th
1999 World Pro Championships, 4th
2000 Arnold Classic, 5th
2000 Grand Prix Hungary, 2nd
2000 Ironman Pro Invitational, 3rd
2000 Night of Champions, 8th
2000 Mr. Olympia, 9th
2000 Toronto Pro Invitational, 2nd
2001 Arnold Classic, 5th
2001 Grand Prix Australia, 3rd
2001 Grand Prix England, 4th
2001 Grand Prix Hungary, 3rd
2001 Night of Champions, 2nd
2001 Mr. Olympia, 8th
2001 Toronto Pro Invitational, 2nd
2002 Arnold Classic, 3rd
2002 Grand Prix Australia, 2nd
2002 Grand Prix Austria, 2nd
2002 Grand Prix England, 1st
2002 Grand Prix Holland, 3rd
2002 Mr. Olympia, 4th
2002 San Francisco Pro Invitational, 3rd
2002 Show of Strength Pro Championship, 6th
2003 Arnold Classic, 4th
2003 Maximum Pro Invitational, 3rd
2003 Mr. Olympia, 3rd
2003 San Francisco Pro Invitational, 3rd
2003 Show of Strength Pro Championship, 1st
2004 Arnold Classic, 3rd
2004 Grand Prix Australia, 1st
2004 Ironman Pro Invitational, 1st
2004 Mr. Olympia, 4th
2004 San Francisco Pro Invitational, 1st
2005 Arnold Classic, 1st
2005 San Francisco Pro Invitational, 2nd
2006 Arnold Classic, 1st
2006 Mr. Olympia, 4th
2007 Arnold Classic, 2nd
2007 Mr. Olympia, 3rd
2008 Arnold Classic, 1st
2008 IFBB Australian Pro Grand Prix VIII, 1st
2008 IFBB New Zealand Grand Prix, 1st
2008 IFBB Russian Grand Prix, 1st
2008 Mr. Olympia, 1st
2009 Mr. Olympia, 3rd
2010 Arnold Classic, 4th
2010 IFBB Australian Pro Grand Prix, 2nd
2010 Mr. Olympia, 4th
2011 Flex Pro, 2nd

Εχει κερδίσει το Arnold Classic 3 φορες (2005,2006 & 2008 ) αλλα κορυφαία του στιγμη ηταν το 2008 όταν κερδισε τον Jay Cutler και κατεκτησε το Mr Olympia!

24394

24395

just chris
09-05-11, 18:36
αν ηταν λιγο πιο ψηλος θα κωλομετραγε!

Dreiko
09-05-11, 18:40
ωπ...ωραιο αφιερωμα....:clap::clap::clap::clap:

Madd_Chadd
09-05-11, 20:23
Πολυ ωραιος αθλητης και η φωτο που ειναι νεαρος αξιζει.:thumbup::thumbup:

sofos
09-05-11, 21:09
μια ζωη απο μικρος πετρινος και κομματακια ο dexter χεχεχε

Blast
09-05-11, 22:15
Απ' τους αγαπημένους μου αθλητές λόγω καλουπιού:green:

Polyneikos
14-05-11, 21:48
Αυτη η σταθερότητα του Dexter από πολλους εχει κατηγορηθει ως στασιμότητα...
Πολλοι υποστηριζουν ότι για εναν Pro επιπεδου Mr Olympia το να βαλει 15 lb ,6,5 κιλα περιπου σε 10 χρονια ειναι λίγο....Ποια γνωμη σας;
Βαζω καποιες ενδιαφερουσες φωτογραφίες του Dexter,Με διαφορα 10 ετων,1999-2009...

24598

24599



24597

24600

COBRA_STYLE
14-05-11, 22:03
οντως ειναι λιγα....δες Κωστα τον Heath,ποσα κιλα εχει παρει απο τοτε που ξεκινησε και καθε χρονο συνεχιζει να βαζει κιλα πανω του...καθε χρονο και καλυτερος

Madd_Chadd
14-05-11, 22:44
Παλια ηταν καλυτερος κατα τη δικη μου γνωμη παντα.;)

Muscleboss
15-05-11, 19:34
Πολυ ωραία η συγκριση παλιών και νέων φωτογραφιών του Dexter.:clap:

Και εγώ πιστεύω οτι η διαφορά σε αύξηση μυικής μάζας για την περίοδο που είναι επαγγελματίας είναι μικρή. Παρότι ο Dexter ξεκίνησε στους πρώτους του αγώνες από την πιο ελαφριά κατηγορία, με ελάχιστους μυς, κατάφερε και γέμισε και κέρδισε Ολυμπια!

Η γνώμη μου είναι οτι έφτασε στα μέγιστα μυικά όριά του νωρίς, και από το σημείο αυτό και πέρα του σώμα του δε "σηκωνε" άλλους μύες. Μπορεί να βελτίωνε την ποιόητα και τις λεπτομέριές του, αλλά στο σημερινό bodybuilding αυτό δεν είναι αρκετό.
Όταν έχεις συνηθίσει να βλέπεις κάθε χρόνο από τους επαγγελματίες σημαντικές βελτιώσεις, και περιμένεις κάθε χρόνο να δείς τον αθλητή και να πείς "ΟΥΑΟΥ!", κάπου ξενερώνεις όταν βλέπεις μια από τα ίδια.... :roll:

Λογικό λοιπόν, κατ' εμέ, το ξενέρωμα, μιας και έχει αγγιξει και εμένα όσο αφορά τον Dexter...

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
16-05-11, 00:55
ο σωματότυπος του ντέχτερ δεν είναι απο αυτούς που σηκώνουν τα πολλα κιλα και παρ όλα αυτα για τα δεδομένα του έβαλε κιλα όχι εντυπωσιακά πιο ογκώδης αλλα έβαλε εκεί που ήθελε σε σημεία που πραγματικα υστερεί και αυτα είναι η πλάτη κυρίως και μετα στήθος και γάμπες και σ αυτο τον τομέα θεωρείτε επιτυχημένος άλλωστε υπάρχει και το διόλου ευκαταφρόνητο ο τίτλος μρ ολύμπια .

μεγάλη υποθεση για σώματότυπους σαν του ντέξτερ να βάλεις κιλα εκεί που θές (άσχετα αν πάλι παραμένουν τα αδύνατα σημεία) και να μην βάλεις εκεί που δεν θες όπως μερικούς που κάναν τις μέσες τους αερόστατα :clap::clap::clap::clap::clap:

Polyneikos
30-06-11, 01:26
http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/AGC_8644wtmk.JPG


http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/AGC_8648wtmk.JPG


http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/AGC_8649wtmk.JPG


http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/AGC_8652wtmk.JPG

http://pics.musculardevelopment.com/photos/transferred/AGC_8653wtmk.JPG

pan0z
30-06-11, 01:40
πρωτη φορα βλεπω τοσο θολο τον dexter ειναι η ιδεα μου?:unsure:

tasos2
30-06-11, 01:41
Πολυ θολωμενος στις τελευταιες

Muscleboss
30-06-11, 01:56
πρωτη φορα βλεπω τοσο θολο τον dexter ειναι η ιδεα μου?:unsure:

Σωστό

ΜΒ

sogoku
30-06-11, 02:33
Σε αλλα γκεστ δηλαδη ηταν σε καλυτερη φορμα?

Madd_Chadd
30-06-11, 12:24
Eγω χαιρομαι που τον βλεπω ετσι γιατι ελπιζω να εχει παρει λιγο παραπανω ογκο,ωστε να μη βγει παλι φετος στο ολυμπια ιδιος με τις αλλες χρονιες.;)

MusclesOfShadow
06-07-11, 20:52
Απτους αγαπημενους μου αθλητες!!!

Antonis Giannoulis
11-07-11, 17:50
Σε ενα βιντεο που ειχα δει παλαιοτερα, ελεγε πως εχει τρομερα γρηγορο μεταβολισμο και τρωει συνεχεια σαβουρα (την off-season περιοδο εννοειτε) και δεν παχαινει ουτε κραταει νερα. Επισης ελεγε οτι δεν κανει καθολου αεροβια γιατι δεν του χρειαζεται.
Οταν ξεκιναει την προετοιμασια του για καποιον αγωνα απλα κοβει την σαβουρα και τρωει σωστα και ποιοτικα (αλλα μεγαλες ποσοτητες) και ετσι καταφερνει και γραμμωνει.. χωρις καθολου αεροβια -ever- ...
Αναρωτιεμαι τι θα επρεπε να εφαγε για να θαμπωσει τοσο πολυ, για εναν ανθρωπο που εχει τοσο γρηγορο μεταβολισμο..(οπως παντα ο ιδιος δηλωνει βεβαια)..???

:shock::shock:

sofos
11-07-11, 18:07
Σε ενα βιντεο που ειχα δει παλαιοτερα, ελεγε πως εχει τρομερα γρηγορο μεταβολισμο και τρωει συνεχεια σαβουρα (την off-season περιοδο εννοειτε) και δεν παχαινει ουτε κραταει νερα. Επισης ελεγε οτι δεν κανει καθολου αεροβια γιατι δεν του χρειαζεται.
Οταν ξεκιναει την προετοιμασια του για καποιον αγωνα απλα κοβει την σαβουρα και τρωει σωστα και ποιοτικα (αλλα μεγαλες ποσοτητες) και ετσι καταφερνει και γραμμωνει.. χωρις καθολου αεροβια -ever- ...
Αναρωτιεμαι τι θα επρεπε να εφαγε για να θαμπωσει τοσο πολυ, για εναν ανθρωπο που εχει τοσο γρηγορο μεταβολισμο..(οπως παντα ο ιδιος δηλωνει βεβαια)..???

:shock::shock:

αυτα που πηρε στην of τον θολωσαν κ οχι αυτα που εφαγε...

GREEK POWER
11-07-11, 18:21
Tα Αμερικανακια ειναι ετει φωτος μπροστα στο φαρμακομα οπως και στο στιβο που διαπρεπουν ετσι και στο ΒΒing αυτα που περνουν σημερα θα ερθουν εδω σε 10-15 χρονια. Οταν οι αθλητες καταντανε πιονια των εταιριων θεαματος και προιοντων ειναι σε καποιο βαθμο αξιολυπητοι. Αποψη :(

Dreiko
11-07-11, 18:30
oχι παλι ρε παιδια....ελεος.....εχετε δει σε κανα αλλο φορουμ διαφορετικου αθληματος να αναφερουν με τη πρωτη ευκαιρια το ποσο φαρμακομενος ειναι ο εκαστοτε αθλητης?Στο κατω κατω στ'αρχι**α μας......!Ο τυπος ειναι τρομερος αθλητης,καλουπαρα και εχει φτυσει αιμα να φτασει ως εδω....ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

GREEK POWER
11-07-11, 18:36
oχι παλι ρε παιδια....ελεος.....εχετε δει σε κανα αλλο φορουμ διαφορετικου αθληματος να αναφερουν με τη πρωτη ευκαιρια το ποσο φαρμακομενος ειναι ο εκαστοτε αθλητης?Στο κατω κατω στ'αρχι**α μας......!Ο τυπος ειναι τρομερος αθλητης,καλουπαρα και εχει φτυσει αιμα να φτασει ως εδω....ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Το ενα δεν αναιρει το αλλο , αλλα ομως ειναι και αλληλενδετα μεταξυ τους. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλουπαρα εσυ μπορεις να πεις οτι ειναι νατουραλ ???:unsure:

Dreiko
11-07-11, 19:21
Το ενα δεν αναιρει το αλλο , αλλα ομως ειναι και αλληλενδετα μεταξυ τους. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλουπαρα εσυ μπορεις να πεις οτι ειναι νατουραλ ???:unsure:

δεν αναφερομουν προσωπικα σε εσενα....:thumbup:
και οχι,προς θεου θα ημουν ή 10 ετων ή χαζος να πιστευα κατι τετοιο,δεν μπορω να πω κατι τετοιο....απλα δε θα σχολιασω τιποτα σε σχεση με αυτο....;)

ελμερ
11-07-11, 19:21
εμενα μ αρεσει η μεση του που ειναι λεπτη και ο κορμος του απ τα πλευρα μεχρι πανω στην πλατη εχουν διαφορετικο σχημα απο ολους τους αλλους επαγγελματιες που εχω δει....και μονο που εχει κερδισει ολυμπια ειναι μεγαλη δουλεια....:welcome:

sofos
11-07-11, 19:33
δεν αναφερομουν προσωπικα σε εσενα....:thumbup:
και οχι,προς θεου θα ημουν ή 10 ετων ή χαζος να πιστευα κατι τετοιο,δεν μπορω να πω κατι τετοιο....απλα δε θα σχολιασω τιποτα σε σχεση με αυτο....;)

φιλε dreiko δεν ειμαι κατα των αας,ειδικα οταν χρησιμοποιουνται για επαγγελματικους σκοπους κ οχι για καγκουριες,ομως πες μου γινεται καποιος σε 1 βδομαδα να γινει ετσι?διοτι παρακολουθω την πορεια του antoine vaillant μιας κ ειναι ενας απ τους αγαπημενους μου αθλητες και σε 1 βδομαδα μετα το διαγωνισμο,εγινε τοσο θολος....και σιγουρα οτι κ να κατεβασεις μεσα σε 1 βδομαδα δε γινεσαι απο κομματια ετσι....

pepeismenos karga
11-07-11, 19:47
και σιγουρα οτι κ να κατεβασεις μεσα σε 1 βδομαδα δε γινεσαι απο κομματια ετσι....

μην περνεις ορκο...εγω εβαλα 23 κιλα σε 5 μερεσ....δεν φανταζεσαι σαβουρα..τα αλατια και η ζαχαρη με το κιλο....

TRIANTAFYLLOU
11-07-11, 20:11
φιλε dreiko δεν ειμαι κατα των αας,ειδικα οταν χρησιμοποιουνται για επαγγελματικους σκοπους κ οχι για καγκουριες,ομως πες μου γινεται καποιος σε 1 βδομαδα να γινει ετσι?διοτι παρακολουθω την πορεια του antoine vaillant μιας κ ειναι ενας απ τους αγαπημενους μου αθλητες και σε 1 βδομαδα μετα το διαγωνισμο,εγινε τοσο θολος....και σιγουρα οτι κ να κατεβασεις μεσα σε 1 βδομαδα δε γινεσαι απο κομματια ετσι....


σε όλους μπορεί να συμβεί αυτο εγω πάντα μετα τους αγώνες σε μια μέρα μέχρι 7 κιλά έβαζα και αυτο είναι αποτέλεσμα της στέρησης και αφυδάτωσης , που παθαίνει σόκ το σώμα και κρατάει πολλα νερά κυρίως , γι αυτο και λέω πως όταν κάτι το πετύχεις με ακραία πράγματα και στερήσεις , έτσι μόνο μπορείς να το κρατήσεις , ενω με σκληρή προπόνηση και νορμαλ διατροφή σωστη μπορείς μια ζωή να είσαι σε καλά επίπεδα σταθερά , όταν όμως πρόκειτε για αγωνιστικούς αθλητές την τέλεια φόρμα μόνο για την ημέρα του αγώνα μπορεί να την έχουν και αναγκαστικα φτάνουν σε εξτρίμ καταστάσεις για αυτην την φόρμα

Polyneikos
11-07-11, 20:11
Κατ΄αρχην 4-5 κιλα μπορείς να παρεις απευθειας το πρωτο 24ωρο μετα τοναγωνα,καθως το σωμα αρχιζει και αναπληρωνει υγρα που εχει στερηθει "βιαια¨τις τελευταιες ώρες.
Επίσης η στερηση των αθλητων από το φαγητο τους οδηγεί σε ακρότητες,ποσότητες φαγητων που δεν φαντάζεστε.Οι προπονητες ή οι συνοδοι αποστολων που εχουν καθαρο μυαλο μπορουν να σας το περιγραψουν....Τελος του οφ τόπικ, το αναλυουμε σε αλλο τόπικ.
Οσον αφορα τον Dexter,ποτέ δεν κρατιεται πολυ καθαρος of season,όπως και κανενας επαγγελματίας.Δεν υπάρχει λόγος.Απλα είναι απο τους αθλητες που δεν λίπώνουν όσο καποιοι αλλοι,σε αυτο το video ίσως είναι στην πιο of Κατασταση που τον εχω δει...Δεν με προβληματίζει,ειναι μερος της τακτικης τους..
Τελος θα πρεπει να αποδεχθουμε ότι το επαγγελματικο bbing εχει λήψη φαρμακων,ας μην στρουθοκαμηλίζουμε,ας μην το ανακυκλωνουμε.Κουρασε πια αυτη η καραμελα,όποιος θελει budgee jumping,πρεπει να πηδηξει απο το σκοινι,δεν υπάρχει αλλος τρόπος.
Οποιαδήποτε οφ τόπικ σχόλια που προσβαλλουν τον αθλητη θα μεταφερθουν από εμενα προσωπικα.Χωρίς παρεξήγηση.

Polyneikos
11-07-11, 20:13
σε όλους μπορεί να συμβεί αυτο εγω πάντα μετα τους αγώνες σε μια μέρα μέχρι 7 κιλά έβαζα και αυτο είναι αποτέλεσμα της στέρησης και αφυδάτωσης , που παθαίνει σόκ το σώμα και κρατάει πολλα νερά κυρίως , γι αυτο και λέω πως όταν κάτι το πετύχεις με ακραία πράγματα και στερήσεις , έτσι μόνο μπορείς να το κρατήσεις , ενω με σκληρή προπόνηση και νορμαλ διατροφή σωστη μπορείς μια ζωή να είσαι σε καλά επίπεδα σταθερά , όταν όμως πρόκειτε για αγωνιστικούς αθλητές την τέλεια φόρμα μόνο για την ημέρα του αγώνα μπορεί να την έχουν και αναγκαστικα φτάνουν σε εξτρίμ καταστάσεις για αυτην την φόρμα

Ηλία μαζί καναμε ποστ:toast:

TRIANTAFYLLOU
11-07-11, 20:21
Ηλία μαζί καναμε ποστ:toast:
τα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται:P:P στο δευτερόλεπτο μιλάμε :toast::toast:

GREEK POWER
11-07-11, 20:32
Κατ΄αρχην 4-5 κιλα μπορείς να παρεις απευθειας το πρωτο 24ωρο μετα τοναγωνα,καθως το σωμα αρχιζει και αναπληρωνει υγρα που εχει στερηθει "βιαια¨τις τελευταιες ώρες.
Επίσης η στερηση των αθλητων από το φαγητο τους οδηγεί σε ακρότητες,ποσότητες φαγητων που δεν φαντάζεστε.Οι προπονητες ή οι συνοδοι αποστολων που εχουν καθαρο μυαλο μπορουν να σας το περιγραψουν....Τελος του οφ τόπικ, το αναλυουμε σε αλλο τόπικ.
Οσον αφορα τον Dexter,ποτέ δεν κρατιεται πολυ καθαρος of season,όπως και κανενας επαγγελματίας.Δεν υπάρχει λόγος.Απλα είναι απο τους αθλητες που δεν λίπώνουν όσο καποιοι αλλοι,σε αυτο το video ίσως είναι στην πιο of Κατασταση που τον εχω δει...Δεν με προβληματίζει,ειναι μερος της τακτικης τους..
Τελος θα πρεπει να αποδεχθουμε ότι το επαγγελματικο bbing εχει λήψη φαρμακων,ας μην στρουθοκαμηλίζουμε,ας μην το ανακυκλωνουμε.Κουρασε πια αυτη η καραμελα,όποιος θελει budgee jumping,πρεπει να πηδηξει απο το σκοινι,δεν υπάρχει αλλος τρόπος.
Οποιαδήποτε οφ τόπικ σχόλια που προσβαλλουν τον αθλητη θα μεταφερθουν από εμενα προσωπικα.Χωρίς παρεξήγηση.
Δε νομιζω να προσβαλαμε τον αθλητη αλλωστε και συ αναφερεις πως αθλητες τετοιου επιπεδου εχουν φαρμακευτικη υποστηριξη .

Polyneikos
11-07-11, 20:38
Tα Αμερικανακια ειναι ετει φωτος μπροστα στο φαρμακομα οπως και στο στιβο που διαπρεπουν ετσι και στο ΒΒing αυτα που περνουν σημερα θα ερθουν εδω σε 10-15 χρονια. Οταν οι αθλητες καταντανε πιονια των εταιριων θεαματος και προιοντων ειναι σε καποιο βαθμο αξιολυπητοι. Αποψη :(


Δε νομιζω να προσβαλαμε τον αθλητη αλλωστε και συ αναφερεις πως αθλητες τετοιου επιπεδου εχουν φαρμακευτικη υποστηριξη .

Αν το παραπανω σου σχόλιο ειναι τιμητικο για αθλητες,τοτε εχουμε διαφορετικη αίσθηση της τιμητικης και της υποτίμησης.Αλλα σε καθε περιπτωση,δεν αρμόζει εδω αυτη η συζήτηση.:thumbup:

muscleseeker
11-07-11, 20:39
O πιο συμμετρικός και ''γήινος'' από τούς άλλους αμερικάνους,έμφυτο ταλέντο με πολλά γενετικά χαρίσματα,έχω τήν εντύπωση ότι μόνο ένα olympia τόν αδικεί,θα μου πείς εδώ ιερά τέρατα του χώρου,levrone,wheeler και σία μείνανε στίς 2-3 θέσεις για δεκαετίες

GREEK POWER
11-07-11, 20:46
Αν το παραπανω σου σχόλιο ειναι τιμητικο για αθλητες,τοτε εχουμε διαφορετικη αίσθηση της τιμητικης και της υποτίμησης.Αλλα σε καθε περιπτωση,δεν αρμόζει εδω αυτη η συζήτηση.:thumbup:

Εχεις δικιο δεν αρμοζει εδω αυτη η συζητηση . Αλλα το σχολιο ειναι γενικο οχι απολυτο και δεν μπορεις να πεις οτι δεν συμβαινει.:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
11-07-11, 21:30
Εχεις δικιο δεν αρμοζει εδω αυτη η συζητηση . Αλλα το σχολιο ειναι γενικο οχι απολυτο και δεν μπορεις να πεις οτι δεν συμβαινει.:thumbup:


ναι αλλα τα έχουμε χιλιοπεί τόσες φορές αυτα που συμβαίνουν που θα καταντήσουμε γραφικοί στο τέλος και στην τελική δικαίωμα του αθλητή είναι το τι θα κάνει και ο καθένας γνωρίζει τα συμφέροντα του και το τι θα κάνει και μην το κάνουμε σαν την μαιμού που είδε τον κ΄*λο της και τρόμαξε :toast:

Madd_Chadd
11-07-11, 21:31
ναι αλλα τα έχουμε χιλιοπεί τόσες φορές αυτα που συμβαίνουν που θα καταντήσουμε γραφικοί στο τέλος και στην τελική δικαίωμα του αθλητή είναι το τι θα κάνει και ο καθένας γνωρίζει τα συμφέροντα του και το τι θα κάνει και μην το κάνουμε σαν την μαιμού που είδε τον κ΄*λο της και τρόμαξε :toast:

+1.

racingman
13-07-11, 01:58
και σιγουρα οτι κ να κατεβασεις μεσα σε 1 βδομαδα δε γινεσαι απο κομματια ετσι....

μην περνεις ορκο...εγω εβαλα 23 κιλα σε 5 μερεσ....δεν φανταζεσαι σαβουρα..τα αλατια και η ζαχαρη με το κιλο....
σοβαρα το λες αυτο?23 κιλα?δηλαδη ποσα κιλα φαη πρεπει να φασ για να το κανεις αυτο?

$D.K.$
21-07-11, 17:51
ο ντεξτερ αποτελει προτυπο οχι μονο για μενα αλλα πιστευω και παρα πολλους αλλους!συμμετρια ,πολυ καλος ογκος και φοβερη γραμμωση .τρομερος στο ποζαρισμα του και στην σχεση του με το κοινο.παντα θα αποτελει μια διαφορετικη οπτικη της σωματικης διαπλασης!οσο αναφορα την χημικη υποστηριξη ειναι αναποφευκτα κομματι της προετοιμασιας για οποιον εχει ονειρο να φτασει καποτε να ειναι προ.

$D.K.$
02-10-11, 11:43
http://clips.team-andro.com/watch/91d703d517ddd0094405/2011-mr.olympia-finale-dexter-jackson εδω απο το μρ ολυμπια του 11..δυστυχως εχει χασει αρκετα σε σχεση με 2008 - 2009..

$D.K.$
02-10-11, 11:44
31755

$D.K.$
02-10-11, 11:45
31756 31757 οι πρωτες 2 απο το ολυμπια του 2011 ενω η τελευταια απο του 09...

Polyneikos
12-02-12, 18:11
http://www.youtube.com/watch?v=rT9Zr_ju7iY&feature=player_embedded#!

ελμερ
12-02-12, 18:20
πολυ ωραιο βιντεο απ οσο ειδα πεταχτα...θα το δω ολο συντομα...(ολο και κατι εχω να κλεψω απ το προγραμμα του....:thumbup::green::welcome:

Madd_Chadd
10-07-12, 13:19
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dbmNsT86C2E#!

goldenera
04-10-12, 15:54
Πραγματοποιώντας το όνειρο του κάθε αθλητή....να κερδίσει το Μρ.Ο το 2008:clap:


54648

goldenera
16-03-13, 01:03
63236

goldenera
10-02-15, 00:14
90617

NASSER
10-02-15, 01:58
Η τελευταία φώτο του κατά την προετοιμασία για το Arnold Classic στις 5-8 Μαρτίου

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90622&stc=1

Δεν πιστεύω πως όντως τώρα μετά 20 και βάλε χρόνια αγωνιστικά, κατάφερε να βάλει απότομα κιλά.
Εγώ πιστεύω πως ήδη έχει κουραστεί το σώμα του και δεν μπορεί να δώσει κάτι καλύτερο. Σίγουρα ούτε αυτός πλέον θα κυνηγάει κάτι από τη στιγμή που έχει πάρει όλους τους τίτλους με κυριότερο του Mr. Olympia. Επίσης είναι από την elite που έχει βγάλει λεφτά από το άθλημα!

DIMITROS
25-03-15, 17:45
:shock:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92024&stc=1

goldenera
29-04-15, 21:51
93129

goldenera
09-09-15, 22:13
Πραγματικά σπουδαίος αθλητής, σε καρυφαία φόρμα κάθε χρόνο παρά του ότι τα χρόνια έχουν περάσει, έχει εδραιωθεί ως σταθερή αξία στο χώρο και όπως δείχνουν τα πράγματα και φέτος στο Μρ.Ο θα πάει πολύ καλά.



https://www.youtube.com/watch?t=145&v=6xZa_b-1n8o

vaggan
09-09-15, 22:19
ισως ο μεγαλυτερος χαμηλου αναστηματος διαγωνιζομενος για εμενα ειναι δευτερος μετα τον σον ρευ φυσικα

goldenera
09-09-15, 22:35
Θα συμπληρώσω τους Ντάνυ Παντίλα, Μοχάμεντ Μακάουι, και τον αγαπημένο μου Λη Πριστ;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
07-03-18, 21:51
Μηπως αρκετα;


https://www.youtube.com/watch?v=zYQ6S-IfWjk

Polyneikos
08-03-18, 22:04
Εχει ενα bloating το οποίο συζητήθηκε, κάπου ίσως ειναι λογικο και επακόλουθο, έχεις ίσως την μεγαλύτερη πορεία απο τους περισσότερους, 20 χρονια Pro και με βελτιώσεις σε όγκο. Εχει το respect μας:thumbup:

TheWorst
08-03-18, 23:05
Νταξει , το στομαχι μπορει απο πολλα να ειναι . Ακομα και απο φαϊ μπορει να γινει ετσι .Εκτος απο ηταν ΟΝ οπως παντα.
Οπως λεει ο Dave Palumbo η μεγαλυτερη επιτυχια για τον δεξ θα ηταν ακομα μια νικη Ολυμπια

strong(er)
09-03-18, 09:36
Αγαπημένος,δεν έχει να αποδείξει τίποτα απλά γουστάρει.
Φυσικό μου φαίνεται μετά από τόσα χρόνια σε αυτό το επίπεδο.
Στα Χάι του ήταν λεπίδα.

Polyneikos
05-08-19, 22:03
Kέρδισε την επαγγελματική κάρτα σε ηλικία 29 ετών το 1998, 85 επαγγελματικοί αγώνες από το 1999, 29 νίκες, 19 παρουσίες σε Μr Olympia (υπήρξε μια απουσία μόνο το 2005), 1 τρόπαιο Mr Olympia, για έναν αθλητή που στις 25 Νοεμβρίου γίνεται 50 (γεννημένος 25 Νοεμβρίου 1969)
Τι άλλο να πείς κανείς για τον Dexter "Blade" Jackson ; Oι αριθμοί μιλάνε από μόνοι τους!

Οι συμμετοχές του σε αγώνες:



1999 Arnold Classic, 7th
1999 Grand Prix England, 4th
1999 Night of Champions, 3rd
1999 Mr. Olympia, 9th
1999 World Pro Championships, 4th
2000 Arnold Classic, 5th
2000 Grand Prix Hungary, 2nd
2000 Ironman Pro Invitational, 3rd
2000 Night of Champions, 8th
2000 Mr. Olympia, 9th
2000 Toronto Pro Invitational, 2nd
2001 Arnold Classic, 5th
2001 Grand Prix Australia, 3rd
2001 Grand Prix England, 4th
2001 Grand Prix Hungary, 3rd
2001 Night of Champions, 2nd
2001 Mr. Olympia, 8th
2001 Toronto Pro Invitational, 2nd
2002 Arnold Classic, 3rd
2002 Grand Prix Australia, 2nd
2002 Grand Prix Austria, 2nd
2002 Grand Prix England, 1st
2002 Grand Prix Holland, 3rd
2002 Mr. Olympia, 4th
2002 San Francisco Pro Invitational, 3rd
2002 Show of Strength Pro Championship, 6th
2003 Arnold Classic, 4th
2003 Maximum Pro Invitational, 3rd
2003 Mr. Olympia, 3rd
2003 San Francisco Pro Invitational, 3rd
2003 Show of Strength Pro Championship, 1st
2004 Arnold Classic, 3rd
2004 Grand Prix Australia, 1st
2004 Ironman Pro Invitational, 1st
2004 Mr. Olympia, 4th
2004 San Francisco Pro Invitational, 1st
2005 Arnold Classic, 1st
2005 San Francisco Pro Invitational, 2nd
2006 Arnold Classic, 1st
2006 Mr. Olympia, 4th
2007 Arnold Classic, 2nd
2007 IFBB Australian Pro Grand Prix, 1st
2007 Mr. Olympia, 3rd
2008 Arnold Classic, 1st
2008 IFBB Australian Pro Grand Prix VIII, 1st
2008 IFBB New Zealand Grand Prix, 1st
2008 IFBB Russian Grand Prix, 1st
2008 Mr. Olympia, 1st
2009 Mr. Olympia, 3rd
2010 Arnold Classic, 4th
2010 IFBB Australian Pro Grand Prix, 2nd
2010 Mr. Olympia, 4th
2011 Flex Pro, 2nd
2011 Mr. Olympia, 6th
2011 FIBO Pro, 1st
2011 Pro Masters World Champion, 1st
2012 Arnold Classic, 5th
2012 Mr. Olympia, 4th
2012 IFBB Masters Olympia, 1st
2013 Arnold Classic, 1st
2013 IFBB Australian Pro Grand Prix, 1st
2013 Mr. Olympia, 5th
2013 EVLS Prague Pro, 2nd
2013 Tijuana Pro, 1st
2014 Mr. Olympia, 5th
2014 Arnold Classic Europe, 3rd
2014 Dubai Pro, 1st
2014 Prague Pro, 2nd
2015 Arnold Classic, 1st
2015 Arnold Classic Australia, 1st
2015 Arnold Classic Europe, 1st
2015 Mr. Olympia, 2nd
2015 Prague Pro, 1st
2016 New York Pro, 1st
2016 Arnold Classic South Africa, 1st
2016 Mr. Olympia, 3rd
2016 Arnold Classic Europe, 1st
2016 Prague Pro, 3rd
2016 Mr. Olympia Europe, 1st
2017 Mr. Olympia, 4th
2017 Prague Pro, 3rd
2018 Arnold Classic, 2nd
2018 IFBB Arnold Classic Australia, 3rd
2018 Mr. Olympia, 7th
2019 Tampa Pro, 1st


129314


129315



http://www.youtube.com/watch?v=tnrWeafLt0Y


129320

129318


129321


129319


129317

Muscleboss
06-08-19, 00:39
Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια συνέντευξη κάποιου επαγγελματία στις αρχές των 2000's, που περιέγραφε την πρώτη του επαφή με τον Dexter στους αγώνες, όταν τον συνάντησε backstage. Λόγω της ψιλής του γράμμωσης και του καλουπιού του που αποτελείται από σχετικά μικρά κόκαλα, περιέγραφε ο εν λόγω επαγγελματίας τα παρακάτω:

"Τον είδαμε backstage με μια ριχτή λευκή μπλουζα που του ήταν μεγάλη σε μέγεθος, και φαινόταν σαν αθλητής του skateboard (δηλαδή αδύνατο παιδάκι).... μόλις έβγαλε τη μπλούζα δε μπορούσαμε να πιστέψουμε στα μάτια μας".... Αυτό ήταν και αυτό πρέπει να είναι το bodybuilding κύριοι, ο Dexter αντιπροσωπεύει μια ολόκληρη εποχή, μια ολόκληρη γενιά αθλητών, ίσως ο τελευταίος των 90s και αποδεικνύει περίτρανα πόσο προικισμένοι ήταν εκείνοι οι αθλητές, πόση διάρκεια είχαν και πόσο διαφορετική ήταν η φιλοσοφία προσέγγισης τους στο άθλημα.

O Dexter μπορεί να μην είναι ο καλύτερος Mr O όλων τον εποχών, αλλά ίσως είναι ο καλύτερος αθλητής bodybuilding που πέρασε ποτέ. Η πορεία του αξιοθαύμαστη, μοναδική, και αποστομωτική σε όλους του haters του αθλήματος. Φοβερό κίνητρο για όλους εμάς και άπειρο respect :bowdown:

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
06-08-19, 16:56
Θυμάμαι χαρακτηριστικά μια συνέντευξη κάποιου επαγγελματία στις αρχές των 2000's, που περιέγραφε την πρώτη του επαφή με τον Dexter στους αγώνες, όταν τον συνάντησε backstage. Λόγω της ψιλής του γράμμωσης και του καλουπιού του που αποτελείται από σχετικά μικρά κόκαλα, περιέγραφε ο εν λόγω επαγγελματίας τα παρακάτω:

"Τον είδαμε backstage με μια ριχτή λευκή μπλουζα που του ήταν μεγάλη σε μέγεθος, και φαινόταν σαν αθλητής του skateboard (δηλαδή αδύνατο παιδάκι).... μόλις έβγαλε τη μπλούζα δε μπορούσαμε να πιστέψουμε στα μάτια μας".... Αυτό ήταν και αυτό πρέπει να είναι το bodybuilding κύριοι, ο Dexter αντιπροσωπεύει μια ολόκληρη εποχή, μια ολόκληρη γενιά αθλητών, ίσως ο τελευταίος των 90s και αποδεικνύει περίτρανα πόσο προικισμένοι ήταν εκείνοι οι αθλητές, πόση διάρκεια είχαν και πόσο διαφορετική ήταν η φιλοσοφία προσέγγισης τους στο άθλημα.

O Dexter μπορεί να μην είναι ο καλύτερος Mr O όλων τον εποχών, αλλά ίσως είναι ο καλύτερος αθλητής bodybuilding που πέρασε ποτέ. Η πορεία του αξιοθαύμαστη, μοναδική, και αποστομωτική σε όλους του haters του αθλήματος. Φοβερό κίνητρο για όλους εμάς και άπειρο respect :bowdown:

Αυτό περιγράφει όλους εκείνους που έχουν ποιότητα και όχι μέγεθος.
Πχ κάτι ανάλογο είχε πει ο αείμνηστος Β.Γ για το Gaspari το 89 στη Γλυφάδα,που το στήθος ξεκίναγε από το πηγούνι,ενώ ντυμένος ήταν απαρατήρητος.
Όπως και για τον Β.Γ είχαν πει μήπως κάνει στίβο (ντυμένος με τη φόρμα στα 111κιλά) και στη σκηνή ήταν τανκς.
Το ερωτηματικό για μένα είναι εάν ο Ντέξτερ θα καταφέρει να κορυφώσει ξανά σε έξι βδομάδες,στην ηλικία των πενήντα σχεδόν.
Γιατί συνήθως οι αθλητές των μάστερ διαλέγουν έναν αγώνα τη σεζόν και συγκεντρώνουν όλη τους την ενέργεια εκεί.
Όπως κάνουν όλοι οι Μρ Ολύμπια μετά τα 35 τους (Κόλεμαν,Κάτλερ,Χηθ).
Το 2001 ο Κόλεμαν είχε πει ότι το ASC & MR.O τον κούρασαν υπερβολικά (παρολίγον να χάσει το Ολύμπια από τον Κάτλερ).
Την ίδια άποψη εξέφρασα και σήμερα στην εκπομπή μου με το Ρον Χάρις,που είπε ότι η ποιότητα του Τζάκσον είναι απίστευτη,ενώ έχασε λίγο όγκο.
Θα δείξει σε ενάμιση μήνα εάν ο πλέον πολυνίκης επαγγελματίας θα καταφέρει να κερδίσει τον τριακοστό του αγώνα.
Θα είμαι εκεί και θα σας στείλω φωτογραφίες.

Muscleboss
07-08-19, 00:33
Θα δείξει σε ενάμιση μήνα εάν ο πλέον πολυνίκης επαγγελματίας θα καταφέρει να κερδίσει τον τριακοστό του αγώνα.
Θα είμαι εκεί και θα σας στείλω φωτογραφίες.

Θα αναμένουμε εντυπώσεις. Φέτος δε τα κατάφερα, ελπίζω του χρόνου να μαι εκεί.

TRIANTAFYLLOU
08-08-19, 16:36
τον Ντεξτερ τον είδα αν δε κάνω λάθος στον πρώτο του επαγγελματικό αγώνα το 99 στη Νεα Υόρκη , τότε που κατέβηκρ και ο Γιάννης Ελευθεριάδης στον πρώτο του επαγγελματικό αγώνα και θεωρώ οτι ανήκει στην κατηγορία των ταλέντων στο ΒΒ
Γιατι πολλοι που δεν το έχουν και ενοώ με την αισθητική και γεννετικά και έχουν μόνο το ταλέντο να βάζουν μάζες , κοιτάζουν να εντυπωσιάσουν και να κερδίσουν μόνο με τις μάζες ωθώντας τον εαυτό τους στα όρια τους
όπως και η άλλη κατηγορία που δεν τόχουν με τις μάζες και δεν έχει προδιαγραφες το σώμα τους να βάζει μάζες , τότε αυτοι δεν φτάνουν απλα τα όρια τους αλλα τα ξεπερνάνε , οπότε και στις δυο περιπτώσεις αργότερα θα βγούν πολλα κουσούρια και προβλήματα υγείας
Γι αυτο δεν εντυπωσιάζομαι απο αθλητες που σε μεγάλη ηλικία παίρνουν ότι και νεότεροι για να κρατάνε μια φόρμα αξιοπρεπή , ενω άλλοι με ψίχουλα η και καθόλου κρατανε αξιοπρεπής μάζες για την ηλικία τους και δείχνουν ακμαίοι ακόμη και στα 70 τους
Τον Ντεξτερ δεν θα τον χαρακτήριζα τον πιο εντυπωσιακό σαν σώμα αλλα ολοκληρωμένο και διαχρονικό και εκείνο που εντυπωσιάζει είναι ότι τόσα χρόνια πάντα είναι καλός και ελάχιστες διαφοροποιήσεις έχει ακόμη και όταν δεν βρίσκετε στο100%
Και σε απλή μετάφραση αυτο δείχνει οτι αυτη την εικόνα του την έχει και δεν καταβάλετε για να την πετύχει είναι θεμα ρουτίνας πλέον

TRIANTAFYLLOU
08-08-19, 16:37
Θα αναμένουμε εντυπώσεις. Φέτος δε τα κατάφερα, ελπίζω του χρόνου να μαι εκεί.

και του χρόνου μακάρι να είμαστε μια ωραία παρέα και να εφαρμόσουμε το παραδοσιακό πως "ότι γίνετε στο Λας Βέγκας , μένει στο Λας Βέγκας":P:turtle:

Polyneikos
20-02-20, 20:35
Τιτλοι Τέλους για τον Dexter Jackson


Dexter Jackson: "Το Mr Olympia 2020 θα είναι ο τελευταίος μου αγώνας!"
Στους κύκλους του bodybuilding τον αποκαλούν το 8ο Θαύμα του κόσμου. Οι 29 επαγγελματικές του νίκες είναι παγκόσμιο ρεκόρ. Οι 9 νίκες σε Arnold Classic είναι επίσης ρεκόρ, το ίδιο και οι 20 εμφανίσεις του σε αγώνες Mr Olympia.
Στα 50 του χρόνια, ο Dexter Jackson παραμένει ένας από τους κορυφαίους bodybuilders στον πλανήτη, αλλά όλα τα καλά πράγματα κάποτε τελειώνουν


12 χρόνια μακριά από την νίκη του το 2008 στο Mr Olympia ο Dexter θα αγωνιστεί πάλι αλλά αυτή τη φορά o Blade θα το κάνει για τελευταία φορά.
" Σκέφτηκα πολύ και σκληρά για το πώς θέλω να τελειώσει η καριέρα μου." εξηγεί ο Jackson, " θέλω να αποσυρθώ με τους δικούς μου όρους. Είμαι ακόμα σε θέση να κερδίσω σε όποιο show πάω και τον Σεπτέμβριο θα έχω μια τελευταία ευκαιρία να πάρω σπίτι για ένα δεύτερο τρόπαιο Shadow
Το Mr Olympia είναι ο κορυφαίος επαγγελματικός αγώνας και θέλω το τελευταίο μου posedown να είναι σε αυτή τη σκηνή στο Βέγκας απέναντι στους καλύτερους στον κόσμο. Ελπίζω όλοι όσοι με έχουν υποστηρίξει να είναι εκεί για να το κάνουν ξεχωριστό."
Ο Ντέξτερ θα αγωνιστεί επίσης νωρίτερα εντος του 2020 στα Arnold Classic στο Κολόμπους, την Αυστραλία και τη Βραζιλία πριν το Λας Βέγκας.

131486

TRIANTAFYLLOU
26-02-20, 21:58
Το πήγε απο την αρχη μαλακά και σωστα είχε διάρκεια και σταθερότητα για να μπορεί να πετύχει σταθερότητα σε υψηλή κατάσταση πρωταθλητισμού και αποχωρεί στο σωστο ταιμινκ σαν πρωταθλητής
Για μένα σωστα έπραξε χωρίς να έχει τρομερες διακυμάνσεις και φόρτωμα κιλών υπερβολικα όλα αυτα τα χρόνια , αλλα με αργη και σταθερη ωρίμανση μπόρεσε και είναι υγιής και πέτυχε σπουδαία αποτελέσματα
Δεν σόκαρε δηλαδη το σώμα του με απότομες μεταβολές αύξησης βάρους και υπερβολές και κατάλαβε ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αποσυρθει :thumbup:

Polyneikos
22-12-20, 18:54
Dexter's Jackson Last Dance !

Στους κύκλους του bodybuilding τον αποκαλούν το 8ο Θαύμα του κόσμου.
Οι 29 επαγγελματικές του νίκες είναι παγκόσμιο ρεκόρ.
Οι 9 νίκες σε Arnold Classic είναι επίσης ρεκόρ, το ίδιο και οι 21 εμφανίσεις του σε αγώνες Mr Olympia.
Kέρδισε την επαγγελματική κάρτα σε ηλικία 29 ετών το 1998.
88 επαγγελματικοί αγώνες από το 1999, 29 νίκες, 21 παρουσίες σε Μr Olympia (υπήρξε μια απουσία μόνο το 2005), 1 τρόπαιο Mr Olympia (#12 Mr Olympia του θεσμού) .
Μιλάμε για έναν αθλητή που στις 25 Νοεμβρίου έγινε 51 (γεννημένος 25 Νοεμβρίου 1969)
Οι συμμετοχές του Dexter Jackson

Amateur

1992 NPC Southern States, Lightweight, 3rd
1995 NPC USA Championships, Light-Heavyweight, 1st
1996 NPC Nationals, Light-Heavyweight, 6th
1998 North American Championships, Light-HeavyWeight, 1st and Overall

Professional

1. 1999 Arnold Classic, 7th
2. 1999 Grand Prix England, 4th
3. 1999 Night of Champions, 3rd
4. 1999 Mr. Olympia, 9th
5. 1999 World Pro Championships, 4th
6. 2000 Arnold Classic, 5th
7. 2000 Grand Prix Hungary, 2nd
8. 2000 Ironman Pro Invitational, 3rd
9. 2000 Night of Champions, 8th
10. 2000 Mr. Olympia, 9th
11. 2000 Toronto Pro Invitational, 2nd
12. 2001 Arnold Classic, 5th
13. 2001 Grand Prix Australia, 3rd
14. 2001 Grand Prix England, 4th
15. 2001 Grand Prix Hungary, 3rd
16. 2001 Night of Champions, 2nd
17. 2001 Mr. Olympia, 8th
18. 2001 Toronto Pro Invitational, 2nd
19. 2002 Arnold Classic, 3rd
20. 2002 Grand Prix Australia, 2nd
21. 2002 Grand Prix Austria, 2nd
22. 2002 Grand Prix England, 1st
23. 2002 Grand Prix Holland, 3rd
24. 2002 Mr. Olympia, 4th
25. 2002 San Francisco Pro Invitational, 3rd
26. 2002 Show of Strength Pro Championship, 6th
27. 2003 Arnold Classic, 4th
28. 2003 Maximum Pro Invitational, 3rd
29. 2003 Mr. Olympia, 3rd
30. 2003 San Francisco Pro Invitational, 3rd
31. 2003 Show of Strength Pro Championship, 1st
32. 2004 Arnold Classic, 3rd
33. 2004 Grand Prix Australia, 1st
34. 2004 Ironman Pro Invitational, 1st
35. 2004 Mr. Olympia, 4th
36. 2004 San Francisco Pro Invitational, 1st
37. 2005 Arnold Classic, 1st
38. 2005 San Francisco Pro Invitational, 2nd
39. 2006 Arnold Classic, 1st
40. 2006 Mr. Olympia, 4th
41. 2007 Arnold Classic, 2nd
42. 2007 IFBB Australian Pro Grand Prix, 1st
43. 2007 Mr. Olympia, 3rd
44. 2008 Arnold Classic, 1st
45. 2008 IFBB Australian Pro Grand Prix VIII, 1st
46. 2008 IFBB New Zealand Grand Prix, 1st
47. 2008 IFBB Russian Grand Prix, 1st
48. 2008 Mr. Olympia, 1st
49. 2009 Mr. Olympia, 3rd
50. 2010 Arnold Classic, 4th
51. 2010 IFBB Australian Pro Grand Prix, 2nd
52. 2010 Mr. Olympia, 4th
53. 2011 Flex Pro, 2nd
54. 2011 Mr. Olympia, 6th
55. 2011 FIBO Pro, 1st
56. 2011 Pro Masters World Champion, 1st
57. 2012 Arnold Classic, 5th
58. 2012 Mr. Olympia, 4th
59. 2012 IFBB Masters Olympia, 1st
60. 2013 Arnold Classic, 1st
61. 2013 IFBB Australian Pro Grand Prix, 1st
62. 2013 Mr. Olympia, 5th
63. 2013 EVLS Prague Pro, 2nd
64. 2013 Tijuana Pro, 1st
65. 2014 Mr. Olympia, 5th
66. 2014 Arnold Classic Europe, 3rd
67. 2014 Dubai Pro, 1st
68. 2014 Prague Pro, 2nd
69. 2015 Arnold Classic, 1st
70. 2015 Arnold Classic Australia, 1st
71. 2015 Arnold Classic Europe, 1st
72. 2015 Mr. Olympia, 2nd
73. 2015 Prague Pro, 1st
74. 2016 New York Pro, 1st
75. 2016 Arnold Classic South Africa, 1st
76. 2016 Mr. Olympia, 3rd
77. 2016 Arnold Classic Europe, 1st
78. 2016 Prague Pro, 3rd
79. 2016 Mr. Olympia Europe, 1st
80. 2017 Mr. Olympia, 4th
81. 2017 Prague Pro, 3rd
82. 2018 Arnold Classic, 2nd
83. 2018 IFBB Arnold Classic Australia, 3rd
84. 2018 Mr. Olympia, 7th
85. 2019 Tampa Pro, 1st
86. 2019 Mr. Olympia, 4th
87. 2020 Arnold Classic, 2nd
88. 2020 Mr. Olympia, 9th

Τι άλλο να πείς κανείς για τον Dexter "Blade" Jackson ;
Oι αριθμοί μιλάνε από μόνοι τους!

Adios Mr. Blade!!


133537


133538


133539


133540


133541

Polyneikos
23-12-20, 09:21
AGELESS BODY - THE FINAL MR. OLYMPIA 2020 - DEXTER JACKSON MOTIVATION


http://youtu.be/KLjjTOrXC3E

Muscleboss
23-12-20, 11:16
Dexter's Jackson Last Dance !

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=133533




Τέλος εποχής... θα μας λείψει ο Dexter...

:clap::clap::clap:

strong(er)
24-12-20, 11:12
Ο αγαπημένος μου bber,ένα μείγμα αισθητικής αλλά και όγκου και πάντα στους αγώνες σε top κατάσταση.
Blade όνομα και πράγμα.
Η διάρκεια του στον χώρο από άλλον πλανήτη.

Polyneikos
03-09-21, 20:13
Dexter "The Blade" Jackson
Χωρίς την πίεση του αγωνιστικού bodybuilding πλέον, με λιγότερα κιλά ο Mr Olympia 2008 αλλά πάντα εξαιρετικός!

135510

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-09-21, 22:24
Πολυ καλος. Σταματησε ομως μολις προσφατα , σε 2-3 χρονια θα δειξει πως θα διατηρειται.
Που πιστευω πολυ καλα μια κ εχει καλο κυτταρο.

Δημητρης 1924
04-09-21, 01:26
Πραγματικά σε πολύ καλή κατάσταση, βέβαια συμφωνώ με τον Χρήστο ότι είναι σχετικά μικρό το διάστημα που σταμάτησε και βγήκε εκτός ;) ακόμα είναι νωρίς κρατάει απόθεμα, θα δείξει με τον χρόνο αλλά η αλήθεια είναι ότι έχει απίστευτο κύτταρο δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό

Muscleboss
04-09-21, 03:44
Πράγματι πολύ καλός. :clap:

Εκείνο που θα ήθελα να παρατηρήσω εγώ, είναι ότι συνήθως σε αυτές τις ηλικές αλλά και μετά το στοπ από τέτοιες προετοιμασίες, εκείνο που χάνει ιδιαίτερα είναι τα πόδια που νομίζω φάινεται στις φώτο, και μετά το εύρος/μπαλάρισμα των ώμων.

Χρήστος Τριανταφύλλου
31-10-21, 00:53
136273

Μετα απο πολυχρονη ενεργη κατασταση σε ψηλα επιπεδα ,η απωλεια μυικης ειναι αναποφεκτη ,αλλα ετσι πρεπει κ ειναι το σωστο.
Ο συγκεκριμενος μια χαρα ειναι συνυπολογιζοντας κ την ηλικια του κ μακαρι να το παει ετσι οσο περισσοτερο γινεται.
*Στη φωτο κ ο δικος μας Jimmy Mentis παντα σε θαυμασια κατασταση.

Δημητρης 1924
31-10-21, 15:39
Θα έβαζα σαν τίτλο "Fantastic Four " είναι πολύ λογικό και το έχουμε δει με πολλούς αθλητές ότι κάποια από τα κέρδη χάνονται και είναι απόλυτα φυσιολογικό να γίνεται, αυτό όμως που δεν χάνεται και δεν ξεχνιέται είναι η πορεία και η ιστορία που έχει ο κάθε αθλητής.
Ο Dexter είναι ένα κομμάτι τις ιστορίας του bodybuilding, πάντα θα είναι από τους πιο αγαπητούς αθλητές έστω και με λιγότερα κέρδη.

Muscleboss
25-01-22, 07:11
Mr O, 2003

Ο Ροννι στην καλύτερη του φόρμα ever νικητης, 2η θεση o Jay και 3η o Dex δυο μεταγεννέστεροι Mr O... Πόσα Olympia σε μια φωτογραφία...

137424

Polyneikos
07-12-22, 20:05
Dexter "The Blade" Jackson, Ετών 53!

140668

Polyneikos
10-02-23, 09:15
Τhe Blade!

141301