PDA

Επιστροφή στο Forum : Pure Whey Protein (Champion Nutrition)



Chris92
11-05-11, 14:10
Καλημερα σε ολους καταρχας!
Εχω διαβασει και μαθει πολλα απο τα φορουμς, αλλα υπαρχει ενα πραμα που δεν το βρηκα πουθενα! Δεν γινετε πουθενα λογος για ιονισμενα συμπληρωματα πρωτεινης. Δεν ξερω αν ο συμπληρωματας με δουλεψε αλλα μου προτεινε την πρωτεινη της Champion Nutrition επειδη ειναι ιονισμενη πρωτεινη ενω ολες οι αλλες οχι, και ετσι αποροφατε πολυ πιο γρηγορα.Δηλαδη τοσο ανωτερη ειναι η ιονισμενη?Ξερετε τιποτα επι του θεματος?
Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις!!

24499


http://img713.imageshack.us/img713/3011/championnutritionpurewh.gif

Polyneikos
11-05-11, 14:14
Θα παρακαλούσαμε το κάθε νέο θέμα (topic) που ανοίγει εδώ, να περιγράφει ένα κ μόνο συμπλήρωμα με την φωτογραφία και τις αντίστοιχες πληροφορίες της συστασής του.
Επίσης ο τίτλος να μην είναι πολύ γενικός αλλά να αναφέρει την εταιρική ονομασία του συμπληρώματος το οποιο αξιολογείται, για την μεγαλύτερη μετέπειτα ευκoλία όλων μας.


ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ topic :

1) Τιτλος topic : Ονομα Συμπληρωματος (Εταιρια) πχ Super Whey (Ultratronics)

Μεσα στο topic :
2) Φωτογραφια

3) Συστατικα ετικετας ή ακομα καλυτερα φωτογραφια ετικετας

Φτιαξτο λίγο με αυτες τις προδιαγραφες ειδαλλως θα κλειδωθει,καλως ήρθες στο φορουμ

karpoutzidis
11-05-11, 14:16
Καλημερα σε ολους καταρχας!
Εχω διαβασει και μαθει πολλα απο τα φορουμς, αλλα υπαρχει ενα πραμα που δεν το βρηκα πουθενα! Δεν γινετε πουθενα λογος για ιονισμενα συμπληρωματα πρωτεινης. Δεν ξερω αν ο συμπληρωματας με δουλεψε αλλα μου προτεινε την πρωτεινη της Champion Nutrition επειδη ειναι ιονισμενη πρωτεινη ενω ολες οι αλλες οχι, και ετσι αποροφατε πολυ πιο γρηγορα.Δηλαδη τοσο ανωτερη ειναι η ιονισμενη?Ξερετε τιποτα επι του θεματος?
Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις!!

Αν δεν κάνω λάθος μιλάς για την isolate πρωτεΐνη που εχει σε πολλες αιτεριες!προσωπικά θα επερνα και εχω ξανα παρει την Gaspari isolate pro.την αιτερια που λες δεν την έχω και πολύ ψηλά

Devil
11-05-11, 14:23
αυτο με τα ιοντα που λες ειναι μεθοδος για την παρασκευη της πρωτεινης.... υπαρχουν πολλες στο εμποριο που εχουν βγει με ion exchange δεν εχει μονο η champion nutrition...

Chris92
11-05-11, 14:29
Φτιαξτο λίγο με αυτες τις προδιαγραφες ειδαλλως θα κλειδωθει,καλως ήρθες στο φορουμ
εβαλα τις φωτογραφιες αλλα δεν μου τις εμφανιζε,γι αυτο εβαλα τα λινκς, ευχαριστω για το καλοσορισμα

Chris92
11-05-11, 14:31
την αιτερια που λες δεν την έχω και πολύ ψηλά
πιστευω οχι μονο εσυ,σε 1 τοπικ στο φορουμ μονο εχω δει αναφορα στη συγκεκριμενη μαρκα!

Devil
11-05-11, 14:35
εβαλα τις φωτογραφιες αλλα δεν μου τις εμφανιζε,γι αυτο εβαλα τα λινκς, ευχαριστω για το καλοσορισμα

αστο το εφτιαξα εγω...;)

Chris92
11-05-11, 17:21
αστο το εφτιαξα εγω...;)
ευχαριστω:clap:!

παντως γενικα,οι ιονισμενες πρωτεινες ειναι καλυτερες απο τις υπολοιπες?δληαδη αποροφουνταιν σε μεγαλυτερο βαθμο? πιο γρηγορα?

Devil
11-05-11, 18:26
ευχαριστω:clap:!

παντως γενικα,οι ιονισμενες πρωτεινες ειναι καλυτερες απο τις υπολοιπες?δληαδη αποροφουνταιν σε μεγαλυτερο βαθμο? πιο γρηγορα?

πιο γρηγορα δεν θα ελεγα.... απλα εχουν μεγαλητερη ποσοτητα πρωτεινης....

γενικα εχουμε διαφορες μεθοδους.... η υδρολιση ειναι η καλητερη αλλα δεν υπαρχουν στο εμποριο 100% υδρολιμενες.... ολες χαμηλα % η' δεν γραφουν καθολου...

αλλες μεθοδους.... ειναι η ion exchange , micro filtration και η cross flow micro filtration.... η 3η ειναι η καλητερη καθως βγαζει πρωτεινες με 90+% περιεκτηκοτητα.... μετα ειναι η ion exchange.... και τελος η micro...

Chris92
11-05-11, 20:55
πιο γρηγορα δεν θα ελεγα.... απλα εχουν μεγαλητερη ποσοτητα πρωτεινης....

γενικα εχουμε διαφορες μεθοδους.... η υδρολιση ειναι η καλητερη αλλα δεν υπαρχουν στο εμποριο 100% υδρολιμενες.... ολες χαμηλα % η' δεν γραφουν καθολου...

αλλες μεθοδους.... ειναι η ion exchange , micro filtration και η cross flow micro filtration.... η 3η ειναι η καλητερη καθως βγαζει πρωτεινες με 90+% περιεκτηκοτητα.... μετα ειναι η ion exchange.... και τελος η micro...

ευχαριστω πολυ! επιτελους εμαθα τι παιζει επιδη ο συμπληρωματας μου την παρουσιαζε καλυτερη εναντι των αλλων(ΟΝ,Gaspari,κ.α.) λογω το οτι ειναι ιονισμενη!

sofos
11-05-11, 21:03
ευχαριστω πολυ! επιτελους εμαθα τι παιζει επιδη ο συμπληρωματας μου την παρουσιαζε καλυτερη εναντι των αλλων(ΟΝ,Gaspari,κ.α.) λογω το οτι ειναι ιονισμενη!

τοσα ηξερε,τοσα ελεγε...

Anithos
12-05-11, 09:00
η Champion Nutrition ειναι απο τις πιο παλιες εταιριες στον χωρο,πολυ αξιοπιστη ,αλλο που στην ελλαδα δεν ακουγεται πολυ,και η συγκεκριμενη πρωτεινη κατ εμε απο τις καλυτερες που κυκλοφορούν σε γευση και διαλυτοτητα.

NASSER
12-05-11, 09:06
η Champion Nutrition ειναι απο τις πιο παλιες εταιριες στον χωρο,πολυ αξιοπιστη ,αλλο που στην ελλαδα δεν ακουγεται πολυ,και η συγκεκριμενη πρωτεινη κατ εμε απο τις καλυτερες που κυκλοφορούν σε γευση και διαλυτοτητα.


+1 :thumbup:
Η γεύση είναι καθαρά θέμα προσωπικό του καθένα και προσωπικά μου είναι η πιο εύγευστη πρωτεΐνη με πολύ καλή διαλυτότητα.
Απο θέμα ποιοτητας είναι όντως πολύ καλή.

bodydarma
12-05-11, 13:08
ευχαριστω πολυ! επιτελους εμαθα τι παιζει επιδη ο συμπληρωματας μου την παρουσιαζε καλυτερη εναντι των αλλων(ΟΝ,Gaspari,κ.α.) λογω το οτι ειναι ιονισμενη!

Aν κατάλαβα ποιον εννοεις... λογικο ειναι να την προωθεί μιας και αυτος την φέρνει στην Ελλάδα. Την επαιρνα και εγω παλιοτερα, καλή γευση (μπανανα) και διαλυτότητα, απο ποιοτητα επισης ειναι πολυ καλή... στην τιμή έπασχε... :P

Chris92
12-05-11, 14:00
Aν κατάλαβα ποιον εννοεις... λογικο ειναι να την προωθεί μιας και αυτος την φέρνει στην Ελλάδα
απο σαλονικα ειμαι και εγω οποτε τον ιδιο λεμε χεχε!

μπορω να αναφερω την τιμη της πρωετινης για να μου πειτε πως την βρισκετε απο αποψη τιμης?

tommygunz
13-05-11, 00:09
Εγώ για να πάρω πρωτεΐνη από Ελλάδα το πολύ να έδινα 55 ευρώ, με δεδομένο πως στο εξωτερικό έχουνε γύρω στα 45. Για τα 5λιμπρα μιλάμε πάντα και για concentrate. Αλλά γενικά αν έχει διαφορά πάνω απο 10 ευρώ από εξωτερικό δεν παίζει να την προτιμήσω.

dj_pascal_s
27-05-11, 21:36
exeis diafora magazia exwteriko pou ti poulane pio ftina autos einai kleftis 85 euro ti dinei.


Psaxe sto google fitnessfoods exei 52 ekei meta psaxe exwteriko sto doplh nutriteon tin exei akoma pio ftina.

***γραφε ελληνικα,ειναι κανονας του φορουμ***