PDA

Επιστροφή στο Forum : Kre-Alkalyn Creatine (Now Foods)



Lao
13-05-11, 12:22
http://www.nowfoods.com/idc/groups/public/documents/digital_asset/080449.gif



Nutrition Info

Serving Size: 2 Capsules
Servings Per Container: 120

Amount Per Serving % Daily Value*

Kre-Alkalyn®
Buffered Creatine Monohydrate 1.5 g (1,500 mg) †

* Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.



- Patented pH Stable, Buffered Creatine
- No Loading, No Cycling, No Bloating
- Increased Bioavailability*
- 1500 mg per 2 Capsules
- A Dietary Supplement

Kre-Alkalyn® is a patented buffered Creatine formula that allows it to reach muscle cells in its maximum strength and purity.

This patented pH-buffered formula is stable throughout the GI tract, preventing its breakdown to creatinine and allowing it to enter the muscle tissue fully potent, thus effectively eliminating the uncomfortable stomach distress, gas, and bloating that is associated with other Creatine supplements.

Creatine itself is naturally produced in the body and is comprised of three essential amino acids: methionine, arginine, and glycine. As an essential energy source for muscle tissue, Creatine intrinsically supports muscular growth, while fueling energy and supporting optimal performance during intensive exercise and training. Creatine has also been shown to support mental acuity and muscular endurance and strength while supporting a healthy body composition, giving you the results all active individuals desire.*

Η κρεατίνη που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό. 240 κάψουλες, βγάζουν για αρκετό χρονικό διάστημα και η τιμή είναι πάρα πολύ καλή.

Τρόπος χρήσης: 2 πριν και 2 μετά τις μέρες προπόνησης και 2 στις off. Βλέπω τα ίδια αποτελέσματα με την μονοϋδρική, highly recommended. :thumbup:

Devil
13-05-11, 12:40
Βλέπω τα ίδια αποτελέσματα με την μονοϋδρική, highly recommended. :thumbup:

τοτε γιατι δεν παιρνεις μονουδρικη??? πιο φτηνη ειναι....

Lao
13-05-11, 12:45
τοτε γιατι δεν παιρνεις μονουδρικη??? πιο φτηνη ειναι....

Το έχω ξαναπεί, είναι πολύ πιο εύκολη η χρήση της Kre-Alkalyn και τα αποτελέσματα είναι τα ίδια. Ναι, το κόστος είναι πιο μεγάλο αλλά ξενοιάζεις πραγματικά. BTW την πήρα από ΗΠΑ και μου ήρθε ΠΟΛΥ φτηνά. ;)

Lao
20-05-11, 02:42
Λοιπόν, μπορεί και να είναι ιδέα μου, αλλά έχω την εντύπωση ότι με πιάνει καλύτερα από την αντίστοιχη της Warriorlab που είχα πάρει... Παράξενο μιας και είναι πατέντα.

traffic
20-05-11, 15:43
Ολες οι κρεαλκαλυν δεν είναι σαν μονουδρικές με buffer?(π.χ.μαγειρική σόδα??)

Devil
20-05-11, 17:12
Ολες οι κρεαλκαλυν δεν είναι σαν μονουδρικές με buffer?(π.χ.μαγειρική σόδα??)

ναι...

COBRA_STYLE
20-05-11, 17:29
Το έχω ξαναπεί, είναι πολύ πιο εύκολη η χρήση της Kre-Alkalyn και τα αποτελέσματα είναι τα ίδια. Ναι, το κόστος είναι πιο μεγάλο αλλά ξενοιάζεις πραγματικά. BTW την πήρα από ΗΠΑ και μου ήρθε ΠΟΛΥ φτηνά. ;)

ουτε καν

Lao
21-05-11, 00:04
ουτε καν

Δεν ξέρω ποια είναι η δική σου εμπειρία, αλλά εγώ δεν βλέπω διαφορά σε σχέση με την μονοϋδρική...

Lao
18-08-11, 12:09
Επανέρχομαι με το θέμα αυτό, για να πω ότι πραγματικά έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από αυτή την κρεατίνη.

Την προτείνω ανεπιφύλακτα, παίρνεις ένα 240άρι κουτί και δεν ασχολείσαι άλλο. Ούτε σέικερς, ούτε τίποτα άλλο. Αποτελέσματα μια χαρούλα, 2-4 στις off μέρες και 6-8 στις μέρες προπόνησης.

Έχω απείραχτο κουτί, ξεκινάω ξανά χρήση από Οκτώβριο-Νοέμβριο.

sticky fingaz
05-02-12, 13:47
είναι λίγο ακριβή ή μου φαίνεται???

Dimitrios
05-02-12, 16:25
είναι λίγο ακριβή ή μου φαίνεται???

Μια χαρά είναι και αν σκεφτείς να παίρνεις σταθερά 5 γραμμάρια(όπως θέλω εγώ δηλαδή) σε βγάζει δύο μήνες. Σίγουρα δεν είναι καλύτερη της μονοϋδρικής σε τιμή σε καμία περίπτωση αλλά αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει μια κρεατίνη αλκαλική είναι μια καλή λύση νομίζω. Πάντα βέβαια μιλάμε για αγορά από Αμερική.;)

Devil
05-02-12, 21:24
Μια χαρά είναι και αν σκεφτείς να παίρνεις σταθερά 5 γραμμάρια(όπως θέλω εγώ δηλαδή) σε βγάζει δύο μήνες. Σίγουρα δεν είναι καλύτερη της μονοϋδρικής σε τιμή σε καμία περίπτωση αλλά αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει μια κρεατίνη αλκαλική είναι μια καλή λύση νομίζω. Πάντα βέβαια μιλάμε για αγορά από Αμερική.;)

πιο φτηνη σου βγαινει μονουδρικη + σοδα κουζινας..... και ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα...;)

Dimitrios
05-02-12, 21:37
πιο φτηνη σου βγαινει μονουδρικη + σοδα κουζινας..... και ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα...;)

Δεν αντιλέγω και επειδή ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να πω και προσωπική άποψη για τα αποτελέσματα.
Απλά εντάξει εγώ δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τι γνώσεις για να κάνω κάτι τέτοιο. Όποιος μπορεί να το κάνει ας βγάλει και μία φίρμα δικιά του να τον στηρίξουμε όλοι...:green::green:

Devil
05-02-12, 21:41
Δεν αντιλέγω και επειδή ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να πω και προσωπική άποψη για τα αποτελέσματα.
Απλά εντάξει εγώ δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τι γνώσεις για να κάνω κάτι τέτοιο. Όποιος μπορεί να το κάνει ας βγάλει και μία φίρμα δικιά του να τον στηρίξουμε όλοι...:green::green:

δεν θελει να εισαι πυρινικος φιλολογος για να το κανεις... :green::turtle:

Χ δοση απο το ενα Υ δοση απο το αλλο και ετοιμο....

το εχω δοκιμασει.... παλιοτερα με διαφορα buffer...

Dimitrios
05-02-12, 21:42
δεν θελει να εισαι πυρινικος φιλολογος για να το κανεις... :green::turtle:

Χ δοση απο το ενα Υ δοση απο το αλλο και ετοιμο....

το εχω δοκιμασει.... παλιοτερα με διαφορα buffer...

5:1 είναι ή 6:1? :unsure:

Devil
05-02-12, 21:43
5:1 είναι ή 6:1? :unsure:

3:1;)

Dimitrios
05-02-12, 21:48
3:1;)

:thumbup::clap:

reignman007
26-03-13, 11:21
Ξεκιναω σε λιγες μερες για πρωτη φορα,την συγκεκριμενη αλκαλικη,μαζι με Assault.Λαμβανοντας υποψη τα 5 γραμμαρια κρεατινης του Prewo ποσα χαπια να παιρνω την ημερα?Ειμαι 192μ-96κιλα,4-5 προπονησεις τη βδομαδα,ογκος ο στοχος.
Ευχαριστω

Lao
04-04-13, 14:57
Ξεκιναω σε λιγες μερες για πρωτη φορα,την συγκεκριμενη αλκαλικη,μαζι με Assault.Λαμβανοντας υποψη τα 5 γραμμαρια κρεατινης του Prewo ποσα χαπια να παιρνω την ημερα?Ειμαι 192μ-96κιλα,4-5 προπονησεις τη βδομαδα,ογκος ο στοχος.
Ευχαριστω

Τις μέρες που παίρνεις το prework, παίρνε 4 κάψουλες από την αλκαλική. Ομοίως, τις μέρες που δεν το παίρνεις.

reignman007
04-04-13, 15:04
Ευχαριστω πολυ Lao