PDA

Επιστροφή στο Forum : Professional Strength Casein Protein Elite Series (Six Star Pro Nutrition)



Alexakos3
14-05-11, 14:10
Γειά σας μάγκες του Bodybuilding!! :D Ένα φιλαράκι μου που παραπιονιέται για την γεύση της μου την χάρισε... Θα ήθελα την γνώμη σας για αυτό το προιόν αν και ξέρω θυγατρική της muscletech = thumbs down... :P :P Χρησιμοποιώ μια καθαρή 80αρα πρωί και μετά την προπόνηση.. Αυτήν να την βάλω ακριβώς πρίν τον ύπνο?? Και μήπως μου βάλει κάποιο λίπος η δεν έχω φόβο?? Δείτε την και πείτε μου..!!

http://www.bodybuilding.com/oldstore/six-star-pro/professional-strength-casein-protein-top-banner.jpg

http://www.sixstarpronutrition.com/products/caseinprotein/images/art_casein_protein_suppfacts.gif

pizzass
14-05-11, 17:52
γιατι στην καζεινη βαλανε κρεατινη...

sofos
14-05-11, 17:53
γιατι στην καζεινη βαλανε κρεατινη...

3.3γρ μπλεντ bcaa με κρεατινη=μαπα,χειροτερη φαση απ τη muscletech,κοροιδευουν κοσμο...

Alexakos3
14-05-11, 18:22
3.3γρ μπλεντ bcaa με κρεατινη=μαπα,χειροτερη φαση απ τη muscletech,κοροιδευουν κοσμο...


Τι δηλαδή δεν αξίζει?? Καλά εντάξει δεν με νιάζει τόσο πολύ αυτό έτσι και αλλιώς μου την χάρισαν αυτό που θέλω να μάθω είναι αν θα μου βάλει λιπάκια τα οποία προσπαθώ τόσο πολύ να διώξω και επειδή τα έχω καταφέρει τον τελευταίο καιρό δεν θέλω να μου χαλάσει την προσπάθεια..!! ;) Πάντως θεωρώ ότι η κρεατίνη με τα αμινοξέα δεν έιναι κακός συνδιασμός...

sobral
14-05-11, 18:38
είναι πραγματικά για γέλια οι τύποι στην Muscletech (το ίδιο είναι θυγατρική της είναι εξάλλου η six star) σε κάθε μα κάθε τους συμπλήρωμα πετάνε κρεατίνη και μία πενιχρή ποσότητα bcaa (αλήθεια η δόση είναι μια χαρά! για ποντίκια όμως χαχα:P ) δείχνουν ότι δεν έχουν καθόλου επιστημονική βάση τα συμπληρώματα τους. Τεσπα είναι γνωστά αυτά...

Polyneikos
14-05-11, 18:47
Βραδυ θα την επινα μονο αν δεν ειχε την κρεατινη.Ακυριλα τελειως η κρεατινη σε σκευασμα καζεινης....Ακομα και οι υδατανθρακες αναλογικα είναι αρκετοι ανα δοση..
Ή πιες την πρωι,ή σαν υποκαταστατο γευματος,μεχρι το μεσημερι...Ξερω εγω με αυτους,μετα μπαίνουν καποιοι εδω μεσα και λενε ότι κανουμε πόλεμο στην αλυσιδα:P

Alexakos3
14-05-11, 19:03
Βραδυ θα την επινα μονο αν δεν ειχε την κρεατινη.Ακυριλα τελειως η κρεατινη σε σκευασμα καζεινης....Ακομα και οι υδατανθρακες αναλογικα είναι αρκετοι ανα δοση..
Ή πιες την πρωι,ή σαν υποκαταστατο γευματος,μεχρι το μεσημερι...Ξερω εγω με αυτους,μετα μπαίνουν καποιοι εδω μεσα και λενε ότι κανουμε πόλεμο στην αλυσιδα:P

Ε πόση κρεατίνη να έχει πια στο scoup κάνα γραμμάριο να έχει το πολύ.. τέλος πάντων για να το λές εσύ Πολύνεικε δεν την βάζω βράδυ!! Δεν το διακυνδυνεύω σε καμία περίπτωση..!! ;) 0x0axa0xa0ax0x0aax0ax0 καλά τι πόλεμο ρε παιδιά κοροιδευόμαστε...?? Η muscletech έχει κάνει τα προιόντα της για τα σκουπίδια..!!

Devil
14-05-11, 23:17
εμμμμ... παιδες ακυρος ο σχολιασμος..... η εικονα που ειχε βαλει ηταν απο την whey της εταιριας.... το εκανα edit.... αυτη ειναι η κασεινη της...;)

sobral
14-05-11, 23:45
εμμμμ... παιδες ακυρος ο σχολιασμος..... η εικονα που ειχε βαλει ηταν απο την whey της εταιριας.... το εκανα edit.... αυτη ειναι η κασεινη της...;)

γιατί άκυρος? πάλι έχει αυτό το καταραμένο μπλέντ (κρεατίνη,αμινοξέα bcaa) απλά με 1γραμμ. παραπάνω και πάλι με 25γρ. στα 39γρ δεν λέει πολύ. Μάλλον άκυρος, γιατί τώρα θέλει περισσότερο θάψιμο.χεχε!:green::green::P γιατί να μην πάρεις μία καθαρά micellar casein και να πάρεις αυτό το συνοθήλευμα?;)

Devil
14-05-11, 23:50
γιατί άκυρος? πάλι έχει αυτό το καταραμένο μπλέντ (κρεατίνη,αμινοξέα bcaa) απλά με 1γραμμ. παραπάνω και πάλι με 25γρ. στα 39γρ δεν λέει πολύ. Μάλλον άκυρος, γιατί τώρα θέλει περισσότερο θάψιμο.χεχε!:green::green::P γιατί να μην πάρεις μία καθαρά micellar casein και να πάρεις αυτό το συνοθήλευμα?;)

να σου πω την αληθεια δεν διαβασα τα comment.... ουτε την ετικετα ειδα...

απλα επεσε το ματι μου στα ingredients και ειδα μονο ενα blend με whey.... οποτε λεω κατι δεν παει καλα....

η κρεατινη που κολλαει....? οτι να ναι.... ουτε 70% δεν ειναι η πρωτεινη παντως.... μαπα...

sobral
14-05-11, 23:58
να σου πω την αληθεια δεν διαβασα τα comment.... ουτε την ετικετα ειδα...

απλα επεσε το ματι μου στα ingredients και ειδα μονο ενα blend με whey.... οποτε λεω κατι δεν παει καλα....

η κρεατινη που κολλαει....? οτι να ναι.... ουτε 70% δεν ειναι η πρωτεινη παντως.... μαπα...

δεν το πρόσεξε κανείς μας οπότε καλά έκανες να έχουμε τα σωστά συστατικά :) αν και αμα συγκρίνεις τις δύο πρωτείνες είναι ίδιες σχεδόν. Το ζουμί πάντως είναι αυτό: ''μάπα'' το καρπούζι. Απορώ δηλαδή με ποια λογική τα φτιάχνουν έτσι....

Devil
15-05-11, 00:00
δεν το πρόσεξε κανείς μας οπότε καλά έκανες να έχουμε τα σωστά συστατικά :) αν και αμα συγκρίνεις τις δύο πρωτείνες είναι ίδιες σχεδόν. Το ζουμί πάντως είναι αυτό: ''μάπα'' το καρπούζι. Απορώ δηλαδή με ποια λογική τα φτιάχνουν έτσι....

muscletech style....:green:

Nico Cárdenas
15-05-11, 00:32
δεν το πρόσεξε κανείς μας οπότε καλά έκανες να έχουμε τα σωστά συστατικά :) αν και αμα συγκρίνεις τις δύο πρωτείνες είναι ίδιες σχεδόν. Το ζουμί πάντως είναι αυτό: ''μάπα'' το καρπούζι. Απορώ δηλαδή με ποια λογική τα φτιάχνουν έτσι....

σκέφτονται σαν Αμερικάνοι

Αμερικάνοι= Οσο περισσότερο τόσσο το καλύτερο:green:

Για αυτό και βάζουν ότι βρουν μπροστά τους!:turtle:

Πέρα από την πλάκα όμως, εδώ στην αμερική κάνουν τρελη καταναλωση προιοντον muscletech.

Alexakos3
16-05-11, 08:55
Και εγώ που νόμιζα ότι η muscletech είναι η κορυφή στα συμπληρώματα.... Έλεγα χρησιμοποιεί ο Cutler είναι και ακριβά ε τι στοπ καλό θα είναι από τα καλύτερα.. Αλλά μάλλον έπεσα έξω... :P :P :P

turbocharged_male
16-05-11, 10:49
Παιδια επειδη διαβασα οτι μιλατε γενικα για τα προιοντα της εταιριας, κ ειναι η πρωτη φορα που περνω πρωτειη(οποτε δ ξερω κ πολλα) κ ειναι αυτης της εταιριας μηπως μπορειτε να πειτε κ 2 λογια στο αντιστοιχο θεμα με την πρωτεινη που πηρα?http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14759-Whey-Ιsolate-Elite-Series-(Six-Star-Pro-Nutrition)

exkaliber
16-05-11, 22:58
με το ονομα και μονο παντως εγω τσιμπησα :green:

Alexakos3
16-05-11, 23:28
με το ονομα και μονο παντως εγω τσιμπησα :green:

Και εμένα με τράβηξε κατευθείαν... :P :P

t.s.t
16-05-11, 23:56
Συγχωρεστε με αλλα εμεις οι ελληνες οτι δεν μας γεμιζει το ματι,το βγαζουμε ακυρο,με τι προδιαγραφες το βγαλατε ακυρο το σκευασμα αυτο? το εχετε βαλει ? εχετε δει τι δουλεια κανει και αν? η ετσι απλα λεμε γιανα πουμε?