PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Ιsolate Elite Series (Six Star Pro Nutrition)



turbocharged_male
14-05-11, 20:24
Εχει καποιος καμια αποψη για την συγκεκριμενη πρωτεινη?
Δ βρηκα καποιο θεμα που να γραφει για την συγκεκριμενη..

24596

24595

Alexakos3
14-05-11, 20:29
http://img263.imageshack.us/img263/1474/1304whey20isolate20seri.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/263/1304whey20isolate20seri.jpg/) (http://imageshack.us/photo/my-images/9/artwheyisolatechocolate.gif/)

Εχει καποιος καμια αποψη για την συγκεκριμενη πρωτεινη?
Δ βρηκα καποιο θεμα που να γραφει για την συγκεκριμενη..

Από τα supplement facts δεν φαίνεται καθόλου άσχημη..!! Έχει 81% περιεκτικότητα σε πρωτείνη. Αλλά θυγατρική της muscletech είναι αυτή ποιός ξέρει να πεί σίγουρα... :P

Polyneikos
14-05-11, 21:39
Καλή δείχνει,γιατι όμως τοσο μικρη συσκευασία;Από τις δόσεις (17 δοσεις * 37 γρ) βγαινει 629, 1.5 Lb κουτι βγαλανε;:unsure:

turbocharged_male
15-05-11, 08:40
το κουτι λεει 658g για την ακριβεια.
Επισης λεει οτι εχει την εγκριση της ΕΟΦ πανω στο κουτι μου.

outnumb
16-05-11, 13:05
αποσπασμα απο το αλλο τοπικ, για την Professional Strength Casein Protein Elite Series (Six Star Pro Nutrition)


Παιδια επειδη διαβασα οτι μιλατε γενικα για τα προιοντα της εταιριας, κ ειναι η πρωτη φορα που περνω πρωτειη(οποτε δ ξερω κ πολλα) κ ειναι αυτης της εταιριας μηπως μπορειτε να πειτε κ 2 λογια στο αντιστοιχο θεμα με την πρωτεινη που πηρα?http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...-Pro-Nutrition)

γιατι ορισμενοι ''αγχωνεστε'' τοσο πολυ για τετοιου ειδους συμπληρωματα; Οκ, μια πρωτεϊνη ειναι της muscletech (και τι εγινε; ), απο τη στιγμη που την καταναλωνεις και δε βλεπεις καποια ''παρενεργεια'' ή αλλεργια'' συνεχισε να την καταναλωνεις, αν στο τελος δε σε καλυψε στους ''στοχους'' σου δοκιμασε μια αλλη.. κι απ'την αλλη γιατι αγορασες αυτη; επειδη εχει το ονομα της muscletech επανω; και η εταιρια ειναι No1 στην αμερικη; και αφου βλεπεις ''κακα'' σχολια γι'αυτην, γιατι την αγοραζεις;

turbocharged_male
16-05-11, 14:29
αποσπασμα απο το αλλο τοπικ, για την Professional Strength Casein Protein Elite Series (Six Star Pro Nutrition)



γιατι ορισμενοι ''αγχωνεστε'' τοσο πολυ για τετοιου ειδους συμπληρωματα; Οκ, μια πρωτεϊνη ειναι της muscletech (και τι εγινε; ), απο τη στιγμη που την καταναλωνεις και δε βλεπεις καποια ''παρενεργεια'' ή αλλεργια'' συνεχισε να την καταναλωνεις, αν στο τελος δε σε καλυψε στους ''στοχους'' σου δοκιμασε μια αλλη.. κι απ'την αλλη γιατι αγορασες αυτη; επειδη εχει το ονομα της muscletech επανω; και η εταιρια ειναι No1 στην αμερικη; και αφου βλεπεις ''κακα'' σχολια γι'αυτην, γιατι την αγοραζεις;

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που περνω συμπληρωμα ειχα ενα μικρο αγχος γιατι τα αποφευγα παντα τα συμπληρωματα.
Παρενεργεια καμια απολυτως.
Δ εχω εμπειρια απο αλλες πρωτεινες για να συγκρινω κ να ξερω αν αυτη κανει δουλεια η οχι, αλλα μεχρι στιγμης μου αρεσει η δουλεια που κανει, απο γευση ειναι μια χαρα, κ διαλυεται κ μια χαρα..
Την αγορασα επειδη πηγα σε εναν με τετοια πραγματα στη γειτονια μου κ του ειπα τι θελω να κανω κ μου προτεινε αυτη, αφου την αγορασα κ μετα γραφτηκαν τα σχολια για την συγκεκριμενη εταιρια

outnumb
16-05-11, 14:41
Την αγορασα επειδη πηγα σε εναν με τετοια πραγματα στη γειτονια μου κ του ειπα τι θελω να κανω κ μου προτεινε αυτη, αφου την αγορασα κ μετα γραφτηκαν τα σχολια για την συγκεκριμενη εταιρια

η συγκεκριμενη εταιρια ειναι θυγατρικη της muscletech η οποια εχει ''θαφτει'' αρκετες φορες εδω μεσα.. ειπαν κι αυτοι να εμπλουτισουν την ποικιλια τους, το σχεδιο τους (μαλλον) ειναι να εχουν ενα νεο brandname με φθηνοτερα προϊοντα απο αυτα της original muscletech με σκοπο να αυξησουν της πωλησεις τους... (μ'αυτη τη λογικη εβαλαν και το λογοτυπο της muscletech στα κουτια τους)

t.s.t
17-05-11, 13:56
Εχει καποιος καμια αποψη για την συγκεκριμενη πρωτεινη?
Δ βρηκα καποιο θεμα που να γραφει για την συγκεκριμενη..

24596

24595

Θα παρατηρησεις σκληρους μυς με καποια ελαχιστη μαζα και βεβαιως με παρατεταμενη χρηση,οχι απο την 1 βδομαδα...!!!
Αλλα ολα ειναι σχετικα και απαιτουν προυποθεσεις.

turbocharged_male
17-05-11, 18:39
thanks :thumbup:

primordial
17-05-11, 20:02
Θα παρατηρησεις σκληρους μυς με καποια ελαχιστη μαζα και βεβαιως με παρατεταμενη χρηση,οχι απο την 1 βδομαδα...!!!
Αλλα ολα ειναι σχετικα και απαιτουν προυποθεσεις.

:unsure::unsure::unsure:

Σε ποιό ακριβώς συστατικό της εν λόγω πρωτεΐνης θεωρείς ότι μπορεί να οφείλεται αυτό.....?????

gsisr
17-05-11, 20:31
Ενώ αν τρως υπερθερμιδικά με σωστή διατροφή και γυμναστήριο και δε παίρνεις το παραπάνω συμπλήρωμα οι μυς δε θα σφίξουν και δε θα μεγαλώσουν:turtle::P

Polyneikos
17-05-11, 21:29
Επειδη ειναι η πρωτη φορα που περνω συμπληρωμα ειχα ενα μικρο αγχος γιατι τα αποφευγα παντα τα συμπληρωματα.
Παρενεργεια καμια απολυτως.
Δ εχω εμπειρια απο αλλες πρωτεινες για να συγκρινω κ να ξερω αν αυτη κανει δουλεια η οχι, αλλα μεχρι στιγμης μου αρεσει η δουλεια που κανει, απο γευση ειναι μια χαρα, κ διαλυεται κ μια χαρα..
Την αγορασα επειδη πηγα σε εναν με τετοια πραγματα στη γειτονια μου κ του ειπα τι θελω να κανω κ μου προτεινε αυτη, αφου την αγορασα κ μετα γραφτηκαν τα σχολια για την συγκεκριμενη εταιρια

Oι προδιαγραφες του εν λόγω προιοντος δείχνουν καλες.Δεν εξεταζω τιμη,γευση κτλ.,όποιος την παρει δεν νομίζω ότι εχει πρόβλημα.
Δεν θεωρειται πλεον και μεγαλο κατορθωμα να φτιαχτει ενα σκευασμα πρωτεινης.

t.s.t
18-05-11, 00:06
Ενώ αν τρως υπερθερμιδικά με σωστή διατροφή και γυμναστήριο και δε παίρνεις το παραπάνω συμπλήρωμα οι μυς δε θα σφίξουν και δε θα μεγαλώσουν:turtle::P

Πρωτου με σαρκασεις δες τι εγραψα,εφοσον υπαρχουν και η προυποθεσεις η καταλληλες και διατροφη κλπ..;)
Εγω μιλησα προσωπικα επειδη την κανω χρηση αρκετο καιρο..

t.s.t
18-05-11, 00:10
:unsure::unsure::unsure:

Σε ποιό ακριβώς συστατικό της εν λόγω πρωτεΐνης θεωρείς ότι μπορεί να οφείλεται αυτό.....?????

Ειπα ολα σχετικα,και χρειαζονται προυποθεσεις διατροφη κλπ.
μην παρεξηγουμε,δεν παιρνω ποσοστα,τα βδομαδιατικα μου σκαω γιανα περνω καποια πραματα.οποιαδηποτε εταιριας,εξαλλου ξαναλεω προσωπικη μου αποψη λογω χρησης της...εμενα με πιανει αρκετα αυτο το σκευασμα,τοσο εξωγηιινο φαινεται? δεν νομιζω.:)

Varg83
15-02-12, 20:36
Νομιζω οτι τωρα το ανοιξα σωστα (δεν υπαρχει προηγουμενη κριτικη)
Λοιπον, ποιος γνωριζει την εν λογω πρωτεινη;
40486
40487

Polyneikos
15-02-12, 20:40
Νομιζω οτι τωρα το ανοιξα σωστα (δεν υπαρχει προηγουμενη κριτικη)
Λοιπον, ποιος γνωριζει την εν λογω πρωτεινη;

Kαλά μην ποντάρεις και χρήματα σε αυτο :green:
Anyway,το τόπικ συγχωνευτηκε με το ηδη υπάρχων

TheWorst
15-02-12, 21:05
Παιδια σορυ , δεν την εχω δοκιμασει , αλλα και μαλλον ουτε θα το κανω.Η τιμη της ειναι τεραστια.Με βγηκαν τα ματια για 600 γραμμαρια πρωτεινη...... :shock:

ΦΩΤΗΣ83
05-03-12, 22:49
Παιδια σορυ , δεν την εχω δοκιμασει , αλλα και μαλλον ουτε θα το κανω.Η τιμη της ειναι τεραστια.Με βγηκαν τα ματια για 600 γραμμαρια πρωτεινη...... :shock:

καλη ειναι..
Αλλά πιστεύω για isolate λήγω βρόμικη ..

COBRA_STYLE
07-03-12, 16:00
To "βρωμικη" απο πού προκυπτει?

Kostas NK
19-08-12, 18:06
καλη ειναι..
Αλλά πιστεύω για isolate λήγω βρόμικη ..

εμενα αρκετα καλη μου φαινεται ;)

sofos
19-08-12, 19:32
εμενα αρκετα καλη μου φαινεται ;)

εσυ ρε φιλε ποια θα πρωτοπαρεις ομως?λολ

Kostas NK
19-08-12, 19:44
εσυ ρε φιλε ποια θα πρωτοπαρεις ομως?λολ

χαχαχα....αδερφε εχω καταληξει απλα μου αρεσει να ψαχνωμαι και να ενημερονωμαι...;)

snake133
28-08-12, 19:07
Πολύ καλή πρωτείνη, είχα πάρει κι εγώ 2 κουτιά από αυτήν, αλλά πολύ ακριβή από Ελλάδα σε σχέση με την ποσότητά της (αλλά και από τον πορτογάλο) και απορώ γιατί δεν έχει την ιδια πρωτείνη σε μεγαλύτερες ποσότητες και άρα πιο φθηνή ανά gr. Ιδιαίτερα αν κάποιος παίρνει 2-3 scoop ανά μέρα, ανά βδομάδα θέλει και 1 κουτί (~25-30 euro)?:unsure::unsure::unsure: