PDA

Επιστροφή στο Forum : Dr Feel Good (SAN Nutrition)



sobral
16-05-11, 01:19
http://www.sann.net/shop/bmz_cache/d/d0ad9033ea3e476cd48c6b84f5f695f6.image.457x600.jpg

http://www.sann.net.php5-10.websitetestlink.com/shop/images/supplement_facts/drfeelgood-sup-fact.gif

τι σας έχω εδώ?:green: Ολοκαίνουργιο και ενδιαφέρον μου φαίνεται...;) (η τιμή του θα τζούζει λογικά όοοταν έρθει εδώ)

sofos
16-05-11, 01:26
σοφος χαλάρωσε! δεν πρόλαβα να το ανεβάσω και μίλησες! μόλις το είδα το έφτιαξα σε 10'' :unsure: :banghead:

σορρυ φιλε,αλλα απο τοτε που πια ενα καφε,ειμαι στη τσιτα,δηλαδη απ τις 5 :shock: και τις ειπα 1 κουταλια καφε αχαχαχαχαχαχαχ....btw μ αρεσει καλο φαινεται,εχει και ροντιολα που την γουσταρω τρελα και d3 χαλαρα μ αυτο θα σαι μες την καλη χαρα καθε μερα :green:
σε περιοδο που θα φαω μπολικες χειλοπιτες θα το παρω επι τοπου :green::turtle::P:P

sobral
16-05-11, 01:38
σορρυ φιλε,αλλα απο τοτε που πια ενα καφε,ειμαι στη τσιτα,δηλαδη απ τις 5 :shock: και τις ειπα 1 κουταλια καφε αχαχαχαχαχαχαχ....btw μ αρεσει καλο φαινεται,εχει και ροντιολα που την γουσταρω τρελα και d3 χαλαρα μ αυτο θα σαι μες την καλη χαρα καθε μερα :green:
σε περιοδο που θα φαω μπολικες χειλοπιτες θα το παρω επι τοπου :green::turtle::P:P χαχαχαχαχα κλαίωωωω καλο!! :turtle::turtle:

χαχα εντάξει δεν ήξερα καλά το όλο θέμα με τα facts αλλά μου εξήγησε ο devil σμρ κ μια χαρά. Καλά ποτε προλαβες να μιλήσεις ακόμη απορώ, το διόρθωσα σε δευτερόλεπτα πραγματικά.:shock: Τσπ στο θέμα μας. Πολύ ωραία πολυβιταμίνη με πολλά καλούδια. Για μένα τα + της είναι ότι δεν έχει μπλέντς, έχει μεγάλες αλλά όχι υπερβολικές ποσότητες, δεν έχει σίδηρο και έχει κ τα πρόσθετα brain cognitive & feel good complex κ αντιοξειδωτικά.
Στα - της τα πολλά χαπάκια, πιθανόν η τιμή της και το ότι είναι σε μορφή ταμπλετών, που λένε ότι δεν είναι τόσο απορροφήσιμες όσο τα softgels. ;)

sofos
16-05-11, 01:41
χαχαχαχαχα κλαίωωωω καλο!! :turtle::turtle:

χαχα εντάξει δεν ήξερα καλά το όλο θέμα με τα facts αλλά μου εξήγησε ο devil σμρ κ μια χαρά. Καλά ποτε προλαβες να μιλήσεις ακόμη απορώ, το διόρθωσα σε δευτερόλεπτα πραγματικά.:shock: Τσπ στο θέμα μας. Πολύ ωραία πολυβιταμίνη με πολλά καλούδια. Για μένα τα + της είναι ότι δεν έχει μπλέντς, έχει μεγάλες αλλά όχι υπερβολικές ποσότητες, δεν έχει σίδηρο και έχει κ τα πρόσθετα brain cognitive & feel good complex κ αντιοξειδωτικά.
Στα - της τα πολλά χαπάκια, πιθανόν η τιμή της και το ότι είναι σε μορφή ταμπλετών, που λένε ότι δεν είναι τόσο απορροφήσιμες όσο τα softgels. ;)

ναι κ μενα μ αρεσε φιλε που δεν εχει σιδηρο και που δεν εχει τις βιταμινες σε τρελες ποσοτητες,τα υπολοιπα εξτρα που χει βοηθανε και για συγκεντρωση και για αν εισαι πεσμενος ψυχολογικα,ειναι πολυ κομπλε δηλαδη για πριν την προπονηση να το παιρνεις,αν εισαι ρακος ψυχολογικα και δε θες να γυμναστεις βοηθαει και εχεις και παραπανω focus χεχεχε :P:P

deluxe
16-05-11, 01:41
Αρκετα καλη φαινεται! Ισως καλυτερη και απο το πακ! Χωρις σιδηρο, λιγη ποσοτητα σε συμπλεγμα Β, D3 και τα παντα ολα!

Αμα η C ηταν Calicum Ascorbate θα ηταν ακομα καλυτερη!

cordyceps,r-ala.. Ποτε θα το παιρνουμε; Post ή Pre; Εκτος και αν η καθε ταμπλετα εχει διαφορετικα πραματα.

Lao
16-05-11, 02:11
Χμμμμ μάλλον θα γίνω ο κακός της υπόθεσης γιατί βλέπω κάποια πραγματάκια που με... ενοχλούν. :P

1) 1% της Β5 (παντοθενικό οξύ). Εντάξει, βρίσκεται παντού αλλά είπαμε...

2) Α ως ρετινόλη και όχι β-καροτένιο

3) Β1 και Β2 αρκετά πεσμένες

Nice try αλλά δεν με συγκινεί :green:

deluxe
16-05-11, 03:07
Κατι ξερουν και βαζουν τοση λιγη Β. Χαμενη παει και υπαρχει αφθονη και στις τροφες.. Δε θελω τα ουρα μου να ειναι μονιμως κιτρινα.

Lao
16-05-11, 12:31
Κατι ξερουν και βαζουν τοση λιγη Β. Χαμενη παει και υπαρχει αφθονη και στις τροφες.. Δε θελω τα ουρα μου να ειναι μονιμως κιτρινα.

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα με τις Β.

Αφενός πρόκειται για σύμπλεγμα βιταμινών οι οποίες λειτουργούν συνεργιστικά με αποτέλεσμα η οποιαδήποτε έλλειψη σε μία να επηρεάζει και τις υπόλοιπες.

Αφετέρου, τις αποβάλλουμε κάθε μέρα με τα ούρα μας και ανάλογα με τον μεταβολισμό, τις συνήθειές μας, την άσκηση που κάνουμε κτλ είναι αρκετά εύκολο να μην έχουμε επάρκεια σε κάποια χρονική στιγμή της ημέρας.

Διάβασε και αυτό: http://en.wikipedia.org/wiki/B_vitamins

Δεν είναι τυχαίο το ότι σε αρκετές δεν υπάρχει καν κάποιο κοινά αποδεκτό πάνω όριο.

Devil
16-05-11, 14:50
Χμμμμ μάλλον θα γίνω ο κακός της υπόθεσης γιατί βλέπω κάποια πραγματάκια που με... ενοχλούν. :P

1) 1% της Β5 (παντοθενικό οξύ). Εντάξει, βρίσκεται παντού αλλά είπαμε...

2) Α ως ρετινόλη και όχι β-καροτένιο

3) Β1 και Β2 αρκετά πεσμένες

Nice try αλλά δεν με συγκινεί :green:

σ αυτα επεσε και εμενα το ματι μου....

νταξ εχει και 5-6 θετικα στοιχια.... αλλα δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο...