PDA

Επιστροφή στο Forum : magdaline's



Σελίδες : [1] 2 3 4

magdaline
16-05-11, 02:16
stats: 56 κιλά, 1.71 ύψος, 90,61,90. (λολ)
στόχος: Γράμμωση και χάσιμο λίπους (αν έχει μεινει και τίποτα)

Κυριακή 15/05/2011
ξύπνησα αργά!
16:00 τοστ με κοτόπουλο στήθος
18:00 περπάτημα 1,5 ώρα σε γρήγορο ρυθμό
3 σετ ραχιαίων
4 σετ push ups
20:00 4 ασπράδια + μια μέτρια πατάτα βραστή
24:00 τόνο + μαρούλι +μια χούφτα ρύζι(για να μην το πετάξω) +2 κουτ. λάδι +πιπέρι πάπρικα ρίγανη+ξύδι
02:00 γιαουρτάκι 2% με μπόλικη κανέλα (πρέπει να βρω κάτι πιο γευστικό γαμώτο)

gym
16-05-11, 02:18
καλη αρχη στο λογκ σου μαγδαληνη!

εχεις πλανογραφο να βλεπεις σε τι παλμους εισαι η τους μετρας εμπειρικα?
καμψεις κανεις με ποια λαβη?εννοω ανοιχτα?κλειστα?μεσα ?
οσο πιο αναλυτικα τα γραφεις θα δεις οτι θα διευκολυνει πιο πολυ...

gym
16-05-11, 02:19
stats: 56 κιλά, 1.71 ύψος, 90,61,90. (λολ)
Κυριακή 15/05/2011

ξύπνησα αργά!
16:00 τοστ με κοτόπουλο στήθος
18:00 περπάτημα 180 λεπτά σε γρήγορο ρυθμό
3 σετ ραχιαίων
4 σετ push ups
20:00 4 ασπράδια + μια μέτρια πατάτα βραστή
24:00 τόνο + μαρούλι +μια χούφτα ρύζι(για να μην το πετάξω) +2 κουτ. λάδι
02:00 γιαουρτάκι με μπόλικη κανέλα (πρέπει να βρω κάτι πιο γευστικό γαμώτο)

ριξε λιναροσπορο μεσα να γινει τραγανο αν σου αρεσει...η κανενα μπαχαρικο...

magdaline
16-05-11, 02:21
καλη αρχη στο λογκ σου μαγδαληνη!

εχεις πλανογραφο να βλεπεις σε τι παλμους εισαι η τους μετρας εμπειρικα?
καμψεις κανεις με ποια λαβη?εννοω ανοιχτα?κλειστα?μεσα ?
οσο πιο αναλυτικα τα γραφεις θα δεις οτι θα διευκολυνει πιο πολυ...

δεν έχω πλανογράφο, περπατάω όμως όσο πιο γρήγορα μπορώ, σχεδόν τρέχω.
Λαβές και τέτοια ......... α ρε μπαρμπατζήμ μου βάζεις δύσκολα!
:turtle:

gym
16-05-11, 02:25
δεν έχω πλανογράφο, περπατάω όμως όσο πιο γρήγορα μπορώ, σχεδόν τρέχω.
Λαβές και τέτοια ......... α ρε μπαρμπατζήμ μου βάζεις δύσκολα!
:turtle:

καλα κανεις...αν νιωθεις οτι δουλευεις οταν κανεις γρηγορο περπατημα εισαι οκ...ειναι το φιλινγκ που λεμε...αλλα και μονη σου μπορεις να το μετρησεις καμια φορα με το χερι αν δεις που εισαι....

ελα βρε...πχ...εαν κανεις ανοιχτα να εχεις τα χερια πολυ ανοιχτα και τις παλαμες να κοιτανε μπροστα...
εαν κανεις κλειστα να ερθουν τα χερια πιο μεσα και να κλεισεις αγκωνες στο κατεβασμα που θα σε πιασει κ τρικεφαλο πολυ...
εαν κανεις με τις παλαμες μεσα να κοιτανε,ειναι αλλη λαβη....

θα ηταν καλο εφοσον γυμναζεσαι σπιτι να εχεις πολλες παραλλαγες...

τελικα πηγες γυμναστηριο?δεν καταλαβα...

magdaline
16-05-11, 02:29
δεν πήγα! ίσως τις προσεχείς ημέρες..
Καλή ιδέα το log να βλέπω και τη διατροφή που κάνω. Βέβαια θα ταν πιο χρήσιμο αν πήγαινα και γυμναστήριο αλλά δε βαριέσαι, μήπως ξέρω πως λέγονται οι ασκήσεις στα μηχανήματα; Μόνο το peck deck ξέρω!

gym
16-05-11, 02:31
δεν πήγα! ίσως τις προσεχείς ημέρες..
Καλή ιδέα το log να βλέπω και τη διατροφή που κάνω. Βέβαια θα ταν πιο χρήσιμο αν πήγαινα και γυμναστήριο αλλά δε βαριέσαι, μήπως ξέρω πως λέγονται οι ασκήσεις στα μηχανήματα; Μόνο το peck deck ξέρω!

ε σιγα...θα τα μαθεις αυτα...
ε τωρα θα τα γραφεις οοολα αναλυτικα εδω και θα τα βλεπουμε μαζι παρεουλα...:green::green:

απλα γραφε αναλυτικα οτι κανεις,θα την βγαλουμε την ακρη και θα βλεπουμε αν θες να προσθεσουμε κατι η οχι...

humanoid
16-05-11, 02:32
Καλη αρχη :bbbiceps:

magdaline
16-05-11, 02:35
Καλη αρχη :bbbiceps:
να σαι καλά:toast:

@gym: όποια παρατήρηση καλοδεχούμενη. ;)

gmalamos
16-05-11, 02:43
Με τη σειρα μου να ευχηθω και γω καλη συνεχεια και επιτευξη των στοχων σου.

magdaline
16-05-11, 02:47
Με τη σειρα μου να ευχηθω και γω καλη συνεχεια και επιτευξη των στοχων σου.
να σαι καλά αγόρι μ' ;)

gmalamos
16-05-11, 03:03
να σαι καλά αγόρι μ' ;)

Βασιλισσα των ερτζιανων..:P

Stella
16-05-11, 08:17
Καλή αρχή και από εμένα Μαγδαληνη!!!

υ.γ. Διαβασα καλά;180 λεπτά (3 ώρες) αερόβιο;;;:shock::shock::shock: (Μήπως εννοείς 80)

magdaline
16-05-11, 09:22
Καλή αρχή και από εμένα Μαγδαληνη!!!

υ.γ. Διαβασα καλά;180 λεπτά (3 ώρες) αερόβιο;;;:shock::shock::shock: (Μήπως εννοείς 80)

λάθος έκανα! 1.5 ώρα ήταν..:rolf::rolf:

Vediovis
16-05-11, 09:45
καλο ξεκινημα στο Logαρησμα :) και καλη επίτευξη των στόχων σου! με καρτερια και συνεση :thumbup:


Υ.Σ. παω να φτιαξω και εγω ενα (log)! :turtle:

marvin
16-05-11, 10:32
Καλη αρχη και απο μενα!!!!!!Θα δεις οτι το να γραφεις το λογκ σου σε βοηθαει να τσεκαρεις τυχον λαθη σου αλλα σε κραταει και σταθερη στο στοχο σου Κατι σαν δεσμευση!!!!:turtle::turtle:

Qlim4X
16-05-11, 10:38
Καλη αρχη!

καποιες συμβουλες που αν θες ακολουθης.

1) μετρα παντα το φαι σου
2) σιμιονε τι ποσοτιτες τρως και τι αεροβιο εχεις και τα κηλα σου για να εχεις ενα μπουσουλα αν θες να κανεις ογκο γραμμωση.
3) αν πας για λιπολιση καλο θα ηταν να εχεις ενα παλμογραφω να βλεπεις τιν καρδιακη συχνοτιτα σου.

magdaline
16-05-11, 10:43
Καλη αρχη και απο μενα!!!!!!Θα δεις οτι το να γραφεις το λογκ σου σε βοηθαει να τσεκαρεις τυχον λαθη σου αλλα σε κραταει και σταθερη στο στοχο σου Κατι σαν δεσμευση!!!!:turtle::turtle:
να σαι καλά, καλημέρα!


καλο ξεκινημα στο Logαρησμα :) και καλη επίτευξη των στόχων σου! με καρτερια και συνεση :thumbup:

:welcome:

Καλη αρχη!

καποιες συμβουλες που αν θες ακολουθης.

1) μετρα παντα το φαι σου
2) σιμιονε τι ποσοτιτες τρως και τι αεροβιο εχεις και τα κηλα σου για να εχεις ενα μπουσουλα αν θες να κανεις ογκο γραμμωση.
3) αν πας για λιπολιση καλο θα ηταν να εχεις ενα παλμογραφω να βλεπεις τιν καρδιακη συχνοτιτα σου.
1. οι ποσότητες στους υδατάνθρακες που τρώω είναι πολύ λίγες έτσι κ αλλιώς. συνήθως καταναλώνω ημερησίως 2 μέτριεσ βραστές πατάτες, 50γρ κουάκερ και 2 φέτες τόστ ολικής. αυτά από αυτούς τους υδατάνθρακες. τώρα για σαλάτα δεν νομίζω ότι πρέπει να τη μετράω.
3. παλμογράφος.. νο μάνυ για τέτοια έξοδα, δεν βιάζομαι κιόλας.
ευχαριστώ πάντως

magdaline
16-05-11, 19:07
Δευτέρα 16/05/2011
09:20 ελληνικός καφές με μια κουταλιά νατρίν.
09:30 3 ασπράδια ομελέτα με 50γρ κουάκερ +κανέλα +μιση κουταλιά καρύδα τριμμένη
01:00 στη σχολή μια μπάρα πρωτείνης 40γραμμαρίων, 150 θερμίδες , 22γρ υδατ. 0,4 λιπαρά
05:00 30 λεπτά γρήγορο περπάτημα
05:30 2 φέτες τόστ ολικής με τόνο και 4 φύλλα μαρούλι.
07:00 ένας ελληνικός καφές με μια κουταλιά νατρίν.
08:00-10:00 ραδιόφωνο
10:00 τρέξιμο 40λεπτά
& κοιλιακοί: 5 ασκήσεις με και χωρίς swiss ball 4 σετ των 25 επαναλήψεων.
11:00+ 4 ασπράδια με πατάτα βραστή και σαλάτα μαρούλι +πάπρικα,πιπέρι,ρίγανη,(ξέχασα να βάλω 2 κουτ. λάδι),ξύδι.

Qlim4X
16-05-11, 22:00
να σαι καλά, καλημέρα!

1. οι ποσότητες στους υδατάνθρακες που τρώω είναι πολύ λίγες έτσι κ αλλιώς. συνήθως καταναλώνω ημερησίως 2 μέτριεσ βραστές πατάτες, 50γρ κουάκερ και 2 φέτες τόστ ολικής. αυτά από αυτούς τους υδατάνθρακες. τώρα για σαλάτα δεν νομίζω ότι πρέπει να τη μετράω.
3. παλμογράφος.. νο μάνυ για τέτοια έξοδα, δεν βιάζομαι κιόλας.
ευχαριστώ πάντως

1)πατατα απο πατατα εχει διαφορα ;) οχι σαλατα βοσκα αφοβα :green:

2) αφου δεν παιζουν λεφτα (αν και ειναι φτηνο 40-60 ευρο) τοτε κανε γρηγορο βαδιν οχι τρεξιμο αν θες να χασεις λοιπος.

απο βαρος σε σχεση υψος εισαι μια χαρα. εγω θα ελεγα να βαλεις κρεατακι αλλιος θα γινεις σκιαχτρο.

ανεβασε καμια φωτο να δουμε σωματοδομι ;)

magdaline
16-05-11, 23:17
1)πατατα απο πατατα εχει διαφορα ;) οχι σαλατα βοσκα αφοβα :green:

2) αφου δεν παιζουν λεφτα (αν και ειναι φτηνο 40-60 ευρο) τοτε κανε γρηγορο βαδιν οχι τρεξιμο αν θες να χασεις λοιπος.

απο βαρος σε σχεση υψος εισαι μια χαρα. εγω θα ελεγα να βαλεις κρεατακι αλλιος θα γινεις σκιαχτρο.

ανεβασε καμια φωτο να δουμε σωματοδομι ;)

γλυκοπατάτα δεν βρίσκω πάντα, δυστυχώς. αλλά όταν βρίσκω παίρνω.

Λόγω του βεβαρημένου προγράμματος με τη σχολή δεν μπορώ πάντα να περιμένω για να μαγειρέψω για αυτό τρώω πολύ σολομό / ασπράδια και τόνο.
περιμένω τη μαμα να μου στείλει μπιφτέκια! και θα της πω να μου τα κάνει με βρώμη αλλά να μη τα τηγανίσει όπως κάνει συνήθως *εγώ δεν έχω φουρνάκι, μόνο ένα ηλεκτρικό μάτι.

Το τρέξιμο το αγαπάω, γιαυτό προσπαθώ να κάνω και τα 2 αν προσέξεις τις συνήθειες μου τις επόμενες μέρες..

Qlim4X
16-05-11, 23:22
γλυκοπατάτα δεν βρίσκω πάντα, δυστυχώς. αλλά όταν βρίσκω παίρνω.

Λόγω του βεβαρημένου προγράμματος με τη σχολή δεν μπορώ πάντα να περιμένω για να μαγειρέψω για αυτό τρώω πολύ σολομό / ασπράδια και τόνο.
περιμένω τη μαμα να μου στείλει μπιφτέκια! και θα της πω να μου τα κάνει με βρώμη αλλά να μη τα τηγανίσει όπως κάνει συνήθως *εγώ δεν έχω φουρνάκι, μόνο ένα ηλεκτρικό μάτι.

Το τρέξιμο το αγαπάω, γιαυτό προσπαθώ να κάνω και τα 2 αν προσέξεις τις συνήθειες μου τις επόμενες μέρες..


με 1-2 ωρες κουζινα την ημερα η μερα παραμερα εχω 6-8 γευματα ετοιμα. ποτε δεν ειναι δυσκολο για μια φοιτιτρια με αφθονο χρονο ;)

αυτο με το ενα ματι ειναι ενα προβλημα. δοκιμασε να παρεις ενα φουρνακι με 2 ματια ετσι θα μπορεις να ετοιμαζεις πιο ανετα φαι.

οσο για τα μπιφτεκια πες να σου κανει με κοτοπουλο η γαλοπουλα. μοσχαρι δεν ενδικνιετε για διετα ακομα και απαχο να ειναι

και κατι συμαντικο οταν κανεις διετα περνε και μια πολυβιταμινη καλη γιατι το σωμα σου θα αρχιση να εχει ελυψεις ;)

magdaline
16-05-11, 23:33
με 1-2 ωρες κουζινα την ημερα η μερα παραμερα εχω 6-8 γευματα ετοιμα. ποτε δεν ειναι δυσκολο για μια φοιτιτρια με αφθονο χρονο ;)Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου χρόνο. Έχω μάθημα 8-10 ώρες κάθε μέρα και δουλεύω κιόλας + τη προπόνηση

αυτο με το ενα ματι ειναι ενα προβλημα. δοκιμασε να παρεις ενα φουρνακι με 2 ματια ετσι θα μπορεις να ετοιμαζεις πιο ανετα φαι. Μένω σε ξενοδοχείο και ακόμα και το μάτι το έχω στη ζούλα

οσο για τα μπιφτεκια πες να σου κανει με κοτοπουλο η γαλοπουλα. μοσχαρι δεν ενδικνιετε για διετα ακομα και απαχο να ειναι roger that

και κατι συμαντικο οταν κανεις διετα περνε και μια πολυβιταμινη καλη γιατι το σωμα σου θα αρχιση να εχει ελυψεις ;) το έχω σκοπό όταν πληρωθώ να πάρω μία

:thumbup:

noz1989
17-05-11, 01:14
αποψη μου μην το κοψεις το κοκκινο κρεας!

magdaline
17-05-11, 02:15
αποψη μου μην το κοψεις το κοκκινο κρεας!
τα πάντα με μέτρο λέω εγώ ! :)

magdaline
17-05-11, 21:37
Tρίτη 17/05/11
Αποφάσισα να αλλάξω λίγο τη διατροφή τις μέρες που μπορώ (Τρίτη, Σάββατο Κυριακή, δλδ τις μέρες που δεν είμαι στη σχολή)
Μείωσα τη ζάχαρη κατά μισή κουταλιά νατρίν, και μοίρασα το
κουάκερ στα 2 πρώτα γεύματα σε 30γρ και 20γρ αντί για 50γρ που είχα στο 1ο μόνο και αντικατέστησα με κουάκερ στο 2ο αντί για τοστ γαλοπουλα ).
Έχω ξεκινήσει ήδη εδώ και κάποιες μέρες διπλή αερόβια, γρήγορο βάδιν ή τρέξιμο και είδωμεν!

09:00 ελληνικός καφές με μισή κουταλιά νατρίν

09:15 30γρ κουάκερ με νερό και 3 καρύδια (δεν ειχα άλλη πρωτείνη πρόχειρη)

11:25 γρήγορο βάδιν 50 λεπτά +σουπερμαρκετ :P

12:45 3 ασπράδια,2-3 κουταλιές σούπας γάλα 0% και 20γρ κουάκερ +κανέλλα (ομελέτα)

16:00: 120γρ βραστό κοτόπουλο στήθος +1 πατάτα μέτρια βραστή, πιπεράκι, ρίγανη, + σαλάτα μαρούλι 2 κουτ. λάδι, ξύδι.

16:30 - 19:00 ύπνος

20:30: γρήγορο βάδιν 5 λεπτά -τρέξιμο 40 λεπτά- γρήγορο βάδιν 5 λεπτά, σύνολο 50 λεπτά
4 σετ ραχιαίων 15 επαναλήψεις
4 σετ push ups 25 επαναλήψεις

21:45: 4 ασπράδια,2-3 κουταλιές σούπας γάλα 0% και 20γρ κουάκερ +κανέλλα (ομελέτα)

22:00: ελληνικός καφές με μισή κουταλιά νατρίν +διάβασμα

00:30: 120γρ. βραστό κοτόπουλο στήθος με σαλάτα μαρούλι, κρεμμυδάκι, ρίγανη, 2κουτ. λάδι



νταξ, απο προπόνηση δεν κάνω και τίποτα το ιδιαίτερο γενικά, αλλά, το παλεύω όσο μπορώ.

Vediovis
18-05-11, 01:28
Tρίτη 17/05/11

11:25 γρήγορο βάδιν 50 λεπτά +σουπερμαρκετ :P


γρηγορο βαδιν προς & απο το σουπερμαρκετ = τρελη προπονηση !! :turtle: :weights:

magdaline
18-05-11, 03:21
γρηγορο βαδιν προς & απο το σουπερμαρκετ = τρελη προπονηση !! :turtle: :weights:
Χαχα, όχι απ τη σχολή κατέβηκα! Μετά πήγα σούπερμάρκετ για να φανεί ότι το υπόλοιπο πρόγραμμα είναι με γεμάτο ψυγείο! Καλά ρε συ, αυτό βρήκες να σχολιάσεις; Τσκτσκ. Εδώ έχω πει το γλυκό γλυκάκι..

the_trooper
18-05-11, 10:25
Aφου έχεις όρεξη για διπλές (προσωπικά κάνω μία διπλή την εβδομάδα και είμαι κομμάτια ακόμα όντας υπερθερμιδικός, τέλος πάντων) γιατί δεν κάνεις πρωί αερόβια και απόγευμα πολυαρθρικές με το βάρος του σώματος. Τι εννοώ;

Dive bomber push ups, spiderman pushups, 2-3 ασκήσεις κοιλιακών, βυθίσεις με κλειστά χέρια (για να πιάνει τρικέφαλο) με ανοιχτα χέρια (για στήθος), jump squats, προβολές, bear crawls. Γενικά υπάρχουν άπειρες ασκήσεις που μπορεί να δουλέψει κάποιος με το βάρος του σώματος.

Οι διπλές αερόβιες δεν ξέρω αν σου προσφέρουν κάτι τρελό πέρα από λίγο παραπάνω κάψιμο λίπους, που απ' ότι καταλαβαίνω όμως είσαι "στεγνή".

My 2 cents :) :)

marvin
18-05-11, 11:32
Aφου έχεις όρεξη για διπλές (προσωπικά κάνω μία διπλή την εβδομάδα και είμαι κομμάτια ακόμα όντας υπερθερμιδικός, τέλος πάντων) γιατί δεν κάνεις πρωί αερόβια και απόγευμα πολυαρθρικές με το βάρος του σώματος. Τι εννοώ;

Dive bomber push ups, spiderman pushups, 2-3 ασκήσεις κοιλιακών, βυθίσεις με κλειστά χέρια (για να πιάνει τρικέφαλο) με ανοιχτα χέρια (για στήθος), jump squats, προβολές, bear crawls. Γενικά υπάρχουν άπειρες ασκήσεις που μπορεί να δουλέψει κάποιος με το βάρος του σώματος.

Οι διπλές αερόβιες δεν ξέρω αν σου προσφέρουν κάτι τρελό πέρα από λίγο παραπάνω κάψιμο λίπους, που απ' ότι καταλαβαίνω όμως είσαι "στεγνή".

My 2 cents :) :)

:thumbup: Συμφωνω απολυτα .Ισως θα πρεπει να το σκεφτεις αυτο Μαγδαλινη.Βλεποντας υψος και διαστασεις σου εισαι οντως αδυνατη.Ακομα και τα λαστιχα θα σε βοηθησουν πολυ σε κατι τετοιες διπλες προπονησεις!!!

magdaline
18-05-11, 12:31
Μου φαίνονται πολύ σωστά όλα αυτά που λέτε.., γιατί να φανταστείτε το Σεπτέμβρη που έκανα μόνο 30 λεπτά τρέξιμο αλλά έκανα και βάρη ήμουν πολύ καλή, φαινόντουσαν και οι κοιλιακοί. Τώρα που έχω σταματήσει το gym και δεν κάνω ουσιαστικά πολλές ασκήσεις βαρύτητας + δεν έχω βαράκια, λάστιχα κλπ, μονο τη swissball..... δεν έχω και ορεξη να κάνω πολλές ασκήσεις. Βασικά τι εννοείς είσαι κομμάτια με τις διπλές προπονήσεις; Γιατί εγώ είμαι κομμάτια -κουρασμένη... αλλά αντέχω με αυτά που τρώω.. που παρεμπιπτόντως δεν έχω μετρήσει καν τις θερμίδες μου. Θα ψάξω για αυτές τις ασκήσεις που μου γραφεις the trooper, ευχαριστώ.:bbbiceps:

+εντιτ: Δεν ειμαι στεγνή.. τελείως. Έχω λίπος στη κοιλιά το οποίο πρέπει να χάσω κάποια στιγμή.

Και μια ιδέα τι εννοώ:
24722

magdaline
18-05-11, 12:45
Σήμερα νιώθω πτώμα και πιασμένη στις γάμπες κ κάτω. Κανονικά είναι μέρα ξεκούρασης και cheatday αλλά ΣΚ θα φύγω και είπα να τη μεταφέρω για το Σάββατο..καμιά ιδέα;

the_trooper
18-05-11, 13:48
Kαταρχάς είσαι σίγουρη ότι είναι λίπος; Γιατί αν θυμάμαι καλά κάπου έγραψες ότι παλαιότερα ήσουν αρκετά κιλά και τα έχασες. Για μενα δεν είναι λίπος αλλά δέρμα, και πάλι είναι ε-λ-α-χ-ι-σ-τ-ο. Και δηλώνω ευθαρσώς ( :green: ) ότι είναι πολύ πιο ωραίο αισθητικά από ένα τελείως ripped και με όγκο στομάχι :) Στο λέω με τόση σιγουριά ότι είναι δέρμα γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα κι εγώ (σε μεγαλύτερο βαθμό βέβαια) έχοντας πέσει -35 κιλά (μάλιστα έπεσα ΠΟΛΥ χαμηλά ~55 χωρίς να το θέλω και μάντεψε, ΔΕΝ έφυγε). Τώρα που είμαι σε σωστή υπερθερμιδική όχι μόνο δεν παίρνω μπάκα, αλλά οι κοιλιακοί έχουν τονιστεί και βλέπω 4/6! Οπότε μη φοβηθείς και 1-2 κιλάκια να πάρεις, εφόσον γυμνάζεσαι και τρως σωστά η κοιλιά θα βελτιωθεί! Oι κοιλιακοί είναι θέμα τόσο ποσοστού λίπους αλλά και σωματικής σύνθεσης. Σκέψου ότι ο μυς όταν τονισθεί θα "τραβήξει" το δέρμα που περισσεύει και θα το τεντώσει.

Αν χρειαστείς βοήθεια για ψάξιμο ασκήσεων πες, στο χωριό έχω ρίξει τρελούς αυτοσχεδιασμούς (με αποκορύφωμα την Κυριακή του Πάσχα πριν τα Αρνιά και τα κοκορέτσια που μου την έδωσε και έκανα προπόνηση με ότι μέσο υπήρχε σε μία αποθήκη και ένα χωράφι :green: )

Α, όταν κάνεις διπλές ανεβάζεις εννοείται υδατάνθρακα. Προσωπικά είμαι κομμάτια όχι τόσο από τη διπλή, αλλά από το ότι κάνω 40' αερόβιο, 4 ώρες μάθημα, γυμναστήριο (ώμοι-τραπ), 4 ώρες μάθημα και το κεφάλι μου είναι καζάνι που βράζει στο τέλος της ημέρας.

Υ.Γ. Αν αισθάνεσαι "κομμένη" άσε το ΚΝΣ σου να ηρεμήσει. Αν είναι απλά πιάσιμο (δηλαδή δεν αισθάνεσαι κούραση, ατονία κλπ) μπορείς να γυμναστείς. Γενικά προσπάθησε να ακούς το σώμα σου και όχι το ρολόι/ημερολόγιο σου. Το ρολόι άκου το στη διατροφή :p
Υ.Γ.2. Ένα ένα μου ρχονται. Και το μονόζυγο θα ήταν καλό. Αν δεν μπορείς να βάλεις στην πόρτα παίρνεις 2 καρέκλες, στηρίζεις ένα κοντάρι ανάμεσα τους, ξαπλώνεις και ξεκινάς έλξεις :)

eri_87
18-05-11, 14:05
Καλή αρχή στο λογκ σου κι από μένα! Και καλή επιτυχία στους στόχους σου!!! :)

Για όσα διάβασα να πω ότι είσαι πολύ στεγνή ήδη και στη κοιλιά απλά θέλεις δουλειά στους κοιλιακούς και θα γίνει αυτό που θες! Από την άλλη όμως, μήπως κάνεις υπερβολικούς κοιλιακούς και τελικά έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα (δηλ να μην αναπτύσσονται); Νομίζω 2 το πολύ 3 φορές την εβδομάδα να τους γυμνάζεις. Από κει και πέρα θέλουν το χρόνο τους...
Για το αερόβιο όπως είπαν και από πάνω δε συμφωνώ να κάνεις 2πλά, δε σου χρειάζεται και περισσότερο εξάντληση θα πετύχεις παρά κάτι άλλο. Βάλε άλλου τύπου ασκήσεις αν είναι...:thumbup:

Για περισσότερη γεύση στο γιαούρτι δοκίμασε αν σου αρέσει να προσθέσεις μια φράουλα ψιλικομμένη ή ένα κομμάτι άλλο φρούτο ψιλοκομμένο... Αλλάζει πολύ τη γεύση! :P

magdaline
18-05-11, 15:22
Καλησπέρα! Ερη κοιλιακούς κάνω 2-3 φορές τη βδομάδα πάντα με μια μέρα κενό ανάμεσα.

the_trooper ναι, λίπος είναι, αν ήταν δερμα θα ήταν σαν πέτσα, αλλά είναι νερουλό το σημείο οπότε είναι λίπος φαντάζομαι. Άσε που όταν σκύβω προεξέχει.. αηδία.
Εγώ κάνω 5-6 ώρες μάθημα κάθε μέρα και διάβασμα + προπονήσεις + δουλειά 2 φορές τη βδομάδα. Δύσκολα τα πράγματα αλλά όρεξη να υπάρχει.
Τελικά θα μεταφέρω το cheatday για το Σάββατο. Μόλις γύρισα από 90 λεπτά γρήγορου περπατήματος (τα 30 λεπτά ήταν ανηφορικά)! Δε νιώθω τόσο ατονία όσο κούραση, αλλά θα φτιάξω μάλλον όσπρια σήμερα οπότε θα πάρω και Β1 (συμβάλλει στη παραγωγή ενέργειας) και θα είμαι εντάξει. Αύριο έτσι κ αλλιώς έχω μάθημα από τις 9 μέχρι τις 5.30 και αμφιβάλλω αν θα έχω το κουράγιο να κάνω προπόνηση.
Οσο για το μονόζυγο λίγο δύσκολο, γιατί τα έπιπλα μου είναι περιορισμένα.
Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, αργότερα θα ποστάρω και τη διατροφή μου για σήμερα.

magdaline
18-05-11, 22:22
Tετάρτη 18/05/11
13:00 ελληνικός καφές με μια κουταλιά νατρίν
13:30 γρήγορο περπάτημα για 90', τα τελευταία 30 ανηφόρα.
15:00+ 4 ασπράδια με 20γρ κουάκερ, μισή κουταλιά μέλι (δε νιώθω και πολύ καλά σήμερα), κανέλλα
17:00 2 φέτες τοστ ολικής με 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό
18:00 ελληνικός καφές με μισή κουταλιά νατρίν
19:45 1/3 κούπας βραστά φασόλια μαυρομάτικα (40 θερμίδες.. δεν είχα όρεξη)
22:00 2/3 κούπας βραστά φασόλια μαυρομάτικα(180 θερμίδες) +σαλάτα , 2 κουτ λάδι + ξύδι
00:00 κοιλιακοί: 3 ασκησεις 3 σετ 20-30 επαναληψεις
00:30 cottage 2,2%
.

RAMBO
18-05-11, 22:28
στισ 12 το βραδυ κουακερ?:unsure::unsure::unsure:.φαε σκετο το cottage καλυτερα

magdaline
18-05-11, 22:37
ε οκ

beefmeup
18-05-11, 22:41
σωπα καλε..10γρ τι να φτουρισουν:green:

magdaline
18-05-11, 22:42
σωπα καλε..10γρ τι να φτουρισουν:green:
θα πεθανω απο ασιτία

beefmeup
18-05-11, 22:45
ειναι πολυ λιγα,δεν πειραζουν,αυτο εννοω..

magdaline
18-05-11, 22:47
ειναι πολυ λιγα,δεν πειραζουν,αυτο εννοω..
ναι το κατάλαβα, θα τα βγάλω δε βαριέσαι.. απλά τα βαλα λόγω των κοιλιακών αλλά δεν έχει νόημα σιγά τη προπόνηση.

El Topo
19-05-11, 00:35
Πάντως, τη στιγμή που είσαι 15 κιλά κάτω από το ύψος σου, που είναι πολύ καλά μην πω και πολλά, δεν καταλαβαίνω γιατί κάνεις τόσο αυστηρή διατροφή.

Αύξησε λίγο την ποσότητα του κρέατος και προσέθεσε και κάτι πιο γευστικό στη διατροφή σου γιατί με τον καιρό ενδέχεται να βαρεθείς και να φτάσεις στο άλλο άκρο.

Υπόψιν, τα λέω εντελώς φιλικά και όλα αυτά δεν πάνε μόνο σ'εσένα αλλά όλους όσους κάνουν τόσο εξαντλητικές διατροφές.

magdaline
19-05-11, 01:54
Πάντως, τη στιγμή που είσαι 15 κιλά κάτω από το ύψος σου, που είναι πολύ καλά μην πω και πολλά, δεν καταλαβαίνω γιατί κάνεις τόσο αυστηρή διατροφή.

Αύξησε λίγο την ποσότητα του κρέατος και προσέθεσε και κάτι πιο γευστικό στη διατροφή σου γιατί με τον καιρό ενδέχεται να βαρεθείς και να φτάσεις στο άλλο άκρο.

Υπόψιν, τα λέω εντελώς φιλικά και όλα αυτά δεν πάνε μόνο σ'εσένα αλλά όλους όσους κάνουν τόσο εξαντλητικές διατροφές.
στα 2.5 χρόνια που έχω αδυνατίσει έχω αλλάξει τη διατροφή μου μόνο 4 φορές. Δεν τη βαριέμαι. Αλλά απο βδομάδα ξεκινώ άλλο πλάνο πιο οργανωμενο. Stay tuned

magdaline
19-05-11, 08:11
Σήμερα Πέμπτη 19/05/11 ημέρα ξεκούρασης
Διάβασμα, εργασίες, άντρας, πέσανε όλα μαζί και θέλω να βγάλω δουλειά για να έχω free το Σ/Κ.

Txc
19-05-11, 11:07
1) Καλη επιτυχια με το blog σου...
2) Βλεπω τι τρως καθημερινα και πειναω ( μου φαινοντε πολυ λιγα )...
3) Δεν θα το ελεγα διπλες προπονησεις αυτο, πολυ αεροβια - κοιλοιακους και ραχιαιους βλεπω μονο. Δεν ειναι εξαντλητικο αυτο...
4) Αυτο που ειπε για το αν εισαι κομματια, εννοει αν εισαι γραμμωμενη ( κοιλοιακους, φλεβα, μπρατσα κτλ )...
5) 20γρ quaker? Σπουργιτι εισαι?

magdaline
19-05-11, 17:23
1) Καλη επιτυχια με το blog σου...
2) Βλεπω τι τρως καθημερινα και πειναω ( μου φαινοντε πολυ λιγα )...
3) Δεν θα το ελεγα διπλες προπονησεις αυτο, πολυ αεροβια - κοιλοιακους και ραχιαιους βλεπω μονο. Δεν ειναι εξαντλητικο αυτο...
4) Αυτο που ειπε για το αν εισαι κομματια, εννοει αν εισαι γραμμωμενη ( κοιλοιακους, φλεβα, μπρατσα κτλ )...
5) 20γρ quaker? Σπουργιτι εισαι?

Είσαι λίγο επιθετικούλης;
.. ναι ξέρω ότι τρώω λίγο, σκόπιμα το κάνω.
3.Διπλή προπόνηση είναι για μένα, επειδή δεν κάνω βάρη δεν σημαίνει ότι δεν γυμνάζομαι. Και το τρέξιμο, και το γρήγορο περπάτημα προπόνηση είναι και σε σχέση με τα βάρη που θα σήκωνα στο γυμναστήριο πολύ πιο "εξαντλητική" για μένα.

TRIANTAFYLLOU
19-05-11, 21:51
εγω δεν πολυμπαίνω στο φόρουμ και δεν τα διαβάζω όλα τα πόστ και τωρα που έριξα μια ματια βλέπω πως άδικα στεναχωριέσαι , ακόμα και στην κοιλια είσαι μια χαρα και μάλον θα έλεγα εκείνο που χρειάζεσαι είναι βάρη και φαί να τεντώσουν όλα και το δέρμα και οι κοιλιακοί επειδη είναι μυς όπως όλοι στο σώμα αν τονιστούν θα φαίνονται καλύτερα άρα και πιο τεντωμένο το δέρμα

δηλαδή η γυμναστικη με βάρη θα αλλάξει τον μεταβολισμό σου

και αυτα που λέω τα έλεγα σε εναν κορυφαίο πρωταθλητή ελλάδος στο αερόμπικ που είχε γυμναστήριο στην καβάλα και τωρα είναι αθήνα ο γιώργος ο γιοματάρης.

θυμάμε μου έλεγε ρε ηλία κάνω 3 ωρες μάθημα αερόμπικ κάνω και διάδρομο αλλα είμαι λιωμένος και στην κοιλια γιατι έχω ενα θέμα ενω δεν τρώω χαζά

και η απάντηση μου ήταν δώσε μερικές ώρες σε κανένα γυμναστη και εσυ κάνε καμια ώρα βάρη , γιατι με το τρέξιμο και το αερόμπικ έχασες τους μύς σου και έτσι δουλεια δεν γίνετε και εκτός αυτού θα τρώς και πιο πολυ μετα και πράγματι άλλαξε θεαματικα

στίς γυναίκες είναι πιο έντονο το φαινόμενο γιατι απο την φύση τους δεν έχουν μύς όπως οι άντρες (άσχετα αν με την εξέλιξη δεν ισχύει πλέον αυτο και οι άντρες δεν έχουν μυς , αφου μερικοί το πιο βαρύ πράγμα που έχουν σηκώσει είναι η τσάντα τους ) οπότε τις συμφέρει η γυμναστική με βάρη ή έστω κάποιες βασικές ασκήσεις με βάρη

επίσης όταν κάποιος κάνει συνέχεια μόνο τρέξιμο ας μην κάνει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια ας κάνει και ιντερβαλ προπόνηση , δηλαδή να κάνει καμια φορα σύντομο και δυναμικό πρόγραμμα να δίνει διαφορετικα ερεθίσματα στους μύς , πχ ποδηλασία σε ανηφόρα , η τρέξιμο σε κερκίδες , συντομα βέβαια αλλα με διαφορετικη φιλοσοφία και ερεθίσματα στούς μυς , εκτός αν μας αρέσουν τα σώματα των αθλητών αποστάσεων .

δηλαδή δείτε διαφορα αυτων που κάνουν ταχύτητες και μαραθώνιους , τεράστια διαφορα , απλα είναι τα πράματα και αν φτάσουμε σε σημείο να τα ψηρίζουμε και πολυ σε κάποια φάση θα τα χάσουμε τα κατσίκια , αλλού είναι η ουσία

magdaline
20-05-11, 06:20
Γειά σου Ηλία!
Έχεις ένα τρόπο κάθε φορά να με αποπροσανατολίζεις με τα λόγια σου. Αυτό που είπες και εσύ και εχω αρχίσει και εγώ τις τελευταίες βδομάδες είναι ότι δν βρίσκω χρόνο να πάω γήπεδο να κάνω hiit, αλλά καμιά φορά τα σαββατοκύριακα πηγαίνω στο κάστρο και ανεβοκατεβαίνω σκαλάκια. Η αλήθεια είναι ότι όσο περισσσότερο ψάχνεις κάτι κάποια στιγμή θα το βρεις εξού και το ψύρισμα. Κάποιες άλλες φορές βέβαια τυχαίνει να σε βρίσκει εκείνο, αλλά αλλού είναι το θέμα.
Αυτή τη διατροφή που κάνω τελευταία με τους λίγους υδατάνθρακες φαίνεται να είναι "λίγη" αλλά βλέπω αποτέλεσμα και από τη πρώτη εβδομάδα στη περιοχή της μέσης. Έχω σκοπό να το τραβήξω άλλη μια εβδομάδα παρέα με τις διπλές "προπονήσεις" και θα δούμε. Παλιά μπορούσα να κάνω ίδια διατροφή για τρίμηνα/τετράμηνα αλλά πλέον έχω φτάσει στο σημείο να κάνω ό,τι χρειαστεί στα πλαίσια βέβαια που μπορώ για να τελειοποιήσω αυτό που άρχισα γιατί καλώς ή κακώς στη λεπτομέρεια φαίνεται η διαφορά.
Θα μου πεις, νταξ ένα σώμα είναι μη τρελαίνεσαι, αλλά είναι κάτι που κουβαλάω εγώ και μ'αρέσει να βλέπω καλές αλλαγές πάνω του.
Συμφωνώ ότι θέλει εναλλαγή στις ασκήσεις, θέλει και βάρη, συμφωνώ 100%. Αλλά από τη στιγμή που δεν μπορώ να πάω gym, θα μείνω σε αυτή τη "μη εξοντωτική" προπόνηση και θα προσπαθήσω να κάνω διαφοροποιήσεις.

Το να νοιαζόμαστε για το σώμα μας και την υγεία μας το θεωρώ σπουδαίο πράγμα. Δεν θα μας συγκρίνω με τους άλλους που τρώνε ότι βρουν κ δεν γυμνάζονται γιατί όλοι έχουμε κάποιο σκοπό εδώ. Ο ένας θέλει απλά να φαίνεται ωραίος στη παραλία, ο άλλος θέλει να φουσκώσει γιατί του χει κολλήσει στο μυαλό, ο τάδε πάει για bb και ο δείνα θέλει να αδυνατίσει. Εγώ το κάνω γιατί είναι συνήθεια,και ο τρόπος ζωής μου, και επειδή με τόσο φόρτο που έχω με τη σχολή το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να μαγειρεύω να τρώω και να περπατάω/τρέχω για να με ευχαριστεί, αυτό κάνω.
Μη ξεχνάμε ότι όλοι όταν ξεκινήσαμε να ασχολούμαστε με τη διατροφή δεν είχαμε ιδέα για τα πρέπει και τα πρέπει στη διατροφή και τη προπόνηση.. Πολλές περιπτώσεις είναι και θα βάλω και μένα μέσα που πολλοί ασχολούμαστε με αυτά και ακόμα δεν ξέρουμε ή δεν αντιλαμβανόμαστε τι είναι σωστό κ τι είναι λάθος. Δεν έχουμε μπει στη νοοτροπία; Δεν είμαστε διατροφολόγοι και είμαστε πρόβατα και κάνουμε ότι κάνουν οι άλλοι; Ίσως. Γιαυτό και εγώ δεν θα σταθώ στα λόγια άλλων, θα σταθώ σε μένα, και θα πειραματιστώ, μέχρι να βρώ μια διατροφή που να με καλύπτει και να με ευχαριστεί και ένα στυλ προπόνησης που θα διαφοροποιηθεί κάπως ώστε απαξ και δω ότι έχει αποτέλεσμα να συνεχίσω να το κάνω.
Σίγουρα σε κούρασα, αλλά να ξέρεις ότι γενικά μιλάω, δεν αποσκοπώ σε κάτι, απλά είναι σκέψεις που κάνω και ξέρω ποιοι μπορούν να τις αντιληφθούν και ποιοι όχι και εσύ πιστεύω είσαι σκεπτόμενος και θα καταλάβεις.

PEGY
20-05-11, 09:09
Καλή αρχή κ από μένα!
θα συμφωνήσω κ εγώ με τους υπόλοιπους οτι πρέπει να τρώς λίγο κρεατάκι παραπάνω, έκανα κ εγώ αυτή τη διατροφή μέχρι πριν λίγο καιρό κ αισθανόμουν στα όριά μου, μέχρι που έβαλα κρέας κ γενικά αυξησα λίγο την ποσότητα και τώρα και προπονήσεις βγάζω, και στη δουλεία μου έχω ενέργεια κ το σώμα μου είναι πολύ καλύτερο τώρα.

Επίσης εδώ και ενα μιση χρόνο διαπίστωσα πως το τζιμ δεν είναι μονόδρομος, γυμνάζομαι με το βάρος του σώματός μου και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο με τα βάρη/μηχανήματα, μην σου πώ και καλύτερο. Ασε που κερδίζεις απίστευτο χρόνο και γιατί δεν έχεις τα πηγαινε-έλα του γυμναστηρίου και γιατί με μία προπόνηση κάνεις και αερόβιο κ αντιστάσεις.
Θα το γνωρίζεις ήδη αλλά δοκίμασε τις προπονήσεις του bodyrock.tv. Επίσης άψογα άρθρα και την ανάλογη φιλοσοφία έχει το totalfitness-christos.blogspot.com.

Qlim4X
20-05-11, 11:41
για να δουμε τι θα κανει απο ευδομαδα.

ειμαι σιγουρος οτι θα σκασει στο φαι :P

magdaline
23-05-11, 17:02
Διακοπή μέχρι νεοτέρας.. λόγω ενός προσωπικού προβλήματος. Stay tuned..

gmalamos
23-05-11, 18:05
Διακοπή μέχρι νεοτέρας.. λόγω ενός προσωπικού προβλήματος. Stay tuned..

Ευχομαι ολα να πανε καλα!

magdaline
23-05-11, 18:07
Ευχομαι ολα να πανε καλα!
να σαι καλα

magdaline
24-05-11, 10:40
Δευτέρα 23/05/11
Περιττό να σας πω ότι με το ζόρι έτρωγα..

14:00 μια κουταλια της σούπας ταχίνι ολικής..

18:00 τοστ ολικής με σολομό

22:00 προπόνηση
γρήγορο περπάτημα για 50 λεπτά
ραχιαίους στη swiss ball 4 set /20 επαναλήψεις
κοιλιακούς 4 σετ 30 επαναλήψεων 3 ασκήσεις.

23:00 κοτόπουλο βραστό με σαλάτα μαρούλι με λεμόνι και 2 κ.σ. λάδι

02:00 γιαούρτι 2% με 5 καρύδια

Ελπίζω να μπω γρήγορα στο πρόγραμμα μου..

magdaline
25-05-11, 01:13
Τρίτη 24/05/2011
Πολύ διάβασμα αυτή τη περίοδο, ελάχιστος χρόνος. Καθόλου όρεξη. Με το ζόρι τρώω #part 2..

16:00 μια κ.σ. ταχίνι

20:00 τοστ ολικής με τόνο

22:00 γρήγορο περπάτημα 45 λεπτά

23:00 ξινόμηλο

24:00 κοτόπουλο με σαλάτα μαρούλι,κρεμμυδάκι, 2κ.σ.ελαιόλαδο, μηλόξιδο.

magdaline
26-05-11, 12:11
Πέμπτη 26/05/2011

10:00 150γρ κοτόπουλο βραστό, 60γρ κουάκερ σε νερό, +1πολυβ. +1λιποδ. +1κούπα πράσινο τσάι αντί για καφέ (έκοψα το κάπνισμα τουλάχιστον το πρωί και δεν τραβάει ο καφές)
13:00 120γρ κοτόπουλο βραστό, 100γρ πατάτα
16:00 120γρ κοτόπουλο βραστό, 100γρ πατάτα, πράσινη σαλάτα, λεμόνι. +1 πολυβ.

πριν το γυμναστήριο +1 λιποδ.
17:00 γυμναστήριο

Στήθος
Α)1.Πιέσεις οριζοντίου αλτήρες (4x10-12)
Α)2. Εκτάσεις οριζοντίου αλτήρες (4x10-12)
Β)1.Πιεσεις επικλινούς αλτηρες (4x10-12)
Β)2. Εκτάσεις επικλινούς αλτήρες (4x10-12)

4x20 abs
3x15 ραχιαίους
Squat στο smith (4χ12)
Μηχάνημα γλουτών (4χ12)
Cardio 40m

μετά τη προπόνηση ξινόμηλο

μια ώρα μετά κοτόπουλο πράσινη σαλάτα, λεμόνι

Ύπνος νωρίς

gym
26-05-11, 12:18
Πέμπτη 26/05/2011

10:00 150γρ κοτόπουλο βραστό, 60γρ κουάκερ σε νερό, +1πολυβ. +1λιποδ. +1κούπα πράσινο τσάι αντί για καφέ (έκοψα το κάπνισμα τουλάχιστον το πρωί και δεν τραβάει ο καφές)
13:00 120γρ κοτόπουλο βραστό, 100γρ πατάτα
16:00 120γρ κοτόπουλο βραστό, 100γρ πατάτα, πράσινη σαλάτα, λεμόνι. +1 πολυβ.

πριν το γυμναστήριο +1 λιποδ.
17:00 γυμναστήριο

Στηθος
Α)1.Πιεσεις οριζοντιου αλτηρες (4x10-12)
Α)2. Εκτασης οριζοντιου αλτηρες (4x10-12)
Β)1.Πιεσεις επικλινους αλτηρες (4x10-12)
Β)2. Εκτασης επικλινους αλτηρες (4x10-12)

4x20 abs
3x15 ραχιαίους
Squat στο smith (4χ12)
Μηχάνημα γλουτών (4χ12)
Cardio 40m

μετά τη προπόνηση ξινόμηλο

μια ώρα μετά κοτόπουλο πράσινη σαλάτα, λεμόνι

Ύπνος νωρίς

ποιος εβαλε το χερακι του στην διατροφη αυτη καλε?ε????

magdaline
26-05-11, 12:24
ποιος εβαλε το χερακι του στην διατροφη αυτη καλε?ε????

axaaxaxx, ο τζο γουάιντερ..

gym
26-05-11, 12:28
axaaxaxx, ο τζο γουάιντερ..

πλακα με κανεις...?????μορφη πες του ειναι...;);)

πως πας με προπονηση εργασιες?πηγες τελικα γυμναστηριο ε?

magdaline
26-05-11, 12:32
πλακα με κανεις...?????μορφη πες του ειναι...;);)

πως πας με προπονηση εργασιες?πηγες τελικα γυμναστηριο ε?

:D ολα καλά,
1 μηνας εμεινε, μπας και δούμε καμία δραστική αλλαγή. Και αφού δεν βρήκα κανένα μαγιό της προκοπής είπα να το ρίξω στο γυμναστήριο. λολ!

gym
26-05-11, 12:36
:D ολα καλά,
1 μηνας εμεινε, μπας και δούμε καμία δραστική αλλαγή. Και αφού δεν βρήκα κανένα μαγιό της προκοπής είπα να το ρίξω στο γυμναστήριο. λολ!

χαχα...καλα εκανες αντε ωραια...!!!κ αν ακους τον γουαιντερ,θα δεις διαφορα...;);)τραστ μι!;);)

magdaline
26-05-11, 12:38
χαχα...καλα εκανες αντε ωραια...!!!κ αν ακους τον γουαιντερ,θα δεις διαφορα...;);)τραστ μι!;);)
έχω κάποιους ενδοιασμούς ότι μπορεί να παχύνω... :P

gym
26-05-11, 12:41
έχω κάποιους ενδοιασμούς ότι μπορεί να παχύνω... :P

αν ειναι μυικο που θα ειναι αν εισαι σωστη κ τυπικη σε ολα,τοτε να το θες...μην φοβασαι τα κιλα...αυτα να φοβουνται εσενα...(πω τι ειπα η ατιμη/.....χαχα)

οχι ρε συ...δεν θα βαλεις λιπος...εισαι οκ...ακου τον γουαιντερ...ξερει!;);)

magdaline
26-05-11, 12:42
αν ειναι μυικο που θα ειναι αν εισαι σωστη κ τυπικη σε ολα,τοτε να το θες...μην φοβασαι τα κιλα...αυτα να φοβουνται εσενα...(πω τι ειπα η ατιμη/.....χαχα)

οχι ρε συ...δεν θα βαλεις λιπος...εισαι οκ...ακου τον γουαιντερ...ξερει!;);)
roger that

gym
26-05-11, 12:47
roger that

;):toast:

the_trooper
26-05-11, 13:05
Επιτέλους λίγο carb up! :green: :green:

Καλή επιστροφή και στο γυμναστήριο! :thumbup:

magdaline
26-05-11, 13:11
Επιτέλους λίγο carb up! :green: :green:

Καλή επιστροφή και στο γυμναστήριο! :thumbup:

χαχα.. ευχαριστώ :)

magdaline
27-05-11, 10:47
Παρασκευή 27/05/2011

10:00: 150γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, 60γρ κουάκερ, 2 λίπο, 1 πολυβιταμίνη

13:00: 120 γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, 100γρ βραστή πατάτα

16:00: 120γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, 100 γρ. βραστή πατάτα,πράσινη σαλάτα, χυμό λεμόνι ,1 πολυβιταμίνη

πριν το γυμναστήριο (προαιρετικά 10 αμύγδαλα-μέλι)
2 λίπο.
19:00 γυμναστήριο

Πλατη
Α)1. έλξεις τροχαλίας εμπροσθολαίμιες (4x10-12)
Α)2. έλξεις τροχαλιας οπισθολαίμιες (4x10-12)
Β)1. χαμηλή κοπηλατική κλειστή λαβή (4x10-12)
Β)2. κοπηλατική (4x10-12)

κοιλιακοί 4χ20
ραχιαίοι 3χ15
μηχάνημα γλουτών 4χ12
Squat smith 4x12
Cardio 40m+

μετά τη προπόνηση ξυνόμηλο

μια ώρα μετά 120 γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, πράσινη σαλάτα, χυμός λεμόνι

καθόλη τη διάρκεια της μέρας , 5 λίτρα νερό

marvin
27-05-11, 10:56
Παρασκευή 27/05/2011

10:00: 150γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, 60γρ κουάκερ, 2 λίπο, 1 πολυβιταμίνη

13:00: 120 γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, 100γρ βραστή πατάτα

16:00: 120γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, 100 γρ. βραστή πατάτα,πράσινη σαλάτα, χυμό λεμόνι ,1 πολυβιταμίνη

πριν το γυμναστήριο (προαιρετικά 10 αμύγδαλα-μέλι)
2 λίπο.
19:00 γυμναστήριο

Πλατη
Α)1. έλξεις τροχαλίας εμπροσθολαίμιες (4x10-12)
Α)2. έλξεις τροχαλιας οπισθολαίμιες (4x10-12)
Β)1. χαμηλή κοπηλατική κλειστή λαβή (4x10-12)
Β)2. κοπηλατική (4x10-12)

κοιλιακοί 4χ20
ραχιαίοι 3χ15
μηχάνημα γλουτών 4χ12
Squat smith 4x12
Cardio 40m+

μετά τη προπόνηση ξυνόμηλο

μια ώρα μετά 120 γρ κοτόπουλο βραστό στήθος, πράσινη σαλάτα, χυμός λεμόνι

καθόλη τη διάρκεια της μέρας , 5 λίτρα νερό

:shock::shock: 5 λιτρα νερο; Μπραβο Μαγδαλινη αυτο θελει κοτσια...με το ζορι πινω τρια!!!!!!!

magdaline
27-05-11, 11:02
:shock::shock: 5 λιτρα νερο; Μπραβο Μαγδαλινη αυτο θελει κοτσια...με το ζορι πινω τρια!!!!!!!
και χ8ες 5 ήπια. και εγώ όλη την ώρα τουαλέτα είμαι.. και γενικά με ένα 750μλ στο χέρι..
τι να κάνεις όμως! πρέπει.

humanoid
27-05-11, 12:29
Τωρα κανεις σωστες δουλειες.:bbbiceps:
Μια παρατηρηση μονο,αν εχει racks to gym που πηγενεις κανε ελευθερο squat..oχι στη smith

Qlim4X
27-05-11, 13:22
Τωρα κανεις σωστες δουλειες.:bbbiceps:
Μια παρατηρηση μονο,αν εχει racks to gym που πηγενεις κανε ελευθερο squat..oχι στη smith

ειναι για γλουτους

szC7k5vB63A

magdaline
27-05-11, 16:24
ειναι για γλουτους

szC7k5vB63A

έχει και μηχάνημα σμίθ στο γυμναστήριο, αντί για μπάρα

PEGY
28-05-11, 10:37
πολύ ωραία η διατροφή σου!

θα συμφωνήσω κ εγώ με τη gym οτι δεν θα παχύνεις, εγώ έκανα την προηγούμενη διατροφή σου κ ήμουν 51 κιλά, όταν έκανα κ εγώ τετοια αλλαγή φοβόμουν μήπως παχύνω.
Δεν ζυγιζόμουν, αισθανόμουν πως όσο περνούσε ο καιρός το σώμα μου έδενε κ αφού έβλεπα πως τα ρούχα μου μου κάνουν δεν αγχωνόμουν.
Ζυγίστηκα κ τώρα είμαι 56. κ μάντεψε φοράω το ίδιο νούμερο με τότε που ήμουν 51.
Αυτή είναι η μαγεία των καθαρών μυικών κιλών, οπότε μην φοβάσαι!!!!!!!!!!!!;)

gym
28-05-11, 10:42
πολύ ωραία η διατροφή σου!

θα συμφωνήσω κ εγώ με τη gym οτι δεν θα παχύνεις, εγώ έκανα την προηγούμενη διατροφή σου κ ήμουν 51 κιλά, όταν έκανα κ εγώ τετοια αλλαγή φοβόμουν μήπως παχύνω.
Δεν ζυγιζόμουν, αισθανόμουν πως όσο περνούσε ο καιρός το σώμα μου έδενε κ αφού έβλεπα πως τα ρούχα μου μου κάνουν δεν αγχωνόμουν.
Ζυγίστηκα κ τώρα είμαι 56. κ μάντεψε φοράω το ίδιο νούμερο με τότε που ήμουν 51.
Αυτή είναι η μαγεία των καθαρών μυικών κιλών, οπότε μην φοβάσαι!!!!!!!!!!!!;)

μπραβο ρε πεγκυ θηριο...ετσι ειναι...τα μυικα σου αλλαζουν τη συσταση του σωματος σου...τι να το κανω να ειμαι 45 κιλα και να ειμαι κοκκαλα?
πεγκυ υψος?

Qlim4X
28-05-11, 10:48
τι να το κανω να ειμαι 45 κιλα και να ειμαι κοκκαλα?


:thumbup:

magdaline
28-05-11, 15:00
πολύ ωραία η διατροφή σου!

θα συμφωνήσω κ εγώ με τη gym οτι δεν θα παχύνεις, εγώ έκανα την προηγούμενη διατροφή σου κ ήμουν 51 κιλά, όταν έκανα κ εγώ τετοια αλλαγή φοβόμουν μήπως παχύνω.
Δεν ζυγιζόμουν, αισθανόμουν πως όσο περνούσε ο καιρός το σώμα μου έδενε κ αφού έβλεπα πως τα ρούχα μου μου κάνουν δεν αγχωνόμουν.
Ζυγίστηκα κ τώρα είμαι 56. κ μάντεψε φοράω το ίδιο νούμερο με τότε που ήμουν 51.
Αυτή είναι η μαγεία των καθαρών μυικών κιλών, οπότε μην φοβάσαι!!!!!!!!!!!!;)
το 55-56 που είμαι τώρα μ'άρεσε σαν νούμερο :P:(:(:(

lila_1
28-05-11, 15:03
Πέμπτη 26/05/2011

10:00 150γρ κοτόπουλο βραστό, 60γρ κουάκερ σε νερό, +1πολυβ. +1λιποδ. +1κούπα πράσινο τσάι αντί για καφέ (έκοψα το κάπνισμα τουλάχιστον το πρωί και δεν τραβάει ο καφές)
13:00 120γρ κοτόπουλο βραστό, 100γρ πατάτα
16:00 120γρ κοτόπουλο βραστό, 100γρ πατάτα, πράσινη σαλάτα, λεμόνι. +1 πολυβ.

πριν το γυμναστήριο +1 λιποδ.
17:00 γυμναστήριο

Στήθος
Α)1.Πιέσεις οριζοντίου αλτήρες (4x10-12)
Α)2. Εκτάσεις οριζοντίου αλτήρες (4x10-12)
Β)1.Πιεσεις επικλινούς αλτηρες (4x10-12)
Β)2. Εκτάσεις επικλινούς αλτήρες (4x10-12)

4x20 abs
3x15 ραχιαίους
Squat στο smith (4χ12)
Μηχάνημα γλουτών (4χ12)
Cardio 40m

μετά τη προπόνηση ξινόμηλο

μια ώρα μετά κοτόπουλο πράσινη σαλάτα, λεμόνι

Ύπνος νωρίς

Γιατί τόσο πολύ κοτόπουλο?
μονοτονία...
Πόσο καιρό κανεις βάρη??

gym
28-05-11, 15:07
το 55-56 που είμαι τώρα μ'άρεσε σαν νούμερο :P:(:(:(

κουκλιτσα μου...το σωμα ειναι δικο σου...υπαρχουν πολλοι δρομοι για να φτασεις τον στοχο σου μεσα,μεσα σε καποια πλαισια ειναι ολοι αλλα υπαρχουν εναλλακτικες...εαν δεν σου αρεσει κατι,το αλλαζεις...απλα πρεπει να αποφασισεις εσυ τι θες με το σωμα σου...δηλαδη να μην σε πειραξει εαν παρεις καποιο βαρος...εκει θελω να καταληξω...

humanoid
28-05-11, 15:15
Μην σκαλωνεις στους αριθμους..το αποτελεσμα θα στο δειξει ο καθρεπτης.

magdaline
28-05-11, 16:00
Μην σκαλωνεις στους αριθμους..το αποτελεσμα θα στο δειξει ο καθρεπτης.
σε αυτό ελπίζω!


κουκλιτσα μου...το σωμα ειναι δικο σου...υπαρχουν πολλοι δρομοι για να φτασεις τον στοχο σου μεσα,μεσα σε καποια πλαισια ειναι ολοι αλλα υπαρχουν εναλλακτικες...εαν δεν σου αρεσει κατι,το αλλαζεις...απλα πρεπει να αποφασισεις εσυ τι θες με το σωμα σου...δηλαδη να μην σε πειραξει εαν παρεις καποιο βαρος...εκει θελω να καταληξω...
οκ.. :)

Γιατί τόσο πολύ κοτόπουλο?
μονοτονία...
Πόσο καιρό κανεις βάρη??
το εναλάσσω και με γαλοπούλα στήθος.
Βάρη έκανα από Σεπτέμβρη μέχρι Φλεβάρη, σταμάτησα το gym και ξεκίνησα πάλι πριν από λίγες ημέρες.

magdaline
28-05-11, 16:13
Σάββατο 28/05/2011

13:30 γαλοπούλα στήθος βραστή 150γρ, 60γρ κουάκερ με νερό, 1 πόλυ, 2λίποδιαλύτες, ελληνικός καφές σκέτος.

16:30 100γρ γλυκοπατάτα, 120γρ. γαλοπούλα στήθος βραστή

18:00 γυμναστήριο, 2 λιποδιαλύτες πριν

Ποδια
Α)1. Πρεσα κανονικο ανοιγμα (4x10-12)
Α)2. Πρεσα ανοιχτο ανοιγμα(4x10-12)
Β)1. Leg curle (4x10-12)
Β)2. Leg extension (4x10-12)
Γ)1. Προσαγογους(4x10-12)
Γ)2. Απαγογους(4x10-12)
Δ)Γαμπες (6χ15-20)
4χ20 κοιλιακούς (crunches), 3χ15 ραχιαίους

μετά τη προπόνηση μήλο

μετά από μια ώρα 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό πράσινη σαλάτα, λεμόνι, 1 πολυβιταμινη

βράδυ 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό ,πράσινη σαλάτα, λεμόνι

Καθόλη τη διάρκεια της μέρας 5 λίτρα νερό.

PEGY
29-05-11, 08:24
μπραβο ρε πεγκυ θηριο...ετσι ειναι...τα μυικα σου αλλαζουν τη συσταση του σωματος σου...τι να το κανω να ειμαι 45 κιλα και να ειμαι κοκκαλα?
πεγκυ υψος?

:thumbup::thumbup::thumbup:
1.65!
κ να φανταστείς συνεχίζουν να μου λένε οτι αδυνατίζω!

gym
29-05-11, 08:36
:thumbup::thumbup::thumbup:
1.65!
κ να φανταστείς συνεχίζουν να μου λένε οτι αδυνατίζω!

μπραβο ρε κουκλα...ετσι συνεχισε δυνατα!!!!:thumbup:

Σάββατο 28/05/2011

13:30 γαλοπούλα στήθος βραστή 150γρ, 60γρ κουάκερ με νερό, 1 πόλυ, 2λίποδιαλύτες, ελληνικός καφές σκέτος.

16:30 100γρ γλυκοπατάτα, 120γρ. γαλοπούλα στήθος βραστή

18:00 γυμναστήριο, 2 λιποδιαλύτες πριν

Ποδια
Α)1. Πρεσα κανονικο ανοιγμα (4x10-12)
Α)2. Πρεσα ανοιχτο ανοιγμα(4x10-12)
Β)1. Leg curle (4x10-12)
Β)2. Leg extension (4x10-12)
Γ)1. Προσαγογους(4x10-12)
Γ)2. Απαγογους(4x10-12)
Δ)Γαμπες (6χ15-20)
4χ20 κοιλιακούς (crunches), 3χ15 ραχιαίους

μετά τη προπόνηση μήλο

μετά από μια ώρα 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό πράσινη σαλάτα, λεμόνι, 1 πολυβιταμινη

βράδυ 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό ,πράσινη σαλάτα, λεμόνι

Καθόλη τη διάρκεια της μέρας 5 λίτρα νερό.

θα ηταν πολυ καλο για την προοδο σου να γραφεις διπλα απο τις ασκησεις και τα σετ σου τα κιλα που χρησιμοποιεις,ετσι ωστε μετα απο λιγο καιρο να βλεπεις την βελτιωση σου!;)

magdaline
29-05-11, 16:55
μπραβο ρε κουκλα...ετσι συνεχισε δυνατα!!!!:thumbup:


θα ηταν πολυ καλο για την προοδο σου να γραφεις διπλα απο τις ασκησεις και τα σετ σου τα κιλα που χρησιμοποιεις,ετσι ωστε μετα απο λιγο καιρο να βλεπεις την βελτιωση σου!;)

δεν βάζω πολλά κιλά. 10-15-20 κιλά σε όλα τα μηχανήματα, εκτός της πρέσσας που έκανα με 40.

marvin
29-05-11, 16:57
δεν βάζω πολλά κιλά. 10-15-20 κιλά σε όλα τα μηχανήματα, εκτός της πρέσσας που έκανα με 40.

Δεν εχει σημασια ..δεν κανουμε συναγωνισμο κιλων.Τοσα μπορεις τοσα βαζεις.Αργοτερα θα βαζεις ισως παραπανω.Η καταγραφη ομως θα σε βοηθησει να βλεπεις την προοδο σου!!!!

magdaline
29-05-11, 16:58
Δεν εχει σημασια ..δεν κανουμε συναγωνισμο κιλων.Τοσα μπορεις τοσα βαζεις.Αργοτερα θα βαζεις ισως παραπανω.Η καταγραφη ομως θα σε βοηθησει να βλεπεις την προοδο σου!!!!
οκ αν αλλαξω τα κιλά μου θα σας πω!

gym
29-05-11, 22:21
δεν βάζω πολλά κιλά. 10-15-20 κιλά σε όλα τα μηχανήματα, εκτός της πρέσσας που έκανα με 40.

δεν εχει σημασια...ολοι απο καπου ξεκινησαμε!!απλα για να βλεπεις μια προοδο...σκοπος ενος λογκ θα επρεπε να ειναι και αυτος ,οχι μονο η καταγραφη της διατροφης...


Δεν εχει σημασια ..δεν κανουμε συναγωνισμο κιλων.Τοσα μπορεις τοσα βαζεις.Αργοτερα θα βαζεις ισως παραπανω.Η καταγραφη ομως θα σε βοηθησει να βλεπεις την προοδο σου!!!!
:thumbup::thumbup::thumbup:


οκ αν αλλαξω τα κιλά μου θα σας πω!

καλε για σενα να το κανεις αυτο...για εμας το ιδιο ειναι αν σηκωσεις 5 η 10....
λοιπον αν δεν θες να τα γραφεις εδω,παρε ενα μπλοκακι κ γραψε ....απο προσωπικη μου εμπειρια οταν πρωτοξεκινησα δεν εγραφα,δεν ηξερα ,απο περσυ κ ειδικα φετος που ειναι με τα παντα.ολες τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες,εχω δει τεραστια διαφορα...και ξερεις γιατι?
γιατι βαζεις στοχο καθε εβδομαδα,καθε προπονηση να ειναι κ ενα σκαλοπατι πιο πανω...
εσυ εισαι τυχερη τωρα στο ξεκινημα που εχεις ατομα να σου λενε ......υπαρχει κ αυτο...κανε κ αυτο κ εκεινο...θα δεις βελτιωση...στο χερι σου ειναι λοιπον να τις εκμεταλλευτεις αυτες τις γνωσεις κ την βοηθεια...;);)

magdaline
29-05-11, 23:43
εσυ εισαι τυχερη τωρα στο ξεκινημα που εχεις ατομα να σου λενε ......υπαρχει κ αυτο...κανε κ αυτο κ εκεινο...θα δεις βελτιωση...στο χερι σου ειναι λοιπον να τις εκμεταλλευτεις αυτες τις γνωσεις κ την βοηθεια...;);)

Aχ gym που να ξερες.. 2μιση χρόνια έχω χάσει τα κιλά και όλο αυτό το διαστημα είχα κάποιους να μου λένε τι είναι σωστό και τι λάθος.. αυτή η διατροφή/γυμν. είναι η τελευταία μου ευκαιρία.. :welcome: thnxz και για το accept στο fb.
Όσο για τα κιλά, δεν με νοιάζει πόσα σηκώνω πραγματικά και ούτε έχω σκοπό να τα αυξήσω.. χιιχ

gym
29-05-11, 23:49
Aχ gym που να ξερες.. 2μιση χρόνια έχω χάσει τα κιλά και όλο αυτό το διαστημα είχα κάποιους να μου λένε τι είναι σωστό και τι λάθος.. αυτή η διατροφή/γυμν. είναι η τελευταία μου ευκαιρία.. :welcome: thnxz και για το accept στο fb.
Όσο για τα κιλά, δεν με νοιάζει πόσα σηκώνω πραγματικά και ούτε έχω σκοπό να τα αυξήσω.. χιιχ

ρε συ...λες τελευταια ευκαιρια λες κ ηρθε το τελος του κοσμου....
λοιπον ανασυγκροτηση μανταμ...εχουμε και λεμε...
γουσταρουμε αυτο που κανουμε?ναι...
θα εχει διαρκεια αυτο που κανουμε εφοσον το γουσταρουμε?ναι...
αρα....θα εχει και αποτελεσμα...ΑΛΛΑ....η γυναικα πρεπει να σηκωνει κιλα...μην τα φοβασαι οτι θα πρηστεις και τα σχετικα...
ειναι λογικο βρε στην αρχη να μην σηκωνεις πολλα...θελει προσαρμογη...μυς ειναι...να μαθει,να μεγαλωσει και να αναπτυχθει...
δεν εχει σημασια ποσα σηκωνεις,εχεις δικιο...εχει σημασια ομως να εχεις εναν μπουσουλα για να εχεις προοδο...

θα σου δωσω ενα παραδειγμα κ ειμαι σιγουρη θα το πιασεις το νοημα...

τοσο καιρο τρεχεις ναι?
στην αρχη ομως αν δεν κανω λαθος,περπατουσες...δεν μπορυσες να τρεξεις,..σταδιακα δυναμωσες κ δειλα δειλα αρχισες να τρεχεις...και τωρα τρεχεις μια χαρα...
ετσι ειναι και τα βαρη....θελει να συνηθισεις,προσπαρμογη...και μετα απο μονη σου θα δεις οτι δεν σε πιανει κατι κ πρεπει να αυξησεις την αντισταση...γι αυτο βρε σου προτεινω σε ενα χαρτι να τα γραφεις...ετσι να ξερεις...και να δεις ποσο θα χαιρεσαι οταν θα ανεβαινεις,...

magdaline
29-05-11, 23:53
ρε συ...λες τελευταια ευκαιρια λες κ ηρθε το τελος του κοσμου....
λοιπον ανασυγκροτηση μανταμ...εχουμε και λεμε...
γουσταρουμε αυτο που κανουμε?ναι...
θα εχει διαρκεια αυτο που κανουμε εφοσον το γουσταρουμε?ναι...
αρα....θα εχει και αποτελεσμα...ΑΛΛΑ....η γυναικα πρεπει να σηκωνει κιλα...μην τα φοβασαι οτι θα πρηστεις και τα σχετικα...
ειναι λογικο βρε στην αρχη να μην σηκωνεις πολλα...θελει προσαρμογη...μυς ειναι...να μαθει,να μεγαλωσει και να αναπτυχθει...
δεν εχει σημασια ποσα σηκωνεις,εχεις δικιο...εχει σημασια ομως να εχεις εναν μπουσουλα για να εχεις προοδο...

θα σου δωσω ενα παραδειγμα κ ειμαι σιγουρη θα το πιασεις το νοημα...

τοσο καιρο τρεχεις ναι?
στην αρχη ομως αν δεν κανω λαθος,περπατουσες...δεν μπορυσες να τρεξεις,..σταδιακα δυναμωσες κ δειλα δειλα αρχισες να τρεχεις...και τωρα τρεχεις μια χαρα...
ετσι ειναι και τα βαρη....θελει να συνηθισεις,προσπαρμογη...και μετα απο μονη σου θα δεις οτι δεν σε πιανει κατι κ πρεπει να αυξησεις την αντισταση...γι αυτο βρε σου προτεινω σε ενα χαρτι να τα γραφεις...ετσι να ξερεις...και να δεις ποσο θα χαιρεσαι οταν θα ανεβαινεις,...

time will show!
Aufwiedersehen, διάβασμα.. ή τουλάχιστον θα προσπαθήσω!

magdaline
31-05-11, 16:05
Τρίτη 31/05/2011

13:30 150γρ κοτόπουλο στήθος βραστό, 60γρ κουάκερ με νερό, 1 πολυβιταμίνη, 2 λίποδιαλύτες.

16:30 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό, 100γρ πατάτα

19:30 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό, 100γρ πατάτα, μαρούλι, λεμόνι, 1 πολυβιταμίνη

μισή ώρα πριν το γυμναστήριο 2 λιποδιαλύτες, 5 αμύγδαλα με 1/3 κουτ. γλυκού μελι
21:00 γυμναστήριο
ώμοι
Α)1. Προτασεις(4x10-12)
Α)2. Εκτασεις(4x10-12)
Β)1. Πιεσεις αλτηρων(4x10-12)
Β)2. Εκτασεις σκηφτος(4x10-12)

4x20 abs
3x15 ραχιαίοι
Μηχανημα γλουτών (4χ12)
Squat στο smith (4χ12)
Cardio 40m

μετά το γυμναστήριο 1 ξινόμηλο

μια ώρα μετά 120γρ κοτόπουλο στήθος βραστό, μαρούλι, λεμόνι.

5 λίτρα νερό..+
πράσινο τσάι κατά τη διάρκεια της μέρας
+2 σκέτους ελληνικούς καφέδες.

magdaline
01-06-11, 16:10
Τετάρτη 01/06/2011
Ζυγίστηκα! Μετά απο έξι μέρες είμαι στα 54,5 κιλά, από τα 56.
Σήμερα δεν ξέρω αν θα αποδώσω στη προπόνηση λόγω καθόλου ύπνου δυστυχώς, παρόλα αυτά:

09:00 150γρ κοτόπουλο στήθος βραστό, 60γρ κουάκερ 1 πολυβιταμίνη, 2 λίποδιαλύτες.

12:00 120 γρ. κοτόπουλο στήθος βραστό, 100 γρ. πατάτα

15:00 120 γρ. κοτόπουλο στήθος βραστό, 100 γρ. πατάτα, μαρούλι, χυμό λεμόνι, 1 πολυβιταμίνη.

16:00-17:30 ύπνος zZzZ

λίγο πριν τη προπόνηση 5-10 αμύγδαλα με λίγο μέλι, 2 λιποδιαλύτες.

18:00 προπόνηση

Δικεφαλα - Τρικεφαλα
Α)1.Καμψεις στην τροχαλια δικεφαλα(4x10-12)
Α)2.Πιεσεις στην τροχαλια τρικεφαλα(4x10-12)
Β)1.Hammer(4x10-12)
Β)2.Kick Backs(4x10-12)
40m cardio
4x20 abs μηχάνημα
3χ15 ραχιαίους
μηχάνημα γλουτών(4x10-12)
squat στη smith (4x10-12)

μετά τη προπόνηση ξινόμηλο

2 ώρες μετά(έχω ραδιόφωνο σήμερα) κοτόπουλο στήθος βραστό με μαρούλι, λεμόνι.

καθόλη τη διάρκεια της μέρας όχι κάτω από 5 λίτρα νερό.
2 ελληνικούς καφέδες με 2 κάψουλες stevia.

the_trooper
01-06-11, 19:36
Aνέβασε caaaaarbs!! Aφου βλέπεις ότι σε παίρνει μην το φοβάσαι! Εγώ μόλις κατέβασα 200γρ μακαρόνι (άβραστο) + 150γρ κότα postwo, αμε! (καταραμμένος χρόνος, μόνο 4 γεύματα προλαβαίνω, και δε λέει να ξεκολλήσει η ρουφιάνα η ζυγαριά από το 60).

Qlim4X
01-06-11, 22:22
και δε λέει να ξεκολλήσει η ρουφιάνα η ζυγαριά από το 60).


γυναικα εισαι?

the_trooper
01-06-11, 22:35
Όχι ρε :P

magdaline
01-06-11, 23:56
μα γιατί να ανεβασω και άλλο carbs.. ? δεν στερούμαι τίποτα και οι ασκήσεις βγαίνουν μια χαρά

Qlim4X
02-06-11, 00:02
μα γιατί να ανεβασω και άλλο carbs.. ? δεν στερούμαι τίποτα και οι ασκήσεις βγαίνουν μια χαρά

ρε λιλα...

ακου το ηδικο παιδι μου κατι θα ξερει. περιμενω να μου πει και μενα τι να κανω γιατι πρεπει να κοψω...:turtle:

magdaline
02-06-11, 00:51
ρε λιλα...

ακου το ηδικο παιδι μου κατι θα ξερει. περιμενω να μου πει και μενα τι να κανω γιατι πρεπει να κοψω...:turtle:
αμάν κ εσύ

the_trooper
02-06-11, 08:30
Mα γιατί να κόψει κι άλλο κάποιος που είναι 20 κιλά κάτω από το ύψος του; :unsure: Αυτό δεν καταλαβαίνω.. Προφανώς και με το σώμα του καθένας κάνει ο,τι θέλει έτσι, δεν είμαι εγώ κριτής κανενός πέρα από του εαυτού μου, άλλος θέλει να είναι πιο γραμμωμένος, άλλος με περισσότερο όγκο, άλλος μπορεί να μην ενδιαφέρεται καν. Απλά μου φαίνεται λίγο παράλογο να θέλει να κόψει κάποιος όταν είναι ήδη χαμηλά και για λόγους υγείας.

Ούτε το έχω παίξει ξερόλας σε κάποιο ποστ μου, ούτε έχω δείξει ότι έχω την απόλυτη γνώση, το αντίθετο μάλιστα, διαβάζω καθετι γράφεται χωρίς να ποστάρω δεξιά και αριστερά.

Τελος πάντων αν θέλει κανείς να κάνει παρατήρηση ευχαρίστως να το κάνει με πμ μη λερώνουμε το log :)

magdaline
02-06-11, 11:13
Mα γιατί να κόψει κι άλλο κάποιος που είναι 20 κιλά κάτω από το ύψος του; :unsure: Αυτό δεν καταλαβαίνω.. Προφανώς και με το σώμα του καθένας κάνει ο,τι θέλει έτσι, δεν είμαι εγώ κριτής κανενός πέρα από του εαυτού μου, άλλος θέλει να είναι πιο γραμμωμένος, άλλος με περισσότερο όγκο, άλλος μπορεί να μην ενδιαφέρεται καν. Απλά μου φαίνεται λίγο παράλογο να θέλει να κόψει κάποιος όταν είναι ήδη χαμηλά και για λόγους υγείας.

Ούτε το έχω παίξει ξερόλας σε κάποιο ποστ μου, ούτε έχω δείξει ότι έχω την απόλυτη γνώση, το αντίθετο μάλιστα, διαβάζω καθετι γράφεται χωρίς να ποστάρω δεξιά και αριστερά.

Τελος πάντων αν θέλει κανείς να κάνει παρατήρηση ευχαρίστως να το κάνει με πμ μη λερώνουμε το log :)

Μη τον παρεξηγείς τον Qlimax, πεινάει γιαυτό τα λέει αυτά. Όσο για το carb up, δέχομαι προτάσεις μoνο για κολοκυθόπιτα γλυκιά, άλλη πατάτα δεν βάζω :P

beefmeup
02-06-11, 11:17
η πλατη στην φοτο του αβαταρ(μαζι με τα υπολοιπα:)) δικια σου ειναι?

magdaline
02-06-11, 11:18
η πλατη στην φοτο του αβαταρ(μαζι με τα υπολοιπα:)) δικια σου ειναι?

:P

beefmeup
02-06-11, 11:21
μιλας με γριφους λιλα:turtle:
ρωταω γιατι,ειναι μαλλον ατοπο να δινουμε συμβουλες εξ αποστασεως,για το σωμα καποιοιου χωρις να το εχουμε δει..
στην προκειμενη περιπτωση αν ειναι δικια σου,ουτε "κοψιματα" εχεις αναγκη ουτε τπτ.
απλα μαλλον θες να τονισεις λιγο την μυικοτητα σου..πραγμα που θελει χρονο.

αλλα δεν απαντησες:P

magdaline
02-06-11, 11:23
μιλας με γριφους λιλα:turtle:
ρωταω γιατι,ειναι μαλλον ατοπο να δινουμε συμβουλες εξ αποστασεως,για το σωμα καποιοιου χωρις να το εχουμε δει..
στην προκειμενη περιπτωση αν ειναι δικια σου,ουτε "κοψιματα" εχεις αναγκη ουτε τπτ.
απλα μαλλον θες να τονισεις λιγο την μυικοτητα σου..πραγμα που θελει χρονο.

αλλα δεν απαντησες:P

εγω ειμαι ναι.

beefmeup
02-06-11, 11:28
κομπλε εισαι τοτε..
αποτι θυμαμαι ειχες ανεβασει κ μια μπροστινη λιγο θολη,ε?

δεν εχεις αναγκη απο γραμμωση..τους μυς σου μαλλον θες να τονισεις,οποτε τρωγε οτι τρως αν βλεπεις αποτελεσμα.:thumbup:

οσο για την διατροφη αν δεν πειραματιστεις δεν θα μαθεις ποτε τι δουλευει στο σωμα σου.
στην φαση που εισαι αν ανεβασεις λιγο υ/ες μπορει να εχεις αυτο το εφε της μυικης σκληροτητας λογω νερων που θα τραβηξεις,αλλα μπορει κ να σε χαλαρωσουν λιγο..
δοκιμασε το κ βλεπεις..μη αναστρεψιμο κακο δεν προκειται να παθεις,απλα θα δεις πως αντιδρα το σωμα σου..(εκτος αν το ξερεις ηδη):)

magdaline
02-06-11, 11:32
κομπλε εισαι τοτε..
αποτι θυμαμαι ειχες ανεβασει κ μια μπροστινη λιγο θολη,ε?

δεν εχεις αναγκη απο γραμμωση..τους μυς σου μαλλον θες να τονισεις,οποτε τρωγε οτι τρως αν βλεπεις αποτελεσμα.:thumbup:

οσο για την διατροφη αν δεν πειραματιστεις δεν θα μαθεις ποτε τι δουλευει στο σωμα σου.
στην φαση που εισαι αν ανεβασεις λιγο υ/ες μπορει να εχεις αυτο το εφε της μυικης σκληροτητας λογω νερων που θα τραβηξεις,αλλα μπορει κ να σε χαλαρωσουν λιγο..
δοκιμασε το κ βλεπεις..μη αναστρεψιμο κακο δεν προκειτε να παθεις,απλα θα δεις πως αντιδρα το σωμα σου..(εκτος αν το ξερεις ηδη):)
τη συνεχίζω για 3 weeks ακόμα και βλέπουμε. ευχαριστώ :)

magdaline
02-06-11, 11:45
Πέμπτη 02/06/2011 (και ακόμα θάλλασσα δεν έχω δει)
Καλημέρα, ευτυχώς σήμερα κοιμήθηκα ένα 7-8ωρο, ξεκουράστηκα.
Η διατροφή είναι ίδια, δεν αλλάζει, και από προπόνηση έχουμε τα εξής:

Στηθος
Α)1.Πιεσεις οριζοντιου αλτηρες (4x10-12)
Α)2. Εκτασεις οριζοντιου αλτηρες (4x10-12)
Β)1.Πιεσεις επικλινους αλτηρες (4x10-12)
Β)2. Εκτασεις επικλινους αλτηρες (4x10-12)
(supersets A1,2, και Β1,2)

4χ20 abs στο μηχάνημα κοιλιακών (20kg)
4x15 ραχιαίοι
squat στη smith (4x10-12)
μηχάνημα γλουτών (4x10-12)
40m cardio

Blast
02-06-11, 12:01
Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό.Οι μόνες παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι οι εξής:
1)Αν θές περισσότερη λεπτομέρια στο στήθος μπορείς τα ανοίγματα να τα κάνεις σε χαμηλές τροχαλίες.
2)Δεν γυμνάζονται πλήρως οι οπίσθιοι μηριαίοι με τα καθίσματα.Μπορείς να κάνεις άρσεις θανάτου με αλύγιστα πόδια ή άρσεις Jefferson για να γυμνάσεις τους οπίσθιους μηριαίους και τους γλουτούς μαζί εφόσον τους έχεις βάλει άσκηση απομόνωσης.
3)Οι κοιλιακοί που γίνονται με βάρος δίνουν βάθος στους κοιλιακούς, ενώ μόνο με το βάρος του σώματος προσδίδουν τόνο στους μύες.Επίσης η αναλογία κοιλιακών ραχιαίων είναι 2 πρός 1.

magdaline
02-06-11, 12:58
Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό.Οι μόνες παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι οι εξής:
1)Αν θές περισσότερη λεπτομέρια στο στήθος μπορείς τα ανοίγματα να τα κάνεις σε χαμηλές τροχαλίες. Ok!
2)Δεν γυμνάζονται πλήρως οι οπίσθιοι μηριαίοι με τα καθίσματα.Μπορείς να κάνεις άρσεις θανάτου με αλύγιστα πόδια ή άρσεις Jefferson για να γυμνάσεις τους οπίσθιους μηριαίους και τους γλουτούς μαζί εφόσον τους έχεις βάλει άσκηση απομόνωσης. ok κ σε αυτό
3)Οι κοιλιακοί που γίνονται με βάρος δίνουν βάθος στους κοιλιακούς, ενώ μόνο με το βάρος του σώματος προσδίδουν τόνο στους μύες.Επίσης η αναλογία κοιλιακών ραχιαίων είναι 2 πρός 1. δικό μου λάθος, 3χ15 στους ραχιαίους ήθελα να γράψω. έχω πάντως αναγκη και από τα δύο εξίσου, μη σου πω πρέπει να κάνω περισσότερους ραχιαίους.

Blast
02-06-11, 13:16
Αυτό που λές μπορείς να το δείς κοιτάζοντας το σώμα σου από πλάγια πόζα.

magdaline
02-06-11, 19:08
Αυτό που λές μπορείς να το δείς κοιτάζοντας το σώμα σου από πλάγια πόζα.

i know :)

Stella
02-06-11, 19:19
Αυτό που λές μπορείς να το δείς κοιτάζοντας το σώμα σου από πλάγια πόζα.


i know :)

Δηλαδή βρε παιδιά πώς το καταλαβαίνεις;
Για εξηγήστε το και σε μας.....:unsure:

magdaline
02-06-11, 19:33
o blast νομιζω μπορεί να σου εξηγήσει καλύτερα, οι ραχιαίοι έχουν να κάνουν με τη καμπύλη του σώματος αν δεν κάνω λάθος.

gym
02-06-11, 19:39
συζηταμε για τον πρεπει να κανουμε πιο πολλους κοιλιακους η ραχιαιους?για να καταλαβω...γιατι το να κοιτας απο το πλαι αυτο το πραγμα δεν μπορω να καταλαβω πως βοηθαει...

magdaline
02-06-11, 21:30
συζηταμε για τον πρεπει να κανουμε πιο πολλους κοιλιακους η ραχιαιους?για να καταλαβω...γιατι το να κοιτας απο το πλαι αυτο το πραγμα δεν μπορω να καταλαβω πως βοηθαει...
για το να δεις πουυ χρειάζεσαι περισσότερο ανάγκη.. αλλά εγώ πχ θέλω και να φανούν οι κοιλιακοί και να μεγαλώσει η καμπύλη..

Gianna
02-06-11, 21:35
Πέμπτη 02/06/2011 (και ακόμα θάλλασσα δεν έχω δει)
Καλημέρα, ευτυχώς σήμερα κοιμήθηκα ένα 7-8ωρο, ξεκουράστηκα.
Η διατροφή είναι ίδια, δεν αλλάζει, και από προπόνηση έχουμε τα εξής:

Στηθος
Α)1.Πιεσεις οριζοντιου αλτηρες (4x10-12)
Α)2. Εκτασεις οριζοντιου αλτηρες (4x10-12)
Β)1.Πιεσεις επικλινους αλτηρες (4x10-12)
Β)2. Εκτασεις επικλινους αλτηρες (4x10-12)
(supersets A1,2, και Β1,2)

4χ20 abs στο μηχάνημα κοιλιακών (20kg)
4x15 ραχιαίοι
squat στη smith (4x10-12)
μηχάνημα γλουτών (4x10-12)
40m cardio

Τα σούπερ σετ πιάνουν πολύ:thumbup:
Ούτε εγώ έχω δει θάλασσα (ή μάλλον έχω δει, αλλά τι να την κάνεις αν δεν βουτήξεις...)

gym
02-06-11, 21:48
για το να δεις πουυ χρειάζεσαι περισσότερο ανάγκη.. αλλά εγώ πχ θέλω και να φανούν οι κοιλιακοί και να μεγαλώσει η καμπύλη..

δεν παει ετσι καλε...τι να δω απο το πλαι?πιασε εκει να δεις...εχει λακουβα?ειναι σκαμμενη η μεση οι ραχιαιοι ειναι τσιτα η ειναι φραμπαλα?

με τον καιρο δυναμωνει αυτο το σκαμμενο και το ιδιο με τους κοιλιακους...θελουν δουλεια ..πολλη δουλεια οπως ολοι οι μυς...!απλα εδω για να φανουν κιολας πρεπει να γινει τελειως φλατ...το ιδιο και στη ραχη αλλα λιγο πιο ευκολα...ειδικα αν εχει καποιος λιπααποθηκη στην κοιλιακη χωρα...θελει πιο πολλη δουλεια!

magdaline
03-06-11, 08:07
Παρασκευή 03/06/2011
Καλημέρα!


Πλατη
Α)1. Ελξεις Τροχαλιας εμπροσθολαιμιες (4x10-12)
Α)2. Ελξεις Τροχαλιας οπισθολαιμιες (4x10-12)
Β)1. Χαμηλη κοπηλατικη κλειστη λαβη (4x10-12)
Β)2. κοπηλατικη (4x10-12)
supersets τα Α1,2 και Β1,2

σκουάτ στη σμίθ (4χ12)
μηχάνημα γλουτών(4χ12)
Κοιλιακούς στο μηχάνημα (4χ20)
ραχιαίους (3χ15)
40-50m cardio

:)

Blast
03-06-11, 17:06
Εννοούσα ότι σε πλάγια πόζα μπορεί να διακρίνει κανείς τα εξής:
1)Όταν είναι γυμνασμένοι περισσότερο οι κοιλιακοί απ' τους ραχιαίους παρατηρείς την πλάτη να κάνει μια καμπύλη προς τα μπρός.
2)Όταν είναι περισσότερο γυμνασμένοι οι ραχιαίοι απ' τους κοιλιακούς παρατηρείς την μέση να κάνει μια καμπύλη προς τα μπρός, σαν c αγγλικό είναι.

Σ' αυτά που αναφέρθηκες gym έχουν να κάνουν καθαρά με το λίπος, όχι με τους μύς.

gym
03-06-11, 17:08
Εννοούσα ότι σε πλάγια πόζα μπορεί να διακρίνει κανείς τα εξής:
1)Όταν είναι γυμνασμένοι περισσότερο οι κοιλιακοί απ' τους ραχιαίους παρατηρείς την πλάτη να κάνει μια καμπύλη προς τα μπρός.
2)Όταν είναι περισσότερο γυμνασμένοι οι ραχιαίοι απ' τους κοιλιακούς παρατηρείς την μέση να κάνει μια καμπύλη προς τα μπρός, σαν c αγγλικό είναι.

Σ' αυτά που αναφέρθηκες gym έχουν να κάνουν καθαρά με το λίπος, όχι με τους μύς.

ε ναι μα γι αυτο νομιζα μιλαμε...τεσπα!καταλαβαμε τωρα...!:thumbup::thumbup::thumbup:

magdaline
03-06-11, 22:18
c σχηματίζει εμένα νομίζω:unsure:

η σημερινή προπόνηση μεταφέρεται για αύριο τελικά και για σήμερα αποχή απο το γυμναστήριο και 40m cardio + ασκήσεις με τη μπάλα

gym
04-06-11, 23:30
που εισαι εσυ?????
προπ σημερα γιοκ?διατροφη?
τα μπιφτεκια τι εγινε τελικα????????????

Stella
04-06-11, 23:33
που εισαι εσυ?????
προπ σημερα γιοκ?διατροφη?
τα μπιφτεκια τι εγινε τελικα????????????

Μαγδαληνή εμεις εδώ είμαστε και σε περιμένουμε!:love:

magdaline
05-06-11, 01:32
παλαβιάρεςς.... δεν έχει λογκ! το πρόγραμμα συνεχίζεται ως έχει, κάθε μέρα αυτό θα κανουμεεεεεεεεε; θα ποστάρω φώτος οταν βρω το θαρρος

magdaline
05-06-11, 14:58
Καλημέρες!
Είπα να ποστάρω τη πρόοδο μου με δύο φωτος, η μία ειναι από 17 του Μάη, και η άλλη χθεσινή. Σοβαρή διατροφή ξεκίνησα πριν 10 μέρες περίπου όπως και γυμναστήριο με τη βοήθεια του Qlimax όσον αφορά τη προπόνηση και τη διατροφή και τον ευχαριστώ πολύ.
Σε 6 μέρες έχασα 1.5 κιλό και από 56 βρέθηκα στα 54.5, και ανυπομονώ να ξαναζυγιστώ τη Πέμπτη να δω τι μου μέλλει :P Σκοπός μου έτσι για ανακεφαλαίωση είναι το χάσιμο λίπους στη περιοχή της κοιλιάς +μέσης + η γράμμωση στους κοιλιακούς.

gym
05-06-11, 15:10
Καλημέρες!
Είπα να ποστάρω τη πρόοδο μου με δύο φωτος, η μία ειναι από 17 του Μάη, και η άλλη χθεσινή. Σοβαρή διατροφή ξεκίνησα πριν 10 μέρες περίπου όπως και γυμναστήριο με τη βοήθεια του Qlimax όσον αφορά τη προπόνηση και τη διατροφή και τον ευχαριστώ πολύ.
Σε 6 μέρες έχασα 1.5 κιλό και από 56 βρέθηκα στα 54.5, και ανυπομονώ να ξαναζυγιστώ τη Πέμπτη να δω τι μου μέλλει :P Σκοπός μου έτσι για ανακεφαλαίωση είναι το χάσιμο λίπους στη περιοχή της κοιλιάς +μέσης + η γράμμωση στους κοιλιακούς.

ελα ....εγω σε βλεπω πολυ πιο καθαρη...!!!!αντε ετσι ωραια να δεις κ εσυ που βρισκεσαι κ μετα να βαλουμε μυικα να δεσει το σωμα σου!
εισαι σε πολυ καλο επιπεδο με βασεις καλες για να ξεκινησεις σταθερα βηματα πορς την κορυφη ντιαρρρρρρρ!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:


και μην γκρινιαζεις με την κοτα ...χοχοχοοχοχο

magdaline
05-06-11, 15:14
ελα ....εγω σε βλεπω πολυ πιο καθαρη...!!!!αντε ετσι ωραια να δεις κ εσυ που βρισκεσαι κ μετα να βαλουμε μυικα να δεσει το σωμα σου!
εισαι σε πολυ καλο επιπεδο με βασεις καλες για να ξεκινησεις σταθερα βηματα πορς την κορυφη ντιαρρρρρρρ!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap:


και μην γκρινιαζεις με την κοτα ...χοχοχοοχοχο


άντε να καθαρίσω επιτέλους......! Φχαριστώ Ελένηηηηηηηηη.. δεν γκρινιάζω για τη κότα όχι, προς θεού, τρώω μόνο 500-700 γρ. τη μέρα.:rolf:

gym
05-06-11, 15:15
άντε να καθαρίσω επιτέλους......! Φχαριστώ Ελένηηηηηηηηη.. δεν γκρινιάζω για τη κότα όχι, προς θεού, τρώω μόνο 500-700 γρ. τη μέρα.:rolf:

ε καλα εισαι....χαχαχα...φτερα εβγαλες η ακομα?
ναι ρε υπομονη και καθαριζεις αλλα ειπαμε μετα μυικα ε....!να δεσει το σωμα!

magdaline
05-06-11, 15:18
ε καλα εισαι....χαχαχα...φτερα εβγαλες η ακομα?
ναι ρε υπομονη και καθαριζεις αλλα ειπαμε μετα μυικα ε....!να δεσει το σωμα!

αυτά τα μυικά δεν τα ξέρω γω, αλλά προφανώς αυτό που κάνω τώρα δουλεύει, σε 2μιση weeks μάλλον θα αλλάξει η διατροφή. Θα δούμε!

PEGY
05-06-11, 17:11
super ο κορμός, είσαι μια χαρά!!!!:thumbup:

συνέχισε την προσπάθεια σου δυναμικά!

magdaline
05-06-11, 18:01
super ο κορμός, είσαι μια χαρά!!!!:thumbup:

συνέχισε την προσπάθεια σου δυναμικά!


να σαι καλά! και σε σένα καλά αποτελέσματα εύχομαι! :thumbup:

beefmeup
05-06-11, 19:36
μια κ ποσταρες φοτο,να σου πω κ γω την γνωμη μου:green:

κ αυτη ειναι οτι μια χαρα καθαρη εισαι,απλα το οτι δεν φαινονται οι κοιλιακοι ειναι μαλλον γιατι δεν ειναι τονισμενοι μυικα,κ οχι λογω λιπους.
συχνα ο κοσμος μπερδευεται,κ νομιζει οτι δεν φαινονται καποιοι μυς λογω λιπους,αλλα οταν εισαι χαμηλα στα κιλα σου κ συμβαινει αυτο ειναι γιατι δεν εχεις μυικοτητα..

αυτο θελει χρονο για να γινει,οποτε με χασεις αλλο,απλα δουλευε στο γυμναστηριο κ δωστου χρονο.

magdaline
05-06-11, 19:40
μια κ ποσταρες φοτο,να σου πω κ γω την γνωμη μου:green:

κ αυτη ειναι οτι μια χαρα καθαρη εισαι,απλα το οτι δεν φαινονται οι κοιλιακοι ειναι μαλλον γιατι δεν ειναι τονισμενοι μυικα,κ οχι λογω λιπους.
συχνα ο κοσμος μπερδευεται,κ νομιζει οτι δεν φαινονται καποιοι μυς λογω λιπους,αλλα οταν εισαι χαμηλα στα κιλα σου κ συμβαινει αυτο ειναι γιατι δεν εχεις μυικοτητα..

αυτο θελει χρονο για να γινει,οποτε με χασεις αλλο,απλα δουλευε στο γυμναστηριο κ δωστου χρονο.
το δουλεύω, thnx :)

Stella
05-06-11, 22:53
Ρε Μαγδαληνήηηηηηη............
Που είναι οι φωτό;;;;;;;:unsure:
Θελω και΄γω να δωωωωωωωωωωωωωωω...:(:(:(

magdaline
05-06-11, 23:07
Ρε Μαγδαληνήηηηηηη............
Που είναι οι φωτό;;;;;;;:unsure:
Θελω και΄γω να δωωωωωωωωωωωωωωω...:(:(:(

θα σου στείλω!

beefmeup
05-06-11, 23:09
σου ειναι δυσκολο να τις ξανα ανεβασεις?
ετσι αφηνεις τα σχολια μας ξεκρεμαστα απο κατω.

magdaline
05-06-11, 23:47
σου ειναι δυσκολο να τις ξανα ανεβασεις?
ετσι αφηνεις τα σχολια μας ξεκρεμαστα απο κατω.
σου είναι δύσκολο να βγάλεις το τόπικ από κοινή θεα; :)

beefmeup
06-06-11, 00:09
γιατι??:unsure:

magdaline
06-06-11, 00:23
γιατι??:unsure:
εδω για τα κορίτσια ανέβασα φώτος δεν ήταν για να μείνουν ρε συ. Αν είναι να τις ξανα ανεβάσω δεν θα θελα να φαίνονται παρα εξω:unsure:

beefmeup
06-06-11, 00:26
εδω για τα κορίτσια ανέβασα φώτος δεν ήταν για να μείνουν ρε συ. Αν είναι να τις ξανα ανεβάσω δεν θα θελα να φαίνονται παρα εξω:unsure:

αχα...καταλαβα.
κ γω εργαζομενο κοριτσι ειμαι:P

τεσπα,καλυτερα να ειμαστε σιγουροι για οτι κανουμε γενικοτερα..
αν ηθελες να τις δουν μονο τα κοριτσια μπορουσες να τους τις στειλεις με πμ.
ελπιζω να καταλαβαινεις πως στο λεω γιατι ετσι μενουν κρεμασμενα τα σχολια που γινονται απο κατω,μιας κ καμια φορα μπορει να ποσταρουν κ αλλοι εκτος απτα κοριτσια..;)

magdaline
06-06-11, 00:32
αχα...καταλαβα.
κ γω εργαζομενο κοριτσι ειμαι:P

τεσπα,καλυτερα να ειμαστε σιγουροι για οτι κανουμε γενικοτερα..
αν ηθελες να τις δουν μονο τα κοριτσια μπορουσες να τους τις στειλεις με πμ.
ελπιζω να καταλαβαινεις πως στο λεω γιατι ετσι μενουν κρεμασμενα τα σχολια που γινονται απο κατω,μιας κ καμια φορα μπορει να ποσταρουν κ αλλοι εκτος απτα κοριτσια..;)

σιγά μη στέλνω ξεχωριστά! χα!
έλα μωρέεεεεεεε μη γίνεσαι κακός. ασε μας να κάνουμε τ δικά μας..

beefmeup
06-06-11, 00:34
σιγά μη στέλνω ξεχωριστά! χα!
έλα μωρέεεεεεεε μη γίνεσαι κακός. ασε μας να κάνουμε τ δικά μας..

ολοι τα δικα μας κανουμε,αλλα στα πλαισια καποιον οριων ετσι ωστε το φορουμ να εχει μια ομαλη λειτουργεια..
κακος δεν γινομαι,ειμαι σιγουρα,μουχαχαχαχααααα....:evil2::evil2::evil2:

magdaline
06-06-11, 00:40
ολοι τα δικα μας κανουμε,αλλα στα πλαισια καποιον οριων ετσι ωστε το φορουμ να εχει μια ομαλη λειτουργεια..
κακος δεν γινομαι,ειμαι σιγουρα,μουχαχαχαχααααα....:evil2::evil2::evil2:

xaaxxaaxxxa
τωρα με τόσες γυναίκες που γίναμε σιγά να μην έχει ομαλή λειτουργία το φόρουμ. πάλι καλά να λες που γράφουμε στα ελληνικά! ν σ πω. βάλε και κανα ποστ οφφτόπικ, πάει το λογκ :P

Stella
09-06-11, 21:15
Mαγδαληνή ευχομαι περαστικά και σύντομα να ξαναρχίσεις το λογκ σου υγιής και δυνατή!

magdaline
10-06-11, 08:51
Mαγδαληνή ευχομαι περαστικά και σύντομα να ξαναρχίσεις το λογκ σου υγιής και δυνατή!

καλημέρα.. ευχαριστώ πολύ Στέλλα μου.

magdaline
12-12-11, 22:42
Hellooo..
Αυτή είναι η διατροφή που ακολουθώ με σκοπό το χάσιμο 2-3 κιλών που πήρα τελευταία λόγω βλακείας μου.

Πρωινό: 50γρ κουάκερ και 2 ασπράδια, 100 ml γάλα 0%

10τιανό: 1 πράσινο μήλο

Μεσημεριανό 140γρ κοτόπουλο, 100γρ αγγούρι, 200γρ πατάτα βραστή, 1 κουταλιά σούπας λάδι

Απογευματινό: Γιαουρτάκι 0%

Βραδινό 2-3 κούπες μαρούλι με τόνο ή κοτόπουλο, 1 κουταλιά της σούπας λάδι και χυμό λεμόνι.
total calories 1359 (ύψος 1.71, κιλά 58 )

Αερόβια άσκηση μέρα παρα μέρα πρίν το πρωινό και μέσα στη week θα γραφτώ πάλι στο gym.

Ciao! :welcome:

Qlim4X
12-12-11, 23:17
Hellooo..
Αυτή είναι η διατροφή που ακολουθώ με σκοπό το χάσιμο 2-3 κιλών που πήρα τελευταία λόγω βλακείας μου.

Πρωινό: 50γρ κουάκερ και 2 ασπράδια, 100 ml γάλα 0%

10τιανό: 1 πράσινο μήλο

Μεσημεριανό 140γρ κοτόπουλο, 100γρ αγγούρι, 200γρ πατάτα βραστή, 1 κουταλιά σούπας λάδι

Απογευματινό: Γιαουρτάκι 0%

Βραδινό 2-3 κούπες μαρούλι με τόνο ή κοτόπουλο, 1 κουταλιά της σούπας λάδι και χυμό λεμόνι.
total calories 1359 (ύψος 1.71, κιλά 58 )

Αερόβια άσκηση μέρα παρα μέρα πρίν το πρωινό και μέσα στη week θα γραφτώ πάλι στο gym.

Ciao! :welcome:


Καλη αρχη και παλι. και ελπιζω αυτη την φορα μην ξετρατισεις οταν πιασεις τον στοχο σου ;)

magdaline
13-12-11, 00:48
Καλη αρχη και παλι. και ελπιζω αυτη την φορα μην ξετρατισεις οταν πιασεις τον στοχο σου ;)
roger that

Stella
13-12-11, 00:53
Καλή επιτυχία...αν και δεν έιναι κάτι τραγικό τα 2-3 κιλά μιας και ήσουν ήδη πολύ αδύνατή!

magdaline
13-12-11, 01:02
You are absolutely riight! Όντως παρα ειχα αδυνατίσει τον Ιούνιο.. στα 57 πιστεύω με 56 θα μαι καλά, κάτω από εκεί θα είμαι σα χτικιό πάλι. Τα 53 τα θεωρώ απαγορευτικά αλλά τουλάχιστον γράμμωσε η κοιλιά! Τώρα αυτό που θα καταφέρω με διατροφή και πολλή αερόβια είναι να φτιάξω τη φόρμα μου και τη διατροφή μου γιατί από το καλοκαίρι μέχρι τώρα το μόνο που έκανα είναι να σκάω από το φαί, πάλι καλά δε λες που έβαλα μόνο 3-4 κιλά; Κάθε μέρα κρέπες και σουβλάκια έτρωγα :P

lila_1
13-12-11, 01:07
1.71 56 κιλά??
Πολύ αδύνατη...

magdaline
13-12-11, 01:10
1.71 56 κιλά??
Πολύ αδύνατη...
60 θα πάω, αυτός είναι ο στόχος μου, απλά τώρα θέλω να χάσω λίγο λίπος διατηρώντας λίγο τις καμπύλες που έκανα με τις σαβούρες που έτρωγα και μετά θα ανεβάσω λίγο βάρος. Δεν ξέρω αν τα λέω σωστά. Κατι τέτοιο έχω στο μυαλό μου.

NASSER
13-12-11, 10:59
Πολύ σωστα είπες, οι καμπύλες που έκανες είναι από τη σαβούρα που έφαγες. Επομένως είναι λίπος. Αμα πάς να κάψεις το λίπος, αυτες οι καμπύλες θα χάνονται...
Επομένως, όπως είσαι φτιάξε τη διατροφή σου στο να ανεβάσεις μυικό ιστό, με το ίδιο ποσό λίπους που έχεις.

Qlim4X
13-12-11, 11:17
Πολύ σωστα είπες, οι καμπύλες που έκανες είναι από τη σαβούρα που έφαγες. Επομένως είναι λίπος. Αμα πάς να κάψεις το λίπος, αυτες οι καμπύλες θα χάνονται...
Επομένως, όπως είσαι φτιάξε τη διατροφή σου στο να ανεβάσεις μυικό ιστό, με το ίδιο ποσό λίπους που έχεις.

ρε αυτο το παιδι να με βρισκει σχεδον παντα συμφωνο... :toast:

SOSTARAS
13-12-11, 11:32
:thumbup::thumbup::thumbup: good job:turtle::turtle:

magdaline
13-12-11, 17:32
O.K. Oπότε τι?

Qlim4X
14-12-11, 01:41
Hellooo..
Αυτή είναι η διατροφή που ακολουθώ με σκοπό το χάσιμο 2-3 κιλών που πήρα τελευταία λόγω βλακείας μου.

Πρωινό: 50γρ κουάκερ και 4 ασπράδια, 100 ml γάλα 0% μιση μπανανα

10τιανό: 1 πράσινο μήλο 1 scoup whey

Μεσημεριανό 160γρ κοτόπουλο, 100γρ αγγούρι, 200γρ πατάτα βραστή, 1 κουταλιά σούπας λάδι

Απογευματινό: Γιαουρτάκι 2% μιση μπανανα

Βραδινό 2-3 κούπες μαρούλι με τόνο ή κοτόπουλο, 1 κουταλιά της σούπας λάδι και χυμό λεμόνι.


Αερόβια άσκηση μέρα παρα μέρα πρίν το πρωινό και μέσα στη week θα γραφτώ πάλι στο gym.

Ciao! :welcome:

απογευματινο και δεκατιανο μπορεις να τα κανεις και τραμπα

magdaline
14-12-11, 02:40
απογευματινο και δεκατιανο μπορεις να τα κανεις και τραμπα

oooook

gym
07-01-12, 14:23
κ σε σενα εδω αραχνες επιασε!

που εισαι καλε συ?:unsure:

Qlim4X
07-01-12, 15:54
κ σε σενα εδω αραχνες επιασε!

που εισαι καλε συ?:unsure:


δουλευει και κανει αποτοξινοση απο το νετ ;) η προπονησητις συνεχιζει κανονικα οκ?

gym
07-01-12, 17:32
δουλευει και κανει αποτοξινοση απο το νετ ;) η προπονησητις συνεχιζει κανονικα οκ?

βασικα ρωτησα την μαγδαληνη κ οχι εσενα αλεξξ...οκ?

εισαι ο ''coach'' της?:unsure:

magdaline
09-02-12, 07:37
Καλημέρα σας!
Συνεχίζω τη διατροφή μου κανονικά, παραλλαγμένη μεν,υγιεινά δε, όπως κ τη γυμναστική μου καθημερινά.
Τώρα είμαι σε φάση εξεταστικής κ κρυωμένη λιγάκι και με -1 βαθμούς κελσίου δύσκολα να κάνω τρέξιμο/hiit και περιορίζομαι στις ασκήσεις με τα λάστιχα, μπάλα, κλπ. Ξεκινάω και πρακτική οπότε το πρόγραμμα μου θα χει κάποιες μεταβολές. Θα ενημερώσω το log σύντομα
Φιλιά.

magdaline
09-02-12, 07:55
Αα και μια φώτο μιας και βρίσκομαι αισθητά στα 59 κιλά πλέον (από 54 που ήμουν το καλοκαίρι). Η αλήθεια είναι ότι δε μ'αρέσω ιδιαίτερα σε αυτά τα κιλά, με προτιμούσα χτικιάρα, αλλά έτσι μόνο θα διατηρήσω τις καμπύλες μου. (η κυρία με το άνιμαλ πριντ είμαι)

gym
09-02-12, 13:54
καλως το κοριτσι μας το ανιμαλ!

πολυ καλο το οτι αποφασισες να ανεβεις σε κιλα...να ξερεις οτι αυτα μπορεις να τα δουλεψεις καλυτερα...ενω οταν ησουν χτικιο οταν λες,τι να δουλεψεις?

τωρα τις καμπυλες σου μπορεις να τις διαμορφωσεις εσυ οπως θες...καλη συνεχεια στο στοχο σου!:thumbup::toast:

morgoth
09-02-12, 13:56
καλυτερα με καμπυλες παρα χτικιο. απο αισθητικής αποψης! :)

magdaline
09-02-12, 14:19
καλως το κοριτσι μας το ανιμαλ!

πολυ καλο το οτι αποφασισες να ανεβεις σε κιλα...να ξερεις οτι αυτα μπορεις να τα δουλεψεις καλυτερα...ενω οταν ησουν χτικιο οταν λες,τι να δουλεψεις?

τωρα τις καμπυλες σου μπορεις να τις διαμορφωσεις εσυ οπως θες...καλη συνεχεια στο στοχο σου!:thumbup::toast:
hellloooo!
Το θέμα είναι ότι αρνούμαι να πάω γυμναστήριο. Ψάχνω εναλλακτικές μορφές άσκησης και ο καιρός δε βοηθάει.

vaggan
09-02-12, 20:27
δεν εχω καταλαβει ποια εισαι απο τις τςσσερεις αυτη με το τιγρε?

magdaline
10-02-12, 19:37
δεν εχω καταλαβει ποια εισαι απο τις τςσσερεις αυτη με το τιγρε?

νιάου

magdaline
13-02-12, 22:47
Καλησπέρα! (stats (59 κιλά, 1.71 ύψος)
Έχω αλλάξε λίγο το πρόγραμμα διατροφής τελευταία μιας και ο σκοπός μου είναι: Να διατηρήσω καμπύλες, χάνοντας απλά 3 κιλά (if possible)
Συνήθως η διατροφή μου έχει ως εξής:

πρωινό: κουάκερ με μια κουταλιά μέλι και γάλα

δεκατιανό: τοστ γαλοπούλα βραστη(προαιρετικά κάποιες φορές τυρί light)

μεσημεριανό: κοτόπουλο (αρκετή ποσότητα) στήθος φιλέτο βραστό ή ψητό (χωρίς λάδι) με μαρούλι 2-3 κούπες, λίγο κουκουνάρι μηλόξιδο, 2 κουτ ελαιόλαδο.

βραδινό: γιαουρτάκι

Δε ξέρω τι ακριβώς θα καταφέρω με αυτή τη διατροφή αλλά αυτό το διάστημα που έχω εξεταστική είναι ένα βολικό πρόγραμμα.

Συνεχίζω να έχω συνάχι και βήχα που δεν φεύγουν εδώ και μια εβδομάδα δυστυχώς άρα η γυμναστική που κάνω είναι ανεπαρκής.
Θά ρθουν και καλύτερες μέρες........

magdaline
14-02-12, 02:51
Υ.Γ. Δεν μ'αρέσω στα 60 πως να το κάνουμε, με προτιμώ στα 56 κ ας μη γίνω τούμπανο.

gym
14-02-12, 04:21
Υ.Γ. Δεν μ'αρέσω στα 60 πως να το κάνουμε, με προτιμώ στα 56 κ ας μη γίνω τούμπανο.

ποιος σου ειπε καλε με το ζορι να πας 60?οσο θες εσυ θα εισαι...;)

morgoth
14-02-12, 09:45
Υ.Γ. Δεν μ'αρέσω στα 60 πως να το κάνουμε, με προτιμώ στα 56 κ ας μη γίνω τούμπανο.

κανεις αυτο που γουσταρεις! :)
ασε που αμα εισαι πιο αδυνατη και σου τη βαρεσει, ανεβαινεις σε κιλα. :green:

eri_87
14-02-12, 13:28
Υ.Γ. Δεν μ'αρέσω στα 60 πως να το κάνουμε, με προτιμώ στα 56 κ ας μη γίνω τούμπανο.

Μαγδαλινή το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες, απλά να έχεις κατά νου ότι εφόσον φτιάχνεις μυς η ζυγαριά θα σε δείχνει αλλιώς. Δηλ το 56 που έβλεπες κάπως στον καθρέφτη, τώρα μπορεί να είσαι 58 για να το βλέπεις, επειδή οι μυς έχουν μεγαλύτερο βάρος. Οπότε μην είσαι απόλυτη με τα νούμερα, ο καθρέφτης μετράει! ;)

magdaline
26-04-12, 22:04
Καλησπέρα. Έχω καιρό να γράψω εδώ, ελπίζω να στε καλά όλοι. Μιας και έχω ξεκινήσει πρακτική εδώ Αθήνα σε τράπεζα, η μέρα μου είναι αρκετά γεμάτη. Ακολουθώ κάποια δική μου διατροφή και κάνω και τρέξιμο/περπάτημα καθημερινά καθώς επίσης και κάποιες ασκήσεις στο σπίτι.

Ενδεικτικά η ημερήσια διατροφή μου έχει ως εξής:

Π.χ. σήμερα.

πρωινό
6:00 50γρ κουάκερ με 1 κτ. γλυκού ταχίνι, μισή κουταλιά μέλι, λίγο γάλα 0%.

9:00 3 κριτσίνια ολικής

1:00 πράσινο μήλο

4:00 γυρνάω με το τραίνο στο χωριό, όπου μένω με τη γιαγια και το παππού. Προσπαθώ να προπονήσω τη γιαγιά να μου μαγειρέυει βραστά και ανάλατα. Το καλό είναι ότι τρώμε πολλά ψάρια, και κοτόπουλο. Οπότε σήμερα μου είχε φτιάξει ξεχωριστά:
Κοτόπουλο ψητό με 100γρ πατάτα στο φούρνο και 1 1/2 κούπα μαρούλι, λίγο ξύδι, 1 κτ σούπας λάδι

4-7 ύπνος

7-8.30 προπόνηση στο γήπεδο,15 λεπτά περπάτημα, 10 λεπτο τρέξιμο για ζέσταμα, 17 λεπτά Η.Ι.Ι.Τ., 15 λεπτά περπάτημα σπίτι.

8.30 μπανάνα (συνήθως τρώω μήλο ή εναλλάσω τη μπανάνα το πρωί ανάλογα τ κέφια)

10:00 κοτόπουλο με μαρούλι, λίγο ξύδι, 1κτ σούπας λάδι.

11:00-12:00 πέφτω σε κώμα μέχρι το πρωί.

Έχω κόψει το κάπνισμα, πίνω κατά τη διάρκεια της μέρας 4 κούπες τσάι πράσινο, έκοψα το καφέ και αν πίνω καμιά φορά μόνο ντεκάφ (έπινα 2-3 καφέδες τη μέρα παλιότερα).

Λέω να προσθέσω πριν τη προπόνηση λίγα αμύγδαλα για περισσότερη ενέργεια.
Ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι κοιμάμαι μετά τη δουλειά και ξυπνάω φουσκωμένη..

Αυτά τα νέα μου. Να στε καλά!

magdaline
26-04-12, 22:10
Καλησπέρα. Έχω καιρό να γράψω εδώ, ελπίζω να στε καλά όλοι. Μιας και έχω ξεκινήσει πρακτική εδώ Αθήνα σε τράπεζα, η μέρα μου είναι αρκετά γεμάτη. Ακολουθώ κάποια δική μου διατροφή και κάνω και τρέξιμο/περπάτημα καθημερινά καθώς επίσης και κάποιες ασκήσεις στο σπίτι.

Ενδεικτικά η ημερήσια διατροφή μου έχει ως εξής:

Π.χ. σήμερα.

πρωινό
6:00 50γρ κουάκερ με 1 κτ. γλυκού ταχίνι, μισή κουταλιά μέλι, λίγο γάλα 0%.

9:00 3 κριτσίνια ολικής

1:00 πράσινο μήλο

4:00 γυρνάω με το τραίνο στο χωριό, όπου μένω με τη γιαγια και το παππού. Προσπαθώ να προπονήσω τη γιαγιά να μου μαγειρέυει βραστά και ανάλατα. Το καλό είναι ότι τρώμε πολλά ψάρια, και κοτόπουλο. Οπότε σήμερα μου είχε φτιάξει ξεχωριστά:
Κοτόπουλο ψητό με 100γρ πατάτα στο φούρνο και 1 1/2 κούπα μαρούλι, λίγο ξύδι, 1 κτ σούπας λάδι

4-7 ύπνος

7-8.30 προπόνηση στο γήπεδο,15 λεπτά περπάτημα, 10 λεπτο τρέξιμο για ζέσταμα, 17 λεπτά Η.Ι.Ι.Τ., 15 λεπτά περπάτημα σπίτι.

8.30 μπανάνα (συνήθως τρώω μήλο ή εναλλάσω τη μπανάνα το πρωί ανάλογα τ κέφια)

10:00 κοτόπουλο με μαρούλι, λίγο ξύδι, 1κτ σούπας λάδι.

11:00-12:00 πέφτω σε κώμα μέχρι το πρωί.

Έχω κόψει το κάπνισμα, πίνω κατά τη διάρκεια της μέρας 4 κούπες τσάι πράσινο, έκοψα το καφέ και αν πίνω καμιά φορά μόνο ντεκάφ (έπινα 2-3 καφέδες τη μέρα παλιότερα).

Λέω να προσθέσω πριν τη προπόνηση λίγα αμύγδαλα για περισσότερη ενέργεια.
Ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι κοιμάμαι μετά τη δουλειά και ξυπνάω φουσκωμένη..

Αυτά τα νέα μου. Να στε καλά!

ΥΓ. 57-58 κιλά είμαι αυτό το διάστημα.

magdaline
27-04-12, 21:55
Παρασκευή 27/04/2012

05:45 κουάκερ 50γρ με ταχίνι ολικής 1κτ γλυκού και μισή κτ. γλυκού μέλι, λίγο γάλα 0%

09:00 5 κριτσίνια ολικής

12:30 γιαουρτάκι 0%

4:00 φασολάκια με ένα κομματάκι ανθότυρο, 100γρ πατάτα, φρέσκια ντομάτα και χόρτα με λεμόνι κ 1κτ λάδι.

7:00 συνήθως τρώω κάτι αλλά δεν είχα χωνέψει ακόμα οπότε έφτιαξα έναν ελληνικό μονό με στέβια και

8:15 περπάτημα μέχρι το γήπεδο 15 λεπτά, διατάσεις 10 λεπτά, τρέξιμο 15 λεπτά, διατάσεις 10 λεπτά και μονόζυγο, και 15 λεπτά περπάτημα σπίτι.

09:30 100γρ πατάτα βραστή, 6 φασολάκια και 1 γιαούρτι 0%.

00:00 + προβλέπεται 30 λεπτά και κάτι γρήγορο περπάτημα με παρέα.

Κατά τη διαρκεια της μέρας, 4 κούπες πράσινο τσάι στη δουλειά και 2.5 -3 λίτρα νερό

eri_87
28-04-12, 11:40
Καλώς την κοπέλα! :welcome:
Μπράβο σου από μένα για την προσπάθεια, φαίνεται ότι έχεις θέληση να μην τα παρατήσεις κ κάνεις ό,τι μπορείς. Α ρε γιαγιά... στα γεράματα θα μάθεις κ άλλη μαγειρική!!! :thumbup:

magdaline
30-04-12, 01:00
Καλώς την κοπέλα! :welcome:Μπράβο σου από μένα για την προσπάθεια, φαίνεται ότι έχεις θέληση να μην τα παρατήσεις κ κάνεις ό,τι μπορείς. Α ρε γιαγιά... στα γεράματα θα μάθεις κ άλλη μαγειρική!!! :thumbup:
Γεια σου Eri μου σ'ευχαριστώ.Ομολογώ πως είμαι ένα μήνα τώρα στη τράπεζα και δεν έχω συνηθίσει αυτό το πρωινο ξύπνημα.

Το ΣΚ ήταν special.Από αύριο ρουτίνα. Αυτό το ΣΚ διαστροφή έκανα.. όχι διατροφή , αλλά με πολύ περπάτημα (3 ώρες ημερησίως) έχω λιγότερες τύψεις και είμαι έτοιμη να κάνω διπλή προπόνηση αύριο.

:welcome:

PEGY
30-04-12, 05:19
Μιας και έχω ξεκινήσει πρακτική εδώ Αθήνα σε τράπεζα, η μέρα μου είναι αρκετά γεμάτη
Έχω κόψει το κάπνισμα, πίνω κατά τη διάρκεια της μέρας 4 κούπες τσάι πράσινο, έκοψα το καφέ και αν πίνω καμιά φορά μόνο ντεκάφ (έπινα 2-3 καφέδες τη μέρα παλιότερα).

Λέω να προσθέσω πριν τη προπόνηση λίγα αμύγδαλα για περισσότερη ενέργεια.
Ένα πρόβλημα που έχω είναι ότι κοιμάμαι μετά τη δουλειά και ξυπνάω φουσκωμένη..

Αυτά τα νέα μου. Να στε καλά!

Μάλλον θα φταίει η Τράπεζα !!!! Κ εγώ θυμάμαι όταν δούλευα εποχιακή, γύρναγα σπίτι κ έπεφτα ξέρη :shock: Το ξύπνημα δε ήταν το χειρότερο!!!!

Αυτό με τον καφέ πως το έκανες;;; Το παλεύω καιρό τώρα με υποκατάστατα αλλά όλο πέφτω στα σκληρα κάποια μέρα.
Ξέρεις, φραπέ κ δεν συμμαζεύεται...:(

magdaline
30-04-12, 06:18
Μάλλον θα φταίει η Τράπεζα !!!! Κ εγώ θυμάμαι όταν δούλευα εποχιακή, γύρναγα σπίτι κ έπεφτα ξέρη :shock: Το ξύπνημα δε ήταν το χειρότερο!!!!

Αυτό με τον καφέ πως το έκανες;;; Το παλεύω καιρό τώρα με υποκατάστατα αλλά όλο πέφτω στα σκληρα κάποια μέρα.
Ξέρεις, φραπέ κ δεν συμμαζεύεται...:(

Καλημέρα!!
Πολύ πράσινο τσάι, δηλαδή μέχρι το μεσημέρι 3-4 κούπες. Μια ιδέα είναι αλήθεια. Εγώ έπινα ελληνικό καφέ. Πριν κόψω το τσιγάρο άρχισα να πίνω για 2-3 weeks decaf nes cafe. Τώρα πλέον σπάνια τον θέλω, γιατί άμα πιω καφέ θέλω και να καπνίσω ;>

Stella
30-04-12, 13:34
Kαλώς μας ξανάρθες Μαγδαληνούλα!;)
Μην ανησυχεις για το πρωινό ξύπνημα....μια ιδέα είναι...θα συνηθίσεις...
Δουλειά να υπάρχει βρε....!:green:

magdaline
30-04-12, 23:37
Kαλώς μας ξανάρθες Μαγδαληνούλα!;)
Μην ανησυχεις για το πρωινό ξύπνημα....μια ιδέα είναι...θα συνηθίσεις...
Δουλειά να υπάρχει βρε....!:green:

Καλώς σας βρήκα Στέλλα μου :)

Δευτέρα:

6.30 μπανάνα, 50γρ κουάκερ, μισή κτ γλυκού μελι

10:00 γιαουρτάκι με 3 κριτσίνια ολικής.

13:00 ξανά μπανάνα.. ξέρω. αλλά δεν ήταν το πιο γρήγορο που μπορούσα να ετοιμάσω και να πάρω μαζί μου στη δουλειά σήμερα.

17:00 3 κριτσίνια ολικής και χυμός πορτοκάλι (πήγα για καφέ μετά τη δουλειά)

19:00 σαρδέλες με χόρτα, μια κτ λάδι, λίγο ξύδι.

20:00 περπάτημα 15 λεπτά για γήπεδο, ζέσταμα με τρεξιματάκι 15 λεπτά, Η.Ι.Ι.Τ 13 λεπτά, διατάσεις και μονόζυγο, περπάτημα 15 λεπτά σπίτι.

22:00 πράσινο μήλο

Μειωμένη όρεξη σήμερα..τουλάχιστον όμως βγήκε η προπόνηση. Αυτός ο καφές ο απογευματινός μου χάλασε τα γεύματα.

magdaline
01-05-12, 12:12
Σήμερα φοβάμαι τι θα προκύψει στο log μου.. Στο διπλανό σπίτι με περιμένει το σόι και έχουν στήσει μπριζόλες στα κάρβουνα, πίτες, και δε ξέρω και εγώ τι άλλο.....

magdaline
02-05-12, 00:26
Σήμερα είχαμε τσιμπούσι αλλά οκ δε πέρασα τα όρια..
12:00καφές απαραιτήτως
13:00 κοτόπουλο στα κάρβουνα με πατάτα ψητή, μαρούλι και 1 κομματάκι σπανακόπιτα (με πίεσαν :P )
16:30 περπάτημα 15 λεπτά για το γήπεδο, διατάσεις 10 λεπτά, ΗΙΙΤ 15 λεπτά, ανεβοκατέβασμα κερκίδων χ400., περπάτημα 15 λεπτά πίσω

18:30 πατάτα βραστή με κοτόπουλο

21:00 -24:00 3 ΠΟΤΑΡΕΣ. :p (έχω να πιώ κανα μήνα)

24:15 5 αμύγδαλα
Δουλειά αύριο :)

magdaline
03-05-12, 19:24
xθες 02/05

07:00 50γρ κουάκερ , λίγο γάλα, 1κτ γλυκου ταχίνι, μισή κτ γλυκού μέλι

11:00 μπανάνα 3 κριτσίνια ολικής

16:00 γαλέος με μαρούλι 1κτ λάδι λίγο λεμόνι, 1 φέτα ψωμί τοστ ολικής

19:00 5 αμύγδαλα

19.30-21.00 γρήγορο περπάτημα

21:00 χυμός πορτοκάλι

22:00 100γρ πατάτα βραστή με τόνο κ μαρούλι, μια κουτ. λάδι λίγο λεμόνι



Για σήμερα αργότερα θα ποστάρω! :)

RAMBO
03-05-12, 19:30
Στο γευμα των 4 γιατι δεν βαζεις λιγο ακομα υ/δ?

magdaline
03-05-12, 19:37
έτυχε ρε γαμώτο, γύρισα πτώμα απο τη δουλειά, και δεν είχα προλάβει να ετοιμάσω κάτι. Γενικά δε μ'αρέσει η διατροφή μου ιδιαίτερα. Συνήθως τρώω πατάτα βραστή. Σήμερα έφαγα ριζάκι. Αν είχα παραπάνω χρόνο όπως παλιότερα θα περνα και ταπεράκι στη τράπεζα.

RAMBO
03-05-12, 19:40
Αμα δεις την δικια μου θα αναθεωρησεις αποψη για την διατροφη σου:P

magdaline
03-05-12, 19:42
Αμα δεις την δικια μου θα αναθεωρησεις αποψη για την διατροφη σου:P

μια χαρά είσαι μη μιλάς καθόλου

magdaline
03-05-12, 22:33
03/05

7:30 1 κουλούρι πολύσπορο 1 ποτήρι γάλα.

12.00 γιαουρτάκι με φρούτα κ δημητριακά vitaline το μισό κεσεδάκι.

16:00 1,5 γιαούρτι 0% με ντολμαδάκια αρκετή ποσότητα.

20:00 γρήγορο περπάτημα 20 λεπτά, 300χ κερκίδες ψηλές σε σετ των 3χ 100 πάνω κάτω και σαν διάλειμμα ΗΙΙΤ στο γήπεδο χ3 φορές. Διατάσεις 15 λεπτά, μονόζυγο, επιστροφη 15 λεπτά, στάση στο γηπεδάκι για ρακέτες 15 λεπτά και μπάσκετ 15.
ΩΩναι εκανα πολλά και διάφορα σήμερα χωρίς σταματημό!

22:00 ντολμαδάκια (6-7) με 1 γιαουρτάκι 0%.

:welcome:

Υ.Γ. πολύ γιαούρτι σήμερα.

magdaline
05-05-12, 14:34
Καλά εχθές.. ΣΚΑΤΑ. 04/05

8:00 3 Κριτσίνια ολικής 1 ποτ. γάλα

12:00 ενα κομματάκι σοκολάτα (είχα πολλή δουλειά δε προλάβαινα για τίποτα άλλο, και ήταν το μόνο πρόχειρο στο συρτάρι του γραφείου.)

16:00 τόστ ολικής με 200γρ κοτόπουλο (τράτζικ)

19:00-21:30 γρήγορο περπάτημα, χαλαρό τρέξιμο, διατάσεις, και λίγα βάρη για πλάτη και τρικέφαλους στο δημοτικό γυμναστήριο του γηπέδου.
πλάτη 4χ12 τροχαλία ανοιχτή λαβή (σόρυ δε ξέρω ονομασία)
τρικέφαλους 4χ12 κλειστή λαβή με μικρή τροχαλία, ορθη γωνία τα χέρια κ μετά μεχρι τους ώμους.(τρέχα γύρευε)
περπάτημα σπίτι.

22:00 μήλο και αργότερα μια μπανάνα.

Πως τα χω καταφέρει έτσι κ δεν έχω όρεξη για φαγητό δε ξέρω,, ενώ σκοτώνομαι στη δουλειά θα πρεπε να πεινάω.

beefmeup
05-05-12, 14:45
Πως τα χω καταφέρει έτσι κ δεν έχω όρεξη για φαγητό δε ξέρω,, ενώ σκοτώνομαι στη δουλειά θα πρεπε να πεινάω.

μπα δεν εχει να κανει..
το παθαινω κ γω αυτο συχνα..λες κ κλειδωνει λεμε το μυαλο κ ξεχνας οτι θα επρεπε να πεινας τοσες ωρες χωρις φαι..
αυτος ηταν ενας απο τους βασικους λογους που ξεκινησα πριν πολλα χρονια,να κανω αλλαγες κ πειραματα στην διατροφη πανω μου..
εβαζα καποιες μερες που δεν ειχα ορεξη με λιγο φαι,κ αλλες που ετρωγα σαν να μην υπαρχει αυριο εφ οσον ειχα ορεξη..
αυτο που ειδα πανω μου,ειναι οτι παλι το σωμα μου μια χαρα ανταποκρινονταν..θερμιδικα στα ιδια ερχομουν ανα περιοδους(μια βδομαδα ας πουμε)..

οποτε το εκανα συστημα απο την στιγμη δεν ειμαι κ ατομο που θα κατσει να φαει με το ζορι..
πλεον βεβαια,πρεπει να αλλαξω καποια πραγματακια γιατι δεν βολευουν πια,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

απο ενεργεια πως τα πας?

magdaline
05-05-12, 14:53
μπα δεν εχει να κανει..
το παθαινω κ γω αυτο συχνα..λες κ κλειδωνει λεμε το μυαλο κ ξεχνας οτι θα επρεπε να πεινας τοσες ωρες χωρις φαι..
αυτος ηταν ενας απο τους βασικους λογους που ξεκινησα πριν πολλα χρονια,να κανω αλλαγες κ πειραματα στην διατροφη πανω μου..
εβαζα καποιες μερες που δεν ειχα ορεξη με λιγο φαι,κ αλλες που ετρωγα σαν να μην υπαρχει αυριο εφ οσον ειχα ορεξη..
αυτο που ειδα πανω μου,ειναι οτι παλι το σωμα μου μια χαρα ανταποκρινονταν..θερμιδικα στα ιδια ερχομουν ανα περιοδους(μια βδομαδα ας πουμε)..

οποτε το εκανα συστημα απο την στιγμη δεν ειμαι κ ατομο που θα κατσει να φαει με το ζορι..
πλεον βεβαια,πρεπει να αλλαξω καποια πραγματακια γιατι δεν βολευουν πια,αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

απο ενεργεια πως τα πας?
Απο ενέργεια μια χαρά μιας και κοιμάμαι το μεσημέρι 2-3 ώρες. Στην αρχή της γυμναστικής (πάω στο γήπεδο) δεν έχω τόση, αλλά άπαξ και μπω στο ρυθμό μετά απο κανα μισάωρο ανακτώ δυνάμεις. Τη βγάζω στο γήπεδο κάνοντας διάφορες ασκήσεις για 2-2.5 ώρες.

magdaline
06-05-12, 13:52
Σάββατο 05/05

14.30 50γρ κουάκερ, μισή κουτ. γλυκού μέλι, 1 κοφτή κουτ. γλυκού ταχίνι, λίγο γάλα

16:00 1 κομματάκι σπιτική σπανακόπιτα χωρίς αλάτι με φύλλο ολικής

17:00 -19:00 25χλμ με το ποδήλατο, γρήγορο περπάτημα στο γήπεδο, μονοζυγο.

19:30 πράσινο μήλο

21:00 2 κομματάκια σπανακόπιτα χωρίς αλάτι με φύλλο ολικής


Και γαμώ τις δια(Σ)τροφές έκανα πάλι..........

RAMBO
06-05-12, 16:53
Μετα απο 20 χιλιομετρα ενα μονο μηλο?:bowdown:

Miss Fit
06-05-12, 17:02
Σάββατο 05/05

14.30 50γρ κουάκερ, μισή κουτ. γλυκού μέλι, 1 κοφτή κουτ. γλυκού ταχίνι, λίγο γάλα
16:00 1 κομματάκι σπιτική σπανακόπιτα χωρίς αλάτι με φύλλο ολικής

17:00 -19:00 25χλμ με το ποδήλατο, γρήγορο περπάτημα στο γήπεδο, μονοζυγο.

19:30 πράσινο μήλο

21:00 2 κομματάκια σπανακόπιτα χωρίς αλάτι με φύλλο ολικής


Και γαμώ τις δια(Σ)τροφές έκανα πάλι..........

Γειά σου magdaline :welcome:

Γενικά θα πρεπει να τρώς περισσότερη πρωτεινη, πέρα απ το γαλά δεν ειχες τπτ. Φαντάζομαι θα έτυχε... Καλή συνέχεια, τέλεια η ασκήση με ποδήλατο :thumbup:

magdaline
06-05-12, 18:27
Παιδια παιζει ενα θεμα με τη γιαγια, μου φτιάχνει διαφορα και δεν μπορώ να τη στεναχωρω.. η διατροφή μου συνήθως είναι ισορροπημένη αλλά δεν μενω μονη ούτε εχω να κανω με τη μαμα μου που με καταλαβαινει..εχω να κανω με 2 85αρικα γηρατεια.. οποτε καταλαβαίνετε.

marvin
06-05-12, 20:08
Παιδια παιζει ενα θεμα με τη γιαγια, μου φτιάχνει διαφορα και δεν μπορώ να τη στεναχωρω.. η διατροφή μου συνήθως είναι ισορροπημένη αλλά δεν μενω μονη ούτε εχω να κανω με τη μαμα μου που με καταλαβαινει..εχω να κανω με 2 85αρικα γηρατεια.. οποτε καταλαβαίνετε.

Δες το αλλιως παλι καλα που μια γιαγια στα 85 εχει την αναγκγ να σε φροντιζει!!;):welcome:

magdaline
06-05-12, 20:18
Δες το αλλιως παλι καλα που μια γιαγια στα 85 εχει την αναγκγ να σε φροντιζει!!;):welcome:
Έτσι το βλέπω κ εγώ και η καημένη είδες, χωρίς αλάτη, με φύλλο ολικής. ΘΕΑ:clap:
Μόλιε γύρισα από προπόνηση :)) τι ωραίο συναίσθημα ντε.:turtle:

katerina.
06-05-12, 22:50
Έτσι το βλέπω κ εγώ και η καημένη είδες, χωρίς αλάτη, με φύλλο ολικής. ΘΕΑ:clap:
Μόλιε γύρισα από προπόνηση :)) τι ωραίο συναίσθημα ντε.:turtle:


αγαπαμε γιαγια!!!!!!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

magdaline
08-05-12, 22:59
Τρίτη 08/05

7.30 γάλα με 4 κριτσίνια ολικής

12:00 1 μπανάνα

16:00 100γρ πατάτα βραστή με τόνο 1 κτ λάδι ξύδι

16:00-18΅:00 ύπνος

18:15 - 21:00 ποδήλατο μέχρι το γήπεδο
περπάτημα 10 λεπτά, διατάσεις αρκετή ώρα, τρέξιμο 20, περπάτημα άλλα 60 λεπτά γρήγορα ανηφόρα και βουνό χωματόδρομο, μεγάλη βόλτα με το ποδήλατο (κλασσικό ποδήλατο κούρσα χωρίς ταχύτητες) και σπίτι.

21:00 λίγο χυμό και πατάτα βραστή 100γρ κ τόνο, 1 κτ λάδι κ ξύδι.

gym
09-05-12, 18:28
βλεπω πολυ αεροβιο ε?
απο μυικη ενδυναμωση περα απο τις κερκιδες που βλεπω κανεις κατι?

magdaline
12-05-12, 14:53
Ηello! Έχω ξεκινήσει και βάρη στο δημοτικό γμναστήριο. Εχθές έκανα πλάτη.
(Τετάρτη Πέμπτη 9/5 και 10/5 ξεκουραση με κανονική διατροφή όμως )
Παρασκευή 11/05

06:00 1 ποτ. γάλα, κριτσίνια ολικής

11:00 1 κουλούρι πολύσπορο 1 γιαουρτάκι

16:00 τοστ ολικής γαλοπούλα τυρί μαρούλι

ύπνος

20:00 προπόνηση
15 λεπτά γρήγορο περπάτημα
30 λεπτά ποδήλατο στο γυμναστήριο
ασκήσεις για πλάτη - βάρη.
50λεπτά περπάτημα

22:00+ τόνος με 100γρ πατάτα 1κτ λάδι ξύδι

koukoutsaki
12-05-12, 15:04
:welcome:

λιγο δεν τρως για τοσο πολυ αεροβιο?:unsure: σε κραταει?

magdaline
12-05-12, 15:32
Λίγο τρώω όντως αλλά με τόση δουλειά στη τράπεζα το τελευταίο που σκέφτομαι είναι το φαγητό. Θα μπορούσα να τρώω καλύτερα είναι αλήθεια. Θα θελα να περιορίσω και το ψωμί , τα κριτσίνια και τα κολούρια..έστω και που είναι ολικής με χαλάνε..

koukoutsaki
12-05-12, 15:38
Λίγο τρώω όντως αλλά με τόση δουλειά στη τράπεζα το τελευταίο που σκέφτομαι είναι το φαγητό. Θα μπορούσα να τρώω καλύτερα είναι αλήθεια. Θα θελα να περιορίσω και το ψωμί , τα κριτσίνια και τα κολούρια..έστω και που είναι ολικής με χαλάνε..

το κακο με αυτα ειναι οτι δε σε χορταινουν οπως το ρυζι η η πατατα...
βεβαια δε ξερω και κατα ποσο εχεις εκει τη δυνατοτητα να φας

magdaline
12-05-12, 21:30
το κακο με αυτα ειναι οτι δε σε χορταινουν οπως το ρυζι η η πατατα...
βεβαια δε ξερω και κατα ποσο εχεις εκει τη δυνατοτητα να φας
δεν είναι οτι δε σε χορταίνουν, σου ανοίγουν την όρεξη παραπάνω τα αρτοποιήματα..ασε που κάνουν κατακράτηση..


Σάββατο 11/05

13:00 κουάκερ με μια κουτ. γλυκ. ταχίνι μισή κουτ μέλι, λίγο γάλα

16:00 μπανάνα

18:30 10 αμύγδαλα

19:00 15 λεπτά περπάτημα,
Στήθος, επικλινή κατακλινή 2 και 2 ασκήσεις 4χ12 επαναλήψεις με 2κιλα βαράκια
τετρακέφαλοι 2 ασκήσεις με 4 κιλα βαράκια.
30 λεπτά περπάτημα.

21:30 150γρ κοτοπουλο στον ατμό με 2 κολοκυθάκια, χόρτα και 1 πατατα 80γρ βραστή 1 κουτ λάδι, ξύδι.

Δε ξέρω αν είναι σωστές οι προπόνες αλά βλέπω αποτελέσματα. Λίγο παραπάνω πρωτείνη θέλω να προσθέσω αλλά αισθάνομαι καλά και αυτό έχει σημασία. :D

koukoutsaki
12-05-12, 21:45
δεν είναι οτι δε σε χορταίνουν, σου ανοίγουν την όρεξη παραπάνω τα αρτοποιήματα..ασε που κάνουν κατακράτηση..


Σάββατο 11/05

13:00 κουάκερ με μια κουτ. γλυκ. ταχίνι μισή κουτ μέλι, λίγο γάλα

16:00 μπανάνα

18:30 10 αμύγδαλα

19:00 15 λεπτά περπάτημα,
Στήθος, επικλινή κατακλινή 2 και 2 ασκήσεις 4χ12 επαναλήψεις με 2κιλα βαράκια
τετρακέφαλοι 2 ασκήσεις με 4 κιλα βαράκια.
30 λεπτά περπάτημα.

21:30 150γρ κοτοπουλο στον ατμό με 2 κολοκυθάκια, χόρτα και 1 πατατα 80γρ βραστή 1 κουτ λάδι, ξύδι.

Δε ξέρω αν είναι σωστές οι προπόνες αλά βλέπω αποτελέσματα. Λίγο παραπάνω πρωτείνη θέλω να προσθέσω αλλά αισθάνομαι καλά και αυτό έχει σημασία. :D

πλακα κανεις :shock::shock::shock:
δεν το ηξερα αυτο
το ιδιο ισχυει και για το ντινκελ σικαλεως που αυτο ως ψωμι που και που τιμαω οταν δεν εχω πατατα η ρυζι???

magdaline
13-05-12, 03:47
Έτσι μου χε πει ένα παιδί εδώ που ασχολείται επαγγελματικά. Ρύζι, ψωμί, αυτά κάνουν κατακράτηση υγρών.. κ τα γαλακτοκομικά σε ψιλοπρήζουν.. γιαυτό προτιμούμε πατάτα βραστή, είναι ο πιο γρήγορα απορροφήσιμος υδατάνθρακας.

koukoutsaki
13-05-12, 09:00
Έτσι μου χε πει ένα παιδί εδώ που ασχολείται επαγγελματικά. Ρύζι, ψωμί, αυτά κάνουν κατακράτηση υγρών.. κ τα γαλακτοκομικά σε ψιλοπρήζουν.. γιαυτό προτιμούμε πατάτα βραστή, είναι ο πιο γρήγορα απορροφήσιμος υδατάνθρακας.

χμμμ:unsure:
οσο για τα γαλακτοκομικα ,ευτυχως υπαρχουν και χωρις λακτοζη:green:
δεν τα κοβω που να γυρισει η γη τουμπα

beefmeup
13-05-12, 14:07
Έτσι μου χε πει ένα παιδί εδώ που ασχολείται επαγγελματικά. Ρύζι, ψωμί, αυτά κάνουν κατακράτηση υγρών.. κ τα γαλακτοκομικά σε ψιλοπρήζουν.. γιαυτό προτιμούμε πατάτα βραστή, είναι ο πιο γρήγορα απορροφήσιμος υδατάνθρακας.

αυτα ισχυουν οταν εισαι αγωνιστικος.
σε ενα απλο γυμναζομενο,δεν παιζει κανενα ρολο εκτος αν ξεφευγεις με τις ποσοτητες που κ παλι εκει δεν ειναι θεμα του ρυζιου,αλλα της ποσοτητας.
καλο ειναι να τρως απολα..
κ αυτο για την πατατα αμφιβαλω κατα πολυ αν ισχυει.

magdaline
13-05-12, 14:32
αυτα ισχυουν οταν εισαι αγωνιστικος.
σε ενα απλο γυμναζομενο,δεν παιζει κανενα ρολο εκτος αν ξεφευγεις με τις ποσοτητες που κ παλι εκει δεν ειναι θεμα του ρυζιου,αλλα της ποσοτητας.
καλο ειναι να τρως απολα..
κ αυτο για την πατατα αφιβαλω κατα πολυ αν ισχυει.

Και αγωνιστικός να μην είσαι όταν κοιτάς τη λεπτομέρεια μετράς το κάθε τι. Συμφωνώ ότι καλό είναι να τρως απόλα και αυτό προσπαθώ να κάνω κ εγώ.
Αυτό με τη πατάτα σίγουρα ισχύει. Καποια περίοδο έκανα διατροφή συγκεκριμένη με πατάτα μόνο σαν υδατάνθρακα και είχα δει τρομερά αποτελέσματα. Άσε που η πατάτα δε σε φουσκώνει όσο τα άλλα. Βέβαια άποψη μου πάντα έτσι; Ο καθένας μπορεί να λέει και να τρώει ότι θέλει. Εγώ έχω αλλάξει τη διατροφή μου πολλάκις τα τελευταία χρόνια που έχω αδυνατίσει 40 κιλά. By the way πως είμαι κ πως ήμουν (3 απο αριστερά), οπότε δε μπορεί, κάτι κάνω σωστά.

beefmeup
13-05-12, 14:37
καλα δεν εγραψα καπου οτι κανεις κατι λαθος..
ωραιο αποτελεσμα κ με το παραπανω,αλλα παλι πιστευω πως εχει να κανει με το οτι γυμναστικες,ελατωσες θερμιδες κ αρχισες να τρως πιο σωστα..
αυτο δεν εχει να κανει με ενα συγκεκριμενο τυπο φαγητου..αυτο εγραψα;)
απο κει κ περα σαφως ο καθενας οπως βολευεται καλυτερα..
καλη συνεχεια..

Stella
13-05-12, 14:40
Κουκλα ομόρφυνες πολύ εσυ τελευταία ή ιδέα μου είναι;;;;:turtle::turtle::turtle::green:

magdaline
13-05-12, 14:45
Κουκλα ομόρφυνες πολύ εσυ τελευταία ή ιδέα μου είναι;;;;:turtle::turtle::turtle::green:

Έχω αρχίσει και μικροδείχνω ! :D Η αλήθεια είναι ότι έχω πολλή ενέργεια, ζωντάνια και καλή διάθεση. Σε ευχαριστώ πολύ ε

Καλή συνέχεια κ σε σενα Beef

RAMBO
13-05-12, 14:46
Ο κοπος σου ανταμειφθηκε,πολυ καλη:clap:

koukoutsaki
13-05-12, 14:47
θεαματικη αλλαγη... μπραβο...:clap::clap::clap::bowdown:

magdaline
13-05-12, 14:51
Ο κοπος σου ανταμειφθηκε,πολυ καλη:clap:


θεαματικη αλλαγη... μπραβο...:clap::clap::clap::bowdown:

Ευχαριστώ ρε παιδιά το παλεύω ! :)

Silvester
13-05-12, 14:57
Κουκλα και πολυ ωραιο σωματακι!!!

koukoutsaki
13-05-12, 15:01
Δεν ειχα ιδεα για το "πριν"
μπραβο εχεις κανει θαυματα με το σωμα σου :thumbup:

Miss Fit
13-05-12, 15:30
΅Ενα μεγάλο μπράβο και απο εμενα!! Πολύ ωραιο σωμα, εκανες πολύ καλη δουλεια :clap:

magdaline
13-05-12, 15:35
Δεν ειχα ιδεα για το "πριν"
μπραβο εχεις κανει θαυματα με το σωμα σου :thumbup:
Πάνε 3 χρονια που χω χασει τα κιλα


΅Ενα μεγάλο μπράβο και απο εμενα!! Πολύ ωραιο σωμα, εκανες πολύ καλη δουλεια :clap:


Nα στε καλά. :welcome:

xelashai
13-05-12, 20:08
δεν θα διαβασα καλα....εισαι η 3η κοπελα απο αριστερα???
:shock:.....απιστευτη αλλαγη!!!!!μπραβο σου:clap:

magdaline
13-05-12, 22:56
δεν θα διαβασα καλα....εισαι η 3η κοπελα απο αριστερα???
:shock:.....απιστευτη αλλαγη!!!!!μπραβο σου:clap:

αυτή είμαι ναι :) ευχαριστώ xelashai

Κυριακή 13/05

12:00 2πλος εσπρέσσο με 3 ζαχαρινες

20 λεπτά ποδήλατο

13:00 χοιρινή μπριζόλα με μαρούλι, γλυστρίδα (!!) και μισή κουτ μέλι 1 κουταλάκι λάδι κ ξύδι 5 αμύγδαλα κομμένα

17:00 50γρ κουάκερ με μισή κουτ μέλι κ μια κουτ γλυκού ταχίνιι

19:00 χαλαρό περπάτημα 1 ώρα κ κουβεντούλα, 200χ κερκίδες σε σετ των 100χ2 κ στο διαλειμμα 2 σπριντ 20δευτ. με ενδιάμεσο 30δευτερα περπάτημα. κ λίγες ασκήσεις για πόδια με βάρη, τις υπόλοιπες αύριο γτ σήμερα είχε γεμίσει το δημ. γυμναστήριο με πολυ κόσμο και δεν ενιωθα άνετα.. 10 επαναλήψεις στο μονόζυγο με βοήθεια.

21:30 100γρ κοτόπουλο στον ατμό, 7 ντολμαδάκια

22:00 2 τρουφάκια με καρύδα (με πίεσε η θεια μου)

Ντάξει δε θα λεγα ότι ήταν καλή μερα διατροφής η σημερινή. Βλέπουμε αύριο. Τουλάχιστον έκανα καλούτσικη προπόνηση αν και η μέρα που κάνω πόδια δε μαρεσει γιατί δεν μπορώ να κάνω αερόβια.. αλλά οκ.

magdaline
14-05-12, 18:38
Και ενώ έφαγα άριστα από το πρωί να σου σκάνε πρόταση για σουβλάκια το βράδυ, μπορείς να πεις όχι ?? 15 Μέρες χωρίς cheat meal..
που σημαίνει ότι μάλλον σήμερα είναι..


ΦΡΙ ΝΤΕΗ

eli_din3
14-05-12, 20:17
ειδα τις φωτογραφιες σου μαγδαλινη... συγχαρητηρια! τεραστια αλλαγή..σε ποσο καιρο τα χασες τα κιλα?

katerina.
14-05-12, 20:25
Και ενώ έφαγα άριστα από το πρωί να σου σκάνε πρόταση για σουβλάκια το βράδυ, μπορείς να πεις όχι ?? 15 Μέρες χωρίς cheat meal..
που σημαίνει ότι μάλλον σήμερα είναι..


ΦΡΙ ΝΤΕΗ



σουβλακια :shock::shock::shock:εχω ακομη τη μυρωδια τους απο χτες:green::green:

magdaline
14-05-12, 20:53
ειδα τις φωτογραφιες σου μαγδαλινη... συγχαρητηρια! τεραστια αλλαγή..σε ποσο καιρο τα χασες τα κιλα?
είχα χάσει 10 τον επόμενο χρόνο καμια 25άρα, η 25αρα κιλά από χριστούγεννα μεχρι καλοκαίρι, και απο τα 60 τον ιο΄νη έφτασα 55 σεπτεμβρη :) εδώ και 3 χρόνια διατηρούμαι στα 55-58

magdaline
14-05-12, 20:54
σουβλακια :shock::shock::shock:εχω ακομη τη μυρωδια τους απο χτες:green::green:

δε ξέρω αν τελικα θα πάω για σουβλάκια, έφαγα το μεσημέρι αρκετά μακαρονάκια ολικής κ ακόμα να τα χωνέψω:shock:

magdaline
15-05-12, 20:10
Τρίτη 15/5

8.30 Γιαούρτι 0 % , 3 κριτσίνια ολικής

12:00 μπανάνα

16:00 κολοκυθάκια,πατάτα 100γρ περίπου κ 1 γιαούρτι 0%

18:00 20 λεπτά γρήγορο περπάτημα, 20 λεπτά τρέξιμο

19:00 χυμός

20:00 κολοκυθάκια, πατάτα, λίγη φέτα ετσι για αλλαγή.

Σήμερα δε κοιμήθηκα μεσημέρι.. και θα κοιμηθώ΄νωρίς.

magdaline
16-05-12, 21:55
6:45 2πλός εσπρέσσο 2 ζαχαρίνες

9:00 γιαούρτι 0% με 3 κριτσινια ολικης

12:00 μαύρη σοκολάτα (δε μπορείς να φας μόνο 1 κομματάκι)

16:00 ψάρι (αρκετό) με μαρούλι , 1 κτ λάδι, ξύδι

16:00-18.30 ύπνος

19:15 ελληνικός με μια ζαχαρίνη

19:45 - 21:40
25 λεπτά περπάτημα,
30 λεπτά τρέξιμο,
3 ασκήσεις για πλάτη,
μονόζυγο,
15 λεπτά περπάτημα

21:45 4 ασπράδια, 1 γιαούρτι 0% κολοκυθάκια ομελέτα.

1 lt green tea, 1 lt νερό όλη μέρα.

not bad.

gym
16-05-12, 21:57
6:45 2πλός εσπρέσσο 2 ζαχαρίνες

9:00 γιαούρτι 0% με 3 κριτσινια ολικης

12:00 μαύρη σοκολάτα (δε μπορείς να φας μόνο 1 κομματάκι)

16:00 ψάρι (αρκετό) με μαρούλι , 1 κτ λάδι, ξύδι

16:00-18.30 ύπνος

19:15 ελληνικός με μια ζαχαρίνη

19:45 - 21:30
15 λεπτά περπάτημα,
30 λεπτά τρέξιμο,
3 ασκήσεις για πλάτη, τι ασκησεις?κιλα?
15 λεπτά περπάτημα

21:45 4 ασπράδια, 1 γιαούρτι 0% κολοκυθάκια ομελέτα.

1 lt green tea, 1 lt νερό όλη μέρα.

not bad.

:toast:

magdaline
16-05-12, 22:03
:toast:

έλξεις τροχαλίας οπισθολαίμιες 4x12 25κιλά

χαμηλή κοπηλατική κλειστή λαβή 4χ12 25κιλά (not sure tho)

και 4κιλα σε πάγκο καθιστή σκυφτή με άνοιγμα χεριών προς τα πίσω (άντε κατάλαβε τώρα την άσκηση :P)

gym
16-05-12, 22:06
έλξεις τροχαλίας οπισθολαίμιες 4x12 25κιλά

χαμηλή κοπηλατική κλειστή λαβή 4χ12 25κιλά (not sure tho)

και 4κιλα σε πάγκο καθιστή σκυφτή με άνοιγμα χεριών προς τα πίσω (άντε κατάλαβε τώρα την άσκηση :P)

εκτασεις με αλτηρες απο πρηνη θεση για οπισθιο δελτοειδη;)

magdaline
16-05-12, 22:06
εκτασεις με αλτηρες απο πρηνη θεση για οπισθιο δελτοειδη;)

του ΙΚΑ συνταγή γράφεις; :p

gym
16-05-12, 22:07
του ΙΚΑ συνταγή γράφεις; :p

?
οχι απλα σου ειπα πως λεγεται η ασκηση που εκανες με πιο συντομο τροπο κ ετσι οπως αναφερεται γενικα στην προπονητικη

eli_din3
16-05-12, 22:09
μηπως εννοει την κωπηλατικη σε παγκο με το ενα χερι ? :S

gym
16-05-12, 22:10
μηπως εννοει την κωπηλατικη σε παγκο με το ενα χερι ? :S

ετσι οπως το εγραψε αυτο καταλαβα...

ρε μαγδαληνη για οπισθιο δεν εκανες τις εκτασεις?

τεσπα...εγω αυτην εννουσα...
http://www.youtube.com/watch?v=MNv44FAlfec
αλλα σε παγκο φαντασου

magdaline
16-05-12, 22:13
Αυτή την άσκηση έκανα babe, καθιστή. Στο δημοτικό γυμναστήριο που πάω με συμβουλέυει κ ένας γυμναστής εκει.

gym
16-05-12, 22:15
Αυτή την άσκηση έκανα babe, καθιστή. Στο δημοτικό γυμναστήριο που πάω με συμβουλέυει κ ένας γυμναστής εκει.

ακους μαρη εσυ απο πανω>?αυτην εκανε...

αντε βγαλαμε ακρη...thank God!:green:

magdaline
16-05-12, 22:16
ακους μαρη εσυ απο πανω>?αυτην εκανε...

αντε βγαλαμε ακρη...thank God!:green:

χαχαχαχ.. μη με μπερδεύετε με τα προπονητικά σας. Τα κάναμε τα βαπτίσια.

magdaline
17-05-12, 23:30
Πέμπτη 17/5

9:00 4 κριτσίνια ολικής, γιοαύρτι 0 %

11:00 χυμός πορτοκάλι

13:30 μικρό μπακετίνι ολικής με σολομό, καρότο και αγγούρι

16:30 3 γεμιστά κολοκυθάκια με κιμά και ρύζι

16:30- 19:30 ύπνος

20:00 περπάτημα 30 λεπτά, διαλειμματική 15 λεπτά

21:00 2πλος εσπρέσσο 2 ζαχαρίνες

22:00 κοιλιακούς 3 ασκήσεις των 4χ20

22:30 τόνος με μια φρυγανιά, σαλάτα ντομάτα με κρεμμυδάκι 1κτ λάδι ξύδι, 70γρ πατάτα βραστή.

1λτρ. πράσινο τσάι διαλυμένο σε νερό, 1 λτρ. νερό καθ'όλη τη διαρκεια της μέρας

magdaline
18-05-12, 20:20
Παρασκευή 18/05

9:00 κουλούρι ολικής με σταφίδες, 1 ποτ γάλα

12:00 2 γιαούρτια 1% μεβγάλ

16:00 κοτόπουλο με πράσινη σαλάτα λεμόνι, μια 1κτ λαδι

16:00-17.30 ύπνος

20:30 5 αμύγδαλα

21:00 προβλέπεται κρασί κόκκινο ημίγλυκο με παρέα έξω.

όταν επιστρέψω 00:00+ κοτόπουλο με πράσινη σαλάτα, λεμόνι, μια 1κτ λαδι
Ο καιρός μας τα χάλασε σήμερα, δεν έκανα προπόνηση.. αύριο!

vaggan
18-05-12, 20:47
Παρασκευή 18/05

9:00 κουλούρι ολικής με σταφίδες, 1 ποτ γάλα

12:00 2 γιαούρτια 1% μεβγάλ

16:00 κοτόπουλο με πράσινη σαλάτα λεμόνι, μια 1κτ λαδι

16:00-17.30 ύπνος

20:30 5 αμύγδαλα

21:00 προβλέπεται κρασί κόκκινο ημίγλυκο με παρέα έξω.

όταν επιστρέψω 00:00+ κοτόπουλο με πράσινη σαλάτα, λεμόνι, μια 1κτ λαδι
Ο καιρός μας τα χάλασε σήμερα, δεν έκανα προπόνηση.. αύριο!συμπληρωματα χρησιμοποιεις?ετσι μπραβο το κρασακι προβλεπετε με την παρεα:toast:

Stella
18-05-12, 21:01
Μαγδαληνη είδα τις νέες φωτό που έβαλες και νομίζω ότι τώρα το σώμα σου φαίνεται περισσότερο φιτ.
Πολύ ωραίο κορμί, πολύ καλές αναλογίες, τέλεια πόδια, κοιλιά, γλουτοί....γενικά είσαι σουπερ!
Κορμάρα ωραία γυμνασμένη!:clap::clap:
Που να εκανες και εντατικά γυμναστηριο...φαντάσου...;)

magdaline
20-05-12, 14:25
συμπληρωματα χρησιμοποιεις?ετσι μπραβο το κρασακι προβλεπετε με την παρεα:toast:
δε χρησιμοποιώ:welcome:


Μαγδαληνη είδα τις νέες φωτό που έβαλες και νομίζω ότι τώρα το σώμα σου φαίνεται περισσότερο φιτ.
Πολύ ωραίο κορμί, πολύ καλές αναλογίες, τέλεια πόδια, κοιλιά, γλουτοί....γενικά είσαι σουπερ!
Κορμάρα ωραία γυμνασμένη!:clap::clap:
Που να εκανες και εντατικά γυμναστηριο...φαντάσου...;)

oooooooo με κάνετε κ κοκκινίζω:rolf:

Σάββατο 19/5

12:00 διπλος εσπρεσσο 2 ζαχαρινες

13:00 κοτόπουλο 150γρ πατάτα βραστή 100γρ κολουθάκια βραστα, λεμόνι λάδι 1κτ.

16:00 50γρ κουάκερ 1 κτ γλ ταχίνι μισή κτ. μέλι

18:00 15 λεπτά ποδήλατο, 20 λεπτά περπάτημα,8μιση χιλιομετρα τρέξιμο στο γήπεδο (καμια 20αρια γύρους), σε 40-45 λεπτά περίπου,μονόζυγο.

20:30 χυμός

22:00 επίσκεψη σε πάρτυ, δε περιγράφω άλλο. (δεν έφαγα πολύ, αλλά 1 τυροπιτάκι κ 1 κομματάκι τούρτα σχεδόν διαφανές.. δεν είναι ότι καλύτερο)

magdaline
20-05-12, 23:24
Kυριακή 20/5

13:00 ελληνικός 2 ζαχαρίνες
κουάκερ 50γρ. μισή κτ. γλυκού μέλι, μια κτ. γλυκού ταχίνι

17:00 3 μπαρούλες παστέλι
2πλος εσπρέσσο 2 ζαχαρίνες.

18:00- 21:00 προπόνα

10λεπτά ποδήλατο, 10 λεπτά ΗΙΙΤ (Διαλειμματική)

στήθος
4χ12 στον οριζόντιο με 4κιλα πιέσεις
4χ12 πιέσεις με τη μπάρα (10κιλά) στον οριζόντιο πάγκο ξαπλωμένη
4χ12 στον οριζόντιο με 4κιλα ανοίγματα
4x12 στον επικληνή με 4κιλα πιέσεις
4χ12 πιέσεις με τη μπάρα (10κιλά) στην επικληνή.
4x12 στον επικληνή με 4κιλα ανοίγματα
τρικέφαλοι
4χ20ή 10 δε θυμάμαι ..πιέσεις στη τροχαλία ορθή γωνία
4χ4κιλα αυτοσυγκέντρωση ξάπλα εκτάσεις με ορθή γωνία σε οριζόντιο πάγκο
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ: 3 σετ χ 5ασκήσεις ,20 επαναλήψεις σε κάθε σετ.

40 λεπτά γρήγορο περπάτημα
10 λεπτά ποδήλατο επιστροφή σπίτι

21.30 χυμός

23:00 μπριζόλα με σαλάτα, λεμόνι χυμό και 1κτ λάδι.

grtech
21-05-12, 00:19
είχα χάσει 10 τον επόμενο χρόνο καμια 25άρα, η 25αρα κιλά από χριστούγεννα μεχρι καλοκαίρι, και απο τα 60 τον ιο΄νη έφτασα 55 σεπτεμβρη :) εδώ και 3 χρόνια διατηρούμαι στα 55-58

Μπράβο magdaline :clap::clap:, να απαλλαγείς από 35 παραπανίσια κιλά δεν είναι κάτι εύκολο και όπως φαίνεται και από την φώτο έχεις φτιάξει ένα πολύ όμορφο σώμα.
Από εδώ και πέρα ποιοι είναι οι στόχοι σου;