PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλυτερη πρωτεινη/κρεατινη



Xorxhs
01-05-06, 23:46
Ποια θεωρειτε οτι ειναι η καλυτερη πρωτεινη και κρεατινη απο την μεχρι τωρα εμπειρια σας?

Muscleboss
02-05-06, 16:33
Se ligo kairo (kante ypomoni) tha sas proteinoume ta kalitera sympliromata mesa apo ayto to site, alla kai tha sas odigisoume se katastimata me poly xamiles times.

Muscleboss

Xorxhs
03-05-06, 01:15
ηδη χρησιμοποιω celltech/nitrotech.H επομενη επιλογη μου θα ειναι bsn cellmass/100% Whey Protein EAS

Tι λετε για αυτον τον συνδιασμο?

gorilakos
03-05-06, 09:36
ηδη χρησιμοποιω celltech/nitrotech.H επομενη επιλογη μου θα ειναι bsn cellmass/100% Whey Protein EAS

Tι λετε για αυτον τον συνδιασμο?

Pare tis BSN tin NoXplode anti gia Cell mass kimenontai stin idia timi kai einai kaliteri,kane sindiasmo etsi opos eipes me 100% Whey Eas kai pare kai Tribulus gia pio poli power.Prosexe omos min sta xreosoun xrisafi.

muaythaispirit
05-05-06, 16:27
ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΟΓΚΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΜΑSS FACTOR THS EAS ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΦΡΑΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΓΕΥΣΗ!ΑΠΟ ΚΡΕΑΤΙΝΕΣ ΤΟ CELL TECH ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΙΑΝΕΙ!ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΥΓΡΗ ΤΗΣ OPTIMUM KAI EXEI KALA AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΡΟΤΙ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΕΑΤΙΝΕΣ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ!ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΚΡΕΑΤΙΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ!ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ KAI ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ ??? :lol: :lol:

gorilakos
06-05-06, 23:39
ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΟΓΚΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΜΑSS FACTOR THS EAS ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΦΡΑΟΥΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΓΕΥΣΗ!ΑΠΟ ΚΡΕΑΤΙΝΕΣ ΤΟ CELL TECH ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΙΑΝΕΙ!ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΥΓΡΗ ΤΗΣ OPTIMUM KAI EXEI KALA AΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΡΟΤΙ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΡΕΑΤΙΝΕΣ ΣΕ ΥΓΡΗ ΜΟΡΦΗ!ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΚΡΕΑΤΙΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ!ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ KAI ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΜΕΣΑ ??? :lol: :lol:

l :lol: :lol: les na epese mesa to paketo me tis aspirines?? :lol: :lol:
gia proteini ongou to mass faktor tis eas einai poli kallo,eidika an thes na baleis killa kai simferi stin timi.i gnomi mou omos einai kalitera na pernoume whey kai xoria ydatanthrakes opote tous xreiazesai kai oxi kathe fora pou pineis proteini.kreatini kalitera kamia pure.

muaythaispirit
07-05-06, 01:01
xaxaxx :lol: :lol: nai kati tetoio prepei na nai!!
ego xrisimopoio mass factor logo tou oti einai tromera duskolo na pareis ogko ama kaneis kai kapoio athlima!eimai kai ektomorfikos kai xreiazomai polles thermides!oses fores dokimasa kathares proteines exatmistika! :lol:

Xorxhs
07-05-06, 02:04
για πειτε μου τη γνωμη σας παλι για τα παρακατω που πηρα.....

1 x 100% Whey Protein EAS
1 x Aminopower 1600 Hardtabs 300 tabs
1 x Noxplode BSN 820g
1 x Tribulus 625 Optimun Nutrition
1 x Multii Blend tis EAS 120caps

Λετε να ειμαι υπερβολικός με τα ολα τα παραπάνω?
Επίσης ,αυτή η κοιλια πως θα πεσει?Πολυ φοβαμαι οτι με τα παραπάνω θα παρω και άλλα κιλα....
Και κατι τελευταιο,τα αμινο που βοηθανε συγκεκριμένα?στην καλυτερη απορόφηση?

gorilakos
09-05-06, 14:27
xaxaxx :lol: :lol: nai kati tetoio prepei na nai!!
ego xrisimopoio mass factor logo tou oti einai tromera duskolo na pareis ogko ama kaneis kai kapoio athlima!eimai kai ektomorfikos kai xreiazomai polles thermides!oses fores dokimasa kathares proteines exatmistika! :lol:

sou dino dikio s auto pou les kai simfono.Apo ti stigmi pou kaneis bari kai asxolise kai me allo athlima kai xaneis toses poles thermides einai kalo na perneis formules proteinis etsi oste na kratas to baros sou stathero kai na anebaineis me ton kairo,einai sigouro se sena oti den tha ginoun oi ydatanthrakes lipos.Omos poli opos kai ego pou kanoune mono bari kai mia me dyo fores tin bdomada aerobiki,einai kalla na pernoume kathari proteini etsi oste na na xtizoume poiotikous mys kai na min metatrepontai i idatanthrakes se lipos.Episeis protou ton ypno kaseinoula gia kalitera apotelesmata. :wink:

gorilakos
09-05-06, 14:37
για πειτε μου τη γνωμη σας παλι για τα παρακατω που πηρα.....

1 x 100% Whey Protein EAS
1 x Aminopower 1600 Hardtabs 300 tabs
1 x Noxplode BSN 820g
1 x Tribulus 625 Optimun Nutrition
1 x Multii Blend tis EAS 120caps

Λετε να ειμαι υπερβολικός με τα ολα τα παραπάνω?
Επίσης ,αυτή η κοιλια πως θα πεσει?Πολυ φοβαμαι οτι με τα παραπάνω θα παρω και άλλα κιλα....
Και κατι τελευταιο,τα αμινο που βοηθανε συγκεκριμένα?στην καλυτερη απορόφηση?

Skeftesai na kaneis ongo? Ta proionta pou pires einai kalla kai an kaneis kanena kallo programataki tha anebeis poli,kane skliri gimnastiki kai tha deis apotelesmata.Ksereis pos na ta pareis?

Oi koilia gia na pesei to proto pou xreiazetai na kneis einai na stroseis tin diatrofi sou kai na kaneis polla kai mikra geumata.

Ta aminoksea einai kalla giati einai grigores piges trofis gia tous mys kai gi auto prepei na ta pernoume protou kai meta tin gimnastiki etsi oste oi mys mas na pernoun grigora trofi tin ora pou tin xreiazontai.Ta aminoksea sinithos ta pernoun poli athlites kai se periodous dietas.

Xorxhs
09-05-06, 16:25
σκεφτομαι για όγκο....οσο για τις οδηγιες χρησης τους ,θα ακολουθησω αυτες που αναγραφονται στην καθε συσκευασια,εκτος και αν προτεινεις κατι καλυτερο.Τωρα για το προγραμμα,ο γυμναστης μου εχει βγαλει ενα συγκεκριμενο...4φορες την βδομαδα,μια μυικη ομαδα καθε φορα( Δ-Στηθος,Τ-Δικεφαλους Τρικεφαλους,Τ-Κενο,Π-Ομους ποδια,Π-Πλατη) απο 4-5 ασκησεις για καθε ομαδα με τις περισσοτερες 10x8x6x6 επαναληψεις(πυραμιδα)

gorilakos
10-05-06, 14:12
Εχει δοκιμασει κανενας την κρεατινη του CHRIS TZEKOS?

re si polous ydatanthrakes exei,kalitera mia Pure Creatin.

Xorxhs
10-05-06, 21:44
O Muscleboss προτεινει για την ληψη της κρεατινης στις μερες που γυμναζομαστε να παιρνουμε μια δοση το πρωι και μια μετα το γυμναστηριο.Παρολαυτα σε ολα τα μεγαλα site που πουλανε συμπληρωματα,προτείνουν την λήψη κρεατινης (μετα το loading) να γίνεται μονο με μια δοση την ημερα αμεσως μετα το gym.Μηπως θα ηταν προτιμοτερο να ακολουθουμε πιστα τις οδηγιες χρήσης?

Muscleboss
10-05-06, 22:53
O Muscleboss προτεινει για την ληψη της κρεατινης στις μερες που γυμναζομαστε να παιρνουμε μια δοση το πρωι και μια μετα το γυμναστηριο.Παρολαυτα σε ολα τα μεγαλα site που πουλανε συμπληρωματα,προτείνουν την λήψη κρεατινης (μετα το loading) να γίνεται μονο με μια δοση την ημερα αμεσως μετα το gym.Μηπως θα ηταν προτιμοτερο να ακολουθουμε πιστα τις οδηγιες χρήσης?

1 dosi 5gr meta tin proponisi einai arketi opos exo xanagrapsei, ostoso 2 doseis tin imera proi kai metaproponitika exoun os apotelesma kaliteri plirosi ton myikon kytarron me kreatini kai kaliteri enidatosi ton myon.

Tis amfivolies sou den katalavaino... mipos exeis kapoio fovo sxetika me tin posotita kreatinis pou katanaloneis? Min anisixeis.

Muscleboss

Xorxhs
11-05-06, 03:36
Thx Muscleboss για αλλη μια φορα για τις πολυτιμες συμβουλες σου.Απλα ειμαι νεος στο χωρο των συμπληρωματων και προσπαθω να εχω οσο το δυνατον καλυτερη ενημερωση.Για το παραπανω προγραμμα και για τα προιοντα που αγορασα τι μου προτεινεις?

Pavliari
22-09-10, 22:57
Για σας ειμαι καινουργιος σχετικα στο χωρο της γυμναστικης αλλα ήθελα να πάρω μια πρωτείνη και κρεατίνη. ενας γυμναστής μου πρότεινε μια κρεατινη στην οποια αναγραφεται σε μια σελιδα αυτο : Το προϊόν αυτό δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν γυμνάζονται ή που ξεκίνησαν να γυμνάζονται κατά το τελευταίο διάστημα.
ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.
η κρεατινη αυτη ειναι η MDY NO EXCUSES. Εγω τωρα σκεφτομαι ομως μηπως εχω τιποτα αρνητικες παρενεργειες αν την παρω καθως προσφατα ξεκινησα γυμναστηριο....

beefmeup
22-09-10, 22:59
Για σας ειμαι καινουργιος σχετικα στο χωρο της γυμναστικης αλλα ήθελα να πάρω μια πρωτείνη και κρεατίνη. ενας γυμναστής μου πρότεινε μια κρεατινη στην οποια αναγραφεται σε μια σελιδα αυτο : Το προϊόν αυτό δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν γυμνάζονται ή που ξεκίνησαν να γυμνάζονται κατά το τελευταίο διάστημα.
ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.
η κρεατινη αυτη ειναι η MDY NO EXCUSES. Εγω τωρα σκεφτομαι ομως μηπως εχω τιποτα αρνητικες παρενεργειες αν την παρω καθως προσφατα ξεκινησα γυμναστηριο....

μπα,δεν τρεχει φιλε..

μαλακιες του μαρκετινγκ γραφει πανω..μην δινεις σημασια.
αρκει νε ξερεις που πας απο πλευρα υγειας..αν εχεις τπτ ιστορικο με νεφρα κλπ..

Pavliari
22-09-10, 23:14
μπα,δεν τρεχει φιλε..

μαλακιες του μαρκετινγκ γραφει πανω..μην δινεις σημασια.
αρκει νε ξερεις που πας απο πλευρα υγειας..αν εχεις τπτ ιστορικο με νεφρα κλπ..

ευχαριστω πολυ φιλε!!! ευτυχως απο νεφρα ολα καλα!!! η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα οταν διαβασα αυτο.... γραφει μεσα στην σελιδα που βρηκα

Δοσολογία: Λαμβάνετε 5 γρ προϊόντος (2 scoops ή 1,5 κουταλάκι σε ένα ποτήρι με φρουτοχυμό) 1 ώρα πριν την προπόνηση. Συνιστάται συνεχόμενη χρήση του προϊόντος για περίοδο 6 εβδομάδων και μετά διάλειμμα για 4 εβδομάδες Το NO EXCUSES της MDY καταρρίπτει όλους τους μύθους. Μία εκπληκτική φόρμουλα κρεατίνης, χωρίς περίοδο χάριτος, χωρίς περίοδο υπερφόρτωσης. 5 γρ τη μέρα είναι υπεραρκετά για να αυξηθεί η δύναμη, ο μυϊκός όγκος και η πλήρης αποκατάσταση, χωρίς δικαιολογίες. Αφομοιώνεται ταχύτατα από τους μυς, χωρίς να γίνεται κατακράτηση υγρών. 6 εβδομάδες παρέα με το NO EXCUSES της MDY και το σώμα σας θα αλλάξει για τα καλά.

πρωτεινη αγορασα την GOLD STANDARD 100%WHEY της ετερειας ΟΝ ειναι καλη???

beefmeup
22-09-10, 23:16
ευχαριστω πολυ φιλε!!! ευτυχως απο νεφρα ολα καλα!!! η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα οταν διαβασα αυτο.... γραφει μεσα στην σελιδα που βρηκα

Δοσολογία: Λαμβάνετε 5 γρ προϊόντος (2 scoops ή 1,5 κουταλάκι σε ένα ποτήρι με φρουτοχυμό) 1 ώρα πριν την προπόνηση. Συνιστάται συνεχόμενη χρήση του προϊόντος για περίοδο 6 εβδομάδων και μετά διάλειμμα για 4 εβδομάδες Το NO EXCUSES της MDY καταρρίπτει όλους τους μύθους. Μία εκπληκτική φόρμουλα κρεατίνης, χωρίς περίοδο χάριτος, χωρίς περίοδο υπερφόρτωσης. 5 γρ τη μέρα είναι υπεραρκετά για να αυξηθεί η δύναμη, ο μυϊκός όγκος και η πλήρης αποκατάσταση, χωρίς δικαιολογίες. Αφομοιώνεται ταχύτατα από τους μυς, χωρίς να γίνεται κατακράτηση υγρών. 6 εβδομάδες παρέα με το NO EXCUSES της MDY και το σώμα σας θα αλλάξει για τα καλά.

πρωτεινη αγορασα την GOLD STANDARD 100%WHEY της ετερειας ΟΝ ειναι καλη???

μετα να την περνεις αν ειναι κρεατινη οχι πριν..μαλακιες λεει.

η πρωτεινη ειναι οκ:thumbup:

mekefi
24-09-10, 16:47
Se ligo kairo (kante ypomoni) tha sas proteinoume ta kalitera sympliromata mesa apo ayto to site, alla kai tha sas odigisoume se katastimata me poly xamiles times.

Muscleboss

υκαι το χασα??

saki
24-09-10, 17:00
γεια σας παιδια...ποια η γνωμη σας για την infusion της εταιριας san???

salpas18
24-09-10, 20:36
Se ligo kairo (kante ypomoni) tha sas proteinoume ta kalitera sympliromata mesa apo ayto to site, alla kai tha sas odigisoume se katastimata me poly xamiles times.

Muscleboss

μην γραφετε με αγγλικους χαρακτιρες κανονας του φορουμ :P :P :P :P

salpas18
24-09-10, 20:37
μετα να την περνεις αν ειναι κρεατινη οχι πριν..μαλακιες λεει.

η πρωτεινη ειναι οκ:thumbup:

:thumbup:

Devil
25-09-10, 05:11
γεια σας παιδια...ποια η γνωμη σας για την infusion της εταιριας san???

blend νομιζω οτι ειναι

δεν εχω καμια γνωμη απλα κλασσικο μπλεντ