PDA

Επιστροφή στο Forum : Dexaprine (iForce)



Michaelangelo
19-05-11, 22:46
Σε ένα γκρουπ στο FaceBook, γνωστή εταιρεία συμπληρωμάτων που εμπιστευόμαστε πολύ για τις αγορές μας, μιλάει για αυτό με διθυραμβικές κριτικές! (Φυσικά θα το έπαιρνα από Αμερική που είναι μισή τιμή και από εκεί).
Αλλά και στο ίντερνετ, ακούω πολύ να ο γουστάρουνε.

Αυτό που με εξέπληξε, είναι που στο γκρουπ που ανέφερα, επειδή το είπανε πιο δυνατός λιποδιαλύτης και ρώτησα για το Μίτο, είπανε ότι είναι ΠΟΛΎ πιο ΔΥΝΑΤΌ από ο Μιτοτροπίν!!!

Ακούω γνώμες!:

edit:

πρώτη εντύπωση: σελίδα 2

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=24793&d=1305834338

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=24792&d=1305834336

noz1989
19-05-11, 22:52
T2 + 650mg stims

Devil
19-05-11, 22:54
αμα αλλαζαν το P με D το συζηταγαμε:green:

ιδεα δεν εχω αν εξερεσεις την 3,3 κ 3,5 τα αλλα ειναι σε blend....

αν και μου μοιριζει @@κια γιατι ειναι η iforce.... υπερβολικη διαφημιση τελευταια....

Michaelangelo
20-05-11, 01:23
Ρε, στο φόρουμ της Θερμολάιφ λέει ότι είναι φάρμακο! Είναι τόσο καλο???

Devil
20-05-11, 03:41
Ρε, στο φόρουμ της Θερμολάιφ λέει ότι είναι φάρμακο! Είναι τόσο καλο???

το dexadrine ναι ειναι.... αυτο οχι....

εκτος αν αναφαιροντε στην theophylline....

Michaelangelo
20-05-11, 13:16
το dexadrine ναι ειναι.... αυτο οχι....

εκτος αν αναφαιροντε στην theophylline....

Ναι για αυτή μιλάει! Λέει ότι είναι απαγορευμένη. Σκεφτόμουν αν είναι καλο να το παραγγείλω από Αμερική, αλλα μην έχω πρόβλημα με τα τελωνεία.

Devil
20-05-11, 14:03
Ναι για αυτή μιλάει! Λέει ότι είναι απαγορευμένη. Σκεφτόμουν αν είναι καλο να το παραγγείλω από Αμερική, αλλα μην έχω πρόβλημα με τα τελωνεία.

απαγορευμενη.... δεν ξερω.... δεν εχει μεγαλη διαφορα απο caffein και theobromine....

απο ειδα υπηρχε και στο jack3d.... τεσπα.....

Michaelangelo
20-05-11, 15:48
απαγορευμενη.... δεν ξερω.... δεν εχει μεγαλη διαφορα απο caffein και theobromine....

απο ειδα υπηρχε και στο jack3d.... τεσπα.....

Πως γίνεται κάποιος να επιβεβαιώσει αν είναι νόμιμη η όχι;

skiadis
24-05-11, 12:26
ποια ειναι η συνιστομενη ημερησια δοση? ενα χαπι το πρωι?πριν την προπονηση? :unsure:

Devil
24-05-11, 12:48
Πως γίνεται κάποιος να επιβεβαιώσει αν είναι νόμιμη η όχι;

απο οσο ξερω καποια φαρμακα που την εχουν μεσα ειναι OTC.... βεβαια δεν ξερω αν παει με την ποσοτητα...

Devil
24-05-11, 12:50
ποια ειναι η συνιστομενη ημερησια δοση? ενα χαπι το πρωι?πριν την προπονηση? :unsure:

για ενα χαπι το πρωι λεει μονο..... ξεκινας με μισο και βλεπεις πως παει...

skiadis
30-05-11, 00:51
και απο κυκλους? ενα μηνα on ενα μηνα off? εναμιση on? τι προτεινετε?

Michaelangelo
30-05-11, 13:13
και απο κυκλους? ενα μηνα on ενα μηνα off? εναμιση on? τι προτεινετε?

Προσωπική μου πάντα άποψη, δεν μ'αρέσει πάνω από ένα μήνα τον ίδιο/παρόμοιο λιποδιαλύτη. Προτιμώ κάθε μήνα εναλλαγή!

Nio
01-06-11, 00:53
αμα αλλαζαν το P με D το συζηταγαμε:green:

Εσένα σε πάω :green:

VaughnTrue
07-06-11, 22:11
Hi everyone,

My name is Vaughn and I work with iForce. I formulated Dexaprine, and love seeing all the reviews on it from around the world.

Although I don't speak Greek, I'd love to answer any/all questions you may have about Dexaprine or any other product we make.

I will do my best to translate all my posts into Greek to make things easier for you.



Γεια σε όλους,

Το όνομά μου είναι Βον και δουλεύω με την iForce. Έχω διατυπώσει Dexaprine, και την αγάπη να δει όλα τα σχόλια σε αυτό από όλο τον κόσμο.

Αν και δεν μιλάω ελληνικά, θα ήθελα πολύ να απαντήσουμε σε κάθε / όλες τις ερωτήσεις σας σχετικά με Dexaprine ή οποιοδήποτε άλλο προϊόν που κάνουμε.

Θα κάνω το καλύτερό μου για να μεταφράσει όλες τις θέσεις μου στα ελληνικά για να κάνει τα πράγματα ευκολότερα για σας.

Devil
07-06-11, 22:57
Hi everyone,

My name is Vaughn and I work with iForce. I formulated Dexaprine, and love seeing all the reviews on it from around the world.

Although I don't speak Greek, I'd love to answer any/all questions you may have about Dexaprine or any other product we make.

I will do my best to translate all my posts into Greek to make things easier for you.

Welcome VaughnTrue... nice to have you here...:welcome::welcome::welcome:

first question.... why theophyline???? :green:

VaughnTrue
07-06-11, 23:13
Theophylline was included due to its extremely long half life. The biggest problem with most fat burners or pre-workouts is the "crash" that comes when the product wears off(usually between 2-4 hours after administration), however Theophylline and Citrus Aurantium both help extend the half life of this product to more than 2x of any other product out there. This makes it so there is no "crash", a smooth come down, and little to no side effects.


Η θεοφυλλίνη περιλήφθηκε λόγω της εξαιρετικά μακροχρόνιας ημιζωής της. Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους περισσότερους παχιούς καυστήρες ή προ-workouts-προ είναι το " crash" αυτός έρχεται όταν φορά μακριά το προϊόν (συνήθως μεταξύ 2-4 ωρών μετά από τη διοίκηση), εντούτοις θεοφυλλίνη και εσπεριδοειδή Aurantium που και οι δύο βοηθούν να επεκτείνουν την ημιζωή αυτού του προϊόντος περισσότερο από 2x οποιουδήποτε άλλουδήποτε προϊόντος έξω εκεί. Αυτό το κάνει έτσι δεν υπάρχει κανένα " crash" , ένας ομαλός έρχεται κάτω, και ελάχιστα σε καμία παρενέργεια.

sobral
08-06-11, 02:25
Very nice of you to do this and show interest in view of the consumers for your products. I wish other companies were doing this. So if there is any problem or query with a product we know where to be addressed. Your products are strong and definitely want research before using by someone. Εven someone not willing to use your products is a remarkable move for you. welcome to the forum.:welcome:

Polyneikos
08-06-11, 11:45
Παιδια εφοσον καποιος από την Αμερική μπαίνει στην διαδικασία να χρησιμοποιεί το Google translation,καντε το και όσοι ποσταρετε τις ερωτησεις σας με ενα quote,να δινετε την δυνατότητα και στα μελη που δεν ξερουν αγγλικα να συμμετεχουν,μην το κανουμε αmerican bar.:P:thumbup:

Michaelangelo
08-06-11, 11:54
Dear Bon,

It is really good to see you in this forum. I made you the question about the legality in Finland (because of theophyline) of this product. I guess I have to try and hope nothing will happen (customs in here are quite odd).


Γεια σου Bon,

Είναι πολύ καλο που σε βλέπουμε σε αυτό το forum! Σου έκανα την ερώηση σε άλλο forum για την νομιμότητα του προϊόντος στην Φινλανδία. Μάλλον πρέπει να δοκιμάσω και ελπίζω να μην γίνει τίποτα με τα τελωνεία!

VaughnTrue
08-06-11, 21:02
I really don't think customs will be much of an issue. If it does not make it through, please let me know and I will do everything with in my power to make it up to you.


Again, if anyone has any questions, please feel free to ask them here :)



Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι τα τελωνεία θα συνεχίσουν να είναι πολύ από ένα θέμα. Αν δεν το κάνει μέσω, παρακαλώ ενημερώστε με και θα κάνω τα πάντα με το χέρι μου για να το κάνει μέχρι σας.


Και πάλι, αν κάποιος έχει οποιεσδήποτε ερωτήσεις, παρακαλώ αισθανθείτε ελεύθερος να τους ζητήσει εδώ:)

bodydarma
08-06-11, 22:24
Hi Vaughn, i have a few questions for you...
after one month with OxyELITE Pro (with good results) i started today Dexaprine.
1) Is it ok to run it for the next 2 months or should i take a break between ?
2) Does Dexaprine affects the thyroid hormones and how (raises/supresses ?)
3) How much caffeine is in it ?
4) How do you think it compares (strength and safeness wise) to Oxyelite and Mitotropin?
5) Are there any research about the effectiveness of Dexaprine ?
Thanks for your time :) it's very nice to have you here to answer all our questions!



Γεια σου Βον, εχω μερικες ερωτησεις για σενα
μετα απο ενα μηνα στο OxyELITE Pro (με καλά αποτελέσματα) αρχισα σημερα το Dexaprine.
1) ειναι οκ να το παιρνω τους επομενους 2 μήνες ή θα πρέπει να κάνω διαλλειμα ενδιαμεσα ?
2)Επηρεάζει το Dexaprine τις θυροειδικές ορμόνες και πως (αυξηση/μειωση)
3)πόση καφείνη περιέχει
4)Πως συγκρίνεται κατα την γνώμη σου (απο αποψη δύναμης και ασφάλειας) με το OxyELITE Pro και το Mitotropin?
5) Υπάρχει κάποια έρευνα σχετικά με την αποτελεσματικότητα του Dexaprine ?
Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου :) ειναι ωραίο να σε έχουμε εδω να απαντάς τις ερωτήσεις μας!

Marios1991
09-06-11, 07:38
Hello Vaughn, i also have one simple question.

I am an asthma patient , can i use dexaprine as my fat burner supplement ?
I did some research and i found out that Theophylline it is a treatment for asthma.
Thnx


Γεια σου Βον, και εγω εχω μια απλη ερωτηση.

Ειμαι ασθενης με ασθμα, μπορω να χρησιμοποιησω το Dexaprine για να ειναι ο λιποδιαλυτης μου ?
Εκανα μια ερευνα και βρηκα οτι το συστατικο Theophylline γιατρευει το ασθμα.
Ευχαριστω.

VaughnTrue
10-06-11, 18:27
Hello Vaughn, i also have one simple question.

I am an asthma patient , can i use dexaprine as my fat burner supplement ?
I did some research and i found out that Theophylline it is a treatment for asthma.
Thnx

Hey Marios,

This will absolutely be safe/effective for you. It may actually help you breathe a little better at the same time.



Hi Vaughn, i have a few questions for you...
after one month with OxyELITE Pro (with good results) i started today Dexaprine.
1) Is it ok to run it for the next 2 months or should i take a break between ?
2) Does Dexaprine affects the thyroid hormones and how (raises/supresses ?)
3) How much caffeine is in it ?
4) How do you think it compares (strength and safeness wise) to Oxyelite and Mitotropin?
5) Are there any research about the effectiveness of Dexaprine ?
Thanks for your time :) it's very nice to have you here to answer all our questions!

1. You should be ok to run it for 2 months, however keep an eye on your stimulant intake. Everyone needs a break eventually, but i normally say a break is needed after 12 weeks of intense you, so you should be fine.
2. Dexaprine does not alter your natural thyroid, but introduces more metabolites of T3(3,3' and 3,5 diiodo). There is NO way for them to reduce your overall thyroid output unless you are guzzling down 10-20 pills/day(which is impossible).
3. About 1.5 cups of coffee's worth
4. Dexaprine is significantly stronger than the both of them to be honest. Now if you take 12 MitoTropin you may feel more than 1 pill of Dexaprine, but your bottle will last all of 10 days haha. Dexaprine gives 30-60 days of INTENSE energy and fat burning. Cant beat it!
5. We have yet to perform clinical trials on Dexaprine, however each ingredient used is backed by mountains of peer reviewed clinicals proving their effectiveness. We hope to be able to run a study on Dexaprine shortly.

Devil
10-06-11, 18:57
2. Dexaprine does not alter your natural thyroid, but introduces more metabolites of T3(3,3' and 3,5 diiodo). There is NO way for them to reduce your overall thyroid output unless you are guzzling down 10-20 pills/day(which is impossible).


are you sure about that?

i have see some bloodworks of 2-3 people here with altered T3 or TSH and they use T2 products....

i think neuron disagree with that... in some of his post he said something about suppression....

VaughnTrue
10-06-11, 20:12
are you sure about that?

i have see some bloodworks of 2-3 people here with altered T3 or TSH and they use T2 products....

i think neuron disagree with that... in some of his post he said something about suppression....


3,3 can not cause suppression(no matter the dose), and while 3,5 can, it takes a MASSIVE dose...way higher than what we have in Dexaprine.

jimmy007
10-06-11, 20:22
are you sure about that?

i have see some bloodworks of 2-3 people here with altered T3 or TSH and they use T2 products....

i think neuron disagree with that... in some of his post he said something about suppression....

And these reports are linked with the use of Mitotropin which,as a fat burner, is lighter than Dexaprine according tou your words. Given that Dexaprine is stronger than Mitotropin, aren't consumers more likely to present such problems with using it?

Furthermore, what is the age limit for people to use Dexaprine?

VaughnTrue
10-06-11, 20:36
And these reports are linked with the use of Mitotropin which,as a fat burner, is lighter than Dexaprine according tou your words. Given that Dexaprine is stronger than Mitotropin, aren't consumers more likely to present such problems with using it?

Furthermore, what is the age limit for people to use Dexaprine?

the term stronger is referring to the fat burning potential as well as the stimulant blend. Since Mitotropin is in a prop blend and does not disclose their 3,3/3,5 dosing, I cannot comment on which product contains more.

All of our products are 18+, however some like to suggest waiting until 21+ to use a product with 3,3'/3,5. I personally believe an 18 year old will do just fine, but if you're concerned, its better to be cautious :)

Devil
10-06-11, 20:46
3,3 can not cause suppression(no matter the dose), and while 3,5 can, it takes a MASSIVE dose...way higher than what we have in Dexaprine.

you have any article about that? and some bloodworks....

VaughnTrue
10-06-11, 20:56
you have any article about that? and some bloodworks....

There are numerous studies proving this. I will do my best to post some up ASAP.

VaughnTrue
19-07-11, 19:59
sorry it took so long.


Life Sci. 1998;62(26):2369-77.
Effect of 3,5-diiodo-L-thyronine on thyroid stimulating hormone and growth hormone serum levels in hypothyroid rats.


Abstract

We have investigated the biological effects of physiological doses of 3,5-diiodo-L-thyronine (3,5-T2) and 3,3'-diiodo-L-thyronine (3,3'-T2) (at doses from 2.5 to 10 microg/100 g BW) on serum TSH and GH levels in rats made hypothyroid by propylthiouracil and iopanoic acid administration. In such animals deiodinase activities were inhibited and thyroid hormones serum levels strongly reduced. The effects of T2s were compared with those elicited by 3,5,3'-triiodo-L-thyronine (T3) (2.5 microg/100 g BW).The serum TSH level was much greater in hypothyroid rats than in euthyroid ones. T3 administration suppressed TSH by 88% compared to control (i.e, the level in hypothyroid rats); it thus reached a value not significantly different from that seen in the euthyroid rats. 3,5-T2 produced a similar effect, suppressing the TSH level by about 75% compared to control; it thus reached values not significantly different from those of the euthyroid and T3-treated rats. By contrast, 3,3'-T2 had no effect on TSH, whatever the dose. The serum GH level was much lower in hypothyroid rats than in euthyroid ones. T3 administration increased the GH level by about 5-fold, restoring it to the value seen in euthyroid rats. 3,5-T2-treated hypothyroid rats, at all the doses used (from 2.5 to 10 microg/100 g BW), showed increased serum GH levels: at a dose of 10 microg/100 g BW the level reached a value about 5-fold higher than that in hypothyroid rats. This value was not significantly different from those of euthyroid and T3-treated rats. 3,3'-T2 did not affect GH levels whatever the dose. Thus, 3,5-T2 (but not 3,3'-T2) seems to mimic the effects of T3 on serum TSH and GH levels in rats.

So as I said, 3,5 you need a LOT to shut you down(way more than we suggest in our products), and 3,3' cannot shut down your thyroid.

beefmeup
19-07-11, 20:17
There are numerous studies proving this. I will do my best to post some up ASAP.

hey VaughnTrue,thnx for posting on this one.:toast:
but numerous goes for "many",and you posted only one and with hypothyroid rats as subjects..which is as good as a reference point as any,but it might be far away from healthy males/females.
if you have any on that,it would be great to share..thnx again!

με λιγα λογια η μελετη εχει γινει σε ποντικια που πασχουν απο υποθροειδισμο,κ του ζητησα να ποσταρει καμια αλλη σε ανρωπους μιας κ ισχυριστηκε οτι εχει αμετρητες μελετες επι του θεματος.

deluxe
19-07-11, 22:04
Αναφερεστε σε περιστατικα που αφορουν τον συγκεκριμενο λιποδιαλυτη ή γενικα οσους περιεχουν T2, οπως και το lipo6 black και το phenorex; Οι ποσοτητες λογικα παντου ιδιες δεν ειναι;

Michaelangelo
20-07-11, 12:55
Τελικά πειστικa και το πείρα! Είχε καλά reviews και ήμουν πολύ περίεργος. Πολλοί το συγκρίνανε ως καλύτερο του ΕCΑ, κάτι που πίστευα είναι λίγο ιεροσυλία. Χτες το δοκίμασα πρώτη μέρα! Πείρα μιση κάψουλα το πρωί κατά τις 11, μιση κατά τις 1 (2μιση με 5μιση έκανα προπόνηση γυμναστήριο) και μιση κατά τις 7 το απόγευμα! (7μιση με 11μιση είχα προπόνηση Thai). Οι πρώτες σκέψεις μου είναι ότι δείχνει πολλά υποσχόμενο! Φυσικά για απώλεια βάρους δεν μπορώ να ξέρω, αλλα στα υπόλοιπα έχει γίνει μια καλή πρώτη εκτίμηση!

Αναλυτικά:

Δοσολογία: Συνήθως παίρνουνε 1 κάψουλα τι μέρα από μιση και μιση. Εγώ πείρα μιάμιση, αλλα λέω να το ρίξω στη μια και να το κάνω μιάμιση μονο όταν ξυπνάω πολύ νωρίς!

Ενέργεια: Δεν ένοιωσα το τσιταρισμα που λέγανε πολύ (κάτι ίσως βεβαια να ψιλό-ένοιωθα). Αλλα να λέμε την αλήθεια, μετά από 1 ώρα τρεξίματος, 3 ώρες γυμναστηρίου και 4 ώρες προπόνησης Μuay-Thai, είχα ξεχάσει να νοιώσω κουρασμένος! Μπορώ να πω με εξέπληξε καθώς συνήθως κουραζόμουνα πιο γρήγορο από τον φίλο μου(έχω και χαμηλή σε υδατάνθρακα δίαιτα, χτες εκτος από συμπλήρωμα λόγω χρόνου δεν είχα φάει καν μέχρι τότε!) που συνεχίζουμε την προπόνηση περαιτέρω, ειδικά στο sparring (άσχετα αν δεν κάναμε πολύ, η προπόνηση ήταν σκληρή). Εδώ προσωρινά θα του έβαζα άριστα!

Θερμογένεση: Τίγκα στον ιδρώτα! Αν έλεγα με το p.x. Lipo6 γινόμουν μούσκεμα, με αυτό στην κυριολεξία έκανα μπάνιο!

Όρεξη για φαγητό: Δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να φάω! Και είναι κάτι που δύσκολα θα πίστευα ότι και να λέγανε οι άλλοι, καθώς με όλα τα υπόλοιπα, πάντα είχα όρεξη!


Γενικά η πρώτη εκτίμηση άφησε υποσχέσεις, αλλα κρατάω ένα παραθυράκι για τι συνεχεια! Επίσης αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η απώλεια βάρους, που είχα κωλύσει με ότι και αν είχα πάρει στα 77-77,5 kg! Χτες ήμουν 78,5 που το πείρα (άρχισα να τρώω λίγο τι περασμένη βδομάδα!). Αν καταφέρει να με ρίξει από τα 77 θα είμαι ευχαριστημένος! Αν με πάει στα 75, απλά θα το θεωρήσω θεϊκό και θα αποδεχτώ την σύγκριση που του κάνουν με το ΕCΑ! (στο θέμα ενέργειας πάντως με εξέπληξε!).
Θα σας κρατάω ενήμερους ανά μέρες με διαφορα updates!

beefmeup
20-07-11, 12:56
Αναφερεστε σε περιστατικα που αφορουν τον συγκεκριμενο λιποδιαλυτη ή γενικα οσους περιεχουν T2, οπως και το lipo6 black και το phenorex; Οι ποσοτητες λογικα παντου ιδιες δεν ειναι;

σε ολους αναφερομαστε με την ιδια ουσια.
οι δοσεις ειναι ιδιες παντου οπως λες.

jannous44
20-07-11, 13:18
με αυτο παιζεις με θυροειδη?:unsure:

Michaelangelo
20-07-11, 13:22
με αυτο παιζεις με θυροειδη?:unsure:

Δεν έχω διαβάσει ως τώρα κάτι αρνητικό σχετικά με αυτό!

VaughnTrue
20-07-11, 18:37
hey VaughnTrue,thnx for posting on this one.:toast:
but numerous goes for "many",and you posted only one and with hypothyroid rats as subjects..which is as good as a reference point as any,but it might be far away from healthy males/females.
if you have any on that,it would be great to share..thnx again!

με λιγα λογια η μελετη εχει γινει σε ποντικια που πασχουν απο υποθροειδισμο,κ του ζητησα να ποσταρει καμια αλλη σε ανρωπους μιας κ ισχυριστηκε οτι εχει αμετρητες μελετες επι του θεματος.

There are no current human studies on 3,3 or 3,5. I'd love to post them, but they just dont exist.


There are numerous 3,3' and 3,5 studies done in rats...do a simple google search and many more will pop up.







We have been selling TT-33(which has a higher per day dosing of 3,3 and 3,5) for quite some time now(2 years?), and we've had numerous people post blood work online showing their thyroids are not suppressed and working fine.

At the end of the day, the product is safe. If you're worried about it, don't use the product.

beefmeup
20-07-11, 21:21
We have been selling TT-33(which has a higher per day dosing of 3,3 and 3,5) for quite some time now(2 years?), and we've had numerous people post blood work online showing their thyroids are not suppressed and working fine.

youre propably right on this one..
assuming the guy who uses it,is aware of his tsh condition in advance..
i mean pathological problems and such..regarding healthy adults,it wont cause any problems imo.


If you're worried about it, don't use the product.

truer words have never been spoken:toast:

Michaelangelo
20-07-11, 22:09
Είχα πολύ δύσκολη μέρα σήμερα (όσων αφορά τις ασκήσεις καθώς γίναν κάποιες εξοντωτικές απρόβλεπτα). Πείρα μιση κάψουλα στις 12 αυτή τι φορα και μιση στις 7. Δεν θέλω να κάνω ανάλυση και να κάτσω να γράψω κατεβατό, γιατί κάποιοι θα μου πουν κάνω και διαφήμιση! Απλά θα πω, ότι ντρέπομαι κιόλας να πω, ένα λιποδιαλυτικό συμπλήρωμα κερδίζει τον σεβασμό μου από την δεύτερη (μην πω και από τι πρώτη μέρα!). Ότι λέει τουλάχιστον ως τώρα, τα έχω δει τα περισσότερα. Αν όντως, βοηθάει στην απώλεια βάρους όπως υπόσχεται, τότε δεν μιλάμε για συμπλήρωμα!

Ανάλυση όμως θα κάνω μετά τις πρώτες 10 μέρες, γιατί δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων και απογοητεύσεων και ενώ έλεγα αλλα, να βγούν αλλα! Από πρώτη εκτίμηση όμως, θα έλεγα ότι αξίζει να του ρήξεις μια ματια! Περισσότερα σε λίγες μέρες! :D

Michaelangelo
24-07-11, 19:21
Ένα ακόμα update! Πιο γρήγορα από ότι περίμενα! Και αυτό γιατί σήμερα που μετρήθηκα, η ζυγαριά με έβγαλε στα 76,4kg! Τι σημασία έχει αυτό? Στο ότι ενώ πριν είχα κολλήσει στα 77kg και δεν έπεφτε με την καμια (78,5 τώρα το ξεκίνησα), απλά σε λίγες μέρες χρήσης ήδη με ξεκόλλησε και κέρδισε το πρώτο μεγάλο στοίχημα που είχα με τον εαυτό μου! (να ξεκολλήσω από τα 77). Και Πέμπτη-Παρασκευή μάλιστα ψιλό-σαβουρεψα στο φαΐ.

Το συμπλήρωμα όντως είναι πολύ δυνατό και όσον αφορά την θερμογένεση και με χαμηλής ένταση (ακόμα και επιτόπιο η απλά βάρη) γίνομαι μούσκεμα πολύ γρήγορα! Η δόση που περνώ είναι μια κάψουλα τι μέρα εκτος των ημερών δυνατού αερόβιου που διαπίστωσα χρειάζεται 1,5!

Φαγητό τρώω επίσης επειδή είναι στο πρόγραμμα, δε ζήτησε ποτε το στομάχι μου να φάω (με εξαίρεση το εξοντωτικό πρόγραμμα τις Τεταρτης που δεν πείναγα, αλλα ένοιωθα ότι χρειαζόμουνα υδατάνθρακα).

Μέχρι στιγμής το συμπλήρωμα κάνει ακριβώς ότι υπόσχεται και με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο (συνεχίζω να αφήνω ανοιχτό παράθυρο) αλλα έχω παρατηρήσει και ένα μειονέκτημα. Ενώ συνήθως είμαι υπναράς και για να πω κοιμήθηκα καλά, χρειάζομαι 12 ώρες ύπνου, πλέον κοιμάμαι 5-6 ώρες χωρίς να θέλω να κοιμηθώ άλλο! Δεν νοιώθω κουρασμένος, αλλα όσο να ναι, για πολλούς λόγους (και ανάπτυξης μυών) τον ύπνο τον χρειάζομαι! Αν εξαιρεθεί το τελευταίο αυτό μειονέκτημα, ''ίσως'' είναι ο καλύτερος λιποδιαλυτής που έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία (και όχι μονο) χρονια!

Marios1991
24-07-11, 23:18
Ένα ακόμα update! Πιο γρήγορα από ότι περίμενα! Και αυτό γιατί σήμερα που μετρήθηκα, η ζυγαριά με έβγαλε στα 76,4kg! Τι σημασία έχει αυτό? Στο ότι ενώ πριν είχα κολλήσει στα 77kg και δεν έπεφτε με την καμια (78,5 τώρα το ξεκίνησα), απλά σε λίγες μέρες χρήσης ήδη με ξεκόλλησε και κέρδισε το πρώτο μεγάλο στοίχημα που είχα με τον εαυτό μου! (να ξεκολλήσω από τα 77). Και Πέμπτη-Παρασκευή μάλιστα ψιλό-σαβουρεψα στο φαΐ.

Το συμπλήρωμα όντως είναι πολύ δυνατό και όσον αφορά την θερμογένεση και με χαμηλής ένταση (ακόμα και επιτόπιο η απλά βάρη) γίνομαι μούσκεμα πολύ γρήγορα! Η δόση που περνώ είναι μια κάψουλα τι μέρα εκτος των ημερών δυνατού αερόβιου που διαπίστωσα χρειάζεται 1,5!

Φαγητό τρώω επίσης επειδή είναι στο πρόγραμμα, δε ζήτησε ποτε το στομάχι μου να φάω (με εξαίρεση το εξοντωτικό πρόγραμμα τις Τεταρτης που δεν πείναγα, αλλα ένοιωθα ότι χρειαζόμουνα υδατάνθρακα).

Μέχρι στιγμής το συμπλήρωμα κάνει ακριβώς ότι υπόσχεται και με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο (συνεχίζω να αφήνω ανοιχτό παράθυρο) αλλα έχω παρατηρήσει και ένα μειονέκτημα. Ενώ συνήθως είμαι υπναράς και για να πω κοιμήθηκα καλά, χρειάζομαι 12 ώρες ύπνου, πλέον κοιμάμαι 5-6 ώρες χωρίς να θέλω να κοιμηθώ άλλο! Δεν νοιώθω κουρασμένος, αλλα όσο να ναι, για πολλούς λόγους (και ανάπτυξης μυών) τον ύπνο τον χρειάζομαι! Αν εξαιρεθεί το τελευταίο αυτό μειονέκτημα, ''ίσως'' είναι ο καλύτερος λιποδιαλυτής που έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία (και όχι μονο) χρονια!

Μπράβο ρε θηριο!!:thumbup:
Το εχω υποψη μου και εγω, πολυ καλο το review που εκανες ποστ, ακομα ειναι η αρχη :p θα δω ακομη λιγα reviews και δεν θα βιαστω να το παρω. Οσο για το ασθμα που εχω , ειχε απαντηθει ποιο πανω απο τον VaughnTrue οτι αντιθετος θα μου κανει "καλο" για το ασθμα. (βροχοδιασταλτικο συστατικο π.χ Theophylline όπως και caffeine , synephrine . απο wikipedia -> : "Theophylline : Relaxes smooth muscles of the bronchi, and is used to treat asthma. The therapeutic dose of theophylline, however, is many times greater than the levels attained from caffeine metabolism."

Αυτα απο εμενα,

Ευχαριστω, συνεχισε δυναμικα φιλε!

Michaelangelo
25-07-11, 01:54
Μπράβο ρε θηριο!!:thumbup:
Το εχω υποψη μου και εγω, πολυ καλο το review που εκανες ποστ, ακομα ειναι η αρχη :p θα δω ακομη λιγα reviews και δεν θα βιαστω να το παρω. Οσο για το ασθμα που εχω , ειχε απαντηθει ποιο πανω απο τον VaughnTrue οτι αντιθετος θα μου κανει "καλο" για το ασθμα. (βροχοδιασταλτικο συστατικο π.χ Theophylline όπως και caffeine , synephrine . απο wikipedia -> : "Theophylline : Relaxes smooth muscles of the bronchi, and is used to treat asthma. The therapeutic dose of theophylline, however, is many times greater than the levels attained from caffeine metabolism."

Αυτα απο εμενα,

Ευχαριστω, συνεχισε δυναμικα φιλε!


Σε ευχαριστώ για το θετικό response Marie! :D
Θα κάνω πάντα ότι μπορώ, γιατί συνήθως 8/10 reviews μου αν προσέξεις είναι αρνητικά (Σκάρτη η πλειοψηφία των συμπληρωμάτων δεν με πιάνουν? Μπορεί και τα 2) άντε και μέτρια! Οποτε αν πιστεύω είναι καλο κάτι... θέλω να το φωνάξω!!! Για αυτό και προσπαθώ να κάνω όσο πιο αναλυτικά reviews γίνεται.

Τώρα όσον αφορά το συμπλήρωμα, στη θεωρία και στα reviews παίρνει Aριστα! Το θέμα είναι τι γίνεται στη πράξη. Γιατί στη θεωρία και αλλα συμπληρώματα ήταν πολλά υποσχόμενα (βλέπε OxyElite Pro) και στην πράξη μου προσφέρανε στην ουσία ένα μηδέν εις το πηλίκο!

Τώρα όσον αφορά το Dexaprine, ομολογώ πως δεν περίμενα να δω τι δουλειά του τόσο γρήγορα και είχα επιφυλάξεις. Μέχρι ''τώρα' όμως με έχει εξεπλnξει
θετικά. Για να κάνω ένα σωστό review, λέω θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον 10 μέρες για τα πρώτα δείγματα τις δουλειάς του. Αυτό με έκανε και
έγραψα ακόμα και για λιποδιαλισn (ok να πεις για ενέργεια) σε λιγότερο από μια βδομάδα! Και σε σημείο που όταν χάνεις 13κιλά πιο πριν και κολλας έχεις πέσει σε ένα ήδη πολύ χαμηλό ποσοστό λίπους, δεν είναι ότι πιο εύκολο, είναι πρόκληση στο συμπλήρωμα!
Και όμως, με ξεκόλλησε γρήγορα! Ήταν πάνω από τις προσδοκίες μου!

Επειδή όμως όπου ακούς πολλά κερασια, κρατα μικρό καλάθι, αφήνω ένα ανοιχτό παράθυρο για το τι θα γίνει στη συνεχεια. Είναι και αλλα συμπληρώματα
που στην αρχή όταν τα πείρα μου δείχνανε υποσχόμενα, αλλα... μείνανε υποσχόμενα... απλά σε αυτό έχω αρχίσει να πιστεύω! :D

Θα κρατάω ενήμερους και πιστεύω την άλλη βδομάδα να κάνω update! :D

deluxe
25-07-11, 02:16
Ψαχνομαι αυτο τον καιρο και ισως να τον χτυπησω! Αν και εχει πολυ λιγα συστατικα μεσα, πως γινεται να δουλευει τοσο καλα;

Michaelangelo
25-07-11, 02:35
Ψαχνομαι αυτο τον καιρο και ισως να τον χτυπησω! Αν και εχει πολυ λιγα συστατικα μεσα, πως γινεται να δουλευει τοσο καλα;

Θα σου έλεγα λίγα και αποτελεσματικά, αλλα δεν είναι και λίγα! Και αν κοιτάξεις τα συστατικού, e, θεωρητικά, είναι maxima!

Marios1991
25-07-11, 08:59
Απ'οτι διαβασα λιγο τα συστατικα , to theophyline πρεπει να κανει πολυ δουλεια. Ειναι οπως ειπα και πριν βροχγοδιασταλτικο , σου δινει λογικα πιο μεγαλη αντοχη στα cardio οταν γυμναζεσε οπως και διαφορα αλλα φαρμακα για το ασθμα , και σε συνδιασμο με τα αλλα συστατικα γινετε ενα δυνατο fat burner/energy increasing προιον. Κατι π ηθελα να αναγερω και πριν , : "Theophylline, also known as dimethylxanthine, is a methylxanthine drug used in therapy for respiratory diseases such as COPD and asthma under a variety of brand names. Because of its numerous side-effects, the drug is now rarely administered for clinical use."

sofos
25-07-11, 09:14
Απ'οτι διαβασα λιγο τα συστατικα , to theophyline πρεπει να κανει πολυ δουλεια. Ειναι οπως ειπα και πριν βροχγοδιασταλτικο , σου δινει λογικα πιο μεγαλη αντοχη στα cardio οταν γυμναζεσε οπως και διαφορα αλλα φαρμακα για το ασθμα , και σε συνδιασμο με τα αλλα συστατικα γινετε ενα δυνατο fat burner/energy increasing προιον. Κατι π ηθελα να αναγερω και πριν , : "Theophylline, also known as dimethylxanthine, is a methylxanthine drug used in therapy for respiratory diseases such as COPD and asthma under a variety of brand names. Because of its numerous side-effects, the drug is now rarely administered for clinical use."

και τα αλλα τα 3,3 και 3,5 κανουν δουλεια...

Marios1991
25-07-11, 09:36
και τα αλλα τα 3,3 και 3,5 κανουν δουλεια...

Σιγουρα , αυτα που αναφερες ηταν στα υπολοιπα που κανουν την δουλεια σε συνδιασμο theophylline

VaughnTrue
25-07-11, 21:45
I am having some trouble with my greek to english translator, so please bare with me, I am doing the best I can to stay on top of this thread!


In regards to the comment that Theophylline is rarely prescribed for asthma anymore, this is true. The comment mentions "side effects" as the reason, however the true reason is due to more effective bronchodilators being invented. That being said, taking too much Theophylline can have side effects. Dexaprine however uses less than 1/3 of a medical dose, so side effects will be extremely few and far between.


We included enough Theophylline to ensure that the half life of the stimulants was extended, however not enough to cause side effects.


Hope this helps,


-Vaughn

Marios1991
25-07-11, 22:44
I am having some trouble with my greek to english translator, so please bare with me, I am doing the best I can to stay on top of this thread!


In regards to the comment that Theophylline is rarely prescribed for asthma anymore, this is true. The comment mentions "side effects" as the reason, however the true reason is due to more effective bronchodilators being invented. That being said, taking too much Theophylline can have side effects. Dexaprine however uses less than 1/3 of a medical dose, so side effects will be extremely few and far between.


We included enough Theophylline to ensure that the half life of the stimulants was extended, however not enough to cause side effects.


Hope this helps,


-Vaughn

thnx man

Michaelangelo
25-07-11, 23:55
I am having some trouble with my greek to english translator, so please bare with me, I am doing the best I can to stay on top of this thread!


In regards to the comment that Theophylline is rarely prescribed for asthma anymore, this is true. The comment mentions "side effects" as the reason, however the true reason is due to more effective bronchodilators being invented. That being said, taking too much Theophylline can have side effects. Dexaprine however uses less than 1/3 of a medical dose, so side effects will be extremely few and far between.


We included enough Theophylline to ensure that the half life of the stimulants was extended, however not enough to cause side effects.


Hope this helps,


-Vaughn

Many people, we do not have greek keyboard, so we have to make our letters from latin to greek through an internet programme and that gives many times really bad translation. Also we have some ''slung'' talking sometimes that it can not be understanded. But you understood about theofylline and that is good! If you are curious also about the feedback, with few words, it completely surprised me these first days (a week now), it unstucked me from the kg that other fat-burners did not, energy and looks maybe the most promising fat-burner i took last years... ''till now''! (I never put my hand... on fire before the end!). Only negative, that as I am a good sleeper (if I can I sleep 12h/day), I sleep much less! I am not tired, so not of a big deal, still... I like to sleep! :S I am ashamed that I had to make a review so fast, but it completely won (for now) my respect! :)
I have to accept that I already had hopes, but it completely surprised me working (on me) so fast!

I am gonna update this thread every now and then and from what I heard, some more will try and soon will give their feedback. They would be even more, if they would not afraid about their thyroid, as some had already some bad experiense from Mitotropin! We would love if you are interested and you want to participate to tell us if we do something wrong in the use of the supplement! :D


Απλά του εξήγησα ότι δεν μπορεί εύκολα να μεταφράσει λόγω ότι κάποιοι από μας χρησιμοποιούμε μετατροπέα για τους λατινικούς χαρακτήρες και βάζει ορθογραφικά λάθη. Επίσης του έκανα μια περίληψη του review μου, εξέφρασα τους φόβους του θυροειδή που έχουν κάποιοι λόγω... ''προϋπηρεσίας'' του Mitotropin και ότι θα χαρούμε να τον δούμε να συμμετέχει στο forum και να μας συμβουλεύει σε περίπτωση που το χρησιμοποιούμε λάθος! :D Ήμουν πολύ ευγενικός!

VaughnTrue
26-07-11, 00:26
Any help I can give, I would be more than happy to do so. If anyone is interested in a custom diet/workout plan to make Dexaprine even more effective, simply email me at VTdubow@iforcenutrition.com, and I will reply as quickly as possible.

VaughnTrue
26-07-11, 00:29
As for the Mitotropin discussion, since Mitotropin is a proprietary blend, I have no way of knowing how they dosed their 3,3 or 3,5. Without knowing the dose of 3,5 I can't make a definite answer as to why people had bad blood work afterwards. If their TSH was low, they were either very sensitive to 3,5...Gaspari put too much 3,5 in their product...or they had low TSH to begin with.

Michaelangelo
26-07-11, 01:28
Thank you Vaughn! Just one thing out of subject. Not everyone here knows good enough english, so a quote with your translator also would be helpful! :D
At least from next (I did now) time! :toast:


Σε ευχαριστούμε Vaughn! Μονο κάτι εκτος θέματος. Επειδή δεν ξέρουν όλοι εδώ Αγγλικά, ένα quote με τον μεταφραστή σου ήταν χρήσιμο!



Για οποιον έχει απορία τι είπε, περιληπτικά, αν κάποιος θέλει να του φτιάξει ειδική δίαιτα ώστε να είναι το συμπλήρωμα πιο αποτελεσματικό να του στείλει mail και θα απαντήσει όσο πιο γρήγορα μπορεί. Όσο για το Mitotropin, αυτοί που είχαν πρόβλημα με τις αιματολογικές του, αυτό που μπορεί να σκεφτεί είναι ότι είχαν χαμηλό ΤSH και ήταν ευαίσθητοι στα 3,3 και 3,5 η ότι στη Gaspari βάζουμε μεγάλη ποσότητα 3,3 και 3,5!

Roid Rage
26-07-11, 01:46
η ότι στη Gaspari βάζουμε μεγάλη ποσότητα 3,3 και 3,5!

3,5 σκετο ;)

Michaelangelo
26-07-11, 01:54
3,5 σκετο ;)

Σωστός! Αυτό είπε! Απλά εγώ μπερδεύτηκα! :D

Γιατί βγήκε η επεξεργασία κειμένου???

Michaelangelo
30-07-11, 19:39
Συνεχεια στο update, μιας και πλέον έχω αρκετό διάστημα να κρίνω ακόμα καλύτερα. Ότι θετικό προανέφερα ισχύει. Το πρόβλημα με τον ύπνο έχει επίσης έχει εξαλειφθεί! Ακόμα και σε ελαφρές ασκήσεις, γίνομαι μούσκεμα! Έχω πέσει πλέον στα 75,5kg (πέφτω σταθερά dld) και δεν μπορώ να πω ότι... ξεσκίζομαι και στην άσκηση αυτήν την περίοδο! Γενικά, δεν έχω να προσθέσω και κάτι καινούργιο ότι παραμένω ικανοποιημένος! :D

skiadis
05-08-11, 20:51
εμενα παντως την ορεξη δεν μου την εκοψε καθολου..
ηταν κατι απογευματα-βραδια που δεν ηξερα τι να πρωτοφαω!! :unsure::unsure:

Michaelangelo
05-08-11, 23:40
εμενα παντως την ορεξη δεν μου την εκοψε καθολου..
ηταν κατι απογευματα-βραδια που δεν ηξερα τι να πρωτοφαω!! :unsure::unsure:

μονο πρωινή δόση πείρες?

skiadis
06-08-11, 12:46
ναι.. αλλα ενα χαπι.
λες αν το επερνα μισο και μισο θα ηταν καλυτερα?

Michaelangelo
06-08-11, 16:51
ναι.. αλλα ενα χαπι.
λες αν το επερνα μισο και μισο θα ηταν καλυτερα?

Ναι! Εμενα μου λειτουργεί μια χαρά σαν μισό-μισό. Εξαρτάται από τι μέρα, χρησιμοποιώ 1 με 1,5 χάπι! Ολόκληρο δηλαδή περνώ (η το συμπληρώνω από μισό που είχα πάρει καμια-δυο ώρες πριν) όταν ξέρω ότι σε λίγο θα κάνω βαρύ αερόβιο πρόγραμμα! Δοκίμασε μισό-μισό και γράψε εντυπώσεις θετικές-αρνητικές.

COBRA_STYLE
01-02-12, 18:37
εχω ενα δειγμα απο αυτο και μολις ηπια το 1 caplet.Σε κανα 45λεπτο παω για ωμους-δικεφαλα-τρικεφαλα και θα κανω review μετα.

beefmeup
01-02-12, 18:43
καλα,απο αυτα τα δειγματα απο δαυτο πηρα πολλα..
τπτ δεν ειδα..
κ πηρες κ το ενα καπ μονο τρομαρα σου..:P

COBRA_STYLE
01-02-12, 18:45
χαχααχ...εγω τι φταιω,ενα σακουλακι μου ειχανε με την παραγγελια που ηρθε σημερα και ειχε 1 καπλετ μεσα...:turtle:τι αλλο να εκανα,να ετρωγα και το χαρτι?:P

beefmeup
01-02-12, 18:46
ενα??
εμενα ρε τα δειγματα ειχαν 3 μεσα...:unsure:
τεσπα..:turtle:

φαε κ το χαρτι,ποτε δεν ξερεις...:P

Michaelangelo
03-02-12, 20:41
καλα,απο αυτα τα δειγματα απο δαυτο πηρα πολλα..
τπτ δεν ειδα..
κ πηρες κ το ενα καπ μονο τρομαρα σου..:P

Πείρεs δείγμα για προπό και δεν είδες τίποτα εννοείς; Γιατί εγώ όχι μόνο βλέπω, αλλά αν έχω να πάρω και καιρό και πάρω ολόκληρη τη κάψουλα πριν από αερόβιο άθλημα/άσκηση, κρασσάρω.... Αλλά γεμικά μου δίνουν ένα ωραίο μπουστ και ένα ακόμα πιο ωραίο αποτέλεσμα! :D

COBRA_STYLE
03-02-12, 21:22
Εμενα που ειχε 1 caplet μεσα το δειγμα,δεν ειδα καμια διαφορα στο gym,αλλα οταν γυρισα σπιτι μεχρι τις 2-3 το βραδυ ειχα τρελες ανησυχιες και δεν μπορεσα να κοιμηθω...f@ck this

Devil
03-02-12, 21:28
Εμενα που ειχε 1 caplet μεσα το δειγμα,δεν ειδα καμια διαφορα στο gym,αλλα οταν γυρισα σπιτι μεχρι τις 2-3 το βραδυ ειχα τρελες ανησυχιες και δεν μπορεσα να κοιμηθω...f@ck this

τα παραπονα σου στον vaughantrue.... αυτος εβαλε την theophylline εκει μεσα....:green::turtle:

COBRA_STYLE
03-02-12, 21:34
τα παραπονα σου στον vaughantrue.... αυτος εβαλε την theophylline εκει μεσα....:green::turtle:

εισαι σιγουρος οτι εφταιγε αυτο?γιατι γενικα δεν με αγγιζουν τα stims:unsure:

Devil
03-02-12, 21:38
εισαι σιγουρος οτι εφταιγε αυτο?γιατι γενικα δεν με αγγιζουν τα stims:unsure:

εχει μεγαλητερη ημιζωη απο την καφεινη....

Michaelangelo
03-02-12, 22:17
Εμενα που ειχε 1 caplet μεσα το δειγμα,δεν ειδα καμια διαφορα στο gym,αλλα οταν γυρισα σπιτι μεχρι τις 2-3 το βραδυ ειχα τρελες ανησυχιες και δεν μπορεσα να κοιμηθω...f@ck this

Στο γυμναστήριο, αν δεν περιέχει αερόβιο (και δεν μιλάω για τα 10 λεπτά διαδρόμου) ούτε εγώ βλέπω διαφορά, αλλά όταν κάνω κάποιο αερόβιο άθλημα η πάω για τρέξιμο, εκεί το καταλαβαίνω καλά. Γενικά, όπως είπα παραπάνω, αν έχω να το πάρω καιρό και πάρω ολόκληρη ταμπλέτα, με κρασσάρει! Για αυτό λέει εκεί πάρτε μισή-μισή. Γενικά το θεωρώ πολύ δυνατό.

beefmeup
03-02-12, 23:15
Πείρεs δείγμα για προπό και δεν είδες τίποτα εννοείς; Γιατί εγώ όχι μόνο βλέπω, αλλά αν έχω να πάρω και καιρό και πάρω ολόκληρη τη κάψουλα πριν από αερόβιο άθλημα/άσκηση, κρασσάρω.... Αλλά γεμικά μου δίνουν ένα ωραίο μπουστ και ένα ακόμα πιο ωραίο αποτέλεσμα! :D

ελεος..ανοσια εχω κ σε αυτο??:P
αρχικα δοκιμασα μια καπ πριν την προπονηση..τπτ..
μετα δοκιμασα 2 καπς πριν την προπονηση..παλι τπτ..
αυτα..:turtle:

Michaelangelo
03-02-12, 23:28
ελεος..ανοσια εχω κ σε αυτο??:P
αρχικα δοκιμασα μια καπ πριν την προπονηση..τπτ..
μετα δοκιμασα 2 καπς πριν την προπονηση..παλι τπτ..
αυτα..:turtle:

Τι να σου πω, βιονικός είσαι; Εμένα από την άλλη, με πειράζουν όλα! (π.χ. ΝΟ να πάρω μπορώ ΔΕΝ!)

Δοκίμασε το σε αερόβια προπόνηση, τρέξιμο, ποδόσφαιρο κ.τ.λ.

beefmeup
03-02-12, 23:32
κοιτα κ μενα με πειραζει οτι εχει γιοχιμπ. μεσα,κ εφεδρινη σε μεγαλες ποσοτητες..
κατα τα αλλα,δεν εχω θεμα με τπτ αλλο..
βεβαια τωρα τελευται δοκιμαζα το recreate(usp),το οποιο δεν ξερω τι σκατα εχει αλλα με μια καπ μου εκανε ψιλοsides..:unsure:
θα ποσταρω κ στο θεμα του οταν θα εχω μια καλυτερη εικονα...

sofos
04-02-12, 00:30
κοιτα κ μενα με πειραζει οτι εχει γιοχιμπ. μεσα,κ εφεδρινη σε μεγαλες ποσοτητες..
κατα τα αλλα,δεν εχω θεμα με τπτ αλλο..
βεβαια τωρα τελευται δοκιμαζα το recreate(usp),το οποιο δεν ξερω τι σκατα εχει αλλα με μια καπ μου εκανε ψιλοsides..:unsure:
θα ποσταρω κ στο θεμα του οταν θα εχω μια καλυτερη εικονα...

τι sides σου κανε το recreate ρε συ beef?γιατι εκτος απο 2 βοτανια που χει κατα τ αλλα τα υπολοιπα θεωρουνται ''ηπια'' :unsure:

beefmeup
04-02-12, 00:32
ειπαμε ρε,οταν τελειωσω ολο το blister pack κ εχω ολοκληρωμενη αποψη θα ποσταρω εκει περα..:turtle:
περιεργε...:P:P

περαν της πλακας,δεν ξερω γιατι μου το κανει αυτο...

sofos
04-02-12, 00:39
ειπαμε ρε,οταν τελειωσω ολο το blister pack κ εχω ολοκληρωμενη αποψη θα ποσταρω εκει περα..:turtle:
περιεργε...:P:P

περαν της πλακας,δεν ξερω γιατι μου το κανει αυτο...

οκ ποσταρε στο αντιστοιχο θεμα οταν το τελειωσεις γιατι με ενδιαφερει και μενα το recreate...το dexaprine ουτε για πλακα αφου παιζει με θυροειδη...

Michaelangelo
07-02-12, 12:14
.το dexaprine ουτε για πλακα αφου παιζει με θυροειδη...

Με μια μικρή έρευνα δεν έχω δει πάντως ως τώρα κάπου να παίζει τέτοιο θέμα με το dexaprine. Ο δημιουργός του πάντως έδωσε και κάποιες σχετικά απαντήσεις. Κάνε την ερώτηση και εδώ, με Ελληνικά και Αγγλικά και θα απαντήσει πιστεύω! ;)

Είναι από τα λίγα συμπληρώματα που συμπαθώ τόσο πολύ για αυτό και του δίνω τόση υποστήριξη. Έχω κάνει 3 κύκλους συνολικά (κάτι παραπάνω από 1,5 κουτί), αν θέλετε μόλις κάνω εξετάσεις να ποστάρω!

Beef, δοκίμασες ρε με αερόβια;

Παίδες, είστε 2-3 που δεν ξέρατε από που να το πάρετε, μου κάνατε πμ και τελικά το παραγγείλατε, κάντε ρε ρεμάλια κάνα review και εσείς!

beefmeup
07-02-12, 12:36
κοιτα αν θες την γνωμη μου για τον δημιουργο του,π@πες εγραφε..
μου ποσταρε μια ερευνα για ποντικια, κ οταν τον ρωτησα μου απαντησε"αμα φοβασαι μην το περνεις"
καλο επιχειρημα..με επεισε λεμε...απλα δεν ηθελα να ασχοληθω γιατι,ο τυπος μια δουλεια κανει κ πληρωνεται για αυτο..τι αλλο θα εγραφε..?

οχι αεροβια δεν κανω...απλα εγραψα ενα ρηβιου απο πλευρας ενεργειας που υποτιθεται οτι σου δινει..

Devil
07-02-12, 15:09
κοιτα αν θες την γνωμη μου για τον δημιουργο του,π@πες εγραφε..
μου ποσταρε μια ερευνα για ποντικια, κ οταν τον ρωτησα μου απαντησε"αμα φοβασαι μην το περνεις"
καλο επιχειρημα..με επεισε λεμε...απλα δεν ηθελα να ασχοληθω γιατι,ο τυπος μια δουλεια κανει κ πληρωνεται για αυτο..τι αλλο θα εγραφε..?

οχι αεροβια δεν κανω...απλα εγραψα ενα ρηβιου απο πλευρας ενεργειας που υποτιθεται οτι σου δινει..

δεν θελω να κανω τον κακο αλλα ειναι γνωστος βλακακος στα φορουμ....

και οσο για το προιον του τα χω πει.... με δραστηριοτητα 3% σε σχεση με την Τ4 δεν κανουν τιποτα τα Τ2....

και το 3,5... ειναι καθαρα suppressive...

Michaelangelo
07-02-12, 21:11
κοιτα αν θες την γνωμη μου για τον δημιουργο του,π@πες εγραφε..
μου ποσταρε μια ερευνα για ποντικια, κ οταν τον ρωτησα μου απαντησε"αμα φοβασαι μην το περνεις"
καλο επιχειρημα..με επεισε λεμε...απλα δεν ηθελα να ασχοληθω γιατι,ο τυπος μια δουλεια κανει κ πληρωνεται για αυτο..τι αλλο θα εγραφε..?

οχι αεροβια δεν κανω...απλα εγραψα ενα ρηβιου απο πλευρας ενεργειας που υποτιθεται οτι σου δινει..

Δεν υπάρχουν σε ανθρώπους έρευνες είπε. Δεν είπε κάτι κακό ρε, ούτε ειρωνικά θέλω να πιστεύω.

Εμένα προσωπικά κανένας λιποδιαλύτης δεν με βοηθάει σε ενέργεια στα βάρη πάντως, εκεί απαιτείται δύναμη, η από υδατάθρακα. Ίσως δεν κατάλαβα και από ποια πλευρά το λες. Εκτός αν περίμενες το τσίτωμα από καφείνη.


δεν θελω να κανω τον κακο αλλα ειναι γνωστος βλακακος στα φορουμ....

και οσο για το προιον του τα χω πει.... με δραστηριοτητα 3% σε σχεση με την Τ4 δεν κανουν τιποτα τα Τ2....

και το 3,5... ειναι καθαρα suppressive...

Δεν τον κάνεις, είσαι! :P

Δεν τον έχω δει στα φόρουμ να σου πω την αλήθεια ώστε να εκφέρω άποψη, αλλά εμένα προσωπικά σε κάποιες πληροφορίες χρήσης, μου είχε φανεί εντάξει άτομο.

Και το προιόν του λειτούργησε πολύ πάνω μου. Με ξεκόλλησε βασικά από τα κιλά που είχα κολλήσει και έδινε αρκετή ενέργεια σε περίοδο (διαφορετική από το προηγούμενο) που γινόμουν τότε κομμάτια στη κούραση (4χμ τρέξιμο πριν τη δουλειά, gym και αερόβια αθλήματα ~3+ώρες και τρέξιμο σπίτι άλλα 4χμ, +1,5-2,5ώρες thai-box καθημερινά και το πήγαινε έλα ~3χμ έκαστο τρέξιμο). Τα reviews του πριν το πάρω ήταν φοβερά, αλλά δεν εμπιστεύομαι και αμερικάνικα reviews, γιατί και σκατά να τους δώσεις, καλό θα σου πούνε!

Αυτά από μένα! Αν κάποιος άλλος κάνει ένα κύκλο, ας πει. Εγώ ήμουν ενθουσιασμένος επειδή έκανε δουλειά ''πάνω μου''.

zisgeo
12-03-12, 19:42
στις δύο εβδομάδες χρήσης, έβγαλα κάτι εξανθήματα σαν αλλεργία στον αριστερό καρπό για 6 μέρες. Όσο προχωρούσαν οι μέρες, έφυγαν, άλλα άρχισε φαγούρα στο λαιμό. Μετά από μια εμβομάδα σταμάτησα να το παίρνω, οποτε και μετά από δύο μέρες έφυγαν και οι φαγούρες. Τυχαίο;
Παντως ενεργεια στο φουλ το πρωί. Μόνο τις τρεις πρώτες μέρες, κατα τισ 12,00 με έπιανε μια νυστηλία, άλλο πράμα. Το έπερνα στις 06,45 μετά αερόβιο 50΄ και μετά πρωινό.

skiadis
12-03-12, 23:25
απο αποτελεσματα?

zisgeo
12-03-12, 23:55
κοίτα, σε τρείς περίπου εβδομάδες δεν είδα και κάτι το φοβερο... από διατροφή προσεγμένη. σιγουρα μου έκοψε την όρεξη. με το ζόρι πέντε γεύματα, αλλά πάλι ποτέ δεν ημουν πολύ του φαγητού. θα το ξαναξεκινήσω όμως λίαν σντόμως για να δω αν έχει πάλι τις ίδιες παρενέργειες σε εμένα, φαγούρα και αλλεργία δηλαδη.
σκοπεύω όμως για τέσσερις εβδομάδες να μην πάρω τίποτε.( κάτι έχω διαβάσει οτι πειράζει και τις ορμόνες, οπότε θα το πάω σαν το μιτοτροπιν.)

deluxe
22-05-12, 04:32
Βγηκε καινουρια συνθεση, χωρις 3'5 και γερανιο. Σε λιγο θα βαζουν μονο πρασινο τσαϊ στα συμπληρωματα.

deluxe
23-05-12, 00:26
Βγηκε καινουρια συνθεση, χωρις 3'5 και γερανιο. Σε λιγο θα βαζουν μονο πρασινο τσαϊ στα συμπληρωματα.

http://i43.tinypic.com/aua3pe.jpg

Εσεις τι λετε; Ειναι καλυτερο απο το αρχικο προϊον; Επισης, γιατι το citrus aurantium δε το ονομαζουν methylsynephrine; Ειναι απλα το extract, δλδ πιο light; Το 30% εννοει οτι τοσο περιεκτικοτητα εχει συνολικα σε methylsynephrine;

Το ιδιο και με το green tea extract δε καταλαβαινω, τι ακριβως εννοει;

amateur666
28-06-12, 14:01
στη μια καψουλα μεχρι τωρα μου εχει φερει μειωση ορεξης για φαγητο κ καποια ενεργεια μπορω να πω..δεν εχω νιωσει καποια παρενεργεια οπως με μιτο...μ αρεσει βασικα δεν περιμενα τπτ περισσοτερο θα τν ξαναπροτιμησω..

p.s.μιλω με βαση τ αρχικο μπλεντ οχι αυτο π εχει ανεβασει ο φιλος απο πανω..

Michaelangelo
29-06-12, 00:12
στη μια καψουλα μεχρι τωρα μου εχει φερει μειωση ορεξης για φαγητο κ καποια ενεργεια μπορω να πω..δεν εχω νιωσει καποια παρενεργεια οπως με μιτο...μ αρεσει βασικα δεν περιμενα τπτ περισσοτερο θα τν ξαναπροτιμησω..

p.s.μιλω με βαση τ αρχικο μπλεντ οχι αυτο π εχει ανεβασει ο φιλος απο πανω..

Νομίζω πρέπει να κάνω νέο ποστ με version 2. Μισή η μια κάψουλα πήρες;

Michaelangelo
29-06-12, 00:16
http://i43.tinypic.com/aua3pe.jpg

Εσεις τι λετε; Ειναι καλυτερο απο το αρχικο προϊον; Επισης, γιατι το citrus aurantium δε το ονομαζουν methylsynephrine; Ειναι απλα το extract, δλδ πιο light; Το 30% εννοει οτι τοσο περιεκτικοτητα εχει συνολικα σε methylsynephrine;

Το ιδιο και με το green tea extract δε καταλαβαινω, τι ακριβως εννοει;

Θεωρείτε καλύτερο για λιποδιάλυση στη θεωρία. Το έξτρακτ είναι από το δέντρο ''ακακία'' που πήρε τη θέση του 1,3 του παλιού. Θεωρείτε δεν έχει τις επιπτώσεις του παλιού. Λένε είναι πιο καθαρό (στο θέμα αυτό) από το παλιό, δίνει ενέργεια, αλλά δεν σε χτυπάει όπως το πρώτο. Δυστυχώς δεν το έχω δοκιμάσει καθώς ακόμα έχω το παλιό. Έχουν βγει αρκετά συστατικά και έχουν μπει καινούργια αλλά λέγεται εξίσου καλά. π.χ. και η πέτρα του σκανδάλου έχει βγει (3,3 και 3,5) αλλά έχουν μπει εξίσου καλά. Όλα αυτά που λέμε θεωρία, έτσι;

amateur666
29-06-12, 00:50
Νομίζω πρέπει να κάνω νέο ποστ με version 2. Μισή η μια κάψουλα πήρες;

ολοκληρη ρε κ απο τριτη εβδομαδα θ ανεβασω σε 2 μαλλον..

Michaelangelo
30-06-12, 15:54
ολοκληρη ρε κ απο τριτη εβδομαδα θ ανεβασω σε 2 μαλλον..

Τι λε ρε φίλε; Εμένα με γαμ@ει η μία! Μια περίοδο μπορούσα να πάρω κανονικά, αλλά από όταν σταματήσα και ξαναπήρα, πάλι...
Μην πάρεις 2 μαζί, με τη καμία. Το 1,3 δεν είναι ότι καλύτερο. 1,5-2 είχα πάει σε μια μέρα ολόκληρη μαχιμουμ. Αν τώρα είσαι Deluxe πειραματόζωο, πες μας εντυπώσεις! :)

amateur666
30-06-12, 15:59
Τι λε ρε φίλε; Εμένα με γαμ@ει η μία! Μια περίοδο μπορούσα να πάρω κανονικά, αλλά από όταν σταματήσα και ξαναπήρα, πάλι...
Μην πάρεις 2 μαζί, με τη καμία. Το 1,3 δεν είναι ότι καλύτερο. 1,5-2 είχα πάει σε μια μέρα ολόκληρη μαχιμουμ. Αν τώρα είσαι Deluxe πειραματόζωο, πες μας εντυπώσεις! :)

οταν παρω 2 θα παρω μια τ πρωι με τ που ξυπναω κ μια πριν την προπονηση..

Michaelangelo
30-06-12, 16:13
οταν παρω 2 θα παρω μια τ πρωι με τ που ξυπναω κ μια πριν την προπονηση..

Έτσι κομπλέ! Και γω έτσι το έπαιρνα μια περίοδο, αλλά προσπάθησε να έχεις μεγάλη διαφορά στις ώρες. Εκτός ποια... και αν είσαι τελείως αναίσθητος!

Υ.Γ.: Με τον καιρό, θα πρέπει οι μοντς να το κλείσουν αυτό, μιας και η πρώτη έκδοση νομίζω σταμάτησε πλέον επίσημα.

andreasaxo
19-02-13, 15:39
Έτσι κομπλέ! Και γω έτσι το έπαιρνα μια περίοδο, αλλά προσπάθησε να έχεις μεγάλη διαφορά στις ώρες. Εκτός ποια... και αν είσαι τελείως αναίσθητος!

Υ.Γ.: Με τον καιρό, θα πρέπει οι μοντς να το κλείσουν αυτό, μιας και η πρώτη έκδοση νομίζω σταμάτησε πλέον επίσημα.
Εχει οντος αλλαξη η εκδοση, η πρωτη παντος δουλεβε τελεια, εκοβε πολυ και την ορεξη.

Tomazo@
27-02-13, 20:21
Υπάρχει πλέον η πρώτη; Θα βρω αν ψάξω;

Konstante
11-03-13, 22:55
Καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum θέλω να ρωτήσω κάτι για τα συστατικά του που δεν γνωρίζω. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω το προιόν αλλά έχω αλλεργία στην ασπιρίνη οπότε περιέχει κάποια ουσία της ασπιρίνης ; VaughnTrue i have allergie on ASPIRIN so can you tell me if the product have anything that involves at ASPIRIN ?

Michaelangelo
13-03-13, 15:32
Εχει οντος αλλαξη η εκδοση, η πρωτη παντος δουλεβε τελεια, εκοβε πολυ και την ορεξη.

Μ'άρεσε το πρώτο, γούσταρα το δεύτερο! Ελαφρώς καλύτερο ίσως και λιγότερο κρασάρισμα, που κράσαρε και αυτό όμως. Αλλά όρεξη δεν μου έχει κόψει κανείς λιποδιαλύτης! Αν θέλω να φάω ολόκληρο γουρουνόπουλο, θα το φάω και τίποτα δε μου κόβει την όρεξη!:evil2:


Υπάρχει πλέον η πρώτη; Θα βρω αν ψάξω;

Όχι, αλλά μη φοβηθείς τη 2η, στα σπάει! Τώρα τη 3η, δεν την έχω δοκιμάσει αλλά λένε ισάξια της 2ης, λιγότερο το νοιώθεις χωρίς κρασάρισμα αν πάρεις όλο και όχι το μισό χάπι! Λένε βέβαια... Έχω άλλα 3 κουτιά από τη 2η και δεν τα δίνω για τη 3η πάντως! Αλλά όχι ότι δεν είναι καλή, ίδωμεν.


Καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum θέλω να ρωτήσω κάτι για τα συστατικά του που δεν γνωρίζω. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω το προιόν αλλά έχω αλλεργία στην ασπιρίνη οπότε περιέχει κάποια ουσία της ασπιρίνης ; VaughnTrue i have allergie on ASPIRIN so can you tell me if the product have anything that involves at ASPIRIN ?

Δεν νομίζω, αλλά γιατί απλά δεν κοιτάς τα συστατικά; Δεν νομίζω να ο Βαν πολύ το φόρουμ, αν δεν τον ειδοποιήσουν, ίσως καλό είναι να μπεις στη σελίδα της iForce του Φατσοβιβλίου!


Υ.Γ.: Η 1η έκδοση δεν βγαίνει στην αγορά, οπότε είναι ότι έχει ξεμείνει αν βρείτε κάτι (αν βρείτε σε μισή τιμή το χτυπάτε, αλλά δύσκολο!). Οπότε το τόπικ μπορεί και να κλειδωθεί, μιας και δεν υπάρχει πλέον αυτό το προιόν σε παραγωγή!

z4z4ki
15-05-13, 10:13
Γεια σας να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και το αγόρασα και ξεκίνησα μπας και χάσω κανένα κιλό!
Το πρωί πρέπει να πάρεις μισό χάπι με άδειο στομάχι...!
Πότε μπορείς να φας η να πιεις μετά? Σε πόση ώρα ?
Το δεύτερο μισό το παίρνεις μετά από 7 ώρες με άδειο στομάχι?

z4z4ki
15-05-13, 10:45
Γεια σας να κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας και το αγόρασα και ξεκίνησα μπας και χάσω κανένα κιλό!
Το πρωί πρέπει να πάρεις μισό χάπι με άδειο στομάχι...!
Πότε μπορείς να φας η να πιεις μετά? Σε πόση ώρα ?
Το δεύτερο μισό το παίρνεις μετά από 7 ώρες με άδειο στομάχι?


επίσης να αναφέρω ότι το δικό μου έχει isopropylactopamine. 3.3 diido l-thyronine, 3.5 diido l-thyronine και το αγόρασα πρόσφατα

nikoskaz
20-05-13, 10:37
μετα απο 30 λεπτα μπορεις να φας , ναι με αδειο στομαχι

andreasaxo
31-07-13, 19:00
Το τελείωσα το κουτι, αυτη η τελευταία εκδοση ειναι.
Δεν μου δουλεψε όπως το πρωτο.
Θετικα: Δεν ειχα ταχυπαλμιες όπως στην πρωτη εκδοση.
Αρνητικα: Δεν μου προκαλουσε κορεσμο όπως η πρωτη εκδοση.