PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηelp για την διατροφή μου..



Ice'o'later
09-01-08, 22:05
8α η8ελα τη βοη8εια σας οσο αφορα την διατροφη μου..

Ποτε δεν εκανα διατροφη στη ζωη μου και δεν εχω τις απαραιτητη υποδομη για να γνωριζω τι χρειαζομαι αυτη τη στιγμη..

ειμαι 1.81+ 90 κιλα 17-18% λιπος και τελευταια εμφανισα ενα μικρο προβλημα στον 8υροειδη μου.. εκτος του οτι εχω πανικοβλη8ει εχω απογοητευτει γιατι αποφασισα προσφατα μετα απο αρκετο καιρο να ασχολη8ω ξανα με το σωμα μου σοβαρα και μου βγηκε αυτο το προβλημα..

οπιαδηποτε αποψη ειναι καλοδεχουμενη..

Gasturb
09-01-08, 22:08
Ice'o'later υπάρχουν πολλά άρθρα,stickies κ posts, τσέκαρε τα βγάλε ένα δικό σου πλάνο κ εδώ είμαστε για τις απαραίτητες διορθώσεις.

Gt

pikolo
10-01-08, 02:57
θα προτεινα φιλε μου πριν σκεεις ν κανεις ογκο να κανεις μια μινι γραμμωση και μετα να αρχισεις τον ογκο ετσι ωστε με το λιπος π θα παρεις να μην νιωθεις υπερβολικα ασχημα και απογοητευεσαι.....μετα απο αυτο μπορεις να κανεις και ογκο...απο τα κιλα σου φανταζομαι οτι ηδη εχεις καποιους μυες....τελος ακολουθησε την συμβουλη του γαστ και διαβασε τις διατροφες π εχουν γινει ποστ εδω.....αν δεν καταλαβεις γιατι γιννται οι διορθωσεις κνε ενα καλο και διαβασε ενα βιβλιο με βασικες αρχες διατροφης(εμενα με βοηθησε υπερβολικα το burn the fat feed the muscles θα το βρειςσε pdf το εχω ποσταρει στα πολυμεσα)διβασε επισεις και τα αρθρ των παιδιων εδω!οτι απορριες εδω ειμαστε ολοι. :wink:

toula_nomikou
10-01-08, 11:44
Mη πανικοβαλεσαι τα προβληματα με το θυροειδη ειναι ενα προβλημα αλλα μια επισκεψη
σε ενα γιατρο ενδοκρινολογο θα σε βοηθεισει γιατι υπαρχουν θεραπειες με χαπια θελει εξετασεις αιματος και ενα σπινθιρογραφημα και οταν ακολουθησεις την αγωγη δε θα καταλαβαινεις καν οτι υπαρχει προβλημα.

Ice'o'later
10-01-08, 22:14
Pikolo η ιδεα της μινι γραμωσης 8α ηταν μια καλη λυση αλλα το προβλημα μου δεν ειναι τοσο οτι περνω γρηγωρα λιπος..αλλα οτι δεν καιω λιπος ευκολα..παρατηρηασα τους τελευταιους 2 μηνες που κανω γυμναστικη σπιτι και δεν τρωω τιποτα δεν εχω χασει ουτε ενα κιλο σε 2 μηνες!
Κανονικα δεν 8α επρεπαι να βαρυνω μυικα αφου δεν τρωω και ταυτοχρονα 8α επρεπαι να χασω και βαρος..Ετσι δεν ειναι?

Παντως πινω 3 λιτρα νερο τη μερα σιγουρα αποβαλω υγρα οσο μπορω..τα χερια μου ειναι αυτη τη στιγμη 45εκ (απο τα λιγα πραγματα που μου απεμειναν)

toula ευχαριστω για τη δοση αισιοδοξιας..ελπιζω να ειναι τοσο απλο.

ioannis1
10-01-08, 22:17
ισως αυτο οφειλεται στο θυροειδη σου.πρεπει να ρυθμιστει και θα ομαλοποιηθει ο μεταβολισμος σου

Gasturb
10-01-08, 22:38
Ένας συγγενής μου (γυναικα) που εχει θυροείδη ειπε οτι εχει 4 με 5 κιλά παραπανω απο αυτό. Δεν ειμαι γιατρος δεν ξερω αν ισχύει.

Gt