PDA

Επιστροφή στο Forum : Nutri-Sport Whey Protein (Nutri-Sport)



andreasaxo
24-05-11, 19:43
25051

Δοσολογία : 1 scoop (25g) σε 150-250ml κρύο νερό ή χυμό ή άπαχο γάλα 2-3 φορές την ημέρα.

Protein 85%
Lactose 2%
Carbohydrates 6%
Sodium 200mg
L-Leucine 2.31%
L-Isoleukine 0.41%
L-Valine 1.02%
L-Lysine 1.02%
L-Phenylalanine 0.84%
L-Histidine 0.32%
L-Threonine 0.7%
L-Tryptophan 0.09%
L-Methionine 0.23%

H Whey Protein της Nutri-sport είναι μία φυσική, απόλυτα ολοκληρωμένη, υψηλής ποιότητας πρωτεΐνη, καθώς περιέχει όλα τα βασικά και απαραίτητα αμινοξέα και παράγεται από ελεγμένης ποιότητας γάλα αγελάδας. Είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής με όλα τα απαραίτητα ιχνοστοιχεία, ειδικά για όσους αθλούνται, αφού, λόγω της ιδανικής σύνθεσής της και της μεγάλης απορροφητικότητας της από τον οργανισμό, βοηθά τον αθλητή να βελτιώσει την σωματική του σύνθεση (περισσότερη μυϊκή μάζα) και την απόδοσή του. Περιέχει περισσότερη πρωτεΐνη και λιγότερο λίπος, λακτόζη και χοληστερόλη από τις άλλες πρωτεΐνες.

H Whey Protein της Nutri-sport έχει θετική επίδραση στο ανοσοποιητικό σύστημα, λόγω της αύξησης του επιπέδου γλουταθειόνης (αντιοξειδωτικό) στο αίμα. Επίσης, αυξάνει τη μυϊκή μάζα, μειώνει τον κίνδυνο τραυματισμών, μειώνει τις ανάγκες του οργανισμού για ξεκούραση, βοηθά στην επούλωση των μυϊκών τραυμάτων, ενώ είναι κατάλληλη για όλες τις ηλικίες.

Έτσι, η Whey Protein της Nutri-sport αποτελεί το ιδανικό σκεύασμα πρωτεΐνης για όλους τους αθλητές που προσέχουν την διατροφή τους.



Περιμένω να δω γνώμες, μόνο αυτά τα στοιχεία βρήκα.

exkaliber
25-05-11, 11:39
ουτε αυτην μου αρεσε
σαν την isolate

Polyneikos
27-05-11, 08:21
Παντως εχω την εντύπωση οτι δεν μιλαμε για την γνωστη αγγλικη Nutrisport, αλλα για μια εταιρια Νutri-sport.

exkaliber
27-05-11, 11:03
^
διαφορετικες ειναι? :unsure:

πως την πατησα ετσι εγω το τσακαλι?:unsure:
:green:

Eddie
27-05-11, 13:47
Ναι ρε παιδια...αλλη εταιρια η nutri-sport και αλλη η nutrisport..δε μπορει να εμφανιζεται σε ενα προιον με παυλα και σε αλλο χωρις!Εκτος κι αν το αλλαξαν σε ολα τα προιοντα,που δε νομιζω.

exkaliber
29-05-11, 18:01
πες ρε
για την ιδια nutrisport μιλαμε??

andreasaxo
29-05-11, 18:19
Χίλια συγγνώμη παιδιά, δεν το είχα δει.
Όχι, δεν μιλάμε για την γνωστή Nutrisport.
Απλά βρήκα αυτήν σε απίστευτα συμφέρουσα τιμή και είπα να ζητήσω γνώμες.
Τα 4 κιλά 70 euro μου κίνησαν την περιέργεια.
Εντωμεταξύ όταν πήρα τηλ. μου είπαν ότι είναι ανάρπαστη και δυστυχώς δεν έχουν απόθεμα και περιμένουν και και και και.
Εγώ αντιλαμβάνομαι και ισ’γνώση μου ότι είναι μια πρωτεΐνη του κ..ου απλή και φθηνή χωρίς πολλά πολλά και είναι σε μια πολύ απλή συσκευασία.
Όσο αφορά το όνομα της πρωτεΐνης, είναι η επωνυμία του καταστήματος.

Polyneikos
29-05-11, 19:14
η γνωστη Nutrisport ειναι ακομα πιο φθηνη :green:

andreasaxo
29-05-11, 19:27
η γνωστη Nutrisport ειναι ακομα πιο φθηνη :green:

Από εξωτερικό μάλλον θα εννοείς εσύ.
Εγώ μιλώ για εδο, εγχώρια.

leftis
15-10-11, 13:59
32390

H Whey Protein της Nutri-sport είναι μία φυσική, απόλυτα ολοκληρωμένη, υψηλής ποιότητας πρωτεΐνη, καθώς περιέχει όλα τα βασικά και απαραίτητα αμινοξέα και παράγεται από ελεγμένης ποιότητας γάλα αγελάδας. Είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής με όλα τα απαραίτητα ιχνοστοιχεία, ειδικά για όσους αθλούνται, αφού, λόγω της ιδανικής σύνθεσής της και της μεγάλης απορροφητικότητας της από τον οργανισμό, βοηθά τον αθλητή να βελτιώσει την σωματική του σύνθεση (περισσότερη μυϊκή μάζα) και την απόδοσή του. Περιέχει περισσότερη πρωτεΐνη και λιγότερο λίπος, λακτόζη και χοληστερόλη από τις άλλες πρωτεΐνες.

H Whey Protein της Nutri-sport έχει θετική επίδραση στο ανοσοποιητικό σύστημα, λόγω της αύξησης του επιπέδου γλουταθειόνης (αντιοξειδωτικό) στο αίμα. Επίσης, αυξάνει τη μυϊκή μάζα, μειώνει τον κίνδυνο τραυματισμών, μειώνει τις ανάγκες του οργανισμού για ξεκούραση, βοηθά στην επούλωση των μυϊκών τραυμάτων, ενώ είναι κατάλληλη για όλες τις ηλικίες.

Έτσι, η Whey Protein της Nutri-sport αποτελεί το ιδανικό σκεύασμα πρωτεΐνης για όλους τους αθλητές που προσέχουν την διατροφή τους.



Η κάθε συσκευασία περιέχει : 4000gr
Protein 85%
Lactose 2%
Carbohydrates 6%
Sodium 200mg
L-Leucine 2,31%
L-Isoleukine 0,41%
L-Valine 1,02%
L-Lysine 1,02%
L-Phenylalanine 0,84%
L-Histidine 0,32%
L-Threonine 0,7%
L-Tryptophan 0,09%
L-Methionine 0,23%



Αυτή πως σας φαίνεται? Την βρήκα τυχαία. Λέτε να αξίζει?

Chris92
15-10-11, 14:52
απο τιμη?

leftis
15-10-11, 15:29
απο τιμη?

70€

Tasos Green
15-10-11, 15:39
ακριβή ειναι τοτε. με τα ιδια λεφτα παίρνεις το 4κιλο της dymatize.

TheWorst
15-10-11, 15:42
10 λιβρες whey gold standard . Δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ καλη η τιμη.Η αλλη που ειναι της nutri εχει 55 ευρω τα 5 κιλα ?

leftis
15-10-11, 16:27
ακριβή ειναι τοτε. με τα ιδια λεφτα παίρνεις το 4κιλο της dymatize.


10 λιβρες whey gold standard . Δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ καλη η τιμη.Η αλλη που ειναι της nutri εχει 55 ευρω τα 5 κιλα ?

Από Ελλάδα λέω.. Δεν έχω την δυνατότητα να πάρω απο εξωτερικό.

lila_1
15-10-11, 16:29
Άλλη η nutrisport και άλλη η nutri-sport? Τί γίνεται εδω??

Tasos Green
15-10-11, 16:29
για τα ελληνικά δεδομένα ειναι καλη τιμη τοτε..

Tasos Green
15-10-11, 16:50
Άλλη η nutrisport και άλλη η nutri-sport? Τί γίνεται εδω??

απο οτι ειδα ναι... πρεπει να ειναι ελληνικη απο το αντίστοιχο ελληνικό site...

Eddie
15-10-11, 17:19
Ρε παιδια,αλλη εταιρια..υπαρχει ηδη θεμα γι αυτην εδω,καποιος ειχε ανοιξει πριν καιρο.

stelios17
15-10-11, 17:29
http://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14931-Nutri-Sport-Whey-Protein-%28Nutri-Sport%29&highlight=nutri-sport :thumbup:

Βασικα η nutri-sport πουλαει διαφορα bulk προιοντα αλλα και παλι σε σχεση με εξωτερικο δεν συμφερει..

leftis
15-10-11, 17:32
http://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14931-Nutri-Sport-Whey-Protein-%28Nutri-Sport%29&highlight=nutri-sport :thumbup:

Βασικα η nutri-sport πουλαει διαφορα bulk προιοντα αλλα και παλι σε σχεση με εξωτερικο δεν συμφερει..

Σίγουρα. Αλλά για Ελλάδα η τιμή μου φάνηκε αρκεετά καλή. Μπορείτε να μου πείτε αν είναι unflavoured? Έτσι φαίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρος. Την έχει δοκιμάσει κανείς?

beefmeup
16-10-11, 10:51
leftis,ψαχνουμε κ λιγο..:thumbup:

TheWorst
17-10-11, 23:33
Σε νιωθω φιλε ,οτι δε μπορεις να αγορασεις απο εξωτερικο , γιατι δεν γινεται να στα φερει ο κουριερ οπως εδω περα , θελει ενα σωρο ιστοριες και καναν ενηλληκα , αλλα συμφερουν αρκετα.Παντως με κατω απο 85 ευρω παιρνεις 4,5 κιλα (10 λιβρες) whey gold standard απο εξωτερικο και αν μαλιστα κανεις παραγγελια πανω απο 125 ευρω ειναι δωρεαν , αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν τα φερνουν με κουριερ , νομιζω πως ναι (α τους μ@λ@κες πριν ηταν 70 ευρω με την εκπωση , τωρα ξαναφουσκωσαν την τιμη :green:)

leftis
17-10-11, 23:47
Σε νιωθω φιλε ,οτι δε μπορεις να αγορασεις απο εξωτερικο , γιατι δεν γινεται να στα φερει ο κουριερ οπως εδω περα , θελει ενα σωρο ιστοριες και καναν ενηλληκα , αλλα συμφερουν αρκετα.Παντως με κατω απο 85 ευρω παιρνεις 4,5 κιλα (10 λιβρες) whey gold standard απο εξωτερικο και αν μαλιστα κανεις παραγγελια πανω απο 125 ευρω ειναι δωρεαν , αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν τα φερνουν με κουριερ , νομιζω πως ναι (α τους μ@λ@κες πριν ηταν 70 ευρω με την εκπωση , τωρα ξαναφουσκωσαν την τιμη :green:)

Όχι εγώ δεν έχω πρόβλημα τέτοιο... Απλά βαριέμαι να πάω να "φορτώσω" την prepaid, να αρχίσω να ψάχνω μέρχι πόσα κιλά δεν περνάει τελωνείο, με ποιόν πρέπει να κάνω ομαδική παραγγελία, να παραγγέλνω κανα μήνα πριν το χρειαστώ κλπ κλπ...

TheWorst
17-10-11, 23:53
Αν στα φερνει κουριερ με τελωνειο προβλημα δεν εχεις και επισης δε χρειαζεται να κανεις ομαδικη παραγγελια,ρε φιλε :P Α..Και 1 μηνα ειναι παααααρα πολυ ,δε ξερω απο που παρηγγελνες , αλλα .. :P

killbill
15-06-12, 14:33
Αν στα φερνει κουριερ με τελωνειο προβλημα δεν εχεις και επισης δε χρειαζεται να κανεις ομαδικη παραγγελια,ρε φιλε :P Α..Και 1 μηνα ειναι παααααρα πολυ ,δε ξερω απο που παρηγγελνες , αλλα .. :P
μπορεις να μου στειλεις pm απο που παραγγελνεις γτ θελω να κανω κ εγω μια παραγγελια...

Polyneikos
18-06-12, 16:44
μπορεις να μου στειλεις pm απο που παραγγελνεις γτ θελω να κανω κ εγω μια παραγγελια...

AΥτο το ποστ φιλε μου ,στο συγκεκριμενο ποστ θεωρείται σπαμ.Aν θες να συνομιλησεις με καποιον για λεπτομερειες,απλα επικοινωνεις μαζί του με πμ.