PDA

Επιστροφή στο Forum : Top Fuel Launch (SAN Nutrition)



sobral
27-05-11, 16:56
http://www.supplementcentral.com/images/products/SAN-LN-001.jpg

http://www.sann.net/shop/images/content-images/producthighlights-header-launch.gif

http://www.sann.net/shop/images/supplement_facts/launch-sup-facts.gif

λίγα και καλά πραγματάκια. Πολύ δυνατό πρέπει να είναι βάση του 2ου μπλέντ. Και με λιγότερα caplets μια χαρά θα είναι. Με το sulbutiamine μόνο δεν ξέρω τι παίζει γιατί θεωρείται drug απ ότι βλέπω. Ακούω γνώμες.:green:

COBRA_STYLE
27-05-11, 17:08
το πρωτο μπλεντ ειναι λιγο...το αλλο νταξ

Devil
27-05-11, 17:20
τεσπα λιγο πολυ τα γνωστα στο 1ο blend....

παμε κατευθειαν στο 2ο....

caffeine και geranium οκ λιγο πολυ γνωστα stims...

N-acetyl-tyrosine.... τυροσινη δεμενη με acetyl group.... της δινει καλητερη βιοδιαθεσημοτητα.... ειναι percusor για τις catecholamines... (αδρεναλινη,νοραδρεναλινη,ντοπαμινη...)

GABA... οκ εδω εχουμε ολοκληρο thread.... το nicotinoyl βεβαια ειναι gaba + niancin.... αλλιως.... picamilon.... απλα περναει πιο ευκολα την BBB (blood brain barrier)...

fursultiamine και sulbutiamine..... ειναι απλα Β1.... απλα ειναι πιο lipophilic... και περναει πιο ευκολα την ΒΒΒ.... λιγο πολυ θεωρουντε νοοτροπικα....

ειναι φαρμακο αλλα ειναι OTC πραγμα που σημαινει οτι δεν θελει συνταγη γιατρου....

απο την εμπειρια μου με sulbutiamine.... δεν κανει και πολλα πραγματα σε εμενα... σε αλλα reviews που εχω δει.... με 200-300mg τους δινει ενεργεια.... εγω το εχω φτασει 1500mg και μονο τοτε ενιωσα ενα μικρο boost.... βεβαια δεν ξερω τι ποιοτητας ειναι αυτη που εχω γιατι την πηρα σχεδον bulk...

στο blend θα εχει στανταρ κατω απο 600mg... λογικα θα παιζει καπου στα 300mg...

sobral
27-05-11, 17:27
τεσπα λιγο πολυ τα γνωστα στο 1ο blend....

παμε κατευθειαν στο 2ο....

caffeine και geranium οκ λιγο πολυ γνωστα stims...

N-acetyl-tyrosine.... τυροσινη δεμενη με acetyl group.... της δινει καλητερη βιοδιαθεσημοτητα.... ειναι percusor για τις catecholamines... (αδρεναλινη,νοραδρεναλινη,ντοπαμινη...)

GABA... οκ εδω εχουμε ολοκληρο thread.... το nicotinoyl βεβαια ειναι gaba + niancin.... αλλιως.... picamilon.... απλα περναει πιο ευκολα την BBB (blood brain barrier)...

fursultiamine και sulbutiamine..... ειναι απλα Β1.... απλα ειναι πιο lipophilic... και περναει πιο ευκολα την ΒΒΒ.... λιγο πολυ θεωρουντε νοοτροπικα....

ειναι φαρμακο αλλα ειναι OTC πραγμα που σημαινει οτι δεν θελει συνταγη γιατρου....

απο την εμπειρια μου με sulbutiamine.... δεν κανει και πολλα πραγματα σε εμενα... σε αλλα reviews που εχω δει.... με 200-300mg τους δινει ενεργεια.... εγω το εχω φτασει 1500mg και μονο τοτε ενιωσα ενα μικρο boost.... βεβαια δεν ξερω τι ποιοτητας ειναι αυτη που εχω γιατι την πηρα σχεδον bulk...

στο blend θα εχει στανταρ κατω απο 600mg... λογικα θα παιζει καπου στα 300mg...

just perfect!:green: αυτό θα πει ανάλυση. Γεράνιο 50mg λογικά? κ τυροσίνη κάνα 500mg? Από καφείνη πόσο λες να έχει? είναι κ malate. (ΟΤC=?)
Θα το ξεκίναγες έτσι με 6capl. ή λιγότερα καλύτερα? δεν το έχω πάρει απλά ρωτάω.Μου φαίνονται πολλά τα στιμς σε επικίνδυνο βαθμό για sensitive. Ευχαριστώ!

Nio
27-05-11, 17:34
sulbutiamine

Devil, αυτή δεν είναι (σ)το arcalion?
Αυτό είχες πάρει?

Να και κάτι, somehow interesting: enerion (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15776829)

Devil
27-05-11, 17:35
just perfect!:green: αυτό θα πει ανάλυση. Γεράνιο 50mg λογικά? κ τυροσίνη κάνα 500mg? Από καφείνη πόσο λες να έχει? είναι κ malate. (ΟΤC=?)
Θα το ξεκίναγες έτσι με 6capl. ή λιγότερα καλύτερα? δεν το έχω πάρει απλά ρωτάω.Μου φαίνονται πολλά τα στιμς σε επικίνδυνο βαθμό για sensitive. Ευχαριστώ!

geranium ναι λογικα εκει θα παιζει... ισως και λιγοτερο...

n-acetyl-tyrosine λογικα θα εχει παραπανω... 700mg...

caffeine λογικα στα 200-300mg...

και cintruline malate λογικα κανα 2γρ....

otc = over-the-counter

οχι δεν ειναι υπερβολικα.... ετσι και αλλιως τα 2 βασικα στιμς ειναι caffeine και geranium...

Devil
27-05-11, 17:39
Devil, αυτή δεν είναι (σ)το arcalion?
Αυτό είχες πάρει?

Να και κάτι, somehow interesting: enerion (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15776829)

ναι αυτη ειναι... αλλα εγω το πηρα bulk.... και χωρις να εχει αναληση (καλος @@ ειμαι...)

ναι το ειχα τσεκαρει και αυτο... βεβαια δεν εχω παρατηρισει τιποτα τετοιο ακομα...:green:

sobral
27-05-11, 17:44
http://www.supplementcentral.com/images/products/SAN-LFI.jpg

http://p8.hostingprod.com/@gotprotein.com/images/san/launch4350-sup-facts.png

βγαίνει κ σε σκόνη (με λίγο διαφορετική σύσταση), το παραθέτω εδώ μην ανοίγω καινούργιο.:)

Nio
27-05-11, 17:46
ναι αυτη ειναι... αλλα εγω το πηρα bulk.... και χωρις να εχει αναληση (καλος @@ ειμαι...)

Θυμάσαι πόσο την είχες πάρει, και πόση ποσότητα?
Στο φαρμακείο βγαίνει περίπου <1 euro το 1 g.


ναι το ειχα τσεκαρει και αυτο... βεβαια δεν εχω παρατηρισει τιποτα τετοιο ακομα...:green:
:green:
Δεν έχουμε ανάγκη εμείς :green:

sobral
12-05-12, 16:51
http://sann.net/images/supplement_facts/launchr_slide.jpg

sobral
25-11-12, 03:03
http://sann.net/images/headers/launchreloaded_header3.jpg

http://sann.net/images/supplement_facts/Launch4350-Reloaded-sup.gif

Δεν σας αφήνω πίσω στην ενημέρωση ποτέ!:green: Το νέο Launch την μ.Γ. (μετά Γεράνιον) εποχή:turtle::turtle::turtle: Παρουσιάζει ενδιαφέρον. Οι κατασκευαστές στην SAN είναι εξαιρετικοί κατά την γνώμη μου (στα περισσότερα που βγάζουν, πολύ προσεγμένη εταιρία).

Devil
25-11-12, 05:17
Οι κατασκευαστές στην SAN είναι εξαιρετικοί κατά την γνώμη μου (στα περισσότερα που βγάζουν, πολύ προσεγμένη εταιρία).

μαν ειρωνικα ελπιζω να το λες....

μπλεντ με di arginine malate, NAT και ornitine AKG σαν top3 ειναι απλα γτπ....

και επομενο ειναι η καφεινη.... που λογικα το μαξ που μπορει να εχουν ειναι 400μγ ισως να λεω και πολλα...

και κατω απο αυτη κρεατινη MC... δλδ κατω απο η' ισα με 400μγ.... ποσοτητα γτπ...

dmae,β-pea,cdp coline, nmt και coumaronyl dopa.... οπου πες οτι το dmae και το cdp οκ...

β-pea ειναι αχρηστο χωρις MAOI...
nmt ειναι αχρηστο γενικοτερα περισσοτερο κακο κανει παρα καλο...
και coumaroyl dopa ειναι για πεταμα χωρις COMT inhibitor....

τωρα αμα αυτο σου φαινεται καλο εγω παω πασο...

sobral
25-11-12, 05:29
μαν ειρωνικα ελπιζω να το λες....

μπλεντ με di arginine malate, NAT και ornitine AKG σαν top3 ειναι απλα γτπ....

και επομενο ειναι η καφεινη.... που λογικα το μαξ που μπορει να εχουν ειναι 400μγ ισως να λεω και πολλα...

και κατω απο αυτη κρεατινη MC... δλδ κατω απο η' ισα με 400μγ.... ποσοτητα γτπ...

dmae,β-pea,cdp coline, nmt και coumaronyl dopa.... οπου πες οτι το dmae και το cdp οκ...

β-pea ειναι αχρηστο χωρις MAOI...
nmt ειναι αχρηστο γενικοτερα περισσοτερο κακο κανει παρα καλο...
και coumaroyl dopa ειναι για πεταμα χωρις COMT inhibitor....

τωρα αμα αυτο σου φαινεται καλο εγω παω πασο...

χμμμ..για τα τελευταία συστατικά δεν έχω άποψη και καλά έκανες κ μου τα εξήγησες. Το προηγούμενο πάντως ήταν παρόμοιο και 9 στους 10 έλεγαν πως είναι από τα καλύτερα που έχουν δοκιμάσει. Όσο για την SAN να φανταστείς δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά κρίνοντας από τις μεθόδους που χρησιμοποιεί, τις πηγές πρωτείνης (στην τελευταία μας τα χάλασε που έχει σόγια), τα CoAs που ανεβάζει, το ότι χρησιμοποιεί HPLC tests, τους reps της στο com (που δείχνουν να το κατέχουν), τις καλές τους σχέσεις με άλλες ποιοτικές εταιρίες όπως thermolife, SNS, Molecular κτλ και ορισμένα προϊόντα όπως πρόσφατα το Fierce Domination έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι είναι μία πολύ καλή εταιρία. Σόρρυ για το οφφ. Την καφείνη δεν την έχουν ποτέ τόσο ψηλά. Πάνω από 200 άντε 250μγ δεν είναι. Το coumaroyl Dopa θέλει green tea έτσι? το b-pea με τι λειτουργεί συγκεκριμένα? Θένξ!:)

(Μέχρι και ο PA βγάζει αργινίνες ακόμη μην την πυροβολείς χεχε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24005-Pump-Spray-(E-Pharm))

Devil
25-11-12, 05:57
χμμμ..για τα τελευταία συστατικά δεν έχω άποψη και καλά έκανες κ μου τα εξήγησες. Το προηγούμενο πάντως ήταν παρόμοιο και 9 στους 10 έλεγαν πως είναι από τα καλύτερα που έχουν δοκιμάσει. Όσο για την SAN να φανταστείς δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη αλλά κρίνοντας από τις μεθόδους που χρησιμοποιεί, τις πηγές πρωτείνης (στην τελευταία μας τα χάλασε που έχει σόγια), τα CoAs που ανεβάζει, το ότι χρησιμοποιεί HPLC tests, τους reps της στο com (που δείχνουν να το κατέχουν), τις καλές τους σχέσεις με άλλες ποιοτικές εταιρίες όπως thermolife, SNS, Molecular κτλ και ορισμένα προϊόντα όπως πρόσφατα το Fierce Domination έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι είναι μία πολύ καλή εταιρία. Σόρρυ για το οφφ. Την καφείνη δεν την έχουν ποτέ τόσο ψηλά. Πάνω από 200 άντε 250μγ δεν είναι. Το coumaroyl Dopa θέλει green tea έτσι? το b-pea με τι λειτουργεί συγκεκριμένα? Θένξ!:)

(Μέχρι και ο PA βγάζει αργινίνες ακόμη μην την πυροβολείς χεχε http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?24005-Pump-Spray-(E-Pharm))


hplc δεν ειναι τπτ φαντασμαγορικο κανονικα ολες θα επρεπε να το χρησιμοποιουν... αλλα τεσπα... απλα μαλλον η san θα εχει δικο της lab...
για τους reps την γνωμη μου την ξερεις.... και πολυ ευθυνονται για το οτι ''δουλευουν'' πολλα συστατικα...

καλες σχεσεις εχουν λογο του οτι ειναι τιμια εταιρια.... δεν κανει γυφτιες οπως αλλοι και εχει καλα συστατικα... αυτο δεν σημαινει οτι αυτα που βγαζουν ειναι καλα παντα...

κοιτα το coumaroyl dopa και με green tea δεν θα σου κανει πολλα θελει κανονικο COMT-I για να δουλεψει....
το ΡΕΑ γενικοτερα μονο με φαρμακο MAOI λειτουργει....
εχω γραψει και για τα 2.... το 1o sthn @@ρια της usp labs... compound 20 και για το 2ο στο craze...


μαν την αργινινη δεν την εβαλε για το δηθεν pump που λενε... διαβασε το write-up....


We took advantage of the chemistry of ursolic acid to add an acetate ester (forming ursolic acetate, which is itself actually a known natural derivative of ursolic acid). However, esterification was not enough since although ursolic acid’s lipid solubility was greatly improved, it still suffered from poor aqueous solubility. So we developed a method to link up the acid group of ursolic acid with the highly basic amino acid arginine. Acids react with bases to form salts, and salts are have superior solublity in water compared to their parent acids.
The resulting compound – arginine ursolic acid – has remarkable solubility characteristics. It dissolves fantastically in most organic solvents and disperses like soap in water. Consequently, it absorbs and penetrates very effectively.

sobral
25-11-12, 16:05
Το είδα εχθές το μήνυμα αλλά δεν σου απάντησα, είχα μελέτη το πρωί κύριε:green: Δύσκολο το κεφάλαιο με τη μ.Γ. εποχή:turtle: χαχα!
Λοιπόν, τα διάβασα όλα προσεχτικά στα 2 θέματα που μου είπες. Το PEA βάση των όσων λες άδικα έχει μπει, το άλλο (coumaroyl dopa) πάλι το ίδιο αλλά με green tea ίσως να του δώσεις λίγη...."ζωή" ακόμη. Δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο (natural) να του βάλω. Στο PEA δεν μπαίνει τίποτα όμως εκτός από φάρμακα. Ξεφεύγουμε όμως μετά...-Πολλοί το βάζουν με 5-HTP δεν ξέρω γιατί.- Τέλος, είδα πως ναι μεν με ΜΑΟi παρατείνεται η ημιζωή του ΡΕΑ αλλά έτσι μπορούμε να οδηγηθούμε σε serotonin syndrome.:unsure:

Devil
25-11-12, 18:38
Το είδα εχθές το μήνυμα αλλά δεν σου απάντησα, είχα μελέτη το πρωί κύριε:green: Δύσκολο το κεφάλαιο με τη μ.Γ. εποχή:turtle: χαχα!
Λοιπόν, τα διάβασα όλα προσεχτικά στα 2 θέματα που μου είπες. Το PEA βάση των όσων λες άδικα έχει μπει, το άλλο (coumaroyl dopa) πάλι το ίδιο αλλά με green tea ίσως να του δώσεις λίγη...."ζωή" ακόμη. Δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο (natural) να του βάλω. Στο PEA δεν μπαίνει τίποτα όμως εκτός από φάρμακα. Ξεφεύγουμε όμως μετά...-Πολλοί το βάζουν με 5-HTP δεν ξέρω γιατί.- Τέλος, είδα πως ναι μεν με ΜΑΟi παρατείνεται η ημιζωή του ΡΕΑ αλλά έτσι μπορούμε να οδηγηθούμε σε serotonin syndrome.:unsure:

γενικα νατουραλ inhibitors για αυτα τα 2 ενζυμα ειναι δυσκολο να βρεις.... υπαρχουν αλλα δουλεια κανουν κυριως in vitro...

κυριως με MAOI-A γινετε αυτο... για το PEA θες ΜΑΟι-Β...

sofos
14-12-12, 12:02
http://store.bbcomcdn.com/store/prodimage/prod_prod1200074/image_prodprod1200074_white450px.jpg

http://store.bbcomcdn.com/deploy/images/brands/san/launch-4350-reloaded/launch-4350-top-banner.jpg

DELIVER A WRATH OF 220 MPH INTENSITY!
Like a Category 5 Hurricane you tear through the gym unleashing a 220 MPH of extreme fury. A terrain-altering assault—uprooting, overwhelming, and forcefully conquering every piece of steel rubble that crosses your path. No piece of scrap-metal escapes the brutal ferocity of your wrath. The landscape is tattooed with the remnants of your devastation—forever!

DOMINATE THE STEEL - UNLEASH YOUR FURY
That's how serious muscle is built... that's how fat is destroyed. Few are willing to cross that line in the sand. YOU are! They haven't got it. YOU do! They run, hide and step back. YOU rush in!

Elite Athletes Around the World Turn to SAN for an Unmatched Advantage Leaving Their Opponents Cowering in Fear.

Unleash Category 5 Terror and Destruction with LAUNCH 4350 RELOADED by SAN! It Builds Muscle, Amplifies Intensity and Wrecks Havoc on Fat.*

LAUNCH 4350 RELOADED by SAN combined with your fury, will turn your workouts into an unstoppable category 5 magnitude hurricane of physique-altering rage. You LAUNCH 4350 RELOADED an assault so intense and so laser focused, you feel like you can literally...

BURN A HOLE THROUGH STEEL!*
The amplified force of determination surges through you. Weights feel light in your hands. You out-match the iron's failed attempt to defeat and humiliate you. YOU pummel the steel sense-less! Your muscles force to push harder. Your exertion cranks up—full throttle. You actually f-e-e-l the deepest, bone-crushing fibers contract under your siege! Rep after rep, set after set, your nostrils flair, your lungs swell and your heart pounds—supercharging you with energy and infusing nutrients as the conquest continues and the iron succumbs! Muscle gets built.... fat gets destroyed.*

LAUNCH 4350 RELOADED was specifically formulated to strengthen workout intensity, support mind-body connection and promote explosive drive!* It amplifies the muscle building, fat destroying effects of your workouts.* LAUNCH 4350 RELOADED was created for the truly driven muscle-hungry athlete. LAUNCH 4350 RELOADED was designed with ZERO counter-productive, physique killing fillers or high-glycemic index sweeteners found in so many pre-workout formulas. Pick up your supply of LAUNCH 4350 RELOADED now. Nothing will remain standing in your path. LAUNCH 4350 RELOADED will drive you to pack on new muscle. Get your supply of LAUNCH 4350 RELOADED right now! Get the job done... all the way done. Get LAUNCH 4350 RELOADED and get vicious. Do it now.

278 Grams Orange Tang
Serving Size:1Scoop(6.2g)
Servings Per Container:45
Amount Per Serving % Daily Value
Ultra Pure High Octane LAUNCH Matrix: 4350mg †
(Nitrox02™ [Di-L-Arginine L-Malate], N
Acetyl-L-Tyrosine, 02Primer™ [Ornithine
Alpha-Ketoglutarate], Caffeine Anhydrous
[Natural], Magnesium Creatine Chelate,
Dimethylaminoethanol [DMAE],
B-Phenylethylamine HCl, CDP-Cognix™
[Cytidine-5'-Diphosphocholine], Citrus
Reticulata Extract [Fruit][Std. To N-
Methyltyramine Alkaloid], Theobroma
Cacao L. [Std. To N-Comaronyl-Dopa])
† Daily Value not established.
Other Ingredients:
Natural And Artificial Flavors (Maltodextrin, Nat & Art Spray Dried Orange Flavors, Spray Dried Orange Juice, Beta Carotene E160, E Curcimin Extract Color E100, Grape Skin Color E163), Citric Acid, Sucralose, Acesulfame-K, Calcium Silicate
Additional Note:
LAUNCH Full Impact 4350 Contains A Non-Toxic Desiccant (Silica) Packet Inside Each Bottle. Please DO NOT Consume This Packet As It Is NOT EDIBLE.
Manufactured In A Facility That Also Processes Egg, Fish, Shell Fish, Soy, Peanuts, Tree Nuts And Milk Ingredients.

Devil
14-12-12, 13:30
και λεγα καπου το εχω ξαναδει αυτο το blend....:green:

sofos
14-12-12, 16:17
και λεγα καπου το εχω ξαναδει αυτο το blend....:green:

ουπς σορρυ τωρα ανεβηκα λιγο πιο πανω ειδα οτι ειχαν ανεβει ηδη τα καινουργια συστατικα...

sobral
24-01-13, 02:52
http://img37.imageshack.us/img37/6176/mainimagei.jpg

http://www.american-supps.com/media/images/san-launch-4350.jpg

Χρησιμοποιώ την παλιά έκδοση εδώ και περίπου 2 εβδομάδες, ας δώσω μία πρώτη γεύση.

Γεύση: 10/10 καρπούζι. Παίζει να είναι το πιο γευστικό pre που έχω δοκιμάσει. Φοβερή μυρωδιά και γεύση. Αλλά βλέπω αρκετά γλυκαντικά, έτσι εξηγείται.

Διαλυτότητα: 9/10 εντάξει κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα στο τέλος αφήνει κάτι ψιλά.

Focus/Ενέργεια: 7.5/10 τρελά πράγματα συμβαίνουν! Όλοι μα όλοι λένε πως είναι ανάμεσα στα top των βαριά στιμ pre-workouts. Ε φανταστείτε ότι με πιάνουν πολύ τα στιμς. Λοιπόν, αυτό στο ένα σκουπ ίσα ίσα που με πιάνει. Στο 1,5 κάτι μου κάνει οκ. Δοκίμασα μία φορά κοντά στα 2 εκεί ήμουν ψιλοτούμπο, αλλά και πάλι έχει ένα βασικό μείον. Νιώθω πως το απόγειο της επήρειας του περνάει γρήγορα. :( Μετά από κάνα μισάωρο-40λεπτο σα να περνάει η δράση του. Βέβαια στα 1 και 3/4 μου άφησε αρκετή υπερένταση μετά την προπόνα. Αλλά απογοήτευση να λέει ποτέ πάνω από 1 και να θέλω (ειδικά εγώ) 1.5! Τι τις θέλω τις αλλαγές...που είσαι swollen που στο 1 μου πριόνιζες τον εγκέφαλο:green:

Δύναμη: 5/10 Καμία διαφορά, άμα δεν έχει κρεατίνη... (μην μου πείτε για την nitrate που έχει, κάνα 700μίλι έχει κ δεν κάνει πράμα στη δύναμη)

Pumps: 6/10 Επίσης. Μόνο τότε που πήρα τα -σχεδόν- 2 είδα κάτι...

Overall: 6/10 Ελλειπέστατο. Σαν να πήρα διεγερτικά σε σκόνη. Άμα του βάλεις κρεατίνη, καμία β-αλανίνη ή citrulline malate κάτι θα κάνει...Το αδίκησα το swollen που του είχα δώσει 8 τελικά. Και σε αυτό έλειπε κάτι αλλά με έπιανε τρελά από πλευράς διέγερσης. Είναι περίεργα τα preworkouts. Μιας και βγάζει πολλές δόσεις ίσως πάρω τίποτα να του προσθέσω γιατί μου την έχει δώσει...με έχει απογοητεύσει λίγο γιατί η SAN είναι αξιόλογη εταιρία γενικά. Ελπίζω να επανέλθω και να του ανεβάσω την βαθμολογία.