PDA

Επιστροφή στο Forum : Gianna Ημερολόγιο



Σελίδες : [1] 2 3

Gianna
29-05-11, 22:22
Λοιπόν, κατόπιν προτροπής της αγαπημένης μας Gym, είπα να ξεκινήσω κι εγώ ένα ημερολόγιο διατροφής (κυρίως) - προπονήσεων. Το χα δοκιμάσει για κάποιο διάστημα στο πλαίσιο επισκέψεών μου στον διατροφολόγο του γυμναστηρίου και νομίζω είναι καλό. Θα προσπαθήσω να το ενημερώνω τακτικά. Με την προπόνηση δεν έχω θέμα "απουσιών" και "παρασπονδιών" γιατί μ' αρέσει πολύ και μου κάνει καλό κυρίως ψυχολογικά. Με τη διατροφή είναι πιο δύσκολο....

Ιστορικό λοιπόν: Είμαι 1,67 και 52 κιλά, λίπος γύρω στο 16,5. Ξεκίνησα σοβαρά το Σεπτέμβρη στο καινούργιο γυμναστήριο, απ΄το οποίο είμαι ικανοποιημένη. Τότε είχα πέσει σε κιλά όσο ποτέ. Ημουν 47 κιλά με λίπος 11,5, δηλαδή κοκκαλιάρα (αλλά η κυτταρίτιδα εκει!!!!), επίσης μου σταμάτησε η περίοδος (βέβαια, αυτά είναι ακόμα πρόβλημα), δεν το συζητάμε για μυϊκή μάζα και φυσικά τα βουλιμικά επεισόδια (στο εξής θα λέγονται "γουρουνιές") πήγαιναν σύννεφο, την επομένη έτρωγα ελάχιστα κλπ. κλπ. Στόχος είναι να πάρω 2 -3 κιλά ακόμα (πάνω από 55 δεν θα θελα να είμαι), αλλά μυϊκά και σε λίπος να μείνω σταθερή πάνω κάτω και κυρίως να σταματήσω (ή έστω να περιορίσω τα διατροφικά αίσχη που κάνω συχνά - πυκνά. Από το Σεπτέμβρη πάντως έχω βελτιωθεί σε δύναμη πάρα πολύ. Επομένως keep lifting:weights:

Περιμένω τις συμβουλές και τις κατσάδες σας!!! Θα ξεκινήσω από αύριο, μια και σήμερα δεν μου βγήκε καλά λόγω χθεσινών:porc::porc: Καλή εβδομάδα σε όλους. Πάω να δω μπάσκετ, έχει ήδη αρχίσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marvin
29-05-11, 22:29
Λοιπόν, κατόπιν προτροπής της αγαπημένης μας Gym, είπα να ξεκινήσω κι εγώ ένα ημερολόγιο διατροφής (κυρίως) - προπονήσεων. Το χα δοκιμάσει για κάποιο διάστημα στο πλαίσιο επισκέψεών μου στον διατροφολόγο του γυμναστηρίου και νομίζω είναι καλό. Θα προσπαθήσω να το ενημερώνω τακτικά. Με την προπόνηση δεν έχω θέμα "απουσιών" και "παρασπονδιών" γιατί μ' αρέσει πολύ και μου κάνει καλό κυρίως ψυχολογικά. Με τη διατροφή είναι πιο δύσκολο....

Ιστορικό λοιπόν: Είμαι 1,67 και 52 κιλά, λίπος γύρω στο 16,5. Ξεκίνησα σοβαρά το Σεπτέμβρη στο καινούργιο γυμναστήριο, απ΄το οποίο είμαι ικανοποιημένη. Τότε είχα πέσει σε κιλά όσο ποτέ. Ημουν 47 κιλά με λίπος 11,5, δηλαδή κοκκαλιάρα (αλλά η κυτταρίτιδα εκει!!!!), επίσης μου σταμάτησε η περίοδος (βέβαια, αυτά είναι ακόμα πρόβλημα), δεν το συζητάμε για μυϊκή μάζα και φυσικά τα βουλιμικά επεισόδια (στο εξής θα λέγονται "γουρουνιές") πήγαιναν σύννεφο, την επομένη έτρωγα ελάχιστα κλπ. κλπ. Στόχος είναι να πάρω 2 -3 κιλά ακόμα (πάνω από 55 δεν θα θελα να είμαι), αλλά μυϊκά και σε λίπος να μείνω σταθερή πάνω κάτω και κυρίως να σταματήσω (ή έστω να περιορίσω τα διατροφικά αίσχη που κάνω συχνά - πυκνά. Από το Σεπτέμβρη πάντως έχω βελτιωθεί σε δύναμη πάρα πολύ. Επομένως keep lifting:weights:

Περιμένω τις συμβουλές και τις κατσάδες σας!!! Θα ξεκινήσω από αύριο, μια και σήμερα δεν μου βγήκε καλά λόγω χθεσινών:porc::porc: Καλή εβδομάδα σε όλους. Πάω να δω μπάσκετ, έχει ήδη αρχίσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλη αρχη απο μενα!!!!!!!Ευχομαι τα καλυτερα και ολοι εδω ειμαστε να βοηθαμε!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
29-05-11, 22:42
Λοιπόν, κατόπιν προτροπής της αγαπημένης μας Gym, είπα να ξεκινήσω κι εγώ ένα ημερολόγιο διατροφής (κυρίως) - προπονήσεων. Το χα δοκιμάσει για κάποιο διάστημα στο πλαίσιο επισκέψεών μου στον διατροφολόγο του γυμναστηρίου και νομίζω είναι καλό. Θα προσπαθήσω να το ενημερώνω τακτικά. Με την προπόνηση δεν έχω θέμα "απουσιών" και "παρασπονδιών" γιατί μ' αρέσει πολύ και μου κάνει καλό κυρίως ψυχολογικά. Με τη διατροφή είναι πιο δύσκολο....

Ιστορικό λοιπόν: Είμαι 1,67 και 52 κιλά, λίπος γύρω στο 16,5. Ξεκίνησα σοβαρά το Σεπτέμβρη στο καινούργιο γυμναστήριο, απ΄το οποίο είμαι ικανοποιημένη. Τότε είχα πέσει σε κιλά όσο ποτέ. Ημουν 47 κιλά με λίπος 11,5, δηλαδή κοκκαλιάρα (αλλά η κυτταρίτιδα εκει!!!!), επίσης μου σταμάτησε η περίοδος (βέβαια, αυτά είναι ακόμα πρόβλημα), δεν το συζητάμε για μυϊκή μάζα και φυσικά τα βουλιμικά επεισόδια (στο εξής θα λέγονται "γουρουνιές") πήγαιναν σύννεφο, την επομένη έτρωγα ελάχιστα κλπ. κλπ. Στόχος είναι να πάρω 2 -3 κιλά ακόμα (πάνω από 55 δεν θα θελα να είμαι), αλλά μυϊκά και σε λίπος να μείνω σταθερή πάνω κάτω και κυρίως να σταματήσω (ή έστω να περιορίσω τα διατροφικά αίσχη που κάνω συχνά - πυκνά. Από το Σεπτέμβρη πάντως έχω βελτιωθεί σε δύναμη πάρα πολύ. Επομένως keep lifting:weights:

Περιμένω τις συμβουλές και τις κατσάδες σας!!! Θα ξεκινήσω από αύριο, μια και σήμερα δεν μου βγήκε καλά λόγω χθεσινών:porc::porc: Καλή εβδομάδα σε όλους. Πάω να δω μπάσκετ, έχει ήδη αρχίσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο ρε συ...πολυ χαρηκα που το ξεκινας το λογκ!απικο θα ειμαστε εδω κ εγω μαζι να σε κατσαδιαζω...χοχοχο....ε να σε φροντιζω ηθελα να πω...:green::green::green:

απο αυριο κανονικα αναφορα τα παντα...!!!!!οσο πιο λεπτομερειακα γραφεις,τοσο πιο καλο θα σου κανεις...στο λεω αυτο γιατι το κανω κ εχει σημασια....
οτι θες θα ρωτας και θα τα συζηταμε μαζι...!!!!!;);)

αντε και καλη αρχη ωρεεεεεεεε!!!!!!

εντιτ...το γουρουνακι ειδες ε/....κουβεντα δεν ειπα...!!!!!!αλλα απο αυριο.....εχω μια βεργα εδω!!!!

Stella
30-05-11, 00:16
Kαλή αρχή Γιάννα και από εμένα!
Αν θες να δεις πρόοδο σε μυικότητα, βάρα αβέρτα κιλά στο γυμναστήριο και παίξε 8-10 επαναλήψεις και βασικές ασκήσεις!
Μην ψάχνεις άλλες λεπτομέρειες όσον αφορά στην προπόνηση !
Καλή επιτυχία στους στόχους σου!!!:thumbup:

PEGY
30-05-11, 09:02
καλή αρχή και καλή δύναμη!!!!!!!

Είμαι παθούσα, έχω περάσει απ όλα αυτά που ανέφερες τον τελευταίο χρόνο θα σε επισκέπτομαι συχνά!


:welcome:

eri_87
30-05-11, 12:32
Gianna καλή αρχή στο λογκ και κυρίως καλή επιτυχία στο στόχο σου! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε... Είδες, όλες μαζευτήκαμε! χαχα...

Για πάμεεεεεεε!!!! :weights: ;)

Gianna
31-05-11, 00:23
Σήμερα δεν ήταν και η καλύτερη μέρα (και εξακολουθεί....- έχασα τα κλειδιά μου και μόλις πριν λίγο έχασα το κατεβατό που είχα γράψει, οπότε το επαναλαμβάνω πιο σύντομο)

8:00 Πρωινό 50 γρ. ψωμί πολύσπορο 1φ.γαλοπούλα βραστή 1 φ. τυρί Arla 5% 3 ασπράδια, 1 ακτινίδιο, 1 τσαι lipton linea
13:15 Στο γραφείο: 1 γιαούρτι 2% με 1 πορτοκάλι και ΄1 ξινόμηλο
18:00 Σπίτι : 1 μερίδα φακές μαγειρεμένες με καρότα, ελιές, ντομάτα, κάπαρη και 3 κ.σ νιφάδες σίκαλης - 1 κ.σ λιναρίσπορο - 1 αγγουράκι και 2 κ.σ λάδι
21:00 - 22:30 Προπόνηση Στήθος - Δικέφαλα
23:00 Μια σοκολάτα πρωτεϊνης (270 θερμ. 32 γρ, πρωτ. 33 υδατ, 4 λίπος)

5' διάδρομος ζέσταμα
Στήθος (4 χ 8 όλα)
Πιεσεις πάγκου
Επικλινείς πιέσεις πάγκου
Ανοίγματα στο μηχάνημα (5,5 κ) σε σούπερ σετ με πουσ απς

Δικέφαλα (4 χ 8 όλα)
Κάμψεις στραβόμπαρα (5 κ)
Κάμψεις με αλτήρες (4κ.)
Σφυριά (1 σετ 4 κ. 3 σετ 5 κ.)
Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 5 κ.

Κοιλιακοί
Ρωμ. καρέκλα (4 χ 10)
Μηχάνημα κοιλιακών (4 χ 15) 1 σετ 29 κ. 3 σετ 32 κ.
Sit ups με Λάστιχο στο στρώμα (4 χ 15)
Μηχάνημα πλάγιων (4 χ 10) 14 κ.
Ραχιαίοι στο μηχάνημα (4χ10) 14 κ.

Ελλειπτικό 10'
Διάδρομος 5' σε μέτρια ένταση

Αυτά για σήμερα. Σε καμιά ώρα θα πάω για ύπνο. Πριν κοιμηθώ να χτυπήσω κανα ξινόγαλο ή γιαούρτι,ε;;;

gym
31-05-11, 00:27
Σήμερα δεν ήταν και η καλύτερη μέρα (και εξακολουθεί....- έχασα τα κλειδιά μου και μόλις πριν λίγο έχασα το κατεβατό που είχα γράψει, οπότε το επαναλαμβάνω πιο σύντομο)

8:00 Πρωινό 50 γρ. ψωμί πολύσπορο 1φ.γαλοπούλα βραστή 1 φ. τυρί Arla 5% 3 ασπράδια, 1 ακτινίδιο, 1 τσαι lipton linea
13:15 Στο γραφείο: 1 γιαούρτι 2% με 1 πορτοκάλι και ΄1 ξινόμηλο
18:00 Σπίτι : 1 μερίδα φακές μαγειρεμένες με καρότα, ελιές, ντομάτα, κάπαρη και 3 κ.σ νιφάδες σίκαλης - 1 κ.σ λιναρίσπορο - 1 αγγουράκι και 2 κ.σ λάδι
21:00 - 22:30 Προπόνηση Στήθος - Δικέφαλα
23:00 Μια σοκολάτα πρωτεϊνης (270 θερμ. 32 γρ, πρωτ. 33 υδατ, 4 λίπος)

5' διάδρομος ζέσταμα
Στήθος (4 χ 8 όλα)
Πιεσεις πάγκου
Επικλινείς πιέσεις πάγκου
Ανοίγματα στο μηχάνημα (5,5 κ) σε σούπερ σετ με πουσ απς

Δικέφαλα (4 χ 8 όλα)
Κάμψεις στραβόμπαρα (5 κ)
Κάμψεις με αλτήρες (4κ.)
Σφυριά (1 σετ 4 κ. 3 σετ 5 κ.)
Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 5 κ.

Κοιλιακοί
Ρωμ. καρέκλα (4 χ 10)
Μηχάνημα κοιλιακών (4 χ 15) 1 σετ 29 κ. 3 σετ 32 κ.
Sit ups με Λάστιχο στο στρώμα (4 χ 15)
Μηχάνημα πλάγιων (4 χ 10) 14 κ.
Ραχιαίοι στο μηχάνημα (4χ10) 14 κ.

Ελλειπτικό 10'
Διάδρομος 5' σε μέτρια ένταση

Αυτά για σήμερα. Σε καμιά ώρα θα πάω για ύπνο. Πριν κοιμηθώ να χτυπήσω κανα ξινόγαλο ή γιαούρτι,ε;;;

γιατι ματια μου?η μπαρα εκει η ομορφη με την πρωτεινη εκει δεν εκανε την δουλεια της???????????

Gianna
31-05-11, 00:33
Εννοείς ότι παραείναι να φάω κι άλλο πρωτεϊνούχο φαγητό σε σύντομο χρονικό διάστημα, ε; Κι εγώ έτσι έλεγα, γι΄αυτό είπα να ρωτήσω να βεβαιωθώ.:thumbup:

gym
31-05-11, 00:35
Εννοείς ότι παραείναι να φάω κι άλλο πρωτεϊνούχο φαγητό σε σύντομο χρονικό διάστημα, ε; Κι εγώ έτσι έλεγα, γι΄αυτό είπα να ρωτήσω να βεβαιωθώ.:thumbup:

εννοω αυτο ναι...μετα η μπαρα καλα δεν ειναι επιλογη...δεν θα σου πω το γιατι...απλα διαβασε πισω τα συστατικα της και θα καταλαβεις...αν δεν καταλαβεις,πες να σου πουμε...εχει πολυυυυ πραμα!
να κανεις νανι ετσι χωρις ξινογαλα μανταμ!δεν παθαινεις κατι...
δεν ισχυουν ολα οσα ισχυουν για τους αντρες σε εμας,ειδικα και παντα σε σχεση με τους στοχους μας...;)

Gianna
31-05-11, 00:40
Τα ξέρω για τις μπάρες, αλλά είναι η αδυναμία μου (και έκανα τη βλακεία να έχω αγοράσει ήδη αρκετές, οπότε...)
Ναι, πολύ σωστά το έθεσες, άλλο εμείς:turtle:, θα πάω για ύπνο με νεράκι!!! Ευχαριστώ, καληνύχτα, καλη δύναμη αύριο!!!

gym
31-05-11, 00:42
Τα ξέρω για τις μπάρες, αλλά είναι η αδυναμία μου (και έκανα τη βλακεία να έχω αγοράσει ήδη αρκετές, οπότε...)
Ναι, πολύ σωστά το έθεσες, άλλο εμείς:turtle:, θα πάω για ύπνο με νεράκι!!! Ευχαριστώ, καληνύχτα, καλη δύναμη αύριο!!!

να τις κανεις δωρο...:green::green::green::green:

καλυτερα αφου τις πηρες βαλτες σε ενδιαμεσο...

θα τα πουμε..!μακιααααα

Gianna
31-05-11, 23:08
Είναι η 2η φορά που με πετάει έξω αφού έχω γράψει το post:shock:
Έλεος, δεν μπόρώ να το ξαναγράψω και τρίτη!!!!!!!!!!!!!!! Και χθες τα ίδια, έτσι δεν μπορω να συνεχίσω το ημερολόγιο.

Πάντως σήμερα ήταν καλή και η διατροφή και κυρίως η προπόνηση. Έκανα personal με τον γυμναστή μου, όλες τις μυικές ομάδες, απογευματάκι, χωρίς πολύ κόσμο, τέλεια!!!

Α, και να ευχαριστήσω όλους (όλες μάλλον) για τα ενθαρρυντικά λόγια!

Stella
31-05-11, 23:20
Όχι βρε μη σταματήσεις το log επειδή σε πετάει έξω!
Όταν γράφουμε μεγάλα post το κάνει καμιά φορά και σε μένα. Για να είσαι σίγουρη ότι δε θα το χάσεις γράψτο αν είναι μεγάλο πρώτα σε ένα txt αρχείο και μετά κάνε copy paste εδώ!
Ή γράψτο και πριν πατήσεις "καταχώρηση απάντησης" κράτα ένα αντίγραφο πρόχειρα σε ένα txt πάλι!

Gianna
31-05-11, 23:24
Όχι βρε μη σταματήσεις το log επειδή σε πετάει έξω!
Όταν γράφουμε μεγάλα post το κάνει καμιά φορά και σε μένα. Για να είσαι σίγουρη ότι δε θα το χάσεις γράψτο αν είναι μεγάλο πρώτα σε ένα txt αρχείο και μετά κάνε copy paste εδώ!
Ή γράψτο και πριν πατήσεις "καταχώρηση απάντησης" κράτα ένα αντίγραφο πρόχειρα σε ένα txt πάλι!

Σωστό κι αυτό!! Πήρα κι άλλο tip για να μένω συνδεδεμένη. Θα το δομικάσω την επόμενη φορά. Thanks:clap:

Eddie
31-05-11, 23:37
Kαλη αρχη στο log Γιαννα!!

Μη νομιζεις οτι επειδη δε γραφουμε σημαινει οτι δε παρακολουθουμε..απλως αφηνουμε τη δουλεια στις γυναικες που ξερουν καλυτερα το θεμα γυμναστικης-διατροφης οσον αφορα εσας!!

gym
01-06-11, 01:39
κουκλα εδω ειμαστε γερα και θα τα φαμε τα πληκτρολογια μωρεεεεεεεε!!!!!!!!

αμα σταματησεις το λογκ,μετα θα πρεπει να το γραφεις σε παπυρο να μου το στελνεις να βλεπω τι κανεις..!!!!χοχοχο...διαλεξεεεεε!!!!!

Gianna
01-06-11, 19:39
Kαλη αρχη στο log Γιαννα!!

Μη νομιζεις οτι επειδη δε γραφουμε σημαινει οτι δε παρακολουθουμε..απλως αφηνουμε τη δουλεια στις γυναικες που ξερουν καλυτερα το θεμα γυμναστικης-διατροφης οσον αφορα εσας!!

Ναι, βρε!! Εσύ κάνε και καμία βουτιά και για μένα εκεί που είσαι, μέχρι να πάω εγώ στη θάλασσα!:toast:

Gianna
01-06-11, 19:44
Όχι, δεν είμαι εξοικειωμένη με τους παπύρους, οπότε copy paste και άγιος ο Θεός!!!

Λοιπόν, καλησπέρα, καλό μήνα σε όλους!!! Καλό καλοκαίρι και καλά μπάνια!!!

Σήμερα ξεκούραση, γράφω μόνο διατροφή.

8:00 Πρωϊνό
2 ασπράδια, 1 ξινόμηλο και ένα παστέλι (μόνο με μέλι)
13:30 Στο γραφείο
1 γιαούρτι τοτάλ 0% (170 γρ.) – 7 κεράσια, 1 ακτινίδιο και 1 μήλο κόκκινο
18:00 Σπίτι
100 γρ. φασόλια μαυρομάτικα με ντομάτα, κόκκινη πιπεριά, αγγουράκι, ελιές - 2 κ.σ λάδι και 80 γρ. κότατζ - 3 βερικοκάκια (απλά απίστευτα γλυκά,:P από έναν τύπο με καροτσάκι κεράσια/βερύκοκα στην Πανεπιστημίου κοντά στην Ομόνοια, τα πρώτα για φέτος...)
22:30 – 23:00 (στο περίπου) Βραδινό
Λογικά το υπόλοιπο κότατζ με νιφάδες σόγιας, κανα μύγδαλο ή γιαουρτάκι

Α, να σημειώσω ότι σήμερα πήγα στη δουλειά και γύρισα με το ποδήλατο, πράγμα που θα καθιερώσω για τον Ιούνιο (ή με τα πόδια - όπως πολλάκις έχω διαπιστώσει η Αθήνα είναι πολύ επικίνδυνη για ποδήλατο:()

gym
01-06-11, 20:56
Όχι, δεν είμαι εξοικειωμένη με τους παπύρους, οπότε copy paste και άγιος ο Θεός!!!

Λοιπόν, καλησπέρα, καλό μήνα σε όλους!!! Καλό καλοκαίρι και καλά μπάνια!!!χτυπας τωρα εκει που ποναω...

Σήμερα ξεκούραση, γράφω μόνο διατροφή.

8:00 Πρωϊνό
2 ασπράδια, 1 ξινόμηλο και ένα παστέλι (μόνο με μέλι)
13:30 Στο γραφείο
1 γιαούρτι τοτάλ 0% (170 γρ.) – 7 κεράσια, 1 ακτινίδιο και 1 μήλο κόκκινο
18:00 Σπίτι
100 γρ. φασόλια μαυρομάτικα με ντομάτα, κόκκινη πιπεριά, αγγουράκι, ελιές - 2 κ.σ λάδι και 80 γρ. κότατζ - 3 βερικοκάκια (απλά απίστευτα γλυκά,:P από έναν τύπο με καροτσάκι κεράσια/βερύκοκα στην Πανεπιστημίου κοντά στην Ομόνοια, τα πρώτα για φέτος...)
22:30 – 23:00 (στο περίπου) Βραδινό
Λογικά το υπόλοιπο κότατζ με νιφάδες σόγιας, κανα μύγδαλο ή γιαουρτάκι

Α, να σημειώσω ότι σήμερα πήγα στη δουλειά και γύρισα με το ποδήλατο, πράγμα που θα καθιερώσω για τον Ιούνιο (ή με τα πόδια - όπως πολλάκις έχω διαπιστώσει η Αθήνα είναι πολύ επικίνδυνη για ποδήλατο:()

πολυ φρουτο μανα μου και που ειναι το φαγητακι καλε?φρουτο βλεπω..παστελι βλεπω...αμυγδαλο βλεπω αλλα οχι ποσα....

να το καθιερωσεις το ποδηλατο,θα σου κανει καλο απλα οκ προσεχε με τους τρελους εκει κατω...

Gianna
01-06-11, 23:17
Τελικά το βραδυνό (23:00) ήταν 120 περίπου γρ, κότατζ με 4 κ.γ νιφάδες σόγιας, 1 αυγό και 2 κράκερς ολικής. (είναι κάποια που λέγονται νομίζω "Scandinavian bread" μόνο 21 θερμίδες το 1 με λίγους υδατάνθρακες, πολύ χορταστικά και ωραία).

Είναι αλήθεια ότι με τα φρούτα το παρακάνω ενίοτε. Μ' αρέσουν πολύ!!! Βασικά θα φάω στάνταρ 1 το πρωί, 2 στο γραφείο και συχνά μετά την προπόνηση μπανάνα με την whey. Λέτε να τα μειώσω;;;

RAMBO
01-06-11, 23:21
κοψε βρε γιαννα κανα φρουτο πολυ πραμα ειναι....αν πεινασ αντικατεστησε το με κατι αλλο

gym
01-06-11, 23:45
Τελικά το βραδυνό (23:00) ήταν 120 περίπου γρ, κότατζ με 4 κ.γ νιφάδες σόγιας, 1 αυγό και 2 κράκερς ολικής. (είναι κάποια που λέγονται νομίζω "Scandinavian bread" μόνο 21 θερμίδες το 1 με λίγους υδατάνθρακες, πολύ χορταστικά και ωραία).

Είναι αλήθεια ότι με τα φρούτα το παρακάνω ενίοτε. Μ' αρέσουν πολύ!!! Βασικά θα φάω στάνταρ 1 το πρωί, 2 στο γραφείο και συχνά μετά την προπόνηση μπανάνα με την whey. Λέτε να τα μειώσω;;;

ναι βρε συ...οπωσδηποτε...επισης...το βραδυνο ειναι αυτο καλε με τα κρακερακια τα χορταστικα?????????εεεεεε??????

θελει λιγακι καθαρισμα η διατροφουλα...λιγοτερα φρουτακια...λιγοτερα κρακερακια...
θα τα λεμε στην ποερια αναλογα τι βλπουμε οτι τρως ναι????

Gianna
02-06-11, 00:08
Εντάξει τα φρούτα θα τα μειώσω. 2 την ημέρα είναι ο.κ νομίζω. Με τι λέτε να συνδυάζω το γιαουρτάκι μου στο γραφείο; Πάντως αυτά τα κρακεράκι δεν πρέπει να ναι κακά (είχα πετάξει την συσκευασία και δεν θυμάμαι ακριβώς πώς λέγονται, Bran Crispbread ή κάτι τέτοιο.. είναι κατί τελείως μαύρες φρυγανιές με πολλές φυτικές ίνες)

gym
02-06-11, 00:13
Εντάξει τα φρούτα θα τα μειώσω. 2 την ημέρα είναι ο.κ νομίζω. Με τι λέτε να συνδυάζω το γιαουρτάκι μου στο γραφείο; Πάντως αυτά τα κρακεράκι δεν πρέπει να ναι κακά (είχα πετάξει την συσκευασία και δεν θυμάμαι ακριβώς πώς λέγονται, Bran Crispbread ή κάτι τέτοιο.. είναι κατί τελείως μαύρες φρυγανιές με πολλές φυτικές ίνες)

γιατι δεν βαζεις το γιαουρτι με ενα μηλο=το ενα σου φρουτο μεσα στη μερα?

RAMBO
02-06-11, 00:15
μπορεισ να το ανακατεψεισ με λιγο βρωμη,κορν φλεικς,μελι η ξηρουσ καρμπουσ,καλη ιδεα λιγη μαυρη σοκολατα σε κομματακια(χωρισ να το παρακανεισ):green:.

gym
02-06-11, 00:18
μπορεισ να το ανακατεψεισ με λιγο βρωμη,κορν φλεικς,μελι η ξηρουσ καρμπουσ,καλη ιδεα λιγη μαυρη σοκολατα σε κομματακια(χωρισ να το παρακανεισ):green:.

ας μεινουμε στην βρωμη καλυτερα...με κανενα ξηροκαρπι η καλυτερα καμια σταφιδα...!κανελλα...λιναροσπορο....

Gianna
02-06-11, 00:27
Λοιπόν, ένα ακτινιδιάκι το πρωί και μεταπροπονητικά ξινόμηλο/μπανάνα με την whey και τέρμα τα φρούτα.:cry::cry: Με το γιαούρτι στο γραφείο 3 κ. σ βρώμη ή 5-6 αμύγδαλα και 1 κ. σταφίδες, ή θα τρώω τίποτα ασπράδια με τυρι/γαλοπούλα/αγγουράκι να μην έχω συνέχεια γιαούρτι. Εγκρίνετε;;;;

gym
02-06-11, 02:18
Λοιπόν, ένα ακτινιδιάκι το πρωί και μεταπροπονητικά ξινόμηλο/μπανάνα με την whey και τέρμα τα φρούτα.:cry::cry: Με το γιαούρτι στο γραφείο 3 κ. σ βρώμη ή 5-6 αμύγδαλα και 1 κ. σταφίδες, ή θα τρώω τίποτα ασπράδια με τυρι/γαλοπούλα/αγγουράκι να μην έχω συνέχεια γιαούρτι. Εγκρίνετε;;;;

ξερεις τι λεω εγω...γραψε τις ωρες που κανεις τα γευματα σου καθε μερα....και τι τρως τωρα...ολα...!και μετα να τα δουμε...

Gianna
02-06-11, 20:30
Πέμπτη 2/6/2011

8: 00 Πρωϊνό
70 γρ. ψωμί πολύσπορο – 2 ασπράδια – 1 φ. Τυρί Arla 5% - 1 φ. Γαλοπούλα βραστή – 7 κεράσια

Περπάτημα 30 ‘ για τη δουλειά

12:30 Στο γραφείο
1 γιαούρτι 2% και 1 αγγουράκι
15:30 1 μπάρα πρωτεϊνης 50 γρ. ( 195 θερμίδες - 5γρ. λίπος, 14 πρωτ. 24 υδατ) (Είπαμε, αφού τις έχω, τουλάχιστον τις βάζω ενδιάμεσο!)

Περπάτημα 30’ για το σπίτι

17:15 – 18:30 Προπόνηση ( personal training)

Στήθος (4χ8) Ανοίγματα στο μηχάνημα (7 κ.) σε super set με πους απς (6 αντρικά και 12 γυναικεία – με τα πόδια ν’ ακουμπάνε σε κάθε σετ)
Πλάτη (4χ8) Έλξεις στο μηχάνημα (2 σετ 25 κιλά – 2 σετ 32 κιλά) σε super set με ανοίγματα σε επικλινή πάγκο 3κιλά
Ώμοι (4χ8) Πιέσεις με αλτήρες καθιστή(5 κ.) σε σούπερ σετ με εκτάσεις καθιστή 3 κ.
Δικέφαλα (4χ8) Κάμψεις με αλτήρες σε σούπερ σετ με κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης (5 κ.)
Τρικέφαλα (4χ8) Γαλλικές με μπάρα (12 κ.) σε σούπερ σετ με γαλλικές με βαράκι όρθια (5 κ.)
Πόδια (2χ8) Κάμψεις δικέφαλα drop (16 κ. – 14 – 7 και το 2o σετ 14 – 7 – 5)
Εκτάσεις τετρακέφαλα (2χ8) (23κ. – 14κ. – 7 κ)
Κοιλιακοί Sit ups με λάστιχο στο στρώμα (3χ15 – τα 5 τελευταία και τα πόδια πάνω)
Πλάγιοι κοιλιακοί στο στρώμα (3χ10)
Ραχιαίοι 3χ12 (αυτό με το βαράκι που το περνάς πίσω από την πλάτη)

19:00 Μεταπροπονητικό 4 βερύκοκα - 1 σκουπ whey iso 100 dymatize

20:00 Κυρίως περίπου 200 γρ. φιλέτο κοτόπουλο με 100 γρ. ρύζι αναποφλοίωτο – περίπου 80 γρ. σπανάκι – 1,5 κ.σ λάδι

23:30 Βραδυνό 1 γιαούρτι 0% 200 γρ. με 5 αμύδαλα

(Tα φρούτα μειώθηκαν, όπως είδατε;)

magdaline
02-06-11, 20:37
Πέμπτη 2/6/2011

8: 00 Πρωϊνό
70 γρ. ψωμί πολύσπορο – 2 ασπράδια – 1 φ. Τυρί Arla 5% - 1 φ. Γαλοπούλα βραστή – 7 κεράσια

Περπάτημα 30 ‘ για τη δουλειά

12:30 Στο γραφείο
1 γιαούρτι 2% και 1 αγγουράκι
15:30 1 μπάρα πρωτεϊνης 50 γρ. ( 195 θερμίδες - 5γρ. λίπος, 14 πρωτ. 24 υδατ) (Είπαμε, αφού τις έχω, τουλάχιστον τις βάζω ενδιάμεσο!)

Περπάτημα 30’ για το σπίτι

17:15 – 18:30 Προπόνηση ( personal training)

Στήθος (4χ8) Ανοίγματα στο μηχάνημα (7 κ.) σε super set με πους απς (6 αντρικά και 12 γυναικεία – με τα πόδια ν’ ακουμπάνε σε κάθε σετ)
Πλάτη (4χ8) Έλξεις στο μηχάνημα (2 σετ 25 κιλά – 2 σετ 32 κιλά) σε super set με ανοίγματα σε επικλινή πάγκο 3κιλά
Ώμοι (4χ8) Πιέσεις με αλτήρες καθιστή(5 κ.) σε σούπερ σετ με εκτάσεις καθιστή 3 κ.
Δικέφαλα (4χ8) Κάμψεις με αλτήρες σε σούπερ σετ με κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης (5 κ.)
Τρικέφαλα (4χ8) Γαλλικές με μπάρα (12 κ.) σε σούπερ σετ με γαλλικές με βαράκι όρθια (5 κ.)
Πόδια (2χ8) Κάμψεις δικέφαλα drop (16 κ. – 14 – 7 και το 2o σετ 14 – 7 – 5)
Εκτάσεις τετρακέφαλα (2χ8) (23κ. – 14κ. – 7 κ)
Κοιλιακοί Sit ups με λάστιχο στο στρώμα (3χ15 – τα 5 τελευταία και τα πόδια πάνω)
Πλάγιοι κοιλιακοί στο στρώμα (3χ10)
Ραχιαίοι 3χ12 (αυτό με το βαράκι που το περνάς πίσω από την πλάτη)

19:00 Μεταπροπονητικό 4 βερύκοκα - 1 σκουπ whey iso 100 dymatize

20:00 Κυρίως περίπου 200 γρ. φιλέτο κοτόπουλο με 100 γρ. ρύζι αναποφλοίωτο – περίπου 80 γρ. σπανάκι – 1,5 κ.σ λάδι

23:30 Βραδυνό 1 γιαούρτι 0% 200 γρ. με 5 αμύδαλα

(Tα φρούτα μειώθηκαν, όπως είδατε;)

ενδιαφέρον! :) :)

Gianna
02-06-11, 20:38
Δεν ξέρω γιατί μου έβγαλε τα προσωπάκια!!! Βάλτε τον αριθμό 8 στην θέση τους!

gym
02-06-11, 20:49
ενδιαφέρον! :) :)

πες καλε κ καμια κουβεντα πως σου φαινεται...;);)

Δεν ξέρω γιατί μου έβγαλε τα προσωπάκια!!! Βάλτε τον αριθμό 8 στην θέση τους!
χαχαχα....βγαλαμε ακρη οκ....

Πέμπτη 2/6/2011

8: 00 Πρωϊνό
70 γρ. ψωμί πολύσπορο – 2 ασπράδια – 1 φ. Τυρί Arla 5% - 1 φ. Γαλοπούλα βραστή – 7 κεράσια

Περπάτημα 30 ‘ για τη δουλειά

12:30 Στο γραφείο
1 γιαούρτι 2% και 1 αγγουράκι
15:30 1 μπάρα πρωτεϊνης 50 γρ. ( 195 θερμίδες - 5γρ. λίπος, 14 πρωτ. 24 υδατ) (Είπαμε, αφού τις έχω, τουλάχιστον τις βάζω ενδιάμεσο!)

Περπάτημα 30’ για το σπίτι

17:15 – 18:30 Προπόνηση ( personal training)

Στήθος (4χ8) Ανοίγματα στο μηχάνημα (7 κ.) σε super set με πους απς (6 αντρικά και 12 γυναικεία – με τα πόδια ν’ ακουμπάνε σε κάθε σετ)
Πλάτη (4χ8) Έλξεις στο μηχάνημα (2 σετ 25 κιλά – 2 σετ 32 κιλά) σε super set με ανοίγματα σε επικλινή πάγκο 3κιλά
Ώμοι (4χ8) Πιέσεις με αλτήρες καθιστή(5 κ.) σε σούπερ σετ με εκτάσεις καθιστή 3 κ.
Δικέφαλα (4χ8) Κάμψεις με αλτήρες σε σούπερ σετ με κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης (5 κ.)
Τρικέφαλα (4χ8) Γαλλικές με μπάρα (12 κ.) σε σούπερ σετ με γαλλικές με βαράκι όρθια (5 κ.)
Πόδια (2χ8) Κάμψεις δικέφαλα drop (16 κ. – 14 – 7 και το 2o σετ 14 – 7 – 5)
Εκτάσεις τετρακέφαλα (2χ8) (23κ. – 14κ. – 7 κ)
Κοιλιακοί Sit ups με λάστιχο στο στρώμα (3χ15 – τα 5 τελευταία και τα πόδια πάνω)
Πλάγιοι κοιλιακοί στο στρώμα (3χ10)
Ραχιαίοι 3χ12 (αυτό με το βαράκι που το περνάς πίσω από την πλάτη)

19:00 Μεταπροπονητικό 4 βερύκοκα - 1 σκουπ whey iso 100 dymatize

20:00 Κυρίως περίπου 200 γρ. φιλέτο κοτόπουλο με 100 γρ. ρύζι αναποφλοίωτο – περίπου 80 γρ. σπανάκι – 1,5 κ.σ λάδι

23:30 Βραδυνό 1 γιαούρτι 0% 200 γρ. με 5 αμύδαλα

(Tα φρούτα μειώθηκαν, όπως είδατε;)

πρωτα να σου ρωτησω κατι...ποιος ο στοχος σου?δηλαδη θες να μεινεις στα κιλα σου,θες να ριξεις λιπος ?τι?

μετα αλλη ερωτηση σε μια προπονηση τα κανεις ολα?κ εχεις περσοναλ τρεινερ ετσι?

Gianna
02-06-11, 20:56
Θα θελα να πάρω 2 - 3 κιλά ακόμα, αλλά όσο γίνεται μυικά, λίπος είμαι στο 16,5 απ΄ότι θυμάμαι, ε μέχρι το 18 δεν με νοιάζει.
Personal είχα πάρει ένα 2 κύκλους των 12 μαθημάτων και κάνω συνήθως 2 την εβδομάδα και άλλες 2/3 φορές κάνω το κανονικό μου πρόγραμμα (στήθος - δικέφαλα/ πλάτη - τρικέφαλα/ πόδια-ώμοι). Μου μένουν άλλα 3 μαθήματα μόνο και θα ξεκινήσω πάλι personal από Σεπτέμβρη (καλά να μαστε). Πάντως ο τύπος είναι πολύ καλός!!!

magdaline
02-06-11, 21:28
πες καλε κ καμια κουβεντα πως σου φαινεται...;);)



ενδιαφέρον μου φαίνεται μωρέ! Δεν ξέρω τι άλλο να πω, την διατροφή μου την ξέρεις

gym
02-06-11, 21:44
Θα θελα να πάρω 2 - 3 κιλά ακόμα, αλλά όσο γίνεται μυικά, λίπος είμαι στο 16,5 απ΄ότι θυμάμαι, ε μέχρι το 18 δεν με νοιάζει.
Personal είχα πάρει ένα 2 κύκλους των 12 μαθημάτων και κάνω συνήθως 2 την εβδομάδα και άλλες 2/3 φορές κάνω το κανονικό μου πρόγραμμα (στήθος - δικέφαλα/ πλάτη - τρικέφαλα/ πόδια-ώμοι). Μου μένουν άλλα 3 μαθήματα μόνο και θα ξεκινήσω πάλι personal από Σεπτέμβρη (καλά να μαστε). Πάντως ο τύπος είναι πολύ καλός!!!

ωραια...εφοσον ο περσοναλ σε εχει αναλαβει...αφηνουμε το προγραμμα ως εχει γιατι κ αυτος κατι εχει στο μυαλο του κ το εβγαλε κ δεν ειναι σωστο να σου πουμε κατι και μετα να το αλλαξει...οποτε μενει ως εχει..!

μετα αν θες να παρεις ρε συ κανενα κιλο μυικο βεβαια κ οχι λιπος,θα μπορουσες να κανεις πιο καθαρη διατροφη...δηλαδη τα φρουτακια οσο λιγα κ αν ειναι εχουν κ αυτα ζαχαριτσα κρυμμενη...εγω πχ θα εβαζα μονο μηλο και γενικα μπροειδη εξω...οκ τις πηρε τωρα...
εισαι διατεθιμενη να αλλαξεις λιγο τη διατροφη η γενικα εισαι οκ κ λες δεν μπορω να αλλαξω κατι?εκει παιζονται ολα...μετα μην ξεχναμε εμεις οι γυναικες το που βαζουμε το λιπακι...θελει θυσιες...σκεψου κ πες μου...;););)

ενδιαφέρον μου φαίνεται μωρέ! Δεν ξέρω τι άλλο να πω, την διατροφή μου την ξέρεις

χαχαχαχα....καλα μωρε!

Gianna
02-06-11, 22:08
μετα αν θες να παρεις ρε συ κανενα κιλο μυικο βεβαια κ οχι λιπος,θα μπορουσες να κανεις πιο καθαρη διατροφη...δηλαδη τα φρουτακια οσο λιγα κ αν ειναι εχουν κ αυτα ζαχαριτσα κρυμμενη...εγω πχ θα εβαζα μονο μηλο και γενικα μπροειδη εξω...οκ τις πηρε τωρα...
εισαι διατεθιμενη να αλλαξεις λιγο τη διατροφη η γενικα εισαι οκ κ λες δεν μπορω να αλλαξω κατι?εκει παιζονται ολα...μετα μην ξεχναμε εμεις οι γυναικες το που βαζουμε το λιπακι...θελει θυσιες...σκεψου κ πες μου...;););)

Κοίτα, κάποια πράγματα έχω ήδη βελτιώσει σε σχέση με παλιά. Η αλήθεια είναι ότι κάποια πράγματα δεν θα θελα να τα κόψω τελείως (μπροειδή είναι τα ψωμιά;;;;;;). Π.χ ένα τοστάκι (ειδικά το χειμώνα) με αυτό το γερμανικό ψωμί τις μαύρες φέτες, το θέλω και δεν νομίζω ότι είναι τόσο κακό, το χω δείξει και σε διατροφολόγο.
Με τις μπάρες, είπαμε, αφού φάω αυτές που έχω (είναι και καμιά 15αρία, τρομάρα μου:green:) δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρω!!!!
Για τα φρούτα έχεις δίκιο, θα μειώσω σίγουρα. Το πρωί τρώω ακτινίδιο και για λόγους δυσκοιλιότητας. Πάνω από 1-2 την ημέρα δεν θα τρώω.
Κατά τ' άλλα ακούω μετά προσοχής και ενδιαφέροντος κάθε πρόταση!!!

gym
02-06-11, 23:11
Κοίτα, κάποια πράγματα έχω ήδη βελτιώσει σε σχέση με παλιά. Η αλήθεια είναι ότι κάποια πράγματα δεν θα θελα να τα κόψω τελείως (μπροειδή είναι τα ψωμιά;;;;;;). Π.χ ένα τοστάκι (ειδικά το χειμώνα) με αυτό το γερμανικό ψωμί τις μαύρες φέτες, το θέλω και δεν νομίζω ότι είναι τόσο κακό, το χω δείξει και σε διατροφολόγο.
Με τις μπάρες, είπαμε, αφού φάω αυτές που έχω (είναι και καμιά 15αρία, τρομάρα μου:green:) δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρω!!!!
Για τα φρούτα έχεις δίκιο, θα μειώσω σίγουρα. Το πρωί τρώω ακτινίδιο και για λόγους δυσκοιλιότητας. Πάνω από 1-2 την ημέρα δεν θα τρώω.
Κατά τ' άλλα ακούω μετά προσοχής και ενδιαφέροντος κάθε πρόταση!!!

κοιταξε να δεις...στο θεμα του γυανικειου σωματος εχουμε δυο περιπτωσεις...

η μια να τρως οτι θες ,αυτο που οριζεις εσυ ισορροπημενη διατροφη με το ψωμι,τις μπαρες,τα φρουτα,τα κρακερς κτλ...και να ψοφας σε αεροβιο για να αντισταθμισεις αυτα που τρως με ατο αποτελεσμα που θες να εχεις...

και η αλλη ειναι να εχεις μια πιο προσεγμενη διατροφη με το πολυ ενα δυο μηλα η μπανανα ,χωρις ψωμια,χωρις μπαρες με προσεγμενα τα παντα με αυστηροτητα και οι προπονησεις σου δεν θα ειναι υπερβολικες...δηλαδη το αεροβιο σου κανονικα και τα βαρη σου παλι κανονικα χωρις να χτυπας κοκκινο....

το ποδι της γυναικας να το πω ετσι γιατι εκει μας καιει θελει πονο οχι μονο σε διατροφη αλλα και σε προπονηση...αναλογα παντα τον στοχο μας...εαν θες απλως να χασεις λιπος αργα και σταθερα και μακροπροθεσμα ,πολλες ειναι οι επιλογες...εαν ομως θες κατι πιο εξτριμ τοτε αλλαζει το πραγμα...

magdaline
02-06-11, 23:42
κοιταξε να δεις...στο θεμα του γυανικειου σωματος εχουμε δυο περιπτωσεις...

η μια να τρως οτι θες ,αυτο που οριζεις εσυ ισορροπημενη διατροφη με το ψωμι,τις μπαρες,τα φρουτα,τα κρακερς κτλ...και να ψοφας σε αεροβιο για να αντισταθμισεις αυτα που τρως με ατο αποτελεσμα που θες να εχεις...

και η αλλη ειναι να εχεις μια πιο προσεγμενη διατροφη με το πολυ ενα δυο μηλα η μπανανα ,χωρις ψωμια,χωρις μπαρες με προσεγμενα τα παντα με αυστηροτητα και οι προπονησεις σου δεν θα ειναι υπερβολικες...δηλαδη το αεροβιο σου κανονικα και τα βαρη σου παλι κανονικα χωρις να χτυπας κοκκινο....

το ποδι της γυναικας να το πω ετσι γιατι εκει μας καιει θελει πονο οχι μονο σε διατροφη αλλα και σε προπονηση...αναλογα παντα τον στοχο μας...εαν θες απλως να χασεις λιπος αργα και σταθερα και μακροπροθεσμα ,πολλες ειναι οι επιλογες...εαν ομως θες κατι πιο εξτριμ τοτε αλλαζει το πραγμα...
θα συμφωνήσω!

Gianna
03-06-11, 00:16
κοιταξε να δεις...στο θεμα του γυανικειου σωματος εχουμε δυο περιπτωσεις...

η μια να τρως οτι θες ,αυτο που οριζεις εσυ ισορροπημενη διατροφη με το ψωμι,τις μπαρες,τα φρουτα,τα κρακερς κτλ...και να ψοφας σε αεροβιο για να αντισταθμισεις αυτα που τρως με ατο αποτελεσμα που θες να εχεις...

και η αλλη ειναι να εχεις μια πιο προσεγμενη διατροφη με το πολυ ενα δυο μηλα η μπανανα ,χωρις ψωμια,χωρις μπαρες με προσεγμενα τα παντα με αυστηροτητα και οι προπονησεις σου δεν θα ειναι υπερβολικες...δηλαδη το αεροβιο σου κανονικα και τα βαρη σου παλι κανονικα χωρις να χτυπας κοκκινο....

το ποδι της γυναικας να το πω ετσι γιατι εκει μας καιει θελει πονο οχι μονο σε διατροφη αλλα και σε προπονηση...αναλογα παντα τον στοχο μας...εαν θες απλως να χασεις λιπος αργα και σταθερα και μακροπροθεσμα ,πολλες ειναι οι επιλογες...εαν ομως θες κατι πιο εξτριμ τοτε αλλαζει το πραγμα...

Καλά, αυτό με το πόδι ξαναπέστο!!!
Όχι, δεν νομίζω ότι είμαι για εξτριμ καταστάσεις, αλλά στην προπόνηση μ΄αρέσει να ζορίζομαι πολύ (κυρίως με τα βάρη), οι τυχόν στερήσεις στη διατροφή μου πέφτουν πιο βαριά. Θέλω 2 - 3 όσο δυνατόν καλά κιλά, λίγο γέμισμα επάνω και φυσικά στα πόδια, τα γνωστά... Θα προσπαθήσω να "καθαρίσω" όσο μπορώ:sneaky: θα συνεχίσω να ποστάρω και φυσικά εκτιμώ πάρα πολύ τα σχόλια!!!!
Άντε και αύριο έχω κανονίσει για φαγητό σε μεζεδοπωλείο με κάτι παιδία από Αγγλία, να δω πώς θα την παλέψω!!! (Πάντως Τετάρτη αντιστάθηκα σε προφιτερόλ και καζάν ντιπί:banana:)

gym
03-06-11, 00:26
Καλά, αυτό με το πόδι ξαναπέστο!!!
Όχι, δεν νομίζω ότι είμαι για εξτριμ καταστάσεις, αλλά στην προπόνηση μ΄αρέσει να ζορίζομαι πολύ (κυρίως με τα βάρη), οι τυχόν στερήσεις στη διατροφή μου πέφτουν πιο βαριά. Θέλω 2 - 3 όσο δυνατόν καλά κιλά, λίγο γέμισμα επάνω και φυσικά στα πόδια, τα γνωστά... Θα προσπαθήσω να "καθαρίσω" όσο μπορώ:sneaky: θα συνεχίσω να ποστάρω και φυσικά εκτιμώ πάρα πολύ τα σχόλια!!!!
Άντε και αύριο έχω κανονίσει για φαγητό σε μεζεδοπωλείο με κάτι παιδία από Αγγλία, να δω πώς θα την παλέψω!!! (Πάντως Τετάρτη αντιστάθηκα σε προφιτερόλ και καζάν ντιπί:banana:)

ξερεις τι γινεται?το λαθος ειναι οτι οι 99 απο τις 100 γυναικες πιστευουν οτι πρεπει να καθαρισουν τα ποδια...ναι ρε κοριτσια...να καθαρισουν αλλα να μεινει τι?
ειναι δυσκολο να γινει αντιληπτο οτι τα ποδια για να φτιαξουν θελουν μυς και θελουν βαρυες προπονησεις και αυτο οχι δεν γινεται μονο με τα κλασικα μηχανηματα απαγωγων και τετοια...θελει να λιωνεις κ τελος...

τωρα για το φαγητο,εγω δεν μπορω να σε πιεσω εννοειται...αλλα οσο το δυνατον προσπαθησε να το κοντρολαρεις...ειναι κριμα να κανεις καλες προπονησεις και να μην δινεις στο σωμα σου την καλυτερη βενζινη να καψει....;);)

Gianna
03-06-11, 00:34
ξερεις τι γινεται?το λαθος ειναι οτι οι 99 απο τις 100 γυναικες πιστευουν οτι πρεπει να καθαρισουν τα ποδια...ναι ρε κοριτσια...να καθαρισουν αλλα να μεινει τι?
ειναι δυσκολο να γινει αντιληπτο οτι τα ποδια για να φτιαξουν θελουν μυς και θελουν βαρυες προπονησεις και αυτο οχι δεν γινεται μονο με τα κλασικα μηχανηματα απαγωγων και τετοια...θελει να λιωνεις κ τελος...)

Έχεις απόλυτο δίκιο!!! :clap:Σιγά - σιγά το βλέπω κι εγώ και πρέπει να δουλέψω πιο πολύ με βάρη και στα πόδια (είναι η μυϊκή ομάδα που βαριέμαι πιο πολύ...). Αύριο με βλεπω μόνο για αερόβιο - κοιλιακούς, Σάββατο πρωί με ησυχία πάλι βάρη.
Καλή συνέχεια με την εργασία!!!

gym
03-06-11, 00:41
Έχεις απόλυτο δίκιο!!! :clap:Σιγά - σιγά το βλέπω κι εγώ και πρέπει να δουλέψω πιο πολύ με βάρη και στα πόδια (είναι η μυϊκή ομάδα που βαριέμαι πιο πολύ...). Αύριο με βλεπω μόνο για αερόβιο - κοιλιακούς, Σάββατο πρωί με ησυχία πάλι βάρη.
Καλή συνέχεια με την εργασία!!!

ντανκεεε...

ναι ρε συ...τα βαρη ειναι βασικα...δηλαδη σκουωτ αρσεις προβολες ειναι μαστ για εμας...και τα αλλα αλλα πιο πολυ για λεπτομερειες...βαλε τα σκουωτ στην ζωη σου με μπαρα με αλτηρες με κιλα και μετα θα με θυμηθεις..;);)

Gianna
03-06-11, 18:30
3/6/2011

8:00 Πρωινό: Το κλασικό 60 γρ, ψωμί πολύσπορο 1 φ. γαλοπούλα 1 φ. τυρί arla - 1 ακτινίδιο - 2 ασπράδια - 1 τσάι (Το ψωμί από αύριο - τουλάχιστον για ένα διάστημα- κόβεται)

Περπάτημα 30' για τη δουλειά

12:30 1 αγγουράκι και 1 ποτήρι γάλα 1,5%

15:00 1 γιαρούτι 0% τοτάλ με 1 κ.σ νιφάδες σίκαλης

16:30 - 17:30 Γυμναστήριο
30' διάδρομος 3.200 μ με κυλιόμενη δυσκολία/ ένταση
10' ελλειπτικό
Μηχάνημα κοιλιακών 5χ 20 (27 κιλά)
Μηχάνημα ραχιαίων 4χ 10 (14 κιλά)

Δεν προλάβαινα για κανονικό πρόγραμμα λόγω χρόνου και εξάλλου ήμουν κουρασμένη για βάρη από χτες. Αύριο που δεν θα χει και κόσμο το πρωι;)
Φεύγω σφαίρα, γιατί θα τα στήσω τα παιδιά, ακολουθεί μάσα:toast:

RAMBO
04-06-11, 02:07
3/6/2011

8:00 Πρωινό: Το κλασικό 60 γρ, ψωμί πολύσπορο 1 φ. γαλοπούλα 1 φ. τυρί arla - 1 ακτινίδιο - 2 ασπράδια - 1 τσάι (Το ψωμί από αύριο - τουλάχιστον για ένα διάστημα- κόβεται)

Περπάτημα 30' για τη δουλειά

12:30 1 αγγουράκι και 1 ποτήρι γάλα 1,5%

15:00 1 γιαρούτι 0% τοτάλ με 1 κ.σ νιφάδες σίκαλης

16:30 - 17:30 Γυμναστήριο
30' διάδρομος 3.200 μ με κυλιόμενη δυσκολία/ ένταση
10' ελλειπτικό
Μηχάνημα κοιλιακών 5χ 20 (27 κιλά)
Μηχάνημα ραχιαίων 4χ 10 (14 κιλά)

Δεν προλάβαινα για κανονικό πρόγραμμα λόγω χρόνου και εξάλλου ήμουν κουρασμένη για βάρη από χτες. Αύριο που δεν θα χει και κόσμο το πρωι;)
Φεύγω σφαίρα, γιατί θα τα στήσω τα παιδιά, ακολουθεί μάσα:toast:

θα ειχα λιποθυμησει απο την πεινα.........:bowdown:

gym
04-06-11, 02:24
3/6/2011

8:00 Πρωινό: Το κλασικό 60 γρ, ψωμί πολύσπορο 1 φ. γαλοπούλα 1 φ. τυρί arla - 1 ακτινίδιο - 2 ασπράδια - 1 τσάι (Το ψωμί από αύριο - τουλάχιστον για ένα διάστημα- κόβεται):thumbup::thumbup::thumbup:

Περπάτημα 30' για τη δουλειά

12:30 1 αγγουράκι και 1 ποτήρι γάλα 1,5%

15:00 1 γιαρούτι 0% τοτάλ με 1 κ.σ νιφάδες σίκαλης

16:30 - 17:30 Γυμναστήριο
30' διάδρομος 3.200 μ με κυλιόμενη δυσκολία/ ένταση
10' ελλειπτικό
Μηχάνημα κοιλιακών 5χ 20 (27 κιλά)
Μηχάνημα ραχιαίων 4χ 10 (14 κιλά)

Δεν προλάβαινα για κανονικό πρόγραμμα λόγω χρόνου και εξάλλου ήμουν κουρασμένη για βάρη από χτες. Αύριο που δεν θα χει και κόσμο το πρωι;)
Φεύγω σφαίρα, γιατί θα τα στήσω τα παιδιά, ακολουθεί μάσα:toast:

καλε ειπαμε αν θες να αλλαξεις λιγο διατροφη οχι να μην τρως...:unsure::unsure:

magdaline
04-06-11, 02:45
καλε ειπαμε αν θες να αλλαξεις λιγο διατροφη οχι να μην τρως...:unsure::unsure:
ακολουθεί μάσα λέει, τι της λες να τρώει :p

gym
04-06-11, 02:47
ακολουθεί μάσα λέει, τι της λες να τρώει :p

ρε συ αμα σου πω με προλαβες,..τωρα ελεγα να κανω εντιτ κ να πω.....



α πουλακι μου δεν εφαγες ολη μερα γιατι λες θα παω το βραδυ να του δωσω να καταλαβει εεεεεεεεεεεεεε????????????την πιασαμε μαγδαληνη....:green::green::green:

Stella
04-06-11, 16:07
Φφφφφφ, αυτή η διατροφή βρε Γιάννα που κάνεις εμένα πολύ με μπερδεύει....:?

Λίγο τυράκι απο΄δω, λίγο ψωμάκι από΄κει...λίγα αμύγδαλα...λίγα φρουτάκια...20γρ....80γρ...:help: ....χάνω την μπάλα...:unsure:

Δε δυσκολευεσαι να κρατάς έλεγχο;Δε θα ήταν πιο ευκολο να τα κανεις πιο απλά τα πράγματα; Να μείνεις σε βασικες τροφές και να είναι πιο στάνταρ τα γευματά σου!
Θα σε βοηθήσει και σενα να μετράς την προοδό σου!

Αν όμως εσύ βολευεσαι και κάνεις κάθε μέρα υπολογισμούς και το ελέγχεις τότε οκ, απλώς μια πρόταση!:toast:

Gianna
05-06-11, 17:49
ρε συ αμα σου πω με προλαβες,..τωρα ελεγα να κανω εντιτ κ να πω.....



α πουλακι μου δεν εφαγες ολη μερα γιατι λες θα παω το βραδυ να του δωσω να καταλαβει εεεεεεεεεεεεεε????????????την πιασαμε μαγδαληνη....:green::green::green:

Ουπςςςςςς:shifty::shifty:

gym
05-06-11, 17:59
Ουπςςςςςς:shifty::shifty:

καλως την ασωτη....για λεει!!!!!!

Gianna
05-06-11, 18:31
Εντάξει την Παρασκευή το βράδυ έφαγα πολύ και ήπια ακόμα πιο πολύ κρασί, αλλά ήταν φαγητό (και όχι γλυκά, σημαντικό αυτό για μένα) και όσο το δυνατό πιο καθαρό (χόρτα, κρέας κατά κύριο λόγο). Σάββατο έκανα την προπονησούλα μου, έφαγα το σαργουδάκι μου, τα γιαουρτάκια μου, μια χαρά και σήμερα κολύμπησα, τώρα θα κάνω ρύζι με σολωμό και λαχανικά, όλα καλά!!!
Από αύριο πιο αναλυτική αναφορά! Καλή εβδομάδα :turtle::turtle:

gym
05-06-11, 18:35
Εντάξει την Παρασκευή το βράδυ έφαγα πολύ και ήπια ακόμα πιο πολύ κρασί, αλλά ήταν φαγητό (και όχι γλυκά, σημαντικό αυτό για μένα) και όσο το δυνατό πιο καθαρό (χόρτα, κρέας κατά κύριο λόγο). Σάββατο έκανα την προπονησούλα μου, έφαγα το σαργουδάκι μου, τα γιαουρτάκια μου, μια χαρά και σήμερα κολύμπησα, τώρα θα κάνω ρύζι με σολωμό και λαχανικά, όλα καλά!!!
Από αύριο πιο αναλυτική αναφορά! Καλή εβδομάδα :turtle::turtle:

στο μπλακ ηρθε κινεζικη μαφια ....:chinese::chinese::chinese::chinese::chinese:
χααχαχ....καλα εκανες αν το ευχαριστηθηκες και σημαντικο που το λες κ εισαι κουλ κ δεν σε πειραζει!
αυτο εξηγω πια με την διατροφη,αν το ευχαριστιεσαι φατο,αν μετα σου βγει ξινο μην το τρως!

αντε παμε αυριο τα κεφαλια μεσααααα!!!!!!

magdaline
05-06-11, 18:43
στο μπλακ ηρθε κινεζικη μαφια ....:chinese::chinese::chinese::chinese::chinese:
χααχαχ....καλα εκανες αν το ευχαριστηθηκες και σημαντικο που το λες κ εισαι κουλ κ δεν σε πειραζει!
αυτο εξηγω πια με την διατροφη,αν το ευχαριστιεσαι φατο,αν μετα σου βγει ξινο μην το τρως!

αντε παμε αυριο τα κεφαλια μεσααααα!!!!!!

χααχαχαα παρεπιπτόντως ελένη, σήμερα έδωσα 10 μπιφτέκια ..μειώνονται. λολ

Stella
06-06-11, 23:18
χααχαχαα παρεπιπτόντως ελένη, σήμερα έδωσα 10 μπιφτέκια ..μειώνονται. λολ

Πωωωωω ρε γκαντεμιά να μην είμαι εκεί γύρω.....:rolf::rolf::rolf:

Gianna
06-06-11, 23:32
χααχαχαα παρεπιπτόντως ελένη, σήμερα έδωσα 10 μπιφτέκια ..μειώνονται. λολ

Τι γίνεται;;; Μοιράζονται μπιφτέκια;;;; Θέλω κι εγώ!!!

Gianna
06-06-11, 23:36
Δευτέρα 6-6-2011

8: 00 Πρωϊνό
300 μλ. Ξινόγαλα με 2 Weetabix - 1 κ.γ λιναρόσπορος – 5 αμύγδαλα– 1 ακτινίδιο

14:00 1 γιαούρτι 0% με 1 αγγουράκι – 2 κ.γ βρώμη (πίτουρο) Πολύ μ’ άρεσε ο συνδυασμός του γιαουρτιού με τη βρώμη, έτσι όπως ήταν αλεσμένη και όχι σε νιφάδες

18:00 Φακές (μαγειρεμένες με τον κλασικό τρόπο, ντομάτα, καρότο κρεμμύδι..2 κ.σ λάδι 1 κ.σ μηλόξυδο)

21:00 22:45 - Προπόνηση
Προθέρμανση 5’ διάδρομος
Πόδια (4x8)
Leg press ( 40 k.)
Εκτάστεις τετρακέφαλα (23κ.)
Κάμψεις δικέφαλα (23κ.)
Μηχάνημα γλουτιαίων (32κ.)
Squat (1 σετ 10 κ. - 3 σετ 15 κ.)
Ωμοι (4χ8)
Εμπροσθολαίμιες πιέσεις στο smith (2 σετ 10 κ. – 2 σετ 15 κ.)
Eκτάσεις με αλήτρες (4 κ.)
Προτάσεις με αλτήρες (5 κ.)
Κύκλος (3 κ.)

Κοιλιακοί : Sit ups με λάστιχο στο στρώμα (4χ15 – τα 5 τελευταία και τα πόδια πάνω)
Πλάγιοι κοιλιακοί στο μηχάνημα (4χ10) 14 κ.
Ρωμαϊκη καρέκλα 4 χ10
Μηχάνημα κοιλιακών 4χ15 (32 κ.)
Ραχιαίοι στον πάγκο (4χ10)
Ελλειπτικό 10’
Μεταπροπονητικό (23:00) 4 ρυζογκοφρέτες με 2 κ.γ μέλι και 1 σκούπ whey

Πολύ την ευχαριστήθηκα σήμερα την προπόνα (παρότι ήταν πόδια) και μετά την μικρή διαδυκτιακή κουβέντα που είχαμε για την προπόνηση ποδιών, άλλαξα άποψη και τελικά μονο βαρετή΄δεν είναι. Ξεθεώθηκα λίγο, αλλά χαλαλι!!!;)

Gianna
07-06-11, 21:26
Τρίτη, 7.6.2011
8:00 Πρωινό:
300 μλ. ξινόγαλα με 2 Weetabix - 1 κ.γ λιναρόσπορος – 10 αμύγδαλα– 1 ακτινίδιο
12:30
3 ασπράδια – 1 αγγουράκι
15:30
Μια μπάρα πρωτεϊνης 60 γρ.

17:00 – 18:15 Προπόνηση ( personal)
Στήθος (3*8) Πιέσεις πάγκου οριζόντιος (1ο σετ μόνο η μπάρα – 2ο, 3ο σετ 5.κ)
Cross over (18k.)
Πλάτη (3*8): Εμπροσθολαίμιες (32 κ.)
Κωπηλατική καθιστή (1 σετ 5 κ. – 2ο, 3ο σετ 6 κ.)
Ώμοι (3*8): Πιέσεις με αλτήρες καθιστή( 1 σετ 7κ. 2 και 3ο σετ 8κ. )
Κύκλος (1 σετ 4 κ. 2 σετ 3 κ.)
Δικέφαλα (3*8) : Κάμψεις με μπάρα (12κ. – 14κ. – 16 κ.)
3-7-21
Τρικέφαλα (4*8): Τροχαλία πιέσεις με σκοινί (18κ.)
Βυθίσεις πάγκου
Πόδια (2*8): Κάμψεις δικέφαλα (drop 19 κ. – 14 – 7 )
Εκτάσεις τετρακέφαλα (2χ8) drop (23κ. – 14κ. – 7 κ)
Κοιλιακοί : Sit ups με λάστιχο στο στρώμα (3*15 – τα 5 τελευταία και τα πόδια πάνω)
Στο στώμα με μπάλα 3κ. (την κρατά με τα χέρια ψηλά, σαν να θες να την δώσεις σε κάποιον – περιγραφή κι αυτή :green:) (3χ10)
Ραχιαίοι : 3*10 (αυτό με το βαράκι που το περνάς πίσω από την πλάτη)
Διάδρομος 10’ μέτρια ένταση

18:30 μια μεσαία μπανάνα με 1 σκούπ whey

19:30 200 περίπου γρ. φιλέτο γαλοπούλας - 100 γρ. ρύζι basmati αναποφλοίωτο με ανάμικτα λαχανικά – 2 κ.σ λάδι

Ε, και το βράδυ γιαουρτάκι, ανάλογα με το τι ώρα θα κοιμήθω [ΘΕΛΩ ΥΠΝΟ] (χωρίς φρούτα, τα παμε αυτά);)

gym
25-06-11, 20:24
εσυ που εισαι καλε????????????????????????:unsure::unsure::unsure:

RAMBO
25-06-11, 21:33
που χαθηκεσ????:unsure:

Gianna
08-09-11, 22:57
Καλησπέρα!!!! Να και το απολωλός πρόβατο (μάλλον το σκότωσα, ντροπή ήμουν και τριτοδεσμίτισσα:spank: αλλά η ορθογραφία δεν ήταν ποτέ το δυνατό μου σημείο). Δεν έριξα μαύρη πέτρα πίσω μου, ούτε φυσικά σταμάτησα τις προπονήσεις και βέβαια δεν σταμάτησα να επισκέπτομαι το forum μας (απλά δεν έγραφα).
Βασικά την διατροφή την γράφω σε χαρτί , με βολεύει καλύτερα έτσι και επειδή είχα μέσα στο πακέτο του γυμναστηρίου και επισκέψεις στο διατροφολόγο την έδειχνα σ΄ αυτόν. Σήμερα πήγα. Λοιπόν : κιλά 52 περίπου και λίπος 16% , δηλαδή στο ίδια , έπεσα και λίγο, προφανώς από το κολύμπι και το πολύ περπάτημα στις διακοπές. Α, πήγα Σέριφο (τέλειες παραλίες!!!) και Κύθνο (τέλειο κρασί!!!) και ήταν πολύ ωραία!!
Ελπίζω να ξεκουραστήκατε λίγο όλοι, να περάσατε καλά και να γυρίσατε γεροί και δυνατοί!!! Καλό φθινόπωρο και καλή δύναμη!!!!!!

gym
08-09-11, 23:02
Καλησπέρα!!!! Να και το απολωλός πρόβατο (μάλλον το σκότωσα, ντροπή ήμουν και τριτοδεσμίτισσα:spank: αλλά η ορθογραφία δεν ήταν ποτέ το δυνατό μου σημείο). Δεν έριξα μαύρη πέτρα πίσω μου, ούτε φυσικά σταμάτησα τις προπονήσεις και βέβαια δεν σταμάτησα να επισκέπτομαι το forum μας (απλά δεν έγραφα).
Βασικά την διατροφή την γράφω σε χαρτί , με βολεύει καλύτερα έτσι και επειδή είχα μέσα στο πακέτο του γυμναστηρίου και επισκέψεις στο διατροφολόγο την έδειχνα σ΄ αυτόν. Σήμερα πήγα. Λοιπόν : κιλά 52 περίπου και λίπος 16% , δηλαδή στο ίδια , έπεσα και λίγο, προφανώς από το κολύμπι και το πολύ περπάτημα στις διακοπές. Α, πήγα Σέριφο (τέλειες παραλίες!!!) και Κύθνο (τέλειο κρασί!!!) και ήταν πολύ ωραία!!
Ελπίζω να ξεκουραστήκατε λίγο όλοι, να περάσατε καλά και να γυρίσατε γεροί και δυνατοί!!! Καλό φθινόπωρο και καλή δύναμη!!!!!!

εεεεεεεεεεεεεε καλως την !!!!!!!!!!!δεν πειραζει βρε που δεν (κ ας ανησυχησαμε εμεις που εισαι κ γιατι δεν γραφεις κ αν κανεις γυμναστικη κ αν προσεχεις γενικως...;)) :P αλλα εσυ να εισαι καλα κ οπως νιωθεις ανετα...σε χαρτι,σε χαρτι...
χαιρομαι που περασες καλα κ σιγουρα γεμισες μπαταριες ετσι?
αντε να μπουμε δυνατα στο φθινοπωρο ε???????
:thumbup::thumbup::thumbup:

Gianna
08-09-11, 23:08
εεεεεεεεεεεεεε καλως την !!!!!!!!!!!δεν πειραζει βρε που δεν (κ ας ανησυχησαμε εμεις που εισαι κ γιατι δεν γραφεις κ αν κανεις γυμναστικη κ αν προσεχεις γενικως...;)) :P αλλα εσυ να εισαι καλα κ οπως νιωθεις ανετα...σε χαρτι,σε χαρτι...
χαιρομαι που περασες καλα κ σιγουρα γεμισες μπαταριες ετσι?
αντε να μπουμε δυνατα στο φθινοπωρο ε???????
:thumbup::thumbup::thumbup:

Gymάκο, είσαι Ελλάδα ή ακόμα στην βροχερή (όπως μου λεγε σήμερα μια φίλη από Αμβούργο) Γερμανία;

gym
08-09-11, 23:11
Gymάκο, είσαι Ελλάδα ή ακόμα στην βροχερή (όπως μου λεγε σήμερα μια φίλη από Αμβούργο) Γερμανία;

οχι παιδι μου γυρισα...ειμαι ελλαδα τωρα κ παλι πακεταρω για να μετακομισω θεσσαλονικη..χαχα...ασε...αυτες οι βαλιτσες φιλες μου γινανε πια..χαχα

RAMBO
09-09-11, 02:38
κατα φωνη και ελεγα που ειχεσ χαθει.....

eri_87
09-09-11, 15:36
Καλώστηνε! Σε χάσαμε είναι η αλήθεια, αλλά αφού είναι όπως τα λες... οκ! ;) Καλό χειμώνα να έχουμε λοιπόν, γερά με τσαμπουκά! :rolf:

Gianna
09-09-11, 22:21
Καλώς σας (ξανα)βρήκα!!!

Λοιπόν το πρόγραμμα έχει: Δευτέρα: Στήθος - δικέφαλοι
Τρίτη: κυκλική (Personal)
Tετάρτη: Πόδια - Ώμοι
Πέμπτη: Ξεκούραση (αν και έχει κάτι pilates yoga που σκεφτόμουν ότι θα θελα να δοκιμάσω, θα δούμε..., εξάλλου πόσο να κουράζεσαι μ' αυτά;;;Αλήθεια κάνει κανείς να μου πει πώς είναι;)
Παρασκευή: Πλάτη - τρικέφαλοι
Σάββατο: πρωινό τρέξιμο (καφές, λίωσιμο στο διάδρομο με μουσική να γουστάρουμε και μετά....βασιλικό πρωϊνό, χι χι χι...) και όταν χειμωνιάσει μπορεί το μεσημεροαπόγευμα να χτυπάω καμία κυκλικά βάρη.
Κυριακή: ξεκούραση

Επαναλήψεις 12 -10 -8 αυξάνοντας κιλά. 5' προθέρμανση και 10' αποθεραπεία τις μέρες με βάρη.
Αυτά... Πώς τα βλέπετε;

Gianna
09-09-11, 23:27
Α, και εννοείται κοιλιακούς - ραχιαίους σε κάθε προπόνηση (εκτός Σαββάτου αν κάνω μόνο τρέξιμο).

Qlim4X
10-09-11, 02:27
Καλώς σας (ξανα)βρήκα!!!

Λοιπόν το πρόγραμμα έχει: Δευτέρα: Στήθος - δικέφαλοι
Τρίτη: κυκλική (Personal)
Tετάρτη: Πόδια - Ώμοι
Πέμπτη: Ξεκούραση (αν και έχει κάτι pilates yoga που σκεφτόμουν ότι θα θελα να δοκιμάσω, θα δούμε..., εξάλλου πόσο να κουράζεσαι μ' αυτά;;;Αλήθεια κάνει κανείς να μου πει πώς είναι;)
Παρασκευή: Πλάτη - τρικέφαλοι
Σάββατο: πρωινό τρέξιμο (καφές, λίωσιμο στο διάδρομο με μουσική να γουστάρουμε και μετά....βασιλικό πρωϊνό, χι χι χι...) και όταν χειμωνιάσει μπορεί το μεσημεροαπόγευμα να χτυπάω καμία κυκλικά βάρη.
Κυριακή: ξεκούραση

Επαναλήψεις 12 -10 -8 αυξάνοντας κιλά. 5' προθέρμανση και 10' αποθεραπεία τις μέρες με βάρη.
Αυτά... Πώς τα βλέπετε;

τα ποδια καντα μονα τους και δωσε εμφαση σε γλουτους και κανε ζεσταμα 10-15 λεπτα με ποδηλατο

και στο στηθος δικεφαλα βαλε την εμπροσθια μοιρα ομων
και στην πλατη τρικεφαλα βαλε την οπισθοια μοιρα ομων

το σαββατο αντι να κανεις κυκλικη κανε αλλη μια φορα ποδια.

Gianna
10-09-11, 13:57
Ναι, αυτό με τα πόδια το σκεφτόμουν κι εγώ...

Ζέσταμα με ποδήλατο εννοείς κάθε φορά, όχι μόνο όταν έχω πόδια, ε;
Λες δηλ να μοιράσω τους ώμους στις άλλες δύο μέρες. Στο πρόγραμμα για ώμους έχω: 1. Πολυμηχάνημα ώμων 2. Προτάσεις με αλτήρες 3. Εκτάσεις με αλτήρες από το πλάι τελείως ανοιχτά και 4. Ανοίγματα στο μηχάνημα που κάνεις και για στήθος (δεν θυμάμαι πώς λέγεται)
Και το Σάββατο μετά την μία ώρα τρέξιμο, πάλι πόδια;;:shock:

Qlim4X
10-09-11, 15:26
Ναι, αυτό με τα πόδια το σκεφτόμουν κι εγώ...

Ζέσταμα με ποδήλατο εννοείς κάθε φορά, όχι μόνο όταν έχω πόδια, ε;
Λες δηλ να μοιράσω τους ώμους στις άλλες δύο μέρες. Στο πρόγραμμα για ώμους έχω: 1. Πολυμηχάνημα ώμων 2. Προτάσεις με αλτήρες 3. Εκτάσεις με αλτήρες από το πλάι τελείως ανοιχτά και 4. Ανοίγματα στο μηχάνημα που κάνεις και για στήθος (δεν θυμάμαι πώς λέγεται)
Και το Σάββατο μετά την μία ώρα τρέξιμο, πάλι πόδια;;:shock:


οχι, μονο οταν εχεις ποδια.

την μερα με το στηθος δικεφαλα κανε ομους προτασεις και πλαγιες εκτασεις.
την μερα με την πλατη τρικεφαλα κανε ελξης στραβομπαρας η αλτηρων και καθηστη εκτασεις σκηφτη

το σαββατο κοιλιακους κανε

marvin
10-09-11, 15:45
:welcome: Γιαννα.Καλο νεο ξεκινημα!!!!:turtle::turtle:

Gianna
15-09-11, 22:01
:welcome: Γιαννα.Καλο νεο ξεκινημα!!!!:turtle::turtle:

Thanks!!! Αντεύχομαι!

Gianna
15-09-11, 22:06
οχι, μονο οταν εχεις ποδια.

την μερα με το στηθος δικεφαλα κανε ομους προτασεις και πλαγιες εκτασεις.
την μερα με την πλατη τρικεφαλα κανε ελξης στραβομπαρας η αλτηρων και καθηστη εκτασεις σκηφτη

το σαββατο κοιλιακους κανε

Καλά, τώρα είδα την απάντηση, αν και μπαίνω τακτικά...:drunken:
Έλξεις στραβόμπαρας ποιές είναι;;;
Thanks!

Gianna
15-09-11, 22:16
Σήμερα rest - cheat day!!!
Όσον αφορά στο rest δεν έκανα προπόνηση μεν, αλλά έπεσε αρκετό περπάτημα (τι ζέστη είναι αυτή :pale:) πρωί: Κυψέλη - Ευελπίδων - Ομόνοια και κατά τις 4 το αντίστροφο τριγωνάκι.
Γυρνώντας σπίτι κατά τις 5 δεν είχα μαγειρέψει (μέγα λάθος!!!) και στην διαδρομή γύριζε στο μυαλό μου η γουρουνιά. Την απέφυγα αρχικά, μαγείρεψα φακές κόκκινες (στα bio - βράζουν πιο γρήγορα από τις κανονικές) με κεχρί, πιπεριά πράσινη, κάπαρη, κρεμμυδάκι και φιλέτο μπακαλιάρο (κατεψυγμένο) ένα μεγάλο πιάτο. Ε, και μετά έγινε της κακομοίρας!!!! Έφυγαν: 1 πακέτο (100γρ) κριθαρογκοφρέτες (το αντίστοιχο του ρυζογκοφρέτες) οι μισές με ταχίνι ολικής και 130 γρ. παστέλια και τέλος καπάκι μια μπανανούλα, α και καμιά 10αριά αμύγδαλα μαζί με τα παστέλια:
Τhe porc: is back!!!
Τουλάχιστον έγινε νωρίς και με πράγματα υγιεινά, όχι σαν κάτι άλλες φορές με τυροπιτοειδή και σοκολάτες! και μπορούσα να πάρω τα πόδια μου μετά, χωρίς να χαλαστώ και πολύ ψυχολογικά!!!
Αυτά για σήμερα. Αύριο προπόνηση, απα πααααα!!
(Έχασε και η Εθνική, κλάψψψψψ, αυτό έφταιγε!!!!)

pepeismenos karga
15-09-11, 22:26
Ε, και μετά έγινε της κακομοίρας!!!! Έφυγαν: 1 πακέτο (100γρ) κριθαρογκοφρέτες (το αντίστοιχο του ρυζογκοφρέτες) οι μισές με ταχίνι ολικής και 130 γρ. παστέλια και τέλος καπάκι μια μπανανούλα, α και καμιά 10αριά αμύγδαλα μαζί με τα παστέλια:
Τhe porc: is back!!!

εχχεχεχεχεχεχε....σιγα μωρε....εγω ολα υγιεινα τ αβλεπω αυτα που εφαγες ταχινια,παστελια,αμυγδαλα...μια χαρα υγιεινη μασαμπουκα ηταν....αμα ομως δεν κοτσαρεις και την βαφλα σου δεν κανεις δουλεια....χεεχεχ...

gym
15-09-11, 22:34
Σήμερα rest - cheat day!!!
Όσον αφορά στο rest δεν έκανα προπόνηση μεν, αλλά έπεσε αρκετό περπάτημα (τι ζέστη είναι αυτή :pale:) πρωί: Κυψέλη - Ευελπίδων - Ομόνοια και κατά τις 4 το αντίστροφο τριγωνάκι.
Γυρνώντας σπίτι κατά τις 5 δεν είχα μαγειρέψει (μέγα λάθος!!!) και στην διαδρομή γύριζε στο μυαλό μου η γουρουνιά. Την απέφυγα αρχικά, μαγείρεψα φακές κόκκινες (στα bio - βράζουν πιο γρήγορα από τις κανονικές) με κεχρί, πιπεριά πράσινη, κάπαρη, κρεμμυδάκι και φιλέτο μπακαλιάρο (κατεψυγμένο) ένα μεγάλο πιάτο. Ε, και μετά έγινε της κακομοίρας!!!! Έφυγαν: 1 πακέτο (100γρ) κριθαρογκοφρέτες (το αντίστοιχο του ρυζογκοφρέτες) οι μισές με ταχίνι ολικής και 130 γρ. παστέλια και τέλος καπάκι μια μπανανούλα, α και καμιά 10αριά αμύγδαλα μαζί με τα παστέλια:
Τhe porc: is back!!!
Τουλάχιστον έγινε νωρίς και με πράγματα υγιεινά, όχι σαν κάτι άλλες φορές με τυροπιτοειδή και σοκολάτες! και μπορούσα να πάρω τα πόδια μου μετά, χωρίς να χαλαστώ και πολύ ψυχολογικά!!!
Αυτά για σήμερα. Αύριο προπόνηση, απα πααααα!!
(Έχασε και η Εθνική, κλάψψψψψ, αυτό έφταιγε!!!!)

κουκλιτσα μου αφου το ευχαριστηθηκες χαλαλι μωρε,αυτο εχει σημασια να μην εχεις τυψεις μετα!αντε απο τωρα μεσα τα κεφαλιααα!!!!!!:green:

Gianna
15-09-11, 23:01
Α, και τα παστέλια ήταν φυσικά μόνο με μέλι, χωρίς ζάχαρη (αυτό με μάρανε...) :green:

Έχω φάει κόλλημα με το ταχίνι!!! Ξέρετε ποίος κύριος τα φταίει μέσα απ' το forum :???:

Qlim4X
16-09-11, 01:48
Α, και τα παστέλια ήταν φυσικά μόνο με μέλι, χωρίς ζάχαρη (αυτό με μάρανε...) :green:

Έχω φάει κόλλημα με το ταχίνι!!! Ξέρετε ποίος κύριος τα φταίει μέσα απ' το forum :???:

καποιος που θελει να σε παχηνει.

χι χι κανει και ρημα :P

Gianna
16-09-11, 08:14
Όχι μωρέ, απλά είναι ο...γκουρού του ταχινιού (και μας δίνει τρελές ταχινοϊδέες):turtle:

tolis93
16-09-11, 16:23
γιαννα δοκιμασε ταχινι με γιαουρτι κ μηλο(η και μπανανα η κ τα 2...κ το αχλαδι λεει αλλα οχι τοσο) η μακαρονια με γιαουρτι μελι κ ταχινι...νταξει...φρομ αναδερ πλανετ !

gym
16-09-11, 17:05
γιανναααα μην τους ακους κουκλα μου...καλο το ταχινι αλλα με ρεγουλα γιατι ξεφευγουμε πολυ θερμιδικα και ειδικα με το ταχινι ειναι πολυ ευκολο να ξεφυγουμε δυστυχως!:(

Gianna
16-09-11, 18:37
Με γιαούρτι στάνταρ, είναι τέλειο (ε, και με μήλο/μπανάνα συνοδεία ακόμα πιο νόστιμο!!!)
Κατά κύριο λόγο 1 κ.γ το βράδυ με το στραγγιστό 0% βάζω (ε, νταξει χτες she's lost control, αλλα γενικά το κοντρολάρω)

Gianna
15-10-11, 13:46
Καλημέρα forum!!!Ωραίος φθινοπωρινός καιρός, ε;; (Rambo, σε σενα πήγαινε αυτό που σ' αρέσει αυτή η μουντάδα) Δεν ξεκίνησα με αερόβιο το πρωινό μου, βγήκε και το πιτάκι λίγο μάπα και δεν μου χει κάτσει καλά... Βασικά ο λόγος που δεν πήγα τρέξιμο το πρωί είναι ότι αύριο θα πάω στο Holmes Place 2-4 το μεσημέρι, έχει ένα πρόγραμμα spin-TRX, ανοιχτό στο κοινό (με πληρωμή βέβαια:() και επειδή μια φίλη μου πάει εκεί, είπαμε να πάμε μαζί την Κυριακή. Κυρίως θέλω να δω αυτό το TRX και στο δικό μας γυμναστήριο έλεγαν ότι θα τα φέρουν, αλλά ακόμα τίποτα. Είναι κάτι ιμάντες και κάνεις ασκήσεις με το βάρος του σώματός σου. 2 γυμναστές που είχαν πάει σ΄ένα σεμινάριο για να πάρουν πιστοποίηση μου παν ότι είναι πολύ...hardcore!!! Καλά το spinning είναι αυτό με τα ποδήλατα, το χω κάνει, αλλά και αυτό, ανάλογα σε τι ένταση γίνεται μπορεί να γίνει πολύ ζόρικο. Γι' αυτό είπα να μην το ξεσκίσω στο αερόβιο σήμερα, για...να εκπροσωπήσω επάξια το γυμναστήριό μου αύριο!!:weights: Καλά, όχι ότι δεν θα πάω προπόνηση, έχουμε πλάτη - τρικέφαλα, αλλά δεν σκοπέυω να μου βγει η γλώσσα στο τρέξιμο. Πάω τώρα, μπας και μου φτιάξει και η διάθεση! Καλό Σ/Κ σε όλους!:toast:

RAMBO
15-10-11, 13:50
γεια σου Γιαννα:welcome:,μη μου πεισ ουτε εσενα σου αρεσει αυτοσ ο καιρος?:unsure:

αυτο το μηχ ειναι σαν το power plate?βγαλτο καμοια φωτο να δουμε....

Gianna
15-10-11, 21:40
γεια σου Γιαννα:welcome:,μη μου πεισ ουτε εσενα σου αρεσει αυτοσ ο καιρος?:unsure:

αυτο το μηχ ειναι σαν το power plate?βγαλτο καμοια φωτο να δουμε....

Μ' αρέσει, μ' αρέσει, αρκεί να μην ρίχνει καρέκλες!!! Βασικά το ΤRX απ' ότι ξέρω είναι ιμάντες (όχι λάστιχα) που κρέμονται, δεν είναι κάποιο μηχάνημα. Θα προσπαθήσω να βγάλω καμιά φωτό, αύριο θα γράψω τα πεπραγμένα μου.

Gianna
16-10-11, 20:31
Καλησπέρα!!! Ανεβάζω μια φώτο (ελπίζω δηλ. να το χω κάνει σωστά) από τα TRX που πήγα σήμερα στο Holmes Place. Όπως είχα γράψει και πιο πάνω, πρόκεται για ασκήσεις με το βάρος του σώματος. Οι ιμάντες είναι ρυμθμιζόμενου μεγέθους. Βασικό καθ' όλη τη διάρκεια της άσκησης είναι να έχεις τον κορμό και τους ιμάντες πάντα τεντωμένους. Κάναμε π.χ προβολές, push - ups με τα πόδια στις θηλιές των ιμάντων, άρσεις γλουτών λεκάνης, κάτι σαν την κίνηση 3263632636κωπηλατικής. Το καλό είναι ότι δουλεύει όλο το σώμα και βελτιώνεις πολύ ισορροπία και ευλυγισία, σε σχέση με τις κλασσικές ασκήσεις με βάρη. Επειδή οι ιμάντες ήταν μόνο 6 και τα άτομα περισσότερα στην αρχή μπαίναμε εναλλάξ και μετά σε γκρουπ, το ένα έκανε Trx και οι άλλοι πίσω στα στρώματα π.χ γέφυρα, πλάγια γέφυρα κλπ. Έγινε σε συνδυασμό με ποδήλατα (spinning) και γενικά μ' άρεσε:) Μετά φυσικά πήγαμε με 2 φίλες μου για μάσα και ήμουν κυριά (αν εξαιρέσεις τα 3 ποτήρια κρασί κόκκινο, όλα τα άλλα ήταν πολύ...προβλεπόμενα:green:)
Καλή εβδομάδα σε όλους, καλή δύναμη να έχουμε. :welcome:

grtech
17-10-11, 03:20
Καλή βδομάδα και καλή δύναμη και σ εσένα Gianna με τα TRX και τα ακροβατικά σου :).
Πώς σου φάνηκε από θέμα δυσκολίας, έντασης;

Gianna
17-10-11, 08:15
Σε πρώτη φάση το βασικό είναι να μάθει κανείς σωστά την τεχνική και γενικά να εξοικειωθει με την φιλοσοφία αυτού του τρόπου άσκησης, οπότε αυτά που κάναμε από άποψη δυσκολίας δεν ήταν κάτι το συγκλονιστικό, ειδικά στην αρχή που τα γκρουπ μπαίναν εναλλάξ, οπότε ξεκουραζόσουν και λίγο. Υπάρχουν σε κάθε άσκηση και παραλλαγές για να την δυσκολεύει και αν το κάνεις χωρίς πολλά πολλά διαλείμματα και με χρόνο είναι αρκετά κουραστικό. Ε, σήμερα θα επιστέψουμε στα παραδοσιακά και αγαπημένα βάρη:lift2hand:

Gianna
25-10-11, 22:48
Σήμερα είχα personal (όλες οι μυϊκές ομάδες από 2 ασκήσεις η κάθε μία - 3 σετ / κοιλιακοί 3 ασκήσεις - 3 σετ / ραχιαίοι 1 άσκηση - 3σετ) και έπαιξε ρεκόρ σε κάποιες ασκήσεις που λέω να σημειώσω, έτσι για να χαζοχαίρομαι:turtle:
Also, Τρικέφαλοι: Βυθίσεις στο δίζυγο το τελευταίο σετ 8άρι με 7κ υποβοήθηση (14κ. το προηγούμενο)
Πόδια: Εκτάσεις τετρακέφαλων (32κ. (οκ αυτό είχα ξανακάνει) - 39κ. - 46κ.)
Πλάτη: Εμπροσθολαίμιες τροχαλία με τριγωνική λαβή (2ο και 3ο σετ 8αρι 39 κ.)

Γενικά είχα ωραία προπόνηση σήμερα:weights:

gym
04-11-11, 13:31
που εισαι εσυ κυρια μου ε?αναφορααααα:green:

Gianna
05-11-11, 18:27
Αναφορά, ε;; Λοιπόν, ιδού:

Μπαίνοντας ο Νοέμβρης ξεκίνησα νέο πρόγραμμα (πριν είχα 12-10-8) με 3 σετάκια 8άρες. Έχει ως εξής:

Δευτέρα: Στήθος - Δικέφαλοι
1. Πιέσεις πάγκου
2. Επικλινείς πιέσεις (μηχάνημα)
3. Πουλ όβερ
4. Ανοίγματα στο μηχάνημα
5. Πουσ απς (3 σετ όσα βγουν, δηλ και πάνω από 8 εννοιείται!!!)

1. Κάμψεις μπάρας
2. Λάρυ σκοτ
΄3. Κάμψεις τροχαλίας
4. Κάμψεις με μπάρα ανάποδα

Τρίτη: Personal όλες οι μυικές ομάδες (2 ασκήσεις των 3χ8 συνήθως για κάθε μία συχνά σε σούπερ σετ)
Τετάρτη: Πόδια - ώμοι
1. Σκουοτ
2. εκτάσεις τετρακέφαλοι
3. κάμψεις δικέφαλοι
4. Χακ σκουότ
5. μηχάνημα γλουτιαίων
(εγώ προσθέτω που και που και προσαγωγούς - απαγωγούς)

1. Πιέσεις εμπροσθολαίμιες σμιθ
2. προτάσεις με αλτήρες σφυριά
3. κύκλος με βαράκι
4. πίσω δελτοειδής (με ένα εξάρτημα που το περνάς στους ώμους πάνω από το κεφάλι σαν κέρατο:green:)

Πέμπτη: ξεκούραση

Παρασκευή: personal
Σάββατο: Πλάτη - τρικέφαλοι
1. Μονόζυγο (ανοιχτά)
2. Ανάποδες έλξεις στο σμιθ
3. Πέγκ ντεκ ανάποδο
4. καθιστή κωπηλατική με μπάρα
5. έλξεις τροχαλίας ανάστροφες

1. Γαλλικές με μπάρα
2. Πιέσεις τροχαλίας
3. εκτάσεις με αλτηρες καθιστή
4. κικ μπάκς

Κυριακή: ξεκούραση (είναι κλειστό το γυμναστήριο και να θελά. Αλήθεια υπάρχουν ανοιχτά την Κυριακή;;;)

Κάθε μέρα 5 προθέρμναση και 10-15 αποθεραπεία γρήγορο περπάτημα, α, και βέβαια Κοιλιακούς (μηχάνημα, μηχάνημα για πλάγιους, άρσεις ποδιών στον πάγκο και σιτ - απς στο στρώμα με λάστιχο/ πόδια πάνω) και ραχιαίους στον πάγκο.
Το καλοκαίρι και όλο το Σεπτέμβρη έκανα Σάββατα πρωινό αερόβιο, αλλά τώρα το κοψα, δεν μου βγαίνει, προσπαθώ μέσα στην εβδομάδα (και κυρίως Σάββατα που είμαι πιο ξεκούραστη) να τρέχω και λίγο.

Με τη διατροφή πήγαινα μια χαρά, τις τελευταίες 2 εβδομάδες τα χω χαλάσει λίγο, πολύ σπάνια σαβούρα, αλλά βραδυνές κρίσεις, είχα πολύ δουλειά και μάλλον το βράδυ που ηρεμούσα, μετά το γιαουρτάκι με τα ξηροκάρπια μ' έπιανε ΄κάτι και τσάκιζα διάφορα (ταχίνια, παξιμάδια, τυριά, ε και 2 φορές ήταν μετά από ποτά, τότε νομίζω το παράχ***α και με σοκολάτες - θυμήθηκα τα παλιά). Anyawy, δεν είμαι στα πολύ καλά μου, (και ποιός είναι σ' αυτή τη χώρα), ευτυχώς ακόμα πάω προπόνηση με όρεξη, αλλά θα συνέλθω.
Αύριο πάω πεζοπορία στην Πάρνηθα με την trekking hellas:thumbup:

Καλό Σ/Κ σε όλη την παρέα

GREEK POWER
05-11-11, 18:55
Δε ξερω που μενεις παντος στο μαρουσι ειναι ανοιχτα τη κυριακη. Οσο για την πεζοπορια ειναι οτι καλλιτερο στη κατασταση που βρησκομαστε:( το να βρεθεις μεσα στη φυση και να ξεχαστεις:thumbsup:

Gianna
05-11-11, 18:58
Δε ξερω που μενεις παντος στο μαρουσι ειναι ανοιχτα τη κυριακη. Οσο για την πεζοπορια ειναι οτι καλλιτερο στη κατασταση που βρησκομαστε:( το να βρεθεις μεσα στη φυση και να ξεχαστεις:thumbsup:

Αυτό ακριβώς θέλω κι εγώ! Κυψέλη μένω και δεν υπάρχει κανένα ανοιχτό (αλλά και να υπήρχε, δεν φεύγω από κει που είμαι, έχω βρει την υγειά μου).

GREEK POWER
05-11-11, 19:09
Επειδη δουλευα 10 χρονια στη Βελβενδου "ξερω" το μαγευτικο της περιοχης :turtle: Πολλαπλασιαζεται λογο περιοχης που μενεις το ευεργετικο της πεζοποριας :green:

gym
05-11-11, 19:14
[/COLOR]

Αυτό ακριβώς θέλω κι εγώ! Κυψέλη μένω και δεν υπάρχει κανένα ανοιχτό (αλλά και να υπήρχε, δεν φεύγω από κει που είμαι, έχω βρει την υγειά μου).


αμα σου αρεσουν αυτα τοτε,ελα να σ επαρω μαζι μου σε διαφορα που ετοιμαζω...δες τα λικν μου στην υπογραφη...


περιμενε σχολια παντως για αυτα που κανεις...:green:

Gianna
05-11-11, 20:44
Του ριξα μια ματιά, αλλά μου φαίνεται ότι έχετε έδρα Θεσ/νικη, ή γενικά Β. Ελλάδα. Μου πέφτουν λίγο μακριά... δεν έχω και μεταφορικό μέσο. Άσε, το γρουσούζεψα μου φαίνεται!!!:evil2: Μου το ακύρωσαν τα 2 άτομα που θα πηγαίναμε μαζί (ένας εκ των οποίων με το αυτοκίνητο) και οι θέσεις στο βανάκι έχουν ήδη γεμίσει, οπότε...:( Θα κάνω καμιά βόλτα με το ποδήλατο σε κανα πάρκο...

gym
05-11-11, 22:31
Του ριξα μια ματιά, αλλά μου φαίνεται ότι έχετε έδρα Θεσ/νικη, ή γενικά Β. Ελλάδα. Μου πέφτουν λίγο μακριά... δεν έχω και μεταφορικό μέσο. Άσε, το γρουσούζεψα μου φαίνεται!!!:evil2: Μου το ακύρωσαν τα 2 άτομα που θα πηγαίναμε μαζί (ένας εκ των οποίων με το αυτοκίνητο) και οι θέσεις στο βανάκι έχουν ήδη γεμίσει, οπότε...:( Θα κάνω καμιά βόλτα με το ποδήλατο σε κανα πάρκο...

α κριμα ρε...ε ναι να κανεις ποδηλάτο τοτε εξω...μην μεινεις μεσα...

τσου τσου...κ αλλου θα ειμαστεεεεεεε:green:

gym
05-11-11, 22:39
Αναφορά, ε;; Λοιπόν, ιδού:


4. πίσω δελτοειδής (με ένα εξάρτημα που το περνάς στους ώμους πάνω από το κεφάλι σαν κέρατο:green:)τελεια...αν το εχετε τελεια απλα...δουλευε προσεχτικα εδω κ τεχνικη αργα...

Πέμπτη: ξεκούραση


Κυριακή: ξεκούραση (είναι κλειστό το γυμναστήριο και να θελά. Αλήθεια υπάρχουν ανοιχτά την Κυριακή;;;)ναι αμε εχει...


Το καλοκαίρι και όλο το Σεπτέμβρη έκανα Σάββατα πρωινό αερόβιο, αλλά τώρα το κοψα, δεν μου βγαίνει, προσπαθώ μέσα στην εβδομάδα (και κυρίως Σάββατα που είμαι πιο ξεκούραστη) να τρέχω και λίγο. [B]να σου βγει γιαννα μου να σου βγει...θα νιωθεις πολυ πιο ομορφα μετα απο αεροβιο...ξερω τι σου λεω...στην αρχη λες αμαν δεν μπορω αλλα το αισθημα που νιωθεις μετα το τελος ειναι τελειο΄΄

Με τη διατροφή πήγαινα μια χαρά, τις τελευταίες 2 εβδομάδες τα χω χαλάσει λίγο, πολύ σπάνια σαβούρα, αλλά βραδυνές κρίσεις, είχα πολύ δουλειά και μάλλον το βράδυ που ηρεμούσα, μετά το γιαουρτάκι με τα ξηροκάρπια μ' έπιανε ΄κάτι και τσάκιζα διάφορα (ταχίνια, παξιμάδια, τυριά, ε και 2 φορές ήταν μετά από ποτά, τότε νομίζω το παράχ***α και με σοκολάτες - θυμήθηκα τα παλιά). Anyawy, δεν είμαι στα πολύ καλά μου, (και ποιός είναι σ' αυτή τη χώρα), ευτυχώς ακόμα πάω προπόνηση με όρεξη, αλλά θα συνέλθω.
Αύριο πάω πεζοπορία στην Πάρνηθα με την trekking hellas:thumbup:

Καλό Σ/Κ σε όλη την παρέα΄
σιγουρα ειναι δυσκολο μετα απο ολα αυτα που γινονται να κρατησουμε τους ρυθμους μας αλλα αυτος ειναι ενας λογος παραπανω να επιμεινουμε...μην ξεχνας οτι κανεις κατι για τον εαυτο σου και οτι οταν τα κανεις ολα οπως ειναι προγραμματισμενα νιωθεις ομορφα...οποτε δουλεψε το μεσα σου αυτο...αλλωστε ξερεις οτι ειναι καθαρα συναισθηματικο φαγητο το να τρως πχ μετα απο μια κουραστικη μερα κτλ...το φαγητο μας ειναι η βενζινη μας ...ειπαμε...μην διαλεγεις σκουπιδια για να κινηθεις...;)

αντε βρεεε....και πιο συχνα να βλεπω τι κανεις θελω εεεε...:green:

grtech
06-11-11, 03:56
Με τη διατροφή πήγαινα μια χαρά, τις τελευταίες 2 εβδομάδες τα χω χαλάσει λίγο, πολύ σπάνια σαβούρα, αλλά βραδυνές κρίσεις, είχα πολύ δουλειά και μάλλον το βράδυ που ηρεμούσα, μετά το γιαουρτάκι με τα ξηροκάρπια μ' έπιανε ΄κάτι και τσάκιζα διάφορα (ταχίνια, παξιμάδια, τυριά, ε και 2 φορές ήταν μετά από ποτά, τότε νομίζω το παράχ***α και με σοκολάτες - θυμήθηκα τα παλιά). Anyawy, δεν είμαι στα πολύ καλά μου, (και ποιός είναι σ' αυτή τη χώρα), ευτυχώς ακόμα πάω προπόνηση με όρεξη, αλλά θα συνέλθω.
Καλό Σ/Κ σε όλη την παρέα

Υπομονή και επιμονή Γιάννα. Συνέχισε να κάνεις αυτό που αγαπάς ακόμα και με τις όποιες δυσκολίες και στο τέλος θα ανταμειφτείς για τις προσπάθειές σου.
Καλή ποδηλασία σήμερα και προσοχή στους τρελούς της ασφάλτου 33791.

Gianna
06-11-11, 18:39
Όντως αισθάνεσαι ωραία μετά από έντονη αερόβια άσκηση. Το Σεπτέμβρη που χτύπαγα πρωϊνό τρέξιμο και μετά πήγαινα και για κανα μπανάκι στη θάλασσα ήταν πολύ ωραία:thumbup: Γενικά πιστεύετε με βάσει το πρόγραμμα που κάνω, να βάλω πάλι αερόβιο νηστική το πρωί του Σαββάτου, ή γενικά τις ημέρες που έχω προπόνηση να διαλέξω π.χ 2 και μετά τα βάρη να κάνω κανα μισάωρο γρήγορο περπάτημα/τρέξιμο αντί για 10λεπτο που κάνω;

Gianna
22-11-11, 21:41
Personal σήμερα και είχα ωραία προπόνηση:thumbup: έκανα και 20' λεπτά γρήγορο περπάτημα στην αρχή και 10' στο τέλος.
Κάποιοι αριθμοί που θέλω να σημειώσω ως ρεκόρ σε κιλά στις συγκεκριμένες ασκήσεις:
1. Κωπηλατική με αλτήρα 3χ8 (8κ -10κ. - 14κ.)
2. Στρατιωτικές (14κ. 16κ. - 16κ)
Τα υπόλοιπα ήταν νορμάλ ως νούμερα.

gym
22-11-11, 22:08
μπραβο γιαννα...συνεχισε δυνατα και το καλοκαιρι να γουμε φετες ε????
θα δεσμευτουμε ολα τα γυναικεια μελη για μια φωτογραφηση by bodybuilding.gr...
ετσι να δειξουμε τι ειμαστε εδω μεσα....


:turtle::turtle:

Gianna
22-11-11, 22:19
Και τα 2 προηγούμενα Σ/Κ αεροβιάκι δυνατά όπως είπαμε;) Σάββατο πρωί 1 ώρα διάδρομος (τρέξιμο - γρήγορο περπάτημα) και Κυριακή spinning 1 ωρίτσα!!!

gym
22-11-11, 22:24
τελεια γιαννα μου τελεια...χαιρομαι που βλεπω να εχεις ορεξη!!!!!:clap:

gym
04-01-12, 23:58
εσυ που εισαι μανταμ που αραχνες θα πιασει εδω μεσα σε λιγο!


για δωσε κ εσυ μια αναφορα περικαλω!:green:

gym
07-01-12, 14:22
giannaaaaaaaaaaaaaaaaaa που εισαι γιαννααααααααα???????


γιορταζεις καλε σημερα κ εσυ...χρονια πολλαααααααααααα....
οτι οτι οτι επιθυμεις κουκλα μου!:toast:

Gianna
07-01-12, 18:06
giannaaaaaaaaaaaaaaaaaa που εισαι γιαννααααααααα???????


γιορταζεις καλε σημερα κ εσυ...χρονια πολλαααααααααααα....
οτι οτι οτι επιθυμεις κουκλα μου!:toast:

Ευχαριστώ πολύ, γλυκιά μου!!!
Βασικά είμαι λίγο απογοητευμένη από τον εαυτό μου, γιατί δεν έχω καταφέρει ακόμα να καταπολεμήσω το πρόβλημά μου με τα επεισόδια υπερφαγίας και μέχρι να το πετύχω αυτό, νομίζω δεν έχει πολύ νόημα να συζητάω για την υπόλοιπη διατροφή μου η οποία ναι, ναι είναι καλή (καλά για τα δικά μου μέτρα και σταθμά) και για την προπόνησή μου, που ευτυχώς ακόμα γουστάρω πολύ και μου δίνει δύναμη να συνεχίσω την προσπάθεια. Έχω απευθυνθεί και σε ένα κέντρο που ασχολούνται με διατροφικές διαταραχές, περιμένω απάντηση για το αν θ΄ασχοληθούν με την πάρτη μου και βλέπουμε.... Εγώ δεν το βάζω κάτω βέβαια, αλλά όσο να ναι μια μικρή απογοήτευση την έχω.....

Stella
07-01-12, 20:17
Ευχαριστώ πολύ, γλυκιά μου!!!
Βασικά είμαι λίγο απογοητευμένη από τον εαυτό μου, γιατί δεν έχω καταφέρει ακόμα να καταπολεμήσω το πρόβλημά μου με τα επεισόδια υπερφαγίας και μέχρι να το πετύχω αυτό, νομίζω δεν έχει πολύ νόημα να συζητάω για την υπόλοιπη διατροφή μου η οποία ναι, ναι είναι καλή (καλά για τα δικά μου μέτρα και σταθμά) και για την προπόνησή μου, που ευτυχώς ακόμα γουστάρω πολύ και μου δίνει δύναμη να συνεχίσω την προσπάθεια. Έχω απευθυνθεί και σε ένα κέντρο που ασχολούνται με διατροφικές διαταραχές, περιμένω απάντηση για το αν θ΄ασχοληθούν με την πάρτη μου και βλέπουμε.... Εγώ δεν το βάζω κάτω βέβαια, αλλά όσο να ναι μια μικρή απογοήτευση την έχω.....

Xμμμμ....δεν το ήξερα ότι αυτά τα κέντρα επιλέγουν και τους "ασθενείς" τους!
.....Ωραία κέντρα....να τους λες το πρόβλημά σου και να σου λένε "Μάλιστα θα δούμε αν αξίζει να ασχοληθούμε μαζί σου"...:thumbdown:
Πες μου ότι είναι και αυτό της αχώνευτης Δούκα το "Ανασα" ή κάπως έτσι...

Για το θέμα σου, επειδή εχω/είχα και΄γω το ίδιο πρόβλημα πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω για να σε βοηθήσω...
Μόνο αυτό..."ΧΑΛΑΡΩΣΕ"...και προσπάθησε να βγάλεις από το μυαλό σου το "κάνω διατροφή"!

Gianna
07-01-12, 23:07
Xμμμμ....δεν το ήξερα ότι αυτά τα κέντρα επιλέγουν και τους "ασθενείς" τους!
.....Ωραία κέντρα....να τους λες το πρόβλημά σου και να σου λένε "Μάλιστα θα δούμε αν αξίζει να ασχοληθούμε μαζί σου"...:thumbdown:
Πες μου ότι είναι και αυτό της αχώνευτης Δούκα το "Ανασα" ή κάπως έτσι...

Για το θέμα σου, επειδή εχω/είχα και΄γω το ίδιο πρόβλημα πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω για να σε βοηθήσω...
Μόνο αυτό..."ΧΑΛΑΡΩΣΕ"...και προσπάθησε να βγάλεις από το μυαλό σου το "κάνω διατροφή"!

Ναι, αυτό είναι. Και μένα με χάλασε λίγο ο τρόπος τους, αλλά ίσως θέλουν να ασχολούνται μόνο με τις πιο σοβαρές περιπτώσεις επειδή δεν πληρώνεις, δεν ξέρω, απλά είπα να το δοκιμάσω, γιατί βλέπω ότι χωρίς κάποια χειροπιαστή βοήθεια, μένω στα ίδια λιγότερο ή περισσότερο.

gym
08-01-12, 00:17
Ευχαριστώ πολύ, γλυκιά μου!!!
Βασικά είμαι λίγο απογοητευμένη από τον εαυτό μου, γιατί δεν έχω καταφέρει ακόμα να καταπολεμήσω το πρόβλημά μου με τα επεισόδια υπερφαγίας και μέχρι να το πετύχω αυτό, νομίζω δεν έχει πολύ νόημα να συζητάω για την υπόλοιπη διατροφή μου η οποία ναι, ναι είναι καλή (καλά για τα δικά μου μέτρα και σταθμά) και για την προπόνησή μου, που ευτυχώς ακόμα γουστάρω πολύ και μου δίνει δύναμη να συνεχίσω την προσπάθεια. Έχω απευθυνθεί και σε ένα κέντρο που ασχολούνται με διατροφικές διαταραχές, περιμένω απάντηση για το αν θ΄ασχοληθούν με την πάρτη μου και βλέπουμε.... Εγώ δεν το βάζω κάτω βέβαια, αλλά όσο να ναι μια μικρή απογοήτευση την έχω.....

γιαννα μου να ξερεις οτι οταν εχεις ατομα διπλα σου να σε στηριζουν βοηθαει πολυ κ εχεις κ ενα κινητρο παραπανω!
ελα να το συζητσουμε κ μαζι αν θες στο τοπικ...ειμαι σιγουρη οτι ειναι ενα θεμα που ενδιαφερει κ απασχολει πολλες κοπελες,οποτε καλο θα ηταν να το αναλυσουμε οσο μπορουμε η καθε μια μεσα απο τις εμπειριες της...και που ξερεις..μπορει να βοηθηθεις!;)

eri_87
08-01-12, 02:33
Γιάννα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ κι από μένα!
Να σου πω εγώ πως το ξεπέρασα; Μετά από πολλές "συζητήσεις" με τον εαυτό μου κ δοκιμές στη διατροφή, ηρέμησα μονο όταν σταμάτησα τελείως να σκέφτομαι τη διατροφή που ξέρω. Ούτε πρωτεΐνες, ούτε λιπαρά ούτε τί ώρα θα φάω... Προσπάθησα να γυρίσω στα χρόνια που ήμουν μικρή κ έτρωγα μικρές ποσότητες απότι ναναι απλά κ μόνο όταν πεινούσα κι όχι γιατί πέρασε το 3ωρο. Έτσι έβγαλα από το μυαλό μου το σωστό κ το λάθος κ τα απαγορευμένα (που λόγω στέρησης οδηγούν στην υπερφαγία). έφαγα λίγο καιρό με ηρεμία κ μικρές ποσότητες σχεδόν καθημερινά ό,τι μου έκανε κέφι κι έτσι τα απενοχοποίησα στο μυαλό μου...
Μπορείς επίσης να διαβάσεις κάποια βιβλια που κυκλοφορούν.

Gianna
08-01-12, 18:58
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την στήριξη:^^: πού θα πάει, θα βγάλουμε μια άκρη...

gym
08-01-12, 21:52
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την στήριξη:^^: πού θα πάει, θα βγάλουμε μια άκρη...



:toast::toast:να χαλαρωσεις θελει γιαννα μου...θα δεις...!εδω ειμαστε ειπαμε!:toast:

tolis93
09-01-12, 16:28
μια παρενθεση στα απο πανω. πλεον απο 6-7 γευματα.κανω 4. ενα το πρωι.το μεσημερι.μετα τη προπονηση.κ το βραδυ. ρυθμισα απλα τις θερμιδες.πληροφορω βλεπω πιο καλα αποτελεσματα.πιο πριν ημουν απλα μονιμως σκασμενος και ανχωμενος με τις ωρες κτλπ.σπιτι για φαγητο.πωπω πηγε 9 κ θα μαι στις 10 κ μισι σπιτι.τι κανω.κ τετοια.κ οταν μ ελειπε κατι.κ ακομα το κανω.απλα τρωω μια μικρη ποσοτητα κ κοβω λιγο απο καπου αλλου.η περπαταω παραπανω.ολα θερμιδες ειναι;):green: κεγονται οπως λαμβανονται. παν μετρον αριστον

Gianna
09-01-12, 22:32
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!
Ας γράψω και γω μια μέρα προπόνησης - διατροφής, μια και σήμερα είμαι καλά. (βλ. με λένε Γιάννα και...είμαι καλά:))

Προθέρμανση 5' διάδρομος
Στήθος (3 σετ των 8)
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος (10 κ. + 20 που μου χουν πει ότι είναι η μπάρα, τα βάζουμε και αυτά, ε, ε;;:green:)
2. Πιέσεις επικλινής στο smith (10 - 15 - 20)
3. Πεκ - Ντεκ (23 - 32- 38)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα (25 - 25 - 32)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση - 19 )
6. 40 πουσ απς

Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (12 -14 - 16)
2. Κάμψεις αλτήρες (5 - 6 - 6)
3. Σφυριά (6- 7- 6)
4. Κάμψεις αλτήρες ένα ένα χέρι επικληνής (6 - 6 -6 )

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (4 χ 15)
2. Πλάγιοι στο στρώμα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10

Τέλος 20' ελλειπτικό

Διατροφή: (πάνω - κάτω αυτή την διατροφή ακολουθώ κάθε μέρα, αντί για τόνο π.χ γαλοπούλα, και συνήθως το βράδυ βάζω ταχίνι στο γιαούρτι , όχι ζελέ και χτυπάω και 2-3 κ. σ. από σπόρια ηλιόσπορους κλπ. Ή μετά την προπόνηση μπορεί να προσθέσω μπανάνα, στο κυρίως γεύμα αντί για σαλάτα ωμή, βραστά λαχανικά και πιο σπάνια μόνο ινώδη υδατάνθρακα π.χ μπρόκολο/κουνουπίδι χωρίς ρύζι ή πλιγούρι – όπως σκοπέυω να κάνω αύριο)
8:00: 2 φέτες γερμανικό ψωμί -2 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα - 3 ασπράδια (ήταν και 1/2 κρόκος;) - λίγο μαρούλι - 1 πορτοκάλι - 1 ακτινίδιο
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούτρι τοταλ 0% με 1 κ.γ βρώμη - 2 αμύγδαλα - 1κ.γ ταχίνι
18:30 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό και 1κ.γ (ούτε καν , στη μύτη ήταν) μέλι
19:30 τόνος φιλέτο γύρω στα 200 γρ. στο φούρνο (στη λαδόκολλα) με λεμόνι, μουστάρδα και πολύυυυυ άνηθο/κρεμμυδάκι) - 100 γρ ρύζι καστανό, σαλάτα μαρούλι αγγούρι 2 κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:00 1 γιαούρτι Όλυμπος 0% με 5 αμύγδαλα και 1 ζελέ sweet - balance.

Αυτά, σας φιλώ

COBRA_STYLE
09-01-12, 22:48
γραφε και reps:P

Gianna
09-01-12, 23:02
3 σετ των 8 όλα που λένε μόνο τα κιλά

Stella
09-01-12, 23:22
Διατροφή: (πάνω - κάτω αυτή την διατροφή ακολουθώ κάθε μέρα, αντί για τόνο π.χ γαλοπούλα, και συνήθως το βράδυ βάζω ταχίνι στο γιαούρτι , όχι ζελέ και χτυπάω και 2-3 κ. σ. από σπόρια ηλιόσπορους κλπ. Ή μετά την προπόνηση μπορεί να προσθέσω μπανάνα, στο κυρίως γεύμα αντί για σαλάτα ωμή, βραστά λαχανικά και πιο σπάνια μόνο ινώδη υδατάνθρακα π.χ μπρόκολο/κουνουπίδι χωρίς ρύζι ή πλιγούρι – όπως σκοπέυω να κάνω αύριο)
8:00: 2 φέτες γερμανικό ψωμί -2 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα - 3 ασπράδια (ήταν και 1/2 κρόκος;) - λίγο μαρούλι - 1 πορτοκάλι - 1 ακτινίδιο
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούτρι τοταλ 0% με 1 κ.γ βρώμη - 2 αμύγδαλα - 1κ.γ ταχίνι
18:30 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό και 1κ.γ (ούτε καν , στη μύτη ήταν) μέλι
19:30 τόνος φιλέτο γύρω στα 200 γρ. στο φούρνο (στη λαδόκολλα) με λεμόνι, μουστάρδα και πολύυυυυ άνηθο/κρεμμυδάκι) - 100 γρ ρύζι καστανό, σαλάτα μαρούλι αγγούρι 2 κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:00 1 γιαούρτι Όλυμπος 0% με 5 αμύγδαλα και 1 ζελέ sweet - balance.

Αυτά, σας φιλώ

Ε, φατην βρε Γιάννα την κουταλίτσα σου κανονικά να την ευχαριστηθεις!
Ετσι κι αλλιως μεταπροπονητικό είναι!
Είπαμε!Μην καταπιέζεσαι!:thumbup:

gym
10-01-12, 02:21
ωραια γιαννα...βαρα δυναταααα,μην κολλας πουθενα λεμε!

lila_1
10-01-12, 13:17
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!
Ας γράψω και γω μια μέρα προπόνησης - διατροφής, μια και σήμερα είμαι καλά. (βλ. με λένε Γιάννα και...είμαι καλά:))

Προθέρμανση 5' διάδρομος
Στήθος (3 σετ των 8)
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος (10 κ. + 20 που μου χουν πει ότι είναι η μπάρα, τα βάζουμε και αυτά, ε, ε;;:green:)
2. Πιέσεις επικλινής στο smith (10 - 15 - 20)
3. Πεκ - Ντεκ (23 - 32- 38)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα (25 - 25 - 32)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση - 19 )
6. 40 πουσ απς

Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (12 -14 - 16)
2. Κάμψεις αλτήρες (5 - 6 - 6)
3. Σφυριά (6- 7- 6)
4. Κάμψεις αλτήρες ένα ένα χέρι επικληνής (6 - 6 -6 )

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (4 χ 15)
2. Πλάγιοι στο στρώμα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10

Τέλος 20' ελλειπτικό

Διατροφή: (πάνω - κάτω αυτή την διατροφή ακολουθώ κάθε μέρα, αντί για τόνο π.χ γαλοπούλα, και συνήθως το βράδυ βάζω ταχίνι στο γιαούρτι , όχι ζελέ και χτυπάω και 2-3 κ. σ. από σπόρια ηλιόσπορους κλπ. Ή μετά την προπόνηση μπορεί να προσθέσω μπανάνα, στο κυρίως γεύμα αντί για σαλάτα ωμή, βραστά λαχανικά και πιο σπάνια μόνο ινώδη υδατάνθρακα π.χ μπρόκολο/κουνουπίδι χωρίς ρύζι ή πλιγούρι – όπως σκοπέυω να κάνω αύριο)
8:00: 2 φέτες γερμανικό ψωμί -2 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα - 3 ασπράδια (ήταν και 1/2 κρόκος;) - λίγο μαρούλι - 1 πορτοκάλι - 1 ακτινίδιο
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούτρι τοταλ 0% με 1 κ.γ βρώμη - 2 αμύγδαλα - 1κ.γ ταχίνι
18:30 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό και 1κ.γ (ούτε καν , στη μύτη ήταν) μέλι
19:30 τόνος φιλέτο γύρω στα 200 γρ. στο φούρνο (στη λαδόκολλα) με λεμόνι, μουστάρδα και πολύυυυυ άνηθο/κρεμμυδάκι) - 100 γρ ρύζι καστανό, σαλάτα μαρούλι αγγούρι 2 κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:00 1 γιαούρτι Όλυμπος 0% με 5 αμύγδαλα και 1 ζελέ sweet - balance.

Αυτά, σας φιλώ

Πολλές ασκήσεις για μικρή ομάδα.
Κάνε λιγότερες. 4 για στήθος 3 για δικεφ.
Τι πους απς κάνεις?

gym
10-01-12, 15:23
γιαννα μου τις βυθισεις τις κανεις τερμα κατω η ζοριζεσαι κ μενεις στο μισο?

εαν δεν κανω λαθος,κανεις περσοναλ η μονη σου?>δεν θυμαμαι...

τις καμψεις στα γονατα?


γενικα νιωθεις οκ με αυτο το προγραμμα,οτι δουλευεις?

Gianna
10-01-12, 23:07
Πολλές ασκήσεις για μικρή ομάδα.
Κάνε λιγότερες. 4 για στήθος 3 για δικεφ.
Τι πους απς κάνεις?

Τα πουσ απς είναι έξτρα, τα βαράω κατόπιν συμβουλής του προπονητή μου (tip από τον δικό του όταν ήταν πιο μικρός και αδύνατος να κάνει κάθε μέρα πους απσ για κάποιο χρονικό διάστημα) για ένα διάστημα κάθε μέρα, τώρα λίγο πιο αραιά. Κανονικά, αντρικά που λένε. Έχω δει διαφορά στη δύναμη.

Gianna
10-01-12, 23:11
γιαννα μου τις βυθισεις τις κανεις τερμα κατω η ζοριζεσαι κ μενεις στο μισο?

εαν δεν κανω λαθος,κανεις περσοναλ η μονη σου?>δεν θυμαμαι...

τις καμψεις στα γονατα?


γενικα νιωθεις οκ με αυτο το προγραμμα,οτι δουλευεις?

Κάνω και μόνη μου (τα παραπάνω ήταν μόνη μου) και συνήθως 2 φορές την εβδομάδα personal. Βυθίσεις για στήθος πάω αρκετά κάτω και μπροστά. κάμψεις όχι στα γόνατα. Το συγκεκριμένο είναι νέο πρόγραμμα. Νομίζω καλό είναι, θα στοχεύσω στο ν'΄ανεβάσω κιλά, π΄χ στο 3ο σετ και να βγουν 6 επαναλήψεις και να συμπληρώσω με τα κανονικά μου κιλά μετά.

gym
11-01-12, 23:44
ωραια γιαννα μου...αυτο να κανεις!
δυνατη προπονηση να βγαλουμε πολλες ενδορφινες μωρε!

Gianna
12-01-12, 01:28
Προθέρμανση 5' διάδρομος τρεξιματάκι
Πόδια (3 σετ των 8)
1. Σκουότ στο σμιθ (10 – 15 - 15), τα κιλά δεν είναι πολλά, αλλά νομίζω το έκανα σωστά
2. Μηχάνημα γλουτιαίων (25 – 32 -32)
3. Άσκηση γλουτών στο στώμα (10 επαναλήψεις ολόκληρη κίνηση και καπάκι 5 επ. από τη μέση και πάνω) 4 σετ
4. Τετρακέφαλοι (32 – 39 -39)
5. Κάμψεις δικέφαλοι (23 -23 -23)
6. Προβολές με την 8άρα μπάρα (κανονικά έχω χακ σκούοτ, αλλά έκανα χθες στο πέρσοναλ και είπα να κάνω κάτι διαφορετικό...)
Ώμοι (3 σετ των 8)
1. Σμιθ (10 – 15 – 20 (εδώ έβγαλα 4 επαν. Και συνέχισα με 15)
2. Εκτάσεις με αλτήρες τελείως ανοιχτά (4 – 4 – 5 βγήκαν 6 επαναλήψεις και συμπήρωσα με τα 4άρια)
3. Προτάσεις στην τροχαλία (11 κ.)
4. Όρθια κωπυλατική -τραπεζοειδείς (14 – 16 -18)

Κοιλιακοί1. Στην μπάλα (4 χ 15)
2. Πλάγιοι στο στρώμα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10

40 πους απς (να βρίσκονται)
Τέλος 15' διάδρομος γρήγορο περπάτημα/λίγο τρέξιμο

Διατροφή: 8:00: 2 φέτες γερμανικό ψωμί -2 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα - 3 ασπράδια - λίγο μαρούλι – 1 αχλάδι - 1 μήλο
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούτρι τοταλ 0% με 1 κ.γ βρώμη - 2 αμύγδαλα – 1 κ.γ ταχίνι - 1 μεσαίο παξιμάδι με ½ φέτα τυρί μιλνερ
18:15 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε 200 μλ. Γάλα ρυζιού
19:30 φιλέτο γαλοπούλα γύρω στα 200 γρ. στο τηγάνι με νερό – 200 γρ. κάστανα βρασμένα – μπρόκολο – πιπεριά κόκκινη – 1 κ.σ λινέλαιο – 1 κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:30 250 γρ. γιαούρτι 0% με 1 κ.γ. αμυγδαλοβούτυρο – 5 φουντούκια – 1κ.γ. κολοκυθόσπορους – 6 κάσιους - 1 βανίλια

Αυτά για σήμερα. Αύριο μάλλον θα πάω για καμιά ωρίτσα μόνο αερόβιο, έχω και μέτρηση απ’ το διατροφολόγο. Ίδωμεν.
Α, φιστικοβούτυρο που θέλω να βάλω αύριο στο πρωινό με 2 – 3φέτες ολικής 2 φ. Γαλοπούλα και ασπράδια πόσο να βάλω ;; 1κ.σ κοφτή; ;;;

gym
12-01-12, 12:47
θα φας ψωμι του τοστ με φετες γαλοπουλας και φυστικοβουτυρο?και ασπραδια οκ..


καλε πως θα το φας αυτο με το φυστικοβουτον?

τεσπα...γουστα ειναι αυτα!βαλε μια κσ ...τωρα κοφτη λιγο δυσκολο με το φυστικοβουτυρο ετσι σαν στοκος που ειναι ...θα εχει ενα ελαφρυ βουναλακι...ξερεις εκεινο το αθωο μωρε!:green::green:

2 φετες ψωμι με 2 φετες γαλοπουλα με 1κσ φυστικ. και ποσα ασπραδια?

Gianna
12-01-12, 22:01
θα φας ψωμι του τοστ με φετες γαλοπουλας και φυστικοβουτυρο?και ασπραδια οκ..


καλε πως θα το φας αυτο με το φυστικοβουτον?

τεσπα...γουστα ειναι αυτα!βαλε μια κσ ...τωρα κοφτη λιγο δυσκολο με το φυστικοβουτυρο ετσι σαν στοκος που ειναι ...θα εχει ενα ελαφρυ βουναλακι...ξερεις εκεινο το αθωο μωρε!:green::green:

2 φετες ψωμι με 2 φετες γαλοπουλα με 1κσ φυστικ. και ποσα ασπραδια?

3 ασπράδια ήταν, τα τσάκισα σήμερα το πρωί. Φιστικοβούτυρο έβαλα πιο λίγο, δεν πάει άσχημα με τη γαλοπούλα....απλώς θέλει πιο πολύ για να το...νοίωσεις:green: και είπαμε, με ρέγουλα...
Λοιπόν, σήμερα 1 ωρίτσα διάδρομος γύρω στα 6,2 χλμ. τρέξιμο αρκετό/γρήγορο περπάτημα και γενικά από το πρωί έτρεχα σε εξωτερικές δουλειές.

Για κυρίως έκανα φακές (μείγμα πράσινες - κανονικές με διάφορα λαχανικά βλ. ντομάτα, κρεμμυδάκι, κάπαρη, πιπεριά, σέλινο, καρότα, αγκουυράκι και 1 φέτα ψωμί - 2κ.σ λάδι - 1 κ.σ μηλόξυδο), το πρωινό τα μάθατε, το ενδιάμεσο το γνωστό γιαουρτάκι και κατά τις 23:00 προβλέπεται γιαουρτάκι με ξηροκάρπια, λέω σήμερα με 1 κ.γ κακάο (βλ. έμπνευση του Μαμαλάκη του forum) πήρα ένα bio με μειωμένα λιπαρά.

Μέτρηση διατροφολόγου: 51 κιλά (συγκεκριμένα 50,80) 16,5% λίπος, εντάξει όσο ακριβείς μπορεί να είναι αυτές οι μετρήσεις (με δερματοπτυχόμετρο - έτσι λέγεται:unsure: σε κοιλιά, μηρό, τρικέφαλο), δηλαδή βελτίωση από 1 μήνα πριν. Πάντως δεν θέλω να χάσω κιλά. Ίσα - ίσα....είπαμε, αρκεί να ναι μυϊκά:bblifthard:

Με το νέο έτος δεν έχω κάνει καμία γουρουνιά (άντε μισή....:) και σ' αυτό μ' έχετε βοηθήσει κι εσείς όλοι. :clap:
Πάμε γερά αύριο με personal!!!:weights:

gym
13-01-12, 00:51
μπραβο γιαννα μου...ετσι σε θελω!πεισμα και ολα θα γινουν αν πιστευεις στον εαυτο σου...κ οταν δεν θα πιστευεις γιατι ανθρωποι ειμαστε κ εχουμε κ τα νταουν μας,εδω ειμαστε εμεις να σε στηριζουμε!:clap:

Gianna
14-01-12, 01:18
Καλησπέρα!!! Πριν λίγο γύρισα σπίτι, είχα πάει σε ένα φίλο φαρμακοποϊο που χε εφημερία. Έπαιξαν πάστες και cookies από Max Perry, αλλά εγώ βράχος!!!!8) Καλά, είχα κάνει και πριν μια μακαρονάδα με μακαρόνια σίκαλης ολικής πολύ τούμπανη για στέρεο μεταπροπονητικό, βρήκα στα βιολογικά μια μυζηθρούλα με 2-3% λιπαρά, έκανα κόκκινη σαλτσούλα με ντομάτες, κρεμμύδια/ακια, πιπεριές και πολύ το ευχαριστήθηκα:P

Σήμερα πέρσοναλ, παίξαμε σούπερ - σετ σε κάθε άσκηση το 2ο και το 3ο (1ο σετ τα νορμάλ κιλά που βάζω, 2ο παραπάνω και 3ο καπάκι λιγότερα), ειδικά στο σταυρό με την κλειστή λαβή τα είδα όλα (1ο: 10 κ. 2ο: 15κ. και 3ο: 10 κ.), έκανα και τα 40 πουσ απσ μου και 15΄ ελλειπτικό στο τέλος χαμηλή ένταση. Αύριο πάλι πλάτη - τρικέφαλα, η καλύτερη προπόνηση γενικά το Σάββατο.:weights:

Α, σημειωτέον....Αύριο θα κεράσω κάποιους φίλους από το γυμναστήριο, θα πάμε σε ένα ρακο/μεζεδοπωλείο. Ε, εκεί νομίζω δεν θα μαι και πολύ...κυρία. Δεν με πειράζει το φαγητό, αρκεί να συγκρατηθώ να μη φάω γλυκά και κυρίως όχι υπερφαγίες (βλ. να χεις φάει τον άμπακο εκεί και μετά να κάνεις γύρα τα περίπτερα βραδυάτικα για...σοκολάτες :banghead: ναι το χω κάνει)
Θα χετε αναφορά την Κυριακή!!!
Καλά να περάσετε:)

gym
14-01-12, 14:43
Καλησπέρα!!! Πριν λίγο γύρισα σπίτι, είχα πάει σε ένα φίλο φαρμακοποϊο που χε εφημερία. Έπαιξαν πάστες και cookies από Max Perry, αλλά εγώ βράχος!!!!8) Καλά, είχα κάνει και πριν μια μακαρονάδα με μακαρόνια σίκαλης ολικής πολύ τούμπανη για στέρεο μεταπροπονητικό, βρήκα στα βιολογικά μια μυζηθρούλα με 2-3% λιπαρά, έκανα κόκκινη σαλτσούλα με ντομάτες, κρεμμύδια/ακια, πιπεριές και πολύ το ευχαριστήθηκα:P

Σήμερα πέρσοναλ, παίξαμε σούπερ - σετ σε κάθε άσκηση το 2ο και το 3ο (1ο σετ τα νορμάλ κιλά που βάζω, 2ο παραπάνω και 3ο καπάκι λιγότερα), ειδικά στο σταυρό με την κλειστή λαβή τα είδα όλα (1ο: 10 κ. 2ο: 15κ. και 3ο: 10 κ.), έκανα και τα 40 πουσ απσ μου και 15΄ ελλειπτικό στο τέλος χαμηλή ένταση. Αύριο πάλι πλάτη - τρικέφαλα, η καλύτερη προπόνηση γενικά το Σάββατο.:weights:

Α, σημειωτέον....Αύριο θα κεράσω κάποιους φίλους από το γυμναστήριο, θα πάμε σε ένα ρακο/μεζεδοπωλείο. Ε, εκεί νομίζω δεν θα μαι και πολύ...κυρία. Δεν με πειράζει το φαγητό, αρκεί να συγκρατηθώ να μη φάω γλυκά και κυρίως όχι υπερφαγίες (βλ. να χεις φάει τον άμπακο εκεί και μετά να κάνεις γύρα τα περίπτερα βραδυάτικα για...σοκολάτες :banghead: ναι το χω κάνει)
Θα χετε αναφορά την Κυριακή!!!
Καλά να περάσετε:)

ελα ρε γιαννα αστερι..θα σε συμβουλευα το βραδυ πριν φας το οτιδηποτε να παρεις μια σαλατα μπροστα σου και να μπουκωσεις...
ειναι σχεδον σιγουρο οτι με την παρεα θα χαλαρωσεις και δνε ειναι κακο αυτο αλλα το θεμα ειναι να μην εχεις τυψεις την αλλη μερα και δεν το θελουμε αυτο!
φαε οτι θες αλλα απο λιγο για να το ευχαριστηθεις...!;)
πιστεψε με ενα βημα ειναι κ αν το κανεις θα πεις...βρε δεν ηταν και τιποτα τελικα!
μην ξεχνας οτι το λιπος δεν θα στο δειξει η ζυγαρια την επομενη μερα σαν νουμερο αλλα στις επομενες μερες στα παντελονια!;)
τελικα ειμαι πολυ κακια!:green:

eri_87
14-01-12, 19:15
Πωωω... τί είπες τώρα; Max Perry??? Καλά, συγκρατιέμαι! :green: Ευτυχώς λέω που εδώ δεν έχω ιδιαίτερους πειρασμούς κ μου κόβεται η όρεξη...
Πολύ καλά έκανες Γιάννα μου κ κρατήθηκες! Αυριο κάνε ότι είπε η αρχηγός, συμφωνώ... κ να θυμάσαι ότι κι αν φας κάτι παραπάνω δεν πειράζει, το να έχεις σκάσει κ να συνεχίσεις να τρως... πειράζει! οκ; Καλά να περάσεις... :)

Gianna
14-01-12, 20:07
Δυνατή προπόνηση σήμερα . Έχουμε:
5’ διάδρομος ζέσταμα
ΠΛΑΤΗ (3 σετ των οκτώ)
1. Έλξεις μονόζυγο ανοιχτά (όχι τέρμα τέρμα) (υποβοήθηση: 23 κ. – 16,5 κ. – 14κ.)
2. Καθιστή κωπηλατική (18κ.)
3. Τροχαλία εμπροσθολαίμιες (32κ. – 32- 39κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (32κ. 32 – 39)
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3κ. -3κ. – 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Κλειστές πιέσεις πάγκου (μόνο η μπάρα – 5κ. – 5κ.)
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (υποβοήθηση: 23κ. – 14κ. – 7 κ.)
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (11κ.)
4. Τροχαλία με ίσια λαβή (23κ. – 27 – 27κ)
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (4 σετ των 10)
2. Ρωμαϊκή καρέκλα (2 σετ των 10)
3. Άρσεις ποδιών με μπάλα ανάμεσα (2 σετ των 10)
4. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ. 4 σετ των 15)
5. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων
Τα 40 πους απς μου
Τέλος 30’ διάδρομο σε ένταση 6 – 6,5 .
Αυτά.... Έχω γράψει νομίζω το πρόγραμμα μου σε όλες τις μυϊκές ομάδες (σε συνδυασμό με προηγούμενα ποστ), οπότε κάθε συμβουλή/ σχόλιο ευπρόσδεκτο!!!

Α, πρωϊνο: 11:00: 1 φέτα γερμανικό ψωμί (50 γρ.) με ½ φέτα τυρί άρλα 5% και 2 φέτες γαλοπούλα, 3 ασπράδια και λίγο μαρούλι. 2 φέτες ψωμί ολικής (50γρ. σύνολο) με 1 κ.γ. φιστικοβούτυρο – 1 πράσινο μήλο – 1 πορτοκάλι
Μεταπροπονητικό: 17:00 (ναι βρίστε με, άλλα 1 φορά την εβδομάδα τα Σάββατα συνήθως τρώω από μία) 1 μπάρα πρωτεϊνης pit – stop (80 gr.)
Τώρα κατά τις 20:00 με 20:30 θα πέσει η μάσα. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τη συμβουλή της αρχηγού, για να μην έχουμε ....ατυχήματα.
Καλά, το ότι θα φάω παραπάνω είναι δεδομένο, αλλά όπως σωστά λέει και η Eri, stop όταν έχω σκάσει, όχι να συνεχίζω έτσι από...λύσσα. Και όχι γλυκά... (να σας πω γι΄αυτό έφαγα και την μπάρα πρωτεϊνης, παρότι είχα σκοπό να μην το κάνω, αλλά τώρα έχω ήδη φαέι και το γλυκό μου, οπότε δεν θα χω δικαιολογία να φάω άλλο γλυκό. «Γιάννα, το φαγες το γλυκό σου, κάτσε στ’ αυγά σου τώρα, γιατί η θεία gym θα σε κάνει λίωμα με το...ύπουλο το λιπάκι κλπ. Κλπ.»

gym
14-01-12, 23:16
Δυνατή προπόνηση σήμερα . Έχουμε:
5’ διάδρομος ζέσταμα
ΠΛΑΤΗ (3 σετ των οκτώ)
1. Έλξεις μονόζυγο ανοιχτά (όχι τέρμα τέρμα) (υποβοήθηση: 23 κ. – 16,5 κ. – 14κ.)
2. Καθιστή κωπηλατική (18κ.)
3. Τροχαλία εμπροσθολαίμιες (32κ. – 32- 39κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (32κ. 32 – 39)
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3κ. -3κ. – 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Κλειστές πιέσεις πάγκου (μόνο η μπάρα – 5κ. – 5κ.)
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (υποβοήθηση: 23κ. – 14κ. – 7 κ.)
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (11κ.)
4. Τροχαλία με ίσια λαβή (23κ. – 27 – 27κ)
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (4 σετ των 10)
2. Ρωμαϊκή καρέκλα (2 σετ των 10)
3. Άρσεις ποδιών με μπάλα ανάμεσα (2 σετ των 10)
4. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ. 4 σετ των 15)
5. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων
Τα 40 πους απς μου
Τέλος 30’ διάδρομο σε ένταση 6 – 6,5 .
Αυτά.... Έχω γράψει νομίζω το πρόγραμμα μου σε όλες τις μυϊκές ομάδες (σε συνδυασμό με προηγούμενα ποστ), οπότε κάθε συμβουλή/ σχόλιο ευπρόσδεκτο!!!

Α, πρωϊνο: 11:00: 1 φέτα γερμανικό ψωμί (50 γρ.) με ½ φέτα τυρί άρλα 5% και 2 φέτες γαλοπούλα, 3 ασπράδια και λίγο μαρούλι. 2 φέτες ψωμί ολικής (50γρ. σύνολο) με 1 κ.γ. φιστικοβούτυρο – 1 πράσινο μήλο – 1 πορτοκάλι
Μεταπροπονητικό: 17:00 (ναι βρίστε με, άλλα 1 φορά την εβδομάδα τα Σάββατα συνήθως τρώω από μία) 1 μπάρα πρωτεϊνης pit – stop (80 gr.)
Τώρα κατά τις 20:00 με 20:30 θα πέσει η μάσα. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τη συμβουλή της αρχηγού, για να μην έχουμε ....ατυχήματα.
Καλά, το ότι θα φάω παραπάνω είναι δεδομένο, αλλά όπως σωστά λέει και η Eri, stop όταν έχω σκάσει, όχι να συνεχίζω έτσι από...λύσσα. Και όχι γλυκά... (να σας πω γι΄αυτό έφαγα και την μπάρα πρωτεϊνης, παρότι είχα σκοπό να μην το κάνω, αλλά τώρα έχω ήδη φαέι και το γλυκό μου, οπότε δεν θα χω δικαιολογία να φάω άλλο γλυκό. «Γιάννα, το φαγες το γλυκό σου, κάτσε στ’ αυγά σου τώρα, γιατί η θεία gym θα σε κάνει λίωμα με το...ύπουλο το λιπάκι κλπ. Κλπ.»

το προγραμμα σου ειναι οκ σε γενικες γραμμες...ειναι απο το γυμναστηριο η δικο σου?
ποσο καιρο ρε συ το κανεις ειπαμε?
διαδρομο ανεβασε λιγο ενταση....

θελω αναφορα ακριβως τι εφαγες σημερα το βραδυ,..

Gianna
15-01-12, 18:10
το προγραμμα σου ειναι οκ σε γενικες γραμμες...ειναι απο το γυμναστηριο η δικο σου?
ποσο καιρο ρε συ το κανεις ειπαμε?
διαδρομο ανεβασε λιγο ενταση....

θελω αναφορα ακριβως τι εφαγες σημερα το βραδυ,..

Ο γυμναστής που με χει αναλάβει απ' την αρχή το χει βγάλει το πρόγραμμα. Έτσι ακριβώς όπως είναι τώρα το ξεκίνησα με το νέο έτος. Γενικά κάθε 2 μήνες μου αλλάζει ασκήσεις, σαν γενικό πλαίσιο οι μυϊκές ομάδες που πάνε μαζί και τα σετ (3 των 8) είναι τα ίδια. Μόνο όταν μπήκα πάλι μετά ένα μικρό διάλειμμα το καλοκαίρι είχα, αν θυμάμαι καλά, επαναλήψεις 12 -10 - 8.
Όσον αφορά το αερόβιο, ήμουν κουρασμένη ρε συ από τα βάρη, είχα τράξει πολύ και την Πέμπτη. Σε τι ένταση λες δηλαδή; Το 6,5 είναι γρήγορο περπάτημα (στον δικό μας διάδρομο τουλάχιστον)

Οσο για χθες, απλά όχι, ακόμα μια φορά όχι, δεν τα κατάφερα, τα κανα σκατά...., αστό:(, απλώς είχα αποφασίσει να μην με πάρει από κάτω, άλλα μεσολάβησε το πρωί ένα τηλεφώνημα που με χάλασε και τελικά....άλλη μία *αμημέν* Κυριακή.
Το πήρα απόφαση ότι δεν θα ξαναγίνει, ελπίζω αυτή τη φορά να την τηρήσω.

marvin
15-01-12, 19:17
Ο γυμναστής που με χει αναλάβει απ' την αρχή το χει βγάλει το πρόγραμμα. Έτσι ακριβώς όπως είναι τώρα το ξεκίνησα με το νέο έτος. Γενικά κάθε 2 μήνες μου αλλάζει ασκήσεις, σαν γενικό πλαίσιο οι μυϊκές ομάδες που πάνε μαζί και τα σετ (3 των 8) είναι τα ίδια. Μόνο όταν μπήκα πάλι μετά ένα μικρό διάλειμμα το καλοκαίρι είχα, αν θυμάμαι καλά, επαναλήψεις 12 -10 - 8.
Όσον αφορά το αερόβιο, ήμουν κουρασμένη ρε συ από τα βάρη, είχα τράξει πολύ και την Πέμπτη. Σε τι ένταση λες δηλαδή; Το 6,5 είναι γρήγορο περπάτημα (στον δικό μας διάδρομο τουλάχιστον)

Οσο για χθες, απλά όχι, ακόμα μια φορά όχι, δεν τα κατάφερα, τα κανα σκατά...., αστό:(, απλώς είχα αποφασίσει να μην με πάρει από κάτω, άλλα μεσολάβησε το πρωί ένα τηλεφώνημα που με χάλασε και τελικά....άλλη μία *αμημέν* Κυριακή.
Το πήρα απόφαση ότι δεν θα ξαναγίνει, ελπίζω αυτή τη φορά να την τηρήσω.

Θα την τηρησεις λεμε!!!!Εχεις δικιο να αισθανεσαι απογοητευση αλλα μην σε παιρνει απο κατω,ανθρωποι ειμαστε.
Το ξεχναμε κι παμε για αλλα ;) γερα!!!

Gianna
15-01-12, 19:22
Ο αδερφός μου μου έλεγε ότι πρέπει να κάνω 2 - 3 μικρότερα διατροφικά "όργια" (όχι δηλ. απλά να φάω μια μέρα μπουγάτσα για πρωϊνό ή 2 πίτες για γεύμα ή σοκολάτα πρωτεϊνης κλπ.) μέσα στην εβδομάδα για να γλιτώσω το ένα μεγάλο, να μην έχω στρατιωτική πειθαρχεία και πρόγραμμα στη διατροφή μου και τέτοια, άμα θέλω να πίνω να πίνω, ότι έχω πείσει τον εαυτό μου ότι μ' αρέσει η διατροφή που κάνω, ενώ δε μ' αρέσει και τέτοια....:( Εντάξει, είπαμε αν έχεις θέμα με υπερφαγικά επεισόδια πρέπει λίγο να χαλαρώσεις, αλλά 1ον: η διατροφή μου και το υγιεινό φαγητό πραγματικά μ' αρέσει και να μαγειρεύω αυτά που μαγειρεύω μ΄αρέσει και 2ον: ο.κ λίγο χαλαρά, αλλά νομίζω ένα πρόγραμμα πρέπει να υπάρχει, αλλιώς τι συζητάμε, να τρώω κάθε μέρα έστω και λίγο ό,τι να ναι για να αποφύγω την τεράστια γουρουνιά;;; είναι δυνατόν κάθε μέρα να τρώω τυρόπιτες γιατί και καλά έτσι δεν θα τις φάω ένα βράδυ μαζεμένα; Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Εσείς τι λέτε;

xelashai
15-01-12, 19:28
Ο αδερφός μου μου έλεγε ότι πρέπει να κάνω 2 - 3 μικρότερα διατροφικά "όργια" (όχι δηλ. απλά να φάω μια μέρα μπουγάτσα για πρωϊνό ή 2 πίτες για γεύμα ή σοκολάτα πρωτεϊνης κλπ.) μέσα στην εβδομάδα για να γλιτώσω το ένα μεγάλο, νε μην έχω στρατιωτική πειθαρχεία και πρόγραμμα στη διατροφή μου και τέτοια, άμα θέλω να πίνω να πίνω, ότι έχω πείσει τον εαυτό μου ότι μ' αρέσει η διατροφή που κάνω, ενώ δε μ' αρέσει και τέτοια....:( Εντάξει, είπαμε αν έχεις θέμα με υπερφαγικά επεισόδια πρέπει λίγο να χαλαρώσεις, αλλά 1ον: η διατροφή μου και το υγιεινό φαγητό πραγματικά μ' αρέσει και να μαγειρεύω αυτά που μαγειρεύω μ΄αρέσει και 2ον: ο.κ λίγο χαλαρά, αλλά νομίζω ένα πρόγραμμα πρέπει να υπάρχει, αλλιώς τι συζητάμε, να τρώω κάθε μέρα έστω και λίγο ό,τι να ναι για να αποφύγω την τεράστια γουρουνιά;;; Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Εσείς τι λέτε;


εμενα πάντως οποτε μου το ελεγε αυτο η διαιτολόγος...εκανα πάρτυ....καθε μέρα απο κατι αν φας.. μαζεύονται χωρίς να το παρεις χαμπάρι...
ενω το καλοκαίρι για παράδειγμα που δεν ειχα φαει τιποτα απο γλυκό...σιγα σιγα το ξεχασα και δεν το ζητουσα...για μενα ισχυει ..το μαχαιρι...το λιγο δεν υπάρχει..γιατι δεν θα φαω λιγο...
σε εσένα τι πιάνει καλύτερα?

Gianna
15-01-12, 19:40
εμενα πάντως οποτε μου το ελεγε αυτο η διαιτολόγος...εκανα πάρτυ....καθε μέρα απο κατι αν φας.. μαζεύονται χωρίς να το παρεις χαμπάρι...ενω το καλοκαίρι για παράδειγμα που δεν ειχα φαει τιποτα απο γλυκό...σιγα σιγα το ξεχασα και δεν το ζητουσα...για μενα ισχυει ..το μαχαιρι...το λιγο δεν υπάρχει..γιατι δεν θα φαω λιγο...
σε εσένα τι πιάνει καλύτερα?

έτσι πιστεύω κι γω. Μαχαίρι, δεν το συζητώ....αν μάλιστα αρχίσεις τη σαβούρα, τη συνηθίζεις και μετά δεν ξεκολλάς.

xelashai
15-01-12, 19:44
έτσι πιστεύω κι γω. Μαχαίρι, δεν το συζητώ....αν μάλιστα αρχίσεις τη σαβούρα, τη συνηθίζεις και μετά δεν ξεκολλάς.


ακριβως αυτο!!!...μην τα δει αυτη η gym την εχω πατήσει....:rolf::rolf:

gym
15-01-12, 21:55
τα ειδα ολα λεμε!:green:

γιαννα μου παει περασε κ αυτο απλα μην μου στεναχωριεσαι...εγινε,παρελθον πλεον!παμε παρακατω και απλα το επεργαζομαστε μεσα μας για το ξεδυαλυνουμε αυτο το ζητημα!

οσο για τις σαβουρες,ναι ειναι φαυλος κυκλος για καποια ατομα γιατι βλεπεις,γευεσαι ξανα το κατι διαφορετικο και μετα αντε παλι να ''καθαρισεις''τις γευσεις σου...γι αυτο θελει μετρο σε ολα!

Gianna
15-01-12, 22:53
Για το διάδρομο δεν μου πες gymάκο μου, σε τι ένταση λες να κάνω; Και γενικά για αερόβιο τι πρόγραμμα θα μου έδινες;; Ξέρεις, έχω βάρη 3 φορές μόνη μου με τις ασκήσεις που έχω γράψει (Δευτ: Στηθος - Δικέφαλα, Τετ: Πόδια - Ωμοι και Σάββατο: Πλάτη - τρικέφαλα και κάθε φορά κοιλιακούς - ραχιαίους) και 2 φορές πέρσοναλ που κάνουμε όλες τις μυϊκές ομάδες. Η αλήθεια είναι ότι ο προπονητής μου δεν με ....προωθεί πολύ στο αερόβιο μόνο 5΄προθέρμανση και 10' στο τέλος στο 6,5. Βέβαια, εγώ δεν μένω σ' αυτά. 2 φορές μετά τα βάρη θα κάνω ένα καλό 30λεπτο κανονικό τρέξιμο σε εναλλαγή με γρήγορο περπάτημα και προσπαθώ π.χ Πέμπτες να πηγαίνω μόνο για τρέξιμο 1 ώρα. Τι λες;;;;;
Α, σήμερα μετά τις χθεσινές:porc: έφαγα κατά τις 4: 1 scoop whey σε νερό, 1 μηλο 1 αχλάδι και στις 7:30 γεύμα: 4 ασπράδια, 1/2 φέτα τυρί αρλα, μπρόκολο, πιπεριά, 1 κομμάτι ρέβα, σελινο αυτά...... Να φάω το βράδυ κανονικά το γιαουρτάκι./cottage ή να το αφήσω;;;

gym
16-01-12, 00:22
Για το διάδρομο δεν μου πες gymάκο μου, σε τι ένταση λες να κάνω; Και γενικά για αερόβιο τι πρόγραμμα θα μου έδινες;; Ξέρεις, έχω βάρη 3 φορές μόνη μου με τις ασκήσεις που έχω γράψει (Δευτ: Στηθος - Δικέφαλα, Τετ: Πόδια - Ωμοι και Σάββατο: Πλάτη - τρικέφαλα και κάθε φορά κοιλιακούς - ραχιαίους) και 2 φορές πέρσοναλ που κάνουμε όλες τις μυϊκές ομάδες. Η αλήθεια είναι ότι ο προπονητής μου δεν με ....προωθεί πολύ στο αερόβιο μόνο 5΄προθέρμανση και 10' στο τέλος στο 6,5. Βέβαια, εγώ δεν μένω σ' αυτά. 2 φορές μετά τα βάρη θα κάνω ένα καλό 30λεπτο κανονικό τρέξιμο σε εναλλαγή με γρήγορο περπάτημα και προσπαθώ π.χ Πέμπτες να πηγαίνω μόνο για τρέξιμο 1 ώρα. Τι λες;;;;;
Α, σήμερα μετά τις χθεσινές:porc: έφαγα κατά τις 4: 1 scoop whey σε νερό, 1 μηλο 1 αχλάδι και στις 7:30 γεύμα: 4 ασπράδια, 1/2 φέτα τυρί αρλα, μπρόκολο, πιπεριά, 1 κομμάτι ρέβα, σελινο αυτά...... Να φάω το βράδυ κανονικά το γιαουρτάκι./cottage ή να το αφήσω;;;

χμ...λοιπον ακου

αρα εχεις μια μερα τελειως ελευθερη περα απο την κυριακη?οπου δεν κανεις βαρη εννοω ετσι?
αν εχεις κενο εκει,βαλε αεροβιο μονο με διατασεις...οποτε εχεις ενα εδω...

και μετα βαλε δευτερα μετα την προπονηση στηθος-δικεφαλα 30 λεπτα αλλα οχι μετα τα ποδια(εκει κανεις απλα μια αποθεραπεια 10 λεπτα χαλαρα και διατασεις)
και σαββατο ενα 20λεπτο αν μπορεις παιξε με κυκλους(υπαρχουν πολλα παραδειγματα intervals ακομα και στα μηχανηματα αυτοματα).
οτι ειδος θες εσυ αλλα να δουλευεις,οχι βολτα...

εννοειται να φας καλε...εννοειται!
τι λες?

Gianna
16-01-12, 22:26
Σήμερα έκανα διάδρομο τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 10' στην αρχή και 15' μετά τα βάρη και 10' ελλειπτικό.
Επίσης πάγκο έκανα μια οκτάρα 35κ. (σύνολο με την μπάρα, ε...΄) Άντε να ξεκολλήσουμε λίγο, θέλω να φτάσω 10 και 10:liftheavy:
Άρα με το αερόβιο, Δευτέρα 30' καλό τρέξιμο μετά τα βάρη, Πέμπτη ναι, δεν κάνω βάρη, οπότε βάζω μια ωρίτσα αερόβιο και διατάσεις και Σάββατο που έχω και χρόνο άλλο ένα καλό 30λεπτο με ανεβοκατεβάσματα (και φυσικά αν μπορώ και τις άλλες μέρες π.χ. που έχω personal ρίχνω κανα καλό 15λεπτο μετά τα βάρη). Alles klar:thumbup:
Xθες κοιμήθηκα νωρίτερα, οπότε δεν έφαγα τίποτα για βράδυ. Σήμερα κανονικά πάλι η διατροφούλα.
P.S: Τι μανία αυτή με τα γλυκά στο γραφείο;;;;σήμερα μας έφεραν χαλβά σιμιγδαλένιο! Αλλά έχω αποφασίσει ότι δεν πρόκειται να ξαναπογητεύσω την αρχηγό για καιρό;) Δεν μπορεί αυτή να μας βγάζει προγράμματα και κακό κι εμείς ....πέρα βρέχει:bounce:

xelashai
16-01-12, 22:33
Σήμερα έκανα διάδρομο τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 10' στην αρχή και 15' μετά τα βάρη και 10' ελλειπτικό.
Επίσης πάγκο έκανα μια οκτάρα 35κ. (σύνολο με την μπάρα, ε...΄) Άντε να ξεκολλήσουμε λίγο, θέλω να φτάσω 10 και 10:liftheavy:
Άρα με το αερόβιο, Δευτέρα 30' καλό τρέξιμο μετά τα βάρη, Πέμπτη ναι, δεν κάνω βάρη, οπότε βάζω μια ωρίτσα αερόβιο και διατάσεις και Σάββατο που έχω και χρόνο άλλο ένα καλό 30λεπτο με ανεβοκατεβάσματα (και φυσικά αν μπορώ και τις άλλες μέρες π.χ. που έχω personal ρίχνω κανα καλό 15λεπτο μετά τα βάρη). Alles klar:thumbup:
Xθες κοιμήθηκα νωρίτερα, οπότε δεν έφαγα τίποτα για βράδυ. Σήμερα κανονικά πάλι η διατροφούλα.
P.S: Τι μανία αυτή με τα γλυκά στο γραφείο;;;;σήμερα μας έφεραν χαλβά σιμιγδαλένιο! Αλλά έχω αποφασίσει ότι δεν πρόκειται να ξαναπογητεύσω την αρχηγό για καιρό;) Δεν μπορεί αυτή να μας βγάζει προγράμματα και κακό κι εμείς ....πέρα βρέχει:bounce:



αυτο με κραταει και εμένα μακρια απο τα γλυκα..μεχρι στιγμης τουλαχιστον;)

gym
17-01-12, 01:34
Σήμερα έκανα διάδρομο τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 10' στην αρχή και 15' μετά τα βάρη και 10' ελλειπτικό.
Επίσης πάγκο έκανα μια οκτάρα 35κ. (σύνολο με την μπάρα, ε...΄) Άντε να ξεκολλήσουμε λίγο, θέλω να φτάσω 10 και 10:liftheavy:
Άρα με το αερόβιο, Δευτέρα 30' καλό τρέξιμο μετά τα βάρη, Πέμπτη ναι, δεν κάνω βάρη, οπότε βάζω μια ωρίτσα αερόβιο και διατάσεις και Σάββατο που έχω και χρόνο άλλο ένα καλό 30λεπτο με ανεβοκατεβάσματα (και φυσικά αν μπορώ και τις άλλες μέρες π.χ. που έχω personal ρίχνω κανα καλό 15λεπτο μετά τα βάρη). Alles klar:thumbup:
Xθες κοιμήθηκα νωρίτερα, οπότε δεν έφαγα τίποτα για βράδυ. Σήμερα κανονικά πάλι η διατροφούλα.
P.S: Τι μανία αυτή με τα γλυκά στο γραφείο;;;;σήμερα μας έφεραν χαλβά σιμιγδαλένιο! Αλλά έχω αποφασίσει ότι δεν πρόκειται να ξαναπογητεύσω την αρχηγό για καιρό;) Δεν μπορεί αυτή να μας βγάζει προγράμματα και κακό κι εμείς ....πέρα βρέχει:bounce:

με σκλαβωνεις εδω...σκατουλα


alles gut !:green: μην τα δινεις σημασια...ας τα βαφτισουμε κακαδακια τα γλυκα!:green:

gym
17-01-12, 01:35
[/B]αυτο με κραταει και εμένα μακρια απο τα γλυκα..μεχρι στιγμης τουλαχιστον;)

αυτο δεν μ αρεσε και θα το πληρωσεις λεμε`!:green:

Gianna
19-01-12, 01:28
Μη νομίζετε ότι είμαι κρυμμένη κάπου και κάνω παρασπονδίες. Here I am! Σήμερα πόδια - ώμοι.
5' προθέρμανση
Πόδια (3 σετ των οκτώ)
1. Σκουότ στο σμιθ (10 – 15 - 20)
2. Άσκηση γλουτών στο στώμα (10 επαναλήψεις ολόκληρη κίνηση και καπάκι 5 επ. από τη μέση και πάνω) 4 σετ με ποδόβαρο
3. Χακ σκουότ
4. Τετρακέφαλοι (32κ.)
5. Κάμψεις δικέφαλοι (23 -23 -23)
6. Προσαγωγοί - Απαγωγοί (3 Χ 10) 23 κ.

Ώμοι (3 σετ των 8)
1. Σμιθ (10 – 15 – 20 (εδώ έβγαλα 4 επαν. Και συνέχισα με 15)
2. Εκτάσεις με αλτήρες τελείως ανοιχτά (4 – 5 – 4)
3. Προτάσεις στην τροχαλία (11 κ.)
4. Όρθια κωπηλατική - τραπεζοειδείς (18κ.) εδώ τα είδα όλα που έκανα και τα 3 σετ με 18κ.

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (4 χ 10)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
4. Στο στρώμα με λάστιχο και άρσεις ποδιών (3χ12)

Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10

40 πους απς (να βρίσκονται)
Τέλος 10' διάδρομος γρήγορο/χαλαρό περπάτημα

Αύριο έχω αερόβιο μόνο, αισθάνομαι λίγο κουρασμένη βέβαια, αλλά ελπίζω να μου βγει. Σε κάθε περίπτωση έχω πάρει τα παπουτσάκια του τρεξίματος μαζί μου και μετά τη δουλειά θα πάω :bodybuilder1: ε, αμα ανέβεις στο διάδρομο, τι σκατά, θα τρέξεις!!!

Από διατροφή όλα ο.κ. (καλά, η πολιορκία στο γραφείο σήμερα περιλάμβανε σπανακόπιτα). Για κυρίως έκανα συκώτι μοσχαρίσιο με πρασόρυζο:P έφτιαξα και τις φακές μου για αύριο:green:

Gianna
19-01-12, 22:31
Καλή σας εσπέρα. Πίνω κόκκινο τσαγάκι με αρωματικά (μου το φεραν από Γερμανία, λέγεται "Τσαί Χριστουγέννων"- μυρίζει απίστευτα, αφού όταν είμαι στην κουζίνα, ανοίγω σε άσχετες φάσεις το κουτί για να το μυρίσω:)) και ενημερώνω.
Λοιπόν σήμερα όπως ήταν το πρόγραμμα, αερόβιο μόνο: 1 ώρα διάδρομος, έτρεξα 7,12 χλμ και μετά 5' περπάτημα χαλαρά (για να φτάσω τα 7,5 χλμ:green:). Στην αρχή έλεγα δεν θα το βγάλω, αλλά όταν αρχίζεις να τρέχεις...παρασύρεσαι!!!Παίζουν ρόλο και τα παπούτσια, έχω πάρει από πέρσυ της Nike τα lunarglide (κίτρινο πάντα!!!!) και τα φοράω μόνο για τρέξιμο, ή για καμιά...καλοκαιρινή βόλτα! Άσε που τώρα με τις εκπτώσεις λιγουρεύομαι ΄κάτι άλλα, στο τσακ είμαι να το δώσω το 70άρι:turtle: είναι και δίπλα στη δουλειά και τα βλεπω συνέχεια.
Μετά, όπως είπε και η αρχηγός, φαγητό μετά μια ώρα, εξάλλου η αλήθεια είναι ότι μετά από αερόβιο δεν σου ρχεται αμέσως όρεξη για φαϊ (σε αντίθεση με τα βάρη, όπου η μπανάνα και το ρόφημα με κρατάνε - δε με κρατάνε έχω τρελή όρεξη για φαϊ!!!
P.S: Καλά, συνδυάσα φακές πράσινες με κουνουπίδι, κρεμμύδι, πιπεριά, ντοματούλα, κάπαρη, αγγουράκι ψιλοκομμένα και 3 κ.σ νιφάδες σίκαλης, ήταν τέλειο. Με τις φακές μπορείς να κάνεις απίθανες μείξεις.

marvin
19-01-12, 22:54
Καλή σας εσπέρα. Πίνω κόκκινο τσαγάκι με αρωματικά (μου το φεραν από Γερμανία, λέγεται "Τσαί Χριστουγέννων"- μυρίζει απίστευτα, αφού όταν είμαι στην κουζίνα, ανοίγω σε άσχετες φάσεις το κουτί για να το μυρίσω:)) και ενημερώνω.
Λοιπόν σήμερα όπως ήταν το πρόγραμμα, αερόβιο μόνο: 1 ώρα διάδρομος, έτρεξα 7,12 χλμ και μετά 5' περπάτημα χαλαρά (για να φτάσω τα 7,5 χλμ:green:). Στην αρχή έλεγα δεν θα το βγάλω, αλλά όταν αρχίζεις να τρέχεις...παρασύρεσαι!!!Παίζουν ρόλο και τα παπούτσια, έχω πάρει από πέρσυ της Nike τα lunarglide (κίτρινο πάντα!!!!) και τα φοράω μόνο για τρέξιμο, ή για καμιά...καλοκαιρινή βόλτα! Άσε που τώρα με τις εκπτώσεις λιγουρεύομαι ΄κάτι άλλα, στο τσακ είμαι να το δώσω το 70άρι:turtle: είναι και δίπλα στη δουλειά και τα βλεπω συνέχεια.
Μετά, όπως είπε και η αρχηγός, φαγητό μετά μια ώρα, εξάλλου η αλήθεια είναι ότι μετά από αερόβιο δεν σου ρχεται αμέσως όρεξη για φαϊ (σε αντίθεση με τα βάρη, όπου η μπανάνα και το ρόφημα με κρατάνε - δε με κρατάνε έχω τρελή όρεξη για φαϊ!!!
P.S: Καλά, συνδυάσα φακές πράσινες με κουνουπίδι, κρεμμύδι, πιπεριά, ντοματούλα, κάπαρη, αγγουράκι ψιλοκομμένα και 3 κ.σ νιφάδες σίκαλης, ήταν τέλειο. Με τις φακές μπορείς να κάνεις απίθανες μείξεις.

Γιαννα μου σε ζηλευω...να μην μπορω με τιποτα να πιω τσαι!!!Η τελευταια γευση που μου αφηνει στο στομα με ανατριχιαζει και αναγουλιαζει!Τσακαλι..μια χαρα τον πηγες τον διαδρομο!!

Gianna
19-01-12, 23:01
Γιαννα μου σε ζηλευω...να μην μπορω με τιποτα να πιω τσαι!!!Η τελευταια γευση που μου αφηνει στο στομα με ανατριχιαζει και αναγουλιαζει!Τσακαλι..μια χαρα τον πηγες τον διαδρομο!!

Υπάρχουν ποοοολλά τσάγια, σίγουρα κάτι θα υπάρχει που να σ' αρέσει. Εντάξει, τα φακελάκια δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά έχουν βγει τόσα αρωματικά, κάτι θα βρεις;)

gym
20-01-12, 09:58
Καλή σας εσπέρα. Πίνω κόκκινο τσαγάκι με αρωματικά (μου το φεραν από Γερμανία, λέγεται "Τσαί Χριστουγέννων"- μυρίζει απίστευτα, αφού όταν είμαι στην κουζίνα, ανοίγω σε άσχετες φάσεις το κουτί για να το μυρίσω:)) και ενημερώνω.
Λοιπόν σήμερα όπως ήταν το πρόγραμμα, αερόβιο μόνο: 1 ώρα διάδρομος, έτρεξα 7,12 χλμ και μετά 5' περπάτημα χαλαρά (για να φτάσω τα 7,5 χλμ:green:). Στην αρχή έλεγα δεν θα το βγάλω, αλλά όταν αρχίζεις να τρέχεις...παρασύρεσαι!!!Παίζουν ρόλο και τα παπούτσια, έχω πάρει από πέρσυ της Nike τα lunarglide (κίτρινο πάντα!!!!) και τα φοράω μόνο για τρέξιμο, ή για καμιά...καλοκαιρινή βόλτα! Άσε που τώρα με τις εκπτώσεις λιγουρεύομαι ΄κάτι άλλα, στο τσακ είμαι να το δώσω το 70άρι:turtle: είναι και δίπλα στη δουλειά και τα βλεπω συνέχεια.
Μετά, όπως είπε και η αρχηγός, φαγητό μετά μια ώρα, εξάλλου η αλήθεια είναι ότι μετά από αερόβιο δεν σου ρχεται αμέσως όρεξη για φαϊ (σε αντίθεση με τα βάρη, όπου η μπανάνα και το ρόφημα με κρατάνε - δε με κρατάνε έχω τρελή όρεξη για φαϊ!!!
P.S: Καλά, συνδυάσα φακές πράσινες με κουνουπίδι, κρεμμύδι, πιπεριά, ντοματούλα, κάπαρη, αγγουράκι ψιλοκομμένα και 3 κ.σ νιφάδες σίκαλης, ήταν τέλειο. Με τις φακές μπορείς να κάνεις απίθανες μείξεις.:clap::clap::clap::clap:

οοοοοοοοοοοοοο ναιιιιιιιιιιι..α ρε γιαννα...να σε ειχα μαζι μου νυρεμβεργη σε ενα μαγαζι με τσαγια μονο κ να το σηκωναμε μαζι...ηδη εγω το σηκωσα κ εχω ακομα αποθεματα!:P:P:P

μπραβο γιαννα μου...εχεις μπει στο νοημα εσυ!

Gianna
20-01-12, 23:16
Χαιρετώ τις κοριτσάρες και τα αγόρια του φόρουμ!!

Σήμερα κανονικά προπονησούλα - personal, κάτι αξιοσημείωτο δεν υπήρξε. Κλασικά 2 ασκήσεις σε κάθε μυϊκή ομάδα. Καλό ήταν ότι έλξεις στο μονόζυγο ανοιχτή (όχι τελείως) λαβή έβγαλα μια οκτάρα με 14κ. υποβοήθηση (αυτό είναι το ρεκόρ μου, μετά πάει στα 7κ. δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να κάνω:( ) και βυθίσεις τρικέφαλοι με 7κ. που είναι επίσης το ρεκόρ μου. Α, στα πόδια εκτάσεις τετρακεφάλων πρώτα εναλλάξ ένα ένα πόδι το κρατάς για λίγο και μετά καπάκι κανονικά 8 επαναλήψεις, στην στήριξη έβαλα 14 κ. , ενώ μέχρι τώρα έβαζα 7κ. Μμμμ, τι άλλο;;;Α, κάναμε κάτι περιέργους πλάγιους κοιλιακούς. Παίρνεις θέση σαν για πους απς, στηρίζεσαι στο 1 χέρι π.χ αριστερό και φέρνεις το δεξί από κάτω απ' το σώμα σου προς την αριστερή πλευρά και μετά περιστροφή επάνω και εναλλάξ (καλά, η περιγραφή είναι άθλια:green:) 10' γρήγορο περπάτημα στο 6,5 στην αρχή και 10' ελλειπτικό μάλλον χαλαρά στο τέλος.

Διατροφή κανονικά, αλλά ομολογώ πώς έφαγα ένα μικρό κομμάτι χαλβά σιμιγδαλένιο (3 μπουκιές ήταν μωρέ:chinese:) Βασικά βαριόμουν σήμερα να μαγειρέψω και μετά την προπόνηση ήπια το ρόφημα και έφαγα 1/2 μπανάνα και παρήγγειλα από μια ταβέρνα δίπλα μου τα κάτωθι αθώα πράγματα: 1 μπακαλιάρο ψητό (τους είπα χωρίς λαδολέμονα από πάνω) και 1 μερίδα ανάμεικτα χόρτα/κολοκυθάκια βραστά (επίσης χωρίς λάδι για να βάλω εγώ) και 1 φέτα ψωμί ολικής. Ε, μου φεραν και τον χαλβά μπαμπέσικα, σκέφτηκα να τον αφήσω για αύριο το πρωί, αλλά δεν άντεξα. Τι να λέμε, ωραίες και οι σοκολάτες και όλα αυτά, αλλά για μένα ο χαλβάς είναι κλάσεις ανώτερος!!!

Καλό σας βράδυ. καλό Σ/Κ!!!

gym
21-01-12, 04:11
Χαιρετώ τις κοριτσάρες και τα αγόρια του φόρουμ!!

Σήμερα κανονικά προπονησούλα - personal, κάτι αξιοσημείωτο δεν υπήρξε. Κλασικά 2 ασκήσεις σε κάθε μυϊκή ομάδα. Καλό ήταν ότι έλξεις στο μονόζυγο ανοιχτή (όχι τελείως) λαβή έβγαλα μια οκτάρα με 14κ. υποβοήθηση (αυτό είναι το ρεκόρ μου, μετά πάει στα 7κ. δεν ξέρω αν θα μπορέσω ποτέ να κάνω:( ) και βυθίσεις τρικέφαλοι με 7κ. που είναι επίσης το ρεκόρ μου.:thumbup::thumbup::thumbup:

Α, στα πόδια εκτάσεις τετρακεφάλων πρώτα εναλλάξ ένα ένα πόδι το κρατάς για λίγο και μετά καπάκι κανονικά 8 επαναλήψεις, στην στήριξη έβαλα 14 κ. , ενώ μέχρι τώρα έβαζα 7κ. Μμμμ, τι άλλο;;;Α, κάναμε κάτι περιέργους πλάγιους κοιλιακούς. Παίρνεις θέση σαν για πους απς, στηρίζεσαι στο 1 χέρι π.χ αριστερό και φέρνεις το δεξί από κάτω απ' το σώμα σου προς την αριστερή πλευρά και μετά περιστροφή επάνω και εναλλάξ (καλά, η περιγραφή είναι άθλια:green:) :thumbup::thumbup::thumbup:


10' γρήγορο περπάτημα στο 6,5 στην αρχή και 10' ελλειπτικό μάλλον χαλαρά στο τέλος.

Διατροφή κανονικά, αλλά ομολογώ πώς έφαγα ένα μικρό κομμάτι χαλβά σιμιγδαλένιο (3 μπουκιές ήταν μωρέ:chinese:) Βασικά βαριόμουν σήμερα να μαγειρέψω και μετά την προπόνηση ήπια το ρόφημα και έφαγα 1/2 μπανάνα και παρήγγειλα από μια ταβέρνα δίπλα μου τα κάτωθι αθώα πράγματα: 1 μπακαλιάρο ψητό (τους είπα χωρίς λαδολέμονα από πάνω) και 1 μερίδα ανάμεικτα χόρτα/κολοκυθάκια βραστά (επίσης χωρίς λάδι για να βάλω εγώ) και 1 φέτα ψωμί ολικής. Ε, μου φεραν και τον χαλβά μπαμπέσικα, σκέφτηκα να τον αφήσω για αύριο το πρωί, αλλά δεν άντεξα. Τι να λέμε, ωραίες και οι σοκολάτες και όλα αυτά, αλλά για μένα ο χαλβάς είναι κλάσεις ανώτερος!!!μια χαρα παραγγελια εκανες...παντου μπορεις να κανεις υγειινες επιλογες...

Καλό σας βράδυ. καλό Σ/Κ!!!

και στην προπονηση θα δεις που σιγα σιγα θα ανεβεις κ εκει....βημα βημα...;)

Gianna
21-01-12, 19:44
Λαμβάνω την τιμή να αναφέρω την σημερινή προπόνηση:


5’ διάδρομος ζέσταμα
ΠΛΑΤΗ (3 σετ των οκτώ)
1. Έλξεις μονόζυγο ανοιχτά (όχι τέρμα τέρμα) (υποβοήθηση: 23 κ. – 14 κ. – 16,5κ.) βγήκε καλά η 8άρα στα 14
2. Καθιστή κωπηλατική (18κ.)
3. Τροχαλία εμπροσθολαίμιες (32κ. – 32- 39κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (32κ. 39κ – στο 3ο έβαλα 45:weights:, βγήκαν 4 και μετά έκανα τις υπόλοιπές ΄4 στα 32 κ. )
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3κ. -3κ. – 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Κλειστές πιέσεις πάγκου (μόνο η μπάρα – 5κ. – 7,5κ.)
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (υποβοήθηση: 23κ. – 14κ. – 7 κ.)
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (11κ.)
4. Τροχαλία με ίσια λαβή (23κ. – 27 – 27κ) και extra να βρίσκονται: 2 σετ με το μαύρο σκοινί που ανοίγεις προς τα έξω 18 κ.
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (3 σετ των 12)
2. Ρωμαϊκή καρέκλα (2 σετ των 10)
3. Άρσεις ποδιών με μπάλα ανάμεσα (2 σετ των 10)
4. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ. 4 σετ των 15)
5. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων

Τέλος 30’ διάδρομο τρέξιμο / γρήγορο περπάτημα (όχι κάτω από 6,5), γύρω στα 3 κάτι χλμ.

Ε, μετά τσάκισα μια σοκολάτα πρωτεϊνης!!! Η γουρουνίτσα του Σ/Κ:P

RAMBO
21-01-12, 19:46
παντα ειναι η καταλληλη στιγμη να φας ενα γλυκο:green::green::green:

Gianna
21-01-12, 19:48
παντα ειναι η καταλληλη στιγμη να φας ενα γλυκο:green::green::green:

Νάτος ο παίκτης!!!

RAMBO
21-01-12, 19:53
διοτι ξερω να αναγνωριζω την αξια του συντηριτηκου-λιπιδιου:P:turtle:

gym
22-01-12, 15:59
Λαμβάνω την τιμή να αναφέρω την σημερινή προπόνηση:


5’ διάδρομος ζέσταμα
ΠΛΑΤΗ (3 σετ των οκτώ)
1. Έλξεις μονόζυγο ανοιχτά (όχι τέρμα τέρμα) (υποβοήθηση: 23 κ. – 14 κ. – 16,5κ.) βγήκε καλά η 8άρα στα 14
2. Καθιστή κωπηλατική (18κ.)
3. Τροχαλία εμπροσθολαίμιες (32κ. – 32- 39κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (32κ. 39κ – στο 3ο έβαλα 45:weights:, βγήκαν 4 και μετά έκανα τις υπόλοιπές ΄4 στα 32 κ. )
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3κ. -3κ. – 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Κλειστές πιέσεις πάγκου (μόνο η μπάρα – 5κ. – 7,5κ.)
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (υποβοήθηση: 23κ. – 14κ. – 7 κ.)
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (11κ.)
4. Τροχαλία με ίσια λαβή (23κ. – 27 – 27κ) και extra να βρίσκονται: 2 σετ με το μαύρο σκοινί που ανοίγεις προς τα έξω 18 κ.
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (3 σετ των 12)
2. Ρωμαϊκή καρέκλα (2 σετ των 10)
3. Άρσεις ποδιών με μπάλα ανάμεσα (2 σετ των 10)
4. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ. 4 σετ των 15)
5. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων

Τέλος 30’ διάδρομο τρέξιμο / γρήγορο περπάτημα (όχι κάτω από 6,5), γύρω στα 3 κάτι χλμ.

Ε, μετά τσάκισα μια σοκολάτα πρωτεϊνης!!! Η γουρουνίτσα του Σ/Κ:P

μ αρεσει που βλεπω βελτιωση στο θεμα μονοζυγο...πεισμωνουμε εεεε?????ετσι ετσι!:weights::weights:

Gianna
23-01-12, 22:15
Καλησπέρα, καλή εβδομάδα:welcome:

Κλασική Δευτέρα με Στήθος -δικέφαλα. Μετά από μια βαρετή μέρα στο γραφείο δεν έβλεπα την ώρα να πάω προπόνηση. Πήρα και καινούργια γάντια.

Προθέρμανση 5' διάδρομος

Στήθος
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος (1ο σετ χωρίς κιλά για προθέρμανση, 2ο: 10 κ., 3ο: 10 κ. 4ο: 15 κ. είχα έναν κύριο - πραγματικά κύριος με Κ, από τους παλιούς ΒΒ απλά respect o τύπος- να με βοηθάει και βγήκαν ο.κ. Και μάλιστα επειδή δεν τα κατέβαζα τελείως τέρμα στο στήθος, μου λέει, θα κάνεις άλλο ένα μ' αυτά τα κιλά, θα ακουμπάς σχεδόν στήθος, όσες βγουν και μετά τις υπόλοιπες με 10κ., έκανα 4 πολύ καλές στα 15 και 4 στα 10.:green:) Πολύ πάγκος έπεσε...
2. Πιέσεις επικλινής στο smith (10 - 15 - 20)
3. Πεκ - Ντεκ (32 - 27- 32)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα (25 - 32 - 32)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση - 14κ. 14κ. )
6. 20 πουσ απς

Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (16 -16 - 16)
2. Κάμψεις αλτήρες (6 - 6 - 6)
3. Σφυριά (6- 7- 7)
4. Κάμψεις αλτήρες ένα ένα χέρι επικληνής (7 - 7 -7 )

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (3 χ 10)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
4. Sit - ups στο στρώμα με λάστιχο + άρσεις ποδιών (3Χ15)

Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10

Τέλος 30' τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 3,6 χλμ

Ωραία ήταν σήμερα.

ΔιατροφήΠρωινό: 8:00: 100 γρ. ψωμί από αλεύρι καμούτ - 3 ασπράδια - 1 φέτα τυρί άρλα - 1 μεγάλη φέτα γαλοπούλα - 1 πράσινο μήλο μικρό - 1 πορτοκάλι (πάντα με τσαγάκι:turtle:)
Ενδιάμεσο (μεσημεριανό για άλλους): 13:45 στο γραφείο: 1 κότατζ - 1 αγγουράκι - 1 κ.γ ελαιόλαδο - 1 παξιμάδι κριθαρένιο μεσαίο
Μετά την προπόνηση: 18:30 1 σκοουπ whey σε νερό - 1/2 μπανάνα
19:30: 100 γρ. ρεβύθια με κίτρινη κολοκύθα - 3 κ.σ ρύζι καστανό (κρεμμυδάκια, λίγο παράσο, κάππαρη, λεμονάκι, δεντρολίβανο :P) - 1 κ.σ λινέλαιο - 3-4 φύλλα μαρούλι
Κατά τις 23:΅00 θα χτυπήσω γιαούρτάκι 0% 250 γρ, με 1 κ.γ ταχίνι και ξηροκάρπια.

Καλό βράδυ!!!

gym
25-01-12, 11:12
που εισαι εσυ καλεεεε?:green::green::green:

Gianna
25-01-12, 23:11
Παρούσα!!! Τι, λέτε να σας παράτησα;;;;;;;;;;
Σημερινή προπόνηση:
Προθέρμανση 5' διάδρομος
Πόδια (3 σετ των 8)
1. Σκουότ στο σμιθ (10 – 15 - 20),
2. Χακ σκουότ (χωρίς κιλά)
3. Άσκηση γλουτών στο στρώμα (10 επαναλήψεις ολόκληρη κίνηση και καπάκι 5 επ. από τη μέση και πάνω) 4 σετ με ποδόβαρό
4. Τετρακέφαλοι (32 – 32 -39)
5. Κάμψεις δικέφαλοι (14-14 -23)
6. Προσαγωγοί - απαγωγοί (3 των 10 – 18 κ.)
Ώμοι (3 σετ των 8)
1. Σμιθ (10 – 15 – 20 (εδώ έβγαλα 5 επαν. Και συνέχισα με 15)
2. Εκτάσεις με αλτήρες τελείως ανοιχτά (4 – 4 – 5 κ.)
3. Προτάσεις στην τροχαλία (11 κ.)
4. Όρθια κωπυλατική -τραπεζοειδείς (18 κ. και τα 3 σετ και στο τελευταίο καπάκι μια 8άρα με την 8άρα μπάρα)

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (4 χ 10)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
4. Sit – ups στο στρώμα με λάστιχο και άρσεις ποδιών (4χ15)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10
Τέλος 10' διάδρομος σχετικά χαλαρά

Από διατροφή: Το πρωί έβαλα και 1 ολόκληρο αυγό στο τόστ μου και μ' άρεσε πολύ. Κάθε πότε λες αρχηγέ να χτυπάω κανα κροκάδι;;;
Μεσημέρι στο γραφείο μία τέλεια μίξη με cottage- 1/2 μπανάνα - 2 κγ. βρώμη/σπόρια - 1 κ.γ ταχίνι, μετά την προπόνηση έφαγα μια σοκολάτα πρωτεΊνης (65 γρ,) και για κυρίως έφτιαξα μια πατατοσαλάτα με 300 γρ. γλυκοπατάτα, 250 γρ. φασολάκια, κάπαρρη, κρεμμυδάκι φρέσκο, πιπεριά κίτρινη και 1 κονσέρβα τόνο:P Για βράδυ γιαουρτάκι ¨ολυμπος 0% με τα γνωστά ξηροκάρπια και ταχίνι.

Αύριο έχει αερόβιο:bodybuilder1: πάω να δω μία φίλη μου, σας φιλώ, ε, πριν κοιμηθώ θα ρίξω μια ματιά λογικά να δω τι κάνετε... (είναι σαν το....γιαούρτι προ του ύπνου η βραδυνή...βόλτα στο φόρουμ:green:)

gym
25-01-12, 23:27
καθε μερα καλε απο εναν κροκο εισαι οκ...εγω που τρωω κ εναν κ δυο κ τρεις(που κ που)...ειμαι μια χαρα!:green:

Gianna
26-01-12, 22:00
Καλησπέρα!!!
Λοιπόν, ξεκινάω απ’ τα αρνητικά για να τα βγάλω από πάνω μου. Έχει και γέλιο (τι γέλιο, δηλαδή, για κλάματα είμαι...) Θα μπορούσα να μην γράψω τίποτα, αλλά νομίζω ότι η ειλικρίνεια βοηθάει πάντα! Τελοσπάντων, χτες κατά τις 12 το βράδυ, μετά το κλασικό γιαουρτάκι/ξηροκάρπια, μπήκε ο...γνωστός δαίμονας μέσα μου και έπαθα....ταχινίαση. Αυτό το ταχίνι Χαϊτογλου με προβιοτικές ίνες και καλά, είναι σαν κρέμα το μαμημένο και πήρα το βάζο και το ξέσκισα (μαζί με 4 φετούλες ψωμί και καμιά 10αριά δαμάσκηνα...α, και μισή μπανάνα και 1 βανίλια!) Δεν το ξαναγοράζω, εννοείται. Το γελοίο της υπόθεσης (έτσι για να ευθυμήσουμε): Όπως καταλαβαίνετε, σήμερα από το πρωί έχω επισκεφτεί την τουαλέτα 5-6 φορές (καλά 2-3 πάω πάντα), αλλά είχα και πολλά....αέρια, οπότε στο γραφείο τους είχα τρελάνει και δεν ήξερα που να κρυφτώ, πραγματικά!!!
Πάντως κατάφερα να μην με ρίξει ψυχολογικά πολύ και να μην μπω στο τρυπάκι, την επομένη δεν τρώω τίποτα κλπ. κλπ. Διατροφική αντιμετώπιση της επόμενης μέρας του (mini-midi) επεισοδίου (περιμένω σχόλια/κρίσεις/βρισίδια):
Πρωινό 8:00: 1 scoop whey σε νερό, 1 πορτοκάλι, 1 μήλο (πήγα και στο γραφείο με τα πόδια 30’ κανονικό περπάτημα, μπας και κάψω καμιά θερμίδα – λεμε τώρα, βασικά, έτσι λίγο να ξεφουσκώσω)
Μεσημέρι 14:00: 1 κότατζ με 1 μεσαίο κριθαρένιο παξιμάδι και 1 αγγουράκι
Κυρίως: 18:30 1 φιλέτο σολωμός 250 γρ. στη λαδόκολλα με λεμονάκι, κρεμμυδάκι, κάππαρη – 100 γρ. ρύζι κίτρινο – 100γρ. σαλάτα πρασινάδα – 1κ.σ. ελαιόλαδο – 1 μανταρίνι
Βραδυνό: 1 γιαούρτι 0% με 5 αμύδαλα και 1 ζελέ sweet balance (ναι, θα μείνω σ΄αυτά, promise)
Το θετικό της ημέρας:
Έκανα το αερόβιό μου κανονικά και έβγαλα λίγο πιο πολλά χλμ από την προηγούμενη φορά. 1 ώρα διάδρομος τρέξιμο κυρίως και γρήγορο περπάτημα. Δηλαδή 7,5 χλμ σε 60’. Μετά περπάτησα χαλαρά άλλα 5’ για να πιάσω τα 8 χλμ. Καλά δεν είναι; Μετά μίας ώρας ακολούθησε το κυρίως γεύμα.
Gymάκο, εγώ ρώτησα για τον κρόκο πιο πολύ για τα λιπαρά, όχι τόσο για χολιστερίνες και τέτοια. (θα μου πεις αμα ξεσκίζεις τα ταχίνια, ο 1 κρόκος σε μάρανε....- 1ον δεν το κάνω κάθε μέρα, έλα αφού είμαι καλή μαθήτρια κατά βάθος!!!! Και 2ον ε, έλεγα να γλιτώναμε λιπαρά από όπου μπορούμε.), αλλά αφού μου το λες και επειδή τα αβγά που παίρνω είναι καλά, μ΄αρέσει ο κρόκος και είναι κρίμα να τους πετάω όλους, θα βάζω έναν μέρα παρά μέρα τουλάχιστον.
Άντε, σας έπρηξα!!!

xelashai
26-01-12, 22:22
Καλησπέρα!!!
Λοιπόν, ξεκινάω απ’ τα αρνητικά για να τα βγάλω από πάνω μου. Έχει και γέλιο (τι γέλιο, δηλαδή, για κλάματα είμαι...) Θα μπορούσα να μην γράψω τίποτα, αλλά νομίζω ότι η ειλικρίνεια βοηθάει πάντα! Τελοσπάντων, χτες κατά τις 12 το βράδυ, μετά το κλασικό γιαουρτάκι/ξηροκάρπια, μπήκε ο...γνωστός δαίμονας μέσα μου και έπαθα....ταχινίαση. Αυτό το ταχίνι Χαϊτογλου με προβιοτικές ίνες και καλά, είναι σαν κρέμα το μαμημένο και πήρα το βάζο και το ξέσκισα (μαζί με 4 φετούλες ψωμί και καμιά 10αριά δαμάσκηνα...α, και μισή μπανάνα και 1 βανίλια!) Δεν το ξαναγοράζω, εννοείται. Το γελοίο της υπόθεσης (έτσι για να ευθυμήσουμε): Όπως καταλαβαίνετε, σήμερα από το πρωί έχω επισκεφτεί την τουαλέτα 5-6 φορές (καλά 2-3 πάω πάντα), αλλά είχα και πολλά....αέρια, οπότε στο γραφείο τους είχα τρελάνει και δεν ήξερα που να κρυφτώ, πραγματικά!!!
Πάντως κατάφερα να μην με ρίξει ψυχολογικά πολύ και να μην μπω στο τρυπάκι, την επομένη δεν τρώω τίποτα κλπ. κλπ. Διατροφική αντιμετώπιση της επόμενης μέρας του (mini-midi) επεισοδίου (περιμένω σχόλια/κρίσεις/βρισίδια):
Πρωινό 8:00: 1 scoop whey σε νερό, 1 πορτοκάλι, 1 μήλο (πήγα και στο γραφείο με τα πόδια 30’ κανονικό περπάτημα, μπας και κάψω καμιά θερμίδα – λεμε τώρα, βασικά, έτσι λίγο να ξεφουσκώσω)
Μεσημέρι 14:00: 1 κότατζ με 1 μεσαίο κριθαρένιο παξιμάδι και 1 αγγουράκι
Κυρίως: 18:30 1 φιλέτο σολωμός 250 γρ. στη λαδόκολλα με λεμονάκι, κρεμμυδάκι, κάππαρη – 100 γρ. ρύζι κίτρινο – 100γρ. σαλάτα πρασινάδα – 1κ.σ. ελαιόλαδο – 1 μανταρίνι
Βραδυνό: 1 γιαούρτι 0% με 5 αμύδαλα και 1 ζελέ sweet balance (ναι, θα μείνω σ΄αυτά, promise)
Το θετικό της ημέρας:
Έκανα το αερόβιό μου κανονικά και έβγαλα λίγο πιο πολλά χλμ από την προηγούμενη φορά. 1 ώρα διάδρομος τρέξιμο κυρίως και γρήγορο περπάτημα. Δηλαδή 7,5 χλμ σε 60’. Μετά περπάτησα χαλαρά άλλα 5’ για να πιάσω τα 8 χλμ. Καλά δεν είναι; Μετά μίας ώρας ακολούθησε το κυρίως γεύμα.
Gymάκο, εγώ ρώτησα για τον κρόκο πιο πολύ για τα λιπαρά, όχι τόσο για χολιστερίνες και τέτοια. (θα μου πεις αμα ξεσκίζεις τα ταχίνια, ο 1 κρόκος σε μάρανε....- 1ον δεν το κάνω κάθε μέρα, έλα αφού είμαι καλή μαθήτρια κατά βάθος!!!! Και 2ον ε, έλεγα να γλιτώναμε λιπαρά από όπου μπορούμε.), αλλά αφού μου το λες και επειδή τα αβγά που παίρνω είναι καλά, μ΄αρέσει ο κρόκος και είναι κρίμα να τους πετάω όλους, θα βάζω έναν μέρα παρά μέρα τουλάχιστον.
Άντε, σας έπρηξα!!!

έτσι κυρία μου...για να βάλεις μυαλό και να μην το ξανακάνεις..:P
πέρα από την πλάκα τώρα.. έλα δεν πειράζει οι περισσότερες το έχουμε κάνει αυτό..
διωξε τους δαίμονες απο το σπίτι όμως τωωωρααα!!..
εμένα η μάνα μου αγόραζε συνέχεια παγωτό..καλα κατάλαβες.. αυτά τα οικογενειακά τα τεράστια...ωχ παναγία μου τι θυμήθηκα?!!!
εε..το έκανε 1, το έκανε 2 ..της ζήτησα να με λυπηθεί και να μην ξαναφέρει τέτοια πράγματα στο σπίτι..αλλα χαμπάρι(άπονη μάνα)... τόλμησε και έφερε παλι παγωτό τον προηγούμενο μήνα στο σπίτι...με το που το είδα...το πέταξα κατευθείαν..δεν πρόλαβαν να φάνε μπουκιά!!!
δικό μου tip για να μην κάνω αταξίες: καθε φορά που ειμαι έτοιμη να λυγίσω 1) σκέφτομαι τις τύψεις που είχα τις προηγούμενες φορες και το ποσο χάλια ένοιωθα μετα και 2) μεταξύ μας αυτό ε... έχω wallpaper την κοπέλα που έχω στο αβαταρ μου..ε την κοιτάω και μου κόβεται η όρεξη

Gianna
26-01-12, 22:36
έτσι κυρία μου...για να βάλεις μυαλό και να μην το ξανακάνεις..:P
πέρα από την πλάκα τώρα.. έλα δεν πειράζει οι περισσότερες το έχουμε κάνει αυτό..
διωξε τους δαίμονες απο το σπίτι όμως τωωωρααα!!..
εμένα η μάνα μου αγόραζε συνέχεια παγωτό..καλα κατάλαβες.. αυτά τα οικογενειακά τα τεράστια...ωχ παναγία μου τι θυμήθηκα?!!!
εε..το έκανε 1, το έκανε 2 ..της ζήτησα να με λυπηθεί και να μην ξαναφέρει τέτοια πράγματα στο σπίτι..αλλα χαμπάρι(άπονη μάνα)... τόλμησε και έφερε παλι παγωτό τον προηγούμενο μήνα στο σπίτι...με το που το είδα...το πέταξα κατευθείαν..δεν πρόλαβαν να φάνε μπουκιά!!!
δικό μου tip για να μην κάνω αταξίες: καθε φορά που ειμαι έτοιμη να λυγίσω 1) σκέφτομαι τις τύψεις που είχα τις προηγούμενες φορες και το ποσο χάλια ένοιωθα μετα και 2) μεταξύ μας αυτό ε... έχω wallpaper την κοπέλα που έχω στο αβαταρ μου..ε την κοιτάω και μου κόβεται η όρεξη

Καλά, το ταχίνι αυτό (όσο έμεινε....) θα εξαφανιστεί την Κυριακή που θα πάω στους γονείς μου.
Αχ, βάζω δύσκολα μυαλό εγώ. Μωρέ, και εγώ τα σκέφτομαι αυτά, αλλά δεν.... και δεν είναι η 1η φορά που το παθαίνω, αχ αχ, βαχ, βαχ.
Επίσης και εγώ έχω φτάσει να πετάξω φαγητά και σπίτι και στο γραφείο, που δεν είναι και σωστό, αλλά ναι ώρες ώρες δεν σέβονται τίποτα. Είχαμε και σπανακόπιτα σήμερα στο γραφείο, αλλά μετά τα χθεσινά, ούτε λόγος!!!

gym
27-01-12, 00:32
Καλησπέρα!!!
Το θετικό της ημέρας:
Έκανα το αερόβιό μου κανονικά και έβγαλα λίγο πιο πολλά χλμ από την προηγούμενη φορά. 1 ώρα διάδρομος τρέξιμο κυρίως και γρήγορο περπάτημα. Δηλαδή 7,5 χλμ σε 60’. Μετά περπάτησα χαλαρά άλλα 5’ για να πιάσω τα 8 χλμ. Καλά δεν είναι; Μετά μίας ώρας ακολούθησε το κυρίως γεύμα.
Gymάκο, εγώ ρώτησα για τον κρόκο πιο πολύ για τα λιπαρά, όχι τόσο για χολιστερίνες και τέτοια. (θα μου πεις αμα ξεσκίζεις τα ταχίνια, ο 1 κρόκος σε μάρανε....- 1ον δεν το κάνω κάθε μέρα, έλα αφού είμαι καλή μαθήτρια κατά βάθος!!!! Και 2ον ε, έλεγα να γλιτώναμε λιπαρά από όπου μπορούμε.), αλλά αφού μου το λες και επειδή τα αβγά που παίρνω είναι καλά, μ΄αρέσει ο κρόκος και είναι κρίμα να τους πετάω όλους, θα βάζω έναν μέρα παρά μέρα τουλάχιστον.
Άντε, σας έπρηξα!!!

γιαννα μου δεν σε πειραζει ο κροκος...φαε και καθε μερα εφοσον ειναι καλα τα αυγα!:thumbup:
και επισης...αυτα ειναι καλα λιπαρα...δεν τα φοβομαστε...τα αλλααααααααααα φοβομαστε!;)

eri_87
27-01-12, 01:46
Γιάννα καλά έκανες κ την επόμενη μέρα της.. σαβούρας δεν "αυτοτιμωρήθηκες" με πείνα. Κάνε ότι δε συνέβη τίποτα, συνεχίζεις το πρόγραμμα!!! Βρε λέτε να είναι τίπτοα στην ατμόσφαιρα; :green: Αυτές τις μέρες κι εγώ παραξέφυγα, αλλά κ 2άλλες κοπέλες που ξέρω τα ίδια χάλια! :unsure: Τέλοσπαντων... Καλέ αυτό το ταχίνι πώς σαρέσει τόσο; Εμένα κάπως με το μέλι μαρέσει, αλλά σκέτο ΝΟ! Πάντως Καθαρά Δευτέρα το χαλβά μου θα τον φάω, μαρέσει! :green: Καλά με τέτοιο συνδυασμό που έκανες λογικές οι παρενέργειες στο γραφείο.. :turtle:
Καλή συνέχεια! Στο πρόγραμμα ε, όχι στα άλλα... :P

Gianna
27-01-12, 01:52
Γιάννα καλά έκανες κ την επόμενη μέρα της.. σαβούρας δεν "αυτοτιμωρήθηκες" με πείνα. Κάνε ότι δε συνέβη τίποτα, συνεχίζεις το πρόγραμμα!!! Βρε λέτε να είναι τίπτοα στην ατμόσφαιρα; :green: Αυτές τις μέρες κι εγώ παραξέφυγα, αλλά κ 2άλλες κοπέλες που ξέρω τα ίδια χάλια! :unsure: Τέλοσπαντων... Καλέ αυτό το ταχίνι πώς σαρέσει τόσο; Εμένα κάπως με το μέλι μαρέσει, αλλά σκέτο ΝΟ! Πάντως Καθαρά Δευτέρα το χαλβά μου θα τον φάω, μαρέσει! :green: Καλά με τέτοιο συνδυασμό που έκανες λογικές οι παρενέργειες στο γραφείο.. :turtle:
Καλή συνέχεια! Στο πρόγραμμα ε, όχι στα άλλα... :P

Αααααα, ο χαλβάς είναι έρωτας μεγάλος και...επικίνδυνος:evil2: εννοείται ότι συνεχίζω (το πρόγραμμα, ντε ναιιιι) εξάλλου πέρα από κάθε θέμα διατροφής, γουρουνιάς και λοιπών, η προπόνηση είναι απλά κάτι που αγαπάω και απολαμβάνω!!! Άντε, ύπνος τώρα, έχουμε εγερτήριο αύριο 7:15.:welcome:

eri_87
27-01-12, 01:55
Αααααα, ο χαλβάς είναι έρωτας μεγάλος και...επικίνδυνος:evil2: εννοείται ότι συνεχίζω (το πρόγραμμα, ντε ναιιιι) εξάλλου πέρα από κάθε θέμα διατροφής, γουρουνιάς και λοιπών, η προπόνηση είναι απλά κάτι που αγαπάω και απολαμβάνω!!! Άντε, ύπνος τώρα, έχουμε εγερτήριο αύριο 7:15.:welcome:

Εσύ! :green::turtle: Εγώ.... κατά τις 10... :banana: αλλά πάω για νάνι... :welcome:

Gianna
27-01-12, 20:26
Χαιρετώ την παρέα στα γρήγορα!! Αναφορά για σήμερα Παρασκευή και για αύριο, εις αύριον, διότι σήμερα δεν προλαβαίνω:wave:

Α, μην το ξεχάσω: Ελένη, επανέφερες βλέπω το avatar με την άγρια...κοπελιά (να την πω έτσι). Τέλειο, μ' αρέσει πιο πολύ, έτσι να την βλέπουμε να σκεφτόμαστε δις αν θα κατρακυλήσουμε....χιχιιιι

gym
28-01-12, 20:52
χεεεχεχεχ:green: χαιρομαι χαιρομαι που σ αρεσει!;)

Gianna
29-01-12, 18:17
Λόγω ..."τεχνικών" ας πούμε προβλημάτων θα απέχω για λίγο. Ελπίζω να επανέλθω σύντομα. Καλή δύναμη σε όλους, σας φιλώ.

xelashai
29-01-12, 18:49
Λόγω ..."τεχνικών" ας πούμε προβλημάτων θα απέχω για λίγο. Ελπίζω να επανέλθω σύντομα. Καλή δύναμη σε όλους, σας φιλώ.

εεε...μη χαθεις...:(
ελπιζω να εισαι καλα

gym
29-01-12, 18:50
Λόγω ..."τεχνικών" ας πούμε προβλημάτων θα απέχω για λίγο. Ελπίζω να επανέλθω σύντομα. Καλή δύναμη σε όλους, σας φιλώ.

ελπιζω να εισαι οκ κ ολα καλα...εδω θα ειμαστε να σε περιμενουμε!:toast:

Gianna
04-02-12, 19:49
Καλά, καθόμουν και έγραφα ένα τέταρτο σχεδόν και έχασα το κείμενο, δεν είναι η 1η φορά που το παθαίνω, αλλά τις προηγούμενες φορές κάπως το ανακτούσα, τώρα την πάτησα. Κρίμα....
Anyway, I'm back!! Ελπίζω να στε καλά όλοι, αν δεν βαρεθώ θα τα ξαναγράψω!

xelashai
04-02-12, 19:59
Καλά, καθόμουν και έγραφα ένα τέταρτο σχεδόν και έχασα το κείμενο, δεν είναι η 1η φορά που το παθαίνω, αλλά τις προηγούμενες φορές κάπως το ανακτούσα, τώρα την πάτησα. Κρίμα....
Anyway, I'm back!! Ελπίζω να στε καλά όλοι, αν δεν βαρεθώ θα τα ξαναγράψω!

ελα...καλως τη!!!καλα εισαι?

RAMBO
04-02-12, 20:02
αυτο το ιντερνετ το κανει επιτηδες δεν θελει να μας μεταλαμπαδευσεις τις γνωσεις σου:green:

Gianna
04-02-12, 21:28
Είχα πει στον εαυτό μου ότι θα έγραφα πάλι μόνο αν κατάφερνα να μείνω 2 εβδομάδες μακριά από υπερφαγικά επεισόδια. (όχι cheat, μιλάμε για την...κλινική περίπτωση). Ίσως το ότι έβλεπα ότι πάνω κάτω όλοι σας εδώ με το ίδιο πρόβλημα, το ξεπερνάτε, ενώ εγώ κάνω τα ίδια λάθη μου δημιουργούσε άγχος και γενικά δεν μου έκανε καλό. Ίσως το να μπαίνω την Παρασκευή και να γράφω για την προπόνησή μου και το Σάββατο το βράδυ να κάνω νυχτερινή επιδρομή στα περίπτερα μου φαινόταν κάτι σαν κοροϊδιά στον εαυτό μου. Τελοσπάντων, έλεγα ότι θα απέχω λίγο και αν 2 εβδομάδες έμενα «καθαρή», τότε μόνο θα έγραφα, αλλά δεν άντεξα άλλο την αποχή από την παρέα σας :green:και σήμερα παρότι είμαι 1 μόνο εβδομάδα «καθαρή» είπα να μπω... (καλά, και την προηγούμενη εβδομάδα μία χαρά τα πήγα αν εξαιρέσεις την μία φορά της κρίσης, αλλά τέτοιες κρίσεις είναι που θέλω να σταματήσω, όχι το αν θα φάω 1 ή 2 φορές κάποια μαλακιούλα)
Την Τετάρτη βέβαια πήγε να γίνει μεγάλη ζημιά στο γραφείο, μετά το κλασικό γιαούρτι – βρώμη – ταχίνι, ξεκίνησα να τρώω κάτι κριτσίνια του εμπορίου, ξέρετε αυτά που κολλάς απίστευτα χωρίς καν να σ΄αρέσουν πολύ, και μετά μου καρφώθηκε η ιδέα να κατέβω και να πάρω σβάρνα τα τυροπιτάδικα, μετά θα κατέληγα σε σοκολάτες/γλυκά σίγουρα και μετά θα καταργιόμουν την ώρα και τη στιγμή. Πραγματικά το πολέμησα πάρα πολύ εκείνη την ώρα, μιλάμε κάτι σαν σύνδρομο στέρησης ναρκομανούς πρέπει να ήταν, ευτυχώς είχαμε πει με ένα φίλο ότι θα βρισκόμασταν στο γυμναστήριο και αυτό μ΄ έσωσε νομίζω. Μετά ένιωσα μεγάλη ανακούφιση που κέρδισα αυτή τη μάχη.

Αυτή την εβδομάδα έκανα αρκετά ρεκόρ (για τα δικά μου δεδομένα πάντα) στην προπόνηση. Ιδού μερικά από τα ταπεινά μου νούμερα::weights:
Στήθος πάγκος οριζόντιος : 20 κ. (4 reps μετά άλλες 4 με 15)
Πάγκος επικλινής : 15κ.
Σταυρός (πλάτη) ανοιχτή λαβή: 1 σετ 20 κ.
Όρθια κωπηλατική (τραπεζοειδείς): 2 σετ με 18κ. το 3ο με 20κ.
Προτάσεις ώμων τροχαλία: 2 σετ στα 11κ. το 3ο στα 14
Εκτάσεις ώμων : πλέον κάνω με 5κ. και το 3ο σετ έβαλα 6 κ. (4 reps και οι υπόλοιπες 4 με τα 5κ.)
Σούοτ στο σμιθ: 20κ. (2 σετ)
Τετρακέφαλοι εκτάσεις (πόδια): 45 κ. (1 σετ)
Γαλλικές με αλτήρες (τρικέφαλοι): 2 σετ στα 6 κ.
Κάμψεις δικεφάλων (πόδια) 2 σετ στα 32κ.
Κωπηλατική με αλτήρα (πλάτη): 1 σετ στα 14 κ. (δεν βγήκαν και τόσο...ολόκληρες βέβαια οι τελευταίες) σε σούπερ σετ με 8 επαν με 8κ.
Καθιστή κωπηλατική μηχάνημα: 2 σετ στα 25κ. (πριν ήμουν στα 18)

Άντε, σας κούρασα, αλλά τα γραψα μαζεμένα λόγω απουσίας. Μπαίνω να δω και τα δικά σας νέα, θα χω χάσει επεισόδια!!!

xelashai
04-02-12, 21:53
ελα βρε γιαννα μου...προσπαθησε το..θα τα καταφερεις...
επρεπε να μπαινεις ..να μας τα λες..αυτο το πραγμα χρειαζεται στηριξη..οσο κλεινεσαι τοσο χειροτερευει..(οι περισσοτεροι το εχουμε περασει και σε καταλαβαινουμε)
εχεις καταλαβει τι στο προκαλει?...αγχος?ανια?

Gianna
04-02-12, 22:06
ελα βρε γιαννα μου...προσπαθησε το..θα τα καταφερεις...
επρεπε να μπαινεις ..να μας τα λες..αυτο το πραγμα χρειαζεται στηριξη..οσο κλεινεσαι τοσο χειροτερευει..(οι περισσοτεροι το εχουμε περασει και σε καταλαβαινουμε)
εχεις καταλαβει τι στο προκαλει?...αγχος?ανια?


Τα πάντα!!!:green:Πέρα απ' την πλάκα, νομίζω δυστυχώς ότι έτσι έχει μάθει το μυαλό και ο οργανισμός να αντιδρούν, να ξεσπάνε σε πολλές καταστάσεις. Μου χει συμβεί για δεκάδες διαφορετικούς λόγους (ενδεχομένως αφορμές), από άγχος, νεύρα, επειδή είχα αφήσει πολλές ώρες νηστική, από βαρεμάρα, από μοναξιά, μέσα στη χαρά και μετά από αρκετό ποτό - που ως γνωστόν οδηγεί συχνά σε τέτοιου είδους γουρουνιές, απλά άλλοι μπορούν να σταματήσουν εγκαίρως ενώ εγώ όχι-, επειδή έτσι μου καρφώθηκε στο μυαλό, επειδή ξεκίνησα να τρώω κάτι "απαγορευμένο" (οπότε και καλά, αφού έκανες τη βλακεία, ευκαιρία να τού δώσεις να καταλάβει), μετά από έξοδο σαν κάτι να μου λειπε...
Ντάξει, άλλοι παίρνουν ναρκωτικά (που λέει ο λόγος), δεν θα πεθάνουμε κιόλας, το παλεύω, με βοηθάτε και όλα θα πάνε καλά:)

Stella
04-02-12, 23:10
Γιάννα μη στεναχωριέσαι καθόλου!
Αυτό που λες ότι το ξεπερναμε ενώ εσύ όχι δεν ισχύει!
Μεχρί εγώ να φτάσω στο σημείο να περάσει 1 μηνας χωρίς επεισόδιο έχουν προηγηθει εκατοντάδες άλλα επειδόδια που όταν τελειωναν έλεγα τελευταια φορα....μεχρι που ερχόταν συντομα και η επομενη...και ξανα τελευταία φορά...και ξανά...και ξανα....
Θα το ξεπεράσεις και΄συ κάποια στιγμή, θα βρεις αυτό το κάτι που θα σε κάνει να μην αντιδράς έτσι...
Συνέχισε να προσπαθείς και θα τα καταφέρεις1:thumbup:

gym
04-02-12, 23:43
Είχα πει στον εαυτό μου ότι θα έγραφα πάλι μόνο αν κατάφερνα να μείνω 2 εβδομάδες μακριά από υπερφαγικά επεισόδια. (όχι cheat, μιλάμε για την...κλινική περίπτωση). Ίσως το ότι έβλεπα ότι πάνω κάτω όλοι σας εδώ με το ίδιο πρόβλημα, το ξεπερνάτε, ενώ εγώ κάνω τα ίδια λάθη μου δημιουργούσε άγχος και γενικά δεν μου έκανε καλό. Ίσως το να μπαίνω την Παρασκευή και να γράφω για την προπόνησή μου και το Σάββατο το βράδυ να κάνω νυχτερινή επιδρομή στα περίπτερα μου φαινόταν κάτι σαν κοροϊδιά στον εαυτό μου. Τελοσπάντων, έλεγα ότι θα απέχω λίγο και αν 2 εβδομάδες έμενα «καθαρή», τότε μόνο θα έγραφα, αλλά δεν άντεξα άλλο την αποχή από την παρέα σας :green:και σήμερα παρότι είμαι 1 μόνο εβδομάδα «καθαρή» είπα να μπω... (καλά, και την προηγούμενη εβδομάδα μία χαρά τα πήγα αν εξαιρέσεις την μία φορά της κρίσης, αλλά τέτοιες κρίσεις είναι που θέλω να σταματήσω, όχι το αν θα φάω 1 ή 2 φορές κάποια μαλακιούλα)
Την Τετάρτη βέβαια πήγε να γίνει μεγάλη ζημιά στο γραφείο, μετά το κλασικό γιαούρτι – βρώμη – ταχίνι, ξεκίνησα να τρώω κάτι κριτσίνια του εμπορίου, ξέρετε αυτά που κολλάς απίστευτα χωρίς καν να σ΄αρέσουν πολύ, και μετά μου καρφώθηκε η ιδέα να κατέβω και να πάρω σβάρνα τα τυροπιτάδικα, μετά θα κατέληγα σε σοκολάτες/γλυκά σίγουρα και μετά θα καταργιόμουν την ώρα και τη στιγμή. Πραγματικά το πολέμησα πάρα πολύ εκείνη την ώρα, μιλάμε κάτι σαν σύνδρομο στέρησης ναρκομανούς πρέπει να ήταν, ευτυχώς είχαμε πει με ένα φίλο ότι θα βρισκόμασταν στο γυμναστήριο και αυτό μ΄ έσωσε νομίζω. Μετά ένιωσα μεγάλη ανακούφιση που κέρδισα αυτή τη μάχη.

Αυτή την εβδομάδα έκανα αρκετά ρεκόρ (για τα δικά μου δεδομένα πάντα) στην προπόνηση. Ιδού μερικά από τα ταπεινά μου νούμερα::weights:
Στήθος πάγκος οριζόντιος : 20 κ. (4 reps μετά άλλες 4 με 15)
Πάγκος επικλινής : 15κ.
Σταυρός (πλάτη) ανοιχτή λαβή: 1 σετ 20 κ.
Όρθια κωπηλατική (τραπεζοειδείς): 2 σετ με 18κ. το 3ο με 20κ.
Προτάσεις ώμων τροχαλία: 2 σετ στα 11κ. το 3ο στα 14
Εκτάσεις ώμων : πλέον κάνω με 5κ. και το 3ο σετ έβαλα 6 κ. (4 reps και οι υπόλοιπες 4 με τα 5κ.)
Σούοτ στο σμιθ: 20κ. (2 σετ)
Τετρακέφαλοι εκτάσεις (πόδια): 45 κ. (1 σετ)
Γαλλικές με αλτήρες (τρικέφαλοι): 2 σετ στα 6 κ.
Κάμψεις δικεφάλων (πόδια) 2 σετ στα 32κ.
Κωπηλατική με αλτήρα (πλάτη): 1 σετ στα 14 κ. (δεν βγήκαν και τόσο...ολόκληρες βέβαια οι τελευταίες) σε σούπερ σετ με 8 επαν με 8κ.
Καθιστή κωπηλατική μηχάνημα: 2 σετ στα 25κ. (πριν ήμουν στα 18)

Άντε, σας κούρασα, αλλά τα γραψα μαζεμένα λόγω απουσίας. Μπαίνω να δω και τα δικά σας νέα, θα χω χάσει επεισόδια!!!

χαιρομαι παρα πολυ που σε βλεπω ξανα εδω!

οταν εχεις ατομα να σε στηριζουν να ξερεις οτι ειναι πιο ευκολο!
πιστευω οτι το θεμα εχει να κανει με κατι πιο βαθυ ,το οποιο μονο εσυ το ξερεις αγαπη μου!

ειμαι σιγουρη οτι αν το θελεις πολυ,θα το καταφερεις!
εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε οσο μπορουμε!


οσο για την προπονηση,ετσι να ανεβαινεις για να δεις οτι εισαι δυνατη ως ανθρωπος (μεσα και εξω)...και ολοενα και θα ανεβαινεις αρκει να το θες!:toast::toast:

welcome back !:welcome::welcome:

Gianna
06-02-12, 22:43
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!
Αφού σφουγγάρισα τα νερά που είχαν μπει απ’ τα παράθυρα λόγω βροχής, ας γράψω την αναφορά μου.
Προθέρμανση 5' διάδρομος στο 6,5
Στήθος
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος (1ο: μόνο η μπάρα για ζέσταμα - 10κ.- 15κ. – 20κ. 4 επαν. και άλλες 4 στα 10κ.)
2. Πιέσεις επικλινής στο smith (15κ. – 15κ – 20κ)
3. Πεκ - Ντεκ (32κ. 3 σετ των 8)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα (25 – 32κ – 32κ.)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση – 14κ. – 14κ ) Κανονικά εδώ ήξερα να τις κάνω με ανοιχτά τα χερούλια για στήθος και κλειστά για τρικέφαλους. Σήμερα ένας τύπος μου πε και για στήθος καλύτερα κλειστά. Ισχύει;;;
6. 20 πουσ απς

Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (16 κ. 3 σετ των 8)
2. Κάμψεις αλτήρες (6κ. 3 σετ των 8)
3. Σφυριά (7- 7- 8 5 επαναλήψεις σε κάθε χέρι και μετά με το 7άρι 3 σετ των 8 )
4. Κάμψεις αλτήρες ένα ένα χέρι επικληνής (7κ. 3 σετ των 8)

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (3Χ 10)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
4. Με λάστιχο στο στρώμα και άρσεις ποδιών (3 χ 15)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10

Τέλος 30' διάδρομος τρέξιμο, καλό όμως .... 4 χλμ βγήκαν, το ευχαριστήθηκα!!!

Διατροφή: 8:00: 250 μλ. Γάλα κατσικίσιο 1,5% λιπαρά – 2 φ. ψωμί ολικής -1 φ. μοσχάρι - 1 φ. τυρί αρλα - 3 ασπράδια -λίγο μαρούλι - 1 πορτοκάλι - 1 μήλο μικρό
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούρτι 250 γρ. (για την ακρίβεια είναι κουάρκ bio) 0% με 2 γεμάτες κ.γ ανάμεικτα πίτουρο βρώμης/νιφάδες σίκαλης
18:45 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό
19:45 120 γρ. φακές πράσινες με πράσο, κρεμμύδι, κίτρινη κολοκύθα – 2 κ.σ νιφάδες σίκαλης - 1 κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:30 (έτσι το κόβω...): 1 γιαούρτι Naturell 0% - 1 κ.γ κακάο, 1 κ.γ πίτουρο βρώμης – 1 κ.γ whey
Δεν μας έφταναν τα 2 μαγαζιά Βενέτη, μπουγατσάδικα, τυροπιτάδικα και δεν συμμαζεύεται που είναι δίπλα στο γραφείο, θα ανοίξει τώρα ακριβώς από κάτω μας φούρνος «Το Χωριάτικο» !!!!! Μα κανένα έλεος σ’ αυτόν τον κόσμο!!!
Αυτά, σας φιλώ

RAMBO
06-02-12, 22:49
αυτοι οι φουρνοι με αυτα τα μεζεδακια μπουκιτσες που εχουν ειναι για φαι διχως τελοσ ..ορμα μια ζωη την εχουμε

Gianna
06-02-12, 23:08
αυτοι οι φουρνοι με αυτα τα μεζεδακια μπουκιτσες που εχουν ειναι για φαι διχως τελοσ ..ορμα μια ζωη την εχουμε

Πώς με πιάνεις.....Σ' αυτά τα θέματα μόνο άντρες μπορούν να με καταλάβουν (και να με συναγωνιστούν:green::porc:).

RAMBO
06-02-12, 23:14
ε μα σεκαταλαβαινω γιατι ειμαι και γω μεσα στα πραματα της αμαρτιας

eri_87
07-02-12, 13:18
Γιάννα καλή συνέχεια στη προσπάθειά σου για "έλεγχο της κατάστασης"... Να ξέρεις πάντως, ότι αυτές τις μέρες ήμουν κι εγώ εκτός ελέγχου, δεν έφτασα ακριβώς σε υπερφαγικό, αλλά το παράχεσα εντελώς και αποσυντονίστηκα... Στο τσακ ήμουν να αρχίσω κι εγώ αυτά που λες, δηλαδή τα σκεφτόμουν (να πάρω σβάρνα όλα τα φαγάδικα κτλ) αλλά τελικά πήρα σβάρνα μόνο λίγα :green:... Δε θέλω με τίποτα να αρχίσω ξανά τις κρίσεις βλακείας αλλά πραγματικά είμαι οριακά, χωρίς να μπορώ κι εγώ να προσδιορίσω την αιτία! το χειρότερο είναι ότι μου έχει ανοίξει η όρεξη τώρα και δε χορταίνω με όσα θα χόρταινα πριν 1 βδομάδα... Οπότε, πρέπει να πέσει λίγη πείνα! :green:
Άντε, καλό μας μάζεμα! :weights:

gym
07-02-12, 17:26
γιαννα μου οτι κ να ανοιξει κοντα σου εσυ κυρια!

παντου υπαρχουν κ θα υπαρχουν αυτα τριγυρω μας!γυρνα το κεφαλι κ προχωρα στο στοχο σου εσυ!

;)

Gianna
07-02-12, 22:56
Έχουμε και λέμε:

Προθέρμανση 5' διάδρομος στο 6,5
Πόδια
1. Σκουότ στο σμιθ (4 σετ των 8: 10κ – 20κ – 20κ – 10κ.),
2. Χακ σκουότ (3χ8 χωρίς κιλά)
3. Άσκηση γλουτών στην κίτρινη μπάλα (4χ10)
4. Τετρακέφαλοι (3χ8: 39κ– 45κ -39κ)
5. Κάμψεις δικέφαλοι (3χ8: 23κ-32κ-23κ)
6. Προσαγωγοί - απαγωγοί (3 χ12: – 18 κ. / 23κ.)
Ώμοι
1. Σμιθ (4χ8: 10κ – 15κ – 20κ – 30κ. με βοήθεια 4 επαν. και μετά άλλες 8 με 10κ.)
2. Εκτάσεις με αλτήρες τελείως ανοιχτά (3χ8: 4κ. – 4κ – 6 κ. 4 επαν. και άλλες 4 με τα 4.κ. - βασικά δεν έβρισκα τα 5κιλα με τίποτα!!!:shoot:)
3. Προτάσεις στην τροχαλία (3χ8: 11 κ.-14-14)
4. Όρθια κωπηλατική -τραπεζοειδείς (3χ8: 18κ. 20κ. -20κ)

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (3 χ 10)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
4. Άρσεις ποδιών (3χ10)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10
Τέλος 10' διάδρομος στο 6,5

Διατροφή:
8:00: 2 φέτες ψωμί ολικής -1 φ. μοσχάρι - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια (και μισός κρόκος) - λίγο μαρούλι – 1 αχλάδι - 1 μήλο μικρό – 1πορτοκάλι (το παράκανα με τα φρούτα σήμερα, τα λατρεύω!!!:green:)
13:00 στο γραφείο: 1 γιαούρτι /κουάρκ (250 γρ. ) 0% με 2 κ.γ βρώμη /σίκαλη/ηλιόσποροι
18:15 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό – 1 ακτινίδιο
19:15 φιλέτο κοτόπουλο γύρω στα 200 γρ. στο τηγάνι με νερό (και διάφορα μπαχαρικά βεβαίως βεβαίως!!! – κουνουπίδι /κολοκύθα κίτρινη (γύρω στα 200γρ. το καθένα, δεν τα ζυγίζω αυτά) – 1 κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:00 250 γρ. γιαούρτι/κουάρκ 0% με 1 κ.γ. αμυγδαλοβούτυρο και καμιά 10αρία φουντούκια/φιστίκια

Πολύ μ’ άρεσε σήμερα η προπόνηση. Έχω αρχίσει ν’ αγαπάω και τις προπονήσεις ποδιών, είχε κόσμο όσο πρέπει στο gym, ούτε νέκρα να ψυχοπλακώνεσαι, ούτε χαμός, βοήθησα και με βοήθησαν, καλή φάση!!!:clap:

Σήμερα επίσης είχα το 1ο ραντεβού με την ψυχολόγου του κέντρου για διατροφικές διαταραχές «Ανάσα». Με ρώτησε να της περιγράψω τα επεισόδια υπερφαγίας , ξέρετε ερωτήσεις για την πορεία του σωματικού μου βάρους και τέτοια, αλλά και ερωτήσεις που αφορούν την οικογενειακή μου / προσωπική κατάσταση, τη δουλειά γενικά απ΄ όλα. Η συγκεκεριμένη κοπέλα ήταν κλινική ψυχολόγος, δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε, καλά 1η φορά κάνω κι εγώ κάτι τέτοιο, ίσως δεν μπορούσα να εκφράσω σωστά αυτά που είχα στο μυαλό μου, αλλά δεν ξέρω, ώρες ώρες οι ερωτήσεις της μου φαίνονταν λίγο χαζές.... Τέλοσπάντων.... Κλείσαμε νέο ραντεβού για 20/2 , οπότε αυτή θα έχει δώσει τις σημειώσεις της και σε μία επιτροπή του κέντρου αποτελούμενη από διάφορες ειδικότητες και των 2 χώρων (διατροφολογία/ψυχολογία) και τότε θα καθορίσουμε την πορεία μας, δηλ. αν θα ακολουθήσω κάποια «θεραπεία» κλπ. κλπ. Ίδωμεν..........

Gianna
07-02-12, 22:59
Γιάννα καλή συνέχεια στη προσπάθειά σου για "έλεγχο της κατάστασης"... Να ξέρεις πάντως, ότι αυτές τις μέρες ήμουν κι εγώ εκτός ελέγχου, δεν έφτασα ακριβώς σε υπερφαγικό, αλλά το παράχεσα εντελώς και αποσυντονίστηκα... Στο τσακ ήμουν να αρχίσω κι εγώ αυτά που λες, δηλαδή τα σκεφτόμουν (να πάρω σβάρνα όλα τα φαγάδικα κτλ) αλλά τελικά πήρα σβάρνα μόνο λίγα :green:... Δε θέλω με τίποτα να αρχίσω ξανά τις κρίσεις βλακείας αλλά πραγματικά είμαι οριακά, χωρίς να μπορώ κι εγώ να προσδιορίσω την αιτία! το χειρότερο είναι ότι μου έχει ανοίξει η όρεξη τώρα και δε χορταίνω με όσα θα χόρταινα πριν 1 βδομάδα... Οπότε, πρέπει να πέσει λίγη πείνα! :green:
Άντε, καλό μας μάζεμα! :weights:

Την απάντηση μας δίνει, όπως πάντα, η Ελένη: Κυρίες, my ladies!!!! (και τι κυρίες :weights: χι χι)

gym
08-02-12, 14:19
Έχουμε και λέμε:

Πολύ μ’ άρεσε σήμερα η προπόνηση. Έχω αρχίσει ν’ αγαπάω και τις προπονήσεις ποδιών, είχε κόσμο όσο πρέπει στο gym, ούτε νέκρα να ψυχοπλακώνεσαι, ούτε χαμός, βοήθησα και με βοήθησαν, καλή φάση!!!:clap:

Σήμερα επίσης είχα το 1ο ραντεβού με την ψυχολόγου του κέντρου για διατροφικές διαταραχές «Ανάσα». Με ρώτησε να της περιγράψω τα επεισόδια υπερφαγίας , ξέρετε ερωτήσεις για την πορεία του σωματικού μου βάρους και τέτοια, αλλά και ερωτήσεις που αφορούν την οικογενειακή μου / προσωπική κατάσταση, τη δουλειά γενικά απ΄ όλα. Η συγκεκεριμένη κοπέλα ήταν κλινική ψυχολόγος, δεν μπορώ να πω ότι με κέρδισε, καλά 1η φορά κάνω κι εγώ κάτι τέτοιο, ίσως δεν μπορούσα να εκφράσω σωστά αυτά που είχα στο μυαλό μου, αλλά δεν ξέρω, ώρες ώρες οι ερωτήσεις της μου φαίνονταν λίγο χαζές.... Τέλοσπάντων.... Κλείσαμε νέο ραντεβού για 20/2 , οπότε αυτή θα έχει δώσει τις σημειώσεις της και σε μία επιτροπή του κέντρου αποτελούμενη από διάφορες ειδικότητες και των 2 χώρων (διατροφολογία/ψυχολογία) και τότε θα καθορίσουμε την πορεία μας, δηλ. αν θα ακολουθήσω κάποια «θεραπεία» κλπ. κλπ. Ίδωμεν..........

αρχικα πολλα μπραβο στο κομματι προπονηση...το οτι λες οτι αρχισες να αγαπας ποδια ειναι μεγαλο βημα!;);)

στο κομματι με την ψυχολογο...δωσε της χρονο κ σε αυτην κ σε σενα να δεσετε...δεν ειναι απλο ,παω καθομαι τα λεω κ φευγω!
σιγα σιγα θα γινει κ αυτο!καλη αρχη ευχομαι γιαννα μου!:toast:

Gianna
08-02-12, 23:16
Χαίρετε, χαίρετε!!! Ξανάρχισε το κρύο,εεεεεε;;;
Λοιπόν, σήμερα είχα personal (μου μένει άλλο 1, κλαψ...) από αερόβιο ξεκίνησα με 10' γρήγορο περπάτημα και τέλος 15' ελλειπτικό σε χαμηλή ένταση. Παίξαμε με αρκετά super - set εντός της ίδιας άσκησης, δηλάδή το 2ο και το 3ο σετ μεταξύ τους, ολίγον σκότωμα, αλλά ωραία... Κάποια καλά νούμερα: Cross - over στήθος 2ο και 3ο σετ στα 14κ. Καθιστή κωπηλατική - τροχαλία (με μια μεσαία λαβή μπάρα με χερούλια) 7κ. , Ώμοι στρατιωτικές: 18κ. σε σούπερ σετ με 14 κ. και τα δύο από 8 επαναλήψεις. Πόδια τις αγαπημένες μου πλέον προχωρητικές προβολές (βοηθάνε και στην ισορροπία, πολύ καλή άσκηση). Α, επίσης και χθες (λόγω απεργίας) και σήμερα επειδή μου τη βάρεσε πήγα στη δουλειά με τα πόδια, 30΄κανονικό περπάτημα και αύριο έχει τρέξιμοοοοοο:bodybuilder1:(και διατάσεις, θα προσπαθήσω, εδώ θέλω πολύ δουλειά!!!)
Διατροφή:
8:00: 2 φέτες ψωμί ολικής -2 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια και μισός κρόκος) - λίγο μαρούλι – 1 μήλο κόκκινο – 1 πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούρτι /κουάρκ (250 γρ. ) 0% με 2 κ.γ πίτουρο βρώμης /νιφάδες σίκαλης/ηλιόσποροι
18:15 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό
19:15 μπιφτέκια κοτόπουλο γύρω στα 160 γρ. – 2 πιτούλες ολικής αλέσεως – 1 φ. Τυρί άρλα – λίγη μουστάρδα – σαλάτα σπανάκι/αγγουράκι/κάππαρη με λεμόνι - 1 μανταρίνι
23:00 300 γρ. γιαούρτι 1% - 1κ.γ κακάο -1 κ.γ whey – 1 κ.γ πίτουρο βρώμης και κανένα ξηροκάρπι (όποτε το πετυχαίνω παίρνω καμιά φορά ένα Ροδόπη 1%, όχι το κλασικό της το πράσινο, είναι σε μονή συσκευασία, νερουλό λιγάκι για τα γούστα μου, αλλά πολύ νόστιμο, το κακό είναι ότι πέραν του 1% λιπαρά δεν αναγράφει τις υπόλοιπες αναλογίες ).
Καλό σας βράδυ!!

Stella
08-02-12, 23:23
Μπράβο ρε Γιάννα τέλεια!
Να μας ενημερώνεις αν θες για την ψυχολόγο που πηγαίνεις...όπως καταλαβαίνεις μας ενδιαφέρει...

Αυτό που μ΄αρέσει σε σένα πιο πολύ είναι η διατροφή σου βρε παιδάκι μου...έτσι....μπαμπάτσικη!
...δε φοβάσαι το φαί....μπράβο!!!:thumbup:

Gianna
08-02-12, 23:37
Μπράβο ρε Γιάννα τέλεια!
Να μας ενημερώνεις αν θες για την ψυχολόγο που πηγαίνεις...όπως καταλαβαίνεις μας ενδιαφέρει...

Αυτό που μ΄αρέσει σε σένα πιο πολύ είναι η διατροφή σου βρε παιδάκι μου...έτσι....μπαμπάτσικη!
...δε φοβάσαι το φαί....μπράβο!!!:thumbup:

Ναι, η αλήθεια είναι ότι τρώω αρκετά, ειδικά σε σχέση με τα υπόλοιπα κορίτσια εδώ απ' ότι βλέπω.... Μου μεινε ίσως από τότε που πριν 2 χρόνια είχα φτάσει 46 κιλά (έλεος) και μετά συνήλθα, άλλαξα gym, δηλαδή ουσιαστικά τότε ξεκίνησα σοβαρά προπόνηση και διατροφή και ήμουν...στον όγκο που λένε και τα αγοράκια:P Κοίτα, πάντως κιλά δεν θέλω να χάσω, τώρα είμαι στα 52,50 με 53 και πάντα έχω στόχο την μυϊκή ενδυνάμωση και το καλό "γέμισμα", οπότε το τιμάω το φαγάκι μου. Πάντως, αν εξαιρέσεις τα τυχόν επεισόδια η διατροφή μου νομίζω είναι καλή σε ποιότητα. Εννοείται ότι λέτε ελεύθερα τη γνώμη σας και κάθε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο!

marvin
09-02-12, 01:11
Χαίρετε, χαίρετε!!! Ξανάρχισε το κρύο,εεεεεε;;;
Λοιπόν, σήμερα είχα personal (μου μένει άλλο 1, κλαψ...) από αερόβιο ξεκίνησα με 10' γρήγορο περπάτημα και τέλος 15' ελλειπτικό σε χαμηλή ένταση. Παίξαμε με αρκετά super - set εντός της ίδιας άσκησης, δηλάδή το 2ο και το 3ο σετ μεταξύ τους, ολίγον σκότωμα, αλλά ωραία... Κάποια καλά νούμερα: Cross - over στήθος 2ο και 3ο σετ στα 14κ. Καθιστή κωπηλατική - τροχαλία (με μια μεσαία λαβή μπάρα με χερούλια) 7κ. , Ώμοι στρατιωτικές: 18κ. σε σούπερ σετ με 14 κ. και τα δύο από 8 επαναλήψεις. Πόδια τις αγαπημένες μου πλέον προχωρητικές προβολές (βοηθάνε και στην ισορροπία, πολύ καλή άσκηση). Α, επίσης και χθες (λόγω απεργίας) και σήμερα επειδή μου τη βάρεσε πήγα στη δουλειά με τα πόδια, 30΄κανονικό περπάτημα και αύριο έχει τρέξιμοοοοοο:bodybuilder1:(και διατάσεις, θα προσπαθήσω, εδώ θέλω πολύ δουλειά!!!)
Διατροφή:
8:00: 2 φέτες ψωμί ολικής -2 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια και μισός κρόκος) - λίγο μαρούλι – 1 μήλο κόκκινο – 1 πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούρτι /κουάρκ (250 γρ. ) 0% με 2 κ.γ πίτουρο βρώμης /νιφάδες σίκαλης/ηλιόσποροι
18:15 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό
19:15 μπιφτέκια κοτόπουλο γύρω στα 160 γρ. – 2 πιτούλες ολικής αλέσεως – 1 φ. Τυρί άρλα – λίγη μουστάρδα – σαλάτα σπανάκι/αγγουράκι/κάππαρη με λεμόνι - 1 μανταρίνι
23:00 300 γρ. γιαούρτι 1% - 1κ.γ κακάο -1 κ.γ whey – 1 κ.γ πίτουρο βρώμης και κανένα ξηροκάρπι (όποτε το πετυχαίνω παίρνω καμιά φορά ένα Ροδόπη 1%, όχι το κλασικό της το πράσινο, είναι σε μονή συσκευασία, νερουλό λιγάκι για τα γούστα μου, αλλά πολύ νόστιμο, το κακό είναι ότι πέραν του 1% λιπαρά δεν αναγράφει τις υπόλοιπες αναλογίες ).
Καλό σας βράδυ!!

Μια χαρα βρισκω την διατροφη σου Γιαννα μου.:turtle::turtle:

Gianna
09-02-12, 23:15
Μια χαρα βρισκω την διατροφη σου Γιαννα μου.:turtle::turtle:

Χαίρομαι που τ' ακούω!Thanks!

Gianna
09-02-12, 23:16
Hallo boys `n girls!!!
Μέρα αερόβιου σήμερα, εξετελέσθη κανονικά . 1 ώρα διάδρομος τρέξιμο κυρίως και γρήγορο περπάτημα. Δηλαδή 7,6 χλμ σε 60’. Μετά περπάτησα χαλαρά άλλα 5’ για να πιάσω τα 8 χλμ. Μετά λίγες :green:διατασούλες.
Διατροφή:
8:00: 70 γρ ψωμί ολικής σίκαλης με κολοκυθόσπορούς (“Alnatura”, gym u know…;)) - 1 φ. Γαλοπούλα – 1 φ. Μοσχάρι μπούτι - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια και μισός κρόκος - λίγο μαρούλι – 1 ακτινίδιο – 1 πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούρτι Ροδόπη 2% (200 γρ. ) με 2 κ.γ πίτουρο βρώμης /νιφάδες σίκαλης/ηλιόσποροι /φιστίκια
18:30 Σπανακόρυζο (100 γρ. ρύζι κίτρινο – 100 περίπου γρ. σπανάκι) με τοφού (200 γρ). ½ πιπεριά πορτοκαλί, 1κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:30 250 γρ. γιαούρτι – κουάρκ 0% - 1κ.γ ταχίνι – 1κ.γ λιναρόσπορος και λίγα ξηροκάρπια
P.s: Το τοφού (φυτικό υποκατάστατο κρέατος) είναι κορυφαίο!!!Ειδικά όσοι θα νηστέψετε τις μέρες εκείνες θα είναι πολύ χρήσιμο. Λοιπόν κυκλοφορεί σε κλασικό: Στα 100 γρ. θερμίδες: γύρω στις 100, υδατάνθρακες τίποτα: 1γρ., πρωτεϊνη: 11-12 και λιπαρά 6,5 (τα οποία νομίζω είναι κάποια Ω λιπαρά) και σε καπνιστό (ε, λίγο πιο νόστιμο, αυτό έβαλα σήμερα): θερμίδες 145, υδ: 3 πρωτ: 15 λιπαρά: 6. Στα βιολογικά εννοείται...
Άντε, θέλω να δω και τον Παναθηναϊκό μπάσκετ και κόλλησα εδώ!!!!
Καλό κουράγιο αύριο με τις απεργίες, τρεχάτε ποδαράκια μου!!!

RAMBO
09-02-12, 23:19
σαρεσουν τα φρουτα ε?:P

Gianna
09-02-12, 23:27
σαρεσουν τα φρουτα ε?:P

Τρελαίνομαι!!!!!Παλιά έτρωγα και περισσότερα, με είχατε κατσαδιάσει και λιγάκι...:green:Ομολογώ ότι και το βράδυ καμιά φορά χτυπάω καμιά βανίλια..

gym
09-02-12, 23:34
Hallo boys `n girls!!!
Μέρα αερόβιου σήμερα, εξετελέσθη κανονικά . 1 ώρα διάδρομος τρέξιμο κυρίως και γρήγορο περπάτημα. Δηλαδή 7,6 χλμ σε 60’. Μετά περπάτησα χαλαρά άλλα 5’ για να πιάσω τα 8 χλμ. Μετά λίγες :green:διατασούλες. :thumbup::thumbup:


Διατροφή:
8:00: 70 γρ ψωμί ολικής σίκαλης με κολοκυθόσπορούς (“Alnatura”, gym u know…;)) :green::green:

- 1 φ. Γαλοπούλα – 1 φ. Μοσχάρι μπούτι - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια και μισός κρόκος - λίγο μαρούλι – 1 ακτινίδιο – 1 πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούρτι Ροδόπη 2% (200 γρ. ) με 2 κ.γ πίτουρο βρώμης /νιφάδες σίκαλης/ηλιόσποροι /φιστίκια
18:30 Σπανακόρυζο (100 γρ. ρύζι κίτρινο – 100 περίπου γρ. σπανάκι) με τοφού (200 γρ). ½ πιπεριά πορτοκαλί, 1κ.σ ελαιόλαδο - 1 μανταρίνι
23:30 250 γρ. γιαούρτι – κουάρκ 0% - 1κ.γ ταχίνι – 1κ.γ λιναρόσπορος και λίγα ξηροκάρπια
P.s: Το τοφού (φυτικό υποκατάστατο κρέατος) είναι κορυφαίο!!!Ειδικά όσοι θα νηστέψετε τις μέρες εκείνες θα είναι πολύ χρήσιμο. Λοιπόν κυκλοφορεί σε κλασικό: Στα 100 γρ. θερμίδες: γύρω στις 100, υδατάνθρακες τίποτα: 1γρ., πρωτεϊνη: 11-12 και λιπαρά 6,5 (τα οποία νομίζω είναι κάποια Ω λιπαρά) και σε καπνιστό (ε, λίγο πιο νόστιμο, αυτό έβαλα σήμερα): θερμίδες 145, υδ: 3 πρωτ: 15 λιπαρά: 6. Στα βιολογικά εννοείται...
Άντε, θέλω να δω και τον Παναθηναϊκό μπάσκετ και κόλλησα εδώ!!!!
Καλό κουράγιο αύριο με τις απεργίες, τρεχάτε ποδαράκια μου!!!
καλα αεροβια!:green::green:

amst
09-02-12, 23:44
καλα αεροβια!:green::green:

Εγώ τις απεργίες τις καραγουστάρω.
Περπατάω και 10χλμ. :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
καλά δεν είναι και ο μόνος λόγος που τις γουστάρω

Gianna
10-02-12, 22:40
Καλησπέρα!
Σήμερα έκανα το τελευταίο personal, από μέσα Μαρτίου πάλι, να μαζέψουμε κανα χρήμα...
Έπεσε περπάτημα σήμερα. 30’ το πρωί σχετικά χαλαρά – κοίταγα και καμιά βιτρίνα- και 20’ στην επιστροφή το απόγευμα για να προλάβω την προπόνηση στην ώρα που είχαμε πει, έσκασα... Στην πρέσσα έκανα 3 σετ των 8 στα 80κ., αν και τα πόδια δεν ακουμπούσαν στήθος στο μάζεμα τα δε όλα!!! Επίσης γαλλικές με αλτήρες (ένα ένα χέρι πίσω απ’ το κεφάλι, αυτές δεν είναι;;;) 1 χ 8 με 6κ. 1 χ 6 με 7κ. (ρεκόρ μου) και καπάκι 1 χ 8 με 5κ. Επίσης κάναμε για τρικέφαλους πρώτη φορά την άσκηση «σκλάβος», ωραία είναι και θέλει κιλά για να τη νιώσεις. Έκλεισα με 15’ ελλειπτικό (μη περπατήσουμε κι άλλο....) σε μέτρια ένταση.
Διατροφή:
8:00: 1000 γρ ψωμί ολικής σίκαλης με ντίνκελ (γερμανικά κόλπα) - 2 φ. Γαλοπούλα- 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια - λίγο μαρούλι – 1 ακτινίδιο – 1 μήλο κόκκινο
13:45 στο γραφείο: 1 κότατζ dirollo 2,5% λιπαρά με ελιά, ρίγανη, αγγουράκι (200 γρ. ) με μισό από ένα μεγάλο παξιμάδι κριθαρένιο «το Μάνα»
18:15: 1 μπάρα πρωτεϊνης 45 γρ.
19:15: 180 γρ,. μπιφτέκια κοτόπουλο με 200γρ. λαχανάκια Βρυξελλών και 120 γρ. γλυκοκολοκύθα με λεμονάκι
23:00 (καλά στο περίπου): 1 γιαούρτι 1% (300 γρ)– 1κ.γ πίτουρο βρώμης – 1 κ.γ whey- 1 κ.γ κακάο – 2 κ.γ ανάμεικτα ξηροκάρπια
Σκεφτόμουν να κάνω κάτι σαν αυτό το βρωμοκεκάκι (βλ. τις συνταγές του Τόλη «ποίος χρειάζεται τα cheat»), αλλά αλμυρό και χωρίς πολύ βρώμη/υδατ. Δηλαδή 5 ασπράδια -50 γρ. μυζήθρα 2% - λίγο μπεϊκιν – μυρωδικά (δυόσμο, πιπεράκι), άντε και καμιά κ.σ πίτουρο βρώμης, στο παραλληλόγραμμο ταψάκι για τα κεϊκ και στον φούρνο για κανα 20’. Το ερώτημά μου είναι, λέτε λόγω της απουσίας στερέων υλικών (βρώμη ή νιφάδες σίκαλης που βάζω εγώ) να μην ψηθεί/σταθεροποιηθεί ; να κολλήσει δεν νομίζω.
Αυτά, και ελπίζω οι άρρωστες να γίναν καλά ή έστω καλύτερα!!! Καλό Σ/Κ!

katerina.
11-02-12, 08:10
Καλησπέρα!
Σήμερα έκανα το τελευταίο personal, από μέσα Μαρτίου πάλι, να μαζέψουμε κανα χρήμα...
Έπεσε περπάτημα σήμερα. 30’ το πρωί σχετικά χαλαρά – κοίταγα και καμιά βιτρίνα- και 20’ στην επιστροφή το απόγευμα για να προλάβω την προπόνηση στην ώρα που είχαμε πει, έσκασα... Στην πρέσσα έκανα 3 σετ των 8 στα 80κ., αν και τα πόδια δεν ακουμπούσαν στήθος στο μάζεμα τα δε όλα!!! Επίσης γαλλικές με αλτήρες (ένα ένα χέρι πίσω απ’ το κεφάλι, αυτές δεν είναι;;;) 1 χ 8 με 6κ. 1 χ 6 με 7κ. (ρεκόρ μου) και καπάκι 1 χ 8 με 5κ. Επίσης κάναμε για τρικέφαλους πρώτη φορά την άσκηση «σκλάβος», ωραία είναι και θέλει κιλά για να τη νιώσεις. Έκλεισα με 15’ ελλειπτικό (μη περπατήσουμε κι άλλο....) σε μέτρια ένταση.
Διατροφή:
8:00: 1000 γρ ψωμί ολικής σίκαλης με ντίνκελ (γερμανικά κόλπα) - 2 φ. Γαλοπούλα- 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια - λίγο μαρούλι – 1 ακτινίδιο – 1 μήλο κόκκινο
13:45 στο γραφείο: 1 κότατζ dirollo 2,5% λιπαρά με ελιά, ρίγανη, αγγουράκι (200 γρ. ) με μισό από ένα μεγάλο παξιμάδι κριθαρένιο «το Μάνα»
18:15: 1 μπάρα πρωτεϊνης 45 γρ.
19:15: 180 γρ,. μπιφτέκια κοτόπουλο με 200γρ. λαχανάκια Βρυξελλών και 120 γρ. γλυκοκολοκύθα με λεμονάκι
23:00 (καλά στο περίπου): 1 γιαούρτι 1% (300 γρ)– 1κ.γ πίτουρο βρώμης – 1 κ.γ whey- 1 κ.γ κακάο – 2 κ.γ ανάμεικτα ξηροκάρπια
Σκεφτόμουν να κάνω κάτι σαν αυτό το βρωμοκεκάκι (βλ. τις συνταγές του Τόλη «ποίος χρειάζεται τα cheat»), αλλά αλμυρό και χωρίς πολύ βρώμη/υδατ. Δηλαδή 5 ασπράδια -50 γρ. μυζήθρα 2% - λίγο μπεϊκιν – μυρωδικά (δυόσμο, πιπεράκι), άντε και καμιά κ.σ πίτουρο βρώμης, στο παραλληλόγραμμο ταψάκι για τα κεϊκ και στον φούρνο για κανα 20’. Το ερώτημά μου είναι, λέτε λόγω της απουσίας στερέων υλικών (βρώμη ή νιφάδες σίκαλης που βάζω εγώ) να μην ψηθεί/σταθεροποιηθεί ; να κολλήσει δεν νομίζω.
Αυτά, και ελπίζω οι άρρωστες να γίναν καλά ή έστω καλύτερα!!! Καλό Σ/Κ!



gianna βρισκεις μυζηθρα με 2 τις εκατο λιπαρα???:unsure:

Gianna
11-02-12, 19:32
gianna βρισκεις μυζηθρα με 2 τις εκατο λιπαρα???:unsure:

Ναι, σε μαγαζί με βιολογικά και στο κεντρο και στη γειτονιά μου τη φέρνει, νομίζω λέγεται "Λιβαδερού"΄, συσκευασία 250 γρ. Και γω όταν τη βρήκα λέω, εδώ είμαστε:thumbup:

Gianna
11-02-12, 19:34
Χαιρετώ την παρέα!! Σήμερα έχουμε:
5’ διάδρομος ζέσταμα
ΠΛΑΤΗ
1. Έλξεις μονόζυγο ανοιχτά (όχι τέρμα τέρμα) ( 3 σετ των 8 με υποβοήθηση 14 κ. και 1 σετ των 8 με υποβοήθηση 23κ. τελείως ανοιχτή λαβή)
2. Καθιστή κωπηλατική μηχάνημα (3 χ 8: 25κ. – 18 κ. - 25κ. )
3. Τροχαλία εμπροσθολαίμιες (3 χ8: 32κ. – 39κ.- 39κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (3χ8: 39 κ. - 45κ. 4 επαν. + 39κ. 4 επαν. – 39κ. )
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3 χ8: 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Γαλλικές με αλτήρες (3 χ 8: 6 κ. – 7 κ. 5 επαν. + 3 επαν. 6κ. – 7κ. 4επαν. + 6κ. 4 επαν.)
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (υποβοήθηση: 23κ..) σε σούπερ σετ με τροχαλία ίσια λαβή 23κ. (3χ8)
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (3χ8 : 11κ.)
4. Τροχαλία με το μαύρο σκοινί που ανοίγεις τα χέρια κάτω (3 χ8: 18κ. – 23 – 18κ)
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (3 σετ των 10)
2. Ρωμαϊκή καρέκλα (2 σετ των 10)
3. Άρσεις ποδιών στο στρώμα (2 σετ των 10) + 1 σετ των 10 στον πάγκο
4. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ. 4 σετ των 15)
5. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων

Τέλος 30’ διάδρομο τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 3,7 χλμ. Και μετά χαλαρό περπάτημα κανα 5 λεπτο.


Διατροφή:
πρωϊνο: 10:45: 2 φέτες γερμανικό ψωμί (100 γρ.) σίκαλης/ντίνκελ με 1 φέτα τυρί άρλα 5% 1 φέτα γαλοπούλα, ½ φ. Μοσχάρι μπούτι - 3 ασπράδια και λίγο μαρούλι. - 1 κόκκινο μήλο – 1 πορτοκάλι
Μεταπροπονητικό: 16:30 : 1 μπάρα πρωτεϊνης (85 gr.)
Κυρίως γεύμα : 19:15: 1 φιλέτο σολωμός 250 γρ. , λαχανάκια Βρυξελλών 200 γρ. και 100 γρ. πλιγούρι – 1κ.σ ελαιόλαδο
Βράδυ: προβλέπεται γιαουρτάκι/κουάρκ 0% (250 γρ.) 1 κ.γ ταχίνι και ξηροκάρπια (λίγα, εεεε)

Πάω να αρχίσω να φτιάχνω το σολωμό μου:P

Gianna
12-02-12, 01:48
Πριν λίγο γύρισα σπίτι και αφού έφαγα το γιαουρτάκι μου με το ταχίνι και τα ξηροκάρπια (και 1 μικρό φιρίκι:green:) πήγε να γίνει η ζημία.....Ευτυχώς το σωσα με 1 φέτα γερμανικό ψωμί και 1 φέτα γαλοπούλα. Δεν ήταν ανάγκη ούτε αυτά να φάω, βέβαια, αλλά αφού σταμάτησα εκεί, μικρή η απώλεια, είμαι ευχαριστημένη, στο τσακ το γλίτωσα το επεισόδιο. (ευτυχώς που έχω εξορίσει κάτι αποξηραμένα σύκα και βερύκοκα, γιατί το βλέπω, θα ξεκινούσα απ' αυτά και θα κατέληγα αγκαλιά με το βάζο το μέλι, το ταχίνι και το πακέτο το ψωμί:porc::pale:

gym
12-02-12, 01:49
αλλα δεν εγινε η ζημια....ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ!το ελεγχεις...στο μυαλο ειναι ολα!:clap::clap::clap::clap::clap:

Gianna
12-02-12, 01:51
αλλα δεν εγινε η ζημια....ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΝΝΑ ΜΟΥ!το ελεγχεις...στο μυαλο ειναι ολα!:clap::clap::clap::clap::clap:

Thanks!!! Έχεις δίκιο.

Gianna
14-02-12, 22:15
Καλησπέρα, τι κάνουν τα συμφορουμιτάκια;;;

Εγώ δεν σχολιάζω τα καμώματά μου της Κυριακής, αρκετά χάλια ήμουν τη Δευτέρα εξαιτίας τους...ούτε την προπόνηση δεν ευχαριστήθηκα, μόνο μετά τα βάρη που έριξα ένα καλό τρέξιμο συνολικά 40' κάπως συνήλθα. Πάλι μία από τα ίδια:(:(:(:( για άλλη μία φορά λέμε πώς δεν πειράζει και συνεχίζουμε, τέλοσπάντων.....

Σήμερα περπάτησα 20' το πρωί και στο γυμναστήριο είχαμε:

Προθέρμανση 5' διάδρομος στο 6,5 - 7
Πόδια
1. Σκουότ στο σμιθ (4 σετ των 8: 10κ – 20κ – 20κ – 10κ.),
2. Χακ σκουότ (3χ8 χωρίς κιλά)
3. Άσκηση γλουτών στην κίτρινη μπάλα (3χ10)
4. Γλουτιαίοι στο μηχάνημα (2χ10 – 25κ.)
5.Τετρακέφαλοι (3χ8: 39κ– 45κ -45κ)
6. Κάμψεις δικέφαλοι (3χ8: 23κ-32κ-25κ)
7. Προσαγωγοί - απαγωγοί (3 χ12: – 18 κ. / 23κ.)
Ώμοι
1. Σμιθ (4χ8: 10κ – 15κ – 20κ – 25κ. με βοήθεια 4 επαν. και μετά άλλες 8 με 15κ.)
2. Εκτάσεις με αλτήρες τελείως ανοιχτά (3χ8: 5κ. – 6 κ. 4 επαν. και άλλες 4 με τα 4.κ. - 5κ.)
3. Προτάσεις στην τροχαλία (3χ8: 11 κ.-14-14κ)
4. Όρθια κωπηλατική -τραπεζοειδείς (3χ8: 20κ. - 22κ. 4 επαναλήψεις και άλλες 4 με 18κ. -20κ.)

Κοιλιακοί
1. Στο στρώμα άρσεις ποδιών (2 χ 10) – άρσεις ποδιών με μπάλα (2χ10)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
4. Ρωμαϊκή καρέκλα (4χ10) (2 σετ με λυγισμένα γόνατα και 2 με τεντωμένα τα πόδια)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10
Τέλος 5' ελλειπτικό χαμηλή ένταση και 15΄ διάδρομος στο 6,5

Χρόνια Πολλά στους ερωτευμένους μας!!!:joker:

xelashai
14-02-12, 22:23
καλησπέρα....:welcome:.....
πως πας με την ψυχολογο?...

Gianna
14-02-12, 22:36
καλησπέρα....:welcome:.....
πως πας με την ψυχολογο?...

Στις 20/2 έχω το 2ο ραντεβού, μη νομίζεις ότι σε βλέπουν πιο συχνά από ανά 15νθήμερο.

xelashai
14-02-12, 22:42
Στις 20/2 έχω το 2ο ραντεβού, μη νομίζεις ότι σε βλέπουν πιο συχνά από ανά 15νθήμερο.

ωχ...φαντασου δηλαδη ποσα θα ειναι τα ατομα που περιμενουν...:(

Gianna
15-02-12, 23:11
Καλησπέρα!!!
Καθώς ξέμεινα από πέρσοναλ, έκανα σήμερα μόνη μου το σύστημα με όλες τις μυϊκές ομάδες από 2 ασκήσεις (εεε, δικέφαλα δεν έκανα, βασικά γυμνάζονται στο παράλληλο και ασκήσεις των άλλων μυϊκών ομάδων). Λοιπόν: Έλξεις στο μονόζυγο με 2η λαβή (χθές διάβαζα ένα ποστ που τα ανέφερε η gym μας, 2η= παλάμες προς τα πάνω, ε; καλή μαθήτρια;;) έβγαλα 4 με υποβοήθηση 7κ. (δηλ. μία πλακίτσα τόση δα...) και τις υπόλοιπες 4 με 14κ.. Το 2ο σετ 8άρα στα 23κ. και το 3ο στα 14κ. Θα δοκιμάσω Σάββατο και με την 3η λαβή, νομίζω είναι πιο εύκολη και θα βγάλω παραπάνω με τα 7κ.:weights::weights: Was noch.....Α, σταυρός ανοιχτή λαβή 3χ8 (15 κ. - 20 - 15 κ.), στρατιωτικές ώμους με μπάρα 3χ8 18κ - 20κ. -20κ. , έκανα τις προβολές μου ποδαράκια και γενικά μιά χαρά λίγο απ' όλα!!!
Διατροφή τα γνωστά δικά μου
8:00: 2 φέτες (70 γρ.) ψωμί ολικής με κολοκυθόσπορους -1 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια - λίγο μαρούλι - 1 μήλο – 1πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 γιαούρτι /κουάρκ (250 γρ. ) 0% με 2 κ.γ βρώμη /σίκαλη/ηλιόσποροι - 1κ.γ ταχίνι
18:15 μετά την προπόνηση: 1 σκουπ whey σε νερό – 1 βανίλια
19:15 90 γρ. φασόλια κόκκινα με 1 κονσέρβα τόνο μικρή - 80 γρ. καλαμπόκι, λίγη κίτρινη κολοκύθα, κρεμμυδάκια, πιπεριά πράσινη - 3 ελιές – 1 κ.σ ελαιόλαδο
23:15 200 γρ. κόττζ 1% με 1 κ.γ. αμυγδαλοβούτυρο και καμιά 10αρία φουντούκια/φιστίκια - 1 αγγουράκι

Σήμερα πήγα για μια δουλειά στη Γλυφάδα το πρωί και είδα θάλασσα, τι ωραία που ήταν!!Θέλω ζέστη, καλοκαίρι, κοντομάνικα και μπάνιο! Φιλιά σε όλους!

Gianna
16-02-12, 23:00
Πού είστε πουλάκια μου;;;;;;;;;Το τσικνίζουμε, εεεεε;;;;;;;;;

Εγώ πιστή: Η αναφορά μου για σήμερα: Άντε μια μέρα να μην κάνουμε βάρη:green:, αερόβιο λοιπόν, 1 ωρίτσα διάδρομος τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα, σύνολο 7 χλμ (τις 2 προηγούμενες φορές είχα φτάσει 7,5 χλμ.:( - φταίει που τελείωσε η μπαταρία στο mp3 και έπρεπε να ακούω τις βλακείες που έβαζαν στο γυμναστήριο) και μετά κανα 5' περπάτημα για τα 7,5 χλμ. και κανά 10' διατάσεις.

Διατροφή:
8:00: 70 γρ ψωμί ολικής σίκαλης με κολοκυθόσπορούς - 1 φ. Γαλοπούλα – 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια - λίγο μαρούλι – 1 μήλο πράσινο – 1 πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 κόττατζ 1% λιπαρά (200 γρ.) - 1 κ.γ ελαιόλαδο - το 1/2 από ένα μεγάλο παξιμάδι κριθαρένιο
18:45 (καμιά ώρα μετά το γυμναστήριο): 1 μερίδα (καλήηηη) μοσχαρίσιο συκώτι (ε, είπαμε κρέας σήμερα να μυρίσει λίγο και το σπίτι, τι μόνο έξω θα μας σπάνε τη μύτη με τη τσίκνα:P) στο τηγάνι με νερό/λεμόνι/κρεμμυδάκι με 100 γρ. ρύζι καστανό ανακατεμένο με 100 γρ. κίτρινη κολοκύθα και 100 γρ. λαχανάκια Βρυξελλών - 1 κ.σ λινέλαιο
23:30 (περίπου) 200 γρ. κόττατζ 1% λιπαρά (το σκέφτομαι ή με κακάο και whey - ξηροκάρπια ή με ταχίνι/λιναρόσπορο κάτι τέτοιο τέλοσπάντων)
:welcome::welcome::welcome:

Gianna
17-02-12, 01:24
Τελικά έβαλα 1 κ.γ κοφτή κακάο και 1 κ.γ μισογεμάτη whey βανίλια στο cottage + τα απαραίτητα ξηροκάρπια, δηλαδή 3 φουντούκια - 1κ.γ φιστίκια - 2 κ.γ κολοκυθόσποροι - 5 πυρήνες από βερύκοκα (αυτά είναι σαν αμύγδαλα μόνο πιο μικρά, ίσως και με πιο έντονη γεύση, θυμίζει πολύ αυτό το μάρτσιπαν, ελληνιστί αμυγδαλόπαστα). Βασικά νομίζω ότι το μείγμα κακάο/πρωτεϊνη πάει πιο πολύ με γιαούρτι και μάλιστα με ψιλοαραιό γιαούρτι για να ανακατεύεται, να διαλύεται καλύτερα, αλλά και πάλι μία χαρά νόστιμο ήταν.
Αφήστε, είχα βάλει και εγώ να δω μία ταινία ("Η τελευταία λεγεώνα") περιπέτεια την εποχή της ρωμαϊκης αυτοκρατορίας. Αράζω στο καναπέ, κουβερτούλα, τσαϊ και ο γάτος στα πόδια μου. Ξεκινάει η ταινία, βλέπω 20΄ και μετά τα παίζει, κόβεται έτσι ξαφνικά...Ξενέρωμα. Και είναι η 3η φορά που το παθαίνω...αύριο θα πάω να τους ξεχέσωωωωωω. Άντε, ύπνο τώρα;)

Gianna
18-02-12, 19:54
Σημερινή προπόνηση:
5’ διάδρομος ζέσταμα
ΠΛΑΤΗ
1. Έλξεις μονόζυγο με υποβοήθηση (3χ8) : 1ο σετ: τέρμα ανοιχτά 8 επαν. 23κ. , 2ο: 1η λαβή 14κ. – 3ο : 1η λαβή 14κ. και 4 επαναλήψεις στα 7κ. με 2η λαβή
2. Καθιστή κωπηλατική μηχάνημα (3 χ 8: 25κ. – 18 κ. - 25κ. )
3. Τροχαλία εμπροσθολαίμιες (3 χ8: 32κ. – 39κ.- 34κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (3χ8: 32 κ. - 45κ. 4 επαν. + 32κ. 4 επαν. – 39κ. )
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3 χ8: 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Κλειστές πιέσεις πάγκου (4χ8): 1ο και 2ο μόνο με την μπάρα, 3ο : 5κ. και 4ο : 10κ.
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (3χ8) 23κ. – 14κ. 7κ. η υποβοήθηση
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (3χ8 : 11κ.)
4. Τροχαλία με το μαύρο σκοινί που ανοίγεις τα χέρια κάτω (3 χ8: 18κ. – 23κ – 18κ)
5. Τροχαλία ίσια λαβή (3χ8: 23-27-27κ)
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (1 χ 10)
2. Ρωμαϊκή καρέκλα (1χ 10)
3. Άρσεις ποδιών στο στρώμα με μπάλα ανάμεσα (3χ10)
4. Άρσεις ποδιών στον πάγκο (3 χ 10)
5. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ. 4 σετ των 15)
6. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων

Τέλος 30’ διάδρομο γρήγορο περπάτημα, δυστυχώς δεν μου βγήκε τρέξιμο παρά 5’, ίσως είχα κουραστεί , επειδή κατέβηκα το πρωί κέντρο για ψώνια και όσο να ναι, ένα πήγαινε – έλα το χε..

gym
18-02-12, 19:59
σε 5 λεπτα διαδρομο εσυ κυρια μου ζεσταθηκες?????????

κ ησουν στο κρυο πριν?

aggeliki
18-02-12, 20:03
αγαπω γατουλες!!! εχω και γω θηλυκια ...αλλα πολυ τριχα οι ατιμες....φφφφφ!!

Gianna
18-02-12, 20:05
σε 5 λεπτα διαδρομο εσυ κυρια μου ζεσταθηκες?????????

κ ησουν στο κρυο πριν?

Ήμουν ήδη ζεσταμένη, γιατί με το που γύρισα σπίτι απ' τα ψώνια, απλά άλλαξα και πήγα κατευθείαν για προπόνηση;)

Gianna
18-02-12, 20:07
αγαπω γατουλες!!! εχω και γω θηλυκια ...αλλα πολυ τριχα οι ατιμες....φφφφφ!!

Από τρίχες άλλο τίποτα, έχω και αρκετά μαύρα ρούχα, στα οποία οι κάτασπρες τρίχες του Χιονούλη κολλάνε απίστευτα, ε δεν τον βουρτσίζω και συχνά, ε δεν καθαρίζω και συνέχεια το σπίτι (ε, ναι δεν είμαι καλή νοικοκυρά, μόνο μαγείρεμα μ' αρέσει:green:) οπότε φαντάζεστε τι γίνεται....

Gianna
19-02-12, 17:17
Eπιτέλους, μπορώ να πω κι εγώ ότι μία φορά τα κατάφερα και είμαι ικανοποιημένη με τον εαυτό μου!!! Πήγα χθες βράδυ σε γενέθλια σε μια μπυραρία και ήμουν κυρία!!! Το τι περνούσε μπροστά μου δεν λέγεται, αλλά εγώ τίποτα... Εντάξει, εννοείται ότι ήπια τις μπύρες μου:toast: το θέμα είναι ότι ούτε έφαγα εκεί και κυρίως γυρίζοντας σπίτι ούτε πήρα σβάρνα τα περίπτερα, ούτε τσάκισα ταχίνια και ψωμιά στο σπίτι!!!
Σήμερα ευχαριστήθηκα διπλά το πρωινούλι μου. Έκανα μάλιστα ένα τέλειοοοο πιτάκι :green:(4 ασπράδια - 50 γρ. ανάμεικτα νιφάδες σίκαλης/πίτουρο βρώμης - 5 γκότζι μπέρις - 3 βατόμουρα - 1/2 κ.γ μέλι - 3 κ.σ. κόττατζ και πολλή κανέλα βέβαια).

marvin
19-02-12, 21:02
Eπιτέλους, μπορώ να πω κι εγώ ότι μία φορά τα κατάφερα και είμαι ικανοποιημένη με τον εαυτό μου!!! Πήγα χθες βράδυ σε γενέθλια σε μια μπυραρία και ήμουν κυρία!!! Το τι περνούσε μπροστά μου δεν λέγεται, αλλά εγώ τίποτα... Εντάξει, εννοείται ότι ήπια τις μπύρες μου:toast: το θέμα είναι ότι ούτε έφαγα εκεί και κυρίως γυρίζοντας σπίτι ούτε πήρα σβάρνα τα περίπτερα, ούτε τσάκισα ταχίνια και ψωμιά στο σπίτι!!!
Σήμερα ευχαριστήθηκα διπλά το πρωινούλι μου. Έκανα μάλιστα ένα τέλειοοοο πιτάκι :green:(4 ασπράδια - 50 γρ. ανάμεικτα νιφάδες σίκαλης/πίτουρο βρώμης - 5 γκότζι μπέρις - 3 βατόμουρα - 1/2 κ.γ μέλι - 3 κ.σ. κόττατζ και πολλή κανέλα βέβαια).

Αψογη :clap: μπυριτσα θα επινα και εγω ευχαριστως!!!!!!;)

RAMBO
19-02-12, 21:21
Eπιτέλους, μπορώ να πω κι εγώ ότι μία φορά τα κατάφερα και είμαι ικανοποιημένη με τον εαυτό μου!!! Πήγα χθες βράδυ σε γενέθλια σε μια μπυραρία και ήμουν κυρία!!! Το τι περνούσε μπροστά μου δεν λέγεται, αλλά εγώ τίποτα... Εντάξει, εννοείται ότι ήπια τις μπύρες μου:toast: το θέμα είναι ότι ούτε έφαγα εκεί και κυρίως γυρίζοντας σπίτι ούτε πήρα σβάρνα τα περίπτερα, ούτε τσάκισα ταχίνια και ψωμιά στο σπίτι!!!
Σήμερα ευχαριστήθηκα διπλά το πρωινούλι μου. Έκανα μάλιστα ένα τέλειοοοο πιτάκι :green:(4 ασπράδια - 50 γρ. ανάμεικτα νιφάδες σίκαλης/πίτουρο βρώμης - 5 γκότζι μπέρις - 3 βατόμουρα - 1/2 κ.γ μέλι - 3 κ.σ. κόττατζ και πολλή κανέλα βέβαια).

μηπως ειχες πυρετο...?...δεν το περιμενα αυτο:shock:

Gianna
19-02-12, 22:37
μηπως ειχες πυρετο...?...δεν το περιμενα αυτο:shock:

Άμα είναι έτσι να χεις πυρετό, καλώστονα και ας έρθει:green: Παιδί μου, εγώ δεν είμαι ν' αρχίσω, αν άρχιζα να τσιμπάω (και 23:00 που ήρθαν τα φαγητά!!!) δεν νομίζω να μου βγαινε σε καλο....

RAMBO
20-02-12, 00:24
με τοσα γλυκαδια και να μην αγγιξεις τπτ ειναι τροπη:P

gym
20-02-12, 01:32
ραμπε χαλας την πιατσα!:shock::shock:

RAMBO
20-02-12, 01:35
μα Eλενη δεν το ξερεις..? τα αμαρτωλα,τα επικυνδυνα και τα παρανομα ειναι τα καλυτερα

Gianna
20-02-12, 21:53
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!

Πρωί: Περπάτημα κανονικό 20΄
Προπόνηση:
Προθέρμανση: 5' διάδρομος 2,5’ τρέξιμο και 2,5’ γρήγορο περπάτημα
Στήθος
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος 3χ8 (5κ. - 10κ.- 15κ. )
2. Πιέσεις επικλινής στο smith 3χ8 (10κ. – 20κ – 25κ 5 επαναλ. + 3 στα 20κ.)
3. Πεκ - Ντεκ (32κ. 3 σετ των 8)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα 3χ8 ( 32κ.)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση – 14κ. – 14κ )
Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (16 κ. 3 σετ των 8)
2. Κάμψεις αλτήρες (6κ. 2 σετ των 8)
3. Σφυριά 3χ8 (7- 7- 6κ. )
4. Κάμψεις στο μηχάνημα.( 3 χ8) 9κ. – 14κ. 14κ.

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (2Χ 10)
2. Άρσεις ποδιών με μπάλα ανάμεσα (2χ10)
3. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10)
4. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) 32 κ.
5. Με λάστιχο στο στρώμα και άρσεις ποδιών (3 χ 15)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10
Τέλος 35' διάδρομος τρέξιμο, καλό.... 4 και χλμ βγήκαν, το ευχαριστήθηκα!!!

Πήγα σήμερα σ΄ αυτό το κέντρο διατροφικών διαταραχών. Με είδε η ψυχολόγος που είχαμε μιλήσει την 1η φορά και μου πε πάνω κάτω τα εξής: Από την μία δεν έχω το τυπικό υπερφαγικό προφίλ, καθώς τα επεισόδια δεν παρουσιάζονται με συχνότητα 2-3 φορές την εβδομάδα, εγώ παίζω γύρω στο 1. Πάντως θα ξεκινήσουμε συναντήσεις με μια άλλη θεραπεύτρια που θα με αναλάβει (δεν την γνώρισα), θα είναι 1 φορά την εβδομάδα , στην αρχή ατομικές, μετά μπορεί και σε ομάδα. Πρέπει πρώτα να με δει και ο γιατρός του κέτντρου, ίσως μου ζητήσει τίποτα εξετάσεις , θα με πάρει αυτός τηλ για ραντεβού. Το κακό είναι ότι θα ξεκινήσω σε 2-3 εβδομάδες, έχουν φόρτο.....(αλλά δεν έγινε και τίποτα, καλά πάω και μόνη μου και φυσικά έχω εσάς πουλάκια μου!!!!!:clap:)
Πάντως μια βδομάδα χωρίς επεισόδιο και μάλιστα έχοντας καταφέρει να φτάσεις στο τσακ και να μη γίνει, σου δίνει άλλον αέρα βρε παιδί μου, αισθάνεσαι πολύ καλύτερα!!! Καλά για τη ζυγαριά δεν το συζητώ... Το Σ/Κ έφαγα καλά, ήπια και τις μπύρες μου, έφαγα και σοκολάτα πρωτεϊνης «βρώμικη» και σήμερα έφαγα μία (όχι τόσο κακιά ...:green:) γιατί δεν προλάβαινα, αλλά όλα σε φυσιολογικό βαθμό και σήμερα που ζυγίστηκα ήμουν 51,90κ. δηλάδή έπεσα. Όχι ότι αυτό είναι το κύριο μέλημα (ίσα, ίσα εγώ 53 θέλω να είμαι), αλλά είναι ενδεικτικό του τι κάνουν οι υπερβολές...(ειδικά οι βραδυνές:porc:)....

gym
21-02-12, 00:43
θυμησε μου...ποσο υψος εχεις?

αντε ολα καλα να πανε με την ψυχολογο !

Gianna
21-02-12, 00:48
θυμησε μου...ποσο υψος εχεις? 1.67 είμαιαντε ολα καλα να πανε με την ψυχολογο! Danke, meine Liebe!!!!

:)

gym
21-02-12, 00:49
1.67 με 51 σχεδον κιλα?

χμ...εισαι μια χαρα...κ λιγα ειναι!

Gianna
21-02-12, 22:37
21/02/2012
Πόδια
1. Σκουότ στο σμιθ (4 σετ των 8: 10κ – 20κ – 20κ – 10κ.),
2. Χακ σκουότ (3χ8 χωρίς κιλά)
3. Γλουτιαίοι στο μηχάνημα (3χ8 – 25κ. -25 – 32κ.)
5.Τετρακέφαλοι (3χ8: 39κ– 45κ -45κ)
6. Κάμψεις δικέφαλοι (3χ8: 23κ-32κ-25κ)
7. Προσαγωγοί - απαγωγοί (3 χ12: – 18 κ. / 23κ.)
Ώμοι
1. Σμιθ (3χ8: 10κ – 20κ – 20κ )
2. Εκτάσεις με αλτήρες τελείως ανοιχτά (3χ8: 4κ. – 5 .κ. - 5κ.)
3. Προτάσεις στην τροχαλία (3χ8: 11 κ.-14-14κ)
4. Όρθια κωπηλατική -τραπεζοειδείς (3χ8: 20κ.)

Κοιλιακοί
1. Στο στρώμα άρσεις ποδιών με λάστιχο (3 χ 15)
2. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4χ10 – 9κ. τα 2 σετ και 14κ. τα άλλα 2)
3. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15: 32 - 36κ. -36κ. -36κ)
4. Ρωμαϊκή καρέκλα (2χ10)
5. Στην κίτρινη μπάλα (3χ10)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 4 χ10
Τέλος 15΄ διάδρομος στο 6 - 6,5

Διατροφή:
8:00: 2 φέτες ψωμί -1 φ. γαλοπούλα - 1 φ. τυρί αρλα – 3 ασπράδια (και μισός κρόκος) - λίγο μαρούλι - 1 μήλο πράσινο– 1πορτοκάλι
13:30 στο γραφείο: 1 κόττατζ (200 γρ. ) 1% με 1 κ.γ ελαιόλαδο – 1 αγγουράκι – ½ από ένα μεγάλο κριθαρένιο παξιμάδι
18:15 μετά την προπόνηση: 1 μπάρα πρωτεΊνης (50 γρ.) [εντάξει, το παράχεσα λίγο με δαυτες αυτή την εβδομάδα:green:, πήρα θάρρος επειδή έπεσα σε κιλά, τέρμα τώρα]
19:30 100 γρ. κοφτό μακαρονάκι ολικής με 100 γρ. γαρίδες αποφλοιωμένες– με σάλτσα ντομάτας/μισό φινόκιο, κρεμμυδάκι φρέσο, άνηθο, κάπαρρη - 1 κ.σ ελαιόλαδο
23:30 250 γρ. γιαούρτι/κουάρκ 0% με 1 κ.γ. ταχίνι και καμιά 10αρία φουντούκοαμύγδαλα – 1κ.γ κολοκυθόσπορους

gym
22-02-12, 22:54
εχεις δοκιμασει ραχιαιους σε μπαλα?

Gianna
22-02-12, 23:39
εχεις δοκιμασει ραχιαιους σε μπαλα?

Όχι... δεν μου ρχεται στο μυαλό να χω δει και κανέναν να κάνει. Τι λένε;; :unsure:Έχεις κανα βιντεάκι; Βασικά στον πάγκο κάνω (π.χ και όχι στο μηχάνημα - τελείως μάπα νομίζω - ή όχι ψαλιδάκι -που είναι καλά, στα περσοναλ κάναμε-) γιατί πιάνει και γλουτούς και προσπαθώ να τους σφίγγω όταν σηκώνομαι.

Ουφ, επιτέλους τώρα κάθισα κι εγώ ν’ αράξω λίγο και να περιηγηθώ στο αγαπημένο μου forum. Σήμερα είχαμε:
Πρωί: 25’ κανονικό περπάτημα
Προπόνηση
5’ διάδρομος γρήγορο περπάτημα
ΠΛΑΤΗ
1. Έλξεις μονόζυγο με υποβοήθηση (4χ8) : 1η λαβή ανοιχτά 14 κ. - 1η λαβή 14 κ. - 3 επαν. με 2η λαβή με 7κ. και οι υπόλοιπες 5 με 1η στα 14κ. – 1η λαβή τελείως ανοιχτά 23 κ.
2. Καθιστή κωπηλατική μηχάνημα (3 χ 8: 25κ. – 18 κ. - 18κ. )
3. Μηχάνημα πλάτης (3 χ10: 32κ. – 39κ.- 45κ.)
4. Τροχαλία με λαβή ανάποδη (3χ8: 34 κ. - 39κ. – 39κ. )
5. Ανοίγματα σε επικλινή πάγκο (3 χ8: 4κ.)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Γαλλικές με μπάρα (3χ8 : 12κ. – 12κ. 14κ.) Βασικά δεν ζορίστηκα, από την αρχή έπρεπε να βάλω 14 και μετά 16, την επόμενη φορά...
2. Βυθίσεις στο δίζυγο (3χ8) 14κ. – 14κ. 7κ. η υποβοήθηση
3. Τροχαλία ανάποδη λαβή ένα ένα χέρι (3χ8 : 11κ. – 14κ. 6 επαναλήψεις + 3 επαν. με 11κ. – 11κ.)
4. Τροχαλία με λαβή τριγωνική (3 χ8: 23κ. – 27κ – 32κ)
5. Τροχαλία μαύρο σκοινί που ανοίγεις κάτω τα χέρια (2χ8: 18κ )
ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
1. Στην κίτρινη μπάλα ροκανίσματα (3χ 10)
2. Άρσεις ποδιών στο στρώμα με μπάλα ανάμεσα (2χ10)
3. Άρσεις ποδιών στον πάγκο (2χ 10)
4. Sit ups στο στρώμα με λάστιχο και άρσεις ποδιών (3χ15)
5. Μηχάνημα κοιλιακών (32κ – 36 – 36 – 36κ.. 4 σετ των 15)
6. Πλάγιοι στο μηχάνημα (4 σετ τα 2 πρώτα με 10κ. τα άλλα 2 με 14)
ΡΑΧΙΑΙΟΙ
4 σετ των 10 στον πάγκο ραχιαίων
Τέλος 15’ γρήγορο περπάτημα στο διάδρομο

Διατροφή:
πρωϊνο: 8:00: 1 σκουπ whey (gold standard on chocolate – είχα πάρει 1 φακελάκι για δοκιμή, καλό ήταν) σε νερό με 2 weetabix – 2 κ.σ νιφάδες σίκαλης – 1 κ.σ πίτουρο βρώμης – 2 μικρά αμύγδαλα – 1 μήλο – 1 αχλάδια Ρε, σεις πολλή πείνα μ’ αυτό το πρωΙνό!!!:shock: Με το γερρμανικά το ψωμί , ασπράδια κλπ. που συνήθως τρώω κατά τις 12:30 θα πεινάσω, τώρα από τις 11:00 σχεδόν γουργούριζε η κοιλιά μου...ίσως με περισσότερη βρώμη κάτι να γίνεται., τι λέτε;;;;
ενδιάμεσο 13:30: 1 κόττατζ 1% λιπαρά με 1 αγγουράκι και το ½ από ένα μεγάλο παξιμάδι κριθαρένιο
Μεταπροπονητικό: 16:15 : 1 σκουπ whey σε νερό – 1 βανίλια
Κυρίως γεύμα : 19:15: 1 φιλέτο κοτόπουλο 180 γρ. με 1 ινδική πίτα νααν (100γρ.) [είναι κάτι σαν τις δικές μας πίτες για σουβλάκια, μόνο πιο λεπτή και πιο αρωματική, γιατί είναι ζυμωμένη με πολλά μυρωδικά, ναι μ’ αρέσει να δοκιμάζω καινούργια φαγητά!!!!]:green: 1 ντομάτα - 1 αγγουράκι – 1κ.σ ελαιόλαδο
Βράδυ: προβλέπεται 1 κόττατζ dirollo 2% με 1 κ.γ αμυγδαλοβούτυρο, λίγο λιναρόσπορο και καμία 10αρία ξηροκάρπια.

gym
22-02-12, 23:43
για ραχη δοκιμασε και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=40RbEIRy1Zg
αλλα οχι τοσο ψηλα...ελαχιστα θα σηκωνεσαι και ΟΧΙ δεν θα σφιγγεις γλουτο γιατι δουλευεις ραχη

αν ειναι να κανεις υπερκετασεις για γλουτο αλλο αυτο...δωσε εμφαση στο σημειο ραχη...οχι γλουτος και σωστα ο αυχενας!

στο ειπα επειδη ειδα οτι εχεις μπαλα εκει!


στο πρωινο ναι ρε...τι ειναι αυτο?1κσ?τι να φτουρισει?βαλε ρε...μην φοβασαι το πρωινο!

Gianna
23-02-12, 00:09
για ραχη δοκιμασε και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=40RbEIRy1Zg
αλλα οχι τοσο ψηλα...ελαχιστα θα σηκωνεσαι και ΟΧΙ δεν θα σφιγγεις γλουτο γιατι δουλευεις ραχη

αν ειναι να κανεις υπερκετασεις για γλουτο αλλο αυτο...δωσε εμφαση στο σημειο ραχη...οχι γλουτος και σωστα ο αυχενας!

στο ειπα επειδη ειδα οτι εχεις μπαλα εκει!


στο πρωινο ναι ρε...τι ειναι αυτο?1κσ?τι να φτουρισει?βαλε ρε...μην φοβασαι το πρωινο!

Έγινε, θα την δοκιμάσω την ασκησούλα!:clap:
καλά, δεν ήταν 1κ.σ στο σύνολο, είχα τα 2 weetabix (37 gr.) 1 κ.σ το πίτουρο και 2 τις νιφάδες. Σύνολο θα τα γύρω στα 70 γρ. ε;; Αν δεν πιάσω το κατοστάρι εγώ δεν χορταίνω... Ναι, σωστά στο πρωινό υπάρχει περιθώριο.

gym
23-02-12, 00:12
Έγινε, θα την δοκιμάσω την ασκησούλα!:clap:
καλά, δεν ήταν 1κ.σ στο σύνολο, είχα τα 2 weetabix (37 gr.) 1 κ.σ το πίτουρο και 2 τις νιφάδες. Σύνολο θα τα γύρω στα 70 γρ. ε;; Αν δεν πιάσω το κατοστάρι εγώ δεν χορταίνω... Ναι, σωστά στο πρωινό υπάρχει περιθώριο.

νερακι πινεις το πρωι καθολου η σε αναγουλιαζει οπως πολλους?

Gianna
23-02-12, 00:24
νερακι πινεις το πρωι καθολου η σε αναγουλιαζει οπως πολλους?

Aber natürlich!!!!! Καταρχήν με το που ξυπνάω πίνω μισό ποτήρι γιατί παίρνω το yasmin (το αντισυλληπτικό). Σχεδόν πάντα πίνω ένα τσαι και σίγουρα μόλις τελειώσω πρωϊνό πίνω μισό ποτήρι. Γιατί το λες;;
[Τσάγια/καφέδες πάντα σκέτα δεν γράφω στην διατροφή].

gym
23-02-12, 00:27
για να κοψουμε λιγο την πεινα βρε...το νερο βοηθαει στο να ερθει ο κορεσμος πιο γρηγορα...

αλλα να σου πω κατι ρεσυ...σιγα...μετα απο δυο μιση με τρεις ωρες θα ξαναφας...ξερεις για ποτε περναει η ωρα?

γενικα πινεις αρκετο νερακι μεσα στη μερα>οχι υπερβολες αλλα οχι κ στο ελαχιστο να ειμαστε ε?
εχουμε κ ενα δερμα βρε αδερφε!;);)

παντως μην φοβασαι να ανεβασεις λιγο εκει που νιωθεις οτι δεν σου φτανει!

Gianna
23-02-12, 00:35
για να κοψουμε λιγο την πεινα βρε...το νερο βοηθαει στο να ερθει ο κορεσμος πιο γρηγορα...

αλλα να σου πω κατι ρεσυ...σιγα...μετα απο δυο μιση με τρεις ωρες θα ξαναφας...ξερεις για ποτε περναει η ωρα?

γενικα πινεις αρκετο νερακι μεσα στη μερα>οχι υπερβολες αλλα οχι κ στο ελαχιστο να ειμαστε ε?
εχουμε κ ενα δερμα βρε αδερφε!;);)

παντως μην φοβασαι να ανεβασεις λιγο εκει που νιωθεις οτι δεν σου φτανει!

Alles klar!! Πίνω νερό, ειδικά τις μέρες που έχω προπόνηση. 2 λίτρα και σίγουρα. βάλε και 2 τσάγια.. ξέρεις μπουκάλι δίπλα μου στο γραφείο και τέτοια, ώρες ώρες σε σκέφτομαι που έλεγες ότι πήγαινες συνέχεια για πι πι...
(ναι το δέρμα είναι μια άλλη ιστορία.....)
Απλά το πρωϊνό μου θέλω να ναι αρκετά τούμπανο, γιατί έτσι όπως είναι το πρόγραμμά μου, θα φάω μετά από 5 και ώρες και όχι 2-3.

gym
23-02-12, 00:36
αχχχχχχχχχχχχχχ μου λειπει μου λειπειιιιιιιιιιι η γερμανιαααααα!:(:(:(


τεσπα...επαναφερομαι στην ταξη!

ναι σε βοηθαει ρε να εχεις κορεσμο!
περα απο αυτο το δερμα σου θα φτιαξει...η υφη του!δεν ξερω πως πας απο αυτο!ειδικα στο θεμα ποδια και προσωπο ε?

Gianna
23-02-12, 00:42
αχχχχχχχχχχχχχχ μου λειπει μου λειπειιιιιιιιιιι η γερμανιαααααα!:(:(:(


τεσπα...επαναφερομαι στην ταξη!

ναι σε βοηθαει ρε να εχεις κορεσμο!
περα απο αυτο το δερμα σου θα φτιαξει...η υφη του!δεν ξερω πως πας απο αυτο!ειδικα στο θεμα ποδια και προσωπο ε?

Genau!! Καλά, δεν έχω και ιδιαίτερο θέμα, αλλά ούτε και το καλύτερο δέρμα και πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης!!
Πάω για το cottage μου, Gute Nacht γυμούλα μου και σε όλη την παρέα! Τα λεμε αύριο!:welcome:

PEGY
23-02-12, 20:30
Γιαννα μου χαρηκα τόσο που θα ξεκινήσεις συναντήσεις! Αυτο σημαίνει πως θες να αλλάξεις κ η επιλογή σου αυτή ειναι το ήμισυ. Το άλλο μισό είναι η επίμονη προσπάθεια η συνέπεια. Μερικές φορές θα τα καταφέρνεις, αλλες όχι, το σημαντικό όμως είναι να προσπαθείς.
Εγώ θα σου προτείνω τη δική μου ψυχολόγο που λέγετε βιβλιοθηκη! Σου επισυνάπτω μερικα βιβλία, αν ποτε πέσεις πανω σε κανενα κάνε τον κόπο κ διαβασε το.
http://www.fytrakis.gr/el/book/health_guides/susie_orbach_on_eating/

http://www.greekbooks.gr/books/iatriki/dietitiki-diatrofi/diatrofiki-noimosini.product

http://www.prosperus.gr/books/product_info.php?products_id=148968

Καλή αρχή;)

Gianna
23-02-12, 23:35
Γιαννα μου χαρηκα τόσο που θα ξεκινήσεις συναντήσεις! Αυτο σημαίνει πως θες να αλλάξεις κ η επιλογή σου αυτή ειναι το ήμισυ. Το άλλο μισό είναι η επίμονη προσπάθεια η συνέπεια. Μερικές φορές θα τα καταφέρνεις, αλλες όχι, το σημαντικό όμως είναι να προσπαθείς.
Εγώ θα σου προτείνω τη δική μου ψυχολόγο που λέγετε βιβλιοθηκη! Σου επισυνάπτω μερικα βιβλία, αν ποτε πέσεις πανω σε κανενα κάνε τον κόπο κ διαβασε το.
http://www.fytrakis.gr/el/book/health_guides/susie_orbach_on_eating/

http://www.greekbooks.gr/books/iatriki/dietitiki-diatrofi/diatrofiki-noimosini.product

http://www.prosperus.gr/books/product_info.php?products_id=148968

Καλή αρχή;)

Σ' ευχαριστώ!! Γενικά διαβάζω βιβλία (όχι τέτοιου τύπου) οπότε σίγουρα θα τσιμήσω κάποιο απ' αυτά. :clap:

Gianna
23-02-12, 23:47
Καλησπέρα φορουμίτισσες και φορουμίτες!!!
Σήμερα η μέρα είχε πολύ περπάτημα/τρέξιμο:turtle: Το πρωί είχα πολλές ςξωτερικές δουλειές πάνω - κάτω και η προπόνηση περιελάμβανε μόνο αερόβιο (δυστυχώς με πίεζε ο χρόνος και δεν έκατσα να κάνω διατάσεις σοβαρά, μόνο ελάχιστες:( ) Πάντως είχα όρεξη ψυχικά και σωματικά και βγήκε πολύ καλό τρεξιματάκι. 1 ώρα 7,8 χλμ:bodybuilder1: και μετά κανα 5' χαλαρά. Έκανα και ζύγιση λιπομέτρηση στον διατροφολόγο (μου μενε 1 επίσκεψη από το αρχικό πακέτο). 51,30 κιλά (με αυτή τη ζυγαρία ήμουν 51 στις 12/01 και λίπος 17% από 16,5- πού λέτε να πήρα:evilno: στο ποδαράκι φυσικά...πάνω δεν έχω τίποτα σχεδόν). Γίνεται να πάρω 2 - 3 κιλά μυς/όγκο μόνο από την μέση και πάνω:1laugh:

gym
24-02-12, 01:29
ελα ελα...μια χαρα εισαι!

καλα να περασεις ...πω ζηλευω!
εσυ να τους μιλας στα γερμανικα!:green::green:

Gianna
29-02-12, 00:18
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Επέστρεψα από το σύντομο και ωραίο ταξιδάκι στο Άμστερνταμ χθες τα μεσάνυχτα, σήμερα δουλειά κανονικά και φυσικά προπόνηση (μου έλειψαν τα σίδερα βρε!!!) Και εσείς μου λείψατε!!!
Πρωί: Περπάτημα κανονικό 20΄
Προπόνηση:
Προθέρμανση: 5' διάδρομος 2,5’ τρέξιμο και 2,5’ γρήγορο περπάτημα
Στήθος
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος 3χ8 (5κ. - 10κ.- 15κ. )
2. Πιέσεις επικλινής στο smith 3χ8 (10κ. – 20κ – 25κ 5 επαναλ. + 3 στα 20κ.)
3. Πεκ - Ντεκ (32κ. 3 σετ των 8)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα 3χ8 ( 32κ.)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση – 14κ. – 14κ )
Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (16 κ. 3 σετ των 8)
2. Κάμψεις αλτήρες (6κ. 3 σετ των 8)
3. Σφυριά 3χ8 (7- 7- 7κ. )
4. Κάμψεις ένα ένα χέρι σε επικλινή πάγκο (3 χ8) 7κ.

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (3Χ 10)
2. Άρσεις ποδιών στον πάγκο (2χ10)
3. Ρωμαϊκή καρέκλα(2χ10)
4. Μηχάνημα πλάγιων κοιλιακών (4χ15) 9 κ. τα 2 σετ και 14 κ. τα άλλα 2 σετ
5. Με λάστιχο στο στρώμα και άρσεις ποδιών (3 χ 15)
6. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) (32κ. – 36 – 36κ. – 36κ.)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 2χ10 και 2 σετ ψαλιδάκια στο στρώμα
Τέλος 30' διάδρομος τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 3,5 χλμ βγήκαν.
Διατροφή:
8:00 πρωινό: 50 γρ. γερμανικό ψωμί με 2 ασπράδια και 1 αβγό ολόκληρο – 1 μήλο κόκκινο – 1 ακτινίδιο
13:30 : 250 γρ. κουάρκ 0% με 3 κ.γ γεμάτες ανάμεικτα πίτουρο βρώμης/νιφάδες σίκαλης/φιστίκια
18:30: 1 σκουπ whey σε νερό – 1 βανίλια
19:45: 500γρ. χόρτα άγρια με 1 φιλέτο κοτόπουλο και 1 μεγάλο παξιμάδι κριθαρένιο (80γρ. περίπου) 1 κ.σ λάδι
00:00 200 γρ. κόττατζ με 1κ.γ ταχίνι και 10 ξηροκάρπια.
Επίσης μετά χαράς ανακοινώνω ότι στο Άμστερνταμ πέρασα όμορφα, έφαγα καλά και κυρίως δεν έκανα κανένα υπερφαγικό επεισόδιο!! (είμαι «καθαρή» 15 μέρες) Βέβαια έφαγα και τα γλυκάκια μου και τα περίεργα φαγητά και τα χορταστικά τα ψωμιά και τα τυριά τα πλήρη λιπαρών, ήπια και τις μπύρες μου, ε, έφαγα και τις βλακείες του αεροπλάνου, αλλά δεν τσίμπαγα συνέχεια, πρόσεχα όσο γινόταν, έπεσε πολύ περπάτημα και τελικά δεν πήρα κανένα κιλό και όπως είπα και πριν το κυριότερο είναι ότι δεν έπαθα κρίση!!! Όλα καλά εδώ;;; Πω πω, έχω να μπω στο φόρουμ από την Πέμπτη το βράδυ, που σας πιάνω τώρα... Μόνο οι εισφορές στα ασφαλιστικά μου ταμεία μου χουν σπάσει τα νεύρα, αλλά κατά τ’ άλλα alles o.k.!!

marvin
29-02-12, 00:51
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα! Επέστρεψα από το σύντομο και ωραίο ταξιδάκι στο Άμστερνταμ χθες τα μεσάνυχτα, σήμερα δουλειά κανονικά και φυσικά προπόνηση (μου έλειψαν τα σίδερα βρε!!!) Και εσείς μου λείψατε!!!
Πρωί: Περπάτημα κανονικό 20΄
Προπόνηση:
Προθέρμανση: 5' διάδρομος 2,5’ τρέξιμο και 2,5’ γρήγορο περπάτημα
Στήθος
1. Πιέσεις πάγκου οριζόντιος 3χ8 (5κ. - 10κ.- 15κ. )
2. Πιέσεις επικλινής στο smith 3χ8 (10κ. – 20κ – 25κ 5 επαναλ. + 3 στα 20κ.)
3. Πεκ - Ντεκ (32κ. 3 σετ των 8)
4. Πιέσεις στο μηχάνημα 3χ8 ( 32κ.)
5. Βυθίσεις στο δίζυγο (23 κ. υποβοήθηση – 14κ. – 14κ )
Δικέφαλοι
1. Κάμψεις μπάρας (16 κ. 3 σετ των 8)
2. Κάμψεις αλτήρες (6κ. 3 σετ των 8)
3. Σφυριά 3χ8 (7- 7- 7κ. )
4. Κάμψεις ένα ένα χέρι σε επικλινή πάγκο (3 χ8) 7κ.

Κοιλιακοί
1. Στην μπάλα (3Χ 10)
2. Άρσεις ποδιών στον πάγκο (2χ10)
3. Ρωμαϊκή καρέκλα(2χ10)
4. Μηχάνημα πλάγιων κοιλιακών (4χ15) 9 κ. τα 2 σετ και 14 κ. τα άλλα 2 σετ
5. Με λάστιχο στο στρώμα και άρσεις ποδιών (3 χ 15)
6. Μηχάνημα κοιλιακών (4χ15) (32κ. – 36 – 36κ. – 36κ.)
Ραχιαίοι
Στον πάγκο 2χ10 και 2 σετ ψαλιδάκια στο στρώμα
Τέλος 30' διάδρομος τρέξιμο/γρήγορο περπάτημα 3,5 χλμ βγήκαν.
Διατροφή:
8:00 πρωινό: 50 γρ. γερμανικό ψωμί με 2 ασπράδια και 1 αβγό ολόκληρο – 1 μήλο κόκκινο – 1 ακτινίδιο
13:30 : 250 γρ. κουάρκ 0% με 3 κ.γ γεμάτες ανάμεικτα πίτουρο βρώμης/νιφάδες σίκαλης/φιστίκια
18:30: 1 σκουπ whey σε νερό – 1 βανίλια
19:45: 500γρ. χόρτα άγρια με 1 φιλέτο κοτόπουλο και 1 μεγάλο παξιμάδι κριθαρένιο (80γρ. περίπου) 1 κ.σ λάδι
00:00 200 γρ. κόττατζ με 1κ.γ ταχίνι και 10 ξηροκάρπια.
Επίσης μετά χαράς ανακοινώνω ότι στο Άμστερνταμ πέρασα όμορφα, έφαγα καλά και κυρίως δεν έκανα κανένα υπερφαγικό επεισόδιο!! (είμαι «καθαρή» 15 μέρες) Βέβαια έφαγα και τα γλυκάκια μου και τα περίεργα φαγητά και τα χορταστικά τα ψωμιά και τα τυριά τα πλήρη λιπαρών, ήπια και τις μπύρες μου, ε, έφαγα και τις βλακείες του αεροπλάνου, αλλά δεν τσίμπαγα συνέχεια, πρόσεχα όσο γινόταν, έπεσε πολύ περπάτημα και τελικά δεν πήρα κανένα κιλό και όπως είπα και πριν το κυριότερο είναι ότι δεν έπαθα κρίση!!! Όλα καλά εδώ;;; Πω πω, έχω να μπω στο φόρουμ από την Πέμπτη το βράδυ, που σας πιάνω τώρα... Μόνο οι εισφορές στα ασφαλιστικά μου ταμεία μου χουν σπάσει τα νεύρα, αλλά κατά τ’ άλλα alles o.k.!!

:clap::clap::welcome:Αρα παμε παρα πολυ καλα λεμε!!!!!

Gianna
29-02-12, 00:55
:clap::clap::welcome:Αρα παμε παρα πολυ καλα λεμε!!!!!


Ε, με τέτοια ομάδα να με στηρίζει:toast: