PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπόλυτο Χ



toula_nomikou
12-01-08, 12:59
Πιστευετε οτι εχετε το απολυτο Χ στο σωμα σας?Αν οχι ποιες ασκησεις πιστευετε οτι
πρεπει να κανετε για να το αποκτησετε?

Duke-Nukem
12-01-08, 13:54
Για να επιτευχθεί το απόλυτο Χ θα πρέπει να υπάρχει αρμονική ανάπτυξη σε όλο το σώμα, κυρίως φαρδιοί ώμοι, στενή μέση, ανεπτυγμένα πόδια.

RUHL
12-01-08, 14:18
Ανοιχτη πλατη,ευρεις δελτοειδεις μεγαλοι μηροι( εξωτερικη κεφαλη του τετρακεφαλου περισσοτερο) και μικρη μεση

Για την εξωτερικη κεφαλη οταν κανεις ασκησεις ποδιων τα ποδια ενωμενα(σκουωτ,πιεσεις σε 45 μοιρες,εκτασεις ποδιων με στραμενα τα ποδια προς τα μεσα) ,
μονοζυγο για το V-look μια παραλαγη σχετικα πιο δυσκολη απο τον κανονικο μονοζυγο λαβη τετια οπως στο μηχανημα που κανουμε μονοζυγο δλδ σπαστη στις ακρες και τα χερια αρκετα ανοιχτα σαν να σε σταυρωνουν
και για δελτοειδης ασκησεις για την μεσεα-πλαγια κεφαλη πιεσεις πησω απο το λαιμο και διαφορες γωνιες εκτασεων με αλτηρες η αλτηρα
Στενη μεση :P =αεροβια και μερικοι κοιλιακοι


Απο τα καλυτερα τυπου Χ σωματα Milos Sarcev :bowdown: :bowdown: :bowdown:



*δεν τα καταφερα ακομα :banghead: αλλα κατευθηνομαι προς τα εκει δουλευωντας τετοιες λεπτομεριες-γωνιες(στο μεγεθος των σημειων κολαω λιγο :P )


Duke πες κατι παραπανω(μην πεις στερεοειδη :lol: :lol: για πετυχουμε το Χ σωμα :lol: :green: :P )

ioannis1
12-01-08, 15:36
Νομιζω οτι ειναι πιο πολυ θεμα γενετικης.Βεβαια βελτιωνεται το σχημα με ασκησεις καταλληλες αλλα το Χ ειναι δυσκολο να επιτευχθει.

gpol
12-01-08, 15:39
Νομιζω ειναι θεμα σωματοτυπου. Πχ οι ενδομορφοι πρεπει οπωσδηποτε να αναπτυξουν περισσοτερο ολη την πλατη και τους πλαγιους δελτοειδεις

toula_nomikou
12-01-08, 16:31
Αχ ουτε στο ονειρο μου :sleeping:δυστυχως η μεση μου δεν ειναι τοσο λεπτη παρολο
που προσεχω και δε βαζω κιλα στους κοιλιακους ιδιαιτερα τους πλαγιους,τα ποδια μου πολυ λεπτα με λιγα λογια ειναι απιθανο να δω το απολυτο Χ επανω μου :( :(
Μια πολυ καλη ασκηση ειναι το χακ σκουοτ για τα ποδια[εκτος τη πρεσσα και το σκουοτ]
αλλα τα περισσοτερα γυμναστηρια εδω στην Αθηνα τουλαχιστον δεν εχουν αυτο το μηχανημα. O ruhl καλυψε ολο το θεμα νομιζω στις ασκησεις. :thumbsup: :thumbsup:

Playmobil
14-01-08, 21:42
Τελικά οι γυναίκες θέλουνε το απόλυτο Χ ή το απόλυτο Υ; Ξέρω σε λάθος forum ρωτάω αστειευόμενα το λέω. Θέλω πολύ δουλειά ειδικά πόδια γιατί από κατασκευή έχω πολύ ανοιχτές πλάτες σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα...

ioannis1
14-01-08, 22:30
χεχε..καλη ερωτηση playmobil.ισως ο γκας να το βαλει σε αλλο τοπικ για να το αναπτυξουμε το θεμα οπως πρεπει. :wink:

toula_nomikou
15-01-08, 00:00
Τελικά οι γυναίκες θέλουνε το απόλυτο Χ ή το απόλυτο Υ; Ξέρω σε λάθος forum ρωτάω αστειευόμενα το λέω. Θέλω πολύ δουλειά ειδικά πόδια γιατί από κατασκευή έχω πολύ ανοιχτές πλάτες σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα...
Tι να το κανουμε το Υ να μοιαζουμε με ποτηρακια του λικερ? :D :D

Gasturb
15-01-08, 00:02
xaxaxaxa τούλα έγραψες

γιαννη πιστευω οτι δεν θέλει διαχωρισμο μιας κ πιάσαμε το Χ στην αρχή το Υ τώρα μέχρι το Α έχουμε δρόμο :green:

Gt

RUHL
15-01-08, 00:10
Τα σωματα Υ μου θυμιζουν κατι κομιξ με τον batman asterix και γενικα που κανουν που ειναι "γομαρια"¨απο την μεση και πανω και απο κατω ειναι ποδαρακια της κοτας :P για αυτο εμεις επιμενουμε στο σωμα Χ δεν ειναι τιποτα περιεργο απλος βαζεις το Υ και ενα Υ ακομα αναποδα και βγαινει Χ αρα 2 Υ μας κανουν Χ :idea: (πωπω τι ειπα παλι :green: :P )

RAMBO
15-02-09, 12:29
Χ σαν τον TONEY FREEMAN

_kwstas_
15-02-09, 17:43
Τι ενωειτε ρε παιδια οταν λετε το απολυτο χ??? εμενα το σωμα μου ειναι σαν μπετατζη.. εχω χασει και την μικρη γραμμωση που ειχα καποτε.. μαλλον το απολυτο χ...το βλεπω να θελει πολυ κοπο.... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

mantus3
04-03-09, 15:32
τι εχουν τα σωματα των πετατσιδων? :nana:

TRIANTAFYLLOU
04-03-09, 20:51
δεν είναι απόλυτο , αυτό το απόλυτο χ περισότερο ταιριάζει στο γυναικείο σώμα , πχ όμορφα σώματα σαν του άρνολντ η του χανει , η του ζειν δεν ήταν το απόλυτο χ μια λεπτη μέση υπερβολικα ταιριάζει περισότερο σε μια γυναίκα ενω ενα υπογάστριο που θυμίζει αρχαίο ελληνικό άγαλμα σε ανάλογο σώμα μπορεί να μην είναι αυτό το εξωγήινο απόλυτο χ αλλά είναι αισθητικά όμορφο .

όλα είναι σχετικά και υποκειμενικά στο ββ ο καθενας έχει την δική του αισθητική και γι αυτό οι κριτές διαφωνούν πολλες φορες στην κρίση τους.

παλιότερα τα σώματα δεν ήταν τόσο στρογγυλά και μπαλαρισμένα και άλλα ΄ηταν τα κριτήρια αξιολόγησης πάρτε παράδειγμα το σύμβολο της δύναμης το σώμα του ηρακλή σε άγαλμα νομίζω αν δεν κάνω λάθος του μιχαήλ άγγελου με το ρόπαλο τι μειώδες και αρμονικό ήταν χωρίς υπερβολικά μικρή μέση αλλα με όμορφο υπογάστριο σύμβολο της δύναμης στον άντρα .

tezaman
04-03-09, 21:09
και ο Άτλας αν δεν είχε μεγάλη μέση πως θα κρατούσε ολόκληρο τον ουρανό :green:

Billy
04-03-09, 21:56
Τελικά οι γυναίκες θέλουνε το απόλυτο Χ ή το απόλυτο Υ; ..

οι γυναίκες που ξέρω εγώ θέλουν το απόλυτο $, μετά έρχεται το ΧΥΖ (σβήσε το Ζ μου ξέφυγε λόγω κεντημένης).

makis88
07-03-09, 17:03
εγω παιδια νομιζω οτι εχω τι απολυτο χ (δεν ειμαι ψωνιο...)
:bodybuilder2:

_kwstas_
12-03-09, 07:05
γιατι να σε πουμε ψωνιο..??? καθε ανθροπος οριζει το δικο του απολυτο Χ αν κρινω απο την φωτο αριστερα... εχεις καλο σωματοτυπο οπως και εγω αλοστε απλα πυστευω οτι εγω δεν εχω πιασει το απολυτο χ ακομα..ισως πρεπει να κανω για πρωτη φορα στην ζωη μου μια σοβαρη και αυστιρη γραμμωση που θα κρατισει αρκετο καιρο... (εχει να φιγει πολυ πραγμα..) και ισως τοτε μπορεσω.. να πω οτι ακουμπισα το απολυτο Χ...