PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυναικομαστία



Σελίδες : [1] 2 3

toula_nomikou
13-01-08, 10:51
ΓΥΝΑΙΚΟΜΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ

Συνήθως στόν άντρα ο μαζικός αδένας είναι υποτυπώδης και ατροφικός, κατω όμως από την επήρεια πολλών εξωγενών παραγόντων μπορεί να αναπτυχθεί έτσι που να χαλάει το σχήμα του ανδρικού θώρακα.

Διαχωρίζοντας την ποιοτικη συσταση της γυναικομαστίας υπάρχει αυτή που έχει εκδηλωθεί απο αύξηση του αδένα ή απο συσσώρευση λίπους γύρω-γύρω απο αυτόν. Ετσι λοιπόν οι θεραπείες που θα ακολουθήσουν είναι δύο διαφορετικές. Μετά έγκειται στο πλαστικό χειρούργο να αξιολογήσει αν πρόκειται δια αδένα υπερτροφικό ή για συσσωρευμένο λίπος.

- Στον υπερτροφικό αδένα η μόνη λύση είναι η αφαίρεση του. Εύκολα και γρήγορα μέσα σχεδόν σε ενα δίωρο. Με τοπική αναισθησία ο πλαστικός κάνει μια τομή στα όρια της θηλής και δέρματος έτσι ώστε να συμπίπτει μέσα στη διχρωμία και να μη γίνεται αντιληπτή απο άλλους.Το εκάστοτε άτομο φέρει έναν ελαστικό επίδεσμο για δύο μέρες αλλά μπορεί να επιστρέψει κανονικά στίς καθημερινές του δραστηριότητες.

- Στήν άλλη περίπτωση του λιπώδες ογκου η διαδικασία αλλάζει. Ο πλαστικός με τοπική αναισθησία πάλι αφαιρεί την περίσσια ποσότητα λίπους με μια τεχνική που λέγεται λιπογλυπτική που σημαίνει αφαίρεση επιλεγμένα του λίπους απο τον οργανισμό.

Αυτό γίνεται κάνοντας μια μικρή τομή ενός χιλιοστού και βάζοντας μια μικρή βελόνα
όπου αυτή αναρροφά το λίπος, κατευθύνοντας τη σε όλες τις διευθύνσεις αφαιρεί ολα τα λιποκύτταρα που εξογκώνουν τον αδένα. Σαν επέμβαση διαρκεί γύρω στη μία με μιάμιση ώρα,χωρίς να αφήσει κανένα σημάδι και χωρίς καμοία ενόχληση.Μονο είναι αναγκασμένος ο ασθενής να φέρει ενα μικρό επίδεσμο για ένα-δύο μέρες.

Κάθε επέμβαση έχει τα δικά της χαρακτηριστικά και οφέλη. Εννοείται πως αφαιρώντας τον αδένα ή το περίσσιο λίπος αυτό δε ξαναδημιουργείται στόν ανθρώπινο οργανισμό.

http://i149.photobucket.com/albums/s55/gasturb/IMG.jpg

Πληροφορίες κ Πηττάς

Gasturb
13-01-08, 11:32
Ενδειαφέρον! Καλή αρχή στην εγγραφή αρθρων Τούλα σευχαριστούμε :thumbup:

Gt

ioannis1
13-01-08, 11:34
Ευχαριστουμε Τούλα.πολυ χρησιμο.η εννοια της γυναικομαστιας φοβιζει γενικα αλλα αποτι καταλαβαινω η επεμβαση ειναι πολυ απλη και ακινδυνη.

toula_nomikou
13-01-08, 12:29
Eυχαριστω πολυ Στρατο,Γιαννη. :D :D

RUHL
13-01-08, 12:43
Ξουξουξου μακρια απο μας :cursing: :cursing: ο χειροτερος εφιαλτης :dooreek: τοσο καιρο να κανεις μπρατσα και να καταληξεις με βιζια :banghead: :banghead: :banghead: :smash:



Μπραβο τουλα καλες πληροφοριες :awesome: :clap:

toula_nomikou
13-01-08, 13:24
Eυχαριστω Ruhl :D .E ναι μπρατσα και γυναικομαστια δεν ειναι οτι καλυτερο. :D :D

nickos46
16-03-08, 22:05
πολύ καλο θέμα τούλα :D :D :rocking:

RUHL
16-03-08, 22:21
:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: γιατι τι εγινε :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:




:P :green: :chinese:

Parakelsos
26-06-08, 12:12
Ξερεται βρε παιδια κανα καλο πλαστικο (που να εχει ξανακουραρει αθλητες) για εγχειρηση γυναικομαστιας?

Vson
08-10-08, 13:00
δεν χρειαζεται να πας σε καμια φιρμα απλως να πας σε καποιον που εχει κανει αυτο το πραγμα πολλα χρονια κ ξερει τα μυστικα του πραγματος, οπως και σε καθε αλλο γιατρο.

αυτο που εχω ακουσει για την γυναικομαστια ειναι οτι το πιο δυσκολο σημειο της επεμβασης ειναι να διατηρηθουν οι ρωγες ζωντανες, ουσιαστικα οι ρωγες ειναι νεκρες και ατροφικες πανω σε ενα σωμα αλλα αν κοπει η ροη του αιματος σε αυτες τοτε ουσιαστικα δεν θα εχεις ρωγες.

εχω ακουσει οτι γινονται αρκετα τετοια οταν κανουν επεμβαση γυναικομαστιας κ στο τελους μενουν με απλο δερμα αντι για ρωγα!!
δεν εχεις κανενα προβλημα με αυτο αλλα και παλι οσο ναναι δεν θα θελε κανεις να χασει κ τις ρωγες του σε μια επεμβαση

γενικα ομως θεωρειται απλη επεμβαση

panagiotisf
08-10-08, 14:20
ωραια αρθρο
ενα τετοιο ελειπε πιστευω
ευχαριστω

psv
18-04-09, 00:25
Τις προαλλες ακουσα μια φημη απο εναν ανθρωπο και την αγνοησα διοτι σκεφτηκα ''μπα,με τιποτα''.Σημερα ομως το ξανακουσα(οχι απο πολυ εγκυρη πηγη μπορω να πω..)και ειπα να το ψαξω.Για να μην λεω πολλα,μου ειπαν οτι η μεγαλη καταναλωση κοτοπουλου μπορει να προκαλεσει γυναικομαστια.Αληθευει κατι τετοιο?

Εψαξα και στο google να βρω τιποτα,αλλα δεν βρηκα και πολλα...Μονο σε ενα φορουμ καποιος ειχε ρωτησει κατι,αλλα του απαντησαν 2 ατομα και καθως δεν το παρακολουθω αυτο το φορουμ δεν μπορω να γνωριζω κατα ποσο ξερουν αυτοι τι λενε...

Πειτε μου σας παρακαλω,γιατι με εχει φοβισει αυτη η κατασταση...Αν και δεν νομιζω...Ολοι θα ειχαν γυναικομαστια:turtle:

Βtw ωραιο αρθρο.Ολοι οι αντρες πρεπει να γνωριζουν για το ζητημα καθως ειναι απο τις πλεον μεγαλυτερες αισθητικες απειλες για το φυλο μας...

billys15
18-04-09, 00:57
Χωρις να το εχω ψαξει το θεμα,λεω με τιποτα.Απλα δεν στεκει.Ειναι σαν αυτο που λενε "καλα ποση κοτα τρως κι εχεις μεγαλο στηθος?"

toumpanosss
18-04-09, 03:40
Ναι την εχω ακουσει και εγω αυτη την φημη. Εχει να κανει καποιες ορμονες που εχει το κοτοπουλο οι οποιες λενε πως σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να προκαλεσει αυτα τα συμτωματα.

embrance
18-04-09, 09:44
Ναι μεν οι τροφες μας πλεον εχουν ενα τσουβαλι ορμονες(σε σημειο που ανναρωτιεσαι γι αμπαναρουν τα ΑΑΣ...)αλλα απο τετοια πηγη τροφημων δεν υπαρχει πιθανοτητα να παθεις κατι.Αλλιως ολοι θα ειχαμε κατι βυζια να με το συμπαθιο.Οι γυναικες να δειτε τι θα ειχαν...αχχχ...λολ

psv
18-04-09, 12:38
Μαλλον ετσι ειναι...Δεν ειναι δυνατον.Μια απο τις κυριοτερες τροφες ββινγκ να προκαλει γυναικομαστια...Απλα ηθελα να το τσεκαρω μπας και....

TRIANTAFYLLOU
21-04-09, 01:24
αυτό είναι μια μεγάλη παρεξήγηση ότι δηλαδή το κοτόπουλο κάνει γυναικομαστία απλά συνδέετε με το γεγονός ότι οι ββερ τρώνε πολύ κοτόπουλο λόγω υψηλής περιεκτικότητος σε πρωτείνη και χαμηλών λιπαρών , αλλά είναι μύθος σε όλες τις τροφές μπορεί να υπάρχει νοθεία και ορμόνες και φυτικές και ζωικές και αυτό για το κοτόπουλο είναι μύθος

vagg
21-04-09, 11:42
αυτο με το κοτοπουλο ειναι σαν τη μλκια που προκαλει τυφλωση:turtle::turtle:

KATERINI 144
21-04-09, 12:07
Ξουξουξου μακρια απο μας :cursing: :cursing: ο χειροτερος εφιαλτης :dooreek: τοσο καιρο να κανεις μπρατσα και να καταληξεις με βιζια :banghead: :banghead: :banghead: :smash:



Μπραβο τουλα καλες πληροφοριες :awesome: :clap:
κοιτα μη σε πιασει στο τελος απο τις πολλές κατάρες................ χαχαχααχχαχαχχαχχαχχαχ :geek:

KATERINI 144
21-04-09, 12:10
Μαλλον ετσι ειναι...Δεν ειναι δυνατον.Μια απο τις κυριοτερες τροφες ββινγκ να προκαλει γυναικομαστια...Απλα ηθελα να το τσεκαρω μπας και....
αυτο το λενε οι άσχετοι μπερδεύοντας τις πρωτεΐνες με τις ορμόνες, απο εκει ξεκίνησε αυτο το παραμύθι.

psv
21-04-09, 14:11
αυτο με το κοτοπουλο ειναι σαν τη μλκια που προκαλει τυφλωση:turtle::turtle:

Η μλκια προκαλει τυφλωση?????Αμαν αμαν!Θα καταληξουμε τυφλοι με γυναικομαστια μου φαινεται:green:

TRIANTAFYLLOU
21-04-09, 16:45
Η μλκια προκαλει τυφλωση?????Αμαν αμαν!Θα καταληξουμε τυφλοι με γυναικομαστια μου φαινεται:green:

σ αυτό δεν θα έπρεπε να έχετε αμφιβολίες για το αν προκαλεί τύφλωση , γιατί εμείς οι μεγαλύτεροι θα είχαμε χάσει το φώς μας , αλλα δόξα το θεό διόπτρες εχω στα μάτια και είναι ενα σπόρ που καλή η πράξη αλλα και αυτό χρειάζετε σαν προπόνηση και όποιος λέει δεν επιδήδετε λέει ψέματα .
γι αυτό ο μύθος αυτός καταρίπτετε παταγοδώς:turtle::turtle:

psv
21-04-09, 18:13
και όποιος λέει δεν επιδήδετε λέει ψέματα


+10000

vagg
21-04-09, 18:53
θαυμαζω την ευκολια που σας βγαζω οφφ τοπικ:green::green::turtle::turtle:

mantus3
22-04-09, 00:06
μερικες φορες αυτο που βλεπουμε σαν γυναικομαστια, μπορει να ειναι απλα λιγο λιπος στο επιμαχο σημειο κ να χρειαζεται λιποαναροφηση.. ο αδενας δηλαδη να ειναι φυσιολογικος. επισεις σε μικρες ηλικιες, κυριος στην εφηβια αλλα κ λιγο μετεμφιβικα μπορει να παρουσιαστει γυναικομαστια αλλα με τον καιρο να φυγει.

τωρα στο θεμα μας, η μαλ>>>>ια οχι απλα δεν τιφλονει αλλα ανοιγει κ τα ματια! :shock: σκεφτητε σκινικο να μην κανετε τιποτα για καποιο διαστιμα ουτε σεξ ουτε τιποτα.. ολες ωραιες θα τις βλεπετε... :P μηλαω εκ πηρας...

Geo84
05-05-09, 08:54
τωρα στο θεμα μας, η μαλ>>>>ια οχι απλα δεν τιφλονει αλλα ανοιγει κ τα ματια! :shock: σκεφτητε σκινικο να μην κανετε τιποτα για καποιο διαστιμα ουτε σεξ ουτε τιποτα.. ολες ωραιες θα τις βλεπετε... :P μηλαω εκ πηρας...

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Είσαι θεός !! :thumbup:

chr04
05-05-09, 10:43
Εγώ έχω κάνει εγχείρηση γυναικομαστίας στο δεξί στήθος πριν 10 χρόνια περίπου όταν ήμουν φαντάρος.

Σοβαρά μιλώντας τώρα, η γυναικομαστία μπορεί να είναι σημάδι οτί υπάρχει καρκίνος στους όρχεις. Οπότε καλά τα αστειάκια για τα κοτόπουλα, αλλά δείτε το και λίγο σοβαρά.

Προσωπικά είχε μεγαλώσει το δεξί στήθος όταν ήμουν 14-15 χρονών. Γιατροί έλεγαν ότι μπορεί να ήταν λόγο εφηβείας, ορμονών, αλλά επειδή έτσι κι αλλιώς είχα τα κιλά μου δεν έκανε τόσο εντύπωση και είπαν να περιμένουμε μέχρι να μεγαλώσω.

Όταν παρουσιάστηκα φαντάρος ο γιατρός στην μονάδα μου είπε ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό να το εγχειρήσω. Έτσι έκανα την εγχείρηση στο 424 είχε 2 διογκομένους αδένες οι οποίοι δεν είχαν κακοήθεια και τώρα είμαι μια χαρά. Η θήλη δεν έχει νεκρωθεί όπως λέτε μια χαρά αισθήσεις έχει και η ουλή επίσης ούτε φαίνεται. Στην ουσία πλαστική εγχείρηση γίνεται για να βελτιωθεί οπτικά το σημείο.

Σημαντινή λέπτομέρεια οι γιατροί εκτός από τον μαστό εξέταζαν και τους όρχεις για να αποκλείσουν τον καρκίνο.

psv
07-05-09, 01:59
Σοβαρά μιλώντας τώρα, η γυναικομαστία μπορεί να είναι σημάδι οτί υπάρχει καρκίνος στους όρχεις. Οπότε καλά τα αστειάκια για τα κοτόπουλα, αλλά δείτε το και λίγο σοβαρά.

Σημαντινή λέπτομέρεια οι γιατροί εκτός από τον μαστό εξέταζαν και τους όρχεις για να αποκλείσουν τον καρκίνο.

Εκανα ενα σερτς στο γκοογκλ γι'αυτο που λες αλλα μονο το ποστ σου εδω βρηκα:).Αν εχεις βρει τπτ εσυ σχετικα,εκτος απο αυτα που αναφερεις με τους γιατρους για δωσε.Αλλιως να το ψαξω λιγακι...Παντως εγω πρωτη φορα το ακουω...Ξερω ατομο που εχει κανει την εγχειρηση και δεν ειχε ακουσει κατι σχετικο:unsure:

chr04
07-05-09, 07:11
Σε καμιά περίπτωση δεν είμαι γιατρός και εννοείται ότι κανείς δεν δίνει ιατρικές συμβουλές.

Ενδεικτικά και μόνο

http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=39210

αναφέρει ότι η μεγένθυση και η ευαισθησία στους μαστούς ίσως να είναι ένα σύμπτωμα ότι κάτι δεν πάει καλά.

psv
08-05-09, 03:05
κουλ

embrance
08-05-09, 07:40
Εχω δει οτι και καποια προορμονικα πχ Epistane Μπορουν να την μειωσουν,αν οχι να τηνς εξαφανησουν τελιως.

chr04
08-05-09, 09:56
Ρεαλιστικά, αν εξαιρέσεις το 'γυναικομαστία' που ίσως να προκαλεί ενα σοκ στους άντρες (του στυλ τι γίνεται μεταμορφώνομαι σε γυναίκα;), η επέμβαση δεν είναι τίποτα. Σε 1,5 ώρα μπαίνεις βγαίνεις.

mantus3
10-05-09, 00:51
Ρεαλιστικά, αν εξαιρέσεις το 'γυναικομαστία' που ίσως να προκαλεί ενα σοκ στους άντρες (του στυλ τι γίνεται μεταμορφώνομαι σε γυναίκα;), η επέμβαση δεν είναι τίποτα. Σε 1,5 ώρα μπαίνεις βγαίνεις.

να κανουμε αμα ειναι κ οσοι δεν εχουμε προβλημα... μηπως να χαλαροσουμε λιγο... οπως κ ναχει, μια επεμβαση οσο απλη κ να ειναι ειναι επεμβαση....

psv
10-05-09, 03:13
να κανουμε αμα ειναι κ οσοι δεν εχουμε προβλημα... μηπως να χαλαροσουμε λιγο... οπως κ ναχει, μια επεμβαση οσο απλη κ να ειναι ειναι επεμβαση....

Καλατετοιο σοκ δεν προκαλει,αλλαπεφτει η αυτοπεποιθηση,τι να κανεις...Και αμα εχεις και ωραιο σωμα μετα απο μεγαλη προσπαθεια στο γυμναστηριο ειναι κριμα...

Οντωςη επεμβαση ειναι επεμβαση.Και μενεις και εκτος γυμναστηριου καιρο αν θυμαμαι καλα...:unsure:

Να και ενα βιντεακι αρκετα ενδιαφερον που δειχνει ββερς με γυναικομαστια πριν και μετα...Ισως βοηθησει λιγακι ατομα που δεν ειναι σιγουρα αν εχουν η οχι

uOR8JTrYNA4

Johnys
04-07-09, 17:42
νομιζα πως ητανε απο τα κοιλα μου και την ¨¨χαλαρωση¨ του σωματος μου υστερα απο την απολια 15 κοιλων... Μαλλον θα πρεπει να επισκευτω καποιον γιατρο αυτες τις μερες γιατι δεν με βλεπω καλα.... Αληθεια τι γιατρο πρεπει να επισκευτω;

asdf
08-07-09, 19:40
Μαστολογο :bbbiceps:

Ofaskian
30-10-09, 21:57
Αγαπητο Φορουμ , Ειμαι 24 χρονων και τα Τελευταια 4-5 Χρονια εχω διαπιστωσει πως εχω το προβλημα της γυναικομαστιας.
Το προβλημα αυτο μου δημιουργηθηκε μεσα στον στρατο και επειτα για τον λογω οτι πηρα +30 κιλα εκει μεσα.Μπηκα 55 και απολυθηκα 85 με Υψος 1,73.
Εδω και 1,5 Χρονια αρχισα να γυμναζομαι γιατι εφτασα σε ενα επιπεδo 93 κιλα!!! και τωρα βρισκομαι στα 77.
Αυτη την στιγμη παιρνω πρωτεινη της Οπτιμουμ Νουτριτσιον Γουει (4,5 Κιλα Τσουβαλι) και παραλληλα παιρνω και λιποδιαλυτες της Σιντα Κοντιφολια! Το καλοκαιρι που μας περασε Επαιρνα Το Χαιντροξυτ Χαρντκορ το οποιο με Βοηθησε παρα πολυ μεσα σε 1,5 Μηνες να χασω 8 κιλα με πολυ αεροβιο.

Αυτο που με απασχολει στην προκειμενη περιπτωση ειναι οτι η γυναικομαστια δεν φευγει. Συνηθως εκανα Αεροβιο 1 ωρα την Ημερα (Διαδρομο) Το εκανα για κατι μηνες αλλα δεν ειδα σημαντικη διαφορα και ειπα να δοκιμασω μηπως με πολλα βαρη δω καμια διαφορα!!!!!!
Πηγα λοιπον Σε Ενα Χειρουργο να δω και εγω τι γινεται και αφου εκανα εξετασεις αιμα, ουρα, θυροειδη, η απαντηση του χειρουργου ητανε : κυριε μου δεν μπορω να κανω κατι , παρα μονο επεμβαση η οποια κοστιζει 1000 ευρω ανα στηθος και 500 ευρω το φακελακι, Δηλαδη 2500Ευρω Εκει εμεινα μλκς. Του εξηγησα πως αυτο δημιουργηθηκε τα τελαυταια χρονια και πως δεν το ειχα ανεκαθεν και εαν λυνεται με γυμναστικη (Βαρη Η Με εντονο Αεροβιο) και ητανε αρνητικος.

Η Ερωτηση μου αυτη την στιγμη ειναι Μπορω να Διορθωσω το προβλημα της γυναικομαστιας μεσω γυμναστηριου? Η Πρεπει να ακουμπησω 2-3 Χιλιαδες ευρω για το Προβλημα μου? :(

Εχει Κανει κανεις Επεμβαση Δωρεαν?

Σας Ευχαριστω Ολους εκ των προτερων!!!

Και νασται καλα. :weights:

Φιλικα Ody!

Σημειωση : Η Χρηση της Πρωτεινης γινεται 2-3 Φορες την Ημερα Δηλαδη (1 Το πρωι , 1 Μετα την προπονηση και 1 φορα πριν παω για υπνο)
Οσο αφορα τον λιποδιαλυτη Παιρνω (2 Χαπια Το πρωι , και 2 χαπια 30 λεπτα πριν την προπονηση)
Οσο αφορα την διατροφη εχω κοψει μαχαιρι τα γλυκα παραμονο αν αισθανθω την αναγκη τρωω Λιγα κομματακια αλλα οχι Καθημερινα.
Εχω κοψει τα ετοιμα φαγητα και τρωο πολυ ρυζι και γενικα φαγητα με πολυ λιγο λιπος.

thegravijia
30-10-09, 22:06
γινεται να καταγκειλει κανεις τους γιατρους για φαλελακι?

στο θεμα μας τωρα.
εγω πιστευω πως αν χανεις το λιπος σταδιακα και παραλληλα αυξησεις την μυικη σου μαζα κανοντας προπονηση εντονα με βαρη μειωθει πολυ το προβλημα το θεμα ειναι να το κανεις σωστα

vAnY
30-10-09, 23:11
:weights: ρε τους κωλ...γιατρους σ'αυτη τη χωρα αμεσως φακελακι!! ελεος !!!!!! ελεοοοοος!!!!!:(

NASSER
30-10-09, 23:27
Υπαρχει αρθρο για το θεμα γυναικομαστια κανε search

Ofaskian
31-10-09, 00:04
Υπαρχει αρθρο για το θεμα γυναικομαστια κανε search

Το εχω διαβασει το αρθρο αλλα γραφει μονο οτι γινεται με επεμβαση πραγμα το οποιο εγω δεν μπορω να διαθεσω οικονομικα και θελω να ενημερωθω αν υπαρχει αλλος τροπος....

sTeLaKoS
31-10-09, 00:15
Τα ασφαλιστικά ταμεία να φανταστώ οτι δεν καλύπτουν τέτοιες επεμβάσεις ε?

Ofaskian
31-10-09, 00:26
Τα ασφαλιστικά ταμεία να φανταστώ οτι δεν καλύπτουν τέτοιες επεμβάσεις ε?

ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ Ι.Κ.Α ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ :(
Για το λογω οτι θεωρειται καθαρα προβλημα αισθητικο και οχι αλλου ειδους!

Littlejohn
31-10-09, 00:58
Κάθε άλλο από αισθητικό πρόβλημα είναι... Είναι πρόβλημα που προέρχεται από ορμονική διαταραχή και μάλιστα είναι και ύποπτο για καρκινογενέσεις...

Σε πολλές Ευρωπαικές χώρες η επέμβαση καλύπτεται από τα κρατικά ασφαλιστικά ταμεία...
Εδώ στην Ελλάδα, έχω ακούσει ότι καλύπτεται από κάποια ιδιωτικά ταμεία, αλλά δεν γνωρίζω από ποιά (το δικό μου σίγουρα δεν...)...

Το έχω και εγώ το πρόβλημα σε μεγάλο βαθμό (από μικρό παιδί) και το`χω δρομολογήσει για Μάρτη (με την προυπόθεση ότι θα έχω κατέβει άλλα 15 κιλά)...

Εμένα θα μου κοστίσει γύρω στα 4κ. Καθώς εκτός από την αφαίρεση του αδένα και την λιποαναρόφηση (που είναι στάνταρ) θα γίνει και μερική αφαίρεση της θηλής καθώς και επανατοποθέτηση...

Ofaskian... Αν και δεν ξέρω σε ποιο πλαστικό πήγες, η τιμή που σου έδωσε είναι πολύ καλή... Μη ξεχνάς ότι στην τιμή συμπεριλαμβάνονται τα αναλώσιμα του χειρουργείου, η αμοιβή του αναισθησιολόγου, η αμοιβή στους βοηθητικούς, η κλινή που θα κάτσεις λίγες ώρες (πριν και μετά) και φυσικά η αμοιβή του πλαστικού...
Φακελάκι δεν παίζει σε ιδιωτικό γιατρό, είναι η αμοιβή του. Τώρα αν είναι μαύρα, αυτό είναι άλλο θέμα...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Γενικότερα για τα φακελάκια, ας μη μιλήσω καλύτερα, γιατί τα γνωρίζω εκ των έσω...
Θα πω απλώς να μη βάζουμε όλους τους γιατρούς στο ίδιο τσουβάλι!

TRIANTAFYLLOU
31-10-09, 01:13
κατ αρχήν το στήθος μαζεύει λίπος και νερό , αυτό με την γυμναστική και διατροφή θα έχεις ενα μέσο αντιμετώπισης και σαν δεύτερη φάση σε συνδιασμό όμως εκτός του ότι πρέπει να τσεκάρεις να δείς αν ο αδένας είναι σκληρός γύρω απο την θηλή και όταν το πιέζεις πονάει , τότε πάει να πεί πως υπάρχει μια ορμονική διαταραχή και αυτό ο γιατρός πρέπει να σου συστήσει κατ αρχήν μια φαρμακευτική αγωγή με ταμοξιφεν (νολβαντεχ η κεσσαρ ) η αριμιντεχ που είναι πιο αποτελεσματικό σε συνδιασμό με κάποια άλλα όπως κλομιφεν .

αλλα όλα αυτα δεν πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις αν δεν κάνεις εξετάσεις ορμονολογικές και αν δεν γίνει η διάγνωση όπως είπα, δηλαδή αν είναι απλα μια συσόρευση λίπους η υπάρχει και ερέθισμα του αδένα και ταση για διόγκωση , αν είναι το δεύτερο με φαρμακευτική αγωγή πάντα όμως το τονίζω με ιατρική γνωμάτευση θα υποχωρήσουν .

και σε συνδιασμό με βάρη και διατροφη χτίζοντας μυικό ιστο θα εξαλείψουν τα συμπτώματα δηλαδή η περίπτωση της επέμβασης δεν πρέπει να είναι πρώτη προτεραιότητα και αν ο γιατρός που πάς είναι χειρούργος η πλαστικός τότε δουλειά του είναι και υπόθεση ρουτίνας γι αυτόν να σου πεί μαχαίρι , δεν είναι έτσι όμως η επέμβαση δεν πρέπει να είναι πρώτη προτεραιότητα , οπότε η ασφάλεια καλύπτει και κάποια φάρμακα αν χρειαστεί γιατί μπορει και να μην χρειαστεί τίποτε απλά χάνοντας το λίπος , θα χαθεί και η γυναικομαστία

επίσης η γυναικομαστία με τον διάδρομο δεν φεύγει είχα φίλο που έκανε 4 ώρες αερόμπικ την ημέρα μάθημα στο γυμναστήριο του και καθόλου βαρη και μάλιστα ήταν πλαδαρός και είχε γυναικομαστία και του είπα κόψε το αερόμπικ δώσε τις ώρες σε κανενα γυμναστή και κάνε μόνο μια και αρχισε τα βάρη , μέσα σε λίγο διάστημα αρχησε να σκληραίνει και να φεύγει το λίπος και άλλαξε τελείως το σώμα του .

δεν είναι τυχαίο που το απέκτησες στον στρατό κακή διατροφή και καταχρήσεις και έφεραν αυτό το αποτέλεσμα σε συνδιασμό με έλλειψη άθλησης , κάνοντας ακριβώς τα αντίθετα θα έχεις αυτό που ζητάς

SGP
04-11-09, 01:00
φιλε επειδη αυτο το προβλημα το ψηλοεχω και εγω σου προτεινω κατακληνεις πιεισεις στηθους 3 σετακια βολικες επαναληψεις 12+ και ΘΑ δεις μια βελτιωση σημαντικη σε συνδυασμο με αεροβια

psv
05-11-09, 12:27
Οντως ειναι πολυ καλη η τιμη που σου ειπε.Επειδη το εχω ψαξει κι εγω το θεμα επειδη νομιζω οτι εχω σε ενα βαθμο,η τιμη παει και αναλογα με το ποσο μεγαλο ειναι το προβλημα.

Ισως και να μη χρειαστεις επεμβαση αν δεν ειναι μεγαλο το προβλημα,αν δεν κρεμεται δλδ το στηθος σου κι απλα ειναι λιγο φουσκωμενο.Κανοντας γυμναστικη και παιρνοντας ογκο ισως να μην φαινεται καν.

Για δες στο αλλο τοπικ για γυναικομαστια εχω ανεβασει κι ενα βιντεακι με ββερς που εχουν.Δεν λεω να παρεις τοσο ογκο βεβαια για να μην φαινεται η γυναικομαστια,αλλα,για σκεψου,αν εχεις τεραστιους δικεφαλους και κοιλιακους φετες,στην παραλια την γυναικομαστια σου θα κοιταξουν???



Φιλε sgp,σχετικα με αυτο που λες μηπως θα ηταν καλυτερο το τελικο αποτελεσμα αν εδινε μεγαλυτερη βαση στο πανω μερος του στηθους?Αν δηλαδη εκανε επικλινεις πιεσεις???Εχω την εντυπωση οτι το αισθητικο αποτελεσμα καποιου που εχει γυναικομαστια(σε μικρο βαθμο ειπαμε οχι να κρεμεται το στηθος)θα ειναι καλυτερο αν εχει πιο αναπτυγμενο το πανω στηθος:unsure:.Το εχεις κανει εσυ και ειδες διαφορα?

KATERINI 144
05-11-09, 12:37
δε νομιζω να ειναι γυναικομαστια, λιπος ειναι, οταν απο τα 55 κιλα πας στα 85..........

διαβασες τη σου ειπε ο ηλιας?! (τριανταφυλλου) ''να δείς αν ο αδένας είναι σκληρός γύρω απο την θηλή και όταν το πιέζεις πονάει''

πέσε σε κανονικά επίπεδα λιπους και θα εισαι μια χαρα.

TRIANTAFYLLOU
05-11-09, 16:29
δε νομιζω να ειναι γυναικομαστια, λιπος ειναι, οταν απο τα 55 κιλα πας στα 85..........

διαβασες τη σου ειπε ο ηλιας?! (τριανταφυλλου) ''να δείς αν ο αδένας είναι σκληρός γύρω απο την θηλή και όταν το πιέζεις πονάει''

πέσε σε κανονικά επίπεδα λιπους και θα εισαι μια χαρα.


σωστα !! μην βιάζεσε έχεις δρόμο μπροστα σου διώξε πρώτα το λίπος και θα δείς πιο ξεκάθαρα τι είναι αυτό που έμεινε , επίσης τσέκαρε και αυτό που είπα , γιατι απλα όταν υπάρχει γυναικομαστία η τάση για δημιουργία εκείνο που το καθορίζει είναι ο αδένας που βγάζει συμπτώματα , αλλα το σίγουρο είναι πως πρέπει να διώξεις το λίπος , γιατι η γυναικομαστία ξεχωρίζει και σε γραμωμένο αθλητή.

Athanasios2104
25-11-09, 02:39
Οντως η επεμβαση ειναι επεμβαση.Και μενεις και εκτος γυμναστηριου καιρο αν θυμαμαι καλα...
3 μήνες να μην πιέζεις το στήθος (νομίζω το διάβασα κάπου, not sure). Ή 3 εβδομάδες; LOL, δεν θυμάμαι :D

Λογικά πλάτη, πόδια, κοιλιακούς επιτρέπονται στην ίδια ένταση με πριν την εγχείριση. Για τα χέρια ίσως όχι στην ίδια, γιατί πολλές ασκήσεις πιάνουν το στήθος... μπορεί και καθόλου χέρια, δεν ξέρω. :unsure:

Littlejohn
25-11-09, 13:31
Εμένα ο χειρούργος, μου είπε ότι πολλοί ξεκινάνε κανονικά γυμναστήριο 2 εβδομάδες μετά την εγχείρηση, αλλά καλό είναι να μη στρεσάρεις το στήθος για 1 μήνα...

psv
29-11-09, 18:11
3 μήνες να μην πιέζεις το στήθος (νομίζω το διάβασα κάπου, not sure). Ή 3 εβδομάδες; LOL, δεν θυμάμαι :D

Λογικά πλάτη, πόδια, κοιλιακούς επιτρέπονται στην ίδια ένταση με πριν την εγχείριση. Για τα χέρια ίσως όχι στην ίδια, γιατί πολλές ασκήσεις πιάνουν το στήθος... μπορεί και καθόλου χέρια, δεν ξέρω. :unsure:

3 εβδομαδες.3 μηνες δεν παιζει:shock:

Καλα σιγουρα τα ποδια μπορεις να τα κανεις,αλλα δεν ξερω για πλατη πχ...Μπορει να μην πρεπει να ανοιγεις πολυ τα χερια σου...Τεσπα...

Ofaskian
16-12-09, 18:46
Αγαπητο φορουμ,

Κατα κυριο λογω θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους για τισ απαντησεις σας!!!

Μετα απο παρα πολυ ερευνα , Θα κανω επεμβαση στις 14/1 Δωρεαν Σε μια Κλινικη στην Γερμανια! (Εχω και Γερμανικη - Φοιτιτικη ασφαλεια)...

Η Γυναικομαστια ακομα δεν Εφυγε σε εμενα και επεσα στα 77 κιλα...
Μετα απο εξεταση μαστολογου και ενδοκρινολογου , με κανανε παραπομπη σε χειρουργο!!! Για οσους εχουν ιδιο προβλημα , να το τσεκαρουν διοτι υπαρχει πιθανοτητα δημιουργιας καρκινου! Αυτο δεν το λεω εγω μου το ειπανε γιατροι! Για αυτο να το τσεκαρεται παιδες!!! Νταγκ!!!

Φιλικα Ofaskian!

kaiowas
16-12-09, 18:55
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και περαστικά:bbbiceps:

sTeLaKoS
16-12-09, 20:52
Καλή επιτυχία στην επέμβαση και καλή ανάρρωση γι' αργότερα.

Γράψε μας πως πήγε η επέμβαση και η ανάρρωσή σου αργότερα για να έχουν μια ιδέα τα παιδιά που έχουνε το ίδιο πρόβλημα με εσένα και σκοπεύουν στο μέλλον να κάνουν την επέμβαση,

kostas852456
21-02-10, 04:29
Γεια σας θέλω μια βοήθεια σχετικά με το στήθος μου..ενώ στη πάνω περιοχή ειναι μια χαρά,στο κάτω μέρος εκεί που είναι οι ρόγες δηλαδή,"πετάει" και δε φαινετε ωραία..είναι λεσ κ υπάρχει λιπος σε αυτό το σημείο..δε φένετε γυμνασμένο απο τα βάρη οπως το πάνω σημείο..ξεχωρίζει πολύ και δε μου αρέσει..τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω το πρόβλημα αυτό?πιστέυω ναι το αναφέρω σε σωστο section.ευχαριστώ!

Polyneikos
21-02-10, 12:01
Μεταφερθηκε το ποστ σου σε αυτο το τόπικ γιατί ετσι οπως το περιγραφεις δείχνεις να έχεις μια μορφη γυναικομαστείας..
Διαβασε τα ποστς αυτου του τόπικ και μας γραφεις πιο αναλυτικα ή εστω μιια φωτο...

kostas852456
21-02-10, 15:28
Γεια να μη σας μπερδεύω βάζω μια φοτο..
http://i345.photobucket.com/albums/p379/kostas8524568/21022010184.jpg
Οπως βλέπετε πάνω ειναι μια χάρα δε φένετε καλά βεβαια λογο φλας αλλα κατω δεν ειναι ωραιο..

Machiavelli
21-02-10, 20:50
Λίπος είναι, θα φύγει. Κάνε πιέσεις σε κατακλινή.

kostas852456
22-02-10, 01:32
με εχει νευριασει τοσο πολύ αυτο το σημειο που σκευτόμουν να κάνω γράμμωση..δε με ενδιαφέρει που δε φένοντε πολύ οι κοιλιακοί με πειράζει αυτό..να δω πος θα αλλάξω το πόγραμμα μου τωρα δε ξερω ποως να το οργανόσω.:Pθα ποστάρω το πρόγραμμα μου στα προγράματα και θα μου πείε τι να αλλάξω..

pontios22
30-04-10, 20:19
υποψιαζομαι να εχω κ εγω γυναικομαστια..
αλλα σε μενα δεν ειναι τοσο πολυ,μονο ο μαστος ειναι λιγο φουσκωμενος αλλα οταν ερεθιστει(πχ αν κανει λιγο κρυο και ειμαι χωρις μπολουζα και ανατριχιαζω(κρυωνω)
μαζευεται,μικραινει και παιρνει το μεγεθος ενος κανονικου μαστου...
τι λετε.?

κυριάκος
20-05-10, 01:26
φιλε μην αγχωνεσαι λιπος ειναι κ εγω την ιδια περιπου μορφη εχω επειδη εχω 2 μηνες εκτος προπονησης:weights:

Eddie
25-05-10, 14:48
Ειναι κανενας που εχει κανει επεμβαση,η εχει ρωτησει τιμη κτλπ?Αν δε θελετε εδω,στειλτε πμ.

Οσο αδυνατιζω,εχω την εντυπωση οτι αντι να φτιαχνει το στηθος,χαλαρωνει περισσοτερο.Κατω απ τη θηλη κυριως,πανω παιρνει σχημα και ειναι πολυ σκληρο.

Απο αυτα που διαβαζω το μονο που σκεφτομαι ειναι το σουτιενακι που θελει για ενα μηνα και η διακοπη του γυμναστηριου,fuck:banghead:

Littlejohn
25-05-10, 15:02
Υπάρχουν κλίμακες στην γυναικομαστία eddie... Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και δεν αντιμετωπίζονται το ίδιο...

Μια βασική απλή επέμβαση γυναικομαστίας που περιλαμβάνει αφαίρεση του αδένα και λιποαναρόφηση (εφόσον χρειάζεται), κοστίζει από 1000 έως 1500 ευρώ (ανά βυζί :rolf:), ανάλογα τον γιατρό...

Σε περιπτώσεις που έχουμε να κάνουμε με μεγάλες απώλειες βάρους και πιθανή χαλάρωση στην περιοχή (και όχι απαραίτητα γυναικομαστία), η προσέγγιση είναι διαφορετική. Μιλάω για μειωτική μαστού για άνδρες.
Σ`αυτήν την περίπτωση μπαίνεις χειρουργείο κανονικά, με γενική αναισθησία (στις περισσότερες περιπτώσεις). Εδώ και αναλόγως της έκτασης του προβλήματος θα υπολογίζεις από 4500 χιλιάρικα και άνω (γι`όλη την επέμβαση)...

Αν θες και nipple crafting πληρώνεται έξτρα κανένα χιλιάρικο...

Eddie
25-05-10, 15:08
Υπάρχουν κλίμακες στην γυναικομαστία eddie... Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες και δεν αντιμετωπίζονται το ίδιο...

Μια βασική απλή επέμβαση γυναικομαστίας που περιλαμβάνει αφαίρεση του αδένα και λιποαναρόφηση (εφόσον χρειάζεται), κοστίζει από 1000 έως 1500 ευρώ (ανά βυζί :rolf:), ανάλογα τον γιατρό...

Σε περιπτώσεις που έχουμε να κάνουμε με μεγάλες απώλειες βάρους και πιθανή χαλάρωση στην περιοχή (και όχι απαραίτητα γυναικομαστία), η προσέγγιση είναι διαφορετική. Μιλάω για μειωτική μαστού για άνδρες.
Σ`αυτήν την περίπτωση μπαίνεις χειρουργείο κανονικά, με γενική αναισθησία (στις περισσότερες περιπτώσεις). Εδώ και αναλόγως της έκτασης του προβλήματος θα υπολογίζεις από 4500 χιλιάρικα και άνω (γι`όλη την επέμβαση)...

Αν θες και nipple crafting πληρώνεται έξτρα κανένα χιλιάρικο...

Πωωω δε το πιστευω..

2 ειναι οι λυσεις,η το βυζι στο γονατο και δε τρεχει καστανο,η φτανω στα κιλα που θελω και εαν δω οτι ειναι πολυ χαλια ξαναρχιζω σαβουρα να φτασω 120 κιλα παλι να φαινεται τιποτα.Μα καλα,τι τα περασαν τα χιλιαρικα:(

γιαννης93
27-05-10, 11:11
μηπως μιλαμε για δραχμες?

Eddie
27-05-10, 11:14
μηπως μιλαμε για δραχμες?

Αμα ειναι δραχμες κερναω εγω την επεμβαση:P:P:P:P

spiros22
01-06-10, 23:02
επισκεφτηκα και εγω γιατρο για το θεμα γιατι αν και δεν εχω μεγαλο προβλημα ηθελα να ειμαι σιγουροσ περι τινωσ προκειται...εν πασει περιπτωση οι γιατροι δεν συνιστουν αμεσα επεμβαση μιασ και υπαρχει το ενδεχομενο μεχρι μια ορισμενη ηλικια(23 μου ειπε)να φυγουν εντελωσ τα συμπτωματα...μεχρι τοτε ομωσ τι κανεισ???πολυ σπασιμο ομωσ εστω και αν δεν ειναι μεγαλο το θεμα....τοση γυμναστικη και να μην εισαι οπωσ θεσ....κριμα........

paulakos
08-06-10, 01:41
Και εγω το παρατηρω σε μερικους γνωστους μου,ειναι παρα πολλοι που εχουν αυτο το προβλημα και ειναι κριμα να μην το ξερουν,δεν δινουν βαση καθολου και αν τους πεις τιποτα στραβωνουν γιατι η λεξη που την περιγραφει ειναι λιγο περιεργη.

spiros22
08-06-10, 10:31
υπαρχει καποιος που να εχει κανει την εγχειρηση να μας πει λεπτομερειες???

kaizer
20-06-10, 15:11
παιδια καλησπερα...
στις παρακατω φωτο που παραθετω υπαρχει κατα τη γνωμη σας περιπτωση γυναικομαστιας η ειναι απλα λιπος?
http://img193.imageshack.us/img193/2633/photoon20100620at1458.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/4228/photoon20100620at1453.jpg

drago
20-06-10, 15:44
παιδια καλησπερα...
στις παρακατω φωτο που παραθετω υπαρχει κατα τη γνωμη σας περιπτωση γυναικομαστιας η ειναι απλα λιπος?
http://img193.imageshack.us/img193/2633/photoon20100620at1458.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/4228/photoon20100620at1453.jpg

στο κεφαλι σου ειναι η γυναικομαστια :rolf:

δεν βλεπω τιποτα...

Devil
20-06-10, 15:49
ποσο εισαι kaizer?
μου φαινετε εχει λιγο puffy niple αλλα δεν ειμαι σιγουρος λογο bf.

spiros22
20-06-10, 17:09
μπααα.και αν ειχες που δεν το κοβω να εχεισ ειναι πραγματικα απειροελαχιστο και πρεπει να εισαι πολυυυ προειδεασμενος για ν το πεις...παντως εγω εχω DEVIL puffy nippleσ οπωσ ειπεσ αλλα δν νομιζω οτι το βοδυ φατ σε τετοια χαμηλα επιπεδα οπωσ ειναι το παλικαρι στη φοτο επηρεαζει....

Devil
20-06-10, 17:12
μπααα.και αν ειχες που δεν το κοβω να εχεισ ειναι πραγματικα απειροελαχιστο και πρεπει να εισαι πολυυυ προειδεασμενος για ν το πεις...παντως εγω εχω DEVIL puffy nippleσ οπωσ ειπεσ αλλα δν νομιζω οτι το βοδυ φατ σε τετοια χαμηλα επιπεδα οπωσ ειναι το παλικαρι στη φοτο επηρεαζει....

επηρεζη για να εχεις μια ξεκαθαρη εικονα θα πρεπει να ειναι ο αλλος 10-12% δλδ θα πρεπει να βλεπει 4 στους 6 κοιλιακους

ναι ο φιλος αν εχει εχει ελαχιστο γι'αυτο τον ρωτησα και ηλικια , σε μερικους φευγει ετσι απλα οσο μεγαλωνουν

kaizer
20-06-10, 20:58
22 eimai
an efeuge logika tha prepe na xe figei se pio mikri ilikia...

***Κανόνας του φόρουμ είναι να γράφεις ελληνικά. Mods Team***

Devil
20-06-10, 23:56
ναι δικιο εχεις

κοιτα δεν ειμαι ειδικος καλητερα να δεις ενα γιατρο

δεν θελω να σε πανικοβαλω, μπορει να μην ειναι τιποτα και να ειναι και λιπος μονο

_kwstas_
21-06-10, 06:43
ρε τι βλακιες λετε στο παιδι?? ξερετε τι ειναι η γυναικομαστια? οχι δεν εχεις γυναικομαστια.. ουτε πολυ λιπος στους μαστους..

Devil
21-06-10, 15:10
ρε τι βλακιες λετε στο παιδι?? ξερετε τι ειναι η γυναικομαστια? οχι δεν εχεις γυναικομαστια.. ουτε πολυ λιπος στους μαστους..

ελα μου?????

για πες εσυ τι ειναι.

και εσυ που το ξερεις? τον εξετασες?

giorgos kriti
12-11-10, 13:57
παιδια διαβασα τα ποστ για το θεμα της γυναικομαστιας καλα τα λετε εχω αποψη για το θεμα!εγω την εκανα την επεμβαση παιδια μια χαρα ειμαι τωρα και μετα απο 1 μηνα και γυμναστηριο μπορεις να πας και οτι γουσταρεις..οσον αφορα χαχαχαχαχαχα ακου δυο και 3τρεια χιλιαρικα δεν ειμαστε καλα.!και εμενα κατι τετοια μου λεγανε οι ΠΛΑΣΤΙΚΟΙ χα..οποιος θελει να κανει αμ δεν τον πειρΑΖΕΙ να ερθει κρητη να παει στο τοπο του κΑΙ ΝΑ βρει ενα γενικο χειρουργο που να ειναι ειδικος για το μαστο ΟΧΙ ΝΕΟ γιατρο να βρειτε καποιον που να εχει εμπειρια στο θεμα ΜΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ εχετε ξεμπερδεψει και το αποτελεσμα μετραει!αυτα απο μενα..

Eddie
12-11-10, 14:03
Φορεσες αυτον τον κορσε?Για ποσο καιρο??

Αν θελεις πες μας και μια τιμη στο περιπου,για συγκριση.

giorgos kriti
12-11-10, 14:16
εμενα δεν ηταν μεγαλο το προβλημα δηλαδη δεν χρειαζοταν να φυγει δερμα..οχι οθτε κορσε φορεσα δυο μεγαλα χατζαμπλαστ στο καθενα για να κραταει το δερμα και για τα ραμματα..εγω την εκανα 400ευρω..και εκατσα και 3 μερες μεσα για να με βλεπει αυτος

Eddie
12-11-10, 14:26
Σοβαρα???

Πωωωω καμια σχεση!!!Απλα τι θεμα ειναι να εισαι σιγουρος οτι ο γιατρος θα ειναι καλος και εχει καποια εμπειρια σ αυτα.

giorgos kriti
12-11-10, 14:35
αυτο ειναι το μονο σιγουρο αν ο γιατρος δεν εχει εμπειρια μα την ενχειρηση να σου κανει σωστα μετα απο καποια χρονια μπορει το ενα στηθος να ειναι ποιο κατω απο το αλλο και τετοια προβληματα η να φαινονται οι ουλες υπαρχουν προβληματα αν ο αλλος δεν ξερει..για τη τιμη ρε συ οταν παει καποιος σε ενα πλαστικο θα πληρωσει και την εισοδο στο νοσοκομειο μεχρι την τοθαλετα που θα χρεισιμοποιισει τις γαζες ολαααα αυτα γιαυτο ξεφευγει η τιμη..ενω στο δημοσιο νοσοκομειο ε πληρωνεις μονο το μεροκαματο του γιατρου και της ομαδας του που ειναι μεσα στο χειρουργειο..

aaabasilis
13-11-10, 14:07
ρε συ γιωργο απο κρητη να σε ρωτησω.και για εγχειρηση με λειζερ για την μυωπια οταν ειχα ρωτησει μου ειπαν 2 με 2.5 χιλιαρικα.και οταν την εψαξε ενας φιλος μου μου ειπε οτι στην κρητη την κανουν με 700 ευρω..ξερεις τπτ?και τωρα λες και συ αυτο για την γυναικομαστια και η διαφορα ειναι τεραστιοτιτανομεγιστη!!

Manos1989
13-11-10, 14:12
nolvadex+letrozole για όποιον δεν θέλει χειρουργείο.

aaabasilis
13-11-10, 14:16
μανο λενε οτι δεν κανει τπτ εκτος αν τωρα εχει αρχισει και ξεκιναει η γυναικομαστια.αν και στο νετ εχει πολλα ατομα που λενε οτι με το λετρο καθαρισαν.αλλοι παλι λενε οτι θα δεις διαφορα αλλα αν υπαρχει ορμονικο προβλημα μολις τα σταματησεις και σταματησει η δραση τους αν σου ξανανεβουν τα οιστρογονα κτλ θα ξαναεμφανιστει..ξερεις τπτ πανω σε αυτο?

aaabasilis
13-11-10, 14:46
το λετρο εχει 140 εουρος...

PMalamas
13-11-10, 16:10
nolvadex+letrozole για όποιον δεν θέλει χειρουργείο.

αυτα ειναι σα το arimidex anastrozole?? Ξερεις?
Πιστευω να μη βγαινουμε εκτος..

aaabasilis
13-11-10, 16:15
ναι μονο που ειναι πιο δυνατο.ειναι το μονο που λεγεται οτι μπορει να αντιστρεψει τη γυναικομαστια,οταν η αιτια της ομως ειναι τα αας,για αλλες αιτιες δεν ξερω."εξουδετερωνει" το 98% και παραπανω των οιστρογονων αλλα θα την ακουσει και η λιμπιντο σου..

Devil
13-11-10, 16:23
ξεφευγουμε.....:green:

aaabasilis
13-11-10, 16:38
σεμναααα.....:green:

Devil
13-11-10, 16:41
σεμναααα.....:green:

αμ μπραβο....;):green:

giorgos kriti
13-11-10, 17:04
φιλαρακι δεν μπορω να σου πω κατι για τη μειωπια δεν ξερω το μονο που χερω ειναι ενα παιδι και για να φτειαξει τα προβληματα που ειχε στα ματια μου πηγε αμερικα για να ειναι σιγουρος αλλα υπαρχουν τα γυαλια και η φακοι επαφης γιατι να μπλεξεις??..παντως οσον αφορα την ενχειρηση για το στηθος οχι 2 και 3 χιλιαρικαρε παιδια πιανουν κωλους οι γιατροι εγω αν δεν εβρισκα αυτον τον ανθρωπο δεν θα την εκανα για κανενα λογο αν και ηταν το μονο πραγμα πανω μου που μου την εσπαγε πραγματικα ειχα 100 μπλουζες και δεν εβαζα τις μισες γιαυτο το λογο μιλαμε ειχα κομπλεξ και οταν ειχα αδυνατισει με γυμνβαστηριο και διατροφη παλι αυτο εκει δεν ελεγε να φυγει..

giannis64
13-11-10, 19:46
για να μην μιλάμε σε αυτό το τοπικ για τα αντιοιστρογονα...

το νολβα etrozole απλά μπλοκάρει τα οιστρογόνα.
αν εμφανιστεί και μετά, ότι και να πάρεις είναι αργά. με τον τερματισμό τους θα εμφανιστεί και πάλι.

το αριμιντεξ είναι από τα πολύ καλά αλλά και από τα πιο ακριβά.

γενικά ότι αντιοιστρογονο και να πάρεις αν έχεις ήδη εμφανιστεί δεν έχει επιστροφή.

τώρα για να το αναλύσουμε περισσότερο θα πρέπει να μπούμε στα χωράφια της χημικής οπότε το σταματάμε εδω.

apostolos78
02-12-10, 23:15
αυτο ειναι το μονο σιγουρο αν ο γιατρος δεν εχει εμπειρια μα την ενχειρηση να σου κανει σωστα μετα απο καποια χρονια μπορει το ενα στηθος να ειναι ποιο κατω απο το αλλο και τετοια προβληματα η να φαινονται οι ουλες υπαρχουν προβληματα αν ο αλλος δεν ξερει..για τη τιμη ρε συ οταν παει καποιος σε ενα πλαστικο θα πληρωσει και την εισοδο στο νοσοκομειο μεχρι την τοθαλετα που θα χρεισιμοποιισει τις γαζες ολαααα αυτα γιαυτο ξεφευγει η τιμη..ενω στο δημοσιο νοσοκομειο ε πληρωνεις μονο το μεροκαματο του γιατρου και της ομαδας του που ειναι μεσα στο χειρουργειο..
Επειδή έχω λίγο λίπος στο στήθος σκέφτομαι την επέμβαση...καλύτερα τώρα γιατί στα 40-50 δε θα φαίνεται τόσο ωραίο.
Τώρα δεν έχεις καθόλου σημάδια;Το δέρμα είναι εντάξει;

giorgos kriti
03-12-10, 02:08
[QUOTE=apostolos78;286399]Επειδή έχω λίγο λίπος στο στήθος σκέφτομαι την επέμβαση...καλύτερα τώρα γιατί στα 40-50 δε θα φαίνεται τόσο ωραίο.
Τώρα δεν έχεις καθόλου σημάδια;Το δέρμα είναι εντάξει;[/QU


ε επεμβαση ειναι πολυ μικρι ουλη υπαρχει αλλα δεν υπαρχει προβλημα αισθητικο αν ομος ειναι λιπος και λιγο οπως λες ξανασκεψου το και πιγαινε και σε διαφορους γιατρους..

apostolos78
03-12-10, 19:49
ε επεμβαση ειναι πολυ μικρι ουλη υπαρχει αλλα δεν υπαρχει προβλημα αισθητικο αν ομος ειναι λιπος και λιγο οπως λες ξανασκεψου το και πιγαινε και σε διαφορους γιατρους..
Δηλαδή;Τί εννοείς λέγοντας να πάω σε γιατρούς;Το λίπος δεν αφαιρείται;
Αν κατάλαβα λάθος διόρθωσέ με.

Devil
05-12-10, 00:15
Δηλαδή;Τί εννοείς λέγοντας να πάω σε γιατρούς;Το λίπος δεν αφαιρείται;
Αν κατάλαβα λάθος διόρθωσέ με.

καταρχην τι % λιπους εχεις?

αν μιλαμε για πανω απο 12% τοτε δοκιμασε πρωτα να χασεις κιλα...

apostolos78
05-12-10, 21:53
καταρχην τι % λιπους εχεις?

αν μιλαμε για πανω απο 12% τοτε δοκιμασε πρωτα να χασεις κιλα...
Λοιπόν...
α)1.79 ύψος,βάρος τώρα 67κιλά.Ελαφριά κατασκευή.Τωρινό ποσοστό 13-14%
β)Σε κάποια φάση είχα φτάσει στο 8%(οι κοιλιακοί φαινόνταν μια χαρά).Είχα στεγνώσει αλλά είχα χάσει λίγο λίπος στο στήθος συγκριτικά με το υπόλοιπο σώμα και το στήθος φαινόνταν δυσανάλογα φουσκωμένο.
γ)Μέχρι τα 18 ήμουνα αγύμναστος και λίγο μπουλουκάκος και όπως καταλαβαίνετε με περισσότερο λίπος στο στήθος που μ'ενοχλούσε

Μ'άλλα λόγια ακόμα και να στεγνώσω το στήθος κρατά αρκετό λίπος αναλογικά με το υπόλοιπο σώμα.Ίσως λόγω εφηβικού πάχους,ίσως επειδή αυτή η περιοχή δύσκολα το χάνει,δεν ξέρω...

Devil
05-12-10, 21:59
Λοιπόν...
α)1.79 ύψος,βάρος τώρα 67κιλά.Ελαφριά κατασκευή.Τωρινό ποσοστό 13-14%
β)Σε κάποια φάση είχα φτάσει στο 8%(οι κοιλιακοί φαινόνταν μια χαρά).Είχα στεγνώσει αλλά είχα χάσει λίγο λίπος στο στήθος συγκριτικά με το υπόλοιπο σώμα και το στήθος φαινόνταν δυσανάλογα φουσκωμένο.
γ)Μέχρι τα 18 ήμουνα αγύμναστος και λίγο μπουλουκάκος και όπως καταλαβαίνετε με περισσότερο λίπος στο στήθος που μ'ενοχλούσε

Μ'άλλα λόγια ακόμα και να στεγνώσω το στήθος κρατά αρκετό λίπος αναλογικά με το υπόλοιπο σώμα.Ίσως λόγω εφηβικού πάχους,ίσως επειδή αυτή η περιοχή δύσκολα το χάνει,δεν ξέρω...

νοιωθεις τιποτα σκληρο πισω απο τη θηλη?

apostolos78
06-12-10, 00:35
νοιωθεις τιποτα σκληρο πισω απο τη θηλη?
Καθόλου,γι'αυτό λέω ότι είναι λίπος.Σε μικρότερο ποσοστό είναι κατανεμημένο παντού στον θωρακικό μυ.Ευτυχώς που είναι ομοιόμορφο κι έχω φτιάξει καλή μυικότητα...Την αλήθεια πάντως απ'τον εαυτό μου δε την κρύβω.
Τελικά αερόβια/σπορ όπως τρέξιμο,μπάλα,μπάσκετ στην ηλικία που αναπτύσεται κάποιος δίνουν οφέλη που αργότερα πολύ δύσκολα αποκτιούνται...

giorgos kriti
06-12-10, 02:04
να βρεις εναν ανθρωπο με εμπειρια για να ειναι ολα κομπλε απο αισθιτικι αποψη.
σπαστικο ομως ειναι εγω σε καταλαβαινω

apostolos78
06-12-10, 11:22
να βρεις εναν ανθρωπο με εμπειρια για να ειναι ολα κομπλε απο αισθιτικι αποψη.
σπαστικο ομως ειναι εγω σε καταλαβαινω
Aν έμεινες ευχαριστημένος απ'το δικό σου στείλε μου αν θες τα στοιχεία του σε pm.
Για να δούμε τί θα γίνει...

thheo
03-02-11, 23:57
paidia anevasa kai ego fotografies na mou peite eine ginekomastia h apla lipos pou feugei

****γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.MODS TEAM****

Manos1989
04-02-11, 00:09
paidia anevasa kai ego fotografies na mou peite eine ginekomastia h apla lipos pou feugei

δεν βλέπω ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά λίπους,οπότε τείνω να πω γυναικομαστία.
παρόλα αυτά,εάν χάσεις λίπος σίγουρα θα μειωθεί!

thheo
04-02-11, 00:19
δεν βλέπω ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά λίπους,οπότε τείνω να πω γυναικομαστία.
παρόλα αυτά,εάν χάσεις λίπος σίγουρα θα μειωθεί!
ευχαριστω πολυ φιλε μου με βλεπω και εγω να πιγενω για χειρουργειο

El Topo
04-02-11, 00:32
ευχαριστω πολυ φιλε μου με βλεπω και εγω να πιγενω για χειρουργειο

Ακόμα και γυναικομαστία να ειναι φίλε, είναι αρκετά ήπια και με γυμναστική θα βελτιωθεί πάρα πολύ.

Πάλεψέ το με προπόνηση πρώτα και μόνο αν μετά από μερικά χρόνια δε δεις βελτίωση πήγαινε για χειρουργείο, ακόμα έιναι νωρίς.

thheo
04-02-11, 01:29
Ακόμα και γυναικομαστία να ειναι φίλε, είναι αρκετά ήπια και με γυμναστική θα βελτιωθεί πάρα πολύ.

Πάλεψέ το με προπόνηση πρώτα και μόνο αν μετά από μερικά χρόνια δε δεις βελτίωση πήγαινε για χειρουργείο, ακόμα έιναι νωρίς.

φιλε μου το θεμα ειναι οτι κανο γιμναστιριο 3 χρωνια και εχω δει ελαχιστη βελτιωση το σκεφτομαι σοβαρα το χειρουργειο αλα το θεμα ειναι οτι κοστιζει πολλα λεφτα.

pan0z
04-02-11, 01:41
φιλε μου το θεμα ειναι οτι κανο γιμναστιριο 3 χρωνια και εχω δει ελαχιστη βελτιωση το σκεφτομαι σοβαρα το χειρουργειο αλα το θεμα ειναι οτι κοστιζει πολλα λεφτα.

sorry φιλε που στο λεω αλλα αν κανεις 3 χρονια προπονηση μαλλον κατι δεν κανεις σωστα γιατι μπορει οπως λες να εχεις δει ελαχιστη διαφορα στο στηθος σου αλλα γενικα σαν συνολο δεν φαινεσε γυμνασμενος.Αναθεωρησε λιγο αυτα που κανεις διαβασε το φορουμ βγαλε μια διατροφη,βρες ενα προγραμμα και αρχησε να το εφαρμοζεις γιατι 3 χρονια προπονησης δεν φαινοντε πανω σου.Φιλικα παντα :toast:

thheo
04-02-11, 01:55
sorry φιλε που στο λεω αλλα αν κανεις 3 χρονια προπονηση μαλλον κατι δεν κανεις σωστα γιατι μπορει οπως λες να εχεις δει ελαχιστη διαφορα στο στηθος σου αλλα γενικα σαν συνολο δεν φαινεσε γυμνασμενος.Αναθεωρησε λιγο αυτα που κανεις διαβασε το φορουμ βγαλε μια διατροφη,βρες ενα προγραμμα και αρχησε να το εφαρμοζεις γιατι 3 χρονια προπονησης δεν φαινοντε πανω σου.Φιλικα παντα :toast:

φιλε μ ειμου χοντρουλις πολυ για αυτο το ειχα ξεκινιση το γιμναστιριο και για αυτο δεν εχω κανει κατι τα περισοτερα κιλα τα εχασα περσι

adam_antios
03-05-11, 22:09
γνωριζει κανεις αν μετα την επεμβαση και πες οτι ολα πηγαν καλα κλπ και εφυγε το καταραμενο το βυζι και ολα ομορφα κι ωραια, υπαρχει περιπτωση μετα απο λιγο καιρο να του ξαναεμφανιστει??? γιατι νταξει αν ειναι και 2 και 3 χιλιαρικα λες παει στο διαολο τα δινω και ξεμπερδευω...αλλα αν υπαρχει εστω και μια τοις 100 περιπτωση να ξανα εμφανιστει τοτε ειναι να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο:banghead:

και μιλαω παντα για ορμονικο θεμα οπου δηλαδη σε φαση να μεγαλωσει παλι η θηλη με ολα αυτα τα οιστρογονα που λεμε κλπ κι οχι για λιπος...γιατι νταξει αν εισαι βαρεμενος και ενω εχεις κανει την εγχειρηση, πας μετα και το ριξεις στη μασα τοτε καλα να να παθεις...

δηλαδη γνωριζεται αν αφηνουν κι αυτο το ενδεχομενο οι γιατροι? ή σου λενε στανταρ οτι δεν ξαναεμφανιζεται? οτι το κανεις μια φορα και ξεμπερδεψες για ολη σου τη ζωη?

Devil
03-05-11, 22:35
νομιζω οτι μερικες φορες υπαρχει περιπτωση να ξαναεμφανιστει.... αλλα δεν ειμαι σιγουρος.....

labrador
17-05-11, 12:32
Σε σχεση με το κοτοπουλο ειχα διαβασει καποτε,οτι παλια οι βιομηχανιες εδιναν μια συγκεκριμενη ορμονη στα κοτοπουλα για να αυξησουν το στηθος σε μικρο χρονικο διαστημα το στηθος...κατι με τα οιστρογωνα νομιζω ελεγε,και ετσι η ορμονη περναγε στον ανθρωπο και οντος ειχε επιπτωσεις.Τωρα δινουν αλλες ορμωνες λογικα για εχει απαγορευτει λενε.Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι βεβαια..

Devil
17-05-11, 12:48
Σε σχεση με το κοτοπουλο ειχα διαβασει καποτε,οτι παλια οι βιομηχανιες εδιναν μια συγκεκριμενη ορμονη στα κοτοπουλα για να αυξησουν το στηθος σε μικρο χρονικο διαστημα το στηθος...κατι με τα οιστρογωνα νομιζω ελεγε,και ετσι η ορμονη περναγε στον ανθρωπο και οντος ειχε επιπτωσεις.Τωρα δινουν αλλες ορμωνες λογικα για εχει απαγορευτει λενε.Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι βεβαια..

δεν νομιζω οτι παιζει τετοια πιθανοτητα σε ευρωπαικες χωρες.....

COBRA_STYLE
17-05-11, 13:08
δεν νομιζω οτι παιζει τετοια πιθανοτητα σε ευρωπαικες χωρες.....

θα παιξουν πολλα απο δω και περα...-->Codex Alimentarious

Devil
17-05-11, 13:16
θα παιξουν πολλα απο δω και περα...-->Codex Alimentarious

δεν ειναι και σιγουρο..... εχει φαει αρκετες μηνυσεις η monsanto στην ευρωπη....

COBRA_STYLE
17-05-11, 13:24
δεν ειναι και σιγουρο..... εχει φαει αρκετες μηνυσεις η monsanto στην ευρωπη....

το codex εχει υπογραφτει εδω και χρονια απο την Ελλαδα και τεθηκε σε ισχυ απο οσο γνωριζω 31 Μαρτιου,που μας περασε...κριμα

DrNio
17-05-11, 16:50
φιλε μου το θεμα ειναι οτι κανο γιμναστιριο 3 χρωνια και εχω δει ελαχιστη βελτιωση το σκεφτομαι σοβαρα το χειρουργειο αλα το θεμα ειναι οτι κοστιζει πολλα λεφτα.

Δεν ξέρω αν αυτό που θα πω θα ακουστεί καλό ή κακό εγώ πάντως το λέω με φιλικό χαρακτήρα.

Τρία χρόνια γυμναστήριο δεν φαίνεται να πας.Δεν το λεώ για το στήθος σου αλλά βλέποντας όλο σου το σώμα.
Πόσο χρονών είσαι?

Προσωπικά,πιστεύω οτι σίγουρα πρέπει να αρχίσεις τρέξιμο ή ποδήλατο ή αερόβια γενικότερα.Να βελτιώσεις και άλλο την διατροφή σου.Όχι να κόψεις θερμίδες αλλά αν τρως παγωτά και άλλα λιπαρά κόψτα για ένα διάστημα και λιώσε στην αερόβια.

Να αποφεύγεις ασκήσεις όγκου και να κάνεις 15 επαν. σε κάθε άσκηση το λιγότερο.(με λίγα κιλά)

Δοκίμασε να κάνεις push-ups,πολλές επαναλήψεις,με ανοιχτή λαβή έχω την αίσθηση οτι "απλώνει" τον όγκο του στήθους και θα σε βοηθήσει στην σύσφιξη.

Συνοπτικά,εγώ πέρυσι για να χάσω λίπος άρχισα να τρέχω 7km 1-2-3 φορές την εβδομάδα(σε άλσος γιατί ο διάδρομος είναι μούφα),αν και δεν είχα ιδιαίτερα πολύ λίπος.Οπότε,πριν πας χειρουργείο δώστα όλα στο τρέξιμο.Καλή επιτυχία.:welcome:

--
edit: μετά είδα οτι απάντησα σε κάποιον μετά απο 3 μήνες.damn it!

___

και άλλο edit: τώρα είδα και το ποστ του πανου.ξανά damn it!!

DrNio
17-05-11, 16:58
α παιξουν πολλα απο δω και περα...-->Codex Alimentarious


δεν ειναι και σιγουρο..... εχει φαει αρκετες μηνυσεις η monsanto στην ευρωπη....

Αυτά τι είναι??

sogoku
03-06-11, 13:27
Διαφωνω να μην κανει ασκησεις ογκου βασικα νομιζω δεν υπαρχει καν η εννοια αυτη και δεν ειναι τοσο μονοπλευρο το θεμα.

beatshooter
12-06-11, 23:23
Μ αρεσει παντως που ολους τους διαγνισκετε γυνεκομαστια!Και γω οταν ημουν 98 κιλα ειχα ωραιο βυζακι:shock: τωρα στα 79 και παλι ειναι φουσκωμενο αλλα εχει πεσει αισθητα.Προσπαθω να βρω αδενες/σωληνακια κτλ αλλα δεν....Αυτο που καταλαβαινω ειναι πως ειναι λιπος(οπως εχω λιπος και κοιλια και μπουτια)...ΑΡΑ ας μην τρελενετσε:Φταστε σε χαμηλα επιπεδα λιπους,καντε γυμναστικη και αν δεν φευγει το προβλημα τοτε νυστερι.

beatshooter
12-06-11, 23:47
Ανεβαζω 3φωτο να με ..εξετασετε και μενα :P:P

Στην προφιλ ειναι 12μαιου ενω οι αλλες 2 ειναι μετα απο 2 βδομαδες!

(ειπαμε θελω να ζασω ακομα 10κιλακια....)

nik13
13-06-11, 02:08
Ανεβαζω 3φωτο να με ..εξετασετε και μενα :P:P

Στην προφιλ ειναι 12μαιου ενω οι αλλες 2 ειναι μετα απο 2 βδομαδες!

(ειπαμε θελω να ζασω ακομα 10κιλακια....)

φιλε μου δεν εχεις για κενενα λογο..το λιγοστο λιπος που εχει θα το χασεις κανοντας διαιτα αεροβια κ ασκησεις.

nik13
13-06-11, 02:13
Απλα θα ηθελα να πω (απο προσωπικη εμπειρια)οτι η γυναικομαστια δεν χανετε με καμια γυμναστικη και καμια αεροβια.Εκανα προσπαθεια 1μιση χρονο βαρη με προγραμμα για να την χασω(χωρις φαρμακα).Δεν εχει βελτιωθει καθολου το στηθος μου.Ισα ισα εχει γινει χειροτερο λογο οτι εχει δημηουργηθει ο μυς απο μεσα (λογο της γυμναστικης) ωστε να το κανει να φαινετε μεγαλυτερο.Προχθες ειδα πλαστικο του ικα οπου μου ειπε να κανω την επεμβαση.

Manos1989
13-06-11, 10:26
Γιατί κανείς δε σκέφτεται τη χρήση AI και SERM σαν επιλογή?

Εγώ τουλάχιστον θα δοκίμαζα έτσι πριν πάω για χειρουργείο...

COBRA_STYLE
13-06-11, 11:08
Γιατί κανείς δε σκέφτεται τη χρήση AI και SERM σαν επιλογή?

Εγώ τουλάχιστον θα δοκίμαζα έτσι πριν πάω για χειρουργείο...

αμα εχει ηδη αναπτυχθει ο αδενας δεν σου κανουν τπτ αυτα

beatshooter
13-06-11, 11:54
Γιατί κανείς δε σκέφτεται τη χρήση AI και SERM σαν επιλογή?

Εγώ τουλάχιστον θα δοκίμαζα έτσι πριν πάω για χειρουργείο...


Whats this?

Manos1989
13-06-11, 15:42
Whats this?

AI=Aromatase Inhibitor
SERM=Selective Estrogen Receptor Modulator

Αλλά δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω γιατί μυρίζομαι Devil και Beef να με κυνηγάνε:green:

Cobra προφανώς δε μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι απόλυτο αυτό που λες.....ειδικά με ***** καλύπτεις τις πιθανότητες από παντου....anyway ;)

Devil
13-06-11, 15:49
AI=Aromatase Inhibitor
SERM=Selective Estrogen Receptor Modulator

Αλλά δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω γιατί μυρίζομαι Devil και Beef να με κυνηγάνε:green:

Cobra προφανώς δε μπορούμε να το συζητήσουμε εδώ, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι απόλυτο αυτό που λες.....ειδικά με ***** καλύπτεις τις πιθανότητες από παντου....anyway ;)

σε βλεπω....

μην προχωρισει η συζητηση....

και επ ευκαιριας..... ειναι πειραματικη θεραπια αυτη που λες.... δεν δινει σε ολους αποτελεσματα...

και μπαινουν και αλλα φαρμακα στη μεση μαζι με αυτα... οπου εκει αυξανονατε και τα sides...

Manos1989
13-06-11, 18:06
σε βλεπω....

μην προχωρισει η συζητηση....

και επ ευκαιριας..... ειναι πειραματικη θεραπια αυτη που λες.... δεν δινει σε ολους αποτελεσματα...

και μπαινουν και αλλα φαρμακα στη μεση μαζι με αυτα... οπου εκει αυξανονατε και τα sides...

Tς τς τς παντού είσαι μωρέ Διάολε? Πήγαινε πιες ένα καφέ να μιλήσουμε ελεύθερα:P
ή έστω κάνε τα στραβά μάτια και θα σου δώσω το μώβ χαρτάκι που συμφωνήσαμε!

Προφανώς δεν εγγυώμαι αποτέλεσμα σε όλους με αυτό τον τρόπο αλλά εγώ σίγουρα θα το προτιμούσα από το χειρουργείο μεταξύ άλλων και για οικονομικούς λόγους!
Τέσπα το κόβω εδώ κύριε οφισερ!

Devil
13-06-11, 18:12
Tς τς τς παντού είσαι μωρέ Διάολε? Πήγαινε πιες ένα καφέ να μιλήσουμε ελεύθερα:P
ή έστω κάνε τα στραβά μάτια και θα σου δώσω το μώβ χαρτάκι που συμφωνήσαμε!

Προφανώς δεν εγγυώμαι αποτέλεσμα σε όλους με αυτό τον τρόπο αλλά εγώ σίγουρα θα το προτιμούσα από το χειρουργείο μεταξύ άλλων και για οικονομικούς λόγους!
Τέσπα το κόβω εδώ κύριε οφισερ!

χαχαχαχα...

κοιτα απο οικονομικους λογους δεν ειμαι και τοσο σιγουρος.... δεν ξερω βεβαια ποσο κανει ενα χειρουργιο αλλα ξερω ποσο κανουν τα αλλα...

και αν παει μακρεια η βαλιτσα ειναι πολλα τα λεφτα (αρη.... λολ:green:)...

kwstas18
02-07-11, 02:53
Γεια σας παιδια,ειμαι 18.με μια προχειρη ματια στο ιντερνετ διαπιστωσα οτι εχω puffy nipples.
με λιγα λογια οι ρωγες μου ειναι λιγο φουσκωμενες με αλλαγμενο χρωμα και λιγο θωλες,ενω οταν με διαπερναει ριγος συρρικνωνονται και γινονται μια χαρα!
εχω προσπαθησει τα παντα,και το σκεφτομαι για νυστερι...
εκανα γραμμωση ολο το σωμα αλλαξε,βλεπω κοιλιακους χωρις να σφιξω,αλλα οι ρωγες ακομα εχουν λιπος...βελτιωθηκε εφυγε λιπος δεν μπορω να πω,αλλα ακομα παραμενει και με κανει να νιωθω αβολα στην παραλια :( αν εχει καποιος καποιο τιπ να προτεινει ακουω
επισκεφτηκα γιατρο και μου ειπε δεν προκειτε για γυναικομαστια αλλα απλα για λιπος

ginus
02-07-11, 12:12
απορω αφου σου απαντησε ο γιατρος ντε και καλα να εχεις γυναικομαστια..την γυναικομαστια θα την καταλαβαινεις αν ειχες κατι σκληρο πισω απο την ρωγα..και οχι το κλασικο που κανουν μερικοι και τσιμπανε κρεας και λενε"αφου το νοιωθω"
βασικα αφου σου απαντησε ο γιατρος δεν θα πρεπε καν να το συζηταμε...απλα ο καθε ανθρωπος εχει τις λιποαποθηκες του και αλλου μαζευει περισσοτερο αλλου λιγοτερο..εσυ ετυχε να μαζευεις εκει...με γυμναστικη και χασιμο βαρους το προβλημα θα διορθωθει

COBRA_STYLE
02-07-11, 12:31
Γεια σας παιδια,ειμαι 18.με μια προχειρη ματια στο ιντερνετ διαπιστωσα οτι εχω puffy nipples.
με λιγα λογια οι ρωγες μου ειναι λιγο φουσκωμενες με αλλαγμενο χρωμα και λιγο θωλες,ενω οταν με διαπερναει ριγος συρρικνωνονται και γινονται μια χαρα!
εχω προσπαθησει τα παντα,και το σκεφτομαι για νυστερι...
εκανα γραμμωση ολο το σωμα αλλαξε,βλεπω κοιλιακους χωρις να σφιξω,αλλα οι ρωγες ακομα εχουν λιπος...βελτιωθηκε εφυγε λιπος δεν μπορω να πω,αλλα ακομα παραμενει και με κανει να νιωθω αβολα στην παραλια :( αν εχει καποιος καποιο τιπ να προτεινει ακουω
επισκεφτηκα γιατρο και μου ειπε δεν προκειτε για γυναικομαστια αλλα απλα για λιπος
υπαρχει λιποαναρρωφηση με λειζερ σε αυτην την περιοχη με πολυ καλα αποτελεσματα...ψαξτο στο νετ να δεις

kwstas18
02-07-11, 12:36
μακαρι να ειχα τα χρηματα να το κανω...το θεμα ειναι οτι ειναι αντιαισθητικο και χαλαει την εικονα του στηθους μου...ουτε την μπλουζα δεν μπορω να βγαλω :(

COBRA_STYLE
02-07-11, 12:38
μακαρι να ειχα τα χρηματα να το κανω...το θεμα ειναι οτι ειναι αντιαισθητικο και χαλαει την εικονα του στηθους μου...ουτε την μπλουζα δεν μπορω να βγαλω :(

εχω την εντυπωση πως δεν ειναι στην τιμη του χειρουργειου γυναικομαστιας:unsure:τσεκαρε το

kwstas18
02-07-11, 12:46
με αλλο τροπο δεν φευγει? εχω πεσει πολυ χαμηλα στο λιπος αλλα ακομα υπαρχει...δηλαδη βλεπω σχεδον φλεβες στους κατω κοιλιακους...

George1993
02-07-11, 14:11
βάλε μια φωτογραφία να δούμε

smirnoff
24-07-11, 13:43
Καλησπερα. Ειμαι 110 κιλα και 1,77. εχω μεγαλο στηθος απο την εφηβεια αλλα το θεωρουσα νορμαλ λογω λιπους.
τωρα ειμαι 27 ετων. ξεκινησα πριν 1 μηνα ελλιπτικο με φορμα εφιδρωσης, κοιλιακους και ελατηριο στηθους. Για χειρουργειο δεν υπαρχει
σαλιο. Ξεκινησα να παιρνω femara εδω και 5 μερες.
1: ποσο καιρο πρεπει να το παιρνω
2: να συνεχισω με σκληρη δουλεια? η ειναι χαμενος κοπος?

Αν ξερει καποιος πραγματικα και μπορει να βοηθησει ας μου απαντησει, κ να του στειλω και φωτο
(εχω απελπιστει λεμε)
Ευχαριστω

della
24-07-11, 14:03
Καλησπερα. Ειμαι 110 κιλα και 1,77. εχω μεγαλο στηθος απο την εφηβεια αλλα το θεωρουσα νορμαλ λογω λιπους.
τωρα ειμαι 27 ετων. ξεκινησα πριν 1 μηνα ελλιπτικο με φορμα εφιδρωσης, κοιλιακους και ελατηριο στηθους. Για χειρουργειο δεν υπαρχει
σαλιο. Ξεκινησα να παιρνω femara εδω και 5 μερες.
1: ποσο καιρο πρεπει να το παιρνω
2: να συνεχισω με σκληρη δουλεια? η ειναι χαμενος κοπος?

Αν ξερει καποιος πραγματικα και μπορει να βοηθησει ας μου απαντησει, κ να του στειλω και φωτο
(εχω απελπιστει λεμε)
Ευχαριστω
και εγω οταν ημουν 130 κιλα ειχα ενα στηθος ετοιμο για σουτιεν τωρα στα 95 εχω παλι στηθος αλλα εχει μικρυνει παρα πολυ οποτε συνεχισε την διαιτα φτασε σε κιλα οσο το υψος σου 77 και δεν θα φαινεται τοσο πολυ
οτι και να παρεις αν δε φτιαξεις μια καλη διατροφη τοτε δε θα δεις αποτελεσμα

vagg
24-07-11, 14:16
αυτο που λετε ειναι ψευτογυναικομαστια δλδ λογω αποτομης αυξησης του βαρους εβαλες λιπος εκει που δεν φευγει ευκολα...τωρα ο καθενας το εχει σε διαφορετικο βαθμο,αλλος μπορει να το λυσει με σκληρη διατροφη και προπονηση και αλλος δεν μπορει...με γυρω στα 2000ε καθαριζεις...για μενα το αξιζει

vagg
24-07-11, 15:02
Καλησπερα. Ειμαι 110 κιλα και 1,77. εχω μεγαλο στηθος απο την εφηβεια αλλα το θεωρουσα νορμαλ λογω λιπους.
τωρα ειμαι 27 ετων. ξεκινησα πριν 1 μηνα ελλιπτικο με φορμα εφιδρωσης, κοιλιακους και ελατηριο στηθους. Για χειρουργειο δεν υπαρχει
σαλιο. Ξεκινησα να παιρνω femara εδω και 5 μερες.
1: ποσο καιρο πρεπει να το παιρνω
2: να συνεχισω με σκληρη δουλεια? η ειναι χαμενος κοπος?

Αν ξερει καποιος πραγματικα και μπορει να βοηθησει ας μου απαντησει, κ να του στειλω και φωτο
(εχω απελπιστει λεμε)
Ευχαριστω


αμα εισαι 110 κιλα 1.77 λογικο ειναι να εχεις μεγαλο στη8ος..αμα δεν χασεισ κιλα με σωστη διατροφη και ασκηση δεν γινετε να καταλαβεισ αν εκει εχουν κλειδωσει οι λιπαπο8ηκες

smirnoff
24-07-11, 17:37
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις...για το χειρουργειο ομως ζητανε 3500... αν ειναι για 2 και ξερεις καποιον συγκεκριμενα
συστησε τον μου με pm...thanx και παλι

vagg
24-07-11, 22:02
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις...για το χειρουργειο ομως ζητανε 3500... αν ειναι για 2 και ξερεις καποιον συγκεκριμενα
συστησε τον μου με pm...thanx και παλι

πες τους οτι εχεις 2-2,5 στο χερι και οτι αμα ειναι οκ κλεινεισ επιτοπου και 8α κανουνε κωλοτουμπες

MARIA G
19-10-11, 17:54
μια ερωτηση πως μπορει καποιος να σταματησει την γυναικομαστια και αν υπαρχει κατι για αυτο?

Polyneikos
19-10-11, 18:23
Μαρια αυτο το θεμα κατ΄αρχην προυπάρχει.Αν εκανες αναζητηση θα το εβρισκες.Περαν τουτου δεν θα έπρεπε να το ανοίξεις στα Νεα Μελη.Θα συγχωνευτει:thumbup:

MARIA G
19-10-11, 18:58
Μαρια αυτο το θεμα κατ΄αρχην προυπάρχει.Αν εκανες αναζητηση θα το εβρισκες.Περαν τουτου δεν θα έπρεπε να το ανοίξεις στα Νεα Μελη.Θα συγχωνευτει:thumbup:ειμαι νεο μελος ζητω συγνωμη δεν ξερω πολλα απο αυτα απλα εψαξα σε διαφορα θεματα και δεν το βρηκα και γι'αυτο το εβαλα.

Polyneikos
19-10-11, 18:59
No problem:welcome:

MARIA G
19-10-11, 19:04
No problem:welcome:

:):welcome:

Devil
19-10-11, 19:09
μια ερωτηση πως μπορει καποιος να σταματησει την γυναικομαστια και αν υπαρχει κατι για αυτο?

υπαρχουν μερικες μελετες οπου υπαρχει βελτιωσει με την χρηση καποιων φαρμακων... βεβαια δεν μπορουμε να ποσταρουμε φαρμακα,δοσεις κτλ κτλ.... αλλα ο σιγουρος τροπος ειναι το χειρουργιο....

ο πιο απλος τροπος για να την περιορισεις καπως εμφανισιακα ειναι να χασεις λιπος.... μια μικρη βελτιωση θα υπαρχει σιγουρα...

θα ειχα μια ιδεα με συμπληρωματα αλλα δεν νομιζω να κανουν τιποτα...

δεν ειναι για εσενα ε?:unsure::green:

COBRA_STYLE
22-10-11, 21:47
υπαρχουν μερικες μελετες οπου υπαρχει βελτιωσει με την χρηση καποιων φαρμακων... βεβαια δεν μπορουμε να ποσταρουμε φαρμακα,δοσεις κτλ κτλ.... αλλα ο σιγουρος τροπος ειναι το χειρουργιο....

ο πιο απλος τροπος για να την περιορισεις καπως εμφανισιακα ειναι να χασεις λιπος.... μια μικρη βελτιωση θα υπαρχει σιγουρα...

θα ειχα μια ιδεα με συμπληρωματα αλλα δεν νομιζω να κανουν τιποτα...

δεν ειναι για εσενα ε?:unsure::green:

αμα ειναι SERM otc δεν μπορει να ποσταριστει?

beefmeup
23-10-11, 10:02
οχι,τα εχουμε ξαναπει κ για τα σερμς.

disqq
13-11-11, 19:31
υποψιαζομαι να εχω κ εγω γυναικομαστια..
αλλα σε μενα δεν ειναι τοσο πολυ,μονο ο μαστος ειναι λιγο φουσκωμενος αλλα οταν ερεθιστει(πχ αν κανει λιγο κρυο και ειμαι χωρις μπολουζα και ανατριχιαζω(κρυωνω)
μαζευεται,μικραινει και παιρνει το μεγεθος ενος κανονικου μαστου...
τι λετε.?

FILE KAI EGW TO IDIO PRAGMA MOU SIMVAINEI EIMAI 17 XRONWN 76 KILA ME 13% LIPOS STO SWMA...TO STITHOS M EINAI POLI GIMNASMENO GENIKWS KANW 1MISI XRONO PROPONISI ME VARH ALLA OTAN OI RWGES MOU EINAI XALARES EINAI KAPWS FOUSKOMENO KATW K DEN FENETE KALA..OTAN OMWS ERETHIZOME TSIBAW TIS RWGES I KRIONW TO OI ROGES GINONTE KANONIKES K IPARXEI MIA WRAIA EIKONA ESY POU PERASE K KAIROS EIDES DIAFORA XWRIS EPEMVASEIS??? EUXARISTW

***γραφε με μικρους,ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.MODS TEAM***

BillysTheOne
02-12-11, 20:23
χελοου..ο τιτλος πιστευω τα λεει ολα...εχω παρατηρισει πως η ρογα του στηθους μ ειναι ολιγον μεγαλη? δν μπορω να το εξιγισω...π.χ οταν καποιες φορες εβγενα απο τν θαλασσα η οταν μπαινω στο μπανιο..το σωμα μου μπιμπικιαζει :P κ η ρογα μικραινει(μαζευεται) κ το στηθος φενεται 10 φορες καλυτερο...τι γινεται? :unsure: αα επισης θελω να τονισω πως δν εχω καποια επιπλεον κιλα..ισα ισα το αντιθετο..(δν ξερω εαν παιζει ρολο αυτο)

TheWorst
02-12-11, 20:37
Ωραιο θεμα.Και εγω νομιζα να ανοιξω τετοιο , αλλα οταν καθαρισω (μη μου πουν οτι ειναι απτο λιπος)
Τη μια φαινεται ετσι μεγαλη και θολη , την αλλη μια χαρα , δινει πολυ διαφορετικη οπτικη αισθηση..

Επισης εχω παρατηρησει οτι οταν κανω μπανιο με ζεστο (αλλα οχι καυτο νερο) και οταν τρωω βρωμη απο μεγαλη και θολη μαζευεται.Πως γινεται αυτο δε γνωριζω ακομα :green:

BillysTheOne
02-12-11, 20:40
χα0χα0χ0χα0χα0χα0α0αα0 με καλυψες απολυτα...

TheWorst
02-12-11, 20:42
Φαε αυριο 100 γραμμαρια βρωμη (δες πριν αν ειναι θολη) και δες μετα οταν φας τη βρωμη.
Σε μενα παντα ετσι γινεται.
Κατσε να μπει και κανεις αλλος να μας πει για ποιο λογο συμβαινει αυτο :P

BillysTheOne
02-12-11, 20:49
Αυτο με τν βρωμη δν το εχω παρατηρισει..θα το κοιταξω αυριο το πρωι :P ...αλλα αυτο με το μπανιο συμβαινει καθε φορα..κ φενεται οπως ειπες κ εσυ..τοσο γαματο το στηθος..ενω οταν η ρογα ειναι τριπλασια...αστα :(

stelios17
02-12-11, 20:50
..

giannis64
02-12-11, 21:39
η φωτο διαγραφηκε.

COBRA_STYLE
02-12-11, 22:48
κοιτα αν υπαρχει αδενας πισω απο το στηθος...αν ναι τοτε πιθανοτατα να ειναι εφηβικη γυναικομαστια.

beefmeup
02-12-11, 22:49
κοιτα αν υπαρχει αδενας πισω απο το στηθος...πιθανοτατα να ειναι εφηβικη γυναικομαστια.

αδενα εχεις κ συ πισω απο το στηθος..
το θεμα ειναι να μην ερεθιστει.

COBRA_STYLE
02-12-11, 22:52
εννοω ρε να πιανει το γρομπαλακι απο πισω,να το καταλαβαινει οταν πιανει τη ρωγα

TheWorst
03-12-11, 00:13
Δλδ εμεις εχουμε γυναικομαστεια?

Goofonly
03-12-11, 03:12
Δλδ εμεις εχουμε γυναικομαστεια?

συνήθως " ψευδο-γυναικομαστεία " λέγεται... η γυναικομαστεία η κανονική είναι σαν να έχεις βυζί γυναίκας... ενώ η ψευδο από ορμονικές διαταραχές ή αυξομειώσεις βάρους στην εφηβεία κτλ... gyno μπορεί να έχει και κάποιος ακόμα και από τη γέννηση του αν και πιο σπάνια... και εγώ έχω ψευδο σε ένα μικρό ποσοστό λόγο του μονοψήφιου % λίπους μου.

vaggan
03-12-11, 10:54
Δλδ εμεις εχουμε γυναικομαστεια?αυτο που περιγραφετε το εχω και εγω.ισως σε διαφορετικο βαθμο.το ονομαζω συνδρομο της μαλακης ρωγας..σαφως και δεν ειναι γυναικομαστεια απο την στιγμη που οταν εισαι σε ψυχρο περιβαλλον η κανεις μπανιο το στηθος μαζευει..στην περιπτωση της κανονικης γυναικομαστειας το στηθος δεν μεταβαλλεται στην οψη....αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το φαινομενο το ειχα και οταν ημουν πολυ αδυνατος πριν κανω βαρη.η ρωγα στη ζεστη αποκτα ενα puffy look πλαδαρευει ενω σε ψυχρο κλιμα ειναι τσιτα....πιστευω οτι εχει να κανει με την συσσορευση υγρων στην περιοχη και οχι τοσο με την εναποθεση λιπους.βεβαια αν εχεις και αρκετο λιπος και μεγαλες σε εκταση ρωγες(ευτυχως εχω ρωγιτσες μικρες:P:P)το πραγμα χειροτερευει.επισης δειχνει ασχημα αν βαλεις πολυ μαζα στο εξω και κατω στηθος και η μεση και ανω περιοχη ειναι αδεια,δινωντας μια μυτερη οψη σε ολο το στηθος.

vaggan
03-12-11, 10:55
εννοω ρε να πιανει το γρομπαλακι απο πισω,να το καταλαβαινει οταν πιανει τη ρωγασε εμενα δεν υπαρχει κανενα γρομπαλακι.

petamen0s
09-12-11, 02:44
Και μενα η ρόγα μου είναι όπως την περιγράφει ο vaggan. Τώρα έχω αρκετό λίπος αλλά και το καλοκαίρι που είχα πολύ λιγότερο δεν είχα δει καμια διαφορά. Πιστεύω ότι είναι γενετικό το πρόβλημα καθώς έτσι είναι και ο πατέρας μου και ο ξαδερφός μου. Υπάρχει τπτ που μπορείς να κάνεις χώρις να μπλέξεις με πλαστικό;

ka2sel
09-12-11, 04:43
Και μενα η ρόγα μου είναι όπως την περιγράφει ο vaggan. Τώρα έχω αρκετό λίπος αλλά και το καλοκαίρι που είχα πολύ λιγότερο δεν είχα δει καμια διαφορά. Πιστεύω ότι είναι γενετικό το πρόβλημα καθώς έτσι είναι και ο πατέρας μου και ο ξαδερφός μου. Υπάρχει τπτ που μπορείς να κάνεις χώρις να μπλέξεις με πλαστικό;

να συμβιβαστεις...

vagg
09-12-11, 16:53
συνήθως " ψευδο-γυναικομαστεία " λέγεται... η γυναικομαστεία η κανονική είναι σαν να έχεις βυζί γυναίκας... ενώ η ψευδο από ορμονικές διαταραχές ή αυξομειώσεις βάρους στην εφηβεία κτλ... gyno μπορεί να έχει και κάποιος ακόμα και από τη γέννηση του αν και πιο σπάνια... και εγώ έχω ψευδο σε ένα μικρό ποσοστό λόγο του μονοψήφιου % λίπους μου.

den einαι ετσι οπως τα λες...αμα υπαρχει διαταραχη ορμονων και ερεθισμος του αδενα ειναι γυναικομαστια,οταν λες σαν να εχεις βυζι γυναικας τι εννοεις??να ειμαι εγω με 2 βυζαρες παμελα??η ρογα μπορει να ειναι λιγο μυτερη σαν της γθναικας η να εχει και ενα σαν καρουμπαλακι...απο μονοψηφιο ποσοστο λιπους δεν πα8αινεις γυναικομαστια απλα τονιζεις το προβλημα επειδη εριξες το λιπος σου...ΓΥΝΑΙΚΟΜΑΣΤΙΑ=ΕΡΕΘΙΣΜΕΝΟς ΑΔΕΝΑΣ,ΨΕΥΔΟΓΥΝΑΙΚΟΜΑΣΤΙΑ=ΛΙΠΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ(ΧΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΡΓΑ)ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΟΜΑΣΤΙΑΣ

Γιάννηςς
27-12-11, 01:26
Γειά σας.Είμαι ο Γιάννης,15 ετών και φέτος πήρα τη μεγάλη απόφαση να χάσω κιλά.Μέχρι πέρυσι ήμουν 101 και αυτή τη στιγμή μετά απο μερικού μήνες είμαι 69 με ύψος 1,75.Αυτό που με απασχολεί είναι οτι το δέρμα έχει χαλαρώσει κάπως και σε όλο το σώμα πιάνω γρομπαλάκια...ξέρω οτι είναι λίπος!Έχασα τα κιλά με πολύ γυμναστική,και τώρα κάνω ακόμα περισότερη και μ αρέσει.Προσπαθώ να μειώσω κι άλλο το λίπος ενώ ταυτόχρονα κάνω βάρη και έντονο αερόβιο.Αν και γενικά όπως είπα το δέρμα είναι χαλαρό,διάβασα συγκεκριμένα οτι το λίπος στο στήθος ονομάζεται γυναικομαστία,και πόσο μάλλον χάνωντας τόσα κιλά είναι κάπως το δέρμα μου.Θέλω να σας παραθέσω μερικές φοτογραφίες για να με βοηθήσετε...έχω όντος γυναικομαστία;Δεν ξέρω έχω αμφιβολίες...δεν πιάνω αυτό το μπιζέλι που διάβασα κάτο απ το στήθος,πιάνω πολλά γρομπαλάκια όπως και στο υπόλοιπο σώμα...το λίπος! Να οι φοτογραφίες:

http://desmond.imageshack.us/Himg854/scaled.php?server=854&filename=26122011344.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg37/scaled.php?server=37&filename=26122011343.jpg&res=medium
http://img715.imageshack.us/img715/6299/26122011345.jpg
http://desmond.imageshack.us/Himg35/scaled.php?server=35&filename=26122011349.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg17/scaled.php?server=17&filename=26122011347.jpg&res=medium
http://desmond.imageshack.us/Himg840/scaled.php?server=840&filename=26122011348.jpg&res=medium

Tι να πώ,στις πλαϊνές ειδικά το βλέπω έντονα!Και αν έχω,μήπως με γυμναστική χάσιμο λίπους και καθώς αναπτύσσομαι φτιάξει;

Γιάννηςς
27-12-11, 01:29
Βάρη κάνω 4 φορές την εβδομάδα κυκλικό πρόγραμμα γιατί τις 3 από αυτές κάνω body pump αν το ξέρετε ενώ μόνο την μια κανονικά όργανα.Για αερόβιο κάνω Κick-boxing 3 φορές την εβδομάδα,και άλλες 3 body combat(έντονο αερόβιο).Άαα και κάτι άλλο...αν σκύψω ή μαζευτώ γενικά,φένεται πολύ πιο έντονα!!Γιατί μαζεύεται όλο το λίπος και κάνει σαν σακουλίτσα και κρέμεται(αηδία :P)

ghost4
27-12-11, 01:36
μικρός είσαι ακόμα το δέρμα θα φτιάξει μην φοβάσαι πινε πολύ νερό,και δεν πιστεύω ότι έχεις γυναικομαστία απλός αδυνάτισες και κρέμασε το δέρμα σου

Γιάννηςς
27-12-11, 01:40
Οk ευχαριστώ!Πάντως υπάρχουν σημάδια γυναικομαστίας έτσι;Δεν ξέρω άλλες φορές πανικοβάλλομαι και άλλες λέω οκ δεν έχω :unsure:

mantus3
27-12-11, 02:53
Μπράβο για τον αγώνα σου, συνέχισε δυναμικά, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με τον καιρό θα στρώσουν όλα…

TheWorst
27-12-11, 03:02
Και εγω παλια ετσι νομιζα..
Αλλα τελικα μαλλον δεν ειναι γυναικομαστια :green:
Οταν φαινεται ετσι χαλαρο το βυζι και μεγαλη η ρογα -ισως αυτο δημιουργει μια ψευδαισθηση

Andrikos
27-12-11, 11:55
Aγυμνασιά έχεις:green: Όχι γυναικομαστία. Συνταγογράφησε στον εαυτό σου το φάρμακο "Push ups" 2 φορές την εβδομάδα σε δόσεις των 30 επαναλήψεων για 5-6 σετ και θα θεραπεύσεις την "γυναικομαστία" ;)

ghost4
27-12-11, 12:28
Aγυμνασιά έχεις:green: Όχι γυναικομαστία. Συνταγογράφησε στον εαυτό σου το φάρμακο "Push ups" 2 φορές την εβδομάδα σε δόσεις των 30 επαναλήψεων για 5-6 σετ και θα θεραπεύσεις την "γυναικομαστία" ;)

:clap:

Γιάννηςς
27-12-11, 14:10
Aγυμνασιά έχεις:green: Όχι γυναικομαστία. Συνταγογράφησε στον εαυτό σου το φάρμακο "Push ups" 2 φορές την εβδομάδα σε δόσεις των 30 επαναλήψεων για 5-6 σετ και θα θεραπεύσεις την "γυναικομαστία" ;)

30 συνεχόμενα νομίζω δεν αντέχω! :shock: Πρέπει να κάνω 2 φορές την βδομάδα 150-180 push ups. Αν τα κάνω σε 15άρια σετ;Και απορώ κιόλας γιατί δεν μπορώ...την βδομάδα 12 ώρες γυμναστήριο κάνω!Από αυτές τις 4 βάρη.Βέβαια μετά το καλοκαίρι ξεκίνησα να ασχολούμε ουσιαστικά,και τα 12ωρα τα κάνω εδώ και κανά μήνα!Τι να πώ...σιγά σιγά λογικά θα βελτιώνομαι!

Γιάννηςς
27-12-11, 14:24
Μπράβο για τον αγώνα σου, συνέχισε δυναμικά, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με τον καιρό θα στρώσουν όλα…

Xαίρομαι :D...και ευχαριστώ! :)


Και εγω παλια ετσι νομιζα..
Αλλα τελικα μαλλον δεν ειναι γυναικομαστια
Οταν φαινεται ετσι χαλαρο το βυζι και μεγαλη η ρογα -ισως αυτο δημιουργει μια ψευδαισθηση

Ωραία ευχαριστώ,εύχομαι να είναι έτσι :P

Andrikos
27-12-11, 14:36
30 συνεχόμενα νομίζω δεν αντέχω! :shock: Πρέπει να κάνω 2 φορές την βδομάδα 150-180 push ups. Αν τα κάνω σε 15άρια σετ;Και απορώ κιόλας γιατί δεν μπορώ...την βδομάδα 12 ώρες γυμναστήριο κάνω!Από αυτές τις 4 βάρη.Βέβαια μετά το καλοκαίρι ξεκίνησα να ασχολούμε ουσιαστικά,και τα 12ωρα τα κάνω εδώ και κανά μήνα!Τι να πώ...σιγά σιγά λογικά θα βελτιώνομαι!


Και 15 καλά είναι αλλά κάνεις πολλή ώρα γυμναστήριο. 4 ώρες γυμναστική με βάρη είναι υπεραρκετές για το επίπεδό σου, οτιδήποτε που πάει παραπάνω θα σε εξουθενώσει. Θα μπορούσες να κάνεις πολλή λιγότερη ώρα γυμναστική.Αυτά με την προυπόθεση ότι δεν κωλοβαράς όταν γυμνάζεσαι.

Γιάννηςς
27-12-11, 15:03
Και 15 καλά είναι αλλά κάνεις πολλή ώρα γυμναστήριο. 4 ώρες γυμναστική με βάρη είναι υπεραρκετές για το επίπεδό σου, οτιδήποτε που πάει παραπάνω θα σε εξουθενώσει. Θα μπορούσες να κάνεις πολλή λιγότερη ώρα γυμναστική.Αυτά με την προυπόθεση ότι δεν κωλοβαράς όταν γυμνάζεσαι.

Όχι πραγματικά δεν κωλοβαράω...προσπαθώ σε όλα να τα κάνω σωστά και να βελτιώνομαι.Αν κωλοβαρέσω λίγο θα είναι στο κικ μπόξινγκ καμιά φορά γιατί μας βάζει καμιά φορά με αρχάριους και δεν μπορείς να παίξεις πιο δυνατά :P.Κάνω τόσες ώρες γιατί είναι όλα ωραία :P! Και το κικ και το body combat επειδή ασχολούνται με πολεμικές τέχνες μ' αρέσουν απίστευτα!Ευχαριστώ!

Υ.Γ
Ωραίο blog!! (metavolismos.com)

Γιάννηςς
27-12-11, 17:07
Και κάτι άλλο.Γενικά είμαι λίγο χαμένος...θέλω να αρχήσω όγκο αλλά κάθε φορά που αρχίζω να ψάχνομαι είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες και γνικά αυτά που πρέπει να κάνεις που χάνομαι...και υπάρχουν και μερικά που για μένα είναι αδύνατα!Ας πούμε: Έκανα πρόχειρη λιπομέτρηση με υπολογισμούς,και μου έβγαλε οτι έχω 19,χ % λίπος.Άρα,για να μειώσω λίπος που θέλω πρέπει να χάσω κιλά!Πόσα όμως ακόμα;Σε όποιον λέω οτι θέλω να χάσω κιλά πέφτει να με φάει...Επίσης,θέλω να κάνω όγκο,αλλά νομίζω οτι το πρόγραμμα που κάνω δεν ευνοεί την ανάπτυξη των μυών,αλλά την γράμμωσή τους(για το body pump λεω),και επιπλέον,διάβασα οτι για να κάνεις όγκο πρέπει να αυξήσεις κατά πολύ τις θερμίδες,αλλά εγώ παχαίνω πολύ εύκολα!!Θα αρχίσω πάλι να γίνομαι γουρουνάκι ενώ ταυτόχρωνα θέλω να χάσω λίπος και να αυξήσω μυϊκότητα;....Δεν συμβαδίζουν!Πως θα αρχίσω και τι θα κάνω;Έχω μπερδευτεί!Στο body pump,κάνουμε κυκλικό πρόγραμμα με πολλές(πολλές όμως) επαναλήψεις...και προσπαθώ να βάζω όσα περισσότερα κιλά αντέχω!Μ' αυτό όμως κάνω όγκο;Όσο για την διατροφή,προσπαθώ να έχω κάθε μέρα πρωτεϊνη αλλά δεν είναι όλα τα γεύματα μου με πρωτεϊνη,μετά το μεσημεριανό δεν τρώω τίποτα εκτός απο φρούτα η γάλα με βρώμη...Ξέρω οτι είναι λάθος αλλά ξέρω οτι αν αρχήσω να τρώω πιο πολύ θα αρχήσω να βάζω κιλά!Εκτός αν αρχήσω να τρώω ποιο ποιοτικά και να μοιράσω καλύτερα τις θερμίδες ανά ημέρα...και αν γίνει αυτό,τι πως και πότε πρέπει να τρώω;Με το πρόγραμμα που κάνω τώρα τι θα καταφέρω;Απλά γράμμωση;Αλλά για γράμμωση πρέπει να χάσω και κιλά!Με λίγα λόγια........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ :P

rey1989
27-12-11, 17:48
@Γιάννηςς

αν όντος είσαι 19% στα έξι κιλά κάτω απο το ύψος σου νομίζω οτι χρειάζεσαι μια skinny fat διατροφή . θα μπορούσες να φτιάξεις μια διατροφή στις θερμίδες συντήρησης με σωστά μάκρος (πρωτεΐνη/υδ/λυπ) για τις ανάγκες σου και μένοντας στα ίδια κιλά να κάνεις αντικατάσταση λίπους χτίζοντας μυς. (αυτό παίρνει πολύ χρόνο βέβαια).

και προς θεού ξεκόλλα! αν φας σωστά δεν θα πάρεις κιλά!! το έκανα και εγώ και αν το συνέχιζα θα κατέληγα skinny fat αλλα ευτυχώς χάρη στο φορουμ και τα παιδιά που με βοήθησαν ξύπνησα γρήγορα και το απέφυγα.

αυτά απο εμένα , περισσότερα θα σου πουν οι πιο έμπειροι.;)
καλή συνέχεια :toast::toast:

DimitrisT
27-12-11, 18:06
Και κάτι άλλο.Γενικά είμαι λίγο χαμένος...θέλω να αρχήσω όγκο αλλά κάθε φορά που αρχίζω να ψάχνομαι είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες και γνικά αυτά που πρέπει να κάνεις που χάνομαι...και υπάρχουν και μερικά που για μένα είναι αδύνατα!Ας πούμε: Έκανα πρόχειρη λιπομέτρηση με υπολογισμούς,και μου έβγαλε οτι έχω 19,χ % λίπος.Άρα,για να μειώσω λίπος που θέλω πρέπει να χάσω κιλά!Πόσα όμως ακόμα;Σε όποιον λέω οτι θέλω να χάσω κιλά πέφτει να με φάει...Επίσης,θέλω να κάνω όγκο,αλλά νομίζω οτι το πρόγραμμα που κάνω δεν ευνοεί την ανάπτυξη των μυών,αλλά την γράμμωσή τους(για το body pump λεω),και επιπλέον,διάβασα οτι για να κάνεις όγκο πρέπει να αυξήσεις κατά πολύ τις θερμίδες,αλλά εγώ παχαίνω πολύ εύκολα!!Θα αρχίσω πάλι να γίνομαι γουρουνάκι ενώ ταυτόχρωνα θέλω να χάσω λίπος και να αυξήσω μυϊκότητα;....Δεν συμβαδίζουν!Πως θα αρχίσω και τι θα κάνω;Έχω μπερδευτεί!Στο body pump,κάνουμε κυκλικό πρόγραμμα με πολλές(πολλές όμως) επαναλήψεις...και προσπαθώ να βάζω όσα περισσότερα κιλά αντέχω!Μ' αυτό όμως κάνω όγκο;Όσο για την διατροφή,προσπαθώ να έχω κάθε μέρα πρωτεϊνη αλλά δεν είναι όλα τα γεύματα μου με πρωτεϊνη,μετά το μεσημεριανό δεν τρώω τίποτα εκτός απο φρούτα η γάλα με βρώμη...Ξέρω οτι είναι λάθος αλλά ξέρω οτι αν αρχήσω να τρώω πιο πολύ θα αρχήσω να βάζω κιλά!Εκτός αν αρχήσω να τρώω ποιο ποιοτικά και να μοιράσω καλύτερα τις θερμίδες ανά ημέρα...και αν γίνει αυτό,τι πως και πότε πρέπει να τρώω;Με το πρόγραμμα που κάνω τώρα τι θα καταφέρω;Απλά γράμμωση;Αλλά για γράμμωση πρέπει να χάσω και κιλά!Με λίγα λόγια........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ :P

Ενα μεγαλο μπραβο για τα κιλα που καταφερες να χασεις!

Αν και βγαινουμε εκτος θεματος.
Εισαι πολυ μικρος για να κατσεις και να μετρας και το γραμμαριο.
Απλα να τρως καθαρα (οχι πολλα τηγανητα, οχι πολλα γλυκα και φαγητα απεξω. Δε σου λεω να τα κοψεις τελειως, απλα να τα περιορισεις λιγο), να κανεις την προπονηση σου και ολα τα αλλα θα ερθουν, δε χρειαζονται υπερβολες απο τετοια ηλικια.
Αν παρ'ολα αυτα θες να κανεις κατι, υπολογισε θερμιδες συντηρησης και να κοιταξεις να μη τις ξεπερνας.
Που και παλι, στα 15 μου φαινεται υπερβολη..

Απο τις φωτογραφιες παντως δε μου φαινεται να εχεις προβλημα, λιπος σε συνδιασμο με λιγο χαλαρωμενο δερμα μου κανει, θα στρωσει με τον καιρο! (Που να δεις και μενα σε τι κατασταση ειμαι με το χαλαρωμενο δερμα στο στηθος..:turtle: )

Γιάννηςς
27-12-11, 20:21
@Γιάννηςς

αν όντος είσαι 19% στα έξι κιλά κάτω απο το ύψος σου νομίζω οτι χρειάζεσαι μια skinny fat διατροφή . θα μπορούσες να φτιάξεις μια διατροφή στις θερμίδες συντήρησης με σωστά μάκρος (πρωτεΐνη/υδ/λυπ) για τις ανάγκες σου και μένοντας στα ίδια κιλά να κάνεις αντικατάσταση λίπους χτίζοντας μυς. (αυτό παίρνει πολύ χρόνο βέβαια).

και προς θεού ξεκόλλα! αν φας σωστά δεν θα πάρεις κιλά!! το έκανα και εγώ και αν το συνέχιζα θα κατέληγα skinny fat αλλα ευτυχώς χάρη στο φορουμ και τα παιδιά που με βοήθησαν ξύπνησα γρήγορα και το απέφυγα.

αυτά απο εμένα , περισσότερα θα σου πουν οι πιο έμπειροι.;)
καλή συνέχεια :toast::toast:

Βασικά τώρα τα χριστούγεννα μπορεί να πήγα και 70... :P 19% περίπου μου εβγαλε με κάτι υπολογισμούς που μετράς περίμετρο μέσης,περίμετρο λαιμού και ύψος.Κανονική λιπομέτρηση δεν έχω κάνει...Tι ακριβώς είναι το skinny fat??
Eυχαριστώ!! :D


Ενα μεγαλο μπραβο για τα κιλα που καταφερες να χασεις!

Αν και βγαινουμε εκτος θεματος.
Εισαι πολυ μικρος για να κατσεις και να μετρας και το γραμμαριο.
Απλα να τρως καθαρα (οχι πολλα τηγανητα, οχι πολλα γλυκα και φαγητα απεξω. Δε σου λεω να τα κοψεις τελειως, απλα να τα περιορισεις λιγο), να κανεις την προπονηση σου και ολα τα αλλα θα ερθουν, δε χρειαζονται υπερβολες απο τετοια ηλικια.
Αν παρ'ολα αυτα θες να κανεις κατι, υπολογισε θερμιδες συντηρησης και να κοιταξεις να μη τις ξεπερνας.
Που και παλι, στα 15 μου φαινεται υπερβολη..

Απο τις φωτογραφιες παντως δε μου φαινεται να εχεις προβλημα, λιπος σε συνδιασμο με λιγο χαλαρωμενο δερμα μου κανει, θα στρωσει με τον καιρο! (Που να δεις και μενα σε τι κατασταση ειμαι με το χαλαρωμενο δερμα στο στηθος.. )



Bασικά να συνεχίσω έτσι όσον αφορά τη γυμναστική;Και ας μην είναι όγκου;Και με την διατροφή,ουσιαστικά να τρώω υγειηνα με μπολικες πρωτεϊνες,καλούς υδατανθρακες(βρωμη,μαυρο ρυζι,ολικης αλεσεως κτλ),και καλα λιπη(ψαρι,ελαιολαδο,ξυροι καρποι) και να αποφευγω τηγανητα,γλυκα και γενικα σαβουρα.Βέβαια όλα αυτά χωρίς να ξεπερνάω θερμίδες συντήρησης...αλλά ρε παιδιά,οι θερμίδες συντήρησης θα μου βγαίνουν πολύ υψηλές με 12 ώρες τη βδομαδα...εγώ δεν πρέπει να τρώω λίγες θερμίδες παρακάτ απ της συντήρησης για να χάνω κιόλας σιγά σιγά λίπος ενώ θα ανεβάζω μυϊκότητα;; Ευχαριστώ και πάλι!!
Σε νιώθω!! :P Πιάνεις και εσύ αυτά τα γρομπαλάκια σε περιοχές με συσσορευμένο λίπος;;

rey1989
27-12-11, 21:04
Βασικά τώρα τα χριστούγεννα μπορεί να πήγα και 70... :P 19% περίπου μου εβγαλε με κάτι υπολογισμούς που μετράς περίμετρο μέσης,περίμετρο λαιμού και ύψος.Κανονική λιπομέτρηση δεν έχω κάνει...Tι ακριβώς είναι το skinny fat??
Eυχαριστώ!! :D


δεν ξέρω πόσο αποκλεισμό έχει η μέθοδος που χρησιμοποίησες για λιπομέτριση , καλύτερα να κάνεις μια κανονική αν μπορέσεις αν και δεν το βρίσκω απαραίτητο αυτη την στιγμή.

skinny fat είναι οτι λέει η λέξη , αδύνατος στα κιλά αλλά με αρκετό παραπανίσιο του φυσιολογικού λίπος. Ας πούμε για παράδειγμα ένας μέσος άντρας στα κιλά του ύψους του έχει ιδανικό bodyfat 15% και μια γυναίκα 20-26% . Όταν είσαι 19% στα 6 κιλά κάτω του βάρους σύμφωνα με το ύψος σου σημαίνει οτι έχεις αρκετό παραπάνω λίπος απο το ιδανικό(fat) αλλα είσαι αδύνατος (skinny) = skinny fat.


Αυτό που σου χρειάζεται ΔΕΝ είναι να χάσεις κιλά αλλά λίπος. Να μαζέψεις την χαλάρωση και να βάλεις μερικά μυικά κιλά.

*Τα μυικά κιλά αυξάνουν τον μεταβολισμό σου (όταν κουβαλάς 10kg μυς καις παραπάνω θερμίδες μέσα στην ημέρα , ενώ με 10kg περισσευούμενο λίπος κουβαλάς 10kg σκουπίδια)

οπότε μυς = άνοδος μεταβολισμού - > μεταβολισμός = καύσεις.

Οπότε η συμβουλή μου είναι.
1. τρώγε καλά (θερμίδες συντήρησης ) και σωστά (σωστές τροφές ). Αν δεν τρως ρίχνεις τον μεταβολισμό σου και καις λιγότερο και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάνεις και μυς.! (δηλαδή και δεν τρως και αντίθετα αποτελέσματα έχεις).

2. Μην αγχώνεσαι , είσαι μικρός ακόμα ... και μάλιστα στην ηλικία σου μπορείς να βάλεις και εύκολα μυς . Αν το κάνεις σωστά θα τρίβεις τα μάτια σου και θα γουστάρεις τρελά με το αποτέλεσμα.

τα παραπάνω νούμερα είναι ενδεικτικά για να σου δώσω να καταλάβεις. Αν έκανα κάποιο λάθος παρακαλώ οι πιο έμπειροι να με διορθώσουν. (Μην τρέχτε να με βάλετε στις κορυφαίες ατάκες , ακόμα μαθαίνω :green::green::rolf::turtle:).

συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου και το μέχρι τώρα αποτέλεσμα και καλή συνέχεια .:toast:

DimitrisT
27-12-11, 22:44
Bασικά να συνεχίσω έτσι όσον αφορά τη γυμναστική;Και ας μην είναι όγκου;Και με την διατροφή,ουσιαστικά να τρώω υγειηνα με μπολικες πρωτεϊνες,καλούς υδατανθρακες(βρωμη,μαυρο ρυζι,ολικης αλεσεως κτλ),και καλα λιπη(ψαρι,ελαιολαδο,ξυροι καρποι) και να αποφευγω τηγανητα,γλυκα και γενικα σαβουρα.Βέβαια όλα αυτά χωρίς να ξεπερνάω θερμίδες συντήρησης...αλλά ρε παιδιά,οι θερμίδες συντήρησης θα μου βγαίνουν πολύ υψηλές με 12 ώρες τη βδομαδα...εγώ δεν πρέπει να τρώω λίγες θερμίδες παρακάτ απ της συντήρησης για να χάνω κιόλας σιγά σιγά λίπος ενώ θα ανεβάζω μυϊκότητα;; Ευχαριστώ και πάλι!!
Σε νιώθω!! :P Πιάνεις και εσύ αυτά τα γρομπαλάκια σε περιοχές με συσσορευμένο λίπος;;

Δεν υπαρχει διαφορα στη γυμναστικη για ογκο/γραμμωση, η διαφορα σε αυτα τα δυο ειναι στη διατροφη και μονο. Η προπονηση ειναι η ιδια (αντε ας πουμε λιγο λιγοτερο αεροβιο οταν κανεις ογκο..).
Κατα τη γνωμη μου μην μπλεξεις καν με θερμιδες, απλα φαε σωστα.
Στην αρχη, οταν εισαι σχετικα αγυμναστος, βαζεις μυς πολυ ευκολα ακομα και αν τρως λιγοτερες θερμιδες, μειωνωντας και το λιπος ταυτοχρονα. Γι'αυτο μην αγχνωνεσαι. Αυτο με τις θερμιδες το ξανακοιτας μετα απο 2-3 χρονια.
Γενικα μη βιαζεσαι, θελει πολυ υπομονη.

Υ.Γ. Τι γρομπαλακια.. Ζελε πιανω στην κοιλια μου εγω! :turtle: (ε και λιγο στο στηθος απο τη χαλαρωση). Αλλα εχω χασει παραπανω κιλα (49). Βεβαια θα το στρωσω και αυτο που θα παει!:green:

Γιάννηςς
28-12-11, 00:28
Ρε παιδιά πραγματικά σας ύπερευχαριστώ!Συζήτησα με τον δάσκαλό μου στο κικ και μου είπε ακριβώς τα ίδια!!Να συνχίσω το κυκλικό πρόγραμμα που κάνω με τα βάρη(το κάνει και ο ίδιος και μου είπε οτι είναι καλό),να τρώω υγειηνά και σιγά σιγά θα ανεβάζω μυϊκότητα και μετά το λίπςο σιγά σιγά θα φεύγει μόνο του λόγο του μεταβοσλισμού εξ ετείας των μυών όπως μου είπες και εσυ!!!άρα ουσιαστικά θα φτιάξω την διατροφή μου,θα βάλω(τα έβαλα από σήμερα) ασπράδια αυγού στο τηγάνι χωρίς λάδι(μούρλια είναι!!!) για πρωτεϊνη μετά την προπόνηση(μέχει στιγμής έτρωγα φρούτα),λίγους υδατάνθρακες πριν την προπόνηση για ενέργεια,το μεσημέρι πρωτεϊνη και υδατάνθρακες χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη(ρύζια ολικης αλέσεως καρότα κτλ λαχανικα μαρουλια κτλ) και το πρωϊ βρώμη με γάλα ή γιαούρτι καμιά μπανανίτσα κανά μανταρινάκι και πού και πού (σπάνια) καμιά σαβούρα η κανά γλυκό για να ηδονίζομαι(:shock:).Κάπως έτσι πρέπει να είναι το πλάνο διατροφής;;;Στο γυμναστήριο στα βάρη θα προσπαθήσω όσο μπορώ κάθε φορά να γίνομαι καλύτερος,αερόβιο ήδη έχω πολύ καλές αντοχές απο τα 70λεπτα διάδρομο που έκανα...οπότε ουσιαστικά δεν θα κάνω ούτε γράμμωση ούτε όγκο...απλά θα κάνω βάρυ θα κάνω την διατροφή που προείπα θα κάνω και αερόβιο και θα φτιάξει το σώμα μου σιγά σιγά...και μετά ανάλογα τα αποτελέσματα φτιάχνω διατροφή (γιατί όπως μου είπατε η διατροφή και οχι τα βάρη μετράνε στον όγκο) οπότε θα φτάσω εκεί που θέλω!Ρε παιδιά καλά τα λέω;Πολύ απλά φαίνονται τώρα αν είναι έτσι!Γιατί διάβαζα για κάτι σκουπ γουεϊ κάτι ινσουλίνες και κάτι παράξενα και μπερδευόμουν!Στα παραπάνω πρέπει να διορθώσω ή να προσθέσω κάτι;;

Γιάννηςς
28-12-11, 00:37
Μήπως πρέπει και το πρωϊ να παίρν πρωτεϊνες απο κρέας;Γιατί εγώ θα παίρνω μόνο απο γάλα/γιαούρτι...
Και κάτι άλλο το βράδυ μετά την προπόνηση η ασπράδια με λαχανικά,ή τόνο σε νερό με μαρούλι και ντομάτα...κάπως έτσι;
Και για μεσημεριανό,ότι έχουμε σπίτι,απλώς να προσέχω να τρώω τα πιο υγειηνά: Πρωτεϊνη χωρίς τα λίπη,υδατάνθρακες καλούς(παξιμάδι ολικης αλεσεως αντι για ψωμι),ρύζι καμια πατάτα στο φούρνο με κοτόπουλο..και λαχανικα!
Ουσιαστικά 4 γευματα την ημέρα,άντε 5 αν παίρνω και κανά φρούτο στο σχολείο (ναι το έχω κάνει..πρώτη λυκείου με το μηλαράκι στο διάλλειμα! :P)
Για τα βάρη να σας πώ οτι ήδη βλέπω διαφορά!...μικρή βέβαια!Και τώρα που θα φτιάξω και διατροφή ελπίζω ακόμα καλύτερα...
Μέχρι στιγμής η διατροφή μου ήταν άθλια...πρωϊ γάλα με κανά μπισκότο η τπτ σαβούρα,(άντε βρώμη άμα με έπιανε καμιά μέρα το αθλητικό),μεσημέρι ότι είχαμε με ψωμί,και μετά φρούτα μέχρι το επόμενο πρωϊ...Γενικά πως με βλέπεται με την διατροφή καλά τα σχεδιάζω;

Γιάννηςς
28-12-11, 00:46
!!Έβγαλα τις θερμίδες συντήρης που μου αντιστοιχούν,και μου έβγαλε 3.416 θερμίδες ημερισίως με συντελεστή άσκησης 1.9(έβαλα το χαμηλότερο δυνατό από την έντονη μιας και κάνω 12 ώρες τη βδομάδα).Μήπως να χαμηλώσω το συντελεστή;Βασικά και τώρα νομίζω τόσες παίρνω...παραπάνω κιόλας γιατί ας πούμε χθές έκανα πρωϊνό 3000 θερμιδών(καταραμένα μελομακάρονα) και την υπόλοιπη μέρα πείνα(έφαγα λίγο ρύζι με λίγο στήθος κοτόπουλο και 2 μανταρίνια μέχρι το βράδυ)...οπότε λογικό μου φένεται να είναι τόσες οι θερμίδες συντήρησης...Βασικά θα δοκιμάσω για αρχή τόσες περίπου,και βλέπω,αν παίρνω μειώνω λίγο μέχρι να το σταθεροποιήσω!:)
Kαι μία τελευταία ερώτηση: Δεν ισχύει οτι αν θέλω όγκο πρέπει να κάνω λίγες επαναλήψεις με πολλά κιλά ενώ για γράμμωση λίγα κιλά με πολλές επαναλήψεις;...εμείς στο body pump κάνουμε το 2ο.Λίγα κιλά πολλές πολλές! επαναλήψεις!Δικέφαλα σήμερα δεν άνοιγαν τα χέρια απ το κάψιμο!!


Υ.Γ. Τι γρομπαλακια.. Ζελε πιανω στην κοιλια μου εγω! (ε και λιγο στο στηθος απο τη χαλαρωση). Αλλα εχω χασει παραπανω κιλα (49). Βεβαια θα το στρωσω και αυτο που θα παει!

Eκεί που έχω χαλαρό δέρμα,αν πιέσω σαν να ψιλαφίζω πιάνω παντού σαν ζυμαράκι,γρομπαλάκια...σαν σβολιασμένο ζυμαράκι!Σαν λιποσακούλες!

DimitrisT
28-12-11, 19:25
Eκεί που έχω χαλαρό δέρμα,αν πιέσω σαν να ψιλαφίζω πιάνω παντού σαν ζυμαράκι,γρομπαλάκια...σαν σβολιασμένο ζυμαράκι!Σαν λιποσακούλες!

Ναι κατι τετοιο εχω και γω, αλλα λογω της μεγαλης απωλειας βαρους το εχω και στο στηθος.. Δεν ειναι γυναικομαστια ομως, αυτο στρωνει..

agisilaos
28-12-11, 21:03
αυτο με το κοτοπουλο ειναι σαν τη μλκια που προκαλει τυφλωση:turtle::turtle:

κλαιω.......αχαχαχα:bowdown:

xristoforos P
03-01-12, 23:52
παιδια γεια σας...δεν ηξερα που να ανοιξω αυτο το θεμα και το ανοιξα εδω...λοιπον ειμαι 13,5 χρονων και στα 12 ειχα ενα καρουμπαλακ πισω απο τη ρωγα και μου ειπανε οτι ειναι απο την εφηβια και η ρωγα ειχε μεγαλωσει λιγο..τωρα ομως το καρουμπαλακι μ εχει φυγει αλλα η ρωγα παραμενει μεγαλη εφυγε πριν απο 6 μηνες..αλλα δε βλεπω να μικραινει και ανησυχω αρκετα.......αυτο ειναι γυναικομαστεια??υπαρχει κατι να κανω για να μικρυνει??

xristoforos P
03-01-12, 23:59
κ ανησυχω πολυ γτ φοβαμαι οτι θα μεινει ετσι

Ηλαπ
04-01-12, 00:21
Φιλε ειναι δυσκολο να κανουμε καποια διαγνωση.....Το καλυτερο ειναι να πας σε καποιον γιατρο......

xristoforos P
04-01-12, 00:25
θα το κανω απλα ειπα μηπως ξερει κανεις τπτ :(:(:(:(:(:(:(:(:(

gym
04-01-12, 00:26
θα μπορουσες να ανεβασεις φωτογραφια με την περιοχη για να δουνε οσοι γνωριζουν και να σου πουνε μια γνωμη γιατι με τα λογια δεν γινεται...;)

Ηλαπ
04-01-12, 00:28
θα μπορουσες να ανεβασεις φωτογραφια με την περιοχη για να δουνε οσοι γνωριζουν και να σου πουνε μια γνωμη γιατι με τα λογια δεν γινεται...;)

και αυτο, αλλα και να ψαξεις και για ενα θεμα που αναφερετε στην γυναικομαστια στο οποιο θα μπορεσεις να δεις τι ειναι πραγματικα η γυναικομαστια.....

sofos
04-01-12, 00:40
dat der gyno

http://cache.ohinternet.com/images/thumb/2/2d/Trollface_HD.png/618px-Trollface_HD.png

ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΘΕΜΑ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1514-%CE%93%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF/page8&highlight=%CE%B3%CF%85%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B1

xristoforos P
04-01-12, 00:56
αποτι βλεπω αυτο γινεται με επεμβαση κ ειμαι 13,5 χρονων οποτε αποκλιεται να κανω ....λετε αμα γυμνασω καλα το στηθος μου να δω καμια διαφορα?

xristoforos P
04-01-12, 00:58
δειτε κ αυτο..λεει απο 12-15 αλλα δν λεει αμα εχει φυγει το καρουμπαλακι αν ξαναγινεται!!


1. Φυσιολογική Γυναικομαστία

* Νεογνική (οιστρογόνα μέσω του πλακούντα). Υποχωρεί μόνη της
* Εφηβική:60-70% σε αγόρια 12-15 χρονών. Ευαισθησία στην ψηλάφηση. /ασυμπτωματική. Υποχωρεί σε 1-2 χρόνια. Υψηλή οιστραδιόλη
* Ανδρες >65 χρονών. Μείωση της τεστοστερόνης. Μαζί με την εναπόθεση λίπους οδηγούνται σε αυξημένα οιστρογόνα και γυναικομαστία

xristoforos P
04-01-12, 01:17
μηπως αμα γυμνασω καλα το στηθος δω διαφορα?

gym
04-01-12, 01:19
καλα αυτο ακομα δεν το κανες καλε?
κ για την ηλικια σου οι καμψεις μια χαρα ειναι..ξεκινα λοιπον!

xristoforos P
04-01-12, 01:23
κανω και καμψεις και βυθισεις και ακολουθω κ ενα ωραιο προγραμματακι κ με αλτηρες...εχω λιγο γυμνασμενο στηθος αλλα μν φανταστεις τπτ απιστευτο xd...πιστευω πως αμα το γυμνασω καλα να δω καποια μικρη διαφορα...αλλα δε νομιζω...και φοβαμαι οτι αμα το γυμνασω καλα θα φανει ακομα πιο περιεργο...

gym
04-01-12, 01:27
αμα φοβασαι ,πηγαινε σε εναν γιατρο να στο δει να σου φυγει η φοβος του τι κ πως...;)

xristoforos P
04-01-12, 01:31
η απορια μ εφυγε...η θα μου φυγει μεχρι τα 15 η θα κανω μετα επεμβαση,,,

gym
04-01-12, 01:32
αρα σου μενει η φοβια....γιατρος λοιπον για να σαι σιγουρος!

xristoforos P
04-01-12, 01:35
θα παω..δεν εχει μεγαλωσει το στηθος απλα η θηλη εχει παει λιιιγο προς τα εξω.......παρ'ολα αυτα υπαρχει κ η γυμναστικη π μου δινει κουραγιο στη ζωη μου:P:P:P

gym
04-01-12, 01:37
αμην...:green:

xristoforos P
04-01-12, 01:39
:P:P:P:P:green::green::green::green::green::green::green::green:

kostas11
04-01-12, 02:43
Μπορει να φυγει στα 15,αλλα μπορει και στα 18+...Δεν ειναι τιποτα,το μεγαλυτερο μερος των εφηβων το εχει ;)

alef10
12-01-12, 00:29
για σας παιδια μετα απο χρηση ******** και ******* εχω εμφανισει ελαφρα γυνικομαστια στη μια ρογα υπαρχει καμια ιδεα πως θα φυγει ?

sTeLaKoS
12-01-12, 00:36
Απαγορεύεται η αναφορά σε ΑΑΣ. Όσοι ξέρουν, κατάλαβαν περί τίνος πρόκειται. Περίμενε να σου απαντήσουν. Έως τότε διάβασε τις πίσω σελίδες αυτού του τόπικ. :thumbup:

alef10
12-01-12, 00:44
καλησπερα παιδια καινουργιοσ στο φορουμ τελικα υπαρχει ληση?

COBRA_STYLE
12-01-12, 00:45
για σας παιδια μετα απο χρηση ******** και ******* εχω εμφανισει ελαφρα γυνικομαστια στη μια ρογα υπαρχει καμια ιδεα πως θα φυγει ?

ισως αμα δοκιμασεις letro....αλλα μετα το τελος θα εχεις rebound στα οιστρογονα οποτε θα πρεπει να βαλεις και κατι αλλο...το συνδυαζουν με καποιο serm σε τετοιες περιπτωσεις...παντως το θεμα για να σου απαντησει καποιος περισσοτερο πρεπει να παει στη χημικη...Πρεπει ομως πρωτα απο ολα να πας σε ενδοκρινολογο και μετα ερχονται ολα τα αλλα.

alef10
12-01-12, 00:53
serm σιγουρα οχι γιατι μαλον κατι παιζει με την προλακτινη

sTeLaKoS
12-01-12, 00:54
ισως αμα δοκιμασεις letro....αλλα μετα το τελος θα εχεις rebound στα οιστρογονα οποτε θα πρεπει να βαλεις και κατι αλλο...το συνδυαζουν με καποιο serm σε τετοιες περιπτωσεις...παντως το θεμα για να σου απαντησει καποιος περισσοτερο πρεπει να παει στη χημικη...Πρεπει ομως πρωτα απο ολα να πας σε ενδοκρινολογο και μετα ερχονται ολα τα αλλα.


Από εδώ ξεκινάς. Άμεσα.

COBRA_STYLE
12-01-12, 00:56
Ναι υπαρχει...ενας καλος ενδοκρινολογος.

sTeLaKoS
12-01-12, 00:58
Συγχωνεύτηκαν μερικά σχετικά τόπικ. :thumbup:

alef10
12-01-12, 00:59
αφηστε παιδια μεχει παρει απο κατω γυμναζομαι 9 χρονια και πρωτη φορα συνεβει αυτο εχω δοκιμασει οτι ξερω (vitex.dostinex.βιταμινη β6)αλλα τιποτα και το λετρο θα κανει δουλεια?

COBRA_STYLE
12-01-12, 01:02
βασικα τα 2 ακριανα ειναι για προληψη σε φαρμακα που σχετιζονται με προγεστερονικη γυναικομαστια...το μεσσαιο αν και δεν επρεπε να το αναφερεις δεν ξερω και αυτο κατα ποσο κανει κατι αμα εχεις πεταξει γρομπαλακι....παντως δοκιμασε letro και βλεπεις,πολλοι εχουν σωθει..δε υπαρχει κατι αλλο νομιζω περα απο αυτο και τον ενδοκρινολογο οπως ειπαμε.

alef10
12-01-12, 01:04
αρα λετε να παω σε γιατρο ?

alef10
12-01-12, 01:07
οι τιμες παντως για λετρο που δινουν τα φαρμακεια ειναι *** ευρω

COBRA_STYLE
12-01-12, 01:11
ναι ειναι ακριβο φιλε μου δυστυχως.Τι να κανουμε ομως,πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι με αυτα.Παιρνουμε ολα τα απαραιτητα μετρα πριν μπουμε σε κυκλο,δεν παμε στο απειρο και κοιταμε μονο τα gains.


Oσο νωριτερα πας σε γιατρο τοσο το καλυτερο.

alef10
12-01-12, 01:11
δεν ειναι ακριβως γρομπαλακη πιο πολυ ειναι puffy

alef10
12-01-12, 01:14
εχεις δικιο αλλα κεγω δε πηγα στα κουτουρου απλα δε το περιμενα.

COBRA_STYLE
12-01-12, 01:15
τι να σου πω φιλε,διαγνωση μεσω νετ ουτε γιατρος δεν κανει.

Παντως μερικοι οταν ξεκινανε καποιο κυκλο με καποιο ph/ds που δεν αρωματιζει,στην πορεια αποκτουν puffy nipples και καποια τσιμπηματακια που ομως δεν αποτελουν προβλημα και μετα το τελος φευγουν.Τωρα τι να πω,αυτα.

alef10
12-01-12, 01:18
οκ σευχαριστω θα ψαχτω και θα δω

vaggan
12-01-12, 12:55
η γυναικομαστια απο φαρμακο ειναι σαν αυτη που εχει ο ζαν κλοντ βαν νταμ στο μπλαντσπορτ οι ρωγες αποκτουν κωνικο σχημα και ειναι σκληρες. puffy niples δεν ειναι γυναικομαστεια εχει να κανει με ενα σωρο παραμετρους. σε μερικους απο καποιες γωνιες το στηθος διχνει κωνικο επειδη εχουν μαζα στο εξω στηθος και το εσωτερικο στηθος ειναι αδειο.και αυτο διχνει ασχημο αλλα δεν ωφειλεται στην χρηση φαρμακου

alef10
12-01-12, 16:17
εξηγησα και πιο πριν οτι προεκυψε μετα απο χρηση΄΄ συμπληρωματων΄΄

disqq
12-02-12, 15:38
***γραφε με μικρους,ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φορουμ.MODS TEAM***[/QUOTE]


υποψιαζομαι να εχω κ εγω γυναικομαστια..
αλλα σε μενα δεν ειναι τοσο πολυ,μονο ο μαστος ειναι λιγο φουσκωμενος αλλα οταν ερεθιστει(πχ αν κανει λιγο κρυο και ειμαι χωρις μπολουζα και ανατριχιαζω(κρυωνω)
μαζευεται,μικραινει και παιρνει το μεγεθος ενος κανονικου μαστου...
τι λετε.?

Silvester
19-04-12, 15:01
ειχα στα 10-13 γυναικομαστια αλλα ξαφνικα εφυγε..

Νικος Τ.
28-04-12, 14:39
βρηκα ενα θεμα που μπορω να ρωτησω.. λοιπον εγω απο παλια ειχα περισσοτερο στο δεξι σημειο του σητθους και στο αλλο καθολου .. πχ και τωρα που ειμαι 64 κιλλα ακομα εχω ενω στο αλλο οχι.. πρεπει να παω σε χειρουργιο η φευγει με την γυμναστικη ;

Silvester
28-04-12, 14:48
βρηκα ενα θεμα που μπορω να ρωτησω.. λοιπον εγω απο παλια ειχα περισσοτερο στο δεξι σημειο του σητθους και στο αλλο καθολου .. πχ και τωρα που ειμαι 64 κιλλα ακομα εχω ενω στο αλλο οχι.. πρεπει να παω σε χειρουργιο η φευγει με την γυμναστικη ;



Δε νομιζω φιλε με τη γυμναστικη..η γυμναστικη μπορει να το κανει να φανει καλυτερα απλα....η γυναικομαστια προκαλειται ειτε απο χρηση αας φαρμακα ειτε απο τοπικο λιπος....αλλα μπορει να φυγει μονο του.....

Νικος Τ.
28-04-12, 14:55
δεν ξερω καν αν ειναι γυναικομαστια δες μια φωτογραφια!
43935

και αν ειναι πως το διορθωνο ; που και ποσο παει το μαλι ;

Devil
28-04-12, 15:05
μαν πηγαινε σε ενα γιατρο..... και το μαλλι μαλλον θα παει αρκετα....

Νικος Τ.
28-04-12, 15:07
μαν πηγαινε σε ενα γιατρο..... και το μαλλι μαλλον θα παει αρκετα....

αυτη η γιατρη ειναι ιδιοτικη ; η ικα ; απο την γυμναστικη δεν φευγει απο οτι φαινεται...! γυναικομαστια πρεπει να ειναι!

Silvester
28-04-12, 15:10
εμενα φιλε η αριστερη ρωγα μου φενεται πολυ μικρη:unsure:
Η δεξια οχι μεγαλη αλλα εχουνε σιγουρα διαφορα .. πηγαινε σε γιατρο!

Νικος Τ.
28-04-12, 15:13
αν κανω καθε μερα ασκησης στηθους ; ητανε παραπανω και εχει ελαττωθεί φαινεται τοσο εντονω επιδη ειναι καπως γυμνασμένο!

Silvester
28-04-12, 15:14
αν κανω καθε μερα ασκησης στηθους ; ητανε παραπανω και εχει ελαττωθεί φαινεται τοσο εντονω επιδη ειναι καπως γυμνασμένο!

Καθε μερα την ιδια μυικη ομαδα δεν κανει!
Πανε σε γιατρο καλυτερα να σου επιβεβαιωσει καποια πραγματα

Νικος Τ.
28-04-12, 15:16
Καθε μερα την ιδια μυικη ομαδα δεν κανει!
Πανε σε γιατρο καλυτερα να σου επιβεβαιωσει καποια πραγματα

εχω παει ειναι λιποδης ιστος και χανεται με πολυ γυμναστικη! σου λεω ηταν παραπανω !! να κανω τρεις φορες την εβδομαδα

Silvester
28-04-12, 15:18
εχω παει ειναι λιποδης ιστος και χανεται με πολυ γυμναστικη! σου λεω ηταν παραπανω !! να κανω τρεις φορες την εβδομαδα

αμα ειναι ετσι..δεν ξερω απο αυτα...οχι 3 κανε 2 φορες την εβδομαδα....πχ 1η μερα μετα παλι την 4η η 5η ημερα παλι στηθος..οχι 2 μερες συνεχομενες..

Νικος Τ.
28-04-12, 15:19
αμα ειναι ετσι..δεν ξερω απο αυτα...οχι 3 κανε 2 φορες την εβδομαδα....πχ 1η μερα μετα παλι την 4η η 5η ημερα παλι στηθος..οχι 2 μερες συνεχομενες..

δευτερα τεταρτη παρασκευη!

Silvester
28-04-12, 15:29
δευτερα τεταρτη παρασκευη!

Υπερβολικο μου φενεται αλλα οπως θες!

Giannistzn
28-04-12, 15:47
H διαφορα ειναι εντονη και ανατομικη θα ελεγα. Δεν εχει καμια σχεση η μια θηλη με την αλλη. Πηγαινε σε γιατρο.

Keirox
28-04-12, 15:47
δεν ξερω καν αν ειναι γυναικομαστια δες μια φωτογραφια!
43935

και αν ειναι πως το διορθωνο ; που και ποσο παει το μαλι ;

Θέλεις εγχειρήσει, πάει γύρω στα 3 με 5 χιλιάρικα.. αναλόγως! Δεν την καλύπτουν οι ασφάλειες. Έχει κλείσει να κάνει ο αδερφός μου τον Αύγουστο γιαυτό ξέρω λεπτομέρειες. Νομίζω η δικιά του είναι 2900 με 3200 με έξοδα παραστάσεως και φακελάκι.

Νικος Τ.
28-04-12, 21:52
Θέλεις εγχειρήσει, πάει γύρω στα 3 με 5 χιλιάρικα.. αναλόγως! Δεν την καλύπτουν οι ασφάλειες. Έχει κλείσει να κάνει ο αδερφός μου τον Αύγουστο γιαυτό ξέρω λεπτομέρειες. Νομίζω η δικιά του είναι 2900 με 3200 με έξοδα παραστάσεως και φακελάκι.

εμενα ενας που με ειχε δει μου ειχε πει οτι ειναι λιποδης ιστος και οτι δεν χρειαζεται επισης παλια μικρος που ημουν 50 κιλα δεν ειχα τιποτα! αυτο εγινε αφου παχινα..!

marvin
28-04-12, 21:56
εμενα ενας που με ειχε δει μου ειχε πει οτι ειναι λιποδης ιστος και οτι δεν χρειαζεται επισης παλια μικρος που ημουν 50 κιλα δεν ειχα τιποτα! αυτο εγινε αφου παχινα..!

Οταν λες μικρος;Γιατι μεχρι να τελειωσει η εφηβια οπως θα ξερεις το σωμα αλλαζει συνεχεια!!!!Φανταζομαι θα το ρποσεξες αφου παχυνες κιολας!!!!