PDA

Επιστροφή στο Forum : Push-Ups--Pull Ups / Κάθε μέρα(?)



Teodoro
04-06-11, 16:29
Αυτή την περίοδο μετά από κάθε προπόνηση (καθημερινά,και τις μέρες που κάνω βάρη και τις μέρες που κάνω αερόβια) κάνω στο τέλος 3-4 σετάκια πουσαπς και 3-4 σετάκια μονόζυγο μέχρι failure! Νοιώθω πιο όμορφα μετά...Πιο πρησμένος, πιο "συμμετρικά" γυμνασμένος να το πω...δεν ξέρω..

Πιστεύεται κάτι τέτοιο βοηθάει να γίνεται καθημερινά ή δεν θα ξεκουράζονται οι μυς;
Βοηθάει; Είναι ανούσιο; Ή είναι αρνητικό;

Επίσεις κάτι που το έχω απορία:
Για τα πουσάπς άκουσα (και διάβασα και εδώ μου φαίνεται)πως γυμνάζουν ΟΛΟ το πάνω σώμα...
Εγώ νόμιζα οτι είναι καθαρά για στήθος-τρικέφαλα-άντε και πρόσθιους δελτοειδείς.
Γυμνάζεις δλδ και πλάτη με πουσάπς?! ...και πίσω δελτοειδείς?!?! :shock:

Ευχαριστώ! :weights::weights::weights:

Αντωνης
04-06-11, 16:42
Αυτή την περίοδο μετά από κάθε προπόνηση (καθημερινά,και τις μέρες που κάνω βάρη και τις μέρες που κάνω αερόβια) κάνω στο τέλος 3-4 σετάκια πουσαπς και 3-4 σετάκια μονόζυγο μέχρι failure! Νοιώθω πιο όμορφα μετά...Πιο πρησμένος, πιο "συμμετρικά" γυμνασμένος να το πω...δεν ξέρω..

Πιστεύεται κάτι τέτοιο βοηθάει να γίνεται καθημερινά ή δεν θα ξεκουράζονται οι μυς;
Βοηθάει; Είναι ανούσιο; Ή είναι αρνητικό;

Επίσεις κάτι που το έχω απορία:
Για τα πουσάπς άκουσα (και διάβασα και εδώ μου φαίνεται)πως γυμνάζουν ΟΛΟ το πάνω σώμα...
Εγώ νόμιζα οτι είναι καθαρά για στήθος-τρικέφαλα-άντε και πρόσθιους δελτοειδείς.
Γυμνάζεις δλδ και πλάτη με πουσάπς?! ...και πίσω δελτοειδείς?!?! :shock:

Ευχαριστώ! :weights::weights::weights:

Το αν ειναι οκ να κανεις καθε μερα,εξαρταται απ τον ογκο προπονησης που κανεις σε αυτες τις ασκησεις,καθως και απ το πως ειναι διαμορφωμενο το προγραμμα σου...

Π.χ αν κανεις καθημερινα 4-5 σετ μεχρι αποτυχιας,και πας και γυμναστηριο παραλληλα,σαφεστατα και δεν ειναι οκ...

ihor
04-06-11, 19:21
Εγώ νόμιζα οτι είναι καθαρά για στήθος-τρικέφαλα-άντε και πρόσθιους δελτοειδείς.

αμα ειναι κλειστα τα χερια γνωστα κ ως diamond η βατραχησιες πιανει πολυ τα τρικεφαλα.αν τα χερια ειναι στο ανοιγμα των ομων τοτε γυμναζεις περισοτερο στηθος κ οσο πιο πολυ τα ανοιγεις πιανει τα φτερα.