PDA

Επιστροφή στο Forum : Λαβές σε Άρσεις Θανάτου



PerroMalo
05-06-11, 20:48
Ρε παιδιά, να ρωτήσω...
Βλέπω σε αφίσες και φωτογραφίες να κάνουν deadlifts με τη μία λαβή πρηνή (η παλάμη να κοιτάει τα πόδια δηλαδή) και την άλλη ύπτια ((νομίζω έτσι λέγεται)τη παλάμη να κοιτάει μπροστά).. :unsure:
Αλλάζει κάτι σε μένα που και στα δύο χέρια οι λαβή είναι πρηνής?
Στο gym που πάω δεν έχω δει ποτέ κανένα να κάνει deadlifts για τον ρωτήσω και ο γυμναστής συνήθως χώνεται σε κάνα πιπίνι στους διαδρόμους...
Δώστε τα φώτα σας plz!

Devil
05-06-11, 21:01
αυτο ειναι το mixed grip.... με αυτη τη λαβη σου φευγει πολυ πιο δυσκολα η μπαρα απο τα χερια... με την απλη λαβη φτανεις μεχρι καποια κιλα... απο εκει και πανω για να τα κρατησεις χρειαζεσε την mixed grip...


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSfnN-bJZfcpY45klIrG4pGxrgnlUHSyQ9jlCeb17iOoJgw4zLA&t=1

PerroMalo
05-06-11, 21:05
Οκ...οπότε είναι καθαρά θέμα "βοήθειας" .
Δεν αλλάζει κάτι στο πως γυμνάζονται οι μυς έτσι ?

Devil
05-06-11, 21:11
Οκ...οπότε είναι καθαρά θέμα "βοήθειας" .
Δεν αλλάζει κάτι στο πως γυμνάζονται οι μυς έτσι ?

οχι... ετσι κι αλλιως θα χρειστει να το κανεις εναλαξ στα χερια... γιατι αλλιως το ενα δεν θα μπορει να ακολουθησει...

Toxical
05-06-11, 21:13
ωραια αφου δεν εχει διαφορα θα το κανω και εγω ετσι γιατι ακομα και με straps μου φευγει η λαβη απο το 2ο κιολας σετ!!!!!!!

Devil
05-06-11, 21:15
ωραια αφου δεν εχει διαφορα θα το κανω και εγω ετσι γιατι ακομα και με straps μου φευγει η λαβη απο το 2ο κιολας σετ!!!!!!!

δοκιμασε το...

αν και νομιζω οτι με τα στραπς ειναι καλητερα... τουλαχιστον σε εμενα...

Toxical
05-06-11, 21:23
εσυ δηλαδη δεν χρησιμοποιεις αυτη τη λαβη? Εγω και που πηρα straps παλι μου φευγει αφου παω μια μερα και κανω με τα ιδια κιλα παντα 6 επαναληψεις δηλαδη 5χ6 και στο πρωτο βγαλω 8 επαναληψεις και λεω θα ανεβασω κιλα αλλα μετα μου εφευγε η λαβη.

PerroMalo
05-06-11, 21:25
Ευχαριστώ παίδες!!
:):):)

Devil
05-06-11, 21:25
εσυ δηλαδη δεν χρησιμοποιεις αυτη τη λαβη? Εγω και που πηρα straps παλι μου φευγει αφου παω μια μερα και κανω με τα ιδια κιλα παντα 6 επαναληψεις δηλαδη 5χ6 και στο πρωτο βγαλω 8 επαναληψεις και λεω θα ανεβασω κιλα αλλα μετα μου εφευγε η λαβη.

οταν κανω με στραπς χρησιμοποιω κανονικη λαβη....

οταν ειμαι χωρις ξεκιναω με κανονικη... αμα δω οτι φευγει η μπαρα αλλαζω σε μικτη...