PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια με αγορα



Alexakos3
06-06-11, 19:50
Γειά σας παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας γιατί αύριο θα δώσω σε ένα φιλαράκι παραγγελία! Λοιπόν το μόνο μου θέμα είναι με την πρωτείνη δηλαδή είμαι ανάμεσα σε:

Dymatize elite whey
Whey syntrax
Reflex instant whey

Είχα καταλήξει στην dymatize αλλά όλο κάτι περίεργα ακούω για το προφιλ της και τέτοια και θα ήθελα να ρωτήσω πια με συμβουλεύεται να πάρω από τις 3?? Επίσης θα ήθελα να με διαφωτίσετε με το θέμα isolate και concetrate! Εγώ την θέλω για μετά την προπόνηση και για το πρωινό! Σας παρακαλώ βοήθεια μέχρι αύριο πρέπει να έχω αποφασίσει! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

Bodytlk
06-06-11, 20:21
απο αυτες τις 3 θα προτιμουσα τη reflex!

Alexakos3
06-06-11, 20:25
Πιο πολύ με ενδιαφέρει το προφίλ και τα αμινοξέα της καθεμιάς παρα η γεύση!!

Alexakos3
07-06-11, 20:31
Κανένας?

Alexakos3
07-06-11, 20:31
απο αυτες τις 3 θα προτιμουσα τη reflex!

Και εγώ εκεί έχω καταλήξει τελικά αλλά ήταν πιο φτηνές οι άλλες δύο αλλα τέσπα σε ευχαριστώ.. :D

Bodytlk
07-06-11, 22:33
H ρεφλεξ ειναι πιο αξιοπιστη και απο τις 3 γιαυτο στο λεω :thumbup:
και να θυμασαι οτι πληρωνεις παιρνεις!!! ;)

Alexakos3
07-06-11, 22:53
H ρεφλεξ ειναι πιο αξιοπιστη και απο τις 3 γιαυτο στο λεω :thumbup:
και να θυμασαι οτι πληρωνεις παιρνεις!!! ;)

αυτό σκέφτηκα έπειτα είδα και το πώς παράγωνται ειδικά η ελιτε και ο τρόπος παραγωγής της είναι από τους χειρότερους αποδίδοντας χαμηλής βιολογικής αξίας πρωτείνη αποφάσισα για ένα δεκάρικο παραπάνω να τσιμπήσω τσουβαλάκι reflex!! Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες!!

sobral
08-06-11, 02:03
αυτό σκέφτηκα έπειτα είδα και το πώς παράγωνται ειδικά η ελιτε και ο τρόπος παραγωγής της είναι από τους χειρότερους αποδίδοντας χαμηλής βιολογικής αξίας πρωτείνη αποφάσισα για ένα δεκάρικο παραπάνω να τσιμπήσω τσουβαλάκι reflex!! Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες!!

Αυτό για τον τρόπο παραγωγής που το είδες?:unsure: είχε βγει μία φήμη (όχι επίσημη εκδοχή) ότι περιέχει λιγότερη πρωτείνη από αυτή που αναγράφει. Αλλά την διαδικασία παραγωγής κιόλας πως την είδες εσύ?

Alexakos3
08-06-11, 08:26
Αυτό για τον τρόπο παραγωγής που το είδες?:unsure: είχε βγει μία φήμη (όχι επίσημη εκδοχή) ότι περιέχει λιγότερη πρωτείνη από αυτή που αναγράφει. Αλλά την διαδικασία παραγωγής κιόλας πως την είδες εσύ?

Φίλε μου η elite γράφει ότι η isolate της παράχτηκε με ion exchange αν κάνεις μια αναζήτηση στο google με την διαδικασία παραγωγής πρωτείνης ion exchange θα διαπιστώσεις ότι είναι μια από τις χειρότερες αφού χάνονται πολλά πολύτιμα συστατικά αποδίδοντας από την μια υψηλής περιεκτικότητας πρωτείνη αλλά πολύ χαμηλής βιολογικής αξίας!! Από την άλλη πλευρά η reflex φτιάχνεται με την διαδικασία Cross flow micro filtered whey protein isolate που πάλι όπως διάβασα από το google είναι η ποιοτικότερη και ανώτερη διαδικασία παραγωγής πρωτείνης!! Οπότε καταλαβαίνεις την διαφορά!! ;) ;)

Muscleboss
08-06-11, 10:27
Πάρε τη reflex και μη το κουραζεις αδερφέ. Εγγυημένη επιλογή.

ΜΒ

jackaction
08-06-11, 10:57
το εθεσε ωραια ο ΜΒ :):thumbup:

Alexakos3
08-06-11, 21:05
Πάρε τη reflex και μη το κουραζεις αδερφέ. Εγγυημένη επιλογή.

ΜΒ

Αφού το λές εσύ έγινε!! Τέλος αποφασίστηκε reflex!! :D :D :D

jackaction
08-06-11, 21:08
3 πραματα εχω παρει απο reflex κανενα παραπονο ως τωρα

sobral
08-06-11, 21:10
3 πραματα εχω παρει απο reflex κανενα παραπονο ως τωρα

για την reflex δεν έχει αμφιβολίες κανείς:green: ποιοτική πάντα και χωρίς πολλά μπλα μπλα. Ξέρεις τι αγοράζεις χωρίς να ψάχνεις το περίεργο ματζούνι κτλ. Υπάρχει τόσα χρόνια στο χώρο χωρίς να έχει ακουστεί κάτι εις βάρος της. Αυτό για μένα είναι από τα μεγάλα της +.

sobral
08-06-11, 21:24
Φίλε μου η elite γράφει ότι η isolate της παράχτηκε με ion exchange αν κάνεις μια αναζήτηση στο google με την διαδικασία παραγωγής πρωτείνης ion exchange θα διαπιστώσεις ότι είναι μια από τις χειρότερες αφού χάνονται πολλά πολύτιμα συστατικά αποδίδοντας από την μια υψηλής περιεκτικότητας πρωτείνη αλλά πολύ χαμηλής βιολογικής αξίας!! Από την άλλη πλευρά η reflex φτιάχνεται με την διαδικασία Cross flow micro filtered whey protein isolate που πάλι όπως διάβασα από το google είναι η ποιοτικότερη και ανώτερη διαδικασία παραγωγής πρωτείνης!! Οπότε καταλαβαίνεις την διαφορά!! ;) ;)

Φίλε ξέρω πολύ καλά τις διαδικασίες και δεν διαφωνώ μαζί σου. Απλά από εκεί κ πέρα είναι τι ψάχνεις. Η elite whey οκ είναι άλλη μία 80άρα της αγοράς. Η dymatize γενικά όμως είναι μία καλή εταιρία, χρησιμοποιεί αμινοξέα ajinomoto σε κάποια προιόντα της για παράδειγμα. Αν έπαιρνα από dymatize θα έπαιρνα την ISO100. Από αυτά που θέτεις όμως πάρε reflex. Είναι ποιοτική και έχει κ μια χαρά τιμή.:thumbup:

Alexakos3
08-06-11, 21:39
Φίλε ξέρω πολύ καλά τις διαδικασίες και δεν διαφωνώ μαζί σου. Απλά από εκεί κ πέρα είναι τι ψάχνεις. Η elite whey οκ είναι άλλη μία 80άρα της αγοράς. Η dymatize γενικά όμως είναι μία καλή εταιρία, χρησιμοποιεί αμινοξέα ajinomoto σε κάποια προιόντα της για παράδειγμα. Αν έπαιρνα από dymatize θα έπαιρνα την ISO100. Από αυτά που θέτεις όμως πάρε reflex. Είναι ποιοτική και έχει κ μια χαρά τιμή.:thumbup:

Καλά δεν αντιλέγω η iso100 ξεφεύγει άσχημα!! Από τις τοπ των τοπ αλλα ξεφεύγει και σε χρήματα... η reflex πιστεύω θα με ικανοποιήσει για τον σκοπό μου!! :D :D

Marios1991
09-06-11, 11:53
Και εγω reflex πηρα.. +1

Alexakos3
09-06-11, 23:42
Και εγω reflex πηρα.. +1


Τι γεύση γιατί εγώ παράγγειλα φράουλα! Άκουσα τις καλύτερες κριτικές για αυτήν...

Marios1991
11-06-11, 07:43
Τι γεύση γιατί εγώ παράγγειλα φράουλα! Άκουσα τις καλύτερες κριτικές για αυτήν...

choco:P

Alexakos3
12-06-11, 09:21
choco:P

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

ka2sel
30-06-11, 04:03
Perfect επιλογη αναμεσα στις 3 αυτες....οσο αφορα γευση εχω δοκιμασει σοκολατα...καλη ηταν...

thegravijia
30-06-11, 04:42
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
φραουλα η σοκολοτα

αλλα και η καζεινη της ρεφλεξ τα σπαει

Alexakos3
30-06-11, 16:13
φραουλα η σοκολοτα

αλλα και η καζεινη της ρεφλεξ τα σπαει

τσίμπησα την φραουλίτσα :bowdown::bowdown::bowdown: πολύ πολύ ευχαριστημένος!!!