PDA

Επιστροφή στο Forum : BCAA (Inkospor)



Levrone
09-06-11, 01:39
ανα ταμπλετα:

Λευκινη 450 mg
Βαλινη 225 mg
Ισολευκινη 225 mg
θερμιδες 3,7 kcal
πρωτεινη 900 mg
υδατανθρακας <0.01 mg
Λιπαρα 10,9 mg.

Χρησιμοποιησα ηδη το πρωτο κουτι απο αυτο το συμπληρωμα, bcaa σε μορφη ταμπλετων.

Προσωπικα δεν πιστευα ποτε οτι θα παρω ταμπλετες για bcaa αμινοξεα, ειχα κολλησει στα bcaa σε μορφη σκονης απο αλλες μαρκες.

Αλλα πηρα 4 κουτια απο αυτο , ισα ισα για να δοκιμασω.

Μια χαρα προιον, μικρες ταμπλετες, ασπρες (να το ερμηνευσω οτι δεν εχουν προσθετα??? δεν ξερω..:unsure: ) πολυ ευκολες στην καταποση (εγω τις καταπινω δυο-δυο) , και θεωρω με καλη περιεκτικοτητα σε bcaa.

Παιρνω 6 ταμπλετες (δηλαδη 2,7 γραμμαρια λευκινη , 1,35 βαλινη και 1,35 ισολευκινη) 15 λεπτα πριν το πρωινο , αλλες 6 15 λεπτα πριν το προ-προπονητικο ροφημα , και αλλες 6 αμεσως μετα την προπονηση και 15 λεπτα πριν το μετα-προπονητικο.

Επισης να πω και ενα αλλο χαρακτηριστικο που δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο...Οταν τις πιασεις σου αφηνουν σα σκονη (φανταστειτε σα να πιανετε κιμωλια ενα πραμα)..Δηλαδη τωρα που τελειωσε το κουτι βλεπεις στα τοιχωματα ασπρη σκονη απο τις ταμπλετες.

Θα το ξαναχρησιμοποιησω σιγουρα.

σημειωση : το κουτι περιεχει 150 ταμπλετες.

sobral
09-06-11, 03:12
ποιότητα η inkospor! :thumbup: αν και τα συγκεκριμένα δεν τα έχω πάρει, γενικά κ εγώ δεν είμαι των χαπιών ή ταμπλετών. Άντε κάνα softgel στις καλές μου.χαχαχ:green::green: γενικά μιλάω όχι για bcaa. Αλλά κι εσύ για να δοκιμάσεις πήρες 4κουτιά?:unsure: πάντως αφού τα ευχαριστήθηκες μια χαρά σου έκατσαν. Για ταμπλέτες έχουν καλές ποσότητες πιστεύω.

Levrone
18-06-11, 00:41
ποιότητα η inkospor! :thumbup: αν και τα συγκεκριμένα δεν τα έχω πάρει, γενικά κ εγώ δεν είμαι των χαπιών ή ταμπλετών. Άντε κάνα softgel στις καλές μου.χαχαχ:green::green: γενικά μιλάω όχι για bcaa. Αλλά κι εσύ για να δοκιμάσεις πήρες 4κουτιά?:unsure: πάντως αφού τα ευχαριστήθηκες μια χαρά σου έκατσαν. Για ταμπλέτες έχουν καλές ποσότητες πιστεύω.

τωρα το ειδα αυτο ρε!!!!

επεφτε η τιμη αν επαιρνα 4! :P

karpoutzidis
23-06-11, 14:56
ρε παιδεια κανα pm απ που να την βρω απο ευρωπη.ευχαρηστω!