PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρακέτες παραλίας



extraOrdinary
12-06-11, 20:45
Κατ αρχην δεν ξερω αν κανω καλα που το ανοιγω εδω και οχι στα εκτος θεματος αλλα θεωρω οτι και αυτο εχει εξελειχθει σε εθνικο καλοκαιρινο σπορ....
Αυτη τη φορα δεν θα ρωτησω ουτε τι αμινοξεα ειναι τα καλυτερα ουτε αν το σπλιτ ειναι καλο....θελω να βρω μπαλακια που να τα χαιδευεις με την 380 και να φευγουν σφαιρα....μοιραστειτε τις αποψεις σας :)

beatshooter
12-06-11, 21:01
Oσα μπαλακια και αν πηρα τρυπουσαν και εμπαζαν νερο.Δεν ξερω αν ειναι καλα αυτα που παιζουν στο τενις,εννοω απο μαγαζι με αναλογα ειδη και οχι απο περιπτερο αγορασμενα.Αλλιως αγορασεις κανα 2-3 τριαδες με "μουφα" μπαλακια και την παλευεις ετσι :P

extraOrdinary
12-06-11, 21:06
Μπορει να ακουστει αστειο.....αλλα ειναι αληθεια...περισυ εδωσα περιπου 50 ευρω σε μπαλακια...χωρις να ξερω πηρα τα wilson...μετα πηρα Techno pro, Teloon και τελος πηρα Tretorn plus...αλλα ολα ειναι βαρια....μια φορα βρηκα τυχαια ενα μπαλακι που δεν ειχε ονομα και δε μου γεμιζε το ματι....και μολισ ξεκινησα να παιζω με τον κολητο σταματησαμε μετα απο 5 ωρες!!! ειχαμε εξτασιαστει...το χαιδευες και εφευγαν κατι καρφια αντε γεια....πρεπει να βρω ενα τετοιο μπαλακι...με τα Tretorn μετα απο μια ωρα με την δυναμη που βαζω για τα καρφια ποναει το χερι!!!

Jumaru
13-06-11, 01:09
Επειδή ασχολούμαι με το σπορ 15 χρόνια :shock:
TRETORN PLUS +

Αυτά με τον σταυρό , έχουν μεγάλη διαφορά απο τα απλά τα plus...

extraOrdinary
13-06-11, 01:19
ελα ρε φιλε και εγω νομιζα οτι δεν εχουν διαφορα....που θα βρω τα plus με τον σταυρο που ειπες εσυ?? Τα plus που ειχα παρει εγω τα αγορασα περισυ απο τα Intersport και μου ειπαν πως αυτα ειναι και δεν υπαρχουν αλλα...μαλλον με πιασανε μακακα :) !!! Ηταν σε ενα μπλε-μαυρο χαρτινο κουτακι
Οντως εχουν τοση διαφορα???

Jumaru
13-06-11, 01:21
27386
:bowdown:

Saldi
22-06-11, 12:54
Ασχολούμε και εγω παρα πολυ με το Αθλημα πολυ καλα τα plus με τον σταυρο ΑΛΛΑ εχει κατα αλλα τα οποία ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ!!!
Επαιζα με plus+ και ειχαμε 2 μπαλάκια σπάει το ένα και το αλλο κάπου το χάσαμε...!Και φευγω και λέω παω να βρώ μπαλάκια και βρίσκω εκτος απο εκείνα του κιλου κατι HEAD ATP!!!Τα ανοίγεις και είναι σφραγισμένα με αέριο μέσα για να μην χαλάνε κλπ...
ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΔΕΕΕΕΕΝ ΕΧΩ ΧΤΥΠΗΣΕΙ

Jumaru
22-06-11, 13:02
Το μπαλάκι μήπως ήταν 'φρέσκο' ? Ίσως μεταμορφωθεί μετά απο 5 ώρες χτύπημα σε ένα ωραίο κίτρινο τουβλάκι..
Παίξτα ενταντικά μια βδομάδα και μετα μας λες εντυπωσεις γιατι στην πάροδο του χρόνου μόνο τα τρετορν μου έχουν κρατήσει.

Saldi
22-06-11, 15:44
Αυτο που σου λέω έγινε πέρυσι το καλοκαίρι τώρα παίζω με 2 plus που έχω γιατι βαριέμαι να πάω να αγοράσω αν και θα χρειστεί γιατι 4 ασπασαν το σκ..
Τα έπαιζα για 3 βδομάδες μέχρι που τα έχασα:D!Παίζαμε σε ενα περιέργο σπίτι ενως φίλου και έφυγαν στα χωράφια:D!

Jumaru
23-06-11, 09:33
Αυτο που σου λέω έγινε πέρυσι το καλοκαίρι τώρα παίζω με 2 plus που έχω γιατι βαριέμαι να πάω να αγοράσω αν και θα χρειστεί γιατι 4 ασπασαν το σκ..
Τα έπαιζα για 3 βδομάδες μέχρι που τα έχασα:D!Παίζαμε σε ενα περιέργο σπίτι ενως φίλου και έφυγαν στα χωράφια:D!

Έχω παίξει ρακέτες σε κάμπινγκ σε βουνό.. (βασικά 3ημερο πάρτυ/κάψιμο ήταν) οπότε κανένας χώρος δεν μου φαίνεται περίεργος :P

Saldi
23-06-11, 12:05
Τότε δοκίμασε επειγόντως τα μπαλάκια:D!
Εγω περιμένω πότε θα πάω παραλία οχι για να βουτήξω αλαλ για ρακέτες!Περυσι απο τν απρίλιο έπαιζα σε κάτι γηπεδάκια κάθε απογευμα!:D

Jumaru
23-06-11, 12:41
Τότε δοκίμασε επειγόντως τα μπαλάκια:D!
Εγω περιμένω πότε θα πάω παραλία οχι για να βουτήξω αλαλ για ρακέτες!Περυσι απο τν απρίλιο έπαιζα σε κάτι γηπεδάκια κάθε απογευμα!:D


Θα νευριάσεις αν σου πώ οτι σχεδόν κάθε μέρα παίζω ρακέτες σε παραλία ? :P

Saldi
23-06-11, 13:08
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!Αλλα αν μου πεις οτι είσαι Θεσσαλονίκη θα χαρώ αρκετά γιατι θα βρω εναν αρκετά ανώτερο παικτη να καρφώνω και να μην ακουω Sorry Sorry!:D:D:D!

Jumaru
23-06-11, 13:18
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!Αλλα αν μου πεις οτι είσαι Θεσσαλονίκη θα χαρώ αρκετά γιατι θα βρω εναν αρκετά ανώτερο παικτη να καρφώνω και να μην ακουω Sorry Sorry!:D:D:D!

Από θέσ είμαι αλλά από παρτενέρ ειμαι φούλ και όλοι καλοί :P :turtle:

Akistsam
23-06-11, 13:27
Αν και ακριβά, για μένα είναι με διαφορά τα καλύτερα και για τέννις και για ρακέτες:
http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.tennisplanet.gr/Portals/0/img/dtl/tbd100.jpg&imgrefurl=http://www.tennisplanet.gr/tennisplanet-online-tennis-shop/pn/tbd100/name/dunlop-slazenger-wimbledon-uv-hydro-4&usg=__51CZ3r_Du-e-zZuTdhleH3L8D20=&h=240&w=240&sz=15&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=52zDHV6_jjX1-M:&tbnh=170&tbnw=173&ei=ThQDTordBdDIsgad6rWmDg&prev=/search%3Fq%3Dslazenger%26um%3D1%26hl%3Del%26sa%3DN%26biw%3D1366%26bih%3D661%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=994&vpy=273&dur=379&hovh=192&hovw=192&tx=102&ty=118&page=1&ndsp=18&ved=1t:429,r:10,s:0&biw=1366&bih=661

Τα slazenger γενικως κοστίζουν περίπου 3-4 ευρώ το μπαλάκι αν θυμάμαι καλά αλλα πραγματικά παιδιά είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ !! Και απίστευτα χτυπήματα και αντέχουν πάαααρα πολύ! :thumbup:

Saldi
23-06-11, 13:31
Εχω παίξει και με αυτα...Με εναν τεννιστα έπαιζα που τα πένευε πάααρα πολυ!!!ΒΕΒΑΙΑ δεν ξέρω αν εμένα δεν μου άρεσαν τόσο γιατι δεν ηταν καινουργια πχ αυτο τα βαρούσε και στο τέννις αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ κρατάνε παρα πολυ...
και 3euro το μπαλάκι εχουν και τα plus 12euro η 4αδα

catzol
30-06-11, 21:57
εχετε να προτεινετε ρακετες? κοιταξα λιγο στο νετ και ειμαι κ ειδα καλα σχολια για αγορι κ terra (360gr). εχετε καποια προταση-σχολιο? δεν βλεπω μεγαλες διαφορες.

sadistic
30-06-11, 22:43
παλικαρια σας μιλαει ενας βετερανος ρακετιστας!μια 240gr απο το αγορι!!σας περιμενει να σας αποτελειωσει....ναι μετραει καμμια 20αρια χρονια η συγκεκριμενη.τωρα οσο για τα μπαλακια παντα επαιζα με wilson.αλλα ποτε μα ποτε δεν πεφτανε στο νερο.και αν ναι...πολυ σπανια.μονο ετσι εχετε σε μαχιμη κατασταση τα μπαλακια σας χωρισ να ξεφτιζουν.το μονο που χρειαζετε ειναι να τα παιξετε λιγες φορες να στρωσουν και ειστε ετοιμοι.kαι ακομα καλυτερα αν εχετε φιλους που παιζουν τεννισ.τα μπαλακια αυτα ειναι τα καλυτερα απ ολα,διοτι ειναι πεγμενα!παντα επαιζα στην πλαζ τισ βουλιαγμενης... για οσους ξερουν [απο τους παλιους].δεν κανονιζετε και καμμια οργανωμενη εξορμηση απο δω η καπου αλλου να δουμε τι σκαμπαζουμε...;:Pοσο για τον catzol να ξερεις οτι οσο μεγαλωνοθν τα γραμμαρια τοσο πιο αμυντικη γινετε η ρακετα.η 240 δηλαδη ειναι για ανελειτα καρφωματα!η 380 ειναι πιο αμυντικη,και η 320 στο ενδιαμεσο.τα γραμμ παιζοθν μεγαλο ρολο στο χερι του καθενοσ.πρεπει να δοκιμασεις...

Saldi
01-07-11, 02:35
Pοσο για τον catzol να ξερεις οτι οσο μεγαλωνοθν τα γραμμαρια τοσο πιο αμυντικη γινετε η ρακετα.η 240 δηλαδη ειναι για ανελειτα καρφωματα!η 380 ειναι πιο αμυντικη,και η 320 στο ενδιαμεσο.τα γραμμ παιζοθν μεγαλο ρολο στο χερι του καθενοσ.πρεπει να δοκιμασεις...
+1
Μακάρι να ήμουν απο Αθήνα να χτυπούσαμε κανένα μπαλάκι!!!

catzol
01-07-11, 22:04
απ'οτι καταλαβα οι "αγορι" ειναι οι καλυτερες. αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι συνηθως παιζω κοντα στο νερο( κ με παικτες οχι τοσο καλους) οποτε βρεχονται συχνα τα μπαλακια κ συνεπως κ η ρακετα. οποτε σκεφτομαι να παρω καποια καλη μεν αλλα να μη πληρωσω κ τα διπλασια αφου με το βρεξιμο χαλαει (βρηκα τερρα 360γρ με 16.5 ευρω). εξαλλου επαιζα χρονια με μια βαρια και κ οχι καλη οποτε θα υπαρχει ηδη μεγαλη διαφορα στο παιχνιδι.

sadistic
02-07-11, 00:41
οκ αν βρεχετε η ρακετα δεν τρεχει κατι [κοντρα πλακε θαλασσης ]ειναι και στεγνωνει αμεσως. αλλα σε δισκολευει πολυ και ποιοτητα παιχνιδιου 0!τα μπαλακια ομως την ακουν στερεοφωνικα,και χαλανε στο αψε σβησε...:green:αν βρεις απο αγορι παρτες ανεπιφιλακτα.την δικια μου την εχω 20 χρονια περιπου!!!

Jumaru
02-07-11, 07:40
Και εγώ την αγόρι μου καμια 15ετια την έχω , έπαιζα εκει που σκάει το κύμα αρκετα χρόνια και δεν έχει τιποτα , κανα 2 φορές την άλοιψα με το μπέιμπι όιλ που έβαζε στην παραλία η δικιά μου και η ρακέτα ξανάνιωσε , μαύρισε κιόλας χαχα.
Η παλιές αγόρι πάντως σαν αυτή που έχω καμιά σχέση το ξύλο της. Έχω την 360 και είναι μισή σε πάχος απο τις καινούργιες

catzol
02-07-11, 11:51
οκ αν βρεχετε η ρακετα δεν τρεχει κατι [κοντρα πλακε θαλασσης ]ειναι και στεγνωνει αμεσως. αλλα σε δισκολευει πολυ και ποιοτητα παιχνιδιου 0!τα μπαλακια ομως την ακουν στερεοφωνικα,και χαλανε στο αψε σβησε...:green:αν βρεις απο αγορι παρτες ανεπιφιλακτα.την δικια μου την εχω 20 χρονια περιπου!!!
για τις τερρα λες ποιοτητα παιχνιδιου 0? εμενα δε μου φαινεται να εχουν τρομερη διαφορα στην κατασκευη...

Saldi
05-07-11, 11:31
Ετυχε και έπαιξα με terra το ΣΚ γιατι δεν πείρα τις δικές μου..Παιζω με μια terra παιζω παιζω μετα μπαίνω για μπάνιο βγαίνω η ρακέτα ειχε κάνει φτερά(την πείρε ενα παλικάρι αλλο και μου λεει πανε παρε εχω κατι στην τσάντα..Και βλέπω μια ΑΓΟΡΙ(classic)....Ε ηταν σαν να ανέβηκα 10 επίπεδα....
Εχει πολλές ακόμα ρακέτες ΠΟΛΥ πιο ακριβες(100euro η μία) και (λογικά)ΠΟΛΥ πιο καλες...Που εχουν τρύπες κλπ κλπ

Akistsam
05-07-11, 11:51
Αγόρι και πάλι Αγόρι!! Απλά οι κορυφαίες, τις θεωρώ κλάσσεις ανώτερες!:thumbup::thumbup::thumbup:

Jumaru
05-07-11, 12:01
Αγόρι , tretorn✚ , 2✖Mojito , ένα συννεφο , 1-2 μποφόρ αέρα = Ονείρωξη on the sand :P

Saldi
05-07-11, 12:05
Αγόρι , tretorn✚ , 2✖Mojito , ένα συννεφο , 1-2 μποφόρ αέρα = Ονείρωξη on the sand :P
Αγορι,head ATP,4XCuba Libre,Club sandwitch,23 βαθμοι λιιιγο αέρα FOUL ΗΛΙΟ,
και στα brake για να γίνει ΤΕΛΕΙΟ μια Μ**** να σε βοηθάει να χαλαρώσεις...

Kaloutsikos
13-07-11, 23:36
Αγόρι , tretorn✚ , 2✖Mojito , ένα συννεφο , 1-2 μποφόρ αέρα = Ονείρωξη on the sand :P

Ρε συ που θα βρούμε τα tretorn με τον + ?

Saldi
14-07-11, 12:21
Νομίζω εχει intersport εκει στο ικέα πέρυσι απο εκει πείρα..!

sadistic
14-07-11, 13:27
ρε σεις καμμια μαζωξη θα κανουμε να κονταροχτυπηθουμε.....:green:

Saldi
14-07-11, 17:49
Απο θεσσαλονίκη εγώ είμαι μέσα!

Jumaru
14-07-11, 21:24
Εγώ δεν είμαι , πάτησα ενα καρφι την κυριακή και ειμαι οφ παραλίας για μια βδομάδα at least
Θέλω ρακέτες και γυμναστήριο ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ !! :2guns::angry:

sofos
15-07-11, 03:02
και μενα μ αρεσουν οι ρακετες,αλλα πιο πολυ μ αρεσει το αραλικι στην παραλια κ ηλιοθεραπεια,σα το αραλικι στον ηλιο δεν εχει :green:

Saldi
15-07-11, 12:06
και μενα μ αρεσουν οι ρακετες,αλλα πιο πολυ μ αρεσει το αραλικι στην παραλια κ ηλιοθεραπεια,σα το αραλικι στον ηλιο δεν εχει :green:
Εχει φίλε οταν πάιζει παίζεις ρακέτα κάνει μια μαλακία ο αλλός τρεχει τρέχει την προλαβαίνεις και στην επόμενη μπαλια σου στήνει καρφί βαζει MAX POWER και το βγάζει κα ισυνεχίζετε...Αυτό είναι ΠΟΛΥ καλύτερο TRUST ME!

sadistic
15-07-11, 12:50
Εχει φίλε οταν πάιζει παίζεις ρακέτα κάνει μια μαλακία ο αλλός τρεχει τρέχει την προλαβαίνεις και στην επόμενη μπαλια σου στήνει καρφί βαζει MAX POWER και το βγάζει κα ισυνεχίζετε...Αυτό είναι ΠΟΛΥ καλύτερο TRUST ME![/QUOTE]:thumbup:Nαι συμφωνω και επαυξανω!ασε που κανεις και ,,,γραμμωση free...;)

extraOrdinary
17-07-11, 00:08
Εγω εψαξα κυριολεκτικα ολη την Ελλαδα να βρω tretorn με σταυρο!!! απλα δεν υπαρχουν ...μονο απο εξωτερικο...Αλλα πηγα και πηρα τα micro-x που ειπαμε με τον jumaru..... απλα το μπαλακι δεν υπαρχει....αν εχετε τα κλασικα tretorn plus δεν αξιζει να πατε να αγορασετε και αυτα...αν ομως αγοραζετε τωρα μπαλακια πρωτη φορα ειναι Must...σημερα παλι επαιζα κοντα 4 ωρες, οι πατουσες μου ειναι σαν πισω λαστιχα απο RX-8 μετα απο burn-out...και οχι τπτ αλλο εχω και αυριο match με αλλο φιλο....να δω πως θα αντεξω...λιωσιμο!!!!!!!!

Saldi
17-07-11, 14:50
Εγω εψαξα κυριολεκτικα ολη την Ελλαδα να βρω tretorn με σταυρο!!! απλα δεν υπαρχουν ...μονο απο εξωτερικο...Αλλα πηγα και πηρα τα micro-x που ειπαμε με τον jumaru..... απλα το μπαλακι δεν υπαρχει....αν εχετε τα κλασικα tretorn plus δεν αξιζει να πατε να αγορασετε και αυτα...αν ομως αγοραζετε τωρα μπαλακια πρωτη φορα ειναι Must...σημερα παλι επαιζα κοντα 4 ωρες, οι πατουσες μου ειναι σαν πισω λαστιχα απο RX-8 μετα απο burn-out...και οχι τπτ αλλο εχω και αυριο match με αλλο φιλο....να δω πως θα αντεξω...λιωσιμο!!!!!!!!
Θα το ξαναπώ..
HEAD ATP!!!By far τα καλύτερα!!

sTeLaKoS
20-07-11, 06:12
Μιας και δεν έχω ύπνο, ας σας παρουσιάσω έναν ξυλουργό κατασκευαστή αλλά και παίκτη ξυλορακέτας από την Καβάλα.

Απόσπασμα από μια συνέντευξη του:

Γεννήθηκα στην Καβάλα το Δεκέμβρη του 1968 όπου και συνεχίζω να διαμένω.
Αμέσως μετά το λύκειο φοίτησα σε 3ετή σχολή του ΟΑΕΔ ως επιπλοποιός και από το 1991 διατηρώ δικό μου εργαστήριο στην περιοχή Σίγμα Δεξαμενής.
Η ενασχόλησή μου με τη ρακέτα θαλάσσης, τη μεγάλη μου αγάπη, χρονολογείται από το 1982 όσον αναφορά στο παιχνίδι και από το 1986 δειλά - δειλά σε κατασκευαστικό επίπεδο. Στη διάρκεια των τελευταίων τεσσάρων ετών έχω επικεντρώσει το ενδιαφέρον μου στην κατασκευή και εξέλιξη της ρακέτας.
Επιπλέον λαμβάνω μέρος σε αγώνες ξυλορακέτας από το 2002, με αποκορύφωμα την κατάκτηση της 1ης θέσης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα του 2007, τίτλο που διατηρώ έως και σήμερα.

Λίγα λόγια ακόμη... http://efagonizesthe.blogspot.com/2011/07/25.html

Αφιερώνει πολύ χρόνο στις κατασκευές του και κάθε ρακέτα είναι ξεχωριστή.
Κάποιες τις ζωγραφίζει, άλλες τις κάνει τρύπες και φυσικά βάρος και μέγεθος δεν είναι ίδιο σε όλες. Διαλέγεις αυτή που σ'αρέσει αισθητικά αλλά και ταιριάζει δικό σου στυλ παιξίματος.
Αναγνωρίζονται από το σκαλιστό Β που έχουνε κοντά στη λαβή τους.

Όταν κάποιος έχει μεράκι φτιάχνει σπουδαία πράγματα. Μακράν η καλύτερη ρακέτα που έχω παίζει.

Τέλος μερικές ενδεικτικές φωτογραφίες.

Tasos Green
20-07-11, 06:14
^^ φοβερος μαστορας! :clap::clap:

Jumaru
20-07-11, 07:58
Έχω παίξει με αυτές με την χοντρή λαβή και τους εξαερισμούς. Δεν με βόλεψε ουτε η λαβή ούτε σαν ρακέτα το όλο της θέμα. Αυτή στην πρωτελευταία φώτο φαίνεται υποσχόμενη, αλλά η παλιά αγόρι είναι σαν τα σκισμένα τζίν , δεν αλλάζετε με τπτ ! :green:

sadistic
20-07-11, 09:11
ωραιο το παλιοσειρι!!!ωραιες ρακετες,αλλα αυτες τις πλατειες λαβες και τις μακροστενες, ποτε δεν τις βολευτικα.αν και καποτε ρακετες φτιαχνε ερασιτεχνικα ο πατερας μου,τις εφτιαχνε με μακρια λαβη,και παλι δεν με πολυβολευε.τις λαβες απο το αγορι τις θεωρω κορυφαιες τουλλαχιστον για την δικη μου παλαμη.αυτοι οι αγωνες ρακετας καθε ποτε γινονται και πως το μαθαινεις.......τουλαχιστον εγω εχω να ακουσω για αγωνες τουλαχιστον 10 χρονια.

Jumaru
20-07-11, 09:27
1η φορά ακούω για αγώνες και είμαι περίεργος να δω με ποιον τρόπο κρίνουν δίκαια τους πόντους.. Αν βγάλω άμυνα σε ελεεινό καρφί πχ παίρνω πόντο ? Η αν η άμυνα σε δυνατό καρφί παρα είναι δυνατή και πάει το μπαλάκι στο θεό πρέπει να γίνει ο άλλος φλάς γκόρντον..?

Saldi
20-07-11, 10:58
1η φορά ακούω για αγώνες και είμαι περίεργος να δω με ποιον τρόπο κρίνουν δίκαια τους πόντους.. Αν βγάλω άμυνα σε ελεεινό καρφί πχ παίρνω πόντο ? Η αν η άμυνα σε δυνατό καρφί παρα είναι δυνατή και πάει το μπαλάκι στο θεό πρέπει να γίνει ο άλλος φλάς γκόρντον..?

Και εγώ αναρωτιέμαι πως είναι οι αγώνες και πραγματικά ενδιαφέρομαι να μάθω αλλα και να δώ!
Επειδή είχε τύχη να δώ τέτοια ρακέτα και να παίξω για λίγο νομίζω οτι με βόλεψε αρκετά αλαλ αν θυμάμια καλα η λαβή μου είχε κάτσει χοντρη...Μπορεί να μου πει κάποιος απο που μπορώ να βρω μια τέτοια?
Εγω εχω cnc και σκέφτομαι να κάνω σχέδια στις δικιές μου και να τις κάνω τρύπες λέτε να υπάρξει πρόβλημα?

sTeLaKoS
20-07-11, 11:52
1η φορά ακούω για αγώνες και είμαι περίεργος να δω με ποιον τρόπο κρίνουν δίκαια τους πόντους.. Αν βγάλω άμυνα σε ελεεινό καρφί πχ παίρνω πόντο ? Η αν η άμυνα σε δυνατό καρφί παρα είναι δυνατή και πάει το μπαλάκι στο θεό πρέπει να γίνει ο άλλος φλάς γκόρντον..?

Απ' όσο ξέρω υπάρχει "ραντάρ" πάνω από το γήπεδο που μετράει την ταχύτητα της μπάλας.
Για να είναι έγκυρος ο πόντος πρέπει η μπάλα να ξεπεράσει τα 100χλμ/ώρα και φυσικά να είναι επιτυχημένη η απόκρουση.
Δεν έχω δει αγώνα από κοντά αν και πολύ θα ήθελα.

sadistic
20-07-11, 12:56
εχω δει προετοιμασια βετερανων ρακετοβιων πριν 20ετιας!!οι ανθρωποι δεν πεζοντουσαν:thumbup:.και εχω φαει ρακετα στο κεφαλι με πολλα χλμ,απο καποιον απο αυτους που επαιζαν.ομως ...επεζησα!!:P παντως να ξερετε οτι η βαφη στην ρακετα ναι μεν...τις προστατευει αλλα συναμα γλυστραει το μπαλακι και θελει καμποσο να την μαθεις.

Saldi
20-07-11, 13:25
Μια που βλέπω οτι υπάρχουν γνώστες της ρακέτας ξανα ρωτάω..!
Ξέρει κανείς αμα κάνω τρύπες στην ρακέτα μου είτε ισιες είτε ετσι οπως τις κάνει ο βαγγέλης με ενα CNC περιάζει?πρέπει να προσέξω κάτι??μηπως αν την τρυπήσω χαλάσει γιατι το ξύλο στην μέση δεν είναι εντάξει?
επίσης να τις ζωγραφίσω αλλα ΟΧΙ με μπογιά εννοω χάραξη με ενα cnc υπάρχει πρόβλημα?να κάνω ενα σχέδιο..!

Jumaru
20-07-11, 13:29
Αν την τρυπήσεις θα χαλάσει το ξύλο και θα φουσκώσει με τα πρώτα νερά ακόμα και υγρασία (εκτός αν είσαι ξυλουργός και ξέρεις τι πρέπει να το κάνεις για να το αποφύγεις)
Επίσης θα αλλάξει και το βάρος. Να την σκαλίσεις δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα ουτε να την ζωγραφίσεις.

Jumaru
20-07-11, 13:36
Εδώ μετα το 1 λεπτό θα δείτε το παλικάρι που φτιάχνει τις ρακέτες απο το πόστ του sTeLaKoS εν δράση.
Μετά το 1 λεπτό ξεκινάει το βίντεο. Πολύ καλή 4άδα.

http://www.youtube.com/watch?v=6TvvRCCi8N8

GREEK POWER
20-07-11, 13:55
Εδώ μετα το 1 λεπτό θα δείτε το παλικάρι που φτιάχνει τις ρακέτες απο το πόστ του sTeLaKoS εν δράση.
Μετά το 1 λεπτό ξεκινάει το βίντεο. Πολύ καλή 4άδα.

http://www.youtube.com/watch?v=6TvvRCCi8N8

Που ειναι το τοπι ??? οεο :turtle::turtle::turtle:

sadistic
20-07-11, 15:54
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:ρε μαγκα μ εφτιαξες τωρα...οχι τιποτε αλλο ειμαι και στη δουλεια...:thumbup:και δεν μπορω να την κανω για ρακετα

sTeLaKoS
20-07-11, 20:16
Μια που βλέπω οτι υπάρχουν γνώστες της ρακέτας ξανα ρωτάω..!
Ξέρει κανείς αμα κάνω τρύπες στην ρακέτα μου είτε ισιες είτε ετσι οπως τις κάνει ο βαγγέλης με ενα CNC περιάζει?πρέπει να προσέξω κάτι??μηπως αν την τρυπήσω χαλάσει γιατι το ξύλο στην μέση δεν είναι εντάξει?
επίσης να τις ζωγραφίσω αλλα ΟΧΙ με μπογιά εννοω χάραξη με ενα cnc υπάρχει πρόβλημα?να κάνω ενα σχέδιο..!

Ένα είναι αυτό που σου είπε ο Jumaru, αν μείνει κάποιο σημείο της ρακέτας ακατέργαστο, δλδ χωρίς βερνίκια και τα σχετικά, πιθανόν θα τη φθείρει.
Έπειτα ένα άλλο είναι ότι αν οι τρύπες έχουνε γωνιές, μπορεί να αλλάζει η κατεύθυνση της μπάλας.

Saldi
20-07-11, 22:13
Για όποιον ενδιαφέρετε η ρακέτα με την χοντρη την λαβη χωρις τις τρύπες εχει 50euro...Αυτη με τις τρυπες εχει 80-100(δεν θυμάμαι) αλλα φέτος δεν έχει γιατι δεν βρήκε ξυλο για αυτές...Οι αλλες με την μακρόστενη λαβή δεν έχω ιδέα πόσο έχουν..!

LeonidasB
29-07-11, 14:08
ΕΜΕΙΣ ΣΤΗ ΖΑΧΑΡΩ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΡΑΚΕΤΕΣ ΜΕΛΙΟΣ.ΟΛΕΣ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΥΛ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ.ΤΡΕΛΗ ΡΑΚΕΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗ.ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.ΑΠΟ ΡΑΚΕΤΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΜΕΛΙΟΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΕΣ ΟΠΩΣ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΜΕ TRETORN PLUS ΤΑ ΣΧΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ (TRETORN PLUS).ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΜΠΑΛΑΚΙ(KAI AN KAΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ TRETORN MICRO X KAI HEAD ATP)?

Saldi
29-07-11, 15:19
ΕΜΕΙΣ ΣΤΗ ΖΑΧΑΡΩ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΡΑΚΕΤΕΣ ΜΕΛΙΟΣ.ΟΛΕΣ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΥΛ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΙΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ.ΤΡΕΛΗ ΡΑΚΕΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΟΠΗ.ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.ΑΠΟ ΡΑΚΕΤΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΜΕΛΙΟΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΕΣ ΟΠΩΣ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΜΕ TRETORN PLUS ΤΑ ΣΧΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΥΡΟ ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ (TRETORN PLUS).ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΛΛΟ ΜΠΑΛΑΚΙ(KAI AN KAΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ TRETORN MICRO X KAI HEAD ATP)?

H Μελιος πού είναι??!Τι εννοεις τι επιδόσεις??Θέλεις νούμερα?Εγω σου λέω οτι ΠΥΡΟΒΟΛΑΝΕ!Ειναι πολύ καλα τα HEAD ATP!Οπως γράφω και πιο πάνω τα αγαπημένα μου μπαλάκια!

exkaliber
29-07-11, 15:30
στα αγγλικα πως λεγονται οι ρακετες?

LeonidasB
29-07-11, 16:32
H Μελιος πού είναι??!Τι εννοεις τι επιδόσεις??Θέλεις νούμερα?Εγω σου λέω οτι ΠΥΡΟΒΟΛΑΝΕ!Ειναι πολύ καλα τα HEAD ATP!Οπως γράφω και πιο πάνω τα αγαπημένα μου μπαλάκια!

ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΛΙΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΤΙΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΡΑΤΙΣΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΜΕ ΕΤΣΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΗ ΖΑΧΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΡΑΚΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.ΑΠΟ ΖΑΧΑΡΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΡΑΚΕΤΣΙΣΤΑ ΡΩΤΙΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΙ ΡΑΚΕΤΑ ΜΙΛΑΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΟΙ ΡΑΚΕΤΕΣ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙ.Η ΡΑΚΕΤΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΛΙΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!

Saldi
29-07-11, 19:08
ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΛΙΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΤΙΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΡΑΤΙΣΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΜΕ ΕΤΣΙ.ΜΕΝΕΙ ΣΤΗ ΖΑΧΑΡΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΡΑΚΕΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.ΑΠΟ ΖΑΧΑΡΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΣΟΒΑΡΟ ΡΑΚΕΤΣΙΣΤΑ ΡΩΤΙΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΙ ΡΑΚΕΤΑ ΜΙΛΑΜΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΟΙ ΡΑΚΕΤΕΣ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙ.Η ΡΑΚΕΤΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΛΙΟΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ ΝΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ!
Να σου πώ οτι εφόσον η ρακέτα του Μέλιου που έπιασες ήταν οτι καλύτερο ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!Τι εννοω...Κάθε ρακέτα έχεις τις ιδιαιτεροτητες της..αμυντική,επιθετική,δυνατη,γρηγόρη..ολα αυτα παίζουν με τα γραμμαρια και αν ειναι οπισθοβαρυ κλπ κλπ..Για να παίξεις με μια ρακέτα 320gr και τρυπιτή full επισθοβαρη πρέπει να ξέρεις ΠΟΛΥ καλα!Τι θέλω να πω?οτι η ρακέτα του Μελιου σε εσένα προφανώς είναι ΤΡΑΓΙΚΗ!Επίσης να ξέρεις οτι υπάρχουν και άλλοι ρακετάδες σε τεράααστια επίπεδα...

PS:Γράφε με μικρούς χαρακτήρες είναι λες και φωνάζεις...!:D!

sadistic
29-07-11, 23:07
Να σου πώ οτι εφόσον η ρακέτα του Μέλιου που έπιασες ήταν οτι καλύτερο ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!Τι εννοω...Κάθε ρακέτα έχεις τις ιδιαιτεροτητες της..αμυντική,επιθετική,δυνατη,γρηγόρη..ολα αυτα παίζουν με τα γραμμαρια και αν ειναι οπισθοβαρυ κλπ κλπ..Για να παίξεις με μια ρακέτα 320gr και τρυπιτή full επισθοβαρη πρέπει να ξέρεις ΠΟΛΥ καλα!Τι θέλω να πω?οτι η ρακέτα του Μελιου σε εσένα προφανώς είναι ΤΡΑΓΙΚΗ!Επίσης να ξέρεις οτι υπάρχουν και άλλοι ρακετάδες σε τεράααστια επίπεδα...

PS:Γράφε με μικρούς χαρακτήρες είναι λες και φωνάζεις...!:D!σωστος και ενυμερωμενος ο κυριος Saldi!!!

LeonidasB
30-07-11, 01:07
Να σου πώ οτι εφόσον η ρακέτα του Μέλιου που έπιασες ήταν οτι καλύτερο ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!Τι εννοω...Κάθε ρακέτα έχεις τις ιδιαιτεροτητες της..αμυντική,επιθετική,δυνατη,γρηγόρη..ολα αυτα παίζουν με τα γραμμαρια και αν ειναι οπισθοβαρυ κλπ κλπ..Για να παίξεις με μια ρακέτα 320gr και τρυπιτή full επισθοβαρη πρέπει να ξέρεις ΠΟΛΥ καλα!Τι θέλω να πω?οτι η ρακέτα του Μελιου σε εσένα προφανώς είναι ΤΡΑΓΙΚΗ!Επίσης να ξέρεις οτι υπάρχουν και άλλοι ρακετάδες σε τεράααστια επίπεδα...

PS:Γράφε με μικρούς χαρακτήρες είναι λες και φωνάζεις...!:D!
Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου.Φυσικά και υπάρχουν και άλλοι ρακετάδες σε πόλυ υψηλό επίπεδο,απλά ήθελα να αναφέρω το πως παίζουμε εμείς εδώ τη ρακέτα για να μαθαίνουν οι ενδιαφερόμενοι!

exkaliber
30-07-11, 19:09
στα αγγλικα πως λεγονται οι ρακετες?


:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

πειτε ρε,κανενας δε ξερει?
δευτερα φευγω για θαλασες και τι θα λεω? u wanna play rakets?:geek:

sadistic
30-07-11, 20:21
exactly!that you gonna say......come on baby!!!to play rackets...xaxaxa:green:;)αντε βρε καλες διακοπες ναχεις!!!

exkaliber
30-07-11, 20:30
exactly!that you gonna say......come on baby!!!to play rackets...xaxaxa:green:;)αντε βρε καλες διακοπες ναχεις!!!

ρε θα γινουμε ρομπα:unsure:
αντι για baby καλυτερα love

sadistic
30-07-11, 20:36
αυτο το...baby... εχει ριξει απιθανα μωρα!!!:green:στο παρελθον...;)

sofos
31-07-11, 16:05
2 καγκουρες προχθες χαλκιδικη που μουν για διακοπες παιζαν διπλα σε 3 *λιαρες ρακετες κ εριχναν το μπαλακι συνεχως,ε στο τελος τις γνωρισαν χεχε κ μετα καποιοι αλλοι λενε οτι το κανουν για αεροβιο κ οχι για καγκουρια λολ

JohnyB
31-07-11, 16:09
Ναι ε?Τελικα πιάνει το κολπο!!!!!!!!!!!Πρεπει να μαθω........................:green:

sofos
31-07-11, 16:21
Ναι ε?Τελικα πιάνει το κολπο!!!!!!!!!!!Πρεπει να μαθω........................:green:

καντο ειναι εγγυηση οπου βρεις μονες να λιαζονται πανε διπλα κ πες το φιλο σου να βαρεσει μια δυνατη και ετσι εσυ και καλα δε θα την προλαβεις κ θα πεσει πανω σ αυτες κ μετα πιαστες κουβεντα ;)

JohnyB
31-07-11, 16:34
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

sTeLaKoS
31-07-11, 19:38
Μόνο μέσα σε περιφραγμένο γηπεδάκι παιδιά, διαφορετικά θα είμαστε μερικοί ακόμη κάγκουρες.
Χώρια που σε σοβαρό παιχνίδι αν πετύχεις άνθρωπο θα χτυπήσει σοβαρά. :thumbup:

LeonidasB
01-08-11, 02:00
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

πειτε ρε,κανενας δε ξερει?
δευτερα φευγω για θαλασες και τι θα λεω? u wanna play rakets?:geek:
beach rackets φίλε...αλλά αφού θα είσαι ήδη στη beach απλά rackets...

Saldi
01-08-11, 11:04
Μόνο μέσα σε περιφραγμένο γηπεδάκι παιδιά, διαφορετικά θα είμαστε μερικοί ακόμη κάγκουρες.
Χώρια που σε σοβαρό παιχνίδι αν πετύχεις άνθρωπο θα χτυπήσει σοβαρά. :thumbup:

Αυτο είναι τεράστιο πρόβλημα!Αν παίζεις καιρό και γνωρίζεις αν έχει κόσμο απλα θα κάνεις μόνο το σίγουρα καρφιά..Αλλα γενικά αν ενα καρφι σου φύγει...Και επειδη ο αλλος οταν θα του σκάσει το μπαλάκι δεν θα έχει το νού του υπάρχει σοβαρό πρόβλημα...!
Δηλαδή που έχει περιφραγμένα γηπεδάκια??Στην χαλκιδική εγω 1 beach bar ξέρω που έχει και αυτο δεν το λές περίφραξει γτ η μπαάλα βγαίενι συνέχεια με το δίχτυ που έχει

LeonidasB
02-08-11, 14:58
Αυτο είναι τεράστιο πρόβλημα!Αν παίζεις καιρό και γνωρίζεις αν έχει κόσμο απλα θα κάνεις μόνο το σίγουρα καρφιά..Αλλα γενικά αν ενα καρφι σου φύγει...Και επειδη ο αλλος οταν θα του σκάσει το μπαλάκι δεν θα έχει το νού του υπάρχει σοβαρό πρόβλημα...!
Δηλαδή που έχει περιφραγμένα γηπεδάκια??Στην χαλκιδική εγω 1 beach bar ξέρω που έχει και αυτο δεν το λές περίφραξει γτ η μπαάλα βγαίενι συνέχεια με το δίχτυ που έχει
Συμφωνώ απόλυτα με το οτι το παιχνίδι πρέπει να γίνεται μόνο μέσα σε περιφραγμένα γηπεδάκια.'Όσο για το που θα βρείς πρέπει να ψάξεις για συλλόγους της περιοχής σου!

Saldi
02-08-11, 17:36
Συμφωνώ απόλυτα με το οτι το παιχνίδι πρέπει να γίνεται μόνο μέσα σε περιφραγμένα γηπεδάκια.'Όσο για το που θα βρείς πρέπει να ψάξεις για συλλόγους της περιοχής σου!

Συλλογους?Εννοεις γήπεδο tennis να φανταστώ??Γιατι για ρακέτα δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι οργανωμένο,πχ να γίνονται προπονήσεις ρακέτας παραλίας!

sadistic
02-08-11, 19:07
παιχτε τις ρακετες σας αλλα προσεχετε απλα τον κοσμο.λιγο ποιο παραπερα και ολοι ειν ευχαριστημενοι;)

LeonidasB
03-08-11, 03:02
Συλλογους?Εννοεις γήπεδο tennis να φανταστώ??Γιατι για ρακέτα δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι οργανωμένο,πχ να γίνονται προπονήσεις ρακέτας παραλίας!
Όσο περιέργο και αν σου φαίνεται υπάρχουν αθλητικοί σύλλογοι ξυλορακέτας!μιλάμε για ενα κανονικό αθλημα πια,με γήπεδα ειδικά για ρακέτα στην παραλιά.Υπάρχουν απο πολύ οργανωμενα όπως στην αθήνα στον μπάτη(μέχρι και κερκίδες!!!)μέχρι απλά γήπεδα(κομμάτι παραλίας περιφραγμένο με ψηλό δίχτυ) φτιαγμένα απο αυτούς που απλα αγαπούν το άθλημα και θέλουν να παίζουν πιο σοβαρά χωρίς να κυνηγάνε ουτε να ανησυχούν για τραυματίες!

Saldi
03-08-11, 03:58
Ξέρει κανέις κάτι ανάλογο στην θεσσαλονίκη!?

LeonidasB
03-08-11, 15:13
Ξέρει κανέις κάτι ανάλογο στην θεσσαλονίκη!?
Είμαι απο Ζαχάρω Ηλείας!!Σε εσάς ανεβαίνω μόνο για δικοπές!δεν έχω δεί κάτι όμως!

Saldi
16-08-11, 04:27
Λοιπόνννν!
Πήγα αγόρασα 2Χ3αδες Head ATP!!!
ΠΕΕΕΕΕΕΤΑΞΑ τα λεφτά μου!
Οπως θα δείτε και σε άλλα Post ΕΓΩ ημουν αυτός που τα έπεξε κα ιείχε τρελαθεί και σας έλεγα HEAD ATP FULL κλπ κλπ
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΤΙ ΕΓΙΝΕ!!!!Με αυτα που έπαιξα πέρυσι εγώ που αγόρασα εγώ και τα άνοιξα εγώ δεν είχαν ΚΑΜΙΑ σχεσή με αυτα που έπαιξα φέτος..
Τα οπόια και αυτά τα αγόρασα και τα άνοιξα προσωπικά...
Και τα φετινά και τα παλιά που έπαιξα ήταν στην ήδια συσκευασία(ίσως κα ιδιαφορετική με ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ λεπτομέριες ΑΝ υπήρχε κάτι που δεν θυμάμαι)
Η συκευασία αυτή.....http://www.tennis-world.de/produkte/head_baelle_atp.jpg
Οι μπάλες που έπαιξα το ΣΚ(για 10 λεπτά)ήταν αυτές...http://www.apolloleisure.co.uk/graphics/library/570302_ATP_Ball_DL.jpg
υπάρχουν και αυτές απο ότι βλέπω....http://www.guichen.sport2000.fr/Sport2000_Plain/data/images/magasins/GUICHEN/28028.jpg
Δεν ξέρω αν αυτές που είχα πάρει πέρυσι ήταν αυτές με το atp στα πλάγια πάντως έπαιζαν ΤΕΛΕΙΑ!!!
Αυτες που αγόρασα τώρα ήταν μαλακές και ΠΟΛΥ βαριές γενικά ΤΡΑΓΙΚΕΣ!
Είδα το κουτί δεν έχει ημερομινία λήξης η κάτι και η συσκευασία ήταν σφραγισμένη και έκανε τον ήχο αυτο το πσσσσ επομένως ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν τα άλλα ήταν αλλα atp η ήταν ΠΟΛΥ παλιά και άλλαξε η συμπεριφορά τους μετα απο χρόνια(γιατι τα είχα πάρει απο ενα μαγαζί ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ γιατι είχα μείνει)η μήπως άλλαξε η head το μπαλάκι πάντως αυτά με τα μεγάλα γράμματα ΜΗΝ ΤΑ Π¨ΑΡΕΤΕ θα φάτε ΤΡΕΛΗ ΞΕΝΕΡΑ!

sadistic
16-08-11, 09:13
εγω ειμαι παλιομοδοτης.συνεχιζω να παιζω με wilson και μια χαρα ειμαι!και μαλιστα επειδη στην δουλεια μου υπαρχει και γηπεδο τεννις τα παιρνω ετοιμα...στρωμενα!!:thumbup:

sTeLaKoS
16-08-11, 13:35
3 χρόνια τώρα έχω βολευτεί με τα Τρετορν και δε τα αλλάζω.

Saldi
16-08-11, 19:43
3 χρόνια τώρα έχω βολευτεί με τα Τρετορν και δε τα αλλάζω.

Και εγώ έτσι ήμουν!Και επειδή είχα ξεχάσει τα tretorn αγόρσα τα μόνα μπαλάκια που βρήκα και ήταν head atp και είπα οκ ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και φέτος την πάτησα...Back to tretorn!

sadistic
16-08-11, 21:49
σημερα το μεσημερι σε ραδιοφωνικο σταθμο ακουσα οτι διοργανονετε τουρνουα ξυλορακετας με την αιγιδα καποιου οργανισμου.δεν συγκρατησα πολλα στοιχεια γιατι εκεινη την ωρα κουρευα το γκαζον ενος σταδιου.ακουσα ομως οτι αιτησεις δινουν στην παραλια παλαιου φαληρου και γλυφαδας.οσοι πιστοι προσελθετε!!:thumbup:οποιος ξερει η ακουσει κατι περισσοτερο ασ ποσταρει

kafros gate 7
24-08-11, 17:27
ειχε γινει μεσα στον ιουλιο ο 1ος ή 2ος δεν θυμαμαι καλα γυρος του πανελληνιου πρωταθληματος ξυλορακετας στην κυπαρισσια και
τωρα νομιζω ειναι ο 2ος ή 3ος και θα γινει νομιζω στη χρυση ακτη.

abc
28-08-11, 20:16
Καλησπέρα παιδιά.Αγόρασα ένα ζευγάρι από τις εξής ρακέτες http://www.terra-outdoor.com/product/07RbBIkPN3I/TERRA-%CE%A1%CE%91%CE%9A%CE%95%CE%A4%CE%91-320%CE%B3%CF%81 αλλά διαπίστωσα τελικά ότι έκανα λάθος στην επιλογή του βάρους και θα ήθελα να τις δώσω ώστε να πάρω βαρύτερες.Είναι σε άριστη κατάσταση καθώς χρησιμοποιήθηκαν μόνο μία φορά.Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορούμε να επικοινωνήσουμε μέσω pm.Ευχαριστώ.

Jumaru
30-08-11, 12:19
30632

Ξέχασα να το ποστάρω.. 1η μου φορά είδα πινακιδα Απαγορεύονται οι ρακέτες !! Τρελό? :green:

beefmeup
30-08-11, 12:45
μια χαρα ειναι..
οχι δλδ θα μου χαλανε το ζεν καθε φορα που θα θελω να ηρεμησω κατι παλικαγκουρες τακα-τουκα-τακα-τουκα..
αμα θες να παιξεις ρακετα κυριε να πας στο πανω μερος της παραλιας κ οχι μπροστα κατω που θελουμε να πλατσουρισουμε..
χωρια οτι ο Ελληνας νομιζει οτι τεκνοποιει καθε φορα που παιζει ρακετες στην παραλια(το ιδιο νομιζει κ οταν πιανει τιμονι αυτοκινητου),κ καρφωνει με μια μανια λες κ του χρωσταει το μπαλακι χρηματα,η λες κ τον βλεπει να παιζει η marzia prince..
κ καλα..αυτο μπορει να του χρωσταει,εγω τι του χρωσταω να με παρει κανα στραβο καρφι στο μουτρα,η να κανω σλαλομ καθε φορα που θα θελω να μπω στο νερο?
αησιχτηρ..!:green:

Jumaru
30-08-11, 12:50
μια χαρα ειναι..
οχι δλδ θα μου χαλανε το ζεν καθε φορα που θα θελω να ηρεμησω κατι παλικαγκουρες τακα-τουκα-τακα-τουκα..
αμα θες να παιξεις ρακετα κυριε να πας στο πανω μερος της παραλιας κ οχι μπροστα κατω που θελουμε να πλατσουρισουμε..
χωρια οτι ο Ελληνας νομιζει οτι τεκνοποιει καθε φορα που παιζει ρακετες στην παραλια(το ιδιο νομιζει κ οταν πιανει τιμονι αυτοκινητου),κ καρφωνει με μια μανια λες κ του χρωσταει το μπαλακι χρηματα,η λες κ τον βλεπει να παιζει η marzia prince..
κ καλα..αυτο μπορει να του χρωσταει,εγω τι του χρωσταω να με παρει κανα στραβο καρφι στο μουτρα,η να κανω σλαλομ καθε φορα που θα θελω να μποω στο νερο?
αησιχτηρ..!:green:


α) ποτέ δεν παίζουμε στο νερό.. χαλάνε τα μπαλάκια !
β) παίζουμε όσο μακριά γίνετα απο κόσμο
γ) προσφέρουμε θέαμα (ναι σε πολλους αρέσει να βλέπουν μίστερ μπίφ) :green:
δ) δεν αστοχούμε ποτέ :bowdown:
ε) εμένα με ενοχλούν επίσης τα ηχητικά εφέ που κάνουν διάφοροι παπάρες στο τζύμ αλλα δεν με είδες να σηκώνω πινακίδα..! :P
στ) ναι το καρφί πρέπει να είναι στο όριο να φύγει και η ρακέτα μαζί με το χέρι απο τον αγκώνα και μπροστά. Αν δεν ξεδώσεις γιατί να παίξεις ? :P

Saldi
30-08-11, 15:55
α) ποτέ δεν παίζουμε στο νερό.. χαλάνε τα μπαλάκια !
β) παίζουμε όσο μακριά γίνετα απο κόσμο
γ) προσφέρουμε θέαμα (ναι σε πολλους αρέσει να βλέπουν μίστερ μπίφ) :green:
δ) δεν αστοχούμε ποτέ :bowdown:
ε) εμένα με ενοχλούν επίσης τα ηχητικά εφέ που κάνουν διάφοροι παπάρες στο τζύμ αλλα δεν με είδες να σηκώνω πινακίδα..! :P
στ) ναι το καρφί πρέπει να είναι στο όριο να φύγει και η ρακέτα μαζί με το χέρι απο τον αγκώνα και μπροστά. Αν δεν ξεδώσεις γιατί να παίξεις ? :P
Συμφωνώ με αυτά που λέει ο Jam αλλα μιας και εγώ η δεν είμαι τόσο καλός η δεν τα λέω τόσο καλα...
(αναφέρομαι στον beef απλά απαν΄ταω μέσω των απαντησεω σου
Θα παίξουμε μακριά αλλα δεν θα ανέβουμε κα ιστο βουνοτ γιατι εσυ βρίσκεσε κοντά..
Σε πάρα πολλούς αρέσει και είναι καλό δίδυμο-3αδα-4αδα αρέσει σε όλους πιστεψέ με
Οσο για το καρφι αν είναι καθόμαστε και μιλάμε..το νόημα είναι να βαράς ΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!και ο άλλος να το βγάζει και εσύ στα καπάκια δευτερο 3-4-5-6 αλλιως κάτσε στην ξαπλώστρα κα ιτρώγε ολη μερα club sandwitch

sofos
30-08-11, 16:01
μακαρι ρε παιδες παντως πολλοι απο δω μεσα να παιζετε ρακετες στη παραλια επειδη σας αρεσει κ οχι για καγκουρια γιατι εγω οποτε παω στη παραλια για καμια βουτια παρατηρω πολλοι πανε διπλα σε γκομενακια να παιξουν ρακετες και δε νομιζω να ναι τυχαιο...

Saldi
30-08-11, 16:08
μακαρι ρε παιδες παντως πολλοι απο δω μεσα να παιζετε ρακετες στη παραλια επειδη σας αρεσει κ οχι για καγκουρια γιατι εγω οποτε παω στη παραλια για καμια βουτια παρατηρω πολλοι πανε διπλα σε γκομενακια να παιξουν ρακετες και δε νομιζω να ναι τυχαιο...

Καγουρες χιλιάδες...Ξες απο πού τους καταλαβαίνεις??Αμα ο άλλος παίζει κα ιόσο παίζει γελάει η μιλάνε γενικά να ξές οτι είανι κάγκουρες...!Εκείνη την ώρα το μόνο που λές είναι..ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ,ΜΠΡΑΒΟ,ΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ρε π*** μου,Sorry ρε!!αχαχαχαχαχ και στάζεις απο τον ιδρώτα και σιιιγουρα δεν χαμογελάς!

sofos
30-08-11, 16:12
Καγουρες χιλιάδες...Ξες απο πού τους καταλαβαίνεις??Αμα ο άλλος παίζει κα ιόσο παίζει γελάει η μιλάνε γενικά να ξές οτι είανι κάγκουρες...!Εκείνη την ώρα το μόνο που λές είναι..ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ,ΜΠΡΑΒΟ,ΟΟΟΟΟΟΟΧΙ ρε π*** μου,Sorry ρε!!αχαχαχαχαχ και στάζεις απο τον ιδρώτα και σιιιγουρα δεν χαμογελάς!

πολλοι απ αυτους εχουν κ στοχο γκομενες δηλαδη αντι να την στειλουν στον απεναντι να την βαρεσει με τη ρακετα την στελνουν παρα διπλα που ξαπλωνει καποια λολ απλα κ πολλοι απ αυτους ειναι 50 κιλα με σιξ πακ και νομιζουν ειναι γοηδες κ την κανουν την ολη φαση με πολυ αερα,ανεση και δε συμμαζευεται πφφφφφ

Saldi
30-08-11, 16:18
πολλοι απ αυτους εχουν κ στοχο γκομενες δηλαδη αντι να την στειλουν στον απεναντι να την βαρεσει με τη ρακετα την στελνουν παρα διπλα που ξαπλωνει καποια λολ απλα κ πολλοι απ αυτους ειναι 50 κιλα με σιξ πακ και νομιζουν ειναι γοηδες κ την κανουν την ολη φαση με πολυ αερα,ανεση και δε συμμαζευεται πφφφφφ

Μα δίπλα δεν θα πάει με καρφί και σου λέω αν δείς γελάκια κλπ κάνουν μπάμ οι ποζεράδες ρε...!!ΠΟΛΥ παλιά έβλεπες αγόρι και έλεγες οκ λογικα θα δώ ρακέτα πλέον μέχρι και η πρώην μου αγόρι πήγε και πείρε...!Κια ρωτας τι ρακέτα έχεις??αγόρι φυσικα....Παίζεις όχι ρε βαριεμαι τώρα και αν τις πάρεις να παίξεις η ρακέτα ακόμα εχει το κόκκινο το χαρτί(που βάλανε τώρα τελευταία)

sofos
30-08-11, 16:21
Μα δίπλα δεν θα πάει με καρφί και σου λέω αν δείς γελάκια κλπ κάνουν μπάμ οι ποζεράδες ρε...!!ΠΟΛΥ παλιά έβλεπες αγόρι και έλεγες οκ λογικα θα δώ ρακέτα πλέον μέχρι και η πρώην μου αγόρι πήγε και πείρε...!Κια ρωτας τι ρακέτα έχεις??αγόρι φυσικα....Παίζεις όχι ρε βαριεμαι τώρα και αν τις πάρεις να παίξεις η ρακέτα ακόμα εχει το κόκκινο το χαρτί(που βάλανε τώρα τελευταία)

φιλε εδω θελω μια μεταφραση "ΠΟΛΥ παλιά έβλεπες αγόρι και έλεγες οκ λογικα θα δώ ρακέτα πλέον μέχρι και η πρώην μου αγόρι πήγε και πείρε...!Κια ρωτας τι ρακέτα έχεις??αγόρι φυσικα....Παίζεις όχι ρε βαριεμαι τώρα και αν τις πάρεις να παίξεις η ρακέτα ακόμα εχει το κόκκινο το χαρτί(που βάλανε τώρα τελευταία)"

Saldi
30-08-11, 16:57
φιλε εδω θελω μια μεταφραση "ΠΟΛΥ παλιά έβλεπες Aγόρι(ρακέτα)και έλεγες οκ λογικα θα δώ ρακέτα(εννοω να παίζει καλά) πλέον μέχρι και η πρώην μου Αγόρι πήγε και πήρε...!Και ρωτας τι ρακέτα έχεις??Αγόρι φυσικα....Παίζεις? όχι ρε βαριεμαι τώρα.Και αν την πάρεις να παίξεις η ρακέτα ακόμα εχει το κόκκινο το χαρτί(που βάλανε τώρα τελευταία)"
To κοκκινο είναι ενα χαρτάκι που τις πουλάνε έτσι πλέον γιατι παλιά δεν το είχε και εννοω οτι απλά την έχει κα ιείναι καινούργια:D

Εχεις δίκιο αν δεν ασχολήσε κίολας..
Αγόρι είναι μάρκα ρακέτας η πιο καλή εμπορική...
Εκανα και διορθώσεις στο quote με τα λόγια μου διαβασέτα πάλι και θα καταλάβεις:D!

sofos
30-08-11, 17:03
Εχεις δίκιο αν δεν ασχολήσε κίολας..
Αγόρι είναι μάρκα ρακέτας η πιο καλή εμπορική...
Εκανα και διορθώσεις στο quote με τα λόγια μου διαβασέτα πάλι και θα καταλάβεις:D!

ααα σορρυ δε το ξερα γιατι δεν εχω παιξει ποτε ρακετες :green: και λεω γω τι λεει αυτος ρε γαμωτο χαχαχαχαχ

sadistic
30-08-11, 22:07
oi ρακετες του αγοριου ΔΕΝ ειναι εμπορικες.ειναι απο τις καλυτερες.:thumbup:και το αποδεικνειοθν τα 20+χρονια που την εχω!!!

exkaliber
30-08-11, 23:46
μέχρι και η πρώην μου αγόρι πήγε και πείρε...!

:unsure::unsure::unsure:

ειμασσται απελευθερωμενοι εμεις στις Σερρες,οπως και να το κανουμε:green:

sofos
30-08-11, 23:47
:unsure::unsure::unsure:

ειμασσται απελευθερωμενοι εμεις στις Σερρες,οπως και να το κανουμε:green:

δε το πα εγω αυτο λολ

exkaliber
30-08-11, 23:52
δε το πα εγω αυτο λολ

μπερδευτηκα
οποιος και να το πε....ας προσεχε:green:

Saldi
31-08-11, 00:03
μπερδευτηκα
οποιος και να το πε....ας προσεχε:green:
Εγω!!!Αφου η πρώην μου πήρε αγορι τι να κάνω?αχαχαχαχαχαχ!!

oi ρακετες του αγοριου ΔΕΝ ειναι εμπορικες.ειναι απο τις καλυτερες.:thumbup:και το αποδεικνειοθν τα 20+χρονια που την εχω!!!

Α δηλαδη η αντοχή δηλώνει πόσο καλό ειναι κάτι??Εχει ρακέτες πλεον με τεχνολογία αρκετα καλύτερες..Μη ακούω τέτοια...Και εμπτορικό ειναι κάτι οταν βλέπω 70% αγόρι ρακέτες και το καλοκαιρι σε μαγαζιά με αθλητικά μπαινει μέσα βλέπεις ενα τεραστιο καλάθι που έχει μόνο αγορι και διπλα αλλο τεράστιο καλάθι με Tretorn μπαλάκια..Και οι αλλεσ ρακέτες-μπαλάκια είναι κάπου χωμένα σε καμιά γωνία!

Jumaru
31-08-11, 07:53
Εγω!!!Αφου η πρώην μου πήρε αγορι τι να κάνω?αχαχαχαχαχαχ!!


Α δηλαδη η αντοχή δηλώνει πόσο καλό ειναι κάτι??Εχει ρακέτες πλεον με τεχνολογία αρκετα καλύτερες..Μη ακούω τέτοια...Και εμπτορικό ειναι κάτι οταν βλέπω 70% αγόρι ρακέτες και το καλοκαιρι σε μαγαζιά με αθλητικά μπαινει μέσα βλέπεις ενα τεραστιο καλάθι που έχει μόνο αγορι και διπλα αλλο τεράστιο καλάθι με Tretorn μπαλάκια..Και οι αλλεσ ρακέτες-μπαλάκια είναι κάπου χωμένα σε καμιά γωνία!

και εγώ την ρακέτα μου 15 χρόνια την έχω και δε θα την άλλαζα ουτε για ρακέτα φτιαγμένη στο εντερπράιζ με ότι τεχνολογία του 2090.
Δεν κατάλαβα όμως πού είναι το κακό σε κάτι να γίνει εμπορικό? Το 'καλό' λέγεται όπως λένε. Οποιοσδήποτε όταν ξεκινάει λογικό είναι να ήξερε κάποιον που παίζει ρακέτες , να ρώτησε και να πήρε την ίδια. Για 15 ευρώ μιλάμε. Δεν είναι ούτε σνοουμπορντ ουτε κάιτ σερφ να πέις θα ξεκινήσω με ένα φτηνό πανί και όταν μάθω θα πάρω καλύτερο. Παίρνεις αυτό που σου λένε αυτοί που ξέρεις οτι το κατέχουν το άθλημα και δέχεσαι την γνώμη τους. Οπότε έτσι γέμισε η Ελλαδίτσα αγόρια ! :)
Απο εκεί και πέρα αν κάποιος θέλει να 'ξεχωρίσει' (γιατί το πρόβλημα εκεί είναι πλέον .. στη διαφορετικότητα+show off) ας ξεχωρίσει με το πως παίζει και όχι με το τι κρατάει στο χέρι του ;)

sadistic
31-08-11, 09:59
Α δηλαδη η αντοχή δηλώνει πόσο καλό ειναι κάτι??Εχει ρακέτες πλεον με τεχνολογία αρκετα καλύτερες..Μη ακούω τέτοια...Και εμπτορικό ειναι κάτι οταν βλέπω 70% αγόρι ρακέτες και το καλοκαιρι σε μαγαζιά με αθλητικά μπαινει μέσα βλέπεις ενα τεραστιο καλάθι που έχει μόνο αγορι και διπλα αλλο τεράστιο καλάθι με Tretorn μπαλάκια..Και οι αλλεσ ρακέτες-μπαλάκια είναι κάπου χωμένα σε καμιά γωνία!να στο εξηγησω λιγο καλυτερα.οταν αρχισα να παιζω ρακετες ημουν 16 χρονων.τοτε φτιαχνανε μονοι τους οι ψαγμενοι.ενας απο αυτους ηταν και ο πατερας μου.τις εφτιαχναν σε διαφορα γραμμαρια,και μετα τις εβαφαν κιολας.μετεπειτα εμφανιστηκαν και του αγοριου!!οι περισσοτεροι σοβαροι ρακετιστες επελεξαν του αγοριου λογο οτι βαριοντουσαν να φτιαχνουν μονοι τους.ολοι μα ολοι τους δοκιμασαν σεβαστηκαν και επελεξαν αυτες.τυχαιο....δεν νομιζω.τα χρονια περασαν και τωρα πλεον ειμαι κοντα στα 45!εχω δοκιμασει ποοοολες ρακετες και εχω παιξει με ανθρωπους μορφη στη ρακετα.μιλαω για τις περιοχες τις βουλιαγμενης και του καβουριου.για τους παλιους ρακετιστες αυτα τα μερη εχουν σημασια.εχω και επελεξα να εχω μια ρακετα απο το αγορι την οποια εχω μια 20ετια γεματη,και με γραμ 220!αυτη καθετε καλα στο χερι και ειναι ακρως επιθετικη.δεν εχει παθει το παραμικρο και εχει φαει πολυ παιξιμο και νερο,πυστεψε με.το οτι το ονομα αγορι εξαπλωθηκε δεν ειναι ουτε τυχαιο ουτε μονο εμπορικο.τοτε το αγορι εφτιαχνε ρακετες κατα παραγγελια και περιορισμενη παραγωγη.να φανταστεις τις ρακετες παραγγελειας τις εφερνε ο ιδιος στη πλαζ τις βουλιαγμενης.εκει μαζευοτανε τοτε η αφροκρεμα των νοτιων περιοχων.τα χρονια περασαν και το ονομα αγορι εξαπλωθηκε.λογικο ηταν αφου η φυμη ξεπερασε την αθηνα και εξαπλωθηκε σε ολη την ελλαδα σαν ρακετες περιοπης.οκ,τωρα πλεον θα τις βρεις παντου ,σε καθε μαγαζι και πλεον δεν ειναι τοσο ιδιαιτερες στο οτι μπορεις να τις βρεις παντου.τοτε τις περιμεναμε πως και πως.....!!!οσες καλυτερες ρακετες και να βγουν εγω θα παιζω με του αγοριου!την δικη μου ξεπερασμενη ρακετα η οποια μου εχει χαρισει χιλιαδες στιγμες γαληνης και ωραιου ποιοτικου παιξιματος.οι παλιες ρακετες εχουν memories!που δεν σκιαζονται μπροστα στις καινουργιες ηλεκτρονικες ρακετες:green:αυτα τα λιγα και σορρυ για το μακροσκελες ποστ,αλλα η ρακετα για μενα ειναι κατι το πολυ ιδιαιτερο και σεβαστο χομπυ!!!αντε και καλα καρφωματα!!!:thumbup:

Saldi
31-08-11, 10:18
να στο εξηγησω λιγο καλυτερα.οταν αρχισα να παιζω ρακετες ημουν 16 χρονων.τοτε φτιαχνανε μονοι τους οι ψαγμενοι.ενας απο αυτους ηταν και ο πατερας μου.τις εφτιαχναν σε διαφορα γραμμαρια,και μετα τις εβαφαν κιολας.μετεπειτα εμφανιστηκαν και του αγοριου!!οι περισσοτεροι σοβαροι ρακετιστες επελεξαν του αγοριου λογο οτι βαριοντουσαν να φτιαχνουν μονοι τους.ολοι μα ολοι τους δοκιμασαν σεβαστηκαν και επελεξαν αυτες.τυχαιο....δεν νομιζω.τα χρονια περασαν και τωρα πλεον ειμαι κοντα στα 45!εχω δοκιμασει ποοοολες ρακετες και εχω παιξει με ανθρωπους μορφη στη ρακετα.μιλαω για τις περιοχες τις βουλιαγμενης και του καβουριου.για τους παλιους ρακετιστες αυτα τα μερη εχουν σημασια.εχω και επελεξα να εχω μια ρακετα απο το αγορι την οποια εχω μια 20ετια γεματη,και με γραμ 220!αυτη καθετε καλα στο χερι και ειναι ακρως επιθετικη.δεν εχει παθει το παραμικρο και εχει φαει πολυ παιξιμο και νερο,πυστεψε με.το οτι το ονομα αγορι εξαπλωθηκε δεν ειναι ουτε τυχαιο ουτε μονο εμπορικο.τοτε το αγορι εφτιαχνε ρακετες κατα παραγγελια και περιορισμενη παραγωγη.να φανταστεις τις ρακετες παραγγελειας τις εφερνε ο ιδιος στη πλαζ τις βουλιαγμενης.εκει μαζευοτανε τοτε η αφροκρεμα των νοτιων περιοχων.τα χρονια περασαν και το ονομα αγορι εξαπλωθηκε.λογικο ηταν αφου η φυμη ξεπερασε την αθηνα και εξαπλωθηκε σε ολη την ελλαδα σαν ρακετες περιοπης.οκ,τωρα πλεον θα τις βρεις παντου ,σε καθε μαγαζι και πλεον δεν ειναι τοσο ιδιαιτερες στο οτι μπορεις να τις βρεις παντου.τοτε τις περιμεναμε πως και πως.....!!!οσες καλυτερες ρακετες και να βγουν εγω θα παιζω με του αγοριου!την δικη μου ξεπερασμενη ρακετα η οποια μου εχει χαρισει χιλιαδες στιγμες γαληνης και ωραιου ποιοτικου παιξιματος.οι παλιες ρακετες εχουν memories!που δεν σκιαζονται μπροστα στις καινουργιες ηλεκτρονικες ρακετες:green:αυτα τα λιγα και σορρυ για το μακροσκελες ποστ,αλλα η ρακετα για μενα ειναι κατι το πολυ ιδιαιτερο και σεβαστο χομπυ!!!αντε και καλα καρφωματα!!!:thumbup:
Και εγώ απο 15χρονό παίζώ απλά είμαι 21:D!Επίσης ασχέτως αν εσυ θες να παίζεις με Αγόρι(και εγώ με αγόρι παίζω)να σου πώ οτι δεν είναι οι καλύτερες και είναι Μainstream οσο και να μη θες να το παραδεχτεις γιατι πολύ απλά εχουν ΟΛΟΙ!!Και για να καταλάβω.....παίζεις με ρακέτα 220γρ?Είσαι σίγουρος?Μήπως 320?

sadistic
31-08-11, 10:36
Και εγώ απο 15χρονό παίζώ απλά είμαι 21:D!Επίσης ασχέτως αν εσυ θες να παίζεις με Αγόρι(και εγώ με αγόρι παίζω)να σου πώ οτι δεν είναι οι καλύτερες και είναι Μainstream οσο και να μη θες να το παραδεχτεις γιατι πολύ απλά εχουν ΟΛΟΙ!!Και για να καταλάβω.....παίζεις με ρακέτα 220γρ?Είσαι σίγουρος?Μήπως 320?λογικο ειναι λογο ηλικιας να μην γνωριζεις το πως αρχισε το αγορι τοτε. δεν ειπα οτι ειναι οι καλυτερες.οταν την αγορασα την συγκεκριμενη που εχω μου την ειχε δωσει ο ιδιος ο ιδιοκτητης!!οποτε τοτε δεν την γνωριζαν πολλοι.;)μονο οι εμπλεκομενοι ρακετιστες.ναι η ρακετα μου ειναι 220γραμ η 230,μαλλον 230 ειναι.αερας......!!!!ειχα και 320 οπως και ενας κολλητος που παιζω ακομα.προτειμω την 230!!οπως προειπα μπορει η δικια μου να ειναι ξεπερασμενη....που δεν νομιζω αλλα κουβαλαει ενα τσουβαλι αναμνησεις οποτε θα την προτειμω για το υπολοιπο....;)αμα εισαι αθηνα να παιξουμε καμμια φορα!:thumbup:

Saldi
31-08-11, 10:44
λογικο ειναι λογο ηλικιας να μην γνωριζεις το πως αρχισε το αγορι τοτε. δεν ειπα οτι ειναι οι καλυτερες.οταν την αγορασα την συγκεκριμενη που εχω μου την ειχε δωσει ο ιδιος ο ιδιοκτητης!!οποτε τοτε δεν την γνωριζαν πολλοι.;)μονο οι εμπλεκομενοι ρακετιστες.ναι η ρακετα μου ειναι 220γραμ η 230,μαλλον 230 ειναι.αερας......!!!!ειχα και 320 οπως και ενας κολλητος που παιζω ακομα.προτειμω την 230!!οπως προειπα μπορει η δικια μου να ειναι ξεπερασμενη....που δεν νομιζω αλλα κουβαλαει ενα τσουβαλι αναμνησεις οποτε θα την προτειμω για το υπολοιπο....;)αμα εισαι αθηνα να παιξουμε καμμια φορα!:thumbup:

Οχι φίλε δυστηχώς είμαι Θεσσαλονίκη...αλλα πολύ θα το ήθελα να παίζαμε!Απλα η 220 είναι για αθλητές που παίζουν οχι μόνο πολλά χρόνια αλλα χειμώνα καλοκαίρι!!Είναι τρομερά επιθετική και 220γρ χρησιμοποιούν μόνο σε αγώνες...Αν σκεφτείς οτι 400γρ+ θεωρείτε αμυντική και απο 380 και κάτω μέχρι 320 είναι η επιθετική για καλοκαιρινούς παίκτες....Αλλα τί να πω δεν ξέρω.:D!

ggeorge
31-08-11, 10:55
Είναι τρομερά επιθετική και 220γρ χρησιμοποιούν μόνο σε αγώνες...

Συγνωμη για το ασχετο μηνυμα... Τι αγωνες υπαρχουν; Πρωτη φορα το ακουω.
Εγω δεν ειμαι φανατικος με τις ρακετες... Μια δυο φορες το χρόνο απο υποχρεωση παιζω. :green: οταν με πρίζει η γυναικα...

Saldi
31-08-11, 11:26
Συγνωμη για το ασχετο μηνυμα... Τι αγωνες υπαρχουν; Πρωτη φορα το ακουω.
Εγω δεν ειμαι φανατικος με τις ρακετες... Μια δυο φορες το χρόνο απο υποχρεωση παιζω. :green: οταν με πρίζει η γυναικα...

Εκαναν και στην Αθήνα και στην Καβάλα..!!Φέτος αυτος που έκανα στην Καβάλα ηταν με ενα μηχάνημα ανηχνευσης ταχύτητας...Πάνω απο κάποια ΚΜ γινετε αποδεκτό το καρφί ή η άμυνα..Και μετα απο 1 ΣΚ αν θυμάμαι καλά τον ίδιο αγώνα έκανα και Αθήνα(εν θυμάμαι σε ποια παραλία)

ggeorge
31-08-11, 12:28
δηλαδη παιζεις μονος σου;
Σου ερχεται η μπαλα και τη χτυπας και βλεπουν την ταχυτητα; Η ειναι κατι σαν τεννις; Με αντιπαλο

Saldi
31-08-11, 13:12
δηλαδη παιζεις μονος σου;
Σου ερχεται η μπαλα και τη χτυπας και βλεπουν την ταχυτητα; Η ειναι κατι σαν τεννις; Με αντιπαλο

Με αντιπαλο ρε κανονικά!δεν ειναι !squash

Jumaru
31-08-11, 13:12
δηλαδη παιζεις μονος σου;
Σου ερχεται η μπαλα και τη χτυπας και βλεπουν την ταχυτητα; Η ειναι κατι σαν τεννις; Με αντιπαλο

Αυτό ειναι η ρακέτα ladies and gentlemen. Ο θεωδορίδης νομίζω κέρδισε αρκετά χρόνια συνεχόμενα (χανιά σίγουρα αν θυμάμαι καλά) και φτιάχνει ρακέτες και ο ίδιος. Είχα κάνει ένα προηγούμενο πόστ


http://www.youtube.com/watch?v=aiFlpFXzrv0

F117
06-09-11, 00:37
λογικο ειναι λογο ηλικιας να μην γνωριζεις το πως αρχισε το αγορι τοτε. δεν ειπα οτι ειναι οι καλυτερες.οταν την αγορασα την συγκεκριμενη που εχω μου την ειχε δωσει ο ιδιος ο ιδιοκτητης!!οποτε τοτε δεν την γνωριζαν πολλοι.;)μονο οι εμπλεκομενοι ρακετιστες.ναι η ρακετα μου ειναι 220γραμ η 230,μαλλον 230 ειναι.αερας......!!!!ειχα και 320 οπως και ενας κολλητος που παιζω ακομα.προτειμω την 230!!οπως προειπα μπορει η δικια μου να ειναι ξεπερασμενη....που δεν νομιζω αλλα κουβαλαει ενα τσουβαλι αναμνησεις οποτε θα την προτειμω για το υπολοιπο....;)αμα εισαι αθηνα να παιξουμε καμμια φορα!:thumbup:

Καλησπέρα και απο εμένααα!!! 220-230gr??????????? :O θέλω να την δώ αυτή!!τι πάχος έχει? :S :S :S :S μου φαίνονται υπερβολικά λίγα τα γραμμάρια :S :S :S :S

http://www.psax.gr/ (Πανελλήνιος Σύλλογος Αντισφαίρισης Ξυλορακέτας)

ps. όπως λέει το παλικάρι απο κάτω ο θεοδωρίδης πολύ καλός παίχτης και κατασκευαστής :D :D :D

όσο για άλλους κατασκευαστές είναι ο THEO που είναι ζούμπερι.....τέτοια ρακετούλα έχω έγώ 410 γραμμάρια γιατί είχα συνηθίσει σε 550γρ :S
υπάρχει και ο Πασαρέλας


http://www.youtube.com/watch?v=nqJGJeZy0cw

sadistic
06-09-11, 13:59
Καλησπέρα και απο εμένααα!!! 220-230gr??????????? :O θέλω να την δώ αυτή!!τι πάχος έχει? :S :S :S :S μου φαίνονται υπερβολικά λίγα τα γραμμάρια :S :S :S :S



αν θελεις να τη δεις ελα στη βουλιαγμενη να την παιξεις κιολας.:thumbup:δεν ειναι υπερβολη τα γραμ.απλα ειναι επιθετικη ρακετα,και την εχω μια 20ετια γεματη.και δεν ξερω για ποσο καιρο την εβγαζε τοτε.η δικια μου ηταν παραγγελια οπως και καποιων αλλων.υπηρχε και 270 γρ.

F117
06-09-11, 14:16
αν θελεις να τη δεις ελα στη βουλιαγμενη να την παιξεις κιολας.:thumbup:δεν ειναι υπερβολη τα γραμ.απλα ειναι επιθετικη ρακετα,και την εχω μια 20ετια γεματη.και δεν ξερω για ποσο καιρο την εβγαζε τοτε.η δικια μου ηταν παραγγελια οπως και καποιων αλλων.υπηρχε και 270 γρ.

Καλησπέρες Sadistic! σε ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο! άμα ακούσεις και τον πασαρέλα στο videaki που πόσταρα τι λέει για τα γραμμάρια...! τι πάχος έχει η ρακέτα σου? εύχομαι να μην σου πάθει τπτ και να παίζεις άλλα τόσα χρόνια μαζί της τουλ :D :D :D :D

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/34237_449682921132_619411132_6621142_4886746_n.jpg

αυτή είναι η δική μ :D

sadistic
06-09-11, 21:44
δεν εχω μετρησει το παχος ποτε.οταν βρω την ευκαιρεια θα το κανω και θα ποσταρω.τωρα για φωτο......:green:δεν τα παω καλα με την τεχνολογια,γι αυτο δεν εχω ανεβασει και φωτο μου.που θα παει καποια στιγμη θα μαθω..:turtle:

Jumaru
06-09-11, 21:51
30858

Ζήλεψα :P
Σαν το παλιό καλό κρασί !!

F117
06-09-11, 22:03
αν το θυμηθείς μέτρα την μία!! είμαι περίεργος :S
πόσα γραμμάρια jumaru?θες grip :P :P :P αυτό που έχω στην φωτό είναι dunlop και ήτανε όλα τα λεφτά γιατί ήτανε λάστιχο! αλλά οκ..... πείρα κάτι άλλα απο το ebay... τα 10 4-5 ευρώ.....αναλώσιμα είναι.....! αλλά το dunlop δεν χάλαγε.... ! το έβγαλα γιατί ήθελα να βάλω άλλο :S :S :S :S

Jumaru
07-09-11, 07:57
αν το θυμηθείς μέτρα την μία!! είμαι περίεργος :S
πόσα γραμμάρια jumaru?θες grip :P :P :P αυτό που έχω στην φωτό είναι dunlop και ήτανε όλα τα λεφτά γιατί ήτανε λάστιχο! αλλά οκ..... πείρα κάτι άλλα απο το ebay... τα 10 4-5 ευρώ.....αναλώσιμα είναι.....! αλλά το dunlop δεν χάλαγε.... ! το έβγαλα γιατί ήθελα να βάλω άλλο :S :S :S :S

Είχα και εγώ το Dunlop , μαύρο σαν λάστιχο αυτοκινήτου με κάτι μικρές τρύπες. Πολύ καλό αλλα δεν ειχε αποροφητικότητα, ιδρώνω συνέχεια (αφού πίνω τα κέρατα μου όταν παίζω.. :toast: ) γραμμάρια φίλε δεν θυμάμαι.. νομίζω 430 η 450 ήταν.. έχει χάσει υλικό από τότε :P. Επίσης παλιά τις κάνανε λεπτές , άλλο ξύλο , τώρα βλέπω ειναι λίγο φουσκωμένες

Jumaru
07-09-11, 20:05
Μόλις τη ζύγισα είναι 442 γραμμάρια
Να σηκώσω και 2 φώτο που πέθανα στο γέλιο μόλις τις είδα , δείτε γκριμάτσες εδώ , φαίνεται ότι το παίρνω σοβαρά το σπόρ χαχαχαχα με έβγαζε ενας φίλος και ούτε το ήξερα:turtle:30895

( ενα ψιλοαληθώρισμα της 1ης φώτο οφείλεται στην αβάνα χαχαχα)

sadistic
07-09-11, 23:23
ρε jumaru με μισο κιλο ρακετα παιζεις:unsure:δεν χρειαζεσε γυμναστηριο ρε μαγκαμ:green:παιζεις μια ωρα ρακετιτσα και τελος..:)παρεπιπτοντως γνωστος μου φαινεσε.που παιζεις,συχναζεις..

Saldi
08-09-11, 00:35
ΠΟΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?
Εισαι τρελός ρε μάν??Αυτή η ρακέτα είναι αμυντική ΚΑΘΑΡΑ!!!Πάρε μια 380 και κάτω!

F117
08-09-11, 01:11
έτσιιι δώσεεεεεεεε πόνοοοοοο!!!!!! και εγώ με κάτι intersport 550gr και ο THEO που πήρα τις ρακέτες με κοιτούσε περίεργα όταν του είπα για 550γρ xaxaaxxaxa
μην τους ακούςςς :P :P δώσεεε!!!! άμα πάρεις εσύ καμία ρακέτα 340γρ τον σκότωσες τον άλλον :P

Jumaru
08-09-11, 07:36
ρε jumaru με μισο κιλο ρακετα παιζεις:unsure:δεν χρειαζεσε γυμναστηριο ρε μαγκαμ:green:παιζεις μια ωρα ρακετιτσα και τελος..:)παρεπιπτοντως γνωστος μου φαινεσε.που παιζεις,συχναζεις..

καλοκαίρι σε όλα τα κάμπινγκ 2ο πόδι


ΠΟΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?
Εισαι τρελός ρε μάν??Αυτή η ρακέτα είναι αμυντική ΚΑΘΑΡΑ!!!Πάρε μια 380 και κάτω!

Απλά δεν παίζει ! Το λιγότερο που έχω σκεφτεί ειναι 380-400 αλλα δε την αλλάζω , θα περιμένω να χάσει τα γραμμάρια μόνη της απο φθορά χρόνου :P


έτσιιι δώσεεεεεεεε πόνοοοοοο!!!!!! και εγώ με κάτι intersport 550gr και ο THEO που πήρα τις ρακέτες με κοιτούσε περίεργα όταν του είπα για 550γρ xaxaaxxaxa
μην τους ακούςςς :P :P δώσεεε!!!! άμα πάρεις εσύ καμία ρακέτα 340γρ τον σκότωσες τον άλλον :P

:toast:

Jumaru
08-09-11, 08:05
Σβήστε το "καλοκαίρι" στην απάντηση στον Mr sadistic , λες και παίζω δηλαδή και χειμώνα φαίνεται έτσι όπως το είπα:rolf:
Δεν έχω πιει καφέ να με συχωράτε μόλις ήρθα στο γραφείο :green:
Επίσης να αναφέρω ότι έχω παίξει και με 360gr μια ολόκληρη μέρα και 1ον στο χέρι δεν καταλάβαινα ιδιαίτερη διαφορά 2ον δεν βολεύει στον τρόπο που παίζω καθόλου. Πιάνω την ρακέτα παααρα πολύ χαμηλά. Ειδικά στο καρφί έχω μόνο αντιχείρα και δείκτη να κρατάει τη ρακέτα και έτσι όλο το βάρος πάει στο μπαλάκι μετατρέποντας το σε φονικό όπλο (χαλάρωσε Mel Gibson :turtle:)

Αυτό το σ/κ θα είναι οι τελευταίες μου ρακέτες.. κλείνει το beachbar του φίλου που συχνάζουμε... μετά να δω τι αερόβιο θα κάνω μαζί με τα βάρη που το σιχαίνομαι το ρημάδι :(

Saldi
08-09-11, 10:02
καλοκαίρι σε όλα τα κάμπινγκ 2ο πόδι



Απλά δεν παίζει ! Το λιγότερο που έχω σκεφτεί ειναι 380-400 αλλα δε την αλλάζω , θα περιμένω να χάσει τα γραμμάρια μόνη της απο φθορά χρόνου :P



:toast:
Αυτό θα περιμένεις καμιά 20ετια για να χάσει 20gr...


Σβήστε το "καλοκαίρι" στην απάντηση στον Mr sadistic , λες και παίζω δηλαδή και χειμώνα φαίνεται έτσι όπως το είπα:rolf:
Δεν έχω πιει καφέ να με συχωράτε μόλις ήρθα στο γραφείο :green:
Επίσης να αναφέρω ότι έχω παίξει και με 360gr μια ολόκληρη μέρα και 1ον στο χέρι δεν καταλάβαινα ιδιαίτερη διαφορά 2ον δεν βολεύει στον τρόπο που παίζω καθόλου. Πιάνω την ρακέτα παααρα πολύ χαμηλά. Ειδικά στο καρφί έχω μόνο αντιχείρα και δείκτη να κρατάει τη ρακέτα και έτσι όλο το βάρος πάει στο μπαλάκι μετατρέποντας το σε φονικό όπλο (χαλάρωσε Mel Gibson :turtle:)

Αυτό το σ/κ θα είναι οι τελευταίες μου ρακέτες.. κλείνει το beachbar του φίλου που συχνάζουμε... μετά να δω τι αερόβιο θα κάνω μαζί με τα βάρη που το σιχαίνομαι το ρημάδι :(
Οχι και δεν καταλαβαίνεις.....Με 40gr διαφορά να παίξεις καταλαβαίνεις μόνο την διαφορα στην δύναμη που βάζεις κλπ κλπ....Εγω στο ζέσταμα μου συνήθως ξεκινάω με μια 420gr και μετά βάζω την 380 και μολις την πιάνω νιώθεις διαφορά σε όλα...!

Θα ξαναπαίξεις δηλαδή??Πω ρε τυχερέεεεε!Σε ζηλεύω...εγω φέτος έπαιξα πολύ λίγο!

Jumaru
08-09-11, 10:50
Θα ξαναπαίξεις δηλαδή??Πω ρε τυχερέεεεε!Σε ζηλεύω...εγω φέτος έπαιξα πολύ λίγο!
Και εγώ φέτος λίγο (σχετικά) λόγω τραυματισμών. Πέρυσι είχα το ανάποδο (από αριστερά με τη ρακέτα ανάποδα σα να βγάζεις άμυνα) καρφί χαλαρά και φέτος μου φεύγουν τα μισά. Δεν είχα πρόοδο :(
σ/κ κανένα 3ωρο σύνολο με κόβω και μπάι μπάι ρόκετ σίζον

30918

F117
12-09-11, 12:58
@sadistic μέτρα ορέεε :P :P
@jumaru περαστικά :D :D :D :D

Jumaru
12-09-11, 13:04
Τέλος η ρακετοσεζόν παιδιά για εμένα. Καλό χειμώνα εύχομαι και του χρόνου πιο τούμπανοι στις παραλίες :P

F117
12-09-11, 13:33
σωπα ρε που τέλειωσε!! που μένεις είπες? εδώ ακόμη ακούω τζιτζίκια χαχαχααχ

sadistic
12-09-11, 13:45
Τέλος η ρακετοσεζόν παιδιά για εμένα. Καλό χειμώνα εύχομαι και του χρόνου πιο τούμπανοι στις παραλίες :Pρε σεις...τι ειναι αυτα που λετε;απο τωρα χειμωνα...τωρα ειναι η καλυτερη εποχη για ρακετα!!!εφυγαν οι περισσοτεροι....σχολεια αρχισαν και ελευθερο το πεδιο για ποιοτικα παιχνιδια και καρφωματα.ασε δε που τωρα ειναι η καλυτερη θαλασσα,ζεστη χαλαρη και τα πιπινια ολομοναχα....:green:βγαζουμε και καμμια αχιβαδα για το ...ψευδαργυρο..χαχα και γινετε στη παραλια τις κολασεως..;)

franky94
12-09-11, 13:52
sadistic μου φενεται το ξερεις το κολπο :P

Jumaru
12-09-11, 14:00
σωπα ρε που τέλειωσε!! που μένεις είπες? εδώ ακόμη ακούω τζιτζίκια χαχαχααχ

Και εδώ ακούω αλλά τα μπαλάκια μου δεν τα ακούνε (ακούστηκε περίεργα αυτό.. χαχα)


ρε σεις...τι ειναι αυτα που λετε;απο τωρα χειμωνα...τωρα ειναι η καλυτερη εποχη για ρακετα!!!εφυγαν οι περισσοτεροι....σχολεια αρχισαν και ελευθερο το πεδιο για ποιοτικα παιχνιδια και καρφωματα.ασε δε που τωρα ειναι η καλυτερη θαλασσα,ζεστη χαλαρη και τα πιπινια ολομοναχα....:green:βγαζουμε και καμμια αχιβαδα για το ...ψευδαργυρο..χαχα και γινετε στη παραλια τις κολασεως..:wink:

α) Τώρα ξεκινάνε οι ψησιές σε εξοχικά :green: β) ξεκίνησα γυμναστήριο 2 χ πόδια 3 χ γάμπες και δεν θέλω να τα καταπονώ και στη ρακέτα (μιας και απο το σνόουμπορντ έχω κάτι κουσουράκια) γ) παίζει το σενάριο για kite surf.. (θα κριθεί από τις περικοπές του μισθού)

Saldi
12-09-11, 16:04
Και εδώ ακούω αλλά τα μπαλάκια μου δεν τα ακούνε (ακούστηκε περίεργα αυτό.. χαχα)



α) Τώρα ξεκινάνε οι ψησιές σε εξοχικά :green: β) ξεκίνησα γυμναστήριο 2 χ πόδια 3 χ γάμπες και δεν θέλω να τα καταπονώ και στη ρακέτα (μιας και απο το σνόουμπορντ έχω κάτι κουσουράκια) γ) παίζει το σενάριο για kite surf.. (θα κριθεί από τις περικοπές του μισθού)
Χαχαχαχαχ Απο snowboard το ίδιο θέμα και με Kite επίσης:D!!!!!Είμαι και εγώ στην μπρίζα και δεν ξέρω τι να κάνω!!!

sadistic
12-09-11, 16:20
sadistic μου φενεται το ξερεις το κολπο :P:green::welcome:

Jumaru
12-09-11, 22:35
Χαχαχαχαχ Απο snowboard το ίδιο θέμα και με Kite επίσης:D!!!!!Είμαι και εγώ στην μπρίζα και δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Είσαι στην μπρίζα για kite?

Saldi
13-09-11, 02:54
Είσαι στην μπρίζα για kite?

Ναι πάρα πολύ!!!Και ένας γνωστός μου πουλάει ενα Kite του που πείρε 1.800euro λόγο τραυματισμού...Και εγω απο προπερυσι θα ξεκινόυσα ακόμα δεν ξεκίνησα...Αλλα είναι μερικά πράγματα που ΞΕΡΕΙΣ οτι σαρεσουν....Ποσο μάλλον που έχω και τρομερή τρέλα για το σανίδι!

Jumaru
13-09-11, 08:01
Ναι πάρα πολύ!!!Και ένας γνωστός μου πουλάει ενα Kite του που πείρε 1.800euro λόγο τραυματισμού...Και εγω απο προπερυσι θα ξεκινόυσα ακόμα δεν ξεκίνησα...Αλλα είναι μερικά πράγματα που ΞΕΡΕΙΣ οτι σαρεσουν....Ποσο μάλλον που έχω και τρομερή τρέλα για το σανίδι!

Και εγώ μια απο τα ίδια. Απλά ήθελα να ξεκινήσω με κανένα κολλητό μου και δεν έκατσε. Έχω κάτι γνωστούς που κάνουν και καλά παιδιά, με πρήξαν και να με μάθουν αλλά αλλιώς είναι με κολλητό. Είναι τώρα και το οικονομικό στη μέση. Θέλει κανένα 500άρικο για αρχή και το σκέφτομαι.

Saldi
13-09-11, 09:33
Και εγώ μια απο τα ίδια. Απλά ήθελα να ξεκινήσω με κανένα κολλητό μου και δεν έκατσε. Έχω κάτι γνωστούς που κάνουν και καλά παιδιά, με πρήξαν και να με μάθουν αλλά αλλιώς είναι με κολλητό. Είναι τώρα και το οικονομικό στη μέση. Θέλει κανένα 500άρικο για αρχή και το σκέφτομαι.

Εγώ το πιο πιθανό θα πάρω εξοπλισμό μέσα στον χειμώνα(πέφτουν οι τιμές) και θα ξεκινήσω άνοιξη!!!Είχα βρεί πέρυσι F1 Bandit 3(10-11) αετό,σανίδα σκοινιά (οτι χρειάζεσαι δεν ξέρω πως τα λένε τα άλλα)χρησιμοποιήθηκαν ολα μια φορά και απο 1.400τιμή καινούργιου τα έδινε 600:D!!!Εγω για παρέα δεν ξεκινούσα τώρα ο ενας έκανε κάτι μαθήματα οπότε....Εγω πιο πολύ κα ιγια το βουνο το θέλω....Και να έχω να κάνω και κάτι το καλοκαίρι εκτός απο ρακέτες και σκι θαλάσσης(φλόρικο)

Jumaru
13-09-11, 09:37
ski θαλάσσης... wakeboard ρεεεεεεεεεε ! :turtle:
Τα βουνά τέλος για εμένα , βαρέθηκα και το πήγαινε/έλα , αλύσίδες βγάλε/βάλε , ουρά στα λίφτ..
Μόνο 1 τριήμερο το χρόνο με κόβω βασιλίτσα κατα τις γιορτές. Άντε 2 το πολύ

sadistic
13-09-11, 12:38
ρε καμμια ρακετα θα παιξουμε...:Pτελικα η απλα κουβεντα να κανουμε...
:turtle:

Saldi
13-09-11, 13:59
ski θαλάσσης... wakeboard ρεεεεεεεεεε ! :turtle:
Τα βουνά τέλος για εμένα , βαρέθηκα και το πήγαινε/έλα , αλύσίδες βγάλε/βάλε , ουρά στα λίφτ..
Μόνο 1 τριήμερο το χρόνο με κόβω βασιλίτσα κατα τις γιορτές. Άντε 2 το πολύ

Τι να σου κανει και το wake??Καταρχιν θες βάρκα...μονο αυτο φτάνει...Αλυσιδες???χιονολαστιχα...αλλιως πανιά ξερεις τι ευκολα???8 λεπτα μπαίνουν 2λεπτπα βγαίνουν....!!
Η αίσθηση του βουνου...ειδικα΄την ώρα που φέυγεις σε μονοπάτια με πουδρες πας μόνο εσυ και δεν ξέρεις που θα σε βγάλει η αν εκει που βγεις θα μπορεις να περάσεις η απλα ΒΛΕΠΕΙΣ τα παντα ασπρα...Εγω οπως ελεγα και με ενα φίλο...το γαμ*** γίνετε να το κόψεις το snowboard με τίποτα...
Αλλωστε το snowboard είναι κάτι πολύ παραπάνο απο ενα extreme sport-άθλημα...!Δεν ξέρω πως αλλιως να το εξηγήσω αν δεν το εχεςι νιώσει..και για να μου λες οτι μου λες σίγουρα δεν το έχεις νιώσει...Κάνω snb απο 2α γυμνασίου και τώρα είμαι 22....!8 μήνες τον χρόνο περιμένω τους 4 μήνες του χειμώνα δώ και 8 χρόνια!

Jumaru
13-09-11, 18:38
Τι να σου κανει και το wake??Καταρχιν θες βάρκα...μονο αυτο φτάνει...Αλυσιδες???χιονολαστιχα...αλλιως πανιά ξερεις τι ευκολα???8 λεπτα μπαίνουν 2λεπτπα βγαίνουν....!!
Η αίσθηση του βουνου...ειδικα΄την ώρα που φέυγεις σε μονοπάτια με πουδρες πας μόνο εσυ και δεν ξέρεις που θα σε βγάλει η αν εκει που βγεις θα μπορεις να περάσεις η απλα ΒΛΕΠΕΙΣ τα παντα ασπρα...Εγω οπως ελεγα και με ενα φίλο...το γαμ*** γίνετε να το κόψεις το snowboard με τίποτα...
Αλλωστε το snowboard είναι κάτι πολύ παραπάνο απο ενα extreme sport-άθλημα...!Δεν ξέρω πως αλλιως να το εξηγήσω αν δεν το εχεςι νιώσει..και για να μου λες οτι μου λες σίγουρα δεν το έχεις νιώσει...Κάνω snb απο 2α γυμνασίου και τώρα είμαι 22....!8 μήνες τον χρόνο περιμένω τους 4 μήνες του χειμώνα δώ και 8 χρόνια!

Εγώ κάνω 10 χρόνια , οπότε όταν πας 33 μιλάμε πάλι για το αν θα ανεβαίνεις στο βουνό η θα προτιμάς την παραλία δίπλα σου. Και αυτό που λες ναι το έχω νιώσει άπειρες φορές. Κάθε φορά βασικά. Έχει στιγμές που απλά καβατζώνομαι κάπουκαι χαζεύω το τοπίο πριν αρχίσω να ακούω το ξυράφι. Αλλά ο άνθρωπος όσο μεγαλώνει θέλει να περνάει όσο το δυνατόν καλύτερα με όσο το δυνατόν λιγότερη ταλαιπωρία. Οπότε αν το κάιτ είναι όσο *άβλα φαίνεται και η καλύτερη παραλία στη β.ελλάδα απο το σπίτι μου είναι στα 10 λεπτά τότε πρέπει να το αρχίσω άμεσα και θα αφήσω το σνόουμπορντ για τα σπάνια 3ήμερα που ανέφερα με καλή παρέα. Το θέμα απο ρακέτες έγινε Xtreme sports και δεν λέει.

sadistic
13-09-11, 21:53
Το θέμα απο ρακέτες έγινε Xtreme sports και δεν λέει. οντως το θεμα ειναι .....surfing....kαι δεν ξερω γω τι...γρηγορα πισω στο θεμα ρακετα...χαχαχα

F117
14-09-11, 02:05
http://www.youtube.com/watch?v=qtS0EncoGLY

:clap::clap::clap::clap:

sadistic
14-09-11, 09:55
που ειν αυτο;καλα ε...ο τυπος με το μαυρο,και μπλε μπλουζακι εχει γ@....ι στο καρφι!!!!:thumbup:

F117
14-09-11, 11:20
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=RV6Ro8PmUCc

η ίδια 4άδα πρέπει να είναι!! :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

kleiza7
16-09-11, 05:14
οι ρακετες αγορι ειναι ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ και με μια συντομη αναζητηση στο ιντερνετ θα το καταλαβετε ευκολα..... επιπλοποιος ο παραγωγος τους και πλεον συνεχιζει την παραδοση η γυναικα του και ο γιος του.
ΟΧΙ με την ιδια ποιοτητα οσο και ας λενε οτι κατασκευαζουνε με το ιδιο μερακι και την ιδια φροντιδα τις ρακετες τους....
Εμενα η μανα μου εχει παναλαφρη ρακετα πανω απο μια δεκαπενταετια και δεν εχει παθει τιποτα!!!και ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ κατω απο 280γρ. που ειναι η δικη μου. και εχει φαει νερο μιλαμε με το τσουβαλι απο εμενα και τον αδερφο μου πιτσιρικαδες. ο αδερφος μου το ιδιο. εχει τη ρακετουλα του εδω και 4-5 καλοκαιρια και ειναι ΥΠΕΡευχαριστημενος. αυτος εχει παρει κοντα στι ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΡΑΚΕΤΑ!!!!(ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΙΑΝΕΣΕ.....)
εγω πηρα την πρωτη μου αγορι φετος και βγηκε ΜΟΥΦΑ. κακοζυγισμενη. μεχρι που εσκασε και το ξυλο. ΞΕΝΕΡΑ.
φταιω που δεν τη δοκιμασα.

δεν εχω δοκιμασει αλλες ΚΑΛΕΣ ρακετες.Αλλα αν εξαιρεσω την γκαντεμια μου μεσα πραγματικα ΟΠΟΙΟΝ ξερω με αγορι εχει τη ρακετα ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ πολλα χρονια! και ειναι ολοι ευχαιστημενοι. ΕΠΙΣΗΣ απορω πως το κανουν με το θεμα νερο...... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ρακετουκλα παιζουμε παντου αλλου εκτος απο τη θαλασσα πανω. αλλα πες ρε παιδι μου οτι βραχουν , οι αγορι αντεχουν!
Οποιος θελει καλυτερα να παει να παρει απο την ασοε απο πισω και οχι απο αλλα μαγαζια που φερνουν για να τη διαλεξει ΟΠΩΣ ακριβως τη γουσταρει και να την ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ για να μην την πατησει οπως εγω////

Jumaru
16-09-11, 08:19
15 χρόνια αγόρι , κάθε χρόνο θα παίξω και στη θάλασσα με κάποιον/α που δεν ξέρει για χαβαλέ. Λίγο γλυκο νερό μετά , στην ήλιο και μπέιμπι όιλ και είναι καινούργια ;)

Saldi
16-09-11, 10:42
Αυτά με τα 280 ρε παιδιά θα με τρελάνετε...σε λίγο θα μου πείτε οτι παίζετε με 100άρα...Μπορείτε να μετρήσετε λίγο τις ρακέτες να σιγουρευτείτε?

F117
16-09-11, 11:18
και να μετρήσετε και το πάχους τους αν είναι εύκολο πλζζζζζζ :D :D :D :D :D

Jumaru
16-09-11, 11:37
θα παρεξηγηθούμε σε αυτό το τόπικ , όλο ζητάτε να τις μετρήσουμε , πάχος , βάρος.. :rolf::rolf:

Saldi
16-09-11, 11:41
θα παρεξηγηθούμε σε αυτό το τόπικ , όλο ζητάτε να τις μετρήσουμε , πάχος , βάρος.. :rolf::rolf:
και ξές άμα αργούμε να απαντήσουμε απο κατω γυναικία pots...

Αιντε....
Αμανα ρε παιδιά θα μας πείτε?
......
Ακόμα?

Και μετά τις απαντήσεις...
Πωωω ξενέρωσα...
ΣΟΒΑΡΑ?????
εγω στην θέση σου θα αυτοκτονούσα
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!!!
Το τηλεφωνο μου είναι αυτο...69*******
Να σε χαίρονται!

axaxaxaxaxaxaxaxax

Jumaru
16-09-11, 11:43
ΧΑχααχΑΧΑΧαχΧχΑαχαχΑΧΑΧΧΑΑΧα:rolf:χαχαχχΧΑΧΑαχαχΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑ

"καλέ τι καρφιά θα κάνεις με αυτό το εργαλείο...μμμ...." (στύλ κανάκης όταν έκανε τη γκόμενα στο αμάν)

sadistic
16-09-11, 13:33
, όλο ζητάτε να τις μετρήσουμε , πάχος , βάρος.. :rolf::rolf:μαλλον δεν θα πυστευουν οτι υπαρχουν ρακετες με 230 γραμμ,οπως και 270,...
...και...και...απλα ρολαρουμε την κουβεντα.ειπαμε οι παλιοι κανανε και...παραγγελεις στο αγορι..ΤΟΤΕ.Τις ΕΦΕΡΝΕ ο ιδιος.και ΜΑς ρωταγε τι...γραμμ θελαμε.ισως τωρα τα νεοτερα παιδια να μην βρησκουν τετοιες ρακετες και λογικο ειναι γιατι το αγορι πλεον ειναι εμπορικο ονομα και βγαζει τις ρακετες σε ποσοτητες και συγκεκριμενα γραμμ ενω τοτε ηταν ...αλλιως.;) ουτε μπειμπι οιλ θελουν ουτε τιποτα.απλα οι παλιες ρακετες του αγοριου ειναι....αλλου ακομα και σημερα μετα απο τοσα χρονια.γι αυτο οι παλιοι που τις εχουν τις φιλανε σαν κορι οφθαλμου...

Jumaru
16-09-11, 13:54
Χτές με πήρε τηλέφωνο φίλος να τη δανειστεί να πάει με τη γκόμενα του ένα 3ήμερο χαλκιδική και επειδή έχει δανειστεί κάποιος άλλος τα μπαλάκια μου (περίεργα ακούγεται αυτό) τον απέφυγα και του είπα να παει απο τον τάδε να πάρει τα μπαλάκια και ότι αυτός εχει ΚΑΙ ρακέτες να του δώσει !
Tretiorn υπάρχουν πολλά, Αγόρι black laber μόνο ένα! :green:

Saldi
16-09-11, 15:12
μαλλον δεν θα πυστευουν οτι υπαρχουν ρακετες με 230 γραμμ,οπως και 270,...
...και...και...απλα ρολαρουμε την κουβεντα.ειπαμε οι παλιοι κανανε και...παραγγελεις στο αγορι..ΤΟΤΕ.Τις ΕΦΕΡΝΕ ο ιδιος.και ΜΑς ρωταγε τι...γραμμ θελαμε.ισως τωρα τα νεοτερα παιδια να μην βρησκουν τετοιες ρακετες και λογικο ειναι γιατι το αγορι πλεον ειναι εμπορικο ονομα και βγαζει τις ρακετες σε ποσοτητες και συγκεκριμενα γραμμ ενω τοτε ηταν ...αλλιως.;) ουτε μπειμπι οιλ θελουν ουτε τιποτα.απλα οι παλιες ρακετες του αγοριου ειναι....αλλου ακομα και σημερα μετα απο τοσα χρονια.γι αυτο οι παλιοι που τις εχουν τις φιλανε σαν κορι οφθαλμου...

sadistic ρε παληκαρά μου σου είπα οτι ΔΕΝ σε πιστευω?οτι ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ?????!Σου είπα για πρίν οτι τόσα λιγα γραμμ παίζουν αγωνιστικοί παικτες που παίζουν χειμώνα καλοκαίρι....!Δεν είναι ρακέτες για άσχετους σαν εσένα και σαν εμένα...γιατι για τα επίπεδα που μιλάω άσχετος είμα ιεγώ και φαντάζομαι και εσύ...ΕΚΤΟΣ αν είσαι του επιπέδου όπως οι κύριοι στο video...Πάρε τηλέφωνο τον Καβαλιώτη που κάνει ρακέτες και οταν σε ρωτήσει πόσα gr αν του πεις 270 θα σε ρωτήσει....Ποσα χρόνια παίζεις...αν παίζεις χειμώνα καλοκαίρι κλπ κλπ!!!Με υατο το κριτήριο λέω όχι....δεν λέω οτι ΔΕΝ εβγαζε-βγάζει 260κλπ κλπ

F117
16-09-11, 15:31
εγώ περιμένω μετρήσεις του πάχους γιατί με έχει φάει η περιέργεια...
όσο για παραγγελιές για ρακέτα όπως την θέλεις γίνεται ακόμα και υπάρχουν άτομα που φτιάχνουν!!
αλλά τόσα γραμμάρια δεν έχω ακούσει ποτέε ούτε και από τους ίδιους τους τεχνίτες!!
Η μόνη λογική εξήγηση που μπορώ να βρώ είναι να είναι πιο λεπτή!
γιατί είδη η κόντρα πλακέ θαλάσσης έχει κάποιο βάρος από μόνη της :D

Jumaru
16-09-11, 16:18
F117 λύσσαξες :P ρε φίλε και έκατσα μέτρησα και πάχος , 1,2cm η δική μου (442γρ)

F117
16-09-11, 16:49
F117 λύσσαξες :P ρε φίλε και έκατσα μέτρησα και πάχος , 1,2cm η δική μου (442γρ)

και εμένα είναι 1.4cm!!! λυσσάωωω :P:P:P:P

sadistic
16-09-11, 22:19
sadistic ρε παληκαρά μου σου είπα οτι ΔΕΝ σε πιστευω?οτι ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ?????!Σου είπα για πρίν οτι τόσα λιγα γραμμ παίζουν αγωνιστικοί παικτες που παίζουν χειμώνα καλοκαίρι....!Δεν είναι ρακέτες για άσχετους σαν εσένα και σαν εμένα...γιατι για τα επίπεδα που μιλάω άσχετος είμα ιεγώ και φαντάζομαι και εσύ...ΕΚΤΟΣ αν είσαι του επιπέδου όπως οι κύριοι στο video...Πάρε τηλέφωνο τον Καβαλιώτη που κάνει ρακέτες και οταν σε ρωτήσει πόσα gr αν του πεις 270 θα σε ρωτήσει....Ποσα χρόνια παίζεις...αν παίζεις χειμώνα καλοκαίρι κλπ κλπ!!!Με υατο το κριτήριο λέω όχι....δεν λέω οτι ΔΕΝ εβγαζε-βγάζει 260κλπ κλπκαλο μου παλικαρι η απαντηση πρωτα απ ολα δεν πηγαινε σε σενα:green:τωρα οσο για το ασχετος ..οκ δεν ξερεις τον αλλον και απλα φανταζεσε.και ποιος σας ειπε οτι και...αν δεν παιζεις σαν αυτους στα βιντεο δεν εχεις δικαιωμα να παιζεις με 220 γραμμ.:P η...πρεπει να παιζεις χειμωνα καλοκαιρι.συγνωμη δηλαδη αλλα αυτα μου ακουγονται..σαν μπουρδες.σαν αυτους δεν παιζω αλλα παιζω πααααααρα πολυ καλα.με 230 γραμ παιζω κοντα 23 χρονια.σας πληροφορο δεν με χαλασε καθολου ολα αυτα τα χρονια,και ασ παιζω μονο καλοκαιρια.αν παω στον οποιοδηποτε και του πω θελω μια ρακετα 230 γραμ και μου αρχισει τις σοφιστικε ερωτησεις ...λες και αγοραζω φεραρι μαλλον θα τον χαιρετισω και θα φυγω.μην μεγαλοποιουμε μερικα πραγματα.οκ,ετυχε λογο ηλικιας και περιοχης να βρεθω στο διαβα μου με τον κυριο...αγορι και να κατεχω μια αριστη ρακετα[κατ εμε].ε ..τι να κανουμε τωρα..:green:τωρα οσογια τα γραμμαρια για να ειμαι και ακριβης οταν βρω παχυμετρο θα την μετρησω και θα ποσταρω.ΚΑΙ αν βρω ενα φιλαρακι να μου περασει την φωτο τις στο φορουμ θα την βαλω.:thumbup:βεβαια ολα τα παραπανω λεγομενα μου ειναι ακρως φιλικοτατα!;)

F117
16-09-11, 23:33
όχι βρε και παχύμετροοο είπαμε :P :P χάρακαςςς! :P
πως εξηγείς ότι οι σημερινές ρακέτες είναι πιο βαριές?

Jumaru
17-09-11, 10:32
πως εξηγείς ότι οι σημερινές ρακέτες είναι πιο βαριές?

pre-workouts my friend!! :rolf::rolf:

sadistic
17-09-11, 13:30
πως εξηγείς ότι οι σημερινές ρακέτες είναι πιο βαριές?μην κολλατε στα γραμμαρια ......οτι καθετε στου καθενος το χερι, και πως τον βολευουν οι εκαστοτε ρακετες....;)

Saldi
19-09-11, 03:17
sadistic ρε φίλε απλά μου φαίνονται αξωφρενικά τα gr...Δεν λέω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ αλλα ειναι ΤΡΟΜΕΡΑ ΛΙΓΑ!
Κανε τον κόπο σε παρακαλώ και μέτρησε την σε μια σωστή ζυγαριά...δεν θέλω ουτε photos ούτε τίποτα ο λόγος σου μου φτάνει.!Παιδιά δεν είμαστε...

kleiza7
19-09-11, 04:00
παιδια για το θεμα βαρους εγω επιβεβαιωνω οτι οντως ειναι παναλαφρες(καποιες) γιατι μου εκανε εντυπωση......
Σε παραπανω ποστ εγραψα για "πισω απο την ΑΣΟΕ" ενω ηθελα να πω πισω απο την ΠΑΝΤΕΙΟ! χαθηκαμε με τις σχολες....

επισης αν παει το παλικαρι που λεει για το βαρος και τις πιασει στα χερια του θα το διαπιστωσει και ο ιδιος....
τις εχουν αναλογα με το βαρος τους και ΝΟΜΙΖΩ οτι κατεβαιναν μεχρι τα 200γρ........ για ολα τα γουστα και ολα τα μπρατσα αλλα ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΕΣ!!!!!!!!! με μπαλακι κανονικα. δεν ειναι και φθηνες....

επισης αν "εκλεβαν" (και δεν μιλαμε για 10γρ πανω-κατω) στο ζηγισμα θα ειχαν φαει..........πολλες ρακετες στο κεφαλι οποτε εγω τους εμπιστευομαι....... 300-320 γρ. για τα δικα μου γουστα ειναι οτι πρεπει για ρακετουλα που να κανει τα παντα καλα...

Saldi
19-09-11, 04:57
Για να κάνεις άμυνα σωστή μετά απο δυνατό καρφί με 200gr ρακέτα πρέπει να είσαι μάστορας...Εγώ προσωπικά με 340gr και είμαι στα ορια μου με πολύ δυνατο καρφί γιατι 2cm μακρια απο το κέντρο να πάει σε γύρισε....!Ενω με κάτι 500gr που έχει τύχη να παίξω ΟΠΟΥ και να την ακουμπούσα άμυνα έβγαζα για χαβαλέ και ουτε καν δύναμη στην ρακέτα δεν έβαζα!

sadistic
19-09-11, 08:47
μολις σημερα μπηκα στο σαιτ του αγοριου ετσι απο περιεργια.ειναι η πρωτη φορα που μπηκα.οι ρακετες και τα γραμ δεν ειναι καθολου να καθολου ιδια με τα παλια.οι λαβες εχουν διαφοροποιηθει λιγο,και ειναι ποιο παχιες.τελος εκανα μια σουμα με τα χρονακια που την κατεχω μιας και την ειχα παρει 86-87.οποτε ειναι χαλαρα 24 χρονακια:green:.ρε πως παιρνανε τα χρονια....τωρα για τα γραμμ ταπαμε...οταν ευκαιρισω.....αν και μου φενετε πολυ περιεργο να καθομε και να μετραω την ρακετα μου.:thumbup:

Saldi
19-09-11, 10:51
site???Τι λες ρε φίλε....!Τώρα μπήκα και εγώ πρώτη φορά!:DΔεν ήξερα καν οτι υπάρχει...

kleiza7
19-09-11, 15:46
Για να κάνεις άμυνα σωστή μετά απο δυνατό καρφί με 200gr ρακέτα πρέπει να είσαι μάστορας...Εγώ προσωπικά με 340gr και είμαι στα ορια μου με πολύ δυνατο καρφί γιατι 2cm μακρια απο το κέντρο να πάει σε γύρισε....!Ενω με κάτι 500gr που έχει τύχη να παίξω ΟΠΟΥ και να την ακουμπούσα άμυνα έβγαζα για χαβαλέ και ουτε καν δύναμη στην ρακέτα δεν έβαζα!

500gr ειναι του αδερφου μου. Πολυ συμπαγης ρακετα δεν χανει πουθενα αλλα.........μου βγαινει ο ωμος και ο καρπος μετα απο ωρα!!!

F117
19-09-11, 21:43
@sadistic γερή νάνε ;)
τώρα πάρε την περιεργειά σου που σου έχω προκαλέσει που σου λέω να μετρήσεις την ρακέτα σου....πολλαπλασιάσε την επί 10....τώρα βρήκες την δική μου περιέργεια για το πάχος της :P:P:P:P:P ....

http://www.facebook.com/groups/beachracket/

και ρίξε μια ματιά στα σχόλια ;)

και στο σίτε του αγοριού.......

http://www.toagori.gr/racing.html (Παράγεται σε 5 διαφορετικά βάρη (350 γρ.-360 γρ.-370 γρ.-380 γρ.-400 γρ.).
http://www.toagori.gr/classic.html (Παράγεται σε 11 διαφορετικά βάρη. (350 γρ.-360 γρ.-370 γρ.-380 γρ.-400 γρ.-420 γρ.-430 γρ.-450 γρ.-470 γρ.-480 γρ.-500γρ.)

sadistic
19-09-11, 22:58
@sadistic γερή νάνε ;)
τώρα πάρε την περιεργειά σου που σου έχω προκαλέσει που σου λέω να μετρήσεις την ρακέτα σου....πολλαπλασιάσε την επί 10....τώρα βρήκες την δική μου περιέργεια για το πάχος της :P:P:P:P:P ....

http://www.facebook.com/groups/beachracket/

και ρίξε μια ματιά στα σχόλια ;)

και στο σίτε του αγοριού.......

http://www.toagori.gr/racing.html (Παράγεται σε 5 διαφορετικά βάρη (350 γρ.-360 γρ.-370 γρ.-380 γρ.-400 γρ.).
http://www.toagori.gr/classic.html (Παράγεται σε 11 διαφορετικά βάρη. (350 γρ.-360 γρ.-370 γρ.-380 γρ.-400 γρ.-420 γρ.-430 γρ.-450 γρ.-470 γρ.-480 γρ.-500γρ.)ναι οκ.αυτα τα γραμ τωρα.πριν 20+χρονια ηταν ...αλλα;)αυτη την εβδομαδα θα εχεις την πολυποθυτη απαντηση.ετσι για του αληθες το δικιο.μπορεις ομως να τους στειλεις και μειλ να τους ρωτησεις.:thumbup:και οπως προειπα η σχεδιαση ειναι λιγο διαφορετικη....λιγο,οπως και το χρωμα του ξυλου τοτε με τωρα..

F117
19-09-11, 23:15
ναι οκ.αυτα τα γραμ τωρα.πριν 20+χρονια ηταν ...αλλα;)αυτη την εβδομαδα θα εχεις την πολυποθυτη απαντηση.ετσι για του αληθες το δικιο.μπορεις ομως να τους στειλεις και μειλ να τους ρωτησεις.:thumbup:και οπως προειπα η σχεδιαση ειναι λιγο διαφορετικη....λιγο,οπως και το χρωμα του ξυλου τοτε με τωρα..

γιαυτό σου λέω να μπείς και στο λινκ του facebook και να δεις..... ;) ρώτησα στο γκρούπ αυτό και λένε 600+ γραμμάρια! :O
πιστεύω να είναι πιό λεπτη ...... γύρω στους 1 πόντους το πολύ...... :S

tolis93
20-09-11, 08:27
λιγο οφ αλλα θα σκασω αν δε το γραψω,,καθομαι κ διαβαζω τοση ωρα ολα τα παραπανω κ σκεφτομαι οτι τις εχουν κανει ΚΑΙ τις ρακετες επιστιμη ρ παιδι μ...το επομενο ποιο ειν το ταβλι κ μετα σειρα εχει το καλαμακι του φραπε?:green:

Saldi
20-09-11, 10:11
λιγο οφ αλλα θα σκασω αν δε το γραψω,,καθομαι κ διαβαζω τοση ωρα ολα τα παραπανω κ σκεφτομαι οτι τις εχουν κανει ΚΑΙ τις ρακετες επιστιμη ρ παιδι μ...το επομενο ποιο ειν το ταβλι κ μετα σειρα εχει το καλαμακι του φραπε?:green:

Μα λογικό δεν είναι??Ο λόγος που δεν υπάρχει τρομερή βελτίωση στο Αθλημα είναι γιατι...Στην αμερικοί λες να παίζουν ξυλορακέτες?Δεν υπα΄ρχει ανάπτυξη απλά....Σκέψου τί τεχνολογία έχει πάνω η ρακέτα του Πing pong του Badminton του tennis..

F117
22-09-11, 23:18
@sadistic
μήπως ευκαίρισες να μετρήσεις αδερφέ??

Jumaru
23-09-11, 08:56
Καλησπέρα και απο εμένααα!!! 220-230gr??????????? :O θέλω να την δώ αυτή!!τι πάχος έχει? :S :S :S :S μου φαίνονται υπερβολικά λίγα τα γραμμάρια :S :S :S :S


Καλησπέρες Sadistic! σε ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο! άμα ακούσεις και τον πασαρέλα στο videaki που πόσταρα τι λέει για τα γραμμάρια...! τι πάχος έχει η ρακέτα σου? εύχομαι να μην σου πάθει τπτ και να παίζεις άλλα τόσα χρόνια μαζί της τουλ :D :D :D :D


αν το θυμηθείς μέτρα την μία!! είμαι περίεργος :S
πόσα γραμμάρια jumaru?


@sadistic μέτρα ορέεε :P :P
@jumaru περαστικά :D :D :D :D


και να μετρήσετε και το πάχους τους αν είναι εύκολο πλζζζζζζ :D :D :D :D :D


εγώ περιμένω μετρήσεις του πάχους γιατί με έχει φάει η περιέργεια...
όσο για παραγγελιές για ρακέτα όπως την θέλεις γίνεται ακόμα και υπάρχουν άτομα που φτιάχνουν!!


όχι βρε και παχύμετροοο είπαμε :P :P χάρακαςςς! :P
πως εξηγείς ότι οι σημερινές ρακέτες είναι πιο βαριές?


@sadistic γερή νάνε ;)
τώρα πάρε την περιεργειά σου που σου έχω προκαλέσει που σου λέω να μετρήσεις την ρακέτα σου....πολλαπλασιάσε την επί 10....τώρα βρήκες την δική μου περιέργεια για το πάχος της :P:P:P:P:P ....


@sadistic
μήπως ευκαίρισες να μετρήσεις αδερφέ??

Sadistic έχεις την σημερινή μέρα φίλε διωρία να μετρήσεις το πάχος της ρακέτας σου αλλιώς με βλέπεις φάντη μπαστούνι στη πόρτα σου με παχύμετρα, χάρακες και 2 φίλους πορτιέρηδες που έχω μπας και προσπαθήσεις να αντισταθείς. Θα μετρήσουμε πάχος στα ΠΑΝΤΑ !!

F117 να'σαι καλά φίλος πέθανα στα γέλια :rolf::rolf:

F117
23-09-11, 12:26
μου έχει γίνει λίγο εμμονή ε? χααχαχχαχχα.....! λίιιιιιιιιιιιγο! :P

31424

31425

http://www.analytika.gr/images/stories/Image/p_original/001103.jpg

Jumaru
23-09-11, 12:50
ΧΑαχχαχαχα :bowdown:

sadistic
23-09-11, 13:01
Sadistic έχεις την σημερινή μέρα φίλε διωρία να μετρήσεις το πάχος της ρακέτας σου αλλιώς με βλέπεις φάντη μπαστούνι στη πόρτα σου με παχύμετρα, χάρακες και 2 φίλους πορτιέρηδες που έχω μπας και προσπαθήσεις να αντισταθείς. Θα μετρήσουμε πάχος στα ΠΑΝΤΑ !!

F117 να'σαι καλά φίλος πέθανα στα γέλια :rolf::rolf:χαχαχαχαχααχ!!!!:):):):):):bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:νασαι καλα ρε μαγκα γελασα οσο ποτε αλλωτε...:thumbup: ειπα οχι με χαρακα και παπαριες.με παχυμετρο 1274648 αστερων!κατσε παλικαρι γιατι ειμαι σε δυσκολη και περιεργη φαση,λογο οτι μετακομιζω στο εξωτερικο και ολο τρεχω περισσοτερο απο τον συγχωρεμενο βεγγο.πολλες φορες αφηνω μεχρι και το laptop ανοιχτω για ωρες.....υπομονη και θα μετρησω.;)και αμα ερθεις φερε και τους πορτιεριδες.θα κερασω σφινακι πρωτεινης!:thumbup:

F117
23-09-11, 13:34
whey shots? lol lol lol lol !!! σαν το παχύμετρο στο λινκ που έστειλα φαντάζομαι ε?


http://www.youtube.com/watch?v=g5l5wVnv6wE&feature=related

Jumaru
23-09-11, 16:47
χαχαχαχαχααχ!!!!:):):):):):bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:νασαι καλα ρε μαγκα γελασα οσο ποτε αλλωτε...:thumbup: ειπα οχι με χαρακα και παπαριες.με παχυμετρο 1274648 αστερων!κατσε παλικαρι γιατι ειμαι σε δυσκολη και περιεργη φαση,λογο οτι μετακομιζω στο εξωτερικο και ολο τρεχω περισσοτερο απο τον συγχωρεμενο βεγγο.πολλες φορες αφηνω μεχρι και το laptop ανοιχτω για ωρες.....υπομονη και θα μετρησω.;)και αμα ερθεις φερε και τους πορτιεριδες.θα κερασω σφινακι πρωτεινης!:thumbup:

Εξωτερικό ε? Α ρε Ελλάδα.. 3 και ο κούκος θα μείνουμε.
ΥΓ Χάρηκα που γέλασες τέτοιες εποχές χρειάζεται :)

F117
28-09-11, 21:12
:box::box:

το ΣΚ έχει τουρνουά τετράδων στον Μπατή!

F117
10-10-11, 20:26
any luck με το πάχος? αχχααχχαχαχαχαχχα

F117
11-11-11, 01:10
ακόμααααααα? :P θα αρχίσει η νέα season

sadistic
11-11-11, 08:42
ακόμααααααα? :P θα αρχίσει η νέα seasonχαχα..ακομα δεν εφυγε αυτη εδω...βιαζεσε..

panagiota
11-12-11, 22:58
Καλησπέρα σε όλους,

δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο... Έχω την εξής απορία. Υπάρχουν φανατικοί ρακετόφιλοι που παίζουν τα σκ τώρα που κάνει και ωραίες μέρες; Αν ναι που και πότε; Υπάρχει κάποιο γκρούπ;

Ευχαριστώ,

Παναγιώτα

Saldi
12-12-11, 12:09
Καλησπέρα σε όλους,

δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό σημείο... Έχω την εξής απορία. Υπάρχουν φανατικοί ρακετόφιλοι που παίζουν τα σκ τώρα που κάνει και ωραίες μέρες; Αν ναι που και πότε; Υπάρχει κάποιο γκρούπ;

Ευχαριστώ,

Παναγιώτα

Group δεν ξέρω αν υπάρχει....Αλλα οποιος θέλει μπορούμε να κάνουμε ένα η να κανονίζουμε οποτε γουστάρουμε εγω είμαι πολύ ψημένος...
Απο Θεσσαλονίκη είναι...Οποιος θέλει θα χαρώ να παίξουμε μαζι!!

panagiota
12-12-11, 17:05
Ψημένη είμαι και εγώ πολύ, αλλά η Θεσσαλονίκη μου πέφτει λίγο μακρυά εκτός αν κατέβεις για βόλτα :)
Όποιος ενδιαφέρεται και μένει Αθήνα πολύ ευχαρίστως!





Group δεν ξέρω αν υπάρχει....Αλλα οποιος θέλει μπορούμε να κάνουμε ένα η να κανονίζουμε οποτε γουστάρουμε εγω είμαι πολύ ψημένος...
Απο Θεσσαλονίκη είναι...Οποιος θέλει θα χαρώ να παίξουμε μαζι!!

F117
25-12-11, 15:04
καλές γιορτές :D
Panagiota εγώ Αθήνα που έιμαι παμε και παίζουμε μεσα στην πανεπιστημιούπολη! άμα το δεις το μνμ απάντα :)

spirus
03-02-12, 12:25
Λιγο ξεχασμενο το topic αλλα ειπα να γραψω αφου παιζω ρακετα..
Δεκα χρονια περιπου, χειμωνα-καλοκαιρι, σε αμμο, σε τσιμεντο, σε τσοχα, με μαγιω, με φορμες κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες.

Αρχισα (κλασσικα) με Αγορι αλλα αυτο κρατησε μονο ενα χρονο.. Μετα κ ως τωρα παιζω με custom ρακετες που φτιαχνει ενας φιλος.
330 γρ με λαβη κερατο.. Δυνατα καρφια κ καλες αμυνες.. Ισως να ειναι το οριο για μενα.. Αν πχ παρω 320 ισως στα πολυ δυνατα καρφια να μου "σπαει" στην αμυνα.. Βεβαια κ παλι ειναι θεμα συνηθειας..

Εννοειται οτι υπαρχουν συλλογοι κ πανελληνιο πρωταθλημα.
Ισχυει αυτο με το ρανταρ.. Οι ποντοι μετρανε σε δυνατες μπαλιες (καρφια) ανω το 80-85 χλμ/ωρα. Αυτο καθοριζεται απο πριν και ετσι εχει ρυθμιστει κ το μηχανημα. Σημασια εχει κ η διαρκεια αφου οποιαδηποτε πτωση εχει αφαιρεση βαθμων..

Τελος, η ρακετα ειναι ενα αθλημα ΟΜΑΔΙΚΟ.

F117
08-02-12, 18:02
σωστός ο σπύρος ;) ;) ;) τώρα που παίζεις φίλε? περιοχή?

spirus
10-02-12, 13:42
Στο Πορτο Ραφτη οπου κ μενω..

leftis
12-02-12, 23:44
Αντε να έρθει το καλοκαίρι να το κάψουμε λίγο στις ρακέτες γιατι δεν παλέυετε ο κωλόκαιρος

Saldi
23-05-12, 14:06
Το καλοκαίρι έφτασε!Οι ρακέτες ξεκινάνε οι καρποι θα πάρουν φωτιά!
Λοιπόν!
Υπάρχει κανενας ζωηρός να κάνουμε καμια προπόνηση?Να θυμηθούμε τα περσινά!Να κάνουμε και λίγο αερόβιο να κόψουμε!
Επίσης ξέρει κανείς διαφορά τα tretorn plus με τον σταυρό και αυτά χωρις τον σταυρό.Στο site της tretorn πάντως αυτά με τον σταυρό δεν τα έχει...!

COBRA_STYLE
23-05-12, 14:54
Εγω ειναι γ@μ@τος παιχτης:turtle::turtle:

αμα μαζευτουμε δεν εχω θεμα,απλα δεν ξερω αμα προλαβαινετε τα χτυπηματα μου:P:rolf:

Saldi
23-05-12, 15:45
Εγω ειναι γ@μ@τος παιχτης:turtle::turtle:

αμα μαζευτουμε δεν εχω θεμα,απλα δεν ξερω αμα προλαβαινετε τα χτυπηματα μου:P:rolf:

Οποιος θέλει πάντως ας μου πει.Ειτε παραλία είτε γηπεδο ειτε ΟΠΟΥδηποτε(προτιμώ γηπεδάκι να πω την αλήθεια αλλα οκ:D)

vaggan
25-05-12, 20:58
Εγω ειναι γ@μ@τος παιχτης:turtle::turtle:

αμα μαζευτουμε δεν εχω θεμα,απλα δεν ξερω αμα προλαβαινετε τα χτυπηματα μου:P:rolf:αληθεια εισαι τοσο καλος?

COBRA_STYLE
25-05-12, 21:04
εννοειται πως υπερεβαλα σε καποιο βαθμο ρε...αλλα αμα βρω τα πατηματα μου ναι παιζω καλα θα λεγα;)

και ειμαι απο αυτους που κυνηγανε καθε μπαλια και την σωζω τις περισσοτερες φορες...δλδ και μαλακια να κανει ο αλλος και να την πεταξει αρκετα μακρια μου,θα την κυνηγησω και θα το βγαλω το χτυπημα.

οι περισσοτεροι περιμενουν να τους ερθει το μπαλακι ακριβως πανω τους και δεν κουνιουνται,μου τη σπανε αυτοι.

vaggan
25-05-12, 21:33
εννοειται πως υπερεβαλα σε καποιο βαθμο ρε...αλλα αμα βρω τα πατηματα μου ναι παιζω καλα θα λεγα;)

και ειμαι απο αυτους που κυνηγανε καθε μπαλια και την σωζω τις περισσοτερες φορες...δλδ και μαλακια να κανει ο αλλος και να την πεταξει αρκετα μακρια μου,θα την κυνηγησω και θα το βγαλω το χτυπημα.

οι περισσοτεροι περιμενουν να τους ερθει το μπαλακι ακριβως πανω τους και δεν κουνιουνται,μου τη σπανε αυτοι.ναι αυτοι ειναι τεμπελχαναδες:turtle:και εγω κυνηγαω τις φασεις αλλα δεν ειμαι καλος σε γενικες γραμμες..

COBRA_STYLE
25-05-12, 21:42
δεν ειμαι καλος σε γενικες γραμμες..

ε τοτε δεν εχουμε να πουμε κατι αλλο εμεις οι 2...

























:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::P

vaggan
25-05-12, 22:27
αλητιριε :green:;):P

Saldi
26-05-12, 14:00
Λόγια λόγια λόγια!
Ας μιλήσουν οι ρακέτες κύριοι οχι το πληκτρολόγιο!

COBRA_STYLE
26-05-12, 14:10
μολις εμφανιστει το 6pack φυγαμε προς Βουλιαγμενη μερια:turtle::turtle::green:

magdaline
26-05-12, 16:58
γώ πηρα απο το ξαδερφο μου ρακετούλες κ μπαλάκι κ ετοιμάζομαι σε κανα 3ωρο μετά απο τα βάρη να παίξω κανα δύωρο :thumbup:

vaggan
01-06-12, 11:40
μολις εμφανιστει το 6pack φυγαμε προς Βουλιαγμενη μερια:turtle::turtle::green:ποιο σιξ πακ βρε κουραμπιεδακο:P:P:Pγια κανα τριπλοχαμπουργκερ και καμια κρεπουλα καλος εισαι:P:turtle::rolf:

magdaline
02-06-12, 23:24
έπαιξα μιαμιση ώρα σήμερα :thumbup:

F117
13-06-12, 11:39
@Sadistic

:O καλο καλοκαίρι.... χαχααχαχ..... ακόμα την μετράς? αχχαχααχ

Jumaru
13-06-12, 12:52
Προσπάθησα να παίξω μισή ώρα 3άδα χαλκιδική, μέχρι που ήρθε σφήνα και ένας 4ος που δεν τον ξέραμε και έπιασε το παιχνίδι πάτο. :P
Φέτος δεν προβλέπεται πολύ ρακέτα λόγω κάιτσερφ :chinese:

F117
29-06-12, 02:25
50513

;)

sadistic
29-06-12, 07:31
μολις εμφανιστει το 6pack φυγαμε προς Βουλιαγμενη μερια:turtle::turtle::green:Αχ....γιατι μου το κανεις αυτο?παιζεις ρακετα στο μερος που μεγαλωσα!και εμενα μεχρι να την κανω απο κει...παιξε και για μενα κομπρα εξαλλου το μερος αυτο εχει παραδοση στη ρακετα!:welcome:

sadistic
29-06-12, 07:36
@Sadistic

:O καλο καλοκαίρι.... χαχααχαχ..... ακόμα την μετράς? αχχαχααχρε φιλος αμα σου πω οτι με την μετακομηση που εκανα χαθηκε....θα με πυστεψεις?γ@μω τον μπελα μου μεσα.....:(.μια ρακετα 20αετιας με πολλες αναμνησεις......παντως για τα γραμ ειμαι συγουροτατος οτι ηταν 230 οπως ειχα και μια 320,την οποια την εχει ακομα ο κολλητος μου που την εδωσα απο τοτε...και παιζει πλεον με τον μικρο γιο του:)

F117
01-07-12, 02:45
μέτρα τηννννν χαχαχαχα! θα με φάει το μαράζιιιιιι!
καλή διαμονή :)

venom1987
10-07-12, 12:12
ρε παιδες ενα ζευγαρι καλων ρακετων ποσο εχει και που μπορω να βρω??? στα intersport αξιζουν???

Nikoskom
10-07-12, 17:04
ρε παιδες ενα ζευγαρι καλων ρακετων ποσο εχει και που μπορω να βρω??? στα intersport αξιζουν???



Εχω ακουσει οτι αξιζουν..τωρα για τιμη δεν ξερω ακριβως :P

F117
11-07-12, 02:18
ρε παιδες ενα ζευγαρι καλων ρακετων ποσο εχει και που μπορω να βρω??? στα intersport αξιζουν???

σε ποιά περιοχή μένεις και πού πας για μπάνιο συνήθως και παίζεις?

51134

51135

51136

51137

51138

51139

κάθε μία είναι από διαφορετικό κατασκευαστή/τεχνίτη ενδεικτικά ....

Jumaru
11-07-12, 07:49
κλαίωωω, αυτές τις κάτω στις φώτο τις έχω δει μόνο απο ένα παιδί που όποτε έμπαινε σε παιχνίδι μας σηκωνόμασταν και φεύγαμε χαχαχα. Την είχα πιάσει μια φορά, χειρολαβή πολύ άβολη, εκτός αν έχεις παλάμη με δαγκάνες στο κάτω μέρος. :green:

F117
11-07-12, 13:37
έ όπως βολεύει τον καθένα.... γιαυτό υπάρχουν και με διαφορετικές λαβές... ;)

sadistic
12-07-12, 08:24
τωρα εμενα γιατι δεν μου αρεσουν αυτες οι...φουτουριστικες ρακετες?:green:περιεργα σχεδιακια χρωματα ...που πανε και με καθε μαγιο που φοραμε..:P και τριγωνικες λαβες λες και παιζει ο κολεμαν...τελικα οσο και αν εχουν προχωρισει οι ρακετες εγω επειμενω...ΑΓΟΡΙ και ξερο ψωμι....:turtle:παλιας κοπης..!!!

Jumaru
12-07-12, 09:04
+100k sadistic
Άσε που δεν γίνεται να παίζει σωστά άνθρωπος με τέτοια λαβή και μόνο για το λόγο ότι όταν χρειαστεί να κάνει το ένα κλίκ παραπάνω extend χωρίς να είναι ο σαίνης πως θα το κάνει με την ρακέτα με κοντόχοντρη λαβή; ;)

F117
13-07-12, 01:03
ROFL :p

σκέψου όμως ότι μια τέτοια λαβή σε βοηθάει να γυρίσει η ρακέτα ένα τσάκ πιο γρήγορα (λόγω βάρους στην χειρολαβή) , όσο χρειάζεται, για να προλάβεις να βγάλεις την άμυνα σε καρφί ;)

+δεν φεύγει από το χέρι εύκολα......

@sadistic..... τι θα γίνει με εκείνο το μέτρημα? αχααχ

venom1987
13-07-12, 09:37
και μπαλακια ποια ειναι τα καλυτερα????

αυτα http://www.intersport.gr/el/products/3063_tretorn-%25ce%259c%25cf%2580%25ce%25b1%25ce%25bb%25ce%25ac%25ce%25ba%25ce%25b9%25ce%25b1-%25ce%25b3%25ce%25b9%25ce%25b1-%25ce%25a1%25ce%25b1%25ce%25ba%25ce%25ad%25cf%2584%25ce%25b5%25cf%2582-%25ce%2598%25ce%25b1%25ce%25bb%25ce%25ac%25cf%2583%25cf%2583%25ce%25b7%25cf%2582-4-pack#c3048

Μάρκα Tretorn 4 μπαλακια 15 ευρο ????

Jumaru
13-07-12, 09:40
και μπαλακια ποια ειναι τα καλυτερα????



http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15331-%CE%A1%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82&p=390036&viewfull=1#post390036

και διάβασε και λίγο πιο πάνω τι είπα στην 1η σελίδα επίσης

venom1987
13-07-12, 09:51
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15331-%CE%A1%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%B1%CF%82&p=390036&viewfull=1#post390036

και διάβασε και λίγο πιο πάνω τι είπα στην 1η σελίδα επίσης

τα ιδια ειναι ομως με αυτα που ανεβασα???

Jumaru
13-07-12, 10:12
δεν ξερω, δεν φαίνεται το μπαλάκι στο εσωτερικό του, πρέπει να έχει σταυρό επάνω. Αν βρεις αυτά με σταυρό (έχει φέρει ο φωκάς σπόρ στο κέντρο θεσνικη) να τα κρατήσεις, σε 1 μήνα θα είναι κορυφή.

F117
13-07-12, 13:07
ta kalutera mpalakia gia raketes einai

51235

XWRIS stauro..... sketa opos einai stin foto....einai se megali elleipsi

meta apo auta einai ta

51236

nopantas
30-07-12, 22:30
για τις morseto τι γνωμη εχετε??εχει δοκιμασει κανεις??

kouvanas
02-08-12, 23:45
Καλησπέρα...ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ρακέτα πασαρέλα ή theo (όπως παραθέσατε στις φωτό)??

pastam
29-11-15, 08:25
Όποιος ενδιαφέρεται για χειροποίητη ρακέτα στα γραμμάρια που θέλει και με την λαβή που θέλει μπορεί να στείλει μνμ.
Δεν μπορώ να βάλω φωτογραφίες από τον υπολογιστή για να σας δείξω...