PDA

Επιστροφή στο Forum : Extreme Whey Deluxe (Body Attack)



andreasaxo
15-06-11, 17:17
27572

Nutrition facts per 100gr: Energy 387kcal / Protein 82,9gr / Carbohydrates 7,9gr /Fat 3,9gr

Nutrition facts per serving (30gr powder in water) : Energy 116kcal / Protein 24,9gr / Carbohydrates 2,4gr / Fat 1,2gr


27573

27574

27575

Σήμερα παρέλαβα δυο σακούλες γευση φραουλα.

Tasos Green
15-06-11, 17:21
πολυ καλη πρωτεινη την ειχα παρει πριν 2-3 χρονια... εχει και 8γρ bcaa αν θυμαμαι καλα..

andreasaxo
15-06-11, 17:54
πολυ καλη πρωτεινη την ειχα παρει πριν 2-3 χρονια... εχει και 8γρ bcaa αν θυμαμαι καλα..

Είναι παραπάνω από 80αρα.
Έχει και βιταμίνες.
Δεν βλέπω που υστερεί έναντι της ΟΝ.

Tasos Green
15-06-11, 18:03
Είναι παραπάνω από 80αρα.
Έχει και βιταμίνες.
Δεν βλέπω που υστερεί έναντι της ΟΝ.

πουθενα δεν υστερεί.. εχει και περισσότερα αμινοξέα... και ο γερμανος ειναι εγγύηση..

andreasaxo
15-06-11, 18:15
πουθενα δεν υστερεί.. εχει και περισσότερα αμινοξέα... και ο γερμανος ειναι εγγύηση..

Μα γι’αυτό κι’εγω την αγόρασα και την πόσταρα.
Μας έχουν ζαλίσει με αυτήν την ΟΝ, όπου ακούσεις την λέξη “πρωτεΐνη” δίπλα θα δεις να λέει ΟΝ.
Υπάρχει και καλύτερη τελικά.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη από 80αρα.
Υπάρχουν και 90αρες ας πούμε;

worfel
15-06-11, 18:24
που μπορουμε να την βρουμε? και απο τιμη ποσο περιπου πανε τα 900 γρ? στειλτε πμ για να μην θεωρηθει διαφημιση


Μα γι’αυτό κι’εγω την αγόρασα και την πόσταρα.
Μας έχουν ζαλίσει με αυτήν την ΟΝ, όπου ακούσεις την λέξη “πρωτεΐνη” δίπλα θα δεις να λέει ΟΝ.
Υπάρχει και καλύτερη τελικά.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη από 80αρα.
Υπάρχουν και 90αρες ας πούμε;

ναι, οι Isolate.
εγω σε ενα μαγαζι ειχα βρει και μια 99άρα. ετσι ελεγε το κουτι τουλαχιστον, δεν ξερω αν ηταν όντως 99%

andreasaxo
15-06-11, 18:28
που μπορουμε να την βρουμε? και απο τιμη ποσο περιπου πανε τα 900 γρ? στειλτε πμ για να μην θεωρηθει διαφημιση



ναι, οι Isolate.
εγω σε ενα μαγαζι ειχα βρει και μια 99άρα. ετσι ελεγε το κουτι τουλαχιστον, δεν ξερω αν ηταν όντως 99%

Μπααα, νομίζω χλωμό για 99αρα.
Σου στέλνω π.μ

Tasos Green
15-06-11, 18:29
Μα γι’αυτό κι’εγω την αγόρασα και την πόσταρα.
Μας έχουν ζαλίσει με αυτήν την ΟΝ, όπου ακούσεις την λέξη “πρωτεΐνη” δίπλα θα δεις να λέει ΟΝ.
Υπάρχει και καλύτερη τελικά.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη από 80αρα.
Υπάρχουν και 90αρες ας πούμε;

κοιτα νταξι δεν ειναι και αχρηστη η optimum... βγαζει καλες πρωτεΐνες.. λιγο η ποιοτητα λιγο το marketing λιγο οι πωλησεις λιγο κατι βραβια την ανεβασαν στην κορυφη...οποτε λογικο ειναι να ξερουν περισορο την optimum οι περισοτεροι χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχουν και καλυτερες.. και οταν λεμε καλυτερες οχι μονο ποιοτικα αλα και οικονομικα...

φυσικα υπαρχουν και 90ρες πρωτεινες... οι πιο καθαρες..

andreasaxo
15-06-11, 18:34
κοιτα νταξι δεν ειναι και αχρηστη η optimum... βγαζει καλες πρωτεΐνες.. λιγο η ποιοτητα λιγο το marketing λιγο οι πωλησεις λιγο κατι βραβια την ανεβασαν στην κορυφη...οποτε λογικο ειναι να ξερουν περισορο την optimum οι περισοτεροι χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχουν και καλυτερες.. και οταν λεμε καλυτερες οχι μονο ποιοτικα αλα και οικονομικα...

φυσικα υπαρχουν και 90ρες πρωτεινες... οι πιο καθαρες..

Καλά, σίγουρα ξέρη πολύ από μάρκετινγκ η ΟΝ.
Να σου πω, εκεί είναι το όριο, οι 90αρες;

Madd_Chadd
15-06-11, 19:27
Την χρησιμοποιω εδω κ 2 μηνες απο οταν την εφεραν Σερρες.Πολυ ελαφρια για το στομαχι για μενα η καλυτερη για μετα τη προπονηση αλλα η σοκολατα δε μου αρεσε κ πηρα την βανιλια.;)

andreasaxo
15-06-11, 19:42
Την χρησιμοποιω εδω κ 2 μηνες απο οταν την εφεραν Σερρες.Πολυ ελαφρια για το στομαχι για μενα η καλυτερη για μετα τη προπονηση αλλα η σοκολατα δε μου αρεσε κ πηρα την βανιλια.;)

Μόνο για μετά την προπόνηση ε;
Ρε γαμοτο, διανύουμε δύσκολη περίοδο.
Ήθελα να πάρω και καζεΐνη για πριν τον ύπνο αλλά αδυνατώ, δεν μπορώ.
Και πρωί και μετά την προπόνηση αλλά και πριν τον ύπνο αυτήν θα παίρνω αναγκαστικά.
Για το πρωί ποια βάζεις εσύ φίλε μου;

Madd_Chadd
15-06-11, 19:54
Μόνο για μετά την προπόνηση ε;
Ρε γαμοτο, διανύουμε δύσκολη περίοδο.
Ήθελα να πάρω και καζεΐνη για πριν τον ύπνο αλλά αδυνατώ, δεν μπορώ.
Και πρωί και μετά την προπόνηση αλλά και πριν τον ύπνο αυτήν θα παίρνω αναγκαστικά.
Για το πρωί ποια βάζεις εσύ φίλε μου;

Για πρωι την Tempro.;)

COBRA_STYLE
15-06-11, 21:50
Μόνο για μετά την προπόνηση ε;
Ρε γαμοτο, διανύουμε δύσκολη περίοδο.
Ήθελα να πάρω και καζεΐνη για πριν τον ύπνο αλλά αδυνατώ, δεν μπορώ.
Και πρωί και μετά την προπόνηση αλλά και πριν τον ύπνο αυτήν θα παίρνω αναγκαστικά.
Για το πρωί ποια βάζεις εσύ φίλε μου;

διανυουμε δυσκολη περιοδο αλλα κατα τ'αλλα παιρνεις 3 φορες τη μερα whey:unsure:

εμενα δεν μου φαινεται οικονομικο αυτο παντως...το 2κιλο πρεπει να το τελειωνεις το πολυ σε ενα μηνα:shock:

andreasaxo
15-06-11, 22:10
διανυουμε δυσκολη περιοδο αλλα κατα τ'αλλα παιρνεις 3 φορες τη μερα whey:unsure:

εμενα δεν μου φαινεται οικονομικο αυτο παντως...το 2κιλο πρεπει να το τελειωνεις το πολυ σε ενα μηνα:shock:

Κάνω 3 φορές την εβδομάδα βάρη, στην ουσία 3 φορές την εβδομάδα παίρνω την μεταπροπονητική μου δόση.

Anithos
16-06-11, 08:14
παρα πολυ καλη πρωτεινη με 6 πηγων γουει και με 5 γραμμαρια L -glutamine extra

andreasaxo
16-06-11, 09:24
Η κάθε σακούλα 32,58euro.

bab13
20-06-12, 21:02
ΤΟΠ πρωτεεινη παιδες την συνιστω ανεπιφιλαχτα σημερα χτυπισα σοκολατα μπισκοτο κολασι και φοβερι διαλιτοτιτα και ΔΕΝ αφηνει φουσκοματα. αυριο 8α δοκιμασω και την κρεμα μπισκοτο και 8α σας πω

ΑΘΛΗΤΗΣ
21-07-15, 10:25
Η Body Attack είναι μία από τις ανερχόμενες εταιρίες, όμως ομολογουμένως οι πρωτεΐνες της δεν είναι πολύ γνωστές.
Με μία προσφορά που τρέχει αυτές τις μέρες στην Extreme Whey Deluxe μπορείτε να την δοκιμάσετε και να διαβάσουμε τα σχόλια σας.

Extreme Whey Deluxe 2.3kg στον Αθλητή (http://athlitis.gr/simpliromata/proteines/extreme-whey-deluxe-2300gr-body-attack/)

Nive
21-07-15, 19:20
Πολύ καλή δείχνει από τα συστατικά.... :thumbup:

sobral
21-07-15, 21:30
δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά η εταιρία είναι αξιόπιστη και στην τιμή αυτή πιστεύω αξίζει για 80άρα πρωτεϊνη. Αν κάποιος δοκιμάσει, ας μας πει μια κριτική για γεύση, διαλυτότητα κτλ.

Nive
22-07-15, 09:31
Λίγη υπομονή sobral αύριο πάω να την πάρω από τον Αθλητή ;)

procop
25-09-15, 18:26
Nive
Τελικα σε τι γευση την πηρες?
Γευση διαλυτοτητα πως σου φανηκε?

Nive
25-09-15, 23:12
Cream cookies...τρομερη.
Κακη διαλυτοτητα και γενικα ευπεπτη. Ακριβη πρωτεινη αλλα νομιζω αρκετα ποιοτικη.

Anithos
26-09-15, 10:27
Κακη διαλυτοτητα ....με γαλα ή νερο την εβαζες. Αφηνε σβολους δηλαδή.

Feth
26-09-15, 11:00
παιζει να εκανε ορθογραφικο λαθος ;p

Nive
26-09-15, 12:12
Α ρε feth!!!
Παιδες το "κ" πατηθηκε κατα λαθος αντι του "λ" μιας και ειναι διπλα χαχαχα καλη-ικανοποιητικη διαλυτοτητα!!!
Γενικα ποιοτικη πρωτεινη. Εμεινα ευχαριστημενος αλλα αν δεν ηταν σε προσφορα δεν νομιζω να την επαιρνα λογω κοστους.

procop
26-09-15, 14:12
Ειχα δοκιμασει ενα σκουπ π ειχε σε διαφημιστικη συσκευασια γευση φραουλα και μ αρεσε...η cookies ειναι γενικα απο τις αγαπημενες μ γευσεις σε πρωτεινη μαζι με την φραουλα.
Τωρα μου τελειωνει η iso 100 dymatize που ειμαι αρκετα ικανοποιημενος καθως γευση πολυ καλη ,διαλυτοτητα πολυ καλη, ευπεπτη αρκετα, αλλα λογο τιμης λεω να δοκιμασω την whey deluxe καθως ειναι αρκετα πιο φθηνη απο την iso 100 ασε π εγω καταναλωω ενα 2 κιλο το μηνα....

Nive
26-09-15, 14:26
Εγω γενικα ειμαι της σοκολατας,την cookies την πηρα επειτα απο επιμονη φιλου και πραγματικα εμεινα παρα πολυ ικανοποιημενος,αρα αν εισαι του cookies θα σ'αρεσει.

procop
15-10-15, 14:20
Παραλαβη απο αθλητης σε γευση βανιλια

Γευση βαζω 5/10 σε σχεση με on whey gold standard που εκει βαζω 8/10
Διαλυτοτητα 8/10
Ευπεπτη/υφη βαζω 6/10 ενω στην on whey βαζω 9/10

Σχετικα με iso 100 και on whey που τις εχω σν βαση, θεωρω οτι η whey deluxe δεν εχει καμια σχεση...παντα μιλαω με γνωμονα τα παραπανω 3 στοιχεια και οχι απαραιτητα τα στοιχεια που εχει μεσα η πρωτεινη..
Μαλλον μ@@ια εκανα και πηρα 2.3 κιλα αλλα σε 25 μερες θα εχει καταναλωθει, οποτε μικρο το κακο

Nive
07-11-15, 12:35
Εχοντας τελειωσει το κουτι ας βαλω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.
Διαλυτοτητα αριστη ακομη και με λιγο νερο. Με γαλα διαλυοταν πανευκολα σε αντιθεση με αλλες που εχω δοκιμασει...
Ευπεπτη λες και δεν ηπιες τιποτα (αλλες μου κανουν λιγο φουσκωμα για κανα μισαωρο)
Απο γευση ικανοποιητικη αλλα οχι τιποτα το τρελο cookies n cream πηρα. 6/10.
Ακριβη πρωτεινη αλλα ο Γερμανος την φορτωσε με ωραια πραγματακια μεσα. Ανετα σε προσφορα την ξαναπερνα ;)

sobral
11-04-16, 12:06
104259

108140

104260

104261

Στο παραπάνω προϊόν θα υπάρξει αλλαγή συσκευασίας σύντομα με πιο αναλυτική ετικέτα.

Eggbo
23-06-16, 20:00
Καλησπερα..ξανανπιγω το θέμα να κάνω μια ερώτηση... ρωτησα τον γυμναστη στο γυμναστηριο που πάω για την συγκεκριμενη πρωτεινη αν ειναι καλή..μου ειπε οχι λεγοντας πως δεν εχει οσα υσχιριζετε...υπαρχει καποιο εγκυρο τεστ που να αποδεικνυει κατι τετοιο??...

Polyneikos
23-06-16, 20:05
Καλησπερα..ξανανπιγω το θέμα να κάνω μια ερώτηση... ρωτησα τον γυμναστη στο γυμναστηριο που πάω για την συγκεκριμενη πρωτεινη αν ειναι καλή..μου ειπε οχι λεγοντας πως δεν εχει οσα υσχιριζετε...υπαρχει καποιο εγκυρο τεστ που να αποδεικνυει κατι τετοιο??...

Ας το πάμε αντίθετα: Εχει καποιο τεστ ο γυμναστής που να έχει βγάλει fail την πρωτεϊνη; Μπορεί να μας το τεκμηριώσει με κάποιο Link/πηγή;
Γενικά φίλε , απο ιστοριες γυμναστηρίων, θα ακουσεις πολλα.

orck
23-06-16, 20:13
Εδω τα τεστ που κανουν δεν μπορουν να εντοπισουν με ακριβεια τι εχουν μεσα, ο γυμναστης σου τι πηγες εχει για να στο λεει αυτο;

Εδω θα δεις οτι με κρεατινη το τεστ εδειξε οτι το ποσοστο πρωτεινης της σκονης ειναι 140%, το τεστ ουσιαστικα μετραει τους δεσμους αζωτου μεσα στην σκονη. Με αλλα λογια τριχες μετρηση κανει.
https://blog.priceplow.com/protein-scam-amino-acid-spiking

Eggbo
24-06-16, 08:11
Κι εγω το ιδιο απορησα ρε παιδες...οπως και για την scitec με ειπε οτι χρησιμοποιει πολλες χρωστηκες...βεβαια με την scitec δε ξέρω ισως να ειναι και ετσι γιατι ειχα θεμα με το εντερο και τζαμπα θα παει ολο το κουτι :P

Metalhead|T|
24-06-16, 08:48
Άμα. Είναι να. Το πετάξεις να στείλω διεύθυνση, να το στείλεις? Χαχαχ

Σε κάθε περίπτωση άσε τον καθένα να λέει.. Ειδικά εάν δε μπορεί να αποδείξει κάτι.. Η συγκεκριμένη εταιρία θεωρώ ότι είναι από τις πλέον αξιόπιστες

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sobral
24-06-16, 08:59
Για να μην λέμε λόγια του αέρα εγώ που έχω στην κατοχή μου τεστ για την συγκεκριμένη να πω πως έχουν τα πράγματα;

η προηγούμενη είχε μία μικρή διαφορά στο τεστ που της έγινε σε σχέση με την ετικέτα (μέσα στα ποσοστά που επιτρέπονται όμως από τη νομοθεσία, μιλάμε για 3-4% μόνο) κάτι το οποίο λήφθηκε υπόψη από τους Γερμανούς (είναι σοβαρή εταιρία) και έβγαλαν νέα συσκευασία, αυτή που βλέπετε από πάνω (τη μαύρη συσκευασία) με το ακριβές-σωστό ποσοστό. Μην τους φοβάστε αυτούς...τους Αμερικάνους να φοβάστε. Εκεί μπορεί να σου λένε 80άρα και να είναι 25άρα :toast:

procop
24-06-16, 11:19
Μηπως απλα ο γυμναστης σου θελει να σου πουλησει πραγματα???

Eggbo
24-06-16, 11:30
Για να μην λέμε λόγια του αέρα εγώ που έχω στην κατοχή μου τεστ για την συγκεκριμένη να πω πως έχουν τα πράγματα;

η προηγούμενη είχε μία μικρή διαφορά στο τεστ που της έγινε σε σχέση με την ετικέτα (μέσα στα ποσοστά που επιτρέπονται όμως από τη νομοθεσία, μιλάμε για 3-4% μόνο) κάτι το οποίο λήφθηκε υπόψη από τους Γερμανούς (είναι σοβαρή εταιρία) και έβγαλαν νέα συσκευασία, αυτή που βλέπετε από πάνω (τη μαύρη συσκευασία) με το ακριβές-σωστό ποσοστό. Μην τους φοβάστε αυτούς...τους Αμερικάνους να φοβάστε. Εκεί μπορεί να σου λένε 80άρα και να είναι 25άρα :toast:

Απο αθλητη την παρηγγειλα...θέλω να πιστευω θα χουν το νεο κουτι που αναφερεις


Μηπως απλα ο γυμναστης σου θελει να σου πουλησει πραγματα???

Στο συγκεκριμενο γυμναστηριο πηγα μονο και μονο επειδη ειναι πισω απο το σπιτι μου και βολεβει με την δουλια γιατι κερδιζω χρόνο..αλλα δε το κόβω να καθομαι οταν ληξει η συνδρομη.

sobral
24-06-16, 12:23
Απο αθλητη την παρηγγειλα...θέλω να πιστευω θα χουν το νεο κουτι που αναφερεις

Και το παλιό να σου στείλουν δεν αλλάζει κάτι. Απλά αντί για 81% που γράφει θα έχεις 76-77%. Μην την φοβάσαι, είναι καλή πρωτείνη.

Eggbo
24-06-16, 13:28
Θα το δουμε απο βδομαδα θα την εχω στα χέρια μου γευση σοκολατα πιστευω δε θα χω και θεματα με εντερο/στομαχι. Εχω παρει 4-5 whey μονο η scitec με βγαλε θεμα

Eggbo
01-07-16, 21:59
Σημερα την παρελαβα!! Γευση chocolate cream. Διαλυτοτητα 9/10 ισως και 10/10
Γευση 7/10...ισως και 6/10...μου θυμιζει την γευση απο τις powerman hellas. Παρα πολυ ευπεπτη τρως μετα απο μιση ωρα ανετα!!