PDA

Επιστροφή στο Forum : Sida Stack (Thermolabs)



pikolo
17-01-08, 22:02
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10303&stc=1&d=1271307631



A synergistic combination of herbs, designed to optimise a fat loss programme.

Supplement Facts:
Serving Size: 2 Capsules
No of Servings: 30

Amount per Serving:
Guarana 750 mg (22% Caffiene)
Sida Cordifolia 125 mg (10% Alkaloids)
White Willow Extract 100 mg (20% Salicin)
Other Ingredients:

gelatin, magnesium stearate, silicon dioxide.

Directions for Use:

Take 2 Capsules twice a day.


τι γνωμη εχετε για αυτο το προιον με αλκαλοειδη εφεδρας?

Gasturb
17-01-08, 22:02
Το έχω χρησιμοποιήσει καλούτσικο κ οικονομικό.

Gt

pikolo
17-01-08, 22:23
μπορουμε να ξερουμε τι ειδους και ποσο το καθενα αλκαλοειδη εχει?σε τι δοσολογια gast?υπαρχει καλυτερο στην κατηγορια του?το βρισκω £ 4.49 τωρα..

Gasturb
17-01-08, 23:19
Mην την ψάχνεις τόσο.

Είναι ένα μέτριο προϊον σε πολύ καλή τιμή, thats all.

Gt

pikolo
17-01-08, 23:25
το μετριο γιατι?σε αποτελεσματα σε ποιοτητα?ως πορος τι μετριο?

Gasturb
17-01-08, 23:40
Πειραματιζόμουν. Σκέτο κ μαζί με άλλο προιον που περιείχε καφείνη, guarana κ carnintine οπότε κ είχε καλύτερη δράση.

Gt

pikolo
17-01-08, 23:45
Guarana 750 mg (22% Caffiene)
Sida Cordifolia 125 mg (10% Alkaloids)
White Willow Extract 100 mg (20
εχει και αυτο guarana μεσα τωρα το White Willow Extract 100 mg (20 δεν ξερω τι ειναι...

billys15
18-01-08, 00:17
Το white willow extract ειναι ασπιρινη με λιγα λογια.

pikolo
18-01-08, 00:19
Κοινως ειναι καθαρο eca stack :thumbsup:

RUHL
18-01-08, 00:23
Το white willow extract ειναι ασπιρινη με λιγα λογια.

Δωσε λινκ του λεξικου που χρησημοποιηεις γιατι εγω δεν το βρησκω στο δικο μου οτι ειναι ασπηρινη :spank: :spank: :spank:

Gasturb
18-01-08, 01:30
Guarana 750 mg (22% Caffiene)
Sida Cordifolia 125 mg (10% Alkaloids)
White Willow Extract 100 mg (20
εχει και αυτο guarana μεσα τωρα το White Willow Extract 100 mg (20 δεν ξερω τι ειναι...

To ξέρω αλλα είχε το άλλο περισσότερη καθαρή καφεϊνη. Φυσικά μιση δοσολογιά απο το ένα κ μισή απο το άλλο.

Gt

billys15
18-01-08, 17:03
Ruhl δεν το βρηκα σε καποιο λεξικο (καλα κι εσυ σε λεξικο πηγες και το ψαξες? :lol: αν θες ακριβη μεταφραση του "white willow bark" τοτε ειναι "γαυγισμα λευκης ιτιας":rolf: :P ).Ειχα δει τωρα τελευταια σε ενα φορουμ οτι ειναι ασπιρινη (το ειχε πει καποιος "εμπειρος" απ'οτι θυμαμαι,αλλα δεν θυμαμαι ποιος ακριβως).

RUHL
18-01-08, 17:12
Βασιλακη :spank: :spank: σιγα να μην το γραφει στον μπαμπινιωτη :lol: :green:

Οπως ξερεις πολλα εχουν και φαρμακευτικη ονομασια :idea: :idea: τετοιο λεξικο ενοω

Βαλε λινκ ρε :P (βασικα βαριεμε να ο ψαξω(wiki και online) αμα ειναι η δεν ειναι :lol: :P

Gasturb
18-01-08, 17:50
White willow bark is a tree native to Europe and Asia.

The name "white willow" comes from the color of the leaves, which are covered with fine white hairs.

The bark of white willow contains salicin, which is a chemical similar to aspirin (acetylsalicylic acid)

People take white willow bark instead of aspirin because it does not appear to be as irritating to the stomach lining.

http://www.umm.edu/altmed/articles/willow-bark-000281.htm

http://altmedicine.about.com/od/completeazindex/a/willow_bark.htm

Oποτε χημικα παρόμοια με την ασπιρίνη

Gt

RUHL
18-01-08, 18:19
thanks

που ειναι ο jui να μας πει και τι ειναι τα 20% Salicin :help:

gpol
18-01-08, 18:25
Νομιζω οτι ο jiu θα πει οτι το κανονικα E(CA) ειναι πολυ καλυτερο απο το Sida Cordifolia

pikolo
18-01-08, 18:27
Ποιο ειναι πιο ελαφρη μετραει ....σε παρενεργειες...νομιζω οτι ειναι καλο για ξεκινημα...

Gasturb
18-01-08, 18:53
Παρενεργειες σε μενα δεν είχε αλλα πάντα το χρησιμοποιούσα πριν την αερόβια - περίπου 45 λεπτά - μέρα παρά μέρα, οπότε κ δεν ένιωθα ταχυπαλμίες μετά την άσκηση. Τώρα βέβαια φαντάζομαι δεν εινα ότι καλύτερο να το παίρνεις να μην πας μετά για τρέξιμο κ να περιμένεις να χάσεις λίπος έχοντας κ λανθασμένη διατροφή.

Gt

---

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=23036#23036

RUHL
18-01-08, 19:12
Νομιζω οτι ο jiu θα πει οτι το κανονικα E(CA) ειναι πολυ καλυτερο απο το Sida Cordifolia




Όσον αφορά τώρα το σκεύασμα που σε απασχολεί το έριξα μια ματιά και 1ον δεν είδα πουθενά να λέει τίποτα για καφεΐνη και 2ον λέει Sida Cordifolia extract 300mg(standardised at 8% alkaloids) δηλαδή σε 2 κάψουλες περιέχει 24mg αλκαλοειδή Ephedras θα μαντέψω, χωρίς να λέει τι αλκαλοειδή είναι αυτά.Η τιμή είναι σχετικά καλή αλλά ρίξε μια ματιά και τα παρακάτω.



Ενταξη ενοειτε πος το Ε ειναι καλυτερο αλλα ψαχνουμε κατι κοντα εκει αμα αυξησουμε την δοση

RUHL
06-02-08, 00:20
Πηρα σημερα 2 χαπακια με 500 mg green tea extrack απο ενεργια δεν παρατηρησα κατι (ημερα ποδιων)ιδιετερο ιδρωσα παραπανω αλλα αυτο οφειλετε στο πρασινο τσαι απο οτι θυμαμαι εχει θερμογενετικες ιδιοτητες

Τωρα εχω ενα μικρο crash αλλα μπορει να μην οφειλετε στο sida επειδη εχω να κανω προπονηση απο την τεταρτη και μετα απο το γευμα δεξτρο μαλτο+ ζεστο μπανιο καπως επεσα

nickos46
06-02-08, 09:59
Το έχω χρησιμοποιήσει καλούτσικο κ οικονομικό.

Gt
μέτριο

Gasturb
06-02-08, 16:27
Πηρα σημερα 2 χαπακια

Αλεξ σε όγκο δεν εισαι ? :?

RUHL
06-02-08, 16:31
Δοκιμη εκανα αμα σου δινει τιποτα αυτο :P :P :P :P :P :P για τον αδερφο μου τα εχω που ειναι σε διετα

Gasturb
06-02-08, 16:44
δεν παρατηρησα κατι (ημερα ποδιων)ιδιετερο
Μα δεν σου είπα ποτέ οτι το πήρα πριν την προπόνηση αλλά πάντα και μόνο πριν την πρωινή :wcourt:

+


καλούτσικο

:chinese:

RUHL
06-02-08, 18:07
καλα θα παρω 4 :P :P :P να δοκιμασω παλι παντως πηγε για :bodybuilder1: ο μικρος και με 2 χαπια λεει δεν του βγηκε κοπωση στο τελος ειχε περισσοτερη αντοχη και δεν ειναι κουρασμενος









κανονικα ουτε ενα ρεβιου επρεπε να γραψω :sneaky: επρεπε να παριμενω τον πικολο να παρει κανενα χαπι να του πεταχτουν τα ματια εξω στον ισιο παγκο να τελιωνουμε :sneaky: :sneaky: :sneaky: :lol: :green:

RUHL
08-02-08, 12:58
Λοιπον αρχιζουμε τα ρεβιου ημερα τριτη αυτης της εβδομαδας 30 λεπτα πριν την προπονηση 2 χαπια sida 500 μγ πρασινο τσαι

Αποτελεσμα τιποτα ουτε ενεργια ουτε τιποτα μονο λιγο υδρωτας παραπανω


Πεμτη χτες ημερα πλατης αρσεις θανατου κτλ

1:15 ωρες πριν την προπονηση 100 mg καφεινη(χαπι) μαζι με φαγητο 30 λεπτα πριν την προπονηση 4 χαπια sida

Και δεν κανω πια ληψη κρεατινης την σταματησα ουτε νιτρικο πηρα μονο αμινο +γλυταμινη 40 λεπτα πριν οπως συνηθως με λιγα λογια το καινουριο σε ολη την υποθεση ηταν το sida για να δω αμα πιανει


20 λεπτα μετα ενιωσα λιγη ενεργεια με ξυπνησε καπως

Πιανω τα βαρη και αρχιζω ζεσταμα η ενεργεια ανεβενε κατακορυφα το ιδιο και οι καρδιακοι παλμοι ηταν λιγο πιο αυξημενοι απο το κανονικο.

Μετα εγιναν τρομερα πραγματα αρχησα να βγαζω περισσοτερες επαναληψεις στα λειτουργηκα σετ η συγκεντρωση ηταν τελεια η ενταση ανεβηκε σε αλλο επιπεδο και η ενεργεια ηταν σε επιπεδα που δεν εχω ξαναδει προσωπικα.
Αν και εκανα και λιγα κιλα παραπανω αλλα νομιζω δεν οφειλετε στο sida αυτο

Μετα απο 1,5 ωρα προπονησης η ενεργεια ηταν σταθερη αν και στο τελος επρεπε να ημουν πτωμα μολις τελειωσα την ωρα που αλαζα στα αποδυτηρια +επινα αμινο κανενα 10λεπτο ολο αυτο η κοπωση εξαφανηστηκε και μπορουσα να κανω αεροβια και 1 ωρα(δυστιχως εκλησε το gym )

Μετα ημουν σε υπερενταση για αρκετη ωρα με μπολικη ενεργεια περιπου 2 ωρες μετα την προπονηση χωρις να εχω "δυνατους παλμους" απλα λιγη ταχυπαλμια αλλα οχι τρελα πραγματα λιγη

λοιπον 4,5 ωρες μετα την ληψη ηρθε το crach αρχησε να φευγει ολη η ενταση που ειχα και πεσιμο γενικα το οποιο κρατησε 1 με 1,5 περιπου και μετα εξαφανηστηκε και ημουν και παλι κανονικα προβληματα υπνου δεν ειχα καθολου μια χαρα κοιμηθηκα(ωρες που προπονουμε 8 με 9,30)

α και κατι ακομα που παρατηρησα λειτουργει νομιζω και κατι σαν διουρητικο επειδη οταν εκανα το κανονικο μου γευμα(στερεο) οπως παντα και πινω 300-400 μλ νερου αρχησα τις επισκεψεις στην τουαλετα για να αποβαλω το νερο και ηταν μερικες οχι 1 (πραγμα που δεν γινοταν πριν)

Και επειδη εχω προβλημα με την καφεινη αμα ειδατε το παλιο ρεβιου IDS CAFEIN TABS δεν μπορω να παρω καλες ανασες με το sida δεν εγινε κατι τετοιο

4 χαπια σου δηνουν Αλκαλοειδή οσο 25 mg εφεδρινης

Δεν εχω δοκιμασει ποτε εφεδρινη αλλα απο οσα "ενεργειακα" συμπληρωματα πηρα μεχρι τωρα το καλυτερο sida


Αυτα μερχι τωρα και απο τον αδερφο μου εχω καλα λογια με 2 χαπια και κυριακη θα δοκιμασω να δωσω σε ενα φιλο που παιζει μπαλα 2 χαπια να δουμε τι θα γινει να παρουμε κανενα ρεβιου και απο εκει


ΥΓ σορυ για την αναλυση με λεπτομεριες μου το ζητησε ο ιδρυτης του τοπικ :rabbit:

pikolo
08-02-08, 15:35
ΜΗ ζητας σορρυ σε ευχαριστουμε ολοι.πιστευω οτι ολους θα τους ενδιαφερει να το διαβασουν.παντως ανα ημερα λενε οτι μεχρι και 50 μγ εφεδρα ειναι οκ.Η καφεινη δεν σε πειραξε γιατι ειναι απο γκουαρανα .ουτε εμενα με πειραξε ποτε.. :army2:

billys15
09-02-08, 02:32
Sorry αν απαγορευεται να αναφερθει περισσοτερο,αλλα καλυτερα να ανεβαινουμε σιγα σιγα και στην εφεδρινη,γιατι τα 50mg ειναι καπως πολλα και δεν ξερει ο καθενας τι θα συμβει αν ανεβει αποτομα...

RUHL
09-02-08, 02:43
Sorry αν απαγορευεται να αναφερθει περισσοτερο,αλλα καλυτερα να ανεβαινουμε σιγα σιγα και στην εφεδρινη,γιατι τα 50mg ειναι καπως πολλα και δεν ξερει ο καθενας τι θα συμβει αν ανεβει αποτομα...

+1 ασε και εγω που πηρα σχετικα 25 μγ εφεδρας (4 χαπια) επρεπε να δοκιμασω 3 δεν χρειαζεται να ανεβασεις την δοση τοσο ψηλα οντος θα παθεις κατι :P

pikolo
09-02-08, 04:45
δεν ειπα οτι χρειαζεται απλα ειπα οτι ειναι ασφαλη τα 25 μγ γιατι αλλοι περνουν και περισσοτερο.



και απο μενα το review:σημερα πηρα πριν απο την προπονηση ενα χαπι μονο και ενιωσα τρομερη ευεξια και συγγεντρωση!!τα κιλα μ ανεβηκαν στο φουλ καιδεν κουραστηκα καθολου..!!τελειο προιον!!

nickos46
09-02-08, 10:10
πρέπει να αρχίσετε από μικρές δόσεις και με το διάστημα διότι τα παίρνει χαμπάρι ο οργανισμός αυτά, αρχίζεις και ανεβάζεις την δόση. καλο είναι να μην λαμβάνεται κάθε μέρα σε κάποια απλή προπόνηση απλά για να σε τσιτώσει αλλα κάνα πρωί 2 με 3 φορες την εβδομάδα με αδίο στομάχι και τρέξιμο. άμα θέλετε κάτι για τσίτωμα γκουαρανά είναι αρκετό για να βγαίνουν οι προπονήσεις σας με ένταση και ενέργεια

pikolo
09-02-08, 16:43
ναι αλλα εγω θα κανω περπατημα μετα απο τα βαρη αρα περνω απο πριν και οφελουμαι και στα βαρη..δοση εννοειται σιγα σιγα....αυτο ηταν απλα μια δοκιμη....θελω να σημειωσω το ποσο μεγαλη ευφορια ενιωθα....ανεπνεα πολυ καθαρα!

RUHL
09-02-08, 17:33
Πηρες ρε τελικα? ποσα? :green:

pikolo
09-02-08, 18:40
δεν διαβασες πιο πανω που ειπα?πηρα ενα για δοκιμη....να προσθεσω οτι οτι νερα ειχα στο προσωπο εφυγαν...οτι καλυτερο εχω παρει μπορω να πω....ενα χαπι φαντασου δυο πως θα με εκαναν...για να καταλαβεις απο 100 κιλα 2 επαναλιψεις εκανα 6 επαναληψεις παγκο...και μετα και στα 95 χ 8 και στα 90 χ 6 ανεβηκα σε ολες τις ακησεις και δεν ενιωθα καν κουραση τα κιλα μου φαινονταν αστεια..αυτα απο μενα..

stevengr
09-02-08, 21:24
RUHL εαν σου πει εντυπωσεις ο φιλος σου που παιζει ποδοσφαιρο σχετικα με το Sida Stack ενημερωσε μας εδω. Με ενδιαφερει.. 8)

Gasturb
10-02-08, 18:44
πρέπει να αρχίσετε από μικρές δόσεις και με το διάστημα διότι τα παίρνει χαμπάρι ο οργανισμός αυτά, αρχίζεις και ανεβάζεις την δόση. καλο είναι να μην λαμβάνεται κάθε μέρα σε κάποια απλή προπόνηση απλά για να σε τσιτώσει αλλα κάνα πρωί 2 με 3 φορες την εβδομάδα με αδίο στομάχι και τρέξιμο. άμα θέλετε κάτι για τσίτωμα γκουαρανά είναι αρκετό για να βγαίνουν οι προπονήσεις σας με ένταση και ενέργεια

Aυτό ακριβώς! :awesome: Τέτοια χρήση το έκανα κ εγώ δλδ πάντα πρωϊ πριν την αερόβια κ όχι κάθε μέρα. Ποτέ πριν τα βάρη μιας κ δεν περίμενα ένα προίον τόσο φτηνό (5 λίρες έναντι 30 κανονικόυ fatburner) να κάνει σοβαρή 'δουλειά', με άλλα λόγια Ruhl, Picolo κ stevengr για extra ενεργεια ψάξτε για τίποτα αλλο.

Duke-Nukem
11-02-08, 01:40
...να προσθεσω οτι οτι νερα ειχα στο προσωπο εφυγαν...οτι καλυτερο εχω παρει μπορω να πω....ενα χαπι φαντασου δυο πως θα με εκαναν...
Pikolo χαλάρωσε ! σιγά μην σου άλλαξε και χρώμα ματιών......πιστέυω ότι ο ενθουσιασμός σου οφείλεται στο ότι πρώτη φορά πήρες κάτι "απαγορευμένο" . αυτή η κάποια βελτίωση στις ασκήσεις περισσότερο οφείλεται σε ψυχολογικούς παράγωντες.

δεν ξερω παιδια για σας αλλα εγω σιγουρα σε μερα στηθους θα το χρησιμοποιω απο εδω και περα..
..............no comment...........
τα ανωτέρω αποτελούν αποψή μου.
μην θεοποιούμε τα πράγματα Plz....

pikolo
11-02-08, 02:00
οχι ρε παιδια σε καμια περιπτωση δεν θεοποιω κατι ισα ισα ηουν πολυ διστακτικος για το τι θα εκανε και το αν θα εκανε..

RUHL
25-02-08, 01:47
Appetite suppression: medium to high. Low to no cravings Energy: Nice medium energy on these. They don''t hit hard, but it depends on your tolerance for stims. Defo gives better cardio endurance; I shaved close to a minute of my 5K runs. Also gives a bit of strength gains lifting. Sides: Medium to hard crash in the evenings. But it''s a clean crash, so won''t interfere with sleep. I took the first dose at 0630, second dose (half serving) at 1300, and third half dose at 1530 and I would crash at around 2200-2230. Spreading out the doses makes the crash smaller. You do get worn out after having been on these for a while. You kinda feel frayed at the edges and the energy gets fuzzy, so to say. I suggest taking weekends off and drink plenty of water. The biggest side is prostate-wise. It WILL enlarge your prostate temporarily but that will go away when you go off. So they mean it, when they say you shouldn''t use it if you have an enlarged prostate. Conclusion: A good, cheap alternative to all-in-ones from name brands. It works and it works well. I lost around 12 pounds in 6 weeks on a low carb diet with cardio and lifting a couple of times a week. And that was mostly fat, since I kept my strength and had been on a diet for a couple of weeks prior to this, so no water-loss to speak of. I suggest combining it with Green Tea and EPA. This combo costs around half of name-brand combos and works better. But be aware of the temporary sides.

ioannis1
25-02-08, 23:04
για μενα παιδια ολα αυτα τα συμπληρωματα ειναι παπ....μονο το εκα κανει δουλεια.

RUHL
25-02-08, 23:49
Ξερουμε γιαννη :green: αφου με ποια λογικη ειχα σκεφτει εγω αυτο το συμπληρωμα επειδη εγω ειχα προτοδει το ποστ του ζιουζιτσου για αυτα οτι και καλα αυτο το σιντα θελουμε να το κανουμε σαν eca :P ενοειτε το εκα ειναι σαφως ανωτερο αλλα δεν πουλανε στα μαγαζια :P :P εκει ειναι κολημα και μερικοι το φοβουνται :lol: τα απαγορευμενα :lol:


αυτα :^^: :wave:

ioannis1
26-02-08, 00:10
εννοω το συγκεκριμενο sida ειναι για τα μπαζα .υπαρχουν πολυ καλυτερα στην αγορα πχ τα stack.αλλα αφου βαζεται τον εαυτο σας σε τετοια διαδικασια προτεινω το αυθεντικο εκα και τα clen.

Gasturb
26-02-08, 00:11
Ότι πληρώνεις παίρνεις το ακούσες αυτό άλεξ?? :green:

RUHL
26-02-08, 00:45
ποια ???πχ τα stack???? ακουω :D

pikolo
26-02-08, 02:29
ta stacker 2 ενοει ο Γιαννης...Γιαννη εχω πολυ καλα review Ποα ατομα που το δοκιμασαν....ειδικα σαν ξεκινημα ειναι πολυ καλο...μετα μπορεις να δοκιμασεις και κατι αλλο...δειτε reviews απο ατομνα που το δοκιμασαν..

Gasturb
26-02-08, 02:36
ειδικα σαν ξεκινημα ειναι πολυ καλο...

τι εννοείς?

pikolo
26-02-08, 02:52
σαν ξεκινημα χρησης εφεδρινης ενοω...

ioannis1
26-02-08, 13:08
ρουλ συγνωμη αλλα θα στο πω.δεν τα ξερεις ολα φιλαρακι.ηρεμησε λιγο. :evilno:

RUHL
26-02-08, 13:59
ελα ρε γιαννη εγω σοβαρα το ελεγα μην παρεξηγησε :P οταν ειπες stack λογικα θα ειπες καποιο συμπληρωμα ποιο λες? της universal? αληθεια δεν καταλαβα :unsure: ποια stacker λες?

ioannis1
26-02-08, 17:03
δικο μου λαθος που δεν διευκρινησα.εγω ενα στακ εχω δοκιμασει stack 2 νομιζω αλλα δεν ξερω την εταιρεια.δεν σε παρεξηγησα.απλα δεν καταλαβαινω τον τροπο που μιλας πολλες φορες με τοσα εμοτικονς που βαζεις.ισα ισα πολλα συμπληρωματα τετοιυ ειδους δεν εχω δοκιμασει και δεν μου πεφτει και λογος να τα κρινω ετσι.γιαυτο ειπα εσεις ξερετε.

pikolo
06-03-08, 03:42
ρε παιδια ξερει κανενας ποια δοσολογια πρεπει να κανεισ με το προιον?αναφερομαι στις μερες On off..

pikolo
21-05-08, 02:39
παιδες ξερει κανενας τι ειναι ο αιφνιδιος θανατος που μπορει να προκαλεσειτο προιον?ειναι πανς στην προπονηση επειδη ανεαζεις αποτομα σφυγμους η μνπορει να ειναι και στον υπνο(κατασταση ηρεμιας)?? :notice:

Duke-Nukem
21-05-08, 03:19
:cursing:

RUHL
21-05-08, 12:15
Ασε τις @@ σου εσυ αφου δεν περνεις καλες δοσεις

βιωνεις το Placebo καθημερινα εσυ

Να σου δωσω ενα παραδειγμα του ποσο safe ηταν η εφεδρινη πριν απο το Ban να μια ερευνα που γινοταν σε χοντρους

Title: Ephedrine, caffeine and aspirin: safety and efficacy for treatment of human obesity.

Author: Daly PA; Krieger DR; Dulloo AG; Young JB; Landsberg L
Source: Int J Obes Relat Metab Disord, 17 Suppl 1():S73-8 1993 Feb

Abstract
The safety and efficacy of a mixture of ephedrine (75-150mg), caffeine (150mg) and aspirin (330mg), in divided premeal doses, were investigated in 24 obese humans (mean BMI 37.0) in a randomized double blind placebo-controlled trial. Energy intake was not restricted. Overall weight loss over 8 weeks was 2.2kg for ECA vs. 0.7 kg for placebo (p < 0.05). 8 of 13 placebo subjects returned 5 months later and received ECA in an unblinded crossover. After 8 weeks, mean weight loss with ECA was 3.2 kg vs 1.3 kg for placebo (p = 0.036). 6 subjects continued on ECA for 7 to 26 months. After 5 months on ECA, average weight loss in 5 of these was 5.2 kg compared to 0.03 kg gained during 5 months between studies with no intervention (p = 0.03). The sixth subject lost 66 kg over 13 months by self-imposed caloric restriction. In all studies, no significant changes in heart rate, blood pressure, blood glucose, insulin, and cholesterol levels, and no differences in the frequency of side effects were found. ECA in these doses is thus well tolerated in otherwise healthy obese subjects, and supports modest, sustained weight loss even without prescribed caloric restriction, and may be more effective in conjunction with restriction of energy intake.

ξερεις ποσα χαπια σιντα ειναι 150 μγ εφεδρινης 24 χαπια οποτε :spank: :spank: :spank: :spank:



**** Σε αυτη την ερευνα ο πικολο ηταν στο Placebo group :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

billys15
21-05-08, 13:47
Ναι αλλα οσο ανεβαινει η εφεδρινη πρεπει να ανεβαινει και η καφεϊνη για καλυτερα αποτελεσματα,ετσι? Τουλαχιστον ετσι ακουγεται και πιστευω ειναι οντως καλυτερο (μεγαλυτερες δοσεις και των 2 = καλυτερο αποτελεσμα,λογικο ειναι).

RUHL
21-05-08, 14:00
κοιτα αλλο τι εκαναν στις ερευνες και αλλο τι γινετε με τον πικολο-placebo :lol:

απλος εδειξα οτι η εφε σε μεγαλες δοσεις δεν επιφερει τιποτα κακο

αλλα ναι καφεινη και εφεδρινη εχουν καλυτερα αποτελεσματα μαζι παρα το καθενα μονο του

ομως αναλογως τι αναλογιες βαζεις παντως αν εβγαζαν με τα δικα μας δεδομενα 20 εφεδρινη 200 τοτε θα πηγαιναν 1450 μγ καφεινης :affraid: στην ερευνα και δεν κανει καλο τοσος καφες


sida sida sida :green: :green: :green: :joker:

RUHL
21-05-08, 14:26
καταραμενο sida ουτε μια κανονικη δοση δεν μπορουσαν να φτιαξουν :smash: :smash: :smash: :smash:

Amount per Serving:
Guarana 750 mg (22% Caffiene)
Sida Cordifolia 125 mg (10% Alkaloids)
White Willow Extract 100 mg (20% Salicin)

4 xapia

καφεινη 330 mg τι το θελαν τωρα αυτο :smash: :smash: :smash:
efedrini 20 mg
aspirini 200 mg παλι καλα εχει λιγη ασπιρινη :o

pikolo
21-05-08, 14:53
δηλαδη αν καταλαβα καλα εχουν βαλει μεσα πολυ καφενιη σε σχεση με εφεδρινη ε?χμ..
ρε ρουλ τι πλασιμπο λες.??με τρια χαπια δεν ειναι placebo! και επισεις αυξανεις σταδιακα.στα τεσσερα εχεις 20 μγ εφεδρινις οπως λες αρα στα 3 εχεις 15...δηλαδη τα 15 δεν κανουν τιποτε ενς τα 20 κανουν? :cursing:

Duke-Nukem
21-05-08, 19:14
Πέτα αυτήν την μπούρδα ! :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: :banghead: :banghead: :banghead:

Jud0ka
25-01-10, 14:39
ειναι καλος συνδιασμος thermofusion και sida cordifolia της reflex?2καψουλες thermo και 1 sida 2φορες την ημερα?

BODYBODY
15-04-10, 00:40
Για σας παιδιά νέος και εγώ στο forum...
Νέος και στα ντοπαρίσματα :toast: :bbbiceps:
Είμαι 29..
Κάποτε ήμουν 140 κιλά και είχα φτάσει στα 88(Σε χρονικό διάστημα σχεδόν 1,5 χρόνο) με πολύ γυμναστική και κάθε μέρα πριν την προπόνηση έπαιρνα προτείνη τις powerbar και καρνιτίνη για βοήθεια :) Και στο τέλος που είχα χάσει τα πολλά κιλά είχα αρχίσει και κρεατίνη.

Και έτσι τα είχα καταφέρει να κάνω ένα απίστευτο σώμα για εμένα..
Αλλα μετά είχα ένα σοβαρό τροχαίο όπου με καθήλωσε στο κρεβάτι για αρκετούς μήνες με αποτέλεσμα να πάρω αρκετά κιλά...και ξανά πήγα στα 125 :(

Πριν ενάμισι μήνα ξεκίνησα πάλι γυμναστήριο..Με proteini και πάλι καρνιτίνη..10 λεπτά αερόβιας για ζέσταμα μετά βάρη :weights: και μετά πριν το κλείσιμο πάλι αερόβια 1 ώρα και έτσι έπεσα στα 120..
Τώρα έχω μια εβδομάδα που προμηθεύτηκα και κάτι χάπια eca extrem με εφεδρίνη 50mg καφεΐνη 200mg ασπιρίνη 50mg
Σε συνδυασμό με τα άλλα σε μια εβδομάδα και κάτι έχασα άλλα 2 κιλά :bowdown:

Παρατήρησα μια αύξηση στη μπάρα μικρής όμως τάξεως αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο όπως περίμενα..Και αντοχές δεν μπορώ να πω ότι με ανέβασε ποιος ξέρει..Ένα μικρό κλικ :(
Σκέφτηκα να πάρω δυο χάπια μήπως το ότι είμαι τώρα 118 κιλά δεν μπορεί να με πιάσει καλά το ένα?Υπάρχει τέτοια πιθανότητα?

Από τις γνωστές παρενέργειες τον eca δεν με έχει πιάσει τίποτα..Μια χαρά κοιμάμαι(σαν μοσχάρι όπως πάντα)ούτε ταχυκαρδίες ούτε αυξημένη πίεση(τα έλεγχο πάντα)ούτε κάτι άλλο από τα γνωστά.. δηλαδή όπως ήταν η ζωή μου συνεχίζει.. ;)

ktsam
15-04-10, 07:58
Πριν ενάμισι μήνα ξεκίνησα πάλι γυμναστήριο..Με proteini και πάλι καρνιτίνη..10 λεπτά αερόβιας για ζέσταμα μετά βάρη :weights: και μετά πριν το κλείσιμο πάλι αερόβια 1 ώρα και έτσι έπεσα στα 120..
Τώρα έχω μια εβδομάδα που προμηθεύτηκα και κάτι χάπια eca extrem με εφεδρίνη 50mg καφεΐνη 200mg ασπιρίνη 50mg
Σε συνδυασμό με τα άλλα σε μια εβδομάδα και κάτι έχασα άλλα 2 κιλά :bowdown:

Παρατήρησα μια αύξηση στη μπάρα μικρής όμως τάξεως αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο όπως περίμενα..Και αντοχές δεν μπορώ να πω ότι με ανέβασε ποιος ξέρει..Ένα μικρό κλικ :-(
Σκέφτηκα να πάρω δυο χάπια μήπως το ότι είμαι τώρα 118 κιλά δεν μπορεί να με πιάσει καλά το ένα?Υπάρχει τέτοια πιθανότητα?

Από τις γνωστές παρενέργειες τον eca δεν με έχει πιάσει τίποτα..Μια χαρά κοιμάμαι(σαν μοσχάρι όπως πάντα)ούτε ταχυκαρδίες ούτε αυξημένη πίεση(τα έλεγχο πάντα)ούτε κάτι άλλο από τα γνωστά.. δηλαδή όπως ήταν η ζωή μου συνεχίζει.. :wink:Επειδή είμαι παρόμοια περίπτωση (από 32%BF στο 11%BF) έχω τις εξής εμπειρίες:
Πήρα και εγώ κάτι χάπια στο παρελθόν αλλά μετά διαπίστωσα ότι στην ουσία ήταν αλκαλοειδή έφεδρας που δεν κάνουν σπουδαία δουλειά. Έψαξα και βρήκα ephedrine hcl και την πήρα με καφείνη όπως στο http://www.hotnfit.com/ecstack.htm#top . Αυτό πραγματικά το κατάλαβα.

Προς το τέλος εφάρμοσα δίαιτα carb cycling για 4 μήνες (π.χ http://www.scivationbooks.com/books/cutdiet/GameOverVolume4.pdf). Θεωρώ ότι η επιτυχία ήταν 85% στη διατροφή και ένα 10% στην εφεδρίνη και αυτό γιατί μου έκοψε κάπως την όρεξη. Επίσης αεροβική σχεδόν κάθε μέρα.

Θέλει καλή διατροφή και υπομονή (π.χ η carb cycling δίαιτα μου έκανε kick in τη 3-4 εβδομάδα). Προς το τέλος κοιτάς σοβαρά και την εφεδρίνη.

sctp
15-04-10, 09:27
Mπραβο Ktsam που καταφερες να κανεις τη Scivation διατροφη,την ειχα δοκιμασει περσι και απλα...πολυ πεινα..γρηγορη απωλεια λιπους αλλα και μεγαλος κινδυνος για απωλεια μυικης μαζας κατα τη γνωμη μου.;)