PDA

Επιστροφή στο Forum : Creature (Beast Sports Nutrition)



sobral
21-06-11, 17:36
http://www.bodydynamix.net.au/product_images/Creatine/Creature%20-%20Beast.jpg

http://www.forum.bodybuilding4you.co.uk/images/brands/beast/beast_sports_creature_facts.jpg

αν και γενικότερα οι <νέες> κρεατίνες είναι αμφιβόλου αποτελεσματικότητας (βλέπε ethyl ester κτλ) το συγκεκριμένο δείχνει να έχει καλές μορφές. (αυτή με το μαγνήσιο και η anydrous ειδικά). Αξιόλογο εκ πρώτης όψεως χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει.

RAMBO
21-06-11, 21:22
παντωσ η συσκευασια τα σπαει:rocking:την εχουν ελλαδα?

sobral
21-06-11, 22:29
παντωσ η συσκευασια τα σπαει:rocking:την εχουν ελλαδα?

μπα δεν το έχει δει κάπου, μόνο απ έξω.;)

RAMBO
21-06-11, 22:32
στειλε μου pm,αυτεσ οι καινουργιεσ με διαφορεσ μεσα μου δουλευουν πολυ καλα

Bodytlk
21-06-11, 23:07
ποπο ταυλα το λουκ της :P:P σα το energy drink το monster μοιαζει...

RAMBO
21-06-11, 23:09
με προβληματιζει οτι σε διαφορα σαιτ που μπηκα ειχε αλλη συσκευασια,μηπωσ παιζει τιποτα μαιμου?:unsure:

Devil
21-06-11, 23:09
στειλε μου pm,αυτεσ οι καινουργιεσ με διαφορεσ μεσα μου δουλευουν πολυ καλα

ραμπε... σε εχει φαει το placebo.... ολες το ιδιο δουλευουν...σχεδον...

η @@κια ειναι οτι τις εβαλας σε μπλεντ.... και το κοβω να εχουν κανει καμια μαγκια με το 90% να ειναι creapure....:green::green::green:

beefmeup
21-06-11, 23:11
και το κοβω να εχουν κανει καμια μαγκια με το 90% να ειναι creapure....:green::green::green:

ναι ρε αλλα δεν ειδες οτι η κρεατινη ειναι "εισαγωμενη γερμανικη"?:green::green::green:
κατι θα ξερουν τα αμερικανακια για να την εισαγουν απο ευρωπη,χνιεχ!:P

RAMBO
21-06-11, 23:11
ραμπε... σε εχει φαει το placebo.... ολες το ιδιο δουλευουν...σχεδον...

η @@κια ειναι οτι τις εβαλας σε μπλεντ.... και το κοβω να εχουν κανει καμια μαγκια με το 90% να ειναι creapure....:green::green::green:

μα πωσ γινεται να εχω πιει 1,5 κιλο μονουδρικη και να μην εχω δει διαφορα κ οταν ειχα εθυλεστερικη στο μπαμ η διαφορα:unsure::unsure::unsure:

Devil
21-06-11, 23:15
ναι ρε αλλα δεν ειδες οτι η κρεατινη ειναι "εισαγωμενη γερμανικη"?:green::green::green:
κατι θα ξερουν τα αμερικανακια για να την εισαγουν απο ευρωπη,χνιεχ!:P

ναι ρε αφου η κρεαπουρ απο γερμανια ειναι.... σαν τα αμαξια ενα πραμα... εισαγωμενα...:green::green::green:


μα πωσ γινεται να εχω πιει 1,5 κιλο μονουδρικη και να μην εχω δει διαφορα κ οταν ειχα εθυλεστερικη στο μπαμ η διαφορα:unsure::unsure::unsure:

μονο εσυ μπορουσες να δεις διαφορα με CEE....:green::green::green:

ειναι η μοναδικη που ειναι χειροτερη απο την απλη...

beefmeup
21-06-11, 23:16
παντως περαν της πλακας το προιον αυτο ειναι πολυ φτηνο απο αμερικα,κ εχει καλα reviouz,για οποιον ενδιαφερεται.

sobral
21-06-11, 23:35
έβαλα μάλλον την προηγούμενη συσκευασία, δεν είναι μούφα.

http://images.netrition.com/images/id_watermark_jpg/450-0007.jpg

http://www.beastsports.com/media//creature_suppfacts.jpg

έχετε δίκιο πάντως για το μπλέντ, υπάρχει η υποψία η creapure να έχει το μεγαλύτερο ποσοστό, είναι κ πρώτη στο μπλέντ. Να ρωτήσω κάτι άλλο, οι ποσότητες δεν είναι μικρές? πχ στην creatine magnesium chelate αν την πάρεις σκέτη η δόση της είναι 2000-2500mg, εδώ τόσο είναι όλο το μπλέντ.:unsure:

Devil
21-06-11, 23:48
η συνολικη κρεατινη εχει σημασια...;)

nikolinos11
01-06-13, 17:20
τι λετε παιδεια καλη αυτη η κρεατινη ? αξιζει?

Mikekan
01-06-13, 17:40
Πως κατέληξες εδώ από όλες τις κρεατίνες που έχει το site? Από περιέργεια ρωτάω!

nikolinos11
01-06-13, 23:07
γιατι εχεις να πρωτεινεισ καπια καλυτερη μονουδρικη?? εγω ρωταω γτ ειδα οτι ειναι πρωτη σε πωλησεις μαζι με την allmax :]

Mikekan
02-06-13, 07:40
Όλες οι μονουδρικές ίδιες είναι φίλε μου, θα σου πρότεινα όμως μία microionized και creapure όπως η ON.

nikolinos11
02-06-13, 10:23
ομως η all max ειναι και micronized και creapure . αυτη δλδ η beast δε λεει τιποτα?

Mikekan
02-06-13, 10:59
Πάρε οποιαδήποτε Micronized και creapure δεν έχει σημασία.

nikolinos11
02-06-13, 11:51
δλδ ολες πιανουνε? γτ εχει και τιν gaspari την qualitine 9 ευρω .αλλα φοβομουνα την ποιοτητα της εκαστοτε κρεατινης.αλλα η γασπαρι ειναι αξιολογη εταιρεια

sobral
02-06-13, 12:23
δλδ ολες πιανουνε? γτ εχει και τιν gaspari την qualitine 9 ευρω .αλλα φοβομουνα την ποιοτητα της εκαστοτε κρεατινης.αλλα η γασπαρι ειναι αξιολογη εταιρεια

φίλε, δεν χρειάζεται να τρελαίνεσαι:) ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, υπάρχουν και άτομα που δεν ανταποκρίνονται στην κρεατίνη. Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις. Αρκεί να ξέρεις για τι πράγμα την θες και τι περιμένεις να σου προσφέρει. Γιατί πολλοί αρχάριοι ή που παίρνουν πρώτη φορά περιμένουν τρελά πράγματα. Προσωπικά μου αρέσουν πιο πολύ τα μπλέντς κρεατίνης. Αν θες δοκίμασε αυτή και πες μας.

sobral
02-06-13, 12:29
http://store.bbcomcdn.com/images/store/prodimage/prod_prod460020/image_prodprod460020_largeImage_X_450_white.jpg

http://www.psnutrition.com.au/onlinestore/image/data/productimages/labels/beastcreatureingred.jpg

βγαίνει κ σε σκόνη.

nikolinos11
02-06-13, 13:57
φιλε εγω δυο κρεατινες εχω δοκιμασει .μια scitec δειγματακι ομως και μπορω να σου πω οτι με επιασε πριξιμο ,και σε μια μερα ανεβασα 5 κg,kai tin assault της muscle pharm. αυτη ομως με εχει πιασει πολυ τρεμουλο και μερμιγκιασμα . τι να σου πω εγω ξερω οτι ολεσ κρεατινες ειναι ολες θα σου δωσουνε δυναμη.αλλωστε δε περιμενω και πολλα. ειδη εχω κανει αρκετο ογκο οπο οτι νομιζω .ειμαι 18 χρονων 1.63 υψος και 70 kg.εσυ απο μονουδρικες προτεινεις καμια καλη?αυτη εδω παντοσ ειδα οτι ειναι τοπ σελλερ στο εξωτερικο.

sobral
02-06-13, 14:07
φιλε εγω δυο κρεατινες εχω δοκιμασει .μια scitec δειγματακι ομως και μπορω να σου πω οτι με επιασε πριξιμο ,και σε μια μερα ανεβασα 5 κg,kai tin assault της muscle pharm. αυτη ομως με εχει πιασει πολυ τρεμουλο και μερμιγκιασμα . τι να σου πω εγω ξερω οτι ολεσ κρεατινες ειναι ολες θα σου δωσουνε δυναμη.αλλωστε δε περιμενω και πολλα. ειδη εχω κανει αρκετο ογκο οπο οτι νομιζω .ειμαι 18 χρονων 1.63 υψος και 70 kg.εσυ απο μονουδρικες προτεινεις καμια καλη?αυτη εδω παντοσ ειδα οτι ειναι τοπ σελλερ στο εξωτερικο.

:green:ξεκινάω: 1) αυτό που έκανες με το δείγμα ήταν placebo στο μέγιστο! 2) το assault έχει πολύ καλές ποσότητες και από κρεατίνη και από β-αλανίνη (η τελευταία σου προκάλεσε το μυρμήγκιασμα) το τρέμουλο θα ήταν από τα διεγερτικά. 3) μονουδρική κοιτάς να είναι micronized και creapure ιδανικά αν έχει και τα δύο (δες allmax, reflex κτλ). 4) μην κοιτάς τις πωλήσεις κτλ just marketing. Η εμπειρία λέει πως τα top sellers δεν ήταν πάντα οι καλύτερες επιλογές...
Εγώ σε αυτή θα έδινα μια δοκιμή. Αν σε παίρνει οικονομικά δοκίμασε τη, αν όχι πήγαινε σε μία μονουδρική.

nikolinos11
02-06-13, 14:17
1)πως ειναι placebo αφου σου λεω οτι με ειχε πιασει πριξιμο και μαλιστα δε σου ειπα οτι ειδα διαφορα σε ογκο και μαλακιεσ . 2)η all max einai kai micronized kai creapure ,lλιγο παραξενο αλλα εχω ακουσει καλα 3)εχει ακουσει τπτ καλο για promera con cret? 4)δλδ το μερμηγκιασμα δεν ηταν κακο ?ευχαριστω για τη βοηθεια

nikolinos11
02-06-13, 14:21
φιλαρακι εγω την εχω παραγγειλει ηδη . εσυ εχεις δοκιμασει αυτο το μαρκουτσι? θα κανω ενα κυκλο και θα βαλω να δω τι βγηκε απο ολη την κατασταση:clap:

tsoumi7
02-06-13, 14:51
Φίλε αποφασίσεις τ θα πάρεις τελικά;φόρμουλα η μονουδρικη

nikolinos11
02-06-13, 15:16
con cret

nikolinos11
09-06-13, 14:53
ρε τελικα πολυ καλο μηχανιμα .το δοκιμασε ο ξαδελφος μου και πραγματικα τον βοηθησε πολυ.. εγκρινω αν και δεν ειμε εμπειρος βεβαια.Ουτε πονους ουτε τιποτα και σε καλη τιμη για φορμουλα αν θυμαμαι καλα το πηρε 38 ευρω.ειχα να τον δω 2 μηνες και ηταν ανεβασμενος σε ογκο αλλα ειχε χασει λιγο γραμμωση .αλλα τι σημασια εχει ελαχιστη ηταν ..!

beefmeup
09-06-13, 15:38
ρε αρχοντα δεν πας να τρολαρεις αλλου?
εχεις γαμησει τα θεματα που ποσταρεις ναουμ.

nikolinos11
09-06-13, 23:07
σου ειπα απλα τι ειδα αμα θες σβηστο .δεν τρολλαρω κανενα φιλε .σου ειπα τι πηρε ο ξαδερφος μου.γτ δεν ειιδα κανενα review για αυτη την κρεατινη και απλα ηθελα να πληροφορησω.τωρα εσυ τι λες ουτε που με νοιαζει.

atlasgr
19-06-14, 10:13
παιδια την χρησιμοποιω εδω και 5 μερες. την συνδιασα με bcaa απο nutrend,πολλυ νερο και οταν την περνω διαλυω σε οτι νερο 1 κουταλια της σουπας μελι..... ας πουμε οτι οτι και να κανω ποδια χερια γτανω σε σημειο που νομιζω οτι θα εκραγω απο το πρηξημο....πολλυ δυνατες προπονησης διαρκειας δλδ βοηθα στην αντοχη και στη δυναμη καλυτερη αποθεραπεια εχω παρατηρηση περιπου 20- 25% παραπανω και πολλυ καλα πρηξηματα την συστινω ανεπιφυλαχτα