PDA

Επιστροφή στο Forum : AnaBeta (PES)



Devil
22-06-11, 18:41
http://pescience.com/wp-content/uploads/2011/06/AnaBeta-Rendering-150dpi.png



Supplement Facts:
Serving Size 1 Capsule
Servings Per Container: 120
——————————————————————————–
Anacyclus pyrethrum DC Extract (root) ………. 800mg

Other Ingredients: Gelatin, Magnesium Stearate, Silicon Dioxide, Titanium Dioxide, FD&C Yellow #5, FD&C Blue #1.


http://pescience.com/wp-content/uploads/2011/06/Beta-Label.png




Effects of petroleum ether extract of Anacyclus pyrethrum DC. on sexual behavior in male rats.

Sharma V (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=), Thakur M (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=), Chauhan NS (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=), Dixit VK (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=).
Source

Department of Pharmaceutical Sciences, Dr. Hari Singh Gour Vishwavidyalaya, Sagar 470003, India.

Abstract

OBJECTIVE:

The roots of Anacyclus pyrethrum DC. (Compositae) are employed in Ayurvedic system of medicine as "Vajikaran Rasayana"--a category of drugs for vitality and virility. They are believed to have aphrodisiac action. The present investigation was undertaken to evaluate their effects on sexual behavior in male rats.
METHODS:

Thirty-two male Wistar rats were divided into control group, testosterone group, low-dose (50 mg/kg) petroleum ether extract (PEE) group and high-dose (100 mg/kg) PEE group. PEE obtained from the roots of Anacyclus pyrethrum was administered orally to albino rats once daily, and 0.5 mg/kg (body weight) of testosterone was given intramuscularly twice weekly and served as positive control. The course of treatment was 28 days. The effects of PEE and testosterone on changes in body and accessory sexual organ weights, sexual behavior, penile erection and sexual performance were studied before treatment, after 15 and 28 days of treatment and 7 and 15 days after treatment.
RESULTS:

After 28 days of treatment, PEE and testosterone had a marked influence on body and accessory sexual organ weights as compared with arachis oil. The treated male rats were more receptive and oriented towards female rats and increased precopulatory activities like licking and sniffing of female anogenitals were observed. The penile erection index was significantly increased with reduction in mount latency and intromission latency period. There were four-fold increase in mount and three-fold increase in intromission frequency in treated rats reflecting improved sexual performance. The behavioral and sexual parameters were also observed after a lapse of 7 and 15 days of discontinuance of drug treatment.
CONCLUSION:

Unlike testosterone, the PEE of Anacyclus pyrethrum shows efficacy in rats tested after the lapse of 7 and 15 days of discontinuation of treatment. This suggests that the drug has prolonged effect and capacitate the treated rats for improved sexual potential.





http://www.scipharm.at/download.asp?id=346

.

COBRA_STYLE
22-06-11, 18:50
περισσοτερο για sex drive-behaviour supplement τεινει...παντως θα το δοκιμαζα με Testo Jack+HGW:thumbup:

το εψαχνα πριν 3 μερες αλλα μονο φωτογραφια εβρισκα,οχι συστατικα...ειναι φρεσκοτατο

Devil
22-06-11, 18:52
περισσοτερο για sex drive-behaviour supplement τεινει...παντως θα το δοκιμαζα με Testo Jack+HGW:thumbup:

το εψαχνα πριν 3 μερες αλλα μονο φωτογραφια εβρισκα,οχι συστατικα...ειναι φρεσκοτατο

ναι καινουργιο ειναι....

υπαρχουν αρκετα log με beta-testers....θετικα σχεδον ολα...

beefmeup
22-06-11, 20:07
κ τι καταλαβες που το ποσταρες?:green:

γου του που,το βλεπω..

COBRA_STYLE
22-06-11, 20:10
οχι ρε συ,μια δοκιμη τουλαχιστον του αξιζει απο αυτα που λεει:green:

beefmeup
22-06-11, 20:11
οταν κοιταζεσαι στον καθρεπτη βλεπεις ποντικια ρε??:P:P:P

COBRA_STYLE
22-06-11, 20:13
οταν κοιταζεσαι στον καθρεπτη βλεπεις ποντικια ρε??:P:P:P

αχαχαχα...νταξ απλα θα περιμενουμε κανα feedback απο εξωτερικο ή κανα κοροιδο απο δω:turtle::green::P

Devil
22-06-11, 21:58
κ τι καταλαβες που το ποσταρες?:green:

γου του που,το βλεπω..

εσυ δεν το καταλαβες οτι σε ψηνω να το αγορασεις....;):green::green::green:

deluxe
13-09-11, 00:51
Ολοι οσοι το εχουν δοκιμασει, λενε τα καλυτερα! Σκεφτομαι για μελλοντικο στακαρισμα με DAA. Τι λετε;

sofos
13-09-11, 01:12
Ολοι οσοι το εχουν δοκιμασει, λενε τα καλυτερα! Σκεφτομαι για μελλοντικο στακαρισμα με DAA. Τι λετε;

συμφωνω και γω πολλα θετικα reviews εχω δει απ αυτο

Devil
13-09-11, 01:17
Ολοι οσοι το εχουν δοκιμασει, λενε τα καλυτερα! Σκεφτομαι για μελλοντικο στακαρισμα με DAA. Τι λετε;

τα περισσοτερα log ειναι sponsored απο την εταιρια.... δεν με πειθει ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια....

Rourke
13-09-11, 10:41
Ποια είναι ρε παιδιά τα θετικά reviews ? Και εμένα άμα με στείλει τσάμπα 2 κουτιά η PES θα σας γράψω ότι γουστάρετε να διαβάσετε...αλλά άμα αρχίσουμε και εμείς εδώ κάνουμε τέτοια τότε καλύτερα να μην διαβάζουμε κανένα review…σπονσοραρισμένα reviews διαβάζεται?

Ακόμα και τα σπονσοραρισμένα reviews μιλάνε για συχνή διούρηση , συχνή πείνα και μειωμένο λίμπιντο. Ακόμα και οι σπονσοραρισμένες λίπομετρήσεις μιλάνε ότι το 80% από τα κιλά που θα πάρεις θα είναι λίπος. Φυτικό συμπλήρωμα adaptogen είναι...Θα πρέπει να το δοκιμάσω και αυτό? Δεν νομίζω...

Dimitrios
15-02-12, 14:32
Αυτό τελικά κάνει τίποτα ή όχι; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Devil
16-02-12, 07:44
Αυτό τελικά κάνει τίποτα ή όχι; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

απο οσο ξερω μονο στην αμερικη δουλευει.....;):green::turtle:

Dimitrios
16-02-12, 12:55
απο οσο ξερω μονο στην αμερικη δουλευει.....;):green::turtle:

Μάλιστα.. Δηλαδή μόνο από εκεί που τα reviews δεν είναι και τόσο αξιόπιστα έχουμε feedback ε; Έχεις να μου προτείνεις κάτι αντίστοιχο που να το έχεις δοκιμάσει;

sofos
16-02-12, 12:57
Μάλιστα.. Δηλαδή μόνο από εκεί που τα reviews δεν είναι και τόσο αξιόπιστα έχουμε feedback ε; Έχεις να μου προτείνεις κάτι αντίστοιχο που να το έχεις δοκιμάσει;

παρε της ιδιας εταιριας το erase...

Devil
17-02-12, 13:03
παρε της ιδιας εταιριας το erase...

σοφε καλα που ειπε κατι αντιστοιχο....:green:


Μάλιστα.. Δηλαδή μόνο από εκεί που τα reviews δεν είναι και τόσο αξιόπιστα έχουμε feedback ε; Έχεις να μου προτείνεις κάτι αντίστοιχο που να το έχεις δοκιμάσει;

κατι αντιστοιχο.... βασικα δεν νομιζφω οτι υπαρχει κατι αντιστοιχο.... γιατι απλα δεν πρεπει να ξερει κανεις πως δουλευει αυτο....:green::turtle:

Tasos Green
17-02-12, 13:12
Μητσο ξεχασα να σου πω γιαυτο....:green: το πηρε ενας φιλος μου απο κοζανη.. 3 κουτια συνεχόμενα... ΜΑΠΑ το ΚΑΡΠΟΥΖΙ...
και το θεμα ειναι οτι εχει δοκιμάσει και αλα προιοντα της PES και απο εκείνα έμεινε ευχαριστημενος. μου ειπε συγκεκριμένα " ακομα προσπαθω να καταλαβω τι στο π@(@*# κανει.." :green::green::green:

Devil
17-02-12, 14:36
Μητσο ξεχασα να σου πω γιαυτο....:green: το πηρε ενας φιλος μου απο κοζανη.. 3 κουτια συνεχόμενα... ΜΑΠΑ το ΚΑΡΠΟΥΖΙ...
και το θεμα ειναι οτι εχει δοκιμάσει και αλα προιοντα της PES και απο εκείνα έμεινε ευχαριστημενος. μου ειπε συγκεκριμένα " ακομα προσπαθω να καταλαβω τι στο π@(@*# κανει.." :green::green::green:

καλα το ειπα οτι μονο στο αμερικα δουλευει αυτο...:green::turtle:

thnx τασο...;)

Dimitrios
17-02-12, 16:35
σοφε καλα που ειπε κατι αντιστοιχο....:green:



κατι αντιστοιχο.... βασικα δεν νομιζφω οτι υπαρχει κατι αντιστοιχο.... γιατι απλα δεν πρεπει να ξερει κανεις πως δουλευει αυτο....:green::turtle:

Nαι το erase που τσέκαρα μπλέκει λίγο με ορμόνες και δεν θέλω..
Όταν λέω κάτι αντίστοιχο δεν εννοώ που να κάνει αυτό που δεν ξέρουμε τελικά τι κάνει..:rolf:
Απλά εννοώ κάτι που να αντιστοιχεί σε αντίστοιχη κατηγορία.

Devil
17-02-12, 22:31
Nαι το erase που τσέκαρα μπλέκει λίγο με ορμόνες και δεν θέλω..
Όταν λέω κάτι αντίστοιχο δεν εννοώ που να κάνει αυτό που δεν ξέρουμε τελικά τι κάνει..:rolf:
Απλά εννοώ κάτι που να αντιστοιχεί σε αντίστοιχη κατηγορία.

ναι βασικα αυτο ειναι το θεμα.... οτι δεν εχει κατηγορια....:green:

ισως το x-factor να ειναι κατι αντιστοιχο....

livistros
30-05-13, 22:05
ρε παιδια ποια η διαφορα αυτου με το Anabeta Elite της ιδια εταιριας;